Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy valaki szült Schmitt Magdolna szülésznőnél? Ha igen, milyenek vele kapcsolatban a tapasztalatok? Köszönöm előre is a válaszokat
mandym
1201 Budapest
 
 


Sziasztok! Tud valaki információval szolgálni a kórházról, hogy hogyan működik itt egy szülés, kell-e dokit fogadni, és ha igen, akkor van olyan doki, aki nem egy vagyont kér? Én igazából csak szülni mennék a kórházba, de a terhesgondozás a lakóhelyemen is megfelel, viszont ott nincs megfelelő doki a szüléshez. Köszi előre is!
 
 


Szia Cranbi!

Ha nem vagy körzetes, de beindult szüléssel megjelensz egy szülészeten, akkor kötelesek ellátni (pl. épp pesten vagy). Úgy tudom, már nem lehet azt csinálni, hogy szülésznőt felfogadsz előre, de orvost nem (? valakinek info???). Tavaly, mikor a kicsit szültem, volt erről szó. Ha csak úgy beesel, vagy körzetes vagy, az ügyeletes orvos lát el (leginkább a szülésznővel fogsz találkozni, orvos kb. 2x néz rád, ha minden rendben megy, meg stoppol, ha kell).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Cranbi: egy honapja szult a baratnom aznistvanban, csak szulesznot fogadott es ugyeletes dokival szult, ugyhogy gondolom meg ma is el a lehetoseg.
 


Sziasztok!

Június 17- én programozott császárom lesz az Istvánban. Kisfiamat 18 hónapja szintén ott szültem, indítással, majd keserves és nagyon nehéz vajúdással császárral végeztük. Most a kis korkülönbség miatt a fogadott doki (dr. Gasztonyi, imádom  ) rám bízta, hogy megpróbálom- e vagy császár, és így döntöttünk. Szerintem a varratom sem bírná, Bálint 4020 gramm volt, Ádám se lesz kicsi.

Pár kérdés:

Ugye az Istvánban nincs beöntés császár előtt sem? :D  Álmatlanul forgolódom emiatt napok óta  Bálintnál nem volt, 14 óra vajúdás alatt nem ettem, meg nyilván nem állnak neki beöntést csinálni ennyi kín után. 

Ha minden szép és jó, hány nap múlva engednek ki? 18 hónapja szültem de nem emlékszem  Szerdán lesz a császár, szombat vagy vasárnap fognak kiengedni szerintetek? (Bugyuta kérdés lehet, de nagyon aggódom a kisfiam miatt, bele fogok betegedni nélküle 3-4-napig. Persze behozzák majd őt, meg ott lesz Ádám, új baba, de akkor is, nagyon félek hogy bírom majd nélküle  ) 

Alapítványi szobára még minidg ugy kell pályázni? Aznap amikor a szülés van? És progi császár elején nem írhatják be már 36. héten mondjuk, hogy a mienk az egyik alapítványi szoba júni 17-től? Mindenképp szeretnék alapítványi szobába menni, Bálintnál nem mentem és megbántam  Mennyibe kerül most?

Bálintnál volt szülésznőm, mert ugye sima szülést terveztem, és ott is volt velem egész nap. De így, hogy császár, gondolom felesleges szülésznőt IS fogadni. 

Köszi előre is a válaszokat! 



Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Szia! Ha Szerdán lesz a császár akkor ahogy te is írtad szombaton de leg később vasárnap mehettek haza.(persze ha minden rendben) Be öntés nincsen.

Kép
zuzmo4
Érd
 
 


Szanita, gratula a kistesóhoz! dr. Gasztonyit mi is imádjuk még mindig :) Valamelyik szülésemnél azon duzzogtak a nővérek, hogy azért nem lehet bejutni az alapítványi szobába, mert az egyik doki (nem a miénk, rákérdeztem) folyton előre lefoglalja a szobát a programozott császárosainek :roll:. Tehát lehet előre foglalni, kérdezz rá a dokinál, de lehet, h ő nem vállalja fel ezt a kórházban (?)
Gatyát felkötni, 18 hónapos korkülönbség nem gyaloggalop, tapasztalatból mondom :D Nálunk bevállt, hogy a nagy(ok) bejöttek, és imádták a kicsit a folyosón tologatni a kiskocsiban (oké, összevesztek, ordítottak, én meg totál para voltam, hogy felborítják a húgukat :lol:). De mindenkinek büszkén mesélték utána, és hosszan játszották otthon. Amikor a második született, akkor a "nagylány hozta haza" ez irtó jól jött ki, mert így vele is foglalkozni tudtam az úton, megvolt a "visszakapom anyát" szertartás. (harmadiknál már nem vállaltuk be az extra tortúrát).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


@enn<3:


Szia! Ha még aktuális, akkor Kassai Enikő megfelel az igényeidnek. :) Joszules.hu a weboldala.

Kép
 
 


Sziasztok! Spiesz Anna szülésznőről szeretnék gyűjteni friss információkat, hogy milyen, mennyire hagyja a szülést természetes medrében folyni vagy mennyire sietteti. Szeretnék burokrepesztés, oxitocin, gátmetszés nélkül szülni, és őt ajánlották nekem. Ki mit tud róla? Magáról a kórházról is érdekelne minden friss információ. Köszönöm!!!
borabora85
Kiskunfélegyháza
 
 


Szia borabora!
Adott szülésznőt nem ismerem (aszem :) ).
Én úgy tudom, gátmetszés kórházi szinten NEM rutin, vagyis tényleg csak indokolt esetben csinálják (engem nem vágtak, kétszer repedtem, egyszer sikerült a gátvédelem). Oxitocinra szintén van protokoll, hogy mikor mehet (én le tudtam beszélni a szülésznőt, persze konzultált a dokival, amikor az első szülésnél adni akart. Másodiknál is a protokoll szerinti idő után 2 órával kezdték csak el adni. Nálam amúgy nem hat - ilyen is van :wink:). Burokrepesztés sztem nem rutin... legalábbis nálam csak orvosi konzultázió - főorvosi engedély után repesztettek (fent repedt meg a burok, órák óta csurgott a zöld magzatvíz, ezért kellett lent is megnyitni). Szülésindításnál is főorvosi engedély kellett a burokrepesztéssel indításhoz, ezért gondolom, hogy nem rutin (10 nap túlhordás után indítottak, elvben 1 hét lenne a rutin). Rákészültek a repesztésre, majd mikor már elővették a steril eszközöket, hopp, magától megrepedt a burok :D Megijedt :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


@rekuja:


Szia! Köszi a véleményed! :)Megnyugtató!
borabora85
Kiskunfélegyháza
 
 


Sziasztok, friss élményeket irna valaki a korházrol? Dr Hetényi lesz az orvosom ugy néz ki. Szülésznöt mindenképpen szeretnék majd választani. Hét éve császárral szültem, de azt olvastam, itt nagyon támogatják a császár utáni természetes szülést. A látogatok itt is a folyosorol nézhetik a babát?

Lilypie Maternity tickers
era78
Budapest IV. kerület
 
 


@era78:


Szia!
Sajnos nincs friss infóm, talán októberben lesz ;-)
A gyerkemágyas szobákba az én időmbe a látogatási időben nyugodtan be lehetett jönni.
Régebbi infókat viszont szívesen megosztok, remélve, hátha olvassa vki olyan is a fórumot, akinek frissebb infói is vannak.
Az első gyerkőcömet, Gabót, 2013.08.23-án szültem programozott császárral az Istvánban, ügyeletes orvos, ügyeletes szülésznőnél, ugyanis a fogadott orvosom, amki mellesleg Bajtsis, a 35. héten faképnél hayott. Ismerős irányított Pop Andreához, aki érthető okból nem vállalt, hanem Józsa Andrea szülésznőt ajánlotta, aki nagyon kedves volt velem. Ő volt aki a 28. hét óta először kért uh-ot és kiderült, h farfekvéses a gyerek. Andi javasolta, h próbáljuk meg a fordítást, bár sok reményt nem fűz hozzá, mert akkor már a 37-38 határán voltam.
Javaslatára nekivágtunk, de ezt iszonyatosan megbántam. Embertelen dolog ez az eljárás. Végül a nap amikorra kiírtak prog.császárra nem volt jó az Andinak, így kerültem az ügyeletesekhez. A doki nevét előtúrom majd szívesen, mert senkinek nem ajánlom. Abból aszülésből 2 jó élményem volt összesen: Hanna mint ügyeletes szn és az aneszteziológus, aki úgy adta az érzéstelenítést a rettegésem ellenére a gerincem mellé, h jóformán észre sem vettem.
A másodikamat 2014.07.28-án érkezett, szintén Istvánban, szintén programozott császárral, és szintén ügyeleteseknél. Hanna nem tudott vállalni, és így inkább nem kerestem senki. A régi SZTKss dokihoz jártam a gondozásra, illetve a Gyálra költözéssel egy szuper jó védőnőm lett. De a lakcímemet nem változtattam meg, így területileg illetékes volt az István.
Gyerek szempontjából is vegyesek az érzéseim.
Gabó nagyon sírós gyerek volt. szerintem túl korán bontották a babaházat meg felette, véleményem szerint korai volt a 39.heti császá. Előtte egyetlen görcsöm sem volt, így gyakorlatilag kicipzárolták belőle, és ez a mai napig trauma a számára. 11kor kerültem be a szobába. Feltettek egy olyan ágyra, aminek az ágylapja 0,5 cmrel kisebb volt mint a keet, így vmelyik oldara hatalmas robajlással becssúszott.
11:45kor tették először rám a gyereket, majd apát 12kor elzavarták a kórteremből a kötelező 12-15 között csendes pihenő miatt. Szuper volt ahogy fejmozgatás nélkül próbáltam a gyereket visszahúzni magamon, viszont szoptatást nem mutatták.
2013-ban nonstop ott volt a gyerek, miközben fel sem bírtam kellni az ágyon, ugyanis nem volt kapaszkodója. Így végül törökülésben töltöttem az éjszakát, karomban a gyerekkel, mert csak akkor nem bömbizet a csöpségem. Majd másnap jól összekaptunk a csecsemőssel, h anyuka miért hisztizik, tegye mellre a gyereket, majd lesz teje. Ekkor volt 32 órás a gyerek, és még egyetlen csepp tejet sem bírtam sem én, sem más nővér kifacsarni magamból. A gyerekkel végül úgy menekültünk haza.
De szerencsésnek mondhattam magam, mert apa bejöhetett, és így vmennyit tudtam pihenni 2. nap.
Végül kiderűlt, h tele van mindkét mellem cisztákkal, amik lezárják a tej útját. .....
Ennek ellenére a 2. babót is ott szültem, azon az elven, h legalább ismerem a rendszert.
vittem be magammal cumisüveget, tápszert, babavizet, h ha minden kötél szakad, a ygerek akkor is enni fog. Hála az égnek, volt annyi tejem, hogy 2-3 napot kihúzott Viki baba vele, végül ő is tápis lett, mert a tejbőségem 120 ml/nap volt két mellen összesen. :-( Érdekes módon 11 hónappal a tesó után már bevették éjszakára a gyereket, ha kértem, amíg nem volt szükség a helyére a frissen érkezőknek, vagy nem kezdett el a pocakja miatt tombolni. LOL
A vikivel bent lévő arab dokit kedveltem, bár nem volt extra figyelmes, viszont a munkáját elvégezte korrekten.
De az aneszteziológus... na őt a mai napig elküldeném a francba. A "kedves" egyén 2x bökött meg, és ennek köszönhetően akkora migrének kerekedett, h 4 napig embert is alig bírtam elviselni magam mellett. Hála a csöppömnek, ő nem sokat igényelt belőlem, csak h a mellem a sszájában legyen ;-)
A migrénre az egyetlen orvosság napi 2 nagyon tejes kávé volt.

Most még nagyon az elején vagyok.
Így én is szívesen vennék friss tapasztalatokat az Istvánról.

Ui: jut eszembe. Ha azóta ezen nem változtak, akkor a pici buksijára mindenképpen érdemes sapkát tenni a születés után, mert a folyosó a szülőszoba és a lift között nyári időben nagyon huzatos.

Kellemes készülődést a kistesóhoz ;-)
heedy
Gyál
 
 
 


@era78:


Szia, nekem Hetényivel nem volt jó élményem. Ő volt ügyeletben, amikor beestünk szülni, (és egy Furka Ágnes nevű fiatal doktornő), épp hogy el tudták kapni a gyereket. Csakhogy utána a szülésznők öt perc eleltével elkezdtek idegelni, hogy mikor jön már ki a méhelpény, mert különben el kell altatni. Az "arany óránk" abból állt, hogy ötpercenként bejöttek, és stresszeltek, meg nyomogatták a hasamat, aztán fél óra elteltével beviharzott Hetényi, bemutatkozott ( a többiek mellesleg egyáltlaá nem), azzal nekiesett a hasamnak, és teljes erőből gyömöszölni kezdte, ott kiabáltam, hogy legalább a rajtam fekvő gyereket hadd adjam oda az apjának :O Hiába kértem, hogy várjon egy picit, hogy lelazuljak, félresöpörte a kezemet, és úgy dögönyöhzött, hogy attól már kiabáltam a végén. Ezerszer rosszabb volt, mitn a szülés. Persze ezek után a lepény nem jött ki, be is vittek a műtőbe, de úgy, hogy egy büdös szót nem mondtak arról, hogy mégis mi vár rám. Ott pánikoltam, hogy mekkora műtét meg hogy órákig aludni fogok, csak a műtősfiú volt kedves végül és világosított fel, hogy tíz perc az egész, és utána már vissza is kapom a babát. Aztán elárulták, hogy a lepény le volt ám válva, csak a méhjszáj zárt vissza teljesen. Nem csodálom, mit mondjak.
Az ügyeletes szülésznők egyébként Böszörményi BEa és Böröndi Zsuzsa voltak.
 
 


Jajj csajok, sajnálom. Olyan nehéz ez a kiszolgáltatott helyzet, nem tudni, mi hogy lesz, és akkor még ezek pluszban :( föleg ezen az osztályon kellene az emberség, a pár jo szo, ami sok eröt adhat.
Gratulálok a kisbabákhoz! És kivánom hogy mielöbb kiheverjétek a rossz emlékeket!

Lilypie Maternity tickers
era78
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok! Én dr.Székely Istvánnál fogok szülni. Szülésznőnek Pruha Krisztinát ajánlotta. Vélemények orvosról,szülésznőről?
manatus88
Pilisvörösvár
 
 


Sziasztok!
Éppen 6 hete szültem az Istvánban, Pruha Krisztina volt a szülésznőm. Ha háborítatlan szülésre vágysz/készülsz, nem ajánlom. Annak ellenére, hogy előzőleg úgy egyeztettünk, minden beavatkozás előtt konzultálunk, nem ragaszkodnak a kőbe vésett protokollhoz, nálam az összes létező irányelvet követték, Krisztina pedig semmiről nem szólt előre, sem az oxytocinról (a branült igen hamar bekötötte egy másik szülésznő, így nem volt nagy kunszt a tudtom nélkül hozzácsapni az oxyt...), sem arról, hogy katéterrel segít majd a pisilésben. Nem engedte, hogy felkeljek, csak bizonyos időközönként, a szülés közeledtével pedig egyáltalán nem - annak ellenére, hogy az ügyeletes doki sem tartotta indokoltnak a folyamatos ctg-t (az, hogy miért nem volt ott a fogadott dokim, egy külön történet...). A végén hátonfekve, úgy, ahogyan anyáink is szültek, hoztam világra a kislányunkat, semmiféle alternatívára nem voltak nyitottak. Két érdeme volt Krisztinának: elsőszülőként gátvédelemmel szültem (mondjuk, készültem is rá, intimtornával, masszázzsal, sok mozgással, illetve fel voltam arra készülve, hogy a kitoláskor pihenni kell ahhoz, hogy a szövetek táguljanak, így volt egy-két (három) turbo oxytocinos összehúzódás, amit átsóhajtottam... :) ). A másik pedig az, hogy a végén, amikor már az osztályon voltunk a babámmal, bunkó volt, így nem fizettük ki - abból a pénzből magunknak vettünk valamit, amire egyébként mindig sajnáltuk a pénzt.
Az aranyórát tiszteletben tartotta, igaz nem 2 órát kaptunk, hanem másfelet, de igazából utána is ott maradhatott a férjem, a nagyszülők pedig az osztályon még aznap meglátogattak.
Egyébként a férjem pont ma beszélt egy másik lánnyal, aki szintén nála szült 7 hete, ők szintén úgy döntöttek, hogy nem adnak neki pénzt, mert velük meg állítólag a szülés alatt bunkó volt. Velünk nem volt bunkó ott, sőt, igazából szerintem érezte, hogy ezt a szülést kicsit másként kellett volna kísérnie, mert a végén megköszönte a türelmemem és nyugalmamat.
Egyébként az ügyeletes doktornő úgy vett fel, hogy szar a helyzet... képzelhetitek, mikre nem gondoltam. Mire kiderült, hogy a magzatvíz folyott csak el, a tágulás még alig kezdődött el. Illetve megjegyzéseket tett, hogy miért vagyok télvíz idején ruhában, nem ám már beöltöztem a szüléshez... :D Tiszta gáz vagyok, hogy 40h+3n-en azt hiszem, hogy szülni fogok, miután elfolyt a magzatvizem. :D
A nagy pozitívuma volt számomra az Istvánnak, hogy a kislányom velem lehetett végig. (A császáros anyukáktól az első éjszaka elvitték a babákat, de nem kötelező jelleggel, csak felkínálták, hogy elviszik, ha úgy érzik.) Komoly hangsúlyt fektetnek a szoptatás támogatásra. Ott is volt egy-két keresetlen szó, de igazából segítettek, támogattak, akár éjjel is oda lehetett menni az ügyeletesekhez, sőt, erre többször fel is hívták a figyelmünket, hogy menjünk, kérdezzünk nyugodtan. Illetve nem adnak a babáknak cukros vizet sem, hanem a mellre helyezésre buzdítanak. Számomra ezek fontos szempontok voltak a választáskor.

 
 


Jaj...ez nem valami pozitív. :(
manatus88
Pilisvörösvár
 
 


Sziasztok, teljesen új vagyok az oldalon. :D

Kicsit tanácstalan vagyok, minden segítséget szívesen fogadok, akár privátban is.
Mester utcai sztk.ba jarok Dr Boiskó Klárához, (sajnos ebben a hónapban nem rendel, így kénytelen voltam elmenni egy másik orvos rendelesre, aki elég lekezelő volt, megállapította, hogy 7 hetes vagyok, adottbeutalókat és kb ennyi), úgy tudom a DR. Nő dolgozik a szt istván kórházban, tudtok mondani róla vèlemènyt, milyen áron vállal szülést? Sztk.s rendelések szimpatikusnak tűnik. Illetve a kórházból milyen tapasztalatokkal van még? :D

Elöre is köszönöm a válaszokat, első gyermekemet várom és sok a kérdés mit hogy kell :-)
 


Sziasztok!

Kedves era78: csak hogy pozitív véleményt is hallj ;)
Nekem is Hetényi az orvosom és nálam maximálisan pozitív a mérleg :) 2 kislányomat nála szültem és végig nagyon odafigyelt rám. Mindenről tájékoztatott, nagyon emberi volt. Abszolút természetes szülés párti és lehet vele egyezkedni ;)
Februárban sajnos volt egy missed abom, szintén ő volt az orvosom. A műtét előkészítése közben, végig ott állt mellettem és fogta a kezem, nyugtatott, próbálta elterelni a figyelmem. Nem a lábam között ülve várta, hogy "na mi lesz már, aludjon már el h kezdhessük". Végtelenül sokat segített a hozzáállása! :)
Remélhetőleg jövő februárban megint pozitív tapasztalatokat gyűjtök ;)

Zsú :)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron