Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretnénk a Margit Kórház szülészetérol beszélgetni.
Én az elso babámat várom augusztusra Kép
***
Névtelen
 


Kedves Csillagos,

Nézz be a Szülések, kórházak, orvosok topicba, ott egy jó ideje a Margit kórházról és a terhesgondozóról beszélgetünk.

Egyébként miröl beszélgetnél legszivesebben?
Én mindkét gyerekemet ott szültem és én is szivesen beszélgetek veled a kórházról.

Bóbita
Bóbita (bóbita)
 


Bobita

Azert lett nyitva azt hiszem ez a topic , hogy ugyan ugy mint tobbi korhazrol a Margit korhazrol es orvosokrol is egy helyen lehessen olvasni. Nehez kibogaraszni a tobbi altalanos topicbol , mi a Margit specialitasa.

Napocska
Napocska (napocska)
 

 
 

Szia Bóbita!
Köszönöm az ötletet megtettem, de ott elég nagy a káosz, azaz jelenleg engem csak a Margit érdekel... Napocska a szívembol szól.
Minden érdekel; személyzet, körülmények, saját benyomások...
***
Phaedra
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem egy barátnom két gyermekét is a Margitban a Györey doktornál szülte. Elvitt engem is hozzá. Idosebb doki, de nekem nem volt szimpi. Rögtön letegezett. Ez a mániája. Felnott 27 éves, két gyerekes családanya vagyok. Kellemetlenül éreztem magam, hogy tegez, amikor életében eloször lát.

Azt tudom, hogy a Szandi is nála szült.

Andi2
andrea (andrea)
 


Ismertétek a Zsóka védonot a szülészetrol? Vélemény?

Köszi
Nina
Nina
 


Sziasztok!

Én maximálisan meg voltam elégedve mindkét alkalommal a MArgittal. Különösen, hogy elötte jártam más kórházban - a 18. héten váltottam orvost.
A szülöszobák szépek, jól felszereltek. A szülesznök legtöbbje nagyon kedves es normalis.
A csecsemosok mar nem ennyire jofejek. De koztuk is van aranyos, segitokesz.
Ami viszont szerintem rettenetes az a kaja. A "Margit"-leves. Brrrrr.
De lehet, hogy én vagyok túl finnyás.

Piglet
Piglet
 


Szia Andi2!
Miért érzed kellemetlennek, ha letegeznek. Szerintem abban semmi rossz nincs, inkább feszültség oldásnak érzem, különösen, ha még szimpatikus is. Én 33 éves vagyok (felnott!), s több vállasztott orvosommal is tegezodök, ebben semmi rossz, ill. kellemetlen nincs.
***
Phaedra
Névtelen
 


Sziasztok!

Én sem szeretem, ha az orvosom tegez. EGész más a kapcsolat, ha magázódunk. És nagyon jóban vagyunk, de így mindig megmarad az a határ, ami a korrekt orvos-"beteg" viszonyhoz kell.

Piglet
Piglet
 


Lányok, van egy ötletem, aki írt már hosszasan a Margit-beli tapasztalatairól, az másolja ide át a copy paranccsal, így legalább egy helyen össze lehet gyűjteni az információkat, de senki sem érzi magát papagájnak.

Átmásolás menete: jelöld ki a másik topicban a másolandó szövegrészt például az egér segítségével, majd az egér jobb gombjára kattintva hívd elő a legördülő ablakot, ahol lesz egy copy vagy másolás parancs. Erre kattints rá az egér bal gombjával. Ezután lépj be ebbe a topicba. Kattins a bal egérgombbal a Szólj hozzá részbe, majd az egér jobb gombjával hívd elő ismét a legördülő ablakot és kattints az egér bal gombjával a past vagy beilleszt parancsra. Már itt is van a régi írásod. Kép
Bocs, ha egyértelmű dologról írtam vola.
Puszi, Dorka
dorka (dorka)
 


Andi2!
Györey már nem vállal több szülést!
Rita
ritasol
 


Phaedra!

Az más, ha megbeszéljük, hogy tegezodjünk....
Belépek a rendelobe és így szól: "Na mi a gondod kisanyám?"
Hát én ettol falra mászok. Nem is mentem hozzá vissza.

Andi2
andrea (andrea)
 


Andi2, ez nem semmi! Ettől én is falra mászom!
Jó a stílusa, biztos nagyon eredetinek tartja magát.
Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok!

Phaedra:
Én is a Margitban szültem, (A 4 gyerekemböl 3-at.) legutóbb 3 hónapja. Az anyukám itt dolgozik szülésznöként, úgyhogy én is szívesen beszélgetnék a Margitról.

Nina: Én is ismertem a Zsókát..(már nincs ott, most egy aranyos, fiatal védönö dolgozik az osztályon.)..hát én nem nagyon kedveltem , szeretett sokat beszélni és idönként mindenféle zagyvaságot összehordott...

Nekem sokáig egy ffi orvosom volt, jelenleg nö nemü a nögyógyászom, vele tegezödök, de csak miután megbeszéltük. Én is kifejezetten utálom, ha jófejkedik és visszaél a helyzetével az orvos.
Üdv: Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Andi2!
Osztom a véleményed, ha szemtelen vki és úgymond visszaél a helyzetével, de azért nem mindíg errol van szó...
Végül a Margitban választottál másik orvost, ha igen milyen egyéb tapasztalataid születtek?

Verus és Mindenki!
Szívesen venném, ha megosztanád az élményeidet. (Természetesen olyanok is érdekelnek, mint amit Andi2 leírt.)
Minden érdekel (körülmények, a személyzet hozzáállása stb.)!

Én szeretnék egy ágyas baba-mama szobába kerülni. Valóban igaz, hogy akik egy ágyas szobát kérnek, azokra a személyzet "rossz szemmel" néz. Mit tudtok errol? Illetve, akinek van ilyen tapasztalata újra így tenne?
***

Phaedra
Névtelen
 


Verus!

Most nálunk lett körzeti védono a Zsóka. Nekem eloször az nem tetszett, hogy a védono váltás miatt egyszer jött ki egy fiatal már nagy pocakos védono (o volt a helyettesítés), majd a gyerek 4 hónapos korában a Zsóka. Elkeverték a kartont.
Jó, mi!? Ha elso gyerek lett volna......
Beállított bejelentés nélkül (az elozo legalább telefonált elotte, hogy jó-e az idopont), pont ablakot pucoltam, felforgatva a lakás....
Erre arról mesélt, hogy milyen színu a fia haja, o hol dolgozott, hova költözik, ..... Csupa fontos dolog, ami borzasztóan érdekelt.
Ot leginkább az érdekelte, hogy apuka mivel foglalkozik, hogy csak 11-kor ment el dolgozni.
Azóta egyszer találkoztunk, amikor agyon csókolgatta az 5 hónapos gyerekemet. Hát én ezt nem szeretem. A lányomnak sem szimpatikus (3 éves) és már hangot is adott ennek, én meg égek, de mit csináljak a gyerek megmondja.
Neked is ilyesmi a véleményed? Miért jött el?

Köszi
Nina
Nina
 


Phaedra: a Kútvölgyiben szültem inkább.

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!!

Nina:az ok nem igazán publikus..., úgy tudom megkérheted, hogy ne látogasson, inkább leviszed hozzá a kicsit. Ha esetleg ez nem így van, biztos van vmi megoldás arra, hogy elkerüld a velevaló találkozást.

Phaedra: Én is egyágyas szobában voltam, de semmiféle negatív élményem nem volt emiatt. (Az a növér, aki passzív volt velem, az a többiekkel sem viselkedett másképp.) Nagyon élveztem a külön szobát, ide akármikor bejöhet a látogatód (tehát nem kellett a férjemnek kint ülnie, arra várva, hogy befejezzem a szoptatást és nekem sem kellett, azon izgulni, hogy sír-e a baba vagy sem..) Egyébként igyekeznek nem betegként kezelni minket, ami így van jól. Igaz, emiatt kevesebbszer találkozol a növérrel, de szülés után max. 1x-2x van rá szükséged (az elsö felkeléshez, az elsö mosakodáshoz..) utána már inkább jó, ha nem zavarják az embert.. (én minden alkalmat "megragadtam", hogy aludjak, javaslom Te is tégy majd így.)

Verus
verus (verus)
 


Nina:

Tudtommal jogod van védőnőt váltani.

Piglet
Piglet
 


hello Lányok!
A Margitban én Sztanyik doktort ajánlom mindenkinek. Legközelebb bővebben.
Üdv: Cicus
Cicus
 


Ha nem gond, most Judónak írok a Margitról, mert talán már aktuális!?

Szóval voltam 5 hetet a terhes pathológián. Ez gondolom nem érdekel. Ha mégis, írd meg!

A szülészetről igen vegyesek a tapasztalataim. A szülőszoba azt hiszem mindent tudott, mivel abba a bizonyosba kerültem, ahol az amerikai ágy van. De őszintén szólva én mindebből semmit nem érzékeltem, csak a férjem kezét szorongattam lilára. Azt viszont el kell ismernem, hogy a saját fürdőszoba jól jött, mert a beöntést (szerintem) elég későn kaptam és bizony azt sem tudtam fiú vagoyok-e vagy lány és hogy ez a görcs most micsoda és ott ingáztam a WC és a zuhany között. Ami itt egy lépés volt.

Szülésznőt nem választottam. Aki jutott nagyon kedves volt, de nem éreztem, hogy bármiben segített volna. Igaz, nagyon gyorsan zajlottak az események. És valószínűleg volt másik szülése is. De mástól azt hallottam, hogy az ő szülésznője maszírozta a hátát meg fogta a kezét, bíztatta, ugyanitt a Margitban, pedig neki is ott volt a férje. Szóval lehet, hogy érdemes szülésznőt választani, de negem lebeszéltek róla, mivel a szülésznőre az első pillanattól szükséged van, neki meg ugye időbe telhet beérni a kórházba.

Aztán amikor estig az őrzőben voltam, akkor láttam, hogy volt akihez bement a szülésznője meg volt teázás, stb., ami nekünk nem volt. De ez lehet, hogy a császár miatt alakult így. Azon kívül tényleg sok dolga lehetett, mert én reggel háromnegyed héttől voltam a szülőszobán és ő este kb háromnegyed nyolckor tolt át a kórterembe és mondta, hogy már lejárt a műszakja, de csak akkorra végzett az adminisztrációval.

Összefoglalva kedves volt és szimpatikus, de nem sokat segített.

A vajúdás alatt végig rajtam volt a CTG de felkelhettem, mozoghattam, ameddig a zsinór elért, de aztán hamar lefeküdtem az oldalamra, nekem így volt "kényelmes". A beöntést, borotválást rutinszerűen végezték, de ha kértem volna, ki lehetett volna hagyni.

Az orvosom nagyon rendes volt, ő vett fel, többször megnézett, a tolófájások kezdetétől végig ott volt velünk. Ez fontos volt nekem, mert megúsztam, hogy minden arra járó orvos megvizsgáljon.

Aztán császár lett, magas egyenes beilleszkedés és primer fájás gyengeség miatt. Magyarul nem fordult el Dániel feje, és a túlfeszült ikerterhes méhem miatt nem éreztem igazán a tolófájásokat ezért nem is toltam (gondolom)kellő intenzitással.

A műtétnél nem lehetett ott a férjem, nem tették rám és nem is láttam a gyerekeket. Az altató orvos és az asszisztense nagyon kedvesek voltak, főként az asszisztense, végig közvetített, hogy mi történik.

A műtét után hat órát voltam az örzőben, ahonnan 3 óra után kiküldték a férjemet, mert egy hölgyet odahoztak vajúdni, mivel nem volt szabad szülőszoba. Majdnem meg is szült ott mellettem... A legrosszabb itt az örzőben az volt, hogy még itt sem láthattam a gyerekeket. Most már tudom, hogy határozottan kérni kellett volna, de nem tettem. Egyrészt tudatlan voltam, de főként kábult és annak örültem, hogy túl vagyunk rajta és épek, egészségesek a gyerekek, amit a férjem is látott. (De én nem)

A gyermekágyas osztályon másfél napig voltam, utána átmentem rooming-in-be. Az a másfél nap elég katasztrofális volt. A gyerekeket a szülés estéjén nem akarta kihozni a csecsemős nővér, mondván olyan jól alszanak az inkubátorban!!! Majdnem elbőgtem magam, hogy hiszen én még nem is láttam őket. Na erre nagy kegyesen kihozta őket. De én is csak a fix időpontokban és ugyanúgy csak fél órákra kaptam meg őket, mint a többiek az egy gyereküket. Nekem ez nagyon kevés volt. Aztán másnap ki mertem csomagolni a gyerekeket, hogy közelebbről is megnézzem a testüket. Na, erre úgy letolt a csecsemős, hogy ihaj... Hát, nem zártam a szívembe a nőt.

Aztán végre átkerültem a rooming-in-be. De a gyerkőcöket csak egy fél nap után kaptam meg. Mint kiderült az egyik kosárból át kellett őket rakni a másikba... Plusz el kellett volna mondaniuk, hogy mégis mit kezdjek velük. Azt se tudtam melyik a pelenka eleje... Végül a szobatársam mondott el mindent, pelenkázás, köldök, stb. A szoptatásról a kutya nem mondott semmit, nem kérdezett, hogy boldogulok kettővel, stb. Ha előtte egy barátnőm nem hoz össze a La Leche-sekkel, bedőlök a kórházi megjegyzéseknek, hogy úgy sem lesz elég tejem két gyereknek. Megjegyzem még a hűtőbe is jut, pedig nem vagyok sem nagy darab, sem nagy mellű, sem semmi egyéb, amit ilyenkor az "okosok" mondani szoktak.

ÉS az egy hét alatt soha senki meg nem kérdezte, hogy élek-e egyáltalán és bírok-e kettővel. Pedig akkoriban sokszor tényleg a sírás határán álltam és jó lett volna, ha segít valaki mondjuk bepelenkázni az egyiket, amikor ott üvöltenek mindeketten, én egyre jobban izzadok, ők egyre jobban üvöltenek, majd az egyik csecsemős megjegyzi, hogy nem éhes-e az a gyerek... Továbbá éjszaka (éjféltől ötig) tápszerezték őket, anélkül hogy nekem szóltak volna, pedig elvileg kötelességük szólni, megkérdezni. Tudom nem kellett volna beadni őket a babagarázsba, de tényleg kimerült voltam.

Szóval a rooming-int szerintem úgy tekintik, hogy na onnantól nekik semmi közük sem a gyerekhez sem az anyához.

Az is igaz, hogy nagyon kevesen vannak, voltak. Mert átlag két csecsemős volt és azok látták el az osztályt, plusz azok mentek minden egyes szüléshez is, ellátni a kicsiket. Tehát, ha véletlenül ketten egyszerre szültek vagy iker szülés volt, akkor mind a ketten a szülőszobában voltak és az osztályon nem volt senki!!! Akár el is vihetett volna bárki egy-egy neki tetsző gyereket... De ez máskor is igaz volt, ha ott voltak, akkor is. A kutya nem kérdezett, nézett semmit, lényeg, hogy hálóingben voltál. Jó, azért ez nem volt ilyen éles, de elképzelhetetlen sem.

A szobánk két ágyas volt, teljesen korrekt, a kaja is. A fürdőszoba és a WC már annál kevésbé. Iszonyat hideg volt mindkettőben, míg a szobákban és az osztályon kb 35 fok. A WC-ben pedig nagyon hiányzott nekem egy kapaszkodó, mivel leülni uyge nem túl higiénikus, a hasizma pedig az embernek úgy általában szülés után nem a legerősebb, hát még császár után.

Huh, ez jó hosszú lett, és lehet, hogy nem is arról írtam, amiről hallani szerettél volna. Írd meg, miről írjak még! Terhesgondozó?

Jó éjszakát: Cicus
Cicus
 


Sziasztok!

Verus!
Szülésznot is lehet választani? Hogyan muködik (megismerni, beszélgetni …)?
***
Phaedra
Névtelen
 


Bocsánat, OFF!
Szia Cicus!

Rájöttem, hogy ezt átmásoltad az Ikrek témából! Kép
Talán november tájékán lesz majd aktuális, nagyon remélem! Képzeld, a kisfiam közölte, hogy egy kisfiú meg egy kislány lesz majd a pocakomban! Foglalkoztatja a testvér-dolog, és a Babar könyvekből és mesefilmből tudja, hogy vannak ikrek. Így ikreket szeretne. Nálunk még nem volt a családban, egészen mostanáig, most egy másod-unokatesómnak lesznek ikrei. Hogy vannak a csemetéid? Szivesen olvasnék róluk! Már el is múltak fél évesek, ugye?

Üdv: Judó
Judó
 


Szia Mindenkinek!
Régóta olvasgatlak benneteket, de most szeretnék hozzászólni a Margitos történethez. Én április végén szültem, úgy indították meg reggel nyolckor, pedig még nem kellett volna, egész nap kínlódtam és a végén este nyolckor született meg az én kis gyönyörű kislányom császárral 3800 gr és 52 cm-el.
A Kórházról a véleményem a következő:
A terhesgondozóban nagyon rendesek és figyelmesek voltak a nővérek. Lehet hogy én mentem mindig jó időben, de soha nem kellett 5 percnél többet várnom, persze kivétel a vércukros vérvételnél.
Az orvoshoz is ha mentem (amit én mindig összekötöttem a terhesgondozással) nem vártam sokat. Tombor doktorról is csak a legjobbakat tudom elmondani.
A szülőszoba első osztályú, a szülésznők nagyon kedvesek és figyelmesek. Velem egész nap az Anikó nevű szülésznő volt, és ő tényleg szorította a kezem, vagy törölgette a homlokomat, nagyon sokat köszönhetek neki. Nem tudom nélküle hogy bírtam volna ki azt az egy napot. Még a szülést követő negyedik napon is bejött a szobába meglátogatni.
A kaja az katasztrófális volt, és szerintem hiába állítja össze dietetikus a "menüt" nem nagyon figyelnek oda. Én például a szülést követő nap ebédre vegyes levest kaptam (benne zöldborsó) és finomfőzeléket!!
A szülészeti osztályon először egy háromágyasban voltam, persze a szülés után átkerültem a császáros szobába. Ezen az osztályon mostanában újították fel a fürdőt és a Wc-t.Egészen normális volt. Volt egy idősebb szülésznő, aki ha az osztályon volt ügyeletben, akkor a friss lepedőt odaadta a frissen szült anyukának is, hogy cserélje le magának. A többiekkel semmi gondunk nem volt.
A Baba-mama szobánál viszont azért egy kicsit több odafigyelést is el tudnék képzelni. A baba köldökének kezelését nekem is egy anyuka mutatta meg, nem beszélve arról, hogy a babák fenekét bevizezett kisinggel kellett megtörölni, mert nem volt se papirtörlő se semmi. A babákat tényleg a megkérdezés nélkül megetetik tápszerrel, illetve itatják cukros sziruppal. Nem figyelnek oda, hogy a babák már nagyon éhesek és volt olyan reggel, hogy csak azért mert főorvosi vizit volt, a babákat másfél órás késéssel vihettük be a szobába magunkhoz szopiztatásra.
A fürdő és a WC állapota viszont ezen a részlegen katasztrófális.
A nővérek egyébként tényleg ferde szemmel néznek az egyágyas szobában fekvőkre. Egyébként én teljesen jogosnak és jónak tartom, hogy látogató az osztályra nem jöhet be, csak kint lehetnek az előtérben.
Majd ha még eszembe jut valami írok.
Katamama
Névtelen
 


Szia Katamama!
Ezt nem igazán értem; Baba-mama szobánál is elviszik a babát a mamától? Nem az a lényege többek között az egésznek, hogy a mamánál van non-stop a baba, s ebbol következoen nem is etetheti (tápszerezheti) senki a babát?
És;
Az egy ágyas szoba lehetoség nekem |:többek között:| pontosan azért tetszik, hogy a papa bármikor bejöhessen hozzánk. Szerintem ugyanannyi joga van a babához, mint a mamának - más látogató nem jöhet be az osztályra, csak az elotérbe az rendben van.
***
Phaedra
Névtelen
 


Cicus!
Sztanyiknál szültél? Nekem most ajánlották őt. Mondanál róla bővebben?!

Én a kisfiamat szültem 16 hónappal ezelőtt a Margitban. Szülésznőt választottam és mindenkinek csak ajánlani tudom. Éjfélkor, amikor folyt a magzatvizem, egyből a szülésznőt hívtam. Mondta, hogy szép nyugodtan készüljünk és vegyük fel a háza előtt.( éppen akkor akart lefeküdni) Végig ott volt velem ( a férjem is ) és számomra nagyon jó volt. Mindig mondta, hogy mit csináljak, mi lesz jó nekem. Az orvos végülis csak reggel, kezdésre jött be. Nem volt ott utána sem végig, csak amikor már szükséges volt. Du. 13.15-re szültem meg, epidurálisan.

A csecsemősök közül a Csöpi néni nagyon aranyos, bátran lehet hozzá fordulni. Nekem pl. ő segített fejni a mellem. Hát mit ne mondjak, jót tett velem!

Phaedra! Ha bármi kérdésed van, bátran!
Én most ismét terhes vagyok, november 16-ra vagyok kiírva. A sógornőm is augusztus v. szept-ben szül.

Sziasztok!
Meglepildi
meglepildi (meglepildi)
 


Sziasztok!

Meglepildi!
Minden érdekel, ami csak eszedbe jut...
Milyen szobában feküdtél, és a tapasztalataid...?
Ki volt a szülésznod, és miért pont o? Neki fizettél, ha igen mennyit? Ha nem akarod a publikum elott megírni, szólj és megírom az e-mail címem.
Elore is köszi a válaszokat:
***
Phaedra
Névtelen
 


Újra Sziasztok!!!

Mi apás-szülést tervezünk. Mit tudtok mondani a szülést elokészíto tanfolyamról?
Köszi
***
Phaedra
Névtelen
 


Phaedra!
A baba-mama szobánál reggel hétre kell a babákat bevinni és csak a reggeli vizit után viheted vissza magadhoz. Illetve este fél hétre kell bevinni őket fürdetésre és az esti vizitre, mérésre. Függetlenül attól, hogy Te napközben méred-e a szopizásokat, este a fürdetésnél minden babát megmérnek, és úgy tudom, hogy akkor nézik a babák sárgaságát is. De a babát, ha úgy érzed, hogy még fáradt vagy a szüléstől és a kórház után még bőven lesz időd babázni és még esetleg pihenni szeretnél akkor a "babagarázsba" betolhatod a babát éjszakára, és a reggeli szopira kihozhatod és akkor a hajnali etetésnél adják a babának a tápszert, vagy ha tudsz lefejni tejet akkor azt adják neki oda.
Az egyágyas szoba nekem is tetszik, én arra írtam hogy jó dolog, hogy a többi látogatót nem engedik be. Mert aztán ne tudd meg, hogy egy hétvégi délutánon rég nem látott rokonok is előkerülnek, és igazán fárasztó tud lenni a dolog, nem beszélve arról hogy nagyon sok gyereket is hoznak látogatóba akik ugye jó nagy hanggal vannak és elég zavaró tud lenni, főleg ha te éppen délután pihiznél egy kicsit.
Kérdezzél nyugodtan bármit, még elég frissek az élményeink.
Katamama
Névtelen
 


Sziasztok!!

Sokat gondolkodtam azon, hogy vajon másként "bánnak-e" a szülésznök a fizetös szobában levö anyukával vagy sem..?!.. Úgy gondolom,az hogy, hogyan "bánnak" velünk nem csak annak a függvénye, hogy milyen szobában vagyunk.. Valószínüleg az is nagy mértékben befolyásolja a bánásmódot, hogy miként viselkedünk, hogyan beszélünk...STB. és bizonyára vannak egyéb -személyes- szempontok is.
Egyébként az újszülöttel kapcsolatos teendöket a csecsemösnek kell megmutatnia, de kevesen vannak és -sajnos én is így tapasztaltam- eléggé elfásultak.Kép
Én nem engedtem hozzátáplálni a babámat, az elsö perctöl kezdve velem volt -kivéve az elsö éjszakát, mert ilyenkor minden kicsit benntartanak megfigyelés alatt. Volt a csecsemösök között, aki próbált lelombozni és azt mondta, hogy még biztos nem indult be a tejtermelés, ne is reménykedjek..., de nem foglalkoztam vele - 4. gyereknél már csak érzem, nem? Nagyon aranyos és segítökész a védönö, ha bmi bajod van -és tud- segít.

Phaedra: A szülésznö-választás föleg úgy "megy", hogy vki ajánla neked, Te megkeresed a kórházban és ha szimpatikus -mint a dokinál- megbeszélitek, hogy mikorra vagy kiírva, és a szülés beindulásáig telefonon tartjátok a kapcsolatot. Azon kár izgatni magadat, hogy mikorra ér be, hiszen mikor úgy érzed itt az idö, értesíted, és kb. egyszerre fogtok a kórházba érni.
(Egyébként én is Anikónál szültem (Góczáné), és imádtam.. jó fej, megnyugtató és a vajúdás alatt többször kérdezte, hogy mit szeretnék, mi esne jól..(teáztunk is)..)

Üdv:Verus
verus (verus)
 


Katamama!
Ha jól értelmezem a baba visszakerül hozzám éjszakára?!
***
Phaedra
Névtelen
 


Verus!
Igazad lehet abban (sot biztos), hogy a mi hozzáálásunk is fontos, de ...
Ma felhívtam a kórházat, hogy mennyibe kerül az egy-ágyas szoba és telefonon keresztül le "luxusmamáztak" igen érdekes hangsúllyal, de a hangsúlyt félre is lehet érteni (ugyan nem hinném).

"Szülészno kérdés": egyszeruen csak odamegyek hozzá?

Bocs, ha egy kicsit nehézfejunek tünnék, de ez az elso "alkalmam".
köszi
***
Phaedra
Névtelen
 


Sziasztok!


2 evvel ezelott az 1 agyas szoba "luxusmamaknak"6000/nap volt.


anya
anya (anya)
 


Most 7900.-/nap
***
Phaedra
Névtelen
 


Újra én..

Sziasztok!

Csöpi néni rajongók: sajnos nyugdíjas lett!!KépKép

Verus
verus (verus)
 


Phaedra:
Hááát úgy valahogy, ez így elég bután hangzik, de még nem találtak ki ennek jobbat. Tudom, hogy nem egyszerü ez így, mert a látszat sokszor csal..., de sokan szültek választott szülésznövel és ha tudok én is szívesen segítek neked 1-2 háttér
információval.Kép
Az felkészítö tanfolyamot ajánlom, föleg ha elöször mentek..Kép Hiszen így legalább tudni fogod/fogjátok, hogy mire számítsatok a kórházban, a vajúdáskor és a szüléskor..
Verus
verus (verus)
 


Sziasztok Kedves,kismamak es leendo Anyukak!
Kicsit nehezen kezdek hozza....remelem tanulsagos tortenet lesz mindenki szamara!
22 honapja szultem,harmadik fiamat.Tervezett terhesseg volt.A terhesseg elott 1998.oktobereben felkerestem nogyogyaszomat, akinel mindket fiamat szultem, hogy szeretnenk egy harmadik gyereket.Kerdeztem tole, hogy milyen vizsgalatok kellenek a terhesseg elott,(gondoltam ,hogy elkuld UH.-ra a rutinvizsgalatokon kivul)Mondta,hogy a szokasos rutin vizsgalatok, rakszures, mellvizsgalat...(ezeket el is vegezte)mikor ratertem, hogy UH,vizsgalatot nem csinalnank-e azt mondta,hogy ne izguljak,fiatal vagyok (32eves voltam) nincs szukseg ultrahang vizsgalatra, mivel nincs semmilyen panaszom.Hat ez tenyleg igy is volt.Azzal valtunk el,hogy jelentkezem ha mar terhes vagyok.
Igy is tortent,4-5 hetes terhes voltam( Vegre!)mikor talalkoztunk.Orultem,boldog voltam, nagyon keszultunk ra! Probalom rovidre fogni a szot...
Semmi problemam nem volt,nem voltam rosszul, nem hanytam...remekul ereztem magam,keszultem a kilenc honapra!
A 12.heten, az elso UH vizsgalaton derult ki, hogy van egy myoma a mehem (akkor meg)elulso falan.Nagyon megilyedtem,de amint kiderult nem csak en hanem az orvosom is!
Nyugtatgatott,hogy ne izguljak nem lesz semmi problema, masnal is elofordult mar ilyen,es nem volt semmi problema,szepen kihordta a terhesseget.Megbeszeltuk,hogy kethetente megyek UH-ra, figyeljuk, hogy nem no-e, es ha valami gond lenne,azonnal kiveszik,beszeltunk arrol is,hogy amikor majd eljon az ido a myoma miatt csaszarral fogok szulni.Feltem,de viszont megnyugtato volt,hogy kethetente ellenorzik,nincs-e valami baj.Nem is volt,minden "normalisnak" tunt.Teltek a hetek...
A 37.heten,a CTG-m rossz lett,mondta az orvosom,hogy meg kell ismetelni,ha az is rossz lessz meginditjak a szulest.Rossz lett!Nagyon feltem! Azonnal felvittek a szuloszobara,epiduraltak es megkezdtek a csaszarmetszest.
De a baj meg csak ezutan kezdodott!
Szules utan egy oraval bejott az orvosom,es a gyermekorvos es soroltak...csak soroltak ,hogy kisfiamon,milyen fejlodesi rendellenessegek vannak, arra gyanakodtak,hogy valami kromoszomarendellenesseg!
Egy szot sem tudtunk szolni a ferjemmel,csak alltunk kovedermedve.
Olyan volt mint egy remalom!
Masnap kisbabankat atszallitottak a SOTE II.sz. Gyerekklinikara mivel,szivfejlodesi rendellenessege miatt nem tudtak ot a korhazban ellatni. Szamos vizsgalatot vegeztek rajta, tobbekkozott kromoszomavizsgalatot is, mely kimutatta,hogy Patau szindromas (sulyosabb mint a Down-kor,es amellett nagyon ritka). Ez egy veletlenszeru,nem oroklott kromoszoma rendellenesseg.Nagyon rossz a prognozisa...Felkellett mindenre keszulnunk! Nem tudtuk mi lesz,hogy lesz ezutan? Eggyet tudtunk,hogy a mi gyerekunk!
De nem adtuk fel,osszeszedtuk minden eronket es hol egymast,hol a gyerekeket vigasztaltuk,es mikor senki nem latta csak akkor sirtunk,igy telt el ket honap,mikorra vegre eljott a nagy nap,hazahozhattuk a kisbabankat!!!
Es mar eltelt 22honap,es itt van velunk...imadjuk es remeljuk meg sok 22honap telik meg el!
Csak egy kerdesre szeretnek meg azota is valaszt kapni,hogy fordulhatott ez elo???
anya (anya)
 


Sziasztok!

Nagy örömmel találtam rá erre a topikra! Szerintem is sokkal jobb kórházanként külön csevegni, mert a többi kórházakban dolgozó orvosok és uralkodó szokások közül nehéz kimazsolázni azt a néhány hozzászólást, ami engem is érdekel. Mondjuk a "Szülések, kórházak, orvosok" topik is a Margit kórházzal foglalkozott leginkább az utóbbi idöben... Kép Ezer köszönet érte mindenkinek, aki megosztotta ott velem a tapasztalatait!

Azt nem tartom jó 5letnek, hogy ide átmásolgassuk, mert egy folyamatos beszélgetést nehéz lenne érthetöen idézni.

Én a 12. hetet taposom, karácsonyra várjuk az elsö babánkat. Eredetileg Gulyás doktornál voltam, az optimális családtervezésen ajánlották, de aztán a védönö azt mondta, hogy nem tartja jó választásnak, és inkább Sóvágó vagy Musztafa doktort javasolta. Ekkor futottam tanácsért a Babanetre (is), és sok mindent hallottam mindhárom orvosról, aztán végül inkább Musztafa doktort választottam. Bemutatkozásul ennyit, úgyis beszélgetés közben fogjuk megismerni egymást.

Márti
Márti
 


Sziasztok!
Én is "margitos" vagyok (régebben írogattam a kórházas topicba), igaz az én szülési élményeim nem igazán frissek, mivel a lányaim már 5 és 7 évesek. Most a harmadik babámat várom augusztus végére. Én a Sárvári doktornál szültem mind a kétszer és most is ő hozzá járok. Megbízható, jó orvosnak tartom. Szülésznök közül elöször a Góczáné Anikóhoz másodjára a Göndör Hajnalkához (nem tudom, hogy ö van-e még) volt szó szerint szerencsém. Mindkettöjükröl csak jót tudok mondani, de szerintem itt az összes szülésznö nagyon jó! Örömmel olvastam, hogy azóta a szülöszobákat felújították, akkoriban ugyanis még csak függönyök választották el a szülöágyakat. Már hét éve is nagyon pozitívan álltak a papás szüléshez, és a férjem végig velem lehetett a vajúdás alatt is. Én például egyáltalán nem is feküdtem, nyugodtan sétálhattam és tehettem, ami csak jólesett. Azt hozzá kell tennem, hogy a második szülésemkor teljesen egyedül voltam a szülöszobán, senki nem szült rajtam kívül, így mindenki csak velem foglalkozott (éjfélkor mentünk be és ötkor született a lányom). A gyermekágyas idöszak már korántsem volt ilyen idilli, de az tény, hogy a két szülés közötti két év is hatalmas szemléletbeli változásokat hozott. Az elsö alkalommal még azt sem engedték, hogy babás szobába menjek, mert "teltház" volt (akkor még csak egy ilyen szoba volt). Hiába könyörögtem, nem lehetett velem a baba, az idöre szoptatás pedig a lehetö legrosszabb dolog, veszített is a születési súlyából mire hazaengedtek. Másodjára viszont szinte az elsö percektöl kezdeve éjjel-nappal mellettem volt a kicsi, és minden csodásan ment. Igaz, hogy senki nem foglalkozott velem, de én azt akkor nem is bántam, hisz nem volt semmi gondom és tapasztalatom is volt már. Szegény szobatársam viszont küszködött az elsö babájával. A fürdök és a kaja az tényleg katasztrofális volt.
Mindent egybevetve, én jó emlékeket örzök és szívesen megyek vissza bármikor!

Kérdezzetek nyugodtan, és én is szívesen olvasom a friss élményeket!
Andrea
Andrea
 


Sziasztok!
Az én orvosom is Dr. Sárvári, nagyon elégedett vagyok vele. Lassan négy éve, hogy megszületett a kisfiam a Margitban. Andrea, ha a Hajni egy fiatal lány, szőke hajú, akkor Ő már sajnos nincs a szülészeten.
A következő babánk is a Margitban jön majd világra, jövő nyárra-őszre tervezzük. A terhesgondozás nagyon jó, az UH-os hölgy nagyon kedves, tündéri ember, mindent magyaráz. (Ahogy olvasom, ez más kórházakban nem általános.)
Szóval éljen a Szt. Margit!
Judó
Judó
 


Phaedra!

A baba éjszaka veled lehet természetesen az esti fürdetés után kiviheted, de reggel fél hét-hétre vissza kell vinni.
Egyébként én császárral szültem este nyolckor, megmutatták a babát egy pillanatra, az örzőbe vittek ahonnan csak reggel fél hatkor vittek vissza a szobába. A lányomat a hatórai szoptatásnál odaadták öt percre és már el is vitték, mert hogy "úgy sem tudom még szoptatni".
Szóval erőszakosabban kell viselkedni a nővérekkel (illetve szülésznők, mert nem nővérek vannak szolgálatban az osztályokon!!), mert lehet hogy nem tudtam még szoptatni, de amíg a többi baba szopizott addig mi legalább ismerkedhettünk volna egymással. Ez egyébként nagyon rosszul esett.
Az UH-s doktornő (akit szerencsémre háromszor is sikerült kifognom) tényleg nagyon rendes, de egyszer egy doki volt bent és nagyon sietett volna már haza, és nem is mondta hogy éppen mit látok a monitoron. Ott is folyamatosan kérdezni kell, hogy éppen mit látsz, mert egyébként nem biztos hogy mondják.
Szia Katamama
Névtelen
 


Sziasztok!Én az elsö gyermekemet a Margit Kórházban szültem és nagyon rossz élményeim vannak.Most 1 éves a kisfiam,és 22 hetes terhes vagyok de ezt a babát nem ott fogom megszülni.Ha valakit érdekel megírom a tapasztalataimat.
berta
 


Sziasztok!

Én 16 hónapja szültem. Szülésznőm a Szökrényné Gyöngyi volt. A Kisbaba c. újságból olvastam róla, úgy kerestem meg. Nem csalódtam benne! De úgy hiszem, hogy a szülésznők nagyon rendesek. Amikor én szültem, éppen nem volt hely a baba-mamás szobába ( nem az 1 ágyasban), úgyhogy 3 napig 3 ágyasban voltam. Egyáltalán nem volt elviselhetetlen. Mondjuk, ha 6 ágyasba kerülök, lehet, hogy nem lett volna kellemes. Azt, hogy baba-mamásba akarok majd menni, a szülésznőmnek jeleztem és az osztályos nővér számon tartotta ezt és amikor felszabadult hely, akkor átköltöztem.
Egyébként nekem pont jó volt így, mert azért közvetlen szülés után jól esik egy kicsit szusszanni, pihenni. Emlékszem, az ágyról is alig tudtam lemászni... És ha még ott van a pici is, az nem olyan. Úgyis lesz még sok kialvatlan éjszaka!
Nekem nem volt semmi bajom a 2 ágyas baba-mamással. ( Éppen akkor az 1 ágyas "luxusszobában" egy egeret kergettek!)
És ami, nem hátrány, nem kell érte fizetni!

Szüléselőkészítőre én is elmentem kétszer: egyszer beszéltek, felvilágosítottak, hogy mit érdemes magunkkal vinni, a másik alkalommal a szülőszobát mutatták be. Ez tényleg jó, mert amikor menni kell szülni, már nem idegen helyre mész. Én az amerikai szülőágyon szültem. Kényelmes, több helyen is lehet állítani, ülve lehet szülni, stb. Én hagyományosan szültem. Epidurális érzéstelenítést viszont kértem. Az utolsó 3 óra nem volt kellemes!
No, hát egy szusszra ennyi. Ha konkrétan érdekel valakit valami, kérdezzen!

Ritasol!
Kb. egy hete próbálok küldeni mailt Neked, de mindig visszajön. Hova írjak?

Sziasztok!
Meglepildi
meglepildi (meglepildi)
 


Anya!

Esetleg megírod, kinél szültél? Ha nem publikus e-mail-ben: soltprint@matavnet.hu

Berta!

Szerintem nem én vagyok az egyetlen akit érdekelnek a részletek. Én is a Margitban szültem, 16 hónapja.NAgyon kellemes, császáros élményeim vannak és kicsit elfogult vagyok az orvosommal szemben is, mert szerintem szuper.
Rita
ritasol
 


Márti, mi van veletek? Hiába várom, hogy írj!Kép Gondolom, hogy sok pótolni-valód van a mh.-den, de jó lenne tudni rólad...

Katamama,a babákat nem a szülésznök viszik ki szoptatásra, hanem a csecsemösnövérek.

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Az UH-os doktornö velem is nagyon kedves volt. Ráadásul úgy csinálta meg a hüvelyi ultrahangot, hogy egyáltalán nem fájt, alig volt kellemetlen. Ez nagy döbbenet volt nekem, aki azt hallottam elötte, hogy a hüvelyi UH csak annyival jobb annál, mintha megeröszakolnának, hogy nem fekszenek közben rád...

Verus! Minden rendben van velünk, mindannyian Kép jól vagyunk, rögtön írok Neked!

Márti
Márti
 


Berta!
Én is szivesen elolvasnám, miért érezted magad rosszul a Margitban. Nekem nem volt rossz tapasztalatom, legalábbis olyan, ami elrontotta volna a kedvemet! 100%-ig bízom az orvosomban, de azt hiszem, az itt olvasottak hatására másodszor én is keményebb leszek a csecsemősökkel! (Persze csak ha okot adnak rá!)
Judó
Judó
 


Sziasztok!

_Másodszor_ könnyü keménynek lenni... Kép Mit fogok csinálni én, akinek ez lesz az elsö babája?!?! Azt se biztos, hogy meg merem majd fogni, nemhogy vitatkozzak a csecsemösökkel... Kép
Azért valahol azt tartanám ideálisnak, ha lehetne bízni benne, és építeni rá, hogy a csecsemösök a lehetö legjobbat karják a kismamáknak és a babáknak, és amit mondanak, az szentírás... Kép

Márti
Márti
 


Márti!
Azért bízz Magadban! Én sosem féltem megfogni a kisfiam, ez eszembe sem jutott, De a köldökével sokat kínlódtam! Kérd mindig határozottan, hogy mutassanak meg mindent! Alapvetően azért segítőkészek, amennyire energiájukból telik, mert tényleg taposómalom! Nem támadni kell, hanem kérni, és erre várni az emberi választ! Remélem Neked is bejön! Biztosan ügyes leszel! Itt már sok mindent olvashattál,ami már így bizonyos tapasztalatot jelent!
Szia: Judó
Judó
 


Szia Judó!

Bízok én magamban (?), de sokszor eszembe jut, hogy amikor a növérem fiai születtek, és hazajöttek a kórházból, mennyire picikék voltak (mindhárom fölötte a 4 kg.-nak Kép ), és milyen törékenynek tüntek. Hónapok múltak el, mire én fel mertem venni öket...
Bevallom kicsit tartok töle, hogy a saját kisbabámmal hogyan fogok boldogulni, de azért alapjában véve nem vagyok egy kétségbeesös típus, + ott van nekem egy három gyermekes védönö növér, úgyhogy azért majdcsak kialakul... Kép

Márti
Márti
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron