Új privát üzeneted érkezett!

Rekuja, köszi az infót!

Akkor a babát a folyosóra is ki lehet tolni, ezt tök jó!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Kis érdekesség:
http://tasz.hu/betegjog/szulo-nok-alapveto-jogai
számomra meglepő, hogy törvény szerint minden kórházban room-in rendszernek kéne lennie :roll:. Hány embertől hallottam, hogy azért jöttek az Istvánba, mert itt az van!

indigo igen, ki lehet tolni a babát, mi lifteztünk is vele, mert a nagylány játszani akart anyával és a kávéautómatával, ami egyel lejjebb volt :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek pénteken a kórházba kellett mennem az AFP eredményemért a dokim asszisztenséhez, és amíg vártunk a nővérszobánál (vagy recepció?! :oops: :) ) párom egyszercsak szól, hogy odanézz! és pont ott volt egy baba az üveg tilitoliban :D Jaaaj nagyon cuki volt és nagyon picike :) Legszívesebben odamentem volna megsimizni :oops: :lol:

Egyébként nagyon tetszett az osztály, szívesen megyek oda szülni :) Igaz este 8 óra volt, de olyan szép csend, és halk babasírás (tényleg halk, az az aranyos fajta :lol: ) Szóval jó érzés volt ott lenni :wink:

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 

 
 

Lengyel Mária doktornőt nem ismeri valaki véletlenül?
Érdekelne,hogy mennyire jó doki,támogatja e a gátvédelmet,milyen tarifákkal dolgozik stb:)

Köszönöm szépen!
 


Dormira, Gratulálok!
Ügyesek voltatok! :)
jritus
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés merült fel bennem. Ugye nem kell teljesen meztelenül szülni? Nem szeretném...
Légyszi válaszoljatok mi a tapasztalatok ezzel.
Egyébként eldőlt a szülésznő, Józsa Andi lesz, jövőhetn vasárnap találkzom Vele, hogy megbeszéljük a részleteket. Már nagyon izgulok. :)
Ma voltam dokinál, azt mondta, hogy 8 hetünk van még. Már nagyon kevésnek tűnik.
A leányzó 1kg 88 dkg. :) Ja és ami fontos, hogy befordult a helyes irányba. Remélem így is marad. :)

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Ja és a sima szülőszobákban, tehát nem az alternatívban, csak fekve lehet szülni? Bocsi, ha butaságot kérdezek. :)

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, lehet, hogy szülésznő-ügyben már döntöttetek, és elkéstem a válasszal. Józsa Andi duci, jó fej és laza, állítólag gátvédelemben profi. Remélem, most már hamarosan saját tapasztalatról is beszámolhatok.
Kezdek türelmetlen lenni, a 39. héten vagyunk, ma voltam a doktornőnél, már 1111-es a méhszáj, 3 és fél kilós a baba, úgyhogy bármikor jöhet. (Sőt, jöjjön is lassan, ne növessze már sokkal nagyobbra magát odabent. :-D).
Egyébként az anyagiakon feleslegesen aggódtam, simán meg lehetett kérdezni a doktornőtől, tök korrekt az ár, és számlát is ad. (Jó annak, aki el tudja számolni.)
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Technikai analfabéta vagyok... Most olvasom, mennyi hozzászólás született, mióta nem írtam, vajon ezek hogy nem jelentek meg eddig nálam?
Dormira, gratulálok!
Indigo, állítólag a sima szülőszobában is úgy szülsz, ahogy szeretnél. Az ágyak szülőszékké alakíthatók, labdát ott is kaphatsz, ha szeretnél, sétálhatsz, kimehetsz zuhanyozni, és a kitoláshoz is választhatsz neked kényelmes helyzetet. Ezért szülünk az Istvánban, nemde? :-) Azt mondták, olyan hálóinget vigyünk magunknak a szülőszobába, amit nem sajnálunk, így gondolom, nem kell meztelenül szülni. Apukának se kell sterilbe öltöznie, bármilyen kényelmes ruhában lehet.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sargarozsaaa, én is ma voltam a dokinál.
Hány órakkor voltál? Én 3/4 9-10 óráig. Köszi az infót Józsa Andiról, telefonba nagyon szimpatius volt és Nekem tényleg az a lényeg, hogy megpróbáljuk a gátvédelmet ez a fő szempont! A múltkor 11 ötlésem volt (hüvely is repedt), most szeretném ezt elkerülni. Drukkolok, hogy hamarsan meglásd a picurt! Ez az időszak olyan izgi. :)

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Lányok, olvaslak titeket, hogy a végénél vagytok, és megint szülni akarok :oops:. Ez addiktív :).

Józsa Andival én találkoztam (hiába, ha valaki 3x szüli meg a második gyerekét, sok szülésznővel találkozik :D). Ő nagyon kedves és empatikus volt, no meg szakszerű is :wink:.

Én fekve szültem mind2t, mert a meconiumos magzatvíz miatt végig ctg-n voltam, de Mesónál volt lehetőség fotelben ctg-zni, az nagyon jó volt! (közben csurgott belőlem magam alá a magzatvíz, és ezt is tök rendesen kezelték, csak, hogy kényelmesebb legyen nekem). Szaffinál elhatároztam, majd 4kézláb szülöm meg. Ember tervez… mikor mondták, hogy jön a baba, forduljak az oldalamról a hátamra, mert így nem fér ki, na ahhoz se éreztem magamban erőt, nem hogy 4kézláb legyek :oops:. Bizti írtam már, de mindenkinek ajánlom, ha van lehetőségetek, NÉZZÉTEK, AHOGY JÖN KI A BABA! Eszméletlen érzés látni, ahogy világra jön, irigylem az apákat, hogy azon a végén állnak a szülésnek!

Sárgarózsa Ó, túl is lehet hordani azt a gyereket :wink:. Ennyire a végén már nem mindig jönnek be a súlybecslések. 3,5 kg-s baba pedig simán megszületik, ne aggódj. Szaffi 3,5 kg, Mesó 3,9 kg volt, aztán itt vannak mindketten :wink:.

Indigo Hálóingben szülsz, nem pucéran :lol:. Aztán szólnak, hogy húzd fel a hálóinget és a mellkasodra rakják a babát. Érdemes rövidet vinni, hogy elférjen a nyakadba gyűrve. Nekem „kabala szülő-hálóingem” van, nővérem is ebben szült, én is mindkettőt (közben persze kimostuk azért :lol:). Másra nem is használjuk, mert veszettül rövid, inkább egy hosszú pólóra emlékeztet. Dokik meg az ő jóslataik… hát nekem a 34. héten mondta, hogy Mesó 3 héten belül kint lesz, és bőven túlhordtam :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Indigo, én h12 körül értem oda, úgyhogy elkerültük egymást. :-)
Rekuja, a 3,5 kiló még oké, de ha még hetekig bent marad, mekkorára fog nőni? Szóval ezt a túlhordást inkább ne is emlegessük. :-)
Már napok óta fájdogálok, tegnap este a nyákdugó is távozott, így reménykedem. Tudom-tudom, innen is rá lehet még húzni heteket, de nem szeretnék.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sárgarózsa, tényleg ne húzz rá heteket :wink:. Mesót nem volt nehezebb szülni a közel 4 kilóval, mint Szaffit. Tudod, bármilyen sonkás kis combja lehet tőlem, úgyis a fejméret a lényeg :D. Nagyobb baba több tartalékkal rendelkezik, türelmesebb lehetsz a tejbelöveléskor :wink:. Bár igaz, a cuki 56-os ruhákat nem sokáig (vagy egyáltalán nem) lehet hordani velük :roll:. Hízás üteme a vége felé lelassul, nyugi :wink:.
Nyákdugó távozás jó jel! Óvatosan az ülőfürdővel eztán :roll:. Vagy már kint is van a babód? :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, köszi az infót! Még azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted, ha apának egy cipőre húzható kórházi neyloncipőt viszek be a szülés idejére, nem fog a lába beleizzadni? Lehet, hogy jobb lenne egy papucs neki. Mi a véleményed?


Sargarozsaa, hát sajna tényleg elkerültük egymást! :(
Nagyon izgulok már miattatok! Ha valami történik írj, ha lesz időd. :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Nálunk apa utcai cipőben volt végig a szülőszobán. Mesónál reggel 6kor mentünk be, és ő este 8kor jött el. 5 körül született a csaj, csak nem vált le a lepény, így engem még megműtöttek, addig apa maradt a szülőszobán egy fotelban ücsörögve a pici lánnyal a kezében :) Azt a boldog képet nagyon megjegyeztem magamnak ám :)
Sőt, emlékeim szerint a szülőszobán a dokim is utcai cipőben volt, tekintve, hogy max 5-10 percel érkezett a gyerek előtt. A műtőben mintha már átöltözött volna :D.
Szaffi januári, akkor voltak kint cipőre húzható kis zacsi-cipők, hogy a sárt ne vigyük be, de novemberben azt mondták, nem kell, takarítanak elég gyakran.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi a választ!
Jó az új kép Mesóról!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hű de fellendült ez a topik...
Kitartást a szülés előtt állóknak!!! :)

Szüléshez nem nagyon tudok már mit hozzátenni. Még mindig azt mondom ilyet kívánok mindenkinek. Nem kell pucéron szülni, hálóing vagy hosszú póló teljesen jó. Én sétálgatva vajúdtam, úgy kértek, hogy feküdjek már le a végén, nehogy útközben elhagyjam a gyereket... :lol:
Az én férjem is sima utcai ruhában-cipőben volt bent, nem nagyon foglalkoznak a dologgal, hogy ki miben van.

Kristófomra szerencsére még mindig nem nagyon lehet panaszom :)
Éjszakák szuperek, kajcsi és alszik tovább, nappalok annyira nem jók, mert rosszalvó mint az apja meg a nővérkéje (mondjuk nem is csodálom, én sem tudnék aludni ilyen alapzajban), meg iszonyat frontérzékeny is... :cry:
Ez van.

Várom a babás infókat... na most kicsit nosztalgikus hangulatba kerültem... :D

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
 
 


Sziasztok!


Szült valaki mostanság Boros Juditnál?

Mennyi a tarifája? Sokat kell várni a magánrendelésén?

üdv.
Gyopárka
gyoparka
Gyömrő
 
 


Sziasztok!

Hát nem húztam rá heteket, május 27-én megszületett a kisfiunk, Bendegúz. :-) Ijesztgettek, milyen nagy lesz, aztán végül 3140 grammal született. :-) A szülésre nem lehet panaszom, éjjel három körül kezdtek jönni 5-6 perces fájások, 6 körül mentünk be a kórházba, és délben megszületett a baba. Ami szerintem rossz volt, hogy a doktornő korán burkot repesztett, és onnantól összefolytak a fájások. És ekkor még nem volt szülőszobám. Szóval ezt így utólag átgondolva már nem engedném. 8 után bejutottam az alternatív szobába, és a kádban jobb lett a helyzet. Túlságosan is ellazultam a meleg vízben, mert a kitoláshoz nem voltak elég erősek a fájások, de aztán kijöttem a kádból, és az is sikerült beavatkozás és oxitocin nélkül. Jelentem, Józsa Andi gátvédelemben tényleg profi, minden sérülés nélkül megúsztam. :-) Indigo, a doktornőnél a rendelőben érdemes előre megvenni a gátmasszázsolajat, és vinni magaddal a szülőszobába. Egyébként ők is magunkra hagytak minket a férjemmel, keveset voltak bent. A doktornő a burokrepesztésen kívül csak az olajat adagolta a kitolásnál, még kesztyű se volt rajta, úgy nézte végig az egészet. :-)
Azóta küzdünk a szoptatással, nincs elég tejem, már több szoptatási tanácsadó minden "remek" ötletét meghallgattuk, többször a kiborulás és végkimerülés határán voltunk, úgyhogy lassan lemondok arról, hogy én minden áron szoptassak, a család egészsége fontosabb.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sárgarózsa:

Gratulálok Nektek, akkor ügyesek voltatok :)
Kitartást a szoptatáshoz, de egyetértek Veled, nem lehet ezen gyötrődni a végtelenségig!
Jó egészséget kívánok és sok örömet a babázásban :wink:

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


HATALMAS GRATULÁCIÓ Sargarozsaaa!!!!!! :):):):):):):):):):):):):):):):):)

ISTEN HOZTA A KIS CSÖPPSÉGET!!!

Nagyon ügyesek voltatok!

És a dokinőt, ill. a szülésznőt hívtad már éjjel?
Vagy csak reggel?
És mennyibe kerül ez a masszázsolaj?
Nekem még nem szóltak, hogy vegyek. :(

Azért ne add fel a szoptatást, de ne görcsölj emiatt. Tedd mellre amennyit eszik, eszik, a többit meg pótold. A lányommal nekem sem volt tejem. Tápszereztük és minden rendben volt. A fiam meg 10 hónapig szopizott, úgy, hogy 4 hónapig semmi mást nem kapott. Szóval ha most nem is megy, a következőnél még sikerülhet. :)
A lényeg, hogy ne érezd magad emiatt rossz anyának. Nem ez mutatja meg ki a jó anya és ki nem. Látod az én lányom is jól van és semmi baja a tápszertől. :) Sőt makk egészséges.

Jó babázást!
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Ja egyébként mennyit mértek az UH szerint a súlyának? Mit értettek azon, hogy nagy baba lesz?
Ezek szerint a UH értékek sokat tévedhetnek?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Gyopárka, sajna én nem tudok infót adni Boros doktornőről!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Gratulálok Sárgarózsa! De jó megint szüléstörténetet olvasni 8) Tényleg nem lehet panaszod, 9 óra szülés szerintem sem sok (főleg a saját 20 és 12 órásom után). Örülök, hogy sikerült a gátvédelem, főleg, hogy ez annyira fontos volt neked! A Bendegúz nagyon jó kis név :)

Nekem hormonális gondjaim miatt tápszeresek voltak a lányok (Mesó még mindig az :)), én is nagyon vacakul éltem meg, hiába kimutatható a fizikai ok. Sztem ezt nem lehet nem vacakul megélni. Ami nekem nagyon segített elfogadni: anyósom páromat fél éves koráig kizárólag szoptatta, majd felült egy vonatra, visszautazott a fővárosba dolgozni, a gyerek meg ott marad a nagyszülőknél vagy 500 km-re. Kb. 2-3 havonta látta csak. Hiába szoptatta, nem mondanám jó anyának. Annyira nem ezen múlik! Szaffi már elmúlt 1 éves, mikor először volt beteg. Mesónál pedig hiába a napi összesen 60-80 ml anyatej (ez 5-6 alkalomból jött össze!), amíg szopott, semmi betegséget nem kapott el Szaffitól, pedig a nagylányon abban a 4 hónapban 4 lázzal járó betegség is átment. Aztán elfogyott a kevés kis tej is, és 2 hét múlva tüsszögött a naggyal együtt ő is :roll:. Ennyi tej is véd, ennyit is nagyon érdemes kincsként megőrizni, ha ez jutott! (mindaddig, amíg a világ érdekesebb nem lesz, mint a szopi, ami a lányoknál 3-4 hós kor között jött el).

A tanácsadók a saját lelkük megnyugtatására is bombáznak téged az ötletekkel. Ahogy indigo mondja, lehet, a következőnél megy, lehet, hogy Bendegúz is egyszer csak ráérez. Most két olyan ismerősöm is van, akik az elsőt sokáig szoptatták, és a másodikkal nem ment a szopi. Nagyobb szükség van a kiegyensúlyozott anyára, mint a kizárólagos szoptatásra :wink:. (Nem illik erről beszélni, de a tápis babát apa is etetheti. Nálunk apának ez rettentő fontos a mai napig, ha itthon van, mindig ő eteti Mesót, így a kötődés vele is nagyon szoros lett mindkét lánynál. Amíg volt szopi, előbb szopi, aztán ő adta a cumisüveget.)

Indigo, nálam mindkét lányt fél kg-val felülbecsülték.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi mindenkinek.
Indigo, a szülésznőt hívtam, mikor indultunk be a kórházba, azt mondta, menjünk be, majd onnan szólnak neki. A doktornő épp ügyeletes volt.
A gátmasszázsolaj 3000 Ft volt, nekem a szülésznő javasolta, amikor kérdeztem tőle, hogy mit érdemes vennem erre a célra.
3 nappal a szülés előtt 3590 grammnak mérték a babát, 3140-el született, szóval nagyot tud tévedni az UH, főleg így a terhesség végén.
Köszönöm a szoptatós biztatásokat, próbálkozunk és pótolunk, aztán majd kiderül, mi lesz.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hát akkor ezek után mit gondoljon az ember az UH-os mérésről. Nem fogom komolyan venni a becsült súlyt. :)

Kérdésem lenne megint. :)
A Születési anyakönyvit hol lehet átvenni majd? Vagy postán küldik?
Már nem emlékszem. Emlékeimben az él, hogy a TAJ kártyát küldik postán a születésit és a lakcímkártyát az önkormányzatnál kell átvenni.
Itt hogyan működik?
Mennyi idő után lehet átvenni a születésit? És a TAJ kártya mennyi idő alatt érkezik?

Köszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, pont így működik, ahogy leírtad. A születésit és a lakcímkártyát leghamarabb a születés utáni 5. naptól az okmányirodában lehet átvenni, a TAJ-kártyát postázzák. Nekünk még nem érkezett meg.
Jaj, lányok, meddig tart ez a baby-blues? Én még mindig olyan feszült vagyok, és úgy érzem, nem tudok kikerülni az időzavarból.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sargarozsaaa, köszi a választ!
És az okmányiroda hol van? Bakáts tér?
Ne aggódj, hamarosan rendeződnek a soraitok! Minden anyuka átesik ezen. Nem lesz gond! Nekem is nagyon nehéz volt az éjszakázás meg minden. Aztán a második gyerkőcnél már meg sem éreztem, mert tudtam mire számíthatok.
A feszültséged is el fog múlni. Mindig gondolj arra, hogy elrontani nem tudsz semmit! Mindent jól csinálsz! Ne hallgass mások tanácsaira, csak a saját anyai ösztönödre. :)

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, az okmányiroda a Bakáts téren van, igen. Közben a TAJ-kártyánk is megérkezett, szóval az 2-3 hét.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sargarozsaaa, köszi az infót! És az okmányirodába lehetett időpontot kérni? Vagy csak megy az ember és ott ül órákat! :(

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Lányok, ivott valaki közületek szülés előtt "bábakoktélt"? Miből áll? Van értelme, használ?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


indigo, én ittam, a kiírás napján lefekvés előtt, mert már nagyon akartam szülni :) A hatása az, hogy elvileg nagyon gyors heves hasmenést okoz, ami a bélmozgások segítségével beindíthatja a szülést, ha az amúgy is már lassan indulna. Nálam nyoma se volt hasmenésnek, csak kb három órával később éjjel elfolyt a magzatvizem, és mentünk szülni. Kitolás közben aztán meglett a hatása, khm... mivel az Istvánban nem lehet beöntést kérni, pedig akartam volna, ez mondjuk a dokinak kellemetlen lehetett, de nem foglalkoztam vele, meg biztos megszokták már - miután ugye nincs beöntés :) De a lényeg, hogy sosem fogom megtudni, hogy használt-e bármit is, mivel amúgy is a kiírás napján ittam meg. A receptje: 1 deci ricinus, picike vodka (hogy a zsírcseppek valahogy folyékonyabbak legyenek) és baracklé, hogy ne legyen annyira undorító íze, meg rostos legyen. Nem volt vészes lenyelni.
 
 


Istvánban NEM LEHET beöntést kérni???
Tényleg???
Ez borzasztó....rajtam olyan stressz lesz emiatt, hogy nem fog kijönni a baba :shock: :shock: :cry: :cry: :cry:
Biztos nem lehet? :)

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Indigo, köszönöm szépen a válaszod!
Én a málnalevél teáról hallottam, hogy a 36. héttől érdemes fogyasztani, mert salaktalanító hatása is van és segítheti a vajúdás elindulását is. Ez a "koktél" nekem kicsit brutálisnak tűnik (?)...
zenda
Bp.
 
 


Indigo, az okmányirodába nem kértünk időpontot, de gyorsan végzett a férjem, egyáltalán nem ült ott órákat. :-)
A bábakoktélt nem ismerem, málnalevélteát ittam kb. a 37. héttől, az állítólag megkönnyíti a szülést. Fogalmam sincs, hogy használt-e.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Pacsuli, köszi az infót! Azt hiszem én is kihagyom ezt a koktélt. Egyszer itattak velem ricinust, olyan hasgörcsöm volt tőle, de semmi nem jött, úgyhogy azt hiszem nem kérek belőle.

Szanita, hidd el nekem, hogy akkor eszedbe sem fog jutni ez a dolog. Csak, hogy a baba kijöjjön végre. :) Egyébként az ott dolgozók több olyat megéltek már. Ez a természetes nekik. Ja és a fiamnál a szülésznő olyan diszkréten kezelte ezt a dolgot, hogy nem is tudtam róla, hogy bement.... :)
Szóval nem fognak szörnyűlködni meg ilyenek.

Zenda, nincs mit! :)

Sargarozsaaa, köszi az infót, akkor ezek szerint hamar lehet végezni. Ez jó hír! :)
A málnalevél teáról én is hallottam, de nem ittam egyszer sem. Nem tudom most érdemes-e elkezdenem a 3. babónál. :)

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


málnalevél teát mindkettőnél hetekig ittam, volt rá időm a túlhordás miatt :) kétlem, hogy hatott. Szülést biztos nem indította be.

Beöntés sztem felesleges, én Mesónál 2 napja f...tam, mire beindult a szülés, és amikor a feje jött ki, volt még mit kitoljon maga előtt. Nekem azt mondta a szülésznő, kb. 95%ban így is, úgy is van kaka, mert a gyerek feje nyomja maga előtt. De a pisi is ilyen, Mesó vajúdás közben ráfeküdt a hugyhójagomra, kaptam egy betétet a lábam közé, hogy az fogja fel és ennyi, senkit nem zavart (engem se az zavart, hanem a fájdalom). És valóban, a szülésznő úgy kezeli, hogy akár apa se veszi észre, mi történt :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


szanita: hát nekem legalábbis három éve mindenki ezt mondta - a szülésznőtől kezdve a szülésfelkészítő tanfolyamot tartókig -, hogy a szülőszobáknál nincs is ilyesmire alkalmas cucc :OOO És váltig bizonygatta mindenki, hogy azért, mert felesleges, a természet ezt elintézi szülés előtt. Hát nem tudom, nekem nem intézte el még bábakoktéllal sem, csak közben :))
Az elsőnél pedig kifejezetten örültem, hogy kaptam beöntést (a Péterfyben), mert annyira csúnyán repedtem, hogy utána kifejezetten jó volt, hogy vagy két egész napig nem kellett "rányomnom" a varratokra, merthogy szülés előtt teljesen kipucoltak. Emiatt akartam másodszor is az Istvánban, biztos ami biztos, de nem adtak. Mondjuk gátvédelemmel így már nem is volt gond utána a dolog elvégzése :)
 
 


Én örültem, hogy nem volt beöntés, de ha valaki aggódik szerintem kúppal is megoldhatja magának a dolgot.

Kép
Kép
Kép
 
 


Lányok, a kórházban raknak be fülbevalót a kislányoknak, ha viszünk?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Még egy kérdés jutott eszembe. :)
Közös vajúdó van? Hány ágyas?

Köszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Szia Indigo!
Most voltam megnézni a szülőszobát, a "vajúdóban" nincsen ágy, fotelek vannak, illetve ha van szabad szülőszoba, ott is lehet lenni a vajúdás alatt.
A fülbevalóról nem hallottam semmit, nálunk (Bp. XVIII.ker.) a védőnőnél van kiírva, hogy már újszülött kortól csinálnak fülbelövést.
Üdv
Zenda
zenda
Bp.
 
 


Sziasztok!

A fülbevalót az újszülöttes nővérek 4 éve 3000.-Ft-ért tették be az utolsó nap, mielőtt haza mentek. Mi bevittük a sajátot, bele tették alkoholba fél órára, jöttek ababáért, mikor készen voltak hozták vissza babát, a gyerekkori fülbevalómmal a fülében.

A bábakoktél nálam kétszer bejött. A recept: 1 dl rostos őszilé, 3 cl ricinus, 3 cl pálinka vagy vodka.
Én bealudtam először tőle, majd beindult az emésztésem rendesen.

A málnalevél teát én hetekig ittam a második babánál és semmit nem tágultam tőle, a harmadiknál már nem is ittam.

A homeós bogyókat is érdemes bevinni a szülésre, bár a végefelé már semmi fájást nem csillapít.

A szülésznők nagyon rámennek a gátvédelemre, én szerencsére mindegyiknél megúsztam, utolsó két alkalommal az Istvánban, Pruha Kriszti szülésznővel.

Orvosom az ügyeletes volt, akit a szülésznő hívott be a kitolásra, de a doki csak felügyelt, mindent a szülésznő csinált. Ez van talán a fogadott szülésznő fogadott doki esetben is. Akkor nem értem mire fel kérik el a dokik a nagy summát.

Én az alternatív szobában szülőszéken szültem mindkét esetben és ajánlom mindenkinek.

Üdv. Kati
 


Én hosszan vajúdtam mindkettővel, mindkétszer szülőszobára raktak. Vajúdóban csak akkor vagy, ha vagy teltház van, vagy nem biztos, hogy tényleg beindult szülés és nem csak jóslófájások. Túlhordott "jóslófájásokkal" azért szobára tettek (8 órával később folyt csak el a magzatvíz és indult be a szülés). Vajúdóba apák is bemehetnek, nem zavaró, nekem jól is jött (elkap, ha elájulsz).

Fülbevalót most is felajánlják, hogy beteszik ott a kórházban a nővérek, tényleg szépen csinálták a szobatársam babájának. Én nem tetettem be a csajsziknak, Szaffinál ez nagy szerencse volt, kb. 2 éves koráig a fülét tépve ivott/szopizott. Mesónál mehetett volna, de ezt előre nem lehetett tudni.

Homeós bogyó nálam sz...t se ért, se nem indította be, se nem csillapított, se nem vált le a lepény... de apa figyelmét elterelte, hogy tekergeti a kis műanyag dobozkát negyed óránként :D

gbkati, fogadott orvos nem a problémamentes szülésnél fontos, ott tényleg tök mindegy. Nekem kellett a biztonság, hogy ha bármi van, és 5-10 másodperc alatt kell döntenie, akkor olyan legyen, akire a babám és a saját életemet is rábízom. Ha arra gondolok, hogy apám fogásza mennyit kér éppen ma az új hídjaiért, akkor marha olcsó egy szülés :wink:. Végül az első szülésnél tök mindegy volt, ki varr össze, a második viszont műtéttel zárult, és örülök, hogy olyan csinálta, akiben megbízok.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja! Mivel én vidékről mentem szülni, és a dokim nem vállal szülést megbeszéltem vele, hogy az Istvánban szülök. Azt mondta rendben, azóta is visszajárok hozzá.
Nálam mindkét esetben burokrepesztés, kézzel tágítás volt, és 2 éve oxitocint kaptam fenékbe amitől annyira beindultak a fájások, hogy 3/4 óra múlva már Hunor fiunk kint is volt. azt mondta utána szülésznő, hogy az volt az utolsó esély, ha nem indul be a tágulás is, akkor vittek volna császárra.
De szerencsére a komplikációkat megúsztam.

valahogy nálunk is apa elvolt a homeókkal foglalva.

Szerencsére nálam varrásra sem került sor. Ezért is ajánlom mindenkinek, hogy az Istvánba menjen, mert ha sikerül, akkor megússza.

Kecskeméten pl. alapvető dolog a gátmetszés, ha tetszik-ha nem, mert sebészeti beavatkozásnak minősül és többet fizet az OEP. Ezt néhány éve mondta egy szülészdoki a sógornőmnek. Na, ez nem semmi.!!
 


Lányok, köszönöm az infót a fülbevalóról és a vajúdóról is!
:)
Már elég nehezen viselem a végét, a lábam bedagadva, akkora mint egy elefántnak. És az a baj, hogy fáj is. :(
Dehát pihenni 2 gyerek mellett nem nagyon tudok.
Még jó lenne, ha 1,5 hetet kibírnánk és utána felőlem már jöhet a bébi. Sőt lehet, hogy jobb is lenne.
Jóslóim már elég sűrűn vannak. Azért még remélem bent marad egy kis ideig és érik :)

Pusz, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, tudod, hogy szól a mondás, kismama 37 hétig hajtogatja, hogy jaj, csak meg ne szüljek, majd onnantól azt, hogy jaj, csak szüljek már meg :) Kitartást, szerintem az utsó 4-6 hét ugyanolyan hosszú, mint előtte a 36 másik :roll:.

gbkati, hát nem egyszerű, ha a terhesgondozó orvos nem vállal szülést :( Bár lehet, csak én vagyok orvos-függő a sok lombikos kezelés után :roll:, és "normál" esetben simán megszülném idegen orvosnál is :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kérdésem van újra! :):):):):)
Ti mikor adtátok oda a pénzt az orvosnak és a szülésznőnek?

Köszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


én a 6hetes kontrollon Mesónál és még a kórházban SZaffinál.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Indigó!
A szülés után megkérdezte a férjem a szülésznőt, hogy mikor dolgozik és utolsó nap mielőtt eljöttünk, ment fel hozzá a szülőszobára. Dokink nem volt fogadott, így azt megspóroltuk.
De a szobatársak is a hazamenetelkor rendezték a fogadott dokival is.
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron