Új privát üzeneted érkezett!

Jók a képek mindenkiről.

Zsan: merre lesz az új lakás? Gratulálok hozzá, ez nagyon jó hír. Ügyesek vagytok.

Mi elköltözötzünk, hát még meg kell szoknom a dübörgést ami egy társasházzal jár... már elfelejtettem, hogy szomszédai is lehetnek az embernek. A lakás amúgy szuper, de nem bírom a zajokat... :-( Amúgy borzalmas nehéz egyedül két gyerekkel, néha majdnem sírógörcsöt kapok egy egy fektetésnél, pl. ma amikor Dani csak kézben akart lenni. na de végül is csak 20 évet kell kibirni és könnyebb lesz. :-)

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Den,
ezt a két helyes ördögfiókát!:D

Zsan,
a lakással tényleg nagyon ügyesek voltatok, irtó vicces volt olvasni, ahogy itt írtad,kb mint ahogy Vica írta,hogy várja Bernit, aztán már meg is szült :lol:

Johi,
társasház zajos, de van azért előnye is (asszem :mrgreen: )
és sok-sok +++++++++++++++++ :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Deni,
Bálintodnak NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!! :D :D
Kép
Képek csudajók! Nagyon sokat változtak a fiúk :D

Tinu,
Csongi szerintem hasonlít Tüncire :wink: Édespofa :D

Szrek,
Ejha, ez aztán tényleg gyors volt :D Szopi miatt meg tényleg ne parázz!!! Tudod, ami fejben az számít elsősorban :wink: Úgyhogy ne agyalj rajta!

Rylie,
Hát fene se tudja, h normális. Nálam Adélnál úgy volt, h nagy nehezen a 6 hét után abbamaradt a vérezgetés, aztán rá két hétre megjött rendesen. Aztán semmi és amikor Adél 9 hónapos lett, akkor jött meg rendszeresre.

Johi,
Szupi, h tetszik a lakás :) A többihez pedig ++++++++++++++++!!! Aztán már tényleg eljöhetnétek hozzánk :wink:

Mi jól, jövünk-megyünk. Sokat balcsizunk. Legutóbb szegény Adélnak szétvágta a lábát egy kagyló, úgyhogy kénytelenek leszünk szandiba közlekedni Tudom, h nem éppen szerencsés, de ha az ember azt akarja, h tudjon sokat pancsizni, muszáj lesz :roll: Na megyek, mert hegyekben áll az eltennivaló...További szép nyarat mindenkinek!

Kép Kép
curse
 
 

 
 

BÁLINTNAK SOK SOK SOK BOLDOG SZÜLINAPOT MÉG!!!! Puszi-puszi :D

Tinu: nemtom mi lenne ha... :roll: próbálom elhessegetni eme gondolatokat :?

Curse: tyű Alex meg Adél mellett még eltenni is van időd! Wow! Mi csak úgy tudtunk lekit gyártani, hogy Bori aludt, Kamilla meg Anyunál volt :oops:
Balcsizóknak ezen a héten kiváló idejük lesz! ;)

Johi: kitartáááást!!!! Ha jó a lakóközösség akkor azért nem olyan vészes egy társasház ám! Egyébként bár sokszor a nyelvem a bokámnál mikor egy piacozásból hazaérünk (nincs lift), de örülök, hogy felettünk már csak a Jóisten lakik ő meg nem járkál faklumpába 8)

R
rylie
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT BÁLINTNAK!

Naaaaaaaaaagyon helyesek a fiúk! :lol:

Köszönjük csajszik nevében mindenki dícséretét :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Köszönjük a ránkgondolást!! meg a kedves szavakat a gyerkőcökre :D :D :D

Rylie :) Azóta mizujs?aggódsz még?? Lakásról van hír? Érdeklődő?

Curse :) Adél lábának +++! Mit főzöl be? (és hogy van rá időd 2 gyerek mellett??? :lol: )

Mindenkinek sok +++ ebben a hőségben, no meg sok pancsit!!! Kép
denizsa
 
 


Hát mi is pancsolni indultunk ma....aztán totálkárosra raktam a picassot :cry: szerencsére senkinek semmi baja...a lányoknál már az első ijedtség is meg az egész történés is elmúlt. Nekem béna a nyakam meg fáj a fejemen a pukli amivel lefejeltem az ablakot :(
és az autónk meg.....kiskanállal hoztuk haza :cry: :cry: :cry:

MINDIG KÖSSÉTEK BE MAGATOKAT!!!
nálunk most ez számított de nagyon....

R
rylie
 
 


Ó, Rylie, de rémisztő! Hála az Égnek, hogy nem lett bajotok! Nem új volt a kocsitok? Mintha rémlene, hogy nemrégiben vettétek... Most mi lesz? :?

Kép
Kép
tinu
 
 


Deni,
boldog szülit Bálintnak! :D :D :D

Rylie,
+++++ a lényeg, hogy semmi bajotok!

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Jaj Rylie :( ez nagyon rosszul hangzik :( De az a lényeg, h nem lett bajotok!!!!! ++++++++++++++++++++++!!!

Kép Kép
curse
 
 


Rylie! Ez nagyon :( :( :( innen is +++++++++++++++++++
denizsa
 
 


Atya világ Rylie! Sok ++++++++++++++++++++++++++++

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


köszi lányok...
mára már sokkal jobban vagyok. tegnap én is voltam röntgenen és a doki megkímélt a nyakmerevítőtől lévén dögmeleg van. de estére eléggé elfárad a nyakam...
Lányok és Anyu is teljesen jól vannak. Mindenesetre asszem kapnak majd aconitumot a lelkibajokra, nehogy később jöjjön elő náluk valami probléma.
Hát így vagyunk...

R
rylie
 
 


Rylie! megkérdezhetem, h történt?
gödibarbi
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Barbi: egész egyszerűen nem vettem észre a háromszöget az út jobb oldalán, pedig kettő is volt....ráadásul bal oldalra koncentráltam a szemben levő házon levő utcatáblára, de balról jött a busz is azt pedig mégse láttam :?: mintha valami csőbe néztem volna, s közbe meg gurultam az autóval egyenest előre és már csak arra emlékszem, hogy az orrom előtt ott volt a busz..épp csak levegőt volt időm venni, fékezni se tudtam már...persze én reflexből védtem a fejem-ez volt a baj, ezért is vágtam be és égetett meg a légzsák. Anyunak nem is lett úgymond ennyi baja se, mert őt abszolút váratlanul érte, mert az ölében levő térképpel molyolt.
Egyszerűen nem tudom mi volt velem...azóta se értem...ilyen alapvető hibát???!!Ott voltam az autóban és mégsem voltam ott...
Nem jó érzés :(

R
rylie
 
 


Huu, Rylie, együttérzek, és sok +++++ (velem hasonlo történt jo pár éve Angliában, buszba szaladtam bele, szal megértelek...) A hőségre is rá lehet valamelyest fogni, meg hogy másra koncentráltál.

Deni Bálintjának utólag is nagyon boldogat :D :D

Mi még Harkányban vagyunk, a fijuk végre élvezik az igazi strandolás örömeit :) Bár elromlott az idő, holnap megyünk vissza Bajára.

KépKép
fibi
 
 


Rylie! köszönöm. ilyen csőlátás már vokt nekem is,de hála nem ilyen kimenetellel. egy busszal való "találkozást" így megúszni?! dolgoztak rendesen az angyalkák :lol: . autó totálkár vagy még javítható? apjukotok mit szólt? még egy kérdés: esetleg emléxel min gondolkoztál?

szia Fibi :lol: ! s hogy tetsz a fiúknak a sok pancsizás? Angi csak kerti medencékben jár, de mindennap többx vendégeskedne ott ahol a legnagyobb :lol: :oops: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok,

hát itt vagyok végre.

Berni nagyon pocakfájós és nyűgös volt az utóbbi hetekben, nem nagyon aludt, így nem jutottam el addig hogy képeket hozzak. Most itt van néhány:

Kép Berni a kórházban

Kép Berni már itthon 3 hetesen

Kép Berni 5 hetesen

s végül
Kép Tesók

Gondoltam, hogy néhányotokat megleplek a babás híremmel ;) de hogy ennyire ;)

Csak amire nagy vonalakban emlékszem az elmúlt napokból :)

Képek tündériek, ha mást nem is, de a képeket mindig megnéztem :)

Rylie :) öröm az ürömben, hogy megúsztátok ép bőrrel. Sokszor gondolok Rátok :)

Deni :) köszi a drukkokat és még egyszer Sok Boldogságot Bálintnak :)

Fibi :) de jó lehetett Harkányban, csatlakozom Barbihoz, hogy tetszett fiúknak a pancsolás? Nálunk Máté tavaly még alig mert a természetes vizekbe menni, max a kerti kis medence ment, aztán idén elvitte párom a szabad strandra a szomszéd településre és alig lehet kiszedni a vízből. Úgy fest vízimanó lesz Ő is, akárcsak a szülei :)

Johi :) Rád is sokat gondolok, mi lehet Veletek? Majd írj kicsit bővebben, bár, ha magamból indulok ki, hogy képtleen vagyok írni, csak olvasgatni, akkor inkább nem kérek semmi ;) Drukkolok, hogy mihamarabb megtaláld a magatok ütemét, rendeződjön minden.

Szrek Veletek mi újság? Hogy vagytok?

Rólunk még gyorsan annyit, hogy miután leírtam - boszitopik 8) -, hogy nagyjából egy időben alszanak, rögtön elkezdődött a sírdogálós, le ne rakjál, tessék velem foglalkozni időszak, úgyhogy jól elszóltam magam. Egész nap nyűgösség, talán a meleg miatt is.
Bízom benne, hogy még pár hét és Berni is átáll a maga kis ritmusára :D

Most ennyi telt, a többire talán majd legközelebb tudok írni, bocsánat aki lemaradt reagálásban.

Vica

Kép
Kép
vica94
 
 


Jajj, majd elfeledem:

Barbi :) nagyon jó az avatarod :):):):)
vica94
 
 


Fibi :) félreérthető voltam, tudom, hogy Harkány nem a természetes vízeiről híres, csak már tova gondolkodtam 8) :oops:

Kép
Kép
vica94
 
 


Barbi: az igazsághoz hozzátartozik, hogy kb három hete azon túráztattam magam, hogy mi van ha jön a harmadik bébi?
( a problémát simán megoldhattam volna egy teszttel :? ) És miután képtelen voltam magamnak megnyugtató választ kreálni (mármint, hogy megtartanánk-e igen/nem) okoztam magamnak álmatlan éjszakákat és stresszes napokat. A kishangya mindig ott birizgált hátul, hogy mivanha!
hogy mire gondoltam épp akkor??? kb erre: "mi a fene van írva arra az utcatáblára, nem látom eléggé, a fenéért nem írják nagyobb betűkkel,menjünk közelebb" tisztára mint egy gyalogos??! Ha gyalog vagyok, lehet, hogy akkoris ugyanis lesétálok a busz elé ? :o Nemtom Barbi mire gondoltam...de azt elfelejtettem, hgoy autóban vagyok, és nem vagyok egyedül, az biztos. :(
És ma végre megjött!! Akkora kő esett le rólam, hogy belerengett Csepel az fix...
Apa jófej. Nem örül. De nem is vádol. Annak örül, hogy mi egyben vagyunk. Szerintem ő se fogta még fel, hogy mit is csináltam - mármint, hogy lehet ilyen hibát csinálni?!
Autót meg lehetne csináltatni kb 700e ft. De az már sosem lesz 100%os autó. Úgyhogy eladjuk roncsként és keresünk egy másik picassot. Átment a törésteszten hehehe
Úgyhogy a lakásra félretett pénzt ilyen ügyesen sikerült eltapsolnom :cry:

Egyébiránt azon filóztam, hogy a karambol mindig azt jelzi, hogy "rossz úton jársz". De annyi mindenen vaciláltam mostanában, hogy nem tudom, hogy melyik útra kell most értenem ezt a figyelmeztetést :?

Fibi: Harkány az nagyon szuper!! Mi is voltunk és úgy élvezték a lányok!!!

Vica: Berni a második képen tisztára TE! (szerintem)
Máté hogy megnyúlt! Szépek! :)

Rylie
rylie
 
 


Vica,
milyen helyesek :D

Mindenkinek szép napokat, fürdőzést, nyaralást! :D

Rylie,
nektek extra ++++++++++++ :) szerintem ilyen csőlátás mindenkivel történik

Fíbsz,
Angliában baleset? jáááj, jó lehetett papírozni külföldön

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szrek,
a "családom" papirozott Angliában, én csak bébiszittyó voltam ott :wink:

Barbi, Vica,
végre elöször, Bálint is ugy igazából élvezte a pancsolást, persze max. a térdig érö vizbe ment bele :lol: Ábel meg kb. a bokáig éröben szaladgált meg labdázott, de az a lényeg (nekem), hogy élvezték :P
mondjuk eltelt min. egy félóra, amig csak figyelték a többi gyereket, mit csinálnak, nincsenek hozzászokva a strandoláshoz. gyakrabban kéne talán mennünk....)
nemtom, más gyereke is ilyen? vagy csak az én fiaim nem egy kifejezett vizimanók? vagy én rontottam el, hogy nem vittem öket rendszeresen vizbe? (Ábel még az úszógumiban sem akart a nagyobb vizbe bejönni velem, meg a kezemben sem... :? )


Gyerekfotók annnnnyira jók!!! imádom nézegetni :D
fibi
 
 


Vica :) Jajj de édesek a képek!!! :D :D :D Bajni tiszta Máté, legalábbis nekem :lol: Remélem a ritmus hamar beáll és a nyügi is elmúlik!! Máté cuki kis kopi kobak lett :D :D én is letaroltam a srácok haját a múlt héten a nagy melegben, annyira izzadtak, hogy ők kérték a birkanyírást, most meg nagyon bírják az új frizkót 8)

Rylie :) Egy busz?! nem semmi... őrangyalkátoknak gratula, jól dolgozott... Nyakad jobban van?? Mensihez meg hurrá!

Barbi :) Avatarod nekem is nagyon tecc!! :wink: :D :D

Fibi :) Harkány szuper lehetett!! Amikor mi Visegrádon voltunk és több medence is volt, a legjobban a gyerekmedencét szerették a srácok (mondjuk az is volt nekikvaló), a mélyebb vízbe csak úszógumi/csónak, karúszú, stb. segítségével mentünk, azt nekik is szokni kellett. Jó Bajázást Nektek!! :D

Nekünk meg király dolgunk volt a hétvégén: anyuék bevállalták a srácokat és mi együtt töltöttünk 3 laza napot apával 8) 8) kettesben!!! :wink: 4 év után ez volt az első gyerekmentes hosszúhétvégénk 8) :lol: Hiányoztak a srácok, de nagyon tudtuk élvezni... :lol: Mondanom sem kell, anyuék kidőltek rendesen :mrgreen: :lol:
denizsa
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre, kíváncsi voltam van-e még ismerős, és beenged-e a rendszer. Azért akad. :D Nem tudom emlékeztek-e még rám, nekem is két gyerkőcöm van, Máté 4 éves lesz szeptemberben, Balázs pedig 1 éves múlt.

Elég sok minden történt velünk, nem is tudnám hol kezdjem....

Vica: gratula Nektek még egyszer! Nagyon szépek a gyerekek. :wink:
mkatus
 
 


Vica: de édesek a képek... írnék én néked, csak nem tom mélcímed, mert az a régi otthonunkban volt meg.. ha dobsz privit, írok mélt. Berni mekkora nagy baba. Pocakfájás még van?

Mkatus: persze, hogy emlékszem rád... mesélj, mikt történtek veletek?

Rájli: bizony az ilyen jelekre oda kell figyelni, engem is mennyit figyelmeztettek az égiek, de egyiket sem vettem komolyan, hát most pedig tessék. Nagyon nagy szerencsétek van, úgyhogy tényelg jó az őrangyalotok. A lényeg, hogy ti jól vagytok a többi nem számít.

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Tinu: elsősorban tőled kérdem, de persze ha másnál volt már hasonló akkor mondjon valami okosat!
Kb 3-4 héttel ezelőtt amikor voltak azok a nagy viharok, az egyik vihar kezdete azaz a naagy szél elkapott minket a játszón. A legtöbb anyuka idegesen elkezdett óbégatni a gyermeke után, mindenki rohangált a cumóját összeszedni és elinalt a játszóról. Kamillának én normálisan szóltam, hogy szedje össze a krétákat megyünk haza. (közel lakunk, nem kellett paráznom, hogy elkap a vihar). Kamilla totál bepánikolt! Fújta a szél a krétáját, a labdát a másik irányba és teljes pánikrohamot kapott, úgy rohantam oda megnyugtatni, majd gyorsan összeszedtük a szétfújt játékokat és siettünk haza. Itthon még vagy bő fél óra kellett mire megnyugodott. Sose láttam ilyennek. Aztán rá két napra megint volt egy vihar vagy talán másnap, amikor meg szél lefújta az erkélyről a napernyőnket. Kamilla újra pánikba esett és alig mert az ablakhoz menni, és hisztérikus sírásba kezdett amikor ki akartam menni elpakolni a virágokat mielőtt azokat is szétcibálja a szél.
No azóta a legkisebb szélfuvallatra is egyből bepánikol, közli, hogy fél és hogy jöjjünk haza :roll:
Persze megértem az ijedtségét és nem bagatellizálom el, node ma pl egyáltalán nem fújt a szél és épphogy leértünk a játszóra egy kicsit zizegtek a falevelek és már jött a pánikroham :( Elkezdtünk krétázni Borival, Kamilla sírva rohant oda kapkodta össze a krétákat, hogy ne játszunk vele, mert elviszi a szél. Hiába mondtam neki, hogy nézzen körül nem fúj a szél---tarthatatlan volt. Végül haza kellett jönnünk.
Az ilyen félelmek meddig tartanak és mit tudnék tenni, hogy abbamaradjon a folyamatos szél-pánikja??????
Szrek: Ábel hogy áll a rovarokkal? Még mindig fél tőlük? Kb Kamilla most olyan mint neked Ábel a legyekkel...csak Kamilla rögtön sír is hozzá :(

Elég fárasztó, mert mire lecuccolom a két gyereket, meg belejönne Bori is a játékba, kb jöhetünk is haza, mert Kamilla minden kis fuvallatra összerezzen és a fél kezével állandóan a sapiját fogja, hogy ne vigye el a szél :(

Ötlet??? Mit csináljak?????????????

Rylie
rylie
 
 


Emmus már 7 kiló 8) . Tegnap már megvolt a tökéletes átfordulás :D - amikor nem szorul a keze maga alá :wink: . Háton lábtologatós megoldással már "közlekedn is tud". s nagyon póbál ülni :shock: ,amit azér inkább nem engedünk. a kézfelfedezős korszaka tündéri :lol: :lol: :lol: .
Angi a legújabb futóbiciklis betyár. ooooooooooan ügyi ő is! :lol: :lol: :lol:

Avatardícséreteket köszönöm :lol: és köszönöm a kedves topiktársnak aki lekicsinyítette nekem :lol:

Rylie! bogár: nővéreméknél mind2 gyereknek volt vmi "fóbiája". a fiúnál pl a csiga, s úgy oldódott meg, h a párommal - aki erről akkor nem tudott - elvitte játszózni, s ott volt egy csigaszobor amiről beszélgettek, s fel is ült rá :D .
barinőm gyereke iszonyatosan megijedt a szöcskétől. én megfogtam (talán életemben először :lol: 8) ), s mutattam mennyire ártalmatlan. Angit is odahívtam megnézegetni, s ezek után a kislány mert csúszdázni a szöcske mellett. so sztem egyéni megoldásúak ezek :wink: .
szél: otthon szeles mondókákat eljátszani? olvasni róla mesét?


enyim kérdés: milyen a jó oviscipő?

s még egy háztartásos jellegű: tupperware cuccokat lehet mosogatógépbe tenni?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi,
7 kiló? :o :lol:
én is örülök az avatarod általános sikerének :lol:
oviscipő: passz,én elsőidőkben, amíg lehet, a softy szandálját fogom vinni neki; juj,mindjárt itt az ovi!

Rylie,
nincs már annyira bogárfélelem illetve a kutyafóbiát is próbálja leküzdeni, a szomszédok kiskutyáját már meg is simogatta, pedig tökre félt tőle
ötlet:hajszárítózzatok, pl ha van kettő, akkor versenyezzetek, hogy ki tud mondjuk gyorsabban odébb fújni egy labdát

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Rylie: az első, hogy te se ess pánikba attól, hogy Kamilla pánikol. :wink: Hidd el, el fog múlni. Az igaz, hogy egyéni módja van ennek, én Tücin azt látom, amit a többiek is írtak, hogy igyekszik megoldani önmagának úgy, hogy belemegy a helyzetekben minél többször, csak finomítva. Pl. volt egy időszak, mikor esernyőparája volt, és akkor félt az esernyőtől, de ezerszer kinyittatta velem, ő hozzá nem ért volna. Aztán van lufiparája, hogy kipukkad. És rengetegszer elmondjuk neki, meg ő is elmondja, hogy a lufi kidurranhat, nem kell tőle megijedni, és akkor utána már nem lehet többet felfújni. Az uram megpróbálta vele kidurrantatni, de nem tudta olyan erősen megszúrni, de már szép az is, hogy megpróbálta. :P Aztán most a legerősebb féleleme, hogy behallatszanak a "panelzajok" (ajtónyikorgás, csapkodás, kulcscsörgés, fúrás-faragás), ami miatt fél egyedül elmenni az ajtók előtt (mert jön a "manamana"). Próbáljuk neki magyarázni, hogy milyen egy tízemeletes, mit jelent, hogy szomszédok, meg hogy ha ugrál, akkor azt is hallja az alattunk lévő stb. Nagyon figyel és látszik, hogy igyekszik kognitíve úrrá lenni a félelmén. Mert amúgy szvsz ezek a félelmek fel vannak tuningolva a saját szorongásaival. A szorongások is normálisak amúgy, mindenki szorong hol erősebben, hol kevésbé az élete során. Aztán ezek a szorongások rávetülnek valami tárgyra, ami épp aktuális (és ettől olyan egyéni, hogy ki mitől fél). Egyrészt ha érzi, hogy van, hol biztonságot találjon (szülei), másrészt ha segítünk neki, hogy kicsit az értelmével tudjon rajta dolgozni, vagy akár tényleg játék során is kijátszhatja őket, az segít végsősoron. Ha nagyon "kóros" (sokáig tart, sok területen jelentkezik a szorongás, nagyon befolyásolja a mindennapokat, tarthatatlanná válik a helyzet stb.), akkor érdemes pszichonénihez menni és rájönni, hogy mi táplálja a félelmeket (mitől szorong). De ez simán lehet átmeneti és fejlődéssel járó szorongás, amin túljut szépen beavatkozás nélkül is.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu: köszi...hát passz mennyire kóros. Pl tegnap voltunk a Kopaszi gáton sarazni és érdekes mód lent a parton nem zavarta a szellő. Felmentünk a füves terepre egy nagy jegenyefa alá ott egyszer felsandított a fára amikor zizegtek a levelei, de nem szólt semmit. De láttam rajta, hogy elgondolkodott, hogy most "féljek vagy ne féljek" 8) Ma meg nem akart az erkélyen enni, mert kissé járt a levegő és megmozdult a muskátli egy levele :? ámbár igaz, hogy az erkélyről repült le a napernyő is... akkor várok még és igyekszem türelmesebb lenni. Az a baj, hogy én nem parázok, hanem inkább idegesít eme dolog :oops:

Barbi: 7 kg :) Bori 13 hónaposan 8 kg :lol: :lol: Doki megnyugtatott, mondván Borek filigrán kislány és ilyenre is szükség van a világon :P
Forgáshoz grat!

Szrek: én zetpol szandira gondoltam az oviba...
és szuper, hog ymár nincs bogárfóbia ;)

Rylie
rylie
 
 


Rylie,
Ábusnak muszáj vmelyik lúdtalpas szandiját hordania, amilyen sokat csak lehet
a bogárizével nem csináltunk semmit, persze elmondtuk, hogy ne féljen stb, de elmúlt (remélem, tartósan)és nektek is hajrá a szélfóbiával :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Barbi,
sztem oviba olyan szandál a legjobb, ami erősen tartja a bokáját, kemény kérgű, vagy hogy aszondják :) Mi is softy-t fogjuk vinni, de csak Bálint lúdtalpa miatt. Eddig sima volt.
másik kérdésre passz :wink:

Fóbiák nálunk is jönnek, aztán mennek... :lol: hol ez, hol az...
fibi
 
 


Rájli: én ilyenkor ha van egy ici pici kis félelem, akkor adok Fanninak elsősegélycseppet bach bácsitól. De félelemre van kifejezetten egy szer, mármint az ilyen tipusra a mimulus azaz a bohocóvirág. Szóval én ezekkel tudok segíteni...

Barbi: oviba nekünk volt szandál, volt tépőzáras cipő is és az utóbbi vált be jobban, mert az könnyen és egyedül át tudja venni. tuti nem annyira jó a lábának, mint egy szuper szandi, de ezt választotta és tényleg nagyon jó is. Na ez szép mondat lett.

Fijjjjam ezerre akar felülni, fekve legkevésbbé sem érzi már jól magát, legszívesebben járna... hihi...

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Rylie,

Fülesnek immár másfél éve zetpolos az ovis és a nyári cipője is. Tök könnyű tisztán tartani, kényelmes, könnyen tudja le-fel venni, és gumis, meg csatos változata is van, ezeket is olyan egyszerű kezelni, mint a tépőzárasat, csak nem használódik el olyan hamar. Nekünk bevált :)
macskanyu
 
 


http://www.nlcafe.hu/noklapja/20090805/ ... lekszepen/

Más is igy csinálja? Csak mi nem megyünk mindennap valami eseményre, programra?? :? :roll:
fibi
 
 


BOLDOG NÉVNAPOKAT AZ ÁBELEKNEK :lol: :lol: :lol: !!! és holnapra NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT BORISZ :lol: :lol: :lol: !
Szrek! a hajszárítós ötleted milyen szuper! :D

Rylie! nekem az a tapasztalatom,h ha vmi idegesít akkor először magamat kell helyretenni, s utána már meg is oldódik a többi 8)

Johi! járás :shock: :)

Macs! azt sem tudom mi az a zetpol. én a superfitbe szerettem bele (csizmája volt télen,s épp szandálja is ilyen van)

Fibi! cikket nem olvastam,de mi nem megyünk mindennap. Nem is akarok,az én véleményem,h nem jó. Angi amikor kicsi volt nem is lehetett. Emma bulisabb,de az otthon nyugalma neki is fontos. Még anyaságom előtt láttam olyan gyerekeket, akik nem szerettek otthon lenni. elszomorító :( . bár aztat is mondják, h pl. skorpió típusú gyerekeknek jobban kell... nékem lányaim még aszcendensben sem azok, de soxor azt tapasztaltam,h inkább anyuka van besózva,s nem a gyerek 8)

Oviscipő hszket köszi :D ! szerintetek mindenképp nyitott legyen? aztat mondták nekem a szellőzés miatt.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Fibi: hát persze, sőt ha lehet mi egy nap az összeset végig járjuk... :lol: :lol:

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Johi,
:lol: :lol: :lol:

Barbi,
nyitott azért is jó pl., mert mondjuk télen a fűtés miatt is szellőzik a lába. Ha cipőt vesztek, sztem legyen rajta lyuk elől, oldalt, érted :wink: (zetpolt én beirtam gugliba, oszt onnan láttam, elötte én sem hallottam róla :) )


Nyári szünidő és programok: amiatt is kérdeztem, mert Bálinton mostanában kezdem érezni, hogy hiányzik neki az ovi már, emlegeti is... Lehet h kevés neki a társaságunk meg az itthoni programok, pedig igyexem külön vele is játszani/foglalkozni, meg időnként megyünk is ide-oda. Mégis piszkálja Ábelt sokat :( (nyaralások után kb. 2 hétig nyugis volt a helyzet, néhány napja kezdődött nála...) Nincsenek nagyon skorpiós vonásai, egyszerűen rengeteg az energiája, és rengeteg figyelmet követel a többi embertől... És hát nem élünk D. Tóth Krisztáék anyagi színvonalán, hogy minden nap menjünk különböző programokra, meg nem is csak a pénzen múlik ez (sem).... szerintem...
fibi
 
 


Jaaaaaj, Ábelnek tényleg ma van a névnapja :lol: Köszi, Barbi :D
Szrek Ábusának is boldogot :D
fibi
 
 


Sziasztok Lányok!

Segítséget kérnék! 32 hetesen lakhelyváltás miatt keresek orvost a Szent Imrében, a Bálintokat szerettem volna, de sajnos nagyon sok páciensük van, ezért nem tudtak vállalni, ismeri valaki dr. Kovács Zoltánt? Lelkiismeretes, jó szakember, úgy hallottam a természetes szülés híve, de emiatt nem hoz meg későn szükséges dontéseket, ha a helyzet úgy kívánja?

Elég fiatalnak tűnik, van elég tapasztalata?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kriszta
kiss krisztina
 
 


Közben kiderült a Kovács doktor amúgy is tele van, ezért tudnátok valamit mondani Dr Kósa Mariannról vagy dr Rabócky mariettáról?

Köszönöm
kiss krisztina
 
 


Kriszta,
Kósa Mariannal azt hiszem Curse szült, de sajnos őt mindig keverem más doktornővel is...
Rabóczky Mariettát személyesen nem ismerem, de volt egy barátnőm, aki vele szült, de már félidőben el akart tőle menni, csak nem tudott, és a másodikat Bálint Sándorral szülte. Ő nem volt megelégedve vele.

Nekem is lenne kérdésem:
vajon a bárányhimlő eleinte hasonlíthat szúnyogcsípésekre????

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Fibi! közben elolvastam a cikket. először is tulajdonképpen minek írt? nekem nagyon rongyrázós. s tök jó, hogy megengedhetik maguknak, de vajon mennyit játszanak azzal a gyerekkel?
nálunk itten a w-oviba hetente egyszer lehet menni. ilyenkor általában viráglocsolás egyéb teendő,s ma pl. varrás is összeszerveződött, de tulajdonképpen az a lényeg, hogy a gyerekek jöhessenek kedvenc ovijukba, s játszhassanak :lol: . (nem egy gyerektől hallottam hogy az óvonénit is hiányolja 8) )
zetpol :lol: :wink:


Engem Kovács doki megvizsgált, de majd leírom ha egyszer vkit érdekel. :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi: én nem félek a széltől :) és ha lekötjük Kamilla figyelmét és helyreteszem a kezdődő hisztit akkor lassan ő sem...csak szereti magát belelovallni a parába ööö ebben hasonlít rám egy csöppet :oops:

Macs: igen arra emlékeztem, hogy ti is zetpolba nyomjátok ;) Kamillának is az van itthoni cipőnek. Akkor huzamosabb igénybevételt is kibír ezek szerint. Köszi!

Kriszta: én nem ismerem őket :(

BORISZNAK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!
ÁBELEKNEK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!

Nyári progi: Apjuk szabin van. 1 nap progi 1 nap pihi.
Barbi az ám nagy "segítség", hogy van kertetek ahol elszöszölhet a gyerek. De lakásban lenni ebben a dögmelegben meg úgy alapvetően nem egy nagy élmény se a gyereknek se a szülőnek. Játszótér is elég kihalt volt mostanában :roll: Pl voltunk Dédinél és egész délután elkapálgatott Kamilla a kertben. Tökre élvezte. De kert hiányában el kell mennünk mindig valahová akár csak a Dunapartra pl.
Igy hogy Apafej szabin van, voltunk a Csodák Palotájában (nagyon ajánlom! Kamillát alig bírtuk kirobbantani és ahhoz képest nem oly drága dolog), másnap pihi, tegnap pedig ZOO volt egész nap. Ma pihi. Holnap irány Fonyód, ahol barátaink látnak minket vendégül egy pár napra, aztán Pécs.
És Fibi igen Kamilla is ha unatkozik akkor Borit piszkálja vagy nyűgős és dől jobbra-balra. Jobb szeretek vele kimenni, bárhová csak ne itthon üljünk, akár csak bicózni a környéken. Neki kell a kinti "szabadság" idebenn ebben a melegben nem tud magával ő se mit kezdeni.

Ja és félelmek: Kamilla ugye a széltől még mindig parázik, ellenben a ZOO-ban simán megnézte a 3D-s dinós mozifilmet amiben volt egy-két félelmetes rész 8) érdekes dolog ezek, hogy mi az ami ijesztő a számukra és mi az ami nem :roll:

Rylie
rylie
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy zavarlak titeket,egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Dr.Nyulasi Gábort ismeri valaki?Szült nála valamelyikőtök?
Milyen emberke ő?
Hétfőn megyek hozzá,szeretnék egy kis infót szerezni róla.
Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat.

További szép napot

Üdv,
Szilvia

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Rylie,
az igaz, hogy a kert sokat segit, de nem mindig ám :) lásd mi esetünk.
Bálint már az utóbbi időben az udvaron is szekálta az öccsét. tegnapra viszont leesett, hogy mi az, ami ténylegesen hiányzik neki: a kortársak! voltunk egy kispajtásánál (bnőm fia vele egyidős), és órákig kettesben eljátszottak! szal nem feltétlenül A programok kellenek csak neki, hanem B esetében már a haverok is. Persze, Kamilla még 1 évvel fiatalabb.

Barbi,
általában van tanulsága D. Tóth Kriszta írásainak, én alapból szeretem :) tkp. most is azt lehetett leszűrni (legalábbis nekem az jött le), hogy a vidámpark még nem a kicsi gyereknek való annyira.
nálunk most nyáron nincs sajna babacsoport w-ban, de jövöre mindenképp elöre gondolkozunk ezen. jövö hétre meg szervezek egy talit, a babavarrást megtanulnánk egyik ovis anyukától :)
fibi
 
 


Szia Szilvia!

Mindket kisfiamat dr Nyulasinal szultem es maximalisan meg vagyok vele elegedve!
35 koruli fiatal,nagyon lelkiismeretes orvos.
Maganrendelesere jartam,ha nincs gond, havonta hiv kontrollra-en gazos eset voltam masodszor, 2 hetente jartam-.Ejjel-nappal barmikor lehet hivni,ha nem veszi fel,mert mut, visszahiv.
Nem az a nagyon beszedes, de ha kerdez az ember,mindenre valaszol.
Mindket szulesemnel onnantol kezdve,hogy szuloszobara kerultem, vegig mellettem volt, szorongathattam a kezet:-))Mindig a biztosra megy, ha gaz van,kikeri mas dokik velemenyet is.
Szivbol ajanlom!
Remelem segithettem, ha van meg kerdesed, szivesen valaszolok.

Kriszta

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


sziasztok :)

jó rég voltam, minden ünnepeltnek boldogságot és minden újbabának ölelés :) :)

FIÚS MAMÁK, segítsetek légyszi :(
Mi van ha nem műxik a kuki? mármint nem jön hátra kellőképpen. A mi dokinénink azt mondta, hogy 1 perc alatt elintézi :roll: aztán néhány napig fájni fog. Ez tényleg íígy???? Én biztos annyira túlparázom ezt a dolgot, de ha éjjel felébredek és eszembe jut sírni tudnék, hogy mi tévő legyek... :( ha valakinek volt hasonló tapasztalata, megosztaná velem plíz??? nagyon köszi :)

Kép
akata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: