Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért hoztam létre ezt a topicot, hogy mi, akik ugyanazon helyre járunk tapasztalatokat cserélhessünk és segíthessük egymást.
Mi egy éve járunk a BMC-be, eddig 2 lombikprogramon vagyunk túl, sajnos nem sikerült egyik sem.
Remélem tudunk itt (is) egymásnak segíteni.

Írjatok!

Cibere
Cibere
 


Szia!

Bár én nem vagyok "lombikos", de ajánlom mindenkinek a Lombikbébi-akupunktúra topicot.

Tényleg segithet!!!

Névtelen
Névtelen
 


Sziasztok!

Mi most készülünk elõször a BMC-ba, szeretném ha valaki mondana egy két hasznos információt róla, hogy kb. anyagaiakba mennyi, milyenek az orvosok, és úgy általában, ?
Köszönöm!
Névtelen
 

 
 

Szia Névtelen!

Elsõre egy csomó vizsgálaton kell átesni: hormonvizsgálat (egy ciklusban 3x), nõgyógyászati vizsg., ultrahang, ezenkívül el kell menni EKG-ra és AIDS szûrésre. A párodnak pedig spermavizsgálatra és szintén AIDS-szûrésre. Ez a sok vizsgálat az alapja annak, hogy komolyan elkezdjenek veletek foglalkozni. Ha megvannak az eredmények (eddig ugyebár kb. egy hónap telt el), akkor be lehet jelentkezni egy elsõ konzultációra Konc doktorhoz (õ a fõorvos). Õ dönti majd el, hogy milyen kezelésre vagy beavatkozásra van szükségetek. Idáig semminek nincs anyagi vonzata, csak majd ha stimulációra van szükség.

Tudni kell még, hogy a BMC-be nagyon sok pár jár, nemcsak mert jó híre van, hanem nyilván azért is, mert a tb által finanszírozott és pl. a vizsgálatokért nem kell fizetni. Mivel mindig sokan vannak, eleinte nem tartozunk egy bizonyos orvoshoz, hanem az vizsgál, aki aznap éppen be van osztva. És általában elég sokat kell várni, egy ott-tartózkodás kb. 1-1,5 óra. Konc doktoron kívül úgy tudom, három orvos dolgozik itt. Elõbb-utóbb mindenki találkozik Konc doktorral, mivel a vizsgálatok után õ határozza meg a párra szabott kezelést. Velünk eddig nagyon rendes és segítõkész volt.

Bejelentkeztetek már, vagy még csak most készültök?
Szia
Mati
Mati
 


Szia Mati!

Köszönöm a tájékoztatást, sokat segítettél, így már valamennyivel többet tudok. De képzeld el, 31.-én voltunk elõször, kaptunk egy számot, és egy idõs orvos felvett egy csomó adatot, és megírta a beutalókat. Majd valószínû legközelebb jövõhéten kell menni, a 3. napon vérvételre! De ugye jól tudom, hogy oda éhgyomorra kell menni? A HSG az fáj?
Köszi!
szia!
Névtelen
 


Szia!

Nekünk is az idõs orvos vette fel az adatokat, és az elsõ nõgy. vizsgálaton is õ volt. Igen, éhgyomorra kell menni. Biztos neked is mondták, hogy lesz majd nagyrutin. Én elõször nem tudtam, hogy az mi, de a vérvizsgálatot hívják így, amikor mindent néznek a vércsoporttól kezdve, és kb. 5 kémcsõ vért vesznek (azt hiszem, ez a 20. napin lesz).
Nekem a HSG-t nem itt csinálták, hanem már korábban a saját orvosomnál, ezért nem tudom hogy itt pontosan hogy mûködik. Nekem szinte egyáltalán nem fájt, de állítólag mindenki másképp reagál, van aki semmit nem érez, van akinek görcsöl utána a hasa. De nem kell tõle félni, sõt még érdekes is lehet, ha látod a képernyõn, hogyan halad a folyadék a petevezetékekben. Ti mióta próbálkoztok, és jártál máshova is orvoshoz?
Szia
Mati
Mati
 


Szia Névtelen!
Én is a BMC-be jártam, és 3 sikertelen inszemináción és az elsõ sikeres lombik után, most 30. hetes terhes vagyok. Remélem ez biztatóan hangzik.
A BMC se olcsó, vagyis inkább az ott felírt gyógyszerek. Eddig a fent leírt tortúra kb. 300 000 Ft-ban van benne. (És ebben nem az orvosoknak adott hálapénz a tétel, mert azt nem vittem túlzásba.) Az elsõ inszem az relative olcsó, aztán ha az nem sikerül akkor drágább (hatékonybb) gyógyszereket javasolnak. Az már egy kicsit borsosabb, de az igazán drága az a lombik program, aminek csak a gyógyszeres kezelése 100 000 Ft fölött van.
A BMC-be mindig sokat kell várni, ez a nagy hátránya, de elég kedvesek és kulturált körülmények között vagy. (Mióta jártam a Schöpf-Mérei Kórházban azóta pedig különösen értékelem a BMC-t) Sõt miután a terhességem 3. hónapja után "szabadon engedtek" szinte sajnáltam, hogy ott hagyom õket.
(Azért az öröm jóval nagyobb volt.)
A HSG nekem egyáltalán nem fájt, pedig én nagyon féltem tõle, de volt aki azt mondta, hogy neki nem volt egy kellemes beavatkozás. De szinte csak 1 perc az egész.
Röviden (hosszan) ennyit, ha van kérdésed és tudok szívesen válaszolok.
Üdv: csokisperec
csoksiperec
 


Sziazstok!

Köszönöm, hogy olyan aranyosak vagytok. Az az igazság, hogy 4 éve próbálkozunk, volt nekem 2000-ben HSG, de én azóta félek tõle, ugyanis nekem nagyon fájt, azt hittem, hogy szétfeszül a hasam, annyira fájt, és most megint megkell csinálni, és ezért félek tõle! Adnak fájdalomcsillapítót? Már 3 inszemináción is tólesetm 2001-ben , de nem volt sikeres, és nem is tudom miért de abbahagytam. a hálapénzt egyébként el is várják? Mert megmondom õszintén, nincs az embernek elég baja, meg kölsége, és még ha el is várják, hát arra nem tudok mit mondani.
És az utazási költségnek nem tudjátok, hogy hány %-át fizeti a Tb?
Attól félek, hogy teljesen belefogok örlõdni lelkileg. Na mindegy , majd lesz valahogy. remélem nem untattalak titeket feleslegesen.
Ezentúl legyen a nevem: rea :o)

köszi !
rea
 


Sziasztok!
Engem mostanában kezdett el foglalkoztatni komolyabban a baba téma, mert már 2 éve nem védekezek és eddig nem estem teherbe. Szeretnénk a férjemmel kivizsgáltatni magunkat és most keresek egy olyan helyet, ahol ezt elvégzik. Érdekelne ennek az intézménynek a pontos címe. Más hasonló intézmények címe is érdekelne és az is, hogy melyik Czeizel Endre intézete. Tudnátok segíteni?
Vendég
 


Szia!

Hogy melyik Czeizel Endre intézete, azt sajnos nem tudom, mi most voltunk elõször a Budai Meddõségi Központba. Elsõre nagyon szimpatikusak voltak, mind az orvosok, mint az áplónõk. Errõs sajnos én sem tudok többet a címén kívül:
1125 Bp, Diósárok u. 21. Tel.számon kell idõpontot kérni.

Amiket még tudok, de ezek csak címek:

Kaáli Intézet Bp.
1225 bp. Istenhegyi u. 54/a. Tel: 202-2802, 202-2388

Dévai Klinkia
1112 Bp. Törökbálinti u. 56.
tel: 309-7755

Jahn Ferenc Kórház
1204. Bp, Köves u. 2-4
tel: 284-7602

Ennyit tudok, ezekrõl nem tudok semmit, de a neten biztos találsz róluk valamit.
rea
 


Rea!
Köszönöm a gyors választ! Nemsokára elkezdjük. Mivel szokták kezdeni? Azért kérdezem, mert mi Tatabányán lakunk és amilyen vizsgálatot lehet, itt csináltatnánk meg, aztán a leletekkel mennénk.
Köszi
Vendég
 


Szia Kata!

Sajnos van egy rossz hírem, nem fogadják el azokat a lelteket, õk csinálnak meg minden vizsgálatot. Én is Miskolcról járok, elég hosszú, nem beszélve a költségekrõl. De valmennyit támogat a Tb! Hívd fel õket, és majd tájékoztatnak.
Szia!
rea
 


Kata!
A Czeizel-nek az "intézete" Zuglóban a XIV. kerületben van a Bolgárkerék utcában. A pontos nevét most hirteln nem tudom.
Üdv: csokisperec
csokisperec
 


Rea, csokisperec

Köszönöm az infokat. A BMC nekem szimpatikus, valószínüleg oda fogunk menni.

Sziasztok

Kata
Vendég
 


Kata!

Nincs mit köszönnöd, sorstársak vagyunk, sajnos!

Rea!
rea
 


Rea
Bejelentkezéskor kb. mikorra adnak idõpontot a BMC-ben? 1-2-3 hét múlva?

Kata
Vendég
 


Szia Kata!

hát igen, mi kb. 2 hét múlva kaptunk idõpontot, azt hittem, hogy késõbb fogunk!

Rea
Rea
 


Rea
Bejelentkeztünk és jövõ hétre kaptunk idõpontot.
Azt mondták elsõ alkalommal csak beszélgetés lesz, de én már izgulok.
Kata
Vendég
 


Kata!

Ne izgulj, nagyon kedvesek és segítõkészek, kb. 1-2 órát várakozni kell, majd egy orvos felveszi az adatokat, és megírja a beutalókat a vizsgálatokhoz.
:o)

Rea
rea
 


Tegnap elijesztettek a BMC-tõl. Vannak akik a BMC-bõl átmentek a Kaáliba, mert rosszul bántak velük(emberileg).Hát nem tudom, de szerintem ez emberfüggõ. Mindenki másképp éli meg, aki érzékenyebb, nyilván másképp reagál, ezért ez nyilván szubjektív dolog. Na, majd meglátjuk!
Vendég
 


Sziasztok!

Holnap megyünk a párommal Vizsgálatra. Valaki eltudná mondani, hogy kb. meddig tart és, hogy mibõl tevõdik össze? És ha csinálnak HSG-t, akkor azt a többi vizsgálattal egyszerre?
Elõre is köszi!

Rea!
Rea
 


Szia Rea!
Megvolt az elsõ beszélgetés. Egy csomó vizsgálatra kell mennünk. Elég sokat vártunk, de a környezet kulturált, és kedvesek voltak velünk. Elõször majd vérvételre megyek a 3. napon. A 20-24. napi vérvétel napján megcsinálják az egyéb vizsgálatokat is, de elõre kérni kell idõpontokat.
Én úgy tudom a HSG-t a menstruáció utáni 1 hétben csinálják.

Kata75
Vendég
 


Sziasztok!
Sajnos mi is a BMC-be kényszerültünk. Szinte csak rossz tapasztalataink vannak, bár a lombik elsõre sikerült ez sem volt olcsó. Nem értek egyet azzal, hogy a hálapénz nem számít és a vizsgálatoknál nem kell adni. Dehogynem, aki adott annak nem kellett annyit várni. Sõt a doki személyesen hívta be a többiek elõtt. Egy ilyen alkalommal nem tudtam megállni és megkérdeztem: Te mennyit adtál? A válasz: 100ezret, nincs nekem idõmm itt "tökölni"!!! A beavatkozás utáni pihenõ idõszakban a nõvér rá se nézett arra, aki nem csúsztatott a zsebébe 1-2 ezrest. És még sorolhatnám....
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Igen, ez a magyar egészségügy. Csodák nincsenek! És ez még jó darabig így is lesz. Hiába csatlakozunk az unióhoz, ezt a múlt rendszebeli elcseszést még cipeljük magunkkal.

Másik Névtelen
Névtelen
 


Sziasztok, lányok!
Lehet, hogy van aki már megismer!:-))
PCO-m van,szeretnék elmenni erre a klinikára, be kell jelentkezni?
Csak úgy az utcáról nem sétálhatok be?
Érdemes szerintetek novemberi laparoszkópiás mûtét után elmennem?
Köszi, Ildikó
Névtelen
 


Kedves Ildikó!

Szerintem hívd fel őket telefonon, a recepciót, és kérdezd meg, hogy kell-e mindenképp beutaló, vagy csak úgy magadtól is mehetsz-e hozzájuk. Itt a tel. szám: 06-1-458-4579 - ez a recepció száma, itt mindenben felvilágosítást adnak.
Szerintem megcsináltathatod a laparoszkópiát, nekem is elfogadták, pedig más városban, teljesen más kórházban végezték el nálam a laparoszkópiát, de elfogadták az eredményt, nem kellett megismételni. De ha nem akarsz várni novemberig, akkor is nyugodtan mehetsz a BMC-be, ott csinálnak HSG-t (átjárhatósági vizsgálat). Ha van még kérdésed írj bátran.

Egyébként nekem nagyon jók a tapasztalataim a BMC-vel kapcsolatban. Pedig nem adtam 100 ezreket, mint azt fentebb olvasható. Épp hogy csak adtam valamit,és amikor nem adtam semmit, akkor is ugyanolyan figyelmesek és kedvesek voltak. És főleg a dokim, ő egy angyal! Tökélesen segít mindenben, bármikor felhívhatom és tanácsot, segítséget kérhetek, nem morcos, hanem kedves és mindent meg lehet vele beszélni, nem akar soha lerázni.

Cibere
cibere
 


Cibere!

Egyész véletlenül nem az Arnold doki az orvosod ?
Csücsök
 


Csücsök!

Nem az Arnold az én dokim, hanem a Zeke adjunktus.
Szerintem nagyon jó, emberileg is!!!!!!!!

Neked az Arnold az orvosod? Megmondom őszintén, hogy én őt nem ismerem.

Cibere
Cibere
 


Sziasztok!

Mi 3 éve szeretnénk babát, de sajnos sikertelenül. Ajánlottak egy orvost, dr. Arnold Lászlónak hívják, állítólag nagyon becsületes, rendes ember. Hozzá szeretnék elmenni.

Csücsök!
Neked ő a dokid? Ha igen, légyszi írd meg mik a tapasztalataid!

Timcsi
Névtelen
 


Sziasztok lányok!
Én most találtam meg a babanettet és egyből kiszurtam a BMC-t.Nekem 12év után sikerült gyereket szülnöm.A BMC-be 4évig jártam és 5 lombikprogramon vettem részt.De nem a lombikkal sikerült a baba hanem közvetlen utánna.Spontán terhes lettem.Nekem is a Zeke adjunktus volt az orvosom és nála is szültem.Nagyon rendes és lelki ismeretes orvos.Ha itt szülömmeg a gyeremekem ahol lakom.Akkor lehet hogy valamelyikünk nem élte volna túl.De ő észre vette a hibát és már döntött is.A 36.héten csásszár metszéssel megszületett a lányom.Én 36évessen szültem.Most szeptemberben pedig ovodába megy:-)).Voltak gondok,hiszen dongalábbal születtet,de már az is korrigálva lett.nagyon okos és szép:-))Nekem is van tapasztalatom bőven a BMC-vel kapcsolatban.Jó és rossz is!
Köszönöm hogy írhattam:Judit
 
 


Kedves Judit!

Nekünk 3 lombikunk volt a BMC-ben, mind a 3 a Zeke adjunktusnál. Remélem, hogy nemsokára belevághatunk a 4.-be. Nagyon szeretném, ha írnál nekem és beszélgethetnénk a tapasztalatokról. Persze tudom, hogy itt is sokakat érdekel a téma, de ha megadnád a címed akkor szívesen írnék Neked vagy adjam meg én az enyémet?
Csak azért szeretném mindezt, mert ha majd sikerül a terhesség, akkor én is a Zeke adjunktusnál szeretnék majd szülni és mindvégig hozzá szeretnék majd járni.
Előre is köszönöm leveled.

Cibere
Cibere
 


JuditKép
Én még nem járok a BMC-be, de a Schöpfben a Dr Arnold László páciense vagyok, és 6 sikertelen inszem után vagyunk, ezért szeptember végén indul a lombik programunk a BMC-ben. Egyébként Arnold dokit mindenkinek csak ajánlani tudom, szív-lélek ember, de gondolom Zeke adjunktus is szintúgy.
Nem is ezt akartam itt leírni, csak azt, hogy JuditKép nagyon becsülöm, és csodálom a kitartásodat, hogy 5 sikertelen lombik után sem törtél össze. Minden elismerésem a tied, és sok boldogságot kívánok Neked a kislányoddalKépKép Én már így 31 évesen is sokszor a kétségbeesés határán vagyok, hogy évek óta nem jön össze, értelmes magyarázat, és ok nélkül, de az ilyen esetek mindig erőt adnak.

CibereKép
Neked is sok sikert kívánok, és mielőbbi babásodást.

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!
Kaptam E-mailt hogy más is ír Judit néven.Most ezután TJudit néven írok majd.

Cibere az e-mail címem:wiky64@freemail.hu.ide írhatsz nekem.
 
 


Timcsi !

Én kb. 9 éve járok az Arnoldhoz, mindkét babánk 4-5 év folyamatos dokizás után fogant meg.
( A másodikat most várjuk, 23 hetes vagyok.)
Közben sok gond volt, méhen kívüli, inszem., stb.
Szóval a dokiról csak annyit, hogy tavaly a nyaralása kellős közepén, monszun idején a reptéren állt, amikor sírva felhívtam. Kb. 10 percbe telt, mire megnyugtatott, de nem rázott le, sőt, most is várunk egy kromosz. eredményt, most is szabin van, és ő kérte, hogy rögtön hívjam fel az eredménnyel.
Azt hiszem, ennyi elég is ahhoz, hogy eldönthesd, hozzá akarsz-e menni.Egyébként aug.11-én kezd dolgozni.

Üdv

Csücsök
Csücsök
 


CsücsökKép
Hogyan sikerültek a picik ? Inszemmel, vagy lombik is volt ? Azért érdekelne, mert én hozzá megyek lombikra októberben. 100%-ig megbízom benne, emberileg nem találok semmi kifogásolnivalót, de magától a lombiktól tartok. Volt valami kimutatott oka a 4-5 év sikertelenségének ? Folyamatosan 4-5 évig gyógyszereztek ? Minden részlet érdekelne.
Problémamentes babavárást kívánok!!!!!Kép

CatEye

Cat
Kép
 
 


CatEye!

Mindkét babám spontán fogant meg, mindkettő nyaralás után pár nappal.
Egyébként anno mindkét petevezetőm el volt záródva, amit hasi műtéttel szétszedtek. Utána inszem, majd lombik a Jánosban, ami nem sikerült.Egy év pausa, és az újbóli lombikra való felkészülés első megbeszélése után mentünk volna a menseskor a vizsgálatokra, de már nem jött meg, eredmény egy 4,5 éves boszi. ( szó szerint ).
Utána 1-másfél évig nem tettünk semmit, csak nem védekeztünk, aztán először Clostylbegyt 4-5 hónapig. Közben a doki Miskolcra ment lombikozni egy évig.Petevez. átfújás, utána inszem 5 hónap, így lett egy méhen kívülim, majd karácsonyi pihenő, és februárban fogant Kiskata.
Kérdésedre válaszolva semmi kimutatható oka sem volt annak, hogy miért nem estem teherbe. Van, aki a kalaptól is, nekem 5 évente van megírva.
Úgyhogy ebben a topicban mindenkinek: csodák pedig vannak! Soha nem szabad feladni.
Nálunk ez annál inkább is igaz, mert az én párom 49 éves múlt, és azt mondta, hogy 50 éves koráig hajlandó a dobozzal szexelni, úgyhogy elég szoros volt az idő.
Köszi a jókívánságot - rám fér, mert 5,5 hete várunk a CVS eredményre, de talán már szerdán meglesz.

Üdv: Csücsök
Csücsök
 


Cateye!

Köszi a jókívánságot és én is mielőbbi babásodást kívánok Neked, illetve minden babára vágyó társainknak!!!!!!!!

TJudit!
Írjtam e-mailt! Ha lesz időd, kérlek írj!

Csücsök!
Te is megszenvedtél a gyerekeidért úgy látom. De most már remélem nagyon boldog vagy velük.
Megkérdezhetem, hogy hány évesen szültél és hogy a Budaiban ki végezte az inszemeket és lombikokat?

Minden jót kívánok Nektek Mindenkinek!!!

Üdv.: Cibere
Cibere
 


Cibere!

A nagylányomat 28 évesen szültem, most a
7. hónapban járunk és 32 éves vagyok.
Az inszemeket Arnold főorvos csinálta a Schöpf-Méreiben, a lombikot pedig Koncz a Budaiban.

Mindenkinek mielőbbi babásodást!

Csücsök
Csücsök
 


Sziasztok, azt szeretném kérdeznim, hogy mennyi az a legrövidebb idő, ami alatt összejöhet a baba? Ezt úgy értem, hogy az én dokimmal már túl vagyunk a próbálgatáson clostyn és társain és mondta menjek el a BMK ba ha gondolom. Én nem akarok ott is félévekig kezeltetni magamat ha nem muszáj.
Elképzelhető hogy rövid időn belül lesz beültetés? vagy ne is reménykedjek?

Zitta
Névtelen
 


Szisaztok, nem tudom felhívni a BMC-t mert nem veszik fel.
Nem tudjátok hol kell bejelentkezni? Milyen számon?

Z.
Névtelen
 


ZittaKép
Amit leírtál abból nem tudom megmondani. Inszeminációkon túl vagytok ? Mert a törvényi szabályozás szerint ha a terhességnek más kizáró oka nincs, akkor a lombik program előtt 6 inszemináción kell keresztülmenni. Ez abban az esetben nem kell, ha mondjuk a párod eredménye olyan rossz, hogy nem elég a homológ inszeminációhoz sem, vagy mindkét petevezetőd el van tömődve, vagy esetleg méhenkívüli terhesség miatt ki kellett venni. Maga a lombik program felkészüléssel együtt másfél hónap alatt lemegy, tehát hamar meglehet az eredménye. De arra sincs agarancia, hogy az első sikerülKép.

CatEye

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Úgy gondolom, hogy esetleg érdekelhet Benneteket az, amiről az alábbiakban írok. Talán láttátok a Babanet címlapján a Klubot szervezünk című felhívást. Ezt most megpróbáltam egy kicsit alaposabban kifejteni. Ha érdekel Benneteket/bárkit ez a kezdeményezés, szívesen fogadom.
Még csak annyit, hogy én egy másik meddőségi központban dologozom, de ez ugye nem lehet akadály.

Minden jót kívánok Nektek:
Abádi Ágnes


Azoknak, akiknek "nem jön össze", akiknek "elmegy", és akiknek hosszú évek,
komoly erőfeszítések után "jött össze",...
... a családnak, amely támogat, az orvosoknak és a biológusoknak, akik a kezelést végzik,
és az egészségügyi dolgozóknak, akik segítenek, és törődnek

Meghívunk mindenkit, érintetteket és érdeklődőket egy érdekes és izgalmas kalandra. Olyanra, amely nem rejt veszélyeket, és a valóságshowk-kal szemben ebben mindenki nyertes.
Évszázadokon át megbélyegezték a meddő nőket: a gyermektelenség egyenlő volt a becstelenséggel és az isteni büntetés egy formájával. A társadalmi szemlélet szerint ma is szégyellnivaló hiányosságuk van a gyermekteleneknek. Új problémaként merült fel a férfiak terméketlensége. Nem csoda hát, hogy a meddőséget gyakran kíséri szégyenérzet, szorongás és bűntudat. Konfliktusokat okozhat és elmélyíthet a családban és párkapcsolatban. Ezért fontos, hogy mit hisznek ma általában az emberek, de mit hiszünk mi, érintettek is: "igazi nő-e a nő gyermek nélkül", ill. "igazi férfi"-e az, aki nem apa?

Egészségügyi intézmények specializálódtak, ill. alakultak a kezelésre, és Magyarországon több meddőségi központ ér el világszínvonalú eredményeket. A "trónörökösre" vágyók mégis sok nehézséggel szembesülnek. Pl. nehéz biztosítani az anyagiakat, bonyolult megoldani az orvoshoz járást ("mit hazudjak a munkahelyen?"). A vizsgálatok és a kezelések során fájdalmakat, kellemetlenségeket is el kell viselni. Könnyen el lehet tévedni az egészségügy "útvesztőiben".

Immár 14. éve dolgozom meddő páciensek között. Rengeteg örömöt láttam, de még több szenvedést: szomorúságot, kétségbeesett kapkodást és reményvesztettséget. Láttam embereket vergődni, "utolsó szalmaszálakba" kapaszkodni. Voltak, akik a látszólag legreménytelenebb pillanatban azt mondták, hogy most nem adom fel. De nagyon kevesen mondták azt, hogy akkor is boldogok akarnak lenni, ha "nem jön össze".

Csak kínlódva, sok-sok szenvedéssel lehet megélni azt, hogy nehézségek vannak életünk e területén? Csak akkor lehetünk boldogok, ha feláldozva mindent egy cél érdekében azt el is érjük? Biztos vagyok benne, hogy Ti is sejtitek, hogy nem. Ezért
arra hívlak meg Benneteket, hogy lázadjatok fel mindaz ellen, ami szenvedést okoz.

Civil szervezet tagjaként azt igyekszem tanulni, hogy az ember képes fejlődni, változni és változtatni, nagyon sokat tenni azért, hogy boldog legyen, és hogy minden ember arra született, hogy boldog legyen. Ezt szeretném a saját életemben megvalósítani, és továbbadni másoknak. Ezért szeretnék létrehozni egy klubot, amelyben a résztvevők nem panaszkodni jönnek össze, hanem egymásnak segíteni, tanulni, tapasztalatokat szerezni, és azt megosztani. Ahol olyan, őket érintő kérdésekről is beszélgethetnek, amelyek túlmutatnak a meddőség orvosi-egészségügyi területén. Ahol a reményt nem a "Majd csak sikerül Nektek is!" szlogen jelenti. Alapvetően egy új szellemiséget szeretnénk felmutatni, amely segít abban, hogy megerősödjünk, hogy elkezdjünk az eddigitől eltérő kapcsolatokat kialakítani önmagunkkal és másokkal, hogy elhigyjük azt, hogy képesek vagyunk a változtatásra, és hogy a mindennapok szürkesége mögött rejtőzik egy másfajta valóság, ami sokkal színesebb és értelmesebb.

További információ:
Abádi Ágnes (Közösség az Emberi Fejlődésért)
abagi@freemail.hu, 06-70-282-9969
abagi
 


sziasztok csajok!

A ma megint megjöttbe szoktam írni, de most az van, hogy orvost szernék váltani, mert az enyém szerintem nem ért a
problémámhoz. Szeptemberben kiderült, hogy magas a prolactinom.
Akkor felírta a Bromót, majd egy hónap múlva abbahagyatta(én hülye
meg abba is hagytam, mert megbiztam benne). A mostani
hormonvizsgálatomon meg kiderült, hogy már nem csupán hétszeres,
hanem kilencszeres a prolactinszintem. Ja és az nem írtam, hogy ma reggel 26. napon megjött. Ami nagy csoda nekem mert az utóbbi másfél évben átlag kéthavonta menstruálok. Az orvosom szerint ez a mai is csak emlékező menstruáció, hát pedig annyira örültem neki.

Kérlek segítsetek, adjatok tanácsot, vagy orvost alánljatok, vagy ilyesmi, mert most nagyon el vagyok kenve ennyire!

Sziasztok: Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
 


Sziasztok, voltam a BMC-ben első beszélgetésen.

Most megyek majd a többi vizsgálatra. Tényleg igaz hogy már a vizsgálatoknál fizetni kell a zsebbe? És ha igen mennyit?

Muriel
Névtelen
 


Sziasztok, voltam a BMC-ben első beszélgetésen.

Most megyek majd a többi vizsgálatra. Tényleg igaz hogy már a vizsgálatoknál fizetni kell a zsebbe? És ha igen mennyit?

Muriel
Névtelen
 


Muriel!
Nem kell fizetni a vizsgálatoknál, annyira rövid egy-egy vizsgálat, hogy nem is indokolt ezért fizetni.
Mati
Mati
 


Sziasztok!
Nem tudom olvassa-e még valaki ezt a topicot, de lenne pár kérdésem.
Mi most keztük annak a vizsgálatnak a kérését, hogy meddőek vagyunk-e. A nőgyógyász E vitamint írt fel, és még egy gyógyszert, amit a menstruáció 5. napjától a 10. napjáig kell szednem. 2 menstruáción át. Utána mondta, hogy csinálnak egy átjárhatósági vizsgálatot. Ennek ez a menete? Mire számíthatok még?
A férjemet elküldte az orvos andrológushoz. Jó sokan lehetnek ilyen cipőben mert több mint egy hónapra rá kapott időpontot. Na mindegy. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de most vagyunk elősször ilyen helyzetben. A férjemnek mondták, hogy mielőtt a vizsgálatra megy 5 napig ne szeretkezzünk. Az orvosnál kell neki megtölteni egy kis üveget spermával???? Van ott olyan hely ahol ezt meg tudja tenni??? Vagy netalán vinni kellene??? Kérek valakit válaszoljon. Köszi.

Ági
Ági
 


Ági Kép

A Kaális oldalon is válaszoltam neked, hogy gyere át közénk az Anyaságról főcím alatt a megint megjött topikba.
Ott mindenki ilyen vagy hasonló problémákkal küzd, nagy a pörgés és "sajnos" több éve próbálkozó lányok vannak, akik rengeteget tapasztalattal rendelkeznek, sokat tudnak mesélni és nagyon hasznos információkat kaphatsz.
Várunk.
Edit

Edit
Kép


Kép
 
 


Sziasztok! Kérdeznék valamit, hátha valaki tudja a választ: Az "Orvos válaszol"-rovat mennyire élő dolog ezen a honlapon? Csak azért kérdem, mert az idézett "kérdés-válaszok" alatt található dátumok eléggé régiek már..2002-re datálják a legfrissebbeket is. Vagy ezek a számok valami másra vonatkoznának? Érdemes rajta kérdezni bármit is?
Nadir
 


Szia Ági!

Akárhová is jársz, mindenhol van egy kis helyiség ahová a párod elvonulhat az anyagot leadni...Nem látja majd senkiKép

Üdv, Ildi
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron