Új privát üzeneted érkezett!

meg nem tudom mi lesz, mert menni kell meg egy UH ra. Ott eldol h. kell a tukrozes vagy sem. Most azt mondta joindulatu vastagodas, kerdeztem h ezt nem kellene e tukrozni vagy mi, azt mondta nem..:(


Reginand, stimulált ciklus után, főleg hogy elég korán lett vége a ciklusodnak még így is, lehet nem is ad pontos adatokat a vérvétel. Legalábbis nálam ez volt.

próbálj kicsit relaxándi, megtalálni olyan módszereket - masszás, zenehallgatás, aromaterápia, de akár a filmnézés is jó lehet, aminek köszönhetően kicsit lazítasz a stresszen.

Mikor mész még egy uh-ra?
 
 


Notrete, a VV meg a stimuk elott volt :(
Most nem is csinaltatnek pont ezert.
Viszont a cukromrol eszembe jutott h. lehet azert volt egy kicsit magasabb ill nem sullyedt vissza  a megfelelo ertekre, mivel kaptam hormonkezelest..

csutortokon megyek ujra. Kivancsian varom az eredmenyt.

Ha minden igaz elkezdem az Aviva tornat,marc elejen.
Te  nem csinaltad?

 
 

Szia!
Értem. Nem tudom, van-e kapcsolat a cukorszint és a hormonkezelés között... Az biztos, hogy a magas inzulinszint nincs jó hatással a petefészkekre, az meg akkor magas, ha a cukor is az. Diéta tuti nem árt - most nem fogyókúrára gondolok, hanem kevesebb szénhidrátbevitelre. Viszont a stressz is megnöveli a cukorszintet :)

Aviva tornát próbáltam, de mivel gerincferdülésem van, jó néhány gyakorlatnál fájt a hátam, aztán abbahagytam. Hétfőn Béres Alexandráztam, kis comb és fenékerősítő, holnap jógázni megyek, kíméletesen.

Jaj, most úgy érzem, nagyon messze van március 25-e!!! Még a február 25 sem jött el. Másrészt viszont jó hogy kicsit újból regenerálódok lelkileg, testleg. Kell azért az 1-2 hónap "pihi".
Kíváncsi leszek mit lát majd csütörtökön. Hanyadik napon leszel akkor?
 
 


Notrete,

eszembe is jutott hogy mondtad az Avivat, bocsi

igen, tudom hogy a stress is noveli, idokozben talaltam infot, h a hormonkeszitmenyek is novelik. Mindegy dietazom, cukrosan, mar fogytam 2 kgt :)

Idokozbe meg elgondolkoztam a paleo dietan, allitolag meddosegre is jo.

marc. 25 olyan gyorsan itt lesz, hidd el! En most a febr 27. varom, megyek kineziolugushoz, Kivancsi vagyok mit fog mondani vagy mond e egyaltalan vmit.

Csutortokon a 12. napon leszek.



Ügyes vagy!
Őszintén, én a paleo diétát nem támogatom, lehet bizonyos dolgokra jó, de nem mindenkinek. lehet neked bejön, másnak pedig nem, vagy fordítva.  Igz, ez mindegyik diétára igaz lehet, meg kell találni a szervezetednek, testfelépítésednek megfelelőt. Kipróbálásra nem lehet rossz, majd írd meg mit tapasztaltál!
Lehet érdemes elolvasni:
http://azendietam.hu/mellekutak-vakvaganyok-2/

Én most már kicsit jobban vagyok, tervezem a következő 2-3 hónapot, voltam már fodrásznál, megint heti 3-4 alkalommal próbálok sportolni. Kihagytam pár hónapot az inszemek miatt is, be kell hoznom a lemaradást.

Holnap írd meg mi volt!

 
 


Andi! Igen 12.h 5.n vagyok! A klinikákon pesten! Hát remélem majd tudnak v.mit mondani a picik neméről!
 



Szia Notrete!

Köszönöm a válaszodat!

Szerinted vihetem a Kaális eredményeket? Vagy nem néznék jó szemmel?


Köszi,
szbokore

 



Szia Reginand!

Köszönöm a válaszodat!
Sajnos nekünk a Kaáliban azt mondták, hogy a férjem rossz eredményei miatt nem lehet inszemet csinálni, de a beültetéshez tökéletesen elég a mennyisége és minősége.

Köszi még egyszer!
Üdv,
szbokore
 


Notrete,

Azt modta most nem annak latja, mert nem olyan mintha polip lenne, lat ott vmit ugyanazt mint inszem elott, de a kornyeke nem polipra utal. Azt mondta inkabb csinaljunk megegy inszemet, es ha az nem sikerul akkor a hystero, en most nem kertem beutalot, de lehet megcsinaltatom, azt mondta mivel nem latja h. az lenne, felesleges lenne altatasos hysterot csinaltatni, merthogy a hystero az olyan. hanem van pesten egy office hystero, azzal megnezik, viszont csak megnezik. Ha van vmi azzal nem lehet egybol megcsinalni. Ezert elgondolkoztam h. mi legyen, mert ha van ott vmi akkor ujra. Elmegyek itt egy nodokihoz, amugy sincs, es valasztani kell egyet es megbeszelem vele az altasasosat. vagy a hatasait stb..

Igen, az fshm magas, mondta is h. nem jo :( es h. ezert jo lenne a lombik, de en megmondtam h. sajnos azt nem tudom vallalni. Nagyon elvagyok keseredve, hogy ilyen rossz a helyzet :( ugy tunik minden okes, es megsem ..  Parom eredmenyei nagyon jok szerencsere :) Lehet inkabb keresnie kene vkit akinel sikere lehetne :(

nem megyunk egyelore vissza, talan 3 ciklus mulva..nem tudom meg..

Olvastam a paleos hozzaszolaskat, ill amit mellekeltel, erdekes. Sztem is mindenkinek meg kell talalnia azt ami neki jo :)

Ja, a fulakupunkturan szurattam hormonokra is most, remelem segit. Meg a tornat is nagyon varoom! Abban is nagyon bizom, meg a kineziologusban is :)



@szbokore:


Mindenkeppen vidd, ha nem felelnek meg ugyis megmondjak.. de ha idon belul vannak akkor elfogadjak sztem.


@reginand



Köszi szépen!
 


Reginand, ha nem akarsz semmiképp lombikot, nézz utána a DHEA kezeléseknek, talán még lejjebb lehetne szorítani az FSH-t. A BMC-ben ugyan egyelőre nem alkalmazzák, de a győri Kaáliban már régóta használják ezt is a lányoknál. Hátha segít neked is. Miért vagy annyira lombik ellenes? Bármi is van a méhedben, én nem próbálkoznék addig, amíg azt nem tisztáztátok, vagy nem szedik ki. Nem csak a megtapadásnál okozhat gondot, hanem később is. Hátrányod nem nagyon lesz egy altatásos hiszterótól, cserébe viszont szépen "kitakarítanak" és tisztán idulhatsz neki a következő próbának.
 


dorkabab, koszi..Majd utananezek. Valtsak inkabb vagy lehet h. egy nodoki is tud segiteni ebben ?
azt hiszem ez nem venykoteles, nem?
Elsokent meg megprobalom az Aviva tornat..
talan meg annyira nem gazos a helyzet. a doki azt mondta spontan is lehet meg..

Miert, hat ha neked volt akkor gondolom tisztaban vagy a kockazatokkal. Nekem amugy is sok van, hozott anyag, szoval most igy meg nem.

ja, igen, ezen agyalok, de dokibacsi annyira azt mondta h. szte nem kene kockaztatni stb.. nem is kertem tole beutalot vagy javaslatot, de sztetek ha elmegyek a helyi nodokihoz es megcsinaltatom es ugy megyek vissza az gaz??
vagy mi legyen?


Sziasztok!

Reginand, igaz, lehet belülről is meg kéne nézi téged. Én úgy vagyok, ha már egy doki kezel, akkor ő csinálja a műtétet is. Majd lehet nekem is sort kéne rá keríteni, bár eddig 3 dokit kérdeztem meg, és egyik sem ajánlotta nekem, mert nem láttak semmi eltérést. ha láttak volna, tuti bevállalnám.
Én bejelentkeztem vérvételre, kíváncsi vagyok, hogy hogyan állok. Nem szokott eltérés lenni, de mégiscsak 2 stimuláción vagyok túl.
 
 


@notrete:


egyaltalan nem tudom mit gondoljak, mert a sz. vegul azt mondta ne csinaljunk mutetet , o ezt most feleslegesnek latja..
De o nem is csinal ilyet ugyhogy mindekepp ide kell elmennem, ezt mondta is. illetve meg arrol beszeltunk ugye h. van az csak kukucskalos, de nem mutet, szoval ha vmi nem stimmel akkor mutet kell egy masik alkalommal, hogy azt sem o csinalna hanem ajanlotta a rozsa klinikat. merthogy ott van ez az eljaras csak.
Ezert vagyok meglove.. O azt mondja felesleges, de annyira nezelodott hogy mit lat, hogy nem tudom nem lenne e jobb inkabb megis megcsinaltatni inkabb meg egy inszem elott mint utana..

De mivel ugye most azt beszeltuk hogy o nem javasolja, es elfogadtam, de most mar gondolkozom h. inkabb megis, lehet vissza kellene mennem hozza egy javaslatert? vagy mit fog szolna ha csak ugy megyek h. megcsinaltattam megis.. nem tudom mi az eljaras, vagy mit szolna..



@notrete:


Milyen VV re mesz? Sz. irta ki?


@reginand1pont0:


Szia!
Most ahogy olvaslak, egy másik orvos véleményét kikérném, esetleg olyat, aki tapasztalt lehet ilyenekben. És ha ő is azt mondja, hogy felesleges, akkor jobban el lehet fogadni. Simán előfordul egy jó dokinál is hogy benézi... azért az uh sem ad 100%-os infot a méh állapotáról, csak sejtet. Szerintem nézesd meg magad az is lehet hogy sima sztk-ban, vagy saját dokinál, akit találsz. Nem jó úgy elindulni egy köv. inszemnek hogy kétség van benned.

Régebben, amikor inzulinrezisztenciával diagnosztizáltak - és azóta kiderült, nincs is igazából így - 3 havonta mentem prolaktin, progeszteron, tsh stb. vérvételre. Magamtól megyek, már rutinos vagyok, táblázatba vezetem ezeket az értékeket már több éve, így van saját viszonyítási alapom. Többek között ezeket is kéri majd Szűcs, de nem tudom hogy állok 2 stimuláció után, (utoljára szeptemberben voltam) mert a stimuláció rontja a hormonképet, és nem a lombik előtt akarok azzal szembesülni, hogy valami nincs rendben. na meg azért is hogy lekössem magam :)))

Jaj, egyre többet gondolok a lombikra, és arra hogy nagyobb esély van ikrekre. Már nagyon várom a konzultációt és a lombikot, de olyan messze van az egész!

Egy ismerősöm, aki egy másik intézetbe jár, megállapították neki, hogy mindkét petevezetéke elzáródott, csak lombik lehet nekik, első sikertelen volt, most voltak konzultáción a második előtt, áprilisban folytatnák. És most kéne megjönnie.. erre pozit tesztelt, spontán ciklus után. Hihetetlen. Ezek után minden lehetséges.
 
 


@notrete:


En is igy gondolom ezt a megnezetest. Kaptam idopontot marc 19 re :) jo, mi? igy azt hiszem nem fogunk elmenni az aprilisi kezdesre..
Ami meg szoget utott a fejembe de nem kerdeztem mar vissza, hogy megnezte megint az atjarhatosagit, hgy akkor ez meg ez csinalta.. de nem fuzott hozza kommentart..Sztem ezt is megbeszelem majd a dokimmal. Ha mar megneznekigy altatassal akkor sztem ezt is megcsinalhatnak egyuttal.

Miert gondoltak hogy IR es vagy? nem volt jo a terheles? Hol iratod fel ezeket, mindig elmesz nodokihoz? vagy endosnal?
Ezen gondolkoztam en is h. mikor jo csinaltatni ilyeneket, mivel ugye volt a stimu.
Azt hiszem nem is volt most peteeresem ebben a honapban, remelem csak ebben nem :( csinaltam LH tesztet, tudod meg a maradek :) es egy sem volt pozitiv..
de volt az a vmit amit te is mondtal a multkor, szoval nem tudom..
O igen, csodak mindig vannak , a kerdes csak az h. velunk megtortenik e :)
en is hallottam ilyet a hetvegen: csaj nem volt atjarhato, lombik, aztan a lombik utan megis teherbe esett spontan- allitolag a folyadek nem urult ki a vezetekekbol es ez tovabbitotta a cuccot.. hat nem tudom van e ilyen, de most a 2. varja- spontan :)






A sógornőm is így járt. Két sikertelen lombik után spontán lett terhes.



 
 


Notrete, mit mondtal hova is jartal ez elott? Forgacs v. devai? vagy egy harmadik? :)


Forgácsban voltam.
 
 


SZiasztok, szeretném a segítségeteket kérni. Úgy néz ki, hogy márciusban kezdjük az inszemet. Sajnos túl sok infót nem kaptam a dolog menetéről. Annyit tudok, hogy ciklus 3. napján kell mennem. Segítsetek légyszi, mire számítsak a 3. napon? Gondolom, csinál egy UH-t meg lesz labor. Mikortól kell kezdenem szúrni az injekciókat? (sajnos arról sem beszéltünk, hogy mit javasol. nem mondta és meg nem mertem kérdezni :(..) Várhatóan hanyadik naptól kezdik ellenőrizni a peteérést UH-val? Milyen gyakran kell visszamenni UH-ra? (bal oldali ciklusban általában 18. napon van ovulációm, jobb oldali ciklusban mostanában normalizálódni látszik, 14-15. napon van tüszőrepedés)
Az inszem napján mire készüljek? Annak mi a menete? Kell vinnem valami extrát?
És mi a menet inszem után? Kell-e feküdni/táppénzen maradni pár napig, vagy nyugodtan dolgozhatok? Menni kell 18-21. napi vérvételre? Aztán meg a végén tesztelni?
És még egy: olvastam több helyen, hogy sokan aggódnak, hogy mire az inszem megtörténik esetleg már megrepednek a tüszők... ez azt jelenti, hogy inszem előtti napokban nem szabad együttlenni? (mert ha szabad, akkor végülis ha az inszem késik is, az együttlétből is lehet valami :)
Ne haragudjatok a sok kérdésért... köszi előre is minden segítséget!
Ja és még egy jut eszembe: ha esetleg nem sikerül az első, akkor lehet rögtön a következőben a második? Akár - ha szükség van rá - egyhuzamban végig lehet csinálni mind az 5-6 próbálkozást? Vagy ki kell hagyni néhány ciklust néha?
Köszönöm!!!
 


meg is mondta a doki h. inszem mehet? Ha igen, akkor mar nem lesz VV a 3. napon , legalabbis nekem  nem volt..
Aztan 3.napon UH, Huvelyi, megnezi mi az ujsag. Es felirja a gyogyszert amit szurni kell a hormonertekeid alapjan sztem , mert nekunk sem egyformat adtak elsore sem. Kapsz egy kezelolapot, hogy mit hanyszor kell szurni, ha nem tudod hogy kell, lent az foldszinten a noverek megmutatjak, nagyon rendesek.
En azt javaslom h. ott valtsd ki  a gyogyszertarban a deli gyogyszertar joval dragabb..
Es nyilvan az ertekeid alapjan  hiv vissza: en az elso inszem elott 2 UH n voltam az elso utan es az inszemek elott. A masodiknal mar csak 1szer kellett ismetelni.
Ez alapjan meg megmondjak kell e tovabbi loves, mennyi stb, ismet megkapod a lapodat, amin minden rajta lesz.
Tovabba inszem elott kapsz egy info lapot- kell kontos haloing papucs!
Ja es amire keszulj: jo adag turelem! Fontos, parod reggel le kell adja a mintat, neked 10-11 korul kell megjelenni ha nem egyutt mentek esetleg, de meg igy is varni kell sztem, attol fuggoen mit az aznapi program.
Inszem utan meg pihi ott, 20-30 perc, ha lehetoseged van akkor tobb- zarojelentes, akkor meg kapsz instrukciokat, arra vonatkozoan hogy mit kell tenni, mit lehet es mit nem, hogy tesztelj vagy sem.
Nalunk ( szucsdoki) az eljaras eddig: inszem utan osszebujas este- na aztan utan mar nem! Utrogestan- majd 17-18 nap mulva teszt ha nem jon meg, na nekem ilyen nem volt ez a resz annyira nem tiszta. de ha megjon akkor is kell teszt..
Ja , inszem elott3-4 nap ne legyen mar osszebujas, ha 3 nappal elotte meg egyutt vagytok es esetleg megreped attol meg sikerulhet spontan is.. Doki mondta nekem is, emiatt ne aggodjak.

Hogy mennyit kell kihagyni azt hiszem ez dokifuggo. Nalunk 1 ciklust kihagyunk.
Viszont ha kerdesed van mindig tedd fel a dokinak, keszsegesen valaszol. Nekem mindig elmagyarazta ha kerdeztem vmit.

Sok sikert!



Nagy-nagy köszi, Reginand! Millió hasznos infó :)
Igen, túl vagyunk a vizsgálatokon és abban maradtunk, hogy ha ebben a ciklusban nem jön össze a Kis Csoda, akkor következő ciklus 3. napján menjek és kezdjük.
A szurikat már 3. napon kezdenem is kell? Azt nem tudod véletlenül, hogy az ottani gyógyszertárban tudok-e kártyával fizetni? (részletkérdés, tudom, de általában nincs álam komolyabb összeg kp-ban)
Inszem után kell esetleg azzal számolni, hogy 1-2 napot itthon kell lennem? (nem szeretnék, de ha kell, hát kell, megoldom..) Maga az inszem egyébként mennyire kellemetlen? Kb. mint egy átlagos vizsgálat vagy annál rosszabb? Hanyadik napokon kellett menned UH-ra? Egyébként Neked befolyásolta a ciklusodat a sok szuri? Arra gondolok, hogy ugyanakkor van kb. tüszőrepid, mint amúgy volt, vagy felgyorsítja a történéseket a sok hormon?
Nagy köszönet még egyszer!
 


@csopke78: Akkor sorjaban :) Altalaban igen, ill nekem mindig akkor kellett amikor mentem az elso nap. gondolom ez attol is fugg hogy milyen az allapotod ( en pl a 2. inszemnel 4. nap mentem ugy jott ki) igen, lehet, ez nekem is fontos kerdes szokott lenni :) otthonmaradas? erre nem tudom a valaszt, nyilvan ugye nem mindegy mit csinalsz.. emelgetni, megeroltetni magad szigoruan tilos. En az elsonel mentem melozni, a 2. nem, egyik sem sikerult :) irodaban dolgozom. Ez a te dontesed, de a papirodra ra lesz irva h. javasolja a tpre vetelt. de hogy meddig? nem tudom en csak 2 napot voltam otthon, de ugye az csut.pentek, tehat volt 4 napom.. nekem nem esett annyira jol, de van akinek nincs semmi erzese :) Alt. mint egy rakszures. Az hogy hanyadik? nem tudom, egyentol dokitol fugg sztem.. meg az elozetes hormonvizsgalatodtol :) egyebkent az elsot sztem nem, a masodikkal vmi gaz lett. es most irto kivancsi vagyok mi lesz most ami stimu nelkuli ciklus. Es ezek szinten egyeni dolgok, mindenkinel maskepp van. Ugy ertem h mi is voltunk ott lanyok inszemen aki 14, 13 v 12. napon volt. Amugy meg epp olyan vagy mint en, es csak azt tudom mondani neked mint nekem mondtak a tobbiek : ne gorcsolj ra ennyire ! :) tudom, jo tisztaban lenni vele hogy mikor mi tortenik, de neha jobb a tudatlansag


@csopke78:



Szia! nagyjából Reginand mindent elmondott. Én még azon agyaltam az első uh előtt a váróteremben, hogy az egész gyakorlatilga hogy működik, pl. tudtam hogy lesz ultrahang, és felírja a szurikat, de kb ennyi volt. Én Szűcs dokinál vagyok, nem tudom te kihez mész majd. Ha ugyanoda, akkor lehet érdemes ezt leírnom neked: Amikor ott ültem és hívták be sorra az előttem lévőket, azon agyaltam, ha be kell mennem az öltözőbe rögtön le kell-e vetkőzni, vagy először dumcsi az orvossal és utána lesz uh... Szóval hogy egyértelmű legyen neked: ha szólítanak, be kell menni az egyik megüresedett öltözőbe, magadra zárod az ajtót, mert előfordul, hogy véletlenül más lány eltéveszti és rád nyit (én már jártam így), levetkőzöl, és várod, hogy a nevedet mondja az orvos. Ha hív, akkor bemész, felpattansz a vizsgálószékre, megnéz uh-n mi a helyzet. Ezután visszamész az öltözőbe, felöltözködsz, kinyitod a váróterem felé az ajtót, hogy az utánad lévő is be tudjon utánad menni, te pedig a vizsgálószobán keresztül bemész a dokihoz, ahol adja a receptet és elmondja a részleteket. Kártyával lehetett fizetni a kórházi gyógyszertárban, amikor utoljára voltam, akkor pont az egyik elromlott, de volt másik pénztár.

Nekem a 14. 15. ciklusnapon van peteérésem, de az elmúlt 5 inszemből 1 volt a 15. napon, 3 a 13. napon, és 1 a 12. napon. A stimláció miatt változhat a peteérés ideje, főleg hogy ebben az esetben nem magától fog megrepedi a tüsző, hanem a tüszőrepesztő injekciótól. Én csak aznap maradtam otthon, másnap már dolgoztam, azt mondják, hogy inszem után ugyanúgy lehet csinálni a dolgokat ahogy szoktad, persze ne erőltesd meg magad, ne emelj súlyokat és a rázkódásos mozgásokat hanyagold pl. sport esetében a futást, ugrálást.
 
 


Ja, és maga az inszem kb. olyan mint egy sima vizsgálat, sőt, én még annyira sem éreztem.
 
 


Notrete, Reginand - rengeteget segítettetek! Köszönöm! 2 kérdésem maradt még: :) csinálnak-e labort az egész folyamat alatt valamikor? Valamiért én arra számítottam, hogy ugyanúgy, ahogy elvileg egy Clostys ciklusban illik, követik a dolgokat laborral is és néznek hormont 3.napon meg a ciklus második felében is, de eddig ilyesmit nem sokat említettetek.
A másik kérdésem az UH követés - átlagosan hányszor kellet UH-ra mennetek? Megint csak a Clostyis ciklusból kiindulva gondolnám, hogy olyan 10.nap körültől két naponta nézegetik a dolgokat, de nem tudom, hogy így van-e.
És ha jól értem, az inszem uán tulajdoképpen már nincs teendő, csak majd a végén tesztelni, lehetőség szerint pozitívat :)
Notrete, Neked is úgy volt, hogy kihagytatok mindig egy ciklust az inszemek között?
köszi még egyszer és szorítok Nektek is!
 


@csopke78:


Nem nezik, nincs laborozas, sztem talan egeszen addig amig at nem alltok inszemrol lombikra. Vagyis ez egy nagy kerdes nekunk egyelore. Nekem a 2 inszem alatt egyszer sem csinaltak VV t, es most hogy mehetnek a 3. ra most sem kertek.

UH-t nem tudjuk megmondani: nekem az elsoben 2x kellett a 3. nap utan ( 9 es 11.nap)
a 2. nal csak a 10. napon. Sztem ez dokifuggo is, meg toled is fugg h. reagalsz.

Neki is ugy volt, de mindketten Szucs dokinal vagyunk. Ha mashova fogsz menni ott eltero lehet.

igen, jol erted , inszem utan nincs mas teendo, mint hasznalni a huvelygolyokat, utrogestan, vagy attol fugg a te dokid mit ir fel,  es pozitivat tesztelni.




Köszönöm Reginand! Befejeztem, tényleg nincs több kérdésem :)
 


Notrete, megvan neked meg az Avivas konyved?
Nincs a boltban  , talaltam aprodon, nem valaszolnak :( viszont megvan letoltve ,d e csak a 66 ig oldalig..


Sziasztok,

kerdesem lenne hovel kapcsolatban:
elkezdtem merni mivel tartottam attol h. vmi nincs rendbe az ovulacioval ill sargatesttel.

23-an leesett 36,6 ra ami atlag nalam, majd hetfotol megindult felfele: 36,9-37 kozott mozog azota is, tehat tobb mint 5 napja. Akkor ez azt jelenti h. a sargatest okes, es volt ovulaciom?

Koszi
R


Sziazstok!
Reginand, sajnos már nincs meg. :(
Hőmérős kérdésedre válaszolva, nagy valószínűséggel volt peteérésed, de az még nem azt jelenti, hogy teljesen jó a sárgatested. Előfordulhat, hogy felmegy a hőd, progesztronod is van, melyet a sárgatest termel, de az gyorsan lezuhan, kb 7-8 nap után, és megjön a menzesz, azaz nem tudja fenntartani a ciklust, és ha be is ágyazódott valami, nincs elég mennyiség hogy fenntartsa a méhnyálkahártyát, és megjön a menzesz. Fontos, hogy 10 nap legyen az ovuláció és a menzesz között (a pecsételéseket is beleszámolva), mert az azt jelenti hogy nagyjából minden OK.

csopke, igen, mindig van 1 hónap szünet, mert csak akkor ürülnek ki a hormonok a szervezetedből. Ahol én kezdtem a másik intézetben, ott egymás után havonta is lehetett, az azt eredményezte, hogy túlstimulálódtam, és nem lehetett megcsinálni az inszemet, mert a 2. inszemnél 7-9 tüszőm volt, pedig a Closty tabletta normál szedésének felét kaptam.

Hormonvérvétel azon kívül, hogy a konzultációra vittél viszonylag frisset, nem fog kérni, majd csak lombik előt, valsóízű, de azt még nem tudjuk. Ha persze lát valami eltérést, vagy nem akarnak érni a tüszőid, lehet elküld vérvételre, nem tudom.

De te kihez mész?

Én a 4. napon voltam először uh-n, akkor az első szurit ott beadta a nővér miután kiváltottam a szurikat, majd a többit magamnak 6 napon keresztül, majd a 11. napon kellett mennem kontrollra, ekkor ha elég nagyok, nekem 20mm-esek voltak a tüszők, rá 2 napra, a 13. napon volt inszem. Ha a 11. napon még nem lettek volna elég nagyok, akkor valószínű 1-2 nap múlva megint mennem kellett volna kontrollra, és utána 2 napra lenne az inszem. A 2 nap azért tuti, mert a tüszőrepesztő beadása után 36-40 órával van a tüszőrepedés, és a szurit este kell beadni, így harmadnap délelőtt van tüszőrepedés, amikor a katonákat felteszik.
 
 


Notrete,
koszi, a konyvet is meg a homerozest is :)

Ami azt illeti az ovulacio meglete jobban erdekelt, de ma vagyok dpo9 es meg nem esett le a hom, illetve nem tudom h. most megbetegszem e, mert reggel arra ebredtem h. faj a jobb madulam, inkabb olyan mint amikor kiszarad a szam, es attol. De nem tudom. A hom nagyon felment reggel: 37,25 korul volt ( azert korul mert 37,2 nel tobb, de 37,3 kevesebb es nincs berovatkolva rendesen)
Eddig meg a progeszteronnal nem volt bajom, mindig max ertek alatt volt egy kicsivel de persze nem lehet tudni :)

Soha nem homeroztem meg betegseg allatt, vagy igy, de betegnek nem erzem magam..



Azt hiszem kibabraltam magammal homeres teren: tuti elromlott vagy nem is volt jo: vettem nemreg egyet a digitalis helyett, utaltam h. csipog..
de ez meg ugy tunik nem jo.. egyfolytaban 37-37,2 t mer egesz de.. pedig nem erzem magam rosszul, semmi tunetem nincs.. jo a torkom erzem, de semmi levertseg, pedig meg szoktam erezni, mar a 36,9 is..
Persze ez egy higanymentes analog.. el fogom dobni..

Igy azt hiszem a gorbem is ervenytelen..


Szia Notrete, köszönöm Neked! Most, hogy mondod, tény,hogy a zsinórban második clostys ciklusomnak nálam is csúnya vége lett. Folyadék, 70x50-es petefészkek :( és hát nem voltam jól... Azon az egyen gondolkodtam, hogy ha minden második ciklusban van stimu, akkor mindig ugyanazt az oldalt stimuláljákt tulajdonképpen? Már ha abból indulunk ki, hogy elvileg felváltva van peteérés a két oldalon... persze ez így biztos nagy hülyeség... a beadott szuri nyilván nem tudja,hogy  jobb vagy bal oldalon kell-e hatnia :D. Ti hogy emlékeztek, mindig ugyanazon az oldalon volt inszem alatt tüszőrepedéstek?
 


@csopke78:


Nekem egyszer egyik majd a masik oldalamon voltak a tuszok.



@reginand1pont0:


Küldj egy email címet priviben és átküldöm neked az Avivát :)

Drukklok, h amiatt legyen magas most a hőd, mert babás vagy

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


csopke, nekem többségében mindkét oldalon volt tüszőm párhuzamosan. Talán most a legutóbb volt az, hogy csak 1 tüszőm érett meg, és az a jobb oldalon volt, de ezelőtt legalább 2 vagy 3 tüszőm volt, és egy hónapban nemcsak az egyikben értek, hanem egyszerre mindkettőben.
Egyáltalán nem szimmetrikus hogy egyszer jobb, másszor a bal oldalon van a tüszőrepedés.

Reginand, én is drukkolok. Amúgy nekem mindig 37,0 körüli érték, ha már megvolt a tüszőrepedés.... ma reggel mértem, és 36,4 a 21. napon. :( Szóval vagy nem volt még tüszőrepedésem, vagy elégtelen a sárgatestem... de egy stimulált hónap után simán lehetséges. Majd a következőben jobban megy majd.

 
 


Koszi Lanyok, de tuti h. vmi betegseg volt, tegnap ittam egy neocitrant,ma mar normalizalodott 36,9 re:) ( mindkettovel megmertem :))
Sztem ma nem jon meg, bar volt mar ilyen, es erzem is kicsit a derekamat mar.. pedig ugy orultem h. most nincsenek mar kozepidotol a fajdalmak. Viszont nincs mellfajdalom :) ill neha mintha lenne, de nem allandosul, ez jo azt hiszem :)
Viszont a holnap eselyes, karikas a szemem, azt hiszem..

Notrete,
Nekem eddig 36,8-37 ig volt minden :) de veguls a lenyeg h. coverline folott legyen :)

Sajnalom :( melyikre tippelsz leginkabb? En is ezert kezdtem el merni h. lassan a stimus honap utan hogy alakulnak az ertekek. Mivel ugye nekem az elozo inszemes honapban nagyon koran megjott.

Sztem is jobb lesz a kovetkezo! Nem is lehetne maskepp :)


Sziasztok!
Reginand, Én a stimu miatti alacsony progit gondolom, volt már ilyen.

Viszont képzeljétek, ma felhívtak a BMC-ből. Irénnel beszélhettem, sajnos nem mehetek március 25-én a konzultációra. Szűcs doki szabadságon lesz másfél hétig, így kértem egy újat, április 7-én megyek. Annyira nem probléma, mert még elméletileg ugyanabban a ciklusban leszek, a 12. napon lettem volna, így meg a 26.-on leszek körülbelül.
 
 


Reginand, azért jó, hogy visszament a hőd a "normálisan magas" hőre. Hátha azért mégsem jön meg.

Amúgy az én mellfájdalmam sem jött elő... emiatt is gondoltam úgy, hogy nem volt peteérésem vagy nem jó a progeszteronom, mert a tüszőrepedéstől vagy a magas progitól mindig fáj...

 
 


Notrete,
nem tudom nekem nem faj ugy ahogy szokott, neha mintha ereznem de aztan megsem.. pedig a ho alapjan volt ovu.. es ma volt a 10. nap, tehat eleg jo mar ez :) persze meg azt a 4 napot ki kellene birni.

Stimu miatt leesik a progi? azt hittem h. az ha jo, akkor jo.. de mit csinalnak azokkal akiknek eleve alacsony a progiszintjuk? tobb utro?

Ejha, csinalnak ilyet? Remelem azert minden jol alakul, vegulis ha igy lesz a ciklusod, meg jo lehet.


Jo reggelt,
ma megint 37 volt..es jonnek a gorcsok is.. :(
viszont vasarnap aviva:) alig varom:)
tegnap csinaltam magamnak ujfajta kenyeret !:) glutenmentes, nem is annyira rossz:)



@reginand1pont0:

Ne éld bele magad, de eléggé esélyes a terhesség most :)
Az Avivával én most várnék, előbb tesztelj egyet, ne kockáztass!


Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 








Akartam kerdezni, hogy az mitol fugg hogy magasabb a lutealis ho egyik ciklusban mint a masikban? lehet ebbol vmire kovetkeztetni? olyanra gondolok hogy magasabb a progiszint, dupla ovu..
vagy ciszta?

ja, mondta a talpmasszor is h. nem volt e cisztasodasom, mert a bal feszek mintha nagyobbodott lenne, de mondtam neki h. eddig meg nem mondtak ilyet soha.
Gondolom Sz. doki mondta volna a legutobbi kezelesen, nem?
ja tuti mondta volna, mert gondolom ha lett volna nem kezdte volna a kezelest a kov. ciklusban, ugye?

na mindegy, ebbol a ciklusbol meg maradhatott vissza ilyen..
Szoval Andi, nem elem bele magam! :)

majd kesobb, aviva utan! :)
Mondtam a csajnak hogy ilyen hataron leszek mondta h. okes, majd szol mi az amit nem csinalhatok.

De eleg vicces lenne ugy elmenni h. sikerult! :)


@kataigika:


Mi volt a genetikai uh-n?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


37

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron