Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon örülök ,hogy az István kórházat választottam, hisz nagyon nagyon baba és mama központú. sok szülési módszer közül választhatottam,.Igényes szülõszobái
nagyon jó hangulatot keltettek bennem,kényelmes és korszerü ÚJ szülõágyak enyhitették a fájdalmaimat mert távirányitóval úgy állítottam be magamnak ahogy akartam!!!!!!!!A más kórházakban alkalmazott szülés elötti felkészítést (borotválás,beöntést)nem adnak!!!!!Nem piszkálják még ezzel is a kismamát!!!!!!!!!Külön ajánlom
Dr.Várnai Ferenc doktor urat!A terhességem elejétõl
fogva kedves és figyelmes volt velem!A szülésznõk közül kiemelném Diószegi Évát aki végig ott maradt velem és nagyon kedves és aranyos volt!!Az újszülött kisfiammal külön egyágyas szobába kerülhettem.Olyan igényes volt mint egy hotel szoba!Ja és a férjem is ott aludhatott velünk minden éjszaka.Igaz ezért fizetni kellett,de megérte mert igy csak mi hárman voltunk együtt!A nõvérek is kedvesek voltak velünk,enni nem kellett kimenni behozták a szobába!Mindenkinek szeretettel ajánlom,mert ebben a kórházban kellemes élmény volt szülni!Legközelebb is oda megyek életet adni a gyermekemnek!!!!!!!!!!!
Sziasztok:Vinczné Windisch Lívia
LÍVIA
 


Sziasztok!

Csatlakozom Líviához, én is nagyon meg voltam elégedve a kórházzal, a következő babákat is ott tervezem szülni.
Ha valakinek kérdése van a kórházzal kapcsolatban, szívesen segítek!

Üdv: Pele
Pele
 


Szia Pele!
Ki volt a dokid és a szülésznőd?
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

 
 

Szia Kanga!

A dokim dr. Koiss Róbert, a szülésznőm nem választott volt, de Józsa Andreának hívták. És neked?

Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Sajnos az az igazság, hogy egy 5 ágyas kórteremben már korántsem ilyen rózsás a helyzet! A szülőszobával, a szülésznővel és az orvossal én is meg voltam maximálisan elégedve, bár hál istennek csak egy órán keresztül kellett egymás társaságát élveznünk (persze plusz a kötelező időszak, meg az, hogy nem volt szabad ágy az osztályon) de az osztályon már korántsem voltak ilyen kellemesek a tapasztalataim. Volt olyan szobatársam, akinek az egész (felettébb népes) vidéki? rokonsága úgy döntött, hogy a kórházban teszi tiszteletét a kismamánál (gyerekestül, férjestül, stb.) Én nem vagyok (nagyon) prüd, de igazán nem kellemes úgy szoptatni, hogy közben szinte az összes szobatársadnak ott a családja, barátja, nagyapja, nagyanyja, és igaz nem téged néznek, de akkor is! Ja és az ajtó minden egyes alkalommal nyikorog, szóval próbálj aludni te vagy a baba néhány órát! Én megmondom őszintén, a harmadik napon szinte menekültem a kórházból, hogy otthon nyugodt körülmények közt tudjam ellátni a babát, és végre én is tudjak aludni néhány órát. A nővért én csak este láttam, akkor jött megmutatni, hogy is kell szoptatni, bár akkor már egy napja csináltuk a dolgot - rosszul.
Bocs, ha valakinek egy kicsit elvettem a kedvét, de az igazsághoz ez is hozzátartozik. Valószinű, hogy egy hotel-szobában ezt teljesen másképp éli meg az ember, és én csak javasolni tudom mindenkinek, aki megteheti, bár én úgy gondoltam, hogy fél lábbal is ki lehet bírni azt a pár napot...
Ui: lesz majd nevem is, de még nem regisztráltattam
Pkriszta
Névtelen
 


Sziasztok!
Én három ágyasban voltam. Nagyon kellemesen telt a négy nap. Nem törődtem más látogatójával ,sőt örültem ,hogy bejöhetnek hozzám az enyéim és nem kellett kivonszolnom magam (3 hétig alig tudtam menni).
A csecsemős nővérek volt ,hogy óránként jöttek segíteni. Ha valami nem ment csak szólni kellett és már segítettek. Az osztályos nővérekről mindez már nem volt elmondható.
Szóval én sok jót tudok mondani!

Pele!
A barátnőm is a dokidnál szült. Ő mindíg azzal a szülésznővel szül.
Én a Gasztonyinál szültem a Böszörményi Beatrixszel!

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!

Én is ötágyas szobában voltam, de engem igazán nem zavart. Mondjuk lehet azért is , mert 2. gyermekemet szültem, és őt már amúgy is sokkal szabadabban szoptattam-szoptatom házon kívül, mint az elsőt. És nagyon jókat aludtam Hannussal összebújvaKép (Bár az ágy az igaz, hogy vacak volt.) A csecsemősökkel is meg voltam elégedve.

Üdv: Pele
Pele
 


Akkor biztos csak nekem nem volt szerencsém.Az is igaz, hogy én hétvégén (péntektől-hétfőig) voltam bent, és lehet, hogy ez nem a legjobb leosztás nővérügyileg, bár az is lehet, hogy én konzervatívabb vagyok, és zavart ez a fene nagy szabadság, ami a kórházban volt. Másrészt a tájékoztatóban benne volt, hogy max. 1-2 fő lehetne bent egy embernél, ettől függetlenül, volt akinél folyamatosan 5-6 ember tolongott, és volt olyan apuka, aki türelmesen kivárta az este 9-10 órás fürdetést is, és ez azért rendkívül zavaró volt. Mint ahogy az is, hogy amikor bementem a nővérszobába tejet lefejni, vártam volna, hogy egy picit segítenek, de amikor abszolút nem boldogultam, úgy kellett a nővért a tévé elől elhívni, hogy ugyan nézze már meg, mit nem csinálok jól. A másik dolog ami zavart, hogy folyamatosan arra utasítottak, hogy tegyem már vissza mellre a gyereket, ne bömböljön - amikor már iszonyúan fájt, és folyamatosan szoptattam. Meg is lett az eredménye, mert a kislányom remekül alkalmazkodott otthon is - keveset szopott egyszerre, de azt óránként követelte, és nagyon sokáig nem tudtam rendszerre szoktatni, ami egy öt éves tesó mellett kellemetlen, hiszen nem mondhatom neki folyton, hogy bocsi, de megint szoptatni kell, és veled nem érek rá foglalkozni...
Üdv
Pkriszta
Névtelen
 


Sziasztok
Én 1999-ben szültem, ugyanazt tapasztaltam mint Pkriszta. Valójában van házirend, miszerint egy anyuka-két látogató. Ha ennél több van, vagy éjszaka is van látogató, lehet szólni a nõvérnek.
Ja, és én októberben szültem, így szellõztetni se lehetett annyit, hogy ne legyen büdös (az egyik nõnek kukázó volt az élettársa:-(((.
Lencsi
Lencsi
 


Sziasztok!

Örülök, hogy megnyilt ez az Istvanos topic!
Mar korabban mashol is irtam, hogy en is ott szültem 9 honapja. Nekem a regi nögyogyaszom, aki az Uzsokiban dolgozik ajanlotta Siklos doktort, ugyanis az elözö orvosom nem vezet szuleseket. Elöször megriadtam a 9. kerülettöl, de utolag tudom, hogy jobbat nem talalhattam volna.
Szülés közben váratlanul császározni kellett. Siklos doktoron mult, hogy idöben eszrevette, s a kisfiam teljesen egészséges.
Azt is nagy szerencsének tartom, hogy ott maradhattunk az osztályon, s a 2.14 kg-os babámmal nem vittek el valamilyen koraszülött osztályra. Itt szinte körülöttünk forgott az osztály. Ha bármi kérdésem merült fel, találtam segitséget. Már a szülés után 6 orával szoptathattam a kicsifiamta, ami csak azért sikerült, mert a csecsemősök segitettek. Amint felkelhettem az infuziok után, bementem az inkubátorhoz, s az elsö növérnek elöadtam, hogy én szoptatni szeretnék, de nem tudom, hogy kell, nem érzek semmit a mellemben, mit tegyek. Ö elkezdte masszirozni, és kb. negyed óra múlva jött az elötej. Nem tudtam, hogy mi ez az átlátszo ragados valami, le akartam törölni. A növér egyböl rámszolt, majd hozta a babat, hadd nyalogassa le. Utánna még sokszor meg kellett mutatni a helyes mellretételt, de mire hazajöttünk megtanulta a szopizást a kicsi.
Elöször mi is 3 ágyas szobában voltunk, de mivel az én párom is késö este tudott többnyire bejönni hozzánk, s én a legközelebb akartam kerülni a csecsemösökhöz, igy amikor ürült alapitványi szoba átmentem. Ezek a szobák a csecsemösök mellett vannak közvetlenül.
Én is bejártam fejni, de én ugy lestem ki, hogy mikor szabad a fejögép. Mivel én sehova sem szoktam csak ugy besurranni, ezért ha mentem, a növérek észrevették azt. Tapasztalatom szerint az én ottlétem alatt olyan növér nem volt, akit ha megkértek valamire, azt ne teljesitette volna a töle tellhetö legnagyobb körültekintéssel.
Nálunk nincs nagymama, az elsö babámat szültem. Ezért akartam mindent megtanulni a szakemberektöl. A szülés elött nemsokkal költöztem, a régi lakhelyemen nem találkoztam a védönövel a terhesség alatt, s azt sem tudtam, hogy utána lesz ilyen segitség. Azt hittem, ha kijövök a kórházból, onnantól már teljesen magunkra leszünk hagyva. Ezért aztán a fürdetést, meg a pelenkázást még videora is vettük a párommal, amikor megmutatta a növér. Ilyen "tanfolyam" után teljes magabiztossággal jöttünk haza. Aztán itthon jött a védönö meg az orvos, s mégis lett segitség.
Azóta kiderült egypár egyetemi évfolyamtársam elöttem évekkel Siklós doktornál szült, s mindenki nagyon meg volt elégedve vele.
Összefoglalva:
- szülés elött mehetsz "terepszemlére", azaz van szülöszobalátogatás. Megkonzultálhatod a különbözö szülési módok közül melyiket válaszd.
- terhesség alatt szerveztek gáttorna tanfolyamot
- a baba végig veled lehet, ha akarod, ha pihenni akarsz, beviszik.
- bármikor látogathatnak, s ha zavarnak a többiek, elmehetsz alapitványi szobába.
- nagyon szoptatáspártiak, meginditják a tejet, ha kéred. (Én is az vagyok.)A kórház miatt biztosan nem lesz tejalergiás a babád, mint ahogy a párom az lett több, mint 30 évvel ezelőtt, mert valamivel megetették annakidején a kórházban.
- bármikor szoptathatsz, amikor akarsz, nincs idöhöz kötve. A kicsifiam sokszor ugy elfáradt a szopástol, hogy kozben elaludt. Nem maradt éhes, mert amikor pár perc mulva felébredt, folytattuk.

Eredmény:
Egészséges a kicsifiam annak ellenére, hogy az édesapja asztmás és allergiás születésétöl fogva.

Az eddigi hozzászolások alapján ugy gondolom, hogy az István az aggodo anyukáknak valo. Nekem szerencsém volt, hogy mindenféle alapos keresgélés nélkül itt kötöttem ki.

Piroska
Piroska
 


Bocs, de az elöbb kicsit hosszu lettem.
Ha érdekel, még olvassátok el a "Babanet Társalgó: Anyaságról: Szülésrõl: Hol és kinél szüljek" topic-ot is.
Jó éjt!

Piroska
Piroska
 


Szia Piroska!
Én inditottam ezt a topic-ot és meglepõdtem hogy nem csak olyan anyák írtak mint te!Én sem találkoztam olyan nõvérkével aki ne segitett volna!Szinte óránként jöttek be megkérdezni kell e segiteni a szoptatásban!Az éjszakás nõvér 2 órán keresztül ott volt velem és segitett szoptatni,fejni!Elsõ napon én is 3 ágyasban voltam,és ha szoptatni akart valamelyikünk megkértük a férfi látogatókat .hogy fáradjanak ki,és szó nélkül kimentek!Te melyik szülésznõnél
szültél?
Szia :Livia! irj ha van kedved
LIVIA
 


Szia Livia!

Engem végül császároztak. Erzsikénél kezdödött a szülés, ö dolgozik együtt Siklós doktorral, de neki tul sok szerepe nem volt nálunk - sajna!
Ahogy rámrakta a szivhangvizsgáló készüléket, látszott, hogy valami baj van a babámmal. Visszahivta a doktor urat, aki már a szülöszoba bejáratából mondta, hogy a baba életveszélyben van, müteni kell. S e mondata után 10 perccel már a mütöben kezdtek altatni, s perceken belül megszületett a kicsifiam.
Erzsikével a rendeléseken találkoztam.

Kell szerencse ahhoz, hogy ki milyen szobatársakat kap. Én ugy gondolom, hogy nem szabad zavarbajönni a szoptatáskor semilyen helyzetben. Föképp nem egy szülészeten. Aki egy szülészeten nem a világ legtermészetesebb dolgának tekinti a szoptatást, még ha látogató is, legyen az zavarban, vagy érezze az rosszul magát.
Én a szülés elött elhatároztam, hogy mindent megteszek azért, hogy a babám csak anyatejet kapjon fél évig (oka: a párom alergiája). Ezért aztán egészen képtelen helyeken is szoptattam. Pl. a párom édesanyjának a temetése elött a temetö ajtajában álló autó hátsóülésén, mert úgy jött ki az etetés ideje. Az ilyen szituációkat senkinek nem kivánom, de ez talán nem is tartozik már ide.
Egyébként jó hogy inditottad, azt hiszem az István megér egy topicotKép)
Viszont tudni kell, hogy az ott dolgozók is emberböl vannak, ezért nem biztos, hogy mindenkinek megfelelnek az elvárásaiknak.
Az biztos, hogy az István környékén a IX. kerületben egészen zürös alakok élnek még (remélem a polgármester terve, az épitkezések ezen is változtatnak majd), de akik az orvosokért jönnek oda szülni, (és nagyon sok ilyennel találkoztam az ottöltött 10 nap alatt) azok csak javitják a környezetet.

No már megint mesélek, bocs! Be is fejezem.

Piroska
Piroska
 


Sziasztok!
Én is az Istvánban szültem 2000 májusában.
Csatlakozom Piroskához, mert én is Siklós doktornál szültem, de nekem szerencsém volt és természetes módon tudtam szülni. Ezért én az alternativ szobát választottam. (mindenkinek csak ajánlani tudom). Tehát volt zene stb.. kb 1/2 3-ra mentünk be és 1/2 6-ra megszületett a lányom.A terheségem alatt arra készültem, hogy ülve vagy gugolva szüljek. Azonban mire oda kerültem örültem, hogy feküdni tudok. (ez a tolófájásoknál volt.) Nagyon gyorsan ment minden. Én végig járkáltam, de ez senkit sem zavart. Sőt amikor a kádat akartam kipróbálni, akkor már azt sem lehetett mert már tolófájásaim voltak. Amig az orvos megérkezett kg 15 percig vissza kellett tartanom a tolófájásokat. A szülésznő végig ott volt melett és mondta hogy mit csináljak, simogatta a derekamat. Én igazán nem tudom, hogy mit csinált csak a férjemtől tudom, mert ez a 15 perc eléggé kiesett. Az orvos is sokat segitett, legfőképpen abban, hogy hagyta a természetes folyamatott. Sajnos nekem kellett gátmetszést is csinálni és gondolhatjátok, hogy a dokinak nem lehetett valami kényelmes ezt a műveletet gugolva végezni. A csecsemős nővérekről nincs igazán jó véleményem, de ezért, igy útólag úgy gondolom, hogy nem ők tehetnek. Viszont ez már más téma lenne. Egyábként én is 3 ágyas szobába kerültem, de akkor azt hittem, hogy a doki miatt.
A kórházat mindenkinek, csak ajánlani tudom, mert tényleg szoptatás párti (kislányom 14 hónapos és még mindig cicizik.) ill. család, mama párti.
Bocsi a hibákért.
Sziasztok.
Kati
ajkaba
 


Sziasztok!
Mar februar ota probalok valami infot szerezni Dr. Horvath Tamasrol (Szt. Istvan Korhaz), eddig sikertelenul. Ha valamelyikotok ismeri, legyszi irjon! Elore is nagyon koszi: Maya
maya75@mailbox.hu
Névtelen
 


Szia!
Miért nála szeretnél szülni?
Én a Várnai Ferencnél szültem, jobb orvos aligha van nála(szerintem).Tudnám ajánlani!
szia:LIVIA
LIVIA
 


Szia Livia!
Irsz nekem maganban a Varnai dr-rol?
Koszi: Maya
Névtelen
 


Sziasztok!

Már régóta tervezem, hogy leírom a szülésemet ebbe a topicba, de mindig olyan hosszunak éreztem, hogy inkább bele sem vágtam. Most talán sikerül.
Tavaly szültem az Istvánban, augusztus utolsó napján. A terhességem a hatodik hónapig rendben zajlott, de akkor elkezdett a hasam görcsölni. Minthogy a görcsök a felírt görcsoldó hatására sem multak el, ezért a nőgyógyászom (Dr. Hetényi Gábor) beutalt a kórházba, hogy infulziót kapjak. Ekkor ismertem meg először a nőgyógyászatot, pontosabban a terhes patológiás szobát. Az élmény nem volt felemelő. Hatan feküdtünk egy szobában, többnyire még terhesek. Szerencsére csak pár napot töltöttem bent, ezalatt valamennyire sikerült megismernem a kórházat. Nagyon lehangoló képet nyujtottak a fürdőszobák és a WC. Számomra felfoghatatlan, hogy a frissen szült nők számára 3 db használható WC van (ráadásul majdnem mindig koszosak és büdösek). Ráadásul két WC-be tolóajtón keresztül kellett bemenni, amit bivalyerős kismamáknak lehetett csak megmozdítani. (Ezért ha valakinek sikerült bejutnia, akkor sem pazarolta egyébként is kevés energiáját az ajtó behuzására.) A kórház egyébként rémesen szegény, amit példáz az is, hogy a szobában egy hőmérőt kellett mindig körbeadni. A választott orvosom egyébként nagy gonddal és törődéssel volt felém, hétvégén is bejött, hogy megnézhesse az állapotomat. Neki köszönhetem, hogy nem kellett 3 napnál többet bent töltenem. Szigoru utasításokkal ellátva hazaengedett.
Ettől kezdve itthon feküdtem, csak a WC-re és a fürdésekre állhattam fel. Nagyon nehéz időszak volt. Állandóan rettegtem a koraszüléstől és attól, hogy a lányom nagyon éretlen lesz, amikor megszületik. Éppen ezért időben megszerveztem, hogyha tul korán jönne a szülés, akkor melyik kórházba, melyik orvoshoz vigyék a koraszülött lányomat. Az Istvánban ugyanis nincs koraszülött részleg, a nagyon éretlen piciket el kell vinni más kórházakba.
Szerencsére azonban nem kellett igénybe vennem más kórház segítségét. Bár a 35. héten szültem, a lányom mégis velem maradhatott. Szerencsére 10-10-es Apgarja volt és minden szempontból egészségesnek tünt.
A szülés ugy kezdődött, hogy este ½ 10 felé elment a magzatvizem. Felhívtam az orvosomat, aki azt mondta, hogy a kórházban majd megvizsgálnak és értesítik őt, hogy mikor menjen. Gyorsan összepakoltam hát (semmi nem volt összerakva, minthogy az elmult 4-5 hetet szigoru fekvéssel töltöttem) és beautóztunk az Istvánba. Ott az ügyeletes orvos és a szülésznő készséggel fogadott. A váróban átöltöztem, majd megigérték, hogy bemutatják a vajudót és a szülőszobát, tekintve, hogy azokat még nem láttam. A tura előtt azonban még megvizsgált az orvos, hogy mégis lássuk, mikor érkezik a baba. A vizsgálóban megváltozott a program, a méhszáj teljesen eltünt, lányom a szülőcsatornában volt, ugyhogy a legközelebbi ágyra feltessékeltek, hogy vajudjak, illetve tartsam vissza még egy kicsit. Az orvosomat azonnal értesítették és meglehetősen gyorsan meg is érkezett. Az ügyeletes orvos szerint minél később jön ki a baba, annál jobb, hisz addig is érik. Az orvosom viszont azt akarta, hogy minél hamarabb kijöjjön Lili lányom, hiszen még éretlen és nem tesz jót neki a hosszas vajudás. Szerencsére könnyen megszületett Lili (11.35-kor), 4-5 tolófájás elegendő volt. A születéskor komoly fogadóbizottság állt már a lábamnál (még a szégyenérzet is elhagyott!), addigra ugyanis megérkezett a csecsemős főorvos asszony és azt hiszem, hogy még 2-3 nőgyógyász, szülésznő és csecsemősnővér volt a szobánkban. Lilit azonnal megkaptam és csak egy 10 perc mulva vitték el, hogy megvizsgálják és meleg inkubátorba tegyék.
Szülés után másnap hajnalban lekerültem egy 5 ágyas kórterembe. Pechemre éppen front volt, így nem sikerült 3 ágyasban helyet kapnom. Az 5 ágyas kórterem számomra rémálom volt. Egy koraszülöttel egy olyan szobába kerültem, ahol rajtam kívül 4 anyuka, 4 gyerek és megszámlálhatatlan családtag volt. Ebben a helyzetben kellett volna megtanulnom szoptatni, fejni. A harmadik napra –már nagyon utáltam a helyet- sikerült átmennem egy egyágyas fizetős szobába. Ettől kezdve minden megváltozott. Saját fürdő, WC, rendszeres takarítás, dietetikus. Mindeddig véletlenszerüen tudtam csak a kórházi kosztot megszerezni (nem mintha azzal egészségesen tudtam volna táplálkozni), ettől kezdve viszont előre megbeszéltük, hogy milyen ételek közül választhatok és azt oda is hozták nekem. Szerencsére a nővér szoba is közel volt, így nagyon egyszerü volt bármiben segítséget kérnem. A csecsemősök nagyon készségesek voltak, megtanítottak szoptatni (pedig ez a koraszülöttek esetében nem egyszerü!), fürdetni, fejni stb. A csecsemős orvosok munkájával is nagyon elégedett voltam, nekik köszönhettem, hogy 8 nap elég volt arra, hogy a lánykám megerősödjön és haza mehessünk. Ennek a hotelszobának volt még egy nagy előnye: beköltözhetett az uram is. Ezt nemcsak a lánya iránti olthatatlan szerelem indokolta, de a 3 óránkénti pipettából való etetésnél komoly segítséget jelentett nekem is. A szoba előnye és a csecsemősök segítőkészségének másik megnyilvánulása volt, hogy amikor lányomat kék fény alá kellett tenni, akkor a szobámba betettük az inkubátort és végig velünk maradhatott a fényezés alatt is. Etetés idejében kivettünk, aztán ismét visszatettük.
Mindeközben a nőgyógyászom is rendszeresen felkeresett, megvizsgált és –ha szükséges volt -, tanácsokkal is ellátott.
Összességében elégedett voltam az orvosokkal, de a következő szülésem esetén meggondolom, hogy olyan helyet válasszak, ahol van koraszülött részleg. Ha ugyanis Lili kisebb sullyal, vagy valamilyen problémával születik, akkor nap, mint nap járhattam volna át egy másik kórházba.

Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Kedves Maya!Szivesen irnék neked a Várnairól:E-mailre gondolsz?Az én freemail címem:
berci0316@freemail.hu!Akkor légyszives add meg a címedet!köszi:Lívia
Lívia
 


Szia Zsófi! Amikor én 2001.jan.1 -én voltam bent 1 hétig magzatvíz szivárgás miatt én is 6 ágyas szobában voltam!A vécé tiszta volt és a zuhanyzo is!(egy baj volt hogy a zuhanyzóba nem folyt le a víz rendesen)DE TISZTA VOLT!
Szia:Lívia
LÍVIA
 


Sziasztok!

megint visszajöttem. Nem vagyok mindennapi látogatója a babanetnek, s így késve olvasgatok el hozzászólásokat.
Zsófi!
Az én kisfiam is 33. héten született és koraszülött volt. 2.14 kg, ráadásul császárral született a végén. Mi is szeretnénk majd kistesót, kicsit később. (Most lesz 10 hónapos, még szoptatom. )
Ilyen előzmények után nagyobb az esély, hogy újra koraszülött lesz a baba, ennek ellenére én szeretném majd azt is Siklósnál szülni.
Én úgyan nem voltam az általad említett tömegszobában, mivel nem volt egyből egyágyas, ezért fél napig 3 ágyasban kezdtem, de ott sem volt gond a higiéniával. Bent volt a wc, napközben is takarították. Ahogy kivették belőlem az infúziót, a szülés után 6 órával mentem szoptatni a csecsemősökhöz, mert ott volt az inkubátorban a kicsifiam. Engem ott tanítottak, nem a töbiek előtt. Én egyébként nem nagyon emlékszem a többiekre, annyira el voltam foglalva magammal meg a babával, hogy minden más kiesett.
Nekem minden új volt, első babám, s ekkora mútétem sem volt előtte.
Amit mindenkinek javaslok tapasztalatból, de ez nem hiszem, hogy csak Istvános gond, hogy vigyetek be magatokkal VITAMINt a szülés utáni időre tablettában is, meg hashajtó hatású befőttet, lekvárt, stb. Csak gyógyszer hashajtót tudtak adni, amit lehet, hogy túlzás volt, de nem kértem, illetve a műtét meg a szoptatás miatt alig volt olyan nyers gyümölcs, amit ehettem, s 3 nap alatt teljesen lemerült az immunrendszerem, azaz nagyon fáradt voltam, fejem fájt, kis lázam is lett. Már majdnem kaptam a kórházi ágyúkat: lázcsillapító, vénás antibiotikum, stb, amikor a párom hozott 500-as C vitamint meg zöldárpa tablettát - már korábban is szedtem ilyet, ezért kértem ezt, mindenki a saját jól bevált varázsszerét vigye - s másnapra rendben voltam.
Még egy tapasztalat:
A kórházban nem szeretik a FŰZŐt. Nekem viszont sokat segített. A legnagyobb kimerültségemben a derekam is annyira fájt, hogy alig bírtam mozdulni, s mivel tudtam, hogy nem lehetek ilyen nyavalyás, jöttek az emlékek anyu szüléssel kapcsolatos meséiből, hogy annakidején nekik adtak haskötőt. A párom hozott be egy párnahuzatot meg biztostűket, így csináltam magamnak steril haskötőt. A gyógytornász leszúrt, Siklós doktorral meg meg lehetett beszélni, hogy ez nekem segít. Azóta sem érzem semmi hátrányát, ugyan később "Anitás" fűzőt vettem, de ha hosszabb ideig kell tartanom a "karomülőmet", akkor most is felveszem. Sokkal könnyebb a derekamnak.
No megint hosszú voltam. Bocs!
Sziasztok:
Piroska
Piroska
 


Sziasztok!

Tegnap beszéltem Magdi csecsemősnővérrel (ha valaki emlékszik rá - mi a szülés óta is tartjuk a kapcsolatot, mert megszerettük egymást), akinek megígértem, hogy majd kinyomtatom mindazt, ami a ebben a topicban van, hogy ők is elolvashassák. Ezért arra bíztatok mindenkit, hogy amit üzenne nekik (orvosok és csecsemősök), azt írjátok le, mert biztosan olvasni fogják.
Szerintem jöhet ide köszönet, tanács, ajánlás, bármi.

Jó nyaralást!
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve jutott eszembe, hogy netalán van olyan is köztünk, aki nem szívesen mutatná meg a véleményét a kórháznak. Minthogy ez az internet csevegés bárki számára nyitott, ezért korábban nem gondoltam erre. Ha mégis valaki nem szeretné, hogy a véleményét bevigyem, az szóljon.
Köszi:
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Zsófi!
A Magdi nem az volt aki úszott a kölniben és a sminkben?
Szerintem a legjobb csecsemős a Jolika , a legjobb szülésznő a B.Beatrix!
Az osztályos nővérekről jót nem tudok írni.
Maga a kórházzal nagyon meg voltam elégedve! Később is tudtak segíteni ,ha gondom volt a szoptatással.(Különben 25 hónapig szopott a kicsim!)

Kanga
kanga-zsebibaba
 


Szia Zsófi!

Ha kinyomtatod nekik ezt a topicot, akkor megkérhetlek egy szivességre? Kinyomtatnád a következő oldalt is nekik: www.perfektpower.hu/matyas ?
Köszi!

És természetesen üdvözöjük az osztály minden dolgozóját, s köszönjük azt a sok segitséget, amit tölük kaptunk. dr. Baksai Andrea doktornötöl, Magdikától, akik a mütétnél is ott voltak , Julikától, aki a leggyakorlottabb koraszülött ügyben, s mindenki mástól is.

Piroska és a kicsifiam, Mátyás
Piroska
 


Sziasztok! Én még csak most találtam rá erre a jó kis társalgóra, nagyon tetszik, sok hasznosat megtudtam már belőle. Még csak leendő kismama vagyok, de örülnék, ha írnátok nekem Dr. Pálfalvi László főorvos úrról, aki az Istvánban dolgozik. Ő a nőgyógyászom, és azt tudom, hogy annak nagyon jó, de milyen szülésznek? Ha valaki szült már nála, vagy hallott róla, kérem, írjon. Köszi!
Tímea
 


Sziasztok!

Valaki nem tudna segiteni Dr. Siklóssal kapcsolatban. Van délelõtt is rendelése? Csak magánrendelésére lehet menni ? Mennyi a vizsg. dij?

Szöszi Hello Jutka
khjutka
 


Bocs az elöbbiért nem szöszö hanem köszi.

Jutka
khjutka
 


00
Névtelen
 


Sziasztok Lányok + Jutka,
A Siklós doktor témához szeretnék hozzá szólni. Én is hozzá jártam már évek óta + mivel tavaly terhes voltam terhesgondozásra is.
Van magánrendelője 6500 fT a tarifa. Nem egyszer 2-2,5 órát kellett várni, ami nagy pocakkal hát mit mondjak... Tíz percenként voltunk berendelve, annyi idő alatt a kantáros nadrágot még levenni sem lehet, gondolom ezért is volt a nagy csúszás.
Nagyon aranyos volt, de nagyon felületes, nem elriasztás képpen de Én a tavasszal szültem meg nála a kisbabámat a 8. hónapban, mert akkor vette észre, hogy a babámnak fejlődési rendellenessége van, és nem életképes. Azóta a genetikusok, és orvosok csak megerősítettek abban, hogy ezt a betegséget már a 14-16 héten észre kellett volna vennie. És még valami a szülés után be sem jött egyszer sem a kórterembe, hogy hogy vagyok, kell e segítség... Tudom, hogy mindenki tévedhet, emberek vagyunk, de sajnos ez velem megtörtént, és talán elgondolkodtat mást is.... Az István kh-ról annyit, hogy 2 szülőágy + egy alternatív szoba van, és engem szülés után úgy vonszoltak le a szülőágyról(illetve a férjem, mert senki nem jött segíteni), mert már jött a helyemre egy szerencsés kismama. Akkor a vajúdóba kerültem, ahol nem volt szabad ágy, így ücsörögve kellett várnom, hogy egy kicsit jobban legyek. A kórházból 2 nappal később úgy engedtek haza, hogy meg sem vizsgáltak, meg sem kérdezték jól vagyok-e. Nem tudom jártok e a kórházi felkészítésre, de ott mintha ilyesmiket nem hallana az ember?
TT
Névtelen
 


Szia TT!

Hát a várakozás az másik dokinál is fennáll. A többi meg... lehet,hogy igazad van. Sajnálom ami veled történt. Remélem legözelebb jobb lesz, hova jársz most?

Szia Jutka
khjutka
 


Sziasztok mégegyszer!

Valaki nem tudja mennyibe kerül az alapitványi szoba?

Jutka
khjutka
 


Szia Jutka,
Az alapítványi szoba tavasszal 6-7 ezer forintba került.
Kérdésedre válaszolva most a SOTE-val próbálkozom. Főleg azért, mert ha netán koraszülött a baba vagy valami komplikáció merül fel, az Istvánba azt nem tudják vállalni, ezt egyébként a felkészítő tanfolyamon el is mondják. (de egy ismerősöm is alátámaszthatja mindezt, mert átküldték oda úgy, hogy már megindult a koraszülése)
TT
TT
Névtelen
 


Sziasztok!Az alapítványi szoba már 7-8 ezer forint.Két 7-ezres van és egy 8-ezres!A két hétezresnek 1 fürdőszobája,a nyolcezresnek saját fürdőszobája van!Amikor a szülőszobán voltam ctg-n
behoztak egy 6!hónapos terhes nőt,vérzett azonnal vitték császározni a műtőbe!Telefonon hívták a koraszülött mentőt,kb 8 perc múlva meghozták a speciális életmentő inkubátort!A baba megszületett,azóta is jól van!(beszéltem az anyukával!)
Eltérőek a vélemények!
Sziasztok:LÍVIA
LÍVIA
 


Kanga-zsebibaba, most olvasom hogy te Gasztonyinal szultel. Mi a velemenyed rola? En most hozza jarok, epp megprobal rendbetenni hormonalisan...remelem sikerulni fog neki es vegre osszejon a baba. De erdekelne, hogy terhesen is erdemes-e ot valasztanom.

Elore is koszi:

orsoly
orsoly
 


Szia Orsoly!
Írd meg az e-mail címed és leírom a tapasztalaimat!
Üdv
Kanga
kanga-zsebibaba
 


Kanga!

Email-cimem: urbano@budapest.hu

KosziKép

orsoly
orsoly
 


Sziasztok!

A Szt.István kórházban fogok szülni pár napon belül, az orvosom dr. Siklós Pál, szülésznőként Csűrösné Erzsikét választottam. Siklóshoz a magánrendelőjébe jártam, alkalmanként 6500 Ft-ért. Azt szeretném megtudni, hogy ezek után mennyit szokás adni a szülésért az orvosnak és a szülésznőnek.

Köszi

Viki
Névtelen
 


A Ruttner doktort ismeritek? Milyen?
Névtelen
 


szia Viki!

Remélem mindenen szerencsésen túl vagy. sajnos kicsit késön fedeztem fel a babanet-et, igy már nem tudtam idöben válaszolni. én is a siklóshoz jártam és nála is szültem nagyon meg voltam vele elégedve. nem tudom mennyi volt az akkori tarifája, mert én ráadásul egy alapitványszobában voltam igy senkivel sem tudtam megbeszélni ezt a problémát. mivel a másoktól azt hallottam, hogy egy szülés 50.000ft. ugy gondoltam, hogy mivel rendszeresen voltam a magánrendelöjében igy 30 is elég lesz. nem tudom hogy elégedett volt-e. te végül is mennyit adtál?
bocsi még nem regisztráltam
szia
mamayo
Névtelen
 


Sziasztok!

Nikinek hívnak és én is az Istvánba szeretnék szülni. Ismeri valaki közületek Dr. Mészáros Lászlót?

Köszi előre is az infokat.
catnet
 


Kedves Istvános Lányok!
Szeretnék érdeklodni, hogy van -e a kórházban szülés-elokészíto tanfolyam?
További kérdésem, hogy Böszörményi Beatrix szülésznovel van -e tapasztalatotok, és milyen?
Köszönöm elore is,
Merci
(+Lili 33. hét)
Merci
 


Szia Merci!
Van szülésfelkészitő!Én jártam is rá!Nem sok értelme volt,semmi olyat nem tanultunk amitől jobb lett volna a szülésem!Egyetlen egy dolgot találtam jónak,megnézhettük a szülőszobát elmondták a lehetőségeket és ugy mentem oda szülni hogy kivülről belülről ismertem a szülőszobát!Légzéstechnikákat tanultunk de nem tudtam alkalmazni a szülésen!A legkisebb bajom is nagyobb volt annál minthogy "lemenjek Alfába"!Egy órára érdemes bemenned aztán meglátod, hogy tetszik-e vagy sem!
szió!Livia
livia
 


Kedves Merci!

Igen van szülés felkészítő tanfolyam, de Líviával egyetértésben én sem javaslom minden alkalom látogatását. Van egy két alkalom pl. hol, s mikor kell jelentkezni ha beindul a szülés, fájdalomcsillapítási lehetőségek... amire érdemes elmenni, ill. minden alkalom után van szülőszoba látogatás ami szerintem nagyon jó. Nem árt tudni, hova kerül az ember lánya egy ilyen pillanatban, s hogy mit vihet magával.
ÚGy tudom két havonta indul ilyen tanfolyam, de akármikor be lehat csatlakozni.
Böszörményi Beatrixel kapcsolatban sok mindent nem tudok mondani, nekem Ő volt a szülésznőm, s el kell ismerjem, velem nagyon kedves, s megnyugtató volt. Csendben, néha szinte észrevétlenül tette a dolgát, de éreztem tudja mikor mit kell tennie.
Szia,
Mse
Mse
 


Szia Merci!
Nekem tetszett a tanfolyam!
És a Beáról csak jót tudok mondani! Velünk végig ott volt és folyamatosan beszélgetett velünk (főleg a párommal , mivel én magamba fordultam). Igaz , mi felkértük , hogy ő legyen a szülésznőnk. Amikor dolgozott akkor a kórteremben is meglátogatott!
Nekem még a terhes- és a baba-mamatorna is nagyon jót tett!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


természetesen irok, ezert léptem be.
Valaki Meszaros doktorról érdeklődik:
Nos, ha jót akarsz magadnak, nagy ívben kerüld el.
Én 15 évvel ezelőtt ismertem meg még a Dél Pestiben.Hozzá fogható pökhendi alakot még sohasem láttam,mindannyiunk véleménye szerint akik akkor kapcsolatba kerültünk vele, kifejezett örömét lelte a kismamák fájdalmas megvizsgálásában, harántban fekvő babánál infúzióval megindította a szülést, amitől az anya
maj megőrült. És ráadásul ez a kismama nem is az ő
betege volt, ő csak felküldte az osztályról a szülőszobára a saját orvosa távollétében, és ott oxitocinnal kisérletezett rajta.
Közben meg ordibált vele, hogy ne jajgasson, nem fáj az annyira.
Hát ennyi. Bocs, ha megijesztettelek. Csilla
Névtelen
 


Kedves Csilla!

Szerintem mi nem ugyanazt a Mészáros dokit ismerjük. Akihez én járok egy nagyon szerény, kedves és jó doki. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. A rendeléseken mindig nagyon jó fej nem hiszem, hogy a szülésnél hirtelen megváltozna a viselkedése. Nagyon meglepett amit írtál egyébként. Biztos, hogy két különböző dokiról beszélünk.

Csáó: Niki
catnet
 


Kedves szeptember 7-i Névtelen!

Add meg az email címed és én irok Neked a Ruttner doktorról.
marcsi
 


szia Merci!

Szerintem is kicsit fölösleges a szülés elökészitö, csak a szülöszoba megismerése hasznos dolog. A különbözö elöadások idejéröl az István korházban érdeklödhetsz, vagy ha vérvéterre mész az alagsorban is ki van téve a programm.

üdv mamayo
Névtelen
 


Marcsi!
Az emailem:szizsi@otpbroker.hu
Sajnos nem tudom, hogy hogy szállhatnék be ide névvel.
A chatbe már sikerült belépnem Gyöngyöm a nevem.
Várom a válaszod a Ruttner doktorról.
Előre is köszönöm
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: