Új privát üzeneted érkezett!

De csinált azt is,az folyamatos volt a vizsgálat alatt.

Tényleg jó volt,hogy nem volt utánunk éppen senki. :oops: :lol:
daniki
 
 


HaLi!
Hol van ma mindenki?
Andi!Még mindig együtt Marcival?
Jó éjt!

Kriszta
daniki
 
 


Én minden nap benézek, és várom, hogy hátha már azt olvashatom, hogy Andi megszült!

Egyébként mi jól vagyunk, nem sokára indulunk, a szüleimmel kimegyünk Verőcére a telkükre!

Sajnos Apa a héten nagyon sokat dolgozott! :-( Én már egyre nehezebben viselem, hogy reggel 7-kor elmegy és este 11-kor jön haza! Még beszélni sincs időnk! :x És még mára is bevállalta, hogy egy barátjának segít költözködni! :x Shoa nem tud semmire nemet mondani, csak így azt érzem hogy a családját áldozza ba! Tegnap estére már nagyon mérges voltam, mert azt hittem végre itthon lesz, erre hazajött egy 1/2 órára és mondta, hogy még vissza kell mennie, mert egy barátjának meg kell valami munkát csinálnia. :evil: Az a gond, hogy mindenki hozzászokott, hogy ő bármikor bármire ráér, és nem veszik észre hogy azóta egy kicsit megváltozott a helyzet, lett egy felesége, meg most már egy gyereke is! Na mindegy, csak tegnapra már baromira elegem lett, és ma is elég rossz kedvvel ébredtem! :x És persze ezt ilyenkor Marci is érzi...

No, bocsánat, csak ki kellett már mérgelődni magam, mert ugye a legrosszabb az egészben hogy még arra sincs időnk hogy ezt megbeszéljük, így én csak itt fortyogok magamban!

Mindenkinek szebb napot! :D

mpuma
 
 

 
 

Rita!
Teljesen megértelek.Nálunk apa két helyen is gályázik, az egyik a főállás. Na,ha ott menni kell,akkor menni kell. Ezt megértem. A másik a maszek,de azt nem engedem neki hét végén.Örülök,ha egy-egy napot itthon tud lenni velünk. Ebben a nagy rohanásban, már a család teljesen háttérbe van szorítva. :twisted:
És a legnagyobb baj,ha ezt nem tudjátok megbeszélni. Pedig szerintem kellene. Főleg, mert napokig otthon vagy Marcival egyedül,és nem tudsz kiszakadni a mindennapi mókuskerékből. Néha le kéne lépni hármasban valahova.(szerintem :oops: )
Na nem osztom az észt,főleg mert nekem sincs. :lol:


ANDI!
Hol vagy???Tegnap nem is jelentkeztél!!!


Kriszta
daniki
 
 


Sziasztok!
Itt vagyunk! Még mindig egyben Marcival. :cry:
Bocs, hogy nem jelentkeztem, de nem történt semmi és nem akarom mindig csak azt irogatni nektek, hogy nincs semmi. Pedig nincs.
Ma is voltunk ctg-n. A Gönczöl Kati (azt hiszem, így hívják, ha nem ezer bocs) rakta fel az érzékelőket, nem nála szült Szőlő? Kedves nő!

Panaszkodj csak bátran Rita, mással is előfordult már :wink:
Nincs abban semmi rossz!!! Sőt, utánna sokkal jobb, nem? :wink: :wink:

Ti és a babák, hogy bírjátok ezt a meleget?

Kép
p.andi
 
 


Kriszta!

Köszi a tanácsokat, sajnos tényleg ez a legrosszabb hogy még beszélni sem volt időnk! De most nemrég ért haza, épp zuhanyozik, de utána megpróbálom megbeszélni vele a dolgot! Tényleg fontosak nekem az esték amikor hazajön, és meg tudjuk beszélni hogy kivel mi történt aznap és nem csak kettesben vagyok Marcival. Csak azt hiszem ez még neki is új és nem érti ezt igazán!

De azért ma már jobb volt. Anyuval voltunk a telken, egy csomót dumáltunk, meg kertészkedtünk, szóval jó volt és jót tett nekem is!

mpuma
 
 


Sziasztok!

Gondoltam elköszönök, mielőtt eltünök egy kicsit.
Ha csak éjszaka nem történik meg a "csoda", akkor mi holnap reggel bevonulunk a kórházba (egyben) és onnan valamikor (remélem még a héten) már a Marcival a karomban (nem a pocakomban :P ) jövünk haza.
Szorítsatok, hogy kedden minden rendben menjen!!!!!!!!!!!!!!! :roll:
Nem mondhatnám, hogy tök nyugodt vagyok!

Addig is minden jót nektek és a babáknak :lol: :lol: :lol:


Andi

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Ezerrel megy a drukk. :lol:
Minden rendben lesz!!!
Ne félj,jó kezekben vagy!

És üzenj valahogy,ha kint van Marci. :wink:
Szép napokat!


Kriszta
daniki
 
 


Andi!

Nagyon drukkolok, ügyes legyél!!!

Várjuk a jó hírt! Panninak üzensz?

Puszi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Köszi Lányok!

Igyekszünk ügyesek lenni :lol:
Igazából nem is a szakmai oldala miatt aggódom, a Kisfalvi dokiban és a Margitban is tökre bízom, mint emberileg, mint szakmailag.
Inkább a lelkemnek nem tesz jót a gondolat :cry:

Panninak küldök majd üzit és a párom is ígérte, hogy ír majd, amint ideje engedi :lol:

Gabcika! Örülök, hogy benéztél! Pedig gondolom, nem unatkozol mostanság :wink:

Kép
p.andi
 
 


Andi, igen én Katinál szültem, szerintem nagyon jó fej, emberileg és szakmailag is csillagos ötös nálam.

Ne aggódj, lehet hogy Te is úgy jársz mint én hogy 10 perc oxy elég lesz :wink: Aztán meg mennek maguktól a dolgok és jó gyorsan megszülsz mint én :) Nagyon drukkolok Nektek!

Miénkgyerek azt hiszem kissé el lett kapatva a hétvégén... Lent voltunk Anyuéknál állandóan babusgatta valaki, ráadásul mindenki beugrott picit hogy megnézze, így aztán állandóan volt ott plusz 2-3 fő... most meg nem bírjuk letenni mert azonnal sír..... Na többet ilyen nem lesz, ezt garantálom. Sok volt nagyon ez a hétvége neki. Viszont éjszaka 6 órát aludz egyhuzamban :o

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!
Akkor majd jönnek valamilyen formában a hírek!!
Írogassatok sokat, és babázzatok még többet! :lol: :lol:

Köszi mindenkinek a drukkolást! :P

Jó éjt!
Andi

Kép
p.andi
 
 


Éjszaka megint volt a Doki a tévében a Coolon. 8)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Mi is így jártunk az elején. Amikor hétvégén a nagyszülőknél voltunk mindig kézről-kézre járt Marci, kézben altatták el, stb. Persze ő nagyon élvezte, de hétfő délelőtt meg folyamatosan ordított nekem, hogy vegyem ki, nem volt hajlandó az ágyában aludni. Szerintem egyszerűen nem értette, hogy most mi van, egyik nap ez, másik nap az... Szóval 2-3 ilyen hétfő után a sarkamra álltam, és megmondtam, hogy sehol nem alhat kézben!! Kicsit nehezen fogadták, de megszokták a dolgot! Azóta nincs gond hétfőnként. Most is szépen alszik!
Szóval csak határozottan!

Andi drukkolok és várom a híreket, bár azt hiszem ezt már nem olvasod...

Képzeljétek az elmúlt két nap Marci végigaludta az éjszakát! :D :D :D 8 körül tettem le, és hajnali 1/2 5-kor kelt először! Úgy örülnék ha ez már így is maradna!

mpuma
 
 


Puma, nekünk is ez lesz... ráadásul azt is meg fogom mondani nekik, hogy ne hurcolják ki-be a házból, kertbe, ide-oda, mert több inger éri a gyereket 1 nap alatt, mint eddigi 3 hetes kis életében összesen. Nekünk is sok néha ennyi újdonság, hát akkor egy ekkora kis csöppségnek.

Gratulálok a végigaludt éjszakához! :) Nálunk tegnap 6, ma meg 5 órát aludt éjjel, tökjó volt már ez is 8)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Hali!

Andi!

Már nem olvados de megy a drukkkkkk!
És várom az üzit!
Ahogy írsz azonnal jövök ide és megosztom a csajokkal :wink:

Rita,Szőlő!

Ne orroljatok meg rám de nem lehet egy ekkora babát elkapatni!!!!!Ők még nem gondolkodnak,nem emlékeznek csupán ösztönlények!!!És vágynak a testközelségre,babusgatásra,ölelésre és igen,sokszor jól esik nekik ha ölben alhatnak.Sztem néha meg kell adni ezt nekik ha igénylik...Sokkal nagyobb korban kezdenek tudatosan akarni valamit és akkor van veszélye az elkapoatásnak,nem ebben a korban!!Kérlek ne halgassatok az ilyen "okos"szónokokra hogy "ne vedd fel""ne kapoasd el""tanuljon meg egyedül elaludni"...ezek agyrémek!!! :evil: Miért is kéne egy ilyen kicsi,védtelen,kiszolgáltatott babucinak egyedül tudni elaludni???
Ez bocsi ,de a szülök kényelme miatt van....azért vagyunk a szülei hogy igenis az első jó pár hónapban kiszolgáljuk nemcsak a fizikai igényet hanem a lelkit is!!Ez áldozat,mert keveset alszunk,egész nap foglalkozni velük...higyjétek el tudom miről beszélek,de megéri mert később kamatozik ez a sok törődés és áldozat,Ki lehet bírni!!Azok a babák akiket felvesznek sokat sokkal jobban teljesítenek később a suliban és kiegyensúlyozotabbak lesznek!!


Olika amúgy nagyon rendi :wink: átalussza az éjjeleket mostmár huzamosabb ideje :wink: Napközben épp ezért nem alszik túl sokat,de jól elvagyunk :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni, Mazsi is nagyon sokat van kézben, a kiságyában csak éjszaka alszik. Nekem azzal volt bajom hogy mindig másnál volt, máshol volt, ez viszont nem hiszem hogy jó egy 3 hetes gyereknek, de ezt írtam is. Egyelőre mi nem vagyunk neki idegenek, az össze többi ember az.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

OK :wink:

Egyébként érdekes mert Olika meg csakis az én vagy az apja karjában hajlandó lenni...Ilyen idősen a nagyok már rég elvoltak pl.anyu vagy apu kezében.Pl.tegnap volt a nagyfiam óvodai évzáró szereplése ahova mindannyian mentünk(anyu is,főleg hogy pesztrálja Olikát)Hát annyira sírt anyu karjában,ahogy a férjem átvette varázsütésre abbahagyta a sírást és elvolt a kezében több mint 2 órát egy nyikkanás nélkül :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon van időm írni, de azért minden nap benézek, főleg Andi miatt, nagyon várom, hogy Marci végre kibújjon!

Nem tagadom, baromi nehéz a 2 gyerekkel, főleg mikor mindkettő engem akar.
Alíz az első héten csak evett-aludt, de már egyre többet van fent, és csak ölben érzi jól magát, Lili meg nehezen viseli, hogy nem tudok 100%-osan az övé lenni.... de ezt a már többgyerekeseknek nem kell ecsetelgetnem.
Amúgy az éjszakáink nagyrészt nyugisak, kétszer volt idáig, hogy bömbölt szegénykém fél éjjel hasfájás miatt, most adom neki az infacolt, úgy néz ki beválik.

A szüléstörténetem készülőben.... :oops: :D

Szőlő, hogy álltok a szopival? A másik topikot nem igazán tudom követni...

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


És pár kép:

Kép Kép Kép

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabica!
Ezek a képek csodásak!
A gyerekek miatt meg ne aggódj,majd megszokják az új helyzetet.Természetes,hogy Lili féltékeny,hisz majdnem 3 évig csak körülötte forgott a világ.Mi ezt úgy oldottuk meg,hogy egy héten egyszer apa elvitte Danit 2-3 órára,és csak vele foglalkozott. Vagy egy meki,vagy egy fagyizás,koncert,vagy valami.És ezek után tök jól vette az akadályokat.Ezt a pszichológusunk javasolta,mert Danit el kellett vinni,mert rajta sajna nagyon kijött a féltékenység.
Inkább ha van időd,próbálj egy kicsit töltődni,mert le fogsz merülni teljesen,és az egyik gyereknek sem jó. :lol:

Kriszta
daniki
 
 


Gabcika!

Nagyon szupik a képek :wink: főleg ahol hárman alszanak :lol: boldog család :wink: :wink: :wink:

Ismerős Lili hozzáállása...tudod írtam én is Krizsiről...Sajna ő nagyon féltékeny...mi hiába töltünk vele ,csak vele időt8persz szegény nagy is ott van :wink: )szal Krizsi így sem enyhül egyenlőre...Talán egy leheletnyit jobb a helyzet,talán egy picit kezdi elfogadni hogy nem csak ő van...de nehéz :(

Nálunk az jött be hogy ha ő akarja, akkor mehet a nagyihoz és ott is alhat...ott kiéli hogy csakis vele foglalkozik a nammi és a nagypapa, és ajnározzák :lol:

Andival mi lehet???

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok anyuk!

Jelentem Andi és Marci 14.40 óta külön élik az anyu, és babája életet!! kerek 3 kg, és 54 cm, császárral jött, de minden ok!!
Jól vannak, pihennek!

Mindenkinek további csodás napot, és vigyázzatok Magatokra, meg a kicsikre!!

Puszi, Kriszta

Kép
tóth. kriszta
 
 


Andi!

Nagy-nagy gratula! Pihenjétek jól ki magatokat! Üdvözöljük Marcit ebben a nagyvilágban!

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok!

Ígéretemhez híven jelentkezem az infókkal,bár látom Kriszti már megelőzött a hírekkel. :wink:
Én már csak képekkel egészíteném ki a hozzászólást. Kép Pár percesen Kép Esti pancsi után

Kép
p.andi
 
 


Nagyon édesen nézeget a fürcsi után! Gyönyörű baba! Úgy tűnik csak nekem született kopasz gyerkőcöm! :-)

mpuma
 
 


ANDI!
GRATULÁLOK!
Vigyázzatok magatokra,és majd jelentkezz!
Nagyon formás kissrác ez a kis Marci gyerek. :lol: :wink: :P
De jól megváratott.Fő,hogy itt van,és jól van!
Pihenj,amennyit tudsz.

Kriszta
daniki
 
 


Andi szívből gratulálok nektek!!!!! :) csudaédes a babó!

Gabci, nagyon sehogy nem állunk a szopival, gyakoroljuk de... 99%ban 2 perc után irdatlan hiszti a vége. amikor nem, az jó, de nagyon nem jön rá mit kéne vele csinálnia. azért még nem adom fel!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Kitartás, nekünk is legalább 4-6 hét eltelt, mire magabiztosan ki tudtam jelenteni, hogy jól megy a szopizás és van elég tejem!

Rita

mpuma
 
 


Andi! Gratulálok!!! Végre!!! Nagyon édes Marci baba!!! :D :wink:

Szőlő! Sajnálom! :( Drukkolok, hogy ügyesebb legyen a kis Mazsilány!!! Nagyon kitartó vagy, menni fog az előbb-utóbb!

Panni! Sajnálom, hogy nálatok is ilyen a helyzet. De bízzunk benne, hogy hamarosan megváltozik.
Én is elengedem Lilit a mamákhoz, de akkor meg azért van lelkiismeretfurdalásom, hogy lepasszolom őt, ahelyett, hogy megpróbálnék vele foglalkozni... :oops: :( Persze imád a mamáéknál lenni, de félek, most ő is másképp fogja fel...
Na mindegy, nem tudok mit tenni, nem tudok kétfelé szakadni, majd túlleszünk rajta, az is lehet, hogy én reagálom túl....

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi!

Nagy GRATULA!!!!Marcika is egy hajas baba :wink:

Majd ha lesz időd írd meg hogy vot, az egész,miért lett császár..stb...

Pihenjetek,sok tejcsit kívánok!

Gabcika!

Én is érzem azt mint te,lelkiismeretfurdalás.......ráadásul duplán :lol: De más is túlélte azért hogy tesója született,úgyhogy csak rendbe jönnek a lurkók lelkileg. :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kép
1-ke és 3-ka együtt :wink:
Kép
Kép
Olika röhög :wink:
Kép
Márk fiam az óvodai szereplésen szőlősgazda :wink:
Kép
Krizsike beült az ovispk közé :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni! Édesek a fiaid! Mennyire hasonlítanak! :wink:

Andiék már biztos otthon vannak...remélem hamarosan jelentkezik!

És elkészült a szüléstörténetem :D
1212823865.4388.doc

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Hát Gabica!
Nem is tudom mit írjak. Nagyon gyors szülés lehetett.
Még jó,hogy nem a mentőben szültél, mert ezek szerint jó bunkók voltak veled. Semmi emberség sincs egynémelyikbe.Pedig aztán nekik pont ez lenne a dolguk. :twisted:
De a lényeg,hogy minden rendben lett.És tündéri a kislányotok.


Andi ma mehet szerintem haza,ha minden OK!
Csak császár után a Kisfalvi sokkal körülményesebb.(Tudom, mert 2.-szor könyörögtem neki a hazamenetelért. :D )
Reméljük hamar lesz ereje jelentkezni.

Panni!
Klasszak a srácok!És szerintem nagyon hasonlítanak egymásra!
Kíváncsi vagyok a Manóm melyik tesóra fog hasonlítani. :oops:
A 4D-sen úgy nézett ki a pofija,mint a nővéréjé újszülött korában. Majd kiderül. :lol:

Kriszta
daniki
 
 


Gabcika!

Köszi a szüléssztorit,hát nem semmi :wink: Mégeygszer,nagyon ügyes voltál!! :wink:
A mentősökhöz NO COMMENT :evil: ...
Aki ilyen gyorsan és könnyen szül ,az ne álljon meg kettőnél :wink: :lol: :wink: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabcika, annak a mentőscsajnak azt kívánom hogy vele is legyenek legalább ennyire kedvesek.... Micsoda egy paraszt.... :evil:

Jó gyors szülés volt ez, nem semmi. Én tuti hogy sokkal jobban bepánikoltam volna, nagyon ügyesek voltatok! :)

Egyre elkeserítőbb nekem az egészségügyi dolgozók hozzáállása..... (És ilyenkor örülök még jobban a Dokinak meg Csillának hogy mindketten olyanok amilyenek, tudjátok ti is :) )

Kép Kép
szõlõ
 
 


Gabi!

Ez tényleg durva! :evil: Mit meg nem engednek maguknak a mentősök!

És tényleg szerencse hogy beértetek a kórházba, nagyon ki volt centizve a dolog! Ügyesek vagytok! :D Még egyszer gartula! :D

mpuma
 
 


Sziasztok!!!!
Előszőr is köszönöm a gratulációkat. :lol:
Tegnap érkeztünk haza, sajnos csak most jutottam idáig, hogy írjak néhány sort :oops:
A Kisfalvi nem különösen aggályoskodott a szombati hazajövetel miatt, alapból azt mondta ez az első lehetséges nap, én meg mondtam, hogy akkor mi megyünk. A gyermekorvos miatt jobban aggódtam, meg hogy esetleg Marci besárgul. De szerencsére nem :D
Egyébként jól vagyunk. :lol: :lol:
Marci jó kisfiú: eszik, alszik. Bár ebbe még nem sok rendszert vitt, kiszámíthatatlan mikor mennyit fog aludni, de hát új neki még ez az élet :wink: Viszont az 1. éjszaka hagyott minket aludni 11-től 1/2 5ig. Akkor is már én ébresztgettem, hogy enni kéne :roll: :roll:
Én próbálok meggyógyulni a császár után. Napról napra jobb, de nem holnap leszek tünetmentes, az biztos :? Hihetetlen, hogy minden mozdulat hasból indul :cry: :cry:
A szopizással küzdünk egy kicsit, az ujjam és a cumit tök szépen erőssen szívja, ugyanezt ritkán adja elő a cicivel. A tejcsi beindult, ugyhogy kénytelen vagyok lefejni és 20-25perc szopis küzés után odaadni neki :cry: :cry:
Holnap jön a védőnő, tőle is fogok ez ügyben tanácsot kérni de ha nektek van valami ötletetek, azt szívesen fogadom :wink:
Amint lesz időm, leírom miért alakult így a szülés!!
Most megyek, mert felébredt Marcika :lol: :lol: Most 3/4 4től aludt!!! Rendes kisfiú :lol: :lol: :lol:

Kép
p.andi
 
 


Andi!

-Próbáld meg bimbővédővel a szopit.Tudom hogy a szoptatási tanácsadók ellenzik,de sokaknak nagyon bejön.Amíg ráérez a babuci meg te is a jó technikára addig nagy segítség tud lenni,utána meg elhagyhatod simán.Jobban be tudja vele kapni a baba a cicit.
-Amikor bekapja a cicidet,figyelj oda hogy az egész bimbóudvart is kapja be.Várd meg míg olyan nagyra nyitja a szájacskáját.És ha már bekapta az újaddal óvatosan tudod neki igazítani a felső ajkait,úgy kifordítgatni hogy minél messzebb legyen az ajka a bimbótól-remélem érthető :?
-Ajánlom a szopipárnát...mert fontos hogy jó testhelyzetben kezd szoptatni a babát-Az a jó ha nem csak a fejével fordul feléd, hanem az egész teste feléd fordul(a kis gyomra a te gyomroddal legyen szembe)
-Próbáld meg hónaljtartásban szoptatni-pl.Olika csak így tud rendesen.Magadra kötöd a szopipárnát,elfordítod jobb vagy bal oldalra,ráfekteted a babát úgy hogy a hónod alá kerüljön.Sztem ez a legjobb póz arra ,hogy a leghatákonyabban tudjon a baba szopizni.
-A mellbimbód milyen?(ha nem vok indiszkrét :oops: )lapos,vagy befelé forduló?Mert akkor is kimondottan jó a bimbóvédő...8nekem is a jobb bimbóm lapos)

Hány óránként eteted?Igény szerint?Miért nem szívja rendesen,talán nem éhes akkor?Csak azért kérdem mert írtad hogy a cumit meg az újjad szívja...

Ha bármi kérdésed van szívesen segítek!!
Menni fog,ügyesek vagytok!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Andi!

Tök jó hogy jelentkeztél! Remélem azóta is szépen haladnak a dolgok Marcival! Lassan sikeülr neki is megszoknai a kinti életet, nektek meg őt! Remélem Te is regenerálódsz, én sokkal jobban gyógyultam miután hazajöttem a kórházból...

Várjuk a híreket, ha majd lesz egy kis időd meg energiád!

Gabi, ti hogy vagytok? Hogy bírja egymást a két lányod?

Szőlő, szopizás beindult?

Panny, hogy vannak a fiúk? Lassan itt a nyári szünet, hogy töltitek a 3 fiúval? Oli hogy bírja a meleget?

Én egyre ritkábban tudok idekeveredni. Egyfelől Marci egyre több időt igényel magának, mert már nagyon sokat fent van két étkezés között (van amikor el sem alszik), és akkor még nem tud végig egyedül játszani, szóval szórakoztatni kell. Másfelől sokat járunk ide-oda, mert délután a lakás már nagyon meleg, meg én sem bírom az itthon ülést. Ha tudunk társaságba is megyünk, hogy ne csavarodjak be teljesen...

Mindenkinek minden jót!

mpuma
 
 


Sziasztok!

Gabcika, most sikerült elolvasnom Aliz születésének történetét. (Eddig valamiért nem volt hajlandó megnyitni a fájlt a gép, de most végre sikerült) Tényleg könyvbe való, kivéve a mentősök viselkedése, az szégyelni való :cry: Biztos félelmetes volt, hogy ilyen gyorsan jött, de legalább nem volt hosszú időd félni miatta :lol:

Nálunk alakulnak a dolgok. Marcinál beindult a szopi :lol: :lol:
Viszont az egyik mellbimbóm sikerült sebesre szopni, már most, ugyhogy tegnap óta azt fejem :cry: Ez van :oops:
2-3 óránként eszik a drága, van amikor napközben nem akar aludni azt délután rendre behozza. Éjjel viszont csak 1X ébreszt, 2és5 között, attól függően, hogy mikor evett utoljára. Szóval rendszer még nincs, de majd kialakul. Bízom benne
Gyógyulgatok én is, mostmár sokkal jobb. Hétfőn a dokibácsi kiszedte a varratokat is. Izgultam nagyon, de nem fájt :P
:lol: :lol:
Majd írom, hogy mi történt a szülésnél, de nem sok időm van még

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Örülök hogy megy a szopi :wink:
Nem próbálod ki a bimbóvédőt a sebes melleden ha kicsit begyógyul??Addig is fejd srorgalmasan ,nehogy elapadjon benne.Amúgy a sebes cici sajna természetes velejárója szinte mindenkinél a szopinak az első 2-3 hétben...hozzá kell hogy szokjon a cicid az állandó irritáláshoz,de hidd el 2-3 hét és rendbe jön és öröm lesz a szoptatás!!Sok sikert hozzá!!

Rita!

Igazad van hogy jössz-mész ha ezt igényled!!!Ügyes vagy!!

Érdekes hogy milyen mások az igények ha már több gyereke van az embernak...én meg arra vágyom a legjobban hogy néha csak ketten legyünk itthon Olikával :wink:

Panni

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Andi!
Gratula a szopizáshoz.Reméljük,hamarosan begyógyul a cicid.
Rendesen bekapja Marci a bimbót?Mert attól is sebesedhet,ha nem.
Mivel kened?
Nekem annak idején a Garmastan vált be,de a legjobb,ha a frissen kifejt tejcsit kened rajta szét,és a cicid szabadon hagyod minél többször naponta. :lol:
Akkor a levegő nagyon sokat tud segíteni.
Nekem volt,hogy vérzett szopi alatt,de én szopiztattam úgy is,mert a védőnéni azt mondta,hogy nem árt senkinek.
Bele kell jönni. :D
Aztán majd hatalmas élmény lesz mind a kettőknek.Nekem a szemkontaktus volt az egészben a legszebb,ahogy rádnéz,és bízik benned.Annál csodásabb nincs is. :oops:


Mindenkinek szép napot!

Kriszta
daniki
 
 


Daniki!

Asszem ehhez nem tudok mit hozzáfűzni...mindent leírtál ami fontos!! :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszönöm Lányok a segítséget, a jó ötleteket!

Tegnapra a másik bimbó is bekrepált, ugyhogy teljes a kripliség.
Próbálom tejcsvel keni és van DM-es bimbóápoló krémem, azt is használom! Apa ma vett bimbóvédőt, azt is bevetjük :) Addig meg fejem a tejcsit :? Mindegy, csak legyen :wink: :wink:
Nem tudjátok, hogy kb mennyi idő alatt fog meggyógyulni?

Andi

Kép
p.andi
 
 


Andi ,

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem úgy véglegesen kb. 1-1,5 hónap után gyógyult meg. Addig hol jobb volt, hol meg rosszabb. Anyatejjel kenegettem, meg sokat szellőztettem (félmesztelenül járkáltam a szobában napközben :oops: ), de aztán ami tényleg meggyógyította, az a Nitricum Acidum 9ch homeopátiás bogyó. A gyógyszerész tanácsára nem beszedtem, hanem 1 dl vízben 5 golyót feloldottam és azzal kenegettem. Pár nap után egészen megjavult a helyzet. Még egyszer előjött egy picit de újabb ecsetelés után végleg megszűnt a probléma és azóta sincs semmi gond! Ha gondolod próbáltd ki.

A másik amire rejáöttem a sok próbálkozás közben, hogy nem mindegy hogy milyen melltartóbetét hordok. Nekem az eldobható nem vált be, mert az olyan "mű" és állandóan beizzadt alatta a mellem. Na amikor Marci ezt a felpuhult cicit elkezdte ezerrel szívni hát persze hogy fájt, meg kisebesedett! Aztán megvettem az Avent mosható melltartóbetétjét, és az szuper. 100% pamut, ez alatt nem izzadok, nincs is semmi gond. Mondjuk nekem nem folyik annyira a tejem, így ez elég.

Persze nem biztos hogy ez mindenkinek beválik, csak gondoltam hátha segít az én tapasztalatom!

Sok sikert!

Rita

mpuma
 
 


Andi!

Rita ötlete nagyon jó a mosható betéttel :wink: és még ami jó a szintén Aventes eldobható betét mert az zselévé alakítja a tejet benne és tényleg tök száraz is alatta a mellbimbó...igaz nem olcsó de megéri legalább az elején olyat venni.(viszonyításképp-1200ft 30db-míg pl.a DM-es 30 db 400ft)

És tényleg sokat kell szellőztetni.Nekem nagyon-nagyon bevált a sebes mellbimbó gyógyulására az Aventes mellbimbónyugtatós krém.Kétféle van,ez az ami nekem nagyon bejött:Soothing Nipple Cream.Ez se olcsó(2.500ft körül mozog )de nekem nagyon jó volt!!!!)
És én is szintén azt a homeosat szedtem mint a rIta de én beszedtem napi 3-4-5x is az 5 golyócskát.Direkt berepedezett,érzékeny.sebes mellbimbóra van és nekem is sokat segített.

Hát én is megmondom őszintén nekem majd 2 hó volt hogy rendbe jött és nem fáj már a szopi alatt(pedig én csakis bimbóvédővel szoptatok kezdetektől)De abból is csak az Aventes a jó sztem(sokat kipróbáltam már amíg a nagyokat szoptattam és csak ez vált be)
Ne add fel!!Sikerülni fog!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Hát, nem dobtatok fel ezzel az 1-2hónapos gyógyulási idővel :?
A párom is Avent-es bimbóvédőt vett, azt ma be is vetettük és BEVÁLT!! :lol: :lol: :lol: :lol: Újra tudom rendesen szoptatni Marcit!!
Hurrrrrrrrá!
De köszönöm a tanácsokat, a homeos bogyót kipróbálom majd, ha szükség lesz rá!!!

Most viszont arra kellett rájönnöm, hogy így nem eszik annyit mint cumisüvegből. Üvegből elfogyott 60-80ml, de ha szopizni kell érte, akkor (mérlegelés alapján) max 40gr és a végére bealszik. Aztán hamarosan újra ehetnékje van. A kitartásba is belejön majd? :wink:
Nálatok is volt ilyen?

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Valszeg a kezdeti-korai cumisüveghasználat lehet hogy kicsi megzavarta mert ugyebár az üvegből könnyebben jön :wink:amúgy milyen üveget használtatok?? ...de légy kitartó és hamarosan vissza fog szokni a cicire ...egy pár napot kell kibírnod hogy esetleg sűrűbben eszik...Egyébként igény szerint szoptatod??Mert ha igen akkor sztem nagyon hamarosan rendeződik minden...ahogy írtam,lehet hogy most sűrűbben eszik kevesebbet de kis idővel sztem ez változni fog.

Nagyon klassz hogy bevált a bimbóvédő,én is így örültem anno amikor siekrült vele szoptatnom :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Andi!

Szuper ügyes vagy!

Nekünk is volt hasonló az első héten, hogy Marci csak 30-40-eket evett. Akkor én a lefejt tejből pótoltam neki mellé (pohárból itattam!), hogy tudjon pihenni is, meg amikor csak kért etettem mindkét ciciből! (Sebes, fájó mellel, mondhato szuper volt :? , de túl lettünk rajta.) És tényleg már a 2. napon sikerült 50-60-ra feltornászni és talán a 3. nap már nem kellett semmit pótolni!

Kitartás, minden menni fog szépen!

Rita

mpuma
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: