Új privát üzeneted érkezett!

Szia Vacak!
De kevesen jönnek rá a nickem jelentésére!Kép (Közös volna a szubkulturális hátterünk?... Kép)
A Szabolcsra csak azért kérdeztem rá, mert a leglidércesebb kórházi élményeim onnan származnak, pedig máskülönben gyakorlott és türelmes páciens vagyok. (Kezdve a "Bemutatás" törzsi rítusától a napi három-négyszeri viziten át a nyegle és nagyképű kisdokiig és az amatőr gyerekgyógyásznőig.) Csakis azért kellett odamennem szülni, mert a dokim akkor éppen velük volt szerződésben. Egy igaz ember volt még ott a dokimon kívül, és az Hajdu Krisztina drnő, aki tüneményes volt. De hogy neki mint a főváros egyik legkitűnőbb ultrahangosának egy alagsori kazánház mögött kelljen rendelnie! És alkudozni legyen kénytelen az asszisztenssel, hogy adjon egy kicsit a dugi papírvattájából, különben aznap maszatosak maradnak a mamahasak!... És még sok egyéb érdekesség.

Kr.
 
 


Helló Krtek (mi a helyes kiejtése vajon csehül?)!
Na igen, az lehet, hogy a szubkulturális hátterünk, meg főleg a generációnk/életkorunk ugyanaz, vagy hasonló. KépA 2,5 éves kislányom kisvakondon él nap mint nap, be kellett szereznünk az összes VHS-t + plüssfigura az ágyban! Kép
Szabolcs utca no egyéb comment, hasonló "jó" tapasztalataim vannak, én terhességi cukorral sajna több napot is bentlakó fogolyként töltöttem ott, valami hátborzongató körülmények között. Majdnem megszöktem, és majdnem váltottam az utolsó hónapban emiatt, de aztán végülis maradásra bírtam magam. Ehhez képest a Péterfy egy 5 csillagos hotel, a kellemes kis fizetős szobáival, kedves csecsemőseivel, és még az ételosztó mamik is aranyosak, mosolygósak. És nincs moslék és hyposzag sem! Hogy az ember néha milyen kis dolgoknak is hogy tud örülni! Kép
 
 


Szia, Vacak! Nem akarok sokat offolni, csak annyit, hogy 'krtek'-nek ejtik, és néhány aranyos tanítványom adta ezt a nicket nekem, nekik ez vmiért a totemállatuk volt, az én nevem meg ugyanúgy kezdődik. Aztán persze az én lányaim is imádják könyvben és VHS-en egyaránt, és nekünk kesztyűbábban is megvan, bi-bi-bííí! Kép
A Szabolcsról csak annyit, hogy a szakmai színvonaluk nyilván kitűnő, de ilyen mennyiségű orvos közé naná, hogy véletlenül befér néhány okos is... Viszont emberileg és a körülményeket tekintve valóban a "hátborzongató" írja le a legjobban. És mit szépítsük, a betegek gyűjtőköre is igen vegyes, finoman szólva... Nem volt egyedi eset, hogy a hét hónapra született egykilós babájától a nő azonnal bagózni ment a kertbe, meg hogy a szülés után két nappal apu már oda is bújt anyuhoz - a kórtermi ágyban! - , ugyan még csak bemelegíteni, de a helyzet olyan egyértelmű és zavarba ejtő volt, hogy csak irultam-pirultam! Aztán meg a nő panaszkodott, hogy felszakadt a gátsebe. A nővér meg nem szólt egy szót sem, pedig ő is észlelt mindent. Aztán búcsúzóul elkunyerálta a fél üveg kölnimet... KépKis magyar rögvalóság.

Na jó, abbahagyom a Szabolcs utca szapulását, majd meglátjuk, milyen lesz az István. Már csak 34-et kell aludni!Kép
Kr.
 
 

 
 

Ja, és beleolvastam a Péterfy topicjába; egész helyes kis fan clubja van a dokidnak! Tudhat valamit a fickó! Kép
Kr.
 
 


Kr!
Hát ha te már így tudod, hogy mennyit kell aludnod még, akkor jó! Kép Megbeszélted a pocaklakóval? Kép
A legjobb amit kívánni tudok ez esetben, hogy legyen még 34 nyugodt, hátfájástól, lábikragörcstől, gyomorégéstől mentes éjszakád, aztán pedig egy legalább olyan szép szülésed, mint az enyém volt! Mert az tényleg szuper volt! (Ha érdekelne, péterfys topic, archívum, tavaly szept. 13-i bejegyzésem, figyelmeztetlek, elég hosszú! Kép)
Az IStvánban biztos jó helyed lesz. Kíváncsi leszek majd a részletekre, tervezed, hogy leírod majd a szülésed, mondjuk az Istvános fórumba?

Ami a dokimat illeti, hogy a topik témájánál maradjunk, hát igen, csak jót tud róla mindenki mondani, aki csak nála járt. Reménykedem, hogy még sokáig megmarad a pályán, minden nehézség ellenére, és még a lányaimnak is ő lesz az orvosa. Kép
V.
 
 


Szia, Vacak!
Hogy hányat kell aludni, a lányaim számolták ki, mint tudjuk, a Mikulást is könnyebb így várni. Egyébként elektív császár lesz, egyrészt mert a két nagyobb is úgy jött a világra, másrészt mert vszínűleg ez is marha nagy gyerek lesz. Így aztán meg szoktunk egyezni a jó Kodaj dr-ral (hogy visszakanyarodjunk a topik eredeti témájához Kép!), hogy mikor legyen a gyerekeim születésnapja. Tehát sajnos még egy csúnya szülésről is lemondhatok, nemhogy egy olyan szépről, mint a tied!Kép Mindenesetre meg fogom próbálni a lehető legtudatosabban és legközreműködőbben megélni ezt a feltehetőleg utolsó császáromat, és majd le is szeretném írni.
Addig meg megpróbálok aludni is, kösz a jókívánságokat; igyekszem hitelbe is előrealudni, tekintettel a várható éjszakázásokra!...
Kr.
 
 


Sziasztok!

A Margit kórházban szeretnék szülni tudtok adni szülésznő illetve orvos segítséget????

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy az István kórházzal is barátkozom ott hogy állnak az EDA-hoz tudja valaki???
 
 


Szia Manó!

Nem tudok neked személy szerint segíteni, de azt javaslom, hogy ugyenezeket a kérdéseket tedd fel a megfelelő, tehát Margit kórházas, és István kórházas topikokban, ott minden bizonnyal fogsz kielégítő választ kapni.
Sok szerencsét! Kép
Vacak
 
 


Vacak!

Köszönöm az infót!
 
 


Sziasztok!
Ha valaki Debreceni dokit keres tudok segiteni!Kép)
Igaz úgy olvastam,hogy főleg Budapesti kórházakat,orvosokat kerestek!De hátha!

Kép
 
 


sziasztok
Látom Kodaj doktorról (is) ment a vita. Őt én is csak ajánlani tudom mindenkinek. Tény, hogy mindent ki kell húzni belőle, de ha az ember kérdez korrektül válaszol. Egyetlen orvosban sem bítzam még úgy, mint benne. Mindkét csemetémet ő és Böszörményi Bea segítették világra. Első gyermekem 60 cm, 4520 grammos apróság volt, és normál úton jött a világra! Második csemetém 3850 g, és 56 cm volt, szintén normál úton született. (Mindehhez én 164 cm és 50 kiló körül vagyok. ) Pici babámmal a ctg-n derült ki, hogy nincs minden rendben a szívhanggal, szerencsére Böszörményi Bea és Kodaj doktor is a helyzet magaslatán voltak, így időben és a megfelelő modón kezeltek a terhesség utolsó heteiben. Nekik köszönhetően egészséges babám született.
Ami magát az István kórházat illeti, hát ha kórházat választanék,pl. a sok látogató miatt én sem azt választanám, de nem kórházat hanem, orvost választottam + a 24 órás rooming in függetlenül a körülményketől nekem bejön. De szerencsére csak 48 órát voltunk bent. Azt meg ki lehet bírni és Mo.-n az egészségügy helyzete olyna még amilyen, nem is egy svájci szanatórium színvonalára számítottma. Ráadás nekem kisebbikem pont a szülészet felújításakor érkezett.

Norci
 
 


Szisztok!
Csak röviden fényezem még egy kicsit Kodaj dr glóriáját. Múlt hétfőn segítette világra a harmadik gyerekemet, Misit (5150 g, 63 cm), persze császárral.
Teljesen jól meg lehetett vele beszélni mindent a műtét előtt. Összehozott egy tuti aneszteziológussal (Koronka Gabriella főorvos asszony), mert többféle aggályom volt a spinállal kapcsolatban (a doktornő a műtét alatt is tök jó fej volt). Így sokkal nyugodtabban mentem neki a műtétnek.
Nem akartuk megvárni a terminust, mert látszott az uh-on, hogy marha nagy a gyerek, és simán lehetett vele "alkudozni" az időponttal kapcsolatban. Misi aztán egy még korábbi időpont mellett döntött (hajnali burokrepedés, fájások nélkül), de a doki simán vette a kanyart, bejött hétfőn, erős a gyanúm, hogy ő "túrt" nekem helyet, hogy a műtét még délelőtt meglegyen, ne csak az előre eltervezett műtétek után délután.
Az operációról utóbb részletesen beszámolt (elég sok összenövést, ezt-azt talált...), az osztályon vagy négyszer megnézett az öt nap alatt, sk. cserélt kötést (varratot nem kellett szedni, mert felszívódó öltésekkel dolgozik), egészében véve extra szakszerű, stabil és megnyugtató volt már a puszta jelenléte is.
Ugyan most sem dumáltunk nagyokat, de nem is azért szeretem , mert összeér a lelkünk... Hanem mert megint biztonságosan és frappánsan megoldotta a műtét közben felmerült elég komoly problémákat. Szóval maradok őszinte híve.
Sziasztok!
Kr.
 
 


Krtek!
Gratulálok!
Norci
 
 


Krtek! Én is gratulálok!Kép
 
 


Krtek!
Fogadd részemről is a jó kívánságokat! Legyetek egészségesek és boldogok! Kép

V.
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem valaki a Bajcsyból dokit ajánlani. Dr Nyitray Gáborról már hallottam, róla tudna valaki infókkal szolgálni nekem? Azt nagyon megköszönném. Már több mint féléve szenvedek, jó dokit még nem találtam.

Kellemes húsvétot mindenkinek!!
 


Sziasztok!

Ha valaki szuper nőgyógyászt keres, olyat aki maximális tudással, odafigyeléssel, szeretettel törödik veled, és leendő babáddal, akkor a Sz.János Kórházba Dr.Pálmai Bálintot ajánlomKép-

Adri
 
 


Sziasztok,

Engedjétek meg, hogy én is belepofizzak a topicba egy picit Kép

Először is egy kis véleménnyilvánítás az orvosok és korházak általános gyakorlatáról:
Ami az intimitást illeti, az Egészségügyi Törvényben fekete fehéren benne van, hogy ahhoz mindenkinek joga van. Ha velem ilyen történt volna, hogy a doki behív valaki mást is mellettem, tutira kiverem a balhét miatta, még akkor is ha csak gyógyszert megyek feliratni, vagy általános vizsgálatot kérek. Másrészről az orvosi titoktartás is csorbát szenved ilyenkor, ugyanis beszélget a doki, elmondja mi lehet a bajod, mit ír fel neked, stb. Interurbán adja ki az információkat rólad egy vadidegennek. Az ilyet nemszeressük. Egy időben a Szent Imre Korház rendelőjében volt ez divat: olyan szobákban rendeltek, ahol bementél, és még volt egy ajtó és ott kellett várni amig nem szólítottak. Én gyógyszert jártam annak idején feliratni oda, de amikor először mentem bizony rányitottam egy betegre, mert azt senkisem mondta, hogy nem szabad bemenni amíg még bent is nem szólít az orvos.. szóval ééééérdekes volt na.

Látom a dokim ügyében már járt itt Vacak, úgyhogy nem is fényezem tovább, bár még nem szültem nála, csak most fogok, de hasonlókat tudok róla is és a korházról is beszámolni. Nemrég szült ott egy kismama ismerősöm, szintén nála, és voltam bent látogatóban, úgyhogy személyesen láthattam a körülményeket. És sokat számította az is, amit az illető elmesélt az egészről, hogy mi hogy zajlott.
Annyit hozzátennék, hogy a fizetős szóba sem kerül horribilis összegekbe, én az átlagkeresetű emberek közé tartozom, de én is ilyen ún. alapítványi szobát fogok kérni, mert ott van minden jó: külön fürdőszoba, tv, mikro, hűtőszekrény..
Úgy vettem észre, hogy bár bejárhatnak oda a látogatók, de általában a kismamák nem fogadnak sokat egyszerre. Valószínüleg be is szólnának miatta az osztályon. Egyébként a csecsemősök is nagyon kedvesnek tűntek, egy-kettővel szóba elgyedtünk és megnéztük a szülészetet is, hamár ott jártunk.

És mégvalami, egy másik ügyben:
Akinek valamilyen okból császárt kell csinálni és ezt már a terhessége alatt tudja, az ne menjen a Szent Imrébe szülni, komolyan mondom lányok! Lehet, hogy pár embernek van onnan jó tapasztalata, de én eddig nem sok jóval találkoztam. Előzőleg egy SzentImrés dokihoz jártam, aki - amikor meglátta a szakorvosi véleményt a gerincorvosomtól, hogy a sérvemmel talán nem kéne ügyeskedni - kategorikusan közölte, hogy "ebből nem lesz császár, ezt nem fogja elfogadni a főorvos".. és érdekes módon egyből nem tudott elvállalni.. Miután szembesültem azzal, hogy 17 hetes terhesen orvost kell váltanom, még legalább 3 kismamától hallottam szörnyüségeket, akik akkoriban ott szültek. Volt olyan, aki császárra volt kiírva, és előbb jött a baba.. mivel a dokija épp nem volt bent, a főorvos/osztályvezető/nemtudomki? felülbírálta majdnem a szakorvosi véleményt azzal, hogy "hát ha igy alakult, tulajdonképpen meg is szülhet természetes úton". Nem mondom, szép dolog, hogy törekszünk a természetes szülésre, nade akinek eleve egy szakorvos indokálja a dolgot szakorvosi véleménnyel ellátva, nem kéne kockáztatni, úgy gondolom.
Egyébként én abban a korházban születtem. Szintén császárral, és hát már akkoriban - 25 éve - sem álltak a helyzet magaslatán, ami a témát illeti. Akkoriban ugye nem volt szabad orvosválasztás, így szegény anyukám nem tudta otthagyni az akkori orvosát (aki talán még most is ott dolgozik, ha nyugdíjba nem ment). Nomost neki csipőficama van és gyerekkorában pertesze is volt, így nála olyan szinten indikált volt a császár, hogy ha megszül engem természetes úton, talán le is bénul csipőtől lefelé és tolószékbe kerül egy életre.. az orvosa folyamatosan visszaküldözgette az ortopéd orvoshoz (aki akkoriban is már Magyarország egyik legjobb ortopéd orvosa volt, Dr. Bakai Endre, a MÁV főorvosa volt, professzor, docens, stb stb..).. persze gondolhatjátok, Bakai Dr-nak vörös volt a feje minden alkalommal, amikor anyámat visszapasszolgatták neki, hogy még indokoljon, még indokoljon, még még még.. mindezt úgy, hogy anyámnak a 4. hónaptól feküdnie kellett volna folyamatosan a ficama miatt.. hát nem feküdt, hanem orvostól orvosig járt. Aztán végül megcsászározták, de valószínüleg ezt annak köszönheti, hogy beindult a szülés a kiírt időpont előtt egy kicsivel és egy fiatal doki volt ügyeletes, akinek akkoriban már volt annyi esze, hogy ilyen kockázatot ne vállaljon be.. és megcsászározta..
Álltiolag tényleg minden orvos nagyon jó ott, amíg természetes szülésről van szó.. de amint császárról esik szó, valahogy mindig negatív véleményeket lehet hallani.. nem tudom, hogy vajon ez miért van, csak tippelni tudok, minden esetre aki esetleg most áll orvos- és korházválasztás előtt, és tudja, hogy császározni kell majd valami miatt feltehetőleg, lehetőleg ne oda menjen, ha meg akarja kímélni magát.. bocsi a negatív vélemény miatt Kép

Viszont a Péterfyt én is nyugodt szívvel ajánlom, tényleg csak csupa jókat lehet hallani onnan!

hanee
 
 


Sziasztok!
Én egy éve lakom Budapesten, szóval nem ismerem a nőgyógyászokat, de a szentistvánban akarok szülni. 8 hetes terhes vagyok, és orvost keresek.Kit tudtok ajánlani? + meg tudjátok adni az elérhetőségét. Segítsetek kérlek, mert teljesen tanácstalan vagyok. Köszi! lilis
email címem: lilis@freemail.hu
 
 


Sziasztok kismamak, anyukak,

egy kis programajanlo nektek szeretettel:
Kedves Te!

Lehetsz férfi vagy nő, kamasz, gyermektelen, anya, apa, nagymama, nagypapa, szóval az életkor teljesen mindegy. Mert mindannyiunknak közünk van, volt, lesz vagy lehet ahhoz, amiről jövőhéten, május 23- tól 29-ig szó lesz.

Jövőhéten ugyanis a Születés Hete országos rendezvénysorozat lesz sok-sok helyszínnel. Hogy pontosan hol és mikor, azt megtudhatjátok itt: www.szuleteshete.hu , a térképre kattintva.

Maroknyi csapatként (de rengeteg támogatóval) hónapok óta keményen dolgozunk azért, hogy megmutathassuk mindenkinek, neked, nektek is, hogy lehet máshogy is szülni (függetlenü a szülés helyétől), hogy miért lehet ez nekünk jó, mint egyéneknek, mint társadalomnak.

5 napunk van a kezdésig, és most a segítségedet kérem, mert a reklámozásra nagyon kevés időnk maradt.

Kérlek Téged, kérlek Benneteket, hogy küldjétek el ezt a levelet a szélrózsa minden irányába, akinek csak tudjátok, és gyertek el ti magatok is, ha találtok olyan programot, amely felkeltette az érdeklődéseteket. Bízom benne, hogy lesz ilyen.

Ha tudnátok vállalni, hogy akár csak egy oviba, bölcsibe vagy suliba, babamamaklubba, művházba elvinnétek szóróanyagot, kérlek, jelentkezzetek.

Szeretettel és remélve, hogy minél többen leszünk, ezért Neked is hála,

Bajó Csilla Virág
programkoordinátor
06205569713
06205538416
virag.dula@szuleteshete.hu


Sziasztok,

sokat olvasgattam az oldalt is és a fórumokat is.
Amit én írni fogok, az sajnos nem a szülésem története Kép

Szóval én is babát vártam, de nem tarthattam meg, akárhogy küzdöttem érte.
A dolog úgy történt, hogy az ex urammal egyetlen egyszer nem védekeztünk, és azonnal teherbe is estem.
Először nem gondoltam komolyabban rá, hogy terhes lehetek.
Mikor már késett, akkor elfogott azért a kétség, annál is inkább, mert sosem szokott késni.
Vártam még, majd elmentem az újpesti sztk-ba, ahol Dr Pomázy képtelen volt megállapítani a terhességemet. Hozzáteszem, a Károlyi kórházban a belgyógyász előbb megállapította, hogy terhes vagyok, mint Dr Pomázy. Õ teljesen elutasítóan és nemtörődöm módon viselkedett.

Aztán orvost váltottam, és visszamentem a "jó öreg" Dr Banczik Zoltánhoz, akiről pozitív emlékeim voltak.
Csak a legjobbakat tudom róla mondani!
Végig nagyon figyelmes és lelkiismeretes volt. A hatodik héten kerestem fel, egyből megnézett ultrahanggal, alaposan kikérdezett, majd jó háromnegyed órán át beszélgettünk, hogy mi lenne a helyes megoldás. Nagyon emberien és segítőkészen állt a problémámhoz.
A műtétre a múlt héten került sor. Végig vigyázott, hogy a legkevesebb fájdalmat okozza, türelmes volt, megértő, segítőkész.
Megkértem, hogy hadd maradjak benn a kórházban (MÁV) éjszakára is, szó nélkül elintézte, a nővérekkel is beszélt, és nem rohant el egyből, megvárta minden kérdésemet, végig mindenre válaszolt, mindent részletesen elmagyarázott.
Másnap reggel a műtét előtt is bejött hozzám, megkérdezni, hogy vagyok, hogy aludtam, tudtam-e aludni.
Aztán műtét után is jött egyből.
Az összeget megmondja előre, többet nem is hajlandó elfogadni (én ugyanis megpróbálkoztam vele, nem tudtam, hogy megy ez).
Az első vizsgálatomért kért 6000-t, a műtétért 20000-t, ahogy tisztázza, hogy mi mennyi, nem foglalkozik az anyagiakkal utána, nem az a fajta, akin látszik, hogy csak a pénzt várja.
Mobilon éjjel-nappal elérhető, akármi van, mindig lehet hívni, nem várakoztat meg, mindenre nyitott és mindennel foglalkozik.
Emberileg inkább azoknak ajánlom, akik hozzám hasonlóan, nehezen "oldódnak fel" a nőgyógyásznál, és egyfajta szorongással mennek be a rendelőbe, ő ezeket nagyon jól kezeli sztem.
Én sosem éreztem nála a fennsőbbséget vagy az elutasítást, amit sajnos nagyon sok más orvosnál tapasztaltam. Nem mondom, hogy lelkizős, de az nem is az ő feladata, viszont télleg maximálisan odafigyel mindenre.

Nos, tudom, hogy ez itt most nem éppen az az oldal, és tudom, hogy ez most 99,9%-ban talán senkit sem érdekelt, de talán van az a maradék 0,1% akinek hasznos lehet, bár szívből kívánom minden nőnek, hogy SOHA ne kerüljenek olyan helyzetbe, mint én!
Amikor elhatároztam, hogy ajánlom őt, eszembe jutott, amikor én kerestem egy megbízható, emberi orvost, aki szakmailag is megbízható, és emberileg is segít végigcsinálni, eszembe jutott, hogy hasznos lehet az ilyesfajta tanács is, bár Isten adja senkinek se kelljen azért nézegetni az ajánlót, amiért nekem kellett...

Azt mondhatom, hogy Banczik nélkül, más orvossal, nem tudnám végig csinálni ezt az egészet, sem fizikailag, sem lelkileg.
A héten elmentem hozzá kontrollra (mellesleg ezért nem is kért egy fillért se), aztán hazafelé jövet végig azzal vígasztaltam magam, hogy mondogattam magamnak, fog ő még nekem szülést levezetni.....
Ha végre nekem is megadatik, biztosak lehettek benne, hogy arról is beszámolok Kép
Bár már ott tarthatnék...

Üdv mindenkinek, az anyukák, leendő anyukák pedig nagyon vigyázzanak magukra!
Éva


Sziasztok!

Sok kórházról olvastam jót is rosszat is,de az Uzsokiról semmit sem találtam.
Így most szeretném futtatni egy kicsit. Én 2003-ban szültem ott és idén novemberben lesz 2.babánk és csupa jó élménnyel várom hogy megint ott szüljek.
Mind a szülésznők mind az orvosok nagyon rendesek,a szülészet most lett felújítva. Mindenki nagyon segítőkész egész nap a babáddal lehetsz,csak éjszakára (11-6-ig)viszik be,de azt is csak a mamák pihenése érdekében.
Nem is akarom a dokikat személyenként fényezni,akit érdekel úgyis ellátogat az Uzsokis topikba,de gondoltam a sok kórház mellett a miénk is megérdemel pár dícsérő szót!
Kismuki
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!

Orvost keresek. Alapos nem ír fel gyogyeszt vérvétel nélkül és ellenQrizni sem felejt el közben, és még meg sem szadizKép EnnyiKép Ja és nem a világ végén van, nem kér milliárdokat. Ez utóbbi nem annyira fontos, ha elQbbi kritériumoknak MARADÉKTALANUL megfelel.

cím: jucitel@freemail.hu

Másik KI MIT TUD?
Abkarovics doktorúrról a Péterffyben??? Jöhet hideg, meleg:-)
Válasz szintén höhet a megadott címre:-)

Juca

jucitel@freemail.hu

 
 


Sziasztok!

Szült már valaki Gajdos Editnél az Istvánban? Milyen tapasztalataitok voltak? Tudtok az Istvánban jó szülésznöt ajánlani?

Elöre is köszi

Mircsi
 
 


Sziasztok,

abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szülész-nőgyógyászt keresek. Olyat aki megbízható. Ugyanis akiről eddig azt hittem, abban csalódnom kellett. Volt egy vetélésem, és olyan hangnemben beszélt velem, mintha a gombot hagytam volna el a blúzomról, és nem egy babát veszítettünk volna el.

Tehát várom a tanácsokat. Tud valaki valamit mondani Dr. Bardóczy Zsoltról?
 
 


Sziasztok,

abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szülész-nőgyógyászt keresek. Olyat aki megbízható. Ugyanis akiről eddig azt hittem, abban csalódnom kellett. Volt egy vetélésem, és olyan hangnemben beszélt velem, mintha a gombot hagytam volna el a blúzomról, és nem egy babát veszítettünk volna el.

Tehát várom a tanácsokat. Tud valaki valamit mondani Dr. Bardóczy Zsoltról?
 
 


Szia Bea!Esetleg e.mailben tudnánk "beszélni"?Tudok Neked valakit ajánlani aki biztosan nem beszélne úgy ahogy az orvosod...emelett nagyon lelkiismeretes alapos és a kismamák lelkével is foglalkozik.üdv.Vera
e.mail a profilomban

Kép
Kép
 
 


<font color="0000ff">Beus!
Én is tudok írni az illető orvosról, de nem tudom az emailcímedet. Ha írsz egy emailt, akkor válaszolok (email a profilomban).
Proone</font>

KépKépKépKép
 
 


Sziasztok! Én a Szent Imre kh-ban szültem, és mindenkinek ajánlom Dr. Balogh Tibort!!! Nagyon rendes, nem pénz-éhes. Nem tesz különbséget az Sztk-s és a magán redelőjébe járó betegei közt, és mikor szültem, 10 percen belül ott volt a kh-ban! Higgadt, nyugodt ember! Kép
Vio

Kép
vio
 
 


Sziasztok !

Mindent nem olvastam el de úgy láttam az Újpesti Károlyi korház szülészetét nem negyon ajánlotta senki. Nekem az orvosom akivel nem semmit csináltunk végig dr. Hammersber Elemér újpesten van magán rendelése, és a szülöotthonban is megtalálható. A "szül&#337; otthon" teljes gárdájának nagy elismerés a baba és a mama van a középpontban. Bátran keressetek orvost pl. az egyémet vagy a Gy&#337;rfi dokit. Sok sikert mindekinek és jó tapasztalatokat mint végül nekem jutott.
Sziasztok Cila
 
 


Kedves Cila!

Meg tudnád adni Dr. Hammersberg Elemér elérhetőséeget és hogy pontosan hol rendel?

Segítségedet előre is nagyon köszönöm,
Krisz
 
 


Mindenkinek aki a rókusba akar szülni ajánlom Mihályi dr.-t nagyon aranyos és figyelmes!!!
Vendég
 


Sziasztok!Látom mostanában nem mindenki ajánlgatta a dokiját.Néha beleolvasgatok ide is de nem nagyon van forgalom,pedig sok kismama van és nem csak Pesten,ezért én szeretném mindenkinek ajánlani,de legfőképp a Várpalota és környékieknek Dr.Beleznay Gábort.Nagyon rendes,figyelmes doki.Bár én siófoki vagyok,de mivel a sógornőm ehez a dokihoz járt és meg volt vele elégedve 200%-ig, így nem is nagyon keresgettem nálunk nőgyógyászt.ÉS NEM CSALÓDTAM!
Mindenképp maszekba jártam volna dokihoz,és nálunk úgy átlagba 4500-öt kérnek,ez a doki pedig 3500,tehát a benzinpénzzel ugyanott vagyok,de egy normális dokihoz járok.
Mindenkinek szép napot!
Andi

Kép
Kép
 


A MÁV korházban szeretnék szülni. Tudtok jó orvost ajánlani?

Előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek! enko@citromail.hu
 
 


Sziasztok!

Csak olvasgattam a topicot, és felcsillant a szemem Dr. Hammersberg neve láttán. 26 hetes ikerterhes vagyok, és épp emiatt ajánlotta a 19. héten, hogy máshol szüljek, ahol van PIC, így fájó szívvel ugyan, de elköszöntünk egymástól. A Schöpfit ajánlotta, és azóta Dr. Garamvölgyihez járok. Nyugodt vagyok, mert ott biztos a legjobb ellátást fogják kapni babák, ha koraszülésre kerülne sor, és hát ez az egész csakis róluk szól, nem? Kép

Üdv!

Eri

Kép
Kép

Kép


Szia Eri, es a tobbiek is!
En is ikerterhes vagyok, de meg csak a 8. heten, most kinlodunk, hogy hol szuljek, ugyhogy erdekelne, hogy miert pont a Schopf Mereyt ajanlotta az orvosod. Mert en eddig 2 orvossal beszeltem, es mindketto mas korhazakat ajanlott. Nagyon tanacstalan vagyok. A Dr. Garamvolgyinek van maganrendelese is? Vagy csak a korhazba lehet hozza jarni? Masok velemenyere is kivancsi lennek. Koszi elore is az infot, sziasztok, Kriszta
 
 


sziasztok!

én uj vagyok még ezen a forumon, de a korházakkal kapcsolatban annyit mondhatok, h én 7 éve kistarcsán szültem, ami azóta sokat változott de nem voltam megelégedve vele és mint utobb megtudtam azóta több műhibaper folyik a korház ellen. tavaly májusban született meg a fiam az istván korházban. terhességem alatt a máv korházba jártam, harsányihoz, de mivel átigazolt a rokusba én nem mentem vele. nem tudom már melyikőtök irta h magánrendelésen egyszerrre két nőt hivott be, ez tényleg igy volt, és szerintem kicsit megalázó helyzet is volt. az ember nem tudott nyugodtan és bizalmasan bezsélni a dokival. átmentem szabó györgyhöz, aki viszont annyira arrogáns és durva volt, h két alkalom után szülés előtt 3 héttel váltottam az istvánra és mentem vissza régi dokimhoz horváth mihályhoz. nagoyn csalódtam benne is, és nem mennék vissza hozzá már. de legalább gyorsan és könnyen szültem, álomszerűen , vizben, és ez a része fantasztikus élmény maradt. Dulával szültem, boksay ritával és lancsin zsuzsával, felemelő élmány maradt, és jobb volt számomra mint az apás s zülés. ha valakit érdekel, irjon tudok mesélni róla. bár tumultus volt, és épp h letelt a kötelező két óra várakozás, már rohantunk is az alternativ szobába, igy szerencsém volt, bár akkor egyszerre 5en szültünk, nem tudom mi lett volna ha többen vagyunk, de én sem hiszem h a földön oldották volna meg.

csilla

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok Kismamak!
Ha igazan biztonsagban akarjatok tudni magatokat es a babatokat, akkor keressetek fel a Rokusban dr Gombos Sandort! Mindket lanyomat nala szültem csaszarral / problemas eset voltam/ , rengeteg figyelmet, kedvesseget kaptam töle. Mar az is neki köszönhetö, hogy egyaltalan anya lehettem. Mikor mar mindenki feladta, ö meg mindig biztatott es neki lett igaza. Meg 40 evesen is egy gyönyörü, egeszseges kislanynak adhattam eletet. A Rokusban szültem, nekem a korhaz is nagyon szimpi volt, a csecsemösök is jok.
A szülesem elött rengeteg nögyogyaszati problemam volt, nagyon sokmindenen segitett keresztül az orvosom. Hala neki soha nem adtam fel!
Forduljatok hozza bizalommal! Nagy szeretettel ajanlom Nektek!
Sok sikert mindenkinek!
Moni
 
 


Sziasztok!
Örömmel olvastam a sok jó beszámolót,és csatlakozom hozzátok!
A Péretfy S. utcai kórházban szültem lányomat, külön szobát fizettem.Így elkerültem a másokat látogatókat!Csendes szülésem volt, elégedett vagyok, és a következőt gyerekemet is ott fogom szülni Dr Rácz Tibornál!A szülésznőt is fizettük ,nemkértek sokat:70000 volt az akció összesen!
Ahol én lakom, ott még csendes szülésre sincs lehetőség, nemhogy külön szobára!!!!!!!!
Ami a legborzasztóbb:szülés után kitólnak a folyosóra, és ott vpihenhetsz 1-2 órát!!!!
Ez az unoka hugommal tőrtént.Szóval inkább fizetek kevesebbett Pesten, a jóért , mint itt a városomban a semmi szinvonalért!
Elnézést a negatívumért,de ezt mint tapasztalatot kívántam megosztani...
Sziasztok!
Ilona


Sziasztok!

Én dr Bognár Zoltánról szeretnék megtudni valamit. Most a Bajai kórház nőgyógyászatának a főorvosa,előtte Pécsen praktizált.Nekem ő az orvosom,és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Nagyon kedves, megértő. Előre is köszi :Gaby
 
 


Sziasztok. 38 eves vagyok, 8 hetes terhes. Van mar 3 gyonyoru gyerkocom, es tegnap tudtam meg, hogy IKREK!!! Nagyon ketsegbe vagyok esve.

Amikrol szivesen hallanek Toletek:

1. harmat szultem; es volt vagy 6 nogyogyaszom, ezek kozul meg talan a "hires" Herczeg Szabolcsot szerettem a legjobban - de a tobbihez egyikhez sem megyek szivesen vissza. Szeretnek valakit talalni, aki minden rendesen ELMAGYARAZ, a kerdeseimre valaszol rendesen. Raadasul szeretnem, hogy a korhazban, amiben szulni kell, legyen PIC (ugye ikrekkel nem art), es meg esetleg bababaratsagrol is almodozom.... (a MAV mint korhaz szuper volt ketszer, csak az orvosok nem...).

3. nagyon aggodom, hogy 38 evesen amugy sem setagalopp a terhesseg, az elozok is nehezek voltak; a szulesek meg meginkabb - hogy a csudaba csinalok vegig egy ikerterhesseget??? es szulest...???? az orvosom (akihez jobb hijan elmentem) ugyan le"fiatalozott", de hangsulyozta, bizony, nagyok a kockazatok - de nem volt hajlando kifejteni.

nagyon orulnek, ha segitenetek ezekben a dolgokban....

Azok, akik itt hozzaszoltatok, es ikrekkel keresetetek orvost es korhazat, vegul hova mentetek? Meg voltatok elegedve?

Kosz
zsebibabak leendo mamaja
 


Sziasztok!

Én egy kicsit a Jászberényi szüléseimről szeretnék beszélni.2szer szültem ugyanannál a dokinál,név szerint dr.Dallos Lászlónál,akivel mindvégig maradéktalanul elégedett voltam.Most várom a harmadik babámat,akit szintén vele szeretnék megszülni.Tudom ez a kórház nem épp esztétikus,sőt,semmi jót nem hallottam róla,de nincs mit tenni,a dokim itt van,és nekem ez az ami számít,mert senki másban nem bízom!!!


Sziasztok!

Én a Sote I. klinikán szültem, jó szívvel tudom ajánlani dr Krasznai Istvánt. Lelkiismeretes, kedves doki.

Füles
 


Eri!

Neharagudj, de érdeklődnék, hogy esetleg te vagy e az akivel együtt voltam 1-2napot a schöpfibe egy 3ágyas szobában?

Ikreket vártál, kis vérzéssel feküdtél be, diétáztál és szabin volt pont a dokid? Nem kelhettél fel? Ez tényleg te lennél?
Az írásaid alapján igen.

Jó lenne egy pár anyukát találni akik együtt voltunk, hogy kinek hogyan alakult az élete, mi van a babócákkal.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Nem akarok pofátlan lenni, de te vagy az!!!! :)

Jaj én nagyon örülök. Az iwiwen kerestelek mint Márkus Erika s a képen látom te vagy.

Te vagy az első akivel találkozom immáron 1éve kivéve a kontrollosokat. De nem igazán tartjuk a kapcsolatot senkivel.

Amúgy én vagyok aki abban a szobában feküdtem toxémiával koraszülött lett a babám. S te hamarosan felkerültél 1ágyasba.

Olvastam történeteidet és néztem a képeket. Gyönyörűek a babáid. :) Gratulálok hozzájuk.

Lassan egy évesek te jó ég, repül az idő...

Szép napot. Jó lenne ha nagyjából mesélnél hogy mi volt hogy volt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Akkor ha már itt vagyok, ide is írok!

Szóval fentebb említettem, hogy miért kerültem a Schöpfibe...
Ha már dícsérni kell a dokimat, mert ugye ez egy ilyen topic, :D, akkor szerintem elég, ha elárulom, hogy nem kellett megtudnom, milyen a PIC. :D Ahhoz képest, hogy 20 hetesen majdnem elvetéltem, és a 28.-tól végig bent feküdtem fenyegető vetélés kockázata (vagy mi a szösz) miatt, 37 hetesen két makk egészséges babának adtam életet. De nem csak az én orvosomat szeretném dícsérni, hanem mindenkit, akit ott megismertem a két és fél hónap alatt.

Kép
Kép

Kép


Kedves Erika!

Ez nagyszerű és gratulálok a Babócákhoz. Tényleg nagyon szerencsés vagy a fentiekből kifolyólag. Mert arra emlékszem, hogy nem véletlenül kerültél a Schöpfibe, na de sajnos ki az aki véletlenül kerül oda... Szóval akik ott vannak többnyire valami határozott okkal.

Szerencsére mi is jól vagyunk gyarapszunk, már szinte elfelejtettük a rosszat kivéve ami kísért: kontrollok.

Állunk, járkálunk segítséggel, gagyarászunk, már a baba, apa szó megyeget. Van 8fogunk és már mindent ehetünk. :)

A rossz kezdet nagyon jó véget hozott és azért is kerültem a fórumra, hogy ismerőst találjak, "sorstársat", vagy csak tapasztalatot cseréljek, na meg dokibácsit keresek, mert szeretnénk tesót csak ezekkel az előzményekkel biztosra szeretnénk menni. Már amennyire lehet, tehát egy jó dokibácsit keresek. Nagyon imádják Kósa doktorurat ugyhogy eddig ő a befutó. De hallanék Garamvölgyiről is, akár priviben is ha megosztod velem hogy ő milyen volt.

Amúgy a PIC sajnos feledhetetlen "rossz" emlékeket hagy abban aki bent járt szerintem. :( De szerencsére az esetek többsége jól végződik, ezért kívánom mindenkinek sikerüljön elkerülni, még nekem is.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Székesfehérvár-Dunaújváros körzetben kit ajánlanátok? Mivel problémás vagyok olyan orvos kéne aki általában elérhető!
 
 


Bardóczy Zsoltról:
én hozzá járok, csak jót tudok róla mondani. türelmes, és minden kérdésre válaszol. nem hiába olyan népszerű. emiatt viszont elég nehéz hozzá időpontot kapni, ha épp nincs semmi sürgős, akkor 3 hét. magánrendelésre járok hozzá a momba.
nagyon emberséges, kedves, határozott, én biztonságban érzem magam.
egy dologra kell figyelni,hogy elég halkan beszél, néha nagyon kell koncentrálnom... de ha visszakérdezek, elmondja még egyszer :D
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron