Új privát üzeneted érkezett!

Szia, panda37!

A körülmények szerintem jók. 1-4 ágyas szobák vannak. (Aszerint helyezik el az embert, hogy mennyire volt proléma mentes a szülése. Általában a problémások kerülnek az 1-2 ágyas szobákba, akikkel minden rendben volt azok a 3-4 személyesekbe)
Két szobának van egy közös zuhanyzója. Mindkét oldal felől zárható, így teljesen egyedül lehetsz, senki nem tör rád. :) Frissen felújított, plafonig csempézet, üvegfalu zuhanyfülkés. Mindennap takarítják. Szerintem kultúrált, tiszta, modern.
A szobákban a babákkal együtt vagytok végig. A fürdetést a csecsemős nővérek végzik. Nyugodtan megnézgeted hogy csinálják. Elvileg a szoptatásnál is segítenek. De nagyon sok baba és mama van mindig, úgyhogy sajnos ezen a ponton hagy némi kívánni valót a bent lét. :( Mindenesetre bármilyen problémád van, nyugodtan fordulhatsz hozzájuk, igyekeznek segíteni.

Pelust Libero-t használnak, minden kence biztosítva van, semmit nem kell vinned. Amit vinned kell az sapi, body, takaró. (Ha ragaszkodsz hozzá, akkor vihetsz te is pelust, de tök fölösleges.) Nem baj, ha nincsen body, kisinget akkor is kaptok, úgyhogy semmilyen körülmények között nem lesz ellátatlan. 3 számmal nagyobb lesz ugyan, de tiszta, használható. :) Sapi nincs, azt tényleg vigyetek, mert kell a buksijára.

Egész nap veled lehet a baba. Ha szeretnéd, akkor beadhatod a nővéreknek. Amikor kipiehented magad, vagy úgy érzed, hogy megint babáznál, akkor csak kikéred. Addig vigyáznak rá, itatják.
Este kezdődik a fürdetés, sok gyerek van, és mivel mindenkit ők visznek el, sokáig is tart, mire befejezik. Pedig jár, ám a kezük rendesen, figyeld csak meg! :)

Én meg voltam elégedve mindennel, amíg bent voltam -mondjuk, nem is vagyok problémás eset 8) :lol: -, de a csecsemős nővérek sajnos benne sem feltétlenül pozitív benyomást hagytak. De ne izgulj! Ameddig ott vagytok, addig azért el lesztek látva szépen, otthon meg úgyis elbizonytalanodsz, hiába lestél el már addigra egy-két dolgot a nővérektől... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(A Várandós ambulancián amúgy nyugodtan kérdezősködhetsz, ott elmondják, hogy mit vigyél, mire számíts. Azokat a nővéreket nagyon csíptem. :wink: )

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


szia!

hát ez fantasztikus! ilyen gyors válaszra nem is számítottam.. :-))

nagyon köszönöm, sokat segít, ha infóhoz jut az ember, merthogy tele vagyok ám aggódással, de gondolom, ez normális 1. babánál. ugye?
Te ugye szept.-ben szültél? azért kérdezem, mert egy ismerősöm dec.-ben, és ő azt írta, hogy a higiénés állapotok hagynak maguk után kívánnivalót.. de ezek szerint változott a helyzet, v. vmit félreértettem nála. de mindenesetre amit írtál, az megnyugtató!

ezek szerint a pelenkázást is a nővérek csinálják?

van, ahol adnak mellszívót. ez itt elérhető, vagy vinni kell?

köszi a választ!
 


ne haragudj, a dhetvenegy is én vagyok, csak egy másik regisztrációval..
most már maradok a panadánál:-))
 
 

 
 

sziasztok!

esetleg szült valaki dr Szarkánál? vagy esetleg terhesgondozási tapasztalat??
fiatal doki, de normálisnak és rendesnek tűnik..

köszi
 
 


Az aggódás mindig normális. )Kivéve, amikro túlzásba van víve... :lol:) Nyugi, én is sok kérdéssel voltam tele, ma meg már mosolygok, ha vissza olvasom azokat a sorokat. :lol:

Nem tudom kinek, miről milyen tapasztalatai vannak. Én nem találtam különsebb kivetni valót a higiéniában. (Van egy kis kiadvány a klinkián, Betegtájékoztató füzet címmel. Ott fényképek is vannak a különböző osztályokról, helyiségekről. Nem tudom. Nekem nincsenek extra dolgaim, nem vagyok finnyás, de igénytelennek sem tartom magam. Szerintem korrekt, tiszta volt minden, mindennapos takarítással. (Ja! Vécépapírt azt azért itt is itthonról vigyél. Az amúgy is ipari mértékben fogy már ott is ahol csak 5 nő van, hát még egy ilyen klinikán...! :lol: :lol: :lol: :lol: )
Ha elmegyek valahova üdülni, ahol a szállást 3 csillagosnak titulálják, akkor ott is olyan korrekt módon néz ki minden, mint itt.

A pelenkázást a nővérek csinálják, de persze oda mehetsz, hogy először, hagy nézd meg, és később akár meg is próbálkozhatsz vele az ő árgus szemeik előtt. (De azért lehetőleg ne a "csúcsforgalom" kellős közepén találd meg őket ezzel, hanem amikor egy kicsit nyugisabb, mondjuk késő délután, de még az esti fürdetés előtt) Én speciel csak a fürdést skubiztam gyakrabban, a pelenkázást csak egyszer csináltam, az utolsó este, mielőtt eljöttünk volna. Életemben nem csináltam, de valahogy annyira adta magát az egész. Érdekes volt. :) )

Én mellszívót nem vittem. Azt hiszem van náluk, lehet kérni. Ezt nem tudom neked megmondani. A babád veled lesz, úgyhogy attól jobbat nem kívánhatsz. :wink: :lol: :lol: :lol: Hamar bele fogtok jönni a szoptatásba is! Elvileg megmugtatják azt is. Ez nálunk úgy nézett ki, hogy egyszercsak berongyolt egy nővér, sorra járt mindegyikünket (négyen voltunk), és az egész nem tartott tovább 5 percnél. Mindenkinek magyarázott valamit, hogy mi nem jó, miért nem tud szoptatni, és kiviharzott. Határozottan hülye volt. :evil: Aztán megkértünk később egy másikat, az már kedves volt és mindenkinek segített. Nem kell parázni, ha valamit nem tudsz, vagy úgy érzed ügyetlen vagy, keress egy olyan nővért, aki szimpatikus, hidd el, hogy lesz és segíteni fog (és még csak nem is lepkehálóval kell levadászni :) ) Hidd el se hülye nem vagy, sem béna, csak még pár órás/napos anyuka. Nem te vagy az első ilyen, és nem is te leszel az utolsó a praxisukban. :wink:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


nagyon jó, h mindenről ilyen részletesen írsz!

a pelenkázást már gyakoroltam, igaz, nem újszülöttön, voltam ugyanis baby-sitter, és ez benne volt a pakliban. ezzel nem lesz gond. a szoptatással kapcsolatban meg jól jönnek a tanácsok, majd próbálkozom vmilyen szimpatikusabb, segítőkész nővérrel:-))

köszi még egyszer, ha vmi eszedbe jut, ami hasznos lehet, írjál.. mindennek örülök:-))

vigyázz magatokra!
 
 


Örülök, hogy segítenek az infók! :) Biztos akad még majd ami érdekel később, kérdezzél csak nyugodtan és megpróbálok válaszolni. :wink:



És most gyorsan(?) bepótlom az ígéretemet, amit annak idején tettem: leírom a mi történetünket. (Előre látom, hogy hosszú lesz, hiába próbálom majd visszafogni magam... :oops: )

Szeptember elsejére voltam kiírva, szombatra esett.
A Várandós Ambulancián aznap nincsenek nővérek, úgyhogy a Várandós Osztályra kellett felmennem a CTG vizsgálatra. Ott egy tök régi kütyü volt (szemben az ambulancián lévő modernekkel), és a nővérke sem igazán velem volt elfoglalva. Lent azért néha "rásegítettek", ha úgy látták, hogy nem túl mozgékony, esetleg alszik a baba, hogy felébredjen, és megfelelő, értékelhető eredmény szülessen. Ez a nővérke nem volt ilyen, én pedig hiába próbálgattam felébreszteni Manót, aki köszönte, jól elvolt. :lol: :lol: :lol: Miután aznapra voltam kiírva, és nem tetszett a dokimnak az eredmény rögtön bent is fogtak. 4 ágyas szobába kerültem, szerintem okés volt a berendezés (na jó, az ágyak melletti asztalkák nem a legújabbak voltak :roll: ), tisztaság volt. A fürdő két szoba között került kialakításra, átjárható, de ugyanakkor mindkét szoba felől le is zárható, újonnan kialakított. Hál' Istennek a szobatársak is jók voltak. (Az nagyon sokat számít. Pláne, ha hosszabb ideig kell bent feküdnöd, és gyakran cserélődnek melletted)
Kaptunk egy "lázlapot", amire nekünk kellett feljegyezni a naponta 3x mért testhőmérsékletünket. (Saját lázmérőt vigyetek). Szintén nekünk kellett elvégezni a CTG vizsgálatokat annyiszor, ahányszor a saját dokink javasolta. Nem kell parázni! A készülékek hordozhatóak, nem bonyolult a használatuk, és mindig van valaki a szobában, aki régebb óta van bent mint te, így ő majd megmutatja neked hogy kell használni. :wink: (Egyébként ugyanolyak vannak lent a Várandós Ambulancián is. A 35. héttől már rendszeresen kell járni CTG vizsgálatra, úgyhogy ott is elleshetitek a nővérkéktől hogy hogyan zajlik a dolog, mit figyelnek, kérdezősködhettek nyugodtan. :wink: ) Amit még el kellett végezni, az az ebéd utáni magzatmozgás számlálás volt, bal oldalt fekve. Szintén fel kellett jegyezni. Amikor délután jöttek bizottságilag vizitelni, akkor megkérdezték. (Már nem emlékszem, hogy mennyi volt a "jó". A lényeg, hogy 1 óra alatt legyen meg a nemtudoménmennyi [30-cal asszem már jó vagy :oops: ], szóval nem kell ott feküdnöd egy órát és megszámolni mind a 4513 mozgást, ha annyit ficánkol. :lol: )
A CTG eredményeket mindig a nővéreknek kell odaadni, ők mutatják meg a dokinak, aki aláírja azokat. Ha megfelelő, akkor minden oké, de ha úgy találják, hogy nem, akkor leküldenek a szülőszobára megfigyelésre. (Ez általában fél - egy napot jelent. Levinni csak egy kis "hirtelen pipere" csomagot lehet, mivel ha esetleg szülsz, akkor azért ne legyen ott a fél szoba. Meg különben sem tudnál vajúdás közben mit kezdeni a kedvenc könyveddel. [Hacsak hozzá nem vágod valamihez kínodban. De ez sem ajánlott. :lol: :lol: )
Ha jól emlékszem, akkor a reggeli olyan 8 óra magasságában volt. Nem tudom, hogy az új szabályozás milyen változásokat hozott magával, de akkor tej, tea volt, és diéta szerint ilyen-olyan kenyérrel, felvágottal vagy dzsemmel. (A kenyeret akkor az egész napra be kellett osztani. De amíg van büfé, és nem vagy semmilyen diétán, akkor nem gond... :wink: ). Ebédnél pláne nagy volt a "szórás". Aki nem diétás, nem különösebben finnyás, annak jó volt (például nekem :roll: 8) . De azért nyilván nem olyan, mint a házi koszt. :wink: ), de a sószegény kaja tényleg nem lehet egy nagy élmény. Akkor kaptunk még joghurtot, gyümölcsöt, ki, mit, és még a vacsira való hideg kaját is.
Reggeli alatt/után jött általában a reggeli vizit. Megkérdezték az embert, hogy volt-e valamilyen gondja. Ha nem, akkor jó, ha meg igen, akkor elmondták a nővéreknek, hogy ki, mit kapjon, hogyan figyeljenek rá. A vizit után a délelőtt általában a CTG-zéssel ment el (20-30 percig kell csinálni, hogy értékelhető legyen), és már itt is volt az ebéd. Utána magzatmozgás számlálás, lázmérőzés, CTG ismét - ha kellett. Addigra általában beestek már a látogatók is, úgyhogy mire észbe kapott az ember, addigra már ott is volt a délutáni/esti vizit is, majd szépen mindenki elkezdett készülődni a lefekvéshez, vacsi, duma, melyik szobában hogyan zajlott. (A látogatókat nem rugdosták ki, volt, hogy este nyolckor volt ott valaki, mert nem tudott korábban jönni. Ha mindez kulturáltan, és nem mindenkit felverve zajlik, akkor senkit nem zavar)
Amikor már 3. napja feküdtem bent, akkor megvizsgáltak, és kiderült, hogy még nincs nyitva a méhszájam. 4. napon sem volt, úgyhogy úgy döntöttek, hogy akkor a 7. napon, szombaton megcsászároznak, ha addig nem indul el be a szülés magától. Az 5. napon a CTG-met megnézve leküldtek a szülőszobára megfigyelésre. (Pedig én többet is csináltam, mert megpróbáltam elfogdhatót leadni, mivel nem akartam lemenni :roll: ) Ott megint rám tették, aztán mikor pár perc múlva vissza jöttek megnézni, hogy mi a helyzet, akkor kicsit csodálkoztak, mert ott teljesen okés volt. :shock: :lol: Viszont elkezdtek kérdezősködni, hogy érzek-e méh összehúzódásokat. Mondtam, hogy nem, pedig én is láttam a kijelzőn, hogy egy kicsi azért már volt. Aztán gyorsan összedugták a fejüket, és arra jutottak, hogy már 5 nappal vagyok túl a kiírt időponthoz képest (max. 7 napot hagynak!), legkésőbb 2 nap múlva császár lenne, a CTG valamiért ellentmondásos, és összehúzódásaim is vannak, még ha nem is érzem, továbbá (nem tudom miért, de egy plusz) rizikófaktor a hüvelyi szülésnél, hogy epilepsziás vagyok, tovább a dokim aznap éjjel elutazik, és csak szombat délelőtt jön vissza, hogy akkor ne húzzuk az időt, legyen császár. Summa summárum: lekerültem a szülőszobára, és 10 perc után kiderült, hogy akkor én most jól megszülök. :shock: :lol: :lol: :lol: Egyből vittek is, előkészítettek. A férjem pont bent volt látogatóban, és egyszercsak csak azon kapta magát, hogy kiszóltak neki, hogy jöjjön, mert szülés lészen. :lol: :lol: :lol: :lol: (Ha nem altatnak, akkor az apa is bent lehet a császárnál!) Azt már nem tudom, hogy epidurális vagy spinális érzéstelenítőt kaptam, de ezúton szeretném elmondani, hogy EGYÁLTALÁN NEM VÉSZES. Jó, nem egy szúnyogcsípés, de azért -szerintem- bőven ki lehet bírni, elvégre nem a gerincedbe, hanem MELLÉ adják, hozzáértő kezekkel.
(Az izgalmak tovább fokozása végett mi köldökzsinórvért is szerettünk volna eltetni, de a szett nem volt nálunk, azt úgy kellett behozatni. Ez kb. negyedórát jelentett, plusz még vagy 5 perc, mire sikerült felfogatni apámmal, hogy mi a helyzet, és nem ártana ha belehúzna... :evil: :lol: :lol: :lol: Vártak ameddig csak lehetett, aztán úgy döntöttek, hogy most már elkezdik, addig a vért egy kémcsőbe fogják fel, és majd úgy megy a szettbe.) Az érzéstelenítő egyből hatott, semmit nem éreztem a lábaimból. :shock: :lol: Ami nekem tök mókás volt, hogy spray-vel kezdtek fújogatni, és meg kellett mondanom, hogy érzem hűvösebbnek, hol nem. Így tesztelték, hogy mit, mennyire érzek, hogyan hatott az érzéstelenítő. (Nem tudom, szerintem tök jópofa volt. :lol: :lol: :lol: ) A műtétet magát nem láttuk, mert paraván volt előttünk, a férjem a fejemnél volt, ott fogtuk egymás kezét. (Mondjuk, őt sem sűrűn láttam, úgy beöltöztették. :lol: :lol: ) Érezni sem éreztem semmit, csak annyi volt -nem tudom hol olvastam már, de ténlyeg nagyon jó megfogalmazás :) -, hogy mintha kenyeret dagasztanának a hasamban. Majd jött a hír, miszerint hajas, aztán pedig, hogy kint van, egészséges, szép. Így 2007. szeptember 6.-án, 19:26-kor megszületett Manócska. Rögtön odadugták az orrom elé, mielőtt elvitték volna rendbe rakni. Maszatos volt, oákolt, és gyűrött volt. :lol: Egyszerre nevettem és sírtam. (Hüpp-hüpp) Tök jó volt. :D :D :D :D :D Aztán a férjem elment, elkísérte a kicsit, engem összevarrtak. (Időközben a szett is megjött, úgyhogy az is megoldódott.)
Ha minden rendben volt a csecsemőkkel, akkor ők élből mennek az Újszülött Osztályra, a császáros kismamák meg az intenzívre. Mégegyszer megnézhettem akkor, immár bepólyálva.
Hely kapacitástól függően van, hogy nem egyből az Újszülött Osztályra kerülnek a természetes úton szült kismamák, egy szobába a babákkal, de mihelyst lehet átviszik őket. Addig is lehet babázni persze, csak nem együtt vagytok velük 24 órában.
Császáros kismamákat ha minden rendben volt, akkor másnap leviszik az intenzívről. Elvileg reggel van egy gyógytorna, hogy mielőbb lábra álljanak a műtét után. Rendesek, mert segítenek megfürödni, meg minden, mert ha nem is érzi magát olyan vészesen az ember lánya, azért mégiscsak nehézkes kissé, kanüllel a kezedben (esetleg katéterrel is) szerencsétlenkedni a fürdéssel.
Nekem nem volt vészes magának a műtétnek a helye. A marha sz@r az a sópárna volt, amit utána raktak rá. Azt hittem besz@arok, marhára fájt. (Aztán, mint utólag kiderült, ezt le is vetethettem volna... :evil: ) Minnél többet sétáljatok, még ha nem is tudtok egészen kiegyenesedni! (Szite "rodeóztam" :lol: :lol: :lol: ) Pihenjetek, álljatok meg egy kicsit, de ne feküdjetek, mert attól sokkal rosszabb lesz, később múlik el a fájdalom! (Hú, a tüsszentés egy "kéjmámor" még... :oops: )
2 nap múlva összekerültünk Babóval, 24 órában. Azt hiszem, hogy csak 3 napot voltunk már bent együtt utána. A csecsemős nővérek nagyon le vannak terhelve, nem tudnak sok időt szakítani az emberre, de azért döntően figyelmesek, normálisak, lehet tőlük segítséget kérni. :)


Szóval, ez így történt. Aki nem hiszi, járjon utána! :wink:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!

Két kisfiam van, mindkettőt itt szültem.

Csak annyit mondhatok, hogy sohase szülnék máshol......

A nagyobbik fiam súlyos koraszülött volt, a szülés előtt 6 nappal kerültem be (máshol szültem volna), de nem bánom. Az, hogy a kisfiamnak kutya baja, nekik köszönhetem.
Lehet, hogy sokan vannak, futószalag az egész, de én is , és legfőkébb a babák, nagyon nagy biztonságban vannak. És nekem ez a legfontosabb, 10 hetet volt a fiam az intenzíven, máshol meghalt volna. Míg élek nem tudom nekik meghálálni.

A kisebbik fiam, ma egy hónapos. Hál istennek vele nem volt semmi gond, még túl is hordtam. :)
Természetesen nagyon oda kellett figyelni, az előzmények miatt, de oda is figyelt az orvosom. És ami külön öröm a számomra, hogy sikerült természetes úton megszülnöm, pedig az első császár volt.
Külön pozitív volt számomra a paraszolvencia, hiszen az orvosok többségének nincs magánrendelése, így végig a klinikára kell menni. Így nem volt " kötelező" pénzt adni, ha úgy gondoltad adtál, ha nem nem. Persze én is adtam, de akkor, és annyit amikor, és amennyit én akartam.

Az osztáyokról már mindent leírtak itt előttem, nekem se volt soha rossz tapasztalatom. Persze sokat kell várni, pl ctg-re, de hát ez van.
A lényeg, hogy nagyon jó hely, nekem csak jó tapasztalatom van, ajánlom mindenkinek.

Ja, az orvosom Dr Máté Szabolcs, Nagyon jó orvos, szakmailag, emberileg is. Sokat köszönhetek neki.
Ha valakinek kell a száma elküldöm priviben.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


csandy!

Gratulálok Nektek! (Jó hallani, hogy mennyi pozitív tapasztalat van. :wink: )

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!
Most vagyok kb 4 hetes terhes! Előző terhességem, egyben az 1., Down sy miatt megszakítottuk, akkor a MÁV Kh-ba kerültem műszerhiba miat a HIETE-ről, ifj Kelemen Dr-hoz, hát sikerült majdnem belehalnom. Mint a középkorban, gyakorlatilag otthon fejeződött be a vetélés hatalmas vérzéssel. Szóval oda még egyszer be nem teszem a lábam!!!!
Szóval most egy normális szülészetet és egy normális DOKTORT keresek. Annál is inkább, mert myomák miatt még nagy valószínűséggel felmerül császáros szülés is.
Sok jót hallottam itt Ádám Dr-ról, Fekete Dr-ról, Szabó Dr-ról, ill. ismeretségi kőrből Csabay dr-ról.
Ami nehezíti kicsit helyzetem, hogy leginkább nekem csak a kedd du-este, vagy max szerda nagyon koradu, esetleg péntek du jó vizsgálati időpontnak, de magánrendelés is érdekel.
Elérhetőségük?
Kérlek segítsetek!
 
 


Nuszo,


Melyik Szabó Dr-ra gondolsz? Mert kettő van:


Dr. Szabó István illetve Dr. Szabó Gábor.


Én Dr. Szabó Gáborhoz járok.
Vendég
 


Nuszo!

Írtam privit.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


köszi a beszámolót! lassan már előre profi leszek "szülésből és kórházból", annyi mindent megtudok tőled-tőletek! jó, h megtaláltam ezt a fórumot, van ahol semmi élet nincs, nemhogy válasz..

amikor te voltál terhes, mennyi vitamint kellett szedned? mert velem 5 félét szedet az orvosom, és amikor önkényesen lecsökkentettem, jól letolt, mondván, h mind fontos: gravida (ez elég kéne hogy legyen önmagában szerintem, leglábbis még most.. ), calcium, magnézium, vas, fólsav. ez normális szted?

üdv

andi
 
 


Szia Panda!
Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de én is szedtem ezeket.
Gravidát, vasat, tovitát végig szedtem. Folsavat kb félidőig, magnézimot pedig félidőtől, a 36. hétig.
Sőt, még használtam egy kúpot is, boraxos, borsavas kúpot, patikában csinálják, de érdekes, hogy a sotéval szenbeni patikában volt készen, nem kellett várni rá, hogy megcsinálják.
Valami tisztító kúp volt, esténként kellett, szerintem jó volt, legalábbis soha semmi nem volt kenetemben. Sokan használták.
Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


szia, Andi!
köszi a választ! ez a tovita ez micsoda? erről nem is hallottam.. a kúpot meg majd megkérdezem, gondolom, receptre adják, majd kérek a dokitól.

szia
andi
 
 


Sziasztok !

Én most regisztráltam, szeretnék hozzátok csatlakozni.
Én 2007 ben feküdtem a várandós osztályon 13 hétig, mivel 3 as ikrekkel voltam terhes és nem volt problémamentes a terhességem. A fiúk már 10 hónaposak, igazi csibészek. Ha van kedvetek írjatok, szívesen válaszolok.
Jutka
 
 


Szia Panda!

Tovita: kálcium, csonterősítő. Van sima, meg d-vitaminos változata, ha gravidát is szed valaki, akkor a sima a jó, mert a sok d-vitamin se jó, és a gravidába van elég.
Nekem toxémiás volt az első terhességem, és a dokim mondta, hogy vannak kutatások, hogy a kálciummal talán megelőzhető, bár épp oly bizonytalan, mint hogy az eredetét se tudják.
Én szedtem az elejétől fogva, és nem jött elő a második terhességemnél, nem hiszem hogy ezért, de szedtem becsülettel.

A kúpot én a 20 héttől használtam, szerintem nagyon jó, főleg ha valaki kicsit nyíllik is.
Igen, receptre adják, olyan gyógyszertába kutyult kúp, de a szembeni patikában már csinálják , így nem kell várni rá.

Judit: Gratulálok a három fiúhoz, nekem is van kettő :wink: , bár két év különbséggel, de így is nehéz, minden elismerésem!!!!!! :D
andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Bocs panda37 ha engem kerestél, nem néztem ide pár napig. :oops:

Én folsavat szedtem az elejétől végéig, és kb. az 5. hónaptól Elevitet. (Igaz, hogy én kérdeztem rá, hogy nem kéne-e valami kismama vitamint szednem. Nem tudom, hogy korábban is kezdhettem-e volna. Az eredményeim mindenestre mindig rendben voltak, úgyhogy nem volt probléma). A 3. hónap végéig konkrétan azt mondta a doki, hogy ne szedjek vasat, mert az akkor még magas, és megemelve nem jó a babának. Aztán a 3. hónap után azt is szedtem.
Nekem ennyi volt csak. A kúp amiről a többiek is beszéltek alapvetően gombás fertőzés ellen van, és tényleg ott csinálják helyben. Odaadod nekik a receptet. és már nyomják is a kezedbe a dobozt. :wink:

Valószínűleg nem véletlenül mondta a dokid, hogy ennyi félét szedjél. A "Nagykönyvek" is sűrűn emlegetik a kalciumot és a magnéziumot terhesség idején, úgyhogy ez is megszokott dolog. Minden kismama és terhesség más és más, úgyhogy szerintem ne parázz, nyugodtan szedd csak úgy, ahogy mondja. (Persze, a fenn tartásaidat és a kérdéseidet ettől még elmondthatod. :) )

(Amúgy kit választottál végül?)

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Csandy !

Köszönöm szépen. Tényleg nem könnyű, de amikor ránézek az édes kis pofijukra elfelejtek minden nehézséget.
Jutka
 
 


Sziasztok!
Andabella vagyok és most regisztráltam be a fórumra. 10 hetes terhes vagyok és múlt héten orvosváltásra kényszerültem. Nekem dr. Sziller Istvánt javasolták, jövő hétfőre kaptam hozzá időpontot. Tudtok róla mondani valamit? A "Szilleresek ide" fórumon olvastam róla, de az már régi, gondoltam itt hátha lesz olyan kismama, aki jelenleg hozzá jár...
A másik dolog amit szeretnék tudni, hogy igaz-e hogy a kórháznak új igazgatója van és ezért a doktor úr csak a magánrendelőjében fogadhatja a kismamákat...mert hogy én a magánrendelőjébe kaptam időpontot...van esetleg vki aki hozzá jár? Mennyibe kerül nála a terhesgondozás a Bartók B. úton?
Válaszotokat előre is köszönöm:)
 


Szia, andabella! :)

Olvass vissza pár oldalt, sok hasznos dolgot megtudhatsz. :wink: Lehet, hogy kicsit réginek tűnik a másik topik, de azért írjál oda is, hátha lesz aki ránéz, és válaszolni tud neked. (Veszteni valód mindenestre nincs :roll: )
Én lassan 1 éve szültem, és tavaly június környékén volt igazgató váltás. Gondolom, azóta megváltozott pár dolog, úgyhogy próbáld meg olyanokkal felvenni a kapcsolatot, akik nem olyan régen(???? :oops: :lol: ) szültek ott, ők biztosan frissebb infókat tudnak neked adni arról, hogy most milyenek az ottani viszonyok. (Próbáld meg mondjuk a 2008-as babás topik[oka]t, hátha... :wink: )

Sok sikert! :wink:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


köszi szépen:)
 


szia!

köszi a választ!

ma voltam a dokimnál 4d ultrahangon és azon kívül, h láttuk a babánkat mosolyogni és egész jól ki lehetett venni a kis arcocskáját, megint "gazdagabb lettem" egy újabb gyógyszerrel: most diaphillint kaptam vízhajtónak, mert eléggé vizesedik a bokám- rám is ijesztett, h ebből még toxémia is lehet.. hát nem nyugtatott meg, mert eddig mindig minden vizsgálat rendben volt. szerinte a vizesedés javulásához a vízfogyasztásomat kéne csüökkentenem. ehhez képest a védőnő és más dokik a különböző fórumokon mind azt mindják, h ez már egy túlhaladott vélemény és épp ellenkezőleg, sok vizet kell inni.. hát az ilyet imádom, ikor mindenki mást mond. tudom én h a dokimra kell hallgatnom, és eddig azt is tette, de ezügyben elbizonytalanodtam egy kicsit. nem beszélve arról h ebben a kánikulában nem nagyon bírom kevés vízzel, amúgy is mindig rengeteget ittam

mire vonatkoztt a kérdésed, h " kit választottam"? nem emlékszem, h ilyet írtam volna.. vagy csak teljesen szórakozott vagyok??

szió
andi
 
 


Szia Andabella!


8 hete szültem, itt a sotén, kérdezz nyugodtan! :D

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


szia, Andi!

kinél szültél? és hogy van a picike? kezdtek belerázódni a közös dolgokba? szülésznőd volt? azt mondják, a szülészet rendben, csak a csecsemős osztályon tapasztaltak nem tetszenek mindenkinek..
Neked mi erről a véleményed?

andi
 


Csajok,


Kiknél szültetek?


Aliz.
Vendég
 


Sziasztok!

Máté Szabolcs az orvosom. Én nagyon elégedett vagyok vele, mint emberileg, mint szakmailag.

Volt szülésznőm, máskérdés, hogy nem ért be időbe, így az ügyeletes szülésznőnél szültem, de nagyon rendes volt ő is.

A fogadott is aranyos volt, már hetekkel a szülés előtt tartottam a kapcsolatot vele, mindig őt hívtam, ha valami " furát " éreztem.

A szülés napján is vele tartottam a kapcsolatot, már szombat délben indultak a fájások, (nagy vihar volt), de este kilenckor indultunk a korházba, akkor ő beszólt hogy megyünk, már tudta, hogy nem ér be. Ott derült ki, hogy az orvosom a balatonon van. Akkor megijedtem, hogy se szülésznő, se orvos. Este fél 10 -kor szoltak az orvosomnak, és háromnegyed 11-kor már átöltözve vizsgát, hamar felért. Tudta hogy vajudok, a szülésznő hívta délután, így azonnal tudott indulni, és éjjel fél kettőkor már meg is lett a Milán.

Nagyon szép élmény volt, a Gergő a koraszülés végett császár volt, így külön örültem, hogy a Milánt sikerült természetes úton megszülnöm, az orvosom végig hitt benne. Nagyon köszönöm neki, hogy Ő meg bennem hitt, hogy meg tudom szülni.
Mivel szombat éjjel volt, nagyon nem volt dömping, egy ágyas szülőszobába kerültem, nagyon felszerelt, minden tekintetben.
Biztonságban éreztem magam, és persze Prüntyit is.
Amikor burkot repesztett a doki, meglátta hogy Milán belekakilt a vizbe, így azonnal szoltak az intenzívre, hogy lesz egy különleges ellátást igénylő baba.
Sajnos Gergő révén ismerem az intenzív személyzetét, így tudtam, hogy a lehető legjobb ellátásban lesz része. Így is volt.

Nekem ezért is csak a Sote jöhetett szóba, mert a babák nagyon nagy biztonságban vannak, ha ne adj isten nem megy minden simán.

Tehát a szülészet OK!!!!!

A csecsemősökről sincs rossz véleményem, a segítőkészségük hagy némi kívánni valót, de ha kérdezel segítenek. De igazán nincs nagy szükség rá. ha jó szobába kerülsz, ott mindent meg lehet beszélni. Én nagyon élveztem azt a három napot is a korházba!!!

Bocsi, hogy hosszú voltam. Majd írok még , ha valami eszembe jut.

puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


HOSSZÚ A TÖRTÉNETEM...


Hopszegymopsz,

írd le a történetedet!

Aliz.
Vendég
 


Sziasztok! Én 5 napot feküdtem bent, mert túlhordtam, ( 41 hét + 1 nap!) és nekem is az int. volt, belekakilt a magzatvízbe. Véleményem szerint nem volt elég körültekintő az orvosom, aki eddig várt, pedig én könyörögtem hogy történjen már valami! A baba súlya a 38. heti uh-n, 3600gr volt. A szülőszobára is úgy jött, hogy én telefonáltam rá többször, kétségbeesetten, mert már éjfél óta ott feküdtem ,(igaz hogy elmúltak a fájásaim) de másnap 11 órakor még mindig nem történt semmi. Hozzáteszem, a magánrendelőjébe elég sokat jártunk, hagytunk ott némi pénzt... Az utolsó héten a ctg-s vizsgálatoknál a klinikán , minden alkalommal 5 ezreket adtam neki, hátha jobban odafigyel rám. A végén is szerettünk volna neki adni, de így nem kapott semmit. Látni sem akarom többet, mert nagyon sokat sírtam, idegeskedtem a kórházban, hogy ne legyen nagyobb baj! Volt alkalmam és időm megfigyelni, fájó szívvel a szobatársaim orvosait, akik nagyon emberségesek, és nem a pénzért csinálják! / CSABA DOKI, MURBER, FEKETE - nála szültem, nagyon rendes volt/ Na röviden ennyi, de tudnék még mesélni... Ja, és az én "sztárdokim", CSABAY LÁSZLÓ.


Hopszegymopsz,

ez nem semmi!Az ilyen orvosnak Én sem adtam volna egy fillért sem!
Az Én orvosom az Dr.Szabó Gábor.
Vendég
 


Nem tudok képet fölrakni, pedig nagyon próbálkozom... A szülészetről annyit, hogy tényleg nagyon jól felszerelt. Niki volt a szülésznőm, Ő volt a legjobb dolog az egészben! :D Nagyon rendes, igaz hogy több helyre szaladgált szegény, mert öten szültünk akkor egyidőben. Tényleg babagyár!!! Sajnos nem volt hely a babás-mamás szobákban, és a 2. emeleten helyeztek el, csak 2 nap után kerülhettem le. Nem tetszett még az állandóan látogatóktól zsúfolásig telt folyosó... A csecsemősnővérek is nagyon elfoglaltak,lett volna pár kérdésem, de nem értek rá...Az utolsó nap a zárójelentésemre 2 órát vártam. Lehet hogy csak én voltam ilyen szerencsétlen, de a rossz emlékek miatt nem szülnék ott mégegyszer.


Sziasztok!

Hopszegymopsz!

Sajnálom, hogy ilyen rossz emlékeid vannak. Remélem már túl vagytok rajta lelkileg.

Nekem is belekakilt Milán a vízbe, pedig papiron nem hordtam túl, 39 hetet töltöttem be, amikor indultak a fájások, ez szombat dél körül, este fél tízre értünk be, és fél kettőkor megszületett a Milán.
3300 grammal, tehát a súlya is átlagos, nem volt előjele a túlhordásnak.

Az én orvosom nagyon körültekintő volt ebben is. Egyrész miattam jött csak be szombat éjszaka, így végig velem volt. Másrészt, amikor burkot repesztett akkor látta a kakis vizet, rögtön felszolt az intenzívre. Amikor indult maga a szülés, és várható volt 10 percen belül a baba, akkor is felszólt, és így a docens asszony( ő volt ügyeletben az nap), szinte a szülőszoba ajtajába várta a Milánt, és reggel nyolckor már lent volt a csecsemőn.
Azóta sincs semmi.

A vajudás alatt mondta is a doki, hogy sietni kell, nem csak az előző császárhag miatt, hanem a kaki miatt is. Kaptam edát, gyorsítót mindent, meg is lett hamar. Én elégedett voltam mindennel.

Ja én is a 2. emeletre kerültem csak először, de délután 2-kor már kaptam ágyat a csecsemőn.

Nekem az ügyeletes doki hozzáállása nem tetszett, amikor este fél tízkor megvizsgált, és látta az előző császárheget, már szinte tolni akart a műtőbe, hogy ugye ezt beszéltem meg az orvosommal.....Mondtam neki, hogy nem, szeretném megszülni, meg majd az orvosom eldönti, látszott rajta, hogy szinte meg van sértődve, hogy hogy gondolom én, a császár utánni sima szülést.
Aztán tessék...., amikor már vart össze a dokim, be is nézett, hogy minden rendben volt ment e, de éreztem az élt a hangjába....
(utóbb kiderült, hogy a két doki nincs túl jóba).

Ja, a látogatás nálunk szigorúan délután 4-től, 6.ig volt csak, nem lehetett se előtte, se utánna bejönni. De jó volt ez így.

Puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!


Csandy,


Nekem viszont az újszülöttesekről nincs valami jó véleményem! :twisted:
Némelyik orvos meg ott a klinikán túl sokat képzel magáról! :evil: -ez az Én egyéni véleményem...
Vendég
 


Ppetike!

Én egy orvost ismerek, így csak róla tudok nyilatkozni.
A nagy számok törvénye alapján persze hogy vannak rossz orvosok is. A sotén ezren vannak....

A csecsmősökre gondolsz?

Én nem írtam, hogy szuperek. amikor kérdeztem válaszoltak, de az tény, hogy nem tolongtak az ajtó előtt......

A sotén mérlegelni kell szerintem, tényleg babagyár, meg nincs hiper-szuper alternatív szülési lehetőség stb......, én még sem szülnék máshol.

Bár hozzáteszem jó-rossz dolgok minden korházban vannak, és ez így van jól.
Persze annak akinek jó élményei vannak az elégedett, akinek nem, az nem. De az elégedettség nem mindig a korházon múlik.

Én az első fiamat a Rókusban szültem volna, ha nem lett volna baj, és nem vittek volna át ide. Így ha minden rendben lett volna, nyílván jó lenne a véleményem, de mivel nem ment semmi sem rendben így nincs jó véleményem róluk. És arrol, hogy toxémiám lett, és sajnos szültem egy 780 grammos picurit, erről ők közvetlenül nem tehetnek.
pussz

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Csandy! Nekem nem mondta senki hogy siessek a szüléssel, valószínű az ösztöneim is azt súgták hogy minnél előbb " kinyomjam"! Csodálkoztak is hogy első szülés, és burokrepesztés után 2 és fél óra mulva már fölsirt. Sajnos lelkileg még nem vagyok túl rajta, itthon is sokat sírdogálok :( , de az is lehet hogy csak a hormonok miatt... De megpróbálok előre nézni, mert az a lényeg hogy erős és egészséges a kisfiam, ez a lényeg!! Holnap leszünk 1 hónaposak!! Puszi mindenkinek!!


Szia Csandy és minenki!

Köszi a választ Csandy.
Voltam Sziller doki magánrendelőjében. Ha valakit érdekel tudok róla mondani egy-két szót. Lényeg, hogy nagyon jól felszerelt, nagyon kedvesek az asszisztensek és doktor úr is. Most találkoztam vele először és elvállalt:) Ha valakit érdekel egészségpénztárral is van szerződése, szóval lehet a vizsgálatról számlát kérni.
Jövő héten megyek a klinikára vérvételre. Elég ha a leleteket viszem és 7-re odaérek, hányadik emeletre kell menni?
Előre is köszi a választ:) :oops:
Andabella
 


Szia Csandy és minenki!

Köszi a választ Csandy.
Voltam Sziller doki magánrendelőjében. Ha valakit érdekel tudok róla mondani egy-két szót. Lényeg, hogy nagyon jól felszerelt, nagyon kedvesek az asszisztensek és doktor úr is. Most találkoztam vele először és elvállalt:) Ha valakit érdekel egészségpénztárral is van szerződése, szóval lehet a vizsgálatról számlát kérni.
Jövő héten megyek a klinikára vérvételre. Elég ha a leleteket viszem és 7-re odaérek, hányadik emeletre kell menni?
Előre is köszi a választ:) :oops:
Andabella
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy így ismeretlenűl betolakodok,de egy gyors kérdésem lenne.
Van köztetek olyan valaki aki ismeri a pre-seed termékenység barát intim síkosító vagy estleg használta is?
Ha igen akkor megírná a véleményét rólla priviben.
Köszönöm ha válaszol valaki.

Kati76


Szia Andabella!

Örülök hogy elégedett vagy, nem ismerem a dokit, bár jókat hallottam róla!!!!

A 2. emeletre kell menni. A lépcsőtől balra.

Azt a papírt kell vinni amit a doki írt, a beutalót.
Azon rajta van hogy mit kért a doki.
Szerintem nem kell hétre menned, én kb fél-háromnegyed nyolc körül mentem mindig.
A hétfő gázos, amikor mentem, mindig sokan voltak Hétfőn, a többi napon meg elviselhető.
Bár kiszámíthatatlan, volt úgy hogy nyolcra már végeztem is, de olyan is, hogy nyolc után szedték be csak a papirokat, és pl. a terheléses cukor 1. vérvételét kilenc után vették le. Kicsit se voltam ideges.

Ja és beszedik a papirokat, és név szerint szólítanak.

Hanyadik hétnél jársz?

Olyan izgalmas :D

Kicsit irígy vagyok, mi már nem tervezünk több babát. Bár sokszor örülök, hogy túl vagyok rajta, olyan kettős dolog.

Vigyázz magatokra!!!!

Puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Hopszegymopsz!

Grat az egy hónaphoz!!! :D

Ő az első baba?

Az a lényeg, hogy Ti jól vagytok!!!

Puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Csandy!

Köszi az infókat. Akkor 2.emelet és balra, 7:30-7:45. Én szerencsére kedden megyek. A 12. hétnél tartok :) Tényleg izgi, már kezdek pocakosodni :D Ja, azt nem tudod, ha a 4-es vilivel megyek, akkor ugye a Baross utcánál kell leszállni?
Beutalót megpróbálom elintézni, azt nem kaptam, mert azt mondták akkor menjek a Klinikára, ha a védőnő nem tudja elintézni kerületileg a vérvételt.
ERedmény mikor van a vérvételről? CSak mert utána héten hétfőn kell vinnem a laboreredményt a dokinak. Átküldik neki, vagy odaadják nekem személyesen?

Szép napot!

Üdv.: Andabella
 


Szia Andabella!

Beutaló mindenépp kell, mert ezt szedik össze, és ez alapján hívnak.

Azért írtam a fél-háromnegyed nyolcat, mert nyolc körül szedig a papirokat, és utánna ők döntik el, hogy milyen sorrendben veszik a vért, az a lényeg, hogy az első szedésnél te is be add a papirt.

Az eredmény már délután megvan, persze ha nem speckó, pl. toxoplazma kb. 2 hét, rubeóla kb 3 hét ( azért fizetnem kellett, hogy kiadják az eredményt ). amit nem a sote laborba csinálnak az van meg később.
Nekem mindig küldték a dokimnak, őt hívtam fel másnap reggel.
De az én dokimnak nincs magánrendelője, így nem tudom, hogy nálatok ez hogy van. Én mindenkor, minden vizsgálatra a klinikára jártam.

Ha a Nyugati felől jössz a 4-es villamossal, akkor a jobbra kell indulnod, átméssz a Mária utcai kereszteződésen és ott a Klinika a Mária- Baross sarkán. Tégla épület. Felméssz a lépcsón, ott a porta, balrarhes ambulancia, majd a szülőszoba.... stb.
De te még felméssz a 2 emeletre éas ott van a labor. Nagy széles lépcső.

Hú, 12. hét, az már nagyon jó!!!!!

Puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nemigazán találtam a kérdésemhez illő topikot, hát gondoltam megkérdedezem itt, hátha tudnátok segíteni.

Hathetes terhes voltam de sajnos spontán vetélés miatt bementünk a klinikára (egy ismerős orvos ajánlotta).

Vasárnap éjjel (00.30. körül) mentünk be épp egy császár volt ezért várni kellett kb.10 percet. Meglepetésemre nagyon kedvesek és emberiek voltak, mindent elmondtak anélkül hogy nekem kellett volna kérdezősködnöm.

A műtétet egy órán belül megcsinálták. Gondoltam ezt az orvost már soha nem látom. Újabb meglepetésemre reggel már civil ruhában hazamenés előtt bejött hozzám érdeklődött, majd miután elmondtam, hogy pajzsmirigyproblémám van valamint, hogy két éve nincs normális ciklusom, felajánlotta, hogy vigyem be a papírjaimat valamint majd csinálna egy-két vizsgálatot, hogy kiderítsük mi a baj (hozzáteszem jártam a 2 év alatt sok orvosnál, sok pénzt otthagyva, de most itt először látom azt , hogy talán én is érdeklem nem csak a pénzem.) Én a 2. emeleten voltam fenn.

A kérdésem az lenne, hogy egy-egy vizsgálat alkalmával mennyit "szokás" fizetni az orvosoknak, valamint, hogy mi a véleményetek a kórházról és az ott dolgozókról. És még annyi hogy ha van egy orvos akihez jártok ő ad időpontot, hogy mikorra kell hozzá menni vagy egy intervallumot pl.: 8-12-ig.

Egyébként minden infó érdekelne, bár az első benyomás nagyon szimpi.

Bocsánat, hogy bő lére eresztettem a mondandómat!!!

A válaszokat előre is köszönöm!!!
 
 


Szisztok!

Maca,


melyik orvoshoz volt szerencséd, ott klinikán?
Szerintem mindegyik orvos a klinikán nagyon jó. Mondjuk Én az orvosommal nagyon meg vagyok elégedve. Én mindíg egy konkrét időpontra megyek hozzá. 5000Ft-ot szoktam az orvosomnak adni 1-1 minden alkalommal.
Amúgy meg tényleg nagyon profik ott a klinikán (ez m inden dolgozóra jellemző).
Vendég
 


Bocsi:

1-1 minden alkalommal=minden alkalommal.
Vendég
 


Köszi CSandy!
Most már biztosan odatalálok:) 8)
 


Sziasztok! :)

andabella!
Nyugi, odatalálsz mindenhova, ügyes leszel, nem kell parázni! :wink: :D
Ha addig nem sikerült beutalót szerezned, akkor még mielőtt a Laborban beszednék a papírokat gyorsan tépjél le a Várandós ambulanciára, és szólj az egyik nővérkének soronkívűl, megcsinálják azonnal és már mehetsz is vissza gyorsan. (De esetleg telefonálhatsz is a dokinak és akkor ő megírja neked, te meg kikéred a Várandós Ambulanciáról)



csandy!
Nekem mindig minden eredményem rendben volt, így nem tudom hogy mi van akkor, ha valami nem stimmel, de én nem hallottam olyanról, hogy valaki fizetett volna azért, hogy kiadják a leletet. :shock: :shock: :shock:



maca!
Sajnálom, hogy ez történt! :cry: De ha már meg kellett történnie, legalább egy ilyen dokival hozott össze a sors. Ki tudja lehet, hogy ő lesz a megoldás a problémátokra. Bízz benne! :wink: A dokiktól és Klinikától nem kell "tartanod" ( :) ), én is azok csaptát erősítem, akik nagyon meg vannak/voltak vele elégedve. :D
Nem tudom, kivel találkoztál, de bármilyen kérdésed, kételyed van, nyugodtan kérdezd meg tőle. Nekem pontosan megmondta a dokim, hogy mikorra menjek (nyilván az ő rendelési idején belül), de ha azt mondtam, hogy az nekem nem jó valamiért, akkor gyorsan kerestünk egy olyan időpontot, ami mindkettőnknek jó volt. (Persze, előfordul néha, hogy nem akkor hív be, mert csúszik a rendelése, de ez egy ilyen forgalmas helyen nem is csoda... De ez sem vészes).
Ami pedig a pézt illeti. Tényleg nem a pénzre hajtanak. Amikor a dokim elkezdte a terhesgondozásomat akkor még nem az volt, de menet közben már ő lett a Klinika jelenlegi igazgatója. Soha egy fillért sem adtam neki amikor találkoztunk, hazamenetelkor, varratszedés után kapott csak. És akkor is tök zavarban volt, mert nem számított rá. A pontos összeget fedje jótékony homály, de azt azért elmondom, hogy nem volt 6 számjegyű, de azért tisztességes volt. (Ppetike a jelenlegi gyakorlatot követve jóval többet fog otthagyni mire szülni fog... :wink: )

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!

Maca,

Én is SAJNÁLOM AMI VELED TÖRTÉNT!!! :cry: :cry: :cry:
Azért kérdeztem Tőled, hogy melyik orvoshoz volt szerencséd a klinikán: véletlenül nem Dr. Szabó Gábornak hívják? Én hozzá járok.

Én nagyon meg vagyok elégedve a klinikával. :D
Vendég
 


Hello!

I:

Nem a korháznak kellett fizetnem, levették a rubeólát, és elküldték a Gyáli uti viruslaborba kiértékelni, és nekik kellett fizetnem.
A dokinak küldték a csekket ( 2500 Ft ), ő hívott fel, hogy most mit csináljon..... Érte mentem, befizettem, és küldték a dokinak a negatív leletet. Én is fel voltam háborodva, ja és közben el telt másfél hónap...., mi lett volna ha pozitív....., azért a harmadik hónap tájékán nem lett volna mindegy.

Maca: drukkolok, hogy minden ok. legyen, sajnálom én is....

puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: