Új privát üzeneted érkezett!

Tinu,
Igen :lol: Mondjuk nem mintha nem próbálkoztam volna az avatar cserével, de vhogy a méretezés soha sem jön össze :roll:
Veletek mi újság? Tünci végül ment bölibe? Csongi miket csinál?

Kép Kép
curse
 
 


Sziasztok!

Macs :) Nagyon szépek a gyerkőcök, gratula!!!! Álmos méreteihez szintén! :D

Fic :) Gratula a pocaklakóhoz!!!

Rylie :) Szupi, hogy Kamillának így tetszett az ovi! És Borit is bevitted, vagy hogy oldottad meg?

Curse :) Klasszak a képek!! :D Alexnek gratula az új tudományához, a nagy étvágyához és a fogkezdeményekhez!! Nem fájlalja a fogát? Adél meg már mindjárt szobatiszta, wow! :D

Kinek hogy ment a beszoktatás/ovikezdés?? meséljetek!!!
Nálunk szinte "túl" simán ment minden :lol: Bálint imádja az ovit, nagyon szívesen megy, reggel alig várja hogy induljon már, rengeteget dumál bent, szépen játszik-eszik-alszik (még úgy is, hogy az oviban megcsúsztak az átalakítási munkálatok és fúrnak-faragnak egész nap..), ovisnénik nem győzik dícsérni. Most a héten volt egy koncert nekik, az Alma együttes jött, hát odavoltak a gyerkőcök, szinte végig táncolták-ugrálták az egészet (pedig olyan szépen leültették őket előtte :mrgreen: ). Viszont ezen a tisztasági csomagos és gyümölcsnapos dolgon behaltam... tavaly minden hónapban vittünk 1x, idén viszont "fenti" nyomásra már nem kérhetnek az ovik (valszeg Ti is emlékeztek az ombucmani viszgálatra), így most nyilatkozatot írtunk alá, hogy önként visszük... :roll:
Na megyek befejezem a főzést 8)
denizsa
 
 


Curse: nálunk még mindig a heti kétszeri csana van Tücinek. Egyelőre. Mert ha sorozatosan megint beteg lesz, akkor kiveszem. :twisted: Hétfőn ment először 4 hónap után, rögtön bekapott egy lázas-taknyos vírust. Még szerencse, hogy CSongi nem kapta el. Csongor nagyon ügyes, már 3 hós kora óta forog mindkét irányban. Egy kis sajtkukac, állandóan jár keze-lába. Hát kíváncsi leszek, hogy mindenben hamarabb fog produkálni-e, mint Tünci? Amúgy meg sok mindenben mások, mert Csongor sorozatosan ébred éjjel, sokkal többször, mint Tünci csinálta. Van, hogy óránként is. A babakocsit sem bírja, nem tud benne 20 percnél többet aludni. És nem cumizik. De ezeken kívül tök rendes gyerek, még mindig főleg Tünci adja fel a leckét a mindennapokban. Nálatok is így van? Dackorszak?

Deni: ne gyanakodj, inkább örülj neki, hogy Bálint ilyen ügyes! :lol: Majd én is teszek egy halovány kísérletet januárban az ovival, hátha... Bár beiratkozni nem hagytak, de mondták, hogy majd ha betölti a gyerek a 3 évet, akkor érdeklődjek. Bruhaha, képzelem.

Kép
Kép
tinu
 
 

 
 

Denizsa,
köszi! :lol: nálunk tavaly zajlott a beszoktatás, két hétig minden rendben volt, aztán otthon volt egy hetet takonykór miatt, és utána jött a feketeleves, ordítás, földrefekvés stb. az idei újrakezdésnél minden ok (kopkopkopp), néha mondja, h sírdogált, mert hiányoztam neki, de örömmel megy be, mosolyog, játszik, eszik, úgyhogy sztem már nem lesz gond. erre az egészre nincs recept, örülj neki, h Bálint ilyen jól viseli!!! Alma zenekart mi is nagyon szeretjük, de azt nem lehet ülve hallgatni, nagyon jók. 26-án itt is muzsikálnak a Faluházban, már nagyon gyúrunk rá.
ficánka
 
 


Tinu :) Jaj, remélem Tünci már jól van!? Ez a közösségbe járás már csak ilyen... nálunk a múlt héten kezdődött az ovi, de ezen a héten már több gyerek beteg (orrfolyás, köhögés), aztán persze nem mindenki tudja egyből otthon tartani a gyerkőcöt, így adják-veszik a bacikat, de hát ez van, ezzel nekünk is meg kellett "barátkoznunk"... :roll: :?
A "leckefeladás" itt is dettó, ált. Bálint okoz fejtörést, mondjuk logikus, ő "hozza" az új helyzeteket, Bencus még leginkább utánozza, ill. már számunkra ismert dolgokat produkál, egy kis hisztin már nem akadunk ki :mrgreen: :lol:
És Tünci cumizik még? csak mert Bencus nagy cumis...

Fic :) Szupi, hogy ilyen jól ment az újrakezdés Nálatok! :D Mondjuk nálunk földhözverős ordítós hiszti sose volt, inkább a "néma ellenállás" (nem öltözünk fel, húzzuk az időt a végtelenségig, stb.), idén már egyedül öltözik (még a ruháját is sokszor ő veszi ki a szekrényből 8) ), kiosztja a búcsúpuszikat és csőő!
Az Alma eddig kimaradt vhogy az életünkből (na igen, látszik hogy nem Minimaxolunk sokat :mrgreen: ), de nagyon tetszett, a zene is és ráadásul jó előadók is, bevonták a gyerekeket a buliba, ahogy azt kell :D

Fibi merre van???
denizsa
 
 


Sziasztok!

Hú de rég írtam, de olvasni szoktam ám, majdnem mindig, most én voltam rídonli. De valahogy nem esett volna jól írni, mert csak panaszkodtam volna... nem voltam túl jól, az egyetemet sem sikerült befejezni és még sorolhatnám. Szerencsére családilag jól vagyunk, Bendi is egyre jobb fej, már beszél nagyon sokat a kezdeti nehézségek ellenére és már az oviban sem panaszkodnak rá. :))))) A betegségemet, amiről írtam nektek sokszor, végül is pszichésnek nyilvánították, most szedek rá gyógyszert és sztem jobban is vagyok, végre!! :)) Mostanában nem szoktatok találkozókat szervezni? Jó lenne összefutni, már annyira nagyok a gyerekek, hihetetlen, hogy mikor először írtam ide akkor még Bendi a pocakban volt és most meg már több, mint 4 éves!! :) És egyébként bevallom én most kezdem igazán élvezni az anyaságot, mert Bendi egyre kezelhetőbb és olyan sok szeretetet ad és ezt már nem árnyékolja be a sok probléma, ami persze nem volt eddig sem sok és nagy, de rengeteg aggódás, hogy ezek az apróbb nehézségek, esetleg nem-e egy nagyobb probléma előjelei. De úgy tűnik, csak akaratosabb és lassabb, mint a többi gyerek, de már kezdi kinőni, ami valszeg annak is köszönhető, hogy már tud beszélni és a többi gyerek az oviban már nem úgy néz rá, mint egy csodabogárra, akinek nincs hangja. :))

Szóval jól vagyunk meg minden és próbálom most már többet írni ide is, bár látom sokan eltűntek, nem csak én.

Ruz

U.i: ajánlok nektek egy honlapot, hátha valakinek még szüksége lesz rá :)
http://www.cegugyekvarosa.hu
ruzicsky
 
 


Curse: Annyira helyesek a gyerkök!! És nálatok annyira hasonlít Alex Adélra, mint Macsnál Álmos Fülire :) Nekem ez annyira csudaszámba megy, mert nálunk nem hasonlítanak a lányok, hiába egyneműek. Max a szemük színe :)
Lelkidolgok: az az igazság, hogy nagyon ijedős lettem. Sokszor kételkedem magamban, hogy mit láttam, hogyisvanakresz stb..emiatt persze jó sok hülyeséget csinálok amiatt ver a víz. :( De az okosok azt mondják, hogy ez normális és majd idővel elmúlik. Hát remélem.. :roll: mindenesetre ha van más aki vezethet helyettem, akkor rögtön átadom a kormányt. És a buszoktól különösen fosok. :oops:

Tinu: dackorszak az nálunk is dívik. Ezerrel megy az "elszakadás" én már nagy vagyok, én egyedül, mindent én én én én - a sok énakaromból persze van amit lehet neki egyedül, de sok van amit meg nem. Pl egyedül átkelni a zebrán egy nagy forgalmas úton stb stb ami még veszélyes számára és ha azt merem mondani, hogy nem, akkor ne tudd meg..eladja a házat úgy ordít. :roll: Szóval nehéz ügy Kamilla mostanában. És az a baj, hogy az Apjánál el is éri a célját ezzel az óbégatással és hát igy sose lesz vége. Én viszont annál inkább kötöm az ebet a karóhoz, igy nagy harcaink vannak :?

Ruz: szia te kis zugolvasó :) Örülök, hogy jobban vagy!! És látod látod Bendivel is minden rendben! Szuper, hogy minden jó irányba terelődött! Írjál azért majd még, meg tegyél fel képet!

Deni: ovizást "szerencsésen" meg tudjuk oldani, mert Apjuk szabadúszó lett :( és igy most ő vigyázz Borekra itthon amig mi ovizunk Kamillával.
Hát evvan...

na menek házikókat rajzolni a bugyikba, mert persze mindent azt utsó pillanatra hagytam :oops: :P

Rylie
rylie
 
 


sziasztok,
ha már mindenki beköszönt, én is.. :D minden "réglátottnak" üdv

Az ovi nálunk akkora halihó, hogy csak.....imádjuk és annyira élvezem a 3,5 évesemet is. Vége a hisztikorszaknak (2 hónapja nem volt már :wink: hehe) Az élet gyönyörű :)

Épp magánovi nyitási projekten tépelődöm, de a bürokrácia annyi akadályt gördít, hogy nem is tudom.....no majd meglátjuk.

A gyerkők nagyon aranyosak és milyen nagyok már!!!

Barbi, nektek is elindult már az ovi? és?
Szrek, küldj képet a fiúkról mert vagy nagyon rég küldtél vagy én nem láttam :)

Kép
akata
 
 


Deni: Tüci "megúszta", egyelőre maradt a csana és a mai napon pótoljuk a múlt heti kimaradtat. Szerencsére nagyon szereti, bár sejtem, ha mindennap kéne mennie, azért nem lenne annyira lelkes. De nagyon szereti Ági nénit, és van zenebölcsi, amit meg külön imád. A cumit már ezer éve elhagyta, hamarabb, minthogy a szopiról leállt volna. Fura, de egyszercsak cumi helyett inkább cumisüveggel aludt el. MÁshoz meg nem nagyon kellett neki. Úgyhogy cumi nincs. Bencus szopik még?

Ruz: érdekes, épp tegnap gondoltam rád. Hogy vajon miért nem írsz a topikba, meg hogy mi lehet veled, jársz-e még a Hédihez stb. De most olvasom, hogy kezdenek rendeződni a dolgok és ez olyan jó! :)

Kata: magánovi tök szupi! REmélem, beindítod! :P

Rylie: én meg most tanulok vezetni. MÁrmint jogsim van, csak soha nem használtam. Most meg szeretnék vezetni, csak nincs kocsink. Apumtól megkaptuk az ezeréves Skodáját, de azt azért nem egyszerű. Az uram csak a Sárán autójának hívja, mert szerinte van tudata és gonosz. :lol: A harc nálunk azért ugyan van, de hamar átmegy olyanba, hogy látom, csak a szeretet kell neki és már tök mindegy neki, min is üvöltött, most már csak azt szeretné, hogy megöleljem. Ha meg nem ilyen van, mostanában kikísérem a konyhába, hogy addig ottmarad, míg abba nem hagyja. Érdekes, ez működik.

Kép
Kép
tinu
 
 


Na tessék, hétfőn kezdenénk az ovit, erre ma reggel Kamilla csuma takony (ezer éve nem volt taknyos) és kicsi láza is van :cry: :cry:

SOS ötleteket várnék, hogy mi az amivel két nap alatt helyre lehet rántani a gyereket, hogy hétfőre jóóóóól legyen!!
Kapott: homeobogyókat, cebion cseppet,
sajna a teát nem szereti
porszippanytúzunk is neki

:roll: 3 nap elég, hogy kijöjjön a takonyból??? :roll:

R
rylie
 
 


rylie írta:
:roll: 3 nap elég, hogy kijöjjön a takonyból??? :roll:

R


Simán! 8) Én még ezüst-kolloidoznék.

Majd jövök bővebben is :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi: hát nem lett elég 3 nap :( Igaz láz elmúlt, takony sincs már, de igen csúnyán köhög. Igy pedig semmiképp nem akartam oviztatni. Szegény teljesen kivolt, hogy megint nem mehet :roll:
Persze Bori is elkapta, ő is lázas volt hétvégén...úgyhogy du megyünk kollektíve dokihoz.

Tinu: igen én is elkülönítem ha már nem lehet vele bírni, aztán valahogy lecsöndesedik magában és visszajön játszani. Csak ezt nyílt terepen nehéz alkalmazni :)

Rylie
rylie
 
 


nagyon szépen köszönöm a mei tai és ergo-s hozzászólásokat is. azóta kipróbáltam egy mei tai-t, s láttam ergo-t is. az a gond, ha a hátamra szeretném benne tenni a gyerkőcöt akkor biza azzal még várni kell mindkettővel. mei tai még előre is nagy volt (lifegett benne Emma), s nagyon lent van (lehet ha nagyobbak lennénk nem így lenne).so egyenlőre marad az előlkötözés. s még nemtom mi lesz később...

Emma már hátról hasra is megtalálta az utat. pörög körbe-körbe.
másik nagy kedvence a nyálzás. fröcsög :lol: . aaaaaaaaannyira cuki :lol: :lol: :lol: .
énekelget, vigyorog, s ahogy játszik! úgy el tud mélyülni,h azt meg kell tőle tanulnom :wink: :lol: 8) :lol:

Angi nagyon vidám, lelkes ovis :lol: Olyan simán ment a beszoktatás, h csuhaj :lol: aaaaaaaanyira ügyes! :lol: s olyan megnyugtató, h szuper helyen van, szuper kezek között :lol: :lol: :lol:

Rylie! Kamilla már meggyógyult?

Tinu! én is ezeréves Skodán kezdtem 8)
öröm ilyen cumis "sikersztorit" olvasni :wink:

Fic! engem ugyan nagyon nem ismersz, de én homeoztam 2.szülés előtt. s ég és föld különbség. +an :wink:

Ruz! egy buli az tényleg szuper lenne...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Képek nagyon cukik :lol: :lol: :lol: !
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Mi is megkezdtük hétfőn a beszoktatást,s ennek örömére mára Eszter belázasodott, betaknyozódott (és persze én is, mert hétfőn olyan kedvesen segítettem a legtaknyosabb gyereknek az oviban )
Most a neten keresgéltem a "csodaszereket" és ezt találtam:
LGG probiotikum.
Átütő orvosi kutatatási eredménynek tekintik, ami segít a nátha, egyebek leküzdésében!
KI TUD RÓLA VALAMIT?


Sorry, h csak ennyi, de én is kivagyok... :?

Kép
Kép
szelloke
 
 


Sziasztok!

Lassan 3 hónapja, hogy nem jelentkeztem... Először is: olvastam a gratulációkat Laura születésekor, nagyon köszönjük szépen így utólag is.
Meg vagyunk, vannak jobb és rosszabb napok, de ez főleg a második hónapra volt jellemző. Zsófin akkor jött ki minden, úgyhogy volt sikítva hisztizés, meg minden egyéb finomság. Mostanára már eggyel jobb, most már csak a "sima dackorszak" maradt. :) Laura tündérke, szerintem lassan másfél hónapja, hogy átalussza az éjszakákat, és a második hónaptól az elalvás is könnyebb, mert az bizony az első hónapban sok-sok sírással ment csak. Ezt meg én elég ramatyul viseltem.

No de nem is ez a lényeg, hanem, hogy olvasom, hogy az oviban sorra betegednek meg a gyerkők. Nekem homeopátiából az Echinacea-t ajánlották, mint immunerősítő. Egy hétig minden nap 5 golyót kell szedni, egy hét szünet - és ez így váltakozik. Mi a múlt héten kezdtük, és rögtön hétfőn a játszóházban tartott minioviban volt két takonykóros gyerek. Péntekre Zsófin is kijött, szombaton még valamennyire folyott az orra, vasárnapra meg mintha elvágták volna. Nem tudom, hogy ez most az echinaceanak volt-e köszönhető, de szerintem az is benne volt a buliban. Úgyhogy én most az fogom adni a csajszinak a télen.
Curse-val még keresünk valami multivitamint. Anyum a Szent-Imrében dolgozik, jóban van a gyógyszerészekkel, Őt kértem meg, hogy kérdezősködjön utána, hogy melyik az igazán jó vitamin.
Ha Ti tudtok ajánlani, amiben inkább természetes vitaminok vannak a szintetikusokkal ellentétben, akkor szívesen megnézegetném azokat is.

Csudik a gyerekek, hihetetlen, hogy akik Lauránál előbb születtek néhány héttel, hónappal, már mekkorák. Rohan az idő...
Kép Manducában Kép Laura Kép Ez a nézés.....

Ani
manitou
 
 


Barbi: valamit nem jól csináltál a mei tai-al,már bocsi :) mert abban pont az a lényeg, hogy be tudod állítani a "hosszát" és akár egész pici babát is magadra tudsz aplikálni. Bori 4 hósan már simán "ült" a hátamon mei tai-al, ergoval ez kb 6-8 hós korától ment.
Ha kiteríted a meitai-t akkor a test részét fel kell tekerni és igy tudod csökkenteni a méretét, a madzaggal meg olyan szorosra húzod magadon, hogy ne mocorogjon a gyerök hátul. Szóval mennie kell ennek! Itt találsz használható leírást , videót stb róla: http://kozycarrier.homestead.com/instru ... anchor_336

Jobbulást minden taknyolónak!!
Mi kaptunk orrcseppet amiről persze kiderült, hogy szteroid+antibigyó van benne :? igy kb kétszer adtam be nekik, de nem sok haszna volt. Maradtunk a kanalasnál+euphorbiumos orrsprickánál és várunk, mig kidolgozza magát a cucc. Kamillateás inhalálás megy még. Ennyi. Még mindig van bennük anyag, mert Kamilla is az orrán beszél, Bori meg csúnyán köhög.
Hétfőn viszont megyünk oviba, úgyhogy addigra csak kijön belőlük minden vacak.

Rylie
rylie
 
 


Sziasztok,
Manitou,
gyerkőid nagyon édesek :-D
Köszi, echinacea+vincetoxicum felváltva nyomul nálunk, már kb 1 hónapja kezdtem őket "erősítgetni", s lehet,h emiatt nem lett nagyon durva Eszternél sem a betegség...
Az LGG pedig egy tablettában benne van, Zuram vett is: MULTI TABS, Immuno KId a neve, elméletileg 4 éves kortól adható (gyerekdoki szerint E is kaphatja...). Ahol olvastam róla, mindenütt csodaszernek mondják!

Rylie,
remélem hétfőn már tényleg mehettek, még szerencse, hogy nem dolgozni kell visszamennünk, hanem könnyen otthon maradhatunk betegség esetén ezekben az időkben. Nem tudom a munkahelyek ezt hogy tolerálnák :?

Jóéjt!

Kép
Kép
szelloke
 
 


Barbi: én ma feltettem Csongit a hátamra Ergóban is és kendőben is. Neki mindkettő tetszett. ERgóval jól megszorítottam, azért a kendő szerintem jobban tart ennek ellenére. Nem lifeg benne és el is aludt rajtam. Igaz, lentebb van, de akkor is így lesz, ha nagyobb lesz a gyerek. :lol: A kendővel meg az a baj, hogy ugye Csongi is kapott sínt a lábára és sínestül nem tudom feltenni a hátamra, mert nyomja az oldalamat a sín. :lol: Ráadásul eléri a hajamat a gyerek és nagyon tépi! Ez a mániája amúgy, mert ahogy tudja, mindig megragadja a hajamat és el se engedi. Tisztára kismajom! :lol:
Jön valaki a hordozós hétre? Én pénteken mennék arra az előadásra, ahol az éjszakai nemalvásról van szó. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


:D mik derülnek ki, itt micsoda hordozás folyik :D
nekem először ma volt saját magamtól kötötten batyuban a hátamon a gyerek, íme: Kép
nagyon nagy aha-élmény a hordozás, de azért nehéz megtanulni, gyakorolni

Tinu,
még nem tudom, de lehet, attól függ, hogy alakul a hetünk, még a programokat se néztem
Csongi is kapott sínt?

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szrek,
a fotón elképesztően nagy a kisebbik fiad!!!!!!És mennyire szép nagy szemei vannak! Hogy hasonlít Ábelre!

Kép
Kép
szelloke
 
 


Rylie :) Ezt a szívást...! :( Bulást a gyerkőcöknek!!! +++++++++++++++ Javultok már?? Milyen orrcseppet kaptatok?

Ruz :) Örülök a jóhíreknek!! :D :D

Barbi :) Gratula Emmának a pörgéshez!! :D És Anginak a gyors beszokáshoz!! :D Ugye jól emlékszem, hogy ez Waldorf-ovi?

Szrek :) Tök klassz a kép Rólatok!! És nekem is az ugrott be, mint Szellőkének, hogy hihetetlen, mekkora már Áron!! :o :D

Manitou :) Nagyon jók a képek!!! Szépek vagytok! :D

Tinu :) "Gonosz tudatú autó" :mrgreen: :lol: ezen behaltam! Akkor Te kísérted az ördögöt, ha ezt vezeted?? :lol: De jó, hogy ilyen simán leszoktatok a cumiról! Bencusnak alváshoz még kell (3 is...), de legalább napközben hajlandó megválni tőle. A szopiról meg pont egy éve szokott le, hú de rég volt... Hajtépés meg aúúú :mrgreen:
denizsa
 
 


:) köszi, hát az úrfi csak 5,6 kiló, de elég hosszú tényleg :) kis madárcsontú :mrgreen:

Manitou,
wow, tényleg az a nézés :) nagyon helyes mindkét lány és tök jó a manducás kép! :)

képek, gyerkők helyesek, és Alex tényleg tiszta Adél :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szrek: de ügyes vagy! ÉN ilyen picin még nem mertem felkötni a hátamra Csongit. Most már a hóna alatt megy el a felső szár, ezt tudom, mert TÜcit is így kötöttem.
És igen, Csongónak is kell a sín, sőt kettő is. :? De az egyiket már csak estére adom rá, az a lába szerintem már rendbe jött.

Kép
Kép
tinu
 
 


Kamilla első napja az oviban hurrá hurrá!! :lol:
Haza is zavart, úgyhogy majd alvás után menek érte. Nagyon kiváncsi vagyok és tisztára izgulok, hogy fog alakulni neki a napja. Bori meg kidőlt, mert nem bírta a korai kelést ami nekem és Kamillának is nagyon furcsa volt. Szerintem azért is küldött el, mert még félig aludt és nem tudta mit beszél :mrgreen:

Deni: persze a patikában derült ki, hogy valami szteroidos+anitibigyós orrcseppet írt fel a dokink, és a patikus többször is elmondta, hogy CSAK egy cseppett adjak a gyereknek a szteroid miatt, na ezek után kb 1x cseppentettem Borinak és 2x Kamillának és ennyi. :roll: Mivel átütő hatást nem értem el, tovább meg nem mertem használni. Inkább az euphorbiumot.

Ani: én erről az LGG proizéről nem hallottam még...gyerekek arik :)

Szrek: Áron hűű tényleg csak két hós még a lelkem?? Simán eladhatnád 4 hósnak is :D Szépek vagytok!

Szrek, Tinu: nagyon ügyik vagytok!! Nekem sose ment a kendőzés hátra...amikor Kamillával akartam, akkor ő már akkora volt, hogy mindig felült a hátamon (értsd derékszöget zárt be a hátam és az ő háta) és azt hitte, hogy lovacskázni fogunk :? :P szóval sose ment. Borival már meg se próbáltam...

Tinu: sín :( ó szegényke...ámbár gondolom akkor Téged jobban zavar, mint őt 8)
Mi is voltunk Borival ortopédián...hát érdekes volt...lehet, hogy lúdtalpas lesz a lány, de lehet, hogy nem. Lehet, hogy van egy harmadik bokája :o , lehet, hogy nem. Lehet, hogy kinővi, hogy befelé áll a lábfeje, lehet, hogy nem.
:x Magamban én meg azt gondoltam, hogy lehet, hogy lőtted a diplomádat, lehet, hogynem :twisted:
Ja és ortopédus szerint nem jó a lakásban a cipő a gyereken, mert az idézem: "nem életszerű"!! Szóval? Akkor? Egyik doki ezt mondja a másik meg azt...egyik nap van a gyereken cipő a lakásban a másik nap csak vastag zokni. 8)

Rylie
rylie
 
 


Rylie,
köszi :) de nekem azért nehéz a hordozás, nem mindig sikersztori és ma pl tökre ficergett, kidugdosta a karját, így nem tudtam batyuba kötni. De nagyon remélem, fog sikerülni, és akkor már csak egy szakajtó gyerek kell, hogy kihasználjam a tudást :mrgreen:
és ma voltunk 6hetes kontrollon UM-nek új haja van 8) és pénteken elmegyünk 6hetes csípőszűrésre is :mrgreen:
ortopéd dokitok :twisted:
és csajod már ott laszik? wow 8)

Tinu,
pont ma ficergett, most már kidugdossa a kezét, szóval kevésbé vagyok vagány. Meg eddig youtube-ról próbáltam elöl is kötni, de aztán voltam egy lány vizsgatanításán (hordozókendőző oktató lesz) és ott volt Ónodi Ági is és bazi sokat számít a profi segítség, az apró trükkök, amiket az ember magától nem talál ki
mondjuk én nagyon türelmetlen kötő vagyok :roll:
Csonginak hajrá a sínekkel :D

Szelloke,
bulást :) csak a reklámját láttam az lgg-nek, de nem tudom,milyen

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szrek: remélem, tényleg eljutok a hordozós előadásra, meg hogy tényleg lesznek ott hordozóban segítők, mert a kendővel hátazást kéne egy kicsit gyakorolni. Bár lehet, elég lenne, ha veled taliznék. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Szrek: szakajtó gyerek :lol: :lol: HAjrá, hajrá!
Mennyire új a haja? Mert a múltkor én is voltam nála és nekem is feltűnt, hogy új a frizkója, de végülis hasonló mint volt, szal nem olyan drasztikus hogy pl hidrogénszőke tüsifrizi :mrgreen:

Na épp az ilyen bénázások miatt lettem én ergo párti!
A kendőhöz nekem nem volt elég türelmem.

Rylie
rylie
 
 


sziasztok!

Deni,
igen, Alma zenekar csudaklassz! nagyon szeretem, h sok hangszert használnak, "komolyan veszik" a gyerekeket, nagyon jók a dallamok és a szövegek is, és ahogy láttam, minden gyerek és szülő nagyot bulizott őket hallgatva. V-t azért kissé megviselte az újraovizás, sok volt neki a kihagyás és most még a kistesó is érkezik, kicsit bizonytalannak és félénknek láttam eleinte, de mostanra egészen jól belejött a kiskrampó. aztán délután meg dúl a szerelem köztünk. :)

Barbi,
úgy emlékszem, abban az időben kezdtél írogatni, amikor én már éppen inkább nem. mesélj, pontosan mit és hogyan használtál? köszi a segítséget!

gyerekek csodaszépek!!!
fic
ficánka
 
 


Sziasztok!
Bocsánat a betolakodásért, látom összeszokott kis csapat vagytok, de hátha tudtok segíteni...
Szülésznőt keresek az Imrében, és friss tapasztalatokat várok.
Olyan valakit szeretnék, aki persze amellett, hogy szakmailag jó, kedves, türelmes, ráadásul még nem is a pénzre megy.
Gondolok itt olyanra, hogy nem közli előre (esetleg utólag) a tarifáját, örül annak, amit kap, és az NST-ket sem magánban tudja csak megcsinálni. (Nem baj, ha nem a "felkapottak" közül való...)

(Szültem már itt, akkor is volt fogadott szülésznőm, akivel szakmailag, emberileg meg voltam elégedve, csak hát az anyagiak... Sajnos rákérdeztem a tarifára és mondott egy elég nagy összeget, ráadásul az NST-t külön kell fizetni és alkalmanként az sem kevés. Ez most sajna anyagilag nem fog menni, ennek ellenére szeretném, ha nem az ügyeletes lenne csak, pláne, ha nagyüzem lesz éppen.)
Köszi!
vancsura
 
 


Vancsura: Czakker Jutka talán...elsőt szültem vele 3 éve. Őrá illik illetve illet amit írtál. Azóta nem tudom változott-e nála a helyzet.. :roll:

Rylie
rylie
 
 


Vancsura,
én most júniusban szültem Vass Gabival, minden illik rá, amit leírtál ;) priviben, ha gondolod, küldök számot

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Rylie,
nem, nem hidrogénszőke tüsi :mrgreen: de azt nagyon megnézném :mrgreen: olyasmi, mint a szokásos, csak tök jól formára van nyírva, egész más tőle :) legalábbis kívülről :mrgreen:

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szrek: Azta mekkora Áron!!! Laurát még nem merném hátra kötni... próbáltam MT-t, és még a lábait sem tudtam szép terpeszteni annyira, hogy kint legyenek. Így lett végül manducánk, abban van hely belül a lábikóknak.

Szellőke: én kösz, mert én erről a vincetoxicumról még nem hallottam, de utána olvastam és már meg is vettem. Ezen a héten az Echinacea van soron, de jövő héten Zsó kapja a vincét. :) Arról olvastott esetleg valaki, hogy ezt csak kúraszerűen (4-6 hét) lehet használni? Mármint azt hiszem az Echinacea-ról olvastam.

Vancsura: én nemrég szültem Vastagh Évával, de azt hiszem, hogy már csak a régi pácienseit vállalja el úgy, hogy nem hozzá járnak nst-re. A többi mind illik rá is. :)

Ani
manitou
 
 


Rylie , Szrekuc, Manitou! Köszi!
Barátnőm szült mostanában Czakkel Juditnál, neki nem volt egy élmény a szülés (mondjuk szerintem nem a "személyzet" miatt...)
Vass Gabi száma érdekelne, de küldök egy privit is.
vancsura
 
 


Manitou,
nincsmit :-D
Szünetet kell tartani tudomásom szerint, de lévén,h felváltva használod sztem az a szünet hét, amikor a másikkal tömöm a gyereket :-D /Saját elmélet/
Lgg ápdét:
az utcában kruppos gyerek anyukája az egész téli időszakra való mennyiséget beszerezte, merthogy tavaly az Immuno kids-et adta a kisfiúnak és nem szedett össze semmilyen (?!) légúti fertőzést az oviban.
ÉS nincs részesedésem :lol:
Rylie,
Kamilla hogysmint az oviban?
Nálunk második beszoktatás-mentes délelőtt kiakadt a szentem és sirdogált egész nap. De óvónénik aranyosak voltak ahogy levettem,és hétfőn folyt.köv.
Azrét megszakad egy picit a szívem. De legalább bizonyított, hpgy szeret engem és ragaszkodik :lol:
Pussz

Kép
Kép
szelloke
 
 


Én Anyum Szent-Imrében dolgozik, és jó ismerősei az ottani gyógyszerészek. Megkértem, hogy kérdezzen utána, hogy milyen vitamint javasolna Zsónak (jó lenne ha természetes vitaminokat tartalmazna, ha van ilyen egyáltalán) és most mondja Anyum, hogy FLP-s gyerekvitamint hoz majd nekünk az egyik gyógyszerész. Próbáltam rákeresni most a neten, de össze-vissza ír mindenki mindent. Van róla tapasztalata valakinek? Illetve tud valaki valami szupi vitamint? Egyelőre ez az Immuno Kids a legszimpibb...
Curse, Ti végül mire jutottatok e téren?

Ani
manitou
 
 


HELP:
Aki postán adta le a gyes igénylést az EREDETI papírokat csatolt???? :shock: :roll:

Kép
Kép
szelloke
 
 


Szellő

MÁSOLAT!!!!!!!
macskanyu
 
 


Szellő: ovi úgy megy, hogy reggel amikor megyünk befelé Kamilla bepróbálkozik, hogy "Annyyaa maradj velem", meg "miért kell a gyerekeknek oviba járniuk?" de amint beérünk törlödik minden és rohan befelé. Szerencsére van már egy kis barátja: Bendegúz :) lánnyokkal nem barátkozik, még.
Első héten amikor mentem érte, akkor büntetett, mert épphogy csak köszönt nekem. Tegnap azért már örült amikor látott :)
A gond megint a csuri témánál van :roll: nem szól, utsó pillanatra hagyja a kimenést, és persze be-becsurog az eleje. Sőt volt már egy bekaki is :( Úgyhogy emiatt egy csöppet el vagyunk keseredve, mert azt hittem, hogy ezen már túl vagyunk, illetve, hogy ezt csak itthon míveli. De nem :( Megint ott tartunk, hgoy "nem akarok" elmenni, hisztizik, hogy nem kell neki, közben meg látom, hog ymindjárt becsinál :? ráültetem, csurog is, és amikor kérdem, hogy miért kellett ezt a hisztit levágni, annyit mond, hogy "nem akartam eljönni" ... :roll: Úgy látom, hogy sajnálja a ráfordított időt...egyszerűen már ötletem sincs, hogy mivel lehetne rávenni, ráébreszteni, hogy a klotyón eltöltött idő nem időpazarlás. :cry:
Na ezt csak azért, hogy valami üröm vegyüljön az örömbe...
Pedig amúgy nagyon könnyen megy ez az ovizás...

Vitamin: nem tudom mennyire jó az, ha plusz vegyi izékkel előállított cuccokkal tömjük a gyereket. :roll: Hozzáteszem, ez nálunk is nagy dilemma...és magam sem vagyok elkötelezve se ide se oda. Apjuk szerint a mai ételek, húsok, zöldségek, gyümölcsök már nem olyanok, mint rég és ezért kell(ene) valami kiegészítő. Én meg ódzkodom a tablettáktól, mert kicsit olyan érzésem van, hogy ilyen tablettásmegoldó világot élünk és ezért kapható annyi féle fajta tabletta, ami főként jó biznic a gyógyszergyáraknak.. :roll:

Rylie
rylie
 
 


Rylie: a bepisi nálunk is ugyanilyen! Tücinél gyakorlatilag minden pisilésnél új bugyi kell. Szerencsére a kakilás már stabilan megy a bilibe, mert attól agylobot kaptam én is. Én is úgy látom, hogy csak akkor megy el pisilni, mikor már muszáj, vagyis mikor bemegy az eleje. Akkor hirtelen feltűnik neki, hogy opszi, pisilés! Mindegy, ezen már nem agyalok, majd elmúlik. Az dühítőbb nekem, hogy ha sokat iszik, mert épp jó buli, hogy minden szart összeiszik, akkor meg be is pisil, nemcsak az eleje csurog. Tegnap már pelut adtam rá, mert untam a takarítást. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,
Majd még jövök bővebben is, de HELP, aki nagyon fent van a teszen :D Le tudna nekem csapni vmit? Ma jár le, 9 óra van még hátra. Én nem vagyok regisztrálva, mert nem csípem a licitelést, viszont az egyik nagy kedvenc naci van most nagggyon olcsón, egyébként az összeg sem horror, kemény 211 ft eddig 8)

Kép Kép
curse
 
 


Curse,
dobj egy linket és lecsapom neked
mélben is küldheted!
macskanyu
 
 


Macs,
Köszönöm!!!!! :D :D Küldöm gmailra :D

Kép Kép
curse
 
 


Gyanús volt nekem ez a jajdeszeretekovis lenni hozzáállás Kamilla részéről, illetve kb sejtettem, hogy nála később esik le a húsz fillér, hogy ez most már fix dolog lesz az életében. Tegnap sokat "anyázott" napközben, de ovinéni szerint egy kis vigasztalás után hamar túllép a dolgon. Viszont megint várt rám a szeretetcsomag 1db pisi bugyi 1 db kakás bugyi :cry: :cry: Dajkanéni jó fej, mert kimossa őket amennyire tudja...
Tegnap megint volt nagy lelkifröccs, aminek az lett a vége, hogy nem akar elmenni, mert játszik, és különbenis hagyjam már UNJA A TÉMÁT!!! :x
Egyszerűen lövésem sincs, hogy mi a fenét találjak ki amivel meg tudnám győzni, hogy menjen el wcre az oviban. :?

Esetleg nem tudja valamelyikőtök, hogy az AnnaPeti sorozatban nincs erről véletlenül egy mese?? Mármint a bilizéses témáról?
Vagy mi is votl annak a könyvnek a címe ami a kakitémát járta körbe?? Anno, mintha Votiv írt volna róla, nem??

Azt hiszem megint a jutalmazásos módszer lenne a jó Kamillának, de most vigyek minden délután magammal csokit és ha nincs szeretetcsomag akkor jár a csoki, vagy hogy?
Totál tanácstalan vagyok és elkeseredett :(

Ötlet?

Rylie
rylie
 
 


Rylie,
hú,nemtom, ez nagyon nehéz, Ábus csak délelőtt van, de nem akar pisilni, szuperül tudja tartogatni;a jobbfej óvónéni külön szokott rá figyelni, hogy pisiljen (külön megy vele,tök aranyos :D). Kakilni nem szokott az oviban (eddig), de azzal még nekünk is van dolgunk ;)
++++ok! :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Rylie: én is néztem már Anna és Petit pisitémában, de NINCS! Állítólag direkt. Na mindegy. Nekünk a Bilikönyv van meg, de ahhoz Kamilla már nagy. Az még picibb gyerekeknek jó. Nem egy nagy durranás amúgy.
Nálunk tegnap két gatya és két bugyi várt a csanában. :) Nem lehet, hogy te dimenzionálod túl ezt? Nem csodálom, hogy Kamilla unja már a témát. :lol: Szerintem elég nyomás önmagában az ovis lét, nem stresszeld már te is ezzel. Emlékszem, nekem vérciki volt a bepisilés az oviban. Hidd el, látja majd, hogy más gyerekek, nem pisilnek be... Hagyd a lelkifröccsöt, az később se fog bejönni. :mrgreen: Csak azt érzi belőle, hogy nem tud megfelelni neked.

Kép
Kép
tinu
 
 


Hááát találtam egy kakikönyvet a neten, de ez borzasztóóó :o ..szal biztos nem veszem meg!

Egyébként boszitopik, mert tegnap kétszer is kakkantott a wcbe! :) Nagoyn boldog volt és hát mi is körbeajnároztuk ahogy kell. :P

Tinu: valahol tisztában vagyok vele, hogy én stresszelem túl a dolgot :( és ahogy tegnap keresgéltem a neten számos hasonló problémáról szóló fórumot találtam, és igy megnyugodtam, hogy ez egy általánosnak mondható gond ilyen sziutban a gyereknél.
CSak attól vagyok kissé zabosabb a témára, hogy lassan 4 éves és egyáltalán nem mondhatnám stabilnak ezt a pisi/kaki témát nála :( Voltak jobb napok és rosszabbak, de alapvetően állandóan nekem/nekünk kellett lesni, hogy mikor hogy ugrál és mikor zavarjuk el klotyóra. Egyedül a kaki ment már eeeégszen jól, mert azt tényleg maga intézte. Ez most független az ovitól.
MEg azt is nehezen viselem amikor szól az ovinéni, hogy megint van csomag :( pedig mondja, hogy nem az a baj, hogy becsúszik, hanem az, hogy nem is szól és félnek, hogy kicsípi a popiját a cucc.
Node megpróbálom összeszedni magam és nem szólni semmit ha mégis van valami baleset :)..kivárjuk...hátha szépen megoldódik a dolog magától. Lehet, hogy beveszek egy sedatifot mielőtt mennék az oviba érte :mrgreen:

Szrek: barátném kislánya épp ezt csinálta: képes volt egész álló napra visszatartani, mert ő kizárólag pelenkába volt hajlandó csinálni és inkább nem csinált sehová. Másfél nap :!: után feladták a szülők és adtak rá pelenkát...Lassan 5 éves és úgy szokott le erről, hogy pénzt adtak neki, ha a wcbe csinált amit ha összegyüjtögetett akkor vehetett rajta magának játékot. hm.

Rylie
rylie
 
 


Rylie,
Ábus pisil, csak figyelni kell rá, mert ott vmiért nem szeret, itthon működik a dolog, szóval jófej az óvónéni, hogy amikor fogmosás pisi van, akkor külön ügyel Ábelre, hogy biztosan pisiljen. Ő délelőtt nem kéredzkedik ki, reggel meg délben pisil, aztán otthon már pisil, de az oviban csak egyszer, amikor nagyon muszáj, mondjuk tökéletesen megértem :D A kakival van gond, de majd idővel az is megoldódik talán.

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Macs,
köszi a választ :-D

Rylie,
először nekem az jutott eszembe, hogy "sz@rd le!"
De viccen kívül, Kamilla már okos, nem bírnád vele megbeszélni, hogy sokkal kevesebbet tud játszani,ha át kell öltözni a becsurgatás miatt? Én régebben balasetekkor néha mondtam E-nek,hogy látod, most a feltakarítással megy el az idő ahelytt, hogy játszanánk, pedig anya úgy szeretett volna ezt vagy azt játszani épp... És eléggé bejött Nála. Inkább villámgyorsan lezavarja,s jön vissza játszani.

Nálunk az ovi lebetegítette a családot :-(
Eszter a negyedik beszoktatós naptól beteg, és fájdalomra panaszkodás nélkül lábon kihordta a kétoldali középfüllgyulladást, s csak akkor vittem vele dokihoz, mikor 39,7 lett és megláttam, hogy felszakadt a dobhártyája és folyik a füle. Azóta alig hall, antibiót szed és várjuk,h a másik meggyógyuljon,s ne kelljen szúrni.
Ma meg azon parázok, hogy olyan sárgás a színe, hogy félek az antibió mellékhatástól, de egyszerűen nem tudom milyen dokinak higgyjek, kit keressek :-( A fülorr gégész is azt mondta szedje a sinupretet,amiben meg alkohol van, holott az antibiót nem szabadna alkohollal szedni.:x
Volt már valakinek hasonló, besárgulós tapasztalata??

Kép
Kép
szelloke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: