Új privát üzeneted érkezett!

Prüntyi
...köszönöm... az elevitet szedem mióta tudok a babóról...
Már a férjem is kapott egyet a nászúton mivel kezdett betegeskedni és nem volt más vitamin... Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka,

a Szent Imre szülészete is jó, de mindenhol vannak gáz dokik, talán az Istvánban a legkevésbé. Az Istvánban még az nagyon jó, hogy szopibarát, az Imrére ez nem igaz. Az is szempont, hogy merre laktok. Ha valamelyik "sztár" dokihoz be tudtok kerülni az Imrébe (pl valamelyik Bálint), és budaiak vagytok, talán az jobb választás.
Az Istvánban a legtöbb dolgozó nagyon kedves, a a dokiktól a takarítókig, de nagyon nagy tud lenni a tumultus a szülőszobán/szülészeten. (És a mi "sztár" dokinénink ott vezet szüléseket :-))
Bárhogy is döntesz, minden jót a babaváráshoz

Juttka
judittka
 
 


Sziasztok,

Milky,
Általában meg van beszélve vele, mikor menjek a korházba.

Mamacka,
A Szent Imre volt nekem is kórház szinten a másik választásom, de mivel ott nekem egyik dokinő sem volt szimpi (mindenképp nőt akartam a szüléshez!), így jutottam Boros doktornőhöz és az Istvánhoz.

Hát lányok nem akarom elszólni magam, de ezek az 5 perces keményedések, ami kb. csütörtök óta van ma du.5 órától fájdalmasak is...de nem erősödtek...meglátjuk mi lesz! Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 

 
 

hajrá Prüntyi és Mazsola!
judittka
 
 


Azt hiszem már túl sok ember véleményét kértem ki és kezdek teljesen összezavarodni... az Imréről tegnap lebeszélt a barátnőm... Kép az a baj, hogy egy közeli ismerősöm sem szült az Istvánban... úgy talán egyszerűbb lenne a döntés... a Bakács térit meg az I-est ajánlgatják nagyon, de nekem egyik sem szimpatikus... bár ha baj van jobban el tudják látni a babát meg a mamát (másik kórházakból is ide viszik őket) de nem ebből szeretnék kiindulni... emberileg pedig nincsenek a toppon.



Biztos butának fog tűnni a kérdésem,.... de ha még nem tudom hogy melyik dokinál szeretnék szülni akkor mi a módja az első vizsgálatra való bejelentkezésnek?


A Siklós dokiról mi a véleményetek?
A ti dokinőtök is szimpi... de engem lehet jobban zavarna egy nő... bár nem tudom...
A doktornőnek mennyit fizettek? vizsgálatok szülés...

Prüntyi neked gyönyörűszép szülést!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


hmmm... sehol senki...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Hajrá Prüntyi!

Nagyon szorítok!

Prüntyi!

Azt hittem, hogy tudnom kéne, hogy mikor ügyel. De akkor nem vagyok lemaradva. Kép

Mamacka!

A Bakáts téren a Schöpf-Mérei Ágost kórház és Anyavédelmi Központ van. Én jót hallottam róla. A szomszédasszonyom szült ott 3 hete, és jót mondott. A SOTE 1 színtén jó hely. Arról sem tudok semmi rosszat. Ellenben az Imréről csupa rosszat hallottam.

Üdv: Milky
milkyway
 
 


Mamacka,
én két éve szültem a Schöpfiben, és direkt váltottam, az István sokkal jobb. Veled van a baba éjjel-nappal, bár azt hozzá kell tenni, hogy az ötágyasban általában mindig sír éjjel legalább egy baba... De hát ez hozzátartozik a dolgokhoz, viszont rengeteg segítséget kaphatsz a szopiban, nem tömik a babádat teával és más anya tejével/tápszerrel, egyágyas az összes szülőszoba, ihatsz szülés közben, szőlőcukrot és csokit is ehetsz, ha olyan dokit választasz, akkor gátvédelemre is van lehetőség (a Schöpfiben kötelező a gátmetszés első babánál), ha nincs gond a babával a szülés után rögtön együtt lehettek, nem viszik el kétórás megfigyelésre (ha késő este szülsz, akkor ráadásul csak másnap reggel kapod meg a Schöpfiben). Két éve még ha nem fizetős szobába kerültél a Schöpfiben (front esetén előfordulhat, hogy nincsen hely), akkor (egy szobát leszámítva) három óránként hozták a babákat etetni, egyébként elvitték. Lehet, hogy most már máshogy van, utána kell érdeklődni, de szerintem sokkal emberbarátabb az István. Persze a fizetős szobák a Schöpfiben is jók, és ott is lehet veled a baba (bár éjszakára általában nem javasolják, és ekkor sajnos megtömik ezzel-azzal), mondjuk gyerekorvosi vizitre minden reggel és este elviszik, ha jól emlékszem 2 órát (az Istvánban a gyerekdoki is "házhoz" jönKép). A koraszülöttek ellátása viszont tényleg nagyon jó a Schöpfiben, az én lányom oxigénhiányosan született, és maximálisan odafigyeltek rá, kontrollokra is vissza kellett járnunk (semmi baja nem volt soha szerencsére).

Én Siklósnál szültem, és szerintem jó fej és jó doki, csak sok a betege, ezért nem emlékszik az emberre (ez nekem nem annyira tetszett, a Schöpfis dokim mindig tudta, ki vagyok). Én női dokit akartam, de végül nála kötöttem ki, viszont még mindig ki akarok próbálni egy női dokit (nekem meg ők jönnek be jobbanKép), szóval a következő szülésemnél annak ellenére valószínűleg váltok, hogy Siklóssal meg voltam elégedve.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hajrá Prünyti! Legyen szép szülésed, bár lehet hogy már meg is van a baba :-)

Mamacka!
Egyszerűen kérj időpontot a dokitól egy vizsgálatara. Azért mert megvizsgál még nem kell őt választani. Én több dokinál is voltam és csak akkor kértem fel a doktornőt amikor már teljesen biztos voltam benne, hogy Õt akarom. És nem bánatam meg! Remek orvos és ember!
Siklós dokinak nagyon sok a betege. Ha inkább férfit szeretnél akkor szerintem ő jó választás lehet.
monny
 
 


Köszönöm a válaszokat?

Azt még megírnátok, hogy Dr Boros Juditnak mennyit fizettetek?

Zsizsa!
Siklós doktor a vizsgálatoknál a magánrendelőjébe hív be, vagy a kórházba? ...és ha a kórházba akkor is kér pénzt a vizsgálatokért?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka,
ha írsz egy e-mail címet, este írok neked privit.
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Előre is köszönöm drescher_marcsi@freemail.hu

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem voltam...
Lehet, hogy Prüntyi már babázik?! Kép
Pénteken voltam a doktornőnél a kórházban, ez volt az első találkozás. Sajnos elég sokat kellett rá várni, kb 3 órát, de szimpatikus volt.
Mamacka! Én is tartottam attól, hogy egy nő..., de aztán semmi. Nem azt néztem, hanem hogy orvos.
Amúgy nálunk is minden renden, crl=11mm volt az UH szerint, és holnap töltjük be a 8. hetet. Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Én is Boros doktornőhöz járok. Nem tudjátok, hogy az új magánrendelőbe hogy lehet bejutni? Kaptam a doktornőtől postán egy leletet, a borítékon már Akácfa utca 54 szerepelt, de amikor arra sétáltam, nem találtam semmilyen rendelőre utaló nyomot. A telefonszám még a régi?

Köszi a segítséget!

Cupicica
cupicica
 
 


Szia Cupicica!
Én pénteken voltam a kórházban a doktornőnél, akkor adott egy kis papírt, amin ezek vannak: 1072 Bp, Akácfa u. 54., (A Dob utca 48. sarkon túli bejárata) Rendelési idő: kedd:15.00-től, előjegyzés kedden 14-től, tel: 413-3428.
Remélem segítettem.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Kedves Andi!

Köszönöm a segítséget, biztosan én voltam "vak", amikor arra jártam!
Minden rendben van veletek?

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok!

Megszületett a Picúr. Prüntyi nem tud még igazából ülni, ezért írok én. A rézleteket majd Õ elmeséli. Szóval a Baba: Somogyi Tünde Enikő, Kedden reggel 9:12 kor született 3,99 kg-al és 60cm-el. Tegnap jöhettek haza, minden rendben van. Üdv. SomaKépKép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Kedves Prüntyi és Soma,

nagy nagy gratula! A nagylány csodaszép!
Jó összerázódást
és köszi hogy jelentkeztetek

Juttka
judittka
 
 


Sziasztok!

Prüntyi és Soma! Gratulálunk a kis tündérhez!! Jó nagy baba lett!! Kép Sok tejcsit és besárgulásmentes szép napokat kívánok!

Cupicica! szívesen! Velünk minden oké. Kép És nálatok?

Többiek?

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Kedves Prüntyi, Soma és persze Tünde Enikő!

Mindhármótoknak nagyon-nagyon gratulálok, és jó egészséget, sok boldogságot, rengeteg tejet, az újdonsült szülőknek sok-sok türelmet és energiát a babához. Tünde Enikőnek pedig sok-sok szerencsét ezen a világon. Kép

Üdv: Milkyway
milkyway
 
 


Kedves Prüntyi és az egész "Prüntyi-család!" Kép

Gyönyörű a Pirinyó, gratulálok! Kép Sok boldogságot, erőt, kitartást és soksok mindent kívánok Nektek Kép

Üdv: Mancs

Kép
mancs
 
 


Szia Milky!

Mi van Veled, hogy bírod? Rókakoma meglátogat még? Kép Gondolj arra, hogy már nincs sok hátra, és elérkezik az "áldott állapot", a második trimeszter. A dokim azt mondta, az a legjobb, mert a gyomorproblémák is megoldódnak.
Én már a 13. hetet taposom, a jövő héten megyünk UH-ra. Nagyon kíváncsi vagyok... Majd beszámolok.
Írtad még régebben, hogy a férjed elrepült. Milyen területen dolgozik? Esetleg légitársaságnál? Mert akkor lehet, hogy vannak közös ismerőseink Kép

Szia
Mancs Kép

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs!

Mi szombaton töltöttük a 10. hetet. Igen, rókakoma még gyakran meglátogat sajnos. Kép De a doktornő azzal biztat, hogy ha megmozdul a baba, akkor remélhetőleg elmúlik a rosszullétes időszak, de azt is mondta, hogy tud ellenpéldát is. Kép Szoval semmi sem tuti, mindenben csak a talán szó van. Kép
Nagyon várom a beszámolódat. Hiszen én még sosem voltam 12 hetes terhes, minden új, amivel szembesülök. Kép

A férjem!
Nem, nem pilóta, csak egy csomagolóanyagipari cégnek a magyarországi képviselője. Így tulajdonképpen olyan "minidiplomata"! Most épp itthon van, de holnap megy Japánba. Kép

Te jól vagy?

Prüntyi!

Hogy vagytok? Ha tudsz, gyere, és mesélj kérlek! Hogy van Tünde Enikő? Milyen baba? Sokat sír, vagy nyugis?

Akik még várják a babát, azoknak kitartást kívánok. Kép

Üdv: Milkyway
milkyway
 
 


Szia Milkyway!

kitartás, már nem kell sokáig várni, és eltelik az első 12 hét. Igaz, én is hallottam már ellenpéldákat, de szerencsére az ilyne esetek ritkábban fordulnak elő Kép Minek ilyenekkel ijesztgetni az embert?

Én jól vagyok, tegnap viszont elég vacakul voltam. Borzalmas fejfájás, hasmenés és hányinger. Enni se nagyon bírtam Kép Azért nem idegeskedem miatta, mert szedem az Elevitet, és az azért ad vitamint és mindenféle jót a Babucinak, bár tudom, hogy az nem az igazi Kép De nagyon rossz volt tegnap Kép

Prüntyi beszámolójára már én is nagyon kíváncsi vagyok, de abszolút érthető, hogy még mellőzi a társaságunkat. De jó neki!!!! Babázik... Kép

Üdv: Mancs

Kép
mancs
 
 


Szia Mancs!

Igen, én is abban reménykedem, hogy ez a szűk 2 hét már gyorsan elszáll, és én nem fogok az ellenpéldák közé tartozni. Kép Olyan rossz érzés, hogy mindenhová zacskóval megyek. Kép Azt hiszem a korrektség kedvéért mondhatta a doktornő, hogy tud ellenpéldát is.

Tegnap az én fejem sem volt teljesen jól. Azt hiszem valamilyen front lehetett. A hányinger nálam is fennáll, de szerencsére a hasam nem megy. Legalább az nem. Kép Elevitet én is szedek, meg Folsavat is. A doktornő szerint ezek nagyon fontosak. Kép

Igen, Prüntyinek most nagyon jó! Na meg Somának és a kicsi Tünde Enikőnek is. Kép
Úgy irígylem őket. Kép

Üdv: Milkyway
milkyway
 
 


Sziasztok lányok,

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi,

ezer köszi a beszámolóért, hogy még így, féloldalasan is nekiduráltad magad és nekiültél leírni... Gyönyörű nagy baba Tündi, és igazi hős vagy hogy érzéstelenítés nélkül kitoltad (azért vannak kórházak, ahol a nagyobb kockázat ellenére adnak EDAt úgy, hogy kitoláskor is hasson).
Biztos még a szülést se pihented ki rendesen, de hogy alakul az alvásotok?
(Most vagytok kb tíznaposak, ugye?)
Hogy megy az összeszokás a leánnyal?
Tudnál pár szót írni, hogy milyen volt a szülésznőd (Sch. Zsuzsa volt ugye)?
Tudtátok/sejtettétek, hogy Tündi ilyen nagy baba lesz? (Boti már most óriási, úgyhogy kezdek lélekben készülni egy markáns "elszakadás" élményre, hogy nem fog csak úgy kicsusszanni)
Na, jó sok kérdésem van, mindegy, ha van kedved/időd /cérnád írj, ha nem, csak babázz - drukkolok a mielőbbi összegyógyuláshoz és hogy a szopi jól alakuljon
puszi

Juttka
judittka
 
 


Szia Juttka,

Utolsó súlybecslés úgy emlékszema 36.héten volt akkor volt 3200 gramm, de nem gondoltam, hogy ennyit nő még.

Schlenker Éva volt a szülésznőm, és megbeszéltük, már mikor itthon jelentkeztek a fájások, hogy, ha bemegyek a kórházba, akkor onnan szólnak neki, ogy ha jönnie kell. Így is volt, szóltam bent az ügyeletesnek, hogy van fogadott szülésznőm, akkor szóltak neki, mikor teljessen megrepesztették a burkot. A doktornőt pedig a szülésznő értesítette, amikor az EDA-t bekötötték. Én sem akartam kockáztatni, hogy nem tudom majd kitolni, inkább fájjon. Így is a nyaka körül volt a köldökzsinor... olyan lila volt szegénykém.

Kezdem kiismerni, mikor mi baja Kép Amúgy nagyon nyugodt baba.

Puszi,
Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

11 hetesek és 1 naposak vagyunk. Kép

Prüntyi!

Nagyon gratulálok Tünde Enikőhöz. Kép Nagyon szép baba. Kép Ezek szerint akkor a szülésznőt ugyanúgy lehet fogadni, mint az orvost? A doktornő milyen volt? Úgyértem szigorú a szülőszobán, vagy megértő? Nem vette zokon a fél 5-ös ébresztést?
A doktornő a szülés utáni napokban érdeklődik utánad, vagy lezártnak tekinti a szülésedet?
Mennyit illik adni az orvosnak? A szülésznőnek?
Úgy hallottam, hogy vannak mindenféle fizetős és nem fizetős szobák az Istvánban. Te milyenben voltál? Milyenek ott a kórházban? Kedvesek, vagy olyan "oldd meg magad" típusúak?

Jaj de sokat kérdeztem. Bocsánat.

Üdv: Milkyway
milkyway
 
 


Szia Milky,
A doktornő nagyon figyelmes és megértő volt végig! A kórteremben, mégkétszer meglátogatott és megvizsgált. a szülésznőnek 10-20 e. között szoktak adni, Éva sem kért semmit azt mondta, adunk, amennyit gondolunk. A szülésznőnek meg a vizitdíj 10x-e. Én nem fizetősben voltam, mert azok pont tele voltak. de a 3 ágyas sem vészes. Azt a pár napot ki lehet bírni.
A nővérkék meg ilyen is van meg olyan is.

üdv.,
Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi,
nagyon örülök, hogy még így féloldalasan is beszámoltál nekünk a csodádról Kép De jó Neked! Mégegyszer gratulálok! A szülésznőd jó volt? Mert nekem megvan az orvosom, de fogalmam sincs, hogy szülésznőt majd mi alapján válasszak. Bízzam az orvosra, hogy kit ajánl?
Az EDA-t Te kérted, hogy a végére már elmúljon a hatása? Vagy ott ez a szokás? Én még messze vagyok ettől, de úgy vagyok vele, hogy majd meglátom hogy bírom, végülis nem zárkózom el a dologtól. Nem félek a gerincközeli beavatkozásoktól, még egy éve sincs, hogy egy nőgyógy. műtét alkalmával spinálisan érzéstelenítettek el. Abszolút seemi problémám nem volt vele. Reggel megkaptam, utána egész nap feküdtem, de este már felkeltem wc-re, meg fürdeni. Semmi fejfájás, semmi rosszullét nem volt.

Milky,
látom, beköszöntött a 11. hét Kép Haladgatunk mindannyian Kép

Holnap 10-re megyünk vizsgálatra + UH-ra. Picit izgulok, hogy mi lesz, mennyit nőtt a Pinduri és hogy érzi magát ott benn. Szorítsatok!!!! Majd elmesélem, mi volt.

Szép napot mindenkinek!

Mancs Kép

Kép
mancs
 
 


Sziasztok!

Prüntyi, köszönjük a beszámolót! Van tejed bőven?
Emlékszem én a szülés után nagyon sokáig nem tudtam elmesélni az eseményeket, ezt inkább a páromra bíztam. Bár visszatekintve most is úgy érzem, hogy én szinte egy más tudatállapotba kerültem a vajúdás végére, szinte alig hallottam a külvilágot, csak befelé tudtam koncentrálni... Utána majdhogynem nem is emlékeztem arra, hogy mi és mikor történt. De ennek már lassan 2 éve. Kép

Mancs, Milky, követlek ám én is szorosan titeket, csütörtökön töltöm be a 10. hetet. Kép
Mancs, te mennyivel hamarabb jelentkeztél be a 12hetes UH-ra? Én úgy hallottam, hogy elég nagy várakozási idővel kell számolni. Igaz ez? Nekem a doktornő azt mondta, hogy a 12 hetes UH-t nem ő fogja csinálni, és nem is találkozunk akkor, hanem majd utána kell bejelentkezzek a magánrendelőjébe, az UH eredményével, meg a többi lelettel (labor, EKG). Nálatok nem így lesz? Én még csak az első vizsgálaton találkoztam a doktornővel, 7 hetesen, mikor megállapította a terhességet UH-val. És ti?
Mancs, szorítok a holnaphoz!

sziasztok,
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hát, fantaszikus napunk volt tegnap... Láttuk a babucit!!! Összevissza ugrált, rúgkapált, kalimpált, amit el lehet képzelni Kép Olyan furi volt, mert amikor először (és legutóbb) láttuk, akkor még egy babszem volt, mostmeg ott ollózott a hasamban Kép Kép 6 cm a CRL-je, és a többi adat is OK, szóval az a kis izgalom ami volt, az elszállt pillanatok alatt. Ahogy megláttam, egyből elkezdtek folyni a könnyeim, úgyhogy csak pár perc elteltével jutott eszünkbe, hogy hoppá, mi hoztunk videókazit is, és akkor adtuk oda az orvosnak. Dr. Mészáros László csinálta az UH-t, helyesebben szólva egy fiatal hölgy, aki gondolom medika, vagy éppen szakosodó orvos lehetett, és ő csinálta, a doki meg magyarázta neki, hogy hogy kell. És már hasi UH volt, ennek is örültem. A férjem ugrándozott örömében, alig bírt magával Kép Kép És megtudtuk, hgy ma vagyunk 12 hetesek és 5 naposak. Tehát bejött a sejtésem, hogy nem 14 hete készült ez a gyerkőc, hanem kicsit később Kép Kép
Nem tudom, hogy mióta és ki figyeli a leveleimet, de én nem a Boros doktornőhöz járok, hanem a dr. Bikkál Attilához. De a doktornőről is hallottam már, így kerültem erre az oldalra, és mint "istvános", beszálltam Kép Remélem, nem baj... Kép Szóval én pont 1 hónapja voltam az első vizsgálaton, az orvos akkor jelentett be az Istvánba UH-ra. Tegnap nem kellett semennyit várni, nem tudom hogy ez máskor is így van-e, lehet, hogy csak mákunk volt Kép Az UH az alagsorban van balra a sarokban. Van egy másik is, de úgy vettem észre, hogy ott már a "nagyobb hasúakat" vizsgálják Kép
A köv. UH nov. 9-én lesz, de az orvosommal 1 hónap múlva találkozom megint. Mindenesetre az UH időpont már megvan, tényeg lehet hogy sokan vannak, hogy ilyen hamar bejelentettek engem is, több mint 1 hónappal előtte...
Andi, azt javaslom, hogy az UH-ra feltétlenül vigyél kazit, mert felveszik Neked az egész vizsgálatot, csak ne felejtsd el az elején (amíg nem bőgsz) Kép odaadni nekik Kép 2000 Ft-ba kerül a felvétel, adnak róla számlát, és ez a pénz a Boldog születésért Alapítvány számlájára vándorol. Gondolom, ebből fejlesztik az osztályt, ami nekünk is jó... Kép
Röviden ennyi a tegnapi történetem.

Sziasztok, vigyázzatok magatokra!

Mancs Kép

Kép
mancs
 
 


Sziasztok,

Mancs, ha megvan az orvosod, akkor először őt kérdezd, hogy kivel dolgozik szívessen együtt, én is ezt tettem, így kerültem az Évához. Maximálissan meg voltam vele elégedve!

Andi,
Tejem úgy tűnik van, viszont az a bajom, hogy a drágám többször eszik keveset, eddig majdnem óránként szopizott, és a szopi is sokszor eltart 1 órán át, mert több részletben eszik, közbe belealszik, vagy büfizik, vagy hasa fáj... elég kimerítő. Most próbálok átállni, hogy kb, az utolsó szopi szakasz után két órát kibírjon...sokszor bömbölés a vége. Szerinted jó ez így? Mindenhol az igény szerinti szopit hírdetik, ami jó, de így senki nem alszik fél óráknál többet...Kép

üdv.
Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!
Mancs, gratulálok a kismanóhoz, a 12 heti Uh mindig nagy élmény, már akkor hihetetlen, mennyire "babaszerű" - Andi, Milky, Ti is nemsoká meglátjátok...

Prüntyi, uhh, én is ettől rettegek, hogy félóra szünetek lesznek a szopik közt (jó esélyem van rá, mert kicsi ciciből állítólag gyakrabban esznek kevesebbet)
Nem tudom, mit mondanak ilyenkor a szopis tanácsadók, mindenesetre a másfél-kétóránkénti szopcsit is normálsinak szokták mondani - arról nem szóla fáma, hogy hol jut idő pisilni, enni, aludni közben... Talán csak egy átmeneti ideig van így, amíg több tejet csinál magának Tündi, mert most épp több kell neki, és pár nap múlva kialakul valami elviselhetőbb napirend...
Mindesetre szólj, ha hallassz valami okosat (ami reméljük be is válik)

Prüntyi, el tudnád küldeni a Sch. Éva telefonszámát? Kedden voltam a doktornőnél, és kérdeztem a szülésznőkről - na, nekem egyáltalán nem javasolt senkit, azt mondta, mindenki nagyon jó, és ha akarok választani, kérdezősködjek körbe (pl interneten). Na ezt teszem.
Éva hogy néz ki? Nem egy hosszú barna hajú, alacsonyabb lány?
Lehet, nem is választok szülésznőt, lesz aki lesz...

hosszú alvásokat és a babaváróknak nyugodt gyarapodást kívánok

Juttka
judittka
 
 


Szia Juttka,
a száma:06-20-9272081
és itt egy kép amin jobban látszik.

Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi, kösz az infot és a képet!
Nagyon jó a kép, és az is jól látszik, milyen hihetetlenül nagy babátok lett! És gyönyörű szép. (Mekkora lehetett a hasad? :-))
Sok nyugis órát Nektek, szió
Juttka
judittka
 
 


Sziasztok!

Mancs, gratula az UH-hoz!! Már én is nagyon várom. Még két hét... Asszem jövő héten, biztos, ami biztos bejelentkezek. Jobb inkább hamarabb.
Prüntyi, háááát az biztos, hogy lehetne jobb is. De az a lényeg, hogy van mit szopizzon. Van aki azt mondja, hogy nem szabad hagyni a babaát elaludni a cicin, de pl nekem csak így volt hajlandó elaludni anno Boga. Szóval én ugyanabban a cipőben jártam, mint te most. Így semmivel nem tudlak kecsegtetni. Rám igaz volt, amit Juttka írt, hogy "kicsi ciciből gyakrabban..." KITARTÁS!!!!
Juttka, én is kérdeztem a doktornőt, hogy melyik szülésznővel szeret dolgozni, uaz volt a válasz, mint neked. Így én maradok a régi szülésznőmnél, őt Böröndi Zsuzsinak hívják, fiatal, szőke, nagyon kedves. Szerintem mindenképp érdemes szülésznőt választanod. Nálam úgy volt, hogy előre szólt anno, hogy november 25-én nem tud bejönni, mert szabin lesz, temetésre megy. Na mit gondoltok, az én Bogám mikor született? Persze, november 25-én. Mikor fölhívtam Zsuzsit, hogy mi van, azt mondta, hogy temetés után, ha a babó addig kibírja, bejön. Be is jött du fél egyre, az én kicsi lányom pedig 14.55-kor született, így amikor nagyon fontos volt, akkor már ott volt. Teszek föl képet róla én is, hátha szimpi.

Vigyázzatok magatokra,
Andi (10+1)

Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Juttka, hogy mekkora volt a pocim? Megmutatom...Kép
Kép ez kb a 39. héten volt

Andi,
Ez a szülésznő volt az éjszakás 12.én, mikor bementünk. Tényleg nagyon aranyos volt.
Szopi ügyben nekem is kicsi mellem volt, de minden kaja után tudnék még kifejni, tehát nem az a baj, hogy kifogy a csap...Kép Hanem az, hogy egész nap alig alszik, és túl fáradt a szopihoz. Mindig belealszik 5 perc után.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így eltűntem, de mentségemre szolgáljon, hogy akadt egy kis gondom a hányásommal, és töltöttem 4 kemény napot az István szülészetén. Kép Ha a hányásom nem lett volna, akkor kimondottan jó helynek éreztem volna. Az ágyak valóban kicsit kényelmetlenek, a párnák nem olyan jók. Kicsik, és alacsonyak. 1 napot töltöttem a 103-as kórteremben, de amint lehetett megfutamodtam, és átkerültem a 110-esbe. Ott azért sokkal jobb volt. Ott már egész nap ott ült mellettem a férjem. Kép De a 103-asban láttam, hogy vannak nálam rosszabb helyzetben lévők is. Pl. egy fiatal hölgy, akit kihoztak a műtőből, és ahogy odakerült rá 5 percre zöld színű hányással árasztotta el az ágyat. Kép Úgy sajnáltam. Kép De azt mondták, hogy ez a műtéttel jár. Nem tudom mivel műtötték, de nagyon szenvedett. Kép
Az osztályon nagyon kedvesek voltak. Bár az egyik fiatal nővérke, szerdán úgy dugta a fülhőmérőt a fülembe, hogy még 3 órán át salygott utána, majd kivette a hőmérőt, és azt mondta: "Nem lázas!" Aztán jött megint, de akkor vérnyomást mérni. Azzal nem volt semmi baj, egészen addíg, amíg az érték ki nem derült.Azt mondta hogy szedjek gyógyszert a vérnyomásomra, mert nagyon alacsony. Erre mondtam, hogy majd beszélek a doktornővel, és a tanácsai alapján fogok szedni, ha Õ úgy ítéli meg. Erre a nővérke vágott egy fintort, és elment. Aznap dél körül be is jött a doktornő, és mondtam is, hogy a nővérke nagyon megijesztett azzal, hogy szedjek gyógyszert, mert alacsony a vérnyomásom. A doktornő megnézte a kórlapot, és azt mondta, hogy nem tartja indokoltnak, nem nagyon alacsony, csak épp a normális alatt van egy picit. Amúgy az infúziótól is lehet alacsonyabb. De azon az egy nővérkén kívül mindenki nagyon aranyos volt.Az az egy nagyon sovány, barnás haja van, mindig hideg a keze, és nagyon furcsa neve van. Ismeritek? De ennek ellenére én összességében pozitív tapasztalatokkal jöttem el.

Nagyon hosszú lettem.
Bocsánat. Kép

Vigyázzatok magatokra, és a babákra is.
Üdv: Milky és a kicsi pocok (11+6)
milkyway
 
 


Szia Milky,
És te miért is kerültél be?
Az a nővérke nem egy hosszú, világosbarna hajú, "félvér" (nem akarok sértőt írni) lány? Ha igen, akkor nekem is volt vele gondom, és szóltam is a csecsemős orvosnak, hogy beszéljenek a hölgyeménnyel, mert nem szép a stílus, ahogy a betegekkel beszél.

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Prüntyi!

Én hánytam, nagyon sűrűn, és sokat. Mondtam a férjemnek hétfőn este, hogy nagyon rosszul vagyok, és úgy érzem, nem maradok meg. A férjem felhívta a doktornőt, hogy ilyenkor mi van, ha a hányás nem áll el, csak pár percre? A doktornő azt mondta, hogy menjünk be a kórházba, mondjuk, hogy Õ küldött, Õ amint tud, bejön. Be is jött, felvettek az osztályra, a 103-as kórterembe, de nem tetszett, mert a férjem nem maradhatott bent velem. Kép A többit már tudjátok. A nővérke úgy emlékszem világos barna hajú, nagyon sovány, de a haja nem nagyon hosszú. A férjem közben kisegített, hogy Roberta vagy Ramóna, vagy ilyesmi neve van. Õ volt az? Nekem is szólt be néha 1-et 2-t, de azt még lenyeltem, de a fülhőmérős és vérnyomásos sztory komolyan kellemetlen volt. Kép

Hogy van Tünde Enikő? Gondolom már alszik. Kép


Milky
milkyway
 
 


Szia Milky,

Hát nem lehetett jó ez a tortúra, én hál'Istennek nem voltam hányós. Nem ő volt, más neve volt annak akire én gondoltam.
Tündike drága, elég változékonyan alszik, van hogy egész nap semmit nem alszik, csak ilyen 10-20 perceket kaja után, és olyankor látszik rajta, hogy sokszor csak a fáradtság miatt sír. Éjszaka is változó, most egész éjszaka fent volt szinte, máskor meg 2-3 órákat végig alszik.

Nem értem...Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi,
a fotón, amit küldtél, nem látszik olyan nagynak a pocakod... vagy csak csalóka a kép? Kép Tündike jól van?

Milky,
komolyan mondom, hogy a héten amikor neteztem és láttam, hogy már jónéhány napja nem voltál fent, arra gondoltam, hogy nehogy vmi baj legyen veletek... Vhogy megéreztem... Volt már ilyen máskor is. Jobban vagy már? Baba jól van? Kaptál végülis vmi gyógyszert vagy vmi hasznos tanácsot a hányásaidra? Segített vmit? A doktornőtől rendes dolog, hogy bement Hozzád! Miért menekültél el egy másik kórterembe? Én amikor tavassazl bent voltam, már azt sem tudom, hogy hányasban voltam, mondjuk érthető, mert annyira ki voltam borulva... Nekem is volt negatív tapasztalatom egy -nem kertelek- bunkó nővérkével, de azt mondtam nem érdekel, csak kerüljek ki innen!
Egyébként nő a pocakod? Nekem már alakul vmi pukli ott lent, és egyre keményedik, feszesedik. Az utóbbit a férjem állapította meg vmelyik nap. Még nem látványos, de annyiból le tudom szűrni a növekedést, hogy kb. 3 hete vettem egy nem kismama gatyót magamnak, amit majd utána is tudok hordani. Akkor tökéletesen kényelmes volt, mostmeg ha leülök, gombolhatom is ki, mert nyom.
Az éjszakai wc-re rohangászásom az állandó pisilés miatt sajna még mindig nem akar megszűnni. Pedig azt mondták, hogy az első 3 hónapban van ez így, meg a legvégén.

Vigyázzon mindenki magára Kép

Mancs

Kép
mancs
 
 


Sziasztok,

Prüntyi, szép nagy poci :-) meg nagyon jó a ruhád - de gondolom, nem Görögországban voltatok a 39dik héten? :-)

Milky, jobbulást kívánok - remélem, segített valamit a kórházi tartózkodás. Most is sokat utazik a párod?

Andi, a te "kicsi lányod" sem egy csöppség ám :-) - és a szülésznőd is nagyon szimpi - kitartás, mindjárt itt a következő UH...

Mancs, a pisilés valahogy sose lesz már a "régi", végig a terhesség alatt kicsit gyakrabban kell járni... én még szerencsésebb vagyok, mert a negyedik hónap közepétől már jól fent volt a babó, és azért éreztem a különbséget.

Ma votunk először CTGn, a szokásos kedves terhesambulanciás högy, Anikó persze szabin volt - aki helyettesítette, az meg nem pörgette annyira a dolgokat, mint ő, szóval jó sokat kellett várni (másfél órát). Az eredmény gondolom jó, mert Boti elég sokat ficánkolt, fájás az nincs, pénteken beszélek a dotornővel...

Mindenkinek a legjobbakat

Juttka
judittka
 
 


Szia Mancs és Judittka!

Köszönöm, hogy írtatok, és gondoltatok rám, amíg nem voltam. Már jobban vagyok, a picúr eddig sem volt rosszul, és a doktornő szerint nem viselte meg az én szenvedésem. Hát, nem tudom, remélem igaza van. Kép
A kórházban valami S betűs infúziót kaptam. Az segített. Most már naponta csak 2-szer hányok, meg akkor, ha olyan ételt eszem, amit babácska nem szeret. Kép De ez már haladás. Kép
A doktornőtől tényleg nagyon rendes, hogy bejött, amikor szükségem volt rá.
Azért menekültem el a 103-asból, mert ott többen voltunk 1 szobában, és a férjem nem alhatott bent. Az alapítványiban azonban velünk lehetett egész nap. Olyan jó volt. Kellett a támogatása, a szeretete. Úgy éreztem, hogy ugyan 1 kivétellel a nővérek rendesek, de mégis jobb volt, hogy a férjem velem volt 24 órában.
Hát, a pocival kapcsolatban azt mondom, hogy még nem vettem észre semmiféle növekedést, de a doktornő azt mondta, hogy a rengeteg hányástól annyit fogytam, hogy nem csoda, ha nem híztam semmit. Kép Most 8 kg-mal vagyok könnyebb, mint a terhességem előtt. Kép

Mancs!

Köszönöm a jókívánságot. Kép Igyekszem. Igen, a kórház sokat segített. Talán ez, talán az, hogy már a 12 hetet elértük, de jobban vagyok.
Igen, a boldog kispapa továbbra is sokat utazik. Holnap megy Madridba, de azt ígérte, hogy "Sietek!" Kép) Mindig ezt ígéri, de be is tartja, ha rajta múlik. Kép

Megyek, csinálok magamnak jégsalátát.
Vigyázzatok a babáitokra, pocakalbérlőitekre, boldog kispapákra és persze magatokra is.

Üdv: Milky és kicsi pocok 12+1
milkyway
 
 


Sziasztok,
nem Görögországban, hanem Balatonfüreden.
Tündike kicsit hasfájós.
Megyek, mert ordít...Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!


Prüntyi, ezt én is akartam mondani, hogy baromi jó a rucid Kép meghogy hol készült a kép, mert olyan görögös beütése van Kép

Milky, örülök, hogy jobban vagy Kép Hú, az a 8 kg-os fogyás rengeteg, szerintem még "normál" állapotban sem örül neki nagyon a szervezet. De nyugi, mostmár egyre jobb lesz, erre szabad gondolni! Nekem mintha elvágták volna az egész émelygést meg mindent, van étvágyam, bírok is majdnem mindent enni. Bár hál' Istennek én nem igazán voltam hányós. Tarts ki, jobb lesz meglátod! Kép Akkor most már nem is dolgozol? Vagy eddig sem dolgoztál? Én is itthon vagyok... Mikor mész UH-ra? Irtó nagy élmény lesz! Kép Kép

Judittka, nekem is ezt mondták, hogy majd a 4. hónaptól feljebb megy a babuci, és akkor már nem nyomja úgy a hólyagot. Ebben bízom. Még egyetlen éjszakát sem aludtam át, ha máskor nem, hát hajnalban kelek föl. Érdekes, amikor dolgozni jártam, nehezebben ment a 3/4 4-es kelés... Mindenesetre nagyon várom, hogy följebb másszon a lurkó Kép Egyébként a képre visszatérve: szép nagy a babód Kép

Szép napot nektek Kép

Mancs (13+2)

Kép
mancs
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy beleszólok a társalgásba, de jóakarattal teszem. Kérlek Benneteket, hogy vigyázzatok nagyon Milkyway-jel, mert nem mond igazat.

Biztos forrásból tudom ugyanis, hogy nem valós a története. Maga Boros Judit doktornő mondta nekem. Találkoztam Vele szerdán az István kórház szülészetén, és azt kérdezte: "Ki az a Milkyway?"
Erre én: (Hát először nem tudtam, hogy mit is mondjak erre, hiszen én csak olvasója vagyok a fórumnak, és a suli kezdete óta nem nagyon vagyok internet előtt. Kb. 2 hónapja nem voltam fent itt, csak 1-1 hozzászólásba olvastam bele) "Úgy tudom a babaneten csatlakozott a fórumhoz!" (Ezt tudtam csak meg róla, a véletlenszerű beleolvasások alkalmával). Erre a doktornő: "Mert beleolvastam a Babanet rólam szóló részébe, és ott találtam rá. Én nem foglalkoztam olyan kismamával, aki hányással lett volna az osztályon."
Én ekkor felajánlottam, hogy írok neki privát üzenetet, amit meg is fogok tenni mindjárt. Mondtam a doktornőnek, hogy megpróbálom megkérdezni a nevét, ami a "Milkyway" mögött van. De a doktornő ezt nem helyeselte, csak azt kérte, hogy arra kérjem meg, hogy "mondjon igazat, mert nem szeretném, ha olyan dolgok terjednének rólam, amik nem igazak, és nem szeretném, hogy ilyen úton...."

Ekkor a doktornő el is köszönt, mert sietett, és amellett vártak is rá.
Ti tudtok valami konkrétabbat Milkyway-ről?
Én megpróbálok írni neki, hátha....

Üdvözlettel: Moflymaci, azaz Simon Ági
moflymaci
 
 


Sziasztok,
Látom kezdődik megint a pár hónappal ezelőtti dolog...Kép szomorú,
Mindenesetre teszek fel képet Tündikéről, annak akit ez valóban érdekel.

Kép
Kép

Pr.

Kép

Kép
prüntyi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: