Új privát üzeneted érkezett!

Kamilla!
Már "ismerlek" a "megint megjött.." topicbol Kép.
Szeretném kérdezni, hogy a dokidat bármikor fel lehet hivni?
Hát ez igen szuper mert kevés orvossal van igy. Kép
A vizsgálatok pedig tényleg nem kerülnek sokba. Kép Nagyon jo dikit fogtál ki . Kép Még egy dolog nagyon tetszett , hogy rögtön támogatta gyogyszerrel a terheségedet.
Jutka
 
 


Jutka! Kép
Ha szeretnel hozza bejelentkezni, inkabb az asszisztensnot hivd fel, ot barmikor lehet Kép azzal ha a Barabast hivod csak azt ered el, hogy megadja a noverke szamat, hogy o tudja a szabad idopontokat.
A dokit is fel szoktam hivni ha van vmi kerdesem, eddig mindig tudott megnyugtato valaszt adni, ha pedig epp nem ert ra, vagy kikapcsolta, vagy nem vette fel.
Tenyleg jo doki, es lahat nala alkudozni a kovetkezo UH idopontot illetoleg Kép

kamilla(14+4)
kamilla
 


Kamilla Kép
Köszi szépen Kép.
Azaz igazság még hezitálo vagyok.Még egy "probát" teszek az orvosommal aztán ...
Hormon eredményeket /már ha csináltattál/ mennyi idöre kaptad meg?
Jutka
 
 

 
 

Jutka!
2 het, minden korhazban.

kamilla (15+0)
kamilla
 


Kamilla!
Köszönöm szépen az információkat. Azt hiszem - mivel továbbra sem tudtam hasznos infot szerezni dr. H-ról -, hogy fel fogom keresni.
Sajnos lassan 1 éve próbálkozunk babával, közben egy vetélés, úgyhogy egy alapos kivizsgálás lesz a következõ lépés. Ha már úgyis dokihoz kell menni, akkor olyanhoz menjen az ember, aki tisztességes, nem!?
M.
 


Mazsi!

Küldtem neked e-mailt!

Katka (Törp Kép) )
Katka
 


Fekudt mar vki a szuleszeti osztalyon? Higieniailag megfelelo volt a korterem ill. a furdoszoba?
Azert kerdezem, mert a mult heten 3 napra be kellett fekudnom, de nem a szuleszetre, hanem a nogyogyaszatra, es egyszeruen katasztrofalis a furdoszobak allapota. A takaritono csak azert ment be, hogy kiuritse a szemetest, de semmi tobb. Sem felmosas, sem a csempe letakaritasa sem sem semmi. NEM vagyok finnyas, de sirva fakadtam az undortol ami elkapott pl a csempe lattam a zuhany korul. Egyadta penesz ill. rozsda volt. A WC is allandoan folyt, es sorolhatnam...
NAGYON remelem, hogy legalabb a szuleszeten odafigyelnek a tisztasagra. Egyebkent is eppen ezert ki akarom majd venni a fizetos IKEA szobat, meg ha a gatyam is ramegy, mert megegyszer be nem teszem a labam abba a mocsokba...
Bocs, hogy ilyen szelsosegesen irok, de ez az igazsag sajnos...

kamilla
kamilla
 


Kamilla!

Én márciusban szültem a Rókusban és mi is kivettük az Ikea szobát. Én azt mondom megérte. Szép tiszta, barátságos.
Nem tudom a "normál" szobákban milyen az állapot, de ebben nagyon odafigyelnek mindenre. Ha szükséged lesz rá, kérd meg mutassák meg!
 
 


Noemi!

Sikerult mar a ket csik a teszten? Kép

kamilla (16+6)
kamilla
 


Sziasztok Lányok!

Jár valaki itt Csemniczky Gusztáv doktorhoz? Érdekelne kinek milyen véleménye van róla?

Kispici
 
 


sziasztok,

Mi még csak a tervezgetés idõszakában vagyunk, de a Rókusban szeretnék szülni a Demeternél. Aki ismeri kérem írjon!

Stahl
Névtelen
 


Sziasztok!

A Rókusban szültem Dr. Demeter Jánosnál - 2002. februárban. Nagyon meg voltam elégedve, mert bár õ a fõorvos, és féltem, hogy nem lesz ideje rám - ahogy múltak a hetek, egyre jobban megismertük egymást, és egyre többet foglalkozott velem. A kórházban is naponta többször megnézett, nem felejtett el szülés után.

Szülésznõt is választottam: Szabolcsi Erzsébet. Vele is nagyon jól összebarátkoztam, sokat beszélgettünk a szülés elõtt is.

Nagyon aranyos az ultrahangos hölgy: Kocsis Margit.

És Halmos doktort is tudom ajánlani a Rókusból.

Dr. Bírót viszont nem.

További infókért írjatok, ha szüks.

Minden jót, Mamesz
 
 


Sziasztok!

Gondoltam megirom, ha vkit erdekel, hogy tegnap voltam a dokim maganrendelesen (ifj. Barabas Gabor), ahol tudattak velem, hogy a szules 50000 ft lesz...

kamilla (27+6)
kamilla
 


Este kórházba vittem Kamillát, na nem a rókusba.
Szerda este bementünk, mert akadt némi probléma, az ügyeletes orvos némi káromkodás után közölte, hogy nem kell a dolognak jelentõséget tulajdonítani. Ezen kívül azt is mondta, hogy el kell paterolni Kamillát másik kórházba, mert náluk csak a 34. héttõl lehet szülni (ezt szó szerint idéztem).
Ma reggel bementünk, mert ugyanaz a probléma jelentkezett. Barabás éppen a mûtõben volt, vártunk rá kb. 20 percet, kijött, mondta, hogy menjünk le az ambulanciára, mindjárt jön. másfél óra múlva kijött az asszisztensnõ és szólt, hogy Barabás visszament a mûtõbe és ott jutott eszébe, hogy várunk rá. Ez nem az elsõ ilyen húzása volt, UH idõpontokat rendszeresen úgy adott, hogy a magánrendelésén mondta, hogy menjünk 9-re, aztán 11 körül elõkerült.
Este megint elõjöttek a problémák, úgyhogy bementünk a II. klinikára a Baross utcába, ahol nem káromkodtak, viszont azonnal nekiláttak a vizsgálatoknak és komolyan vették a vizeletben lévõ baktériumokat (a rókusban eddig mindig azt mondták, hogy biztos nem jól mosogattuk el az üveget). Barabás ma végleg leszerepelt, mi biztos, hogy nem a rókusba megyünk szülni. A II. klinikán tiszták a szobák, normálisak az orvosok és a nõvérek is, szóval, a rókust és ifj. Barabást messzirõl kerüljétek el.


Szia Kamilláné!

Megkérdezhetem, hogy ki volt az ügyeltes orvos akkor este? Emlékeztek a nevére?

Kispici
 
 


Baksay, ha jól emlékszem, de nem vagyok benne biztos, mert az az állat még a terheskönyvbe sem írt bele, egyszerûen hazazavarta Kamillát.

Azóta az I. klinikán kiderítették, hogy valószínüleg veseköve van és totálisan ki vannak akadva a Rókus kórházra, hogy hogyan hagyhatták így elfajulni a dolgokat.


Sziasztok!

Október elején szültem a Rókusban. Általában kedvezõek voltak a tapasztalataim, annak ellenére, hogy a kórház olyan, amilyen.

Szabolcsi Erzsi volt a választott szülésznõm, Túri doktornõhöz jártam terhesgondozásra, Orbán doktornál szültem (õ volt az ügyeletes orvos azon a szombaton). Eredetileg persze a doktornõ jött volna be, de már elõre tudtuk, hogy pont azon a hétvégén külföldi konferencián lesz, és direkt kérte is, hogy ha lehet, csak azt a két napot ne válassza Szonja Boróka :-)) Egyáltalán nem bántam meg, hogy véletlenül ugyan, de Orbán doktornál szültem. Én mind a hármójukkal tökéletesen meg vagyok elégedve és ha újra kezdeném, illetve majd a másodiknál, szintén õket választanám/választom.

Lilla
Lilla
 


Természetesen arra gondolt, hogy náluk nincs NIC, ezért nem vesznek fel 34. hétnél fiatalabb terheseket. Az érthetõséggel nem volt gond, mivel az ilyen rövidítések már engem sem hoznak zavarba Kép Álmomból felkeltve is tudom, hogy mi a CTG, APGAR, NIC/PIC stb Kép
A stílussal volt a gondunk, meg azzal, hogy simán hazaküldött minket. Azóta a Barossban mát volt kamillának olyan vesegörcse, ami majdnem beindította a szülést. Izomlazító infúzióval tudták csak megállítani. Most képzeld el, ha otthon jön rá ez. Kép


Sziasztok!
Én 2001.májusában szültem a kislányomat a Rókusban, Dr Halmos Lászlónál.Én nagyon megvoltam elégedve vele,úgy volt,hogy indítják a szülésem,mert Réka már egy hetet késett,de éjjel magától megindult.Kicsit megvoltam ijedve,mert a dokinak úgye szólni kellett,féltem,hogy elöbb meglessz a baba.Dr.halmos az epidurális érzéstelenítést ajánlotta,de már nem kellett,mert jó 3/4óra alatt 3 ujjnyit tágultam.Mikor megérkezett a doki teljesen megnyugodtam,és jó egy óra múlva megszületett Réka(4100grammal,és 57cm-vel),apás szülés volt.Amit ajánlok mindenkinek,(csodás),jó érzés volt pedig a férjem sokáig nem akart bejönni velem.Most a másodikat várom kisfiú lesz(febr.10.-re) vagyok kiírva.Ismét a Halmosnál fogok szülni.ha kérdésetek van még rólla(magánrendelõ stb.)csak írjatok.
Zsuzsa
Névtelen
 


Sziasztok!
Halmos doktornál fogok szülni március elején. Eddig nagyon kedvezõ tapasztalataim vannak róla, de ez lesz az elsõ szülésem, úgyhogy tele vagyok kérdésekkel. Én sem örülök, hogy fekve kell szülnöm és ha kell, ha nem gátmetszést végeznek, de az orvosomban azt hiszem megbízom. Úgy tudom, ha epidurális érzéstelenítést kapok, akkor mindenképpen feküdnöm kell, tehát tulajdonképpen innentõl kezdve nekem mindegy, hogy vannak-e alternatív lehetõségek vagy sem. Márpedig a nagyon erõs rövidlátásom miatt mindenképpen EDA-val fogunk szülni. Bárkinek bármilyen információja, szüléstörténete van dr. Halmossal kapcsolatban, nagyon örülnék, ha megírná! És még egy kérdés, a szülésznõt hogyan válasszam? Csak menjek be, keressem pl. Szabolcsi Erzsébetet és beszéljem meg vele, hogy õt választanánk?
Éva
Névtelen
 


Szia Éva!

EDA-val sem muszáj feküdnöd, csak a gyógyszer beadása után 10 percig, amíg hatni kezd. Infúzió az ami kötelezõ, ez az ami befolyásolja a mozgásteredet, de pl ülni nyugodtan lehet. A CTG-rõl nem tudom hogy le sikerül-e beszélni az illetékeseket, annak is elég rövid a madzagja és azt sem lehet tudni, hogy az EDA mennyire hat a lábaid izmaira, lehet, hogy nem is bírnának el...

Szülésznõválasztás: tudod, hogy Szabolcsi Erzsébetnél szeretnél szülni? Ha igen, akkor ez a módszer pl teljesen jó.

Snoopy
snoopy
 


Az ifjabb Barabas doktort messze keruljetek el!!!
Névtelen
 


Sziasztok!

Én a Rókusban szültem, és jó a véleményem a kórházról. Az orvosokat most nem minõsíteném, mert az az igazság, hogy én eddigi életemben még soha, egyetlen orvossal sem voltam 100 %-ig elégedett, de ez az én saját egyéni szocproblémám... Kép Talán annyit azért mondok, hogy akikkel a Rókusban kapcsolatba kerültem, (3 orvos) azokkal azért nem volt semmi különösebb gondom. Viszont akik nagyon kedvesek, az Margitka a szonográfus (aki az UH-t csinálja), és egy fiatal sötétbarna hajú nõvérke akinek a nevére sajnos nem emlékszem. (talán Eszter?) Mind a ketten nagyon barátságosak és aranyosak.
És most pár (remélem) hasznos info következik:
Általában 4 ágyas szobák vannak, mindegyikhez saját fürdõszoba, és hûtõszekrény is tartozik. Szép tiszta, minden reggel jönnek és takarítanak, és nem csak ímmel-ámmal, hanem elég rendesen. A kaja tûrhetõ, pontosabban az ebéd tûrhetõ, de a a reggeli és a vacsora elég szegényes, úgyhogy némi kaját azért érdemes behozatni a rokonokkal. A nõvérkék kedvesek, ha valami problémád van nagyon szívesen segítenek. Saját maguktól nem rohannak le a tudnivalókkal, szóval kérdezni kell, de akkor nagyon készsésgesen válaszolnak.
A Rókusban a rooming in azt jelenti, hogy kb. este 11-tõl reggel 8-ig nincs az embernél a baba, csak napközben. A magam részérõl ennek kifejezetten örültem, mert elsõ babásként még nem igazán tudtam, mit tudnék csinálni az egész éjszaka nyüszögõ gyerekkel, és legalább pár órát lehetett aludni. Viszont ha akarja az ember, akkor felkeltik éjszaka is és bemehet szoptatni a babákhoz.
Amit sokan szoktak kérdezni, hogy teáztatják-e a babákat, és adnak-e nekik kiegészítést. A válasz: igen. Kapnak cumiból teát is, és ha az embernek nem lövell be a teje elég hamar, akkor kiegészítést is adnak, és nem kérdezik meg, hogy adhatják-e. Szóval ha valaki nem szeretné, hogy kapjon a gyerek teát, vagy tápot, akkor szólni kell.
Amit sokan nem tudnak még, hogy ajánlatos vinni pelust és popsitörlõkendõt, mert a rooming in szobákban napközben saját pelussal kell tisztába tenni a babákat.
Ugyancsak vinni kell csészét és evõeszközt az étkezésekhez.
Ami még fontos: mivel a kórház a város közepén van és rendelõk is vannak benne, bárki besétálhat, ezért értéket semmit se vigyetek be magatokkal! Amikor bennt voltam, mesélték, hogy alig egy napja fogtak el a nõvérkék egy cigányasszonyt, aki lopni próbált.
Még annyit a szülésekrõl, hogy a Rókusban a császáros szülések aránya 29%, szóval elég sok. Ez azt jelenti, hogy ha valami probléma adódik, kicsit hamarabb nyúlnak a késhez, mint más kórházakban. Alternatív szülési lehetõség nincs. Se labda, se kád, se szülõzsámoly, se semmi hasonló, viszont éjjel-nappal lehet kérni EDÁ-t, mert mindig van aneszteziológus, ami nagyon jó.
Na, ennyi jutott eszembe...

Sziasztok!

Kispici
 
 


kiegeszitenem az elottem szolot azzal, hogy a gatmetszes is alapertelmezett, ami persze nem biztos, hogy rossz.
Viszont haton fekve nagyon nehez szulni, ilyen szempontbol nagyon maradi egy hely.
Névtelen
 


A fenti tortenetem kiegiszitenem azzal, hogy 3-szor hazakuldott kedves ifj. Barabas, pedig ver volt a vizeletemben. Azt mondta, hogy ne tulajdonitsak neki jelentoseget, biztos csak felfaztam. Ki sem vizsgalt!!!
Nos, 3 hettel szules utan kivettek a bal oldali vesem, mert ugy leallt, hogy eszre sem vettek, hiszen az ilyen dolognak ugye minek is jelentoseget tulajdonitani...
3 hetig 39 feletti volt a lazam, es majdnem elpatkoltam...
Egyebkent a lanyomnak szerencsere semmi baja nem lett, de nem a dokinak koszonheto, hanem a placentanak...

kamilla
kamilla
 


Kamilla!

Ez igen nagyon rosszul hangzik.
Szerintem menj vissza hozzá és oszd meg vele ezt a történetet, hogy valami visszajelzése legyen arról, hogy mit okozhat a felelõtlen orvosi magatartás!
Mivel ez tartós rokkantságot okozó következmény, ezért én speciel a jogi útra terelést is megfontolnám.

Egyébként én emberileg különösen nem vagyok elragadtatva a doktor úrtól, de szakmai kompetenciájában megbíztam. Ez leginkább õt ismerve a teljes érdektelenség, vagy lustaság következménye volt, amirõl nem is tudja szerintem, hogy hová vezethet!!!

Snoopy
snoopy
 


Snoopy!

Jogi utra biztos nem lesz terelve, mert semmi ertelmet nem latom, nekem erre sajna semmi energiam, o pedig ugyis megussza. Viszont ha meggyogyulok biztos elmegyek hozza, felhuzom a polom es megmutatom neki a kozel 30 cm-es vagast amit neki koszonhetek...

kamilla
kamilla
 


Szevasztok!
Vasárnap este csak egy hajszál választott el a mellgyulladástól. Tökre beparáztam, mert még soha nem volt az elmúlt 6 hónapban ilyen bajom,és minden eshetõségre felkészülve betelefonáltam a Rókusba, mert sem a forró víz, sem a masszír nem használt, plusz káposztalevél sem volt kéznél.Elhadartam, mi a bajom,erre azt mondja az egyik csecsemõs nõvér, hogy igen, 6 hónapos a baba és most van mellgyulladásom? Nahát, õ ilyet nem is hallott még, az csak az elején van.
Szerencse, hogy az a 2 orvos, akit ismerek onnan, tök jó.
Lilla
lilla
 


tökre bánt a lelkiismeretem, hogy nem írtam, hogy azért azok a nõvérek (Rózsa, Ria, Judit), akikkel a legtöbbet találkoztam, tök rendesek és segítõkészek voltak. Lilla
lilla
 


Szia Lilla!

Ez érdekes info, mert ugye azt mondják az okos újságok és hírek, hogy a Rókusban van szoptatási szaktanácsadás. Igaz, hogy azt nem a nõvérkék tartják, de azért javasolni lehetne nekik a látogatását... KépKépKépKép

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
A Rókusban rendel az az orvos akit nekem ajánlottak és már járok is hozzá, a neve dr. Orbán László. Ha bárki volna olyan kedves, hogy idõt szakít rá, hogy a kórházról, vagy róla megosztja velem információit, nagyon rendi lenne.

Mindenesetre asszem azt már leszûrtem, hogy ha valami miatt nem tud ott lenni amikor szülök (október), legjobb, ha nem bízom a véletlenre, és választok egy másik dokit, akár egy teljesen más kórházban, nehogy a hírhedt ifj. B-hoz kerüljek.

Köszi: bobita
 
 


Snoopy!
Te, mint aneszteziológus, meg tudod nekem mondani, hogy igazak-e azok a kósza hírek, hogy az epidurális érzéstelenítés veszélyes is lehet? Vagy csak annyi a kockázata, mint egy vérvételnek (mert valami minimális kockázata mindennek van)?

Próbáltam lenyomozni, hogy hol írtad le a babád születésének történetét, de frankón nem találtam ott, ahol kéne lennie.

bobita
 
 


Szia Bóbita!
Nagyszerû döntésra jutottál az Orbán dokival kapcsolatban!
- Én ugyan nem nála szültem, hanem a Halmos dokinál - úgy néz ki, mint a télapó -.
Amikor az Orbán doki volt az ügyeletes minden kismamával úgy beszélt, mintha a saját betege lett volna, de minden ellenszolgáltatás nélkül, természetesen.
Annyira lelkiismeretes és kedves. Ajánlom tartsd meg, ha esetleg a szülésnél nem tudna ott lenni, se az öregebb, se a fiatalabb Barabást ne tartsd készenlétben. Ugyan elfogult vagyok a Halmossal szemben, de nagyon-nagyon ajánlom Õt. Sok sikert, jó egészséget!
Névtelen
 


Bóbita!
Kiváló választás!
Névtelen
 


Sziasztok!
Köszi mind a két választ, nagyon örülök, hogy végre hallok valami konkrétumot, és ráadásul jókat! Köszi a jókívánságot is, hasonlóakat kívánok én is!

bobita
 
 


Sziasztok!

Dr. Doffeket senki nem ismeri? Végigolvastam az elõttem szólókat, a többi doki neve mind ismerõs, de róla senkitõl nem hallok. Énis a Rókusban szültem nála tavaly, csak kiváncsi lennék mások véleményére.
Heni
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Én is a Rókusban szültem 2001-ben.Én HALMOS párti vagyok. Doffeket talán az osztályvezetõ? Elõttem van az arca, úgy rémlik nagyon aranyos.
Trézsi
 


Doffek dr nem az osztályvezetõ, azt Dr Demeter Jánosnak hívják és õ tényleg nagyon aranyos
Névtelen
 


Én is Orbán doktornál szültem, és teljesen oda vagyok érte. Õ volt aznap reggeltõl ügyeletes, a szülésznõ Szabolcsi Erzsi is mondta, hogy mekkora mázlim van, meglátom. Meg is láttam. Iszonyatos udvarias volt, nyugodt, határozott. amikor valamit tök szarul csináltam, mondta, hogy "Nagyon jól csinálja, kedves Lilla,meg vagyok magával elégedve, de nem igazán ez a feladat most, próbáljuk egy kicsit másként". És végre valaki, aki nem anyukázott nekem, hanem bemutatkoztunk egymásnak, amikor találkoztunk. 5 napig voltam benn, 3szor meg is látogatott. Túri doktornõhöz is tök jó volt rendelésre járni, de nem bántam, hogy nem tudott ott lenni a szülésnél.
Az 1. két napon a "normális" szobában voltam, aztán átmentünk az egyágyasba-úgy éreztem magam, mint otthon. ott aludt velem kicsiny magzatom apja is, és olyan frankó kupit lehetett rendezni, mint otthon:-))). A szoba mellett konyha is volt mikróval, meg hûtõszekrénnyel. Asszem, legközelebb is ezt a megoldást fogom választani, ha lehet.
Jaj,még azt akartam mondani, hogy amikor elkezdõdött a szülés(16 órát tartott, úgyhogy volt idõm:-)) ), Baksay dr. (azt hiszem, így hívják)vizsgált meg. Hát...érdekes stílusa volt.

Névtelen!
Azt hallottam novemberben, hogy Dr. Doffeknél egy szülés 80.000 ft, és a magánrendelésén 1 vizit 8000 ft. Ez lehetséges?

Snoopy!
Tök jó volt olvasni a Kismamában a szüléstörténetedet, pláne úgy, hogy már ismertelek innen a szopitopikból! Gratulálok!
ki tart a Rókusban szopitanácsadást, ha nem a nõvérkék?

Bóbita!
Sok szerencsét nektek és a babácskának!
Lilla
lilla
 


Bocsi! Valóban Dr. Demeter az osztályvzetõ, rosszul emlékeztem.
Trézsi
 


Szia Lilla !

Baksaynak tényleg furcsa egy stílusva van, egyszer nagyon jókedvû, kedves, máskor meg pattog.

Te milyennek ismerted meg ?

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Lilla, köszi az Orbán-kommentet, örülök hogy Te is jó véleménnyel vagy róla. Köszi a jókívánságokat.

Már olyan sokan irtak itt a Rókusban lévõ magánszobá(k)ról, hogy nem állom meg, hogy meg ne kérdezzem, hogy mibe jön az ottlét mostanság. Ha valaki rendelkezik naprakész árakkal, rendi lenne, ha megírná.

Ma voltam ultrahangon és a baba össze-vissza fickándozott végig, mint egy pici hal. Nem gondoltam volna, hogy a babák már 5 centisen ilyen virgoncak.

bobita
 
 


Bóbita!
az egyágyas szoba 7000 ft volt októberben. szerencsére a Dimenzió pénztár kifizette nekünk, de a következõ magzatunkkal is ott szeretnénk lenni, akkor is, ha nekünk kell állni a számlát.

Szilvi!
A Baksay doktor bácsi úgy beszélt velem, mintha megsértettem volna azzal, hogy az õ ügyeleti szolgálata alatt mertem a szülést megkezdeni. Nyilván másmilyen is tud lenni.
Lilla
lilla
 


lilla
7ezer/ nap?
és elõre kell jelezni?
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszi, Lilla. Nem is olyan vészes, legalábbis én drágábbra számítottam. Fõleg ha azt vesszük, hogy egy 2-3ágyas szoba egy szállodában, vagy akárhol mennyibe kerül.

bobita
 
 


Igen, legalább is tavaly októberben. úgy tûnik, célszerû elõre jelezni, csak nem tudom, mennyivel. Én a szülésznõ Szabolcsi Erzsinél voltam CTG-n egyik nap, és õ megemlítette, hogy van ez a lehetõség. ez vmikor a 39. héten történt. szerintem ha a csecsemõsöket vagy a nõvérpultot ott az osztályon felhívjátok, meg tudják mondani, most mi a helyzet. meg a szülésfelkészítõ tanfolyamon is szokott szó lenni ilyenekrõl-gondolom abból, épp jöttem ki a frankó kis zuhanyfülkés fürdõszobából egy szál gatyában, amikor szembe találtam magam egy, a szobánkat meglátogatni épp készülõ csoporttal :-))), és akkor pont az árról beszéltek.
a felkészítõ tanfolyam egyébként talán 5 vagy 6 részbõl áll, asszem, és az ismétlõdik mindig. Én csak 1-en voltam, akkor az elsõ felén elmesélte egy nagyon szimpatikus fiatal gyermekorvosnõ, hogy mi történik a bébikkel a születést követõ néhány napban, vizsgálatok, stb,lehetett is kérdezni tõle, aztán felkerekedtünk a szülészetet (ld.szülõszoba, apás szoba) megnézni. Tiszta betoji voltam, úgy lökött be a barátnõm az ajtón, de végül is megnyugtató érzés volt tudnom, hol lesz a nagy esemény.
Bocsi, ha már valaki írt errõl, csak a legelsõ hozzászólásokat nem olvastam.
Lilla
 


Baksay egy seggfej, hozzam is tok undok volt, mikor egyszer ugyeletben felkerestem, hogy veres a vizeletem, az volt a legfobb gondja, hogy miert nem hoztam az UH leleteim...
Ideznem szavait:
"... hat ez kurva jo, maga lassan anya lesz, de arra sem kepes, hogy maganal tartsa a leleteit..."
Egyebkent nekem is a sertodottet jatszotta vegig...

kamilla
kamilla
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy régen jártam erre, de mindenféle bajunk van a konyhafelújítástól, Zsombi lassan egy hete tartó lázáig és ezzel párhuzamos éhségsztrájkjáig.

Az EDA-nak is vannak szövõdményei, mint mindennek.
A fõbbek: spináltérbe jutása a tûnek-fejfájás;
fertõzés, ezt mindig el kell mondani, de steril eszközöket használunk, így elég kevés esélye van a baciknak...
máshogyan kanyarodik a csõ, nem ott és nem addig tart a fájdalommentesség, mint kellene. lásd sztorinkat, a Kismamában rövidített verzió szerepel, de az érzéstelenítést egészen jól meghagyták. Utána van aki beszámol a szúrási pontban tartós fájdalomról, nekem nincs, hivatalos magyarázat nincs.

Baksay nekem eddig csak a humorérzékével tûnt ki. Jókat nevettünk ügyeletekben. Furcsa, hogy bunkó is tud lenni.

Snoopy
snoopy
 


Szia Snoopy !

Te ott dolgoztál a Rókusba ?
Amikor én elõször találkoztam a Baksayval, akkor engem is humora,lazasága fogott meg.
Persze, amikor azt nem bírja elviselni, ha valami nem úgy van, ahogy annak lennie kell. Pl. ha rákszûrésre nem mész el idõbe, hát azért még a fejed is leharapja, de megértem végülis, hiszen a mi javunkat akarja.
Ha nem adunk rá okot, akkor nem kiabál. De tény, hogy néha nagyon durván viselkedik. Engem is be akart már kapni néhányszor . De amit a harmadik terheséggemnél tett, azt nem fogom elfelejteni soha. Sokat segített és velem együtt boldog volt.
Tudjátok úgy volt, hogy a picit nem tarthatom meg, ezt elmondtam a Baksaynak is, s végig izgult , hogy mi lesz a pici sorsa, s amikor felhívtam, hogy megmaradhat a picikém, akkor felugrott a székrõl és egy hatalmasat kiabált, hogy hurrááááááá, ez nekem olyan jól esett.
S mikor mentem a rendelõbe, a folyóson idegen nõvérek állítottak meg és gratuláltak . Szerintem sokan szorítottak nekünk.
Szóval alapvetõen rendes a Baksay, csak amikor rossz napjai vannak, akkor tud veszekedni .

Sziasztok

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!

Snoopy,
köszi az EDA-infót!
Jobbulást Zsombinak!

bobita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: