Új privát üzeneted érkezett!

Szirom!

OK. Tényleg csak látogatni voltam, valamint van egy barátnőm, aki ott szült és tőle hallottam egysmást. Ő olyan akivel mindíg mindent megbeszélünk részletesen, ezért mertem mondani, úgy, mintha velem történt volna. Nem gondoltam, hogy ennyire megbántalak vele, hogy nekem nem tetszik a hely, bár bevallom nem is ez volt a szándékom. Kérdezték én meg elmondtam. Hiszek Neked, de én akkor sem fogom ajánlani senkinek. Így jó?

üdv Riti
 
 


Sziasztok! Kérlek segitsetek egy jó nőgyógyászra lenne szükségem a SZENT IMRE ( Tétényi) kórházban. Hallottam 1-2 flegma dokiról ott és ezeket szeretném elkerülni. Ha valaki tud onnan ajánlani női nőgyógyászt azt megköszönném.

 
 


Ritici!

Nem bántottál meg, csak nem tetszett, amit mondtál. És nem baj, ha nem ajánlgatod, mert ha nem voltál ott, hogy is tehetnéd. Részemről ennyi, szerintem így is túlragoztuk kicsit.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 

 
 

Szia Chesti!!

Én is a Szent Imrében szültem, kicsit feljebb ezen az oldalon írtam Fülöp dokirólKép , szerintem nagyon jó orvos.
Remélem ,ő nem tartozik a flegma dokis listádba.
Ha érdekel ,írok rólaKép
Üdv:Ildikó



Helló Szirom!!!
Látom ,véded a kórházadatKépKép, (jól teszed)
Ildikó
vas
 
 


Jóhogy védemKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Hogy(al nem kezdünk mondatot) visszakanyorodjunk a topic eredeti témájához ismétlem magam:-)):

Akinek egy profi, szakmailag kiváló onkológus-nőgyógyászra van szüksége:
Dr. Várady Zoltán vezető főörvos,
MÁV-rendelőintézet (nem kórház) Podmaniczky u.
Az én életemet 2X mentette meg, minden tekintetben EMBER és nagyon jó orvos!
Kriszti

 


Ritici!

Most olvasgatom, hogy a Margit Kórházba szültél lehet tudni, hogy kinél???
Bocsi de orvosválasztás elött állok és kétségbe vagyok esve 18 hetesen...
 
 


Chesti, talán tudok segíteni Tétényi ügyben, csak meg kéne írnod, hogy milyen doki legyen illetve ha pocakos vagy akkor van-e elképzelésed arról hogyan szeretnél szülni, mert akkor érdemes olyan szemléletű dokit választani. A mailcímem a profilomban.

Manó 27, kétségbe ne ess, én is megpróbálok segíteni, csak ugyan az kéne amit fennt leírtam, milyen legyen az az orvos?

Rita

Rita


Rita!

Kedves vagy köszönöm!
Igazából most van egy orvosom a Szent Imréből nincs is vele semmi problémám, csak mindenki azt tanácsolja, hogy első terhesség epidurális nélkül nagyon merész...
Ebből kiindulva nem merek a Szent Imrébe szülni, mert ott mint kiderült nem nagyon támogatják ezt a fajta érzéstelenítést.
De ha van valakinek valami hozzászólása nagyon szívesen fogadom!
 
 


Háát. csak nehezen tudom megfogalmazni én is motyogtam az első szülésem fájásainak kezdetén, hogy epidurál, de ma már mikor a harmadik kislányom is megszületett boldog!!!! vagyok, hogy anélkül szültem, kellett, hogy kicsit fájjon mielőtt rámtör a legnagyobb boldogság a világon. Emellett mindannyian mások vagyunk, és egy 5-6 órás vajúdás is más és egy 18 órás is. Egy barátnőm aki egyébként orvos, szült így is és úgy is ő is azt mondta, hogy fájdalom nélkül egyszer csak a kezedbe kapni a babát, teljesen más mint megélni a szülést. azt mondta az epidurálos olyan volt mintha egy kávéra várna egy presszóban, semmi különös, persze széppé teszi a baba érkezése, de anélkül a világ legcsodálatosabb élménye. Miért ne lehetne egy NŐ merész?...
Azt gondolom döntse el egy anya vajúdás közben, és ha szeretne ám legyen.

Rita


Manó!
Ne aggódj, én is csak az utolsó 2 hónapra kerültem a végleges dokimhoz a Margitban! Nagyon rendes fiatal "dokibácsi"! Itt pl. adnak epidurált, ha kérsz és még van rá idő és mindíg van bennt olyan doki aki ért a beadásához. Bár, ahogy Rita is mondta "....anélkül a világ lecsodálatosabb élménye." Komolyan...., ha nem muszály akkor tényleg én sem ajánlom!
Mondjuk úgy emléxem, hogy a Margitban sem nagyon szeretik az olyat aki egyetlen fájás nélkül egyből kéri az epidurált, de amúgy adnak.
Én még rosszat erről a KH-ról nem hallottam és szerintem a terhesgondozás is profi (szóval pont elég!).
Ha bármi érdekel szívesen elmondom!
üdv Riti
 
 


Sziasztok!
Én az első babámat várom és tudom magamról hogy nem bírom a fájdalmat ezért mindenképp kérni fogom az epidurált. Én a Rókusban fogok szülni és ott azt mondta a szülésznő hogy azért némi fájdalmat ki kell bírni mert a tágulási szakasz elején nem adják be mivel lelassítja az egész folyamatot.
Két barátnőm is van akik első babájukat EDA nélkül szülték.Az egyik mentálisan teljesen rákészült, jógázott és mindent ami kell és úgy emlékszik vissza hogy fájt ugyan de csodálatos volt az egész és a második babáját is így szüli majd.
Másik barátnőm viszont aki szintén fájdalomcsillapiítás nélkül indult neki a dolognak a szülés alatt többször elájult(apuka elmondása szerint aki bent volt vele többször fenn akadtak a szemei) és nagyon nagy fájdalmakat élt át.Mikor nem bírta és amellett döntött hogy mégis adjanak be neki valamit már késő volt. Azt mondták már nincs értelme mert hamar meglesz a baba.
Én nem szeretném magam egyikükhöz sem hasonlítani mert mindannyian mások vagyunk. A véleményem viszont az hogy ha nem muszály ne szenvedjünk.
De ez az én véleményem.
Barbi
 
 


Kepes,
ha a Rókusban akarsz szülni, jól teszed, ha megnézed a Rókusos topicot.
Egy ismerősön ott szült 4 éve és akkor még az volt a felállás, hogy a szülés egy természetes folyamat, minek ahhoz fájdalomcsillapítás.
Ezt biztos egy férfi találta ki.

Most nem tudom mi a helyzet, nézz utána!

Laga
 
 


Laga!
Köszönöm, de már feltérképeztem a Rókusbéli állapotokat.Az orvosommal is beszéltünk a dologról és járok a kórház által szervezett felkészítőre is. Jelenleg EDA párti a személyzet.
Szerencsére. Azért köszönöm.
Barbi
 
 


Sziasztok!

Van most egy központi problémám, remélem, nem untatlak vele benneteket (már a János topikban is írtam). Előző szülésem császár volt, és két másodpercre mutatták meg a kisfiamat, aztán csak másnap láttam. Megszoptatni, ilyesmi, szó sem lehetett róla. Olyan dokit vagy kórházat keresek, ahol ez máshogy van, mert ha netán (remélem nem), megint császárom lenne (7 hetes terhes vagyok), nem így szeretném. Szeretném, ha velem maradhatna.
Tudtok esetleg valakit ajánlani? Vagy hallottatok ilyen esetről? Nagyon köszi, ha írtok

Éva
 
 


Sziasztok!

Végignéztem a SOTE II-es topikot, de nem találtam igazán választ a kérdéseimre. Úgy érzem, hogy hozzátok idöben és térben is közel van a terhesség, a felkészülés kérdése, úgyhogy itt dobnám be a kérdéseimet.
Én a fent emlitett kórházba járok orvoshoz már évek óta, Patai Kálmán az orvosom neve. Nagyon lelkiismeretesen kikezelt egy elég bonyolult fertözésből, amelyhez végül szükséges volt egy kisebb mütét is, de azóta rendben vagyok. Most végre utolért a boldogság, tizedik hetes terhes vagyok. Annak ellenére, hogy szakmailag megbizom az orvosomban, nem tudom, mire számithatok nála és a kórházban empátia, anyabarát szülés tekintetében.
Ha van tapasztalatok, akár közvetett, de hiteles a SOTE II-ről és Patai doktorról kérlek, irjatok, sokat segitene, ha minél többet megtudnék róluk.

Mindenkinek kiegyensúlyozott babavárást kivánok és előre is köszönöm, ha irtok!

Sziasztok !

Kinga
kgk
 
 


Rizike, ugy tudom a mutobol azert viszik el, mert tul hideg van, utana meg nem tudod ellatni amig fel nem tudsz kelni...szerintem mindent meg lehet beszelni egyes korhazakban, pl. ha valaki veled lenne, aki segiten a picivel, valami rokon, barat, akkor lehetne, nem?

Kép
 


Rizike!
Bár én az Istvánban még nem császározódtam, amennyire itt olvastam a kórházról, az annyira rooming-in párti, hogy üres a csecsemőosztály, mert a friss császáros mellé is kiadják a babát, még ha ki se ment az EDA a lábából. (Ha visszakeresed Linato hsz-ait, akinek szeptemberben születtek itt ikrei(!) császárral, valami ilyesmiről számol be.) És még csak éjszakára se kell a babát beadni, ha nem akarod.
Kr.
 
 


Krtek, hálás köszi az infóért! Most látom, hogy Linato-ék orvost is ajánlanak az Istvánban, aki hajlandó császár után odaadni a babát, úgyhogy azt hiszem, megvan, hova megyek szülni. Komolyan nagyon boldoggá tett ez a hír!Kép
Babarózsa, én a Jánosban szültem, ott nem merült fel, hogy császár után meg lehetne őt kapni, kértem, de rámförmedtek, méghozzá egy nő: "Dehát magának hasi műtétje volt!". Aztán eltoltak a babámtól másnapig. Szörnyű érzés volt.

Köszi az infókat mindenkinek!

Éva
 
 


Kinga,
nekem most van egy egészen friss és egészen jó tapasztalatom a II nőivel, szivesen megírom, az emilcímem a profilomban.

Ritadúla


Rizike,

Én is istvánpárti vagyok, több barátnőm szült ott császár után simán, de császár után is hallottam olyat, hogy levetkőztetik a babát, mintha most született volna és az anya hasára teszik. Császár után is ahogy képes vagy rá, szoptathatsz!!!!! Kérdezz nyugodtan az Istvánról, 3 szülés és dúláskodás után én is tudok segíteni.

Ritadula


Rizike!
Én kellek neked!!!
Az Istvánban szültem mindkettőt. A második csaszi lett , de altattak így a műtőről nem tudok beszámolni.
Kivittek a szobába és kis idő elteltével (még csak foltokat láttam) a dokim és a szülésznőm személyesen hozták oda nekem a kicsikém és elmondták mi volt hogy volt.
Aztán amikor kezdtem magam magamnak érezni (kb 10 perc múlva) szóltam a csecsemősöknek , hogy szeretném látni a lánykámat.Hozták rögtön (biztos nem volt épp sürgős dolguk) , levetkőztették (csak a pelus maradt) és a mellkasomra pakolták .Kis gyönyörködés után meg segítettek cicire kapni.Viszont én tavasz végén szültem , jó melegben , lehet hogy a téli babókat nem csupaszítják le.
Első két éjjel el akarták vinni , de én mondam , hogy nem válnék meg tőle , mire ők jól megdicsértek és az égig magasztaltak , hogy az ilyen mamikat szeretik!!!KépDe csak szóljak , ha nem tudok pihenni és akkor beviszik , de szopira kihozzák. Nem éltem vele. Legközelebb csak az oltásra vitték el a hazamenetel előtt.
Remélem tetszettek a tapasztalataim!
Boldog babavárást és "csomagolást" kívánok.

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Rizike!
Ha gondolod küldök képet az első és a második találkozásunkról a babámmal.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

Rettentően örülök annak, amit írtatok! Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm! Kanga, nagyon várom a képeket!Kép Sajnos, most 4-5 napra épp el kell utaznunk, a fűtést csinálják nálunk, és szétverik a lakást, addig nem leszek netközelben. Hacsak este haza nem lopózunk, de a képek miatt szerintem haza fogunk.Kép
Nagyon klassz lenne, ha írnátok a dokikról, kihez menjek (írtak fentebb dokikat, megnézem azt is), mert akkor én átigazolnék a Jánosból az Istvánba a jövő héten.
Most sajonos rohanok, utazunk, de nem túl messzire, csak Pest határába.

Éva
 
 


Kanga, írtam mélt!
 
 


Éva!
Még nem jött meg , de várom és majd küldöm!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Ritici,
Köszönöm kedves szavaidat, igazából kezdek belenyugodni, hogy 27 évvel ezelőtt se volt EDA és mégis kikerültem valahogy abbol a lyukból és a mamám is túlélte:-)))
Szóval írhatok neked magánban, lenne egy két dokival kapcsolatos kérdésem?

Manó
 
 


Szia Manó!
Persze, ha tudok válaszolok.

üdv Riti
 
 


Rizike!
Ha újra idekeveredsz, tán elolvasod: én még mindig dr Kodaj Imrét ajánlom, csak úgy, mint feljebb. Egyébként ő Linato orvosa is. (Linatót nem ismerem személyesen, csak innen, de ő is közel évtizede Kodaj dr-hoz jár.) Magánban rendel, az Istvánban uh-zik és vezet szülést. Ha gondolod, írok telefont, ha gondolod, keresd vissza a hsz-aimat itt. Kép
Kr.
 
 


Krtek! Kép
 
 


Sziasztok!

Beleolvasgattam, amit írtatok, és két okból "ragadtam tollat": egyrészt én is az Istvánban szültem, és elmondanám a negatív tapasztalataimat, csak azért, hogy két oldalról lássuk a dolgot. Én császárral szültem, altatásban, tehát rögtön nem láttam a babámat, a férjemnél volt kb. két óráig. Amikor felébredtem, és valamennyire magamhoz tértem, kértem, hogy hozzák, tényleg hozták rögtön, levetkőztették, a mellkasomra tették. Szuper volt. Első nap még éjjelre elvitték, de szopizni kihozták.
Csakhogy: nálunk mindhárman császárosak voltunk, a szomszédom elég lassan épült fel, de ő hiába kérte a 2. éjjelen, hogy vigyék ki a babát, mert nem tud felkelni, azt válaszolták, hogy otthon sem tudja majd senkinek elpasszolni.
Nekünk sehogyse jött össze a szopi, amiben ugyan próbáltak segíteni, de nem sikerült nekik. Csak amikor végre kiengedtek, az otthoni nyugodt körülmények között jöttünk rá, hogyan kéne szopizni. Nagy mázli, hogy egyáltalán sikerült.
Az Istvánban beengednek a babákhoz-mamákhoz fűt-fát, gyakran a háromágyas szobában 20-30 látogató gyűlt össze!!! Nyugodt szoptatás???
Az én orvosom is a Kodaj doki volt, és sajnos róla is tudok rosszat mondani: egyrészt meggyőződésem, hogy a város egyik legdrágább dokija (magánrendelésen terhesgondozás kb. 10ezer, rákszűrés 15ezer, UH 2 vagy 3 - már nem emlékszem). Másrészt: úgy kell mindent kihúzni belőle, magától semmit nem mond el! A legjobb az volt, amikor pár óra EDA-s "vajúdás"-fekvés után behívott két másik dokit, megvizsgáltak, aztán kimentek, a szülésznőm - Böszörményi Bea (őt viszont nagyon jó szívvel ajánlom!!!) - szólt a doki után, hogy nem kéne a kismamával is közölni, hogy akkor most császár lesz? Ja igen, kéne....

Szóval, amiért még jöttem, az az előzőekből levezethető: májusban újabb babával próbálkoznánk, és keresnék egy másik kórházat, másik orvost. Ahol 24 órás rooming-in van, de lehetőleg az apán kívül mást nem engednek be. És olyan dokit, akinél esélyem lehet egy normál szülésre, és aki mindent elmond - normálisan, nekem nem kell bájcsevegés sem.
A Szent Imrét szemeltem ki, és hallottam a Fülöp dokiról sok jót, viszont azt is, hogy havonta egy hétig nem elérhető, és ha pont akkor indul be a szülés, akkor nem jön.
Zsófi
 
 


Szió Rizike!
Én az első babámat várom és a Rókusban fogok szülni.Járok a korház által szervezett felkészítőre és ott azt mondták császár esetén is kiviszik a babát és veled lehet.Amikor kéred elviszik.Ha gondolod názz be a Rókusos topicba.
Boldog babavárást!
Barbi
 
 


Zsófi!
Biztos igazad van a kórházat illetően; amint azt írtam is, azzal kapcsolatban még nincs tapasztalatom. Az a helyzet, hogy az én pofám bizony elég nagy, úgyhogy nem valószínű, hogy ne szólnék, ha szoptatás közben vmelyik szobatárs látogatót enged be, pláne 20-30-at. Az István kórházas topikokban erről többször és vissza-visszatérően szó volt/van, és az az általános megállapodás, hogy nyilván tapintattal és kölcsönös megegyezéssel ezt meg lehet oldani. Hogy a babát hogy s mint, mikor viszik el vagy sem, megint csak nem tudom, de a már említett topikokban ellenkező tapasztalatokkal nyugtattak meg. Vagyis ha kéred, viszik, ha kéred, hagyják.
Ami a jó Kodaj dokit illeti, újfent arra utalok neked is, ahogy Rizikének is, hogy olvasd el a korábbi hsz-aimat. Igen, ő egy drága doki (de még mindig a középmezőnybe tartozik, ha hiszed, ha nem!!!), no dehát minden doki drága magánban. A friss szakvizsgás egytollú indián is, bocs! Elnézést a sznobériáért, és ne értsd félre, nem nagyképűsködni akarok, de ha már maszek orvos, akkor inkább ne az olcsóbbak közül legyen, mert a tapasztalt és elismert dokiknak van ilyen ára.
Egyébként szándékosan nem írtam összegeket, mert az bizony még egyetlen orvoson "belül" is változik, különböző szempontok szerint, én pl. nem fizettem annyit, ill. nem annyit fizettem, mint te.
Abban tökéletesen igazad van, hogy nem Kodaj dr a Nagy Kommunikátor, viszont nekem eddig mindenre felelt, ha kérdeztem. Nincs kizárva, hogy a plafonon van tőlem, de ennek nem adta eddig semmi jelét, úgyhogy én az összes aggodalmamat, képtelen vagy indokolt kérésemet, egyáltalán bármit a nyakába öntöttem, ezt egész jól tűrte, és sose hagyott kétségek közt. Valamint minden kérésemet teljesítette, ésszerű keretek között. Eddig két hatalmas babámat császározta a világra, egyik ügy sem volt teljesen sima, mégis itt van/lesz ez a harmadik is úgy, hogy minden kockázatról felvilágosított, és nagyjából minden valószínű végkimetnetelt felvázolt. Ő maga, saját szájúlag! Kép
Azt sajnos nem csak vele, hanem szinte minden magyar orvossal kapcsolatban tapasztaltam, hogy szeretnek a páciens feje fölött értekezni, lehetőleg latinul, de én ettől bizony elvesztem úrilány mivoltomat és idegesítően kotnyeles leszek, vagyis mindenre rákérdezek. Erre a hét évvel ezelőtti Szabolcs utcai tartózkodásom tanított meg... (Sose lássam őket többet.)
Mindent összevéve, árnyaltad a képet, az kétségtelen, de az én bizalmam nem ingott meg a dokiban, és különböző peremfeltételekkel, de még mindig ajánlom Kodaj dr-t bárkinek. Az istvános tapasztalataimról pedig márc. 19. után tudok beszámolni. (MÁR CSAK 52 NAPPPP!!!)
Szia! Kép
Kr.
Pardon, kissé hosszú voltam.
 
 


Sziasztok!
Krtek!
Érdekes, amiket írtál, pl. a Kodaj árairól, nekem úgy tűnik, hogy a magánrendelésen ő egy papírra felírja, hogy mit csinált, kint pedig az asszisztens az ártáblázatból megnézi, hogy mennyi. Ezért gondoltam, hogy nem gáz feltenni ide az árakat. Egyébként valóban volt olyan érzésem, hogy valami miatt nem kedvel engem - lehet, hogy ezért fizettem többet. A kommunikációt illetően, az az igazság, hogy az ember nem mindig tudja, hogy mit kell kérdezni. Nemrég voltam nála rákszűrésen (ennek az ára volt az utolsó csepp, hogy másik dokit keressek), és kérdeztem az esélyeket egy normál szülésre: azt mondta meglátjuk, de ugyanabban a mondatban azt is, hogy a sebet majd másképp látja el, mert most begyulladt. Magyarul, esze ágában nem lenne normálisan levezetni a szülésemet. Kép
Ami a kórházat illeti: mindennel együtt újra mennék oda, mert legalább már tudom, hogy mire számíthatok, meg a másodiknál már remélhetőleg a szopi sem lesz olyan nehéz. Csak hát ugyanabban a kórházban egy másik dokihoz menni kissé ciki.
Egyébként ha az ember nem olyan szerencsés, hogy megértő szobatársakat fog ki, hiába dumálsz nekik. Volt két napig egy kismama, akinek fel volt vágva a nyelve, de az enyhén barna bőrű embertársainkat ez nemigen zavarta. Az sem, hogy a dokik, meg a nővérek is kiküldték őket. Mellesleg az újgazdag sznobékat sem a másik oldalamon. Kép
A csecsemősosztály meg azért üres, mert alig van nővér, nincsenek is felkészülve arra, hogy bevegyék a babákat. Van kb. 6 ágy a csecsemőknek. Én egyszer vittem oda a babámat, amíg lezuhanyozok, hát nem voltak feldobva.
Persze a másik végletet sem szeretném, hogy csak üvegen mutathassam meg a páromnak a gyerekét, meg éjszaka tápszerezzék, mint sok helyen. Ezért vagyok nagy gondban, hogy kihez / hova forduljak.
Zsófi
 
 


Zsófi,

Miért nem mész a MÁV-ba?
Ott nem engedik be a látogatókat a szobába, lehet nyugodtan szoptatni. Mindent megmutatnak, ha akrod, ha nem, békén hagynak.
Én többször beadtam a babát, és nem volt gond. Egy hétig voltunk bent, mert kicsit korábban jött a kicsi, mint kellett volna, és nem találkoztam undok csecsemőssel. Sőt!
Az orvosok általában természetes szülés pártiak, biztosan megpróbálhatod császár nélkül. Én Harsányinál szültem, de ő elmegy. Viszont ott van még a Hercegh Szabolcs, Koos-Hutas Piroska, Mészáros Márta stb.
Én eredetileg a MÁV és az István között vaciláltam anno, és a fő érv az volt, hogy a MÁV-ban mindenki külön szobában szül és vajúdik (ha akar kimehet egy közös társalgóba), míg az Istvánban azt mondták, hogy ha mind a három szülőszoba foglalt, néha leterítenek egy lepedőt a földre (mutatott a szülésznő a két szülőszoba közötti folyosón a földre!!) és ott is lehet szülni. Ez jópofa volt, de nem tudtam magam elképzelni, főleg egy negatív szülésélmény után a folyosón szülni.
Az ideális szülésről egy csomó elképzelésem volt, és a MÁV-ban végül mindent hagytak megvalósítani, és tökéletesen úgy szültem, ahogy akartam.

Az árakról csak annyit, hogy most voltam rákszűrésen 9000-ért, és nagyon drágának találtam!
Úgy látszik le vagyok maradva.

Mia
mia
 
 


Sziasztok,

Én az Istvánban szültem 3 hónapja( nem 3 szülőszoba van, hanem azt hiszem az alternatívval együtt 5)és persze itt is mindenki külön szobában szül és azt nem hiszem, hogy a földön engednének bárkit szülni. Persze nem tudom, hogy mi van akkor ha több a szülés mint a szülőszoba( ami ugye akár még a MÁV-ban is előfordulhat-nemdebár?), de biztos, hogy civilizáltabb módon oldják meg, mint egy lepedőn a folyosón.
Mia ! Szerintem minden kórház és orvos megítélése nagyon szubjektív...én sokáig kerestem az "igazit", mármint nőgyógyászban és a Máv kórházban is voltam egy ismerősöm ajánlására. Harsányi Lehelnél....aki magánrendelésen fogadott a kórházhoz tartozó rendelőintézetben(!) és egyszerre 2 pacienst hívott be és amíg én elmondtam neki a panaszomat ( ami ugye azért el tudod képzelni, hogy intim volt ) addig a következő paciens ült a függöny mögött és hallottam a szuszogását. Soha nem mentem hozzá vissza. Aztán az Istvánban találtam meg azt az orvost akinél végülis lehorgonyoztam.
Zsófi ! Szerintem nem ciki orvost váltani és kórházat nem. Egyébként a Kodaj külsős az Istvánban, tehát lehet, hogy még csak össze se futnátok.
Ami a szobákat illeti én 3 ágyasban feküdtem, de nekem szerencsém volt, jó fejek voltak a szobatársak (az igaz, hogy néha túl sok látogató volt (20-30 azért soha, mondjuk egyszerre 6-7 a szobában az már sok volt, de ez ritka volt) Ami pedig a csecsemő elhelyezést illeti, én nem adtam le, mert non stop vele akartam lenni...nem érdekelt, hogy fáradt voltam, nem tudtam volna leadni azért, hogy én aludjak egy jót.... nem tudtam betelni vele.
Most ennyi, bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült.
Sode
 
 


Az előbb kihagytam...
Zsófi ! Nekem is a Böszörményi Bea volt a szülésznőm és egyetértek, nagyon rendes, én is csak ajánlani tudom mindenkinek.
Sode
 
 


Zsófi, figyeled, micsoda éjszakai életet indítottunk el? Kép
Szóval asszem teljesen igazad van, ha orvost akarsz ezek után váltani. Talán nem frivol azt mondani, hogy egy ilyen páciens-nőgyógyász kapcsolat olyan, mint egy házasság: csak egyszer veszítsd el a bizalmadat a másikban, azt már nem lehet rendbe hozni, és akkor cseszhetjük. Megjegyzem, szerintem se ciki orvost váltani kórházon belül; a magánorvoshoz való járás egyik nagy előnye, hogy a dolgot mint szolgáltatást kezeled, mert mindennek megfizeted az árát, tehát ha nem vagy elégedett, akkor más szolgáltatását veszed igénybe. (Érdekes ellentmondás: bizalmon alapuló "partnerkapcsolat" és fizetett alkalmazás egyszerre...)
Egyébként az Istvánban van vagy húsz odatartozó doki, és még vagy harminc külsős (nem túlzok a számokkal!), úgyhogy van bőven választék, a már emlegetett szomszéd topikokban ("I. kh-i élmények", "I. kh. SOS") több olyanról is megemlékeznek, akihez nem kell a magánrendelőbe járni, hanem csak simán a kórházi rendelőbe, aztán ott adsz, amennyit gondolsz, vagy nem, és akkor is korrektek.
És hát igen, a szobatársakon bizony sok múlik, és még csak bőrszíntől se függ a bunkóság, ezt én is osztom. Ezzel együtt igyekezni fogok az érdekeimet képviselni... Kép De van ám alapítványi szoba is! Igaz, hogy szállodai árakon, de az legalább garantálja a nyugis bentlétet, sőt azt hallottam, hogy még apuka is bent éjszakázhat (hadd szokja). És akkor már megint a pénznél tartunk, basszus. Ez azért néha kissé elkeserítő.
A szoptatási segítségre meg ott vannak a dúlák (ilyen hülye nevet adni egy ilyen szép hivatásnak!), pl. Boksay Rita ebben és az istvános topikokban, meg a Virág78 nicken író csaj. Ők erősen profinak tűnnek ezügyben, és az itteni stílusukból ítélve (egyiket se ismerem személyesen) biztosan fordulhat hozzájuk segítségért bárki, csak biztos időben kell szólni nekik.
Namosmá télleg jóccakát, fogok én eleget éjszakázni két hónap múlva! Kép
Kr.
 
 


Sziasztok!
Azért személy szerint úgy gondolom hogy nem biztos hogy tapasztalt,nagy tudású az a doki aki 15 ezret kér egy rákszűrésért,vagy 10-et egy terhesgondozásért.
Inkább gondolnám olyannak aki kihasználja azt hogy egy kismama a babáért mindent lenyel.
Erre mondják hogy két dolog miatt lehet az emberekről bármennyi pénzt leakasztani,a szülésért,és a temetkezésért.

Az én dokim pld.az egyik szülészet-nőgyógyászat osztályvezető főorvosa,egyetemi tanár,akihez szinte mindenki jó érzéssel megy vissza bármilyen vizsgálatra.
De az ember lánya nyugodtan választhat hová akar menni bármilyen vizsgálatra.
Igen a kórházban annyit adok neki amennyit gondolok,a magánban 7 ezer egy rákszűrés.(Arról ne is beszéljünk hogy a citológiai vizsgálatokat az adott doki kórházának laborjában végzik el,a rendelői árak tizedéért.)
Amikor a terhességem alatt szabin volt akkor kétszer mentem hozzá a magánrendelőjébe,ahol viszont egy fillért sem kért el.Először is mert azért kellett ott találkoznunk mert ő kérte,másodszor azért mert csak megbeszéltük hogy érzem magam,van-e valami panaszom.Az egy pár gumikesztyűért pedig amit a vizsgálatra elhasznált nem kért pénzt.
Igaz hogy én inkább a parkolási gondok miatt mentem a kórházba,mert a Váci utcában és környékén tudjuk mennyi parkoló hely van.
Viszont az ő személye miatt,és a beosztottjai hozzáállása miatt nem is vágyakoztam olyan kórházba ahol több alternatív lehetőség közül választhatok,esetleg van valami bababarát címe is.
A másik ok pedig hogy a második babámmal végigjártam néhány kórházat és orvost,mire megtaláltam őt aki nem utasított el kategórikusan a normál szüléstől,a csaszis előzményem után.
 


Sziasztok!
Meggondolom a MÁV-ot is Kép. Az apákot ott beengedik azért? Főleg, ha császár lenne, azért az nagy segítség lenne.
Az az igazság, hogy az István jó közel van hozzánk, szerintetek tényleg nem ciki másik orvoshoz menni ugyanabban a kórházban? A Kodaj olyan jóban van a Böszörményi Beával, ő sem szólna vajon neki?
Amúgy úgy tudom, hogy az utóbbi időben átalakították az István szülészetét, amikor én szültem, még tényleg csak 3 szülőszoba, és egy közös vajúdó volt. Én rögtön bekerültem az egyik szülőszobába, mert a vérnyomásom miatt EDA-t kaptam, azzal meg már nem lehetett felkelni.

Krtek!
Ami a szopit illeti: az István az egyetlen kórház (legalábbis Bp-en), ahol van szoptatási ambulancia. Tehát ha gond van, elvileg pont ide kellene fordulni. Éppen ezért vicces (dehogy vicces, nagyon is szomorú), hogy ahány csecsemős nővér volt, mind megpróbált segíteni (értsd: rányomták a baba fejét a mellemre), de egyik sem tudott. Haza kellett mennünk, hogy az édesanyám, aki alig egy pár hétig szoptatott, és semmit nem olvasott róla, hozza a megoldást: bimbókiemelő segített. Ennyit a szoptatási ambulanciáról.

Dobolyka!
Te hol szültél?
Egyébként egyetértek, nem attól jó orvos valaki, hogy sok pénzt kér. És lehet, hogy pont egy viszonylag fiatalabb, mondjuk 30-40 közötti doki az ideális: már van tapasztalata, de még nem fásult bele az egészbe.

Zsófi
 
 


Én a teljesen konzervatív Jánosban szültem,ahol ugyan csak egy egyágyas szülőszoba van és egy háromágyas.De az ott dolgozók hozzáállása kompenzálja ezt a kényelmetlenséget.
Mivel nem nagy szülészet nem úgy bánnak az emberrel mintha futószalagon kerülne be,és családias a légkör.
A sok kórház közül azon kevesek közé tartozik amiről mindennek ellenére a legkevesebb negatív véleményt lehet hallanni.

A dokim egyébként már az ötvenen túl van,négy gyerekkel(a legnagyobb fia a Sote II.-en nőgyógyász)és akinek a legkisebb lánya nyolc éves.
Végtelen mély tisztelet van benne a nők iránt,ami hangsúlyosabb ha valaki babásan jár hozzá.
 


Sode!

A lepedős megoldás nekem is meredek, de az előkészítőn a szülésznő mondta!!
Egyébként nekem szimpatikus az István. Egyedül a közös vajúdó és a sok látogató a szobában nem.
Tényleg szubjektív a doki dolog, én pl. nem a magánrendelés kényelmi szempontjai, hanem a szüléshez való hozzáállása alapján választottam.
Én sem azért adtam be a babát, hogy aludjak egy jót, már akkor sem tudok végigaludni egy éjszakát, ha a gyerekek nincsenek itthon.

Zsóf!
Szerintem egyáltalán nem ciki kórházon belül orvost váltani. Miért lenne az? Én simán megmondtam a dokimnak 8 hónap terhesgondozás után, hogy máshol szeretnék szülni, mert egyszerűen mások az elképzeléseim. Majd a második babával is hozzá jártam terhesgondozásra, és őt sem vele szültem. És a mai napig hozzá járok nőgyógyászhoz, és nincs harag. Szerintem ennek a Kodaj dokinak is van elég kismamája.

mia
mia
 
 


Szia Mia

Egyetértek veled abban, hogy nem a magánrendelés kényelmi szempontjai alapján kell orvost választani...én sem úgy tettem!!! Szerintem az nem kényelmi szempont, hogy a nőgyógyászodnál egyedül lehess amikor vizsgál és amikor megbeszélitek a dolgokat és ne legyen, ha nem is szem de fültanuja sem egy teljesen kívülálló valaki. Ráadásul nekem nem egy vadidegen lány ült a függöny mögött, hanem egy távoli ismerős (ami ugye szerintem a legrosszabb )
mert ismer, de nem a bizalamasom és nem biztos, hogy vele is tudatni akarom, hogy nem javul már régóta semmit sem a folyásom. Egyébként más oka is volt, hogy úgy döntöttem nem megyek vissza többet HL-hez és az pedig szakmai volt. (de ez a topic nem erről szól, úgyhogy ezt most abba is hagyom)
Viszont én azt nem szeretném, hogy máshoz járjak terhesgondozásra, másnál szüljek és ha úgy adódik (ne adódjon!) más operáljon ezzel vagy azzal. Én a mostani dokimnál a nőgyógyászat minden területén maximális biztonságban érzem magam, megbízom benne.
Sode
 
 


Kedves Sode!

Látom nagyon rosszul érintett a HL-nél tett látogatás. Szerintem rendes doki, és én megbíztam benne anno.
Valójában nem őt, csak a kórházat ajánlottam Zsófinak.
Az orvosokat én sem kedvtelésből váltogatom, csak így hozta az élet. Az ideális persze az lenne, hogy 14 éves korodtól ugyanaz legyen az orvosod halálodig, de ez nem mindig jön így össze.
Továbbra is azt gondolom, hogy bár nem tetszik, vagy egyszerűen csak van egy rossz érzésed, az utolsó pillanatban sem késő váltani. Pont úgy, ahogy te leléptél HL-től.
Ez a topic arról szól, hogy mindenki találja meg azt a dokit, akinél a nőgyógyászat minden területén maximálisan biztonságban érzi magát.
Mia
mia
 
 


Sziasztok!

Hűha! Míg nem voltam itthon, egész info-özön érkezett. Kár, hogy sok negatívummal, most meginogtam kicsit az István kórházban. Az árak, amikről írtok, döbbenetesek! Nekem jelenleg egy idős, de nagyon jó nőgyógyászom van, rég túl a nyugdíjkorhatáron, de még fél Buda hozzá jár-nála egy teljes vizsgálat(amire kb. 3/4-1 órát szán, beszélgetéssel, magyarázatokkal, tanácsokkal), 3000 forint, a citológia 1000. Nem írtam el! Három és egyezer! Az előző terhességemnél (2003), a terheseknek egy hónapban 3000 forint volt az összes vizsgálat összesen (kivéve citológia, és ezért a pénzért annyiszot mehet hozzá az ember egy hónapban, ahányszor valami gondja van. Csak az utolsó hónapokban adott át annak a dokinak, akinél szültem, nála 6000 volt egy alkalom, de ő behívott kéthetente, aztán hetente a végén, ha kellett, ha nem.

Megyek visszaolvasni ezt a topikot, meg az Isvánost, meg a Rókusost.
Egyébként Harsányihoz én is bementem a Máv-ba, nekem is ajánlották, de valahogy nekem sem volt szimpi, én sem mentem vissza hozzá. Aztán mesélték, hogy van(volt?) ott egy doki, akinél meghalt egy nő (kb. 2 éve), mert a szüléseket annyira beprogramozta az ürge, mindenkinek gyógyszerrel indította, időre ment az egész, és ez a nő meghalt emiatt. Úgyhogy én aztán nem mentem többet a Máv-ba, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek ott szuper dokik!

Éva
 
 


Sziasztok!

Véletlenül felugrottam erre a topikra, és úgy látom, mintha főleg csak az István és a MÁv kórház és orvosaik "tábora" létezne itt. Én szeretném a Péterfy Kórház mellett letenni a voksomat. Az első gyermekemet még sajnos a Szabolcs utcában szültem, de a másodikat tavaly szeptemberben már a Péterfyben, nagyon jó,gondos és ami fontos, emberiközeli fiatal orvosnál, akit mindenkinek csak ajánlani tudok.
A Péterfyben nem csak sima szülésnél, hanem császárosnál is bent lehet a papa. A szülésznők mind nagyon profik, és kedvesek, ugyanezt elmondhatom a csecsemős osztály nővéreiről is. 24 h-s rooming-in van, de az elején szívesen beveszik a babát, ha nagyon fáradt vagy, és ki akarod magad pihenni. Vannak alapítványi,fizetős két- ill. egyágyas szobák, szépek, kellemesek, tiszták és full extrás felszereletségűek.
Látogatókat ide is beengednek, csak a gyereklátogatókat nem nézik jó szemmel. De azért inkább ez, mint a Szabolcs utca, ahol még apuka sem vehette kezébe a babát, és a látogatás és babanézés (üvegen túlról) du. 17-18 között volt, és egyetlen perccel sem utána (terepszínű "kommandós" ruhába öltözött biztonságis küldte el az embereket 18.00-kor...)

Akit érdekel a kórház, és egy jó orvos, szívesen ajánlom a Péterfys topikot. De azért majd ide is visszanézek. Kép

Üdv.
Vacak
 
 


Ritici!

Mi a magán e-mailed???

Manó
 
 


Vacak, ki az a nagyon jó doki a Péterfyben? És ki volt a jó öreg Szabolcsban? (Oda önszántadból mentél, vagy volt vmi grimbusz?)
Kr.
 
 


Szia Kisvakond! Kép
A nagyon jó doki, és komolyan, nagyon megbecsülöm, és remélem, még sokáig megmarad a pályám, és nem megy el külföldre, dr. Abkarovics Géza. Fiatal, kedves, közvetlen, alapos, gondos szakember, aki odafigyel a pácienseire.
A Szabolcs az egy hosszabb történet, ugyanis oda meddőséggyanú miatt kivizsgálásra mentem annak idején, aztán szerencsére pár hónappal később már teherbe estem, és akkor ezért nagyon hálás voltam az ottani dokimnak, ezért maradtam nála. De maga a kórház, az borzalmas, nem csak infrastrukturailag, hanem úgy általános hozzáállásilag is. Nagyon konzervatívak ott általában a szüléssel kapcsolatban, de gondolom, ezzel nem árulok el sok újat.

Vacak
 
 


Szia Manó!

makairita@axelero.hu
De tényleg írjál! Kép

üdv Riti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: