Új privát üzeneted érkezett!

Hozok egy sétás fotót. A résztvevők balról jobbra: Remény és Ádi, az én párom és Barbus, Colin párja és Ákos. Nagyon jó így sétálgatni velük, a gyerekek egyre jobban figyelnek egymásra, Barbus nagyon jókat szokott kacagni a fiúknak.

Kép



vicky79
 
 


Hello!
Jajj, de irigy vagyok, Vicky!
Itt senkivel nem "jöttem össze", így nem sokat sétálok (a meleg miatt sem).Jó nektek..
Barbus igazi kiscsaj akkor már.Nem lehet elég korán kezdeni...
Amikor a nagylányommal voltam otthon, nálunk is kialakult egy 3-as fogat.Tök jó volt.Mindig alíg vártam a délutánokat, hogy végre kimozdulhassunk.Itt sajnos semmi...Vagyis:a kialakult csapatokba nincs kedvem bepofátlankodni...
Na, akkor szép napot!!!!Gyertek írogatni!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Mindenki nagyot nőtt mióta nem ment a fórum. Én is szoktam lesekedni iwiw-en stb.

Nem is tudom, hol kezdjem, annyi minden történik velünk.
Vettünk egy házat, és most azért nincs időm semmire. Még el sem kezdődött a felújítás, csak a kertet tettük rendbe, de amikor lehet ott vagyunk. Ott ki tudom tenni Donit a kertbe, nem kell a városba caplatni, ha levegőzni akarunk. Tegnap vettem egy medencét is, hogy ne lavórban kelljen strandolni. Bele sem fér már Doni.
Van a szomszédban 2 kislány (3 és 6 évesek). Mindig nálunk lógnak, ha ott vagyunk. Mondtam is a férjemnek, hogy Doni még beszélni sem tud, mégis az összes kiscsaj odavan érte.

Doniról:
Gyakorlatilag mindent eszik, amit ebben a korban lehet. Nem válogat és nem tudja mennyi az elég. De csak annyit adok neki, amennyi egy adag lenne, hogy ne tápláljam túl, mert az könnyen menne. Vegyesen kap üveges kaját és saját készítésűt.
Főleg a gyümiket csinálom én. Doni keverve szereti az ízeket, szóval ritkán eszik egyfajta gyümit egyszerre. Mivel az új házban még nincs konyha, így ebédre sokszor eszik üveges kaját. Délután tejpépet kap általában. Reggel és este még szopizik, ez még egy darabig így is marad remélem.

Ő is kommandós, baromi gyorsan tud helyet és pozíciót változtati. Most próbálkozik a mászással, már elég jól megy neki, csak a kéz-láb sorrend nem mindig jön össze és akkor jön az orra bukfenc. :)

Milóval ellentétben Doni órákig el tud játszani a játékaival, csak az a lényeg, hogy lásson engem közben. És a tévé is nagy kedvenc. Főleg a reklámok.

Már 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Mostmár egyre korábban elalszik este, mert napközben egyre kevesebbet alszik. Úgyhogy este 9-től reggel 8-ig nincs vele gond.

Alul van egy foga, de már jön a másik is lassan. Fogzással nem volt semmi gond azon kívül, hogy naponta 5-ször öltöztünk a sok nyál miatt.

Tesó: felőlem már jöhetne. Decemberig nem megyünk vissza BMC-be, ha addig nem jön össze, akkor jövőre igen. Valószínű, hogy vissza kell majd menni, de én nem bánom.

Dita!

Én még nem kaptam meg az újságot. Tegnap szólt sógornőm, hogy megérkezett, mert csak oda tudtam postáztatni. Ma kapom meg. Igazi celebek lettünk! :)

Egyelőre ennyi, ha eszembe jut még valami és lesz időm ,akkor írok!

Kép

Kép
vevikk
 
 

 
 

Sziasztok!

De jó kép! Úgy lett volna igazi hogy Ádi-apu fogja a törpét a többi apuval!!!! :)

Szuper!

Nekem szerencsére itt van a szomszédban a barántőm akinek két hóval fiatalabb a kisfia. Most mi sem sétálunk mert nagyon meleg van.
Most csak egyedül megyünk fel reggel a boltba Milóval mert ők hozatják a kaját. Próbálunk még a nagy meleg előtt bár már 8-kor is a seggem partjáról folyt a víz.

VEVIKK
Jó hogy jelentkeztél. Nagyon szépek, aranyosak vagytok az újságban a képen! Amúgy sztem sokat fogytál.
Celebek!!! :) Ez jó! :)

Doni mekkorára nőtt? Ez ki maradt!

Gratulálok az új kecóhoz, hol vettétek, mennyiért és mikor költöztök?

Én is folyamatosan vadászom Dunakeszin a lakásokat, van mint a nyű de az én házamat nehéz lesz eladni jelen helyzetben. :(

dita75
 
 


Na, itt esz a fene megint engem.
Ez a "seggem partjáról" tetszik.Szó szerint így voltam ma én is.Hú de gáz! szerintem egy csomót híztam szülés óta.
Rettenetesen gusztustalanul dagadt vagyok és az a legszörnyűbb, hogy annyira nem is zavar. :oops: :oops:
Az újságot, amiben celebjeink vannak, meg lehet venni?Melyik újság pontosan?Írtátok már, de lécci újra, nincs kedvem keresgélni.
Nászasszony!Üdv!Végre előkerült kend is!Ja, hát , aki költözködik...
Nekünk is van kis udvar, csak nem nagyon használjuk, mert valamelyik szomszéd mindig kint hangoskodik.Mindegy!
Üdv, jó hűsölést.Nálunk itt fent, az emeleten most 33 fok van!Hurrá!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


BRIGI
Hellobaby magazin én, Vevikk és Kakti is benne van! :)

Megpróbálom majd beszkennelni nem ígérem hogy sikerülni fog.
De csak holnap. Viszont nagyobb bevásárló kp-ban vagy elkéred az újságosnál az 53. oldalon vagyunk. 3 perc alatt elolvasod és nem kell kipengetni az 500-ast! :)

Pusy
rohanok felébredt a főnök és megyünk kismami barátnőhöz kelengyézni :)

dita75
 
 


Sziasztok,

Lányok, ez a dögmeleg kikészíti a gyerekeket. Teljesen meg vannak kergülve, alig bírok velük. Tiszta nyűg mindkettő. :cry:
:evil: Állandóan innának szegénykéim, meg izzadnak.
Délelőtt már volt egy hűsítő fürcsi is, hogy ne szenvedjenek ennyire.
Ráadásul Nándika szeme most kötőhártya gyulladásban van, úgyhogy állandóan dörzsöli és a szemcseppet egy kín neki becsöppenteni a szemébe. Hisztiskedik folyton, szemére zárat tett és küzd Anya és mindenki ellen, aki meg akarja gyógyítani.
Szóval kész vagyok!

Kérdeztétek, milyen a két Babó, mennyire figyelnek már egymásra stb.
Nándika jobban nyitott Tamika irányába. Sokszor előfordul, ha hozzáér Tamócához, Ő rögtön elsírja magát. Sokszor meg nézegetik, méregetik egymást.
Egymás szájából kiveszik a cumit, be is kapják a másikét.
Most már kezdenek egymásra féltékenyek lenni. Mióta mászni tudnak, azóta állandóan rajtam csüngnek. Ha egyiket fogom, jön a másik is kérlelő, esdeklő tekintettel, félig-meddig sírva, nyekeregve, hogy Őt is vegyem fel.
Egyébként csodálatos dolog két egykorú gyerek, igaz irtózatosan sok meló, de amit tőlük kapok, az mindenért kárpótol.
Erről regényeket lehetne írni, de arra most sajnos nincs időm.

Nagyon örülök, hogy feléledt a fórum végre.

Remény, Vicky, Colin: szépek vagytok mindannyian a képeken! Tényleg Remény, a Te férjed hiányzik a képről. :wink:


Dita, Vevikk: gratulálok celeb-mamák! :lol:
Sajnos én most nem járok újságosnál, de ha feltudnátok tenni a képeket, annak nagyon örülnék. Biztos nagyon szépek vagytok! :lol:

Brigi: nekem kész tortúra lenne elmenni a Kicsikkel minden nap sétálni. Ráadásul ilyen dögmelegben, még csak rá sem gondolok. Örülök, ha a napjainkat meg tudom szervezni úgy-ahogy, hiába van valamiféle napirendünk, a Babók mindig közbeszólnak valahogyan. Ezért nagyon barátnőim sincsenek itt egyelőre, de szerintem ami késik, nem múlik, megyek majd többet csavarogni, ha már nagyobbak lesznek és kellemesebb idő lesz, pl.ősszel.

Akire: jók a képek, gratulálok a diplomádhoz! Aranyos, vigyori Nimród! Tényleg, hogy eltelt az idő, már Ő is mekkora....

Babaprojekt: nálunk még nincs kizárva egy harmadik Baba, de ez még a jövő zenéje. :wink: Tenni ellene nem teszünk, ha jönni akar hadd jöjjön. Igaz, akkor költöznünk kell. :roll: :lol:
Ha nem jön magától, még mindig van 3 fagyink, lehet visszamegyünk. De azért nem siettetjük a dolgot. Egyelőre ez a kettő kis gyönyörűség is elég nagy meló.

Egyébként köszi a képek dícséretét mindenkinek!

Na most megyek, mert a kisfiam kezd nyugtalankodni. Itt ül most mellettem és már nagyon feszeng, mehetnéke van!

pussz

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Ádi apu mentségére szóljon, hogy a mi párjaink most itthon vannak szabin, ő meg húzza az igát. Ma strandon voltunk, itt is készültek jó fotók. Majd hozunk.



vicky79
 
 


csajok küldjetek emilcimeket mert nincs energy-m se időm bevarázsolni a cikket ide is.

puszi

készülünk anyuhoz majd tőlük jelentkezem!

dita75
 
 


dita: Nekem küldheted a babanetnél beállítottra. Köszi, kíváncsi vagyok.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Én is egyszál bugyiban ülök itthon, mert 200 fok van. Klímázni csak akkor szoktam, amikor elmegyünk, mert nem akarom Donit megbetegíteni.

Dita!
Azért nem írtam mekkora Doni, mert nem igazán tudom. 6 hónapos kora óta nem mértem. Akkor 6500 gramm volt és 66 centi.
Most kb. 7 kilós. Nem tudom pontosan, mert a babamérleget visszaadtuk, mert kölcsönbe volt. Úgy mértük, hogy apával felálltak a mérlegre, aztán csak apa éss egy kis matek segítségével 7010-nek számoltuk. Most már 70 centi körül van a hossza is, mert a 68-as ruhák nem jók.
Mi ilyen kis tömör gyönyörök vagyunk, de én nem is bánom, hogy "csak" ekkora.

Egyébként itt Berényben vettünk házat. Pontosabban egy sorházi lakást, de mivel elég nagy udvara van, így olyan mintha családi ház lenne. 15,5 volt.

Ja! Sajnos nem fogytam. Vagyis szülés után 6 kilóval könnyebb voltam mint szülés előtt, de az mostanra visszajött, úgyhogy pont annyi vagyok mint szülés előtt. Most dolgozom rajta, hogy egy 20-as lemenjen.

Kép

Kép
vevikk
 
 


vevikk: Nekem is az a súlyom jött vissza, ami szülés előtt volt. Nekem is le kéne dobnom vagy 10 kilót.



vicky79
 
 


Váltottam dokit!!! Végre összeszedtem a bátorságom. Igaz beolvashattam volna a dokinak, de nem igazán vagyok olyan típus, de kicsit megkönnyebbültem. Lecseszett miért engedem a babakocsiban ülni a gyereket ha még alapból nem tud felülni. Mondtam ő ül fel, most szegezzem oda?
Mert minden gyerek felül a babakocsiban de ő még nem ülhetne. Otthagytuk már nem érdekel.

Itt is hőgutmann van. Ádi minden nap min. 1x a kiskádban "strandol"

Gratulálok a celebeknek.

Kistesó: szeretnék, de sok a ha, ami még ebben korlátoz. Jövő év elejéig dönteni kell, különben nem lesz. Van 4 fagyink, csak még megvárom Ádi hogy fejlődik mozgásban.

remény73
 
 


Hőgutás jó estét!
36.Mármint fok.Idebent!Szétrohadok!!!
Remény, olvastad a múltkori pü-met?
Jó, hogy váltottál szerintem.Tesómnak is már rég kellett volna.Már 3 éve szív egy hisztérika-dokinénivel.
Nekünk szerencsénk van,már írtam.
Vevikk!
Akkor Ti is a kisebb kategória vagytok.Léda is csak 6,46 volt tegnap, és 69,5 cm.Hosszú, és vékonyka.
Mindenki!
Írattam tejpépet.Kiváltom majd, és kipróbálom, mert ebben a melegben a délutáni szopi csak nyűglődés.Nekem is-Lédának is.
Igazából nem is tudok mást írni most.Tele vagyunk szúnyoggal még így hálóval-riasztóval együtt is.
Eddig a meleget vártam, de most már jöhetne valami hidegebb hullám.....
Jó éjszakát, írjatok majd!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi: Barbus nagyon szereti a tejpépet, mi vaníliásat kaptunk. Uzsira szoktam neki adni, de még mindig nem a teljes adagot. 80 ml-ig pép és 120 ml vízzel öntöm fel. Kíváncsi leszek nálatok hogy válik be.



vicky79
 
 


Vicky!
Ja, én is.Majd kiderül.Szerintem én is csak kevéssel kezdem, aztán növelem az adagot.Ez a délutáni szopi már csak ímmmel-ámmal megy, szerintem, kevés is neki.majd lassan elkezdem a tejtermékeket 8 hós kora utánra tervezem, aztán meglátjuk.
Jajj, ma is dög meleg van.Nem merek levetkőzni, mert vettünk egy hűtőt, és ma hozzák, bármikor jöhetnekm, nem akarok kapkodni, de, ha elmentek.....Hú, beülök a kádba, ki se szállok estig....
Léda is tiszta nyűg.Éjjel aludt, de fél 7 óta csak 1 fél órát, most meg nyög-nyüszít....Adok neki vizet.....Gyümölcslé nem nagyon jött be.A Hipp-es feketeribiszkéset itta, de abból sem fogyott el 1 üveg 3 nap alatt.....Na, üdv.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


A strandos képekkel még adós vagyok:

Ádi (a megfontolt rangidős):

Kép

Ákos (a bohém fényképezőgép szerelő):

Kép

Barbus (a szépség apa baseball sapkájában):

Kép



vicky79
 
 


Jajj, de édesek!!!
Én már 1,5 hónapja nem fényképeztem Lédát, mert szar az akku a gépben.Majd a hétvégén Zsolti (férjem) vesz elemet, aztán utána.
Húúú, de k. meleg van (csak ismételni tudom).Léda kúszik mindenfelé.Bejárja a gyerekszobát, már pakolnom kell előle.Most éppen Lia övjével játszik, ami lóg a szobainasról.De megtalálta a használt tankönyveket is a múltkor.Úgy kellett "kimentenem" egy törikönyvet.
Kérdés:
Nem tudtok véletlenül valakit, aki szeretne babakocsit?Le szeretném cserélni a miénket (nagy, téli) egy sportosabbra.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi tedd fel a kocsit ingyenes hirdetési oldalakra, ha kell megírom hova lehet. Hátha valaki elviszi.
Igen, olvastam amit írtál, még megfontolom. Ma 2x kiskádban lubickolás közben felállt, és belém csimpaszkodott. hát valami alakul, majd kiderül. Most alszik.

remény73
 
 


Remény!
Köszi!
Feltettem, meg a Teszen is ott van, majd talán elkel.Lehet, hogy ősszel jobban elviszik.
A másik dolgot meg nem kell erőltetni.Az jó, ha feláll.Ügyesedik szépen a saját tempójában.
Nekem nagyon eltérő a 2 gyerek.Lias sokkal nagyobb darab volt, mégis "ügyesebb", dehát, így van ez.Mi sem vagyunk egyformák....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Mászni még nem tud, de ülő és térdelő állásból ha van mibe kapaszkodni feláll. A siker után nagyon élvezi. Íme:
Kép
Esti locsi-pocsi a lakásban:
Kép
remény73
 
 


Hello!
Nincs itt semmi gond!!!Ádi nagyon ügyeske.Léda sem fog előbb felállni szerintem!
A mászás is jön majd....Aztán pakolhatsz!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Szia Nászasszony!

Legalább illenek egymáshoz a mi kis "törpjeink"! :)
Csuda aranyos együtt a nagyobb lányod a kicsivel!

Mindenki! Nem érzitek úgy, hogy mióta gyereketek van mindenki idősebbnek néz titeket?
Bár én vagyok itt a legfiatalabb, lehet, hogy azért érzem én így.
Ha gyerekkel megyek boltba vagy a városba, mindenki magáz. Ha egyedül, akkor tegez.
A gyerekek is elkezdenek magázni, ha Doni velem van.
Tiszta röhej. Csinálni fogok magamnak egy pólót, amire ráírom, hogy: Tegezzé!!!!!!!! Vazze! :)
A múltkor kinéztek belőlem két gyereket. Sógornőm 7 éves kislányával meg Donival sétáltam a városban. Erre aki nem ismert megjegyezte, hogy örül a nagylány a kistesónak, ugye?!
Hát szóval!
:)

Na, jó éjszakát mindenkinek!!!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Hali mindenki!
Vevikk!
Hát én ezen már egyszer átestem, és most már azért nem vagyok olyan fiatalka.
Nálam a nagyobbiknál voltak ilyen érzéseim.Hát , a magázástól, "csókolom"-októl kivagyok én is.
Egyszer mentem a 2 kölökkel a boltba, aztán jön egy nagydarab kislány (kb 70 kilos, és 170 magas), köszön a Liának, meg nekem mondja, hogy "csókolom". :shock:
Kérdezem a nagytól, hogy ez meg ki?Akkora darab, mint én, korban is kinézett 16-nak, mit akar ez a csókolommal?
Aztán kiderült, hogy kicsit túlérett 5.-es.Mindegy, azért a lányom osztálytársaival-meg a többi "kolléganőjével" összetegeződök.Persze, a szomszéd kisgyerekekkel is.
A legrosszabb, amelyik semmit nem szól, és itt játszik az udvarunkban, mert közös ugye az udvar, és a szomszéd lüke fia áthívja a 3. szomszéd búúúúúú-böcce másik fiát, akinek luxus a köszönés....Férjem mondta, hogy egyszer elküldi a rákba.....
Na, de nem???!!!Itt rúgja a labdát tőlem 3 méterre, azt se mondja lóf....
Szóval, Nászasszony, értem a problémád, de én már megszoktam.
Nekem még az volt furi, amikor mentem a nagyobbik ovis szülői ért.-ére.Hát, mindenki öregebb volt nálam.Meg a sulisban is általában, de azért ott már nem olyan feltűnő...
Majd meglátod, milyen jó lesz fiatal anyukának lenni....Én most érzem a nagynál, hogy jéééé, már mekkora.....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, én is beköszönök! :)
Mi nagyon jól vagyunk, és látom, ti is (Vicky-ről ugye tudok).

Vevikk:
megérkezett már a celeblap? :)

Mutatok két képet Lilimről:

Kép

Kép

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Hello!
Kakti!
Én is kukkoltam ám a másikon, de már írtam.Párszor be is kotyogtam, és a blogodat is szoktam nézni(ha nem baj).Jajj, át kell adnom, gyün apjuk....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Na, újra itt.
Szóval:Lilike nagyon ügyes, ahogy emelgeti a fejét, és magát a képen.
Látom, elmentetek zártban.Én sajnálom kicsit, de megértem.
Ez a fórum is nagyon lelassult, bár most újra élesztgetjük.
Na, be is fejezem, majd jövök.Üdv.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Pár mai kép:
Kép Kép Kép Kép

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi: Lénike nagyon édes ezeken a képeken.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Rég nem jártam erre, de már olyan sokszor beleolvastam, csak írni nem volt erőm.

Mindenki babája csodaszép és tündériek.

Rólunk: Csajok növögetnek, most voltak fél évesek. Rohan az idő... (én meg szaladok utána, hogy összeszedjem magam)

Kép
tigriske1978
 
 


Kakti!

Megvan a celeblap! :)
Igaz beleolvasni csak annyit tudtam, ami a mi oldalunkon van.
Nem semmi a lányod 5 hónaposan hogy áll négykézláb. Nekünk ehez 7 hónap kellett!

Brigi!
Kismenyem csudaszép! Az a kalap... Nagyon édes.

Néhány kép Doniról:

Kép

Kép

Kép

Ez az utolsó hétvégén készült, épp a kávéspoharamért teper. :)

Kép

Kép
vevikk
 
 


Hali!
Nászasszony, Ti sem panaszkodhattok....
Léda ugyanilyen popó-emeléseket csinál.Te hányszor szoptatsz?Nagyjából hogy alakul a kajálásotok?Jöhet pü-ben is, ha gondolod....
Tigris!Én vadásztam Rátok másik fórumon, talán elcsípek pár képet.Sikerült is (kajálósat).Csodaszépek-gyönyörűek vagytok!És nagyon szerencsések.....(De gondolom, ezt nem kell hangsúlyoznom)
Azért biztosan nem unatkozol...Nyomsz ide is képeket???Hadd gyönyörködjünk!!!!!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi! Tudom, hogy nagyon szerencsések vagyunk. Folyamatosan rádöbbenek, hogy mennyire. Tényleg nincs unalom, de jó így. :-)

Képet szívesen:

A három ijedt kiskacsa először a nagy kádban:

Kép

Még képek róluk:

http://harmasikrek.tigriske.fotoalbum.hu/

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


Hello!
Tigris!!!!!
Jajj, de édikék!!!!!!Könnybelábadt a szemem, komolyan......Pedig nekem is van (igaz csak 1 pici).
Még jó, hogy ekkora a kád, legalább beleférnek egyszerre mindnyájan....
Jajj, de jó.....Nagyon szépek!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok

TIGRISKE
Olyan jó hogy jöttél. végignéztem a képeket, hát olvadozom. Annyira édesek és hihetetlen milyen édes kis rucijaik vannak. Megzabálom mindet egytől-egyig. Hát ez a fürdetőkarika? (jól mondom?) Nagy ötlet. Van segítséged, hogy telnek a napok? Tudnak aludni egymástól a törpök?

BRIGI
Nagyon cukor a lánykád a képeken. Igazi dögös, vigyorka kis csajszi.

A magázással engem is sírba kergetnek. De egyből leszögezem hogy tegezzenek. Van hogy elfelejtik akkor csúnyán nézek és már javítják is ki magukat. :)

REMÉNY
Ádi nagyon ügyes, lassan tehetitek a legalsó fokozatra a kiságyat. Miénk most középen van de nemsokára az is lekerül.

KAKTI
Lili nagyon édes kislány. Azért rólam is tudsz egysmást! :wink:
Tejci van még? Elkezdtétek már a hozzátápit?

VEVIKK
Én is csak a mi oldalunkat olvastam el. A 4 fiúgyerekes anyuka nem semmi. :shock:

Azért látom Doni is eljut ahová akar.

Miló előtt már nincsenek akadályok. Eddig komandózott a kúszás-mászással egybekötve most már célirányosan és gyorsan halad. Mászik szépen kezét-lábát előreteszegeti és ha elfárad féloldalasan ül de a keze még elég távol van azt még használja támaszként. Néha lehasal hogy eléri-e már a tárgyat aztán ha nem akkor mászik érte tovább. Persze soha sem játék érdekli, számítógép, vasaló lelógó zsínórja, papucs, stb...

Mondom neki hogy tapsi-tapsi összeüti a tenyerét, mondom hogy lábával is tud akkor azt is csinálja. Pisze-pisze akkor dugja oda az orrát. Duci-duci akkor a homlokát.

Most hirtelen ennyi tudomány jut az eszembe. Ja igen ölben tökéletesen feláll. Ma beleütközött mászás közben a lábamba és ott is majdnem felállt. Lehet hogy ha a járókába tenném már menne neki de még nem raktuk össze. Most alszik ki kéne mennem a garázsba érte letakarítani és összeszerelni mert ha apján múlik még 5 évesen se lenne járóka.

Gratulálok az új házikóhoz!

Biztos jobb 7 kilót emelgetni mint 9,5-et. Érdekes mert nagyobb súllyal született mint Miló mégis sokkal könnyebb. Igaz Milónak nagyon jó étvágya van, de sztem nem kövér.
Képeken annak látszik de életben egyáltalán nem. Az iwiw-n is mindig írják hogy mivel etetem, meg hogy kis pufi stb.... aztán életben csodálkoznak hogy teljesen normális, arányos kisbaba.

Fogyás téma: Én szülés óta 16 kilóval vagyok könnyebb, de még 20-30-at szeretnék. Talán összejön ha majd rohangálni kell a gyerök után.

TRIX
Én napjában vagy 5-6x megpancsoltatom Milót. Különben ő is ragadna az izzadságban főleg evés közben csurog róla. Gyöngyözik a homloka. Ha már elviselhetetlen a meleg bekapcsolom a ventillátort. Nem megy rá csak kicsit kavarja a levegőt és úgy könnyebb elviselni.

Ez édes. Kb. nálunk is ez van amikor a barátnőm áthozza a kisfiát. Miló taperolja, a szemébe akar mindig nyúlni. Áronka meg nem győzi előle elkapni a fejét. Múltkor jól belemarkolt a karjába szerencsére van rajta hús bőven így nem tört el a mécses. :)

Most hirtelen nem jut eszembe más. Majd hozok képeket ha anyu átküldi. Most voltunk nála hosszú hétvégén és pancsoltunk a nagy medencében.

Mentem járókát szerelni.......

dita75
 
 


tigriske: Gyönyörűek a csajszik, már egyáltalán nem látszik rajtuk hogy milyen picik voltak születésükkor. És a sok fáradság ellenére sugárzik az arcod. :D Nagyon örülök hogy jól vagytok. Nem is tudom hogy bírod, szoktunk néha a lányokkal emlegetni. Minden tiszteletem a tiéd.

dita: Milyen járókát vettél Milónak? Én is gondolkozom Barbusnak ilyen karám szerűn.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket. Sajna nem kérdés, hogy bírom e. A csajokkal viszonylag szerencsém van. Egész jó kis napirendünk van, így jut idő mindenre, illetve vannak praktikák, ami egyszerűbbé teszi az életemet. Ilyen pl. az előre bekészített kaja. Csak kiveszem a hűtőből a három cumisüveget, be a melegítőbe és pár perc múlva etethetek is. Sok időt vesz el a mosogatás, sterilizálás. Napi 15-18 cumisüveget mosok el, és ugyanennyi pelust cserélek ki.
Mi már mindenfélét eszünk csak glutént és tejes kajákat nem.

Reggel 6-7 között ébrednek, ekkor kapnak tápszert. 9-10 között van gyümi + sinlac és ezután alszanak. Délben jöhet a főzi, háromfelé kapnak anyatejet, utána megint alvás. 5-6 felé esznek egy kis pépet. 7-kor fürdetés, 1/2 8-kor tápi és 8-kor már alszanak is. Kivéve ha fáj valami...Éjjel csak Katának kell néha visszaadni a cumit, de ezt szerencsére apa intézi.

Igen (Dita) ez fürdetőkarika, de nagyon kis gagyi. Csak délutáni pancsinál használjuk, ha olyan meleg van, hogy nem viszem ki őket a kerti pancsolóba. Még várom, hogy biztosan üljenek és utána szeretnék venni jobb minőségűt, mert ebbe nem érzem biztonságba őket.

Ruhák: a legtöbb ruhánk turiból van vagy ajándékba kapták a csajok. Erre nem igen költök, mert a sok ilyen olyan hinta, pihiszék, etetőszék, karám elviszi az összes pénzünket. Játékokat szerencsére kölcsön kaptuk.

Alvás: ha tényleg fáradt valamelyik és mélyen alszik akkor nem
ébresztik egymást, de ha csak félálomba van, akkor üvölt anyának mindhárom. Ma Kata átnyúlt Lilihez és addig sikított neki és nyúlkált felé még fel nem ébredt, de szerencsére addigra kialudta magát, így tetszett neki.

Segítség: Anyukám jön egy héten egyszer és segít takarítani. Illetve van egy szuper bébiszitterünk, aki jön hetente kétszer, hogy én tudjak dolgozni.

A lányaim tündériek:

Zita a legnagyobb már több mint 7 kg. Ő nagyon anyás és bújós. Sokat mosolyog és bárkivel elvan, amég engem is lát.

Kata most a legkisebb, még nem érte el a 6 kg-ot. Nagyon mozgékony, mindent Ő csinál először. Pedig azt mondták, hogy az izomtónus zavar miatt sokára fog mozogni. Ő odavan az apjáért és fordítva. Újabban fél az idegenektől és sírva fakad, ha közeljön valaki.

Lili jól kinőtte magát (a kis 1,5 kg-os leánykám majdnem 7 kg). Lusti nagyon: Ő egyszer-egyszer megmutatta a fordulást és azóta sem érdekli. Tudja de nem csinálja. Nagyon sokat dumál és vigyorog.
Katát és Zitát hordom Dévény-tornára, de már sokat javult az izomzatuk.

Szóval imádom őket.
Természetesen rohadt fáradt vagyok és sokszor mérgelődöm, hogy kimaradok egy csomó élményből amit az egygyerekes anyák megtapasztalnak, de nem cserélnék senkivel.

Kép
tigriske1978
 
 


Dita!

Nálunk is a hétköznapi tárgyak tetszenek a legjobban. Főleg a mobil, vagy a székről lelógó cuccok. Ja és a gatyamadzagom. :)

Doni inkább megfigyelő típus. Először tanulmányoz mindent és mindenkit, és ha jónak találja, akkor foglalkozik vele.
Hál' Istennek senkitől nem fél, mindenkire mosolyog (és ezzel le is nyűgöz mindenkit).

A múltkor a Tescoban voltunk és két 5-6 év körüli kislány állt előttünk a sorban az anyukájukkal. Nem akartak Donira figyelni, erre az én kisfiam sikított egyet, amitől rögtön odanéztek, és onnantól vigyorgott a csajokra, meg azok is rá.
Mondtam is neki, hogy: "látom, ha a szövegeddel nem tudod megszédíteni a csajokat, akkor megteszed a mosolyoddal."

Tapsolni nem akar a saját kezével csak a máséval pacsizni. Integetni szokott, ha van kedve, de ha mondom neki pá-pá, akkor felemeli a kezét, csak nem mindig rázza. Pisze-pisze nálunk is nagy kedvenc. Ezenkívül a csikizős játékokat szereti (kerekecske, dombocska stb.). Ja és a hintát.


Járóka!
Mi rácsosat vettünk, de meg is bántam. Mivel most állandóan kilóg vagy a keze vagy a lába, és sokszor beszorul. Nem is szeret benne lenni. Van egy hálós az új házban, azt szereti (és én is).
Szóval szerintem jobb a hálós ebben a korban. Később mér mindegy lesz, ha majd magától is fel tud ülni, meg ügyesebben mozog.

Kép

Kép
vevikk
 
 


sziasztok

volt egy vevő háznézőben. azt mondta hogy ha lenne most annyi pénze költözne is. még árulják a lakásukat sajnos csak azután tudnak ők is moccanni. mondtam még ráérek egy darabig úgyhogy van egy potenciális vevőm.

VEVIKK
Miló sem fél semmitől és nálunk a szeparációs szorongás sem jött még el. Ő is kokettál mindenkivel. Olyan édes ahogy fel akarja hívni a figyelmet magára. A buszon hétfőn amikor jöttünk haza anyutól majd megzabáltam. Odakepesztett a két ülés közé és kukucskálta a hátunk mögött ülőket. Vigyorgott rájuk meg huncutkodott.

Járóka: Nekünk fa van. Elég nagy, asszem 150x150, kerekei vannak.
Eddig anyuéknál használtuk. Tettem rácsvédőt bele de elvettem mert különben sosem fog benne felállni. A lábamnál már elég jól megy neki. Idemászik, babrál a papucsommal aztán felül, feltérdel és kapaszkodik felfelé.
A hálósban nem tudom hogy tudnak felállni.

TIGRISKE
Nagyon jó olvasni a soraidat. El tudom képzelni hogy mekkora meló lehet de te 3x annyi szeretetet kapsz mint pl. én.
Azt látom hogy nagyon leleményesek vagytok, ki vannak támasztva a cumisüvegek. :)
Kiváncsi vagyok amikor kanalaztok azt hogyan oldod meg . :)

Teszek pár képet:

Kép

Kép

Kép

KOVÁSZOS UBI EVÉSZET

Kép

ANYA ÚGY MEGKÍVÁNTAM A SAJTOT, VESZEL NEKEM? A SPARBAN MOST AKCIÓS

Kép

SEGÍTSÉÉÉÉÉÉÉÉÉG MEGTÁMADOTT EGY MUTÁNS HANGYA

Kép

Kép

dita75
 
 


Dita!

Miló nagyon helyes!!! Neked is élvezi a medencét? Én csajaim imádják.
Kanalazás: Ha nagyon türelemanyu vagyok, akkor beültetem mindhármat az etetőszékébe és egy kanál ide, egy oda ... Ennek az eredménye, hogy kiabálnak és minden tiszta püré lesz, de tényleg minden: az etetőszék, a hajuk, a szemük, a ruhájuk...
Legtöbbször a pihiszékben esznek egyesével. Egy eszik a másik kettő kivárja a sorát. Szerencsére van legalább egy gyerek, aki éppen nem annyira éhes, így ha muszáj, akkor tudok kettővel is kanalazni, mert azt meg tudják várni, amég egy másik száj is megtelik, node még kettőt már nem lehet.
Cumisüveg: tényleg sokszor kellett kitámasztani, de szerencsére most már meg-meg fogják maguknak.

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Végre egy kis jóidő! Ebből a kánikulából már nagyon elegem volt.

Jelentem Doni kint van a BMC-s fotógyűjteményen! :)
Tesóméknak ma van a transzfer (2.), ők látták meg. Most a műtős folyosóra rakják ki a képeket. Ott van hely. Doni is onnan vigyorog. :)

Dita!
A hálóson baromi jól meg tudnak kapaszkodni a háló lyukaiban.
Meg van két fehér karika, amibe bele lehet csimpaszkodni. Doni is azon szokott lógni.

Jövőre már nekünk is lesz nagymedencénk. Alig várom. Strandra nem merem kivinni, mert félek, hogy mindenféle nyavalyát meg bőrbajt elkap.

Kiváltottam a 3-as Hipp csomagot. Volt benne 2 bébiétel meg egy bébiital és egy előke. Kb. 1000 ft értékű, úgyhogy megérte!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Hali!
Milo kész legény.Főleg Lédához képest.
Én még a 2. Hipp-et sem váltottam ki.Most tervezem, hogy a férjem kiváltja majd.
Tegnap adtam Lédának tejpépet.Jó erős vaníliás íze van.Nekem a Sinlac jobban ízlik.Neki ez is jó volt.Perzse, semmi baja nem volt tőle.Én parázom túl ezeket általában.
Én is örülök a lehűlésnek.Itt bent (fent) már elviselhetetlen volt a hőség.Most pont jó.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok

Mi is örülünk hogy hűvös van! Végre mehettünk sétálni az új járgánnyal. A 40 fokban korán reggel is szakadt rólunk a víz.
6-kor még sem indulhattunk neki, hisz akkor még nem nagyon van nyitva semmi.

VEVIKK
Tesódéknak drukk!!!
Sztem aki küld mindenkinek kint van a képe, majd egyszer megnézzük mi is hogy a kettő közül amit küldtünk melyiket tették ki.
Én még elküldtem a két kisfilmünket is amelyikben köszönetemet és hálámat fejeztem ki azért amit értünk tettek.

BRIGI
Én nem tudom kiváltani a hippest mert elveszett a kuponunk, most üzentem egy ikres kismami barátnőmnek hogy ha férjének van kis ideje nézze már át az újságokat amiket adtam neki mert az a gyanúm hogy odakeveredett. A barátnőm nem tudja átnézni mert már hetek óta kórházban van, de most már jövő hét végén végre kiveszik az ikrekeket. Már nagyon unja a banánt!

KÉPZELJÉTEK!!!

Anya mondja hogy rakjam már össze a járókát mert szerinte tuti hogy felállna már a fiam régen mert az ölünkben nagyon profin feláll. Mondtam hogy kétlem hisz nemrég tanult csak meg mászni, felülni. De azért összeraktam mert olyan gyorsan elmászik a lakás egyik pontjából a másikba hogy míg elmentem pisilni kicsattogott utánam egész a fürdőajtóig. (Kb. 10 méter)
A LÉNYEG HOGY TÉNYLEG FEL TUD ÁLLNI MERT MA MEGMUTATTA.
Igaz kis illegős-billegős még de feltornázza egyből magát ha meg tud valamibe kapaszkodni.

dita75
 
 


Hello!
én is drukkolok Vevikk-tesónak, és Dita-barátnőnek is!
Milo kis ügyes.Nekem az ágy alatt van a járóka (összecsukva), de szerintem előveszem, mert Lédát ma a nagy ágy alól szedtemössze, egy kiálló csavar alól.
Ő is csattog, de kúszva.Hassal söpri a terepet.Bár néha már felemelkedik, de tegnap egy mászás-kísérlet közben idehuppant arccal a járólapra.Volt sírás-rívás, de nem maradt nyoma szerencsére.
Kezdődik a mizéria ezzel a jövés-menéssel.Nagyobbikkal tölti az egész napot szinte.Az ő könyveire is egyből startol.indig arra megy, amerre nem kéne. Akárcsak Vevikk-nél....Mindent barikádozok, de elfogytak a díszpárnák...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!
Én jelentem vettem karámot, de sokszor nem szereti a bezártságot, és hogy nem babrálhatja a különböző dolgokat.

Dita, írj a hippnek, és küldenek papírt s ki tudod váltani.

Nálunk mióta felállt állandóan állna, alig lehet leparancsolni.

Pár kép rólunk:
Kép
Kép
Kép
remény73
 
 


Sziasztok!!

Jelentkezem én is.
Jól van látom mindenhol beindult az intenziv mozgás. Ma voltunk Ákost beiratni a bölcsikébe(ahogy a bölcsi igazgatónője mondta). Kérdeztem,hogy mennyire gond ha az én fiam 1 nap alatt lepusztitja a fél bölcsit mert olyan hiperaktiv mostanában,hogy egy másodpercre se marad nyugton. Vicky tudna mesélni róla mert multkor az ő felügyelete alatt állt mig én kipakoltam a mosógépet. Szegényke csakhogy szokja. Már mi is állunk a kiságyba kb 1 hónapja és mindenhol csak állnánk ha lehetne. Annyit esik mostanában,hogy már nem is sír mert már megszokta.
Voltunk strandon mikor olyan nagy meleg volt és imádja a vízet aminek nagyon örülök. Imád mindent ami hangot ad ki. Persze a legjobb játék a cumisüveg kupakja. Ha a csajokkal( vicky,remény) sétálunk csak a kupakot kapkodja mindenki. Ja már nekünk is van két kis fogunk alul amivel mindent meg kell harabdálni.
Kaja ügyben: minden gyümi megy, zöldségből a krumpli,répa,sütötök. Husi:csirke,pulyka és halacska. Szereti a turót gyümivel+a joghurot.
Hirtelen ennyi. Na most mi igy állunk most,
Puszi mindenkinek. A babócák gyönyörüek!!!!!

Kép
Kép
colin
 
 


Bizonyíthatom, Ákos egy duracell nyuszi. És Barbus minden rosszaságot eltanul tőle. :D



vicky79
 
 


Sziasztok!

Mi is felálltunk! Úgyhogy mostmár lejjebb kell venni mindent (járóka, kiságy).

Így is éjjel egykor kerülünk ágyba, nem tudom mi lesz ezután.
Nappal Donizok, este intézem a többi teendőt. Mikor nappal alszik ,akkor meg a felújításnál segítek, amit tudok. (takarítás és társai.) Párom 11 körül ér haza a háztól. Én Donival 8-ra itthon vagyok, fürcsi, vacsi, aztán amikor elalszik, akkor vasalás, takarítás, pakolás.

Most mennem is kell. Ma be kell vásárolni is, mert üres a hűtő. Kajálásra nem sok időnk van mondjuk, úgyhogy nem kell sokminden. kis fogyókúra ez a házfelújítósdi. :)

Kép

Kép
vevikk
 
 


sziasztok

Nálunk a kiságyba nem tudott felállni mert körbe van védve teljesen rácsvédővel, így nem volt miben kapaszkodjon. Mellesleg közlöm hogy összeraktam a járókát és utál benne lenni, úgyhogy lehet feleslegese pénzkidobás volt az ablakon.

VEVIKK
Tudom miről beszélsz, ez nekem a 3. ingatlan amit felújítunk.
Igaz most már belülről kész van, tavaly már csak kint ügyködtünk és terhesen még tudtam kerítést festeni meg a garázsnál segíteni, de most Miló mellett már nem vállalkozom semmire. Úgyhogy mienk apjuk is vacsorázik aztán megy kerítés léceket csiszolni meg festeni esténként. Én csak a házimunkát, bevásárlást csinálom de este rá kellett feküdnöm éjfélkor a masszázsgépre mert azt hittem hogy megpusztulok annyira fájt mindenem és akárhogy forgolódtam nem tudtam elaludni. Épp a napokban beszélgettünk a barátnőmmel hogy mennyire zavar minket a lakásban a kosz, de egyszerűen alig van idő valamire.

COLIN
Kezet foghatunk. Miló már nagyon régen nincs el még kézben sem. Ő is hiperaktív amit már pocakban is tudtam hogy az lesz pláne hogy tesója és apja is ilyen. Úgyhogy nálunk is az van hogy egész nap szabadjára van engedve és jön-megy, általában a konyhaajtóhoz és már menne ki a teraszra. Ha csukva van akkor ütögeti. Szerintem azt akarja hogy vigyem ki. Kint szeret lenni, vettünk egy új babakocsit, most hogy már magától és szép egyenes háttal felül teljesen ülő helyzetben sétálunk és előrefelé.
Hangja nincs, mondjuk babakocsizni eddig is szeretett.
De ha megállunk már hisztizik amíg tovább nem gurulunk :)
Ő még enni sem képes nyugodtan, mindig babrál valamivel akkor is ha baromi éhes. Meg akar fordulni az etetőszékben, stb...
Ha teljesen lekötözöm akkor meg a lábával rugdossa az asztalt, széket.

Tegnap voltunk védőnőnél és 75 cm-re mérte de sztem kicsit nagyobb mert láttam hogy a térde nem volt kinyújtva rendesen és afeje kinyomta a mércét elől. Én itthon 76,5-re mértem úgy hogy az ajtó mellé állítottam és megjelöltem a félfánál.

9,5 kiló úgyhogy gondolhatjátok miért fájnak annyira az izmaim, csontjaim. Hatalmas fiam van.

Annyira tetszik mindenkinek hogy még a védőnő is csak annyit mondott hogy emlékszem rád te vagy a szép kisfiú a Rákóczi telepről. Idegenek is megállítanak az utcán hogy megnézhessék közelebbről. Jó persze én elfogult vagyok, nekem ő a legszebb a világon, de ennek ellenére azt gondolom hogy átlagos baba.
Mégis folyton azt tapasztalom hogy körülrajongják vadidegen emberek hogy mennyire szépséges kisfiú. Pedig apja nem egy matyóhímzés és állítólag rá hasonlít, bár anyu szerint van belőlem is.

Az alkati erőssége az biztos hogy tőlem származik. Én régebben táncoltam, sportoltam aktívan, akkor sem voltam 60 kilónál könnyebb. Miló is jön-megy mégis jó súlyban van, és azt olvastam hogy az alvás alatt termelődik a növekedési hormon úgyhogy ezért is lehet ekkora mert még elég sokat alszik. Napi 15 óra minimum.
Igaz hajnalban mindig kukorékol, de tuti hogy párom kelti fel. Anyuéknál volt hogy 7-ig fél 8-ig is aludt. Hajnalban kap tápit, és majdnem azonnal vissza is fektetem és még alszik min. egy órát vagy többet és napközben is még kétszer két órát.

Most viszont hallom hogy felkelt, úgyhogy búcsúzom.

Még annyit kérdezek hogy közületek megy valaki a kölöknet-találkozóra, Mill.parkba?

Puszi minden babának és mamának!

dita75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: