Új privát üzeneted érkezett!

Szió :D :D

Voltál ma NST-n???? Rákérdeztél a dokira, hogy mit mondott a szülésznő???

Kép

Kép
 
 


Laptető :lol: :lol: :lol: :lol:

Nálunk a "megint megjött" topicban ez babásodást jelent 8) 8)

Kép

Kép
 
 


Szia!

Persze, ma is voltunk. A szülőszobán voltam NST-n, majd lementem az osztályra. Felvettek az egyik szobába. Totál kiakadtam, hogy miért van erre szükség??? Azt mondta, mert császáros voltam... De könyörgöm, nincs semmi bajom, akkor meg mi a csodának???

Papírokat töltöttek hozzá, meg is vizsgált, még mindig 2 ujjnyi vagyok. A magzatvizet is megnézte, tiszta. A szívhang is rendben van. Kb. 10 után végeztünk, persze közben jól kivártam magam, szokás szerint. A férjem már tűkön ült, meg a gyerekem is. Eztán jöttünk haza.

Minden nap így kell mennem, de csütörtökön már tuti, hogy ott kell maradnom. Az a kiírt időpont. Nagyon imádkozom, hogy addig induljon be, nem akarok napokig ott téblábolni.

A szülésznőtől, aki csinálta az NST-t, kérdeztem ezt a betapintást. Azt mondta, csak néhány percre altatnak el, de nincs csövezés a szájba, és közben a varrást is megcsinálják, így azt sem érzem majd. Ezután 4 órát kell eltölteni megfigyelés alatt a szülőszobán! Azt is mondta, hogy aki császáros volt, annál nem indíthatják a szülést fájáserősítőkkel, és ha be is indul és nem elég hatékonyan halad, akkor nem várnak túl sokat a császárral.

A hócipőm tele van már mindennel. :cry:

Viktóriának boldog névnapot kívánok! És sok ajándékot a fa alá! :D

Majd jelentkezem.

Kép

Kép
 
 

 
 

Szia Kriszta

Most nagyon ingerültnek tüntél,legalább is ez jött le a hsz-ból :cry: :cry: nyugi szerintem az nagyon is természetes ha be szeretne fektetni a kórházba. Én a császár előtt egy héttel feküdtem be,jó akkor nekem még nem volt gyerekem,akit otthon hagytam. De szerintem ő jobbnak láttja,hogy be fektet. Főleg ha nem indul be a szülés csütörtökig. Ott mégis csak szemelőtt vagy. MIndennap eszembe jutsz,hogy talán ma jön az sms :D :D
Gondolom te már nagyon is szeretnél ott tartani,túl lenni mindenen és a karodba venni a pici lányotokat :wink:

Csak ne idegeskedj.

Én,holnap hivom őt,hogy akkor mehetek szombaton vagy talán már pénteken? Azt mondta hivjam fel előtte.

Köszi,megkaptam a képeslapot.
Remélem te is megkaptad a Karácsonyi smsünket.

puszi

Edina

Kép

Kép
 
 


Sziasztok

MEG SZÜLETETT KRISZTA KISLÁNYA GRÉTA, MA REGGEL
9ÓRA- 40-PERCKOR.
3450gramm és 48 centivel.
MINDKETTEN JÓL VANNAK



Gratulálunk

Gratulálunk az örömteli eseményhez
Isten hozott, ölelésért nyújtózó aprócska karok,
szunyókáláskor félig lehunyt szemek.
Isten hozott, apró kezek és apró lábacskák,
édes kuncogások és mosolyok.
Isten hozott egy világban, amely csak rád várt...
hatalmas szeretettel!

Kép

Kép
 
 


És persze-sok-sok finom tejcsit Grétának

Kép

Kép
 
 


Gratulálok a babához!!! Sok egészséget!!!:)
(Feltűnök néha:))


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat.

Most írni nem tudok, itt tartom a karomban Grétit...

Teszek fel 2 képet róla. Kép Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszta :D :D :D

Már otthon vagy???
Ha lesz időd ird meg,hogy milyen volt a szülésed.
Simán született Gréti,vagy császárral :roll: ?

Nagyon szép tündéri kislány :wink:

Kép

Kép
 
 


Szia Edina!

Január 1-jén hazajöttünk. Aznap kiűrült a császáros szoba. Előttünk egy nappal műtötték a két szobatársnőmet, velük együtt haza jöhettünk, úgy örültem. Tök uncsi a kórházban.

Dec. 31-én bementünk mindhárman a gyerekorvoshoz, hogy érdeklődjünk a picik felől. Aztán mondta nekem is, hogy Gréti is jöhet, úgy meglepődtem.

Ma kellett volna menni varratszedésre. Reggel telefonáltam a dokinak, de azt mondta, már ott kéne lennem. Utána pedig műteni megy, meg ki tudja, hová. Így holnap reggel megyek 7-8 között.

Császárral született. Majd elmesélem, hogyan történt és miért lett műtét, de már nyöszörög.

Puszi.
 
 


Szia Kriszta

Ha lesz egy kis időd, akkor gyere és mesélj nekem :D
Tudom egy pici mellett örül az ember,hogy pihenhet,amikor a pici alszik. De azért ha tudsz gyere :wink:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Sziasztok

Láttom senki sem ir már ide :cry: :cry: :cry:
egy kicsit szomorú vagyok....

Alexandra,Kriszti,Heni irjatok :!: :!: :!: :!:

Kép

Kép
 
 


Edina!

Amint lesz egy hosszabb lélegzetvételnyi időm, ígérem, jelentkezem.

Én várom a legjobban...

Kép

Kép
 
 


Martyr gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!Nagyon aranyos a babád!!!!!!

Sok egészséget és tejcit kivánok!!!!!!!!!!!!!

Heni
KépKép
 
 


Edina ti hogy vagytok?
Mi jól vagyunk! Növekszik a lurkó: 67 cm és 7.5 kg.

Heni
KépKép
 
 


Sziasztok!

Heni: Köszi a gratulációt!

Edina: Azért volt császár, mert az orvosok összedugták a fejüket, és a főorvos eldöntötte, hogy másnap műtét. Azt mondta, miután megvizsgált, hogy magasan van a feje, ez kedvezőtlen. Az előző császár miatt nem avatkozhatnak be, pl. nem indíthatnak, nem erősíthetnek fájást. Az előzőt is túlhordtam egy héttel. Most is ki voltam már nyílva két hete 2 ujjnyira, és nem igen történt semmi. Bár 27-én éjjel többször voltak enyhe fájásaim. Meg is ijedtem, hogy akkor mégis beindul a műtét előtti napon? Végül elaludtam és azok is elmúltak.

28-án reggel kb. fél 8 felé fel kellett már mennem a szülőszobára, hogy a szülésznő előkészítsen. Egy csomó infúziót kaptam. Meg a strepto miatt is egy adag antibiotikumot. 9 óra 15-re volt tervezve a műtét, kb. akkor be is toltak a műtőbe. Aztán megkaptam a "hátbaszúrást". Elég kellemetlen érzés volt, mondták, nem szabad mozogni. Aztán rögtön éreztem a meleget szétáradni a fenekem irányába lefelé, gyorsan lefektettek az ágyra. A karjaimat oldalra lekötötték. Utána kezdték a műtétet. Aztán rosszul lettem, leesett az amúgy is alacsony vérnyomásom. Szóltam is, hogy valami baj van. Halálfélelmem volt. Kaptam atropint, amitől észhez tértem. Utána nem sokkal kiemelték őt, mondta az altatóorvos, hogy lány. Ekkor elsírtam magam, úgy örültem. A szülésznő már várt rá oldalt, gyorsan kivitte őt leápolni, de egy pillanatra láttam a kis testet.
Ami ezután történt, a férjem rögzítette videóra. Ahogy leszívták a trutyit az orrából, szájából, ahogy elvágták a köldökzsinórt, stb. Nagy élmény volt megnézni.

Aztán a szülésznő már bebugyolálva behozta nekem, gyönyörű volt, puszilgattam a kis fejecskéjét. Aztán kitoltak a vajúdóba, ott kellett lennem 3 órát megfigyelésen. Itt is kaptam infúziókat. A lábaimat nem éreztem, de kértem, igazítsák meg, mert valahogy nem jó helyen voltak. A szülésznő olyan kedves volt, hogy felhozta Grétit a csecsemőosztályról, és meg is szoptattam őt. Olyan ügyes volt, hogy ráérzett rögtön.

Utána elég fájdalmas volt az ágyban felülni. De a szobatársnőim, akik szintén császárosok voltak, mondták, hogy nagyon fürge vagyok, ahhoz képest, hogy nem rég műtöttek. Pedig fájt minden mozdulat. Amióta itthon vagyunk, jobban viselem. Mostmár egyáltalán nem fáj.

Két napja levettem a kötést, és észrevettem, hogy a seb közepén kb. 2 cm-en elvált a bőr egymástól, és gennyes lett a közepe. Másnap megmutattam a dokinak, aki majdhogynem hazaküldött, hogy ez semmi, csak annyi, mindta lehorzsoltam volna a bőröm. Megint csalódtam benne... Nincs vele semmi teendő - szerinte.

Most ennyit tudtam leírni, mert már sír a kis méregzsák.

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszta

De örülök,hogy irtál,igy legalább tudom,hogy jól vagytok.
Remélem nem zavartalak a multkor az sms-el??
Megütötte a szemem,hogy Megint csalódtam benne. a dokiban?
Mért, nem voltál vele meg elégedve??

Ha gennes volt a seb,azt tényleg nem szabad annyiban hagyni....
Gondolom irt fel valami krémet? Nekem volt egy krémem de már nem emlékszem ,hogy mi volt a neve. Meg azt is mondta,hogy nem szabad,hogy viz érje. Nem lehet,hogy a tiédet érte a viz?
Enyémen nagyon sokáig rajta volt egy sebtapasz féle,pont ezért a viz miatt.

Gondoltam,hogy császár lesz,csak akkor azt nme értem,hogy mért hitegetett a doki,hogy megszülheted a babaát simán. Nagyon ritka,hogy császár után vki természetes úton szüljön. A mi dokiknál meg pláne. De szerintem igy volt a jobb,nem szenvedet sem te sem pedig Gréta. Nagyon szép baba,büszkék lehettek rá nagyon.
Volt sok vendégetek?? Húú én mennyire nem szerettem,hogy váratlanul be állitottak,és mindig akkor amikor pihentünk volna.

Ha lesz időd tegyél fel képeket!!

Kisfiad,hogy viszonyul Grétához? gondolom ő már nem féltékenykedik?! Ő,már nagy fiú biztos megéri,hogy anyának most a kisbabával kell több időt eltölteni!

Éjszakáitok milyenek?? Sokszor ébred Gréti?
Napközben gondolom alszik mindig.....

pihizz azért amikor te is tudsz....

puszi

Kép

Kép
 
 


Szia Edina!

Nem zavartál az sms-sel!

Igen, a dokiban csalódtam újra. A viselkedése nekem nem jön be sokszor, de ahogy beszélgettem sorstársakkal, van, akinek szintén ez a véleménye. Aztán mégis hozzá jártunk... Ki érti ezt? Több alkalommal is megbántott, az ember ezt nehezen tűri, pláne, ha igazságtalan.

A varratszedésnél írt fel egy krémet. Utána a patikában azt mondták, hogy ezt a krémet már kivonták a forgalomból. Jó mi? A sebet nem érte víz, egy hétig a varratszedés után még rajta volt a kötés. Ekkor lehetett már levenni egyébként is. Csupa genny volt a kötszer. Az illata vagy inkább szaga sem volt túl kellemes.

A doki tényleg hitt abban, hogy megszülöm simán. Ha rajta múlik, még vártunk volna néhány napot. A műtétet végül is a főorvos mondta ki. Megvizsgált és kérdezte, hogy állok a kérdéshez. Mondtam, szeretnék mihamarabb túllenni rajta. Akkor elkezdtek hárman beszélni, alig érthetően, és a fődoki mondta, hogy műtét lesz, de ez egy perc alatt eldőlt. Azért nem tették keddre - az lett volna a következő műtéti nap -, mert az épp ünnepnap, január elseje volt. Így péntekre esett a választás, vagyis másnapra. Utána már nem is mentem haza, gondoltam azt már kibírom. Délután behívott a Pap doki az egyik vizsgálóba és mondta, hogy ő sem szándékozott túl sokáig várni, legfeljebb 1-2 napot. De ez ellentmondásos, épp a fent leírtak miatt. Mindegy.
Volt rajtam kívül a szobában, ahol aznap elhelyeztek, egy romacsaj meg egy másik is, akiknek az első babájuk szintén császár volt. Ekkor még senkinek sem mondták, hogy műtét lesz, mindannyian bizonytalanságban voltunk. A romacsaj végül megszülte simán, a másik csajnak lett ismét császár. Úgyhogy lehet szülni császár után is simán!

Olyan sok vendég nem volt, de nem is bánom. Múlt héten szombaton jöttek a sógoromék, itt töltöttek 4 órát, hát kiakadtam. Ráadásul ekkor lázasodtam be, úgyhogy már vártam, hogy magunk maradjunk. Másnap anyósék jöttek, de ők nem voltak sokáig.

Mártonka egyáltalán nem féltékeny. Szereti Grétit. Mindig kéri, hogy felvehesse. Dehát nem adhatom még neki oda, félek, elejtené.

Az éjszakáink elviselhetőek. Kétszer-háromszor ébred, megetetem, ha kell, tisztába teszem, amit végig üvölt, aztán szerencsére alszik. A nappalaink viszont rémesek. Nagyon nehezen alszik el, délelőttönként sokat van fel, és ha felvan, egyfolytában sír vagy ordít. Úgyhogy már kivagyok, kivagyunk tőle!
Várom szerdán a védőnőt, hogy mondjon valami okosat, mit csináljak vele, mert kétségbe vagyok esve, meddig fog ez így menni. Úgy irigylem azokat, akiknek a babájuk eszik és alszik.

Szia, majd azért Te is írj, hogy mi újság veletek!

Kép

Kép
 
 


Szia Edina!

Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, de mindig sűrűn telnek a napjaim. Gréti nagyon leköt, most éppen szundizik. Épp csak be szoktam kukkantani ide-oda a neten. A levelezéseim mind késésben vannak.

Ma olvastam a Hoxán, hogy hol tartasz a babaprojektben, nagyon remélem, hogy ezúttal teljesül a vágyad! :D

Nálunk a helyzet még nem javult, Gréti hasfájós, sokat sír. Keveset alszik. A héten lesz 6 hetes, már történhetne valami javulás. Viszont már mosolyog és szokta mondani, hogy "agu". Ilyenkor nagyon cuki.

Jövő héten kell mennem a dokihoz a 6 hetes kontrollra. Még nem tudom, melyik nap. Majd telefonálnom kell.

Két hete bekerültünk a kórházba 1,5 napra. Sírás közben néhány másodpercig nem vett levegőt, ezt eljátszotta többször is, ezért megfigyelték őt. Ultrahang vizsgálatokra is elvittem őt, mindent rendben találtak. Azóta légzésfigyelőt kell használnunk itthon.

Most röviden ennyi, majd jelentkezz te is, hogy mi újság!!!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok :)

Jó régen nem irtam :oops: , de az oka,hogy még mindig nem tudok jó hírt mondani :cry: :cry:

Kedden be kell feküdnöm a kórházba, a dokim csinál egy Hsg-t: Petevezető-átjárhatóságit. Nem tudom mikor jöhetek majd haza.
Félek, nagyon a fájdalomtól, amit a doki is mondott,hogy ez bizony egy fájdalmas beavatkozás.
Túl kell rajta esnem, mert ez a következő vizsgálat.

Kriszta: remélem azóta már jól vagytok. És nem riaszt be a légzésfigyelő. Gréti hasfájós még? Remélem gyorsan végig megy rajta, és lesznek nyugodt éjszakáitok.

Puszi nektek: Edina

Kép

Kép
 
 


Sziasztok :D

Túl estem tegnap a Hsg-n. Már tegnap délután haza is jöhettem.
És nem fájt annyira, inkább kellemetlennek mondanám. Sokkal rosszabbra számitottam. De a lényeg: Hogy mindkét petevezetőm szépen átjárható :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Él még ez a topic? Mert látom igen rég írtatok ide.

Kép
Kép
 
 


Szia Ireta

Él, még én fent tartom :lol: :lol:

Mesélj magadról 8)

Kép

Kép
 
 


Szia!

De jó, hogy valaki van még itt:)
Én most várom a második babámat. Kislányomat Szegeden szültem 2 éve költöztünk Gyarmatra.
Ha jól látom, Te őrhalomban laksz az itt van gyarmat mellett ugye?

Kérlek mesélj magadról Te is! Látom sokat próbálkoztatok minimanóval, van már valami jó hír? Remélem igen.

Üdv: Lreta

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam itt. Gondoltam, benézek.

Edina, mi a helyzet? Mesélj!

Lreta, neked már megszületett a bébi?

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Nem, májusra vagyok kiírva, úgyhogy van még időm:))

Kép
Kép
 
 


Szia Lreta!

Elég fura a neved, valójában mit takar? Május még valóban messze van, akkor hány hetes vagy? Ki az orvosod?

Edina, Te hol jársz?

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:

Valaki tudja esetleg, hogy Dr. Tóth Gyula miért jött el a kórházból?
Úgy tudom a balassagyarmati kórházban dolgozott, és Hont-on lakik. (lakott)
Köszi
Vendég
 


Szia

Én, nem tudtam ,hogy a B.gyarmati kórházban dolgozott Dr. Tóth Gyula??? Pedig én aztán elég sűrűn járok oda :shock:


lreta

Hát, igen az első babánk, könnyen jött :D
De úgy néz, ki hogy a tesóbaba inszemes baba lesz :cry:
Ezért is járunk a BMC-be (Szent János kórház)


martyr

De jó, hogy ismét itt vagy :lol:
Hogy telnek napjaitok? Biztos már jó nagyok vagytok, nincs kedved képet tenni Grétiről?
Neked majd a hoxára irok bővebben
:wink:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Dr.Tóth persze, hogy Gyarmaton volt. De hogy miért jött el, azt nem tudom. Ő azt hiszem, onkológus is, de szerintem nem járhattak hozzá túl sokan, nem volt olyan népszerű, én így tudom legalábbis.

Tavaly dec-ben, ahogy jártam NST-re, volt ott egy csaj, aki szintén Gyarmatra jött NST-re és a Tóthnál szült, de valahol nagyon messze. Még csodálkoztam is, hogy elmegy utána olyan távolra...

Edina, majd akkor várom a beszámolót, látom, már előbbre jártok, én le vagyok maradva. A másik topikba tettem fel képet, de akkor megpróbálok ide is.

Írjatok! Kép Kép

Kép

Kép
 
 


martyr:
Köszi a választ.
Vendég
 


Sziasztok!

Most kezdem a 15. hetet. Orvosom egyenlőre nincs, de ahogy magamat ismerem nem s lesz. Egyiket sem ismerem, úgyhogy inkább szülésznőt választok majd. A lányomat is úgy szültem, hogy szülésznőm volt, orvosom nem, és nagyon elégedett voltam, igaz az Szegeden volt:)))

Edinka: Nagyon szorítok, hogy tesóbaba minél előbb összejöjjön. Küldöm a drukkokat!!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Látom van itt megint élet:-) ez jó!
Köszönet Edinának a topicért!

Edina megy a vudu a kistesónak++++++++++++++++

Martyr nagyon édes a kislányod!!!!!jöhet ám több kép is!

Ireta kb egy cipőben járunk, én holnap töltöm a 19 hetet. Dr. Pap András a dokim, de a szülésznő választáson is gondolkodom. Első kisfiamnál ugyan is a szülésznő miatt repedtem be nagyon, nem volt elég ügyes. Csak én sem ismerek senkit, de majd Edina és Martyr adnak nekünk tanácsot :wink:

Heni
KépKép
 
 


Szia Heni

De jó, hogy te is idetaláltál :lol:

Szülésznő!!

Én, csak egyet tudok neked ajánlani, Farkas Évit, nagyon rendes, szimpatikus nő. Ha átgondolod, akkor megtudom adni a telefonszámát is :wink:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Heni, én is ajánlok egy szülésznőt, bár a teljes nevére nem emlékszem, a keresztneve: Rózsa. Tavaly, "aznap" épp ő volt ügyeletben, ő készített elő a műtétre. Szóval nem volt fogadott, de le a kalappal előtte, amit megtett értem. Folyton azon volt, hogy legyen jó nekem, amíg a megfigyelésen voltam, felhozta a kicsi lányomat az újszülött részlegről, hogy meg tudjam őt ciciztetni. Én nagyon ajánlom őt, borzasztó kedves, barátságos és rendkívül lelkiismeretes!

Megyek aludni...

Kép

Kép
 
 


Sziasztok

Heni: Még egy név eszembe jutott, Csábi Erika ő is nagyon jó szülésznő :wink: remélem tudtam segíteni.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi a szülésznő tippeket, remélem sikerül választani. Dokim, szerintem nem lesz, mert egyikről sem hallottalm túl sok jót, úgyhogy majd az ügyeletesnél szülök.

Heni: Ezek szerint gátvédelemmel szültél? Vagy az akart lenni, csak nem sikerült, vagy a gátmetszés ellenére repedtél?

martyr: a leányod tünedéri falat:)

Kép
Kép
 
 


Köszi csajok a tippeket, még van egy kis időm dönteni :wink: szerencsére!

Nem gátvédelemmel szültem, volt bemetszés, de plusz még repedtem tovább végbélig :evil: mert állitólag a szülésznő nagyon benyúlt, ő repesztett meg.

Ireta nem rossz szerintem a Pap doki, bár a többit nem is láttam. Én hozzá járok( köszi Edina a tippet :wink: ) és meg is vagyok vele elégedve egyenlőre, elég alapos, nem kapkodja el a dolgokat. Egy vizsgálat min. fél óra, ami nekem annó 10 perces volt :roll:

Dobok nektek képet a kis pasimról
Kép

Heni
KépKép
 
 


Heni, gyönyörű a kisfiad! Tündéri kis pofija van!

Dr.Papnál jó kézben vagy, szerintem is alapos. Van, hogy rossz napja van, és úgy szól az emberhez, hogy legszívesebben ráborítanád az asztalt, de ez másnál is előfordulhat. Engem megbántott többször is. Mégis nála maradtam.

Szülésznőnek a Rózsát nagyon tudom ajánlani, a férjezett nevét érdeklődd meg, nem hiszem, hogy túl sok Rózsa keresztnevű szülésznő van. Rendkívüli nőszemély!

Már mocorog a picurka?

Sziasztok, írjatok!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Heni: Pasid gyönyörű, igazi szívtipró:)
Hát akkor nem csodálom, hogy szülésznőt is keresel, nem lehetett egy kellemes élmény, ha rágondolok is összerándul mindenem.

Picurka nálam már nagyon aktív, szinte egész nap "focizik".
Milyen volt a Mikulás fogadtatása nálatok?
Nálunk Noi imádta, a bölcsi után egész nap azt mesélte, hogy jött és mekkora botja volt, és még szerencse, hogy tudta, hogy melyik az ő csomagja:) Azt hittem megzabálom:))))

Dobok én is egy képet :) Kép Már most igazi nőci

Kép
Kép
 
 


Péterke köszöni a dicsiket :D :D :D
Nagy szivtipró ám, tiporja minden nap a szivemet, nagyon tud kedveskedni :D hizelegni :D

Ireta nagyon édes a kislányod:-)

Nálunk is van ám intenziv mozgás :D már a 18 héttől.
Jövő héten kell mennem a terheléses cukorvizsgálatra, egy héttel korábban, mert Pap doki szabin lesz a az ünnepek előtt, közben és után is.

Mikulás nagyon menő a mai napig, van egy zenőlős is, sőt még a csokimikuktól is elvárja a fiam, hogy táncoljanak és énekeljenek

:shock:

Heni
KépKép
 
 


Sziasztok,

először is nagyon boldog új évet szeretnék kivánni mindenkinek!

Valaki leirná nekem aki már szült, hogy hogyan működik a szülés a kórházban? miket kell vinni??? gondolok itt főleg a gyereknek, mert magamnak szerintem hasonlóképp kell pakoljak, mint Pestre. Oda gyereknek csak popsitörlőt kellett vinni. Itt hogy működik???

Heni
KépKép
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek BÚÉK :!:

Én ruhát nem vittem, adtak rájuk, de olyan szakadtak voltak a kis réklik, pólyák, hogy azon gondolkodtam, majd a kinőtt kombidresszeket a kórháznak kéne adni... Kombidressz egyáltalán nincs. Szóval, szerintem vihetsz is ruhát, ha neked úgy tetszik. De minden este fürdetés után tisztát kaptak.

Pelenkát is kell vinni és popsitörlőt is. Ha te pelenkázod a babát a szobában, azt a sajátodból kell fedezned. Csak akkor adnak ők pelust, ha a nővérek a csecsemőrészlegen ellátják a babákat. Ellenben a köldökápoláshoz a vattát, alkoholt, hintőport ott megtalálod, azt nem kell venni, csak ha hazajöttök. Popsikrémet is vigyél.

Más nem jut az eszembe, ha van kérdés, kérdezz. Egy év távlatából nem jut minden az eszembe.

Ja, még annyi eszembe jutott, hogy a babákat éjszakára vissza lehet adni a csecsemős nővérnek, hogy nyugodtan tudj aludni. Legalábbis a császáros részlegen így volt, a simáknál nem tudom. De némelyik nővér zokon vette, ha visszavittük a kicsiket. Mondván, otthon úgy is neked kell majd ellátni éjszakai is, ez így is van, de néhány nap haladék csak jár, pláne a műtét után.
Reggel 6-kor tolják őket ki vissza a szobákba.

Írjatok!
Kriszti

Kép

Kép
 
 


Kriszti köszi az infót:-) na látom inkább én fogak vinni be ruhácskát is. Annó Pesten nagyon szép kis rucikat adtak a babákra, szinte mind kenguru goldos volt :shock: nagyon meg is lepődtem. Ott 2 éjszakát lehetett vissza vinni a babákat éjszakára, de emlékszem a 3. éjszakánk is nagyon nehéz volt, mert nem volt még elég a tejci igy szegény babám szinte egész éjszaka csak szopizott volna. Emlékszem 3kor feladtam, majd kitoltam a csecsemősökhöz, ahol kapott egy kis tápit, majd szépen aludt reggelig :wink:
Egy karácsonyi kép kisfiamról:
Kép

Többiek jelentkezzetek!!!!!!

Heni
KépKép
 
 


Csajok akartam még kérdezni:

Milyen régi házzassági anyakönyvi kivonatot fogadnak el a kórházban????
Születési anyakönyvi kivonatát mikor adják ki a kicsinek??? Gyarmaton kell a polgármesteriben kikérni, vagy ez hogy működik???

Heni
KépKép
 
 


Szia!

Én legutóbb 1 hónapon belülit csináltattam, de talán 3 hónapon belüli is jó, bár ezt egy fórumon olvastam, nem biztos. És ez 2007 év végén volt, úgyhogy meg kell kérdezni.

Mikor megszületik a baba, másnap már jön egy ügyintéző az ágyad mellé, aki elkéri a házassági akvi kivonatot, s felvesz mindenféle adatot.
Az összes papírt akkor adják ki - a legfelső emeleti szobában egy adminisztrátor csaj -, mikor elbocsátanak a kórházból. Fel kell menni hozzá, ő átad mindenfélét.

A kicsi tb kártya számát, miután megkapod itthon postán, be kell diktálni 1 hónapon belül a kórháznak. Ez csak úgy eszembe jutott.

Van még kérdés?

Jó éjt!
Kriszti

Kép

Kép
 
 


Martyr köszi a válaszokat!

Többiek miért nem irtok???????????????,,

Heni
KépKép
 
 


Sziasztok!

Kicsit el voltam havazva, de itt vagyok ismét:)
Voltunk 4D-s UH-n és nagyon valószinű, hogy kistesó is leányzó lesz. Minden rendben van szépen fejlődik, és eszméletlen soat mozog. Noémi sem vol egy nyugis baby, de kistesó sokkal aktivabb, vagy csak én érzem így:D
Ahogy látom, itt elég szegényes a kórház felszerelése babacucc terén. Szegeden mindent adtak, semmit nem kellett bevinni, azt hiszem nem is lehetett.
Állítólag átadták az új szülészetet tudtok valamit erről? Működik már, vagy még csak a cremónia volt meg?
Na rohanok tovább mindenkinek szép napot!

Pussz

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én is gyarmaton szültm,még novemberben. Én az orvosom miatt mentem oda. Még a régi részlegen szültem,egy borzalom volt. A férjem hozott be hősugárzót,hogy ne fázzunk a kórteremben. A nővérek rendesek voltak. Melegvíz csak hébe-hóba volt.
betti030
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: