Új privát üzeneted érkezett!

Liv

1:0 Báránynak :D :D :D

Vero

vero írta:
pildi írta:
A cinikus mondatom annak szól, hogy a kórházból már biztos csak károsodással lehet kijönni. Tényleg sajnálom őket, mert ez most piszok rossz érzés lehet nekik, holott nem biztos, hogy kötelező lett volna, hogy így legyen. És remélem, azért nem fogja őket károsodás érni a kórházban!


Tudod, mit, hagyjuk ezt. Sajnálod a frászt.


Pont te kifogásoltad egyikünk -másikunk stílusát majd jössz ezzel a mondattal :shock: :shock: :roll: :roll:


Kép
lini
 
 


Liv, azért az idézett cikkből ez a mondat kívánt volna némi magyarázatot:

A császárral világra jött újszülöttek háromszor nagyobb eséllyel halnak meg az első hónap során


De nem azért, mert császárral születtek, hanem azért születtek császárral, mert a hüvelyi még kockázatosabb lett volna az esetükben. Méhen belül diagnosztizált betegségek, koraszülés, stb. hol az újszülöttkori shalálozás nem a születés módja miatt következett be.

Ettől függetlenül nyilván úgy vagyunk kitatlálva, hogy problémamentes esetben mindenkinek jobb a természetes szülés. A fenti megállapítást csak azért tettem, mert lám, így lehet manipulálni minden adattal.
Vendég
 


Amúgy én is sajnálom a mindenórás otthonszülőket, mert amennyire a másik topicból kitűnik, annyira a "túlélésre" koncentrálnak a kórházi szülés esetében és annyira mumus volt a kórház, hogy félek, még akkor sem fogják szépnek érezni a szülésüket, ha tényleg a legtermészetesebb úton halad.

Bár őszintén szólva nem értem, hogy miért kellett most felfüggeszteni az osz-ket. Ha eddig biztonságos volt, akkor most miért nem? Geréb Á. meg nem tudom mit kockáztat, mert még a bábákat megértem, akik kórházban is dolgoznak. Kicsit nekem is olyan cserbenhagyásosnak tűnik.
Vendég
 

 
 

Amúgy az én vélemény a császármetszésről az, hogy ha lehet választani otthon szülést akkor miért ne lehetne a csm-et is választani?
Vannak anyák akik rettegnek a szüléstől , és ez biztos nem tesz jót se az ő lelküknek se a babáénak.Ezt is próbáljátok elfogadni, van aki nagyon fél a fájdalomtol.
Nekem amúgy mielőtt szó érne hüvelyi szülésem volt.
Amúgy én is úgy tudom, hogy a csm-mel kisebb bajt lehet okozni. A szülész orvosok elleni műhiba per zöme a későn elvégzett csm-ek miatt van.Sajna nem tudom, hogy hol olvastam de tudom, hogy olvastam valahol. Biztos ezért is operálnak annyit az orvosok.
L

Kép
lini
 
 


Miért is vagyunk ennyire felháborodva a császáros dolgokon? Talán ezt odaát könnyen meg lehet tudni. Ott kezdték a császárosokat az Odent-jükkel nagy egyetértésben leirni, kevés volt aki nem heves "bólogatással" reagált. Még mindig nem tartozom a császáros anyukák közé, de még mindig ugyanúgy felháborit a feltételezés a hátrányos helyzetükről.
SEMMI KÖZE A GYEREK LELKIVILÁGÁNAK, NEVELTETÉSÉNEK, FEJLŐDÉSÉNEK ÉS MÉG SOROLHATNÁM, AHHOZ, HOGYAN SZÜLETETT. SEMMI, DE SEMMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ezt is valaki baromira unatkozó szerencsétlen magát pszichológus nagyembernek tartó leirta valahol, aztán sokan mentek utána, és a végén már az emberek fele ezt vallja. Szerencsére én akkor sem értenék ezzel egyet ha korbáccsal vernének. Pszichológusok, pszichopedagógusok, neurológusok mellett nőttem fel, de érdekes azoknak az embereknek nem volt idejük ezekkel a dolgokkal foglalkozni és egyiktől sem hallottam soha, hogy bárki károsodna, ha nem tökéletesen háboritatlanul születik!!!!! Egyikük sem irta le a család császáros gyerekeit, sem az én kórházban született gyerekeimet. Egészségesek, érzelmileg, értelmileg, mindenhogyan, ezt viszont bizonyitották........
Lehet ezen vitatkozni, de nincs értelme. Aki egyetért Odent-tel, tartsa magában és ne "fikázza" vele a másikat. És akkor nem lesz kiakadás rajta. De amig a kedves otthonszülő tökéletes anyucik igy gondolkodnak erről és ki is mondják, ne csodálkozzanak azon, ha visszafelé is megkapják ugyanezt, talán még duplán is. És egyetértek Báránnyal abban, hogy:

"Van egy kis külömbség:aki császárt kér,a gyereke éppségét nem veszélyezteti,sőőőt,esetleg a saját regenerálódása lesz lassabb.
Aki otthon szül a gyereke éppségével játszik.Ez a nem mindeggy"

Mellesleg én nem sajnálok senkit, kevésbé kell beleélni magát a tökéletes, átszellemült, illóolajos otthonszülésbe és máris nem lesz olyan "borzalmas kárositó élmény" a kórház. De akinek már Ágikáék átmosták az agyát, annak olyan mindegy, kinyalhatják a s....ét a kórházban, akkoris úgy fog róla nyilatkozni, hogy szörnyü volt és embertelen....
Vendég
 


pumpóka írta:
Mellesleg én nem sajnálok senkit, kevésbé kell beleélni magát a tökéletes, átszellemült, illóolajos otthonszülésbe és máris nem lesz olyan "borzalmas kárositó élmény" a kórház. De akinek már Ágikáék átmosták az agyát, annak olyan mindegy, kinyalhatják a s....ét a kórházban, akkoris úgy fog róla nyilatkozni, hogy szörnyü volt és embertelen....


Ez jó volt Pumpóka,nagyon eggyet értek jó voltál!!!!
Vendég
 


Elolvastam az Eszterlánc által idézett "ugrálós,ütős,verős" szüléstörténetet a szülés.hu-n. Ha valaki mesét akar, érdemes elolvasnia....
Én ennél betegebb, torzabb dolgot még életemben nem hallottam. Sőt, ez már annál is több! Hogy folyamatosan üssék és ugráljanak a hasán és verjék a lábát kitolás közben? Sőt, tépték a méhszáját is! Aki akarja, higgye el, de ez csak egy beteg, agymosott emléből származhat! Ilyen a világban nincs! Ilyen orvos és szülésznő nem létezik!!!!! És kitépték a kezéből az újszülöttet, el akarták vinni melegiteni... A gyerek károsodott.... persze, ha ilyen hülye anyám lenne, énis az lennék!!!

Kész, én ezen kikészültem és nem csak az az elmebeteg aki ezt leira, hanem aki feltette a honlapra, hogy mindenki elolvashassa "milyen" egy kórházban szülés! És csodálkozunk rajta, hogy igy állnak a kórházhoz, ha ilyenekkel tömik a fejüket? Mondjuk, aki elhiszi az meg is érdemli.... :evil: ennek tényleg pszichológusra lenne szüksége...
Vendég
 


Megértem az otthonszülőseket, ha ezek után még az olvasástól is elmegy a kedvük :?
jamina
 
 


És az otthonszüléstől????Attól nem megy el a kedvük????
Csak az olvasástól???

Pumpóka nagyon jól látja a dolgokat,és el kell isemernem..nálam jobban fogalmazza meg....
Vendég
 


Pumpóka ezen túllépve érdemes a sorok között olvasni: kórházban (abban a kórházban) dolgozó illetőről volt szó, aki a 43. terhességi hét után akart otthon szülni, annak ellenére, hogy a sorok közül az is kitetszik, hogy G.Ágnesnek mennyire nincsen ínyére a dolog. Az is benne van, hogy a vajúdás eszméletlenül elhúzódhatott, hiszen a szülésznő és a dúla már állandóan aludtak, ő keltegette őket, majd amikor a kórházba szállították, a gyerek szívhangja rossz volt.

Nyilvánvaló, hogy azok ott a kórházban nagyon gyorsan ki akarták kapni a gyereket, nehogy megfulladjon. (HOgy miért éppen nem császárt alkalmaztak, az nem derül ki, talán a gyerek már a szülőcsatornában volt erősen? Csak én gondolom, ez nem derül ki...)

És ilyen állapotban is csak az elmaradt szülésélményéről tudott elmélkedni, sőt nyilvánvalóan nem lehetett egészen magánál, ha ordítottak vele, igen, ha már elérkezik egy pont, az orvos vagy a bába kiabál, hogy nyomjon, vagy lélegezzen stb, hogy eljusson a tudatáig... summa summárum összesen 2 órát volt a kórházban, ugyanis 2 óra mulva saját felelősségre távozott minden orvosi javaslat ellenére, összesen 2 óráról volt szó!

Ami egyedül jogos, az az idő előtt végzett gátmetszés - ha így volt.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Pumpóka!

Bari!

A keserves jó frászt!

Halvány, de a messzemenőkig lepkefingnyi halvány fogalmatok sincs arról, amit beszéltek! Mit tudtok az otthonszülésről?! SEMMIT! És ezzel a fafejű, rohadék hozzaállással nem is fogtok soha semmit megtudni! Nem értem, hogy veszitek a bátorságot, hogy azzal érveltek, hogy egy otthonszülős veszélyezteti a gyremeke életét?!!!! Kikérem magamnak! Kikérjük magunknak!


Te meg a testedről nem tudsz semmit, Bari, és Pumpi. Mert ha tudnál, akkor nem kerültél volna cssz-re. Fogalmad sincs, mit érez a tested, a lelkedről nem is ebszélve. Na? Hogy esik?
márti_23
 
 


lini írta:Liv
1:0 Báránynak :D :D :D


Nem igazán értem, miért, de látom, nagy a Bárány fan club, nem ellenkezem! :D :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hogy mertek ilyesmiket leírni, komolyan. Nem gondoljátok, hogy minden kimondott szavatoknak következménye van? E lső sorban rátok. Szerintetek helyes és építő így "vitatkozni"? FOLYTON viszályt szítani? Ítélni? Szerintetek a gyereketek büszke lenne, ha olvasná, amiket írkáltok?

Vagy megbízott vki ezzel, és pénzért teszitek?
márti_23
 
 


lini írta:Amúgy az én vélemény a császármetszésről az, hogy ha lehet választani otthon szülést akkor miért ne lehetne a csm-et is választani?


Választják. Még ha nincs is "hivatalos" lehetőség. Nem nehéz úgy intézni.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Márti,az én gyerekeim nem élnének ha nem császármetszéssel és kórházban születtek volna.
És mi ez a hülye duma,hogy a testünkről nem tudunk semmit??Te tényleg kezeltesd magad.Igen az otthon szülés veszélyezteti a gyerek életét,TÉNY!!
Terhelő anamnézis,far fekvés,láb tartás,előreeső köldökzsinór,nagy magzati súly,de leges leg inkább a terhelő előzmények,az én első császáromnak csak ennyi oka volt.
Másként a lányom nem születhetett volna..
De lehet,hogy ezek csak azért fordultak elő mert nem ismerem a testem...te barom :twisted:
Vendég
 


pöttyös_panni írta:Liv, azért az idézett cikkből ez a mondat kívánt volna némi magyarázatot:

A császárral világra jött újszülöttek háromszor nagyobb eséllyel halnak meg az első hónap során


De nem azért, mert császárral születtek, hanem azért születtek császárral, mert a hüvelyi még kockázatosabb lett volna az esetükben.


Lini, én nem tudok most messzemenő következtetéseket levonni ebből a cikkből, nem is fogok az indexre hagyatkozva érvelni. Van hitelesebb adat is a neten. De az biztos, hogy a császárral-ha szükséges volt, ha nem-együtt jár egy fokozott kockázati lavina.

Azért linkeltem be, mert volt egy olyan érzésem, hogy itt egypár fórumozó még "életében nem hallott" arról, hogy a csm-nek magzati kockázata is van, nem csak anyai.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Tudod, nem a mi hozzáállásunkkal van baj, hanem a ti átszellemült felfogásotokkal. Ha te normálisnak tartod pl. a fent emlitett szüléstörténet iróját, veled is baj van. És tartom a véleményem, és nem szégyellem magam és a gyerekeim sem szégyellnék magukat, ha látnák amit irtam. És ha elhiszitek ezeket a meséket, csak gratulálni tudok!!!!!!
A testemmel pedig minden rendben volt a szemét kórházi mészárszéken is és a lelkemmel is! Hadd tudjam már, mit érzett a testem és a lelkem, anélkül, hogy a szent társasággal szültem volna....

És ha már a "hogy mertek"-ről van szó! ÉS TI HOGY A JÓ FENÉBE MERTEK OLYANOKAT ÁLLITANI, HOGY HÁTRÁNYOS EGY CSÁSZÁROS GYEREK? BOCS, TE BELELÁTSZ A GONDOLATAIBA, VAGY MI? AZ NEM GYEREK, MI? AZ CSAK EGY SZERENCSÉTLEN, AKIT KIRÁNGATTAK ERRE A VILÁGRA! KI A BÜDÖS FRANC AZ AKI BEBIZONYITOTTA, HOGY ÉRZELMILEG KEVESEBB LESZ EZÁLTAL? NINCS ILYEN EMBER, MERT EZT SOHA, DE SOHA SENKI NEM FOGJA BEBIZONYITANI, UGYANIS NEM LEHET!!!

Egyébként meg azt hiszem, szivesen vitatkozunk a topic neve, nem? Akkor mit húzod fel magad? Akkor húzd fel magad, ha a másik tabu topicba irok ilyeneket. Akkor jogos. Én a véleményemet közlöm. Te is!
Vendég
 


pumpóka írta:"Van egy kis külömbség:aki császárt kér,a gyereke éppségét nem veszélyezteti,sőőőt,esetleg a saját regenerálódása lesz lassabb.
Aki otthon szül a gyereke éppségével játszik.Ez a nem mindeggy"


Nem értem, hogy ezt hogy gondolhatjátok komolyan. Ez egész egyszerűen nem igaz.

10 napja jelent meg egy cikk többek között a Science Daily-ben és a Guardian-ben az egyik legutóbbi császáros study-ról. Az adatok igen aggasztóak. Ilyen tanulmányok egyre másra látnak napvilágot, mert rengeteg a császármetszés sajnos, és évtizedek óta újra emelkedni kezdett sajnos a szülészeti eredetű anyai halálozás is.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


lini írta:Liv

1:0 Báránynak :D :D :D

Vero


Focimeccs van?? Hoool? :lol: :lol: :evil:
vero írta:
pildi írta:
A cinikus mondatom annak szól, hogy a kórházból már biztos csak károsodással lehet kijönni. Tényleg sajnálom őket, mert ez most piszok rossz érzés lehet nekik, holott nem biztos, hogy kötelező lett volna, hogy így legyen. És remélem, azért nem fogja őket károsodás érni a kórházban!


Tudod, mit, hagyjuk ezt. Sajnálod a frászt.


Pont te kifogásoltad egyikünk -másikunk stílusát majd jössz ezzel a mondattal :shock: :shock: :roll: :roll:



Engem nem húzol fel, próbálkozz csak :wink: :wink:
Vendég
 


Akkor utoljára!Mégegyszer!Gyengébbek kedvéjért!
Értsünk eggyet abban,hogy az indokolatlan császármetszés,tényleg rossz akár veszélyes, mindegy...
És az otthon szülés??Azt mi indokolja?A csecsemő érdeke ugye nem.Akkor?Az anya elvont,hülyesége..
Ezen kivül ahogy Pumpóka is mondta ez vitaforum,ha nem tetszik a lelketeknek akkor tipli...
Vendég
 


Vero,focimeccset keresel???? :D
Hát pont ennyit néztem ki belőled agyilag :D
Vendég
 


És mi ez a hülye duma,hogy a testünkről nem tudunk semmit??Te tényleg kezeltesd magad.Igen az otthon szülés veszélyezteti a gyerek életét,TÉNY!!


TÉÉÉNY??? Ki mondja?? A sarki fűszeres?? :twisted: :twisted: Vagy esetleg Teeeeee??
Vendég
 


bárány írta:Vero,focimeccset keresel???? :D
Hát pont ennyit néztem ki belőled agyilag :D


Megyek felvágom az ereimet
[img][img]http://bestsmileys.com/lol/1.gif[/img][/img]
Vendég
 


Érdekelt bárkit a másik topicon, hogy mennyire esik jól a kh-ban szült (akárhogyan) anyukának, hogy lenézik a szülését és károsodottnak tartják a gyerekét? NEM!!!!!!! Akkor? Miért érdekeljen engem, hogy nem tetszik nekik az én véleményem......

Azt a nevet kellett volna adni a topicnak, hogy "Otthon szültünk és vitatkozunk, de nem szivesen és csak olyanokkal, akik finoman és árnyaltan szólnak hozzá, és persze megértik, hogy miért szülünk mi otthon"

:twisted: :twisted: :twisted:

Mert nem tudjuk elviselni az ellenkező hozzáállást.....

Csak az irjon, aki szentté akarja avatni Geréb Ágit....
Vendég
 


Vero, ne...
Meghívlak egy ilyenre:
Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


jamina írta:Ha elfogadjuk, hogy vki a kórházaktól való félelmében otthon szül, akkor miért nem fogadjuk el, hogy másvalaki másfajta félelmeiből kifolyólag császárt kér? mert ne áltassuk magunkat, létezik ilyen, indokot mindig lehet találni.
Egyik félelem más ,,erejű", mint a másik?
És az elektív császárt kérő szülő nő joga a választáshoz smafu?


Szerintem nagyon is élnek a nők ezen jogukkal.

De induljunk ki a természetesből. Szülni ugye nem természetellenes. Élettani esemény. Persze, nyilván kockázata is van.
Ehhez képest nagyon félünk tőle, de miért is?
Nem látunk szülést. Születést sem. A nagyon szerncsések esetleg látnak falun borjút, kisgidát születni, de ez sem jellemző. Nem ismerjük. Ami ismeretlen, az kiszámíthatatlan. Ani kiszámíthatatlan, az félelmetes. Hogyan tesszük megélhetővé? Hát legyen kiszámítható. Egy műtét. Altatás, 20 perc alatt kész, és napra kiszámolható lábadozási idő, ismerős fájdalom (vágott seb, mindenkinek volt már). Ellentétben a vajúdással, amiről nem tudjuk milyen érzés, meddig tart, miket tartogat a számunkra.
De tegyük fel, hogy valaki elmeséli. Nem a falubeli asszonyok, hát akkor legyen egy bába. Egy asszony, aki ért hozzá, esetleg több asszony, akik közül szültek is már (ellentétben a többnyire ffi szülészorvosokkal). Akkor talán nem is lesz olyan félelmetes. Aztán eldönthetnénk, hogy otthon szüljük meg, vagy a kórházban. (Ha gond van, akkor csm-el. Ha olyan gond van, mint cukorbetegség, lepényi gondok, akármi, nyilván nem dönthetjük el.)

Miért olyan szörnyű ez??????????
Vendég
 


Liv,
Hmmm, ez nagyon jól néz ki!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Vero, semmi rossz nincsen ebben, sőt jó lenne, ha minden állapotos nő részt venne ilyen felkészítő tanfolyamon. Ahol elmondják, hogy mi játszódik le a testében, hogyan folyik le a szülés stb.

Bár mintha ez lenne... minden kórház tart effélét, arról nem beszélve, hogy itt a neten részlekbe menően minden kérdésre választ kap aki akarja.

Tulajdonképpen mi az a nagy titok, amit nem ismer sem az aki szült már, sem az aki nemszült, sem az aki kórházban normál módon szült és sem az aki kórházban császárral szült?

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


lánc lánc eszterlánc írta:Vero, semmi rossz nincsen ebben, sőt jó lenne, ha minden állapotos nő részt venne ilyen felkészítő tanfolyamon. Ahol elmondják, hogy mi játszódik le a testében, hogyan folyik le a szülés stb.

Bár mintha ez lenne... minden kórház tart effélét, arról nem beszélve, hogy itt a neten részlekbe menően minden kérdésre választ kap aki akarja.


Ja, a kórház, igen. :? :?


lánc lánc eszterlánc írta:Tulajdonképpen mi az a nagy titok, amit nem ismer sem az aki szült már, sem az aki nemszült, sem az aki kórházban normál módon szült és sem az aki kórházban császárral szült?

Nem tudom, milyen titok? Mondtam én hogy van egy naaagy titok valahol?
Vendég
 


Kép

Ezt már egyszer föltettem,de ez csak egy a százból.Itt volt a babaneten...
Egyébként nem a sarki fűszeres írta,de nem kell hozzá nagy ész,hogy pl egy beszorult vállu baba meghalhat mire a mentő kiér és bekerülnek a korházba.
Vendég
 


Pumpoka, Bárány!

Nagyon szépen kérlek, nézzétek vissza, hogy én hogyan szóltam hozzá eddig. Kérlek szépen. Nem ítéltem, és nem is akarok. Sőt. Szerintem a fanatizmus mindkét oldalon (kh, és osz is!) veszélyes.

És ha vérhabos szájjal futok a másiknak, mert az mást állít, mint ami nekem tetszik, és lebaromozom, meg ilyenek, hát nemtom... :D
márti_23
 
 


Vero, Liv,

csatlakoznék, ha lehet :)) ???
márti_23
 
 


99%VÁLASSZA A KORHÁZAT!Lehet hogy az egy százalék amit ezek szerint ti képeztek,szót sem érdemelne..
Tényleg vita tárgya,hogy amit 99%jónak lát az lenne a rossz???
Vendég
 


Eszterlánc! Azt csak akkor tudod meg, ha belépsz a megvilágosodottak közé!
Mert aki még nem vett részt a Geréb féle felkészitő tanfolyamon, az még nem világosodott meg, vagyis azt sem tudja, miért szül egyáltalán.
Mert lassan már nem azért szülök, mert gyereket akarok, hanem hogy megérezhessem a testem és a lelkem fantasztikus átállását egy másik dimenzióba, stb.
Ez már lassan nem a gyerekről szól........
Vendég
 


Márti ne könyörögj :D
Vendég
 


Egyébként nem a sarki fűszeres írta


Hanem ki? Merthogy az nem látszik. :roll: 1940-es évek... :shock:
Vendég
 


Bárány, ezzel a cikkel nem mondasz ellent az otthonszülőknek. Az otthonszülés kizárólag alacsony kockázatú szűrt populációnak lesz továbbra is elérhető. Azzal, hogy a problémás esetek menjenek a kórházba, mindenki egyetért.

A váll elakadás protokollja ugyanaz otthon és a kórházban.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Tessék Bárány, nézd meg, itt vannak aláírások is:

Orvosok a Szabad és Biztonságos Születésért

...
Az otthonszülés biztonsága
A nemzetközi szakirodalmi adatok azt bizonyítják, hogy a tervezett otthonszülés ugyanolyan
biztonságos, mint a kórházi szülés, amennyiben a várandósság alacsony kockázatú. Az
egyetlen lényeges különbség a két hely között az, hogy a kórházban a műszeres
beavatkozások és a szövődmények gyakorisága statisztikailag jelentősen nagyobb.
Tudjuk tehát azt is, hogy a sajtóban az utóbbi hetekben nyilvánosságot kapott, otthonszülés
során kialakult szövődmények kórházi körülmények között is előfordulnak, mégpedig
nagyobb gyakorisággal, mint otthoni körülmények között. A szakirodalmi adatok alapján
egyértelmű, hogy például vállelakadásban sajnos ugyanúgy meghalhat egy baba kórházi
körülmények között, mint otthon.
A szövődmények nyilvánosság előtti kitárgyalása nem csak etikátlan és jogtalan, de
félrevezető is, mert azt a téves benyomást alakítja ki, mintha az otthonszülés során
gyakrabban fordulnának elő, pedig ennek pont az ellenkezője igaz.
Utalnunk kell itt a szülés helyének és körülményeinek hosszabb távú hatásaira is. Tény
például, hogy az otthoni körülmények között született gyerekeket édesanyjuk nagyobb
valószínűséggel és tovább tudja szoptatni, mint azon társaikat, akik kórházi körülmények
között születtek. Az anyatejes táplálás hosszabb időtartama pedig alapvetően befolyásolja a
gyermek egészségét, javítja az életkilátásait és csökkenti például az allergiás betegségek
kialakulásának valószínűségét is.
Az otthonszülés szabályozása
A szülés természetes folyamat, melynek a biológiai események csak az egyik dimenzióját
jelentik, és amelynek túlzott medikalizálása (vagy ahogy a nemzetközi szakirodalomban
gyakran nevezik: iparosítása) elfogadhatatlan. Az otthonszülés nem csak a szülés helyének
szabad megválasztását jelenti, hanem annak a lehetőségét is, hogy a szülő nő szabadon
határozza meg a szülés lefolyását, melyben a jelenlévők segítik és kísérik őt.
A szülés iparosítása nem csak akkor elfogadhatatlan, ha kórházban történik, hanem akkor is,
ha otthon.
Otthon bába segíti a szülést
Otthon nincs szükség szakorvosi jelenlétre: a szülést jól képzett, nagy tapasztalattal
rendelkező bába kíséri, sem szülész szakorvos, sem gyermekorvos nincs jelen a szüléseknél.
A sajtóból többször felbukkanó hírekkel ellentétben nincs szükség arra sem, hogy a ház előtt
mentőautó parkoljon. Ez a gyakorlat Nyugat-Európában és Észak-Amerikában.
A kórházi protokollok nem alkalmazhatók az otthonszülésre. Az otthonszülésre vonatkozó
szakmai útmutatók kidolgozása azoknak a szakembereknek a feladata, akik otthonszüléseket
kísérnek. Mint ahogy az orvost, a bábát is megilleti az a jog, hogy szaktudására és
tapasztalatára alapozva - szakmai kompetenciáján belül - önálló döntéseket hozzon.
Ellenségeskedés helyett együttműködést!
Szükség van viszont arra, hogy a közeli kórházban haladéktalanul és hátrányos
megkülönböztetés nélkül ellássanak minden olyan anyát és újszülöttet, aki szül(et)ését otthon
kezdte meg. Az otthonszülést végző szakszemélyzet és a kórházi szakdolgozók, orvosok
közötti együttműködés feltételeit jogi eszközökkel meg kell teremteni. Fontos, hogy az
ellátást megkezdő szakemberek is elkísérhessék a szülő anyát és gyermekét a kórházba, sőt,
hogy ellátásukban a kórházban is részt vehessenek.
A szülés helyének és módjának megválasztása
Szülése optimális helyének (környezetének) megválasztása mindenkinek alapvető joga. Ez a
jog csak akkor korlátozható, ha a szülés (megszületés) helyszíne a szülő nő, illetőleg a megszülető
gyermek életét, egészségét az ésszerűen vállalt kockázatot meghaladóan, bizonyítottan
és jelentős mértékben veszélyezteti. A korlátozásnak arányosnak kell lennie az ésszerűen
vállalt kockázatot meghaladó rizikó mértékével. Ez a jog a személyek saját teste fölötti önrendelkezési
jogából következik.
Mi nem bíztatunk senkit arra, hogy otthon szülje meg gyermekét, de elvitathatatlannak tartjuk
azt a jogot, hogy ezt mindenki maga döntse el, csakúgy mint azt, hogy ki(ke)t hív segítségül
szüléséhez. Ehhez a döntéshez mindenkinek felelősen tájékozódnia kell saját-, és születendő
gyermeke egészségi állapotáról illetve a rendelkezésre álló választási lehetőségekről és azok
kockázatairól.
Határozottan kérjük, hogy a szabályozást építsék azoknak a véleményére, akik a hazai
otthonszülési gyakorlatban részt vesznek és akik hivatásuk gyakorlása során azt alkalmazni
fogják. Határozottan kérjük, hogy vonják be azokat is az előkészítésbe, akik szakértőként
képesek a szakirodalom elfogulatlan értelmezésére.
Orvosok a Szabad és Biztonságos Születésért nevében
Dr. Lobmayer Péter MSc
Epidemiológus, közegészségtan-járványtan szakorvos
Dr. Szebik Imre PhD
bioetikus, jogi szakokleveles orvos
Dr. Balogh Mónika, általános orvos
Dr. Geréb Anna, gyermekgyógyász, transzfuziológus szakorvos
Dr. Geréb Györgyné gyermekgyógyász szakorvos
Dr. Kovács Antal általános orvos
Dr. Németh Mónika Katalin általános orvos,
Dr. Páll Katalin Anna orvos,
Dr. Papp Huba fogszakorvos,
Dr. Szelelki Annamaria orvos
A nyilatkozatot támogatják még szülész-nőgyógyász szakorvosok, akik közül egy főorvos,
általános orvosok, belgyógyász szakorvosok, családorvos szakorvosok,
foglalkozásegészségügyi szakorvos, orvos-pszichoterepeuta, gyermekgyógyász szakorvos,
akik nevük nyilvanosságra hozatalához nem járultak hozzá.
Vendég
 


Márti: persze! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


liv731 írta:Márti: persze! :D

Naná! :D
Vendég
 


Hát legyen kiszámítható. Egy műtét. Altatás, 20 perc alatt kész, és napra kiszámolható lábadozási idő, ismerős fájdalom (vágott seb, mindenkinek volt már).


Hát nekem előtte nem volt... És az első előtt volt vajúdás is. Na aki azt hiszi, hogy ezt megúszhatja, tudatom, hogy téved., A műtét után utáni oxi infúzió ugyanaz a fájdalom! Ráadásul utána, amikor már az sem tartja bennünk a lelket, h utána meglesz az eredménye!


Azt a nevet kellett volna adni a topicnak, hogy "Otthon szültünk és vitatkozunk, de nem szivesen és csak olyanokkal, akik finoman és árnyaltan szólnak hozzá, és persze megértik, hogy miért szülünk mi otthon"


Ezzel egyetértek, de a személyeskedést kihagyhatnánk! (Nem olyan nagy a Bárány fan club.)
Vendég
 


márti

Felejtsd el, amit tudsz, és élj szívből. Akkor nem lesz sok problémád.

Ezt te írtad.


Ehhez képest:


Pumpóka!

Bari!

A keserves jó frászt!

Halvány, de a messzemenőkig lepkefingnyi halvány fogalmatok sincs arról, amit beszéltek! Mit tudtok az otthonszülésről?! SEMMIT! És ezzel a fafejű, rohadék hozzaállással nem is fogtok soha semmit megtudni! Nem értem, hogy veszitek a bátorságot, hogy azzal érveltek, hogy egy otthonszülős veszélyezteti a gyremeke életét?!!!! Kikérem magamnak! Kikérjük magunknak!


Te meg a testedről nem tudsz semmit, Bari, és Pumpi. Mert ha tudnál, akkor nem kerültél volna cssz-re. Fogalmad sincs, mit érez a tested, a lelkedről nem is ebszélve. Na? Hogy esik?


Én azt tanácsolom pihenj egy kicsit.
Szerintem nem ez a topik való neked . Azért van ez a topik, hogy mindenki a saját stílusában vitázzon.
A másik topikban csak szép lelkek beszélgetnek :?
Szerintem te oda tartozol.

L

Kép
lini
 
 


Jaj remélem látszik, hogy az előbb idéztem főleg és csak az utolsó bekezdés az én véleményem
:D :D :D
Lini

Kép
lini
 
 


Nem csak "széplelkűeknek":

A másik topicban belinkeltem egy film trailert, aminek az a címe, hogy az Első sírás. Nézzétek meg.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Vero, ezt a nagy titkot csak amiatt pedzegettem, mert ugye írva volt, hogy nem ismerjük a testünket - de utólag visszaolvasva ezt nem te írtad. :)

Amúgy semmi bajom a felvilágoosítással meg a szüléselőkészítő tafolyamokkal, feltéve ha nem arra vannak kihegyezve, hogy a kórházban csak problémákat okoznak az orvosok, amiket aztán meg kell nekik oldani.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Egy műtét. Altatás, 20 perc alatt kész, és napra kiszámolható lábadozási idő, ismerős fájdalom (vágott seb, mindenkinek volt már).
hogy ez mennyire nem így van :(

A birka-fanklub szerintem igen kis létszámú :wink:
jamina
 
 


Ja, az már fan-club, ha valaki egyetért valakivel?

Dejó, mint az általános iskolában..... :lol:
Vendég
 


Már nem nézek át a másik topicba, nehogy véletlenül olyat olvassak, amin utána fel merek háborodni "szemét rohadék" módon, hogy idézzek valakit.......
Vendég
 


Ja, "fafejű és rohadék" módon.......
Vendég
 


Lini :D
márti_23
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: