Új privát üzeneted érkezett!


Sziasztok!

Szült valaki Lacza Tibornál több gyereket? Arra lennék kiváncsi, hogy többedik gyereknél is metsz-e gátat alapból, vagy csak, ha szükséges.

Ugyanis az első gyerekemmel hozzá jártam terhesgondozásra, 100%-ig meg voltam elégedve, de szüleszteni már nem tudott, mert pont szülés előtt zárták be a Margit kórház szülészetét, így másik kórházban, ügyeletesnél szültem. Így utólag egyébként örülök, hogy nem tudtam nála szülni, mert sikeres gátvédelemmel szültem, ő meg (az első szülésnél legalábbis tuti) vág, ha kell, ha nem.

Válaszokat köszönöm előre is!

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Sziasztok!
megy ma valaki a kórházba előadásra???
nem tudjátok esetleg,hogy mikor kezdődik és kb meddig tart???

Kép
Kép
csibe83
 
 

 
 

Szia!
A védőnőtől kaptt tájékoztató szerint 16-17-ig tart a tanfolyam. B épület I. emelet, Tanácsterem.
Én a 35. héten járok, de valószínűleg, nem megyek ma sem el. Csak reménykedem, hogy a szülésznőm tud válaszolni a kérdéseimre...
Remélem, segítettem.
Évi
pozsi
 
 


köszi szépen pozsi...
én lehet elnézek...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!
Valahol mintha azt olvastam volna, hogy már nem adnak a baba ellátásához semmit (hintőpor, popsikenőcs, alkohol stb.). De nem találom, hiába kerestem vissza.
Tudna valaki erről friss infót mondani?

Csibe, Pozsi, még lehet hogy találkozunk a gyerekágyon. Én júli 17-re vagyok kiírva

wish
 
 


Szia Wish-Andi!
Jó téged itt látni.....
-nem is tudtam,hogy Balázs tesót kap!!!Gratulálok!
pusza Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Csibe!
Voltál az előadáson végül?
Én holnap megyek a férjemmel este Burik doki mutat meg mindent!
DE ha voltál....mesélsz?

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Andi :)
Pedig írtam neked gratuláló privit, mikor megírtad, hogy babát vársz végre. Ezek szerint nem kaptad meg :(
Szóval igen, Balázs tesót kap, méghozzá meglepi tesót. Egyszer csak legnagyobb meglepetésünkre terhes lettem :D

wish
 
 


Andi!
Na akkor ezek szerint nem kaptam meg....no sebaj....de nagyon örülök,hogy Nektek is meglepi bébi lett...Nekünk is KicsiCsoda,csak úgy jött,de akkor ezek szerint Te tudod...nem írom le a történetet....Kinél szülsz?
:P

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Csibe!
Én is várom a beszámolót, ha voltál a tanfolyamon és mondtak újat, és persze van erőd, kedved leírni.

Wish!
Lehet, hogy tényleg találkozunk, én 24-re vagyok kiírva.
A csajok annyit írtak itt a fórumon régebben pelenka ügyben, hogy adnak, de csak korlátozott számban, és mi, kismamák, úgyis többször akarjuk tisztába tenni a babát, tehát vigyünk...
Üdv. Évi
pozsi
 
 


Wish!

Március közepén még adtak mindent ami kell a pelenkázáshoz, pelenkát is. A reggeli vizitnél és az esti fürdetésnél újrapelenkázták a kisfiam, illetve ezen alkalmakkor mindig raktak tiszta pelenkát a kiskocsijába. Nem hiszem, h azóta változott volna.
marlev
 
 


Én ma ill. az már tegnap volt....voltam bent a kórházban este....apástúl körül nézni a a szülőszobán!Férjem még nem ismerte az orvosomat....(Burik)!Mindent részletesen megmutatott és elmagyarázott,az összes helységet megnéztük...én e.ü.-s vagyok,itt is voltam gyakorlaton...de nem itt szültem a nagy fiamat....hááát nagyon szimpi az egész-sokat változott!A szülőszobák nagyon jók-szépek és az,hogy ott előtted látják el a babát (nem viszik el,csak ha fázik,ill. gond van)és végig Veled lehet a megfigyelés alatt is...na meg apa is! stb.
Egyenlőre ennyi....
Szülésznővel (S.Kati) Én szerdán este találkozok,majd azt is elmesélem!
De eddig csak csupa jót tudok mondani!
:wink: :lol:
-na jó éjt,annak aki tud még aludni.... :shock: 8)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Lányok, köszi az infókat.
Nekem még annyi jutott eszembe, hogy terhesgondozáson mondta valaki, hogy azért érdemes ruhát bevinni a babának, mert nyáron a bent adott ruhákban sok babának melege van. Réklit meg angolpólyát adnak rájuk.
Nekem a fiam anno áprilisban született, és nagyon meleg volt akkor, de szerintem nem volt melege benne egyáltalán. Mindenestre most bettem pár bodyt és pamutrugit, ezen ne múljon semmi.

Andi :)
Küldtem privit.

wish
 
 


Eszter
Nemtom jársz-e erre, de ha van pici időd, írj egy pár sort!
Sokat gondolunk rátok!!!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Ma van időm először bekukkantani ide...

Eszter!
Nagyon sajnálom, hogy Benedek baba ennyivel korábban jött! Nagyon - nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen! A lényeg, hogy a PIC-en tuti jó kezekben van, és megtesznek mindent! Lelkileg próbálj meg erős maradni, ez most a legfontosabb!
Ha tudsz, írj kérlek, csak egy pár sort, hogy mi újság veletek!


A Margitról:
Én május 29-től voltam bent. Most kellett pelenkát és popsitörlőt rakni a babák kosarába. Azt mondták a csecsemősök, hogy már hetek óta "küldi" a János kórház. Szerintem még érdemes pelenkát vinni a babák feje alá.
Minden más (fürdető, hintőpor, alkohol, popsikrém) nálunk volt a szobában.
A szülésznőkről nekem is csak jó véleményem van!
A csecsemősök - tisztelet a kivételnek - nem a legjobbak. Van egy vörös hajú, ő nagyon kedves. Este bejött, elmondta a babák súlyát, és megbeszéltük, hogy mi az éjjeli menet...
Nekem nem ment a mellre tétel, ezért minden nap (!) kértem segítséget a csecsemősöktől. A legjobb az volt, mikor az egyik nő (egy fiatal csaj) közölte, hogy ő nem tud, mert el van maradva az adminisztrációval...
Viszont aznap estére a mellem teljesen beállt - mint a kő olyan volt - az éjjeli nővérke segített kimasszírozni, és mellre tenni Áront. Nem mondom csillagokat láttam. Arra nem készített fel senki sem, hogy a szoptatás nem egy leányálom.

Ami még rossz, hogy nagyon kényelmetlenül lehet csak szoptatni, nincs egy fotel sem, az ágyon kell görnyedni.

Egyébként, ha minden oké, akkor 72 óra után engednek haza!

A császár első nap tűrhető volt, mert kaptam folyamatosan a fájdalomcsillapítót, de utána az 5. napig, azért kellemetlen volt. Pláne felülni, felállni.

Ha van kérdésetek, írjatok. Megpróbálok mielőbb válaszolni - csakhát Áron az első, és ő nem mindig gondolja úgy, hogy aludni kéne...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!
Köszi a beszámolót! Jó, hogy írtál!
Áron olyan szép baba....!
Jó egészséget Nektek!
Évi
pozsi
 
 


Nagyon köszönöm Pozsi! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Kép Pénteki Margitos 4D kép pocak fiúnkról!
Noémi!Köszi,hogy írtál és Áron nagyon édes ezen a pici képen!Tehetsz ám nagyban is....itt bizti mindenki szívesen nézegetné!

Eszter!Jelentkezz ha tudsz egy mondat erejéig majd!!!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Helló Lányok!

Mi is megszülettünk!
Júni 10-én érkezett Pöttyhercegnő, minden jól ment, Nektek is ilyen szülést kívánok! Reggel 9-re mentünk "túlhordásos" vizsgálatra, és mivel minden úgy állt, ott is maradtunk. Du. f4-re már kint is volt Ninocska, kereken és gyönyörűen. Én a felétől epidurállal szültem - akik úgy félnek a fájdalomtól, mint én anno, azoknak nagyon ajánlom, rengeteget segített!

Néhány tanács:
Tenát, bugyit készítsetek elő, mivel amikor utána áttolnak, a nővérke fogja keresgélni a szatyrotokban - a váltóhálóinggel együtt. Poharat vigyetek, nekem 3 litert meg kellett utána innom, mert a vérveszteségtől eléggé kivoltam, de ez segített. A bugyi+tenára én ajánlom az első napokban még rávenni a Tenafixet is, jól ottartja a cuccot.
Nekem a kényelmetlen szoptatást megkönnyítette a kispárna, amit vittem, plusz van egy kissámli is az ágyaknál - lábtartónak jó!
Ha visztek mellszívót: azAventest úgy kell használni, hogy jól rányomod és az elején 5-6szor hosszú ideig nyomod (5mp) aztán lenyomva tartod 2-3 mp-ig - működni fog, csak lassan kell használni!

Ők mindig átpelusozzák, de éjjel meg reggel én tettem tisztába, saját pelussal, kendővel, a többiből tettek kis a pelenkázóra. Plusz egyik éjjel összepisilte a benti ruciját, hát én ráadtam egy sajátot. Sztem vigyetek saját cumisüveget is, mert vizet adtak neki - azt az első körben tegyétek a kiskosarába, akkor abba tesznek neki.

Amúgy kérdezzetek, ha vmi nem megy - én nem tettem, kb. hozzám se szóltak, hogy megy-e. Bár úgy néz ki, ment... :) Én igyekeztem kedves és elfogadó lenni velük, így nem volt semmi negatív tapasztalatom, sőt!

Semmi horror, pedig arra számítottam, igazából JÓ volt szülni! :D:D:D
Ügyesek legyetek!

Benedeknek meg nagyon drukkolunk!
lille
 
 


JA és szoptatás:
nekem az jött be, hogy magam mellé fektettem, has a hashoz, és az ujjaimmal jól összenyomva a bimbót "belegyömöszöltem" a szájába, többször, türelemmel!
Miután szopizott, vagy elvitték, én bekenegettem Garmastannal, amit le kell öblíteni meleg vízzel közvetlenül szopi előtt, így nem lett sebes, de az első héten tényleg fájt. Hatott még a levegőn megszáradás, a karkörzés, előrehajolva egy kis "lebegtetés" és a körkörös masszírozás így: http://www.lll.hu/node/9
És jó sokszor mellretevés, akkor is, ha úgy érzed, nem jön semmi. Engem az nyugatott meg, amikor egyszer megmértük kaja előtt és után - ezt kérni kell, hogy mutassák meg a csecsemősöknél.
Hirtelen ennyi, ne izguljatok, az számít a legtöbbet!
lille
 
 


Szia Lille!

Gratulálok a babátokhoz!!!!
Olyan jó, hogy Te is leírtad a tapasztalataidat! Köszi!
Ha tudsz, tegyél fel képet a babáról!
Köszi.
Évi
pozsi
 
 


Lille, gratulálok a Hercegnődhöz! :)

Örülök, hogy Neked is jó tapasztalatod van a Kórházról.
Igaz, össze kell pakolni egy kisebb csomagot szüléshez: ez benne is van abban a listában, amit a felkészítőn adtak. Pár oldallal előrébb beraktam ide is! (tena, tenafix, papucs, hálóing - a szülés utánra legyen benne + szőlőcukor, víz - esetleg apukának valami harapnivaló elhúzód szülés esetén.)

Ügyes vagy, hogy ilyen jól alakult a szoptatás! Nekem fekve nem megy, de hozzátartozik, hogy inkább kereken nagy a mellem, nem hosszanti irányban, így nem tudom nagyon "gyömöszkölni", mert akkor nekem is mennem kell...viszont a hónaljtartás szoptatóspárnával nagyon bejött!

Ja még a ruhatéma: én nem vittem sajátot, de mikor összebüfizte a bentit kértem újat! Pl. Áronnak nagyon bejött ez az angolpólya. Élvezte, hogy a kis szoknyában szabadom mozoghat mindene...egyébként kissé kopottak...de a babák csodaszépek, kit érdekel a ruha...:):)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Kép

Büfizés közben (apa karjaiban...:))

Kép

Kép

Még a kórházban - a kis kosárban :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


:)
Én is mutatok babát, ő Zenina:
Kép
lille
 
 


Noémi, Lille!

Gratulálok mégegyszer a gyönyörű babáitokhoz! Köszi a képeket! Nagyon szépek!
Zeninának micsoda hajkoronája van! Nem semmi!
Áron arcán meg ez az elégedett mosoly... Nagyon édesek! :)
Jó szoptatást és köszi mégegyszer az infókat!
Évi
pozsi
 
 


Noémi, Lille,
Köszönjük szépen az infókat.
Nagyon szépek a babáitok :)

wish
 
 


Én is gratulálok a babákhoz! Nagyon cukik!!! :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


sziasztok!

Hazahoztuk a babát! :)

Köszi az aggódást, jól esett..

Nem igazán tudok most írni, de hó elejétől írtunk rendszeresen egy blogfélét, ott vannak képek is..

Gratula minden babához, a többieknek kitartást!
s.eszter
 
 


Szia Eszter!

Annyira örülök, hogy Benedek otthon van már!
Minden jót Nektek!
Ha lehet, küldd el a blog címét. Köszi
Évi
pozsi
 
 


Ja, bocs, zombi vagyok..

akartam..

http://www.alton-computing.hu/Benedek/


minden jót mindenkinek!
s.eszter
 
 


Eszter!
Végigolvastam a blogot...Elég megrázó volt...Annyira sajnállak, hogy ilyen szülésed volt...persze első a baba. A fő, hogy már otthon van , szopizik, fejlődik. Tisztellek, hogy ezt így végigcsináltad, csináljátok!
Nem is tudom, mit kívánhatnék nektek: sok erőt, türelmet és persze jó egészséget!
Évi
pozsi
 
 


Eszter
Én is végigolvastam a blogot (volt amit lélegzetvisszafojtva, kővel a gyomromban), és nagyon örülök, hogy végre otthon vagytok!
Sok boldogságot kívánok nektek! :)
Kitartás!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Pár oldalt visszaolvastam már.... Margitban szeretnék én is szülni. eddig magándokihoz jártam,de bejelentette,h júliustól csak magán kórházban fog szülni.... juhéj... :twisted: így most új dokit keresek!!!!! Margithoz tartozunk,így úgy gondoltam akkor már itt szeretnék dokit találni.
ma kezdtük a 26.hetet, ezért elég fontos,h minél előbb találjak jó dokit. az egyik csecsemős ajánlotta dr. Mousa Mustafát.

Lille: olvastam,h Te hozzá jártál. mi a véleményed róla?

Melyik dokit tudnátok ajánlani,aki átvesz a terhesség közepén?

Előre is köszi a segítséget!

Kép
jovana
 
 


Sziasztok!Áron baba és Zenina is nagyon gyönyörűek....még 1x gratulálok hozzájuk!!!!
Eszter gratulálok a blogodhoz...nagyon jó!

Jovana!Engem Burik doktor a 26.héten vett át,előtte Szigethy doktornőhöz jártam....
:wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Jovana:
Én imádtam Dr Moustafát, persze ez nem jelenti azt, hogy Neked is bejönne. Ő egy kurd doki, kedves akcentussal, de itt diplomázott. Nagyon humoros, de nem egy szószátyár típus. És nekem pl. nagyon jól esett, amikor elindult a szülés, adott a homlokomra egy puszit, hogy minden rendben lesz - nem tudom, Te mennyire szereted az ilyesmit. Én a legvégén kerültem hozzá, egyszer elmentem a magánrendelésére, utána már mindig a kórházban találkoztunk - ő mondta, hogy oda menjek (for free).
Mint orvos, sok jót hallottam róla, nekem egyszerű szülésem volt, (épp bent is volt) de bíztam is Benne teljesen. Én kértem epidurált, szívesen is adott, megkérdezte, hogy vághat-e, utána minden nap benézett hozzám és utsó nap kiszedte a varratokat is. Szóval, nekem nagyon tetszett, legközelebb is hozzá mennék!
lille
 
 


Sziasztok,

Kandi72:
Azt írtad, hogy Szigethy doktornőtől eljöttél, volt valami gond?
Én elméletileg nála fogok szülni!

Köszi
anyuci1
 
 



Sziasztok :)
Június 28-án megszületett kislányunk Zsófi :)
2500 grammal és 49 cm-rel villámgyorsan jött a világra. A szülészetről így nincs sok tapasztalatom, kb egy órát voltunk a szülőszobán aktívan, utána már csak pihengetve még párat.

Gyerekágyon jó hangulat volt, a szobatársaim és a többi sorstárs anyucik is jó fejek voltak. A kaja elég kriminális, érdemes reggelihez és vacsorához vinni, szalámit, májkrémet, zöldségeket, mert az kevés (van közös hűtő). Pláne, hogy nekem hiányzott az tízórai és az uzsonna is. Az ebéd sem jó, de ha valaki nem túl finnyás és megeszi, akkor elég.

Babákat ahogy írták mások is, első nap este be kell elvileg adni, nekem is mondták hogy 11-re vigyem vissza, de "véletlenül" elaludtunk és nem vittem vissza, csak hajnalban jöttek érte, hogy elvigyék vérvételre.

Pelenkát nem adnak, minden mást igen.
Nagyjából ennyi jutott eszembe, ami még hasznos lehet nektek, de kérdezzek, ha szükségetek van valamilyen infora.

Andi :)
Küldök privit.

És végül "Zófi baba", ahogy a fiam hívja :D

Kép

wish
 
 


Tiszta szívből gratulálok!!!Zsófika nagyon szép "baba"!
Nöljön nagyra és nagyon Boldog Életet kívánok Neki!!!!
Ügyi voltál-voltatok!!!!
Örülök,hogy gyorsan szültél....jó lenne Nekem is egy ,ilyen kis gyors menet!!!
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Wish!

Gratulálok Zsófihoz!
Ezek szerint nem találkozunk a kórházban, a mi lányunk még vár...
Én is örülök, hogy gyors szülésed volt (és persze irigyellek :wink: )
Jó egészséget Nektek!
Üdv. Évi
pozsi
 
 


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Margit Kórházi Hepinet-es ultrahangról? Elsősorban az érdekelne, hogy kik dolgoznak ott délutánonként, a fizetős időszakban (a kórházi személyzet, vagy külsősök)?

Köszönöm előre is!
adrinalin
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Adrinalin!

Mi voltunk ott is, a délelőtti személyzet dolgozik a fizetős időpontokban is.

Én egy kicsit keserű szájízzel jöttem el, mert a a babából az égvilágon semmi nem látszott, pont úgy helyezkedett és bár el kell ismerni, nagyon hosszú időn keresztül próbálkoztak, hogy látszódjon bármi, engem kicsit frusztrált, hogy néha a szonográfus is, meg az ügyintéző hölgy kényszeredetten mondogatta, hogy Jaaaaaj, ott az orrának a fele, meg a füle mintha egész kivehető lenne, ugye azért nem teljesen használhatatlan a dolog..

Merthoy elvileg, ha nem látszik a baba értékelhetően, akkor kell adniuk másik időpontot, legalábbis így hirdetik magukat.

De egyértelműen úgy voltak vele, hogy ha jó sokszor elmondják, hogy láttunk egy fél fület, sőt, még képet is akarnak adni róla, mert végülis majdnem jó, akkor ezt meg lehet úszni.

Én meg nem vagyok olyan, aki ezen balhézik, de nagyon csalódottan jöttem el, ami persze annak szólt, hogy nem láttam a babát, mert éppen névnapomon mentünk, de nagyon idegesített, amit műveltek, csak hogy ne kelljen még egyszer megcisnálni.

Máshol ezt valóban megteszik (persze niylván sok más helyen pedig nem..)

De az ultrahangos nő nagyon kedves, ügyes és mondom, tényleg mindent megtett, hosszú ideig próbált bármit meglátni, és nem ő tehet róla, hogy niylván meg van nekik mondva, hogy ha valakit vissza kell hívni, akkor azétr ő nem kap fizetést gondilom..
s.eszter
 
 


Eszter! Köszönöm a választ :)

Nálunk még nagyon korai a helyzet, csak a praktikum miatt gondoltam a Margitra, meg talán az ára is kedvezőbb picit.
Kértem is időpontot, remélem, a modern technika és a hozzáértő szonográfus jól kiegészítik majd egymást :)
Régen a kis monitorú gépen csodálom, h egyáltalán láttak vmit...

Olvastam a történeteteket, én is minden jót kívánok a továbbiakhoz, kitartást, egészséget és sok boldogságot! :)

Adri
adrinalin
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, valakit érdekel -e az infó, vagy látogatja -e valaki még ezt a fórumot, de 30-án megszületett a lányunk, Petra, 4 kg-mal, 56 cm-rel, viharos körülmények között, itthon. A kórházba már nem sikerült beérnünk, de hála Istennek és a szülésznőmnek, aki eljött a lakásra, minden rendben lezajlott, és immáron itt szuszog köztünk egy rózsaszín kis csomag!

Jó egészséget a babázóknak, babát váróknak!
Üdv. Évi
pozsi
 
 


Pozsi!

Gratulálok! Nem lehetett könnyű menet, minden elismerésem!
adrinalin
 
 


Pozsi!

Persze, hogy érdekel, írtam privit!
csurimuri
 
 


Gratulálok!


Kérlek, ha lesz időd, mesélj, nagyon érdekel!! :)
s.eszter
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok Pozsi (nem semmi súlyú lett)és ha lesz időd ....engem is érdekelnének a részletek!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: