Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Zsuzsa!

Köszönöm,h megírtad az új címed:))) Én élni fogok vele,h tudom!!

Noki!

Rékusnak utólag is nagyon boldog névnapot!!!Puszikálom!!

Na holnap megyek megtudni mit mond az endos drnőm,nem mondom van benne egy pici para,de nem futamodok meg,állok elébe!!



Kép










Kép







Andy
bandy27
 
 


Andi, holnap nagyon szorítok neked. Az érthető hogy parázol hiszen annyi mindenen mentél már keresztül és már ideje lenne hogy csupa jó híreket kapj. Pusszantás.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Andy
Nagyon drukkolunk mi is Rékussal neked!Kép

Kép
noki&potyi
 
 

 
 

lányok!

most tudok írni, nagyon gáz a helyzet a szomszéd iskolát bezárták a h1n1 miatt. boti meg kezd náthás lenni, szóval eléggé kivagyok. mondták a hírekben is, hogy rákospalotán bezártak egy iskolát, hát az itt van nálunk. nem merem közösségbe vinni botit, pedig kéne vásárolgatni karira, majd, ha múlik a járvány. a játszóházba, ahová járunk egy csomó kisgyerek jár, akinek a nagyobb tesója a bezárt iskolába jár, remélem nem kapják el a kicsik. elegem van ebből a sok médiariogatásból, most jól be vagyok tojva, hogy nehogy valami baja legyen botinak. azért vele nem etethetek fokhagymát, mert mi esszük, c vitamint kap ő is . megyek mert nyit a gysz-tár veszek neomagnolt a kézmosáshoz és nem megyek itt ruppotlan részen sehova. sehol nem zártak be iskolát pesten ,csak itt :roll: kik laknak erre? :evil: majd jövök, drukkoljatok értünk! még a végé itt ülünk karácsonykor karanténban. :(

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Etna
Szerintem nagyobb por kavar ez a H1N1 dolog ,mint amilyen veszélyt jelent ránk......legalábbis remélem!
Amikor mutatják a tv-ben a megbetegedett embereket....hááát....mit ne mondjak......ők nagyon rossz körülmények között élnek!
Párom szerette volna magának beadatni ,de Én nem engedem neki....
A Magyar vakcina egy gagyi ,viszont a külföldi az jó.
Milyen röhejes ,hogy nekünk megint csak a c@r marad, ill. jut!

Egy kedves ismerősöm aki az egészségügyben dolgozik, mesélte ,hogy gyártási idő sincs,de még szav idő sincs a vakcinákon :)
Azért ez nem semmi!!!
Összetétel sincs feltüntetve még a dobozokon sem!
Ki tudja,hogy mit tartalmaz, és milyen bajunk lenne tőle pár é múlva!?

Befizettem a számlánkat a Cirisnek, vérzett is a szívem ennyi pénzt kiadni :( ,de a gyerekeinkért mindet megteszek ;)

Lányom csigásat játszik :)
Úgy folyik a nyála,hogy néha félek a kezembe venni,nehogy kicsússzon onnan :)
A partedlit rángatja össze vissza,viszont ha az nincs rajta,akkor legalább 3x öltöztethetem át :D annyira nagyon nyálas lesz a ruhácskája.

Puszi mindenkinek!

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Remélem a kép feltöltésem sikerülni fog! Szóval így néz ki a mi kislányunk. Tegnap voltunk 4 D UH-on, itt helyben. És el vagyok a technikától ájulva. Minden rendben van vele és ez a legfontosabb.

Baba

A képeken jól látszanak a babák, büszke lehetsz rájuk. De amin keresztülmentél, hát nem kívánom senkinek. De a lényeg hogy minden rendben van velük.

Noki
Utólag is Boldog Névnapot a kis hercegnőnek!!
A vírustól én is parázok rendesen, bár nálunk még nem jelent meg a környéken. Férjem úgy döntött beoltatja magát, már megvan a vakcina.
Két kismama ismerősöm is beoltatta már magát, én val. színűleg nem fogom. Csodadoki sem ajánlotta és a gyógyszerész ismerősöm sem.
Ma vettem arcmaszkot és kézfertőtlenítő szert, amit ajánlok mindenkinek. Olyan mint amivel a műtétek előtt bemosakodnak és érzem a kezemen hogy teljesen sterilre tisztítja.

Andy

Szorítok a jó eredményért!!!

Mindenkinek szép napot!


Kép

Kép
bobcsike
 
 


Sziasztok!

Noki, nem semmi a kiscsaj ahogy nyálzik. :) Nagyon aranyos lehet. Ha ki nőnek a fogai akkor is fog nyálazni csak akkor nem ennyire. Majd egyszer kinövi, ne aggódj.
Etna, ne parázz, hidd el nem lesz semmi baj. Különben is Boti annyira izgága hogy még a vírus sem tudja eltalálni. :lol:
Bobcsike, gratulálok a kiscsajhoz. Nagyon gyönyörű és tényleg nagyon jól sikerült az uh. Istenem, hogy repül az idő. Már csak három hónap és ott fogod a karodban. Kicsit irigy vagyok, de örülök nektek.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Zsuzsa

Köszönöm, szerintem is nagyon aranyos. Hidd el ez neked sem csak álom. Én is nagyon sokáig irigyen néztem a babásokat, és még mindig nem hiszem el hogy anyuka leszek (vagyok).
Nagyon szorítok, hogy mielőbb neked is legyen a pocakodban egy kis csöppség, és írhassam neked hogy nagyon szép a kisbabád!

Szép hétvégét!

Kép
bobcsike
 
 


Szép jó reggelt lányok!

Köszönöm mindenkinek a drukkot és hogy velem voltatok!!!

Az eredményem jó lett:))) De a drnő még december 30-ra kiírt egy ellenőrző étkezés utáni cukrot+pajzsmirigy vv-t!!Január 22-én megyek vissza az eredménnyel.A lényeg:az egyik szemem sír,a másik örül.Sajna az inszem tolódik januárra,de a drnő azt mondta,hogyha megjön jan. elején valamikor,akkor elkezdhetem a szurikat:)))
De ez nem azt jelenti,h terhesen nem leszek szigorúan ellenőrizve!!

Mindenkinek szép napot,sok-sok pussz és ölelés!!

Andy
bandy27
 
 


Sziasztok!
Andy, annyira örülök hogy jó híreket kaptál. Ugye megmondtam hogy most már a sok rossz után jó is következik. Csak egy kicsit kell még várnod és minden rendben lesz, meglátod. Ölelés.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Hoztam nektek valamit. Fogadjátok sok szeretettel. Én jól elpityeregtem magam rajta mint mindig.

http://www.youtube.com/watch?v=8yYcEX5O5a4&NR=1

Ezen is ez a csaj van ha kedvet kapott valaki hozzá, csak ennek más a témája.

http://www.youtube.com/watch?v=518XP8prwZo

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Hétfőn beadattam magamnak a H1N1 vakcinát, egy picit fáj még a karom, de egyébként semmi más nincs.
A férjem adatta be előbb, Ő kb. 2 hete és ua. a tapasztalata.
Nekünk a doki a saját készletéből adott, mert beletartozunk abba a rétegbe mi is. ( "az elkövetkező hónapokban babát terveznek")

Én személyszerint cáfolnám a 'magyar gagyi' kifejezést, mert elég sok mindent tanulmányoztam mielőtt úgy döntöttem, hogy beadatom. Több helyen írták, hogy a magyar és a kanadai változat ( ua. a sémája) a jobb.
Bemásolok ide párat.
http://www.scribd.com/doc/22018040/null
http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... ?id=091029
http://www.origo.hu/tudomany/20091103-h ... ozott.html

Az újnak is ua. a hatóanyaga, mint a régieknek (több mint 50 éve használják, azóta kb. 20-25 millió embert oltottak be vele) csak a vírust cserélik benne, ezért készül el "hamar".
Én most előszőr kaptam a szezonális"rendes" influenzára oltást még januárban, mert mentünk síelni ausztriába és ott pont akkor komoly járvány volt. Volt 2 hetünk még az indulásig, de végül beadattuk és nem is lettünk betegek se akkor se később itthon.

Inkább beadattam most ezt, mint hogy akkor kapjam el, mikor pocaklakós vagyok. :wink:

szép napot mindenkinek

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Szép napot lányok!

Szeretnék figyelmetekbe ajánlani sok szeretettel egy könyvet.
Címe: Csodálatos utazás.A fogantatástól kezdve mutatja be gyönyörű illusztrációval és szöveggel.Most 4400ft körül megtudnám szerezni,aki kéri.Részleteket tudok küldeni mailben,aki kéri.
Képet holnap tudok csak fölrakni!!
A fotón a fogantatást,a szervek kialakulását,a Kicsi szív első dobbanását,a szemszín és az apró ujjacskák kialakulását mutatja be.

Pussz mindenkinek és szép napot!!
bandy27
 
 


Sziasztok!
A könyv tényleg nagyon szuper!
Itt olvashattok róla:
http://www.anyaleszek.hu/csodalatos-uta ... esig--cikk

Kép
baba1973
 
 


Sziasztok!

Mi is beadattuk magunknak a H1N1 elleni védőoltást, és semmi bajunk sincsen. Sokkal nyugodtabb vagyok, mert így tudom, hogy nem hozok haza semmit a Lili babának. Még a szezonális influenza elleni oltást is beadattuk vele egyidőben. Még soha semmi ellen nem oltattam be magam. Most is csak a kis Mütyürke miatt volt az egész. Én is csak jót hallottam az oltásról.
Elkészültem a szakdolgozatom felével, szerintem jó lett, és visszadobták. Eléggé csalódott vagyok miatta, mert már megint szórakoznak az emberrel. Át kell dolgoznom, van rá egy hetem. Adok neki egy utolsó lehetőséget, aztán hagyom az egészet a csudába. Nem érek rá ezzel foglalkozni. :D :D :D :D :D
Képzeljétek a kislányom szeretne bekerülni a Guiness rekorodok könyvébe. A nem alvás kategóriában indul. Persze rendes szülők módjára, támogatjuk a lányunk "hóbortját". Ezáltal a felnőtt kategóriában én is be fogok kerülni a könyvbe.

Andy tök jó, hogy már "kézzel fogható" időpontod van.
Baba szép nevük lesz a lányoknak. Nem semmi, hogy már a félidőn is túlvagytok. Pihenjél sokat!
Noki megkaptam az emailt, amint lesz fél percem válaszolok! Nem tűntem el!!!!!!!! Közel van hozzátok Vecsés? Mert ott van egy Müller drogéria bolt, és a bébijátékokat normális áron meg lehet vásárolni.

Uppppssss, mennem kell. Ez a rekord felállítás sok nyűgösködéssel jár.
Mindenkit puszilok, bocsi nem tudok mindenkinek írni!

Puszi:

Zsiby

Kép
Kép
zsiby
 
 


Sziasztok,

a segítségetekre lenne szükségem: szeretném tudni, hogy Dr. Vereczkey most hol rendel, illetve, hogy lehet hozzá bejelentkezni.
Eddig Szegedre jártam, de gyakorlatilag még az első lombikig sem jutottam el, s most szeretnék váltani.
A doktor úrról jó dolgokat hallottam (a rosszindulatú, bizonyítás nélküli rágalmazások nem érdekelnek), s mindenképp szeretnék vele a helyzetemről konzultálni.
Annyit tudok, hogy eljött a Cirisből, de azt nem tudom, hol rendel és rendel-e egyáltalán.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Tünde
tunde78
 
 


Szia Tünde!

Üdvözöllek köztünk!!

Íram neked privit!!

Andy
bandy27
 
 


Kedves Andy és Tinkyb,

nagyon köszönöm a gyors válaszaitokat. Szivesen csatlakoznék hozzátok, mert korábbi fórum, ahol eddig voltam, megszünt :(

Mégegyszer köszi,

Tünde
tunde78
 
 


sziasztok lányok!
jó elvesztem, de botikám már egy hete folyamatosan beteg. torokgyulladása van és nem akar ez a fránya takonykór szűnni. vissza kéne vinnem a doktornőhöz, de emiatt a hülye influenza mizéria miatt még a plafonon is gyerek lóg a rendelési időben. én is erősítem a nem beoltottak csoportját, mivel már egy gyógyszer bevétele is dilemát okoz, ezért gondolhatjátok mi a véleményem az oltással. viszont azt nem értem ,hogy azt mondják, hogy oltassuk be magunkat a gyerek miatt. ha én be vagyok oltva az csak nekem ad védelmet, attól még botinak simán hazahozhatom vagy nem jó a logikám? jó pénz van ebben a gyógyszergyártóknak. barátnőm eüis, őket szűrik, kiderűlt, hogy van a vérében h1n1, kicsit fájt a torka a másik kolléganője, aki majdnem kimúlt olyan rosszul volt egy hétig meg semmit nem találtak nála. kiderűlt, hogy oltópont lesznek, ezért szűrték őket. égési osztályt egy pillanat alatt oltóponttá. a szegény égettek meg kenjék magukat zsírral :roll: na de vélemények eltérnék, csodálkozva nézem a szülőket, akik hősiesen viszik otatni a két évses pici gyereket, aki semmilyen közösségbe nem jár. én még a kötelező oltást is kihagynám, ha nem csuknának le érte, hála istennek eddig boti első betegsége ez a torokgyulladás, de egyenlőre erre is csak cebiont (c vitamin) és cakid-et kapott. ha kell antibiotikum, hát kell, de nem szívesen adnék neki. mondjuk a kórházban mikor megszületett rögtön kapott egy lórugásnyit, mert leoltották, hogy hátha azért jött előbb, a füléből vettek valami mintát, de negatív lett, mire visszajött az eredmény már rég beantibiotikumozták, minek vettek akkor mintát? bababarát kórház volt a II. sz. női, vicc! 24 órát nem is láttam a fiam, szoptatni meg a mellettem fekvő 26 gyerekes anyuka tanított. mennyit panaszkodom ma, fornt van?

azért történtek jónak számító dogok is, botikám egyedül megy. stabilan, mint a katonák, hála istennek ,mert így kevesebbet pakol. viszont sajnos ezért nincs ideje enni, mert akkor is rohanna és az evés ugye ülve történik jobb helyeken, na ezt ő annyira nem csípi, inkább nem eszik. pedig eddig nagy zabagép volt, lehet, hogy már szalonnára vágyik. (ja azt kaphatnak már ennyi idősen állítólag, szalonnakaparék néven fut, sza..ul hangzik, nem adok) vacsira szentjánoskenyeres pépet kap, a vaniliásat jobban szerette, de ez is eltűnik egy pillanat alatt. imád "vezetni", agyonrágja a kormány, meg dudál. még jó, hogy a parkolóban nem látják, hogy ki volt, az összes arra járó autós a dudálásnál kapkodja a fejét, boti meg kicsi nem látják, hogy ő volt. ilyen vicces dolgok történnek velünk mostanában.

noki!
hallom kiscsaj milyen jó gyerek, cserélünk? hajad kiegyenesedne egy hét után, az tuti. :lol: kérünk képeket és beszámolót, mert nagyon rég írtál.

renikém!
te is el vagy veszve a fórumról, kirstóf még jó gyerek, hisz még bent várja a nagy napot, elvileg lenne időd, de minden kismama és anyuka olyan, mint a nyugdíjasok, nincs ideje semmire. :lol:

zsiby!
üdv a nemalvók táborában. ez később sem lesz jobb, csak, ha szerencsétek van :lol: hidd el, eljön még az az idő, mikor kocsival fogtok kőrözni, hogy egy kicsit aludjon a gyerek, ezáltal ti is, vezetés közben. a szakdolit nem nézte meg a konzulensed? vagy ő dobta vissza? bocsi én sem alszom. miből írod?

baba!
gratulálok a két kiscsajhoz, nagyon szép nevük van.

detko!
csini kismami vagy, nem is látszik rajtad, hogy 3-an vagytok. mikor lesz biztos, hogy vegyespáros bébik? szóval mikor mész kósához? tényleg nem alszom. :roll:

bobcsike!
közelítesz a 30. héthez, hogy bírod? szobával, hogy álltok? vettetek már valamit?

vasi volt tegnap dokinál, majd beszámol.

tinkyb!
kicsit jobb a helyzet már a vállalkozásban? ovuteszt mit mutat?

bandy!
mint írtam emailben is, izgalommal teli karácsonyod lesz, jövőre meg még izgibb!

évi!
te bátor vagy, hogy beadattad az oltást, most már nincs mitől félned! emelett azért lehet próbálkozni? elvesztettem a fonalat, mert rég olvastam a fórumot, ti most hol tartotok?

szia tünde!
üdvözöllek én is nálunk, nagyon örülünk neked! itt egy jó kis csapat van, csak kicsit elfoglaltak vagyunk, ki ezért, ki azért, de egy idő után szerintem mindenki ugyanazért lesz elfoglalt, mert sok sok kisfórumos baba lesz. kívánom, hogy te is mihamarabb ezt a tábort erősítsd. írsz magadról?

megyek lányok ,mert boti mire felébred harci díszben kell állnom, hogy tudjunk rohanni a dokihoz, remélhetőleg már nem lesznek sokan.
vigyázzatok magatokra pocin kívülieknek és belülieknek nagy nagy simi.
remélem kicsit többet tudunk jönni mindnyájan, mert lassan karácsony és ilyenkor az ember olyan érzékeny lesz. én meg főleg, mert amúgy is az vagyok meg botikám nemsokára 1 éves lesz. nem tudom eldönteni, hogy berúgjak vagy ne, lehet ,hogy rámférne. milyen jó gyerekzsúr lenne! én vodka naranccsal a kezemben aludnék állva. biztos tiltólistán lennénk egyes családoknál, én a pia, a gyerek meg a bunyó miatt. szóljatok ,ha akartok jönni. :wink:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


gyorsan rakok fel képeket, a sapkás a kedvencem, ami az wiwen a nyitóképem.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép [img]
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


magamat kétszer raktam fel, ez a bünti, hogy keveset írtok vagy bizonyíték arra, hogy nem alszom :lol:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok
Most ,hogy beléptem és sikerült egy kicsit olvasgatnom itt......feléróbredt a lányom :shock:

Gyorsan írok,amig nem kezd el nyűglödni nagyon :D
Tegnap beoltattuk magunkat,így én is azon szülők táborát erősítem akiket meggyőztek ,hogy oltassunk :roll:
Laptopunk felmondta a szolgálatot.....pápá képek ,adtok stb....
Amióta Réka megvan,azóta nem írtam ki semmit a gépről :(
Egy hatalmas mázlim van,hogy a fényképező mem.kártyáján rajta vannak még a lányom születése óta a képek.......tehát róla hiánytalanul minden megvan :D:D:D

Etna
Nem semmi,hogy elment az idő :D
Boti pakol,fut szalad lassan......pedig nemrég született :)
Ha erre jártok ,akkor feltétlenül gyertek be hozzánk.
A hajkiegyenesítéről csak annyit,hogy tök egyenes a hajam :D Szerintem a hormonok miatt nem nagyon akar göndörödni.....pedig imádtam a hajam......na,de most annak is örülnék ha nem kopaszodék meg,mert rettenet ,hogy mennyire hullik.

Most mennem kell,mert eltörött a mécses és ragasztanom kell ;)


És egy kép :D
Kép

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Felteszek néhány képet a kis Tündérkénről.

Kép Fürdés után

A törölközön a mintát én hímeztem. :-)

Kép
Kép
zsiby
 
 


Kép Jegesmedve

Kép
Kép
zsiby
 
 


noki és zsiby!

tiszta ideg vagyok, én is szeretnék egy kislányt. ezek olyan gyönyörű csajok. nekem adni őket azonnal! azért botit nem adom, mellé kellenek!

lányok!
ma mentünk vissza a dokihoz, mert tegnap bealudt boti. már 10ezernél tartunk ,mert ma venni kellett infrát sos-ben, meg homeos orcsepp+fenistil csepp. milyen árak vannak gyerekgyógyszer ügyben, ki a fax engedheti ezt meg magának simán? a milliomosok, de leszarnám, ha már jobban lenne boti. ha jövőt hétig nem múlik gégészeti konzílium. jól meginfráztam szegényt, piros lett az arca, állítólag koraszülötteknél előfordlul. olíva olajat kell rá kenni. hólyagosra égetem szegény kölköt. :roll:

ma beoltottam saját magam h1n1 ellen, én, aki tök oltás ellenes voltam ,de a gyógyszertárban zokogott egy anyuka, botival egyidős kisfiú intenzíven, 2. hete lázgörcs miatt, most derült ki h1n1. engem nem érdekel a politika a média de a gyerekem érdekében oltom magam. az alap oltás védettséget ad a h1n1 ellen a mutáns vírus nem okoz halált. legalább én nem adom át a gyereknek, csak a gyengített formát.
borzalmas volt az az összetört anya, aki a mellkasát verte fájdalmában, hogy miért nem oltotta be magát, most nem lenne élet halál között a kisfia. még az oltás ellenes gyerekorvosom és a háziorvosom is ajánlotta. szóval oltott mész vagyok, holnap oltom az uramat, jó az eüs háttér és a lombikos múlt. a lényeg, hogy ne a kezetekbe adassátok be, mert akkor napokig nem tudjátok felemelni, az meg nem jó. én fenékbe adtam, volt hova

na rohanok, holnap visszaolvaslak titeket. drukkoljatok, hogy ne kelljen gégészetre vinnem botit, nem akarok orrfelszúrást és semmi egyebet. apja ilyen típus, neki is állandóan folyi kaz orra.

lányok, akik oltottak vagytok ,mit mondott a doki az első napokban nem fertőztök intenzíven, mivel teljes vírust tartalmaz az otás? remélem tényleg megvédi a gyerekemet, mert csak miatta oltatok, én úúúúúúúúúúúúútálok minden gyógyszert.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Etna,
Mi beoltattuk magunkat és Marcimnak semmi baja.
Karomba kaptam és annak sincs semmi baja :) Nekem egy picit volt izomlázszerű fájdalom, de más nem, páromnak még az sem.
A lényeg: no para :)

Sziasztok

Ui. Mindenki babócája csudiszép. Zsiby, látom Te is Xszemezel :wink: , ügyi vagy :)

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Tagnap voltam Kósa dr-nál, uh-on minden rendben van. Szépen nőnek a babák. A kislány még mindig nem biztos, tegnap sem tudtuk megnézni.
dr. úr javasolta, hogy oltassam be magam, én amúgy is parázom állandóan, így holnap megkapom mindkét influenza oltást.
Remélem nem lesz gond. A férjem már korábban megkapta, neki semmi gondja nem volt.

Szednem kell majd egy gyógyszert is, hogy megelőzzük a méhszáj kinyílását, mert ez gyakran előfordul az ikreseknél.

Baba!

Neked V. doki javasolt valamit?? oltás, gyógyszer, pihenés??

Reni!

Neked javasolta? beoltatjátok magatokat?

Mindenki babája gyönyörű!!!!

Kép
detko79
 
 


Sziasztok!

Etna, mi most "várakozó állapotban" vagyunk. :) Várjuk V. doki újabb fejleményeit, mármint az intézet nyitást. Csak úgy magunk, "önszorgalomból" próbálkozunk! :lol:
Túl vagyunk mindenféle oltásokon ( gynevac, H1N1 ) és várjuk a "jószerencsénket" hátha bekopogtat a mi kis pocaklakónk.

Lányok! nagyon-nagyon aranyosak a babócák!!!

A múltkor ígértem, hogy rakok fel képet az unokaöcsimről, na most remélem sikerül. Megpróbálok ferakni a nővérkéjéről is.
A fiúcska kb. 2 hónapos és Efraim a neve, a nővére Eszter pedig 16 hónapos lesz vasárnap. Kép a két tesó
Kép Esztike
Efraim
Kép

Évi

Kép
kásakévi
 
 


és még egy pár kép....
Kép
Kép
Kép
Kép


Mindenkinek kellemes délutánt kívánok!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


sziasztok lányok!

hú, jó bátrak vagytok kismamik, én még egy algopirint sem mertem bevenni kismamaként, de én ugye mindig parázom. sajnos én szívok az oltás mellékhatásaival, tegnap olyan fárdt voltam, hogy még boti is csodálkozott, mert a közel 1 éve alatt most feküdtem le vele aludni talán másodszor. a karomban és a lábamban olyan izomláz szerű tünetek voltak, de annyira, hogy botit kézen fogva vezettem a kocsiig. fél órát tartott, mire odaértünk, de nem volt erőm felvenni. átviszem anyuékhoz, hogy segítsenek, erre apu, anyu fekszik, ugyanezekkel a tünetekkel. egy napon szúrtam végig az egész családot. norbi hív, hogy alig van ereje dolgozni, szóval szívtunk, de ez jó jel, mert állítólag erős immunrendszernél van ilyen erős immunválasz. mivel rögötn hívtam a doktornőt. de azóta jól vagyok, ettől függetlenűl nem vagyok oltás párti még mindig ,de boti miatt bármit.

nokikám!
mostanában nem hiszem, hogy megyünk felétek, de jövőre biztos. készülünk ezerrel a karácsonyra és boti eslő szülinapjára. nagyon szép a kiscsaj, tiszta anyja!

zsiby!
remélem megkaptad a privit és fogod tudni alkalmazni néhány ötletem. hidd el két nap nemalvás után az ember mindent kipróbál egy 10 perces pihiért :lol:

évi!
nálam is így volt, mielőtt a ciris nyílt, én mindent megcsináltattam előre és pont megjött a kunzultáció napjára, mert ugye véletlenek nincsenek, v doki minden leletet elfogadott és már kezdtük is a lombikot, aztán meg most egy éves az eredménye. igaz decemberben kezdtem a vizsgálatokat és áprilisban jött meg, akkor kezdtünk. de ennyi idő kellett, hogy minden eredményem megérkezzen. te tudod, hogy mik kellenek? mert akkor összeírom neked szívesen reni segítségével, ő is szinte mindent megcsináltatott a lombikig. már ha nálatok egyáltalán lesz lombik és nem lesz elég az inszem.

bandy!
ugye jól emlékszem, hogy úra elkezdtél vezetni? mit veszel márknak karácsonyra? szegény, neked pont vigyázni kell majd a finomságokkal, mert utána mész vérvételre.

tinkyb!
rég írtál, minden ok?

detko!
és akkor elég lesz a gyógyszer, nem kell bevarrni a méhszájat? az tök jó, mi ennek a neve? készülök jövőre, mert nekem is fog kelleni.

bobcsike!
te is rég írtál, jól vagytok?

bocsánat, akinek nem írtam, de hisztizik botikám, biztos álmos. nagy események vannak nálunk, felnőtt kaját ehet, persze nem csülköspacalt, de szinte bármit adhatunk neki. kakaót csinálok neki tápszerből, utána megpróbálom neki a feles tejet. ilyen nagycsávóm van már. :lol:

szép napot!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Etna kérdésedet mi jól vagyunk. Nagyon szépen gyarapodik a kis lányka. És persze iszonyú erősek néha rúgásai. Még én is megijedek!! :D
Hát én is úgy látom vannak bátor kismamik akik oltanak, én nem tartozom közéjük. De nagyon nehéz eldönteni az biztos. V. doki nem ajánlotta így én tartom ehhez magamat. Viszont szigorúan betartom a megelőzéshez szükséges dolgokat: sós vizes torok és orr öblögetés minden nap, kézmosás és fertőtlenítés, citrom és echiácia illóolaj, és tatózkodom mindenkitől. Jelenleg itthon vagyok minden nap, csak boltba ugrok le. Nem tudom sikerül e így távol tartani de megteszem amit tudok. Férjem már csak jövő héten dolgozik (szezonális a munkája) így ő is itthon lesz télen. Ezt a két hónapot valahogy csak kibírjuk....

Kásakevi
A képek szuperek. Ilyesmi kislányt szeretnék én is. Meg olyat mint amit Zsiby tett fel. Szóval van elképzelésem....
Édes minden babakép....

Szép napot!

Kép
bobcsike
 
 


sziasztok lányok!

a szívás folytatódik 39 fokos lázam van és még mindig hulla vagyok, lehet, hogy kár volt otatnom? :roll: eddig legalább jól voltam. na mindegy.

bandy!
nagyon nagyon sok boldog szülinapot kívánunk neked, jövőre már egy kis csomaggal gyaprapodj vagy kettővel! :lol:

bobcsike!
örülök, hogy jól vagytok, én sem merném oltatni magam ne aggódj, főleg ezek után, hogy így kiütött, még pocak nélkül is nehéz, ezeket pocakosan nem kívánom senkinek.

évi!
én is akartam írni, hogy nagyon édik a picik, legalább van némi összehasonlítási alapod, hogy lassan nálatok is hasonló kinézetű babák lesznek.

boti paprikáskrumlit evett, tiszta nagyfiú már! de a túrórudi jobban bejön neki! megértem. nekem is. :oops:

megyek lepihenek, mert haldoklom+ még a kocsi is rátett egy lapáttal, lemerült az aksi végleg, potom 18ezerért már vettem is másikat. a fagyibabák ára.

jaj nem is írtam, hogy milyen rendesek voltak a cirisben, áttehetjük jövő évre a fizetést! azért ez is valami, ne csak mindig a rosszat írjam már le.

szép estét mindenkinek!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Szép estét mindenkinek!!

Etna!

Köszönöm szépen a jókívánságod,rajta vagyok 1000-rel az ügyön!!:)))
Márk karácsonyra egy olyan motorkormányt kap,amit a tv-re lehet kötni és van hozzá 30 játék.Remélem örül neki:))Ő mindig azt mondja,amit tőlem kap,annak mindig örül.Én szeretem látni az arcán a mosolyt:)))

Évi!

Nagyon édesek ezek a gyerköcök:))) Biztos mindenki agyon szereti őket!!

Zsiby és Noki!

Lili baba és Rékus egyszerűen csodálatosan megnőtt:)))Nagyon szépek,édes kis anya szemefényei:)))

Bobcsike!

Hogy mennyire telik nálad az idő:))) Hogy érzed magad??Tudsz aludni rendesen??

Kedves elveszett többiek!

Nagyon el vagytok veszve!!:(((((
Tudom,hogy pihiztek,meg várakoztok,de jelentkeztek,mert nekem nagyon-nagyon hiányoztok és szeretnék hallani rólatok!!!

Pussz mindenkinek!!
bandy27
 
 


Nem akarok senkivel vitába szállni az oltás miatt, de ha olvassátok a híreket, egyre több dolog szól mellette. Ma újra kellett éleszteni egy kismamát a vírus miatt.

Nekem semmi bajom nem lett, a karom sem fáj.

Bobcsike!

Nem elég ha az elkövetkező hétben vigyázol magadra. Ha esetleg kisebbségiek is szülnek, amikor te, és legalább a fél pereputty bemegy a kórházba, hogyan véded meg magad és a babádat. Ráadásul ha hazamész és jönnek a látogatók, mit mondasz, hogy 1 évig senki nem jöhet hozzátok?

Szóval szerintem nem ajánlaná a nődoki, a körzeti és más orvos, ha nem lenne értelme, de tényleg mindenki maga dönti el, oltat vagy sem.

Etna!

A gyógyszert Németországból kell rendelni, partusisten a neve.

Kép
detko79
 
 


Kép
Sziasztok Lányok!
Tudom, hogy eltűntem de azért próbálom követni a dolgokat múlthét csütörtökön voltunk a 18.heti genetikán minden rendben van mostmár tuti, hogy fiú. Apával feltettünk egy képet én pancser vagyok hozzá de majd megtanulom csak Apa mindig futva mutatja meg :D
[/img]
rája baby
 
 


Évi!
Nagyon édesek a gyerkőcök meglátod nektek is lesz jövőre :D csak pozitívan!!!!!!!!!!

Detko: nekem is mondta Kósa doki az oltást illetve, hogy ez az ő véleménye de én nem oltatom be magamat rengeteg emberrel orvossal ,kismamával, gyerekessel beszéltem és a többségük ezen a véleményem van mint én.

Remélem a képet ki tudjátok venni a "kis gondolkodó ember" :D mindig takarja az arcát ezt egy pillanatra sikerült elkapnia H. Krisztának.
Edina: Botikáról írtó édik ezek a képek a vagány sofőr a legjobb.
Jó éjt mindenkinek!!!
rája baby
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy érdeklődtök, a babák nagyon jól vannak, szépen fejlődnek egy kiló körüliek.
Nem a fórumot szeretném hanyagolni, hanem borzalmas lelki állapotban vagyok valószínűleg saját hibám miatt. Olyan EMBERNEK tiszta nagybetűvel okoztam nyugtalan perceket akit mindenkinél többre értékelek, Neki köszönhetek mindent, imádom, szemben tudnám köpni magam..
Sokan már ismeritek babásodás előtti életemet, de most konkrétumok nélkül leírom, hogy más is tanuljon belőle.
Úgy éreztem mindig, hogy erős vagyok, mindent kibírok, a céljaimat és az életemet csak én magam irányíthatom, sosem számíthattam senkire ebben, ezt nagyon korán meg kellett tanulnom. 17 évesen férjhez menekültem otthonról, mert két iskolába jártam egyszerre, közben műszakban dolgoztam, hogy fedezni tudjam az iskolák költségét ami persze ellenkezett a szüleim elképzeléseivel, ezért ezt titokban kellett tennem. Tanáraim ebben nagyon sokat segítettek, nélkülük nem ment volna. Szüleim közben úgy gondolták, hogy csavargok, sosem hittek bennem. 17 évesen semmi másra nem vágytam mint arra, hogy hozzám is tartozzon valaki akit szerethetek, legyen egy gyerekem, megadhassak neki mindent ami az én addigi életemből kimaradt. 18 évesen megszületett a nagyfiam. Végtelenül boldog voltam. A férjemet beiskolázták, 200km-re került tőlem, de erős voltam és boldog, nem volt előttem akadály, nem létező fizetésemet úgy biztosítottam, hogy kenguruba kötött pár hónapos gyerekemmel a környező kukorica táblákba „békarokkát” gyógynövényt szedtem nappal és adtam le a felvásárlónak pont mint a cigányok csak szőkén. Este jöttek hozzám a vendégek, 2-3 hajat csináltam meg minden éjjel, így egészen jól éltünk kisfiammal. A férjemet 2 év után hazahelyezték, így belevágtunk egy építkezésbe full hitelből, közben jött a második kisbabám, felhívtak, hogy mentsem amit lehet mert csőd eljárás indult a kivitelező ellen, én begörcsöltem 16 hetes babám pár nap múlva 2 db- ban szedték ki belőlem. Megráztam magam, hisz volt családom, szerettem őket és rá egy évre megszületett a más kisfiam is. A hitelekkel a nyakamban 3 éves és 3 hónapos gyerekkel azonban egyedül maradtam, mert a férjemnek elege lett a küzdelemből. Egy világ omlott össze bennem, de túléltem a gyerekeim miatt, mert muszáj volt, felelősséggel tartoztam feléjük. Még keményebbé vált egyedül az életem, de a gyerekeim feledtették. A mostani férjem közel dolgozott hozzám, kisváros révén ismerte hallomásból a sorsunkat. Megpróbált találkozgatni, összefutni velem, de én ezt nagyon sokáig el sem tudtam képzelni. Csalódtam mindenkiben, és a gyerekeimnek nem akartam mostohát. Az idő mégis összekovácsolt bennünket hál Isten!
Segített, imádta a gyerekeimet, apjuk helyett apjuk volt és én újra boldog voltam. Sok idő telt el mire be mertem vállalni kislány reményében még egy babát. Kisfiam született ismét, de az életem boldog volt. Egy vizsgálaton kiderült, hogy nem jó a citológiám rákom van. Nem hittem el, hisz jó voltam, megműtöttek és én nem jártam utókezelésre, bíztam magamban, tudtam, hogy egészséges vagyok, képes voltam és vagyok magamat gyógyítani. A kontroll fél év múlva már negatív volt, az orvos sem akarta elhinni. A fiúk közben nőttek, mindig történt velük valami, hol a szegycsont törött el ami tüdőbe fúródott, volt oxigénsátrazás vérátömlesztéssel, egy vírustól teljes kiszáradás életveszélyes állapottal, felső fogsor kiszakadás visszaültetéssel, autóbaleset gerincsérüléssel és sorolhatnám. Erős voltam, volt családom, a bennük való hitemmel mindent túléltünk. Keményen dolgoztunk, építgettük új életünket. Hitelből boltot nyitottam, büszkén árultam a ruhácskákat. Egy valami mégis hiányzott az életünkből, egy kislány. Tudtam, hogy nem egyszerű történet, hisz a kontrollok alkalmával mindig mondták, hogy van egy nagy miomám, de tudtam, hogy nem lehetetlen.
Felkerestük az egyik legelismertebb genetikust, hogy mit tanácsol, hová forduljak ez ügyben. Ö elmondta, hogy esélyem látva ultrahang eredményeimet nagyon kevés, de menjek el nevezzük „mekk mesternek” a doktort, mert ő majd elküld engem a megfelelő helyre.
Megkerestem, ő látta rajtam, hogy nagyon akarom, ezért azt tanácsolta, hogy műtét nélkül is igen nagy eséllyel lehet gyerekem, ő majd segít, vegyek részt hormonkezelésekben és inszeminációkban. Én belementem boldogan, hiszen elhittem, hogy a több mint 6 cm-es mioma nem akadály. A barátnőim orvosok, vagy férjük orvos, többször figyelmeztettek, hogy képtelenséget csinálok, a hormonok ártanak, műtét kell, hagyjam abba, ez a mekk elek tönkre tesz, csak a pénzt merem neki oda talicskával. Nem hallgattam rájuk annyira akartam a babát. Hülye voltam és elvakult, először a gyerekeim elől vittem el a lehetőséget, hogy nyaralni menjünk, majd az amúgy is elég rossz passzban lévő boltomból szipkáztam ki a pénzt, hogy babásodhassam, közben 2-3 naponta 400km-ert utaztunk mekk elekhez, volt olyan hónap amikor 2 szer inszeminált, és 9 alkalommal mentem egy hónapon belül alkalmanként 10.000ft-ért, mert bíztam benne, 11 alkalomból 6-szor terhes is lettem, de 6 hetesen mindig meghaltak a babák. Nagyon megviselt, nem hallgattam a barátnőim és a férjem kérésére, betegesen úgy gondoltam bízva mekk elekben, hogy a következő megmarad, lesz kisbabám.
A boltomat közben a babás költségeim miatt be kellett zárnom, hitelt kellett felvennem, de folytattam. Akkor kaptam meg Csodadokink elérhetőségét, 5 nappal voltam az utolsó vetélésem után, azonnal felkerestem, és kiderült rögtön számomra, hogy ez a tündéri, nagytudású ember aki nem igér, és akinek szavai mögött megfontoltság és hatalmas tapasztalat van, ténylegesen segíthet rajtam. Elmondta, hogy ide műtét kell, meg tud műteni, esélyem így lesz a babásodásra. Boldogan vállaltam, mert láttam a szemében a segítőkézséget, a kitartást, azt, hogy egy nagyon komoly és jóindulatú EMBER! A C-ben ahogy vizsgáltak, ahogy bántak velem, pillanatok alatt meggyőzött, hogy ott a helyem. És egyben megvilágosított, hogy igaza volt a barátnőimnek akik végigkövették történetemet, hogy mekk elek féle sufnituning, laborkontroll, sterilitás, és minden nélkül hatalmas hiba volt .A körülményekről ott csak annyit, hogy mekk eleknek csak annyi volt a kívánsága, hogy fél naposnál ne legyen idősebb a sperma és ne erőspistás üvegbe vigyük. Nem kellett papírt aláírni, vihettem volna a szomszédét is, nem volt labor, kenet és egyéb vizsgálat sem. A műtétem és az utána következő napok csak szép emléket hagytak bennem, mindenki velem törődött, kiszolgált és kedves volt, ilyen dolgom az anyám mellett sem volt sosem. Néha annyira visszakívánom azt a szép két napot. Még mindig hihetetlen számomra, hogy pár nap alatt egészséges lettem, alkalmas arra, hogy most ikerbabáim legyenek. Mivel nem álltunk jól, a műtétemre barátnőm adott kölcsön. Rá három hónapra már lombikra mentem, bíztam nagyon Csodadokinkban és imádott munkatársának aranyat érő kezében nem véletlenül. Olyat tettek velem amit sosem fogok elfelejteni, hatalmas volt az örömöm, minden teljesült az életemben amit eddig akartam. Van családom, gyönyörű, okos gyerekeim, kislányokat várok, boldog vagyok és egészséges. De itt jön a szívfájdalmam. Barátnőm aki jogász a párja orvos azt mondta, hogy végigélt küzdelmemet látva adjak neki szabad kezet, és csak azt ami jár, mekk eleknek általam talicskával odahordott pénzt ami hitel és már majdnem a dupláját fizetem mint amikor felvettem Ő visszakéri mekk elektől. Én arra kértem, hogy nem szeretnék senkinek gondot ebből, nem szeretnék mekk elekkel semmilyen körülmények között találkozni, és főképpen nem szeretném, ha Csodadokink vagy bárki neve akár egy másodperc erejéig bármiben felmerülne. Ö megigérte, én nem bántam, hogy segít, hiszen nyom a hitel.
Ö személyesen megkereste mekk eleket és elmondta neki, hogy a méhem a majdnem 8cm átmérőjű miomával annyira tele volt, hogy nem volt esélyem egy babát kihordani, a hormonok pedig amiket folyamatosan szedetett velem orvosilag indokolatlan volt, ezt egyébként már az Ő általa felkért szakértő mondja. Erre mekk elek bepánikolt, és felhívta a jól ismert genetikust, hogy ő küldött hozzá, számíthat arra, hogy neve lehet, hogy előkerül az ügy kapcsán. A genetikus hívott engem, hogy mit akarok, mi a gondom. Ugyan nem tetszett, hogy felhatalmazásom nélkül orvosi titoktartásra köteles ügyemet mekk elek a hátam mögött kitárgyalta vele, de illedelmesen megkértem, hogy vegye elő a papírokat amivel annak idején Őt megkerestem és olvassa el, nézze meg a miomám méretét, és elmeséltem neki a 11 sikertelen inszemet. Ö elnézést kért, hogy hívott, sok sikert kívánt a babákhoz, még annyit mondott, hogy egy orvosnak is illik azt tudni mondani a páciens felé, hogy elnézést tévedtem.
Biztosítottam, hogy vele semmi gondom nincs, Ő pedig sok sikert kívánt az ügy rendezéséhez.
Megnyugodtam, de bosszantott mekk elek viselkedése. Pár nap múlva mentem Csodadokinkhoz kontrollra. Nagyon kedves aranyos volt, annyira megnyugtató, hogy a babákkal minden rendben és azt is tudom, hogy Ő is szívből örül ennek, Ő egy csupaszív EMBER! És akkor jött a döbbenet! Ez a sufnituningos mekk elek Öt is felhívta, és úgy gondolom, hogy meg is fenyegette. Hogy honnan tudta meg, hogy én hová járok fogalmam nincs, bár a genetikai tanácsadóban elkérték a kezelő orvosom nevét, csak erre tudok gondolni. Neki is elmeséltem, bár részben ismerte a történetet, nagyon kedves volt velem továbbra is, de engem mardos a tudat, hogy szegényemet akaratlanul bántom. Nem érzem jól magam azóta, nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel, a férjemen és rajta kívül nincs még egy olyan ember akit ennyire tisztelnék. Nem tudom, hogy mit tegyek, a 36 éve tomboló küzdő szellem úgy érzem cserben hagy, nem akartam Őt megbántani.
Szóval most ezt az ügyet kell rendeznem magamban, úgy hogy ezzel ne okozzak akaratlanul sem kárt senkinek. Látjátok eddig semmi nem tudott legyengíteni, most elgyengültem. Nem tudom, hogy mit tegyek, remélem, hogy megértitek, hogy miért nem jövök sűrűbben. Mit tanácsoltok?

Kép
baba1973
 
 


kedves baba!

sorsodat olvasva teljesen elképedtem, hogy mennyit bír egy nő! nagyon még nem ismerjük egymást, de nagyon nagyon büszke vagyok rád, hogy ezt mindt végig csináltad! sajnos soraidból ráismertem a szereplőkre, mert én is végig csináltam ugyanezt, tudom, hogy ki a mekk elek, a híres genetikus és teljes mértékben támogatlak az ötletedben, hogy ezeknek az orvoskonak el kell számolniuk a tettükkel!!!!!!!!! az, hogy v doki belekeveredett én így első olvasásra nem tartom olyan nagyon egetrengető bűnnek, hisz ő segített rajtad, nem megvádoltad! részleteket nem tudok, de max annyi kellemetlensége lehet, hogy el kell mennie vallomást tenni, de akkor is csak a tényeket fogja mondani, nem a mekk elek ellen vall. egyébként, ha felgöngyölítik az ügyet, akkor az vétett, aki kiadta az adataidat. vagy valamit félre értettem? nem hiszem, hogy ő haragszik ezért rád, nem ellene irányul az eljrás, de megint csak azt tudom írni, hogy HELYESEN TETTED ,hogy számon kéred a bűnbandát. én is leírom mekk-elek és bandáját.
híres genetikus által kerültem én is hozzá, miután genetikus lehúzott minket közel 100ezerrel különféle vizsgálatokra. szó szerint lesatnyázta az uramat, mert mind a két szülője meghalt és neki 33 évesen visszér műtétje volt. azt mondta , hogy elég satnya géneket örökölt.
utána jött mekk-elek és az inszemnek egyáltalán nem nevezhető tevékenysége. spermát a zsebében hurcolta kereste az andrológusnak nevezett nőgyógyászt, aki megállapította, hogy olyan gyulladt a férjem spermája, hogy csak na, semmi esély, menjen adrológushoz, állítólag ő is az volt, de nem baj. mekk - elek azért megcsinálta az inszemet, aminek következtében nekem teljes kismedencei gyulladásom lett mindkét oldali petefészek gyulladással párosítva. négykézláb közlekedtem a fájdalomtól, azt hittem perforált a vakbelem. közben utrogestant pont akkor szűntették be, nekem heti 3x a mekk-elek magánrendelőjébe kellett mennem kérni tőle jó pénzért pár napi adagot adott oda és utána megint mennem kellett. persze nem jött meg, mivel gyulladásom volt, csak 2 hét késéssel. de én már akkor nem mentem vissza hozzá. ja és peteérés spontán volt, mikor nézték akkor megállípíották nálam a miómát, sövényt és görbületet. semmi esély nem volt a tapadásra!!!!!!! de ő csinálta az inszemet még így is.
ezek után gondolhatod, hogy támogatlak a perelésben. mondjuk sajnos én még egy-két orvost tudnék perelni, mire csodadokiknhoz kerültem. ne marcangold magad, v dokit nem tudják ezért elmarasztalni!!!! örülj a lányoknak és a nagy fiaidnak és nézz tükörbe nagyon nagyon büszkén, mert lehetsz mire!!!!
csók
etna

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok,
Baba, az őszinteség mindig segít, szerintem ne marcagold magad és nem lesz gond. Csodadokival beszéld meg, részletesen mit miért tettél és mondtál. Én a jogból élek és sajnos ismerem az összes árnyoldalát is. Az esetedben tennék egy peren kívüli ajánlatot a volt kezelőorvosodnak, aztán ha nem sikerül vele megegyezni, akkor perelnék. Vagyis, nem perelnék. Egy ilyen per kimenetele ,mindig kétes, kellenek a szakértői vélemények, amelyek százezrekbe kerülnek és a jó ég sem tudja mi a vége. A másik, hogy ne felejtsétek el, a Csodadoki most nem éppen az a személyiség szerintem, akinek a szakmai kompetenciájával érdemes lenne bíróság elé állni és ezt a korábbi orvosod is jól tudja, ha utánanéz. Ezzel a korábbi, a sajtó szerint több tucat értelmetlen műtét és jogtalan hálapénz felvételére gondolok. Tudom nem feltétlen azt írom, amit szeretnétek hallani, csak reálisan nézem a dolgot, érzelmek nélkül.
Én le nem írom a teljes történetemet, mert iszonyú hosszú lenne, de röviden leírom mit éltem át és én nem pereltem, ismervén mi megy a bíróságokon. Ad 1. 6 azaz 6 alkalommal vetéltem el. A másik neves állami finanszírozott intézetben kezdtem, ahol nem volt eredmény, így irány a fizetős intézet.Ad.2. PCOS-om volt, amit nem kezeltek, bár felismertek és erről leletet is adtak. Ad.3. A PCOS és a jelenlegi orvosom szerint lóadagnyi hormon miatt intenzívre kerültem hiperstimuláció miatt, légzési és keringési elégtelenséggel. Hetekig nem épültem fel, de volt 11 fagyibabánk. Lombik beültetés előtt sem kezelték a PCOS és IR betegségemet, a lombik nem sikerült. Ad4. elmentem endokrinológushoz, aki két dolgot közölt egyik, hogy a hormonleleteim szerint nekem nem kellett volna lombik, a másik , hogy 140-es inzulinnal az életben nem hordtam volna ki terhességet. Ad.5. Az orvos , mindenki csodadokija ezt követően pár hónappal távozott az intézetből, én pedig hónapok óta küzdök a cukorbeteg étrenddel , a gyógyulásért, a babánkért, ugyanott, csak más kezelőorvossal. Az orvos ugyanis elment, de a fagyibabáink ott maradtak, a hormoneredményeim pedig ismét hibátlanok.

Szóval én csak annyit szeretnék mondani, hogy egyre koncentrálj, a lánykákra a pocidban és csak annak örülj, hogy ott vannak és nemsokára veletek lesznek. Én nem törődnék a múlttal, előre néznék. Értük. Értetek.
kockaspled
 
 


Sziasztok!

Csajok, én tátott szájjal olvastalak titeket. El vagyok képedve. Én többé soha nem panaszkodom, esküszöm. :roll:
Baba, mi már találkoztunk és fantasztikus élményben volt részem. Tele vagy érzelmekkel és vidám vagy és rengeteg sokmindent el tudnák mondani rólad. Láttam rajtad az elszántságot a keménységet és a gyengédséget is. Most szerintem ne gondolj semmire csak arra hogy vágyatok teljesül. Majd utána ráérsz ezen filózni. A mi dokink sokkal keményebb mint gondolod és nem hiszem hogy megbántottad. Te egy olyan valakit vádolsz aki szemét volt veled. Szerencsétlen véletlenül keveredett ebbe bele de te nem vagy ezért hibás. Az hogy folytasd-e a pert nem tudok tanácsot adni mert én még a válásomon is borzalmasan éreztem magam és épp ezért félek férjhez menni. Nem szeretnék még egyszer a bíróság közelébe se menni, ámbár közel lakom hozzá. Veled vagyok és nem tudom mikor térek magamhoz a sztorid olvasása után.
Kockáspléd és Etna, én nagyjából tudom a történeteteket és örülök hogy gyorsan reagáltatok Baba írására. Ti sokkal jobban tudjátok min ment keresztül. Csajok, borzasztóan felnézek rátok.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok lányok!!!
Egy jó tanács a terheseknek!!!
Aki teheti azonnal oltassa be magát H1N1 elleni oltással!!!
Én oltás ellenes vagyok , mi sem oltattuk be magunkat, de mint egészségügy ben dolgozó, most voltunk konzultáción, és a kismamáknak nagyon fontos, mert katasztrófa helyzet van, ahogy ők mondják.

Sok npuszi mindenkinek!!! Puszi:Hugi.

Kép
Hugi.
Kép
hugi206
 
 


Sziasztok!

Reni: Oltasd be magad!!!

Tényleg elég rossz lett a helyzet, mint ahogy Hugi írja!!

Bemásolok ide egy új cikket:

"H1N1 :Meghalt az egyik újinfluenzás kismama 2009. 12. 01.
Meghalt kedd reggel az a hat hónapos terhes kismama, akit az új típusú influenzával csütörtök óta kezeltek különleges eljárással Budapesten, a Semmelweis Egyetemen - közölte az intézmény. Az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikán fekvő másik kismama állapota továbbra is súlyos, életveszélyes - olvasható az egyetem rövid közleményében. Egyik várandós nő sem oltatta be magát a H1N1 vírus ellen.

A hathónapos várandós nőt múlt héten csütörtökön magas lázzal és influenzaszerű tünetekkel szállították kórházba – írja az MTI. Az intenzív terápiát azonnal megkezdték, géppel segítették légzését, azonban a tüdőszövet annyira roncsolódott, hogy életmentő beavatkozást hajtottak végre nála: egy úgynevezett oxigenizátor segítségét vették igénybe, hogy lélegeztetni tudják. Péntekre az állapota stabilizálódott és vasárnap lekapcsolták a külső oxigenizátorról, mert a tüdeje regenerálódott annyira, hogy már erre a berendezésre nem volt szükség. Hétfőn állapota válságosra fordult, mert a vírus megtámadta a szívét és a veséjét, keringése összeomlott, leállt a veséje. A kismamánál sürgős császármetszést hajtottak végre hétfő délután, azonban a gyerek halva született.

Az elhunyt kismama esetében az elvégzett vizsgálatok igazolták szervezetében az új vírust, ami a súlyos tüdőgyulladást, majd a halálát okozó vese- és szívelégtelenséget okozta. Gál János, a Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikájának igazgatója egy keddi, budapesti sajtótájékoztatón elmondta: a 21 éves nő hathónapos magzatát sem sikerült megmenteni.

A főorvos professzor megjegyezte: ez a betegség rendkívül gyors és súlyos lefolyású volt, mint fogalmazott, ilyennel még nem találkoztak. Kiemelte: könnyebben gyógyítható az oltás miatti szövődményekkel kezelt beteg, mint az, akit az új vírus szövődményeivel kerül kórházba. A főorvos úgy tudja, a kismama környezetében mindenki be volt oltva.

Válságos az állapota annak a várandós nőnek is, akit szintén az új típusú influenza gyanújával, a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban kezelnek. A Szegedi Tudományegyetem klinikájának intenzív osztályán eddig öt újinfluenzást, köztük két várandós nőt ápoltak - írta keddi számában a Délmagyarország. A napilap közlése szerint változatlanul ott ápolják a november elején beszállított várandós asszonyt, illetve a megfertőződött doktornőt. Péntek óta azonban egy újabb kismamát is, aki az újság információi szerint gyógyul, ezért hétfőn elkerült az intenzívről.

Az ÁNTSZ hétfőn újabb három magyarországi halálesetet hozott összefüggésbe a H1N1 influenzavírussal: a karcagi kórházban elhunyt egy 18 éves, fogyatékos fiú, a Baranya Megyei Kórházban pedig egy 83 és egy 52 éves férfi.

Eddig 1,7 millióan kaptak az új influenzavírus elleni védőoltást Magyarországon; azok számát, akik átestek a betegségen, 50-70 ezerre becsülik – ezt Falus Ferenc országos tiszti főorvos mondta a sajtótájékoztatón.

Falus Ferenc úgy fogalmazott, "tűrhetetlen, hogy egy gyógyítható, megelőzhető betegséget nem előzünk meg. Ettől féltünk, hogy egy egészséges fiatalt elveszíthetünk, mert nem védekeztünk." Elmondta, a Szegeden kezelt kismama állapota kritikus, a győri kórházban fekvőé pedig súlyos, életveszélyes, a Budapesten kezelt 21 hetes anya állapota stabil, de életveszélyes. Őt is géppel kell lélegeztetni. Falus Ferenc tudomása szerint eddig összesen hat várandóst kezelnek intenzív osztályon."


Lányok, vigyázzatok Magatokra!!!!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Hugi köszi a jótanácsot!
Mi van azokkal a kismamákkal akik még nincsenek 12 hetesek,
jelen esetben holnap töltöm a 6. hetet és az 5. lombik sikerült.

Kép
brizo
 
 


renikém, én is azt mondom, hogy oltasd már végre be magad! a kiscsávó miatt!


egy másik fórumon találtam, hátha a babára váróknak ad némi segítséget, bemásolol:

Kedves Gyermekre Vágyó Párok!



A Károli Gáspár Református Egyetem végzős pszichológia szakos hallgatói vagyunk és szakdolgozatunkat a meddőség témakörében írjuk.

Úgy gondoljuk, hogy a meddőséggel kapcsolatban a pszichológiai tényezőket méltánytalanul elhanyagolják a gyógyítás során. Manapság e probléma széles rétegeket érint és számos szakmai tapasztalat bizonyítja, hogy a háttérben gyakran olyan okok állnak, melyekre pszichológiai módszerek megoldást jelenthetnek.

Kutatásunk során különböző szempontok figyelembevételével szeretnénk megismerni, hogy az egyes párok esetében mik lehetnek a meddőség okai.

Munkánk során egyik fő célunk az, hogy az eredmények ismeretében segítséget nyújtsunk a kutatásban részt vevőknek, és mindazoknak, akiket érint ez a probléma.

Azon pároknak, akik részvételükkel segítik munkánkat, részletes visszajelzést és konzultációs lehetőséget nyújtunk. Hiszünk abban, hogy ezáltal segíthetünk közelebb kerülni a megoldáshoz.



Amennyiben Ön és párja már több, mint egy éve küzdenek a meddőséggel és nyitottak ara, hogy részt vegyenek kutatásunkban a babaravarva@yahoo.com e-mail címen jelentkezhetnek és tehetik fel kérdéseiket.



Ha környezetében tud olyan párról, akik a témában érintettek lehetnek, és érdeklődhetnek a részletek iránt, kérjük juttassa el hozzájuk levelünket.





Üdvözlettel:



Csúcs Zita és Horváth Flóra

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Tegnap én is beoltattam magam, pedig nagyon védőoltás ellenes voltam. Jött egy ihlet és az egész család beoltatta magát. Most kicsit megkönnyebbülve érzem magam.

Baba
Borzasztó és felháborító hogy milyen orvosok praktizálnak. Annó nekem is csináltak egy inszemet, holott tele voltam miómával. V. doki totál kiakadt mikor meséltem neki. Még jó hogy idejében váltottunk orvost.

Bandy
Köszi a kérdést, hát nem nagyon tudok már aludni. 4 körül felkelek (eszek) és járkálok a lakásban. Férjem jó alvó és nem ébred fel a motoszkálásomra. Egyébként jól vagyok, most vasat kapok vénásan, mert nagyon alacsony a hemoglobinom.
A kiscsajszi sokat mozog és nagyon erősek a rugásai, mindez kellemes fájdalom érzetet jelent nekem. Úgy érzem már kommunikálni is tudok vele, de lehet hogy csak bemagyarázom...

Szép napot mindenkinek!

Kép
bobcsike
 
 


Lányok, beteszek egy linket, friss hír és fontos, állást foglalt oltásügyben a Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium:

http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... id=0912032

Hátha segít dönteni...

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Örülök, hogy beláttátok, hogy igazam volt az oltással kapcsolatosan. Főleg Bobcsikének örülök!

Kép
detko79
 
 


Sziasztok lányok!!!

Brizo!!
Én úgy tudom,hogy terhességi héttől függettlenül kell beoltatni magatokat. Teljesen mindegy,hogy 12 hetes vagy 30 hetes terhes vagy! A Kútvölgyi kórházból jött az infó, ahol sajnos a héten meghalt a kismama. Szó szerint azt mondták,hogy katasztrófális a helyzet.
Én most is azt mondom,hogy oltás ellenes vagyok, de nálatok más a helyzet! Ott van az a picuri a pocakotokban, nagyon vigyázzatok rájuk, hiszen nagyon megküzdöttetek mindannyian érte.
Mindenkinek puszi!!!!

Hugi.

Kép
Hugi.
Kép
hugi206
 
 


Sziasztok Lányok!
Olvasgattam amiket írtatok szóhoz sem jutok Baba előtted le a kalappal én egy szót sem szólok innentől. Most csak a lányokra gondolj és saját magadra pihenjél és vigyázz magatokra.

Ma beoltattam magamat hétfőn a páromat is beoltják . Ti is mind a kettőt kaptátok az influenza ellenit az egyik vállamba a H1N1 másikba azt mondta a körzetink minden kismamának így adja így hat jó együtt én csodálkoztam mert a simát nem akartam elvileg beadatni most duplán védve vagyok .
rája baby
 
 


Sziasztok!

Csak 1 mondat erejéig,mert a téma igenis nagyon fontos!

Terhességi héttől függetlenül lehet oltatni!Én is és a családom tagjai is beoltattuk magunkat már 3 hete!

Üdv. mindenkinek!

Ági

pálgi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: