Új privát üzeneted érkezett!

Vero, félremagyarázod.
Akár lehetnék én is otthonszülő-párti, hiszen előnyben részesítem a fajátékokat, kendőben (is) hordoztam gyerekimet, magam sütöm a kenyerünket, figyelek a kaja alapanyagára, sokáig szoptatok -de ez nem erről szól.
Sok mindenben igazuk van nekik és sok mindenben igazunk van nekünk. Még azt sem állítom, hogy mindennek úgy kéne lennie, ahogy én (vagy Panni, vagy Eszterlánc stb) igaznak látjuk.
A felsőbbségtudat azonban tényleg tapintható. Nem egyöntetűen, nem mindenkinél, de akinél igen, annál nagyon.
jamina
 
 


Ez nem sorminta és fénykép hanem egy vonalzó ami magától kerül minden eggyes beírás után..akkor is ha egy betűt írsz
Te tényleg ennyire analfabéta nyanya vagy ,vagy csinálod??
Miért nem keresel egy korosztályodbak megfelelő témát?
Ezer fórum van a neten
Vendég
 


lánc lánc eszterlánc írta:Még vaami... én nem teszek miden egymondatos beírásom után 2 hatalmas fényképet meg sormintát...


Sorninta :D :D :D
Vendég
 

 
 

jamina írta: Akár lehetnék én is otthonszülő-párti, hiszen ... -de ez nem erről szól.


Úgy érted, a szülés és az akkörüli (hmm, van ilyen szó:?: ) dolgok nem egy kategória a felsoroltakkal? (szoptatás, jó ovi/suli, különóra, minőségi étkezés, kötődve nevelés, pozitív nevelés, stb.) Azért, mert az egy veszélyes esemény és az orvosi környezettel tehető a legbiztonságosabbá?
Vagy arra gondolsz, hogy jelenleg a köztudat affelé megy el, hogy a szülést túldimenzionálják a többi fontos dologhoz képest?
(Tényleg megkérdezik oviban beiratkozáskor, hogy született a gyerkő???)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jad, úgy értem, a téma az otthonszülés, ebben nem értünk egyet. A többi felsorolt dolog nem járuléka az otthonszülésnek :wink:
Ez kb. olyan, mintha azt mondanánk, hogy csak az a jó anya, aki...
és itt tetszőlegesen hozzáírhatunk bármit.

Nálam nem kérdezték meg beiratkozáskor egyszer sem, hogyan született a ded.
jamina
 
 


OFF
Bárány, minden hsz elküldésekor ki lehet ám kapcsolni az "Aláírás hozzáadása" funkciót - te tényleg ennyire analfabéta vagy vagy csinálod?? :D
jad
 
 


Tapintható felsőbbségtudat :( lehet, ebben igazatok van. Ez talán valamennyire egy harcos kisebbség önvédelmi reakciója.

Mit mondjak, én akkor érzem a felsőbbségtudatot, amikor úton-útfélen megkapom, hogy miféle anya az, aki nem tudja fogát összeszorítva legyőzni a kórházundorát és engedelmesen bevonulni a khba, ahogy azt évtizedek óta minden nő megteszi a babájáért.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


jad írta:Tapintható felsőbbségtudat :( lehet, ebben igazatok van. Ez talán valamennyire egy harcos kisebbség önvédelmi reakciója.

Mit mondjak, én akkor érzem a felsőbbségtudatot, amikor úton-útfélen megkapom, hogy miféle anya az, aki nem tudja fogát összeszorítva legyőzni a kórházundorát és engedelmesen bevonulni a khba, ahogy azt évtizedek óta minden nő megteszi a babájáért.

Jad, pedig ezt pont nem a felsőbbségtudat mondatja a kritikusokkal, hanem a "fensőbbségtudattal teli" kilógás keltette ingerültség. :wink: Hülyén hangzik talán, de még én is érzem valamennyire. :?

Bárány, az aláírást nem muszáj automatikusra állítani, nézd csak, most én is be fogom kapcsolni, lehet úgy, hogy egyszer látszik, egyszer meg nem. :wink: És most már én is kérlek, tekintettel korábbi beszélgetéseinkre (ahonnét tudhatod, hogy semmi bajom veled általában), hogy ne hergeld itt tovább a lányokat! :) Nem tudunk miattad normálisan beszélgetni a témáról, hiába szeretnénk. Már elmondtad a véleményedet, meghallgattuk, ki egyetértett vele, ki nem - az viszont egy centivel sem fogja előrevinni a beszélgetést, ha a hozzászólókat cikized.
Nagyon köszi előre is. :)

Klára
klara
 
 


Ovi: ki szoktak tölteni egy kérdőívet, ahol részletesen végigkérdezik a gyerek fejlődését, kezdve a születésénél, mozgásfejlődésen át a beszédig. Jami, nálatok tényleg nem volt ilyen? :roll:
Mondjuk én soha nem érzékeltem ennek semmiféle következményét, se hátrányosan, se előnyösen, kitöltötték, mert kötelező, de nem hiszem, hogy utána sokat foglalkoztak volna vele. Persze ha valami gond van a gyerekkel, akkor biztos utánanéznek ennek is.

Biokaja, hordozás, szoptatás és otthonszülés: talán a mérték a különbség oka. Sokan vagyunk itt, akik törekszünk az egészséges táplálkozásra, sütünk otthon kenyeret, van hordozókendőnk, sokáig szoptatunk ésatöbbi. De nem esünk kétségbe, ha az oviban nem csak biót kap, beérjük a fajátékokkal meg a gyerekközpontú ovival akkor is, ha nem Waldorf, sokáig szoptatunk, de nem az utcán, és háborítatlanul szeretnénk szülni, de nem otthon, hanem a kórházban, a lehetőségek szerint. :wink: Nem akarok senkit megbántani ezzel, tényleg! De a végletesség, megalkuvást nem ismerés az sokak számára zavaró lehet. És igen, én azért nem írogatok pl ezekbe az otthonszülős társaság által látogatott topikokba, mert aki nem követi 100%-osan ezeket az elveket, azt bizony kinézik onnan. :? A környezettudatosban ezt még régebben megtapasztaltam. Pedig aki ismer, tudja, hogy erősen környezettudatos család vagyunk mi is - csak épp nem pont ugyanazokban a dolgokban, mint a topiklakók.
Nem tudom, mennyire megy át, amit szeretnék mondani, jó lenne, ha sikerülne valamennyire megértetnem magam... :)
klara
 
 


Jamina írta:Vero, félremagyarázod.

Mint mindig. :?

Nem hiszem, hogy félremagyaráznám, legfeljebb félreértem. Bár nem hiszem.

Amúgy mikor mondták az otthonszülők, hogy aki kórházban/császárral születik az hátrányos helyzetben van, vagy mifene? :?:
Ez nem inkább vmi pszichológiai elmélet? Mintha ilyesmit olvastam volna, egyébként meg nem érdekel. Ha valaki azt mondja, az én gyerekem hátrányban van mert nem otthon született, kiröhögöm. Ennyi. Próbálom legjobb tudásom szerint nevelni, szeretni őket, és teszek rá, hogy ki szerint hogy kéne. Olvasok, hallok ezt-azt, ami tetszik csinálom, ami nem, azt nem. Nem foglalkozom olyasmivel, ami szerintem hülyeség. Pl hogy hátrányban lenne a gyerekem (de mondtak ilyet egyáltalán????). Emiatt nem fogom támadni azt, aki szerint otthon szülni üdvözítő. MERT SZÍVE JOGA!
Ahogy nekem is, Nektek is szívetek joga eldönteni, hogy NEKTEK, és a gyerekeiteknek mi a jó. Nem értem az egész háború lényegét. MIndenki ugyanazt akarja, hagyjuk egymást élni...
Vendég
 


Ovi: ki szoktak tölteni egy kérdőívet, ahol részletesen végigkérdezik a gyerek fejlődését, kezdve a születésénél, mozgásfejlődésen át a beszédig. Jami, nálatok tényleg nem volt ilyen?
tényleg nem
jamina
 
 


vero írta:Amúgy mikor mondták az otthonszülők, hogy aki kórházban/császárral születik az hátrányos helyzetben van, vagy mifene? :?:

Vero, az egész "vita" azon robbant ki a másik, "tabunak számító" topikban, hogy több hsz-en keresztüól egyetértőleg emlegettek az osz-ők egy könyvet, ahol a császáros gyerekek későbbi "nyomorait" taglalják, pl hogy több lesz köztük a kábszerélvező stb. Nem szültem császárral, de ha úgy szültem volna, nem kizárt, hogy én is kiakadtam volna ezen. :?
klara
 
 


Mi ez a könyv?

Jó, lehet, hogy egy valaki mondott ilyet, még az is oké, hogy valaki írt egy ilyen könyvet, de ettól még nem biztos, hogy egyetért ezzel mindenki aki oszül. Mondjátok már meg, hányszor beszélnek az orvosok is (beleértve a nőgyókat) hülyeségeket?? Ettől még járok orvoshoz, mert azért többnyire értik a dolgukat, meg egy-két marhaság belefér, max akkor is azt csinálom, amit szoktam, elengedem a fülem mellett... :wink:
Vendég
 


több hsz-en keresztüól egyetértőleg emlegettek az osz-ők egy könyvet, ahol a császáros gyerekek későbbi "nyomorait" taglalják,


HOl van ez, belinkelnéd?
Vendég
 


Vero, az otthon szültünk topikban, a 20-30. oldal között (vagy még tovább) többször is előkerül. Linkelni nem tudom, darabonként idemásolgatni nincs időm, de ha ragaszkodsz hozzá, majd valamikor megpróbálom. Ha végigolvasod ott az egész témát, látni fogod. itt elég sokan végigolvastuk, és elég sokak indulata ebben gyökerezik. Oden-könyv bizonyos állításairól van szó. Tóthzsunak volt egy olyan hsz-e (30. o.), amelyből ad absurdum azt a következtetést is le lehetett vonni, hogy csaszinál nem szabadul fel bizonyos szeretet-hormon... Vagyis a csaszis gyereket nem szereti ab ovo úgy a mamája. Azért ezek durva állítások.
klara
 
 


Vero, ha jól rémlik az Odent könyv volt, de most nincs időm visszakeresni.

Klára, a 10.09-es hsz-szel, megintcsak teljesen azonosulni tudok.

Vero, nem az a baj, hogy itt-ott beszélnek hülyeségeket, amelyekkel vagy azonosulok, vagy elengedem a fülem mellett, hanem amikor teóriák születnek, vagy amikor mindent vagy semmit alapon működnek a dolgok. Mintha csak akkor lennénk jó anyák, ha ezzel mind egyetértünk. (waldorf, környezettudatosság, együttalvás, hordozókendő, vega életmód st.) Magam is szoptattam mindkettőt jó sokáig - holott a "tanok" arról is szólnak, hogy császár után az nem szokott menni- de pl. nem szeretek együtt aludni. Környezettudatosnak tartom magam, de nem kötök pelust a gyerekeimnek, szeretek egészségesen élni, de imádom a husit, meg a tejet! :D

Bio rokonom arcát sosem felejtem el, amikor megkínáltam a gyerekeit kakaóval (4-5 évesek lehettek) és rám nézett egy olyan megvetéssel, hogy " mi nem iszunk tejet!". Ok, mondom, én meg imádom, minden formájában, erre kioktatott, hogy nagyon helytelenül teszem. Ugyanezt a hangsúlyt éreztem, amikor beszámoltam a szülésről, és mondtam, h császár volt. Bizony volt benne megvetés! Onnantól éreztem, hogy én sosem lehetek olyan anya, mint ő - szerinte.
Vendég
 


Megnézem majd, de már most mondom, hogy ezzel nem értek egyet, bárki is írta. Azzal igen, hogy túl sok a császár (nemcsak Mo-on, hanem pl az USÁban is), meg nagyon ellene vagyok az elektív császárnak is, meg a sok felesleges beavatkozásnak a kórházban.
Vendég
 


pöttyös_panni írta:Bio rokonom arcát sosem felejtem el, amikor megkínáltam a gyerekeit kakaóval (4-5 évesek lehettek) és rám nézett egy olyan megvetéssel, hogy " mi nem iszunk tejet!". Ok, mondom, én meg imádom, minden formájában, erre kioktatott, hogy nagyon helytelenül teszem. Ugyanezt a hangsúlyt éreztem, amikor beszámoltam a szülésről, és mondtam, h császár volt. Bizony volt benne megvetés! Onnantól éreztem, hogy én sosem lehetek olyan anya, mint ő - szerinte.


Figyelj, ez a bio-rokonod fontos Neked?
Mert ha nem, ahogy a "francia" mondja, lefosééééé! :lol: :lol:
Ne foglakozz vele, egy-egy hülye ember miatt nem kell általánosságban minden bio-emberkét kollektíve utálni.
Vannak nagyon aranyosak is, és jó receptjeik vannak! :wink:

pöttyös_panni írta:Onnantól éreztem, hogy én sosem lehetek olyan anya, mint ő - szerinte.

Nahát, ezt meg aztán végképp nem valami rokon fogja eldönteni. A z én testvérem (akit nagyon szeretek) szerint én elkényeztetem a gyerekeimet, mert nem hagytam sírni őket. Mondtam, neki, nem baj, az én gyerekeim! :lol: Ezzel nem lehet vitázni :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Vero, látod, nekem ez volt az egyik ,,arcul köpés" pár hete. Hogy a császáros gyerek meg az ő nyomorult életkezdete.
De már mindegy is :?
jamina
 
 


Vero, hát ez az! :wink: De tényleg olvasd el a másik topikban ezt a részt! Ha kicsit belehelyezkedsz a csaszisok lelkivilágába, sztem meg lehet érteni, miért akadtak ki. Más kérdés, hogy szerintem is túlzásba vitték, mert nem az volt a megfelelő helye ennek a "vitának", és a végén már csak a rossz szájíz maradt, hiába volt sok dologban igazuk.
klara
 
 


jamina írta:Vero, látod, nekem ez volt az egyik ,,arcul köpés" pár hete. Hogy a császáros gyerek meg az ő nyomorult életkezdete.
De már mindegy is :?


Jamina,
Minek ilyet magadra venni? Ha valaki ezt mondja (nyomorult életkezdés :shock: ) az kb figyelmen kívül kell hagyni. Én is elgondolkoztam azon, hogy mennyire hatott a kicsire, az, hogy elvitték az intenzívre, hogy tgyulladása van, meg stb, és nem volt velem több napig. Biztos valmennyire befolyásolta, de nem hiszem azt, hogy sok-sok szeretettel és törődéssel ne lehetne bármilyen neadjisten hátrányt kiegyenlíteni. De nem hiszem, hogy hátrányban lenne, meg nem foglakozom ezzel, pláne nem húzom már fel magamat rajta. A születés fontos momentum, de ezen kívül még hány meg hány napot, percet fog az a gyerek velünk tölteni? Rengeteget. Én azt mondom, hozzuk ki a maximumot, mindenki úgy ahogy neki jó. De lehessen szabadon dönteni. A szülésről is, az iskoláról/óvódáról is, a bio-kajáról is, satöbbi, satöbbi.
Én hadd szüljek kórházban, aki pedig otthon szeretne, hadd szüljön otthon, és ne kelljen neki berendeznie egy műtőt, és meg egy gyerekosztályt. :?

Egy valami biztos: az otthonszülők nagyon sokat javítottak (nekünk!!!) a kórházi szülések minőségén, és ezt be kell látni.
Szóval, nem egyértelműen állnak ám szembe a érdekeink.
Vendég
 


Hát tudjátok én azt köpném arcul, aki ilyet mond, ir, de ha csak gondolja, akkor is. Nagyon sok gyereknek a császár menti meg az életét! Akkor inkább haljon meg, minthogy "érzelmi nyomorékon" jöjjön erre a világra? Ezt megkérdezném attól, aki erről irt!!!!!
Én szerencsés voltam és "természetes" úton szültem a fiúkat, de ha a doki azt mondta volna, baj van, mütő, egy pillanatra sem jutott volna eszembe, hogy az én gyerekeim ettől kevesebbek lesznek!
Fiaimnak 5 uncsitesója van, hasonló korúak. Ebből 4-en születtek császárral. Nem azért, mert lusta volt anyuci vajúdni.
Mindkét unokatesómnál az első babákat többórás vajúdás előzte meg, mire mütőbe kerültek, az egyiknél fájásgyengeség és faros baba miatt, a másiknak a medencéje volt nagyon keskeny, tört volna, igy döntöttek a császár mellett az orvosok.
A második babájuknál sajnos nem volt kérdés egyiknél sem, az orvosok nem vállalták be a hüvelyi szülés "próbáját". És hozzáteszem, mind a négy gyerkőc igen értelmes, érzelmekkel teli, életrevaló emberke!!!! Egyik sem kevesebb pl. az enyémeknél. És én nem lenéztem őket, mikor mondták, hogy szültek, minden elismerésem az övék volt, hogy a hasi vágással ugyanúgy megállták a helyüket otthon, mint én. Viszont sajnáltam, hogy nem élhették át azt az érzést, amikor küzdesz érte, hogy a világra jöjjön!

Ági
Vendég
 


Vero, ugye se te, se én nem szültünk csaszival... Máshogy esik az ilyesmi annak, aki viszont igen, sőt esetleg többször is. Más kérdés, hogy szerintem is túlreagáltak a csaszis lányok a témát ott a másik topikon, elég lett volna röviden kikérni maguknak. :wink: De legyünk már annyira toleránsak, hogy nem gázolunk a másik lelkébe, főleg, ha a másiktól is annyira erősen elvárjuk ezt. :? (Ezt persze nem személy szerint Neked mondom.)
klara
 
 


Vero,
a könyv neve: Michel Odent: A szeretet tudományosítása
Vannak benne érdekes dolgok, nem kell vele egyetérteni.
Csak azt tudom mondani, mint Pumpóka, hogy a hülyeség olyat állítani, hogy a barátnőm császáros gyereke nagyobb eséllyel lesz drogos, mint az enyémek.

Van egy másik Odent könyv is, "Császármetszés" a címe, ezek után nagyon kíváncsi vagyok, mit ír benne.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Ja és úgy alapból azért tartom gyalázatosnak ezt az egész Odent-féle (?) gondolatmenetet, mert a császárról normál esetben nem a kismama dönt! Akik itt hozzászóltak, azok közül senki nem maga ment oda az orvoshoz, hogy kéremszépen, én csaszit szeretnék, sőt! Ellentétben az otthonszüléssel, ami szubjektív döntés kérdése, a csaszi nem az. Úgyhogy övön aluli ilyesmiket írogatni. Pláne ha azt vesszük, hogy a szülés meddig tart, és utána a gyerek és szülő mennyi időt töltenek még együtt jó esetben. nem beszélve az egyéb társadalmi hatásokról. Hogy lehet ebből kiragadni a születés mikéntjét, és ez alapján vizsgálni egy populációban pl a kábszerfogyasztást? Eh. :?
klara
 
 


Jad,
Tényleg megkérdezik! :D

Vero és a többiek,

nem vitázni szeretnék, de gyanítom, a másik topicban félreértettetek valamit. A császáros anyukában tényleg nem szabadul fel azonnal a "szeretet-hormon", ez tiszta biológia. De azt ott se mondta senki, hogy emiatt az illető nő ne lehetne ugyanolyan jó anya, mert ez sincs így. Az viszont megint tény, hogy egy hüvelyi szülés mind a baba, mind a mama szempontjából sokkal előnyösebb, mint a császár, kivéve persze akkor, ha az utóbbi valóban elkerülhetetlen.
Az meg privát véleményem, hogy a császármetszések egyre nagyobb százaléka már nem orvosi döntés, hanem ugyanúgy szubjektív szülői döntés, mint az otthonszülés. [/i]

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Hát én et a könyvet elolvasom, mostmár. Addig nemigen tudok mit mondani, csak ismételgetném magamat. Értem a nézőpontot.

Egyébként: a nagyim 6 gyereket szült, ebből az utolsó 2-őt kh-ban, a többit otthon. Az otthon születettek közül 2 a II. világháborút, 3 56-ot élte végig. A vh-ú alatt a nagyi egyedül volt, mert a papa a Don-kanyarban. :cry: 56-ban pedig levágták a lányaik haját, és a pincében, fiúnak öltözve várták, hogy az oroszok elhúzzanak, és ne erőszakolják meg őket. Megkérdeztem őt az otthonszülésről/kh-i szülésről. Ő azt mondja, mindegy kislányom hol szülsz, csak béke legyen. Van benne egy kis igazság, nem?

(Ettől függetlenül tartom az álláspontotm, hadd döntse el mindenki maga hol szül.)
Vendég
 


A téma továbbra is az otthonszülés, és nem a császár vs. hüvelyi... (itt megint látok némi lenézést, de erről már írtam, nem ismétlem magam).

Vero, hogy kinek a véleményére adok: igazából akkor miért beszélgetünk? Mert 100%, hogy nem fogom megváltoztatni az álláspontomat az otthonszülésről; ugyanakkor az utóbbi 1 hónapban sztem sokat árnyalódott ez nálam.

Ahogy Klára is írta: ha érintett vagy, jobban magadra veszed.

Dodica, ez így leírva, hogy szeretethormon szabadul fel szülésnél, hol van? Vagy melyik hormont nevezzük egyáltalán szeretethormonnak? (és akkor még mindig ott a téma, hogy több a császárosok között a kábszeres :wink: )
jamina
 
 


Ja, én is eltértem már megint a témától :oops:
jamina
 
 


jamina írta:Vero, hogy kinek a véleményére adok: igazából akkor miért beszélgetünk? Mert 100%, hogy nem fogom megváltoztatni az álláspontomat az otthonszülésről; ugyanakkor az utóbbi 1 hónapban sztem sokat árnyalódott ez nálam.


Azért mert elmondjuk a véleményünket. Ettől még nem kell "magunkévá tenni" a másik álláspontját. Szeretném megismerni, megérteni másokét is, de nem biztos hogy én valaha is képviselni fogom. Én pedig elmondom az enyémet, és nem kérek senkit, hogy képviselje. Csak ismerje meg. Feltéve, hogy érdekli. :wink:
Ha meg nem, scroll down. 8)
Vendég
 


Hát épp ez az. Hogy nem akarom a másik álláspontját a magamévá tenni. De a.) eltűröm szó nélkül b.) nem tűröm el. Az ember hol ezt válsztja, hol azt. Én sok mindent nem tűrök el szó nélkül.
jamina
 
 


A téma az otthonszülés...ki mondta, hogy nem?
Csak miután olvastam, hogy a másik topicban hogyan vélekednek a császáros gyerekekről, ahhoz kivántam hozzászólni.
És csak azt kivánom annak, akinek ilyen véleményei voltak a császárról, hogy kerüljön oda és majd meglátjuk, utána mit mond, vajon a saját gyerekét is nyomoroncnak fogja tartani? Erre kiváncsi lennék! Ennyi! Téma lezárva!
Vendég
 


Szerintem mindannyian a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek, de ez a legjobb mindenkinek mást jelent, és mivel egyikünknél sincs ott a bölcsek köve, nem mondhatjuk azt, hogy pl Vero legjobbja az igazi vagy az enyém. Ezt a legjobbat szeretnénk kihozni az adott lehetőségeink mellett. Mivel úgy gondolom, hogy a többség nem választja a császárt (de mondhatnék még sok más különbséget is), így az adott és kész, abból kell kihozni a legjobbat. A császárnál egyszerű az előny-hátrány kérdés, mert a baba vagy a mama élete a tét, de nem mindenhol ilyen egyszerű a helyzet.
Szerintem például a gyerekeimnek az lenne az ideális, ha valahol a város szélén lakhatnánk egy kertesházban, de az anyagiak behatárolnak, de azért igyekszem, hogy ez a hiányosság ne hagyjon nyomot a lelkükön ;)
És attól, hogy azt gondolom, hogy a babának az az ideális, hogyha születése után azonnal a mama pocakjára kerül, és együtt lehetnek onnantól folyamatosan, de ettől még nem gondolom, hogy a középsőm lelkén kiküszöbölhetetlen csorba esett volna azért, mert mivel koraszülött nem a hasamra rakták a szülés után, hanem rohantak vele a PIC-re, hogy rendesen lélegzik-e pl. Bőven behoztuk már azt a 12 napot, amit külön kellett töltenünk.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Vero.

Persze, hogy nem olyan fontos ez a rokon, és persze, hogy nem általánosítok, már csak azért sem, mert én is szoktam bio-kajákat vásárolni. (hozzáteszem, hogy ugyanez a rokon az első gyerekét még virslivel és üdítővel tömte, de azóta megvilágosodott!)

Csak tudod, engem pont az a szemléletzavar benne is, és sok hasonló emberben, amikor nem is vitázik, vagy nem is mond semmit az ő elveiről, hanem alapból nem szól semmit, csak érezni a lesajnálást...

Ugyanez volt az itteni vitában is (a másik topicon): amíg nincs ellenvélemény, kedvesen leereszkednek a "kezdőhöz", amint volt ellenvélemény, akkor vagy egyből nekünk ugrottak, vagy jött a megsértődés. Aztán ezen a topicon már volt helye a vitának. És látszik, hogy nagyon sok dolog az amit ugyanúgy gondolunk, és bár meggyőzni nem biztos, hogy meg tudjuk a másikat, de talán megérteni igen.

Dodó,

most a császáros vitát nem akarom újra elkezdeni iit, de azt miből gondolod, hogy az egyre több császár egyéni kérésre lenne?
Vendég
 


Pumpóka,
Én ismerek (nem egy) császáros anyukát, aki pártolja az otthonszülést. :P Nem hiszem, hogy nyomoroncnak tartaná a gyerek(eit)ét. Ennyi. :P

Jami,
Hát igen,általában vagy a) vagy b), nálam is. Azért az otthonszülés téma, meg ez az idétlen "kábszeres császáros gyerekek dolog" nem egy és ugyanaz a téma, ugye?
Mert az utóbbi sztem is hülyeség. A kábítószerezés nem egyfaktoros kérdés, sokkal összetettebb annál.
Vendég
 


cory írta:Szerintem mindannyian a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek, de ez a legjobb mindenkinek mást jelent, és mivel egyikünknél sincs ott a bölcsek köve, nem mondhatjuk azt, hogy pl Vero legjobbja az igazi vagy az enyém. Ezt a legjobbat szeretnénk kihozni az adott lehetőségeink mellett. Mivel úgy gondolom, hogy a többség nem választja a császárt (de mondhatnék még sok más különbséget is), így az adott és kész, abból kell kihozni a legjobbat. A császárnál egyszerű az előny-hátrány kérdés, mert a baba vagy a mama élete a tét, de nem mindenhol ilyen egyszerű a helyzet.
Szerintem például a gyerekeimnek az lenne az ideális, ha valahol a város szélén lakhatnánk egy kertesházban, de az anyagiak behatárolnak, de azért igyekszem, hogy ez a hiányosság ne hagyjon nyomot a lelkükön ;)
És attól, hogy azt gondolom, hogy a babának az az ideális, hogyha születése után azonnal a mama pocakjára kerül, és együtt lehetnek onnantól folyamatosan, de ettől még nem gondolom, hogy a középsőm lelkén kiküszöbölhetetlen csorba esett volna azért, mert mivel koraszülött nem a hasamra rakták a szülés után, hanem rohantak vele a PIC-re, hogy rendesen lélegzik-e pl. Bőven behoztuk már azt a 12 napot, amit külön kellett töltenünk.


Minden szavaddal egyetértek!!! :D
Vendég
 


klara írta:
én azért nem írogatok pl ezekbe az otthonszülős társaság által látogatott topikokba, mert aki nem követi 100%-osan ezeket az elveket, azt bizony kinézik onnan. :? A környezettudatosban ezt még régebben megtapasztaltam.


(Klara, én ezt nem gondolom így. Én sem vagyok osz, sőt, még orvos is vagyok, ami aztán pláne ajjajj... Ráadásul keresztény is, úgyhogy a W-osokkal is sokat "vitázok". Meg van mikróm és a férjemnek felsütök hetente 2 kiló fehérlisztet, és mégsem néznek ki onnan. )

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ja, és Odent szerintem is nagggyon gáz, ezzel sajnos én is egyetértek. Ő uis császárral született és szerinte emiatt rengeteg sebet szerzett, ami a mai napig sem tudott begyógyulni. Emiatt sajnálatos módon rengeteg torzított, szubjegtív pejoratív dolgot állít a császármetszésről. Az ilyen hozzáállás több kárt okoz, mint hasznot, szvsz.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


vero írta:Amúgy mikor mondták az otthonszülők, hogy aki kórházban/császárral születik az hátrányos helyzetben van, vagy mifene?


Vero (szia, Vero! :wink: ): az otthon szülő nők egyike-másika külön nagy hangsúlyt fektet arra a másik topicban, hogy a gyermek érdeke a háborítatlanság, amit az otthon nyújthat, a beavatkozásoktól megkímélt első órák, amelyek kulcsfontosságúak...a nem otthon szülő meg ezt csak "eggyel" tovább gondolja: akkor tehát ezzel azt akartad mondani, hogy az én gyerekem bezzeg...., és kész. Így kezdődik a vérremenő vita.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv, érzésekkel nem lehet vitatkozni :) Te úgy érzed, én meg amúgy. Hidd el, tényleg megpróbáltam, és tényleg ez jött le. Mindegy, nem akartam ebbe belemenni, csak ha már egyszer szóba jött.
a nem otthon szülő meg ezt csak "eggyel" tovább gondolja: akkor tehát ezzel azt akartad mondani, hogy az én gyerekem bezzeg...., és kész. Így kezdődik a vérremenő vita.

- Na azért ennél cseppet konkrétabb volt. :?
vero, ha majd ráérsz, olvasd el, és majd látod magad is, hogy ki mit írt és ki hogyan reagált erre.
klara
 
 


Vero, szintén szomszéd topik, 30. oldal. Gyönyörű töményen, Odentől indulva. A megfogalmazás tipikusan így hangzik:

"az ember már szerencsére annyira tudatos és kulturális lény, hogy ezeknek a "természetes" (oxitocinvezérelt) kapcsolódási pontoknak a kimaradása (vajúdás, első óra, szoptatás) nem tud akkora hátrányt okozni, ami szeretetben, törődésben ne volna behozható. "


Ergo az ebben a szemléletmódban nem kérdés, hogy hátrányos helyzetből indulnak!

Vagy:

"Fene bánja az első pár órát"? Fura ezt olvasni, amikor már közhelynek számítanak a születés közbeni és körüli körülményeket vizsgáló tud. kutatások eredményei. Lehet, hogy megváltozna a véleményed, ha részt vennél egy születés-feldolgozó tréningen - nagyon jól felkészült terapeuták segítségével"

Odenről pedig nem egy osz állít pozitívumokat, hanem sorra áradoztak:

"Császármetszés -M. Odentről már volt szó ezen a topic-on....Alátámasztott véleménye szerint a természetes oxytocin egyben szeretethormon, s mint ilyen hatással van a gyermek szeretetre való képességére és az anyai viselkedés kialakulására. Ehhez viszont kell a vajúdás és a szülés, valamint a szülés utáni rövid, de igen érzékeny időszak, kb. 1 óra, amit mindenképpen az anyával kell töltenie a babának."

"Hú, ... ezt el kell olvasnom!"

"van egy másik könyve is Michel Odent-nek, ami a Császármetszés címet viseli. Szerintem nem azért jó ilyesmit elolvasni, hogy az ember rosszul érezze magát, hanem hogy ha erre kerül a sor, mert abszolút indokolt, akkor tudni lehessen mik azok, amikre érdemes odafigyelni, esetleg külön kérni a kórházban. Az sem baj, ha tudod, hogy mi miért történik, ha netalán az orvosnak nincs ideje/kedve tájékoztatni.
És bár tény, hogy állatkísérleteknél egyértelműen igazolták, hogy a császármetszés ténye megváltoztatja az anyai viselkedést, azért szerintem az nagyon fontos, hogy az embereknél ez teljesen máshogy működik, hiszen egy örökbefogadott kisbabát is legalább annyira szeret az anyukája, mintha maga szülte volna.
Ráadásul az se mellékes szerintem, hogy ha a természetes szülés, vagy az "aranyóra" rajtunk kívül álló okok miatt meghiúsul, azért van még min. 30 évünk behozni a "lemaradást" Wink
"

"Odent szerintem is lenyűgöző..... Merthogy kutatások bizonyítják, hogy a császárral született gyerekek között több lett kábítószerfogyasztó. De inkább olvassa el, akit érdekel, mert ő sokkal hitelesebb mint mi. Másodkézből kevésbé élményes. "

Van még, csak nem elég kompaktak idézési célra, de ez a felsorolásom mind különböző (osz párti) személyektől származó Oden-nel kapcsolatos írás. Ezen azért nem lehetett úgy átlépni, hogy van egy (mellesleg osz) aki elhiszi vki hülyeségét, de attól még nem kell általánosítani. Ha elolvasod azt a 30-as oldalt, minden osz egységesen kiállt Oden mellett (Jad volt a legárnyaltabb sztem közöttük, aki azért leírja, hogy vannak merész következtetései Oden-nek:-)), szóval őt nem biztos hogy ebben be kell tennem ugyanazon kalap alá, bár a következő hszében gyorsan finomítja magát, hogy azért nem akarta ő megmosolyogni Oden-t:-) )

Ildi
pildi
 
 


" A császáros anyukában tényleg nem szabadul fel azonnal a "szeretet-hormon", ez tiszta biológia. De azt ott se mondta senki, hogy emiatt az illető nő ne lehetne ugyanolyan jó anya, mert ez sincs így. Az viszont megint tény, hogy egy hüvelyi szülés mind a baba, mind a mama szempontjából sokkal előnyösebb, mint a császár, kivéve persze akkor, ha az utóbbi valóban elkerülhetetlen.
Az meg privát véleményem, hogy a császármetszések egyre nagyobb százaléka már nem orvosi döntés, hanem ugyanúgy szubjektív szülői döntés, mint az otthonszülés.
"

Dodó, lehet, hogy ez csak netes effektus, de elmondom, hogyan olvasom ezt én, meg sztem még sok más csaszis anyuka:

bennetek tényleg nem szabadul fel azonnal a szeretet-hormon (????, mi is az, és miért nem és mi van akkor, ha csak 2 órával később? és anélkül nem szeretem a gyerekem vagy mi van??), de persze ti attól még lehettek uolyan jó anyák. De az tény, hogy a hüvelyi szülés jobb, kivéve azt a néhány esetet, ami elkerülhetetlen. Merthogy szerintem a csaszik igen nagy százaléka már rajtatok, anyákon múlik.

Mondom, ez sarkított így, de elfogadom, hogy ez jórészt a netes közlésmódból lesz az, élőben esetleg nem lenne.

De így az jön le nekem, hogy magadban simán besorolsz minket is oda, hogy "úgyis ő tehet róla, de nem mondom a szemébe", hiszen van itt x csaszis anyuka, lehet, hogy egy-kettő közöttük tényleg elkerülhetetlenül csaszis eset volt, de többségük nyilván nem.


Az olvasó csaszis anyuka viszont abból indul ki, hogy az ő esete pedig akárki akármit mond, igenis teljesen indokoltan lett csaszi, valóban jobb volt anyának és/vagy babának így, mint lett volna hüvelyi úton. (az anyának jobb verzióban azokat értem, mikor anya így túlélte, sőt újabb babára is vállalkozhat, míg hüvelyi szülés esetén jócskán kockáztatta volna ezt, és esetleg baba túléli, de ő már nem)

Ildi
pildi
 
 


Most azért nem kezdem el a véleményemet taglalni, mert feljebb megkaptam, hogy nem a császár vs. hüvelyi szülés a téma, hanem az otthonszülés, bár az illető baromira nem érthette, mit akarok mondani, mert köze nem volt "vs."-hez. A "hátrányos helyzetü" gyerek témát a másikon kezdték taglalni, olvasva a másik topicot, nem csak a császárról gondolkodnak igy, hiszen alap nem tartják "természetes" dolognak, ha valaki nem "háboritatlanul" szül. És sok minden van, amit azok után, hogy ma délután volt időm visszaolvasgatni a "Szent Ágnes" topicot, valahogy hasonlóan látok, mint itt már irták egyesek. Kissé szekta jellegü az egész, másról sem beszélnek, minthogy milyen eufórikus, átszellemült a szülés otthon....... és még sorolhatnám, de nem teszem, mert felesleges.
Vendég
 


Most azért nem kezdem el a véleményemet taglalni, mert feljebb megkaptam, hogy nem a császár vs. hüvelyi szülés a téma, hanem az otthonszülés,
nyugodj meg, nem neked szólt :wink:
jamina
 
 


Pont az enyém után került be.... :?
Vendég
 


Mondjuk az ovis kérdőívnél sztem ott lenne a kutya elásva, hogy érte-e sérülés (oxigénhiányos állapot, kulccsonttörés stb) a babát a születés közben. Olyan sérülés, ami még ovis korban is jelen lehet, oda kell figyelni, külön fejleszteni. Sőt, még azt is el tudom képzelni, hogy csak oviban venni észre a különbséget, mondjuk olyan, hogy nem annyira kiugró és 3 évig, otthoni közegben nem feltűnő, de társaságban, fejlesztésnél stb előjön, és esetleg ennek lehet vmi születésre visszavezethető oka.
Abban mondjuk igazatok van, hogy utóbbi esetben elég lenne akkor belemászni, ha kiszűrnek vmit.

Amúgy ilyenben a gyerekkh-k protokoll kérdőíve is csúcs. Amikor a 10 éves gyerekemről, akinek mandibula (állkapocs csont) törése volt, végigkérdeztek mindent, benne azt, hogy miként született. Na sztem 10 évesen, egy frissen szerzett (ismert okú) sérülésnél ennek aztán végképp nincs semmi jelentősége:-))

Ildi
pildi
 
 


pumpóka írta:Pont az enyém után került be.... :?
és előtted tán senki más nem írt naphosszat? :wink:
jamina
 
 


Namármost gondoljátok el, hogy azok, akik elolvasták ezt az Oden könyvet, meg a többi ajánlott irodalmat, mittudomén, Gyöngéd születés, meg Szeretet művészete vagy hasonlók, és halál komolyan veszik minden sorát, azokban valóban úgy tetszhet, hogy a kórház nem más mint egy mészárszék. Aztán elmennek egy Geréb ágnes féle szülésfelkészítésre, gondolom ott is hasonlóakat hallanak, hogy mennyire a természettel ellentétes a kórház stb... és akkor ugye jön egy ilyen malőr, hogy meghal egy baba, rászállnak a kedvenc szülésznőre, és az otthonszülés ideiglenesen szünetel... hát azok akik most vannak szülés előtt és otthon akartak szülni, ez maga a pokol. Ezek után ha kórházbakényszerülnek, az orvosok és a szülésznők szólhatnak hozzájuk akár az angyalok nyelvén is, az számukra mind peggő érc lesz és cimbalom, az egész szülésük úgy zajlik le, hogy másra sem bírnak gondolni, hogy bezzeg ha én most otthon lehetnék... bezzeg ha nem "kényszerítenék ki" belőlem a gyereket, bezzeg ha... hát nem irigylem őket az biztos.

Erre még rájön az a sok kórház elleni érvelés, hogy ott "hasbakönyökölnek", "kitépik a placentát" és egyebek. Van egy levél a szülés.hu levelek oldalán, valami olyan címe van, hogy Tőlem neked vagy ilyesmi, na abban egy nőnek nem sikerült az otthonszülése, és a végén bekényszerült a kórházba, ahol valószinüleg a hasbakönyöklős módszert kapta, ugyanis addigra már más megoldás nem kínálkozott, a nő így ír erről: "ugráltak rajtam, ütöttek vertek"... most komolyan valaki közületek bizonyítsa be hogy kórházban képesek e az orvosok a kitolási szakban "ugrálni a terhes nőn, és ütni verni????"

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


jamina írta:
pumpóka írta:Pont az enyém után került be.... :?
és előtted tán senki más nem írt naphosszat? :wink:
visszanézve: 4 másik ember írt még utánad, mire én írtam 8)
jamina
 
 


Elolvasom a másik topikban azt a részt, addig nem mondok semmit, nem akarok hülyeséget beszélni. :roll:
De most nem megy, majd ha lefeküdtek a gyerkőceim...

Szia, Liv! :D

Oxitocinvezérelt boldogsághormon: :lol: :lol: Nem az endorfin a boldogsághormon? :wink:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: