Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok CSajszikak!

Ha a gyermek hagy, irok par sort. Most jatszik.
Eloszoris mindenkinek koszi, hogy turelemmel meghallgattatok a siramaimat. Es az otleteket, velemenyeket is. Egyebkent este eleg jo volt a helyzet. Azt hiszem egyszeruen pozitivan alltam a dolgokhoz.

Ityko: alvassal ebbol a szempontbol szerencsenk van, mert ZSombi eddig 8kor mar reg aludt. Mostanaban van, hogy csak 9 fele fekszik, de igy sem gaz.

Emese: hianyoltalak, remelem Gabinal talalkozunk. Koncertre innen is koszi a meghivast en nagyon szivesen mennek.

Gabi: orulok, hogy ERikkel renben vannak a dolgok. Sajnalom a futyoje miatt, igy legalabb nagy valoszinuseggel nem lesz fitymaszukulete:) Majus 3 nekunk is jo!Es koszi.

Katya kosz a kepeket, mindjart megnezem.

Persela: Neked kulon koszonet a beszelgetesert. Eleg kemeny csaj vagy!:))) Respect.

Vera: gratula. Na kivancsi vagyok, hogy akkor en meg az edzessel mennyire megyek le.

Tundi irok majd, ha lesz tobb szabad percem, mar megy a nyuglodes.

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Hát jó reggelt!

Jó fej ez a Kami, felkelt fél 8-kor, nem tudom visszaaltatni, és tudom, h legkésőbb másfél óra múlva el is fog aludni, mert nem bírja ébren...persze én már nem tudok visszaaludni ilyenkor, hála a reggeli kávénak, ami nélkül etetés alatt nem találnék be a kicsi szájába, annyira rajtam a kóma még reggel.

Jó volt a tali, már beszélgetésre is jutott idő :-) én is mindig csak ámulok, h mennyit ügyesednek egy-egy hónap alatt. És olyan mókásak, ahogy egyre több mindent tudnak. Annán csak ámulok, ül, mászik meg minden, Somi tök nyugi volt, ahogy ott feküdt mellettem és csak bámult a szép szemeivel - egészségére a kockatartót, visszük akkor legközelebb is, a keksz azt hiszem, nem a mi plédünket érte :) - Bius is a megtestesült nyugalom volt...sorolhatnék mindenkit, pl. Zsombi tuti kockás ingét, olyan "férfias" volt benne, ilyenkor mindig elönt, h akarok még egy picurt ide, lehetőleg kissrácot...aztán apa bejelenti, h most pénteken is csak este jön haza a kora du. helyett, mert konferencia lesz, és akkor rájövök, h minek legyek egyedül két kicsivel...bár gyakorlatilag tök mindegy, h 1 vagy 2 gyerkőccel ülök itthon :shock:

Na nagymonológ vége.

Jaj, Csabus is olyan helyes, örülök, h láttalak titeket is Viki. Tényleg csendes voltál, de akkor betudjuk a ginnek (nekem ugyan nem tűnt fel, h másnapos lennél), hja, én is innék most, tonikkal :)

Használt rucik: a Keletitől a Blaha irányában a Rákóczin nyílt nemrég egy bolt, csak csecsemő és gyerekcuccokkal. Persze van néhány béna darab is, de átlagban nagyon jó állapotúak, divatosak és szerintem nem látszik, h használtak, sok a márkás, pl. Marks&Spencer, Next meg mit tudom én, nem ismerem a márkákat annyira, meg nem is lényeg. Az egy év alattiak 1000 alatt vannak mind, Kami tegnapi ruhája speciel 690 volt, a cipője is u.ennyi (ha láttátok). A múltkor volt egy fehér, csipkebetétes Zara ünneplős ruha, gyönyörű, de nem vettem meg, mert kb. két évesre lett volna jó, de nagyon fájt a szívem. Fiúknak is van sok, de sajnos azokat nem néztem, kockás kisingek biztos voltak, meg farmergatyók.

Kátya, köszi h fotóztál, nagyon jók a képek, és megint jó, h mellettetek ültünk. :lol:

Na szép napot.

Adri és

Kép
adri29
 
 


HI!

Gyermek elszunnyadt. Adri, asszem megnezem ezt a boltot. Nyari ruha nuku. Jovohetre meg 26 fokot mondtak? Jol hallottam? Agyrem!

Viki en is orulok nektek. Megneztem a kepeket tenyleg hasonlitasz magadra:)) Kicsit sotetebb volt a hajad, de lehet hogy csak a gin szivta ki:)

Emese: 1 foga van meg szenvedunk eppen a jobb also 1-el.

Katya nagyon jok megint a kepek!

Szelmentes napot!:(

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 

 
 

SZiasztok!

Mi is nagyon jól éreztük magunkat tegnap, örülök, hogy most sikerült is mindenkivel legalább egy-két szót váltanom, nem csak a Márk után rohangáltam egész idő alatt. Hazafelé azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy nem is baj, hogy van itt ilyenkor egy pszihomókus??? Elég cifra dolgok tudnak kijönni az emberből, ha valaki jól kérdez...

Nikike, respect köszi, remélem, segítettem legalább egy kicsit, bármikor keress meg, ha beszélgetni szeretnél, emilem, telefonom a titkos listában:-) Ja, keménység, hát nem gyenge gyerekkorom volt, hamar megkeményített, néha még túlzásnak is érzem, amennyire, de krízishelyzeteknél ez jól jön...

A babák csodaszépek, Kátya, köszi a fotókat és a gyorsaságot, ahogy feltetted, Pellém, te meg ne House-ozzál...:-))))))))) Na jó, de, én is most töltöm a tegnapi részt, mert csak az uccsó 2 percet láttam - mondjuk az a tekintet a sisak alatt mindent megért!!!:-D

Fotózott még valaki? Én szokás szerint nem vettem elő a gépet, lusta dög vagyok, jobban érdekelt a kókuszcsók!:-)

Ma viszont már túl vagyok a fürdőszoba lomtalanításán, meg két adag mosáson, teregetésen, mosogatáson, délután nem akarok semmit csinálni, legfeljebb egy hatalmasat sétálni a lurkókkal!

Na megyek autózni!

Ja, a legnagyobb hír!!! Én hülye, majdnem elfelejtettem!!!:-( Tegnap hazaértünk, Lénát szokás szerint letettem a földre a Márkkal játszani, és a kiscsaj se szó, se beszéd, hasra fordult a hátáról!!! Azóta ezt gyakorolja, már villámgyorsan megy neki!!! Én meg fotózok, videózok:-) (A büszke anya:-) )

Na tényleg eldugulok!

Pussz mindenkinek!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!

Jöttem hozzátok, hogy megkövezzetek, szídjatok, de muszáj kiadnom magamból.
Kisfiamat elvittem ma bőrgyógyászatra,mert az egész arca szemölcsös, decemberben már voltunk, akkor a halántékánál volt egy azt ki is szedték.
Mondta a dr nő hogy vegyem le a gyerek cipőjét és fektessem fel az ágyra,mert akkor kiszedné mindent (kb 20 db). Én kérdeztem a dr nőt, hogy muszáj bent maradnom?Mondja hogy nem, menjek ki nyugodtan.
És én szemét, barom, bunkó, kegyetlen anyuka kimentem és a fiamat benthagytam:(jajjj nem is írok többet mert sírok már kb két órája. Utána behívtak bementem a kismanó már nem sírt magamhoz vettem és egy mosoly nem volt az arcán, hozzám se bújt.
Csajok adjatok tanácsot, hogy dolgozzam ezt fel,mert úgy érzem megbolondulok. Gondoltam ha ide jövök "megkövezz" valaki akkor utána lehet jobb lesz. Nem tudom.

Vigyázzatok nagyon az uszodába járástól (igaz mi sose voltunk), valami vírusus fertőzés amiről nem is tudtam, hgoy beteg lenne a gyerek.

Na elvonulok.
Ne haragudjatok..

Timi

Kép
timie
 
 


Timie!

Szerintem senki nem fog megkovezni. Ez total emberfuggo. A gyereket meg meg fogja erni eleg sokk az elet soran, amikor nem leszel vele, meg akkor is amikor ott leszel mellette.

Mikor Zsombor szemet atmostak en nem tudtam otthagyni, viszont profin lefogtak, dokino szuper volt, megis bogtem en is, kb. 3 meterrol.
Lehet hogy ma mar kimennek, mert a lefogasban reszt kellene vennem es az nem menne, meg ma mar a gyerek sokkal inkabb tudatanal van, nehez neki magyarazni. Akkor meg csak 3 honapos volt.

Szoval nyugi.

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok !!

Lányok a tali nagyon szupi volt, most is !!! Örülök, hogy találkoztunk !!!

Diának meg kifejezetten jó a gyerekekkel való tali !! :lol: Kell a társaság , nekik is !!

Timi !!! Dehogy kövezünk meg, rossz helyen kopogtatsz !! :lol:
Ha nem javul a helyzet Rolandal, amit nem hiszek , akkor próbáld vele megbeszélni, hogy nem azért hagytad ott , hogy egyedül legyen a bajban , hanem azért mert nem volt szíved végig nézni , vagy valami hasonló .

Gabi !! Nekem tali jó , bármikor !! :lol: :lol: Köszike a meghívást !!

Tündikém !!! Szívesen , neked is bármikor !! :lol: :lol:

Kátya !! Fotók tényleg nagyon jók !!!Neked is ezer köszönet !!! :lol:


Sok sok puszi mindenkinek !!

Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Timie
Nem hiszem, hogy ezért bárki szidni fog. Próbálj meg erős lenni, és ezen most túltenni magad. Nyugi!! Szerintem a jövőben biztos lesz még olyan, amin utólag totál kiborulsz, de ezen nem szabad rágódni. Nehéz mikor dönteni kell, így vagy úgy…

Az én kislányom 5 hónapos múlt, és a szituáció is más volt, de engem is megviselt, mikor a kórházban vért vettek tőle, aztán este 1 órára ott hagytam, és mikor visszaértem teli torokból üvöltött, ki tudja mióta, mert olyan vörösnek még sosem láttam. Akkor a karomba vettem pár perc alatt kibőgtem magam, és azt mondtam… szedd össze magad, ennek a manónak most nem egy bőgő anya kell.

Tündi
Én mondjuk nem a 90 napos fogyit csinálom, hanem Béres Alexa féle súlykontrollt, de ha érdekel írok róla…

Mi ma útlevelet készíttettünk Lillának, hát a fotózás nem volt egyszerű mutatvány, jól leizzadtunk apával.

Üdv
Szilvia és

KépKép
szilvalé
 
 


Ja, Pellém, agyam, mint a szita, vittem neked valamit a talira, és a nem kevés együtt töltött óra alatt végig elfelejtettem odaadni, azóta is a táskámban dekkol. Úgyhogy lesd a mugli postást, drága, mert holnap-holnapután feladom a szokásos borítékban, hátha a posta kézbesíti, ha már én nem...:-)

Pussz!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok,

Csajok, szuper volt a tegnapi találkozó, nagyon jól éreztük magunkat Livivel :) A kicsilány annyira feldobódott, hogy bár a buli végén elájult a kezemben, és egészen anyuékig aludt, amint felértünk hozzájuk, felébredt, és csak mesélt-mesélt mindenkinek :) Cserébe éjszaka csak egyszer keltünk :) és nagyjából átaludta a mai napot is...

Timie: ne rágd magad, legközelebb bemész vele, ha szüksége lesz rád, már tudod, ha kint maradsz, az nem jó Neked... és Neki.

Niki: természetes, hogy meghallgattunk, elvégre ez a bagázs erre van, hogy meghallgassuk egymást, és legyen kinek kidumálni a gondjainkat :wink:

Katya: köszi a képeket, megtennéd, hogy a csoportképekből küldesz Nekem nagyméretűt? emailben

én most nem kezdem el dícsérni a porontyokat, mert reggelig sem jutnék a végére, egyik édesebb, ügyesebb és okosabb, mint a másik :) és persze egytől egyig mindegyik gyönyörű!

Gabi, Emese, Ildi és a többiek, hiányoztatok :)

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Kátya, én is kérhetek egy csoportképet - vagy kettőt - nagyban? Köszi.

26 fok? Ó...nincs kedvünk a városligethez? sétálhatunk is, vagy füves helyen, félárnyékban leteszünk plédeket és akkor a gyerkőcöket sem kell cipelni, ha beunják. Etetni is lehet ott őket, ha úgy készülünk - pl. kéztörlővel felszerelkezünk, stb - vagy valami hasonló verzióban. Megoldható ez ott? Van erre alkalmas hely? Vagy menjek egyedül piknikezni? :lol:

Jó éjt.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Most néztem meg a képtáras fotokat, és ezekböl itélve ismét szuper lehetett a tali! Minden baba nagyot nött és tündéri! A csoportképek szenzáciosak:-)
És köszi a hiányolásunkat, jol esik! Gabihoz már megyünk!
Amugy a képtárra dühös vagyok, már sokadszor nem sikerül feltöltenem képeket :evil:

Timi: szerintem ha már igy csináltad, akkor ne okold magad, valamiért igy érezted helyesnek. Azt a gyerek is érzi ha bizonytalan vagy, de erös vagy akkor elfogadja... Majd irj, jobban vagy-e már.

Lányok Nektek volt olyan hogy barátnö, akivel joban voltatok, eltávolodott, a terhesség és gyerek születése miatt? Konkrétan, hogy nekem született, a barátnömnek meg még csak pasi sincs a láthatáron, terhesség alatt is már kicsit közönyös volt de miota megvan Zsombi "felém sem néz". Én ugy érzem, hagyom igy, én megprobáltam ápolni a kapcsolatot, de pedálozni sem lehet a végsökig. Csak kiváncsi vagyok valakinek volt-e ilyen.

puszi Emese

Kép
hiuzka
 
 


Hööö, milyen színes az új tickerem :lol:

Én azért találkozom kevesebbet a barátnőimmel, mert fizikailag nehezen kivitelezhető, ők napközben dolgoznak, este meg hat után már mindenki rohanna haza, nekünk is lassan fürdetés - jó lassan, meg az nem is olyan gáz, ha egyszer kimarad - vagyis nehéz összehozni. Nekem az egyik legjobb barátnőm tavaly átélte, h körülötte mindenki férjhezment, idén ugyanezek már babáznak vagy éppen pocakosok, őt meg több év együttélés után otthagyta a pasija...és mégis tud örülni a mi boldogságunknak. Rendszeresen feljárt hozzám, és néha ő vigyázott de. Kamillára, ha el kellett rohannom vhová.
Persze vannak, akik sokkal nehezebben dolgozzák fel mások sikerét. és Emese, azt is vedd számításba, h kicsit megváltoztunk mi is, már nem bulizgatunk, mozizgatunk, miegymás, hanem gyerek etetéséről, mindennapjairól beszélünk, nem tudunk elszabadulni, amikor épp kedvünk tartaná, vagy nem is akarunk. Bár ha fontos neki a barátságotok, mindezeket félreteszi és elfogadja az új szituációt. Lehet, h megkeseredett kicsit, h az ő élete még nem jutott ilyen fázisba, de zökkentsd ki akkor ebből az érdektelenségből. Aztán ha továbbra sem érdekled, hát majd lesz másik barátnőd, például mi :lol:

De komolyan, én már gondolkoztam ezen. Természetes dolg, h ha barátok közül csak egyiknek változik meg a sorsa, kicsit elhidegülnek egymástól, hisz nincs meg már vmi, ami eddig közös volt. Lehet, h az csak a munka, a filmek, bármi, ami miatt összetartoztunk, és nem utolsó sorban az értékrendünk is megváltozik. (Gondolom nem csak az enyém.) Nálunk halmozottan ilyen a szituáció, mert szinte egy haverunknak sincs még gyereke, tehát ha bulit szerveznek, nem számolnak azzal, h mi azért limitálva vagyunk - édes korlátok ezek azért, ne aggódj, kamilla, bírjuk a kötöttségeket :lol: - nem rúghatunk be, nem aludhatunk másnap délig, esetenként csak egyikünk tud menni. Az a jó, h én azt vettem észre, a barátaink szép lassan idomulnak ehhez, és pl. otthon tartanak összejövetelt, és még el is mosolyognak azon, h kamilla mit alkot a lerakott pléden. Talán egyszer azt is elérjük, h ők is gügyögnek neki :lol:

na tényleg jó éjt.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Jó reggelt!

Lányok
Tudom nagyon új vagyok itt a 4 hozzászólásommal, Ti pedig jól összeszokott csapat vagytok, tele pocakos és egyéb egymással megosztott élményekkel, de azért próbálok képben lenni. Olvasom, van képtáratok… lehetne, h megnézzelek benneteket? Picit könnyebb lenne, ha arcokat is tudnék a nevekhez párosítani, (már ha a képek mellett név is van) meg persze a csemeték is érdekelnek. :lol: Beszúrná valaki a linket, akár pü-ben?

Emese
Velem évekkel ezelőtt történt, h két barátnőmnek is babája született, amikor nálunk még gyerekvállalás fel sem merült. Sőt ez még az előző kapcsolatomkor volt, tehát egy szakításon is túlestem, ez mégsem hatott ki a barátnőim és köztem levő barátságra. Nyilván valamelyest változott, más időpontban tudtunk találkozni, (vasárnap délutáni séta, ebédszünetben elmenni hozzájuk és velük tölteni 1 órát) a beszélgetések témája is változott, nem a pasik, és a buli körül forgott minden,:mrgreen: de ha valakinek fontos a másik, akkor az alkalmazkodást nem tekinti tehernek. Ez tényleg emberfüggő, én így is jól éreztem magam a társaságukban, de nem biztos, h mindenki így reagál a megváltozott helyzetre.
Azt meg Te tudod mennyire fontos ez a barátság, esetleg megbeszélni vele…

Szép napot!
Üdv
Szilvia és

KépKép
szilvalé
 
 


Sziasztok!

Emese: ne aggodj, ha fontosak vagytok egymasnak elobb utobb valtozik a hlyzet, ha nem akkor nem erdemes bele energiat fektetni. Majd meselek.
Alapvetoen Szilvalevel ertek egyet!
Adri meg rohadt szerencses!:))))
Nekem azokbol a csajokbol lettek a legjobb baratnoim, akikrol nem gondoltam volna, mondjuk altalanos ota egyutt vagyunk!:) 2 fo.
Akirol azt gondoltam, hogy a legjobb, az meg lemorzsolodott, mondjuk ennek voltak egyeb okai is. En is.:(

En ma tutira nem tudok menni setalni, de azert nagzon jo otlet a piknik, hajra!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


sziasztok!

Köszi Niki!!! :lol: :lol:

Szilvi: várom a privit :wink:

Barátság :!: mesélhetnék.... :x de, már nem érdekel..keserű tapasztalat. Túl vagyok azon, hogy mindig én tartsam életbe, belefáradtam. Én bele adjak 150% ..mert túl hülye vagyok, voltam. Mindent-mindent megtettem értük, néha erőmön felül is. Az ex férjemtől sokat kaptam emiatt :arrow: "minek csinálod? ha te ilyen helyzetbe leszel, mint Ő/k/ soha nem kapod vissza a törődést...stb... blab-bla" akkor azt mondtam neki , hogy hülyeséget beszélsz, ma már tudom, igaza volt. Ma már sokkal óvatosabb vagyok! Próbálom minél kevesebb "testrészemet" kitenni a sérülésnek.
Bocs, azt hiszem ez kicsit keserűre sikeredett. :oops:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!

Ahogy így olvasom tényleg nagyon jó lehetett a tali. Sajnálom, hogy kihagytuk. De most nem tudtunk menni. Bencém kicsit taknyos, köhög, nem is mertem volna elvinni. Én is a szénanátha és a nátha között variálok... :( Mikor lesz a következő? Köszi, hogy hiányoltatok.

Emese, Timie nem tudok mást írni mint a többiek, nagyon igazuk van. Barátságok nálunk is változtak, van aki elfogadta, hogy kisgyermekünk van és tartja velünk a kapcsolatot, van aki lemorzsolódott. Mi is persze változtunk, de igyekszünk a fontosakat fenntartani.

Tápszerről: Mi Milupa Milumil HA2-est használjuk. A HA1-est 6 hónapos korig nagyon kedvező áron kapod meg, ha a doki felírja, általában eddig adják az 1-est. Amúgy a 2-es nem sokban különbözik az előzőtől, csak már nem kedvező az ára :( és egy picit több benne a kalória érték meg egy két vitamin aránya, de minimális az eltérés szerintem. Bence reggel és este kap 240-260ml-t simán bevág és 3 óra múlva tud azért enni :) Mondjuk az én kisfiam egy kis evő- és menőmanó és 3-3,5 óra után nem bírja tovább, mert annyit zizeg, hogy addigra éhen hal :) HA3-ast azt hiszem 1 éves kor után adják és azt hívják babatejnek. Na én ennyit tudok a dologról. HA pedig kinek meddig kell. Nekünk sok az allergiás a családban, ezért mi tuti sokáig esszük és a tej, tejtermék is várat magára még egy jó ideig.

Szép hétvégét mindenkinek! Apa sajna dolgozik :(
Puszi
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Adri de szeretnék én fél nyolckor kelni :) Látod csak azért írom, mert enyém gyerkőc bizony fél 6 és 6 között ébred és utána már nincs alvás :shock: Ma pl. 5-kor kezdtük a napot és utána már csak fél órát volt hajlandó aludni. Most épp szundikál, de ez se lesz több 45 percnél :) Csak irigykedem ám :lol: :lol: :lol:

Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok!

Hu, mindenki olyan okosakat ir! De komolyan! Szoval mindenki rátapintott a lényegre! Az a fura, hogy konkrétan csak 1 barátnömet (?) érinti a dolog, az összes barátunk tudott alkalmazkodni az uj helyzetünkhöz, és pl hozzánk jönnek. Zsombit letesszük és utána kaja, video, lightos "buli". És ugy érzem, igaz, hogy megváltozik az ember érdeklödési köre egy kicsit, de az rajtunk mulik, tudunk-e lépést tartani a hozzánk közelállók életével. Én asszem elég jol tudok, ahogy Tündi irja, még tulságosan is gondosan ápolom a szálakat. És nekem is az esküvömön az összes barátnöm szingli volt, mégis örültek nekünk, azota mindegyik megtalálta az igazit... Ez az egy csaj pedig már az esküvön is savanyu volt (csak akkor még ezt nem vettem fel, mondván, jo barátnöm, biztos nehéz neki), de azota pl a koncertjeimre se jött el soha mert az is fáj neki hogy nem ment neki olyan jol a zenei pálya.
Annyira azért nem ráz meg, mert tényleg van ugy, hogy az utak külön irányt vesznek, csak kiváncsi voltam, vajon egyedi eset vagyok-e:-)

Adri: köszi:-))) :oops:

Most hogy nem voltunk az Uzsokiban, nagyon várom a Gabi-féle talit!

Zsombi ébredezik, miután 3-kor és 6-kor keltünk... Nem tom, mi a fene volt....


Pussz!

Kép
hiuzka
 
 


Ildi: uristen... mit csináltok 5-töl..??? és hánykor fekszik le Bence este?

Kép
hiuzka
 
 


Sziasztok Csajszik! :wink:

Olyan kár, hogy nekünk kiesik a liget... bár ha a 30-as busz tényleg alacsonypadlós lesz, akkor aztán nem menekültök. :twisted: (hétvégén láttam, hogy alacsonypadlósak közlekednek, de nem tudom, hogy hét közben is ezek vannak-e?) :roll:

Igaz, minket nem is hiányolt senki a taliról, hüpp-hüpp. :( :(
/persze én is disznó vagyok, mert keveset írok/. :shock:

Emese, nekem az igazán jó barátnőimmel nem volt ilyen rossz tapasztalatom, de el tudom képzelni a helyzetet, szerintem is valamennyire "természetes" ez, sajnos, de az igazi barátok megmaradnak ilyenkor is. Persze tény, hogy átalakul a kapcsolat, ahogy Adri tök jól le is írta.

Tündi: én is ilyen voltam egy időben, régen... :? de aztán rájöttem, hogy viszonylag hamar kiderül, hogy egy-egy barátságból vissza is kap-e az ember bármi értékeset, vagy csak ő töri magát... szerintem igaza volt exférjednek. Jaa, látom közben írtad is. :roll:

Kép
frusi
 
 


Frusi én már nagyon szeretnélek látni, na meg Lillust is, milyen nagy kislány már (hihi)

Emese hát 5-kor pelust kellett cserélni mert a kisfiam épp telepakolta :) aztán még szundikált fél órát. Utána reggelizünk ő is meg én is és aztán ma épp elindult felfedezni a házat :) négykézláb. Szóval játszik, tesz-vesz és 9 óta alszik megint. Próbáltam visszaaltatni de tiszta kínlódás az egész, így inkább hagyom, játsszon és ha álmos leteszem, vagy lefekszem vele én is délelőtt. Sokkal jobb. Este ő 7-kor fürdik, fél 8-kor tápi, 8-kor már alszik és kb. 1-szer 2-szer felsír éjjel de más baja nincs. Ma mondjuk sajna felkelt fél 2-kor is és alig tudtam elaltatni :( de ez általában nem szokása...

Na hát igen, az olyan barátságok, ahol csak én teszek/tettem mindig valami érte, azok szépen elhalványultak... és megszüntek. Mindkét félnek kell érte tenni, csak épp hol az egyik ér rá jobban, hol a másik, hol meg egyik sem :( Nekem van egy barátnőm, 16 éves korunk óta nagyon jó barátnők vagyunk, ritkán látjuk egymást és keveset tudunk beszélni, Veresen laknak és 2 virgonc gyermeke van, mégis ő a legjobb barátnőm és tudom bármikor számíthatok rá és ő is énrám. Na ennyit akartam még írni, megyek mert mindjárt kel a gyerkőc tízórai meg még sehol ;)

Kép
mildiko
 
 


majd írok, most csak annyi:

- Frusi, nekem hiányoztatok, meg juditék is aki azóta is hallgat, meg mindenki, de akkor most sem írok listát :lol:

- a ligeti piknik kapcsán a jövő hétre gondoltam, ma én sem értem volna rá

Puszi

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, nagyon jól estek. Kicsit már túltettem rajta magam, igaz tnap egész nap bőgtem, de este már úgy feküdtem le, hogy talán ha bent lettem volna nekem is bizti rémálmaim lennének, hogy láttam volna ahogy küzdött. De az biztos, legközelebb valaki tuti bent lesz vele. Szerencsére elég jól viselte, nincsenek rémálmai, ugyanolyan kis csibészke lett estére mint volt:)Így azért könnyebb.Szerencsére őt lehet nem viselte meg annyira..

Most csak röviden ennyi

Pussz Timi és

Kép
timie
 
 


Sziasztok!

Sajna nincs időm visszaolvasni, mert rohanok, de gyorsan akarok hallattni magamról.

Hortobágy jó volt, kisúr imádta a vizet! Mindenkinek a figyelmébe ajánlom, az Auchanban kapható 800 ftos bébi suli "A" step úszógumit, olyan minta a bébikomp, nem tud belőle kicsúszni, és imádta, mi meg ahogy evickélt.
Tegnap este jöttünk haza, a ma esti géppel megyünk Bucurestbe, kedden éjjel jövünk vissza, hétvégén meg irány Zalakaros! :P Csepp időm sincs unatkozni.

Sajna az arcüreggyulladás megbosszulta magát ebben a pár napban, szenvedtem mint disznó a jégen, de már jobban vagyok, tegnap kaptam antibiotikumot is már, és beutalót hogy jobban kivizsgálják miért fulladok. A dokinő nem kertelt, szerinte kövér vagyok (önmagmhoz képest aminek eddig ismert) és a melleim is akkorák,hogy az önmagában okozhat légzési nehézséget. Király ezt hallani, szóval fel lettem szólitva, hogy próbáljak meg lefogyni. :roll:
Amúgy a császármetszésem hege annyira fáj egy ponton,hogy fájdalomcsillapitót kell néha bevennem, azt is megkell nézetni. Kissé rám jár a rúd.

Amúgy Bazsi tegnap lenyűgözött mineket este, mert csak azt láttam hogy próbálkozik valamivel, de nem tudtam mi fog kisülni belőle, de azért elővettem a kamerát. És képzeljétek minden segitség nélkül addig tornázott mig felült!!!! Én pedig ezt az első próbálkozását és sikerét megörökitettem! Annyira boldoggá tett! :lol: Most egyfolytában azt teszteli sikerül e megint neki, de már rutinosan megy. :P

Amint tudok jelentkezek, és elolvaslak titeket, de most tényleg rohanok intézkedni!

Puszi mindenkinek

Méri

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!
Megint jo sokat irtatok! (most csak a 104. oldalt elolvastam)

Nem akartam senkit megbantani a naptejjel kapcsolatban. :cry: En ugy ertettem hogy megveszem Annanak ezt az oriflames kremet, de ha ez nem lesz jo akkor elmegyek a patikaba es veszek neki valami dragabbat. De ha a gyereknek nagyon erzekeny esetleg ekcemas a bore akkor persze ez mas, akkor nem kell kockaztatni.

Gabi nagyon kedves vagy! Koszonjuk a meghivast, de mi tuti hogy nem tudunk elmenni :( , mivel pont akkor lesz nekunk a legtobb munkank. Emiatt ide sem jelentkezem azt hiszem a kovetkezo 2-3 hetben. :cry:

Puszi mindenkinek!

Kép
katya
 
 


ccuncogó67 írta:
véletlenül nincs a környéken olyan bolt ahol kapásból meglehet venni pl. az oriflémes naptejet??


Nekem az egyik szomszed asszony foglalkozik az oriflammel, tole rendeltem, ezert sajnos nem tudok segiteni a bolttal kapcsolatban :(

Avon-t tobb szor lattam pl. Tesco-ban.

Kép
katya
 
 


Sziasztok!

Csak röviden: ki mit főz ma?Vagy mit tervez főzni?Esetleg hétvégén mit főz?Én most nagyon kifogytam az ötletekből:((

Kép
timie
 
 


Erről a barátság témáról én is tudnék írni :( Nálunk nenm olyan jó a helyzet, mint Adriéknál, aminek az is az oka, hogy nem elég, hogy mi nem vagyunk olyan rugalmasak, mint régen (ugyebár nem fér bele egy jó kis füstös kocsmában ivászat hajnalig.. :( ), de ráadásul Krisz is elég sokat nincs itthon, nélküle meg nekem esélytelen, hogy bulizni menjek, mondjuk esténként.
Régen mi tartottunk rengeteg bulit nálunk, de mivel csak egy szobánk van (most fogunk építkezni), ez most nem megoldható, mert azért legalább Livinek kell egy nyugis hely... Így szép lassan kiesünk a a társasági életből, mert a többiek meg dolgoznak rengeteget.. Abban reménykedem, hogy most, hogy jön a nyár, már talán újra beindul a kerti összejövetelek szezonja, és vissza tudunk kicsit kapcsolódni.

A legjobb barátok témájához meg annyit, hogy én is az a típus vagyok, aki mindent belead, rám mindig lehet számítani, aztán én esek mindig pofára :cry: De azért sem adom fel, igenis azt gondolom még mindig, hogy az igazi barátságban ez alapkövetelmény, hogy a másikra bármikor számíthass!

Frusi, nekünk is hiányoztatok, én írtam is, hogy Emese, Gabi, Ildi és TÖBBIEK (pl. Méri és Judit is, rajtatok kívül :) )

És tényleg, mi van Juditékkal, nagyon régen nem jelentkezett...

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Sziasztok!

Frusi: Hát persze, hogy hiányoztatok!!! Meg a többiek is!! :roll: :wink:

KÖszi Kátya, pedig kapásból beszereztem volna egy olyan naptejet. :wink:
Ügyes Bazsi! :lol: Sürü napjaid vannak akkor Méri :wink:
Ildi: 5 óra :shock:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Én ma nem viszem túlzásba a főzést, mexikói csirkeragulevest és túrós csuszát csinálok. (tegnap úgyis csináltam egy nagy tepsi almás pitét, nem lehet minden nap sütni is :)

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Hú, csak villámgyorsan...
Főzés: műerőlevest fogok főzni (kockából) mélyhűtött zöldséggel és daragaluskával és ha rá tudom venni magam délután, akkor fasírtot, ha nem, akkor másodiknak marad a tegnapi brassói maradéka.
Naptej kérdés: két éve a Nívea gyereknaptejét használom, tuti bevált, borsos ugyan az ára, de ha sokára jár le, akkor annyira gazdaságos (pedig én vadul kentem ám az én fehérbőrű gyerekemet), hogy mi két nyár alatt használtunk el egyet... Sőt, még mindig van benne, de idén azért már újat fogok venni.

Na megyek, Léna éhes, Márknak lassan aludnia kéne, eddig közértben voltunk, az idő meg kapja be, amikor elindultunk, hideg volt és vadul fújt a szél, mire odaértünk, olyan meleg lett, hogy a bokámon csorgott a víz, a gyerekek meg sapka-kabátban a kocsiban... Még jó, hogy van légkondink...

Mindenkinek szép napot, Pellém, lesd a postást, viszi a csomagot!:-)

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


csak gyorsan: idő sztem is kapja be.. hasonlóan jártam, mint persela.
Menü:fahéjas almaleves, fokhagymás tarja vegyes körettel, desszertnek még mindig a szülinapi tortamaradék.. egyszer csak elfogy
Barát(nő):egyetértek az előttem szóltakkal. Gimis barátnőm volt hatalmas csalódás, egyébként pedig meg kell beszélni a dolgokat, én meg tudom érteni, hogy másokat bánthat, hogy éppen arra vágynak, ami nekünk az ölünkbe pottyan(t) (legyen ez jó munka, zenei tehetség, férj-gyerek, akármi), hagyni kell időt, hogy feldolgozzák magukban az érzéseiket. Erőltetni felesleges bármit is.
Pusz.
Itykó
ityko
 
 


valaki mondja már meg, miért engem szivat folyton a babanet?! Sikusz, írtam neked hosszú privit, nem tudta elküldeni. Ide írtam hosszú okosságokat, és bottal üthetem a nyomát! :evil: grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Na Replay gomb benyom:

Barátnők: szerintem természetes, hogy ilyenkor átalakul az ember kapcsolatrendszere. Én pl tudom, hogy minden gondolatom a baba körül forog, az én napi eseményeim mind vele kapcsolatosak, szóval egy nem babás barátnő lehet, hogy szivesen és tényleg örömmel megnézi olykor a harmónikafotóalbumot meg hogyvanSomi, de én sem vagyok abban a passzban, hogy úgy igazán el tudjak velük beszélgetni melóhelyi dolgokról stb, mert távol vannak tőlem, kiesnek, nem az én világom, szóval, ahogy őket sem hatja meg, hogy Somi pl egy egész tányér főzeléket becuppantott, az én szemem se rebben, hogy ez meg az van most munkafronton, x pasi már megint nem hívta vissza, szóval - magam nevében beszélek - most kicsit más bolygón vagyunk. Ez nem azt jelenti, ne értsetek félre, hogy lapátra vannak téve, csupán az esti kiruccanásaink szűntek meg, a többi megmaradt, de ők sem azt kapják, amit kaptak kb. két évvel ezelőtt belőlem. Ez nem érzéketlenség, csupán átrendeződött az életünk, benne a prioritások, a hullámhosszok, és ez kétoldalú dolog.

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


[u]Barátnő téma csapó 2:-))) másrészt szerintem odafigyelek arra, hogy ne legyek pöffeszkedő családos (bridget jones örökbecsű művét idézve), szóval ha olyan barátnővel tanálkozom, akinek épp mélyponton van a magánélete, netalántán kanyarban sincs az anyaság még neki, nem öntöm rá magamat, tőlem az is baromi messze állt, hogy míg terhes voltam, az összes vizsgálat, uh, labor meg szülési elképzelések garmadáját rájuk zúdítsam, gátmetszésről, bimbóvédőkrémekről meg mi a kőtyúkanyámkend részletekről, ha érdeklődtek valami iránt, akkor rendben, megmutattam az uh képeket a bogyókáról pl, de ennyi.

(Ellenben kedvös Perselám is tudja, hogy őt bizony, mint főanyát folyton erről-arról faggatam, mi merre hány méter:-))) Lehet, hogy ki is akadt szegény, egy-egy másfél órás telefonos továbbképzéstől:-))))

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


na most megyünk evőprogramra:-)))

gyorsan még annyit, hogy a vichy50-re az van írva, hogy felbontástól 12 hónapig jó. (Egyébként a mi naptejeink a fürdőszobaszekrényben simánszki vannak 2-3 évesek, he-he-he)

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Adri: akkor abszolut resztvevo vagyok a ligeti piknikben!:)

Frusi: nana, hogy hianyoltunk, meg persze Mildit es mindenkit!!!

Jud: legutobb wellnesselni mentek??? Azota nem hallottam Roluk!

Szep napot toltottem ma az eppen fent emlitett alt. iskolai osztalytarsnomnel, akinek napokon belul 1 eves Barnabasa. Szoval a fiuk jatszottak, mi meg jokat dumaltunk, nagyot setaltunk videken a poros szeleben:)) Csikorgott a fogam alatt:)

Katya: nekem nem jott be a Vichy, lehet hogy Oriflammel kellett volna kezdenem:)
csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok Csajszik! :lol:

Timi, én a www.mindmegette.hu - n szoktam ötleteket gyűjteni.

Amiket mostanában főztem: grillezett husi sajtos-tejfölös tepsis rizzsel, bableves, brokkolikrémleves, zöldborsókrémleves, majonézes burgonya + csípős fasírt, katalán rizstál (ez amolyan egytálétel-féle, nagyon egyszerű), sonkás tészta, túrós tészta...

Meg paprikás krumplit tervezek valamelyik napra. :wink: Mi jó sűrűn szeretjük Apával, szóval nem olyan levesesen, meg csipetkével... mmmmm, nyami.

Majd ha eszembe jut még vmi, megosztom Veletek. :lol:

Ha lesz ligeti piknik jövő héten, megpróbálnánk eljutni... melyik napban gondolkodjunk?

Kép
frusi
 
 


Frusi: BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok !!

Jaj, nem győztelek benneteket vissza olvasni !!

1. Minden szülinaposnak és névnaposnak akiket még nem köszöntöttem , NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT !!!!! :lol: :lol: :wink:

2. Barátnő ! Hasonló cipőben járok én is, csak nem a baba miatt .

3. elsijud ! Milyen az a mexikói csirkeraguleves ???
Mi van benne ???

FRUSI !!!!!!! Nagyon hiányoztataok a taliról !!!! ÉS MINDENKI AKI NEM TUDOTT SAJNOS OTT LENNI !!!!!!!!! :lol:

frusi, még egyszer ! A sajtos-tejfölös tepsis rízs is izgat !!!Azt, hogy kell csinálni ??

adri !! Nagyon jó lett az új vonalzód és , hát Kami a csupa mosoly csuzdázós !!!! :lol: :lol:

méri !!!Besz.....-ás , hogy milyen ügyi ez a nagy fiú!!! És te !!!Hogy mindezt meg is örökítetted !!!! :lol:


Naná, hogy felébredt !! Megyek ismét a mókuskerékbe !!! :lol: :lol:

Puszka mindenkinek !! Pedig még szerettem vola írni nektek, na majd talán később .

Puszzzzz, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


a liget ok. természetesen !!! :lol: :lol:

Kép


Kép
kati16
 
 


Jó reggelt!

Niki
Köszönöm az oldal címét!

Emese
Neked is köszi, Niki-től reggel megkaptam, csak utána egész nap nem tudtam belépni ide…

Megnéztem a képeket, és nem is gondoltam volna, h ismerős arcokat fogok felfedezni. Arcmemóriám tényleg jó… Tavaly én is jártam szülésfelkészítőre kb. 4x, mert a vizsgaidőszak közbe szólt.

A gyerkőcök csuda édesek. :lol: A fiúkon csak ámulok, h milyen vagány hapsis szerelésekben vannak. 8) Apának is megmutattam őket, másodiknak mindenképp kisfiút szeretne. A lányokat is megcsodáltuk. Puszi minden gyerekeknek, gyönyörűek!

Mi ma megyünk vidékre, ha apa végez. Szombati munkanap :(

Tündi
Privi ment tegnap.

KépKép
szilvalé
 
 


Sziasztok!

Meg mindig nem sikerult visszaolvasni sokat. :oops: De mindenkinek akinek nevenapja vagy szuletesnapja volt, minden foldi jot kivanunk!

Frusi: nalad meg nem maradtam le, szoval Boldog Szulinapot!
Lillust is pusziljuk!

Mary es Bazsi

KépKép
lmarie
 
 


Kati, elküldöm Neked a mexikói csirkeragu receptjét priviben, nem akarok főzőfórumot csinálni ebből :)

Mi is kívánunk minden jót minden születés- és névnaposnak:)

Méri, ez csoda lehetett, felvenni az első felülés sikerét :D

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Frusi! Isten éltessen elsö olyan szülinapodon, amelyen már Lillácska is "jelen" van! Emese és Zsombi

Kép
hiuzka
 
 


Sziasztok!

Frusi NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!

Jaj lányok, még jó hogy nem mentünk szerdán talira, mi jó betegek lettünk, mármint szegény Bencém :( A doki nem tudta eldönteni, hogy légcsőhurut vagy kezdődő tüszős mandula gyulladás, így kaptunk brutál antibiotikumot (a hétvégére tekintettel) meg lázcsillapítót. Szegénykém tegnap 39 fokos lázzal robogtam vele az orvoshoz. Most tiszta takony, meg köhög, még ha sírdogál is olyan kis rekedt :cry:

Legalább így nem ragasztottunk senkire semmit! Szerdán még azért teljesen jól volt, csak kicsit hörgött, láz nuku, máskor is volt ilyen, nem sejtettem, hogy ennyire beindul :(

Na csak ezt akartam írni, megyek gyógyítgatom az én kis drágámat.

Azért Városligeti séta lehet, hogy nekünk is befér, és hát Gabi party-jára mindenképp mennénk. 3-a OK.

Puszi és vigyázzatok magatokra!
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok Lánykák! :lol:

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat! :wink:

Ildi, mielőbbi jobbulást Bencének!

Sajtos-tepsis rizs: (nem baj, ha ide írom? hátha Katin kívül még többen is kipróbáljátok)

...igazából fájdalmasan egyszerű:

-hagyományos módon megfőzöd a rizst.
-egy fél literes tejfölbe beleszeletelsz hegyes-erős paprikát.
-lereszeled a sajtot

-kivajazol egy jénait, és elkezded rétegezni: tejfölös-paprika, rizs, sajt, tejfölös paprika, rizs, sajt.
-előmelegített sütőben 200 fokon kb. 10 percig megsütöd míg a tetején a sajt szép aranybarnás lesz.

Még vmit akartam írni, de tiszta szita az agyam... :roll:

Jahh igen! 8) Ha valaki tudja, ossza meg velem a titkot: hogyan lesz a rántott husi panírja finom puha "elválós"? Nekem valahogy sütés közben mindig kvázi "odaragad" a húsra, ha kettévágom a megsült húst, nem válik külön a hús résztől a panír! :roll: Pedig már nem kloffolom túl vékonyra, és bő, forró olajban sütöm... :?:

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!
Frusinak nagyon boldog szülinapot, remélem tart még a buli!
Bencének jobbulást!
Melyik napra tervezitek a sétát? Remélem tényleg lesz 26 fok, mert most fázom!
Panír nem tudom mitől lesz elválós, lehet, hogy az edénytől is függ? Én a tojáshoz mindig teszek tejet is, de nem hiszem hogy ez befolyásolná.
Mikor lesz Marci partija??? Előre is nagyon boldogságos születésnapot neki!
Itykó
ityko
 
 


Én már lemaradtam pár nappal, de Frusi, nagyon sok boldogságot!
Nekem ált. elválós a panír, de nem tudom, miért, de néha meg túlzottan kemény is lesz, azt sem tudom, mitől. De valahogy én egyre kevesebbet főzök, pedig régen nagyon szerettem, egy csomó jó kaját kikisérleteztem, ma meg már csak szenvedek, h akkor mit is csináljak :?

Még Frusinak: szerintem azzal a tuti Neonatoval tudtok bkvzni, mert alig van súlya. Mi is a könnyű kocsinkkal már bárhová eljutunk, mondjuk én kamival együtt is meg tudom emelni, cipelni lépcsőn, szerintem Lillus sem nehezebb sokkal. És az emberek segítenek, ha megkéred őket. Mi már metróztunk, és hagyományos trolival, busszal is mentünk. A hátsó ajtónál nincs korlát, ha vki emeli az elejét te meg a végét, fél perc alatt fel tudjátok tenni, levenni meg én le is tudom. Kami szeret bkv-zni, mert olyankor minden öregasszony (bocs, idős néni) neki beszél és mosolyog. :lol: Aludni is szokott néha, de többnyire kiszúr egy embert és addig bámulja, míg az rá nem mosolyog :lol:

Válasszatok egy napot, akik ráérnétek jönni, nekünk nincs még programunk, amikorra szép, szélmentes időt mond.
Sziszike is betársulna 2 picit adna be a közösbe :lol:

Bence, gyógyulgassatok, hagy lássuk azt a sok fogat.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

A 3ik talalka nekunk is jonak tunik. :lol:
Ha jovoheten mentek allatkertbe, vagy nagy setara, szerdatol pentekig nekem is oke. 8)

Panirba nem tudom,hogy attol van e hogy elvalik, de mi mindig ugy keszitjuk, hogy eloszor fedo alatt sutom, amikor megfoditom, pedig fedo nelkul. :shock:

Bencenek jobbulast!

Elsijud irtam privit!

puszo

Mary

KépKép
lmarie
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: