Új privát üzeneted érkezett!

Szasztok,

Húú de sokat irtatok az ovikról .......nem is tudtam mind elolvasni...
Nálunk különben heti beosztás volt/van arról hogy ki hozza-viszi a gyereket az oviba.....kb 6 szereplős.....minden nagyszülő +nagynéni be van vetve.....nem is tudom hogy lenne nélkülük.....mindezt 3 gyerekkel meg abszolút nem tudom elképzelni....ahhoz tényleg kell a 4 vagy 6 órás munkahely.

Hajni,

Édesek a gyerkőcök, tök jó hogy ennyi uncsitesó van, nálunk sajna egy sincs :oops: :oops:

Igen, Viki szegény kell hogy bölcsibe menjen majd, mivel én már idén novembertől vissza kell hogy menjek dolgozni, igaz, szerencsére csak fél állásban (azaz 4 óra 8) 8).
Ezt még 1 évig meg tudjuk oldani szintén a nagyszülők meg apa segitségével, de aztán mire 2 éves lesz, addigra már megint 8 órában kéne dolgoznom, és azt már nem lehet másként megoldani.....
Máté bölcsijébe meg nem mehetne olyan korán, nem is beszélve arról hogy 2 x 80 ezret nem nagyon tudnánk kifizetni ovira...főleg ha Máté évvesztes lesz, akkor együtt járnának még több mint 1 évig.....igy marad a bölcsi és még addig eldöntöm melyik ovi, de esetleg jó lenne olyan, ami az iskolához lenne közel....


Ja, csak hogy fokozzuk a februári betegségeket, nekem középfülgyulladásom volt/van...augmentint szedek....Viki egyelőre jól bírja, illetve egy kicsit kevesebbet cicizik és többet üvegezik, de mit csináljunk, ez van....

Kriszta

Kép

KépKép
 


A védőnő meg azt mondta hogy elkezdhetnénk az almát, ma meg is csináltam, de olyan nyűgi volt a lelkem hogy nem tudtam neki odaadni....ma rendeltem borostyán láncot is mert nagyon kínlódunk...dologelt meg dentinoxot váltogatom...

A homeos chamomillabol lehet már neki adni ilyenkor ? Ha igen, akkor hány golyót ?

Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta!
Hogyhogy már ilyen korán vissza kell menned dolgozni?
Jobbulást a fülednek. Fogzáshoz már adhatod a camimillát de én nem tudom mennyi kell belőle. :)

Zsebi
Kép

 
 

Zsebi,

Most mindenáron szerettem volna megtartani a munkahelyemet, illetve a munkakörömet, ezért be kellett vállalnom az 1 évet. Plusz a szabikat kiveszem, és igy jön ki a november.
Az ember lánya a mai világban örül ha van munkahelye, ha maradtam volna 2 évig, akkor kellett volna másik helyet keresnem, ami mint tudjuk, elég reménytelen....2 kisgyerekkel 40 évesen..... de valahogy tudom hogy Viki sokkal jobban fogja venni ezt az akadályt mint Máté...hiába, a csajok talpraesettebbek :lol: :lol:

Kriszta

Kép

KépKép
 


Ma meg is jött a nyaklánc, és éste hang nélkül, kisangyalként aludt el Viki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
 


Kriszta!
Érthető teljesen. Nálunk én most pont fordítva látom Eszti sokkal nehezebben vállik meg tőlem bár szerintem ebbe nagyon sokat beletesz a kórház illetve az ahogy oda kerültünk.
Holnap megyünk gasztróra a Balázzsal kérdeztem jön velünk vagy marad a Mamával mondta hogy nem marad jön velünk. nem feszegettem hogy miért majd pár óra múlva magától mondta hogy a múltkor is mikor a mamával volt és mi elmentünk (lázgörcsnél) akkor nem jöttünk vissza.... nagyon rosszul érintette.

Zsebi
Kép


Kriszta :)
Fogzásra: http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... id=205|227

Borostyán nyaklánc nekünk eddig bevált. Onnan vettem észre, hogy kijött a foga, hogy megharapta az ujjamat.
Fül ügyben kezet foghatunk, nekem január elején volt külső hallójárat gyulladásom a bal fülembe, két hete meg a jobban. Zsófit nem zavarta a szopiban az antibiotikum (mint a kétszer kaptam)

Valaki kérdezte a négy órás állás és a nyugídajt, én úgy tudom hogy csak fél részben számít bele a ledolgozott évekbe, a hat órás állás meg egészen.

 
 


Wish!
Én is így tudom hogy a nyudijba való beszámítást. :)

Zsebi
Kép


Bálint! Nagyon sok boldog szülinapot Neked!


Kata

Bálintnak nagyon boldog szülinapot kívánunk, Zsuzsi, Olivér

Kép
 


Kata!
Bálintnak nagyon sok boldog születésnapot kívánok. :)

Zsebi
Kép



Kata!
Ennyivel nem úszod meg szeretnénk képeket és élménybeszámolót kapni a szülinapi partiról (bár lehet csak hétvégén tartjátok).

Zsebi
Kép


Kata
Mi is nagyon boldog születésnapot kívánunk Bálintnak!

Kép
 


Kata :) Boldog szülinapot a nagyfiúnak :D

 
 


Kata,

BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK BÁLINTNAK!!!

Andi
Kép
 
 


Wish, Aanda, Petyaanya, köszönöm szépen! Képek lesznek majd, csak most kicsit elutazunk, úgyhogy pakolok, nincs időm kicsinyíteni - Bálint nem jön :cry: - most lesz először nélkülem, félek is rendesen, hogy bírjuk majd.

Petyaanya! Nagyon sok boldog szülinapot kívánok Eszternek!

Írjatok sokat, mire megjövök, legyen mit olvasnom! :lol:

 
 


Petyaanya!
Eszternek sok boldog születésnapot kívánok. Mesélj te is mit kapott hogy sikerült és képeket is szívesen néznék a három éves nagylányról. :)

Kata!
Sok sikert akkor az egymás nélküli kikapcsolódáshoz. :) Én még képtelen lennék erre.

Zsebi
Kép


Wish,

Köszi a homeos linket :lol: Lánc sajnos mérsékelten használ, továbbra is kellenek a kencék, ugyhogy jön a chamomilla....Szerencsére az éjszakáinkkal nincs baj, inkább du 3-4 óra között van üvöltés....

Részvétem a fülgyuszik miatt....szörnyen tudnak fájni...szerencsére már nekem is elmúlt.....Valszeg nem az antibio nem tetszett neki, mert ma délben sem akart cicizni, helyette benyomott 1 decit üvegből...már megint az a rémes fejés :oops: :oops:


A fiúk megjöttek sielésből....minden klasszul sikerült, Máté a sípálya ördöge volt :P :P

Aztán vasárnap lementünk sétálni, Máté motorozott.......elesett....ami már többször előfordult.....de most sikerült kitörnie a bal felső metszőfogát :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nem tört ki teljesen-sajnos- hanem kifordult félig, a történetet nem részletezem...most húzzák a fogát, sajnos nem lehet megmenteni :cry: :cry: :cry:
Állítólag a maradó fogát nem érinti, az majd szépen ki fog nőni...na de addig még van vagy 3 év hátra....szegény kismanóm fogatlan lesz addig.....úgy vérzik a szívem....ráadásul tiszta banális baleset volt, nem ment gyorsan, nem rosszaskodott, semmi, csak beakadt a kereke és puff....
Hát ez van....mindig történik valami....

Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta!
:( sajnálom a fiadat. Nekem ez a rémálmom hogy kitöri a fogát akár mikor hasra esnek az az első nézem a fogait megvan nem mozog akkor nincs nagy baj. :(

enyém ma a csúszdát fejelte úgy le hogy azt hittem kiverte de csak a szája ment szét. :(

Hátha hamarabb nő ki az a fogacska.

Zsebi
Kép


Sziasztok csajok!
Csak egy kis életjel. Teljes gőzzel dolgozom, a gyerekek beszoktak a bölcsibe, játszanak, jó étvággyal esznek, nagyot alszanak. Az egész nem is olyan szörnyű, mint ahogy azt elképzeltem. Gördülékenyen megoldottuk a szállítást, reggel én viszem őket, délután anyuék hozzák, és a férjem várja őket otthon. Mióta bölcsisek, otthon olyan szinten pörögnek, hogy teljesen belefáradunk. Szinte azonnal megtanultak szépen levest enni, és hirtelen nagyon sokat kezdtek beszélni. A munkától is féltem, hogyan fogom újra megtanulni, amit kell, de kiderült, hogy semmit nem felejtettem el, olyan volt, mintha tegnap mentem volna el. Attól is féltem, hogy az elején nem fogok tudni a munkára koncentrálni, mert mindig ők járnak majd a fejemben, de ez sem így volt, teljesen nyugodt voltam hogy jó kezekben vannak.
Igazi mókuskerékbe kerültem, kelés fél hatkor (mármint nekem :)), a gyerekek a bölcsis szobában fél nyolckor, hazaérkezésem 5-inkább fél 6, hatkor vacsora, fél hétkor fürdés, nyolckor alvás (nekem 10-kor) és kész a nap. Úgy elrepül, hogy csak nézek. Aztán jön a hétvége, ami olyan szinten fárasztó lesz a végére, hogy szinte várjuk a hétfőt, hogy kicsit lazíthassunk :)).

KépKép
 
 


lili73 írta:Igazi mókuskerékbe kerültem, kelés fél hatkor (mármint nekem :)), a gyerekek a bölcsis szobában fél nyolckor, hazaérkezésem 5-inkább fél 6, hatkor vacsora, fél hétkor fürdés, nyolckor alvás (nekem 10-kor) és kész a nap. Úgy elrepül, hogy csak nézek. Aztán jön a hétvége, ami olyan szinten fárasztó lesz a végére, hogy szinte várjuk a hétfőt, hogy kicsit lazíthassunk :)).


Lili, örülök, hogy minden okés.Mintha a mi napirendünket írtad volna azzak a különbséggel, hogy nem én viszem a gyereket, és én 5.40-kor kelek , valamint én 6-ra érek haza ha nem túlórázom és pénteken én megyek érte :lol: egyébként minden stimmel.H is pont így volt, akkorát fejlődött a bölcsi hatására pillanatok alatt, hogy csak lestem :shock:
Vendég
 


Kata,
jó pihenést Nektek!

Zsebi,
én már simán el tudnék menni Apával 2 napra egy kicsit kikapcsolódni!Eddig nem tudtam volna,de már megértem rá és a gyerekek is.Anyu majd vigyáz rájuk addig.Ősszel leszünk 10 éves házasok,úgyhogy lelépünk majd itthonról,ez tuti.

Lili,
örülök,hogy jelentkeztélés hogy minden rendben van!
Nálunk is ez a helyzet,csak én 5-kor kelek,fiúk fél 6-kor és 3/4-4-re minden nap ott vagyok értük a bölcsiben!

Velünk meg az történt,hogy Márk elkezdett dadogni!Nagyon megijedtünk,gondolhatjátok!2-3 hétig tartott és 1 hete egyik napról a másikra abbahagyta!Valószínű,hogy meijedhetett valamitől,de a pontos okát már sosem fogom megtudni.Rémisztő volt!

Mentek nyaralni?
Mi megint Siófokra megyünk,de most másik apartmanba.A víztől 50 m-re leszünk,már le is foglaltam.Idén már jó lenne elkezdeni az úszást velük!

Andi
Kép
 
 


Lili!
Örülök hogy minden klappolt nálatok. :) És nem furi hogy ilyen keveset találkozol velük?

Andi!
Én még mindig éretlen vagyok arra hogy hosszú időre elváljak tőlük. Tudom hogy ez az én dilim de én ilyen vagyok. :) De úgy látom hogy mikor egy gyerek közössége kerül és az anyuka is látja hogy teljesen elvannak ott egy napot nélküle akkor törik meg a jég és könnyebb elengedni őket. :)
Nem semmi 10 éves házassági évfordulótok lesz. Merre felé tervezitek majd a kiruccanást?

Én még nem tudom hogy alakul a nyár. Szeretnénk elköltözni ha sikerül akkor nem megyünk nyaralni ha nem sikerül akkor Görögországba megyünk ismét csak máshova. :)

Zsebi
Kép


Zsebi

tulajdonképpen nem fura, pedig arról is azt gondoltam, szörnyű igazságtalanság, hogy alig látom a gyerekeimet. Meg kezdetben az is elkeserített, hogy kiadom a kezeim közül a neveltjeimet. Aztán most már ebből semmit nem érzek, mert látom, hogy milyen jól érzik magukat, délutánonként itthon is úgy fel vannak dobva, mintha teljesen kicserélték volna őket, pörögnek ezerrel. Rengetegszer szóba kerül a bölcsi, életük szerves része lett. Kicsit olyan, mintha ők is dolgozni járnának. Hétvégén meg szintén olyan hőfokon égnek, hogy többszörösen is megkapom, amit a hétköznapokban hiányolhatnék, mármint hogy nem láthatom őket egész nap. Egyszóval, nagyon megváltoztak. Hirtelen mintha kitágult volna nekik a világ. Közben olyan hisztiket levágnak, főleg Alizka, hogy nagyon nehéz elviselni, üti a homlokát a falba, földbe. Végletesek lettek, mint ahogy én is, hol kiabálás, nyafi, hiszti, hol összeborulás, puszihegyek, ölelések, simizések, ők is, teljesen maguktól, ami eddig szintén nem volt jellemző. Anyukám, mikor átjön, csak annyit érzékel az egészből, hogy milyen aranyosak ezek a gyerekek, elolvad tőlük. És a bölcsiben is, a gondozónők mondják, hogy semmi gond velük, aranyosak, szófogadóak. De hát ez klasszikus, így szokott lenni, ez a normális.

Hunci
nálunk is péntekenként én megyek értük, kettőig vagyok

Andi
érdekes ez a dadogás :shock:

Mi holnap megyünk először kettesben valahova, a nővéremtől kaptunk két mozijegyet ajándékba.

Nyaralás csak a vidéki nagyiéknál lesz.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Mi szokásos takony-köhögős állapotban :( Márciusban 2 napot volt eddig Zalán oviban..... Nem vagyok feldobva. Alig várom már a jó időt!

Nyár: 1 hét Balaton, 1 hét Orfű, 4 nap Tiszaszőlős

Kép
Kép
 


Szasztok,

Nálunk is megint beteg Viki, Máté már meggyógyult....Ti adnátok/adtatok 6 hónapos gyereknek antibiotikumot ??

Máté 2 éves koráig egyáltalán nem volt beteg, igy nála fel sem merült, de most Vikinek irt fel a doki augmentint....eddig még nem adtam be. nagyon csúnyán köhög, tele az orra, van orrcseppünk, meg hörgőtágitó kúpot is kaptunk, sőt még ACC-t is hajlandó vagyok adni neki (pedig a papir szerint csak 1 éves kortól lehet) de az antibio-tol félek....viszont attól is hogy mi van ha rosszabbul lesz, vagy valami szövődmény alakul ki.......elég tanácstalan vagyok....vélemények ?? medddig várjak a beadással ??

Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta,
Blankának adtak a kórházban 2 hetesen (aztán kiderült, hogy a semmire :twisted: ). Baja nem lett szerencsére.

Én pedig evési/etetési tanácsokat várnék, a lányom még mindig nem eszik semmit, csak szopik. Kicsit már szívesen kihagynék 1-2 szopit, könnyebb lenne... :roll: Szájzára van, csak akkor tudok beletuszkolni bármit is a szájába, ha ordít vagy ha megcsikizem. De pár tátika után inkább nem sír, nem nevet. És már 2 hónapja próbálkozom, de nem lesz jobb. Ötletek?


Sziasztok


Kriszta
antibiotikum: nálunk Áronkám már születése után kapott kb. 4 napig napi 2x antibiotikumot

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Kriszta!
Enyémek is közvetlen születés után kaptak tüdőgyulladásra 10 napig antibiotikum kúrát a PIC-en vénásan. Nem tudom, hogy ez másabb e vagy sem de én ha amúgy a dokitok nem mindenre akkor én beadnám neki. Amit tudok hogy vele párhozamosan érdemes normaflort adni a beleecskéjének.

Hajni!
Nekem Balázs nem evett sokáig semmit meg aztán mindig próbáltam erőltetni nem erőltetem és egyszer csak elfogadta. Én mindig szoptatás előtt adtam neki hogy éhes legyen. Ja és nálunk a gyümölcs törte meg a jeget azt ette először meg érdemi mennyisében.

Zsebi
Kép


Hajni :)
Próbáld meg hagyni hogy ő egyen. Tegyél elé totál puhára főzött, de darabos kaját (pl. alma, répa, tök).
Keress rá erre: BLW (baby led weaning). Ez az igény szerinti hozzátáplálás, van olyan baba, akinek így könnyebb.

Olivér nem veszi el Blankától a játékokat? Balázs nagyon undok, pláne, hogy Zsófi elkezdett kúszni és megy azért, ami megtetszett neki. Balázs meg kitépi a kezéből, meg odacsap. Rémes...


Kriszta :)
Balázs is kapott születéskor antibiotikumot. Aztán még egyszer amikor már 4-5 napja lázas volt és köhögött.
Ha nincs láza és úgy három naponta hajlandó meghallgatni a doki, hogy nem ment-e a trutyi a tüdejére, akkor én nem adnék neki.
ACC helyett: disznózsírral, be kell kenni a mellkasát, rá dunsztkötés. Vagy túró elkeverve joghurttal, langyosan egy pamutvászonba tekerve a mellkasra, arra egy réteg gyapjú és egy törölköző.

 
 


Zsebi,
köszi a hozzászólást! :) Attól tartok, ha nem próbálkozom, sose fog enni... Éhesen adom neki persze. :roll:

Wish,
darabos jó ötlet, csak félek, nehogy megfulladjon. Almát, körtét már megpróbáltam nyersen, a két kis fogával reszelgeti, de mennyiségre az semmi.
Olivér is elveszi a játékokat legtöbbször Blankától. :twisted: De már rafkósan ad helyette másikat neki, persze amíg beéri ennyivel. :roll: De mindig mondom neki, hogy aki először játszik vele, azé - remélem lassan azért fölfogja. :roll:


Wish!
Üdvözlet a kétgyerekes anyák táborában. Én már két és fél éve küzdök a mindig az kell ami a másiknál van című storival. :) :) :)

Hajni!
Azért írtam hogy éhesen ad mert sokak azt vallják hogy szoptatás után kínálják meg a babájukat mert csak az ízeket akarja bevezetni meg hogy tudja van ilyen de nem étkezést kiváltani a szilárd kajával.

Zsebi
Kép


zseboroszlán írta:Wish!
Üdvözlet a kétgyerekes anyák táborában. Én már két és fél éve küzdök a mindig az kell ami a másiknál van című storival. :) :) :)

:lol: :lol: :lol:
De legalább ők egy súlycsoport :lol:
A vicces az, hogy ha két tök egyformát adsz nekik, akkor is a másiké kell!

Hajni :)
Nem fullad meg! Kiköhögi, vagy kiöklendezi. De azért írtam, hogy párold meg teljesen puhára, mert akkor szétnyomja könnyen az ínyével, attól tuti nem fullad meg. Balázs imádta így a sárgarépát (bezzeg most nem eszi meg :twisted: )
Zsófi zabál, 150-200-at simán megeszik és utána még szopik. Nyel mindent mint kacsa a nokedlit, de most nem tudom, hogy folytassam a hozzátáplálást, mert állandóan csalánkiütései vannak. Pedig most csak a hat hósan adhatóakat kapja újra már hetek óta. Asszem lesz egy újabb körünk a gasztro-n.

 
 


Wish!
Már ezért nem veszünk egyformát :)
Csalánkiütést sajnálom :(

Zsebi
Kép


Hajni,
szerintem ne aggódj túlságosan a kajálás miatt, előfordul, hogy 8 hósan még nem akarnak mást, mint anyatejet (lásd Orsi Lilijét, ha jól emlékszem, egy évesen se nagyon evett). Azért mindig próbálkozz, aztán egyszer csak majd menni fog, tuti!

Kriszta,
antibiotikumot az enyémek is kaptak születésükkor, aztán legközelebb most, télen. Én is sokat hezitáltam, hogy adjam-e, de szerintem nem kell annyira félni tőle.

Az enyémek nagyon betegek, olyan szinten hasmenés Aliznál, hogy tegnap kiszáradás közeli állapotban volt, szerintem. Az egész szombaton kezdődött 39,5-39,7 fokos lázzal, még sose volt ilyen magas előtte. Tegnap egész nap feküdt, nem is tudott nagyon lábra állni, keze-lába jéghideg, óránként jött belőle a lé. Hívtam a gyerekorvost, és a Smecta porról váltottunk a Bolus adstringensre, szerintem hatásos volt, mert sokkal jobban van, lekopogom, de talán átlendültünk a holtponton. Hát, nem könnyű ez az anyaság, azt hiszem mi sem vagyunk kivételek ami a bölcsi velejáróit illeti. Már csodálkoztam is, hogy két hetet bírtak egyhuzamban betegség nélkül a bölcsiben.

Veszekedés játékért: ugyanúgy nálunk is jellemző. Harapják egymást, de olyan szinten, hogy muszáj közbeavatkoznom, és megakadályoznom, mert hatalmas véraláfutások lesznek rajtuk. De szerencsére imádják is egymást.

KépKép
 
 


Szasztok,

Köszönöm a megnyugtatást, sajnos vasárnap óta elkezdük szedni az antibiot mert a homeos gyógynövényes cuccok nem segitettek....
Csak annyi rosszat olvastam az 1 év alatti antibio adásról...
Máté nem kapott egészen tavaly januárig, addig sosem volt beteg (a hányás hasmenést leszámitva)...
Viki már kicsit jobban van, bár még mindig csúnyán hörög de már jó kedve van és lassan megint eszeget, mert szombat vasárnap alig evett, annyira fájhatott a torka..

Wish,

köszi a népi gyógymódot, végül is az ACC helyett megmaradtunk a Sinupretnél.
Az a szomorú hogy én már csak azért is küzdöttem a szopikkal hogy minél tovább védett legyen Viki, aztán már harmadszorra beteg 6 hónap alatt :((

Nálunk most épp fegyverszünet van Máté részéről Vikivel szemben, de tudom hogy nálunk is ez lesz a következő harcszíntér. Már számítok a játékcsatákra :lol: :lol:

Lili,

sajnálom hogy ti is betegek vagytok, mielőbbi gyógyulást.....a hányás/hasmenés olyan durva tud lenni, de legalább 2-3 nap alatt lecseng- legalábbis nálunk annyi idő alatt mindig elmúlt.

Hajni,

Szerintem annyira ne aggódj hogy csak szopizni akar Blankus, ha még mindig annyi tejed van hogy elég neki és jól lakik, akkor nincs gond...időnként kínáld meg, aztán előbb utóbb csak megkóstolja....
de nem is kíváncsi a kajákra ??
Viki már most tiszta dührohamban van ha amig mi eszünk nem ültetjük oda és minden kajáért nyúl.
Eddig még csak gyümit ettünk, de pénteken jön a védőnő, szerintem jövő héten- persze ha már teljesen meggyógyult- elkezdjük mi is a krumpit, répát....

Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta,
közben kiderült, hogy Salmonella fertőzésük van, úgyhogy ez valószínűleg hosszú menet lesz. Teljesen kivagyok...

KépKép
 
 


Most ilyenek vagyunk
Kép

Kép

Kriszta

Kép

KépKép
 


Lili,,
Ajjaj, ez nem hangzik túl jól, sajnálom :cry: A bölcsiben kapták, kajától ?

K

Kép

KépKép
 


Lili :)
Húúú, sajnálom, hogy ilyen betegek vagytok, Jobbulást!

Kriszta :)
Nagyon aranyos a lányod :)
Örülök, hogy jobban van. Szerintem szopi miatti védettség ide vagy oda a nagyobb tesó nagyon tuti fertőzés forrás. Balázs sem volt annyit beteg kicsinek, mint Zsófi. Zsófival ugye már kórházban is voltunk. Én remélem, hogy emiatt majd ha közösségbe kerül talán kevesebb mindent kap el.
Amúgy nálunk is úgy van a kaja, hogy Zsófi ha látja, hogy eszünk addig balhézik, amíg nem kap ő is valamit. Zugevő lettem, mert szoptatás után mindig éhes vagyok ;)

 
 


Kriszta,
csudahelyes Viki!

Nem a bölcsiben. Rejtély, hogy hol, illetve csak a nagyszülőkre tudok gondolni, mert a nagypapának is hasmenése volt, és rosszul volt.

KépKép
 
 


hajni777 írta:a lányom még mindig nem eszik semmit, csak szopik.

És már 2 hónapja próbálkozom, de nem lesz jobb. Ötletek?

Lili ugye 12.5 hós koráig csinálta ezt. Nem tudok tanácsot adni.
HIdd el, fog enni, akkor is ha nem erőlteted, és ha erőlteted se fog hamarabb. Lili darabossal kezdte, 1.5 éves koráig csak kézzel evett, kanállal semmit, kézzel viszont bármit.

Orsi
KépKépKép
 
 


Csajok,
next-es Dia nektek is küldött búcsúlevelet? Engem elég negatívan érintett, Zalán ruháinak nagy része tőle van.... Van valami ötletetek új beszerzőre?

Kép
Kép
 


Emma,
az ikresek.hu-n EVE felh. nevű.

KépKép
 
 


Sziasztok! Tanácsért jöttem, agyilag teljesen odavagyok. Kicsi fiam mindig is problémás, nagyon rossz evő volt, dokinéni szerint örökletes, ne foglalkozzak vele. Mostanra viszont olyan szinten nem étkezik rendesen, hogy vékony, törékeny gyerek, gyakran, napi 4X van hasmenése. Étvágytalan, rengeteg vizet iszik, súlya lassan gyarapszik. Van egy hülye megérzésem, hogy valamilyen ételallergiája van, ezt főleg a hasmenés indokolja. Volt-e valakinek ételallergiás a gyerek, gasztróra kell-e beutaló, illetőleg hogyan vizsgálják a piciket? Elég egy vérvétel, vagy tükrözéssel is kínozzák őket? Esetleg túlzott az izgalmam, mert a fogzás is okoz ilyen panaszokat? (Még csak 4 foga van.)
Akinek van tapasztalata, megköszönöm a választ.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
 


szia,
azért a napi 4 hasmenéses székletet én semmiképp sem hagynám annyiban. Többféle ételallergia is tud ilyet okozni, mindenképp konzultálnék szakemberrel.
Vérvétel ált. nem elég, a megvonás és a tünetfigyelés szokott a célravezető módszer lenni.

a fogzás szerintem ezt nem indokolja

Orsi
KépKépKép
 
 


Szöcske!
Én is biztos hogy elvinném gasztróra kell beutaló mi is most futjuk a köröket hasonló a gondom csak nálunk nincs hasmenése. Most épp nem igazán kap tejet és a tűnetek múlóban vannak pedig a vérvétel szerinte nem allergiás a tej semmilyen öszetevőjére. Nehéz kideríteni a bajd te mindenképp a végére kell járni.

A másik meg már megfigyeltem egy anyuka érzi ösztönösen hogy hol lehet a baj a gyerekével vidd el mindenképp orvoshoz és minél előbb mert van olyna ételallergia liszt ami pl visszaveti a fejlődésben őket szóval nem játék ez.

Lányok!
Lenne egy kérésem fent a nagyok között valamelyik "okos" kitalálta hogy az ovodai életben az összes különfoglalkozást (úszás, angol, néptánc) meg kell szűntetni mert a gyerekeket nem szabad megkülönböztetni hordja mindenki ovin kívül. Ez azért is gáz mert nem mindenki tudja a napi munka után még oda is vinni a gyereket hiába van pénze rá mennyivel egyszerűbb ezt az oviban töltött idejében letudnia a gyereknek.

Egy anyuka írt egy peticíót hogy célt érjen minél több embernek alá kéne írnia: itt tudjátok elérni

http://www.petitiononline.com/bendeguz/petition.html

Zsebi
Kép


Köszi a válaszokat! Ma voltunk a gyerekorvosnál, kaptunk Smecta port és Normaflore-t. Székletmintát kell vinnem az ÁNTSZ-be, viszont a gasztróra csak május 14-re van időpont! Kérdeztem, létezik-e magánrendelés, nincs elég gasztrós, maszek sincs, várjam ki a soromat a gyerekkel.
Tejet még nem kaptak, csak savanyított tejtermékeket. Ma vettem kukoricalisztet, hogy legalább a főzelékeket tudjam neki adni rántva. Agyilag kész vagyok. :(

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
 


lappangó szalmonellafertőzés is tud ilyet okozni, és van olyan hogy incs más tünete.
a tenyésztés első körben erre jó lesz.

Orsi
KépKépKép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron