Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Már ide is nagyon régen írtatok, remélem, valaki azért fog válaszolni.
A Margit Kórház szülészetével kapcsolatban van néhány kérdésem, próbáltam kiböngészni a választ, de jelen esetben nem látom az erdőtől a fát...
Leginkább az izgat, hogy ha megszülöm a babácskát, akkor elveszik-e tőlem, vagy rögtön odaadják és összebújhatunk-e?
Aztán a vizsgálatok után nálam lehet-e a babus, vagy oda KELL adni a babaszobára éjszakára? Vagy ez mostanában hogy működik?
Most mennyi az ára az egyágyas szobának?
cilicia
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Mindenki!



Meglepodotten olvasom, amit Dr. Czeiner Belarol irtok, sajnos nekem drasztikus tapasztalatom van vele kapcsolatban, es jo lenne ezt mindenkivel megosztani. Egy honapos terhes voltam,,,,barna pecsetelo folyasom volt, folyamatosan tartottam a kapcsolatot a maganorvosommal.

Persze vitaminokat es miegymast szedtem.

Megindult a verzesem, es mit csinaljunk....SZTK surgossegivel.....

DR. CZeiner kijott a rendelobol egy pillanatra, koszontem neki, de nem volt valasz,

Amikor ramkerult a sor, akkor jott a hideg zuhany.Elmondtam, hogy a terhessegi teszt kimutatta, terhes vagyok,de megindult a verzesem. Erre o: mibol gondolom en, hogy terhes vagyok, ateszek gyakran csalnak, nem helyesek, ez egy egyszeru menszesz keses, es nem kell ketsegbe esni, minek panikolni,,,hormonalis zavar....megkertem, hogy ha lehet csinaljon egy ultrahangot,,,,a legflegmabb modon a kovetkezot mondta: mit gondolok en,mit mutathat ki az ultrahang? Hozzatette, nem csinal. Megkertem nezze meg a terhessegi tesztet, mert nekem most eloszor lett pozitiv, azt mondta, latott o mar ilyet, semmi ertelme hogy megnezze.

Nem vagyok terhes- mondta, es hozzatette, van meg lehetosegem szulni ( gondoltam, egy lepesre a 30-hoz, azert most jo lenne, ha minden rendben lenne). Hulyenek ereztem magam..ejjel eros gorcseim voltak...hajnalba hivtam a maganorvosom,maris berendelt ultrahangra, a teszt pozitiv volt, a mehem teljesen kiurult, megis terhes voltam.Szoval baba nincs, es ha nem ez az orvos ugyeletes, akkor most lehet egy boldog kismama vagyok,

A felelotlenseg hataran ulmutat, a flegmasag, unottsag, felszinesseg- ez volt erre az orvosra jellemzo,

Szoval.....ez az en tortenetem...hatha valakinek segiteni tudtam evvel a donteshozatalban....
rewolfied
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt és szeretném a segítségeteket kérni!
Jelenleg a párommal lelkesen tervezzük a kisbabánkat. Ezért keresek-kutatok egy olyan szülész-nõgyógyászt, akinél majd szülhetek is.
Olvasgattam a fórumokat és eddig dr. Sóvágó László a legszimpatikusabb.
Érdeklõdnék a magánrendelõjérõl és az árakról. Ha esetleg valaki tud nekem segíteni, azt megköszönöm!


Üdv.: Krizsa
krizsa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

2011. szeptemberben szültem és elfelejtettem a szülésznőm nevét, tudna valaki ebben segíteni, ha jól emlékszem a kereszt neve Andrea volt. Alacsony, kicsit molett sötét rövid haja van és a főbb ismertetője, hogy magas szárú kismama cipőben szokott dolgozni. :) Előre is köszönöm!

Üdv., Enikő
eniko78
Budapest III. kerület
 
 


Rehákné Fehér Andrea!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 


Én Sávai doktornál szültem első gyermekemet, és a mostani kisbabámat is ott szeretném.
Szerintem nagyon lelkiismeretes és jó orvos, csak jót tudok róla mondani.
A magánrendeléseken teljesen természetes, hogy az ember fizet, így az ezzel kapcsolatos kritikákat nem értem.
Elképzelhetetlennek tartom, hogy az ikrek születésével kapcsolatosan mulasztás terhelné, valószínűleg megfelelően elvégezte a szükséges vizsgálatokat. Sajnálom az anyukát nagyon, természetes reakció, hogy az ember ilyenkor hibást keres. Pedig nem mindig van...
 
 


Egy olyan kérdésem lenne , hogy aki mostanság szült a Margitban mit kell vinni a kórházba és a picinek is mik kellenek , az egyik barátnőm meg a férjem unokaöccsének párja is ott fog szülni júniusban és szeretném nekik továbbítani , hogy mit készítsenek össze. Köszönöm szépen
renianya
Szentendre
 
 


Én 2 éve szültem ott, és 1-2 héten belül fogok újra, nem mondták hogy változott volna valami (van fogadott szülésznőm, ő biztos mondta volna ha valami változott volna), úgyhogy azt írom le ami 2 éve volt. Babának ruhát nem kell vinni, kórházi angolpólya van, csak a hazavitelre kell neki ruha. Viszont vinni kell pelenkát, popsitörlőt, popsikrémet, néhány textilpelenkát (büfiztetéshez, vagy ha magad mellé akarod fektetni az ágyba ne a saját lepedődre hanem arra fektesd), célszerű kis kesztyűt hátha hosszú lesz a körme, és 2 cumisüveget.
Szülőszobára apukának (ha apás szülés) papucsot, "műtős"ruhát adnak. Anyukának 2 hálóing (1 a szülésre, és mivel ott a szülőszobában lehet/kell lezuhanyozni a 2 órás megfigyelés után 1 abba átöltözni), 2 papucs (1 zuhanyzós gumipapucs és 1 amiben utána leszel - az osztályon is célszerű később külön a zuhanyzásra használni 1 gumipapucsot), néhány darab Tena legnagyobb betét (a szülés utánra, meg ha esetleg burkot repesztenek szülés előtt akkor arra), eldobható vagy Tena hálós bugyi (én utóbbit ajánlom), nagy és kis törölköző, wc papír, papírzsepi, terhesleletek és kiskönyv, anyuka személyije, TAJ- és lakcímkártyája, házassági anyakönyvi kivonat (utóbbi nem kell a szülőszobán de az iratokat célszerű egy mappába tenni).És hát ásványvíz, csoki, szendvics, ilyesmi.
A kórházi napokra pedig értelemszerűen hálóingek/pizsamák, törölközők, 1 csomag nagy Tena betét, eldobható vagy hálós bugyi (én azért is szerettem utóbbit mert zuhanyzásnál ki lehetett mosni és következő zuhanyig simán megszárad, így összesen kettőt használtam felváltva), tisztálkodószerek, ha akar hasszorítót, szoptatós melltartót is vigyen, legyen nála pohár, evőeszköz, konyharuha, wc-papír, fertőtlenítős kéztörlő, wc-ülőkére papír (én szerencsés voltam mert icipici vágásom volt így tudtam guggolva pisilni sőt nagywczni is, de nem mindenki tud így szülés után, és akkor muszáj ráülni az ülőkére), babának igény szerint cumi, mellszívó, bimbóvédő ha gondolja. Nagyjából ennyi, hát mindent vigyen ami egy 3 napos tartózkodás alatt neki szerinte kelleni fog. Én második nap behozattam a szoptatós párnát is mert az osztályon nagyon kényelmetlenek az ágyak, alváshoz használtam. Köntöst szerintem nem érdemes vinni, én március elején szültem az első babámat és már akkor olyan rohadt meleg volt az osztályon, hogy még rövidujjú hálóingben is izzadtam, eszem ágában sem volt köntöst is felvenni. Viszont zoknit vigyen legalább a szülőszobára. És nekem volt egy kisméretű nejlonzacsim amivel kijártam a wc-re, mert ugye vinni kellett mindig magammal betétet, tekercs wc-papírt, ülőkepapírt, ezeket kézben elég nehéz tartogatni a dolgok végzése közben.
Hirtelen ezek jutottak eszembe, ha kérdésed van írj.
kata821
Taksony
 
 



köszönöm szépen az infokat.
renianya
Szentendre
 
 


:( sajna előbb született a bébi és átkerült gyerek kórházba,mert nem 100% a légzése...így nem tudok friss-ropogós infót...de ma megyek be,utána érdeklődöm :)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Infót szeretnék kérni.36 hetes terhes kismama vagyok.Én 5 évvel ezelőtt a Péterfibe császárral szültem,az orvosom most június 1-ével a Szent Margit Kórházba fog dolgozni.Kérdésem az lenne ,hogy császárnál bent lehet a párom?Oda adják neki a babát?Péterfibe végig mellettem lehetett meg a megfigyelőbe is.Neki adták oda először a babát.Minden infó érdekel császárral kapcsolatba hogyan működnek itt a dolgok.Köszönöm szépen előre is a válaszokat.
brigi7910
Budapest XXI. kerület
 
 


Brigi, igaz én nem császáral szültem, így minden apró részlettel nem vagyok tisztába, de azt tudom, hogy nem lehet bent a párod. Egy ablakon keresztül nézheti. Úgy tudom a babát odaadják neki.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is a Margitban szültem, én meg voltam elégedve, az orvosom dr. Szigethy Adrienn volt, a szülésznőm meg Bálint Viktória.

Hát igen, az ágyak valóban nem túl kényelmesek, nekem lelógott a matracom és mindig attól féltem, hogy vagy én, vagy a picur lepottyan :) Amúgy nekünk nem kellett saját ruhát vinni a babának, csak ha akartál. Én nem vittem, de a következőnek tuti viszek, én sehogyse boldogultam azzal a kisinggel meg pólyával :lol: Amikor megfürdették a babákat, olyan szépek voltak, na de ahogy kézbe vettük őket...kising a nyakba, pólya szétnyílik...ááá..kínlódás volt :)
Ami nekem nem tetszett, hogy ha nem kérdeztünk semmit, a csecsemősök nem mutattak meg semmit, egyedül a köldökcsonk ápolást. A pelenkázást is ekkor lestem el. A szoptatást se nagyon mutatták meg, egyszer a babám nagyon sírt, és pont arra járt egy nővér, vagy direkt jött arra, nem tudom, de ő mutatta meg nekünk, hogy tegyük mellre a kicsit. Szóval ebből okulva, ha kérdésetek van, kérdezzetek,mert különben semmit nem mutatnak meg.
Egyébként a kaja egész jó volt, csak arra kell figyelni, hogy reggel adják oda az esti kenyeret is, úgy kell beosztani :) De lehet saját kajcsit vinni, van hűtő, be lehet tenni, felcímkézve. És minden nap van fincsi tea, annyit iszol, amennyit akarsz.

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Asszem Brigivel egy ovrvosunk van :D szóval elvileg én is a Margitban fogok szülni.
Volna még egy pár kérdésem: hány ágyas szobák vannak? Ugye jól értem az olvasottakat, hogy itt is wc, zuhanyzó a folyósón? Van esetleg valami térítéses szoba, amibe benn vannak ezek?
A honlapon az van, hogy alapból 3 nap a benntartózkodás, de ha minden rendben, akkor előbb el lehet jönni. Ezt mennyire lehet? Mert ha minden ok, és a szoptatás is úgy megy, mint az előzővel, akkor én nem foglalnám feleslegesen az ágyat :D ?
És még egy fontos kérdésem lenne: valószínűleg nekem már az nst-ket is itt csinálják. Mi ennek menete?
Nagyon köszönöm előre is!

Kép
Kép
Kép
 


Szia Szonja 77!
3 ágyas szobák vannak, bár ha jól emlékszem van külön császáros szoba, azt nem tudom milyen, szerencsére engem nem érintett a dolog. Van térítéses szoba, ami egy ágyas, ott van saját zuhanyozó, és a rokonok is bemehetnek oda.
Korábbi hazaengedésről nem tudok, minket sajnos nem érintett, 2. nap estére elkezdett sárgulni a fiam, így mi 5 napig élveztük a kórház vendégszeretetét.
CTG vizsgálat: attól függ, hogy beszélted meg az orvosoddal, én a terhesgondozóba jártam, ott volt pisileadás, beadtam a kis könyvet, majd érkezési sorban hívtak (5-10 percnél sose kellett többet várni) , majd vérnyomás mérés, mérlegelés, aztán CTG ez kb. fél óra, lehet közben enni, olvasni, akármi. Ha kész, a kinyomtatott papírral megkeresed az orvosodat, ad rá pecsétet és mehetsz.
Másik lehetőség, ha az orvosod úgy kéri, akkor egyenesen mész fel a szülészetre és ott csinálják meg mindezt.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


A babát semmiképp nem adják oda 3 napnál korábban, ez a protokoll, oltás és vizsgálatok miatt.
Az anyuka talán mehet hamarabb, ha aláír mindeféle papírt.

Szerintem a Margitban ctg van, nem NST. Dokid mondani fogja, hogy hova menj. Betöltött terminus után már csak fent csinálnak ctg-t.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Nagyon köszönöm!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Én anno a csaszis szobába kerültem,mert front volt... (6ágyas)
(Többi szoba 3 ágyas...és van a fizetős egy ágyasok)(2009.augusztus 25.-e ezerkétszáz fok) na meg ugye Én mentem be utoljára szülni,de elsőként jöttem ki,mert kellet a sz.szoba...így Én a csaszis szobába kerültem,lefürödtem a szülésznőmmel és meg is kaptam a bébimet azonnal! :wink:
Ha van választott szülésznőd Szonja77,akkor az összes ctg-t megcsinálja szerintem neked fent a szülészeten és Ő alá is íratja ! :wink:
Kandi :)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az infókat!
Hát igazából nem gondoltam szülésznőre, mert ugye a doki még nincs is ebbe a kórházba. Persze ha átmegy, még mindig választhatok :) .
Még eszembe jutott egy kérdés: visszaolvasva itt ezek szerint adnak tápszert. Pohárból vagy cumisüvegből?
Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
 


Tápszert akkor tukmálnak rád, ha nem szopizik a második napon 20 g körül.
Persze nem kell a csecsemősök előtt oda is adni a babának, csak ha tényleg nem szopizik és túl sokat csökken a súlya, akkor nem engednek időben haza. Abba az üvegbe keverik be, amit te viszel, de szerintem adhatod neki pohárból is.
Cukros vizet viszont minden babának adnak, sajnos nem igazán tudsz tenni ellene, mert reggel és este is le kell adni a babát, amikor megvizsgálják és fürdetik őket.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Mi a véleményetek a kórházról, illetve az ott dolgozó orvosokról? Tudtok kifejezetten ajánlani valakit közülük?

squirrel
Budapest
 
 


Niksi!
Köszönöm!
Szerinted a cukros löttyött adnák neki pohárból, ha vinnék be és megkérném őket?
Azért pörgök a téma körül, mert a nagyobb fiamat a Sote II.-n szültem, és ott is nyomatták a cukros lötyit cumiból....így azátán fejegettünk az 5. hónapig, de az egy rémálom volt.

Kép
Kép
Kép
 


Szonja77, ezt nem tudom sajnos, szerintem attól függ, hogy hány baba van és mennyire érnek rá, meg persze nem mindenkinek ugyanolyan a hozzáállása és a 3 nap alatt is folyamatosan cserélődnek a műszakok.

Amikor én voltam bent, akkor a fűtés miatt nagyon száraz volt a levegő, azt mondták, ezért itassuk őket. Azt, hogy ők mennyit adhattak a babáknak, fogalmam sincs.

Az üveget neked kell bevinned, esetleg, ha olyat viszel, amiből alig jön, nem szokik hozzá.
Nálunk nem okozott amúgy gondot az, hogy üvegből adtak neki, sőt igazából azóta is szopizik rendesen és az üveget nem nagyon fogadja el.
Valószínűleg babafüggő.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Köszönöm Niksi!
Hát olyat vittem a fiamnak is, aztán lett a fejegetés...aztán a másodiknál másik kórházba tök más hozzáállással még a mai napig is cicizne....szóval ezért rettegek ettől a cukros lötyitől. Persze lehet, hogy babafüggő is, de én tutira mennék inkább.
Mindegy, majd ott kiderül, addig úgyse igen tehetek semmit. Meg valószínűleg ott sem....
Sajnálom a Péterfyt nagyon, mert én személy szerint a nővérekkel, csecsemősökkel nagyon elégedett voltam, de a dokimat meg nem hagynám el.
Még esetleg annyival zaklatnálak, hogy laborokat csinálnak a Margitba, mert még egy vérvételem hátra van.
Köszönöm még1x.

Kép
Kép
Kép
 


Szia Szonja77!
A vérvételeket a terhesgondozóban csinálják, az is ott van a kórházban, csak másik épület:) Rögtön az utca elején, el se kell menni a kórház főbejáratáig :)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Nagyon köszönöm :)

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Szonja77!
Cukros lötyit a vércukor miatt adják a babáknak......nem tápszer helyett!
Minden babánál megnézik,enyim kisebbiknek állítólag 0 volt a vércukor szintje,mert Én nem ettem már ezer órája,na meg ugye vajúdás alatt se lehetett...és mivel 4kg feletti volt...muszáj volt megnézni,mi a helyzet...nem-e a cukrosság miatt ekkora...stb. !de ezt az első nap erőltetik,hidd el nem ártanak vele a babának...ahogy normalizálódik,nem adják,na meg tényleg a szopi a lényeg... annál erőltetik a tápszert,akinek nem indul be a teje rendesen...vagy nem mérhető a gyarapodása...de ez is a baba érdeke... hogy az anyagcseréje beinduljon...pl. nálunk még a fővércsoport ellentét miatt is muszáj volt a sok-sok folyadék... ( és 25hónapig szopott így is,hogy Őt kellett itatni!!!)
Látom már nem sok van hátra...kitartás!Szép szülést!!!!
Kandi :)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Kandi!
Köszönöm! Akkor nem parázok rajta :) Remélem most is megy majd minden a ciczéssel. Nálunk is sokáig tartott a cici, sőt a kicsi most is kérdezgeti, hogy akkor ő kicsi, vagy nagy, mert ha kicsi, akkor még ugye cicizhet :) Úgyhogy ez a másik, amitől parázok, hogy mi lesz, ha látja, hogy a legkisebbnek lehet. Már elkezdtük felkészíteni....mindegy, majd meglátjuk. Lehet, hogy csak feleslegesen gondolkodunk rajta, aztán meg simán veszi az akadályokat.
Igen, már csak pár hét van szülésig...nagyon gyorsan elment ez a pár hónap. Még igyekszem kihasználni.
Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Szonja, ne aggódj, az én babám is kapott cukros vizet és tápszert is a kórházban, és még mindig szopizik, soha nem volt probléma a szoptatással, sőt, most hogy már hozzátáplálunk, próbálom cumisüvegből vízzel itatni, de nem nagyon tud vele mit kezdeni, inkább csak rágcsálja a cumit :D Szóval tényleg baba válogatja.
Nekem amúgy az összes ctg-t a választott szülésznőm csinálta fent a szülészeten, és mindig úgy, mikor a dokim is ott volt (kivéve talán egyszer). Szerintem attól még választhatsz szülésznőt, hogy a dokid még nincs ebben a kórházban.
Minket amúgy hamarabb hazaengedtek, mint 72 óra, csütörtök délután 17:35kor született meg a pici és vasárnap délben már mehettünk haza. Én nagyon örültem neki, mert a dokim inkább hétfőre tippelt, igazából a babától függött. Szerencsére nem sárgult be, csak egy ici-picit, de az nem volt vészes, uh hazamehettünk.
Kitartást neked még erre a pár hétre, aztán pedig könnyű szülést!! Majd mesélj, milyen volt :)

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Andeeka! Szuper, hogy ilyen hamar haza tudtatok menni és minden rendben volt. Szép neve van a babádnak :)
Megpróbálok nem aggódni már, nehogy aztán emiatt ne legyen tejem :D
Még van egy-két dolog, amit meg kell vennem és bepakolnom a bőröndbe, de aztán feltett szándékom, hogy megnézzem a kórházat, mivel még soha nem jártam ott :) Tudtok egyébként szülésznőt ajánlani?
Persze, megírom majd mi volt.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Szonja: köszi :) Neked hogy fogják hívni a picit? Fiú lesz vagy lány? Én Bálint Viktóriánál szültem, meg voltam elégedve vele, nem ült ott egész végig a vajúdás alatt, de igazából nem is lett volna értelme, a férjem ott volt és az elég volt. De mindig bejött és nézte, "hogy állunk" :) Egyébként itt van egy kis film a kórházról, ennél a doktornőnél szültem, akivel készítették az interjút.
http://www.9honap.com/korhazvizit/korhazvizit_15.php
Jaj olyan izgi ez a vásárlás-bepakolás dolog :D Imádtam babacuccokat venni (bár gondolom nálatok sok minden öröklődik a nagyoktól)
Egyébként én is így szeretném majd, hogy kb 3 év legyen köztük, ha majd lesz tesó. Te mit tapasztalsz, milyen előnyei/hátrányai vannak?

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Köszönöm, megnézem mindjárt.
Fiú lesz és valószínűleg Dani lesz majd. Nekünk a férjemmel még nem volt ihletünk. Danit a nagy választotta, mert elég csalódott volt, hogy nem hugica jön és így ő választhatta a nevet. Szóval így elég szemétség lenne részünkről, ha megváltoztatnánk és végül is tetszik is. Több másikkal is :D
Igen, van elég babacuccunk, bár azért volt amit kellett venni, mert a fiúk téliek. De azoknak is hasznát fogjuk venni szerintem szeptemberben. Emlékeim szerint kitartanak addig az 56-ok. Nem mintha a következő méretekből ne lenne.

Mondjuk összehasonlítási alapom nincs, de én nem tapasztaltam hátrányt. Balu is akkor, és most a kicsi is már egy csomó mindenben önálló: szépen felöltözik egyedül, egyedül eszik, fürdik, stb., ezért szerintem ebből a szempontból könnyebb, mintha egyik kicsi, másik pici. Talán jobban is értenek már dolgokat, hogy pl. ne kalapáld a bútort, hadd aludjon a kistesó :D Időt vele foglalkozni ugyanúgy rá kell szánni, mintha kisebb lenne. Most meg már Balu egy csomó mindenben segít is. Már pl. tud adni egy pohár vizet az öccsének, le tudja venni a cipőjét, stb. Oviba hordásnál nekem a férjem sokat tudott segíteni, mert esetleg még az lehet hátrány, ha hóban, jégben, fagyban neked kell hozni-vinni őket.

Hát talán mégis van kicsi hátránya is: hogy most már mehetnék velük sok helyre, de nyilván lesz olyan, hogy az apró miatt ez nehézkesebb lesz.
Mi tudatosan akartuk egyébként a 3 év korkülönbséget, nem mertük volna vállalni kevesebbel. És minden tiszteletem azé, aki bevállalja. Ők talán hamarabb túl vannak az első három éveken, a nagyobb korkülönbség meg mókuskeréknek tűnhet. Mondjuk én sajnos egyikkel sem tudtam a 3 évet itthon élvezni - mert a munka mellett komolyan itthon paradicsomi állapot lett volna :D - így aztán nekem nem tűnik hosszúnak.
Aztán majd beszámolok egy fél év múlva, hogy lett-e hátránya :D

Hányat terveztek egyébként?
Mi csak kettőt akartunk, de aztán az élet felül írta :D

Kép
Kép
Kép
 


Megnéztem, köszönöm!
A szülőszobák egészen jól néztek ki. Meg végül is összességében az egész.

Kép
Kép
Kép
 


Szerintem is jó. Ami nekem nem tetszett, de ez nem a kórház hibája, az a wc tisztasága...én se voltam erőm teljében, de amit elcseppentettem azt feltöröltem... utáltam a vértócsákban tapickolni, meg más után letörölni a wc deszkát... brrr...

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Sziaaaaaaaaaa!
Jujjj jó melegben fog még növekedni a pocód....Én is a legmelegebbe szültem augusztus 25.-én!!!
Sámson Kata...Őt írtam is Neked...Én Őt ajánlom tiszta szívből!
:)
d.r. Sz.A. Én tőle jöttem el 26hetesen...és milyen jól döntöttem... :)
Jó nyarat Nektek!!!-nyáron ritkábban netezek,de azért benézek...ha meg kérdezni szeretnél....írj pü-t mert arról kapok mail értesítést!!!
:)

:wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Úgy tűnik, minden kórházba a wc a gyenge pont :D Persze más lenne, ha minden szobához, vagy 2 szobához lenne wc, de hát a falakat nem kintebb tolni.

Köszönöm! Ha még eszembe jut valami, írok.
Az igen, akkor Te tényleg végig szendvedted a nyarat! Nekem talán csak a feléig kell. Legalábbis úgy érzem, hogy előbb meglesz. De lehet, hogy csalatkozni fogok :D

Jó pihenést mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

hú hát igen, nagyon rossz melegben a nagy pocak...én novemberben szültem, ezért az egész nyarat nagy pocakkal vészeltem túl. Még szabit is kivettem, mikor olyan nagy meleg volt, mert nincs légkondi az irodában és 34! fok volt...és azt nem bírtam. De gondolom télen se lehet sokkal jobb, a sok ruha meg minden...így is őszre már csak egy kabátom volt, ami összeért a pocakomon :D

Kandi72: mi volt a gond?miért jöttél el?

Szonja:hát igen, sokkal jobb lenne, ha minden szobához lenne külön wc meg zuhanyzó, de hát sajnos ez nincs így :( Na a megérzésekről meg annyit, h én is azt hittem hamarabb meglesz, de nem, 1 nappal később született (indították) :) És a nagyok várják már a kistesót? Majd meséld el, mit szóltak hozzá.

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Szonja!
Kitartás.... :)
Nálam hála pont nem volt gázos a wc :) !
Kívánom,Te is fogj ki egy jó időszakot.... vigyél sok innivalót és nagy-nagy bögrét-poharat a reggelinél kiosztott folyadéknak,mert ugyan az van mondva,hogy ott van a hűtőben ,de azt mindig azok kisajátítják,akik a hátrébb lévő szobákban vannak!

Andeeka!
Gond az volt,hogy megtagadtam az amnio-t ...minden értékem tökéletes volt...de a drnő ragaszkodott hozzá nagyon (36.évemhez hoz közelítettem akkor) ,mert hogy 7.terhességem,6 babát vetéltem,Ő nem vállal felelősséget,hogy Bebe egészséges...
- és elküldött a II.sz. Női klinikára....ahol azonnal meg akartak szúrni...amit nem engedtem...ezért elkezdett a doki szemétkedni...hogy tuti beteg a gyerekem,mert nem hiába vetéltem annyit.... sírva jöttem el onnan....(mondanom se kell,hogy a nagy fiamnál is megcsinálták itt ugyan azt) másnap elmentem egy Országos szinten híres genetikushoz az Istenhegyi Géndiagnosztikai központba! Ahol a doktornő azt mondta,ennél egészségesebb gyereket még nem látott...az életére esküszik...és igazam van,ha megszúrnának tuti elvetélnék! Na szóval ezzel a lelettel vissza mentem a drnőhöz...nyomtatott nagy betűkkel beírta a könyvembe,hogy megtagadtam az amniot....na és innentől kezdve,kézfogás-beszélgetés és fizetés...se vizsgálat-se Uh -ot nem csinált...mindezt a magánjában...majd amikor a 19.héten elkezdtem vérezni....18x hívtam a mobilját másnap is nem egyszer nem vette fel-nem hívott vissza....(nem görcsöltem,csak véreztem) majd 3.nap semmi bajom nem volt... találkozónál megnézett Uh-al és megállapította ,hogy semmi bajom.....majd a 25.héten ismét...véreztem....13x hívtam a mobilját,majd a magánba is betelefonáltam,asszisztens közölte senki nincs nála,hívjam...hívtam utoljára...majd hívtam a Margit szülészetét és elmeséltem az esetemet...azonnal behívtak,ill. kérdezték,hogy küldjenek mentőt....
Bementem azonnal behívtak,,,,megvizsgált két orvos...és közölték,hogy azon ritka esetek egyike vagyok,akiknek méhszáj polipjai lettek a terhesség alatt,ami vérzik,ha terhelődik...és lefagyasztották...
Másnap felhívtam a fiatalabbik orvost,megkérdeztem,emlékszik-e rám....és igen emlékezett minden részletre...(míg a drnő azt se tudta megjegyezni,hogy nem első gyerekem lesz) és megkérdeztem,mi lenne ha hozzá járnék...estére behívott.....és így sodort a világ egyik legjobb orvosához a sors...
Bocsika,hosszú lett,de nem akartam csak egy részletre hivatkozni...
:)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Nem ráz meg a wc téma, mert terhesség nélkül is alapból pisis vagyok :D Ha van egy luk, ami fölé tudok guggolni és van körülötte 4 fal meg kézmosó én már boldog vagyok :D

Na igen, a 34 fokos pokol nem kismamáknak való. És lehet a klíma se lett volna jobb. Én legalábbis a túl sok klímától is voltam dögrováson. De most kicsit fellélegezhetünk, kicsit hűvösebb lesz.

Köszönöm a tippeket, igyekszem mindent észben tartani!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Hú, kandi72, megértem, hogy dokit cseréltél :( Nem semmi, hogy ennyi vetélésed volt, de a lényeg, hogy végül sikerült egészséges babákat szülnöd. Nekem eddig nem volt negatív tapasztalatom, remélem nem is lesz. De úgy látszik, nem szereti, ha nem azt teszed, amit mond. De a helyedben szerintem én se mertem volna bevállalni. Méhszájpolip??Ilyen is van? De komoly...nem is hallottam még ilyet. Jó, hogy időben észrevették, és nem lett komoly bajod.

Szonja: a pisiléssel én is valahogy így vagyok :D Kitartás, már nincs sok hátra!!

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Andeeka!
Szülés után 2évvel,meg kellett műteni,mert ismét véreztem miatta,mert nőtt... fél évente megyek rákszűrésre,mert hyperplasiam van...amúgy minden oké! Dokimat szeretem nagyon...a drnő meg csak mosolyog rám,pedig nem kevés pénzt hagytam nála kézfogásokra...Ő szerintem nem szereti a problémás eseteket...Én meg többszörösen az voltam számára...na meg ugye egészségügyis vagyok... :) !


Szonja!
Pisilés...na igen ,nekem is mindegy... na meg vizes törlőkendő sok mindenre gyógyír :) :)

Jó felüdülést Nektek ebbe a hüvibe :)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kandi72: :( szegény, nem lehet egy leányálom :( De jó, hogy minden rendben van amúgy.

Szonja: hogy vagy? Jó ez a kis hűvös, igaz? Ficánkol sokat a kis pocaklakó?

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Köszönöm, most jó, hogy nincs meleg, de olyan fura, hülye hangulatom van. Lehet, hogy a fáradtság....rohadt pisilis éjjel 2 óránként. Érdekes, hogy nekem ez mindegyik terhességnél megvolt. Mire a babák megszülettek, már hulla fáradt voltam a kialvatlanságtól. Gondolkodtam a katéteren :D Na de nem panaszkodom.

Igen, nagyon kis mocorgós, remélem így marad az nst-re, vagy ctg-re is (sose tudom, hogy melyik melyik és hol mit csinálnak :) ) Most már nap közbe sokat alszik, de kb. egy hónapja szinte egész nap mocorgott a pocakban. Aztán este velem feküdt le aludni :) még a pisiléseket is átaludta.

Ti hogy bírjátok gyerkőcökkel ezt az időt? És a szúnyogok? Nálunk nagyon kemény a helyzet. Tegnap 6 óra után nem tudtunk megmaradni a játszón, a gyerekek feje olyan volt, mint a lufi, mert a szúnyog írtók se értek semmit. Pedig írtották őket.

Tényleg nagyon kemény a sok vetélés. Nem tudom, hogy lehet ép ésszel átvészelni, de minden tiszteletem a Tiéd.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Első babát váró anyuka vagyok 25. hét, a Margitban fogok szülni. A nőgyógyászom magát a szülést nem tudta vállalni, ezért szeretnénk egy szülésznőt fogadni. Elsősorban az érdekelne, hogy ki szült már ott szülésznőnél, hogy hívták a hölgyet, milyen volt a stílusa, habitusa. Mennyire segítőkész, rugalmas, mikor érdemes felvenni vele a kapcsolatot, és persze ha valaki tud arról is infóval szolgálni, hogy mennyit kérnek, vagy szokás adni, nagyon örülnék neki. :)
Előre is köszönöm a válaszokat.
 


Sziasztok!

Szonja már nem sok van hátra, kitartást!!Szúnyog itt Békáson is bőven van, főleg az árvíz után volt rengeteg, talán már nem olyan vészes a helyzet. Hát a meleget nem tűrjük túl jól, bár ez ami most van még egész jó, de ami júniusban volt, az szörnyű volt. Ráadásul akkor jelent meg az első 2 fogacska is, vagyis utána való héten, uh az még egy lapáttal rátett a nyűglődésre.

pracli28: nekem Bálint Viktória volt a fogadott szülésznőm, én megkérdeztem tőle, hogy mennyit kért, igazából azt mondta, hogy nem mondhatnak árat, de olyan 40-50 között szoktak kapni, így mi 40-et adtunk neki. Egyébként nagyon aranyos volt, a vége felé ő csinálta a ctg-ket. A szülésnél is rendes volt, nem volt bent a vajúdásnál végig, de nem is kellett, az bőven elég volt, hogy a férjem ott volt. de gyakran rám nézett, hogy mi a helyzet. Szülés után is míg bent voltunk a kórházban, többször bejött hozzám megnézni hogy vagyok. Én összességében elégedett voltam vele.

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


Andeeka1 !
Békási vagy? :) Melyik oldal? Én Cs.hegy ,de 92ig Békási voltam! 2009-ig (Bebszi terhességemig) pedig ott dolgoztam! :)

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi72, Duna felőli oldalon lakunk

Kép
andeeka1
Budapest III. kerület
 
 


ez jó
 
 


ez velem is meg történt
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron