Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Ezer bocsi, hogy belepofátlankodok.... Sygnum miatt jöttem, hiányzol nékem személy szerint a nyáriaktól. Úgyhogy gyere néha légyszi oda is. Köszi és ezer bocsi még egyszer.

Johi

Kép
Kép


Sziasztok!22 hetes kismama vagyok.Én is hallottam rossz infokat a szülésztről,de most még jobban aggódok.Már azzal kezdődött hogy az ultrahangon nekem úgy tűnik mintha nehéz lenne megérteni hogy egy kismama kiváncsi és aggódig a babájáért.Nem mondanak semmit vizsgálat közben,arra külön megkellett kérni hogy én is láthassam a picit,mintha ez nem lenne magától érthetődő.arról nem is beszélve,hogy ebben a korházban nem adnak képet a magzatról még pénzért sem.bár nem tudom hogy más korházakban ez hogy működik.De úgy gondolom ez manapság nem kéne luxus legyen.Nem igazán találok erre magyarázatot.talán így nem lehet bele kötni a késöbbiekben a korházba ha esetleg valami baj adódik(ne adj isten)?nem akarok gonoszkodni,de szerintem érthető a felháborodás.Az engem is aggaszt hogy nem lehet a picivel a szülést követően,úgy tudom az első közös pillanatok nagyon fontosak mind a baba,mind a mama számára.Ez hogyan történik pontosan a szülést követöen?Tulajdon képpen mi a feltétele annak hogy baba-mama szobában helyezzenek el?ja és nem esett szó a hozzászólásokban az anyagiakról.Mi a helyzet zsebpénzzel?Jó ha fizetek az orvosnak,nővérnek stb.?Nem kapok rosszabb vagy hanyagabb ellátást ha nem perkálok?enny egyenlőre.
Móncsi


Moncsi:
kórházi Uh ..no comment ..sajnos fizetni kell ha látni akarod a babyt:tudunk kit ajánlani. A baba veled van amíg varrnak (bár én ezt hallottam mert én császáros voltam)...
Ha van kérdésed gyere egy másik topicba:Lakóhely szerint, Kecskeméti babavárók...sokan vagyunk sok infóval
Egyet már én is mondhatok...mindenhez meg avn a jogod csak ők nem mondják...kérni kell!!!!!

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.


Sziasztok!
A hugom egy hete szült itt a kecskeméti korházban. Most több pozitív dolgot tapasztaltam, mint egy éve mikor én szültem. Olyan, hogy beöntés már nincsen, helyette kúpot adnak. Szerintem egy fokkal kellemesebb. A szülést és varrást követően, már nem a folyosóra tolják ki a frissen anyukává vált nőt, hanem a szülészet utolsó helyiségébe, ahová a kisbabát is megkapja. Itt nyugodtan cicire lehet tenni és csodálni a család legifjabb tagját. Lehet, hogy mondják a csecsemős nővérek, mint ez a hugomnál is megesett, hogy úgy sem fog még szopizni. Ezt nem szabad elhinni, mert szinte azonnal rákap a baba a cicire, és ez a baba számára is fontos, mert az előtej tele van a baba számára nélkülözhetetlen anyagokkal. Tehát hajrá anyukák nyugodtan rakja mindenki a bébiket cicire. A baba-mama szobát lehet kérni, de agyerekorvos dönti el úgy is miután megvizsgálta a bébit, hogy engedélyezi-e vagy sem. Arra azonban mindenki készüljön fel, hogy segítséget ott nem fog kapni szinte semmit! Aki már a második illetve harmadik .... babáját szüli és van már rutinja nekik nem lesz a baba-mama szobával gonjuk. Első szülő anyukáknál, már lehet probléma! A bébi kb. reggel 6 órától este kb. fél 10-ig van az anyukával. Szopi előtt és után mérni kell a súlyát, tudni kell a köldökcsonkját kezelni és pelenkázni, illetve átöltöztetni, ha netalán balesetes ( büfi, széklet, pisi) lenne a pici ruhája. Összefoglalva a szülészeten pozitív a változás.
 
 


Szia, Csillám!
Elég régi a csevely, amelyben olvastam, hogy a kecskeméti szülészeten dolgozol, és szívesen osztanál meg infókat velünk.
Ha aktuális még, légyszi írd meg, hogy milyenek a jelenlegi feltételek, mire készüljek fel. Második gyermekemet szept. közepére várom,ha mindenigaz Seregély doki segédletével.
Az elsőt Pesten szültem, tulajdonképpen nagyon jó körülmények között...
Segítségedet előre is köszönöm,
K. Szilvia
szilvamagocska@freemail.hu


Sziasztok!
Igaz , hogy nincs itt mozgás, de azért írok pár sort!

Másfél hete szültem Kecskeméten. Ne dőljetek be a Kismama magazin által keltett porkavarásnak! Amúgy is sok hülyeséggel tömi a kismamák fejét, de ez a tavalyi cikksorozat ez már kicsit sok sztem. Én utóbb, idén nyáron hallottam erről az egészről és akkor kerestem és néztem utána a neten az összes cikknek.
Közben tavaly nyáron már voltam bent a nőgyogyászaton 4 napot és az ott tapasztaltak alaoján sem nagyon értettem mit várnal még a kismamák pluszban!

Most sem csalódtam! Kedvesek és figyelmesek a szülészeten, a gyermekágyon és a roomingban is. Tudom, mert mindkettőben voltam!

A gond ott kezdődik hogy a sajtó amire az amúgy hormonzavaros kismama azonnal ráharap, belénk beszéli milyennek is kéne lennünk mint tuti kismamák, mi a jó nekünk és mit kell tűzön vízen át kiharcolnunk! Értem én, hogy ebből élnek és ezek az amúgy szimpatikus gondolatok azok, amiért az átlag kiamami megveszi a lapot.
De kicsit szálljunk már le a földre!
Nem leszünk mindig olyan fittek és gyönyörűek sem a terhesség alatt sem a szülés után mint az újságban.
Kicsi az esély, hogy a mi gyerekünk olyan nyugodt és mosolygós lesz mint a képeken, és belefog tartozni az átlagba, akikről az újságban írnak!
Készíthetünk szülési tervet mert olyan jó készülni a szülésre, de egy full problémamentes terhesség után is adódhatnak problámák. És akkor az újág által önbizalommal felvértezett az addig nagyon öntudatos kismamában egy világ omlik össze, hogy most akkor nem úgy alakulnak a dolgok és ő már " nem is ura a testének" Röhögnöm kell!
ÉS akkor nagyon okosan, mert megtanultunk szoptatni az újságból lekerülünk a gyermekágyra ahol még mindig túlteng az önbizalom, rájövünk, hogy ez egy kicsit más!

Bocsi a kitérőért, de ezt már régóta sztem volna "kiordítani" magamból! Én bojkottálom a Kismamamagazint!
:D

Szóval, saját tapasztalatom, hogy Kecskeméten mindent megtesznek a szülészeten azért hogy kellemes emlékekkel távozon a kismama! A szülésznők akikkel én találkoztam kedvesek, segítőkészek, beszélgettünk (már ameggid tudtam) ha kérdeztem válaszoltak bármilyen kérdésünkre!
Nincs beöntés, borotválni borotválnak, de ez mindenkinek az érdeke. Én amúyg már úúútáltam a sörényem!:)
Szülés után a megőrzőben együtt lehet apa, anya, baba, szólnak, sőt rám szóltak tegyem mellre! A rokonságot pedig ide is felengedik!!!!!!!!!!!!!

GYermekágyas osztályon jól szervezett sztem minden! 1-2 nővér kivételével (akik vszínű alapból más beállítottságúak) mosolygósak, kedvesek, segítenek, ha kérdés van válaszolnak!
Két nap után roomingba mentem, oda is bejártak, segítettek. Csak mondnai kell, mert nem látnak a fejünkbe kedves asszonytársak!!!!!

Csecsemősök szintúgy normálisak! 1-2 kevésbé jókedéjű nővérrel találkoztam, de ők is segítenek ha szólsz hogy gondod van!
Amikor megkapod a babát mindent elmondanak, megmutatnak. Pelenkázás, köldök ellátás, etetés stb.

Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek a kórházat, csak meg kell tanulni némi alázattal lenni mások munkájával szemben is!
Főképp, hogy ők nap mint nap több tucat különböző ember többféle igényétt kell hoyg kielégítsék mosolyogva és jókedvűen!

Ági
 
 


Szia Anatra!

A kméti kórház szülészeti-, gyermekágyas- és csecsemőosztálya sztem nagyon sokat változott az utóbbi 1-1,5 évben, pozitív irányban (aminek nagyon örülök). Szerencsére Te már így szereztél tapasztalatokat. Azt gondolom, ebben szerepet játszott a Kismama magazin "porkavarása" is.

Az újság meg szinte mindig arról ír, hogy sokszor problémák adódnak, nincs is átlag újszülött, mert mindenki más egyéniség, hogy az anyukára sok teher hárul, nem lehet mindig fitt és szép. Próbálnak megoldásokat, tanácsokat adni ezekre a problémákra. Szerintem nem idealizál. Én sokat tanultam és tanulok ebből a magazinból, sztem százszor, ezerszer többet ér, mint néhány könyv (persze vannak nagyon jó könyvek is), vagy ha nem akarok kedves lenni, azt is mondhatnám, hogy sok-sok védőnőnél is sokkal többet ér.

Kép
 
 


Szia Sygnum!

Örülök, hogy van itt mozgás!
Nem tudom minek köszönhető, egyáltalán köszönhető e vminek, vagy nem a kórház változása, de remélem más is észre veszi nem olyan szörnyű hely mint ahogy néhányan leírták.
Az első lányom egy kisvárosi szülőotthonban szültem, ahol családias légkör volt, mindenkit ismertem, egész nap bent lehettek a rokonok stb. Szóval most azért nagyon más volt! de még így, is szép és kellemes emlékként marad meg, nincsenek keserű, vagy negativ tapasztalataim!

A kismama újságot anno az első terhességem előtt már elkezdtem olvasni több hónappal és a szülés után még jó egy évig folyamatosan megvettem. Igen vannak benne okos érdekes dolgok, de őszintén szólva, nekem tényleg ez a véleményem amit leírtam :D
Ráadásul olykor olyan embereket is megszólaltatnak és követendő példaként állítanak elénk akiket spec én nem tartok olyan személyiségnek akit feltétlenül piedesztálra kéne emelni! :( Pláne nem mutogatni, hogy tessék így kell szülni, gyermeket nevelni, családot vezetni.
Az én védőnőm, gyermekorvosom, anyukám, anyósom,és sokszor a net hasznosabb és használhatóbb , mondhatnám felhasználóbarátabb tanácsokkal tudnak ellátni. Hozzáteszem ez az én saját tapasztalatom. Tudod, kinek a pap, kinek a papné :D

Te Kecskeméten szültél? Mikor? Egy kislányod van, vagy a képen veled az már egy újabb bébi?

Ági
 
 


Szia Ági!

Gondolom azért nincs itt "forgalom", mert a Lakóhely szerint/Kecskeméti babavárók aktív topik, én is ott vagyok.

Nem is fontos, h minek köszönhető a változás, a lényeg, h végre változik.

Én sem azt mondom, h mindennel egyetértek az újságban, de sztem nem sok hülyeséget írnak.

Kméten szültem tavaly, bár Szszálláson szerettem volna, csak már bezárt a szülőotthon. 1 kislányom van, ő van mindkét képen.

Gyere át a másik topikba, ha beszélgetni szeretnél kmétiekkel.

Kép
 
 


Szia!
Igen , már jártam ott, ágoston hajni ajánlotta, most épp az elejét olvasgatom a fórumnak.
nekem még sikerült anno itt szülnöm helyben:D
sír a lányom később jövök!
 
 


Sziasztok!
Én szeptemberben szültem Kecskeméten.Nagyon aranyos és barátságos volt mindenki.Én előtte bent feküdtem három hetet de semmi panaszom nem volt ez idő alatt.Császárral szültem és nagyon elégedett vagyok úgy a nővérek mint az orvosok munkájával.Egyedüli hiányosság szerintem az ha valami probléma van a babával nem szólnak semmit hanem az anyukának kell felmenni az újszülött osztályra érdeklődni(ez császárnál lehet,hogy csak másnap,addig idegeskedhet).Volt olyan szobatársam aki azt vette észre,hogy zacskó van a kisfia kukiján és érdeklődött miért van?Akkor mondták neki,hogy 3napja antibiotikumot kap a baba mert valami van a veséjével.Ez egy kicsit furcsa,hogy senki nem szólt neki(másnak sem).Szerintem nem kell félni ha Kecskeméten szültök mert semmi komoly ok nincs rá.Egy tanács ha felbírtok kelni fel kell menni az újszülött osztályra érdeklődni a babátok után,hogy rendben van-e minden.
 
 


Sziasztok!24 hetes terhes vagyok,és a Dr Horti Tamásnál szeretnék szülni,a második gyerekemet várom de az előzőt Szabadszálláson a dr Móri Antalnál szülte,de sajnos azt a korházat bezárták így kénytelen vagyok Kecskeméten szülni!!!!!!!!!!!!!!Véleményeket szeretnék a Horti dokiról+úgy egyébként Kecskemétről mert eléggé parázok :roll:Előre is köszi mindenkinek!
 
 


Szia Minnyi ! Én most kezdem a Horti dokinál, én is kiváncsi vagyok rá hogy milyen? Ha tudsz valamit írj.
 


Sziasztok!
Dr Szabó Lászlóról szeretnék tudni mindent.(szakmai hozzáértés, betegekkel való viszony, stb...) Személyes tapasztalatok alapján. Ha valaki tud, segítsen nekem. Maga a kórház is érdekelne, szeretnék jól dönteni. Köszi.

Sünike
 


Minnyi, Ferike
én Hortinál szültem a kislányom, kérdezzetek, és válaszolok!

KépKép
KépKép
KépKép
 


Szia Ilona!

Én Szabó Lászlónál szültem császárral és teljesen meg voltam vele elégedve minden tekintetben, nyugodt szívvel ajánlom neked is. (persze hallottam már róla is rosszat, de kiről nem lehet?)már babát vársz v még csak tervezitek?
A kórházzal sics szerintem baj, nem volt rémes az az öt nap egyáltalán.
 
 


Leírom egy, a kecskeméti kórház szülészeti-nőgyógyászati osztályával kapcsolatos élményemet. Nem szorosan véve a szülészetet érinti - at ottani körülményekről és az ott folyó munkáról nincs tapasztalatom, azaz csak közvetett.

Költői kérdésem úgy hangozna, hogy "Még mindig olyan szörnyű, módon és körülmények között zajlik az UH-szobában egy vizsgálat, mint ottjártamkor? Vagy azóta jó irányba változtaka dolgok és csak nekem volt pechem?

2006. március 21-én 12.32-kor négyünket(!) behívtak az UH-helységbe, ahol egy függönnyel elválasztott, nagyon szűk helyen kellett vetkőznünk, teljes létszámban, eldobált törlők között. Bár nem szerettem volna hallani, az éppen vizsgált hölgytől a fülünk hallatára kérdezték, hogy megtartja-e a magzatát. (Hogy a vizsgált hölgy mit szólt ehhez, nem tudom.) Amikor engem vizsgáltak, ki-be járkált egy orvos, a szonográfus hölgy és asszisztense a síelésről beszélt. Hüvelyi UH volt, azelőtt már volt ilyenben részem, de akkor nem éreztem úgy, mintha megerőszakoltak volna.
A vizsgálat után következett a vérvétel, ahova egy másik helységben kellett beutalót kérni. Az onan kijövő nővér elutasított, mondván, lejárt a munkaideje, menjek vissza másnap... Közöltem, hogy én is munkaidőben vagyok, érre kaptam egy beutalót a kb. öt percet igénybe vevő vérvételre.

Május 23-án a barátnőmet látogattam meg, aki másnap szült. Amíg a folyosón, a kórteremmel szemben vártam, erős dohányfüst-szagot éreztem. Két orvos előttem sétált el előttem, egyikük szívta a cigerettát éppen.

Mindezzel egy betegjogi képviselőhöz kellett volna fordulnom. Három hónapos várandós lévén azonban nem stresszeltem ezzel magam. Arra az UH vizsgálatra is csak azért mentem el, mert a munkám nem engedte, hogy egy egész napot kihagyjak egy rutinvizsgálat miatt. De ezek után ez nem volt kérdés. Most is várandós vagyok, és inkább minden alkalommal elutazunk abba a kórházba, ahol szültem és ahol ilyen sosem történhetett volna meg velünk.

Azt gondolom, hogy egy szülészeti osztály működésébe a terhesgondozás is beletartozik, ezért az is fontos ami pl. az ultrahangon, ill. a folyosókon történik. Különösen, ha az illető kórház a bababarát helyek között van felsorolva.

Kép


Kép

Kép
 
 


sziasztok.
Én két hete szültem másodjára Kecskeméten, és mindkétszer meg voltam elégedve a kórházzal.Természetesen vannak kissé bunkó csecsemős nővérek, de nekem szerencsémre egy barátnőm ott dolgozik régóta, és rengeteget segített. Az első szülésemnél még voltak a kórházban védőnők, akiknek a feladata a friss anyukák kiképzése volt babaápolás és szoptatás ügyben.Most már sajna nincsenek, de ha egy kedvesebb kinézetű újszülöttes nővért megkér az ember lánya, akkor azért mindig segítenek.
A kaja persze nem 5 csillagos éttermi koszt, de ehető, csak kissé kevés.
Modortalan emberek sztem minden kórházban vannak, nem szabad mellre szívni a dolgot.
Egyébként a Dr Hortinál szültem, és sztem nagyon kedves, aranyos, lelkiismeretes doki.Nagyon örülök, hogy őt választottam.Ajánlom másnak is !
 
 


Sziasztok!
Végigolvastam a hozzászólásokat és lenne egy-két megjegyzésem.
Tényleg nem valami fényes a szülészet,nem mondanám se szépnek sem pedig modernek.Inkább több rosszat,mint jót lehet hallani róla,de talán mégsem annyira elkeserítő a helyzet.
A Baba-mama szobát ajánlom mindenkinek,a Picurka érdekében.Érthetetlen számomra,hogy egy Anya,miért érzi jobbnak ha 3óránként látja,öleli,szólítja a Gyermekét.Vajon Ő is ezt szeretné?Ezen lehet gondolkodni...
Kérdezni pedig KELL!A Csecsemősöknek 1000 a dolguk,de ha segítségre van szükséged ott vannak.
Kívánok Minden Kismamának nagyon boldog szülést,olyat amire szívesen emlékszik majd vissza.
Üdvözlettel Évi
 
 


Ez lemaradt! :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok! Érdeklődni szeretnék Dr. Szabó Gábor szűlész-nőgyógyászról, hogy milyen a szakmai hírneve és egyáltalán milyen a szülési stílusa? :)

Kép


Kedves Anyukák, Kismamák!

Én egy biztosító társaságnál dolgozom, ahol a babakötvény mellé nagyon jó, kedvező megtakarítási lehetőségeket lehet társítani.
Sajnos az a tapasztalat, hogy a várandós mamákat nincs, aki tájékoztassa arról, hogy a babája számára hogyan tudna a legkedvezőbb feltételekkel pénzt gyűjteni. Gondolom Önök közül biztosan sokan ismerik a start számlát, ám ennek megvan az a hátránya hogy mivel állami támogatású ezért az állam azt is meghatározza, hogy a gyermek azt majd mire költheti, illetve a hozama sem túl magas.
Én egy olyan lehetőségről szeretném Önöket egy kötetlen beszélgetés keretében tájékoztatni, amelyben pl. nincs meghatározva, hogy a gyermek majd mire költi, adókedvezményt is igénybe lehet venni és még számos pozitívuma van.
Ha felkeltette az érdeklődésüket hívják a 06205428804- es telefonszámot vagy e-mail is írhatnak a borsos.k@freemail.hu e-mail címre és egyeztetünk egy időpontot. Bács megye területén nagyon szívesen elmegyek Önökhöz és akkor nem kell befáradniuk az irodánkba. Ez egy kötetlen beszélgetés, és nem kötelezi Önöket semmire.
Minden jót kívánok!
Borsos Klaudia


Kicsit meglepodve olvastam a kijelentest bumpytol, hogy Kecskemeten NINCS a csaszarosoknak EDA. En 1993-ban, es 1995-ben szultem ott.Az elsot spinalisan surgosseggel, a masodikat EDA-val. Mindkettot Dr.Szabo Laszlonal, akirol nagy orommel olvasom, hogy osztalyvezeto foorvos. Nagyon lelkiismeretes, nagy szakmai tudassal rendelkezo orvos, csak koszonhetunk neki. A 3. babamat az iden szultem februarban kanadaban, Niagara Fallson. Igaz, hogy egyedul voltam a szobaban, es a babaval (csaszar szinten, egyik sem az en dontesem, az elso kettonel nagyon probaltuk a termeszetes szulest, a 3-nal nem is engedtek), DE itt egyaltalan nincs a szules korul akkora korbeliheges, mint otthon. Nincs "szulesterv", es ne haragudjatok, ezen rohognom kell egyreszt mint haromgyerekes anya, masreszt mint aki szakmabeli, mivel en is ott dolgoztam kecskemeten az osztalyon. Te tervezgethetsz, meg bemeselheted magadnak, hogy majd ugy lesz, de a baba dont, es a tested. Igen, kecskmeten nem jarhat be a pereputty egesz nap, mivel a korhaznak nincs arra lehetosege, hogy a kismamakat, vagy edesanyakat elszeparalja, es egyaltalan nem jo az, ha idegeneket kell kerulgatni frissen szulten neglizseben. Kanadaban 2 nem tobb bent lehet a szobaban akar egesz nap, de este csak a ferj. Viszont en nem igenyeltem, aludni, pihenni akartam, es a pincurkammal lenni. Orultem a csaladnak, de faraszto is volt a baratok jelenlete. 3 nap reggel hazamehettunk (ennek viszont orultem nagyon). Nem voltak csecsemos noverek, ha kertuk, hogy kicsit vigyazzanak a babakra (bufebe mentem, furodtem), akkor kitoltak oket a noverpulthoz, es ott vagy aludtak, vagy a noverek dajkaltak oket..
A ferjem jelen lehetett a mutetnel, ez is pozitiv elmeny volt, de csak annyiban, hogy nem ereztem magam annyira egyedul

Visszaterve: A kecskemeti tapasztalataim csak annyiban voltak rosszabbak, amennyivel a korhaz anyagilag rosszabbul all. A szoptatasnal segitokeszek voltak, es nem csak velem, az agynemu..nos errol nem a noverek tehetnek, ha nincs tobb. A noverek amit tudtak megtettek, bar en eleg virgonc voltam a spinal utani 24 ora utan azonnal felkeltem, az EDA napjan mar lementem az ujsagert es Sportszeletert. A furdo, a WC ramaty volt, de nem is SPA=ba keszultem. Vittem a WC-re papiruloket, a zuhanyzoba meg mosakodni mentem nem kenyeskedni. Az orvosom a baba utan is erdeklodott, nem hagyott magamra.

Tudjatok, az t kellene megerteni, hogy a szules nem az anya faklyasmenete. A szulenak a babarol kellene szolnia.
 
 


Fatyol,
jó, hogy ezeket a pozitív dolgokat írod a kecskeméti szülészetről, ehhez csak részben szeretnék hozzátenni, de végülis az sem szorosan a szülészetre vonatkozik.
Nos, én sem kényeskedni megyek egy zuhanyzóba, de nem mennék olyan kórházba szülni, ahol a mellékhelyiségek nem kifogástalanul tiszták, pláne egy szülészeten. És nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez anyagi kérdés, bár erről nem az osztály dolgozói tehetnek természetesen. Két alkalommal jártam ott védőnőnél, és ott sem esett jól, hogy egyszer nem volt villany a WC-ben (vizeletminta-levételkor ez meglehetősen kényelmetlen tud lenni), máskor pedig állt ott a víz.

A másik hozzátennivalóm már egy sokkal szubjektívebb területre vonatkozik. "A szülés nem az anya fáklyásmenete"-írod. DE AZ. Ha hagyják, és ha az anya is "hagyja". Nem egy szükséges rossz, amin "át kell esni", ahogy ezt sajnos ma még sokan gondolják-érzik, persze nem véletlenül. Az én szülésem mindkettőnkről szólt, nem csak a babámról és ezt nem a megszépítő emlékezet mondatja velem. Nem akarom sorolni az idevágó közhelyeket, a test és a lélek kapcsolatáról meg a félelem és a hormonok viszonyáról és a háborítatlan szülés fontosságáról (természetesen ez normál lefolyású terhességre és szülésre vonatkozik). Én a szülésre megint úgy készülök, mint egy ünnepre, és ezt azok is ezt gondolják-érzik, akik kísérni fogják, és a terhesgondozás alatt is végig velünk vannak (egy szülésznő és egy orvos).
Persze ez csak az én érzékeny lelkű véleményem, de azt is tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül.
Szülésterv:
Szerintem pontosan azért jó, ha az embernek van némi elképzelése a szülés körülményeiről legalább (jó, ne nevezzük születéstervnek), mert ma kicsi hazánkban nagyon nem mindegy pl, hogy kit kér meg az ember terhesgondozónak aki a szüléskísérője is lesz (pl. hogy az illető mennyire beavatkozáspárti) és az sem mindegy, hogy a szülés milyen körülmények között zajlik. (És ebbe egyébként a mellékhelyiségek is beletartoznak.)
Van aki számára ennek nincs olyan jelentősége, de különbözőek az ingerküszöbeink és az elvárásaink, lásd, énnekem még az sem mindegy, hogy milyen körülmények között kakilok, nemhogy szülök.

Apropó terhesgondozás: nagyon érdekelne, hogy ez hogy ment ott Kanadában. Persze csak ha van időd-kedved válaszolni, akár priviben, mert végülis ez a kecskeméti topic.

Minden jót neked és a picurjaidnak!
(Vagyis nem tudom, mennyire picurok.)

üdvözlet M.

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Mi a véleményetek Dr. Szabó Lászlóról?
 


Sziasztok!

A kórház külső állapota olyan amilyen, de ettől függetlenül nekem pozitív tapasztalataim vannak róla (2007.augusztus 18-án szültem). Mindig volt tiszta ágynemű, hálóing. A nővérkék kedvesek voltak és ha kérdeztem vagy kértem tőlük valamit, akkor mindig segítettek.

A baba-mama szobát meg mindenkinek ajánlom, szerintem nagyon jó!!!

Kép

Kép
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Sziasztok csajok!

Nekem is pozitiv tapasztalatom van.En 4 honapja szultem a kisfiamat.Csaszarral,sajnos.De mindenki nagyon kedves es segitokesz volt.Pedig en irtoztam attol a korhaztol,hisz kinezetre nagyon otromba es kokorszaki.En egyebkent erdelyi vagyok,es masfel eve elek itt.Nallunk mar reg nincsenek ilyen allapotba a korhazak...Nekem csak az az egy dolog nem tetszedt,h.22 orat vajudtam.Miert nem csaszaroltak meg hamarabb?Szoval,nekem ez ugy betette az ajtot,h.azt mondtam tobb baba nem kell,pedig 5 ot szerettem volna...

Kozbe mig el nem felejtem.Ha valakit erdekelne: Tiszta vadonat uj,bontatlan csomaban-Avent isis mellszivo,kelekekkel elado.A kovtkezoket tudja: A tejet közvetlenül a mellszívóhoz csatlakoztatható cumisüvegbe lehet lefejni, melyre újszülött etetô cumit helyezve, azonnal alkalmas a baba táplálására. Tartalma: • ISIS mellszívó stimuláló masszázs párnával,, • harangvédô és üvegtalp,, • 2 db 125 ml-es cumisüveg, • 2 db extra puha újszülött cumi,, • steril cumi utazó készlet,, • 2 db tejzáró (alkalmazásával a cumisüveg a tej tárolására is alkalmas).
Ajándék egy pár melltartóbetét.
Akit erdekelne,irjon pu-t.

Kép

Kép



Cs.K.T.
 


Ja es meg annyit felejtettem el,megirni,h.valami bacit is osszeszedet a pici fiam,mert ahogy hazaertunk ra 2 napra visszakerultunk a korhazba,infuziora 5 napig.Igaz,h.a doki addig vart a csaszarral,h.a magzatviz bezoldult es lehet ez volt az oka,nem tudom...de a lenyeg,h.ott elszurtak,de nagyon.
En sem ertem,h.csaszis kismamak miert nem lehetnek egybol egyutt a babajukkal...otthon nallunk egybol oda is adjak,meg veled van vegig,nem szamit,h.szulted,tied?Viseld gondjat.Es ez igy hejes.Egyebkent nem altattak,hanem erzestelenitettek.Sajnos meg mai napig iszom a levet.Borzasztoan faj neha az egesz hatgerincem,meg sokaig el volt zsibadva mind2 kezem.Most egy par hete jott hejre csak.4 honapra ra,szep nem? :roll: :(


KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
 


Sziasztok! Bennem iszonyatos trauma a kecskméti kórház.
Itt szültem meg 21héten a beteg kisfiamat. Végignéztem egy vetéltetést premier plan, mert nem volt függöny az ágyak között, sajnos mosodában volt.. Az újdonsült kismamákat oda tolták be kisbabájukkal, ahol én zokogva vajúdtam, búcsúztattam a kisbabámat, aki még akkor ott volt a pocakomban.
Az uh-ról véleményt nem mondok, mert nyomdafestéket nem tűrne: így közölték velem gyermekem elveszétést: " itt nincs mit behozni, meg kell szülni, ez van" Természetesen a többi kismama előtt.
A szülészeten a nővérkék aranyosak voltak, és egy szülésznő, egy kis dundi kreol bőrű. Le a kalappal előtte. Ő volt az egyetlen, inkább ugy mondom neki köszönhetem hogy ép ésszel végig bírtam csinálni.
A zárójelentésemen ez állt: "tanácsokkal elbocsátva". Hozzátenném annyit nem mondtak fogd meg a fülem.
Annyi tanulságot vontam le az egészből, hogy soha-soha az életemben nem szeretnék oda kerülni. Az eü keserves helyzetéből adódó stresszt nem a kismamákon kellene levezetni.
Természetesen a kivételek előtt meghajolok.

Üdv:
Adrienn
 


Sziasztok új vagyok itt 7 hetes terhes Tiszakécskén lakom és egy megbizható dokit keresek, tud valamejikötök segiteni?
Köszi elölre is Marcsi
 
 


Szia gné! Először is nagy gratuláció a babához! :) Másodszor én DR.Bakó Ferenchez járok,és szerintem ő nagyon kedves és megbízható,szerintem ha még nem találtál dokit,keresd fel őt,vagy írj nekem privit,és elküldöm a mobilszámát.Maximálisan megvagyok eddig vele elégedve./megjegyzem nem hallottam még vele kapcsolatos szülésélményeket.../

Tényleg ha valaki szült már Bakó Ferencnél elmesélhetné milyen volt! :)

Kép

Kép
 
 


további aktív kecskeméti topikokat a lakóhely szerinti listázásban találtok :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok, azért írok, ha valaki mostanság keveredik ebbe a topikba, ne rémüljön meg teljesen attól, amit a kecskeméti szülészetről olvas. Szerintem mostanra sok minden megváltozott . Velem mindenki kedvesen bánt, baba-mama szoba mindenkinek jut szerintem max. egy napot kell várni, ha nagy a dömping. Bár amikor én szültem elég nagy volt és még aznap kaptam helyet az egyik kétágyas szobában. Hálóing meg ágynemű van, amennyit csak akar az ember. Minden nap alaposan takarították a szobákat, és a mosdókban is tisztaság volt a lerobbant állapot ellenére. Szerintem nem volt baj, hogy éjszakára elvitték a babákat, a kislányom sohasem sírt mikor hajnalban visszahozták, a születési súlyából sem vesztett semennyit, az éjszakát sem keveri a nappalokkal azóta sem, ergo nem hiszem, hogy "agyonterrorizálták" volna a csecsemős nővérek, akik egyáltalán nem is néztek ki terrorizálósnak, sőt... A védőnő egész délelőtt rendelkezésünkre állt, nagyon kedves volt, mindent megmutatott. Az ott töltött öt nap szép élmény volt, az első öt csodálatos nap a gyermekemmel, az egészben ez a legfontosabb, a többi körülmény elhanyagolható. Persze azért nagyon jó volt hazamenni.

Kép
 
 


Sziasztok!Valaki olvassa még ezt a topikot?Segítségre lenne szükségem!

Kép
heheni
Kecskemét
 
 


Szia Heni!
Mond, miben tudok segíteni? Hátha.
Egyébként a lakóhely szerinti listázásban több aktívabb kecskeméti topikot is találsz, ((és az anyatanyán is uezzel a névvel)) :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: