Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Szeretném ha megírnátok a kórházról és az orvosokról a véleményeteket.
Berta
 


Szia Berta!
Tavaly nyáron született a kislányom a Péterffyben,az orvosom Dr Zacher Pál szerintem nagyon jó orvos és rendes emberileg is.Maga a kórház nem valami szép,bár én már a felújított szülészeten szültem ami nagyon kúltúrált,külön szülöszobák vannak,nem paravános szülöágyak.
A gyermekágyas osztály már nem tetszett annyira,de azóta építettek új fürdöt ,talán szobákat is.Van alapítványi szoba is egy-két ágyas,Tv-vel,zuhanyzóval 4-5ezerért/éj.
Kicsit drágállom.
Az osztályon 24 órás Rooming-in rendszer müködik.Sajnos a csecsemösnövérek nem tul barátságosak,nem örülnek,ha beviszed a babát az örzöbe 10 percnél hosszabb idöre.
Volt ott egy ikres anyuka császárral szült,hát nem sokat segítettek neki alig aludt valamit egész héten.
A koszt az borzalmas volt,nem szoptatós anyukáknak való.
Anyukám és a párom föztek rám ,jutott a szobatársaimnak is.clipart{happy}
Az elsö babámat Újpesten szültem,az orvos nem sokat foglalkozott velünk,a végén kiderült,hogy rajta volt a köldökzsinór a baba nyakán,és a CTG-eredményt az orrom elött tépte össze a szülésznö ezzel a mondattal;Ezt nehogy a főorvos meglássa!
Ezért váltottam.
SZerintem kevés kórház van ami minden szempontból jónak mondható.
A Péterffyben elég jó orvosok vannak,korszerü a szülészetük,lehet epidurális érzéstelenítéssel is szülni,a császármetszést is valami újabb módszerrel végzik.
Persze a legfontosabb,hogy milyen az orvosod.
Az elsö szülésnél sima varratokat kaptam,a másodiknál felszívódót,ég és föld volt a különbség a kettö közt.Sokat számítoot az is ,hogy tudtam,ha nagyon nem bírom már kérhetek érzéstelenítöt.
Ja és az orvosom nem kért pénzt a szülésért,nincs tarifája,mindenki maga ítéli meg mennyit ad neki.Ez lenne a normális szerintem mindenhol.
Mi nem adtunk tul nagy összeget,de azóta is teljesen normális velem.
Hát ennyi ,ha bármi érdekel szívesen válaszolok.
Te kihez jársz?
Szia Mona
mona (mona)
 


Szia Berta,
én három hete szültem a Péterfyben, szintén a Zachernál (a nõgyógyászok közül a legjobb, akiknél valaha is jártam, mindenben a maximálisat nyújtotta). Ez volt a második császárom, direkt emiatt mentem a Péterfybe és a Zacherhoz, aki ez egyik úttörõje a kímélõ császárnak. A szülés/mûtét alatt minden 100 %-ban úgy zajlott, ahogy megbeszéltük - ha érdekel, hogy milyen volt maga a mûtét, szólj, és leírom részletesen. Most csak annyit, hogy a hagyományos császár és e között ég és föld a különbség, személyes tapasztalatból tudom. A szülésben résztvevõk abszolút rendesek voltak, még a mûtétet is mindenki végig beszélte nekem, teljesen partnerként kezeltek elejétõl végig. Én egyágyas szobában voltam (6500 egy éjszaka, hazamenetelkor kapsz egy csekket, utólag kell befizetni). A kétágyasokhoz is saját zuhanyzó van, Tv, hûtõ, mikro. A kétágyasok 4500-ba kerülnek. A nem fizetõs szobákat nem láttam, de a közös zuhanyzót egyszer megnéztem, nem volt túl nyerõ. A bent töltött négy nap alatt a baba végig velem volt (mûtét után négy órával már a saját lábaimon mentem ki érte), minden vizsgálatot elõttem végeztek a szobában. A nõvérek rendesek, nem tolakodóak, viszont a csecsemõsökrõl annyit: ha segítségre van szükséged, és mégy kérni, kérdezni, segítenek, válaszolnak, udvariasak, de maguktól ABSZOLÚT feléd sem néznek. A szobámba egyetlen egyszer jött be az egyik nõvér, akkor is én hívtam. Ez nekem jó volt így, de egy elsõ szülõ nõnek, fõleg ha bizonytalan és vannak kérdései, katasztrófa lehet a dolog. Kaja éppen hogy csak ehetõ. Orvosok mind nagyon kedvesek, bármelyikkel lehet beszélni, de én csak a Zacherhoz mennék. Pozitív tapasztalat volt az, hogy az osztályon is az orvosod szava számít, míg sok más kórházban a csecsemõsökön múlik minden. Én ha a Zacherral megbeszéltem valamit, az úgy is lett. A fizetõs szobákba bemehetnek a látogatók, beleértve idõsebb gyerekedet is.
Ha bármi más érdekel, én is szívesen válaszolok.
Szia, Andi
andi
 

 
 

Köszönöm a válaszokat!Én az elsö gyermekemet másik kórházban szültem,epidurális érzéstelenítést kaptam(volna),háromszor szúrtak meg,de nem találtak be az epidurális térbe borzalmas volt.A Péterfyröl halottam,hogy profik az érzéstelenítés területén.Közben kiderült,hogy területileg is oda tartozom(V.ker).Dr Czikmántory Péternél fogok szülni.Mikor kell szólni hogy "fizetös"szobában szeretnék lenni?Éjszakára nem lehet bevinni a babát a csecsemös osztályra?Ott van a közelben a csecsemö osztály?Tudtok nekem ajánlani egy jó szülésznöt?A szülés megindulásakort,vagy késöbb adják az epidurált?Elöre is köszönöm a válaszokat!
Berta
 


Szia Andi!

Van a Zachernek magánrendelése, avagy miként lehet hozzá bejelentkezni?
Én most várom a második babámt. Az elsőt is császárral szültem, mert nagy volt a baba és a köldökzsinór is a nyakán volt, ezért szinte biztos, hogy megint császározni fognak. A Zacherről már sok jót hallottam, a védőnőm is őt ajánlotta, csak nem tudta az elérhetőségét megadni!

Köszi!
Edit
Edit
 


Sziasztok,
én is a Péterfy-ben szültem a fiamat tavaly nyáron, és két topicban leírtam a benyomásaimat. Ha van türelmetek kikeresni az elszabadult Babanetes rendszerben, akkor itt van az elérhetõségük:
Anyaságról: Szülésrol: Hol és kinél szüljek?: (Adrien 2001 Április 25)
Anyaságról: Szülésrol: Szülési esélyek császármetszés után (Adrien 2001 Április 24)

Nekem a XIII. kerületi szakrendelõben "talált" Versényi Tibor volt az orvosom, õ a Péterfy-ben vezeti le a páciensei szülését (azért fogalmazok ilyen körülményesen, mert soha nem derült ki számomra, hogy mi is az õ pontos státusza), a mûtétnél - császároztak - Anga (?) doktor volt mellette. Nem volt rájuk semmi panaszom.
Adrien
Adrien
 


Sziasztok!
Edit Zaher doktor az Újpesti rakpart 5-ben rendel,a szám:3404212
Azt hiszem kedden és csütörtökön délután van rendelési ideje.
Üdv Mona
mona (mona)
 


[url=http://www.orvosok.com/korhaz/peterfy-szul-no/index.html" TARGET="_top]http://www.orvosok.com/korhaz/peterfy-szul-no/index.html[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok!
Azt hiszem, hogy két részlétben írom le az élményeimet, mert begépeltem két nappal ezelőtt és nem tudtam felrakni, mert a matávnet szétkapcsolt. Nem voltam ideges! Á nem!
Szóval: Én Dr. Czikmántory Péternél szültem, akiről a legjobb a véleményem. Május 28-án délelőtt volt a tervezett császárom.
Már előtte be kellett feküdnöm három nappal, ami alatt elvégeztek egy sor vizsgálatot. Mindenki nagyon-nagyon kedves volt az egész kórházban, beleértve a sokat szidott csecsemős nővérkék többségét is, szólni kellett nekik az igaz, de utánna jöttek és segítettek mindenben. A szobatársnőmnek gondjai akadtak a szoptatással és nem túlzok, ha azt mondom, hogy 10 percenként jöttek ellenőrizni, hogy minden rendben van-e. Tehát, be kellett mennem a szülőszobára, ahol először bekötötték az infúziót, majd leborotválták a hasam, aztán egy nagyon aranyos fiatal doki, bekötötte az EDA-t, amit most csinált először, de rögtön sikerült, nagyon ügyes volt. A szülésznő végig mondta, hogy mi történik, mit fogok érezni. Annyira aranyosak voltak, hogy minden félelmem elpárolgott. Amint hatott az EDA, betoltak a műtőbe és pár perc múlva már ki is vették a babát, rögtön a fejemhez érintették a fejét, aztán elvitték vizsgálni, mire visszahozták én már össze voltam varrva. Anyukám kezébe nyomták (aki végig velem volt) és már mentünk is ki a szobánkba.
Folyt. köv.
Evey
 


Én is Zacher doktornál szültem kétszer, mindenben segített, teljesen emberséges volt.
A csecsemős nővérek borzalmasak voltak, utálták ha zavartam őket a "hülyeségeimmel".
Nem lehetne őket lecserélni? Tudom, hogy ez így nem hagzik túl humánusan, de nekem az a kétszer 4 nap elég nehéz volt az ő hozzáállásuk miatt.
Nem tudom, hogyan lehet pici babákkal ilyen közönyösen foglalkozni, ennyire unják?
Mindenkinek szívből ajánlom ezt a kórházat, ill. Zachert, de a csecsemősökre én nem számíthattam.
rea
 


Folytatás: Rögtön szopizott, majd elvitték és időnként visszahozták szopizni, az elsö éjszakát még a csecsemö osztályon töltötte. 5-6 óra múlva megszabadítottak a csöveimtől. Sajnos a vérnyomásom nagyon alacsony volt és ahányszor felültem, mindig hánynom kellett. Éjszaka már egyedül jártam ki pisilni. Ez az új műtéti technika tényleg összehasonlíthatatlan a régi császárommal. Tényleg alig van némi fájdalom. Az utófájások sokkal rosszabbak voltak szoptatás közben, de az is elmúlt az 5.napon. Hát nem túlzok, ha azt mondom, hogy emberségböl a maximumot nyújtják a Péterfy S. utcai kórház összes dolgozója. Bármit kértem, rögtön jöttek segíteni és mosolyogtak, nem csak úgy durcásan, ami sajnos elég sok helyen úgy van. Az orvosom mindennap bejött és érdeklödött, törödött velem. Kétágyas, fizetös szobában feküdtem (471-es szoba), nagyon kulturált volt. De láttam nem fizetös szobát is, azok sem maradtak el nagyon a fizetösöktöl. Voltak problémáim a hashajtóval, sajnos túl erös volt, úgyhogy majdnem egy teljes napon át mászkáltam WC-re. Ez volt az összes kellemetlenségem a kórházban. A babát másnap reggel kértem, hogy maradjon velem 24 órán át. Ez tényleg egy jó dolog, bármikor megszoptathattam. Ez elsö éjszaka még nem tudtam volna ellátni annyira szédültem, de ezt a császárosak tudják, hogy milyen érzés.
Annyit mondok még, hogy a harmadikat is itt fogom szülni, ha lesz.
Folyt. köv.
Evey
 


Folytatás:

Berta!

A csecsemö osztály ott van a folyosó elején, az elsö éjszakát még általában bent töltik, legfeljebb kéred, hogy hozzák ki, ha sír. Utánna célszerü a szoptatás érdekében magad mellett tudni, hidd el, hogy a baba az utolsó, akitöl nem tudsz pihenni, a tejtermeléshez viszont nagyon kell az éjszakai szoptatás.
A fizetös szobáért én szóltam az orvosomnak egy héttel a szülés elött és amikor bementem, már azzal vártak, hogy fizetösbe megyek. Persze, ha teltház van, akkor oda raknak, ahol van hely és amint megürül egy ágy, átmész.
Az orvosom Dr. Czikmántory Péter volt, a szülésznöm Keserü Ágnes, öt is ajánlom, de Cser Katiról is jókat hallok és van még egy tündéri aranyos fiatal kis szülésznö, az ö leánykori neve: Dacsur Edina. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.
Minden jót, sziasztok:
Evey
Evey
 


Evey, hogy jött a szülésznõd a császárodhoz? Vagy az még az elõzõnél volt?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Edit,
a Zacher számát Mona már megadta, célszerû egy héttel elõre bejelentkezni. Ha valami közbejön (szülésnél van), felhívnak új idõpont egyeztetésre. 5000 ft a vizit, kb. hat hetente hív vissza terhesrendelésre, ha nincs semmi gond. Ha a kórházba be kell menni vizsgálatokra, akkor soron kívül bevisz mindenhová. Egyébként most õ a nõgyógyászat osztályvezetõje, a Krasznai meg a szülészeté, évente váltják egymást a két osztályon (ami egyébként egy helyen van). Szülésnek nincs kimondott tarifája. A kórházban egyébként a védõnõi gondozás, laborok is minden jól és hatékonyan van szervezve, tényleg mindenki kedves és a maximálisat nyújtják emberileg és szakmailag is, az orvosok között pedig nagyon jó a csapatmunka.

Evey,
kár, hogy elkerültük egymást! Az EDA szerintem is szuper volt, szinte hihetetlen, hogy mire képesek. Nekem az elõzõ mûtétet spinálisban csinálták, teljesen más a kettõ. Most a mûtét után pár órával már fel tudtam kelni, és az elsõ éjszakát is velem töltötte a pici. Igaz, hogy rá kellett beszélni a csecsemõsöket, de meggyõztem õket, hogy sokkal kevesebbet pihennék, ha bent lenne a csecsemõsszobában.

Sziasztok. Andi
andi
 


Szia Ildi!
Esküszöm, hogy nem értem mire gondolsz, biztos hülye vagyok. A szülésznö a császárnál bent van ugye, de nem sokat csinál, csak a babával foglalkozik, amikor kiemelték. Írd meg, hogy mire gondolsz.
Szia Andi!
Hogyan telnek az elsö napok, hetek? Nem jössz át néha arra a topicra? Én most néztem át.
Te nem szédültél még az elsö éjjel? Hogyan tudtad a babát pelenkázni?
Sziasztok, Evey
Evey
 


Evey, csak azért hökkentem meg, mert ajánlgatod a szülésznõdet, én a császáromnál nem is tudom, ki volt a szülésznõ, ki se derült, szóval arra akarok kilyukadni, hogy császárnál nekem semmi tapasztalatom nem lett róla. Ezért fura volt nekem, hogy neked alakult ki róla véleményed.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm az információt, már be is jelentkeztem a dokihoz!

Edit
Edit
 


Szia Evey!

Remélem, jól vagytok! Hogy birkózol meg a 2 gyermekkel? És Hogyan reagált Krisztián a kistesóra?

Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok! Orommel lattam, hogy a Peterfirol is van mar topic. 3 het mulva fogok szulni az Anga Kis Balazs doktornal. Ismeri valaki? Mint nogyogyasz nagyon jo, igazan semmi panaszom sincs ra. Remelem a szulesnel is minden rendben lesz. A szobakkal kapcsolatban szerettem volna kerdezni toletek, hogy nagy kulonbseg van a fizetos 2 agyas, illetve a nem fizetosok kozott? Egyenlore nem tudom eldonteni, hogy melyikbe menjek. Ha jol tudom a nem fizetosok is 2 vagy 3 agyasak, szoval ott sem zavarjak nagyon egymast az anyukak.
Elore is koszonom a valaszokat.
Szilvi
Istok Szilvia (szilvii)
 


Szia Szilvi!
A nem fizetös szobákról tudok neked referálni: én 3 ágyasban voltam 15 hónapja. Hát ezek a szobák nagyon picik, hiába van csak 3 felnött, de még ott van a három gyerek+ a bevásárlókocsija, amiben alszik. Nekünk, ha lefeküdtünk aludni, úgy kellett ezt a kocsit az ágyunkra tolni, mert mellettünk nem fért el. Ennek okáért aztán nem tudtuk kinyújtani a lábunkat. Engem nagyon zavartak a szobatársak, nagyon hamar elfogyott a levegö, és nem mindenki örült, ha februárban szellöztetni akartam. Éjjel biztos, hogy nem egyszerre ébredtek a babák, volt olyan, akinek a babája éjszakákon át orditott. Érdekes, de a kicsiket nem zavarta a sírás, minket viszont annál inkább. Hullafáradtan, kialvatlanul jöttem ki a kórházból.

Nem láttam a többi szobát, lehet, hogy csak a mienk volt ennyire kicsi. Csak azt tudom mondani, hogy ha én elöre látom, hogy ilyenek a szobák, biztos, hogy a fizetöst választottam volna. Na meg persze, ha össze tudom szedni az árát...

Na nem akarlak elkeseríteni, hamar túl leszel rajta, meglátod. Sok függ attól, ki milyen passzban van, hogy jön ki a szobatársakkal. Minden jót a nagy eseményre!

Trixy
Trixy
 


Sziasztok!
Tavaly szültem a Péterfyben ,fentebb már leírtam a benyomásaimat.Annyit szeretnék hozzáfüzni,hogy én nem fizetös szobába voltam,ez egy elég tágas szoba volt,két nagyon aranyos anyukával kerültem össze ,jól éreztem magam,segítettünk, eröt adtunk egymásnak ,viccelödtünk ,stb.Nem is bírtam volna egyedül azt hiszem.A hugom egyágyasba volt,egyedül a problémáival ,a növérek rá se néztek ,szinte depressziosan jött haza.
Az egyedüli rossz a nem fizetös szobában,hogy nincs bent zuhanyozó,és ami kint van az ...brrrr.
Szörnyü volt.Kevésbé kulturált anyukák közös dohányzónak használták.
Gondolkodtam én is a fizetös szobán,de végül ugy döntöttem,hogy az erre költendö összeget beteszem a babakelengyébe.
Majdnem egy babakocsi ára!
Egyébként ugy tudom akkor kezdtek el építeni egy uj fürdöt.
Szilvi kérd meg az orvosodat mutassa meg a szobákat ,és akkor könnyebben el tudod dönteni a kérdést.
Udv Mona
mona (mona)
 


Sziasztok!
Elég nehéz mostanában a géphez jutni, hát így boldogulok a két gyerekkel!
Pele!
Krisztián nagyon jól reagált a tesóra, hozott neki az Adrián ajándékot a kórházból és annak nagyon örült. Egyébként ti hogy vagytok?
Gondolom elöször nektek is nehéz volt, nem?
Ildi!
Nekem a szülésznö ott volt már a mütét elött 1 órával, amikor is be lett kötve az infúzió és ö volt aki végig mondta, hogy mi történik velem az EDA alatt. Aztán ö ment a babával a gyerekorvoshoz.
Andi!
Nálatok sem lehet könnyü most az elsö hetekben, jól el vagy tünve!
Szilvi!
Én a kórházban kétágyas fizetösben voltam, az nagyon jó volt, tágas, zuhanyzós, WC-s, volt benne hütö és TV. Igaz nem olcsó.
Evey
 


Koszonom szepen a valaszokat, ferjemmel atgondoljuk a lehetosegeket. Szerden megyek NST-re, akkor megkerdezem az orvosomat, hogy mikor lesz lehetosége megmutatni a szobakat. Szült mar valaki kozuletek a dr. Anga Kiss Balazsnal?
Szilvi
Istok Szilvia (szilvii)
 


Evey,
eddig mindig esténként neteztem, de most pont ez az idõ megy el a két gyerek fürdetésével plusz ami a fektetéssel jár. A férjem csak ezután jön haza, és ilyenkor örülök, hogy legalább egy órát tudok vele beszélgetni... hát ez van. egyébként minden szuper, Emma most öt hetes, tündéri baba, igaz, hogy csak testközelben szeret lenni. Nem bánom egyáltalán, csak állandó a lelkiismeret furdalás, hogy a nagylányommal már nem tudok spontán foglalkozni, mint eddig. De nagyon jól viseli, imádja a picit, én pedig igyekszem minden idõt rá fordítani, amikor Emma alszik. Emma egy zabagép, még mindig hétszer eszik és napi 900 grammot, remélem nem fog kipukkadni!!!! Én pedig tudnék már aludni egy jót, de még igy is többet alszok, mint a terhesség alatt. És ti hogy vagytok?
A többiektõl elnézést, hogy itt válaszoltam, tudom, ez más topic, de nem volt kedvem átmenni a másikra, legközelebb már ott kereslek, Evey.

A Péterfyrõl még annyit (aki kérdezte fentebb), hogy én feltétlenül ajánlanám a fizetõset, de ha esetleg nem szereted az egyedüllétet, akkor válaszd a kétágyast. Egyágyasból meg úgyis csak egy van. A zuhanyzó a fõ ok, meg olyan apróságok, hogy kopognak az ajtón stb. Nekem a fõ szempont az volt, hogy csak a magánszobába jöhetnek be a látogatók, gyereked beleértve.
Andi
andi
 


Andi,
Köszönöm a hozzászólásodat. Nem is tudtam, hogy a magánszobába a rokonok is bejöhetnek. Én úgy tudtam, hogy a kinti váróból már senki sem mehet beljebb. Így elég jó lenne.
Olvastam,hogy EDA-val szültél. Ha lesz rá lehetőségem én is ezt szeretném választani. Nem fájt amikor beadják? Mondjuk, pl ha éppen pont akkor jön a fájás.
Szia
Szilvi
Istok Szilvia (szilvii)
 


Szia Andi!
Átnéztem a másik császáros topicra, de még látom, hogy nem jártál ott. Mivel nem tudom, hogy melyiken fogunk legközelebb találkozni, ezért írok most egyenlöre itt Neked.
Örülök, hogy ilyen jól vagytok és Kamilla is szerintem jól ki fog jönni a tesóval. Krisztián is állandóan simizi, öleli a babát. Olyan aranyosak! Én viszont nem tudok annyit aludni, mert sajnos Kikkókám már nem alszik délután. Éjjel meg ugye kelni kell! De csak kétszer hála istennek. Emma tényleg szépen eszik. Adrián is ilyen jó evö. Legközelebb gyere át az elsö napok, hetek topicra, ott szoktunk társalogni.
Szia, Evey
Evey
 


Szia Evey!

Örülök, hogy ilyen jól vagytok, és így szereti Krisztián a tesóját!Kép
Jó fárasztó lehet azért, hogy már nem alszik du. Hogy bírod?

Üdv: Pele
Pele
 


Evey,
átmegyek az elsõ napok topicra! Andi

Szilvi,
az EDA egyáltalán nem fájt, de én nem vajúdtam, úgyhogy nem tudom, milyen lehet fájás közben. Egy pár másodpercig kell mozdulatlanul maradni, amíg a hátadba beszúrják, mert utána már a vállnál lévõ kanülbe adagolják. Három adagot kapsz (ez a császárhoz), és fokozatosan kezdessz zsibbadni, ha jól emlékszem, kb. harminc perc alatt hat teljesen, de nem igazán néztem közben az órát. Sokat olvastam már itt-ott az utóhatásokról, nekem egyetlen volt, borzasztóan viszketett az arcom egy napon keresztül utána. A doktornõ mondta, hogy ez is reakció az egyik összetevõre, de hát ezt igazán túl lehetett élni. Nagyon jó volt, hogy végig ébren lehettem a mûtét alatt, és még csak kába sem voltam! Andi
andi
 


Szia Pele!
Hát elég nehezen bírom így, mert a Krisztiánnak mindig pont akkor kell pisilni, amikor én szoptatok. Ráadásul most volt neki egy kis hasmenéses vírus fertözése, amit azt hiszem, hogy én is elkaptam. Remélem a baba nem kapja el. Állítólag nem, mert szopik!?
Egyébként inkább azzal van baj, hogy a Krisztián nem hajlandó egyedül enni, nekem kell etetni. Csak abba hagyja egyszer.
Szeptemberben oviba megy, addig muszáj lesz leszokni erröl.
Nálatok mi újság? Hogy vagytok?
Szia,
Evey
Evey
 


Szia Evey!

Igen, ez tipikus, hogy szoptatás alatt kell pisilni-kakilni-inni-enni-stb.
Az evés miatt ne aggódj, csak ő is "szopni" szeretne. Házon kívül úgy fog enni egyedül, mint a kisangyal. Az én fiam pont így van, illetve most kezdett el valamicskét enni egyedül itthon is. Az oviban meg semmi gond nincs!
Remélem, nem komoly a fertőzésetek, és a pici nem kapta el!
Mi köszönjük szépen, jól vagyunk. Hannus személyisége egyre jobban kibontakozik, így egyre sokrétűbb a testvérkék kapcsolata. Nagyon jó figyelni! Aztán persze egyre több a konfliktus is, ahogy Hannus egyre mozgékonyabb, mindent elér, levesz. De hát ez vele jár!

Üdv: Pele
Pele
 


Szia Pele!
Hála istennek meggyógyultunk, most öszintén nem tudom, hogy volt-e a kicsinek hasmenése, mert az egész anyatejes kaka olyan hasmenésszerü. Hát remélem, hogy megoldódik az evés kérdés.
Gondolom állandóan résen kell lenned az összetüzések miatt. Olyan jó érzés belegondolni, hogy már két gyermekem van. Néha még én is gyereknek érzem magam, pedig már átléptem a 3. x-et.
Lehet, hogy már kérdeztem, de ti merre laktok? Mi Szentendrén. Lesz ez a babanetes találkozó, ti jöttök rá? Jó lenne elmenni és találkozni.
Szia:
Evey
Evey
 


Szia Evey!

Örülök, hogy meggyógyultatok!
Pont én is úgy vagyok vele, mint te, hogy csodálkozom néha, hogy már kétgyermekes családanya vagyok. És nagyon jó érzés! Ti terveztek még babát? (Bár tudom, a császár miatt inkább csak már egyet javasolnak...)
Jó nektek, hogy Szentendrén laktok! Mi most még a XIII. ker-ben, aztán valamikor a jövő hónapban költözünk Váckisújfalura. De a babanetes találkozóra mindenképp megyünk, szerintem nagyon jó lesz, ha ott találkozhatunk, és beszélgethetünk!! Meg kíváncsi vagyok a gyerekeidre is!

Szia: Pele
Pele
 


Szia Pele!
Akkor jövö hónapban már nektek is jó lesz! Úgy értem a falu miatt, össze se lehet hasonlítani Pesttel.
Jó lenne, ha már tudnák, hogy hol lesz a találka!
Én is kíváncsi vagyok rátok már nagyon, te voltál az elsö, akivel "beszélgettem". Nem jársz már át a Baba-Mama oldalra?
Nem zárkózom el teljesen egy harmadik babától, de ha lesz, akkor elötte elmegyek megterveztetni a baba nemét. Jó lenne egy kislány.
Ti szeretnétek még babát?
Szia, Evey
Evey
 


Szia Evey!

Gratulálok az új kis jövevényhez.Most olvasom, hogy Szentendrén laktok. Te elégedett vagy Szentendrével? Ezt azért kérdezem mert mi is oda szeretnénk költözni a közeljövőben.(Annak idején váltottunk egy-két levelet, én is császárral szültem a Péterfyben.)

Szia Bea
bea (bea)
 


Szia Evey!

Nahát, tényleg velem beszélgettél először? Szoktam még átnézni a Mama-Babára, de az az igazság, hogy mostanában sokszor elég fáradt vagyok már estére, és csak kevés dologra van erőm (vagy pl. csak olvasok, de nem írok).
Mi még nem tudjuk, hány babánk lesz, nincs még konszenzus köztünk, mert a párom még egyet szeretne, én meg még hármatKép Esetleg majd félúton kiegyezünkKép
És hol lehet megterveztetni a baba nemét? Mondjuk nekünk mindegy, merthogy már van fiú is, lány is.

Üdv: Pele
Pele
 


Szia Bea!
Igen, emlékszem a beszélgetéseinkre. Hogy vagytok?
Szentendre szép város, azt hiszem meg vagyok vele elégedve, de azért nekem Leányfalura húz a szívem, mert ott laktam 26 évig. Valahogy én jobban szeretem a falut, de a tanyákat még jobban szeretném. Mikor költöztök ide? Szívesen találkoznék veletek!
Szia Pele!
Hát nem semmi terveid vannak! Igazi anya típus vagy! Legjobb lenne, ha ikrek születnének, akkor pont középúton lennétek!
A baba nemét egy orosz orvosnak az itteni képviselöje tudja megtervezni a csillagok állásával van kapcsolatban. Tudom, hogy ez vadnak tünik, én sem nagyon hittem, dehát azt mondják 90%-ban sikerül.
Sziasztok,
Evey
Evey
 


Sziasztok,
Ezúton is szeretném megköszönni tanácsaitokat a fizetős szobákkal kapcsolatban. 5-én született meg a kislányom, a szülés csodálatos élmény volt. Előtte nem tudtam szólni, hogy fizetős szobát szeretnék, de a szülésznő nagyon rendes volt, és elintézte, hogy már rögtön a szülés után a kétágyasba mehessek. A szoba tényleg jó, bár szerintem a tv eléggé felesleges oda. Be se kapcsoltuk. Örültem, hogy szülés után 4 órával, amikor a nővér szólt, hogy menjek el wc-re, nem kellett a folyosó végére támolyognom - az epidurál és a gát miatt elég bénácska voltam. Az ára kicsit húzós, de majd kispóroljuk.
Nem a fizetős szobákhoz, de a topichoz kapcsolódik, hogy nem bántam meg, hogy a Péterfi-t választottam (a 4. hónapomig a budai Honvédba jártam). Nagyon szuper dolog, hogy az orvosok EDA pártiak. Így csodás élmény lehet a szülés. A csecsemős nővérek is nagyon rendesek, ha segítségre volt szükségünk, jöttek, sőt néha még el is vitték a babát, hogy pihenhessünk.
Nagyon szívesen válaszolok kérdéseitekre a Péterfivel kapcsolatban.
Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Szilvi!
Gratulálok a babához és örülök, hogy ilyen jó élmény maradt a szülés neked!
Sok tejet és sok boldogságot!
Evey
Evey
 


Szia Szilvi!

Elõször is gratulálok a babához.
Én erdeklõdni szeretnék arról, hogy hol rendel a dokid? Mennyi a tarifája, van-e uh-ja a rendelõben?
Jelenleg egy másik kórház, másik dokijához járok, de lehet, hog yváltani szeretnék és mivel egyéb prblémáim miatt( magas vérnyomás, veseprobléma) a Péterfibe járok, gondoltam praktikus lenne ott dolgozó nögyogyit választani.
Még csak a babakészítés fázisában tartunk. Azt is szeretném megtudni, hogy vannak-e olyan tapasztalataid a dokidról, amik még a terhességed elõtti idõszakból származnak. Azaz, hgy pl. mennyi sikertelen ciklus után kezd el kivizsgálni valakit? Vagy neketek hamar összejött a baba?
Ha van kedved, írhatsz emilben is, vagy itt is, ahogy neked jobb.
Köszi: Kriszta
címem: kubuka@freemail.hu
kubuka
 


Szia Kubuka!
Úgy látom Szilvi nem jár erre mostanában, ha nem bánod én is segítek szívesen a kórházzal kapcsolatban és az orvosomat is ajánlom. Fentebb olvashattad az élményeimet.
Szia,
Evey
Evey
 


Sziasztok,
Minden nap eljövök és megnézem a topicot, de nem mindig szoktam írni.
Kubuka, megkaptad az emilemet? Ha gondolod ide is leírhatom amit küldtem, hátha nem sikerült megkapnod az emilt.
Szia,
Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Sziasztok!
Én is a Péterfybe szültem 1999-ben.Nekem dr. Abkarovics Géza volt az orvosom és Cser Kati a szülésznõm.Az orvost tudom ajánlani mindenkinek. Egyrészt nagyon lelkiismeretesen végzi a munkáját (épp akkor szakvizsgázott mikor szültem),minden kérdésedre türelmesen válaszol,segit mindenben, nincs szülészi-tarifája(vagy hogyis mondják ezt)Soha nem is beszéltünk arról,hogy szülés utánvalamit is adnom kellene neki.Hát persze,hogy adtam,de azért mert ugy gondoltam,hogy megérdemli mindazért,amit értünk tett(alig akarta elfogadni).Van magánrendelése is,de ezt sosem használta ki, tehát terhességem alatt kb. 3x voltam a magánrendelõbe,ezenkivûl mindig mikor ügyeletes volt,a kórházba hivott be.Sosem várakoztatott meg az UH-nál a vizsgálatoknál és az UH-nál mindig mindent megmutatott,elmagyarázott.Szóval le a kalappal,õ egy szimpatikus és tündéri doktor bácsi. A szülésznõ ugyszintén.A Katit találomra választottam (egy nyilt napon,kismamáknak volt elõadás,szülõõszoba bemutatás és õ vezetett végig)Hát nem bántam meg.Még szülés után is bejött hozzám,hogy mi van velem.
Én fizetõs szobában volta, a kétágyasban és utolag is örülök neki.A többágyas engem idegesitett volna.Elsõ szülés,tapasztalatlan voltam.jElõny,hogy ott van a WC és zuhanyzo a szobában,nem kell kilométereket kutyagolni, ezenkivûl nem kell a babát kitologatni,a látogatók bejöhetnek (sõt,a férjem majd egész nap bennt volt). Viszont a nõvérek...Na tõlük teljesen depresszios lettem.Semmi,de semmi segitséget nem kaptam tõlük.Szoptatás terén sem (kivéve egy nõvért,valamilyen Ágnes a nve,ha jól emlékszem),ugyhogy én nem is szoptattam,hanem 9 hónapon keresztül lefejt anyatejet adtam.Volt,hogy nem is a saját babámat hozták be reggel (elsõ éjszaka bennt aludt a csecs.osztályon,mert császáros voltam és katéterrel,infuzioval nehéz lett volna ellátnom),aztán joformán elnézést sem kértek,mikor halálra rémülten telefonon beszóltam,hogy az én gyerekem hol van,mert valaki mást hoztak nekem be. (azt mondták elnézték,fáradtak voltak)A koszt ehetetlen,nem szoptatós anyukáknak valo,az biztos (pl:puffasztó kajákat adtak). Szóval az egyetlen gondom a nõvérek hozzáállása volt a dolgokhoz.Különben maga a akórház jó, tiszta,viszonylag szép is és az orvosok értik a dolgukat.
gitike
 


Szia Adrien,

Olvastam hozzaszolasod (jun.11.)szulesedrol, ezuton gratulalok Neked es Minden most, korabban szult es hamarosan szulo kismamanak.
Mi a ferjemmel meg csak a tervezgetes es gyakorlas stadiumaban vagyunk, de mar eleg regota en is raakadtam a fent emlitett Versenyi dokira, vegulis hozza jarok, igy ugy gondoltam, majd nala fog megszuletni a gyerekunk is. Lattam, hogy o a Peterfy-ben dolgozik. Ezert szeretnem megkerdezni toled, hogy mennyit adtal neki a szulesert (tole ilyet nem szivesen kerdezek), a tobbi irasodat es irasotokat is elolvastam a korhazrol, es hat elegge meggyozo.

Elore is koszi, mindenkinek: T-Sea
T-Sea
 


Kedves T-Sea,
ha nem haragszol, én is válaszolok kérdésedre. Én a dr. Anga Kis Balázsnál szultem 2 honapja, 30.000 Ft-ot kapott, amit a varratszedéskor adtam át neki. A szulészno (Kovacsné Margitka) pedig egy szép ajándékkosarat (kb.7000 Ft-értékben), mert annyira sokat segített nekem.
Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Szia Szilvi!

Bocsi, hogy eddig nem írtam, csak hát ...vártam az éppen soron következõ ciklusom végét, ill. nem vártam, de sajnos megjött. Úgyhogy pocaklakó még nincs, de köszi nagyon az infokat a kórházról. Csak megerõsítettél abban, hogy biztos jó helyen leszünk ott majd .. remélem minél elõbb.
A kép nagyon tetszett, nagyon szép a pici lányotok! Gratulálok hozzá!!

Köszi mégegyszer:
Kriszta
kubuka
 


Kedves Szilvi,

Gratulalok, biztos szuper erzes lehet anyanak lenni. Nagyon koszi es orulok, hogy te is valaszoltal, tobb info meg jobb.
Hat tenyleg nem kis kiadas egy szules, dehat ez van. Aki valoban segitokesz es rendes, az gondolom megerdemli. Bar en kicsit felek azert tole, marmint a szulestol...
Egyebkent a szulesznot is a kismama valasztja? Valahogy ezt szurtem le a hozzaszolasokbol, de lehet hogy tevesen.

Sziasztok, T-Sea
T-Sea
 


Kedves T-Sea,
a felkészítő eloadásokon lehetoség van a szuloszobák megtekintésére. Ezt általában CSer Kati szulészno vezeti.
Ha jol tudom lehet szulésznot választani.
Én nem valasztottam, szerencsém volt, hogy ilyen kedves szulészno volt éppen akkor reggel muszakban.
Ha barmi kérdésed van, nyugodtan kérdezz, akár itt, vagy a a.gaal@matavnet.hu cimen.
Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Sziasztok!

A Rácz Tibor doktor úrról szeretnék többet tudni. Ismeritek?

Köszi

Bea
Bea
 


szia Bea!
egy cipőben járunk. én is a Rácz Tiborról szeretnék valami infót, de eddig még nem sok szerencsével jártam.
eddigi benyomásaim jók voltak, a 15. héten járok.
ha gondolod írhatsz az e-mail címemre is, és tudunk tapasztalatokat cserélni.
egyébként te mit tudsz róla?
én véletlenül akadtam rá, nem ajánlotta, s nem ismeri senki a környezetemben.
köszi!
Nita
Névtelen
 


az e-mail-emet lefelejtettem: benced@freemail.hu
Nita
még egy kérdés. hogyan tudom ide regisztráltatni magam?
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: