Új privát üzeneted érkezett!

Azt mondjátok, hogy ha pótlást adok neki a cici mellé, akkor azt ne cumisüvegből? Mert lehet, hogy attól "lustul" el?
A cumisüvegen 1lyukas etető cumi van, Mam-os. Abból is szívnia kell, bár tényleg könnyebben jön, mint a ciciből :?
Igény szerint szoptatom, ha úgy látom azért nem alszik kajcsi után mert még talán éhes, akkor akár 1/2 1 óránként megetetem.
Rita, milyen pohárból itattad a te Marcikádat?
Egyébként nem is csodálkozhatom, ha össze lenne kavarodva.
Először volt cici, de nem jött belőle semmi, aztán cici és tejcsi együtt volt, aztán nem volt cici, de volt cumiból tejcsi, mostmeg ez is-az is. Hát, ki érti ezt :shock: :? Nem csoda, ha Ő sem :cry:
Mindegy, valahogy csak beáll már valamiféle rend :roll:

Egyébként a császármetszéssel kapcsolatban nincs hosszú történetem:
Az meg volt beszélve a Dokival, hogy a túlhordás 9. napján megindítjuk a szülést. Margit bekötötte az infúziót, és hamarosan kiderült, hogy Marcikánk szive nem bírja az oxitocint és vészesen leesett a pulzusa. Ezek után már csak vártuk a Dokibácsit (aki épp egy nőgyógyászati műtétet csinált), hogy jöjjön és mondja ki a végső szót. Jött. Megvizsgált, megnézte a ctg leletet és hívta az anesztes orvost. Utánna még vártunk egy kicsit a műtőre (mert egy koraszülött császárt csináltak éppen), aztán mi következtünk 1/4 3kor. Hát, röviden ennyi!!! (Kérdezzetek, ha valami még érdekelne titeket!)A Margit is és a Doki is nagyon ott volt a toppon :lol:
Aznap össz 5 császárt volt, abból 3 lánnyal 1 kórteremben feküdtem :roll: A sok mozgáskorlátozott!! Segíteni nem nagyon tudtunk egymásnak :cry:

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!

Napok óta készülök írni, de Alíz mindig közbeszól...

Egyre többet van ébren és akkor mindig sír :( Legtöbbször a hasa fáj, de ma pl nem az volt a baj, lehet hogy ez a szeles idő viselte meg. Nekünk nem vált be se az infacol, se az espumisan, valami máshoz kell folyamodnom.
Panni, nem kaptam meg, amit ígértél homeos témában, elküldted?

Amikor Alíz sokáig nagyon sír, akkor Lili is rákezd és legtöbbször olyan hisztirohamot kap, hogy öklendezik..borzasztó, ilyenkor én is sírni tudnék, annyira sajnálom, néha már-már lelkiismeretfurdalásom van, hogy hogy tehettem ezt vele... :oops: :(

De közben meg néha olyan édes, megsimogatja Alíz fejét, ma meg megfogdosta a kis lábait, tetszett neki, hogy pont belefér a tenyerébe. De ezek sajnos egyenlőre nagyon ritka pillanatok.

Andi! Tök szupi, hogy megy a szopi!
Lilinél nekem is nagyon kisebesedett a mellbimbóm és nagyon nehezen gyógyult meg, mert állandóan nyúzta. Most még egyenlőre nincs gond, le is kopogom...
A pótlás témához nem tudok hozzászólni, nekem szerencsére nincs rá szükség, de azt én is hallottam sokmindenkitől, hgoy a cumisüvegtől ellustulnak a babák. Viszont gondolom pohárból elég macerás lehet etetni egy ilyen picur babát.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Képzeljétek, szerdán voltunk a védőnőnél, Alííz már 3830 gramm (3160-nal jöttünk haza, 2 hetesen volt 3540) szóval rohamosan hízik :) Lili ugyanilyen haspók volt :)

Ja és még azt akartam kérdezni, hogy használ valaki hordozókendőt?
Én kaptam a barátnőmtől egy nandu kendőt, de még időm nem volt tanulmányozni, hogy is "működik"... pedig baromi nagy segítség lenne, mert ha ébren van a csajszi, csak ölben akar lenni.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

 
 

dédnagymamámmal :)
Kép

Lili a kiságyban:

Kép

Alíz:

Kép

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!
Gabcika, nagyon szar lehet látni, hogy szenved az egyik gyereked és nem tudsz mit tenni :cry: Nekem nincs ötletem, de majd hátha Panni vagy Daniki, nekik több gyerekük van.
Viszont, az tök jó, hogy így gyarapszik Alíz :lol: :lol: Kis husi babó lett!
A milyenk még csak most kezdte a hízást, de a hazahozatali súlyához képest kb 200 gr-ot hízott már :lol: :lol:

Nálatok hogy viselték a babák a péntek éjszakát? Csak Marci volt nyügi? 2óránként evett és közte is csak bóbiskolt, nem aludt rendesen. Így mi sem. Egy percet sem :? :cry: Elég gáz a mai nap.

Kép
p.andi
 
 


Gabci!

Képzeld azon a CD-n valami videós lejátszaható izé van a homeóról... :evil: :evil: :evil: nekem meg a csajszi azt mondta ugyanaz mint a könyben(mert vett anyu egy homeós könyvet és hozzá adták a patikában)Szal a lényeg hogy holnap elhozom nayutól a könyvet9nagyon klaszz ,van benne direkt gyrekgyógyászatos fejezet...De tuidod írtam hogy nekünk is fáj Olika hasa...talán az Espumisan nekünk hat úgy néz ki!!amúgy ha nagyon fáj neki és nem tud elaludnui és Chamomilla 5 ch-t adok neki egy golyócskát a nyleve alá és eddig mindannyiszor szinte azonnal hatott és eleludt.Ez egy csodaszer!! :wink: Jó nyűgösségre,fogfájásra,hasfájásra vagy ha csak nem tud elaludni valamitől....Ha az 5 ch nem hoz eredményt akkor erősebbet kell(van 5 ch,9ch,15ch és 30 ch)Minél nagyobb szám annál erősebb.Elég nekik egy db golyócska is.

Nagyon megható a lép a dédmamival!!Két széső generáció együtt :wink: :wink:

És Lili nem semmi am kiságyban :wink: .....amúgy ismerős a szitu..Krizsike az autós hordozóba ül bele,sőt kellett neki szereznem egy régit és van hogy abban alszik :shock: A babakocsiba is belefeküdt már :shock: Én is sokszor sajnálom szegényt,de másrészről meg más is túlélte hogy kistesója született,nem??!!

Alízka is nagyon édi!!Szép hízásnak indult,szuper!!!Milyen szép barna a bőre!

Andi!

Képezld nekünk Olika már majd 2hónapja átaludta az éjjeleket és most egy 4-5 napja megint kel enni hajnalban úgy 4 körül...Annyira nem örülök mert olyan jó volt aludni,de szerencse hogy eszik és szunya tovább.Valszeg ez a 3 hós fejlődési ugrás lesz,több kaját igényel.
Párod is fennt van veled éjjel ha etetsz meg altatsz?De ari,nagyon rendes :wink:
Első babánál még az enyém is így volt,sőt ő altatta ,cipelte,ringatta egy éves koráig szinte minden éjjel...sajna mára már a sok meló miatt nagyon fáradt és van hogy meg se hallja ha Olika sír :? De hál'istennek nem is kell éjszakázni vele...

Hát igen a cumisüveg 1-2 babánál komoly zavarokat okozhat szopi terén...de ez általában csak átmeneti...ha rendeződik a cicid,akkor minden OK lesz.Egyébként nálunk egyik fiamat se zavarta meg a cumisüveg,se a cumi,ugyanúgy szopiztak tovább.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabci!

Képzeld azon a CD-n valami videós lejátszaható izé van a homeóról... :evil: :evil: :evil: nekem meg a csajszi azt mondta ugyanaz mint a könyben(mert vett anyu egy homeós könyvet és hozzá adták a patikában)Szal a lényeg hogy holnap elhozom nayutól a könyvet9nagyon klaszz ,van benne direkt gyrekgyógyászatos fejezet...De tuidod írtam hogy nekünk is fáj Olika hasa...talán az Espumisan nekünk hat úgy néz ki!!amúgy ha nagyon fáj neki és nem tud elaludnui és Chamomilla 5 ch-t adok neki egy golyócskát a nyleve alá és eddig mindannyiszor szinte azonnal hatott és eleludt.Ez egy csodaszer!! :wink: Jó nyűgösségre,fogfájásra,hasfájásra vagy ha csak nem tud elaludni valamitől....Ha az 5 ch nem hoz eredményt akkor erősebbet kell(van 5 ch,9ch,15ch és 30 ch)Minél nagyobb szám annál erősebb.Elég nekik egy db golyócska is.

Nagyon megható a lép a dédmamival!!Két széső generáció együtt :wink: :wink:

És Lili nem semmi am kiságyban :wink: .....amúgy ismerős a szitu..Krizsike az autós hordozóba ül bele,sőt kellett neki szereznem egy régit és van hogy abban alszik :shock: A babakocsiba is belefeküdt már :shock: Én is sokszor sajnálom szegényt,de másrészről meg más is túlélte hogy kistesója született,nem??!!

Alízka is nagyon édi!!Szép hízásnak indult,szuper!!!Milyen szép barna a bőre!

Andi!

Képezld nekünk Olika már majd 2hónapja átaludta az éjjeleket és most egy 4-5 napja megint kel enni hajnalban úgy 4 körül...Annyira nem örülök mert olyan jó volt aludni,de szerencse hogy eszik és szunya tovább.Valszeg ez a 3 hós fejlődési ugrás lesz,több kaját igényel.
Párod is fennt van veled éjjel ha etetsz meg altatsz?De ari,nagyon rendes :wink:
Első babánál még az enyém is így volt,sőt ő altatta ,cipelte,ringatta egy éves koráig szinte minden éjjel...sajna mára már a sok meló miatt nagyon fáradt és van hogy meg se hallja ha Olika sír :? De hál'istennek nem is kell éjszakázni vele...

Hát igen a cumisüveg 1-2 babánál komoly zavarokat okozhat szopi terén...de ez általában csak átmeneti...ha rendeződik a cicid,akkor minden OK lesz.Egyébként nálunk egyik fiamat se zavarta meg a cumisüveg,se a cumi,ugyanúgy szopiztak tovább.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabci!

Képzeld azon a CD-n valami videós lejátszaható izé van a homeóról... :evil: :evil: :evil: nekem meg a csajszi azt mondta ugyanaz mint a könyben(mert vett anyu egy homeós könyvet és hozzá adták a patikában)Szal a lényeg hogy holnap elhozom nayutól a könyvet9nagyon klaszz ,van benne direkt gyrekgyógyászatos fejezet...De tuidod írtam hogy nekünk is fáj Olika hasa...talán az Espumisan nekünk hat úgy néz ki!!amúgy ha nagyon fáj neki és nem tud elaludnui és Chamomilla 5 ch-t adok neki egy golyócskát a nyleve alá és eddig mindannyiszor szinte azonnal hatott és eleludt.Ez egy csodaszer!! :wink: Jó nyűgösségre,fogfájásra,hasfájásra vagy ha csak nem tud elaludni valamitől....Ha az 5 ch nem hoz eredményt akkor erősebbet kell(van 5 ch,9ch,15ch és 30 ch)Minél nagyobb szám annál erősebb.Elég nekik egy db golyócska is.

Nagyon megható a lép a dédmamival!!Két széső generáció együtt :wink: :wink:

És Lili nem semmi am kiságyban :wink: .....amúgy ismerős a szitu..Krizsike az autós hordozóba ül bele,sőt kellett neki szereznem egy régit és van hogy abban alszik :shock: A babakocsiba is belefeküdt már :shock: Én is sokszor sajnálom szegényt,de másrészről meg más is túlélte hogy kistesója született,nem??!!

Alízka is nagyon édi!!Szép hízásnak indult,szuper!!!Milyen szép barna a bőre!

Andi!

Képezld nekünk Olika már majd 2hónapja átaludta az éjjeleket és most egy 4-5 napja megint kel enni hajnalban úgy 4 körül...Annyira nem örülök mert olyan jó volt aludni,de szerencse hogy eszik és szunya tovább.Valszeg ez a 3 hós fejlődési ugrás lesz,több kaját igényel.
Párod is fennt van veled éjjel ha etetsz meg altatsz?De ari,nagyon rendes :wink:
Első babánál még az enyém is így volt,sőt ő altatta ,cipelte,ringatta egy éves koráig szinte minden éjjel...sajna mára már a sok meló miatt nagyon fáradt és van hogy meg se hallja ha Olika sír :? De hál'istennek nem is kell éjszakázni vele...

Hát igen a cumisüveg 1-2 babánál komoly zavarokat okozhat szopi terén...de ez általában csak átmeneti...ha rendeződik a cicid,akkor minden OK lesz.Egyébként nálunk egyik fiamat se zavarta meg a cumisüveg,se a cumi,ugyanúgy szopiztak tovább.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabci!
Édesek a fotók! Milyen szépen kerekedik Alízka!
A mi Marcinknak kis vékony lábacskái vannak :roll:

Panni! Remélem nálunk is rendeződnek a dolgok. Egyenlőre 2X van etetés éjjelente. Úgy 1-2 körül, aztán 5 fele. Dehát ez normális ebben a korban. Apa valóban fenn van velünk. Bár, szegénykém kezd kipurcanni és mától már dolgozik is, úgyhogy hamar el fogja érni azt a fáradtási szintet, hogy ne ébredjen fel semmire ami a szobában történik :? Nem is lenne baj, neki napközben dolgozni kell :roll:

Hol van mindenki? Mik a hírek?

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!
Vagyok, olvasok, csak nincs egy szabad kezem sem írni... :)

Most épp rajta vagyok az ügyön, hogy szerezzek egy könnyen használható, nem kötözgetős hordozóeszközt, mert a Nandu nekem nagyon bonyolult, és nem bírom megkötni. El kéne menni tanfolyamra, de két gyerek mellett esélytelen...
Viszont Alíz ha ébren van, csak ölben szeret lenni!

Panni, ma megrendeltem a gyógyszertárban a camomillát, holnapra megjön. Lehet, hogy marhaságot kérdezek, de ha a nyelve alá teszem a bogyót, nem tud megfulladni rajta? Mert mindenhol azt olvasom, hogy vízben feloldva kell beadni...

Andi, rakjál Te is képeket Marciról! Alíznak is kis vékony lábijai voltak, de napról napra husisabb lesz :D

Képzeljétek, Lili már ott tart, hogy ha sír Alíz, odamegy és elkezdi simogatni! Annyira édesek, majd elolvadok! Imádom őket!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ja és elkiabáltam, hogy nekem nem sebes a cicim.... Mára úgy berepedezett, már nagyon fáj a szopi :(
Ki fogom próbálni a nitricum acidumot.
Rita, ha kenegetem vele, szopi előtt le kell mosni?

Most bepanthennel kenem, sajna nálunk a patikában nem lehet olyan krémet kapni, amit nem kell lemosni, de ez annyira macerás!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabci,

Én bekentem és kb 10 perc után lemostam. Ezt a patikus mondta, hogy ne hagyjam sokáig mert a cukortartalom nem tesz jót hosszú távon. Mindig szoptatás után használtam, így a következő etetésnél már nem volt gond!

Egyébként én is általában olvasó üzemmódban vagyunk. Túl sok újdonság nincs nálunk! Andi, tényleg jó lenne látni képet rólatok!

Rita

mpuma
 
 


Gabci!

A Nitricum Acidum-ot szedd is be a kenegetés mellett.Nekem attól is gyógyult meg...Avent krémet kéne hozatnod a patikussak,azt nem kell lemosni szopi előtt...én is ki akadtam volna ha még azzal is maceráznom kellett volna :shock:

Igen azt is szokták mondani hogy vízben feloldani a bogyót és úgy adni a babának...de mire az feloldódik lemegy a nap :roll: :shock: szal ha a nyelve alá teszed szépen elolvad és nem fullad meg tőle...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi csajok!

Panni, mennyit szedjek belőle?

Rita! Megnéztem a Marcis képeket, gyönyörű a fiad :D :wink: Látom volt keresztelő, hogy bírta?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Kriszták? Rég jártatok erre? Hogy vagytok?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi,

Köszi a dicséretet! A keresztelő jól sikerült, előtte aludt Marci egy nagyot, meg enni is adtam neki, így nagyon jól bírta a dolgot. Végig fent volt, nem is sírt egyáltalán, sőt néha még gagyorászott is közben, ami nagyon mókás volt! :D Kicsit izigultam előtte da szerencsére jól sikerült!

Viszont sajnos a mai napunk elég tragikus volt. MÁr hajnalban keződőtt, mert Marci felkelt 1-kor, evett de utána nemvolt hajlandó visszaaludni. Ilyet eddig soha nem csinált, általában a cicin elaludt és utána letettem az ágyába és aludt tovább. De most semmi nem volt jó neki... 1/2 3-kor újra adtam neki "enni" (bár szerintem nem volt éhes) egy 1/2 óra "szopizás" (inkább cumizás) után sikerült lerakni az ágyába. Azátn 3/4 6-kor keződőtt az egész előről. 1/2 8-ig sírás, nyüszögés, majd cici és alvás 1/2 10-ig. Aztán viszont egész délelőtt nem volt hajlandó aludni. Persze egy idő után játszani sem, látszott rajta hogy álmos, de nem ment az alvás. 1/2 1-kor megpróbáltam a cicin elaltatni, de mire leraktam az ágyába már újra felébredt. Most végül olyan 1/2 2-kor sikerült rendesen elaludnia de azt is csak a cicimen. Szerintetek ez mennyire normális? Ugye ez csak egy rossz nap? Vagy azért rá tudnak erre szokni, hogy csak cicin legyenek hajlandóak elaludni?

Rita

mpuma
 
 


Rita! Nálunk ugyanez a helyzet... :(

2 napja 2 óránként kér enni. Este 11 körül elaludt, 4 kor felkelt, evett és másfél óra nyüszi következett. Fél 6kor elaludt nagy nehezen, majd 9kor felkelt és azóta alig aludt vagy 2 órát, azt is séta közben, babakocsiban. Tuti valami front van, ő sem szokott így viselkedni. Most járt erre egy ismerős, az ő lánya 3 hós és ők is kínlódnak 2 napja vele...

Szóval reménykedjünk, hogy javul a helyzet.

Örülök, hogy a keresztelő jól sikerült!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok. Jó sokat írtatok,míg nem voltam.Ballagás,évzárok, stb...
Biztos front van lányok,mert a Pocaklakó is pörög 2 napja.Meg én sem érzem magam valami fényesen.Bár nincs az a nagy hőség,de a frontok odatesznek rendesen.

A cicizésről annyit,hogy nekem csak azon aludtak el,nem voltak hajlandók anélkül. Biztos én rontottam el őket. :oops:
Majd hátha most ügyesebb leszek. :D

Hogy vannak a cicik?Gyógyulgatnak már?

Lili féltékenységére nem tudok mit írni,csak amit a múltkor már írtam.
Minden gyerek másképpen viseli.

Most lépnem kell!
Sziasztok!
Kriszta
daniki
 
 


Sziasztok!
Némi "megnyugvással" olvasom, hogy nálatok is fennforgás van 2 napja! :cry: A mi Marcink ugyanez. Tegnap éjjel 2óránként enni kért, de a köztes időben sem aludt. A nappal a folytatása volt, cicizés, elalvás a cicin, de büfi után felébredés és nézelődés egész nap. Még a nap végi séta közben sem sikerült elaludnia, pedig eddig az mindig bejött :cry: De ahogy olvasom: lehet valami a levegőben. :cry:
Hátha ma alszunk. :? El bírnám viselni :?

Tóth Krisztáról az a legutóbbi (tegnapi) hírem, hogy szombaton betöltötte a 40. hetet és hétfőn megkezdte a mindennapos ctg-re járást. Tegnap még egyben voltak :cry: :? Nem akar még megszületni a fiacskája!

Van egy csomó kép (kb 300 db) Marciról, de nem jutok odaig hogy átméretezzem őket és feltöltsem. De igyekszem!

Kép
p.andi
 
 


Akkor Krisztának megy a drukk!
:D :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabci!

Nitricum-ból napi 3-4x 5 golyócska...

Olika is csak cicivel alszik be este...És megfigyeltem ha úgy alszik el akkor sokkal jobban és tovább alszik,mintha csak ébren lerakom és cumival meg a zenélőjével vagy ringatva próbálom altatni...
Napközben nálunk a teraszon alszik a babakocsiban ,tologatásra alszik el.
Egyenlőre nálunk nincs nyügyi..

Lányok,nyűgösségre is Chamomilla!!!

Krisztinek drukkk!!!!!!!!!!!!!!!

Megyek mert indulunk Márkkal úszni(3 hetes tanfolyamra jár)

puszi,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Hát egy kicsit megnyugodtam. Úgy tűnik akkor ezek a frontok kínozzák a kicsiket. Holnaptól már jobb időt ígérnek, talán akkor már a gyerkőcökkel is könnyebb lesz! Kitartás mindenkinek!

Krisztának drukkolok, remélem mihamarabb már ő is a kezében foghatja a picit!

Rita

mpuma
 
 


Csajok! A chamomilla bevált!!! :wink: :D
Hajnalban benyomtam neki egyet, mert 4kor nekiállt kiabálni... rögtön megnyugodott és aludt tovább! :lol: Szuper!!!

Ma idáig egész nap csak aludt, remélem ez így is marad!

Ma elkezdem szedni a nitricumot is, nem lesz könnyű betartani az előtte utána fél órát, mert egész nap eszem-iszom.... :oops: :lol:

Rita! a kenegetéshez hány bogyeszt oldottál fel mennyi vízben???

Anno Lili is állandóan cicin aludt el, cumi helyett is rajtam csüngött, Alíz egyenlőre nem csinálja, cic után mindig fel kell vennem, kicsit ringatni és úgy alszik el (már ha elalszik).

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabci!

Nagyon örülök hogy nektek is bevált a Chamomilla!!
És nagyon fontos az is, hogy hiszel benne(az már fél siker :wink: )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


egy ilyen szülés után??? persze, hogy hiszek benne! :lol: :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Eddig mindig kétkedve fogadtam, ha bárki bármiféle megmagyarázhatatlan dolgot a babákkal kapcsolatban az időjárás változásával és a frontokkal akart megmagyarázni! Úgy gondoltam, ez olyan "nem tudom, ugyhogy fogjuk a frontokra" típusu magyarázat. De ezek szerint nem teljesen van így :oops:
Nálunk is ma már béke van. Éjjel jól aludt Marcika, délelött ettünk és nézelődtünk, most meg 2-től alszik :wink: !!

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Akkor ma egy rossz szavad sem lehet Marcikára :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabi,

5 golyót oldottam fel 1 dl vízben. Nekem is gond volt az evés-ivás amikor a tejserkentőt szedtem, ezért is jobb volt ez az ecsetelős megoldás!

Örülök hogy jobban van mindenki! Nálunk a helyzet annyiban javult hogy kevesebbet nyűglődik Marci,
de aludni továbbra sem nagyon akar. Reggel felkel és délután 2-ig nem alszik. Most el fogom vinni sétálni hátha a kocsiban aludni fog! Szerintem ennél több alvásra lenne szüksége! Ja és veszek Chamomilla-t, ma úgyis a gyógyszertár felé megyünk!

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok lányok!
Ma voltam a dokinál,és minden rendben.
Rákérdeztem a "piszkos anyagiakra",de kitérő választ kaptam.(Igazán nem lepődtem meg,mert már 8 éve is ez volt.)
Ha nem vagyok indiszkrét,segítsetek,mennyi illik ilyenkor.Fogalmam sincs az árakról.
Ha így nem ,akkor priviben súgjatok.

Amúgy most reméljük megnyugszanak a babák.Azt mondták kb.1 hétig nem várható front hatás.

További szép estét!
Sziasztok

Kriszta
daniki
 
 


Daniki!

Hát igen,fronthatás nem várható, csak megint 30 fok felett lesz masszívan több mint egy hétig állítólag :(

anyagiak:én nem kérdeztem hanem magamtól 40.000ft-ot adtam meg egy üveg minőségi különleges bort.Kisfalvi az a típus aki úgyse mond összeget,azt mondja ki mennyit gondol...szal ő nem az a pénzéhes szátdoki,ő bármennyinak örül és nem szab árat.Ez (is)szimpi benne :wink: Sajna többet nem tudtunk adni,mert még ott volt a szülésznőnek is 30.000ft és hát van ház-kocsihitel,3 gyerek..stb...hagy ne soroljam,de bizti nektek is ismerős a szitu :shock:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kösz Rita!

Panni, én örülök a melegnek, végülis nyár van, inkább legyen meleg, mint ez az állandó eső.. :roll:
Vettünk Lilinek egy nagyobb medencét, mert eddig csak egy mini pancsolója volt, de szegénykém még ki sem tudta próbálni, csak az üres medencében ugrált.

Daniki! Örülök, hogy minden rendben Veletek!
Pontosan mikorra is vagy kiírva?
Én is 40 000 ft-ot adtam a dokinak, 30 000-et a szülésznőnek, mondjuk velem nem sok dolguk volt. Bár nemtom, hogy egy hosszabb szülésnél a Kisfalvi mennyit van jelen...

Tóth Krisztáról semmi hír?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Helló lányok!
Megmondom őszintén,nagyon a szívemből szóltatok.Mi is kb.erre az összegre gondoltunk,csak féltem,hogy talán kevés.Mivel már régebben írtátok,hogy a szülésznők 30 körül vannak.
Köszönöm a gyors választ.

Gabica!
Szept.16-ra vagyok kiírva,de tegnap a doki elővette a határidőnaplót.és szépen befirkantott 10.-ére a császárra. Ha addig nem indul meg magától,akkor már megvan a NAGY nap. :P

Szerintem is legyen jó idő végre.Még az idén vizet sem láttunk,tavaly már a gyerekek ilyenkor négerbabák volta. :P NYÁR VAN!!!
Bocsi Panni,nem akartalak ezzel leszavazni, de tényleg ideje egy kis jó időnek. :oops:

Kriszta
daniki
 
 


Csajok!

Én se a nyár ellen vok ,csak a magas páratartalmú,fülledt,35-38 fokos hőséget nem bírom...se nappal se éjjel nem lehet aludni :shock:
Persze egy homokos tengerparton bizti jobban kibírnám :lol:

De egyébként már volt itt nagyon meleg nem is olyan rég...már a fű is kicsit elkezdett sárgulni :shock: Az én középső lurkóm már négerbarna most is :wink: Nagyon hamar barna lezs mint az anyja :lol:

Daniki!

Miért is lesz programozott csaszi??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Daniki/ Kriszta! Én is pont arról kiváncsiskodtam volna, ha nem előz meg Panni, hogy miért szept. 10. ha egyébként 16-a lenne?

Tegnap már majdnem sikerült felraknom képeket, csak belassult az oldal a képek feltöltése után. Marha pipa voltam :twisted:
De, hátha most sikerül:
Kép Kép Kép Kép Kép

Azóta már történtek változások: leesett a köldökcsonkja, és a súlya is gyarapodott, 3400gr körül van.
Olyan édes grimaszokat tud vágni :lol: (az utolsó képet azért tettem fel) Legalábbis szerintem :lol:

Kép
p.andi
 
 


Hali!

Azért lesz programozott,mert az előző kettő is császáros volt,és Niki 1 héttel előbb elkezdett kikéredzkedni,és doki bácsink nem szeretné,ha megint 2 perces fájásokkal kellene betolni a műtőbe.
Azt mondta,van így is szenvedés, miért kellene duplán.Most is több mint egy héttel idősebbnek mérték a babát,mint a számított kora.

Andi!
Ezek a képek csodásak.Főleg az elsőbe szerettem bele. :D

Sziasztok!

Kriszta
daniki
 
 


Andi!

Nagyon helyes a Ti Marcitok (is :D ). Nekem az első meg a 3. kép a kedvencem. Egyébként nekünk is voltak/vannak ilyen Tesco-s rugdalózóink, én nagyon szeretem őket! :D

A frontról meg annyit, hogy korábban én is úgy gondoltam, hogy ez csak egy eröltetett dolog, és tényleg azért mondják, mert nemtudnak mást mondani. De a tapasztalatom kezdi átformálni a véleményem: Marci tegnap óta megint a régi, szépen eszik, játszik, alszik, szóval tényleg a front gyötöröte a hét elején! :?

Én egy kicsit nehezen viselem ezt a meleget délután besüt a nap a lakásba, így próbálunk minél többet sétálni, kint lenni ott elviselhetőbb ez a hőség...

Szép nyugodt hétvégét mindenkinek!

mpuma
 
 


Andi!

Nagyon szép Marcika :wink: nekem hasonlít az én Olikámra :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Marci köszöni szépen a dícséretet :lol:
Az 1. képen olyan "kisangyal szerüen" alszik, azt én is nagyon szeretem nézegetni!!!!

A rugikkal kapcsolatban úgy jártunk, hogy gyakorlott Anyuci, Apuci előre vásárolt rucikat a babájának.
A hazajövetelkor derült ki, hogy szinte mind nagy!!! És nem is kicsit!! Ugyhogy Apának másnap első útja a Tescoba vezetett és vett egy halom "újszülött" méretű rugit! De én is szeretem őket.
Megmondom őszintén idő és energia híjján én nem is vasalom őket, csak mosom és úgy is tök jó :?

Jó ez a meleg, csak nem a panel a legalkalmasabb hely hozzá
:cry: Nem mintha tudnánk vízbe/-hez menni :? Mindegy, most van nyár!

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Ne aggódj én sem vasalom a kicsi összes ruháját,sőt...csak ami már a szemnek is zavaróan gyűrött :lol: És így vok ezzel a srácok ruhájival is :wink: most is itt áll egy "hegy"vasalatlan... :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Andi! Gratulálok a fiadhoz! Gyönyörű gyerek!!! :D :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Köszönjük a gratulációt, Gabcika!
Bár, nem tehetünk róla, így sikerült :wink: !

Újabb probléma ütötte fel a fejét nálunk. Marci kaja után dühösen sír, vörösödik a feje, rugkapál a lábával. De nem folyamatosan, hál Istennek, ha a cumit bedugom a szájába, az néhány percre megnyugtatja. Aztán kiabál tovább. Úgy gondolom, hasfájás lehet :? Vettünk édeskömény teát, kipróbáljuk azt.
Van esetleg más ötletetek?

Kép
p.andi
 
 


Andi! Hasfájásra: espumisan vagy infacol. Én ezeket tudom.

Egyébként nálunk is egy csomószor sír Marci az evés után, de rájöttem hogy azért mert az evés vége felé már elalszik, és ahogy leveszm felébred. Szóval amiatt sír hogy felébredt. Úgyhogy próbálom óvatosan leválasztani a ciciről és akkor tud tovább aludni, nincs sírás! :D

mpuma
 
 


Andi!
Én a chamomillát adom Alíznak ha hasa fáj, meg akkor is ha más okból nagyon sír és nem tudom megnyugtatni. Rögtön megnyugszik tőle, de Panninak is ilyen jó tapasztalatai vannak, majd gondolom leírja.
Nekünk az infacol és az espumisan nem jött be, de mióta nem adom neki ezeket, nem is fáj annyit a hasa.... aztán lehet, hogy semmi köze hozzá, mindenesetre érdekes.

Amúgy Alíz ha ébren van, szinte mindig sír :( le sem lehet tenni...

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ja, rendeltem egy karikás kendőt, remélem minél előbb megjön, és használható lesz...

Szerintem a babák tuti a pocakban hozzászoknak a ringatózáshoz, ezért igénylik. Legalábbis Alízom nagyooooooon :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


És ma vagyunk egy hónaposak :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

Tényleg már egy hónapos Lizike :lol: Csak azért írtam így mert Márk fiamnak van egy kedves csoporttársa az oviba és így becézik(ő is Alíz)Nekem nagyon tetszik hogy Lizi :wink: Annyira bájos,nem?!

Andi!

Mi kipróbáltuk az Infacolt...hát nem jött be :( aztán vettem Espumisant---az talán egy kicsit jobb volt...és igen,én is Chamomillát használok ha már nagyon gáz a feszengése,sírása,ha semmi nem nyugtatja...

Annyira remélem már lányok hogy hamarosan túl leszünk ezen a hasfájáson :? Állítólag 3-4 hósan egyszer csak egyik napról a másikra megszűnik...nincs ilyen tapasztalatom mert a srácaimnak sosem fájt.

Képzeljétek csajok,tegnap este moziban voltam Pesten a Westendben a bartánőmmel.Annyira jó volt, hogy senki nem nyaggatott hogy enni-inni kér..stb.....minden gyerekem 30km-es távolságban volt :lol:(azért megjegyzem hogy fél óránként rápillantottam a telcsimre hogy nem hívott-e apa Olika miatt :oops: :oops: :oops: ) Nagyon kellett már ez a kis kimozdulás...jókat röhögtünk a limonádé Amcsi filmen és jót dumáltunk is(barinőmnek is 6 éves a nagyfia és 10 hós a kislánya)
Apa itthon vigyázott Olika álmára(lefektettem fél 8-kor és reggel 7-ig húzta a lóbőrt9szal apjuk még a meccset is nyugiban nézhette..a srácok meg anyunál buliztak,a múzeumok éjszakája programon voltak itt Gödöllőn.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Fú, Panni de irigyellek a mozi miatt! Meg hogy Olika ilyen jó alvó!
Alíz este nagyon nyűglődős, nehezen alszik el, ált. 11 felé dől ki, igaz éjjel csak 1szer kel, de akkor meg van, hogy fent van 1-2 órát... sétáltat... :roll:

Amúgy ma meg egész nap másfél!!!!-két óránként evett... :roll: Remélem ebből nem lesz rendszer! :shock: Lehet, hogy a nagy meleg miatt inkább csak szomjas? De rendesen evett, nem csak pár kortyot... :?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Panni, azt ajánlom le se írd, hogy milyen jó Olika!!!!!! :evil:
Gabcikával azt hiszem sárgulunk az irigységtől :oops: :? ! De én biztos!! Más nevében óvatosan nyilatkozom!
A tegnapi este nálunk is kritikán aluli volt, ez a sírogatás ment 1/2 8tól. Nem tudtuk, hogy szomjas, éhes, melege van, vagy mi van......
Aztán az altatás is egy kinlódás volt, azt hittük már alszik, leraktuk az ágyába, 10perc múlva újra sírás!!! :x
Apával kézből-kézbe adtuk, mikor melyikünk borult már ki :shock:
Úgy 11körül beájult, aztán legalább aludt 4.30ig.
De bevetettem valamelyik nap a Chamomillát, utánna egész délután aludt. A ma reggel is nyűgösen kezdődik, most megint beugrott a Chamomilla, kíváncsi vagyok a hatásra!!

Remélem mindenki másnál jobban alakulnak a napok!!!!
Kívánok nyugodt babákat nektek!! :)

Kép
p.andi
 
 


Gabcika, én adok vizet Marcinak inni!
Tudom, hogy sok helyen olvasható, hogy anyatejes babáknak nincs szükség rá, de Marci simán iszik akár szopi után nemsokkal!!!!
Ugy gondolom, hogy ilyen melegben kell neki a folyadék!
A doktornénink is azt mondta, hogy a napi adag 1/3része lehet folyadék, a többi legyen tejcsi.
Bár, én nem vagyok tapasztalt anyuka! :roll:

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok! Megint Én!

Jó híreket hozok!!!!

Most beszéltem a Tóth Krisztával:
ma reggel 9.05-kor Lázár megkezdte életének Anyán kívüli szakaszát, 3830gr-mal és 54 cm-rel érkezett :P :P :P :P :P :P :P
Gratulálok!!!!
Mind a ketten jól vannak!
Lázár megijedt, ugyanis ma reggel kellett volna Krisztának befeküdni a túlhordás miatt!!
A részleteket majd tőle személyesen!!

Kép
p.andi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: