Új privát üzeneted érkezett!

Csipetrol van valami hir? Vagy valaki fel van "hatalmazva" a nagy hir hozadara?
Igen mi mar jo ideje megvalasztottuk a fiu es lany nevet is (a fiu egyszeru volt, mert maradt volna az amit anno nem lottunk el, es ugy fest nem is fogunk egy darabig), a lany nevvel voltak ugyan koreink, de ez is mar kb terhessegem elott megvolt. Emma lesz a leanyzo, igy passzol a Hannahoz is, nem tul hosszu, es jol megy a csaladnevhez.
Hanna ma kikeszitett delelott, mindent beleadott, hogy elete egyik legdurvabb hisztijeben reszesitsen. A vegen mar nalam is elszaladt a cerna, pedig az elejen meg turelmes voltam. Egyszeruen a szep szo, es magyarazas nem hasznal, mert ha hiszti van, akkor abba ugy belelovallja magat, hogy semmi se segit. De ez most minden eddiginel durvabb volt. Ti mit csinaltok iyenkor, amikor tenyleg semmi de semmi sem segit. Se szep szo, se nyugtatas, se szobaba kuldes lenyugodas keppen, se magyarazat (mert nem figyel ram olyankor), semmi. Bevallom, kapott a fenekere (nem ez volt az elso, de maskor mar az emlitesetol is lenyugszik, es most megis szarabbul erzem magam mint maskor), de amikor ez se hasznalt, jott a viz az arcra (kezemet vizeztem meg, es azzal lotyboltem meg), na akkor hajlando volt abbahagyni, es legalabb huppogve ram figyelni. Es megis annyira bant ez az egesz, pedig kezd egyre kezelhetobb lenni, es altalaban hatasos a magyarazas meg a szep szo is, de most tenyleg eldurrant az agya, meg az enyem is. Aztan amikor lenyugodtunk, elmagyaraztam neki, hogy kb mi miert tortent, de nem tudom, hogy mit es mennyit ertett meg belole, ugy ereztem, mintha tartozkodna tolem. Nem tudom, hogy kene jol csinalni, tobb turelmem kene legyen, de olyan nehez. Alapjaraton annyira szeleburdi, bar mar sokat valtozott, es ha bekattan nala valami, akkor aztan gyozkodhetem, meg kerlelhetem. Na mindegy, remelem tud valaki hasznos tanaccsal, vagy par jo szoval szolgalni. Vagy mindenkepp at kell esnunk ezen?

Lilypie Third Birthday tickers


A fb-on látható Levente. 3300g és 53 cm, ha jól emlékszem. Kép is van róla :-), bár elég sötétke :-)
Csipet, gratula itt is és jó egészséget a kis vitéznek! :-)
 


Csipetnek hatalmas gratula! :D
Jó egészséget, sok tejcsit kívánunk! :)

wf

Kép
wf
 
 

 
 

Csipet!
Nagy-nagy gratula! Nagyon szép Levente! :)

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Csipet!
Gratulálok és sok egészséget kívánok Nektek!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok, nagyon szépen köszönjük! :) Szilvi neked külön, hoztad a hírt :) Már itthon, most alakulunk négytagúvá. Hát nem könnyű. Ákos velem elutasító, Levivel cukor. Rosszabb is lehetne :)

Kép
Kép


Csipet!

Örülök, hogy már otthon vagytok!
Majd szépen összerázódtok! :D
Még egyszer nagy Gratula!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Bejja!
Ha lány lett volna, én is az Emma nevet választottam volna.
Hiszti ügyben nem tudok mit mondani, nálunk is van. Hol jobban, hol kevésbé...talán lassan kinövi.

Csipet!
Pl. Ákos simán mondhatta volna, hogy a kistesót vigyétek vissza a kórházba :D Majd alakul, nyugi.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Holnap Csömörön Retro majális! Délután 2-től kezdődik a forgatag! Fellépők, műsorok és népi játszótér! És persze a kihagyhatatlan Csömöri Tót konyha finomságai!
Ha unatkoztok gyertek!
Kincső is fellép a tánc csoporttal. :) Én meg egész nap a konyhán leszek! :( Ez már annyira nem buli! De megtalálható vagyok!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Ildóca!
Kár, hogy olyan messze vagytok!
Pedig a sok finomságot megkóstolnám!

Kép
Kép
Kép
 


Szonja!

Nincs ez olyan messze!
Egyszer pedig gyertek el! :)

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Ildóca!
Hát most már legfeljebb jövőre megyünk.
Milyen volt, hogy bírtad?

Többiek?

Kép
Kép
Kép
 


Bizti jó lehetett a majális. Mi a családnál voltunk, kert, motorozás, randalír :-)

Szeretem a meleget :-)
 


Szonja!

A gyerekek nagyon élvezték!
Én már nem annyira!
Négykézláb másztam haza este 9-kor!

Na nem mintha most jobb lenne a helyzet! Tegnap konfirmált Enikő!
34 embert ebédeltettem meg! Klassz volt és még mindíg vannak romok! De most a kicsik alszanak, úgyhogy én is sziesztázok!
Rám fér!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


A szűk család! :) Kép

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Szép família. Csani mekkora!!! (gondolom Ő az, ott előtted)
 


Igen Csani van előttem! :)
Elkezdett már egy jó ideje beszélni! De nagyon imádom ahogy beszél!
És amikor oda jön és átölel és azt mondja szeret-lek! <3
Az maga a gyönyörűség! Ettől több nem is kell! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Egy újabb szerelmes anyuci :-) Szép az élet!
Kép Kép
 


Jöttem gyönyörködni :) Titinek milyen jól áll ez a szemcsi :) na meg a copf :D

Ildóca: 34 embert? Atyaég!!!!!!!!!!! Nem csoda, h pihegtél nap végére! Ez kőkemény lehetett! De persze gondolom kárpótolt maga az esemény, azért ez is egy mérföldkő Enikő életében!

Kicsit beszámolok: a kórházból ezúttal is csak pozitív élményekkel távoztunk! Most alapítványi szobában voltunk, kétágyasban. A szobatársam nagyon jófej volt, újabb mázli (múltkor az osztályon voltam két szintén jófej anyukával). Most nem epit, hanem spinált kaptam, így sokkal hamarabb sikerült lábra állni, és persze nem emiatt, de hamarabb is gyógyultam. A dokim szerint meg sem látszik rajtam, h műtöttek (a mozgásomat leszámítva :) ) A tejcsi is hamarabb beindult, az előtejből is rengeteg volt (csak tippelek, h a pocakosság alatt átjáratott tejcsatornák miatt).

A szülés után Apa kapta meg Levit, aztán ahogy engem befejeztek, már hozták is, és együtt lehettünk 2 órát, amit serényen végig is szopizott, csak utána vitték el lemosni, vizsgálgatni, és 3 óra múlva már újra a karjaimban tarthattam, utána már végig velem volt.

A csecsemősök, a szoptatási tanácsadók és az osztályos nővérkék is mind készségesek és kedvesek voltak, köszönet érte!

Azóta nagyjából rendben vagyunk, már a 2. héten sokat kirándultunk. Ákos továbbra is odaadó, figyelmes Nagytesó. De jaj annak, aki fel szeretné venni a Kicsit. Azt nem engedi, csak nekem és az Apjának. Amúgy csakis őt lehet szeretgetni :) A mi kapcsolatunk szerencsére elég hamar rendeződött. Sokat jelent még neki, h tudja: bármikor jöhet szopizni ő is. Ált. csak reggel-délben-este kéri, ill. esetenként jön egy-két slukkra, míg Levi eszik. Ez így bírható nekem is. Sosem felejtem el, amikor második nap, h hazaértünk, már Levi kezét simogatta szopi közben. Édesek voltak együtt, én meg boldog :)

Kép
Kép


Örülök, hogy írtál Csipet. Köszi :-)
 


Melyik az a 3-4 betűs betegség, ami miatt nehezen esnek teherbe? Segítenétek légysz?
 


PCOS Szilvi. De alapvetoen ez egy tunetegyuttest jelol, ezen belul eleg sok problema tartozhat, ami miatt valaki nehezen esik teherbe. Maga a pco a policisztas petefeszket jeloli (megrepedni nem kepes/tudo tuszok,, amik miatt a petefeszkek kerge meg is vastagszik, ez okozza a rendszertelen mensiket az elmarado peteeres miatt, ami a meddoseg oka), szinte minden esetben jelen van, bar halottam olyat is, akinel nem volt ilyen, de az IR (inz. rezisztencia) majdnem mindig boritekolhato (a policisztas petefeszek maga is emiatt az IR anyagcsere zavar miatt alakul ki). En felul a pco-sok nagy resze pm alul, vagy tul mukodessel is kuzd, valamint a fenti okok miatt sargatest elegtelenseggel is, ami ugye megint csak megneheziti gyogyszeres tamogatas nelkul egy baba kihordasat. Na nekem ebbol szerencsere csak az IR volt meg, az is enyhe-kozepes, szoval viszonylag szerencsem volt, minden egyeb hormonom tankonyvi volt. Amugy ismerek olyat, aki ennek ellenere rendszeresen mensizett, es pé-je is volt, megis kellett a kezeles, mert az ir miatt a petesejt mindig olyan rossz minosegu volt, hogy nem tudott megtermekenyulni. Es van olyan is, bar ez tenyleg ritka, aki nagin durva IR-el teherbe esik, es mindenfele kezelesek nelkul siman ki tudja hordani a babat. Ez viszont tenyleg nagyon nagyon ritka.
Remelem tudtam segiteni :)

Lilypie Third Birthday tickers


Sziasztok!
Vizsgáztam, vizsgázok...de majd jövök.

Kép
Kép
Kép
 


Hajrá Szonja! Nagy kalappal!!!

Köszi Bejja! És ez a betegség ki szokott derülni, vagy nehezen kinyomozható? A családban nem sikerül a teherbe esés és beugrott, mintha lett volna szó itt ilyesmiről. Gondoltam rákérdezek.
 


Hat a nogyogyaszok sajna nagyon felvallrol veszik ezt a betegseget annak ellenere, hogy a mai vilagban a nok 90!%-at erinti sajnos, hol enyhebben, hol sulyosan. Amit a nogyogyaszok eloszor eszrevesznek, azok ugy elvileg a cisztak a petefeszkekben. Ezutan agyba fobe stimulalgatjak szegeny pacienseket (egy clostylbegyt nevu gyogyszerrel), amitol vagy lesz peteeresuk vagy nem, vagy tulstimulalas, es a kezeletlen IR miatt csak meg tobb ciszta alakul ki, amitol meg maga az IR is rosszabbodhat, de egy veletlen folytan, ha megis sikerul a teherbeeses, a szinten fenti okok miatt szinte biztos a veteles kockazata. A masik hulyeseg amit a nogyogyaszok szeretnek alkalmazni az az un. drilling mutet, melynek soran kiegetik a cisztakat, de ezzel sertik maganak a peteszkeknek a burkat is, egy resze elroncsolodik, es ez sem nyujt 2-3 honapnal hosszabb idore megoldast, mert nem az alap bajt kezelik, ezaltal a cisztak ugyanugy megjelennek "visszanonek". Na az ismerosod ezeket ne hagyja addig amig ki nem derul, van e valoban valami gond, es mi az.
Eloszor is eg jo endokrinologust javaslok (engem a Mensmentis-ben kezeltek ki, ok a legprofibbak az orszagban ebben a betegsegben, ugyan maganintezmeny, de abszolut megfizetheto arakkal).
Ha elore akar dolgozni, menjen el egy 3. napi (menstruacio 3-5. napjan valamikor, de fontos, hogy tenyleg ebben az intervallumban) hormonvervetelre a kovetkezokkel: lh, fsh, tsh, osztrogen, prolaktin, tesztoszteron, ekkor mar meg lehet csinaltatni a minimum 3 pontos terheleses cukor es inzulinszint viszgalatot (ehgyomorra megy, leveszik a vert, majd megissza a 75 gr-os cukoroldatot, es aztan meg a 60. es a 120. percben megnezik a cukor es inzulinszintjet). Erre a nogyogyasz adhat beutalot, vagy ha van ra kerete, akkor maganban csinaltassa meg (centrumlab, honlapjukon fenn vannak az arak, es hogy hol vesznek le vert pl budapesten belul), mert akkor nem kell beutalo, meg sorban allas, plusz a leletek meg aznap megvannak, es kuldik emailben.
Ezutan a ciklus 21. napjan (vagy ahany napos a ciklusa -7 nap a vervetel napja) egy progeszteron vervetel, hogy egyaltalan van e peteeres. Ezekbol az adatokbol endokrinologus tokeletes diagnozist tud felallitani, viszont a nogyogyasz meg ebbol sem! Ugyhogy ha jot akar maganak, hagyja a nogyogyaszt, mert ha rajtuk mulik, akkor nekem semmi bajom sincs, meg kulonben is "mar van egy gyerekem...'', na no comment erre.

Lilypie Third Birthday tickers


Szilvi, kezdjen el paleózni, és fél éven belül baba is lesz, ha PCOS vagy akár IR van emögött ;)

Kép
Kép


Sziasztok!

Mi ez a pangás! Sehol senki?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


A csontjainkról beszélgettünk ma este. A bajkeverő majomnak eltört a lába és felkeltette Tivadar érdeklődését. Magyarázgattam és mutogattam neki. Majd megállapította, hogy a "körmünkből nőnek ki a csontok, jó mélyen... nagyon mélyen." :-)
 


Szilvi!

Ez aranyos nagyon! :)

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Én jelentem igazoltan voltam távol :D vizsgáztam. Majd az írásbeli előtt wellneseztem 3 napot a kórházban a vizsgadrukk miatt. Aztán tegnap meg ma voltak a szóbelik. Hát kemény volt, ha anyám megint nem segít, gáz lett volna. Szerettem suliba járni, meg érdekelt is, de legközelebb, majd 3-4 év múlva kezdek a következőbe. Mert azért még van tervem :wink:

Egyébként nincs baj, kislegény írtó mocorgós. A kórházba nagyon rendesek voltak, komolyan el voltam/vagyok képedve, hogy ilyen körülmények között még tudtak kedvesek lenni és mosolyra is futotta a nővérkéktől. Szóval le a kalappal előttük. Kaja engem nem rázott meg, én mindent megettem, szeretem a menzás kaját és mostanában állandóan éhes vagyok :D

Fiúk rendben, bár Balázs ma reggelre belázasodott. És ami jelzi, hogy tényleg beteg: nem evett ma egy falatot se. Remélem nem fosós vírust kapta el, mart az oviba az van.

Bejja! Hogy vagy?

Kép
Kép
Kép
 


Szonja!

Igen te igazoltan voltál távol! :wink:
Már lassan a finisbe érkeztek! :)
Olyan irigy vagyok rátok pocakosokra! :roll:


Mi meg be írattuk Kincsőt oviba! Akkora nagy lány már!
Mondjuk még nem tudom hova veszik fel?!
Meg egy ballagás a nyakunkba! ÉS ez az év vége agyrém!
Nem is tudom, hogy várom a suli végét vagy nem!
De, hogy hajam nem marad a nyáron az tuti!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Ildóca!
Most volt nálunk egy baráti család 3 gyerekkel....hát mit mondjak, most jó a csönd. Szóval le a kalappal előtted :D
Mi van a kamaszokkal?

Ádi is megy szeptemberbe. Ugye milyen gyorsan elment az idő? Még csak most születtek.

Kép
Kép
Kép
 


Szonja!

Kamaszok! Hát Csenge ugye most végez és, hát rohadtul nem érdekli őt, hogy még suli van! Szerelmes! Azt hiszem ezzel elmondtam mindent! Rohadt nagy a pofája és persze úgyérzi, hogy neki van mindig igaza! Az apjával folyamatos harcban áll. Arról nem beszélve hiába mondja neki az ember ne menj sehova mert még tanulni kell mert még angol vizsga stb.... Tudok mindent kérdezd ki ha akarod de most megyek mert nem sétáltattam kutyát 3 napja. És már csapódik a kapu! Nem az ajtó nem a kapu!

Enikő ő ebből a szempontból nyugis! Meg tanul is nincs most vele sok bajom!

Csabi rohadt link! Mindent el linkeskedik a suliba! És baromira szivat engem!

Kincső 10 Fiú kb! És tanul Csengétől. Pl:

Én:Kincső hova mész?
Kincső: Megyek mamához!
Én: Most jöttél fel, ne menj sehova vacsora és fürdés van. Mit szeretnél a mamától?
Kincső: Nem mindegy dolgom van!
Bumm ajtó csapódás!

Reggel!
Én: Gyere teszek csattot a hajadba!
Kincső: Nem megyek!
Én: De tudod, hogy nem szeretem ha a szemedbe lóg a hajad!
Kincső:Jó! de úgysem tudsz rakni semmit a hajamba!
Én:Miért?
Kincső: Mert eldugtam minden gumit és csattot!

Csanád meg rengeteg sokat beszél és nagyon szépen!
ÉS iszonyat sok mindent tud a korához képes!
Úgy megy a futó biciklivel, hogy ihaly. Nem győzöm utolérni!

Hát dióhélyban ennyi!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Ildóca!
Azért brutál kemény neked.
Lehet, hogy jövő ilyenkor én már gumiszobához közeli állapotba kerülök a három gyerekkel????

Kép
Kép
Kép
 


:-)
Ugyammá! :-)

Csani nagyon ügyes :-) Kincsőről meg úgy sem hiszem el :-)
 


Szonja!

Voltam már én is gumi szoba közeli állapotban!
De neked még kicsik! Te még ráérsz!

Szilvi!

Kölcsön adjam Kincsőt egy hétre?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Én is mindig ezt szoktam mondani, mikor valaki mondja, hogy áááá nem rosszak csak elevenek. Hogy tessék elvinni 2 hétre. Mellette főzni, mosni, takarítani. Mert nem akkor van a gebasz, mikor velük vagyok, hanem ha kihúzom a lábam 5 percre. Már tiszta ideg vagyok, mikor hallom, hogy egy ideje nagy a csönd :D hogy vajon a szekrény tetejére másztak fel, vagy csak Ádi kipingálta a szekrényt, meg a falat, meg a tv-t, vagy csak épp a számítógépet nyomkodja, meg a mosógépet, vagy szekrény tetejéről pakolja a tiltott dolgokat. Vagy a kutyának hordja a rántott husit...nekem meg lila ibolyám nem volt, hogy a kutya miért imádja Ádit :D
A múltkor - mikor én kórházba voltam - az apjával feküdtek le délbe. Apa elaludt :D kölök kinyitotta az ajtót és átment a mamához. :D Én már rutinosan zárom az ajtót és veszem ki a kulcsot. Persze mindig megkérdezi, hogy anya hova teszed a kulcsot :D Hát a párnám alá szoktam :D
Szekrény teteje tele mindenféle veszélyes dologgal, meg filctollal , nyomdával és egyebekkel, de valahogy mindig van filc a szerkényen, takarón, függönyön. Persze ez legyen a legnagyobb, de tele vagyok aggodalommal, hogy a kis agyával mit talál ki, amire én még nem gondolok és amiből baj lesz. Na Balázzsal ilyen gondom nem volt, de Ádi mellett állandóan térdeplő rajtban vagyok :D
A múltkor kezébe adtam egy vizes rongyot, hogy takarítsa le a pingálását a szekrényről. Természeseten a spriccelős takarítószer nagyon tetszett neki, de azt feltettem szépen a szekrénybe. Addig sunnyogott, hogy kivitte a Sterimar sprayt, kinn felállt a cipős szekrényre és lepucolta az ablakot....hát mit ne mondjak drága ablakpucolás volt :D De igazán a sima kézmosót is el kellene előle dugni, mert ha olyanja van, azzal kitakarítja nekem az egész fürdőt. És ne gondoljátok, hogy sok idő kell neki hozzá :D De imádom egyébként és sokszor járunk anyuval röhögni a konyhába.

Ha megkérdem, hogy ezt vagy azt kicsinálta, kapásból mondja: Mama volt :D Mindent megmagyaráz, kimagyaráz, a szöszke fejével néz rám nagy ártatlan szemekkel, miközben piszok kis zsivány és az apjánál mindig eléri, amit akar.

Balu meg nagy, okos fiú, sokat segít...csak irigy kicsit. De majd biztos változik, ha Ádi már szétrombolni akarja az ő cuccait. Mert természetesen, ha oviba van, állandóan a kis kincseibe matat.
Hát így vagyunk mi és még nincs is öt. De szeretem ezt az időszakot és egyáltalán nem várom, hogy kamaszodjanak.

Kép
Kép
Kép
 


Kincső jöhet, magas az ingerküszöböm :-)
A fiús anyuknak aszongyák könnyebb a kamaszaikat koordinálni.
Mondjuk ezt az állandó határkeresgélést .... igazán megtalálhatnák és azok megtartásával, határaikon belül kreatívkodhatnának. Legalább havi 5 napot :-)
 


Hali!
Mi van mindenkivel?

Kép
Kép
Kép
 


Megvagyunk!

Túl vagyunk a ballagáson! :D
Jöhet a nyár! Szép volt és bőgős! 8)
Én már csak ilyen vagyok. Ez van.
Keringőztek is meg minden. :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Amióta gyerekem van, mindenen bőgök én is :-)

De veled mizu Szonja? Pocakbaba?
 


Sziasztok!
Hát a kiscipőm tele a meleggel. Mármint ezzel a forrósággal. De ma már nagyon jó volt, szinte felüdülés az előző héthez képest.

Köszönjük, minden rendben egyébként, Danika korának megfelelően fejlődik a pocakban, pénteken 2200 gramm volt. Voltunk 4D uh-n, de nem tudok képet felrakni, mert nem jó a cd olvasóm. De majd pocakos képet...
Elég kis mocorgós baba, esténként úgy érzem, ő inkább felül, a talpacskáival jönne kifele. Ha én simogatom, akkor rúg nagyon, de ha a többiek, akkor vár egy kicsit. Ádi nagyon várja már, simogatja, meg puszilgatja a pocakom, imádom a kis majmot. Ja és már mondja, hogy ugye, ha a kistesó cicizett, akkor ő is kaphat cicit.....Hogy ezt a problémakört hogy oldom meg, még nem tudom. Balukám meg kivár, ő már tudja, hogy mivel jár a kistesó :) De az ő reakciói sokszor meglepetésként hatnak ránk. Úgy értve, hogy sokx értelmesebben reagál a koránál, vagy ahogy mi gonodolnánk. Dehát ugye minden anyának a saját a gyereke a leg, leg, leg.

Kép
Kép
Kép
 


Többiek? Bejja? Mindenki nyaral?

Kép
Kép
Kép
 


celeb :-)
http://www.beol.hu/galerialp/65413

a mai békés megyei 3. oldalán is benne volt, hatalmas képpel :-)
remélem majd győzzük a rajongói rajzocskákkal (mert hogy olyanokkal még nem foglalkozhat, akik már írni tudnak)
 


Szilvi! Titi nagyon édes! :)

wf

Kép
wf
 
 


Köszi wf, legalább reagál valaki :-)
 


Titi herceg nagyon cuki! :)
És milyen nagyfiú már!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sajnálom, hogy ilyen passzív lett a csapat.
Elárulja valaki miért?
 


Sziasztok!

Szilvi nálunk egyfolytában zajlik az élet! totál kész vagyok már itt a nyári szünet közepén!
 
 


Szilvi!

Egy egész oldal nem lenne elég rá!
No akkor csak röviden!
Az egyiknek szerelmi bánata van.
A másik szét unja az agyát ezért nem tud magával mit kezdeni. Hiába is adok neki feladatot az neki nem elég!
A harmadik is kinlódik mert a haverok nincsenek itthon ezért szenved és unalmában agyon veri a tesóját, ha már más nem marad.
A legkisebb vagy hisztiszik vagy eszik, vagy mamázik.
Kincső meg aztán viszi a prímet. Tegnap a kistarcsai gégészetre rohantuk vele. Ugyanis kint játszottak az udvaron egyszer csak el kezdett sírni odarohantam fuldoklik a gyerek. Látom van valami a szájába de annyira a nyelő csövénél, hogy nem bírta kiköpni és én sem bírom neki kiszedni. Na akkor keresztben megállt a nyelőcsőnél de szerencsére úgy helyezkedett, hogy nem fuldoklott. Gyorsan kocsiba és gondoltuk elvisszük a helyi rendelőbe és csak kiveszik neki. Én rárontottam a rendelőbe a rendelésre és közöltem, hogy ki kéne szedni a gyerek torkából valamit amit nem tudok, hogy mi is az. Erre a doktornő, kérdezi, hogy kinyitod a szádat? Kincső kinyitja és közli vele a dokinő, hogy nincs ott már semmi! Erre én: Le kéne nyomni a nyelvét mert annyira lent van neki, hogy így nem látni. Erre elővesz egy pálcikát lenyomja neki, Tényleg van ott valami! közli, hogy neki ehez nincsen semmilyen eszköze, hogy ő azt kiszedje vigyem át Kistarcsára a gégészetre. Kirohanok és kint a várakozó ember kérdezi, hogy ki is vették. Én meg mondtam neki, hogy nem át kell vigyem Tarcsára kórházban erre a pasi, és ha addig megfullad a gyerek? Át érünk Tarcsára sürgőségi közben a gyereket azért csak iritálta és időnként köhögött, persze először regisztráltak minket nézegette ott egy valaki nem tudom ki volt az, erre mondta, hogy menjünk a 4.-re a gégészetre. Csiga lift. Aztán közlik velem, hogy várjak mert vannak bent üljek le. Aztán szerencsére ott egy nagyon aranyos doktor néni volt és fél pillanat alatt kivette neki. Hát egy hülye toklász fűállt neki keresztbe a torkán belefúródva a mandulájába!
Hát ne tudjátok meg min mentem keresztül az az egy óra alatt.
De hogy ilyen egy el látatlan rendelő legyen itt nálunk, hogy nincsen egy steril csipesz amivel kivegyék az a vacak füvet a gyerek torkából. Egyáltalán nem is értem, hogy minek vannak itt ezek az orvosok. Csak tele tömni az embereket gyógyszerrel? Mert másra nem jók amúgy sem!
Egyébént meg egy kofa Kincső a piacon sem lehetne eladni.
Ki jöttünk a kórházból és közli velem! Látod anyuci nem fulladtam meg, most már megnyugodtál. De én hidd el nem tettem semmit sem a számba Csani volt!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Azt hittem megzabálom!

Így is elég hosszú lettem! Bocs!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: