Új privát üzeneted érkezett!

Pandácska!

Megsírattál ezzel a kisfilmmel :wink: Nagyon szép!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Enceje!

Megkérdezhetem ki volt az ügyeletes doki akinél szültél? Ha gondolod priviben is írhatod! Köszi!
Gratula a babádhoz és jó egészséget nektek!

Mroni

Kép

Kép
 
 


Susy,
Szeptemberben amikor 20 hetes voltam bementem a nővéremmel szülni,(János kórház) neki csak választott szülésznője volt és bőven megfelelt. Ha nincs baj és miért lenne, akkor a szülésznő van ott veled végig szinte mindent ő csinál. Nővéremnél a doki(ügyeletes) egyszer jött vizsgálni meg a kitolásnál ott volt ő csinálta a stoppolást, de ennyi. Csodálatos volt az egész persze könnyen beszélek nem nekem fájt :lol: Én csak az előzmények miatt fogadtam dokit, amúgy nekem is csak szülésznőm lett volna szerintem.

Panny,
:D Köszönöm!!

Enceje,
Sajnos az ilyen dokik már lassan kihalnak :( Durva hogy nem kezelték le normálisan a sebedet :evil:
Vendég
 

 
 

Sziasztok! Hát ez baromi szomorú, hogy nem tudnak elkopni ezek a "horror" történetek! Sajnálom, Enceje! Ez egy olyan különleges és érzékeny pillanat, szörnyű, hogy emberek úgy meg tudnak kérgesedni, hogy ezt nem tartják (legalább) tiszteletben... A pici babádhoz nagyon gratulálok! Őszintén, engem is érdekelne ki volt ez a doktorféle!

Amikor a Panka született, engem is az ügyeletes fogadott és vizsgált. Mint utólag kiderült a fiatal Kelemen doktor volt. Nagyon szimpatikus volt, később az Irénke mondta, hogy nagyon jó doki lesz belőle (még nem szakvizsgázott le) nekem is ez volt a benyomásom. Amikor lekerültünk az osztályra a Pannival és ő volt beosztva, "ismerősként" üdvözölt! Én lepődtem meg a legjobban... ilyen is van! Gondoltam egy kis pozitív példa (bár ez közel sem egy teljes szülés, jól tudom!) csak emberhez és orvoshoz méltó hozzáállás!
R

KépKép
KépKép
 


Pandácska
Akkor neked már van testközeli élményed a szülésről, mégha csak jelen voltál akkor is. Én bevallom eléggé parázok, talán túlságosan is. Valószínűleg csak szülésznőm lesz, csak azt nem tudom, hogy a dokinak, hogy mondjam meg, kicsit lelkis vagyok. :oops:

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Pandácska
Nagyon szép a videó!
Megnéztem én is...

Nekem volt dokim is és szülésznőm is.
Bár mi a még a Szabolcsban szültünk, de meg voltam elégedve velük..
Mindketten ott voltak végig az ágyam mellett - bár 1 órát sem feküdtem ott, amíg megszületett :wink:
Másnap a szülésznő meglátogatott, a köv. nap pedig a doki is :lol:

Jó babavárást!
Enceje Gratula!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Susy,
Hát tapasztalatom az van, két napig voltam szülőszobán 26 hetesen infúzióra kötve, ott is láttam jó pár dolgot. Nem kell félni, tényleg csodálatos dolog :wink: Persze fájni fog, de ez elkerülhetetlen... én nagyon várom és nincs bennem félelem, csak a baba legyen egészséges.

Kia,
Hogy vagytok? Milyen anyukának lenni? :D
Vendég
 


Pandácska
Persze, hogy a baba egészsége a legfontosabb, talán az is a félelmem része, hogy nehogy valami gond legyen. Mindíg is aggódós, izgulós voltam, az én félelmem innen ered.
Hát akkor negatív élményed, ill. tapasztalatod is van.
Drukkolok, hogy a továbbiakban semmi gond ne legyen és szép, gyors legyen a szülésed :)

Kép
Kép
 


Pandácska

Köszi, jól vagyunk...
Levi sokat hízik, imád enni.. Én kicsit fáradt vagyok, de kibírható.
Anyának lenni... nagyon furcsa dolog...
Azt sem fogtam fel, amikor mentünk szülni... olyan gyorsan történt.
Neked is ilyen gyors szülést kívánok!
16 után , amikor lezuhiztam - csak akkor tudatosult bennem, hogy szülünk és 18:39-kor kibújt :lol:

Olyan jó látni, amikor pl. mosolyog, boldog..
Sajna nagyon hasfájós volt..
Abbahagytam a szoptatós teát, ő sem iszik már kamillát, édesköményt - így jobb lett minden.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ezt nagyon szereti : Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok :) !

Bocs, hogy ide pofátlankodom én már szültem a MÁV-ban ahol volt fogadott orvos aki pofára ejtett és egy angyal ügyeletessel hozott össze az isten Ő dr. Tidrenczel Zsolt kis fiatal sármos talán akkoriban végezhetett az iskolában.
Eredetileg a H. Szabolcshoz tartoztam akibe azóta is belerugnék ha látnám.
Gyakorlatilag kedves fogadott sintérünk az utolsó három hónap vizsgálati anyagát "elfelejtette" elvégezni csak a hülye uh felvételeket nyomkodta 2001-ben 6000-ért....mindegy
A terhesség viszonylag normálisan zajlot, márc.5-re voltam kiírva amikor leálltak a magzatmozgások.Ami azért ilyesztő mert a kis törpe aki Gábor névre hallgat azóta 24-ből 36 órán át mozgott szünet nélkül. Mint minden várandós visyítva hívtam volna a dokit aki nem volt elérhető már annyira se, hogy a rögzítő is tele volt. Rohantunk be a kórházba ahol kiderült kinek vagyok a várandósa és szóba se akartak állni velünk lekezeltek ordítottak kaptam egy fülest mert hiztiztem. Kiderült, hogx hiányoznak vizsgálatok ezután minden nap be kellett mennem a kórházba s persze közbe be elkezdődtek a fájások is . Ott megint hülyének néztek mivel a magyarázathoz képest nem éreztem övszerű fájdalmat csak a derekam szakadt le...Tovább léptünk hetedikén éjjel a fiatal orvossal hozott össze a mennyei dr.T.ZS. Ő volt az első aki emberként kezelve elmondta mi újság mire miként kell majd reagálni mikor induljunk otthonról, hisz a tágulás elkezdődött de még korán van....jó volt a törődés :) közben kiderült nem én vagyok az egyedüli kismama aki ahhoz a hadne mondjam kihez tartozott aki közben kiment X országbaés senkinek nemadott át szinte senkit. Kismamák senkivel nemtudtak konzultálni :(.
(-án délelőtt már nem mertem mondani a páromnak, hogy bekéne menni Taxi-val a Kórházba csak annyit sunnyogtam ki, hogy fogjuk a pakkokat mert lehet, hogy benn maradok és nduljunk le a buszhoz. A buszon erőteljesen beindultak a fájások a poklokat láttam a kb.20perc alatt mire leszáltunk 50m-re a kórháztól nembírtam menni kb. 45-60 perc közötti időtartam alatt értünk be a vizsgálóba ahol a tündér közölte, hogy 3 újnyi tágulás van és engedélyezni kell hogy szülhessek stb. mire felkerültem a szülőszobába űvölteni akartam de nem mertem közölték kapok beöntést és zuhanyozzak le a beöntést 2 percig tudtam tartani amit kb.15-ig kellene s persze minden ezer fel ott még takarítottunk egyet a párommal majd áhítozva néztem a zuhanyra ahova is sikerült bemásznom a párom segítségével s ahol jéghideg volt a víz. Le mostam magam kiakartunk menni a szülőszobába s út közben kiabálni kezdtem mert már annyira fájt felegyenesedni nem bírtam a párom felrakott az ágyra a szülésznő leteremtett, hogy esti gyerek lesz mit kiabálok mit fogok tenni ha szülünk> A doki hálistennek egyből jött, hogy megnézzen mit tud segíteni mire a kicsi feje kibukkant s a szülés kb 20perc alatt lezaljott. Erről ennyit a szülésznő nykig vörös volt s átváltott normálisra és kedvesre az orvos tüneményes volt és iszonyat segítőkész köszönöm a mai napig :). Mindennap jött rámnézett és beszélgetett törődött velünk .
Megfogadtam soha többet nem akarok gyereket erre lett egy kislányom akit máshol más orvosnál szültem amit megbántam mivel ugyanígy jártam még rosszabbul , s most Zsolthoz jöttem vissza a harmadik babával s azt vallom a sírba is követném mindegy milyen kórházba vagy ellátási körülmény között vezetne le szülést.
Azóta persze 6 év eltelt és befutott doki lett de emberséges és nem szaladt el vele a ló.....Mindenkinek ajállani tudom .
Köszönöm, hogy végig olvastátok!

 


Sziasztok!

B.Ú.É.K. mindenkinek!Bocs, hogy ilyen későn, de olvasgatni szoktalak néha titeket, írni már nem minden témához,mivel én már 1/2 éve szültem :)

Tappancs,nem semmi a sztorid! :( H.Sz-ról én is csak hallottam, de majdnem hozzá kerültem amikor én is nagy bajban voltam, és egy ismerősöm ide a Mávba járt!Csak épp nem volt itthon a H. doki, így kerültem máshoz!
T.Zsolt dokiról pedig én is csak jót tudok mondani.Nála szültem az első babám, és nagyon jó orvos, és valóban úgy van ahogy írtad, hogy emberközeli, minden nap bejött meglátogatni engem is :) :)
Én is csak ajánlani tudom mindenkinek, mint a mostani dokimat a kis Kelement :) nála szültem a második babám a nyáron, és szintén szuper érti a dolgát, és megnyugtató, lelkiismeretes! :) :)

Te a második babád miért nem a T. Zsoltnál szülted, ha az elsőnél már bevált?

Szülésznő témához: nekem mindkét szülésemnél volt választott szülésznőm,/természetesen ugyanaz :) /és nagyon jó volt!Hasznos dolog, szerintem aki teheti mindenképp válasszon! :wink:
 
 


Pandácska,ez a kisfilm tényleg nagyon édes :) Drukkolunk nektek természetesen, hogy minden jól sikerüljön, és felejthetetlen legyen :wink: Kicsit én is nosztalgiáztam, tavaly ilyenkor még javában pocakosodtam, és valahol az Afp környékén játunk :) Rohan az idő......
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Manóci! :

Ha őszinte akarok lenni nemjött be az, hogy apa nemjöhetett be a babához,és nekem nagy aranyereim voltak amivel nemtudtam kiugrálni az ajtó elé . S valahol nem akartam mégegyszer átlépni a MÁV szülőszobájának küszöbét, de nem jött be és az orvosba nagyot csalódtunk mert sok gond volt a terhesség alatt és nem állt ki mellettünk rendesen és a szülésről is lekésett mert elment magánrendelésre s ahogy elment rá 10 percre megindult a szülés amit szülésznők vezettek le mivel egy doki vásárolni ment a többi meg császározott.Így 3-4 szülésznő vette kézbe a dolgokat :) s a végére minden doki az enyémmel együtt esett be amikor a kicsi már kint volt ws utómunkák voltak hátra.
Akkor rájöttem a járt utat járatlanért soha többet nem adom fel, a másik, hogy fizetős 2 ágyasba voltam de a szobatársnak állandóan jöttek mentek a rokonai így legalább az üvegkalitka rendszerben szobán belül csendesebb annak ellenére, hogy 3-an voltunk:).


A szülésznő választás mindenképpen hasznos ha minden rendbe lett volna előző két esetben tuti, hogy orvost nem választanék hisz a szülészorvos rád néz de a szülésznő van veled minden pillanatban.

 


Amúgy fiam 2002.03.08-án született a MÁV-ban tehát azóta nemtom volt-e valami változtatás a dolgokon:)

 


Sziasztok!

Most vannak fizetős szobák a kórházban? Ha igen, mennyibe kerül? Nem feltétlenül akarok oda menni, csak érdekelne!

Tappancs!

Én is 2002-ben szültem ott, aztán 2004-ben is! Szerencsére van még olyan orvos ott most is, aki nem csak rád néz, hanem, amennyit csak tud, ott van veled!

Márti


Szia ,

Igaz, 2006ban, de fizetős szobában voltam! Akkor 8ezer Ft volt/éj, és úgy tudom ez maradt is, legalábbis a dokim ezt mondta! Ha apa is bent alszik az plussz 5ezer!

Kép
 
 




Sziasztok!
2007 májusában is 8000 ft volt a fizetős szoba, de többet nem tudok róla, mert én nem akartam ebben lenni. Első babával úgy gondoltam, jobb ha van szobatárs. És szerencsém is volt, egy jófej tapasztalt anyukával kerültem egy szobába. :D Nekem a szülésznő azt mondta, hogy szerencsén is múlik, hogy van -e hely, amikor én voltam lett volna. Emlékeim szerint amúgy 2 ilyen szoba volt az átalakítás előtt, de ebben nem vagyok biztos.
Ildi

KépKép

KépKép
 


Márta,
Most nincs fizetős annyira sok kismama van, nekem a doki és a szülésznő is ezt mondta :( én is kérni akartam.

Manóci,
Köszönöm szépen :D
Vendég
 


Pandácska!

Köszi az infót, sejtettem, hogy így lesz, bár állítólag nagyon sok ágy van, és megnyugtató, hogy sok szülőszoba is!

Márti


Márta,
Sok ágy van, de pénteken amikor voltam ctg-n azt mondta a szülésznő, hogy annyi kismama volt, hogy nem tudtak többet fogadni, mert nem volt hely már a kórtermekben.
Vendég
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy hol találom meg azoknak a dokiknak a listáját, akik régen a Máv-ban voltak, és most ott is maradtak? A Máv honlapján még a régi gárda szerepel, azok közül viszont már tudomásom szerint jó néhányan máshova mentek.

És még valami. Lehet priviben is. A Mávos dokik közül ismertek olyat, akit bátran ajánlanátok, és nem mondja meg előre mennyit kér a szülésért? Nem baj, ha magánrendelője van, sőt. De az, hogy most közli velem, mennyit kell kipengetni a szülésért az nagyon nem szimpi.
Köszönöm

Barbi
Kép
 


Pandácska!

És akkor mi történik, ha túl sok a kismama? Hol szülnek és mi lesz velük utána? Szemészetre kerülnek, mint a Szent Imrében?

Barbi!

Én nyugodt szívvel ajánlom az én dokimat, de ő is megmondja, mennyit kér! Egyébként a magán dokik között nem tudom, hogy találsz-e olyat, aki nem közli a tarifát! Ha nem is mondják, elvárják a szokásos havi vizsgálat 10x-esét! Persze, lehet, hogy van kivétel!
Próbálkozz az ÁEK honlapján, hátha fent van már a dokik névsora!
Aki biztos, hogy most ott van, és régen is MÁV-os volt: Harsányi Lehel, Tidrenczel Zsolt, Szabó György.

Márti


Szia Barbi!

Én tudom ajánlani az én dokimat, ő maradt a régi Máv-ból és nem mondta előre mennyit kér, pedig én rákérdeztem. Azt válaszolta ő nem szokta előre megmondani, annyit adok amit én gongolok. Ja, és magánrendelésre jártam hozzá. Augusztusban szültem nála. Nagyon meg vagyok vele elégedve, sokat jelentett, hogy ott volt velem a szülésnél. Ha érdekel a neve priviben megírom!

mroni

Kép

Kép
 
 


Mindenkinek köszönöm.

Márti, úgy tűnik mégis van ilyen doki. Szerencsére. :lol:

Roni, persze, hogy érdekel. Ha lesz egy kis időd, leírod nekem?

Barbi
Kép
 


Barbi!

Küldtem neked privit!

mroni

Kép

Kép
 
 


Márta,
Nem tudom :roll: holnap megyek ctg-re, majd megkérdezem a szülésznőmet és megírom.
Vendég
 


Pandácska!

Előre is köszi! Nagyon kiváncsi vagyok! Egyébként, Te már láttad közelről, így felújítva a szülészetet? Milyenek a 3 ágyas szobák? Barátságosak? Azokat is felújították?
Azt is kérdezd meg légyszi, hogy szülés után ott maradhat-e a baba, meg lehet-e szoptatni?
Köszi!

Márti


Tappancs,fú, ez nem semmi! :( :( De a mondással nagyon egyetértek, hogy járt utata a járatlanért fel ne adj!!! :wink:

Barbi,igen van ilyen doki!! :) Az én dokim is ilyen, sőt neki egész a kavarodásig még magánrendije sem volt, és a vizsgálatokon is annyit adtál amennyit tudtál!Mostmár lett magánja, mert ugye a kórházba nem lehet vinni már úgy mint rég! :( De én őt most csak azért nem ajánlom, mert nem tudom, hogy marad-e!Annyi bizonyos, hogy most még ott van, de mit hoz a jövő??? :roll: ki tudja!Amúgy azért majd megkérdezem, mert pont holnap megyek hozzá! :wink:
 
 


Manóci, köszönöm. :lol:

1 hónap és indul a tesóprojekt, és ha már a tesót gondosan megtervezzük, akkor legalább kb. tudjam, hogy hol és kinél akarom megszülni.

A Máv-ban szültem a fiamat, és ha csak össze nem dől, nem szeretnék másikat keresni. De a dokim máshova ment. (a másik kórház nagyon nem tetszik)
És ami még a Máv mellett szól, nálunk sajnos az Ádám születése után szükség volt 2 hétig a PIC ellátásra. És ugye most lesz az is. Mert nem kívánom senkinek, hogy te egyik kórházban, a gyereked a másikban...

Barbi
Kép
 


Szia Tappancs!

Mikor én szültem akkor 2ilyen szoba volt, de ha teltház van akkor sajna nincsen ez és betesznek melléd valakit! És előre nem lehet igényelni, tehát ha a szülésedkor épp vannak bent , akkor sajna nem mehetsz oda! Nekem mázlim volt, az egyik éppen üres volt :)

Kép
 
 



Lányok!

Érdemes bekukkantani az Állami Egészségügyi Központ topic-ba is!
Sok új infó van azoktól, akik az elmúlt hetekben szültek ott (régi MÁV kórház)!

Márti


Sziasztok!

Kb másfél éve jártam itt utoljára, biguci néven, azóta a kisfiam már elmúlt 2 éves és március 15-ére vagyok kiírva a kishúgával. :) A MÁV-ban fogok szülni, de nem tudom, tudtok-e valami friss infot a szülészeti részről. Próbáltam visszaolvasni, de igazából engem az egyágyas kórterem érdekelne, mert nekem az első gyerkőcnél is bevált, hogy egyedül voltam.

Előre is köszi!

Bea
 
 


Szia Bea!

Helyhiány miatt megszüntették az egyágyasokat! Nézz át az Állami Egészségügyi Központ topicba, ott sok új infó van!

Márti


Sziasztok!
Légyszíves segítsetek. Ha van valaki, aki dr. Kulcsár Ákoshoz jár írjon róla! Az én lányom már lassan 9 éves, és azóta nem sokat tudok a doktor úrról. Most szeretnék visszamenni hozzá. Köszönöm
 
 


Sziasztok!

Bocsi a bepofátlankodásért, de légyszi segítsetek. :wink:
A MÁV kórház szülészetéről szeretnék informálódni. Minden (poz., neg.) élmény érdekel! Mi az amit vigyek szülésre, majd a szobába. Hány ágyas szobák vannak? Ennek felszereltsége, pl.: van-e hozzá tusoló/wc...
Érdekel az is, hogy érdemes-e a szülésfelkészítőre elmenni?
Véleményeket írjatok nyugodtan pü-be.
Meg látom érdemes átmenni a ÁEK-os topicba... :arrow:
Előre is köszi, Nikcsi
 
 


Szai Nikcsi!
Valóban, gyere át az ÁEK-es topicba. Én még nem tudok neked erre válaszolni, mert még én is előtte állok, de van aki mostanában szült és nyugodtan lérdezhetsz!
Üdv:Viki :D
 
 


Szia Viki!

Köszi, oda is írtam.... :shock:
 
 


Sziasztok!
Én is a Máv korházba fogok szülni két hónap múlva.Szeretnék szülésznőt választani,mert nekem fontos lenne,hogy gátvédelemmel tudjak szülni.Az orvosom mondott három nevet is akit javasolt. Kun Irén,Fazekas Zsuzsi,Olasz Andi. Kérlek titeket ha tudtok valami infót róluk segítsetek,mert az megkönnyítené a választásomat.
Előre is köszi:Erika
 
 


Szia Erika!

Nekem a Kun Irénke név nagyon ismerősen zeng. Szerintem 9 vagy 12 éve nála szültem valamelyik gyerkőcömet.Akkoriban még nem volt lehetőség szülésznőt fogadni, annál szültél aki épp ügyeletes volt. Persze akkor épp mással voltam elfoglalva, minthogy a neveket megjegyezzem, de ő tuti régi MÁVos profi. Akit még ajánlhatok az a Csenkiné Marika. A hármaskámat vele szültem 3 éve. Mindhárom gyermekem gátvédelemmel született. Ő is szuper.
De kérdezd meg a dokidat, hogy ő kivel szeret dolgozni. Sokat számit, hogy közöttük meglegyen az összhang.

Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!!!

(Ha szép és olcsó babaruha kell, ajánlom a Branto bababoltot Káposztásmegyeren a Dunakeszi u. 16 szám alatt. Az iwiwn is megtalálod a klubbok között.)

Kép
 
 


Erika a nevek alapján biztos T.Zs. az orvosod, mert nekem is ezeket a neveket ajánlotta. Én ugyan nem fogadtam szülésznőt, de kifogtam egy nagyon aranyosat. Mi a véleményed T.Zs.-ről (ha nála szülsz.)

Kép
 
 


Sziasztok.

Én 2006-ban a MÁV kórházban szültem. De azóta ÁEK lett. Nagyon átalakították a szülészetet? Most milyen? 2. babámat várom, és ott szeretnék szülni. Írjatok légyszí friss tapasztalatokat!
Köszi
 
 


Én meg ott születtem még nagyon rég... :) Sajnos (vagy nem sajnos) nem ott szültem, mi ott a helyzet most? :)
 


Kedves Kismamak!

Tovabbra is szeretettel ajanlom figyelmetekbe uj webaruhazunkat, melyben sok kulonleges es praktikus termeket talaltok.
Tobbek kozott baba-agynemut, labzsakot, babakocsi-parnat, es a Magyarorszagon eloszor kaphato az USA-ban kifejlesztett uj, biztonsagos kisagy-racsvedot.

www.babymarket.webs.com

Termekeink nevreszoloan is megvasarolhatoak, kerlek, lepj kapcsolatba velunk, amennyiben egyedi elkepzelesed van.

Tovabbi kellemes babazast/babavarast! :D

littlebabymarket
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: