Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! A jánosban szültem 1998-ban, és az orvosommal nem volt semmi gondom, csak a körülményekkel. Azt hallottam, hogy azóta felújították, kíváncsi lennék azok tapasztalataira, akik tavaly vagy az idén szültek ott.Most várom a második babát, és el kellene döntenem, visszamenjek-e hozzá, vagy sürgősen keressek mást. Köszi!
Szilvi
 


Sziasztok!

Szült már valaki Dr. Márkus Lászlónál???
Irjatok rola, mert öt szeretném választani orvosomnak, bár nem sokat hallottam róla eddig...

Előre is köszi az infot!


Petra
Névtelen
 


En is 98-ban szultem volna ott, de en a genetikai uh utan elmenekultem onnan. Lehet, hogy csak nekem nem jott ossze, de iszonyuan sokat kellett varni, harom honapos terhesen voltak csak hajlandok eloszor megvizsgalni (akkor mar vagy harmadszorra voltam ott), hogy valoban terhes vagyok, a genetikai uh idore volt, de tobb mint ket orat kellett varni, majd a doki, aki csinalta, valami alapitvanyra hivatkozva (jobb uh keszulekert?) meg penzt is kert.
Névtelen
 

 
 

Szia Petra!!!!!!!

Sajna én a rossz tapasztalatomat tudom csak megosztani,mert velem iszonyu"gusztustalan" modom viselkedett.
A következö történt:Körzetileg oda tartoztunk és az orvosom pont nem volt itthon mikor a terhességi tesztem pozitiv lett.Nagy örömömünkre.Ezért felkerestem a körzeti nögyógyászatot.Mert nem akartam addig várni még haza érkezik a saját dokim,mert az még 3 hét lett volna és nagyon izgatottak voltunk mert már csapott be minket a teszt.
Felfektetett a vizsgáló asztalra 2percen belül megvizsgált kacsával. hüvely uh-val és közölte velem hogy ez bizony terhesség,igaz nagyon korai de az,és miért nem védekeztünk.Na ehez tudni kell hogy 6 és 1/2év "munka" van volt ebben a babában.
Gondolhatod többet nem is mentem oda. Ma büszke boldog 2-szeres anya vagyok.A fiam már nagy ,a lányom meg 10honapos.
Sajnálom hogy a tapasztalatom nekem negativ de ez ki kivánkozott belölem.
Kivánok neked jó babavárást !!!!

Szia Kati
Kati
 


Sziasztok!

Legyen valami pozitív is ebben a témában, ezért írok. Én 2001 februárban szültem a János kórházban, dr. Lintner Ferencnél. Én az orvos miatt választottam a kórházat. Sok jót tudok elmondani róla is és a kórházról is. A szülésznőtől az orvoson át a nővérekig mindenki rugalmasan kezelte az embert, a lehetőségekhez képest minden kívánságomat teljesítették. Én személy szerint nagyon idegenkedem mind az orvosoktól mind a kórházaktól (gondolom ezt mindenki megérti, a magyar egészségügy több mint rémálom) de velem nagyon kedves volt mindenki a kórházban. A szülészetet felújították ugyan de csak részben, vannak már modern szobák és vannak még szocreál típusúak, de a hozzáállás nagyon sokat változott 98 óta. (Lehet tuti egyágyas fürdószobás szobában is lakni, de azért persze fizetni kell.) Mondjuk, akinek fontos a szép szülőszoba, bordásfal, ülőkád, stb. az ne válassza, mert ilyenek nincsenek. A babák a mamákkal vannak egy szobábáan nappal, éjszakára pedig elviszik őket az őrzőbe, ami nem is baj, legalább az ember 2 napig kialussza magát.

Gondolom az orvosok között van jó is, rossz is, mint mindenhol. Van egy szülés előkészítő tanfolyamuk, aki szeretné részletesen megtudni kit, mit, hogyan, miért, az menjen el legalább egyszer. Készségesen elmond mindent egy szülésznő (10-15 sorstárs van kb. egyszerre), a pozitivumokat is meg a negatívumokat is.
norcsa (norcsa)
 


Sziasztok!

Bocs a névtelenségért. Nekem is Dr. Márkus Lászlót ajánlották, de itt csak egyetlen vélemény volt róla, az is negatív.
Talán idetéved más is, aki nála szült és el tudná mesélni röviden a tapasztalatait. És persze nem csak róla, hanem a kórházról is.

Köszi és sziasztok

Erika
Névtelen
 


Sziasztok! Én voltam az első, aki a Jánosról érdeklődött, és emberileg nekem is jó tapasztalataim voltak. Szőcs dr-nál szültem, rendes volt, akár csak a szülésznő, Annamária, aki tíz órát ült mellettem a kis sámlin, bíztatott, segített. Nem a luxuskörülményeket hiányoltam, hanem az elemi tisztaságot. Repedezett fa ,,budideszka", ezt másképp nem lehet nevezni, két wc és tusoló az egész osztályon, mert a másik rossz volt, olyan lukas ágy, amibe a nővérkék őszinte segítséggel próbáltak ajtónyi deszkát keríteni, hogy ne tűnjek el a lukban. Huzatos, hatágyas kórterem, ahol a babám is megfázott, mire hazamentünk. Sajnos a hazamenetel után belázasodtam, így még egy hétig a kórház vendégszeretetét élveztük. Nem mindíg volt melegvíz, volt hogy este a babákat sem tudták megfüröszteni. A szülésnél még sehol sem volt a baba, de már kinyitották a csapokat, amikor kérdeztük miért, hogy legyen meleg víz, mire a kibújik a baba. Sajnos 98-ban még ilyen állapotok voltak, ezért azóta átpártoltam más kórházhoz. Remélem ma már jobb itt, mert az ott dolgozókkal semmi gond nem volt, sőt sajnáltam őket.
szilvi
 


Sziasztok!
Én mindkét gyerkőcömet a Jánosban szültem. Hát nem mondom, a körülmények nem a legjobbak, de szerintem, aki nem vágyik luxusra, az kibírja azt a pár napot. 1996-ban, az első szülésnél két hétig voltam bent (császár). A Szatmáry doktor Úrnál szültem, és nagyon-nagyon-nagyon meg voltam elégedve vele. A másodiknál kicsit vágytam volna jobb körülményekre, de az orvos és az itt dolgozókkal kapcsolatos nagyon jó tapasztalataim miatt maradtam. 1999-ben, a második szülésnél már egy fokkal jobb körülmények voltak (nagyon apránként, de folyamatosan újítják fel). Tényleg van egy szoba, ami azt hiszem 8ezer Ft/nap volt. ebben tévé, telefon, stb. A szülőszobán bent lehet a papa, és a gyerkőc egész nap velünk lehetett, sőt éjszaka is. Nekem ez utóbbi is nagyon bevált, mert nem ébresztették fel a többi gyerekek, és már második éjjel végigaludta az éjszakát (késői fekvéssel, korai keléssel).
Szóval én azt mondom, hogy ha esetleg egyszer lesz harmadik, akkor azt is itt szülném, feltéve, ha az emberek maradnak. Én azt mondtam, hogy a Szatmáry nem csak orvos volt, hanem EMBER is. Egész szülés alatt 100%-osan figyelt rám, segített, vigyázott a megszületendő pici egészségére. És szülés után is minden nap beszaladt még a szabija aladt is, hogy megnézze, minden rendben van. Ja és szombaton bejött azért, hogy hazaengedjen!
Szóval én azt mondom, ha az emberiség és a figyelmesség, tudás számít Neked, akkor a János is van olyan jó, mint a többi (sőt!), ha pedig a külsőség, akkor másik kórházat keressél.
Remélem tudtam segíteni!
Üdv: Bobo
Bobo
 


Még annyit, hogy én 2001. februárban 4000 Ft-ot fizettem az egyágyas-fürdőszobásért naponta. Mondjuk ott nem volt TV. Ha jól emlékszem van 2 ilyen, és még 2 un. alapítványi szobájuk TV-vel, ott a bútorok sem "kórháziak". 1db 3 ágyas szülőszoba van, tehát nem garantált, hogy egyedül leszel, de azt mondják nagyon ritka, hogy egynél több ember van benn, mer oda csak akkor kell bemenni már ha nagyon a végén jársz. Egyébként egy szomszédos helységben vajúdhat az ember párral, pár nélkül, ülve, fekve, sétélva, ahogy tetszik.

Ja, a párom akkor jött-ment amikor akart. Főleg ennivalóval jött, mert a kaja, hát az ehetetlen.
norcsa (norcsa)
 


SZia Norcsa és Bobo!

Én is a Jánosban fogok szülni áprilisban.
A külön szobát (Tv-s vagy nem) elõre le kell "foglalni" vagy ez hogyan mûködik??
Nem néznek rád csúnyán, ha igényelnél ilyet?

Ti jártatok a János Kórházba szülésre felkészítõ tanfolyamra??
Nagyon érdekelne, hogy milyen!

Köszönöm és Jó babázást vagy pocakhordozást mindenkinek!

Mummy
mummy (mummy)
 


Sziasztok

Én is a Jánosban szültem még 97-ben. Ha jön a kistesó azt is ott szeretném megszülni. Kérlek benneteket irjatok milyen mostanában a szülészet és ha lehet orvosokról is.
Köszönöm
L
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeretnék Nektek egy kis friss élménnyel szolgálni a korházról.Én 1999-ben szültem a "régi" Jánosban, de azóta is havi kapcsolatom van a korházzal.Fantasztikus jó élményeim vannak a dokimról/dr.Varga Antal/,és a szülésznömrõl /Effi/.A szülészetet egy éve felújították, gyönyörû szép lett.Van két alapítványi /fizetõs szoba kb.6000.-/, ide bárki bekerülhet, ha pont akkor van hely, amikor szül, azt hiszem nem lehet lefoglalni elõre.A sogornõm a Márkusnál szült és nagyon meg volt elégedve vele, az Annamari volt a szülésznõje, akit én is ismerek és valóban egy nagyon lelkiismeretes és kedves lány.Szerintem sokan nem tudják, hogy szabad szülésznõ választás van, ami azt jelenti, hogy én például megbeszéltem az Effivel, hogy a legközelebbi szülésemnél Õt hívom fel elsõnek / majd Õ hívja a dokit/ és függetlenül attól, hogy dolgozik e aznap vagy sem Õ vezeti le a szülésemet.A szülés élménye szerintem 70%-ban a szülésnõn múlik.Szerintem, ha az egészrõl szép élményetek volt semmit sem számit, hogy ronda a wc, nincs kifestve a szoba stb.Sokkal nagyobb problémának tartom azt , amit sajna a mai napig nem oldottak meg, hogy a látogatók közvetlenül bejöhetnek a szobába, ahol rajtam kivül akár még másik két Anya és Baba fekszik vagy akár alszik/aludna/ és szoptat/szoptatna/ és a látogatok ilyenkor senkire sincsenek tekintettel.Ez sajnos az én ismerõseimre szintén vonatkozik akikkel igaz már régota nem tartottam a kapcsolatot, de a korházba jó rokonhoz híven megjelentek és én csak arra riadtam felhogy a 7 órás újszülötett a kezükben tartják!Szerintem ez nagyon nincs jól így, de ez most a renoválással sem változott.A szülésznõkre visszatérve, nem pénzen múlik a hozzáállásuk, hanem egyszerüen imádják amit csinálnak, és egy doboz csokinak is nagyon örülnek mert van amelyiküknek még ez is elérhetetlen a fizetésébõl. Barbara
Barbara
 


Sziasztok!

Szeretnék Nektek egy kis friss élménnyel szolgálni a korházról.Én 1999-ben szültem a "régi" Jánosban, de azóta is havi kapcsolatom van a korházzal.Fantasztikus jó élményeim vannak a dokimról/dr.Varga Antal/,és a szülésznömrõl /Effi/.A szülészetet egy éve felújították, gyönyörû szép lett.Van két alapítványi /fizetõs szoba kb.6000.-/, ide bárki bekerülhet, ha pont akkor van hely, amikor szül, azt hiszem nem lehet lefoglalni elõre.A sogornõm a Márkusnál szült és nagyon meg volt elégedve vele, az Annamari volt a szülésznõje, akit én is ismerek és valóban egy nagyon lelkiismeretes és kedves lány.Szerintem sokan nem tudják, hogy szabad szülésznõ választás van, ami azt jelenti, hogy én például megbeszéltem az Effivel, hogy a legközelebbi szülésemnél Õt hívom fel elsõnek / majd Õ hívja a dokit/ és függetlenül attól, hogy dolgozik e aznap vagy sem Õ vezeti le a szülésemet.A szülés élménye szerintem 70%-ban a szülésnõn múlik.Szerintem, ha az egészrõl szép élményetek volt semmit sem számit, hogy ronda a wc, nincs kifestve a szoba stb.Sokkal nagyobb problémának tartom azt , amit sajna a mai napig nem oldottak meg, hogy a látogatók közvetlenül bejöhetnek a szobába, ahol rajtam kivül akár még másik két Anya és Baba fekszik vagy akár alszik/aludna/ és szoptat/szoptatna/ és a látogatok ilyenkor senkire sincsenek tekintettel.Ez sajnos az én ismerõseimre szintén vonatkozik akikkel igaz már régota nem tartottam a kapcsolatot, de a korházba jó rokonhoz híven megjelentek és én csak arra riadtam felhogy a 7 órás újszülötett a kezükben tartják!Szerintem ez nagyon nincs jól így, de ez most a renoválással sem változott.A szülésznõkre visszatérve, nem pénzen múlik a hozzáállásuk, hanem egyszerüen imádják amit csinálnak, és egy doboz csokinak is nagyon örülnek mert van amelyiküknek még ez is elérhetetlen a fizetésébõl. Barbara
Barbara
 


Én sem hiszem, hogy a WC szépsége a lényeg, csak sajnos a szülés után belázasodtam, és a tíz napos gyerekkel együtt vissza kellett mennünk, infúziót kaptam, vénásan napokig háromszor három deci antibiotikumot, és még ma sem tudom, pontosan miért. Lehet hogy egy tisztább kórházban is elõfordult volna, de én azt hiszem, ilyenkor mindenkiben felmerül, nem ott szedett-e össze valami fertõzést, amikor a WC-ben minden túlzás nélkül a földig ömlöttek a véres betétek, napokig nem ürítették a szemetest, a WC deszka fából repedezett, véres. Nem ültem rá, de ilyen helyen bármihez hozzányúlni fertõzést okozhat. Mellesleg kezet is szoktam mosni, amikor a gyerek megszületett, mániákusan. Talán ennek fényében érthetõ, én sem luxusra vágyom.
Szilvi
 


Sziasztok

Barbara az én szülésznõm is Efike volt. Tüneményes nõ. Az orvosom meg Dr Húsvéth, de Õ már nincs a Jánosba.
Dr Dömötöri Jenõ a másik. Tudtok róla valamit?
Milyen?
Elõre is köszönöm a válaszokat
L
Névtelen
 


Szia

Nekem sajna a Dömötöri dokiról nincs túl jó élményem: A 20 hetes nagy ultrahangot Õ csinálta meg, a Párom bejött a szobába, hogy Õ is megnézze a felvételt, de a doki mondta neki, Hogy maradjon az ajtónál és csak onnan nézze.Mondtam a dokinak hogyha látja a nemét nyugodtan mondhatja, eere Õ közölte nem azért vagyunk itt ez nem érdekel senkit sem.A kezembe nyomta az eredményt és elköszönt.A korház elött kezdtem elolvasni a papirt, amire rá volt írva, hogy 4-5mm kétoldali ciszta.Pánikolva kerestem a saját dokimat, hogy cisztám van. Végül kiderült, hogy nem nekem van, hanem a baba 3,5cm fejében eltudjátok képzelni: sírógörcs, felelõségre vonás miért nem mondta, genetikai vizsgálat ......Aztán közölte a Dömötöri, hogy ezzel felesleges foglalkozni mert az esetek többségében nyomtalanul felszívódik.Mennyivel egyszerûbb lett volna, ha ezt akkor és ott az ultrahang allatt mondja és nemm 4 héttel késõbb.Ezt leszámítva sokan szeretik.
Sok sikert Barbara
Barbara
 


Én 95-ben szültem a Jánosban, Annamari már akkor is szuper volt. Ugye, még most is ott van? Ki tud róla? Még egy kérdés: Zeke adjunktusról mik a hírek? Fõleg lombikos mamák tudhatják, mert nem nagyon vállal szülést. De miért nem? Én lombikos várandósként nagyon bírom, és talán elvállal szülni is, de errõl még gondolkodom, a ti segítségetekkel is, ha lehet.

Kosz, az máshol is van. Viszont a mi papánk is bent volt velünk majdnem egész nap, ami már csak azért is jó volt, mert császárral szültem.
Névtelen
 


kedves Mummy! A szuleselokeszito tanfolyamrol kerdeztel. ha jol emlekszem egy heten egyszer van, es kb. 8 eloadasbol all. Barmikor be lehet kapcsolodni. Megmutatjak a szuloszobat, elmondjak a korhazi viszonyokat, mit vigyel, mit ne, mire keszulj fel. Ez nagyon jo mert tudod mi mi utan fog kovetkezni - ez legalabb is nekem jo volt az elso szules elott - miben lehet valasztani, es miben nem rugalmasak. Egy szuleszno tartja az eloadasokat, barmit lehet kerdezni tole. Szo van meg a csaszarmetszesrol, a babak ellatasarol, mitol ijedjunk meg, mitol ne, mit csinal a babakkal a gyerekorvos. Tehat nem elmeleti bla-bla, amit az ember konyvekbol elolvashat, hanem inkabb a korhazi szokasokrol es a napirendrol szol. Elonye az is, hogy barmit meg lehet kerdezni es eleg csaladias, papaknak is melegen ajanlott. kb. 10-12-en voltunk alkalmankent. A szobat nem foglaltam elore, a szuloszobaban kerdeztek meg tolem, hova vigyek a cuccomat. Utolag megtudtam, hogy elvileg az orvossal lehet elore egyeztetni vagy a tanfolyamon megkerdezni. Nem hiszem egyebkent, hogy foglalni lehetne, mert ugye ezt eleg nehez kiszamitani. Fizetni az utolso napodon kell, a "kijelentkezeskor".

En Barbara nevu szulesznonel szultem, nagyon sokat segitett, nem az a cukormazas tipus, de hihetelen turelemmel viseltetett irantunk.

Kellemes elmenyeket kivanok!
norcsa (norcsa)
 


Sziasztok!

Én még 97-ben szültem a János-ban. A szülés elõtt 4 héttel kerültem oda, vidékrõl. A terhesgondozásról nem így nem sokat tudok, de a CTG elõjegyzéses rendszerben zajlott (ami máshol nem jellemzõ) és egész jól tartották az idõpontokat. A barátnõm ajánlotta Dr. Balogot (nem tudom ott van-e még), akivel annyiban nem voltam megelégedve, hogy a szülés alatt többnyire "elfelejtette" megmondani, mit csinál, és miért. Utólag jöttem rá, hogy a borzalmas fájdalmakat a kézzel való tágítás okozta. Igaz, így 4 óra 20 perc (!!!) alatt megvolt az elsõ babám. Az is jó (fõleg elfoglalt papáknak), hogy mindenféle tanfolyam nélkül bejöhetnek. A nomád körülményektõl függetlenül mindenki nagyon kedves volt! És szerintem igazán ez számít! Nagyon jó, hogy a papák bármikor jöhetnek látogatni. Mi egyébként a szobatársammal nem engedtük be a látogatókat a szobába. Akkoriban ki is volt függesztve a falra valami házirend-szerûség, amiben ez benne is volt. És ami még nagyon tetszett, a csecsemõosztály idõbeosztása. Szerintem a babák számára nagyon jó volt a napirendjük, és ha elég szépen kértem kint maradhatott a baba éjszakára. Azóta szültem hiper-szuper kinézetû kórház szülászetén (ugyanis elköltöztünk messzire) , de a babákat napközben(!) is elvitték kétszer 4-5 órára: Hajnali etetés után fürdés és gyerekorvos , du. maratoni hosszúságú (3 óra) látogatás alatt ablakon át való mutogatás, még apukának is! A gyerek közben persze éhen halhatott!
Akkor már inkább a huzatos ablakok!!!!!! Bár most olvastam,hogy már szépülgetnek o)))
Úgyhogy, ha találtok szimpatikus orvost nyugodtan menjetek a János-ba!
Sziasztok!
mara
Mara
 


Sziasztok!
Én a Jánosban szeretnék szülni, mert ott van rokonom. De olyan elemi dolgokkal nem vagyok tisztában, hogy hogy kell orvost választani? Annál szülök aki aki a körzeti nõgyógyász is egyben? Ezt nem nagyon hiszem mondjuk... Ha nem, akkor mikor kell és hova menni?

Butazsunya
zsunya (zsunya)
 


BARBARA és a Többi Kismama!

Meg tudjátok pontosan mondani az EFFI és ANNAMARI szülésznõk nevét??

Minden érdekel, ami az eszetekbe jut még!
M
 


Bocsi M azaz Mummy voltam!
18.hét
Mummy
 


M!

A szülésznõk nevét pontosan nem tudom, de ha felhívod a szülészetet, vagy bemégy és az elsõ emeleti recepción érdeklõdsz, nagyon készséges fogadtatásra számíthatsz. Még a munkabeosztásukat is megmondják (mondd el nyugodtan, miért szeretnéd tudni)és akkor akár személyesen is megismerkedhetsz a szülésznõkkel, úgy a saját véleményedet is hozzáteheted a fentiekhez. Én egy hete voltam a Jánosban, és a fenti utat jártam, mûködött.Estefelé (7-8)is be lehet menni vagy telefonálni, akkor kicsit több idejük van ilyesmire.
Mazsi
 


Köszi Mazsi!

Neked ki lesz a szülésznõd??
Tényleg este 7 felé érdemes megpróbálni? Ez jó hír nekem!

(remélem nem fognak hülyének nézni, ha EFi nevû szülésznõ után érdeklõdöm!)

Mégegyszer köszi!

Mummy (20. hét)
Mummy
 


Kedves Mummy!

Ha sikerül, Annamarit szeretném, mert egyszer már jól tudtunk együttmûködni. Még eszembe jutott, hogy kedd 16 órakor van egy szüléselõkészítõ-tanfolyam is, valahol a szülészeten (?). Szerintem ott is lehet ismerkedni, meg infot szerezni. Valaki nekem is ajánlotta még a Heni nevû szülésznõt, aki az õ esetében egy sajnálatos eseménynél segédkezett ugyan, de szakmailag és emberileg is nagyon jónak bizonyult. Tegyük fel körkérdésnek, róla ki tud?

ne izgulj, senki nem fog hülyének nézni, mert a hölgynek valami más ugyan a polgári neve, de a kitûzõjén is alá van írva, hogy Efi, és így ismeri mindenki.

Növekedjetek szépen!

Mazsi
Mazsi
 


Még egy jó hír mindenkinek!

A WC-k, zuhanyzók fel vannak újítva, meg a folyosó is, a szobák még nem mind. Van remény!
Mazsi
 


a
 
 


Köszi Mazsi! Kép
Most olvastam el, -és a jó hírt is! Ennek nagyon örülök!
Õszintén remélem, hogy kultúrált környezet lesz (amennyire lehet) - de talán tényleg fontosabb, hogy a szülésznõ igazán jó legyen.

Én még dolgozom keményen -és csak áprilisban jön a baba. Remélem nem lesz késõ ismerkedni a kórházzal március elejétõl, mert akkor már biztos, hogy nem dolgozom és talán lesz idõm /erõm erre is.

Neked /Nektek!!/ -(és a többieket is kérdezem) csak úgy "jött" a szülésznõ vagy vmi alapján választottátok v. kértétek elõszõr??

Mindenkinek Jó Pocakosodást!

Mummy /22.hét/
Mummy
 


Még egy kérdés (ha valaki bekukkant ide):

A János kórházban egyedül hagynak a babcival és a pároddal szülés után pár órára?

Kösszi,

Mummy
Mummy
 


Kedves Mummy
Én 97-ben szültem a Jánosba. Eszembe sem jutott akkor, hogy szülésznöt válasszak. Effike volt szolgálatban. Nagyon jó volt Vele szülni, kedves, aranyos és segitõkész volt Velem is és Apával is ( Sõt még a Nagymamival is ). Most készülünk a második babára. Megint a János Kórházban fogok szülni és mostmár tudom, hogy lesz választott szülésznöm ( Effike ). Minket egyedül hagytak 2 órára a babával.

Mindent összevetve én jól és biztonságba éreztem magam a Kórházba. Kedvesek voltak és aranyosak az ott dolgozók. A felujjitásnak nagyon örülök és remélem mihamarabb megnézhetem közelrõl Kép)).
L
L
 


Tudtok valamit a császárról a Jánosban? Bent lehet a papa, odaadják neki a babát utána, együtt hagyják a családot a mûtét után egy kicsit, lehet rooming-in, hány napot "kell" bent lenni? A császármûtõ a szülõszobák környékén van, vagy teljesen külön?
Ha valakinek van infója , megköszönném, ha megosztaná.
Moni
moncaberta
 


Sziasztok!
Vegra janos KorhaZ!
eN OTT SZULTEM 2000. MARCIUSBAN, EPPEN KAPAPACSOLTAK SZET AZ EGeszet, szerintem azota biztos csiodaszep es emberi. Akkor, a felujitas alatt szilikozist lehetett kapni a terjengo portol, es a folyoson nem voltt ablak stb... de ez persze atmeneti allapot volt. EN Rakospalotarol azert jartam oda, mert a Meddosegi Centrumban hoztak ossze a babamat, es bizonyos rossza tapasztalatok miatt " nem voltam hajlando " elmenni onnan, ugyanis a Centrum a Janos epuleten belul van, Igy maradtam a Zeke doktornal.
Nekem bejott a Janos, es a korhazi kellemetlensegek, amiket ateltem , csak az atepitas miatt voltak.
Ja, a csecsemosok viszonzt MINOSITHETETLENEK voltak, ugy egy kivetelevel,nem tudom, volt e a stabban valtozas...
A szulesznot akinel szultem Juditnak hivtak. Nagyszeru noszemely, jol tudtunk egyutt mukodni.
zsike
 


Köszi L Kép!
Megnyugtattál! Nagyon remélem, hogy rendben lesz Velünk is minden és hajrá a következõ babához!!
Effikének Te sem tudod a rendes nevét?

Bármilyen info érdekelne még -ha eszetekbe jut!
Pl. Moncaberta kérdése engem is nagyon érdekel!
(ld. kettõvel felettem!!)

Mummy /23.h/
Mummy
 


Sziasztok

császár: mikor én szültem akkor a császárt a 2. emeleten csinálták( szerintem ez most is igy van ), mig a szülõszoba az 1 emeleten van. Császár után nem lehetett felkelni 24 óráig és 8 napot kellett bent lenni a kórházban. ( Bár gondolom ez majdnem minden kórházban igy van .)
Effikének nem tudom a rendes nevét, de mindenki csak Efinek hivja, ugyhogy tudni fogják kirõl van szó.
Amire oda kell figyelni az a csecsemösök, kicsit elvannak maguktól szállva. Közben nem csinálnak semmit. Készüljetek fel, hogyha semmit nem tudtok a babáról még, akkor azt nem õk fogják megmutatni, hogy kell csinálni. Inkább a szobatársak. De ki lehet birni azt a pár napot.

L
L
 


Sziasztok!

2001 elején megyünk elõször a BMC-be, mert jó ideje nem jön össze a baba. A Zeke adjunktushoz vagyunk bejelentkezve. Mit tudtok róla és a kórházról?

Alma
Alma
 


Kedves L!

..és odaadják a papának a Picúrt császár után, vagy a mamának (ha ébren van)? Vagyis a 24órás fekvés alatt együtt hagynak hármasban kicsit, vagy erre ne is számítsak??

Téged altattak?

M
M
 


Kedves M!
Én 96-ban szültem császárral a Jánosban (azóta már volt egy sima szülésem is uitt). Nálam váratlanul kellett császározni, és már nem volt idõ érzéstelenítésre, így altattak. Felvittek a másodikra a lifttel (ez nem túl szerencsés, mert az összes látogató elõtt toltak fel), ott volt a mûtõ. Utána 24 órát a megfigyelõben voltam a másodikon (egy 6 ágyas szobában egyedül). Nagyon rendesek, és figyelmesek voltak. Ahogy felébredtem, megkérdezték, hogy szeretném-e ha felhoznák a picurt, vagy még pihenni akarok. Persze felhozattam. Úgy 2-3 órát volt velem, közben megjött apuka is. Szóval együtt hagytak minket. Aztán másnap reggel felállítottak, és levittek a rooming-in szobába. Itt az elsõ gyereknél még leadtam éjjel a gyerkõcöt, de a másodikat már éjjel is kint tartottam. és ugyanúgy tudtam pihenni. Sõt így annyira összeszoktunk, hogy mire hazajöttünk, már nem volt gond az éjszakai etetés.
Remélem tudtam segíteni, infót nyújtani.
Üdv: Bobo
Bobo
 


Köszi Bobo!

Ez nagyon megnyugtatóan hangzik!
Gratula a két (gondolom fantasztikus!) gyerkõchöz! Kép

A "mindenféle igény szerinti" szobát ott a helyszínen lehet kérni? (mert gondolom lefoglalni elõre nem lehet és hülyseség is lenne).
Azt hiszem sejtem a választ, hogy: minden pénz és hely kérdése, ugye?

Mummy
Mummy
 


Mummy! Talalt. Napi 4-6 ezer es ott helyben, amikor bemesz a szuloszobara es attol fugg van-e hely. De meger barmi penzt a sajat szoba es a furdoszoba szerintem. Bar szobatarsak nincsenek.

Nora
norcsa
Himesháza
 
 


Köszi Nóra! Kép

Inkább ne is legyenek szobatársak, minthogy esetleg fárasztó vagy jókora rokonsággal rendelkezõ valakiket fogjak ki. (persze fõ a pozitív hozzáállás, de lesz-e kedvem máshoz szülés vagy császár után a gyereken és a páromon kívül?!)

Nem semmi az összeg, de ennyire számítottam én is. Neked külön szoba volt? Ez a külön FÜRDÕ!!szoba nagyon de nagyon jól hangzik! Köszi!

Mummy
Mummy
 


Kedves M!

Én végülis nem császárral szültem az én drága pici? lányom (4050g és 58 cm ) ugy döntött megszületik rendes uton. Igaz váratott magára 10 napot. 2* inditásra csak sikerült Kép).
Akkor a Husvéth drnál szültem. Nagyon rendes volt csak már nincs ott. Most a Dömötöri drhoz járok. Szerintem Õ is nagyon rendes. Már kértem róla infot de nem sokat kaptam.
( Számszerint 1-et az sem jó Kép( ). Ha valaki tud róla és irna azt megköszönném Kép

L
L
 


Mummy!
én nem voltam külön szobában, de a szülõszobában rákérdeztek, hogy igénylem-e. 1999-ben ha jól emlélkszem 6ezer volt. Én msg sem néztem, mert szerintem annyi hátránya is van, mint elõnye.
Én inkább 2 ágyas szobába kértem magam, és nagyon jól bejött. Egy kedves lánnyal kerültem egy szobába. és bizony, amikor nincs ott apa, akkor azért jól esik egy-két bíztató szó, ha éppen begyulladt a melled, vagy éppen nem jön elég (Legalábbis szerinted nem elég) tejcsi, stb.
Igaz a Richiekével 96-ban egy 3 ágyas szobában voltam, és az ottani egyik hölgynek igencsak népes rokonsága bezúdult a szobába, mikor pihenni szerettem volna. No de jött is a fõnõvér, és úgy kitessékelte õket, hogy csak na. Azt mondta csak az apukák mehetnek be a szobába, de õk is kérdezzék meg a szobatársakat elõtte.
Szóval szerintem nem biztos, hogy megéri az egyágyas szoba. Ja és még valami. Mikor a pinduri békésen aludt a kosárkájába, és én éppen ki szerettem volna rohanni zuhanyozni, nem kellett áttolnom a zsúfolásig telt, huzatos folyosón, csak megkértük egymást a lánnyal, figyeljen rá is egy percig. Itt megjegyzem, a csecsemõsökkel nem voltam én sem megelégedve. Sõt egyszer igencsak összevesztem velük, mert mikor mentem be a gyerekért (pedig nem volt sûrûn ott), nem volt ott senki, a bogárkám meg már lila volt a sírástól.. Hmmm. Ennyit a felelõsségteljes csecsemõsökrõl.
No ennyi így hirtelen. bocs, hogy hosszú lettem.
Üdv: Bobo
Bobo
 


Köszi a válaszokat császár-János ügyben. Csak kb 2003-ra tervezzük a második csemetét, az elsõ kilenc hónapos és sürgõsségi császárral született.Az orvosom után mennék a Jánosba. Bár sima szülésre készülök, azt már sajnos megtanultam, hogy még az utolsó fázisban is történhet valami, ami megváltoztatja a terveket, ezért érdekel a téma. Ami aggaszt a Jánosban az az, hogy bejöhetnek a látogatók a szobába, illetve amit írtatok, hogy tényleg a látogatók hada elõtt tolnak fel a mûtõbe, ha úgy adódik ?!!! Nem mintha az embert akkor már érdekelné, de utólag az borzalmas lehet, ha olyan állapotban engem a személyzeten és a páromon kívül bárki is lát, ahogy az elsõnél felkerültem a mûtõbe (ott saját külön liften:-)!!!! A csecsemõsök hozzáállása így a második gyereknél már nem nagyon fog izgatni (szerencsémre az elsõnél is számomra is meglepõ magabiztossággal bírtam a gyerekhez nyúlni, nem sokat zavartam a csecsemõsöket), és amint három lépést bírok menni távozunk a kórházból, akkor is ha valami miatt ez is csaszi lesz. Fetrengeni az ágyban otthon is tudok, és lázat mérni is. Mindenesetre ahányszor elautózok a János alatt mindig valami kaszárnya jut az eszembe, de annyian írtátok hogy jók az orvososk, meg a szülésznõk, hogy azért megnyugodtam. Még egyszer köszi.
moncaberta
 


Bobo!

Vagyis a 2ágyasban nincs saját zuhanyzó, igaz?
Egyébként én is gondoltam erre, hogy talán nem is olyan rossz az, ha valakivel "együtt szenvedhetsz" örülhetsz.

Én is a dokim után megyek a Jánosba és egyenlõre még csak 1x volt alkalmam látni a kórházat.

A szülésznõkrõl eddig csak jót írtatok. Ez bíztató.
A csecsemõsökrõl meg mindenhol ilyeneket hallani.. elég szomorú, de ilyen fizetés mellett, lehet, hogy kihal az a maradék elhivatottság is.

Ha eszetekbe jut még valami, írjátok le!
Köszi!

Mummy
Mummy
 


Sziasztok!
Ha minden jól megy februárban szülök (vagy ilyesmi) a Jánosban. Mivel nem-papás-szülés a terv, mindenképpen szeretnék szülésznõt fogadni.
Segítsetek!
Konkrét nevet szeretnék, akiben meg lehet bízni, mert jók a tapasztalataitok vagy infótok róla.
Kössz!
Névtelen
 


Sziasztok,

En eleg friss elmennyel rendelkezem, 1 honapja szultem a Janosban a dr. Baltschik-nal, nekem a doki bejott, evek ota hozza jartam, de van egy erdekes stilusa, amit el kell fogadni. Nem az az aggodos, bobeszedu tipus. de a szulesnel nagyon profi volt (A szules 2 ora alatt lezajlott korhazba erkezestol babaerkezesig). A szulesznok nagyon aranyosak, a csecsemosok is aranylag kedvesek es segitokeszek, de elegge sok baba van altalaban. En fizetos 2 agyas IKEA szobaban voltam ar 4500 naponta, de nagyon megerete, sajat WC+zuhanyzo. Oszinten javaslom mindenkinek.Van szuleselokeszites keddenkent 17.00 tol, ahol minden megmutatnak es elmeselnek, szerintem nagyon hasznos, es egy kicsit az ember a tereppel is ismerkedik kozben. Elvileg minden szobaban 24 oras rooming-in van, akkor van veled a baba amikor csak akarod, es akkor nem. A szoptatasban is segitenek, de csak keresre.
Névtelen
 


Szia Mummy!
Legalábbis amikor én utoljára szültem (99-ben), akkor még nem volt, de tervezték. Nem tudom, mi lett belõle megvalósítva.
Üdv: Bobo
Bobo
 


Sziasztok

Látom még mindenki karácsonyozik.
Nekem van egy jó hirem: ugy néz ki, hogy szeptember elején megint anyuka leszek Kép)))
Ismételten a János kórházat választom. Ha valaki mostanában szült ott szivesen olvasnám a tapasztalatait.
Köszönöm
L
L
 


Sziasztok!
Én is 2000 januárjában szültem a nagy felújítások idején.
Akkor tk. meg voltam elégedve, bár két év távlatából már jobban át tudom gondolni, mit nem szeretnék legküzelebb. És valószínûleg ezért is nem oda megyek majd.
Mégpedig a szülõszoba. Az rendben, hogy a gyerekágy részleget felújították, de könyörgöm, hol marad a szülés intimitása a háromágyas szülõszobán, ahol egy függöny választja el a vajúdókat?
Én kifogtam egy olyan éjszakát, amikor hárman szültünk, hát nem kívánom senkinek!
Az egyik anyuka jóval utánam jött be és két órán belül megszült. Tudjátok, milyen rossz hallani, hogy az õ babája már felsír, én meg ott szenvedek már órák óta?
A másik anyuka meg nagyon nehezen viselte a kínokat, szegény kiabált, könyörgött, na hát ez sem tette meghitté a mi szülésünket.
SZVSZ nagyon fontos a szülés körülményeinek a megteremtése.
És hogy semmilyen vajúdást könnyítõ eszköz nincs, csak a séta...
anita (anita)
 


Sziasztok

Holnap megyek 2-re be a kórházba. Ott találkozom az orvosommal. Kiváncsi vagyok mennyit változott a kórház.
L
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron