Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Köszi az infót!
Lányok a 38. heti UH-ra kell beutalót vinni?
És kell időpontot kérni? Vagy csak odaállítok, hogy UH-ra jöttem?
Mikor van UH-n?

Köszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, írtam privit! :-)
Én a 38. héten nem voltam UH-n, a 39.-en ránézett a doktornő a magánrendelőben, ennyi.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Szia Sargarozsaaa!

A privi nem jött át! :)
Hogy vagytok? Picuri? Gondolom szépen gyarapszik! :)

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 

 
 

Sargarozsaaa, talán neked van a legfrissebb tapasztalatod ez ügyben. Tényleg nem használnak a kórházban hintőport a köldökcsonk ápolására? Csak alkoholt?

Köszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Novemberben nem volt hintõpor, az tuti :roll:
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Indigo, tényleg nincs hintõpor, szerintük nem kell.
Köszönöm, jól vagyunk. A baba nõ, mint a gomba, 6 hetes. Lassan talán túl leszünk a kezdeti nehézségeken. Továbbra is pótolnunk kell, kb. 40-50 %-ban anyatejes, de lassan ebbe is beletörõdünk.
Privit mindjárt írok újra, szólj, hogy megkaptad-e.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Akinek dr. Gasztonyi volt a fogadott orvosa: fogadtatok mellé szülésznõt is? Ha igen, kit javasolt? Ha nem, akkor is megvolt a gátvédelem és elégedettek voltatok a szülésznõvel?
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Szanita, mikor én dr. Gasztonyit kérdeztem, diplomatikusan nem mondott nevet. Gátvédelemmel próbálkozott az ügyeletes szülésznõ, amikor kértem, de tekintve, hogy 11 óra lassú tágulás után az elsõ nyomásra kilõtt belõlem a majd 4 kg-s gyerek, hát nem sokra mentünk egymással :). Nekem mindkétszer Böszörményi Bea volt az ügyeletes, jól dolgoztak együtt, a mûtõbe is bejött, amikor nem vált le a lepény, pedig már majdnem vége volt a mûszakjának. Én meg voltam vele elégedve.

Sárgarózsa, jó hallani rólad! örülök, hogy rendezõdtök lelkileg is :)
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Szia Indigo!

Már biztos megtudtad közben, de hátha mégse...
Beutaló nem kell, de idõpontot kell kérni elõre... velem mindig keddi napra kéretett idõpontot a doki, de biztos van más napokon is UH.

Szerintetek ha 37+2 hetesen 38+2 hetesnek véleményezi az UH-os orvos az azt jelenti, hogy elõbb fog jönni?

Köszi
Zenda
zenda
Bp.
 
 


SZiasztok!

Zenda köszi az infót. Végül tegnap voltam a dokinál és megnézte UH-val, így lehet, hogy nem trappogok be a kórházba. De még gondolkodom rajta.
Hát tegnap volt esemény a dokinál.
A CTG fájásokat jelzett 2 X is 100 fölé ment, 20 percen belül. Szerencséremég ezek nem fájdalmasak, csak kellemetlenek voltak. Nyitva van a méhszáj 1cm-re, szóval már bármikor jöhet a bébi. :)
Mivel a lábam nagyon csúnyán be van dagadva és még gyulladt is egy kicsit, a dokinõ úgy gondolta megpróbál egy kicsit segíteni a dolgokon és kézzel bizergálta a méhszájamat, hátha beindul a szülés. Rohadtul fájt!!
Azt mondta lehet, hogy ettõl 24 órán belül beindul a szülés.
Jelentem még mindig egyben vagyok, úgyhogy feleslegesen kínzott meg. Csak szerzett egy kellemetlen napot, mert azért görcsölgettem tegnap. :(
Meg azért örültem volna ha elõtte megkérdezi, hogy szeretném-e.
Menet közben nem közölte, hogy ez azért fáj ennyire, mert rá akar segíteni a dolgokra.
Na mindegy a kisasszony még egyenlõre jólérzi magát odabent, remélem marad is még hétfõig, mert holnap megyünk barackot szedni és utána meg kell fõznöm a lekvárt. Ha elraktam a barackot utána már jöhet.:)
Remélem hallgat rám!

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Indigo
 
 
 
 
 


Ja Zenda elfelejtettem. Attól még nem biztos, hogy elõbb jön a bébid, csak nagyobb az átlagnál.
Kitartást!

Indigo
 
 
 
 
 


Jelentem még egyben. Reggel elment a nyákdugóm és enyhe görcsöm van azóta. Majd most nemrég szöntén távozott egy kis nyák.
Szóval má rnagyon készülõdünk! :)

Indigo
 
 
 
 
 


Indigo! De jó Nektek! :) Gyors szülést, kitartást, minden szépet és jót, drukkolok! :wink:
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Kaptam a dokimtól szülésznõ névjegykártyáját, azt mondta õt hívjam fel: Polonkai Éva. Ismeri valamelyikõtök?
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Jaj, Indigo, a méhszájamat nekem is megpiszkálta a doktornõ a 39. héten. Én se éltem meg túl jól. És a pénteki "vizsgálat" után hétfõn megérkezett a baba! A tied is hamarosan kibújik majd, ha egyáltalán még bent van. :-) Hajrá, ügyesek legyetek! (Egyébként én is pénteken voltam a doktornõnél 6 hetes kontrollon. 10.20-ra mentem. Te?)
Zenda, az UH a baba korát a méretei alapján becsüli, tehát egyáltalán nem biztos, hogy elõbb fog jönni. Fõleg, hogy a méretekben is nagyot tudnak tévedni már ilyenkor!
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Köszi a válaszokat... akkor még várok... :)
Tegnap betöltöttük a 38. hetet.. kezdek izgulni...
Indigo, nagyon drukkolok!!!!
Nektek volt választott orvosotok, vagy szülésznõ? (Az én dokim szabira ment, így valószínûleg csak szülésznõ lesz választott, hacsak nem húzzuk ki 29-éig...)
zenda
Bp.
 
 


Szanita, köszönöm a jó kívánságot! Én sajna nem ismerem a szülősznődet.

Sargarozsaaa, én is kb. 10:20-ra, 10:30-ra értem a dokihoz.
Rajtam bordó kismamablúz volt. És emlékszem egy szemüveges hölgyre, aki megelőzött a lépcsőn. :)
Esetleg nem Te voltál? Bár lehet, hogy Te már bent voltál.
Hát nálam nem jött be a méhszáj piszkálódás, mert még mindig egybe... Bár az is lehet, hogy engem a 38.héten vizsgált és az még korán volt.

Zenda, köszi! Igen én fogadtam dokit is és szülésznőt is! De van aki csak szülésznőt fogad és az ügyeletesnél szül. Ez is jó megoldás lehet.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, az én voltam. :-D Bocsi, két hónapja még én is így másztam fel a lépcsőn, most meg ha otthon kell hagynom a babát egy rövid időre, mindig rohanok, mint az őrült. :-D Nagyon szurkolok nektek!
Zenda, én is gondoltam erre, hogy csak szülésznőt választok, de végül fogadtam orvost is. Nem voltam elég bátor. :-) Amúgy szerintem ne aggódj emiatt, az istvános orvosokról mind jókat hallani, és úgyis csak a végére megy be a doki, szóval pénzkidobás. :-D
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Indigo, nem is baj, ha nem "piszkálódás" után jön ki a baba. Jöjjön akkor, amikor neki a legjobb, ne anyához, orvoshoz kelljen már most is alkalmazkodnia :roll: (mondom én a két túlhordottammal :)

na fel is kelt a kisebbik...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sargarozsaaa, tök jó, akkor találkoztunk is csak nem tudtunk róla! :)

Rekuja, teljesen egyetértek Veled, én is (bár nehezen bírom) de annak a híve vagyok, hogy a picur magától induljon be. Legközelebb már előre szólni fogok a dokinak, hogy ne csináljon semmit.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, nagyon eltűntél! Túl vagytok rajta? Adj hírt, ha tudsz!

zenda
Bp.
 
 


Kedves Mindenki!

 

Bocsánat, hogy eddig nem jelentkeztem, de nem volt rá lehetségem.

Anna lányom július 19-én megszületett. 3430 g, 52 cm.

Sajnos nagyon súlyos terhességi mérgezést kaptam, ami abban nyilvánult meg, hogy nem alvadt a vérem. Ez azért volt gond, mert Anna császárral született. Úgyhogy 8 műtéten estem át, mire végre gyógyulni kezdtem.  5 hétig feküdtem. Az izomzatom 80 %-át elvesztettem, úghogy, most újratanulok járni. :) De már itthon vagyok és erősödök. Sajnos emiatt szoptatni sem tudtam. De legalább itt vagyok. Az orvosok azt mondták, hogy halálos kórképem volt és csodájára jártak a gyógyulásomnak. 

Most ennyit sikerült írnom, mindenkinek szép napokat,

majd küldök képeket is,
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, nagyon sajnálom a Veled történteket, nehéz időszakon lehetsz túl, már ha túl vagy rajta! Remélem....
Ezek szerint bent voltatok akkor is, amikor mi... (aug.4-9.) és hogyhogy császároztak? 
Nálunk hozzátok képest minden rendben volt... a 41. hét betöltése után egy nappal indították a szülést, így július 28. helyett augusztus 5-én született meg Zsófi 3450 g és 56 cm méretekkel. Nem volt könnyű a szülés, de az orvosom szerint gyors volt... mivel első baba, nincs összehasonlítási alapom. Este 8-kor feküdtünk be, ballonos tágítás volt 10-től reggel 6-ig, akkor burokrepesztés és fél9-re kint volt...
Rövid lábadozást és gyors gyógyulást kívánok!!! 
Zenda
zenda
Bp.
 
 


Köszi Zenda, azért kellett császár, mert a mérgezés  hamar ki kellett venni a babát.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Jesszus, Indigo :-(, remélem most már minden rendben lesz veletek. Sok erőt a további gyógyuláshoz! Gratulálok Annához!
Zenda, nektek is gratula! :-) Gondolom, lassan belerázódtok a dolgokba. (Nekünk kb. ennyi idő kellett hozzá.) :-)
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Jó ég, Indigo, ez szörnyű lehetett!!!! Örülök, hogy jobban vagy!!! De mi ez a mérgezés, még soha nem hallottam ilyesmiről! Még úgy kaptál el valamit, hogy odabent volt a baba? :OO De mitől? Gratulálok a szép babához4 Zenda, nektek is! :)
 
 


Köszönöm szépen a gratulációkat! :) Az első 3-4 hét nagyon nehéz volt, most már könnyebb egy kicsit. Nem sír már olyan sokat, mint az elején. Az éjszakai alvással vannak még gondjaink, valahogy rövidebbek, mint a nappali és etetés után nehéz visszaaltatni... :( amúgy minden rendben, szopizik szépen és gyarapszik. Tegnap volt 6 hetes és 4300 g (3450-nel született)...
Indigo, remélem jobban vagy már és el tudod látni a pici Annát! Tudod már szoptatni, vagy ha az elején nem lehetett, akkor később már nem lehet belekezdeni?
zenda
Bp.
 
 


Sziasztok!

Köszönöm kérdéseteket már jól vagyok! Annát már el tudom látni, megcsinálom a tápszert, megetetem, pelenkázom. Babakocsiban és ülve ölben el tudom altatni. Állva sajna nem ill. emelni is nehezen tudom még. Na és az esti fürdést még a párom csinálja. A karom még nem elég erős hozzá, na meg az állás sem megy egyszerre hosszabb ideig. De azért már elég jó. Pl. a héten vittük csípőszűrésre Annát és már elég jól bírtam, még lépcsőzni is tudtam.
Szoptatás ügyben a következő a helyzet. Még szedek olyan gyógyszert, amit nem lehet szopi mellett. Még 10 napig szedem, majd 4 napot hagyom kiürülni a szervezetemből, úgyhogy 2 hét múlva belevágunk a szoptatásba. Előbb mondjuk nem is nagyon gondoltam rá, annyira ki voltam merülve. Az energia nekem kellett nem lettem volna képes a szoptatásra. Most már elég erősnek érzem magam hozzá. 
Utána olvasgattam a témában van esély rá, hogy beindul a tejcsi. Veszek hozzá Szoptanít készüléket, aztán hajrá. :)
Ha csak egy kevés is beindul már az is több, mint a semmi. 
Áront fél évig csak szoptattam, úgyhogy remélem Annának is jut majd. Már nagyon várom, hogy elkezdjük. Egyébként azt olvastam, hogy akár még 1 éves gyerkőcnél is meg lehet próbálni beindítani. Szurkoljatok! :)
Egyébként az anyai ösztönöm az már beindult, mert a múltkor Anna nagyon sírt nem tudtam mit kezdjek vele és hirtelen az az érzésem támadt, hogy meg kell szoptatni. Eddig ilyen érzésem nem volt. Nekünk most össze kell csiszolódnunk, mert kicsit olyan, mintha Anna csak ide csöppent volna. Hiszen 6 hétig nem voltam Vele. 
De már Ő is elfogad engem, az elején apa volt a minden, aztán mostmár rám is mosolyog! :)
Zenda én is gratulálok a babához!

Na most befejezem, mert egy regényt írtam! :)

Indigo


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, nagyon örülök a jó híreknek, sokat gondoltam rátok. A férjed is egy hős. Szörnyű időszak lehetett. Az azért érdekelne, hogy lett ilyen súlyos a helyzet: csak egy szerencsétlen véletlen volt, vagy valamit nem vettek észere időben nálad?
A szoptatásért nagyon szurkolok, hogy sikerüljön. Ha lesz valami tuti ötlet, ami beválik, megírhatnád. ;-) Mi ui. még mindig a szoptatás+pótlás+fejés háromszögében éljük a napjainkat, pedig Bendegúz már lassan 4 hónapos.
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Szia Sargarozsaaa!

Hát igen a nehezén már túl vagyunk! És ez a lényeg. Anna egészséges és jól van!
A férjem tényleg szuper, minden látogatási időben ott volt, simogatta a kezem és beszélt hozzám egy órán keresztül délelőtt és délután is. Pedig én mélyaltatásban voltam. A nővérek mesélték. :) És ezt 5 héten át minden nap megtette. Aztán a maradék 1 hétben pedig 3-8-ig ott volt velem a nőgyógyászaton.
A terhességi mérgezésnek 3 tünete van. Ödéma, magas vérnyomás és fehérje a pisiben.
Nekem egészen a 38. hétig csak a lábam volt bedagadva. Aztán emelkedni kezdett a vérnyomásom, de még mindig normális volt (130).
A pisimben pedig nem volt fehérje.
Szülés előtt csütörtökön a védőnő is megnézett, vérnyomás 130, pisi negatív. Pénteken a szülés napján, mentem a doktornőhöz, ott már 160-as vérnyomásom volt, de a pisiben még mindig nem volt fehérje.
Beküldött a kórházba, ahol labort néztek és a mérgezési értékem, ami arra utalt volna, hogy baj van, normális volt, ezért hazaengedtek.
Este 9 órakor erős gyomorfájással kezdődött a történetem. Hívtam a szülésznőt, én nem gondoltam, hogy beindult a szülés, azt hittem a vérnyomáscsökkentőnek van ilyen mellékhatása, amit aznap este vettem be először. Utólag derült ki, hogy a májam fájt és a gyomor felé sugárzott. A kórházba érve megint labor, ahol a mérgezési érték már több ezer volt és a pisimben fehérje jelent meg. Azonnal csárász, mert ilyenkor az az egy mód van, hogy a babát minél előbb ki kell venni.
Császár után pedig kezdődtek a bajok. :(
Ritka kórkép szerencsére ez, ami velem történt. 10000-ből 1. És nem is igazán értették, hogy miért a 3. gyerkőcnél jelentkezett. 
Egyébként a dokinő azt mondta szerencsém, hogy az Istvánba kerültem, mert ha másik kórházba megyek már nem élek. Fantasztikus orvosi csapat van az Istvánban, nagyon hálás vagyok Nekik, mert tényleg önzetlenül végezték a munkájukat és senki nem fogadott el semmit cserébe.
Az intenzíves ápolók előtt is le a kalappal, nagyon kemény munkát végeznek, és még mosolyogni is tudnak mellette.
Annát sem dobták ki a csecsemőosztályról 3 nap után, mondták, hogy maradhat nyugodtan. Így 2 hétig volt bent. Itt is odaadóan etették a nővérek, Őnekik is nagyon hálás vagyok!

Hát nagyából ennyi!
Szép napot, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok! Van esetleg olyan köztetek, akinek csak szülésznője volt fogadott itt, de területileg nem ehhez a kórházhoz tartozott? Esetleg tudtok ajánlani szülésznőt? Priviben nevek, árak, minden érdekel!  Valamint az is, ha ismertek jó orvost itt, aki nem mond fix összeget, elfogadja, ha nem tudok magánrendelésre járni és tényleg rendes. Köszönöm, boldog anyaságot mindenkinek! :)
 
 


Hónapok óta nem olvastam ide…   Gratula a babásoknak, jó babázást!   Indigo, nagyon megrázott az eseted. Mindenhol azt kommunikálják a kismamák felé, hogy a szülés mennyire természetes folyamat stb. Erre itt vagy te, „gyakorlott a témában” és mégis beüt a krahh :o Ahogy írod, tényleg az a szerencse, hogy túlélted, és ez azért borzalmasan hangzik :(. Nagyszerű férjed van! Ilyenkor minden átértékelődik, kit érdekel, ha kicsi a lakás, nem telik új autóra, vagy már megint nem megyünk nyaralni?! Kívánok nektek sok egészséget és szerencsét, no meg ha már ennyire kűzdesz érte, akkor tejcsit is :wink:. Én használtam szoptanítot, marha macerás, de tényleg segített növelni a mennyiséget. Olvastam a Kismama magazinban egy lányról, aki mindkét örökbe fogadott babáját tudta szoptatni, mert a szoptaníttal és hormontablettákkal beindult a tejtermelése. Talán az LLL honlapján tudnak segíteni neked, hogy milyen gyógyszerekkel lehet rásegíteni ilyen extrém esetben.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, HATALMAS GRATULA AZ ÚJ JÖVEVÉNYHEZ!!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Köszi :) Még kicsit sokkosak vagyunk, két lombik-lány után "becsúszott" egy harmadik  (jó, mondjuk célzottan nem védekeztünk, de azért nem gondoltuk, hogy számít :roll: ), de nagyon örülünk neki :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Húú, Rekuja, gratulálok! Ez aztán a jó hír!
Indigo, hogy vagytok? Alakulgat a szoptatás? Mesélj!
Mi elkezdtünk óvatosan hozzátáplálni, nem kiváltva szoptatást, csak tápszer helyett napi 1x. Tök ügyesen kanalazgat a babám. :-)
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak szólok, hogy mi is kiscsalád lettünk
A kórházról annyit, hogy a csecsemős osztályon azért én nem éreztem annyira jól magam Borzasztó, hogy baromi meleg van állandóan a szobában, igaz, mi 22 fok körül vagyunk itthon a lakásban. Baromi rosszul viseltem a meleget, szobatársaim alig engedtek ablakot nyitni, én meg úgy éreztem megfulladok, állt a levegő, folyamatosan le voltam izzadva..... na de nem panaszkodom, 3 napot kibírtunk

A szülést indítani kellett, hétfő este ballonos tágítás, kedd reggel burokrepesztés + kezdték adagolni az oxit. Majd jött 12 óra vajúdás, borzasztó volt.... És császár lett a vége Két hétig menni alig bírtam, azt hittem örökre így maradok tényleg.... (terhességem utolsó két hetében az óriási hasamtól nem tudtam menni  ) Volt szülésznőm és orvosom is, mind a kettő kitett magáért. Plussz velünk volt egész nap még egy tanuló lány, ő is roppant kedves volt és le a kalappal előtte, valamint még egy ismerőssel is összefutottunk aki gyakorlaton volt, és azt sem tudta, hogy babát vártunk, így 4 ember vajúdott velünk páromon kívül Mégsem tágultam 7 cmnél tovább Tejem a nehézségek miatt nekem sincs, küzdök a fejéssel, napi 10-20 ml van, nem tudom mikor adom fel mert ennek nem sok értelme, csak az idő megy vele

De most már minden szép és jó, Bálint csodaszép baba, imádjuk, párom egy hős mellettünk és nagy a boldogság
4250 gramm, 57 cm

(Inszemes baba, Rekuja lombik után gratulálok, remélem hasonló szerencse ér majd minket is )


Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Szanita, gratulálok Bálinthoz, szép nagyra nőtt odabent. :-) Sok boldogságot nektek.
Ahogy így körülnézek itt a fórumon, nem vagyunk túl jó reklám a szoptatási ambulanciának...
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Köszönöm a gratulációkat meg avelünk örülést :)
Szanita, jó nagy baba lett! Mennek a drukkok a home-made második babához! :)
Sárgarózsa, de talán jobban elfogadtuk, ha nem jött össze a szopi, mintha máshol szülünk és úgy érezzük, még tehettünk volna érte valamit. Itt aztán tényleg minden segítséget megkaptunk!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hát, nekem (finoman szólva) nincsenek ennyire pozitív élményeim a szoptatási ambulanciával, de nem akarok itt negatívkodni.
Technikai kérdés: vajon miért nem sikerül a gyermekem adatait elmentenem itt? Ti hogy csináltátok? (Bocs az offért.)
sargarozsaaa
Budapest
 
 


Sziasztok,

Gratulálok mindenkinek a babához! (Megszületetthez és pocakban lévőhőz egyaránt!) 

Idigo, sajnálom, ami Veletek történt, de örülök, hogy jó kezekben voltatok és le a kalappal, hogy ilyen hamar össze tudtad magad szedni!
Hogy álltok a szoptatással?
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy vajon sikerül-e!!! Nagyon drukkolok hozzá!!

Úgy tűnik, hogy idén októberben ismét vendégei leszünk az István kórház szülészetének. Bár még nagyon apró a babóca, mindössze 6 hetes pocaklakó, de biztosra veszem, hogy nincs vele semmi gond, mert a napi 3-4 hányás az alap...
Már nem is küzdök ellene, jöjjön, aminek jönnie kell. 


Az viszont nem kérdés, hogy az első után a második is az Istvánban fog születni.
Viszont nem vagyok benne egészen biztos, hogy ugyanannál a szülésznőnél. Bár szerintem nálam alapból kivitelezhetetlen a gátvédelem, annyira kötöttek az izmaim...

A szobák sajnos tényleg nagyon melegek, pedig mi nyitogattuk ám az ablakokat, de még igy is szörnyű volt. Kb bugyiban és melltartóban aludtam.

Szóval mindenkit, aki esetleg most téved a topikba, biztatni tudok, hogy merjen választani és az Istvánban szülni!

Üdv mindenkinek!

Ha lesznek friss infoim stb, jelentkezem!
jritus
Budapest XIV. kerület
 
 


jritus
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok,

Nem tudom nezi-e meg vki a topicot.
En durvan 7 het mulva szulok az stvanban, elso baba.Fogadott orvosom van, es korabban ugy dontottem ez eleg is.azonban ahogy kozeleg az ido, egyre inkabb ugy erzem szulesznore is szukseg lesz.az eddigi irasaitok ezt nagyjabol meg is erositik.
Szult valaki esetleg Gottfried Anikoval? Esetleg vizben szulos elmenyek?

Elore is koszi.
Udv mindenkinek.
 


Szia!

Nekem is volt fogadott orvosom és szülésznőm is. Igen, szülésznőre nagyobb szükséged lesz, rám az orvosom háromszor 5 percet nézett a kb. 12 órás vajúdás alatt. De végül császár lett, úgyhogy be lett fogva ő is Szülésznő félóránként jött, bár az 5. óra után homályosak az emlékeim
Polonkai Éva volt a szülésznőm, meg voltam vele elégedve. Ctg-ket, kenetet is soron kívül csinálta, utolsó héten minden nap voltam nála, hétvégén is tudtunk egyeztetni.

Sok sikert Nektek, könnyű szülést kívánok!

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


@szanita084 koszonom a gyors valaszt.

Jol ertem, h akkor a fogadott szuleszno sincsen vegig veled? En valamiert abban az alomvilagban eltem mar a fogadott dokival kapcsolatban is, h ha egyszer miattam jon be, akkor nem fog masfele lofralni szules kozben. De egy jol elejtett mondatbol rajottem, h ez nem igy van :D
Most a szulesznonel mar ugy gondoltam, h na akkor o mar biztos ott lesz vegig...

Illetve a ferj+fogadott szuleszno meg nem szamit tul sok embernek, mmint mindketto bent lehet ugye?
 


Persze, nálam hárman voltak bent. Ott derült ki, hogy párom egy kedves ismerőse épp ott volt gyakorlaton, így ő végig velem volt  Szülésznő sincs ott végig sajnos, mert nem tud mit csinálni. Ha hosszú a vajúdás, akkor időnként nézi a méhszájat, infúziót cserélgeti, de mást nem tud tenni sajnos. Nekem a gyakorlatos ismerős borogatta a homlokom és a csuklóm, magamtól eszembe nem jutott volna és páromnak sem, de hihetetlenül jól esett. Mivel császár lett a vége, így nem tudom effektív a szülés előtt hány ujjnyi az ember lánya amikor már nem hagy ott a szülésznő, és értesíti az orvost
Amikor én szültem éppen front volt, és teltház, volt kismama aki a folyosón vajúdott egy ideig, vagy a ctg szobában Csecsemős osztályt inkább hagyjuk......(a nőgyógyászati osztályon is megszült kismamák voltak, annyian voltunk....) Szerintem 15en megszültek, mire kitalálták, hogy császárom lesz
De lehet, hogy neked pikk-pakk megy az egész, és a szülésznő végig ott lesz veled  Nem lehet tudni. Első baba általában lassabban van meg, és lehet hogy másik kismamája is akkor szül, mint Te

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Szojalove Gratula a bebabásodáshoz :) Anikóhoz volt szerencsém, bár nem nála szültem, nagyon jó volt! Mesóval (2. gyerek) 3x voltam szülőszobán az utsó hónapban, mire megszületett (epegörcsöket szülésnek néztem 37. és 39. héten is, végül 41 hétre született :oops:). Anikó volt az, aki az epegörcsöknél nem a „ne hisztizzen, ez nem szülés, nem fájhat” hozzáállással volt, hanem próbálta kitalálni, mi lehet a bajom (ha már sugárban epét hányok és járni nem tudok az ismétlődő hasi fájdalomtól, amit a ctg nem mutat ki, mert feljebb van a tappancsoknál). Sőt, mikor végre elfolyt a magzatvíz, pont akkor is ő volt ügyeletben, még ő vett fel minket, és tökre emlékezett ránk minden adatunkkal együtt (nem nála szültem, akkor járt le a műszakja, ment haza).
Nekem nem volt fogadott szülésznőm. Egyrészt megkérdeztem a dokim, és úgy fogalmazott, hogy ott minden szülésznő nagyon lelkiismeretes. Hááááát azért tapasztalatom alapján nagyon különböző temperamentumúak… viszont 2 hosszú szülésem volt (20 és 12 órásak), ami nem fér bele egy műszakba egy szülésznőnél sem, így esetemben tök értelmetlen szülésznőt fogadni (persze, hogy szegény hulla fáradtan kialvatlanul segítse ki a gyereket, mi? :evil:). Mielőtt felfogadsz valakit, azt is gondold végig, hogy ha épp 12 órás műszak végén van, mikor neked szükséged van rá, akkor milyen állapotban lesz, nagyobb segítség-e mint az épp ügyeletes.
Istvánban hallottam már olyat is, hogy két hozzátartozó, szülésznő és orvos volt bent a világra jövetelkor :wink:.
Szülésznő attól függően, mennyire haladnak a dolgok, épp hol tartotok, 2 óránként vagy 5 percenként néz rád. Nálunk mindkétszer a vége hirtelen jött, doki megnézett, mondta, még fél-1 óra, apa 5 perc múlva rohant ki értük, hogy jön a feje, újabb 5 perc múlva már kint voltak a lányok :) Ott, akkor egyáltalán nem igényeltem, hogy apán kívül más foglalkozzon velem (én ctg-re kötve vajúdtam mindkétszer a zöld magzatvíz miatt, így a vízben szülés szóba se jött).


Szerintem nem várható el, hogy a doki végig ott legyen. Te se örülnél neki, hogy időpontra mész hozzá terhesgondozásra, de ő épp 12 órát „kihagy” mert pénzes szülése van :roll:. Mesó úgy született, hogy a doki a rendelése előtt bejött burkot repeszteni (fent repedt meg a burok), aztán mondta, ha X centi a mészáj, visszajön. Hááááát simán befejezte a rendelést, mire vissza kellett jönnie :evil: :evil: Na, most képzeld el, hogy az aznapi összes kismamáját lemondja és ott ül mellettem, mert „mindjárt szülök” (mondom, második gyerek, túlhordás, spontán burokrepedés, félidőben elkezdték nyomni az oxitocint is, mert a zöld magzatvíz miatt 12 órán belül meg kellett lennie. Úgy negyed órán múlt, de meglett :D)


Ügyeletes szülésznő aszem kettő van egy műszakban az 5 szülőszobára. Amikor az elsőt szültem, összesen ketten vajúdtunk a szülőszobán töltött 16 óra alatt. A másodiknál vagy 4 baba megszületett, mire MEsó végre kibújt (13 órát voltunk szülőszobán, mert utána is maradtunk még). A szomszéd szobában levő csajjal kb. 5-10 perc különbséggel ugyanannál a szülésznőnél szültünk, és fel se tűnt nekünk, csak mikor a szobában beszéltünk róla. Szóval nagyon rutinosan kezelte a torlódást :) 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!Szerintem egy gyerek akkor is megfog születni ha nincs fogadott orvosod.2005-be szültem egy fogadot dokinál aki akkor még kezdő orvos volt és nem kötött ki árat amennyit gondolok annyit adok.Azóta 2012-be szültem második babámat persze már nem nála,mert 200.000ft-os szülési árat mondot.Mondtam köszönöm,de nem fogadok orvost így is lett.Uzsokiba szültem bementem 6:00ra és azt mondták itt még estig elfog tartani toló fájásnál is azt hitték vicc,de mikor vágás nélkül burokban jött a gyermekem akkor nagyot nézett szülész nővér orvos 5perc múlva futott fel mikor már a kislányom fél teste kint volt.Ha valaki megszeretné kérdezni,hogyan lehet ilyen gyorsan és hamar szülni prívátan megírom.2,5órás szülést kívánok mindenkinek
 


Kedves Anyukák!Ha szeretnétek jó forrásból frissen vágott csirkét,csirkemell filét,tyúkot,kakast vásárolni nálunk megteheted.Házhozszállítást is vállalunk!Érdeklődni árakról frisscsirke@gmail.hu
 


Koszonom a valaszokat.

Igen, vegulis teljesen jogos, amit mondtok, h mit csinaljon az orvos vagy akar a szulesz orakig, h nem nagyon tortenik semmi.... Csak en naivan abbol indulok ki,h nem lesz ez 12 ora :)

Eddig en is ugy gondoltam, h jo lesz az ugyeletes sulesz, ami igy is van, ha eppen csendes az osztaly, de erre nem alapozhatok..habar ugy erzem, h barmilyen hir johet jol fogom viselni, ezt most gondolom, ott lehet, h kiakadok :)

Az en dokim szokott lemondani maganrendelest, mert epp szul.. Persze ilyenkor 1-2 napon belul rendelesi idon kivul ad uj idopontot.ez szerintem korrekt es nem szoktam hozongeni.

A masik gondom, h en szivesen adok penzt a szulesznonek, de a 15-60kozotti osszeg, amikrol olvasok kicsit tag...

@linda2014 a 2,5 oras szulesrol szerintem itt is irhatsx, biztos sok mindenkit erdekelne :D
 


Szoja, első szülésből az átlag a 12 óra :( Nálunk a családban 5-6 órás szülések szoktak lenni (oxitocin-mentesen), anyám is, nővérem is ennyi idő alatt szült, testalkatom, mint anyámé. Ezek után tökre nem készültem lelkileg 20 órás vajúdásra  Fel se merült bennem, hogy lehet nem gyorsan szülni :shock:. Persze vannak 2-4 órás első szülések is, másodikakból meg végképt lejjebb megy az átlag. Anyám engem, második gyereket 20 hónap korkülönbséggel 2,5 óra alatt szült meg, be se értek a kórházba. Hát sajna, ezt nem örököltem (bezzeg az aranyeret igen ).


Én azért baromira utálnám, ha lemondaná a doki rendszeresen a rendelését  Mi a két gyerekkel együtt megyünk, közel 1 órát utazunk oda, ugyanannyi vissza, baromira nem "megoldás", hogy két nap múlva soron kívül fogad megint  Amúgy meg, a gyerkőcök általában éjjel születnek, nem rendelési időben (csak én vagyok ilyen rendetlen, hogy napoközben szülök :D)


Szülésznőnek adott pénz attól is függ, hogy mennyit jársz hozzá soron kívül fogadott ctg-re szülés előtt. Ha pl. túlhordod, ez akár 6-8-10 alkalom is lehet, akkor jogosabbnak érzem a magasabb összeget (ne kelljen annyit várni a ctg-re stb.). Ha viszont megszülsz a 38. héten és alig kell vmit csinálnia, akkor sztem ne tartson igényt 60e-re  De ez csak az én véleményem ám :)

Gyorsító tippek? Csak ne a homeos bogyókat mond, mert azokkal voltak ilyen "gyors" szüléseim 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: