Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
 
 


Sziasztok!

Én is a Rókusban fogok szülni. Olvastam, hogy Tmarianna fizetős szobában feküdtél, mennyibe került egy éjszaka?
 


Ha jól emlékszem 7000 Ft/nap. De legjobb, ha felhívod őket és megkérdezed.
Mindenképpen ajánlanám. Én feküdtem 2 napig normál kórteremben is. Túl lehet élni, de azért elég sz@r.

Mariann
 

 
 

Elég húzós ára van.

Köszönöm
 


SziasztokKép
Szeretném megkérdezni, hogy az EDA beadása mennyire kellemetlen??? 26.-án fektetnek be, és azt hiszem most kezdek kicsit parázni, bár nagyon várom.
Köszi
Edwig
Vendég
 


Sziasztok!
11 hetes babás vagyok. Most kicsit filózom még, hogy melyik dokit válasszam. Az egyik Mihályi doktor lenne a Rókusból. Tudnátok egy kicsit segíteni? Mindenre kíváncsi vagyok, ami Mihályi doktorral kapcsolatos. Nagyon-nagyon szépen köszönök mindent!!! Eddig csak jót hallottam róla és én is nagyon kedvelem őt, remélem ez így is marad.
Másik kérdésem, hogy ha valaki a vidéki rendelésre jár, akkor milyen gyakran kell bejárni a kórházba? Pl. én járhatok a helyi rendelőbe vérvételre és ctg-re, ultrahangra is.
Még egyszer köszi az infokat!
 
 


Sziasztok!Anyukám regjében írok!!!Február 19-re volt kiírva és tegnap elfolyt neki a magzat vize!!!
Ma13.10-kor világra jött a kistesóm Lilike,50cm-rel és 2.80-nal született!19órát szenvedett Anyum a szülöszobán!!Ez volt a 3.szülése!!A legnehezebb!!!
Puszil mindenkit!!!
Timi voltam!!!
 


Sziasztok.

Mi 1997-ben szültünk.Kevesen vannak bent annyi időt,mint mi ( 3 hónap),igy meglehetősen ismerjük a Rókust és személyzetét.Ma is a többség (aikik)még ott dolgozik.

Akiket nyugodt lekiismerettel lehet választani:

Samu (szülész)

Dr.Halmos László szülész-nőgyógyász

Dr.Bíró Lothar szülész-nőgyógyász (egy arany ember)
Dr.Kausz sebész (hideg doki,de nagy rutinnal és szakértelemmel)

Dr.Oszoli szülész-nőgyógyász (igen lelkis és tapasztalt orvos, mindenkinek ajánlom.

Dr.Barabás szülész-nőgyógyász (!!!!! a fiatal)

Dr.Pallér Anna
---------------------------------------------
Azonban mindenkinek fel kell hívnom a figyelmét,attól,mert egy orvos lelkiismeretes,még fontos a korházi higiénia,a műtői asepsis és antisepsis betartása.Ha ezt egy korházban nem tartják meg,tökmindegy kinél szülsz.Lehet nem esik bajod,de előbb utóbb valakin csattan az ostor.Ez pedig te is lehetsz.

Tanácsok a választáshoz.
Na az alapján itéld meg doktorodat,hogy kedves hozzád.Ki nem az,ha pénzt kap töled? Erre mindenki képes.
Figyeld meg a vajjudás alatt hányszor és hogy keres meg.
A műtétről milyen tájékoztatást ad,vagy az alkalmazott kezelésről,teráphiás lehetőségről.És mit mond az esetleges szövödményről.Ezt minde orvosnak kötelessége elmondani és nem csak egy szóban,vagy aláiratva egy papírt.
Legyen hideg egy orvos,de tartsa be a szabályokat.Igy nagyobb esélyed van arra,hogy minden rendben lesz veled.Általában a hideg,de felelősségteljes dokik jobban figyelnek betegeikre.Aki túl kedves az csalárd is lehet.
Azoktól tudsz legjobban tanácsot kérni,akik ilyen dolgokat is megfigyeltek.

Mindenkinek bajmentes szülést kívánok.
 
 


Ha valakinek személyesebb tanács kell,szívesen válaszolok emailben.Ha valakit sérelem ér a Rókusban,annak duplán szívesen segítek.Vagy,ha éppen fertőzésre utaló hiányosságokat tapasztalsz,írd meg.
Azok levelét szívesen venném,akik fertőzést kaptak a Rókusban.Sokan vannak.
 
 


 
 


Bocs a sok beírásért.

Oldalaim:

www.fertozes.lap.hu
www.auchan.lap.hu
http:/web.axelero.hu/labbel
www.egezseglap.atw.hu
 
 


Kedves Fürge!

Írnál bővebben arról, hogy pontosan mit jelent az, hogy sokan kapnak fertőzést a Rókusban? Ebben a topikban biztos sokakat érdekelnének a konkrétumok.

Köszi:
Bóbita
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Ugyan még csak 6 hetes terhes vagyok, de már a szülés körül forognak a gondolataim. A Harsányi dr-ról szeretnék információt megtudni, milyen a híre...Gondolom az arhívban biztos van kielégítő válasz a kérdésemre, de nem nagyon van időm átböngészni, ha esetleg valaki röviden írna nekem a Rókus szülőszobájáról, milyenek a körülmények, szülésznői hozzáállás stb... azt nagyon megköszönném. Üdvözlettel:Dafi
 
 


szia!
én a harsányi dr-nál szültem nemrég a rókusban .tiszta szívből merem ajánlani.nagyon kedves,rendes orvos nagy tapasztalattal.nekem volt fogadott szülésznőm Miklósiné Viki,róla is csak a legjobbakat tudom elmondani.A rókusban nincs nagyon alternatív szülési lehetőség,ezért nagyon sok múlik a szülésznőn.nekem viki mindenben segített,és minden kérésemet próbálta teljesíteni,amit csak lehetett,megpróbálta a szülést a lehető legalternatívabban vezetni,és segíteni nekem,hogy ne érezzem az eszközi hiányt.A HArsányi dr ebben 100%-ig partner volt.szerintem remek párost alkottak,csak ajánlani tudom.üdvlettel kriszti.remélem segítettem dönteni.


Szia Kriszti!

Nagyon köszönöm a segítséget, rengeteget dilemmáztam mivel is teszek jót, melyik a jobb választás. A szülésznő nevét feljegyeztem és megyek én is a Rókusba... :-)
Üdv.:Dafi
 
 


Sziasztok!

Sajna nem tudtam bele olvasni a fórumba, de nagyon örülnék ha tudnátok pár kérdésemre válaszolni!
Először is milyen tapasztalataitok voltak a Rókusba, milyen a szülőszoba, és a kórtermek, van-e PIC és éjjel nappal velünk lehet-e a pici!
De végül is minden érdekel, kérlek írjatok!

Első babámat a Szt Imrében szültem, most újra babát várok csak sajnos közben diabéteszes lettem és a Rókus kórházba írányítottak!
Virág
 


Sziasztok!Én i a rokusba szültem második babámat a Mihályi dr.-nál.Nála jobb orvost senkinek se kivánok nagyon ott volt végig sőt amikor elindultunk a korházbol haza fel kellett hivnom hogy indulunk és amikor hazaértünk akkor is hogy rendben haza értünk!Ezután egy hétig mindennap kellett hivnom hogy minden rendben és a mai napig ha felhivom és bemutatkozom egyből tudja ki vagyok és kérdezz a babárol!!!És mindezt nem a pénz miatt ugyanis nem adtam neki sokat mert nem vagyunk jol eleresztve.Egyszerüen ő ílyen és nem csak velem hanem már sokaktol hallotam!Nagyon ajánlom mindenkinek!!!!
Vendég
 


sziasztok!
2006 januárban fogok szülni a rókusban
túri zsuzsánál
minden infó érdekelne
 
 


Egy kicsit tartok túri zsuzsától, mert hozzám távolságtartó, így nincs lehetőségem alaposan megismerni, ezért kérem a segítségeteket.
Úgy érzem, hogy szakmailag jó orvos, de emberileg nem tudom. Félek, hogy lelkileg nem fog segíteni, nem fog mellettem lenni a szülés alatt. Igaz nem olyan rég járok hozzá kezelésre, kb. fél éve, lehet hogy ez az idő kevés egy orvos kiismerésére.
Remélem meg fogom találni a sorstársamat, aki szintén túrinál szült vagy fog szülni. Olyan kérdésem is lenne, hogy mennyi pénzt kell adni manapság egy szülés miatt az orvosnak.
 
 


Szia Veletek!

Én most vagyok 22 hetes terhes, Túri dr nőhöz jártam egészen a 20.hétég, de sem a kórházzal sem a dr nővel nem voltam meg elégedve ezért másik kórházat és orvost választottam a továbbiakban!

Túri dr nő szerintem is nagy tudású orvos lehet, nekem inkább a hozzá állásával voltak problémáim!
 


Sziasztok!

Ne feledjétek!

Rókusban, december 14.-én 15 órától terhestanfolyam lesz.

Én, kétszer voltam, de rengeteg infót lehet gyűjteni, mindenféle kérdéseket fel lehet tenni.

ZSUZSA
32.hét
 
 


Sziasztok!
A huszadik héten vagyok, májusban fogok szülni, a Rókusban, Csemniczky doktornál.
Ha valakinek vannak tapasztalatai, minden érdekel, szülőszoba, szülési módszerek, korterem, szülésznők, ( még nincs választott szülésznőm, nem is tudom hogyan kell választani), csecsemős növérek stb.... Előre is köszi az infokat puszi Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy szerintetek a 38. hétben (37 hét és 5 nap) milyen méretű az átlagos, normális BPD (fejátmérő)?
Ma voltam ultrahangon, és nekem 98 mm-t mértek.
Január 25.-én, azaz 2,5 hét múlva fogok szülni, az orvos szerint.
A tankönyv azt írja, hogy 100 mm felett nem fér ki a baba, ebben az esetben császárral jön a világra.
2,5 hét alatt, ha így növöget lazán átlépi a 100 mm-t. Hogy lesz erőm megszűlni?
Tudtok valamit a fent leírtakkal kapcsolatban?

zsupolice@freemail.hu

ZSUZSA
38.hét
 
 


Szia Zsuzsa!

Megnéztem, az én fiam feje a 36. héten 94 mm-es volt, a 39. héten pedig 100 mm-es. Ez azt jelenti, hogy a 38. héten kb. 98 mm-es lehetett. A szülés időpontjában picit nagyobb volt a feje az átlagnál (mondták), de szóba se jött a császár (emiatt legalábbis nem). A doki biztos mondta volna, ha bármi gond van ezzel, nem? Sztem ezen ne parázz, bár tudom, könnyű ezt mondani. A szülés előtt két héttel én is mindentől paráztam. Kép
Manapság már akkora bazi nagy gyerekek születnek, hogy ki se fog lógni a sorból. Kép

Bóbita
 
 


Bóbita

Köszönöm a biztatást.
Megpróbálok nem aggódni.
Még 15 nap.

ZSUZSA
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.)


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

Az adatokat bizalmasan kezeljük és senkinek nem adjuk át.


Sziasztok!

A 35. héten vagyok, a Rókusban fogom szülni első babámat, elvileg ápr. 20-án. Kicsit aggaszt ugyan, hogy akkor éppen átépítik a szülészetet. Sajna a tanfolyamra nem tudtam bejárni, így tőletek kérdezem: milyen baba- és mamakelengyét csomagoljak az ott töltendő napokra? A választ e-mailben is örömmel fogadom! A babásoknak sok örömet kívánok a gyermekükben, a pocakosoknak pedig a várakozáshoz, a készülődéshez!

Előre is köszi a segítséget:
hetti

A címem: hetti.hamvasne@gmail.com
 
 


Sziasztok!
Mindket lanyomat a Rokusban szültem, Gombos doktornal!
Mindenkinek szivböl ajanlom öt, mert igazan biztonsagban tudhatjatok magatokat es a babatokat nala!
 
 


Sziasztok!

Gondoltam írok egy pár sort a Kórház szülészetéről. Én most szültem a kisfiam márc. 30-án. Nagyon sok félelem és kérdés fogalmazódott meg bennem is a szülés előtt, hogy vajon, mi is lesz ott. Nekem nagyon fontos volt, hogy a babám velem lehessen egész nap és ne kapjon se teát, se tápszert ezekben a napokban. Azt is tudtam, hogy ebben a kórházban nincs 24 órás rooming-in, de valahol bíztam benne, hogy el lehet érni valahogy azt amit szeretnék. Sajnos, nagyon sok nem tetsző dologba bele futottam. Az első délután nagyon kellemesen telt, mint később kiderült nagy szerencsénkre Rózsa volt a csecsemős nővér, és értette, hogy ragaszkodom a babámhoz. Aztán az éjszakás már nem volt szimpatikus, sem emberileg sem szakmailag. Nagyon bántott, hogy nem ajánlja fel segítségét, egyszerűen odajön és beleszól a mellre helyezésbe, annak ellenére, hogy nem kértem a segítségét. Illetve szerettem volna tisztába tenni, de azt nem lehetett, mert meg vannak mérve! Nem értettem mit vár egy 5 órás újszülöttől?! Miért kellene szoptatás után is megmérni, mindenki tudja, hogy nem fog mérhetőt szopizni! Aztán 23-5.30-ig bent voltak a babák az osztályon. Én tudtam, hogy első éjszaka muszáj aludnom, hogy másnap tudjak harcolni a gyermekemért! És akkor megint nagy szerencsémre Judittal találkoztam, akitől megkérdeztem, hogy van e lehetőség arra, hogy egész nap kint legyen velem a baba és készséggel ajánlotta fel, hogy természetesen. Rögtön beszélt a gyermekorvossal, aki ráírta a gyerek lapjára, hogy 24 órás! Imádtam ezt a remek nőt és tudom, hogy soha nem fogom neki elfelejteni azt a pár mondatot. Így lettünk mi egész naposak. Így indult be a tejtermelésem a 3. napra, így kapta meg a colostrumot a kisfiam, amit nem tudtam volna megetetni vele, ha bent van az osztályon, hiszen miért akkor kell ébren lennie, mikor kihozzák őket? Főleg ha kap teát, vagy tápszert!! Aztán megint harcoltam az éjszakással, hogy nekem nem kell bevinnem, és nem kell minden szopizást megmérni és nekünk "engedélyünk" van. Borzalmas volt. És ennél még rosszabb volt hallgatni, amit a mamáknak mondtak a szobában, pl. nem baj anyuka, az első két napban úgysincs mit ennie, még nincs tej! ( hát persze, hogy érett anyatej nincs, de colostrum van!!!!, ami nagyon fontos, hogy eljusson a babához), most el kell vinnem, lejárt az etetési idő! ( miért akkor kell ennie egy babának, amikor azt megmondják?) és volt aki kérte, hogy szóljanak neki, ha éjszaka sír a babája, szívesen megy és megszoptatja! Megígérte a hölgy, hogy természetesen szól. (ezek után a baba tápszert bukott miután az anyukája megkapta!) És úgy éreztem, hogy semmi másról nem szól ez a pár nap, csak a méregetésről. Nincs szó az előtej szerepéről, az anyuka testhelyzetéről, a helyes szoptatási technikáról, a fájdalomról és még sok minden másról. De ennyi rossz után szeretném kiemelni Tamásiné Rózsa és Hortobágyi Judit odaadó munkáját, szakmai tudását és energiáját, hogy minden nap újra tudják kezdeni. Mert azt is tudni kell, hogy ezek a pici babák nagyon okosak és hamar rájönnek, hogy mennyivel könnyebb pl. cumisüvegből enni, és ha éjszaka megkapják, akkor a nappalos nővér újra kezdheti a tanítást, mind anyának, mind babának. Mindenkinek be kellene látnia, hogy mennyire fontosak az első napok a szoptatás sikerességeiben. Köszönöm nekik, hogy bíztak bennem, hogy el tudom látni a saját gyermekemet. A teljességhez hozzá tartozik, hogy nem csupán anyaként, hanem védőnőként is írtam ezeket a sorokat, de mindenkit szeretnék arra ösztönözni, hogy legyen bátorsága kiállni gyermekéért!!!
 
 


Szia Somci!

Ezek szerint Te egyágyasban voltál? Gondolom, másik 3 anyukával egy szobában nem engedik meg, hogy éjszaka is Veled legyen a baba. Vagy?

És azt még elárulnád, kinél szültél?

Tandi

 
 


Szia Tandika!

Nem, nem egyágyasban voltam, mert nem használják már az egyágyas szobájukat. Ha a gyerekorvos bele egyezik akkor kiviheted a babát. Én megkérdeztem a többieket, hogy nem e zavarja őket, de mindenki természetesnek vette, hogy kint van velem. Következő éjszaka már 3 baba volt!Kép
 
 


Sziasztok!

Kedves anyukák!
Nincs kedvetek feljebb jönni a Rókusról újra topikba?Igaz csak hárman,de kitartóak vagyunk.Kép
Szeretettel várunk titeket!

Sziasztok HeniKépKépKép

Kovács Roland
 
 


Elküldve: 2006 Június 26 Hétfő - 19:05

--------------------------------------------------------------------------------

Sziasztok Kismamák!
A segitségeteket szeretném kérni abban, hogy nem ismeritek véletlenül a Tóth doktort, mint szülészt és nőgyógyászt. Minden infó nagyon érdekel minket.

A második kérdésem az lenne, hogy szerintetek mnnyire természetes az, hogy elevit szedése esetén a páromnak nincs hányingere?


Segítségeteket előre is köszönöm.

Kezeiteket csókolom
Kispapa :oops:
 
 


Sziasztok



22 hetes terhes vagyok, és most váltottam dokotr. Azúj doki bácsi Dr. Orbán,na persze a Rókusba :D
Ha valaki tud róla infót, szivesen "hallgatom" és előre is köszi.Így elsőnek szimpatikusnak találom, főleg azok után, hogy nem volt valami ó tapasztalatom....az előző dokiról :( .

Köszike

Lencsike
 


Sziasztok!

Én a Rókusban dolgoztam, igaz nem a szülészeten, de ismerem a lányokat, orvosokat.
Csecsemősök közül: RÓZSA egy angyal!Hozzá bátran fordulhattok, mert mindíg segít.
A nővérek közül mindenki imádni való.

Az orvosok:
Dofek: GÁZ, szemét bunkó. A férjem unokatesójával kritikán alul bánt miután meghalt a kisbabája, még őt vádolta..
Túri Zsuzsa: Ha terhességi diabéteszed lett, a legjobb kezekben vagy, sok pénzt kér, előre majd nem megy be a szülésre, illetve nem császároz meg, miután kijöttetek a kórházból többet nem veszi fel a telefonját, ha hívod illetve a 6hetes kontrolt is elfelejtheted.

NŐI orvosnál ne szüljetek, ha baj van bepánikol , nincsenek érzései.
 
 


Én a Csemniczkynél szülök december elején, nagyon jó szakember. Bátran ajánlom.
 
 


Szia Binbal

elképedve olvastam,hogy mi történt a féfjed unokatesójával, már amennyi ebből kiderül.
én évek óta Doffekhez járok a magánrendelőjébe, sajnos még nem terhesség miatt. ott nagyon rendes, megbízható és az élet különböző területein is ad segítséget. nekem ő az az orvos, akit szeretnék magam mellett és természetesen a gyerekem mellett tudni ha itt lesz az ideje. ő mindig az egész embert nézi, ahogy szokta mondani, a nő nemcsak deréktól lefelé nő. bármikor elérhető ami szintén biztonságot ad.

nagyon sajnálom,hogy ti így jártatok!
 
 


Sziasztok!Most léptem be ebbe a fórumba és a legutolsó bejegyzés 2006 November 09.Hol vannak az új bejegyzések?Help! :roll:
jolika
Százhalombatta
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron