Új privát üzeneted érkezett!

Mroni!

Van felesege es egy kislanya is.
A kislanya 3,5 - 4 eves lehet, mert mikor en szultem nala 3 eve akkor a 6 hetes kontrolon meselt a 9 honapos kislanyarol.

Magi
Vendég
 


OK, majd teszek fel képet a gyerkőkről.


Borso : kellemes utat, jó pihenést kivánok, érezzétek jól magatokat !! :lol:


Mindenkinek jó éjszakát, holnap korán kell kelni. :?
nadimo
 
 


Sziasztok!

Borso!

Jó utat, érezzétek jól magatokat és pihenjetek helyettünk is :wink: :lol:

Kistesó: jaja, már tervben csak a doki nem engedi :? Ricsi császi volt így azt mondta hogy idén ne legyen kistesó, bírjuk ki jövő tavaszt a csinálással 8) Azt szeretné hogy természetes szülés legyen, bár ezt még régi máv-osként mondta, azóta lehet változtak a lehetőségek, majd kiderül :roll:

Az utcsó kép nagyon jó, a kis maffiózó :lol:


Kcsilla!

Szépek a gyerkőid!!! Már a multkor is kérdezni akartam hogy a Bonita az milyen eredetű név és mit jelent? Még sosem hallottam 8)

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

 
 

Krisztikém!
Dorinának nagyon Boldog névnapot kívánunk!!!!!

Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ide írok, de remélem tudtok segíteni.
Én gyermeknőgyógyászt keresnék a kislányomnak (6 éves) lehetőleg a MáV kórházban. Tudtok valakit ajánlani?

Nagyon köszi!!!!!!
banilla
 
 


sziasztok!

Orsi! hát igy utolag jo utat nektek! A kisfiad igazi csibész, hihetetlen(nekem legalábbis) tényleg h még csak tiz honapos és igy jár..

Momi!

Spanyol eredetü, és szépséget jelent! elöször játszottam a gondolattal mert Timinek akartam hivni, de mikor megszületett akkor a doki kérdésére a válaszom már Bonita volt!(hivatalosan még Boglárka is.. :D szegény gyerek..mikor le kell irnia valahova..biztos szeret nagyon engem..)

puszika

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


nadimo írta:Sziasztok !

Boróka : Jó érzés hogy elégedett voltál velünk, örülök hogy tudtunk segiteni. Köszönjük a dicsérő szavakat.
A kórházi változásokról sokat már nem tudok nyilatkozni, elég régen voltam bent. Nincs miért mennem. Majd ha visszaköltöznek akkor talán lesz értelme belátogatni.
Annyit azért tudok ( bár ezt már régebben is leirtam ), hogy azért a kezdeti káosz után talán valamelyest rendezettebbek a körülmények. Mindenki azon van hogy egymással és ne csak egymás mellett dolgozzanak a lányok. Próbálnak egymás elveihez igazodni, de ez nem egyszerű hiszen négy kórház fonódott össze.
A szabolcsos elvek már nem annyira merevek, de nekünk mávosoknak is sokmindenről le kell mondani.
Majd az idő mindent megold. Reméljük mikorra visszaköltöznek jobb lesz a helyzet.
:wink:


Manóci : :D


Waterlilly : remélem jól vagytok, régen nem hallottam felőletek.


Mostanában én egy kicsit nehezebben jutok a géphez, de holnap elindul a nagy élet megint, akkor talán több időm lesz hogy behozzam a lemaradásaimat. A lányzóm ISKOLÁBA megy !!!!
Nagy ám az izgalom, és ez nem csak a gyereket érinti.
A kicsi középsős lesz, de már most kezdi a nyavalygást a reggel miatt.
Van pár privi lemaradásom is, igérem ahogy tudok irok mindenkinek.

Mindenkinek sok puszi :
:D


Szia Nadimo!

Köszi, hogy eszedbe jutottam! Megvagyok ám. Csak most már azt a begubózós-befelé figyelős korszakomat élem, így a 9. hónapban.

A múlt héten ismét benn jártam a Szabolcsban, találkoztam a szülésznővel, akit az orvosom ajánlott. Gyerekek, az a kórház nagyon szar! Már bocsánat, de ez most kijött.. :oops: Olyan elkeserítő volt elgondolni, hogy ott kell szülnöm. Vajúdó nincs, gyakorlatilag a szűk, lyukszerű, börtön-kinézetű szülő-fülkében fekve vagy max. ülve vajúdhatsz. Közben hallgathatod a melleted szenvedőt, mert ugye ajtó nincs, csak függöny. Órákig, fél napokig. Na, én azt tutira nem fogom bírni, nekem jobb ha járkálok, plusz ha nem jutok friss levegőhöz, én behalok. Habár első szülésem lesz, megbeszéltem a párommal, hogy inkább otthon húzzuk, ameddig lehet, és csak 2 perces fájásoknál menjünk be arra a szörnyű helyre. Szerencsére közel lakunk.

Szóval most már félek rendesen. A szüléstől is, meg hogy hogy fogom én ott kibírni!

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


Lilly!

Nagyon sajnalom, hogy ilyen a Szabolcs.
Igazabol felhaborito, hogy az ember elete egyik nagy esemenyere keszul, ami hat nem sokszor tortenik az ember eleteben es igy kell megelnie.

Borzaszto!

Remelem mire en oda jutok kesz lesz a MAV, bar ki tudja a mai eu helyzetben.

Magi
Vendég
 


Kriszti, Dorcsinak nagyon Boldog Névnapot kívánunk mi is! Kép
manóci
 
 


Lilly,
én is őszintén nagyon sajnálom :( hogy ennyire szar a szabolcs, meg magamat is sajnálom...
Nagyon várom a beszámolódat.
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok mamák!
Értesítek mindenkit,hogy péntekenként újra lehet jönni zenebölcsizni a II. ker.be(Máriaremetei út ), 9.30 és 10.30-kor lesznek a foglalkozások. Illetve szerda délután zeneovi indul lelkes csemetékkel Várlak Titeket szeretettel. Ha kérdésetek van, írjatok bátran az info@sunizene.hu cimre.
Jó pocakosodást, szoptatást, beszéditanitast Mindenkinek! Es éljenek a gyermekdalok, mondókák!
üdv.
Norka
U.I. Zsuzsónak puszi :)
norkini
 
 


Norka,
:)

Lilly,
azt hiszem, a te hozzászólásod volt az utolsó csepp a pohárban. Inkább mégis váltok, most úgy érzem. Végülis tele van a város jó nőgyógyászokkal... Holnap megyek a dokimhoz...
Amit irsz: "Vajúdó nincs, gyakorlatilag a szűk, lyukszerű, börtön-kinézetű szülő-fülkében fekve vagy max. ülve vajúdhatsz. Közben hallgathatod a melleted szenvedőt, mert ugye ajtó nincs, csak függöny. Órákig, fél napokig. " Teljesen belém nyilalt, hogy normális vagyok-e, hogy önszántamból ezt választanám, amikor ennél tényleg még a klinika is sokkal jobb. Kár, hogy annyira távol áll tőlem az otthonszülés. :( Bár, ha ez igy megy tovább...
zs
zsuzsoo
 
 


Félhivatalos források szerinte október 31-ig át kell költöznie a szülészetnek a Podmaniczky utcába.
zs
zsuzsoo
 
 


Lilly,
azt hiszem, a te hozzászólásod volt az utolsó csepp a pohárban. Inkább mégis váltok, most úgy érzem. Végülis tele van a város jó nőgyógyászokkal... Holnap megyek a dokimhoz...
Amit irsz: "Vajúdó nincs, gyakorlatilag a szűk, lyukszerű, börtön-kinézetű szülő-fülkében fekve vagy max. ülve vajúdhatsz. Közben hallgathatod a melleted szenvedőt, mert ugye ajtó nincs, csak függöny. Órákig, fél napokig. " Teljesen belém nyilalt, hogy normális vagyok-e, hogy önszántamból ezt választanám, amikor ennél tényleg még a klinika is sokkal jobb. Kár, hogy annyira távol áll tőlem az otthonszülés. :( Bár, ha ez igy megy tovább...
zs[/quote]

Szia Zsuzsoo!
Hát, ha nem lennék a 37. hétben, bizony menekülnék én is fejvesztve. Mert hiába vigasztal az orvosom, meg a szülésznőm, hogy amikor épp a babát nyomom, nem fog az már számítani hol is vagyok. Egyetértek. Na de addig el kell jutnom! És ha pechem van, és azzal indítok, hogy elzubog a magzatvíz, akkor aztán vajúdhatok benn órák hosszat a lehetetlen körülmények között. Arról nem is beszélve, hogy aztán meg utána is el kell majd töltenem pár napot ott, és hát az sem mindegy, milyen lesz.
Kár, hogy a családban nincs gyerekorvos, másnap már nyalábolnám is fel a gyereket, és jönnék haza...
Na de abbahagyom a nyavalygást, adja Isten, hogy ne legyen igazam! Ígérem, ha megszültem (elvileg 3 hét) objektívan és részletesen beszámolok mindenről.
Üdv:
Lilly
waterlilly
 
 


Szia waterlilly,

küldtem neked privit.

Üdv, Vera

Üdv, Vera
verácska
 
 


Lilly,
Nekem a második szülésemnél azt hiszem, hogy fontos volt, hogy nyugotdt körülmények között voltunk, tényleg a belső dolgokra tudtam figyelni. Tény, hogy az burokrepedéssel kezdődött, és az első két órában tkp. szunkáltunk a párommal.
Nagyon várom a beszámolódat!

Vera,
a te véleményed, információid is érdekelnek - feltéve, ha nem titkosak. :)

zs
zsuzsoo
 
 


Szia Zsuzsoo,

a szülésről jó véleményem van, én pár nappal túl hordtam a babámat és úgy voltam vele, hogy most már minden mindegy csak már kint legyen.
Fogadott szülésznőm volt, de az ügyeletben lévő szülésznők is kedvesek, figyelmesek voltak és az orvosok is.
Egy dolog volt csak ami zavart, hogy mikor előkészítettek és zuhanyoztam, valaki mindig be akart jönni....gondolom egy ilyen helyiség volt.
Mellettem mindkét ágyon szültek, de ezt csak a megszületett babák sírásából lehetett észre venni:)))

A gyerekágyas osztály már "érdekesebb" volt.Túl lehetett élni, bár szerintem egy ilyen eseménynél fontos lenne, hogy az anyukák komfort érzete megfelelő legyen hiszen rengeteg változáshoz kell alkalmazkodni.
Ha valakinek kérdése van nagyon szivesen válaszolok.

Üdv, Vera
verácska
 
 


Szia Vera!

A vajúdó helyiségről mit tudsz mondani? Van vagy nincs? És születés után otthagyták Neked a babát még a szülőágyon, két órára?

Köszönöm, a választ,
Kriszta
kertikiri
 
 


Vera,
nagyon köszi. A vajúdó lehetőségek engem is érdekelnének. Az a baj, hogy én a második szülésemnél rájöttem, hogy se labdára, se bordásfalra, se semmire nincs szükségem, csak egy kád v. zuhany jó forró vizre. Ott tölteném szivesen azt a néhány órácskát :lol: Mondjuk sok zuhanyzó a mávban sem volt, de ott anno nem volt nagy forgalom (most nyilván lesz). Meg volt kád.

Ez a kis bitang ráült a hólyagomra, és nem mozdul egy tapodtat sem. Ilyet még nem pipáltam. Remélem, a hátra lévő 2,5 hónapot nem pont ebben a pozicióban óhajtja eltölteni.

zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok,

külön vajudó mint a Mávban nincs.Kisebb szülőszobák vannak.Ezek fallal vannak elválasztva egymástól.Egy előtérből nyílnak, de nem ajtó van, hanem fehér függöny.Van ahol van ablak, de van olyan is ahol nincs.
A baba nálatok maradhat 2 óráig ha minden rendben van.

zsuzsoo

Kád nincs, én az előkészítés után tudtam zuhanyozni ami nagyon jól esett.Ha szerencséd van nem lesznek sokan és tudsz sokáig zuhanyozni vagy többször kiengednek majd.

Üdv, Vera
verácska
 
 


Sziasztok !

Remélem mindenki jól van.

Én / mi jól vagyunk , a gyerekek oviba-suliba. Nem egyszerü a kezdet.

Képzeljétek végre kaptam papirt, amiben felbontják a szerződésem. Már épp ideje volt. A végső, hivatalos papirokért be kell mennem.
Kicsit rossz érzés amiért elvesztettem a munkám, de a mostani felállás szerint sokkal jobb nekem igy. Késöbb majd keresgetek.
Végül is kapok pénzt is, meg igy átgondolhatom a továbbiakat.


A benti dolgokra nagyon kiváncsi vagyok, ugyanis az új infok szerint, megint változások lesznek.
ÁLLITÓLAG ( még semmi nem tuti ), a szabolcsnak költöznie kell nemsokára. ( november ). A gond csak az , hogy a mávban a PIC nem készül, ugyanis nincs rá pénz. Ők meg arra vártak, azért volt ez a tortura. Most felmerült az a dolog, hogy a honvédba fognak átmenni, legalábbis a PIC.
Aztán hogy a szülészet része is követi -e oda, azt még nem tudni. A cél ugyanis az lett volna, hogy a rászoruló babákat ne kelljen szállitani, a koraszülött részleg helyben legyen. Igy megint kinlódás következik. A honvédban ott áll üresen a nemrégiben felújitott , berendezett szülészet és ITO.
Remélhetőleg hamarosan kiderül mit terveznek a felső régiókban ülők, és végre kialakul a végső döntés. Azért már nem bánnám - gondolom ti sem, ha végre tudnánk merre hány óra.


Igy , ezen új infok hallatán nem is bánom hogy mindebből kimaradtam, abszolút nem hiányzik. Őrület.
Remélem nem kaptatok sziv infarktust, még nincs semmi eldölve. Ezek csak infok, amik percenként változnak.
Alapja azért biztos van, mert ugyebár nem zörög a haraszt ....

Ha megtudok valami biztosabbat jelentkezem.

Puszi
nadimo
 
 


Sziasztok!

18 hetes terhes vagyok, és a MÁV kórházban van az orvosom, ott szeretnék szülni, viszont mindenki le akar róla beszélni.
Van esetleg valaki, aki mostanában szült ott és elmondaná nekem a véleményét, tapasztalatát?
Előre is köszönöm!
Mindenkinek jó egészséget kívánok.
Susytunder
susytunder
 
 


Szia susytunder,

szerintem ha elégedett vagy az orvosoddal akkor szülj a "Mávban".
Mire szülni fogsz rendeződnek szerintem a körülmények.
Akár a Mávban, akár a Honvédban fogsz szülni mindkettő felújított és modern lesz.

Üdv, Vera
verácska
 
 


zsuzsoo
helyesbítenék...a "parancs" október elseji visszaköltözésről szól...

waterlilly
amit írsz,az inkább egy állatgazdasági ellető leírására hasonlít...ha mégis a "szabolcs"-ban szülnél, kíváncsi lennék majd a szüléssel kapcsolatos illetve az azt követő élményeidre is.Remélem változni fog a véleményed...Hidd el,mi azért dolgozunk-nem is keveset-,hogy változzon...
...és vajúdó a MÁV-ban sem volt legjobb ismereteim szerint...

nadimo
honvédos költözésről hivatalos forrásból szó sem esett eddig.a szülőszoba készen van,a PIC-et elkezdték kialakítani. A pénzhiány szintén vakvágány,mert a közbeszerzés nehézségei miatt állt eddig a gépezet .Ez a mai "állás"...
vojõr
 
 


Vojőr,
köszi az infókat. Az október 1-i visszaköltözésnek van reális esélye? Tettek már lépéseket ennek érdekében?
Én is azt hallottam, hogy a PIC-et csinálják.
Egyébként abban teljesen igazad van, hogy a mávban sem volt valami nagy élmény a vajúdó, csak ott annak idején a régi szép időkben valahogy mindig volt üres szülőszoba, ahova elvonulhatott az emberlánya kinlódni. Manapság nyilván már ott sem lesz ez igy.
zs
zsuzsoo
 
 


Vojör !

Bárcsak igazad lenne.

Majd nemsokára minden eldől.
A hivatalos forrásokról meg csak annyit, hogy eddig is mindent az utolsó pillanatokban tudtunk meg, reméljük ezuttal másként lesz.

Az irásaidból az tünik ki, hogy te is talán kollganő lehetsz. ( bocs ha tévedek )

Akkor viszont te is tudod nem hivatalos forrásból, hogy erről a verziórol már áprilisban is szó esett.....

Az én meglátásom szerint ezek a dolgok már régen elvannak döntve, és egyre inkább az áprilisi verzió felé haladunk.

Egyébként le a kalappal azok elött akik bemerték vállalni a változások alatti-utáni állapotot. Minden elismerésem az övék.
Biztos nem lehet egyzerű, én ezt nem is birtam volna.

Üdv
nadimo
 
 


[quote="vojőr"]
waterlilly
amit írsz,az inkább egy állatgazdasági ellető leírására hasonlít...ha mégis a "szabolcs"-ban szülnél, kíváncsi lennék majd a szüléssel kapcsolatos illetve az azt követő élményeidre is.Remélem változni fog a véleményed...Hidd el,mi azért dolgozunk-nem is keveset-,hogy változzon...
...és vajúdó a MÁV-ban sem volt legjobb ismereteim szerint...



Szia vojőr és többi kismamák!

Hát, bevallom, tényleg nagyon megszeppentem, amikor megláttam, milyen is a szülőszoba. Nagyon félek a szüléstől amúgy is, és úgy gondoltam/gondolom, talán az megnyugtatna, ha tudnám, hogy :
- csend lesz és nyugalom
- csak azt hallom, aki velem foglalkozik
- engem sem hall senki!!! (ez nagyon fontos lenne, nekem jobb, ha ordítok, ha fáj!!! Így meg azon fogok szenvedni, hogy jaj, ne legyek hangos, és ez szerintem a teljesítményemen is meg fog látszani... :? ))
- ha akarom, zuhanyozhatok, fürödhetek ahányszor szükségét érzem
- ha akarom, járkálhatok, bordásfalba csimpaszkodhatok, négykézláb ereszkedhetek
- ha akarom, CD-t hallgathatok.
Hangsúlyozom, lehet, hogy ezekre akkor és ott baromira nem lesz szükségem, és észre sem fogom venni, hol vagyok éppen, de a tudat, hogy mindezt lehet, megnyugtatna.
(A szülőszoba tényleg valami mezőgazdasági elletőre hasonlított, jó a hasonlat, nekem elsőre az elhagyatott bunker jutott eszembe a Lost-ból... :( )
A szülőszobai személyzetet illetően nincsenek kétségeim, rájuk eddig tényleg nem olvastam panaszt, plusz fogadott orvosom és szülésznőm lesz, akikben nagyon bízom, meg ott lesz a férjem, aki szerencsére nagyon higgadt tud maradni. És ha mindent összevetek, akkor inkább jó személyzet és lepukkant kórház, mint fordítva, de akkor sem tudok szabadulni a gondolattól, hogy milyen jó lenne jó személyzettel egy jó kórházban szülni, ahol minden körülmény ideális.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor benn jártam, két anyukát is láttam, akik éppen megszültek (kicsit ciki is volt nekem, hogy beláttam hozzájuk), és nyugodtak, mosolygósak voltak. Hogy előtte milyenek voltak, azt nem tudom... :)
És ugye ott van még az a pár nap, amit el kell tölteni a kórházban. Ezer %, hogy a baba kárpótol mindenért, és egész nap nézegetni fogom és el leszek olvadva, de jó lenne tudni, hogy
- ezt engedik is, minden cécó nélkül 24 órában velem lehet,
- a gyerekorvossal EGYÜTTESEN döntjük el, mi a legmegfelelőbb táplálás a kicsinek (észérvekkel meggyőzhető vagyok)
- a csecsemősnővérektől megkapok minden segítséget, ha kérek, és nem kell kényelmetlenül éreznem magam, mert "feltartom" őket (és nem úgy kell kezdenem a kérésemet, hogy "elnézést", meg "bocsánat" és "ne haragudjon"...)
- tiszta, felszerelt mosdóban tudok tisztálkodni, amire nyomorult helyzetemben biztosan szükségem is lesz naponta többször
- apa (de csak ő és csak akkor, ha makkegészséges!!!) bejöhet hozzánk a kórterembe, és nem kell "besurrannia", mint egy fiatalkorú bűnözőnek, aki bűnt követ el, de a "hatóság" "jótékonyan" szemet húny... (nekem természetes, hogy ha a szobatársam szoptatni szeretne, akkor apa kimegy, és cserébe is jó lenne ugyanezt megoldani).

Aki már szült benn, és tud valami megnyugtatót írni ezekről, kérem, hogy tegye meg! Lehet, hogy figyelemelterelésből foglalkozom ezekkel a "külsőségekkel", hogy ne a szülésen magán görcsöljek (szó szerint... :D ). Jaj, már olyan jó lenne túl lenni rajta!!!

Félek,félek, félek!!!

Ja, és aki ezek után bevállal szobatársának szeptember 30. körül, az jelentkezzen!!! :D

Üdv:

Waterlilly
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Lilly, én bevállalnálak örömmel szobatársnak, de egy hónappal később várható a bébink születése. Sajnos elég depisen tekintek a jövőbe, úgyhogy inkább nem is írok szinte semmit, jó lenne a szülésen épen, egészségesen túl lenni mindkettőnknek, aztán majd az utána következő napokat majdcsak túl éljük valahogy. Az ideális az lenne, amit írsz, szorítok, hogy ami megvalósítható az mind teljesüljön számotokra!!!!!!!

Majd légyszi szülés után, majd amikor lesz energiád írd le, hogy mik voltak a tapasztalataid.

köszi!!!!
emendora
 
 


Sziasztok!

Lilly, téged olvasva, mintha az én gondolataimat és érzéseimet olvastam volna. Hatalmas a félelem bennem és ezer kérdés kavarog a fejemben. Nekem az orvosom van a MÁV-ban évekóta hozzá járok, ezért szeretnék ott szülni,de mikor vérvételen ott vagyok, más kismamák, akik már szültek ott, csak negatív tapasztalatokról mesélnek. És amit itt kicsit feljebb olvastam...nos azt hiszem feltette az i-re a pontot.
Nekem, ami idáig negatív volt, az az volt, ahogy az asszinsztens nő beszélt velem, mert az eső és a nagy dugó miatt elkéstem...
Jó lenne tisztán látni, az embernek hatalmas megkönnyebbülést adna, ha tudná, hogy minden úgy lesz, ahogy az számára a legkényelmesebb.

Susytunder
susytunder
 
 


Sziasztok!Én még új vagyok itt, ma találtam rá erre a topicra - végső elkeseredésemben.
Pár szó rólam: Nov. 11.-re várom az első babámat. 30 éves vagyok. és a MÁV kórházat választottam ki, mint alkalmas intézményt erre a nagy eseményre kb 7 hónappal ezelőtt. Tetszett amit olvastam, hallottam a szülészetre, biztató volt, hogy nyitottak az alternatív lehetőségekre (bár én ezekre nem tartok igényt, mindenesetre sokat elmond egy intézményről) Szóval mikor tájékozódtam és ez tetszett, ráadásul elhelyezkedésileg sincs messze a kórház, eldöntöttem, itt szeretnék szülni. Utána kerestem dokit - találtam is, és nagyon elégedett vagyok - az első nagy "parát" is túléltük, mikor júl. 1-től megtörténtek az összevonások és csodák csodája az én dokim maradt. (Pedig 20-ból ugye 16-an mentek) Aztán jött a 2-es számú para, a szülészet és a PIC kibővítése a megnövekedett kapacitásigény miatt. Ezzel is megnyugtattak, hogy szeptember 1-re kész, és most nagyon úgy tűnik, hogy mégis minden dől és ugye mehetünk a Szabolcsba. Mikor én először (és utoljára) a Szabolcsban jártam, akkor ismerkedtem meg a választott szülésznőmmel, aki akkor ugyan megmutatta a szülőszobát, de megnyugtatott, hogy remélhetőleg én már nem itt fogok szülni. Hát úgy néz ki mégis, és ezzel a kislánykori rémálmaim látszanak valóra válni. Biztos, hogy a személyzet nagyon megbízható és kedves, de a körülmények nagyon rémisztőek.. Hát a próbafülke jellegű szülőkarámokban épp annyi hely sincs, hogy az ágyat körbejárjuk és tény, hogy az ott szülő nők 80%-a kap EDA-t, hisz ha egy front kapcsán az egész sor üvölteni kezd, akkor elszabadul a pokol, mert ugye gyakorlatilag egy légtér.
Ez engem is csak azért zavar, mert ponthogy ilyen körülményektől félve választottam tudatosan kórházat és később abban orvost....
Arról nem is beszélve, hogy én a pszichés fájdalomcsillapításban nagyon hiszek (málnalevél tea, jóga stb.)
5 hónapja járok jógázni hetente 2szer, ahol nagyon berögzülten megtanultam, hogy milyen gyakorlatok segítenek a baba beilleszkedésében, mik a fájdalomcsillapításban.. stb.. (hogy kikerülhessem az EDA-t, mert jobban félek a gerincbeszúrástól, mint a szüléstől..) NA most, nemhogy zuhanyzó-kád-labda-halk zene stb nem áll rendelkezésünkre, de egy 2szer 2 méteres nyugodt hely sem, ahol letérdelhetek vagy sétálhatok.. ÉS mégegyszer mondom ez azért felháborító, mert tudatosan készültem erre a dologra és tudatosan választottam intézményt.
Szóval, Lilly és Zsuzsoooo, emendora.... Ahogy olvastalak Titeket, mintha csak a szívemből beszélnétek. Ezért határoztam el végül, hogy regisztrálok és írok...bár másik fórumon szoktam úgymond babázni.
Kedves Nadimo és Vojör!
Úgy olvastam, hogy Ti valamilyen mélybb módon kötődtetek vagy kötődtök a fenti intézményekhez. Kérlek Benneteket, hogy amint van új infotok, jelezzétek nekünk, mert már ez a gondolat tölti ki minden percünket...Nagyon hálás lennék érte.
És higgyétek el Bennem a lelket egyedül az tartja, hogy tudom emberileg Bennetek és az orvosomban megbízhatok és tul.képp ez a legfontosabb.
Lilly, sajnos Nálad már úgy tűnik, hogy nincs remény a, hogy megnyíljon az új MÁV. 3 hét nagyon kevés. De kérlek számolj majd be Nekünk!
Zsuzsoo, Neked még vagy 2,5 hónap, én november közepi vagyok, emendora, Te pedig oktober végén vagy "esedékes, kicsit hamarabb. Hát fel a fejjel, reméljük, hogy a végén ez is csak egy halvány emlék lesz és csak a jó marad meg! :lol:
Szép napot mindenkinet!
nyulcsi
 
 


Valaki nem tudja véletlenül a dr. Tidrenczelnek van családja, feleség, gyerekek? Tapasztalatom szerint ha egy dokinak már van saját családja, jobban odafigyel a kismamákra, ezért érdekelne.
Köszi
mroni
 
 


Szia Mroni,
Mi a baj? Van a Tidrenczelnek saját családja. Én a múltkor találkoztam is a kislánnyal meg a feleségével a magánrendelésen. Miért nem figyelt oda?
nyulcsi
 
 


waterlilly

szerintem az elképzeléseidet beszéld meg a szülésznőddel és szerintem mindent el fog követni annak érdekében, hogy a legtöbb kérésed teljesüljön.
Ha ordítani akarsz szerintem ne fogd vissza magad, a Mávban is lehetett hallani ha valaki kiabál.Most te fogsz szülni csak magaddal foglakozz.

Nem tudom, hogy van e már 24 órás rooming-in, de ha szoptatni akarod kérésre biztos hogy kihozzák a babád ha éhes lesz és nem viszik el tőled éjjel 11-kor ha éppen szoptatsz.
Elvileg hozzátáplálást csak orvosi utasításra adnak a babának.Szerintem nyugodtan beszéld meg a gyerekorvossal az elképzeléseidet.
Nappal hoznak ki forralt vizet, de te döntöd el, hogy adsz-e a babádnak.

A csecsemősök és a gyerekorvosok segítőkésznek tüntek, minden kérdésünkre válaszoltak.
Bár a köldökellátást és a fürdetést az újszülőtt osztályon végzik, kérni kell szerintem annak aki még nem tudja, hogy mutassák meg.

A rooming-in kórtermekhez tartozik Wc és fürdőszoba.A tisztasága attól függ, hogy éppen ki takarit:)))Sajnos nem éppen felszereltek, de szerintem most már nem foglalkoznak ezzel, mert nemsokára költöznek.

A hozzátartozók úgy surrantak be:))) a szobatársak hozzájárulása mellett.És ha "lebuktunk" mindenki ment a "társalgóba".

Én is sokat idegeskedtem a körülmények miatt, ami majd vár rám, de azt hallottam, hogy a zsúfoltság miatt egyik kórház sem a legideálisabb most.
Tény hogy a Máv és a Szabolcs között zongorázni lehet a különbséget de nincs rossz emlékem a szülésről.

Üdv, Vera
verácska
 
 


Mroni,3 éve amikor én szültem a nagyobb lányom Tidrenczelnél akkor még nem volt családja, és gyereke sem!Mégis nagyon rendes volt velem, és figyelmes végíg a szülés alatt, és utána is a bent töltött időben minden nap meglátogatott! :)
Szerintem azért ne ilyen alapon válassz orvost, de te tudod!
manóci
 
 


Mroni, én erre pont ellenkező példát tudnék hozni, nem lehet általánosítani. Ez inkább a doki személyiségétől függ, nem hinném, hogy változna valaki, ha családja lesz.
emendora
 
 


Szia nyulcsi!

Nem vele nem volt gond. Még csak egyszer voltam nála. Csak olyan fiatal, azért gondoltam, hogy nincs családja. Volt már rossz tapasztalatom évekkel ezelőtt, de az vidéken volt. Megszoktam, hogy 40 év feletti családos doki a nőgyógyászom. Most váltanom kellett költözés miatt, sokan ajánlották a Tidrenczelt, azért mentem hozzá, csak kicsit meglepett, hogy ilyen fiatal. De bízok benne, hogy nem lesz gond.
Köszi az infót.

mroni
mroni
 
 


Lilly,
a szülés miatt egyáltalán ne aggódj! Az ember istennő lesz tőle :) Ha odafigyelsz a belső dolgokra, átadod magad a fájdalomnak, minden menni fog, mint a karikacsapás, meglátod. Tény, hogy ebben azért segit a félhomály, a halk zene, és ha nem üvöltöznek melletted nyolcan, de főként rajtad múlik.

Nyulcsi,
látva az elképzeléseidet (meg a sajátjaimat :lol: ) én a helyedben biztos, hogy inkább kórházhoz, mint orvoshoz ragaszkodnék. Tele van a város jó nőgyógyászokkal, csak találsz kedvedre valót.
Én megbeszéltem az enyémmel, hogy ha a köv. vizsgálaton (32. hét) még mindig nem látszik, hogy pontosan mikor költözik vissza a podmaniczkyba a szülészet, akkor segit kórházat és orvost keresni.
zsuzsoo
 
 


Lily,
Mi akár össze is futhatunk, mert én 25-re vagyok kiírva, és szívesen bevállalnának szobatársnak, mert én is szeretném éjszakára is a babát, így talán egymást nem zavarnánk, és ketten még határozottabban tudnánk kiállni a saját és a babáink érdekei mellett :-) Én még azért is aggódom egyébként, hogy ha éjszakára el is intézem, hogy maradhasson, mi van a reggeli vizittel, amikor kiírás szerint mindegyiket beviszik? Miért nem a mi szobánkba jön a gyermekorvos vizitelni?
Papás szobáról nem tud valaki valamit? Nekem annak idején az orvosom azt mondta, hogy ha van rá igény, akkor lesz..... Én persze egyből jeleztem az igényemet, de nem tudom lett-e....
kertikiri
 
 


Mroni!
NEkem eleve úgy ajánlották dr. Tidrenczelt, hogy egy MÁV-os gyerekorvos ajánlotta szakmailag. (aki jóval idősebb tőle). Japánban volt tanulni és kb 6 éve van a szakmában. Viszont megvan a kezdők rugalmassága és az új dolgokra való nyitottság benne. Sok fórumon azt írták - mikor én is tájékozódtam - hogy általában odafigyel, s még azokhoz a kismamákhoz is bejár gyermekágyas idő alatt, akik csak úgy szültek nála, hogy épp ő volt az ügyeletes. Velem eddig nagyon rendes volt, tény, hogy nem paráztat agyonra, nem lihegi túl ezt a terhesség dolgot, de eddig kétszer hívtam valami nyűggel a mobilján, és mindkétszer azonnal visszahívott, ahogy elérhető volt.
Aztán majd az éles helyzetben meglátjuk, de senkire sincs garancia előre : )
Azt hittem van valami negatív tapasztalatod róla.. HA lenne szívesen venném ha megosztanád!
Szerintem ha még nincs akkor bízz benne!!! Sok jó oldala is van a fiatal dokiknak!És őt tényleg sokan ajánlják.
Szia
nyulcsi
 
 


Zsuzsoo,
köszi a biztatást, de tudod én már csak úgy vagyok vele, hogy ha most kezdek új dokit, szülésznőt, kórházat keresgetni, (Én most vagyok a 32. hét végén) akkor már sehol sem látnak szívesen. Akárhogy is nézzük, már a 8. hónapot taposom...
Ráadásul rák vagyok, aki nagyon szereti az előre eltervezett, kiszámítható dolgokat és nem bírja a változást.. Ez az én hülyeségem, tudom, hogy inkább a rossz körülmények, jó doki, jó szülésznő, mint valami abszolút új és bizonytalan mindhárom szempontból..
: (
MOst azt várom, hogy nadimo és vojör hozzák az új infokat! Hátha reménykedhetek még.. Te hányadik hétben vagy most? Ha jól emlékszem 30 körül?
nyulcsi
 
 


Nyulcsi,
29+3 hivatalosan, és én is rák vagyok :lol: de én váltok, ha gázos. Szerintem 6-8 hét elég ahhoz, hogy "megbarátkozzam" egy új kórházzal, dokival.
zs
zsuzsoo
 
 


kertikiri írta:Lily,
Mi akár össze is futhatunk, mert én 25-re vagyok kiírva, és szívesen bevállalnának szobatársnak, mert én is szeretném éjszakára is a babát, így talán egymást nem zavarnánk, és ketten még határozottabban tudnánk kiállni a saját és a babáink érdekei mellett :-) Én még azért is aggódom egyébként, hogy ha éjszakára el is intézem, hogy maradhasson, mi van a reggeli vizittel, amikor kiírás szerint mindegyiket beviszik? Miért nem a mi szobánkba jön a gyermekorvos vizitelni?
Papás szobáról nem tud valaki valamit? Nekem annak idején az orvosom azt mondta, hogy ha van rá igény, akkor lesz..... Én persze egyből jeleztem az igényemet, de nem tudom lett-e....


Szia kertikiri!

Hát, ezt a vizites dolgot én se értem! Úgy gondolom, mindenkinek jobb lenne, ha az anyukák ott helyben, első kézből kapnák az infót a vizit eredményéről, magától a gyerekorvostól.

Hű, papás szoba az nagyon jó lenne, de itt a Szabolcsban még nem hallottam hírét... Csak azt, hogy ha "rajtakapták" az illető kismamákat, hogy életük párját, a kisbabájuk apját, azaz azt a személyt, aki a baba születésekor ott volt, és akivel 2-3 napon belül a babóc otthon is együtt lesz, a szent kórterembe beengedték, akkor mehetett az egész bagázs büntiből a társalgóba... Komolyan, nem értem, mi a logika mögötte! Ha életem párja történetesen fertőző beteg, veszélyt jelent a babára, vagy a szobatársamra, vagy rám, én magam mondom neki, hogy ne jöjjön be. De ha makkegészséges, akkor miért ne láthatná a gyerekét, akit 2 nap múlva már ő fog füröszteni, tisztába tenni???

Nem értem, kérem, nem értem...

A szobatárskodásban benne vagyok!!! Imádni fognak minket...:D

Lilly
waterlilly
 
 


nyulcsi írta:Zsuzsoo,
köszi a biztatást, de tudod én már csak úgy vagyok vele, hogy ha most kezdek új dokit, szülésznőt, kórházat keresgetni, (Én most vagyok a 32. hét végén) akkor már sehol sem látnak szívesen. Akárhogy is nézzük, már a 8. hónapot taposom...
Ráadásul rák vagyok, aki nagyon szereti az előre eltervezett, kiszámítható dolgokat és nem bírja a változást.. Ez az én hülyeségem, tudom, hogy inkább a rossz körülmények, jó doki, jó szülésznő, mint valami abszolút új és bizonytalan mindhárom szempontból..
: (
MOst azt várom, hogy nadimo és vojör hozzák az új infokat! Hátha reménykedhetek még.. Te hányadik hétben vagy most? Ha jól emlékszem 30 körül?


Szia Nyulcsi!

8 hét még hosszú idő! Ha nekem lenne 8 hetem, vígan fütyörészgetnék. Addig úgyis átköltözik a Szabolcs a MÁV-ba. És az egy szép, új , kultúrált szülészet lesz. Az orvosom szerint kicsit túl tágasak is a szülőszobák, és kicsit túl messze vannak egymástól. Hát, én pont ezt szeretném! Úgyis fogadott szülésznővel-orvossal szülök, ne rohangáljanak, legyenek ott a közelemben.
A gyermekágyas részlegen biztos lesz egyágyas szoba is, ahol apa is benn lehet éjjel-nappal. És akkor talán már a csecsemős nővérekkel, és a gyerekorvossal is könnyebb szót érteni, ha nem rád, szüléstől kimerült gyenge nőre marad minden. Sőt, lehet, hogy addigra már kialakul egy baba-barátabb szemlélet, és nem kell "kardozni". Ehhez persze az is kell, hogy addig is mindenki következetesen tartsa magát az elveihez, és ne hagyja, hogy a jogai sérüljenek.
Arról nem is beszélve, hogy ha lezajlik a költözés, mindenki lenyugszik kicsit: a kismamák is, és a személyzet is. Ez az átmeneti időszak, a bizonytalanság, a változó dátumok mindenkit megvisel.
Úgyhogy fel a fejjel! Addig is, az olyan elvetemült kismamák, mint én, tapossuk az utat kifele... :D

Ha megszültem, mindenről beszámolok!

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


[quote="zsuzsoo"]Lilly,
a szülés miatt egyáltalán ne aggódj! Az ember istennő lesz tőle :) Ha odafigyelsz a belső dolgokra, átadod magad a fájdalomnak, minden menni fog, mint a karikacsapás, meglátod. Tény, hogy ebben azért segit a félhomály, a halk zene, és ha nem üvöltöznek melletted nyolcan, de főként rajtad múlik.

Szia Zsuzsoo,

Na, akkor mától elkzedek gyúrni erre az istennő-dologra...! :D Köszi a biztatást!
Végül is, a terhességem 8. hónapjában szereztem jogosítványt, és csináltam meg az olasz középfokú nyelvvizsgát 92%-osra, mit nekem szülés???!!! :D

Lilly
waterlilly
 
 


Lilly,
:lol: ügyes vagy! Vezetni tanulni pl. tuti nem lett volna kedvem terhesen. De mindkét szülésem előtti napon még vezettem :)
Én már csak tudom egy császárral és egy normál szüléssel a hátam mögött, hogy mennyire jó szülni. Én szivesen mennék évente - csak ne lenne utána ennyi baj ezekkel a kölkökkel :P
zsuzsoo
 
 


Zsuzsó,ez tök jó beszólás volt tőled :lol: :lol: :lol: ezz így van, milyen igazad van!!! :P :P :lol:

Waterlilly,kicsit kiigazítalak, ha nem baj :P a Mávban nemcsak lesz szép, új , kulturált szülészet, hanem ott az is volt eddig is! :wink:
manóci
 
 


Sziasztok. Van egy bennfentes infóm (pesze nem garantált, hogy igaz).
Azt hallottam, hogy vagy október végéig költözik a MÁV-ba a szülészet, vagy idén télre már marad a Szabolcsban.
A fűtés miatt.

Kép
szõke
 
 


zsuzsoo írta:Lilly,
:lol: ügyes vagy! Vezetni tanulni pl. tuti nem lett volna kedvem terhesen. De mindkét szülésem előtti napon még vezettem :)
Én már csak tudom egy császárral és egy normál szüléssel a hátam mögött, hogy mennyire jó szülni. Én szivesen mennék évente - csak ne lenne utána ennyi baj ezekkel a kölkökkel :P


Tetszett! :wink:
waterlilly
 
 


szőke írta:Sziasztok. Van egy bennfentes infóm (pesze nem garantált, hogy igaz).
Azt hallottam, hogy vagy október végéig költözik a MÁV-ba a szülészet, vagy idén télre már marad a Szabolcsban.
A fűtés miatt.


Hú micsoda koncepció!!! Olyan jó kis magyaros... Sz*r, sz*r, de már kifűtöttük... :roll:
waterlilly
 
 


Sziasztok!
Hát ez megagáz... a fűtés miatt....
szőke, köszi az infot!!!
Egyébként az senkit nem zavar, hogy a Honvéd-szülészet 1 éve lett felújítva és most ott áll ebek harmincadjára?
Az hány milliárdaba kerülhetett? Biztos sokszorosába, mint a Szabolcs utca egész téli kifűtése....
Hát vajon mi a lósz*r van a háttérben? Ebben az országban minden így kell, hogy működjön?
Tudjátok Ti mennyit spórolt az Államháztartás az egészségügyi reform által? Kb 60 milliárdot. És tudjátok mennyivel nő naponta az Államháztartási hiány 3 milliárddal. Tehát uszkve 20 napi ÁH-i hiány miatt szívunk mi most itt és még sok millió ember.
Arról már nem is beszélve, hogy a 4es metro 500Mrd Ft-ban van...
ez a 8 és félszerese a kórházösszevonásokon "nyert" pénznek.
Bocs, de teljesen készen vagyok ettől..
nyulcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: