Új privát üzeneted érkezett!

Jelentem, sikerült visszaolvasnom, és még vannak kérdéseim... :oops:
amik a következők lennének:
1. Ha megindult szüléssel jelentkezek a szülőszobán, csinálnak UH-t is a baba fekvésének ellenőrzése céljából, meg hogy a köldökzsinór nincs-e a nyakán stb, vagy csak CTG? Beöntés van? (Ha igen, kérlek irjátok le hogyan zajlik ez, az első szülésemnél nem volt, fogalmam sincs hogy csinálják...)
2. A CTG szülés alatt végig rajtam lesz, vagy időnként rámteszik majd? Ha bekerülök a szülőszobára, lehet-e a kitolásig sétálni, vizet inni?
3. Hallottam olyasmit, hogy a gátvédelemmel való szülés "spontán" is kialakulhat, ha olyan a szülésznő hogy látja hogy lehet, akkor megteszi amit tud. Ez általános, vagy csak arra az egy szülésznőre lehetett igaz akinél az illető szült aki mesélte? Ha gátmetszés van, a gátkezelést utána naponta az ágynál csinálják, vagy menni kell valahova?
4. Szülés után ha jól vagyok, mennyi időt kell töltenem a szülőszobán még, és mennyi idő múlva kapom meg végleg, 24 órára a babát? Ha nincs hely az osztályon és órákat kell még a szülőszobán töltenem, Apa még velem lehet?
5. Gondolom, ezt csak privátban - ha választok szülésznőt, neki mennyit illik adni?
6. Mikor van látogatási idő? Ezen kivül Apa még annyira sem jöhet be, hogy pl. cuccokat adjon be?
7. Irtátok, hogy nem veszik jó néven, ha látogatási idő alatt a babák sokáig a folyosón vannak. Mégis, mennyi időre lehet kivinni őket? 15 percre azért lehet?
8. Ha anyukának sima szülése volt és jól van, mennyire tolerálják a csecsemősök ha mégis be akarom adni valamiért rövid időre?
9. Irtátok, hogy a babák kapnak "teát", illetve az anyukáknak is beadják reggelente a cumisüvegeket. Tapasztalt valaki emiatt a kórházból hazahozott szájpenészt?
10. Amikor este elviszik őket fürdetni, kb. mennyi idő múlva kerül vissza a baba anyához?
11. Sima szülésnél akkor, ha jól értettem 3 nap múlva lehet hazamenni? Ebbe gondolom nem számit benne a szülés napja - pl ha vasárnap szülök, csütörtök reggel mehetek haza?
12. A hazabocsátás gyorsan megy, vagy délután is lesz mire kész vannak a zárójelentések stb?

Hát, elsőre ennyi... :oops:
Nagyon köszönöm ha válaszol valaki!
 
 


Szia, aktaia! :)

Látom, sikerült "leszűkíteni" a listádat. :lol: :lol: :lol: :lol:
Én kb. csak 3-4 nap múlva fogok neked tudni válaszolni. Ha esetleg senki nem jár erre és ad választ addig, akkor ezt a pár napot várd ki, légyszi. :wink:

Kép
Kép
 
 


Köszönöm szépen előre is, persze hogy kivárom, a szülésig még van időm... :D
 
 

 
 

Szia Aktaia!

Én júniusban szültem a második kisfiamat, természetes úton. Az első szülésem császár volt (súlyos koraszülés volt).

Aznap dél körül kezdtem érezni valamit, de este fél tízre értünk a kórházba, már két-három perces, de elviselhető fájásokkal.
A dokim a Balatonon (szombat volt), az ügyeletes doki, nem túl szimpatikusan tolni akart a műtőbe, mikor meglátta a császár heget.
Én mondtam, hogy szó se lehet róla, hívja a dokimat, úgy se jön fel, volt a válasz..... egy óra múlva ott volt. Fél kettőre született meg a Milán.
Volt választott szülésznőm, ő nem ért fel. Már két héttel azelőtt mondta, hogy neki az a szombat nem túl jó, mert Bécsben volt. De egész délután tartottuk a kapcsolatot, mondta, hogy mit csináljak, mikor menjünk stb. Szól a kórházba, amikor elindultunk, így már vártak. Sőt a dokimnak is szólt, így ő is a telefont várta a kórházból, és ült a kocsiba, azért ért fel gyorsan.
Én maximálisan elégedett vagyok mindennel, nagyon szép élmény volt.
kérdéseid:
1.:nekem nem csináltak, a fekvését a babának, szerintem manuálisan is meg tudja a doki állapítani, ha megvizsgál. Vagy nem? :oops:
Milán nyakán ott volt a zsinór, de a dokim megoldotta. Ctg, beöntés volt.
2.: A ctg, és a fájás mérő folyamatosan rajtam volt, a kitolásnál vették le. Én álltam sokat, mert fent volt a Milán, sétálni a drótok miatt kicsit nehézkes, de amíg a zsinor engedi én sétálgattam. De a szüléstő is függ a dolog. Vizet én nem ittam, de nem is kértem, így nem tudom.
3.:A gát védelmet nekem csinálták, nem nagy sikerrel, de nagyon próbálkozott. Nekem gátkezelés nem volt, felszívódóval vart, így hazamentelkor is csak megnézett a dokim.
4.:Fél kettőkor szültem, fél háromra raktak rendben, akkor elment a férjem is, meg a dokim is. Nekem Milánt felvitték az intenzívre, mert belekakilt a vízbe, így antibiotikum, leoltás, megfigyelés. Reggel nyolckor már lent volt a csecsemőn. Én hatig maradtam a szülőszobán, fél hatkor zuhanyozhattam. De nem volt hely a csecsemőn, pedig vasárnap volt. Felvittek egy másik anyukával a 2. emeletre. Ebéd után kerültem le, akkor lett hely, délelőtt hazamentek, gondolom. De délelőtt is lent voltam már a Milánnál, ki is adták, csak a vizitre vitték be. De végleg ebéd után kaptam meg, amikor lekerültem.
5.:én az ügyeletes szülésznőnek egy tizest adtam, meg egy kis édességet.(örült neki)
6.: délután 4-től, 6-ig van látogatás. De cuccot be adhat, nem szolnak.
7.:persze lehet, ez attól is függ, milyen idő van. Azért annyira nem szigorúak. :)
8.:Simán beadhatod, míg lemész a büfébe, vagy szunyókálni szeretnél kicsit. Én éjszaka is beadtam. 11 körül, hajnal 5-ig kb. Én éjszaka szültem , akkor ugye nem aludtam, a köv. éjszaka elhatároztam, hogy végig velem lesz. A első fiam 10 hétig inkubátorban volt, napi egy órát láttam, elhatároztam, hogy ha minden simán lesz Milánnal egy percre se válunk el. Na a 2. éjszaka 3-ig üvöltött, én kint a folyosón, hogy ne zavarjam a szobatársaimat. Az éjszakás csecsemős, többször odajött, már hajnalban könyörgött, hogy adjam be egy kicsit, aludnom kéne, szörnyen nézek ki. Aztán végül az hatott, hogy anyuka, így nem lesz teje. Így beadtam pár órára. A 3. éjszaka mondta a csecsemős, hogy nagy üzem van a szülőszobán, így készüljünk fel hogy akár éjszaki is visszahozza, ha sok baba lesz.
9.:Nem
10.:10 perc :D
11.:72 órát kell a babának korházba töltenie. Vasárnap szültem, igaz hajnalban, de szerdán otthon voltunk.
12.:áááá, nem . Délelőtt simán mehetsz.
reggel a doktornő megnézi a babát, ő dönti el, hogy mehetsz e, már kilenckor ott volt a kicsi zárója. A haza mentel sokszor azért csúszhat, mert ugye téged is megnéznek, te is zárót kapsz. Sokszor ez tovább tart. Mi 11-kor kijöttünk a korházból.

Na ennyi kb. :D

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


ja, még akartam írni, hogy kérdezz nyugodtan még!!!

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Csandy!

Köszönöm szépen a kimeritő válaszokat, nagyon kedves vagy! :)
Örülök, hogy az első kisfiaddal is minden rendben! Mit jelent az, hogy súlyos koraszülés? Megkérdezhetem, hány hetes voltál amikor megszületett?
Úgy látszik, van bennünk valami közös - nálam az első szülésnél jött fel a dokim a Balcsiról, és félóra alatt ért fel vasárnap hajnalban! Később azt mondta, az ilyen nők miatt mint én vagyok, van olyan gyors kocsija! :D :D :D Én már két hete bent feküdtem amikor beindult a szülés (nem a SOTE volt), és sem az ügyeletes, sem a szülésznő nem hitték el hogy szülök, visszaküldtek a szobába aludni. Amikorra visszarendeltek hogy lássák, történt-e valami, megállapitották hogy eltűnt a méhszáj... csak ekkor értesitették a dokimat.
Ha még eszembe jut valami, kérdezek! :) Te vittél saját ruhát a picurnak? Erről mindenki mást irt az előzőekben. Örülnek neki a csecsemősök vagy inkább tehernek fogják fel? A Schöpf-Mereiben az utóbbi volt a helyzet, azt mondták ne vigyünk be saját babaruhát, ők nem tudják számon tartani hogy melyik kié.
 
 


Szia!

Szívesen, máskor is!! :wink:

Én a Gergőt is a Sotén szültem, bár nem ott szültem volna, amikor látták a bajt, vitt át a mentő.
30. hétre született, de pici volt nagyon 780 gramm, 35 centi. 10 hét kórház után vihettük haza.
Kutya baja sincs hál istennek.
Nálam is nagyon rendes volt a doki, ha szülnék még (nem fogok), csak nála!!!
Nekem volt még 3 órám, mikor felért, bár rögtön burok repesztés, gyorsította kicsit, azt mondta a heg azért nem fogja a végtelenségig bírni. akkor látta, hogy belekakilt Milán a vízbe, azért is sietni kellett, így eda-t, oxiticint mindent kaptam. Nekem nagyon pozitív élmény volt, annyira más volt mint Gergőnél, bár ott a körülmények voltak, nagyon nem ideálisak.

Miért feküdtél bent már két hete akkor? De időre jött?
Milyen idős?
Most mikorra vagy kiírva?
(nem csinálsz vonalzót)

Én mindent vittem a picinek. pelust, popsitörlőt, krémet. De alig tettem én tisztába, mindig ha beadtam valamiért, átpelusozva adták vissza, a köldökét is leápolták. Mikor hajnalban felébredtem, és kimentem érte, már akkor is mindennel kész volt a nővér.
A pólyát nem szeretik ha leveszed, sőt nagyon nem is engedik. Alatta nekem csak bady volt, meg kiszokni (nyár volt). Az a saját rucija volt. Fürdésnél oda adtam, ráadták. Ami rajta volt, meg ott volt a pólyába mikor visszahozták. Kissapit is vigyél, ha kiviszed a folyosóra kelleni fog, még nyáron is ráadtam. Pelusból viszont alig fogyott. Minden szobába van popsitörlő, krém, és a köldök ápolásához való dolgok is. Ugye veled van az ágyban, van ugyan kiságy, minden ágy végébe, de abba mindenki csak pakol. Én kis puha plédet is vittem, arra feküdt mellettem.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


aktaia! :)

Ezek szerint mindenre kaptál választ. :D

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Szia I!

Igen, köszi, de szivesen olvasom a te tapasztalataidat is, ha gondolod! :D
 
 


Szia Csandy!

Örülök, hogy minden rendben van a nagyobbal is! :)
Az elsővel (aki most 3,5 éves) azért fektettek be korábban, mert toxémia-gyanús lettem (nagyon-nagyon vizesedtem, fehérjét sosem találtak, de a vérnyomásom sem tetszett nekik, az végig a terhesség alatt - meg most is - picit magas volt, volt hogy 135-öt mértek), és a 37. hetet töltöttem amikor az orvosom azt mondta, annyira vizes vagyok és a baba elég nagy, ő örülne ha megszületne, másnap befekvés. Én azt hittem, mindez azt jelenti hogy meginditják a szülést, de nem igy történt, hordhattam amig magától megindult, ami 39 hét 3 naposan történt. Az igazgató meg akart császározni már korábban, hála Istennek az orvosom megkérte, hogy legalább hadd próbáljam meg természetesen. Neki lett igaza (amúgy végülis nem is lett volna indok a császárra, csak abban a kórházban iszonyú sok császármetszés volt apró-cseprő indokokkkal is...), mert éjjel 1-kor elfolyt a magzatviz, és reggel hét előtt már meg is lett, minden beavatkozás nélkül - illetve gátmetszés az volt.
Most május közepére vagyok kiirva :) , és már nagyon várom!
 
 


Szia, aktaia! :)

Hát, ha visszaolvastad azt a pár oldalt, akkor ott megtalálhattad az én történetemet is. Miután már 5 napja feküdtem bent és élből császár mellett döntött a doki fogalmam sincs, hogy mi a helyzet a hüvelyi szülés esetében azokkal kapcsolatban, amik iránt te érdeklődsz.

Talán a 4. ponttól tudnék hozzászólni. :roll:

4: Alapból nem tudom, hogy mennyi idő után jöhetsz ki a szülőszobáról. De én úgy gondolom, hogy ameddig ott vagy addig Apa is ott lehet.
Amint lehet a gyerekágyas osztályon helyeznek el. Jó esélye van annak, hogy nem egyből ott kötsz ki, hanem mondjuk valamelyik nőgyógyászatin, mert éppen ott lesz akkor hely. Folyamatosan engedik haza a kismamákat, így hamarosan oda fektetnek, nem kell sokat várni.

5: Nekem nem volt szülésznőm. Senki nevében nem szeretnék nyilatkozni, de a Klinika személyzetéről elmondható, hogy nem a markukat tartják. Persze, azért nyilván örülnék, ha kapnak valamit -ajándékcsomagot akár vagy bármi mást-, de nem arra hajtanak. Úgyhogy, ez inkább egyén kérdése ki, hogy gondolja.

6: A házirendben elvileg meg van határozva, hogy meddig lehet jönni, de a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy ha nem zavarta a többieket, akkor este nyolc-kilenckor is fogadhatott látogatót a kismama. De csak a folyosón, a szobába nem lehet bemenni!

7: Mivel a szobába nem lehet bemenni, ezért mindenki a folyosón dekkol a babával. Senki nem nézi, hogy mennyit vagy kint. Mindenkinek van külön kis "baba kocsija", abba nyugodtan beleteheted jól becsomagolva és akkor kiviheted a folyosóra, akár hosszabb időre is. (Bár, gondolom te sem szeretnél kint lenni vele órákig egyfolytában... :roll: :wink: ) A lényeg, hogy jól fel legyen öltöztetve, sapi mindenképpen kell rá.

8: A csecsemősöknek bármikor odaadhatod a babát, ha úgy érzed, hogy pihenni szeretnél, vagy hogy jobb lenne neki most ott. Nem tuszkolják vissza, hogy tessék vele foglalkozni, ne minket zargasson. :lol: A segítőkészségükkel sajnos időnként gondok vannak ( :? ), de abból nem szoktak problémát csinálni, hogy miért ott van a baba és nem nálad.

9: Szájpenészről nem tudok.

10: A fürdetésre te is nyugodtan elkísérheted a babát. Ha nem vagy láb alatt és betartasz egy bizonyos távolságot, akkor még kifejzetten örülnek is, hogy odamentél és megmutatják mit, hogyan csinálnak. Pár perc az egész, hamar megvan. Én mindig elkísértem és úúúgy szerettem nézni. :oops: :)

11: A SOTE-ra gyakran mondom, hogy olyan mint egy központi pályaudvar. Rengetegen vannak mindig, ahhoz képest kevés(?) az ágy, úgyhogy senkit nem üdültetnek bent napokig. A lehető leghamarabb hazaküldik, ha jól van a baba (is). Én 6.-án szültem és 10.-én jöttem haza, pedig császáros voltam. Egyszerűen mindig kell az ágy valakinek.

12: Reggel megvizsgálja a gyerekorvos a babát és ha minden rendben van, akkor ellát jótanácsokkal és irány haza. Esélyes, hogy ha téged is kell lásson egy doki, hogy inkább arra kell majd várnod. De délelőtt, max. délben általában azért már hazamegy mindenki.


Saját rucit, felszerelést nem vittem. Nekem teljesen jó volt, amit ott adtak (hálóinget nekem is!!!), rendesen ellátták Manócskát. Ha nem muszáj, akkor most sem viszek.

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!

Aktaia: Nekem sajna nem csak gyanú volt. 180-as vérnyomással toltak a műtőbe. Nekem minden volt, vizesedés, fehérje....
Még a lepényem is ödémás volt, így már nem látta el a feladatát, ezért kellett Gergőnek megszületnie. Nálam szóba se jöhetett a természetes út, Gergő nem élte volna túl. Így is ijesztő volt, amikor a doktornő, aki lejött az intenzívről és várta a Gergőt, betolt egy kis kocsit, mindenféle eszközökkel, nem lehetett tudni, hogy milyen állapotban veszik ki. De az én drága kicsi fiam nagyon erős volt, felsírt (nyöszörgött), de az ekkor nagyon jó jel volt. 8/9-es apgarral született, ez egy kiló alatti babáknál nagy szó. A férjem viselte nagyon rosszul, bent volt a műtétnél, amikor meglátta, iszonyat kicsi volt.
De már ez lassan 3 éve volt, és minden rendben van.

Milán meg ugye természetes úton született, nagyon szép élmény volt, örök hála érte az orvosomnak!!!

Egy két dolog, amit I írt.

Nekem is az a véleményem, hogy nem a pénzre mennek, sokaknak más, tudom.
Én sokat voltam a dokimnál a veszélyeztetettség miatt, a végén 2 naponta ctg., sok áramlásos uh, vizelet vizsgálat stb, azért oda kellett figyelni, nehogy induljon a toxémia. De sohase kért pénz, az más kérdés hogy adtam. De annyit, és akkor amikor én akartam.

A látogatást amikor én feküdtem bent, nagyon szigorúan vették. Az igazsághoz tartozik, hogy vasárnap, az első napon, balhé volt, egy frissen szült anyukához, betódult a fél famila, és ott óbégattak egész nap. Másnap aztán bekeményítettek, és nem engedték a látogatókat, csak du. 4 és 6 között. És akkor is csak 20 percre, de elég volt, úgyse álltam volna kint két órát a babával.

Fürdetés: Nálunk a délutánosok csinálták, mert egy éjszakás volt(gondolom a nyári szabadságok miatt), és ő nem bírta volna, így a délutánosok 5 és 6 között megfürdették a babákat. Elég gyorsan, bár arra figyeltek, hogy a lányoknak kakastaréj frizurát, a fiuknak oldalra fésült frizurát csináltak. Nagyon jó pofa volt, és olyan jó illatúan hozták vissza. 8)

Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Jajj már megint elfelejtettem valamit...

A május nagyon szép hónap..... :wink:

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Sok jót olvastam a fórumon DR. Sziller Istvánról, de a magánrendelője elérhetőségeit sehol nem láttam. El tudná valaki küldeni nekem?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Tella
 
 


Sziasztok, egy nagyon gyarkorlatiasnak tűnő kérdés. Én is a SOTE 1sen szeretnék szülni, meg is van doki, hogy kihez megyek, de mennyit adjak neki? A klinikán fogadna. Hauzmann Erik. Ide is írhattok: farkasrka@yahoo.com Előre is köszönöm a tájékoztatást, mert nem vagyok jó ebben a kisborítékos pénzcsúsztatós dologban, és köntörfalazni sem tudok.

Réka anyuka
 


Rekaroza,
megmondom őszintén,én úgy tervezem,hogy ha a rendelési idejében megyek,nem adok semmit.Ugyanis a kötelességét végzi.A munkahelyén a munkaidejében.Más kérdés,ha külön "randevút" beszélsz meg vele.
Vendég
 


Sziasztok,
köszönöm a privát válaszokat. Mondjuk nekünk 10 ezer ft magánrendelőben kicsit sok, úgyhogy ezért megyek a klinikára.Amúgy körzetileg nem oda tartozom, ezért nem tartom bajnak, ha pénzbe kerül.

Réka anyuka
 


Sziasztok!Hármasikreket várok,a19 hetet kezdem!Én is az I sz. szülök!Rengeteg kérdésem lenne!Akinek vannak hasonló tapasztalatai légyszi irjon!Mikor kellett befeküdni?Hanyadik hétre születtek a picik?
Előre is köszi!
Sziasztok!

Csilla
 


Szia Csillau!

Én hármasikreket szültem a SOTE-n áprilisban sok mindent tudok mesélni.

Szerintem írj emilt nekem a delike28@freemail.hu címre, és segítek.

Szia

Ági

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Én hamarosan szülni fogok a Sote-n és azt szeretném megtudni, ha választott szülésznőm van akkor mennyi pénzt illik neki adni, de igazából a dokinak se tudom, mert az első babámat két éve szültem és azóta biztos változtak az árfolyamok.Ő nem mond semmit ránk bizza, de így nehéz.Ha van ötletetek és tapasztalat mi a jó összeg akkor meg köszönném a segítséget.
Előre is köszönöm!

Ági
 
 


tella írta:Sziasztok!

Sok jót olvastam a fórumon DR. Sziller Istvánról, de a magánrendelője elérhetőségeit sehol nem láttam. El tudná valaki küldeni nekem?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Tella


Szia Tella!
a magánrendelője a Bartók Béla úton van a Móricz körtérnél, és bejelentkezni a 06-30-895-00-27-es számon tudsz Harangozó Tímeánál.

Üdv: rachel
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok. Sajna képeket most mégsem tudok feltenni, mert apa szépen sunyin letöltötte a notijára a készült képeket. Állandóan ezt csinaálja. Szörnyűűűűűű :)

Közben meg a kiskutyám összeszedett valami fertőzést, úgyhogy még őt is ápolhatom egész nap. Itatás etetés, elkülönítés, felmosás, stb. És ma még vizeletmibntát is kell gyűjtenem. Jó lesz. Mármint a kutyától, tehát nem egyszerű dolog. De azért jövök én még! :-)

Puszika

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Bocsika ezt nem ide szántem.

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Szia Ági!Látom nem unatkozol!A kicsik meg még a kutyus is!Irtam E-mail-t,ráérsz válaszolni,elég sok kérdésem volt!
Ha nem kaptad meg irj ide!Hajlamos vagyok rossz helyre küldeni!
Kitartás neked!Jobbulást a kutyusnak!

Csilla
 


SZia Csillus!

Sajnos nem kaptam meg a leveled. Bocsika, ha nem válaszolok majd azonnal, de tudod nem mindíg tudom minden nap olvasni a mailjaimat. Most is 3 napig nem kacsolatm be a gépet.

Adok még egy mailcímet deli.agnes@hdsnet.hu ezen is megpróbálhatod. Küld el mind a kettőre, és akkor tuti megkapom! :-)

na megyek is, mert ébredeznek a babák!

Szia várom a levelet!

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Szia Ági!Elküldtem a levelet,remélem mostmár jól!
Vigyázz magatokra!
Szia

Csilla
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Majd természetesen visszaolvasok, és akkor sokat okosodom :), de 3 gyerek mellett erre nem sok időm van. Mindhármat császárral szültem, teljesen problémamentesen. Szeretnénk még babát, azonban az ex-orvosom /Sote másik klinikája.../ nem vállalt; indok nincs, nem egészségügyi okok miatt, csak már túl "macerás" lenne ez neki, elhajtott, hogy a klinikákon keressek.

Úgyhogy most keresésben vagyok :) Még a fogantatás előtt szeretnék orvost választani, hogy ne várandósan rohangásszak egy idegen klinikán. Sokat tájékozódtam, de még nem döntöttem el azt sem, kit nézzek meg magamnak személyesen :) Akit keresnék:
- ne legyen idős, főorvos, egyéb főmufti stb.; szóval inkább fiatal
- nem árt, ha az uht is ő csinálja
- fontos, hogy jó sebész is legyen, azaz legyen császárban tapasztalt
- legyen magánrendelője

Ennyi nagyjából. Minden tippet, beszámolót, infót szívesen várok. Aki konkrétan is érdekelne, a fenti szempontok fényében: Máté Szabolcs, Demeter Attila, Krasznai István.

Előre is köszi a válaszokat, üdv:
A.


Szia, négy_császár! :)

A dokikról nem tudok konkrét véleményt mondani, de ha jól tudom, akkor a Klinikán egyik doki sem csinál ultrahangot. Azt csak az ultrahang specialisták végzik, ők viszont tényleg jók.

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Négy-császár:

Én a Máté dokinál szültem, mindkét fiam. Gergőt császárral(korababa volt), nem ő vitte a terhességet, akkor kerültem a klinikára mikor már baj volt.Milánt természetes úton, itt már ő vitte a terhességet.

-fiatal (én úgy tudom 32 éves, de nem vagyok biztos benne)
- nekem a 12 hetes, és a 18 hetes uh kivételével minden uh-t ő csinált. Minden 3. héten, az előző koraszülés miatt. Áramlásos Uh-t is csinált már a 25. héttől(csak hivatalból nem csinálhatja).
Sohase volt időpontom, odaértem, rácsörögtem, és már hívott is, meg sokat voltam hétvégén, mikor ügyeletes volt, és akkor a férjem is bejöhetett. Aki szült a Sotén tudja, hogy ez nagy szó.
Bár ha magánra mész, ott fog uh-zni.
- Jó sebész is, sokat császároz. Nekem az EDA-t is ő adta be.
- van magánrendelése az Erzsébet körúton.Ahol uh, és ctg gép is van.
És nem utolsó sorban lelkiismeretes, jó humorú, nem paráztatós (én az vagyok), nagyon odafigyel mindenre. Kedves, emberséges, mindig elmondta, hogy mire számíthatok, sohase hallgatott el semmit. (nekem súlyos toxémiás volt az első terhesség, meg volt az esély hogy a másodiknál is jelentkezik) Mindig azt mondta, amikor látta, hogy ideges vagyok: Andrea, addig amíg én nem izgulok, maga se ok. ? :-))
És bevállalta a császár után kicsit több mint két évvel a természetes utat, hálás vagyok érte neki.
Csak ajánlani tudom, ha szülnék még, csak nála!!!!!!!
Kérdezz még, ha kivi vagy valamire.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia négy császár én a krasznai dokinál szültem a hármasikreimet áprilisban. Szerintem nagyon korrekt ember. Vizsgálatoknál, műtétnél figyelmes, bár sokszor hosszú órákt vártam rá. De én örülök,hogy őt sikerült választanom.

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Lányok!
Április végén fogok szülni a 1.esben. 2. baba, Zalánt az azóta megszűnt Schöpf-Mérei-ban szültem.
Tudom, hogy általában a szüléssel nincs gond (cáfoljatok meg, ha mégis), viszont borzalmas dolgokat írnak az ott töltött 3 napról. Várnék egy kis bíztatást... :)

Ági!
Te szoktál ugye a Kaálisba írni régebben? Nem is tudtam, hogy 3 gyerekes anyuka lettél, gratulálok!!!

Kép
Kép
 


Szia, emma1976! :)

Miféle borzalmas dolgokról hallasz, mitől tartasz? :?: Visszaolvastál már kb. 5 oldalt? Abból elég sok minden kiderül.
Szerintem kár paráznod. :wink:
l
Eger
 
 


Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Dr. Máté Szabolccsal kapcsolatban van e valakinek tapasztalata.
Csandy hozzászólásait már elolvastam :)
Köszönöm!
 
 


Sziasztok!
Én is az I. Női Klinikán szeretnék szülni, és már van választott orvosom is. Tudnátok nekem is priviben segíteni, hogy mennyit szokás adni egy-egy terhesgondozás alkalmával, illetve a szülésért?
Köszönöm a válaszokat előre is.
Vava
 
 


vava81! :)

Nem szokták a markukat tartani a dokik. Ha úgy gondolod, akkor nem gáz hogyha nem adsz pénzt a terhesgondozásért. (Persze, nem bánják ha kapnak, de nem arra hajtanak.)
Ha úgy döntesz, hogy adsz és a szülésért is szeretnél, akkor általában a 10x-esét szokták. De ez sem "kötelező", nem fogja befolyásolni a dolgokat, hidd el! :wink:



krike3! :)

A doki felkapott, népszerű. Személyesen nem ismerem, de eddig csak jókat hallottam róla.

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Kedves I! Köszönöm szépen a választ. Vava
 
 


Sziasztok!
Második gyerekemet várom, orvost és kórházat váltottam, most az Ies klinikán fogok szülni.
Aki mostanában szült ott, meg tudná mondani, milyen a gyermekágyason az elhelyezés? (hány ágyas, van-e fürdő, van-e 24 órás rooming in, stb) Van fizetős szoba? Mit kell vinni magamnak és a babának?
A szülés után rögtön magammal vihetem a babát az osztályra, vagy bekerül a csecsemősökhöz vmeddig? Hogy zajlik a látogatás? Be lehet mennie látogatóknak a szobába?

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!
 
 


Szia Jidele:

Hát én tavaly szültem, de szerintem nem sok minden változott azóta, így leírom.

4 ágyasok a szobák, két szobához van fürdő és wc.
Középen mindkét szobából be lehet menni.

A baba, ha nincs semmi gond rögtön lekerül a gyerekágyra.
(Nekem Milán belekakilt a vízbe, éjjel fél kettőkor született, felvitték az intenzívre megfigyelésre, leoltották, kapott antibét stb., reggel nyolckor került le a gyerekágyra.)
Te viszont csak akkor kerülsz le ha van hely, sajna sokszor előfordul hogy nincs.
Én reggel 6-ig maradhattam a szülőszobán, felvittek a 2.-ra a nőgyógyászati osztályra, és délután kettő körül kerültem le a gyerekágyra. Gondolom hazaengedtek babákat így lett hely. Sajna olyat is hallottam, hogy csak másnap került le.
De ha mindketten a gyerekágyon vagytok, akkor azonnal megkapod a babát, és napi 24 órába veled lehet.

Mit kell vinni:
Neked túlképpen mindent, a szülés idejére kapsz hálóing szerűséget, de utána a saját ruhádba vagy.
A babának meg ha akarod viszel kis ruhát (badyt), ha akarod nem.
Pólyába vannak, így más nem kell, vagy esetleg kissapi.
Pelenkát is adnak, de vihetsz is.
Minden szobába van popsitörlő, krém, köldökápolós cucc is, de ezt is vihetsz.

Látogatás: Délután 4-től, 6-ig.
A szobába nem mehet be senki, még apuka se.
A babát ki lehet vinni a folyosóra pár percre, úgy hogy nagy látogatást nem szoktak eszközölni, de nem is baj.
Mi ugy csináltuk, hogy fél órás csúszással jöttek, anyámék, anyósék, tesómék. 10-10 percre.

Hát kb ennyi. :D

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


köszönöm a segítséget! Remélem, nem frontos napon szülök majd :)
akkor, ha jól értem, itt nincs olyan, hogy fizetős szoba, ami mondjuk 1 vagy 2 ágyas?
 
 


szerintem van olyan is, kérdezz rá.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok!

én is a klinikán fogok szülni a Csatlós Éva doktornőnél. Ismeri valaki! magán rendelésre járok hozzá, de az érdekelne, hogy a klinikán is van terhesgondozás, mert akkor inkább oda mennék majd a ctg-re és nem a magánba heti rendszerességgel fizetni a súlyos ezreseket! azt sem tudom, hogy működik ott a rendszer, be kell jelentkezni vizsgálatra, vagy csak megyek és majd szólítanak, vagy esetleg beutaló is kell? bármi infó érdekelne! előre is köszi!

KépKép
Kép
 
 


Szia Vera!

CTG...hmmm :-)

Húzós téma a Sotén! Ez úgy működik, hogy akkor kell menni általában, amikor az orvosoddal is tudsz találkozni, mert valakinek alá kell írnia, és hát jó, ha ez az orvosod!!!

Nálam úgy volt, hogy megbeszéltem a dokimmal, hogy pl csüt. délután bent van. Odamentem az ambulanciára, kijött egy szülésznő, odaadtam a kiskönyvet, mondtam, hogy ctg, és hogy kihez jöttem.
Majd leültem, valamikor hívtak, bementem volt vizelet és vérnyomásmérés, ráraktak a ctg-re. Ott ültél egy ideig. Ha alszik a baba (nálam sokszor volt), leküldtek a büfébe hogy igyak egy kávét, járkáljak, hogy felébredjen a baba. Behívtak újra, majd amikor végeztem leültem, vártam a dokit, majd megérkezett valamikor, bementem és jóváhagyta a ctg-t.
Na kb így zajlik. Ha szerencséd van 2 óra alatt végzel, ha nincs fél nap. Ez van sajna, mindig ezren vannak.

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Köszönöm szépen a válaszodat!
ma megyek a dokimhoz vissza, és majd tőle is rákérdezek, mert lassan úgyis itt lesz az ideje.

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Dr. Sziller Istvanhoz jar valaki? A maganrendelesenek szama erdekelne, illetve info rola (priviben, ha lehet).

Koszonom.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én még csak érdeklődök, hogy milyenek a szülési körülmények a SOTE I-en? Hányan vannak egy szobában?
Illetve érdekelne, hogy ki jó doki, illetve mennyibe kerül a szülés, mennyi egy vizsgálat, és maga a szülés?
Köszönöm.
adryanne@vipmail.hu
 


Sziasztok !

Tudna valaki infókat adni Dr. Demeter Attiláról ?
Ha kérhetem csak privibe :)
Köszönöm
 
 


Sziasztok! :)

adryanne!

A szülési körülményekről, pénzről sokat olvashatsz, ha visszalapozol kb. 3-5 oldalt, de sok szó esik a dokikról is.
Összességében minden doki jó, bármelyikükben megbízhatsz, nincs olyan, akit jobb, ha elkerülsz. :wink:



nit78! :)

Nem tudok róla mit mondani, de őt is dícsérik. :wink:
l
Eger
 
 


Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Most várom a 2. babámat, és Ádám doktorhoz járok. Az előző doktornőm kiment küldöldre. Tudnátok infókat adni, hogy milyen a kórház, milyenek a szülőszobák, stb?

Előre is köszönöm: Dénes Andi

Andi


Kép

Kép
 


denesandi! :)

Ádám dokit is sokan dicsérik csakúgy, mint a többi dokit illetve a szülésznőket. :wink:
A szülőszobák kuturáltak, modernek, de kicsik. Úgyhogy vízben szülésre és hasonlókra nem számíthatsz. Amúgy okés. :wink:
Neked is azt tudom javasolni, hogy olvassa vissza kb. 3-5 oldalt. :wink:
l
Eger
 
 


Sziasztok!!!

Én is itt szeretnék szülni és az a kérdésem,hogy a babáknak mit kell bevinni???Vagy mit nem??Ez minden kórházban más és hiába is olvasok vissza,azóta változhatott a rendszer.Szóval friss infók érdekelnek!!!!Köszi

Kép Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: