Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért hozom létre ezt a topicot, mert szeretnék olyan anyukákkal, kismamákkal beszélgetni akik egyedül maradtak terhesen, bármilyen okból kifolyólag, de főleg azért mert a párjuk megfutamodott, és nem vállalta a picit. Én jelenleg 23 hetes terhes vagyok és az akkori barátom, azt szerette volna ha elvetetem a picit, én "megtagadtam", és vállaltam. Még egy darabig együtt voltunk utána, de idővel elmaradozott, és pár héttel ezelőtt közölte, h nem akarja nevére sem venni a kicsit, de néha meglátogat.. Hát ez amit én nem tudok feldolgozni, és féltem a kisfiamat.

Ha van köztetek olyan, aki igy járt, kérlek irjon, mert tanácstalan vagyok, és magányos..

sziasztok, Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla!

A dolog érzelmi részében nem tudok semmi okosat mondani, mert szerencsére velem nem történt ilyen. De azért sok erőt kívánok a babához és kívánom, hogy mielőbb találd meg a harmóniát a családi életben.

Viszont ha a volt barátod így döntött, akkor mindenképp azt javasolnám, hogy a jogi oldalát is tisztázd a dolognak, vagyis hivatalosan mondasd le az apai jogairól, mert ha ez nincs tisztázva, akkor abból később csak a baj van. Nem azt mondom, hogy többé semmi köze ne legyen a közös gyereketekhez, csak azt, hogy a dolgok a Te kezedben legyenek. Így, ha úgy látod jónak és ő is igényli, továbbra is megengedheted neki, hogy lássa a gyerekét, de ha nem úgy alakul, akkor nem vagy kiszolgáltatva neki.

Bóbita
 
 


Szia Csilla!

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=280&post=141044#POST141044

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=280&post=362354#POST362354

Talán itt több segítséget kapszKép, és beszélhetsz sorstársakkal.
Remélem hogy mielőbb megoldódik a helyzeted!

KépKép
KépKép
 

 
 

Szia Bóbita!

Öszintén köszönöm soraidat, kicsit féltem, h senki sem fog válaszolni a "levelemre". Sajnos a jogi rész nálunk ugy néz ki, h ő még csak nevére sem vette a picit, idáig huzta-halasztotta, mindig kitalált valamit, még végül azt mondta, h nem hajlandó megtenni, ami nekem ugye nagyon fájt, viszont anyagilag nagyon rossz helyzetbe kerültem most, és igy nem tudom megtenni h ezt ennyiben hagyom, igy sajnos tényleg pereskedésre kell vinnem a dolgokat, h legalább anyagilag támogasson ha már másképp nem akarja elismerni a fiát. Pedig soha nem gondoltam volna h vele idáig jutok, egy peres tárgyalás elég volt az életembe idáig.
De most a gyerekem érdekeit kell néznem, ebben neked is igazad van.

köszönöm, mégegyszer,CSilla

Szabobetti!

NEked is köszönöm, megnézem ezeket az oldalakat, remélem tényleg kapok segitséget, mert most az idő haladtával egyre nehezebb..

Csilla

Kép

Kép

Kép
 


SZabobetti!

Megnéztem, de az első oldal rémes, csak veszekedésel van tele, de a másik hasznosabb.

köszi,CSilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia CsillaKép
Udvozollek a "klubban" szinten az apja nelkul varom a kisfiam nalam mas okok miatt de a lenyeg nagyjabol ugyanaz.


Kép
 
 


Szia Csilla!
Gondolom,hogy rossz helyzetben érzed magad, de át kéne gondolnod néhány dolgot. Először is hiába viszed perre a dolgot, évekig is húzódhat a per. Akármilyen édes volt a pasi, a babát már az elejétől nem vállalta, a terhesség előtt téged sem hivatalosan. Biztos vagy benne, hogy szükséged van arra, hogy még azt is hallgasd, hogy nem is biztos, hogy az övé a gyerek?! Egy dns teszt bizonyít, de csak annyit, hogy valószínüleg ő az apa. Ha a bíróság megítéli, hogy fizessen, ezt ki tudja kerülni. Erőszakkal nem kényszerítheted. Mondj le róla, bhogy is állsz anyagilag. Én most vagyok a 28. hétben, és tudom, mitől lehet ilyenkor kiborulni. MINDENTŐL. Ne legyen még egy plusz okod.

Kép KépKép
 
 


Még egy dolog. A magány rossz dolog. Ha ezen tudok segíteni, keress meg az fmacsek@freemail.hu címen.

Kép KépKép
 
 


SZia VAktyuk!

Sajnálom h te is klubbtag vagy ahogy én is. Nálad milyen okok voltak? persze csak ha nem titok, esetleg emailben megirod? cimem:csillagabor@freemail.hu

Mikorra várod a picit? HOl fog megszületni?

Szia,Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Kedves Csilla és Lorca!
Egész véletlenül kattintottam ide, és hogy beleolvastam a problémátokba egy barátnőm jutott az eszembe. Ha nem bánjátok leírom mi van vele, hátha tanulság számototkra.
Kisfia most 5 éves, és fél éves koráig együtt voltak az apjával, de csak mint élettársak. Az apja persze adta a nevét, és fizetett is, ezért nem tisztázták jogilag a dolgot, és miután szétmentek (az apa még egy darabig fizetett is, bár több, mint 1,5 évig nem látta a Dávidot), nagyon megromlott a viszony.
Tavaly nyáron a szemét pasi feleségül vett egy nőt, akinek mint kiderült nem lehet saját babája, így mindenképp Dávidot szerették volna magukhoz venni. Miután perre vitték a dolgot, a bíróság a jó anyagi körülményeire, és a rendezett családi háttérre hivatkozva neki ítélte a kisfiút. A barátnőm teljesen kétségbe van esve (jelenleg fellebezés alatt áll az ügy), anyagilag is a csőd szélén áll, és hát gondolhatjátok, hogy lelkileg mennyire. Már azon is gondolkodott, hogy elrabolja, és kiviszi Svájcba, ahol a nővére él.
Tudni kell még a sztorihoz, hogy a barátnőm elég szegény, melózik persze, mint az őrült, de sokáig nem kapott állást, mivel Dávid elég beteges kisfiú volt. Szülei már nem élnek, tesója pedig Bern-ben ápolónő. Persze, hogy nem tudott neki olyan anyagi körülményeket biztosítani, mint az apja, aki elég jól menő vállalkozó. Ráadásul a bíróságon ilyeneket mondott, hogy a barátnőm nem vigyázott rá eléggé, ezért beteg folyton. Persze mondonom sem kell, hogy a Dávid teljesen ráment, erre a huzavonára.
Na jó befejezem a kisregényt, ne haragudjatok, hogy hívatlan prókátorként közbe szóltam, de az ellenségemnek sem kívánom ezt a helyzetet. Vigyázatok magatokra, és a lurkóitokra, a pasik nem számítanak!!!!
Kati, egy 5 éves kisfiú anyukája
Vendég
 


Sziasztok!
A Tv2 Babaház című műsorába keresünk olyan anyukákat akik elváltan nevelik gyerkőcüket. A felvétel hétfőn lesz 12 órától. Ha úgy érzitek, hogy megosztanátok gondolataitokat ebben a kérdéskörben, hívjatok fel a 06209745555-s telefonszámon.
Kiss Andrej (apa)
BABANET
apa
 
 


Szia KAti!

Ezen az oldalon majdnem csak egyedül vagyok aki igy járt. Mások biztos szerencsésebbek, vagy csak nem irnak. A barátnődet sajnálom, remélem én ezt megúszom. Nálunk nem ez a helyzet, és az apát egyáltalán nem érdekli a gyerek, ezért talán attól nem kell félnem, h elveszi tőlem. CSak hát nem mindegy. Sem érzelmileg, sem anyagilag. Nehéz a szülőkre támaszkodva, de igyekszem h a gyerekeimnek azért mindent megadhassak ami erőmből telik. A legfontosabb a szeretet. és ez nem vehető meg.

REmélem a barátnőd helyzete megoldódik, sok szerencsét kivánok neki, hisz erre is szüksége lesz.


ha lesz fejlemény az ügyben, kérlek ird meg, engem érdekelne.


szia,Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla
Ne hari sajnos nem sok idom van, emailezni pedig vegkepp nincsKép kb egy honapom van meg hatra kozben koltozkodes lakasfelujitas melo stb stb, kozben pedig mar neha ugy erzem magam mint egy "partavetett balna"Kép) Sztem ha van rendes munkahelye bejelentett fizuval mindenkepp erdemes perelned, elvegre nem egyedul "gyartottad" azt a babat ha mashogy nem legalabbb igy segitsen, mivel egy szimpla gyes nagyjabol a pelenka+rezsikoltsegedet fogja sajnos fedezni.
Erzelmileg pedig egy nagyon szar idoszak tudom ateltem en is de szerencsere igaz maskepp nekem megoldodott az eletem, de ha a gyerek apjara varnek max ehenhalnek a kuszobon.


Kép
 
 


Szia VAktyuk!

Örülök h legalább neked megoldódott, és leveledből itélve nem vagy egyedül. Nálam ez adolog nagyon várat magára. Sajnos úg ynéz ki h szülni is egyedül megyek be, mert senki nincs aki velem jönne. A pertől pedig nem hiszem h elállok, de rosszabb lesz számára amikor nem is láthatja a picit. Nagyobb büntetés az, de szerintem megérdemli.

szia.
REmélem azért a pici születéséig még jut időd irásra, ha nem sok sikert, és gyors szülést kivánok neked.

Kép

Kép

Kép
 


Szia CSilla
Koszonom szepenKép Amugy te bpi vagy? Mikorra vagy kiirva? Sajnos a pasik ilyen szempontbol gorenyek tudnak lenni, es teljesen felmentik magukat a felelosseg alol....Ha jol tudom fel ev az az ido amig visszamenolegesen is megitelik a tartasdijat, tehat szules utan lesz fel eved hogy eldontsd, o mindenkeppen szarul fog jarni mivel az egesz perkoltseget is a nyakaba varrjak ami nem 2ft, dehat sztem siman megerdemli.
Hova jarsz orvoshoz? Dolgozol meg vagy mar otthon vagy?
Szia


Kép
 
 


Szia te drága Csilla!!!!
Én is 23 évesen maradtam terhes a kisfiammal,Domival.Addig persze dúlt a láv,meg még utána is visszajárt hozzám az a szemét.Én nagyon szerettem,nem tudtam mit tegyek Hagytam magamnak elég időt a gondolkodásra,és végül az én kincsem mellett döntöttem.Azt mondtam,kell nekem ez a picur,de nem az apja miatt,hanem magam miatt,és mert ő nem tehet semmiről.Szó szerint az elejétől egyedül voltam,én,a nyüzsgő életű lány,és mindenkitől hallgattam,hogy mekkora szemét vagyok amiért ezzel akarom megfogni,és felelőtlenség ez a számomról.
1.hamarabb túlvoltam rajta,mint gondoltam volna,mert annyi szemétséget tett,olyan undorítóan viselkedett,amilyen oldaláról addig nem ismerhettem.Nem volt nehéz egyre inkább kiábrándulnom belőle.
2.Azt gondolom,nem felelőtlenség 24 évesen szülni.Nekem volt és van azóta is állásom,a családom szerencsére nem fordult ellenem,és megmaradt a legjobb barátnőm is.A pici szobámban pedig szépen éldegéltünk kettesben,mindent megadtam neki,ami csak tőlem tellett.
3.Sosem fognék meg egy pasit egy gyermekkel,hisz ne azért maradjon mellettem valaki,mert már gondoskodnia kell egy gyermekről,hisz akkor úgyis elmegy egy idő után,addig meg járná a saját útját.
4.Mindenki mondta,hogy nem kellek majd senkinek egy gyerekkel,és akárhányszor ránézek,mindig az apját látom majd.Kérdezem én,mennyivel jobb úgy nekiindulni egy babának,hogy lesz ami lesz,hisz a pasi sajnos bármikor leléphet,így viszont tudod mire számíthatsz,és így indulsz neki.Igen,hasonlít rá,de ha belenézek a szemébe,mást látok:olyan,mintha semmi köze nem lenne hozzá,mintha csak belőlem lenne a drága,és az életem árán is megóvom attól a szeméttől,aki azt akarta,hogy a hasamban öljem meg.....Hányan mondták,hogy meg fogom bánni...Tudod mit?Ha belenézel az édes kisbabád szemébe,ahogy pislog rád,és ahogy téged tekint a biztonságnak,te vagy neki a minden,hát ezt nem lehet megbánni.Üzenem azoknak:ezért érdemes élni!!!
Nagy huzavona volt,alig akart eljönni az apasági elismerésre,de még terhes voltam,mikor megtette.Kerekperec közöltem vele,hogy ha nem jön el,akkor megkapja a bírósági idézést,amin kénytelen lesz megjelenni,mert eleinte türelmesek,aztán előállítják.Szerencsére tisztában vagyok vele,mert ügyvéd leszek.És ott minden költség őt terheli majd,mert úgyis tudja,hogy ő az apa.Hát eljött és aláírta.A neve nem kellett annak a szemétnek,viselje csak a nevemet a fiam,és arra legyen majd büszke.Sosem tudhatod hogy alakul az életed,én jól döntöttem,mert nem tudja az igazságot a fiam,hisz az apja nem jön,és így nem is kérdezi,hogy őt miért hívják másképpen.
A szülésre a hugom jött be velem,és nagyon sokat segített.Persze nem volt jó érzés látni a sok apukát,de maga az érzés hiányzott,nem pedig az ő személye.Eleinte küldött havi 10ezret,de rendszertelenül,és mivel nem ebben állapodtunk meg,perre vittem.Ő is tudta,hogy nincs értelme időt húzni,mert vele fizettetik ki.Én sajnos ügyvéd nélkül mentem,és úgy voltam beállítva,mintha egy egyéjszakás kaland lettem volna,aki meg akarja fogni azt a szemetet.Közölte a bírónő,hogy szegény férfi(31 éves volt akkor)még meg van zavarodva,ezt nem lehet erőltetni,hagyjunk neki időt.Mikor én csak annyit kértem,döntse el,mit akar.Vagy járjon a picihez kezdettől fogva rendszeresen,de akkor ne tünedezzen el,vagy ne jöjjön egyszer sem,és hagyjon minket békén.A tartásdíj pedig-tévedés ne seeék,-nem az anyát illeti meg,hanem a gyermek joga,és az apa kötelessége!!!Megítélték a rendszeres jövedelméből a 20%-ot,amit azóta is kapok,és ma már 25ezer.Akkor még nem értettem hozzá,oda kellett volna figyelnem,mert nem e rendszeresből kell,ugyanis az a fizetése.Hanem a mindenkori adóköteles jövedelméből,mert abban egyéb juttatások is szerepelnek.
Domi nálam lett elhelyezve,és kéthetente jöhetett volna,de szerencsére nem jött.Útlevelet akartam csináltatni,ahol tudott keresztbe tett.Mikor a párom nevét akartuk fölvenni,szintén.Mindenbe beleszólása van,ez szomorú.Egyféleképpen szabadulhatsz meg tőle örökre:nálunk lemond róla,pont most van folyamatban.Örökre elveszíti az apai jogait,sosem láthatja többé.Dönts,mit akarsz,mindkettőben van előny-hátrány.Ha nem csináljátok meg a gyermekelhelyezési pert,bármikor megfoghatja a játszótéren és viheti,senkivel nem tudod visszahozatni.Amint megvan,hogy nálad van elhelyezve,onnantól gyermekrablás,és rendőri ügy.Most természetesen nem megyek szélsőségekbe,hogy Törökországból hogyan hozná vissza a rendőrség...
Na szóval:akkor kapsz tartásdíjat is,és ha nem fizati,akkor már nem a bíróságra kell menned,hanem följelenteni,akkor az állam megelőlegezzve fizeti nektek tovább,rajta pedig behajtják,és bizony ha kell le is csücsültetik szemrebbenés nélkül.Egyébként a tartásdíj megállapításakor visszamenőleg is kérheted a kifizetést egy időre.De onnantól ki-be sétálhat az életetekben,nem kötelezheted,hogy mindig pontosan jöjjön,és neked jópofát kell vágnod hozzá.Az én fiam 6 éves lesz,és eddig nem jött az apja szerencsére.A keresztfiam 5 éves múlt,nála hol jön,hol nem.A gyerek várja,aztán vagy csalódik vagy nem.A lelke annyira ráment,hogy nem hiszed,de nem ült a wc-re kakilni,ügyeletre hordták,amikor már nagyon nagy baj volt,mert egyáltalán nem kakilt,visszatartotta.Ha mégis,akkor a szobába,a játékok közé,és 4-5 évesen mindenbe belekente.Holott egy borzasztó értelmes kisfiú.Megállt a rajzfejlődésben,pedig már akkor trolit rajzolt,mikor a többiek még csak ismerkedtek a ceruzával.Óvónő voltam,és nagyon szívbemarkoló látni,ahogy tönkremegy a kisfiú,mert az apja a saját kénye-kedve szerint viselkedik.Azóta is orvoshoz hordják a kicsit.A másik kislányt az oviból dokitól dokihoz cipelték,mert nem múlt a fejfájása,folyton volt valami betegsége.Ő 6 éves.Az anyukája sírt az öltözőben,félt,hogy a kislánynak valami nagyon komoly betegsége van.Van is,de nem testi,hanem lelki,ami testi tüneteket okoz.Nem tudja elviselni,hogy az apukája hol jön,hol nem,és képtelen elfogadni az apukája új párját is.Szintén orvoshoz hordják a kiskányt.Ő egyébként a fiam szerelme,és már el is jegyezték egymást gyűrűvel...A kislány kérte meg a fiam kezét!!!
Most azzal zsarol minket az apja,hogy nem egyezik bele majd semmibe,ő le akar mondani a fiamról,mert csak abban érzi,hogy van egy gyermeke,hogy 25ezret levonnak tőle havonta...Nem ember az ilyen.
Dominik féléves volt,mikor az osztálytalálkozómon udvarolni kezdett egy srác,aki kedeves és figyelmes volt,jó humorú,de abszolút nem az esetem.Bennem éltek a megjegyzések,miszerint nem kellek majd senkinek,így hát hagytam magam.Előre tisztáztam,hogy nem tudok neki mit ígérni,de ő így is akart minket nagyon.Aztán sajnos ahogy telt az idő,úgy mutatta meg igazi önmagát,adósságba vert,hazudott,nem volt miért megtűrnöm tovább.Kb.2 évig voltunk együtt,de úgy gondoltam,inkább nevelem egyedül a fiamat,mint ezzel az emberrel.Nem hagytam el magam,tudtam,hogy nem szeretném egyedül leélni az életemet,nem szabadott föladnom.Nem jártam el sehová,nem hiányzott,pedig előtte nagyon pörgős volt az életem.Csak odafigyeltem magamra,hiszen nő is vagyok az anyaság mellett,és egy férfi nemcsak az anyát látja egy nőben,hanem a szeretőt is.Hát szó szerint szerető is voltam,belebotlottam egy nős pasiba,aki épp vált.Vagyis elhittem neki,de szerencsére rájöttem,és már az is a múlté.A páromat 3 éve ismertem meg,a fiamat feltétel nélkül elfogadja,Domi pedig rajongva szereti.Védekezőreakcióként lezáródott egy függöny neki,és semmire nem emlékszik úgy,ahogy az addig volt.Meggyőződése,hogy a párom mindig velünk volt,és nem is beszélünk erről,olyan természetes ez.3éves volt akkor,és egy akkora apróságnak nem mondhatod el az igazságot,pláne,hogy nem is jön az igazi apukája.Így teljes az élete,van egy kistestvére is,és most csináljuk az örökbefogadást.Vigye az a szemét a tartásdíját ahová akarja,nem ér meg annyit a fiam boldogsága.Hogy idejöjjön majd egyszer vadidegenként és közölje,hogy én vagyok az apád,engem kell szeretned,és most velem kell jönnöd...Ez volt a keresztfiamnál is,sírt az anyjának a telefonban,hogy haza akar menni,az apja beletette szaros seggel a kádba,hogy ő nem törli ki kaki után a fia fenekét,ázzon le a vízbe...A bírónő pedig az anyját hibáztatta,hogy hasson a gyerekre,mert az ő hibája,amiért a gyerek nem akar az apjához menni...Hát ebből én nem kérek.A páromnak van egy féltestvére,ő tudta az igazságot az elejétől,és mindig kevesebbnek érezte magát,hogy őt eldobta az apja,és stb.Én azt akarom,hogy a fiam és a lányom szeretetben és egyenlőségben nőjjenek föl,és majd ráér megtudni az igazságot akkor,ha már fel tudja dolgozni,de azt is csak akkor,ha már sehogy sem lehet elkerülni.Akkor biztos dühös lesz és kavarogni fog benne minden,de már elég érett lesz,és ha visszanéz az életére,látni fogja azt a sok feltétel nélküli szeretetet,hogy nem volt kivételezés,és ha büntiben van,nem hiszi azt,hogy azért,mert őt nem is szereti a nevelőapja...Akkor majd tudni fogja,hogy valahogyan döntenünk kellett,és próbáltuk a legjobbat tenni,mert a gyermek a legsérülékenyebb,és amit nem tud feldolgozni,az végigkíséri az egész életét.Akkor majd eldönti,kíváncsi-e arra az emberre,aki akkor a halálát akarta,aki sajnálta rá a pénzt,aki nem akarta őt nevelni,sem látni,és aki végleg lemondott róla.Ez az én véleményem.
Nekem a teherbeesés után 5 év kellett ahhoz,hogy rendbejöjjön az életem.Miket kaptam akkor a rosszakaróimtól,miket jósoltak?Ahhoz képest azóta a saját lakásomban élek,pedig nem állok jól anyagilag,csak be mertem vállalni a részletfizetést,van egy diplomám,amit akkor kezdtem el mikor Domi 1 éves volt,most készülök letenni a másodikat is,van egy állásom azóta is,ahol előreléptem,persze iszonyú nehezen,mert nőből van a főnököm,van egy imádnivaló párom aki most fog feleségül venni,és van két gyönyörű gyermekem.Dominik 6 éves ördögfióka,Dorina 11 hónapos ördögkisasszony.A mélypontra zuhantam 23 évesen lelkileg,és 5 évig formálódtam.Az elmúlt 1 évben jöttem igazán helyre.30 éves koromra.23 évesen egyedül mardtam terhesen mint te,és 30 évesen jöttem rendbe úgy,hogy nehéz ez a sokminden természetesen,anyagilag és mindenhogyan,de itt vagyok és boldog vagyok,üzenem azoknak,akik akkor elítéltek amiért életben hagytam a drága kincsemet.Inkább nézzék meg ők,hol tartanak most.Azt hiszem szívesen lennének a helyemben...
Bármiben segíthetek,írj,és ha kell,elküldöm a címemet is.
Üdv.:Kitti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia Kitti!
Köszönöm neked aszép hosszú levelet amit irtál, hát nem tagadom, sírva fakadtam. Szörnyű belegondolni h mások is hasonlóképpen jártak mint én, nem is gondoltam volna még a topic inditásakor. Ténlyeg nagyon hasonlita sorsunk, nem is hiszed, de a részletezését inkább mailben irnám meg, ha nem gond,arra a cimre amit a mailemre irtál meg. és köszönöm..

SZia Vaktyuk!

Nem dolgozom, mert terhesen kirugtak a munkahelyemről ahol próbadidős voltam. De addig iskolatitkárként dolgoztam pesten, előtte meg 7 évig titkárnőként. Nem pesti vagyok, hanem Isaszegen lakom. május 31 -re várom a kisfiam születését, remélem addigra éppen, egészségesen megérkezik. Nagyon várom már, ő az aki ha megmozdul, minden bánatomat feledteti, mindig ráérez h anya mikor szomorú, és ilynekor méginkább tudatosul bennem, h nem bántam meg h megtartottam. Pedig mindenki igyekezett bántani, emiatt. És felelőtlennek tartani. ÉN a Máv korházban fogok szülni oda járok dokihoz, az új dokim neve Szabó György.

Te hol szültél? Ki volt a dokid? H érzed most magad? Örülök h tudtál válaszolni nekem.

sziasztok,Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csillacica!
Nem azért írtam,hogy "megríkassalak",hanem azért,hogy lásd,más is volt hasonló helyzetben,és még ha nehezen is ment,de talpraállunk belőle,te is!Hidd el,nekem is kilátástalannak tűnt akkor sokszor,és ha valaki lefesti nekem,hogy mi lesz,nem hiszem el.A boldogságomnak pedig tényleg nagyon örülök,amit persze azért igyekszem megtartani,ha már egyszer ennyit kellett érte szenvedni!De mikor odamegy az egyik,hogy fond be a haját,és nézed,ahogy a másik tanul bringázni,az ad erőt.Amikor a kis hegyes seggét odadugja hajnalban,úgy szuszog melletted,vagy mikor azt kiabálja a szuri láttán,hogy ments meg,mikor látod,hogy mennyire örül egy kiflinek is uzsira,amiért nem kell megenni a kolbászoskenyeret...Nekem valamelyik este a fiam elővette a "fésűskészletemet"-mert ő így hívja,és az összes hajbizgentyűt a fejemre aggatta,majd megengedtem neki,hogy kifesse az arcomat.Mindent rákent,megengedtem,te láttad volna milyen boldog volt...Vagy amiért nem a saját ágyában aludt,és még éjfélkor is tévéztünk,és ragyogott az arca,hogy neki sem kell aludnia,és bulizhatunk...Magammal vittem külföldre mikor egyéves volt,az iskolai nyaralésra szintén,és 3 évesen Korfun éjjel 2-ig táncoltunk a karaoke bárban.Mi koktéloztunk,és reklamált,hogy neki is kell egy olyan csillagszórós innivaló,hát rendelt magának egy teát...Velencén éjjel 1-ig dodzsemeztünk a parton,másnap délig aludtunk...És hallgat rám,iszonyú okos,és vagány,és elsőként vígasztal,ápol,aggódik értem,fürdeti a hugát,eteti,takarítja a mosógép eleljét ahogy a nagyitól látja,telefonálás közben elvonul és fel-alá járkál ahogy én szoktam,és ha apa póló nélkül van otthon az ördögös gatyájában,akkor neki is azt kell...És őrült vagány,a haját sárkányosan kell bezselézni gyerekzyelével,a kávémat ő főzi a konyhaszekrényen ülve.Kezet nyújt ha bemutatkozik,kéri a felvágottat az abc-ben,körülnéz az utcán és megdorgál ha én elfelejtem...Szóval minden megvan benne egy értelmes,vagány kölökhöz,a hugija meg ugyanilyen lesz,csak csajsziban.Hát ezért érdemes élni...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia Kitti!

Mindent értek,és megértelek..de tudod, irtam privát..

Csilla

Kép

Kép

Kép
 


nem tudom meg nezed-e a topicot, de ha nevere akarja venni, ha nem, az O gyereke, es igy vannak kotelezettsegei, hogy felneveleje, megha nem is tervezte
szoval szerintem erdemes jogi uton ervenyesiteni ami jar a agyereknek, persze nem most, de ha mar megvan a baba, es egyenesbe jottetek

en nem is ismerem az apamat, de orulok, hogy anno kialtunk magunkert
ez 2 ember felelosege

Kép
 


Szia Csilla
Nem tudom szoktal e meg erre jarni? Sajnos nem volt netem koltozkodtem elobb jott a torpe stb ezert kisse hanyagoltam a forumozast.
Remelem Te vagy Ti jol vagytok.

Reka


Kép
 
 


Szia Réka!

persze még vagyok, helyzet változatlan. Még a babám a pocakomban van, nagyon jól érzi ott magát, de már szeretném ha megszületne. Kicsit aggódtam h már nem hallok rólad, de most örülök h irtál.

Remélem jól vagytok, mesélj, h mi történt azóta veletek, veled, stb. irj privát is (csillagabor@freemail.hu)

puszi,csilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia Réka!


Remélem most megkapod amit irtam, mert az előbb elszállt..

Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla

Koszonom szepen kerdesed mi nagyon jol vagyunk, kep a profilomban torperol meg a paromrol.
Velem annyi tortent hogy nyaron vagy osszel meg nem tudjuk mikor lesz a az eskuvonk, nagyon jol megvagyunk es barkinek meselem nem hiszi el, hogy 6 honaposan jottunk ossze.
Apuka "leves" nem is tudom mi van vele ill annyit hogy ugy tekint a dologra mintha nem is szuletett volna meg. A sajat nevemre anyakonyveztettem a babocat es apasagit sem inditottam de azert mert megtehetem es a szuleim, parom segit. Ha egyedul lennek beperelnem mert ez a 34 amit kapok szinte semmire sem eleg.....Cuccokkal, hogy allsz megvan minden a kicsinek?
Merre lax Bp?
Reka


Kép
 
 


Szia Réka!

Nem Budapesten lakom, hanem vidéken, de azt most ide nem irnám le, max. privátban. Gratulálok, örülök h sikerült párra lelned, tudod én is próbálkozom, de idáig csak addig jutottam h kétszer találkoztam valakivel, akivel kölcsönös szimpátia alakult ki, bármi lehetne, csak nem lakik közel, és tulságosan elfoglalt. Mi is akkor találkoztunk először mikor a 6. hónapban voltam, és még igy is szimpatikusnak és csinosnak talált. Reménykedem hátha nekem is sikerül. Sajnos nekem muszáj elinditani az apaságit, mivel a volt férjem nevére fogják most anyakönyvezni a fiamat, utána az enyémre mert az apa nem vállalja, de én kötelezni akarom gyerektartás fizetésére, mert nem várhatom el a szüleimtől h egész életembe ők segitsenek eltartani, felnevelni a fiamat, meg a lányomat.

Még egyszer gratula nektek!! Sok boldogságot!! Majd ird meg mikor lesz az esküvő és küldj képet, kiváncsi vagyok! Privát mesélsz h ismerkedtetek meg, stb..

Vannak ruhák, megvettem mindent amire szüksége lehet, mert sajnos a lányomról semmi sem maradt meg a rózsaszin ruhákon kivül, és ez nem kevésben van eddig! mondanom sem kell, h apuka semmibe nem segitett...

irj, puszi,CSilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia CsillaKép

Koszoom szepen a jokivansagaid. Az eskuvo majd olyan szept korul penz fuggo meg meg par dolog..
Te hogy vagy, hogy birod ezt az allati meleget?


Kép
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Szia

Azóta megszületett a fiam, a mávos fórumba meg is irtam, sajnos most nincs több időm olvasd el ha ráérsz.
puszi,Csilla

legközelebb többet irok.

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla!Együtt érzek veled!Az én történetem majdnem hasonló!Mi egy munka révén találkoztunk szerelem volt első látásra mindkettőnk részéről!Igaz nagyon ritkán találkoztunk az eljén mert ő házasságban élt de nem felhőtlenül! Aztán egyre többet kerestük egymás társaságát!Nagyon jó volt vele!Amikor szerelmünk kiteljesedett egy nyaralás után teherbe estem!Leültünk megbeszélni a dolgokat és megegyeztünk hogy nem tarthatjuk meg a babát!Az ő házassága miatt nem vállalhatot fel!Elkezdtem a hivatalos utat végig járni!Aztán elmentem az orvoshoz megbeszélni a részleteket,megvízsgált!Kiderült hogy van egy nőgyógyászati problémám! Elgondolkoztatott! Úgy döntöttem hogy megtartom a babát!Persze ő nem örült ennek! December végén beszéltünk utóljára!Én nem hívom mert megfennyegetett!29 évesen várom a baba megszületését(35.hétben járunk)amit nem bántam meg sőt kivirultam!! Kislányt várok ha megérkezik természetesen küldök a papájának egy sms-t! Mindig úgy képzeltem el a családom hogy papa-mama-gyerekek de ez most nem sikerült!Hidd el megtaláljuk majd azt a partnert aki így is elfogad minket! És a világon nem mi leszünk az utolsók akik így járnak! Vigyázz magatokra! Várom a leveled! Szia Bea
 


Bea!
Olvasd el föntebb az első levelemet,amit Csillának írtam!!!Nálunk is egy munkahelyen kezdődött,és fenyegetés lett belőle.24 évesen szültem meg életem egyik értelmét,a kisfiamat.Azért az egyiket,mert azóta már van egy másik is,egy kislány,aki 1éves.Boldog családban élek,és nem érdekel az a szemét,aki akkor úgy bánt velünk.Örülök,hogy megszülethetett a fiam,mert mindennél jobban akartam.Voltak nehéz évek,csalódások még utána is,de most 30 évesen boldog vagyok,2 hete volt az esküvőnk a párommal,aki imád minket,így élünk boldogan négyen.Nem szabad nekünk leírni magunkat,és ne hagyjuk,hogy mások ezt tegyék velünk!!!Írj még,hogy mi van veled!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


..

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia Kitti! Nagyon örültem amikor írtál nekem!Elolvastam a csillának írt leveled!Tanulságos volt! Jelenleg a 35-36.hétben vagyok és már nagyon várom a szülést! Aztán lehet hogy félni fogok! A Szent János kórházban fogok szülni egy nagyon kedves barátom az orvosom! A jogi dolgokkal tisztában vagyok jelenleg még jogászként dolgozom! Örölök a boldogságotoknak és remélem még írsz nekem!Szia Bea
 


Szia Bea!Majd várom a beszámolót,nekem azóta sincs orvosom,mert a szülésnél csalódnom kellett.Hogy hívják a dokidat?
Nekem a hugom volt bent a szülésnél,mert ő akkor még szülésznőnek készült,aztán mégsem lett az.De nekem nagyon sokat segített,nagyon számított,hogy bent volt.Hiába utáltam meg a kisfiam apját,azért az érzés mégis rossz volt,mikor az apukák sorban jöttek látogatni,hozzám meg nem..És az az érzés is rossz,hogy van valaki,aki teljesen lemond erről a tündéri kis emberkéről.Egy anyának hihetetlenül szívszorító érzés,hogy az életében olyan fontos szerepet tölt be a kisfia,és a saját apja még emberszámba sem veszi.Nem azért,mert hiányzik,mert egyáltalán nem,és nagyon jó így,hogy nem jött egyáltalán,mert így egy szép kis kerek családban élünk négyen.De belül az rossz,hogy létezik olyan ember,aki nem szereti ezt az áldott jó gyereket.De így jó,mert ha szeretné,akkor jönne,és akkor sajnos csak felkavarná,pedig nagyon kiegyensúlyozott.Pont ezért csináltuk meg a házasságot is,most jöhet az örökbefogadási hercehurca.Gondolom neked ezt nem ecsetelnem.Jó,hogy tisztában vagy a lehetőségeiddel,mert mikor én odaálltam ismeretek és ügyvéd nélkül a bíróságon,egy utolsó szemétnem voltam beállítva,aki a havi 10ezer(!!!!)Forintra megy.Ez önmagában is nevetséges,nemhogy úgy gondolják,ezért még gyereket is szül valaki...Sokszorosa ennek egy kisgyermek ápolása,nevelése,gondozása.De a hozzáálásukból látszott is,hogy erről fogalmuk sincs,az apuka pedig idősebb volt nálam-bár ez nem korfüggő-és az ügyvéd pedig nőből volt-mindenféle anyai érzések nélkül.Dehát ez volt a dolga,engem megalázni,és kihasználni,hogy egyszál magamban álltam oda.Méghogy nem védi senki az apukák jogait...olyan nőellenes bírónőt kifogni,mint amilyen az enyém volt.....

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia Kitti! Bocs hogy ilyen későn válaszolok de nem vagyok valami jól! A dokim magasnak találta a vérnyomásom így pihengetnem kell!Gyógyszert is szedem! Megdagadta lábam a kezem a melegtől! Csak ennyi de gondolhatod milyen rossz egy állandóan pörgös lánynak az ágyat nyomni! Amúgy a Jánosban fogok szülni a dokim dr.Szuromi András nagyon kedves és segitőkész!Már kezdek izgulni!Eddig úgy néz ki hogy egyedül leszek bent a szülőszobán! Aztán én is elkezdem perre vinni a papával a dolgokat! Leszedem róla még a vizes nadrágot is! Ti jól vagytok? A pici? Mentek valahová nyaralni? Szia Bea! Írj ha van egy kis időd!!
 


Szia Bea!
Mi nem emgyünk nyaralni,nekünk csak az esküvő után járt az a 2 napos kiruccanás.Most nincs rá pénz,mert belevágtunk egy lakásba,meg a kocsi is részletre van.Az apukával mi is úgy voltunk,hogy fizessen csak a szemét,ha egyszer már így viselkedett.Most kezdjük az örökbefogadást,beletelik majd az is egy kis időbe...Nekem is dagadtak a lábaim,ujjaim.Reggelre olyan voltam,mint egy felfújt guminő,még be sem tudtam hajlítani az ujjaimat sem,a 2 számmal nagyobb papucsokba sem fért bele a lábam.Alig vártam,hogy szüljek,erre csak a 42.héten indították meg.Utána kellett még kb.1-2 hét,mire lement a víz rólam.Domiban volt egy kullancs,kb.2-3hete,kiszedtük,de még reszketeg,mert hetekkel utána is lehet baj belőle.Õ jól fogja tölteni a nyarat,mert 6 napig lesz Velencén egy ovis táborban,nem akartam elengedni,de többen voltak már a csoportból,és fűztek,hogy állandóan visszajárnak,olyan jó.Aztán 1 hét focitábor,de onnan mindennap hazahozom,aztán gondolkodom úszótáboron is,onnan is hazajön mindennap majd.Mert a pici alszik délelőtt is,ő meg szegény ezért elgyen csöndben addig,meg nem olyan könnyű neki a picihez igazodni,és 2 hónapig zárva az ovi,megbolondul itthon,olyan örökmozgó.A játszótereket meg folyamatosan megszüntetik nálunk,nincs hol játszani.A dokidat nem ismerem.Van egy ismerősünk ott,de akkor nem ő az.Nekem a MÁV-ból HSZ volt a dokim,biztos hallottál róla hideget-melegt,ezért is nem volt könnyű a szülés,ugyanis egyszer csak nem volt kinél szülni.De ez már egy másik téma.Jelentkezz még szülés előtt!!!Csilla 2 dúlát hívott be szülésre,és nagyon sokat segített neki,szerintem próbáld meg te is!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia Bea!
Mi nem emgyünk nyaralni,nekünk csak az esküvő után járt az a 2 napos kiruccanás.Most nincs rá pénz,mert belevágtunk egy lakásba,meg a kocsi is részletre van.Az apukával mi is úgy voltunk,hogy fizessen csak a szemét,ha egyszer már így viselkedett.Most kezdjük az örökbefogadást,beletelik majd az is egy kis időbe...Nekem is dagadtak a lábaim,ujjaim.Reggelre olyan voltam,mint egy felfújt guminő,még be sem tudtam hajlítani az ujjaimat sem,a 2 számmal nagyobb papucsokba sem fért bele a lábam.Alig vártam,hogy szüljek,erre csak a 42.héten indították meg.Utána kellett még kb.1-2 hét,mire lement a víz rólam.Domiban volt egy kullancs,kb.2-3hete,kiszedtük,de még reszketeg,mert hetekkel utána is lehet baj belőle.Õ jól fogja tölteni a nyarat,mert 6 napig lesz Velencén egy ovis táborban,nem akartam elengedni,de többen voltak már a csoportból,és fűztek,hogy állandóan visszajárnak,olyan jó.Aztán 1 hét focitábor,de onnan mindennap hazahozom,aztán gondolkodom úszótáboron is,onnan is hazajön mindennap majd.Mert a pici alszik délelőtt is,ő meg szegény ezért elgyen csöndben addig,meg nem olyan könnyű neki a picihez igazodni,és 2 hónapig zárva az ovi,megbolondul itthon,olyan örökmozgó.A játszótereket meg folyamatosan megszüntetik nálunk,nincs hol játszani.A dokidat nem ismerem.Van egy ismerősünk ott,de akkor nem ő az.Nekem a MÁV-ból HSZ volt a dokim,biztos hallottál róla hideget-melegt,ezért is nem volt könnyű a szülés,ugyanis egyszer csak nem volt kinél szülni.De ez már egy másik téma.Jelentkezz még szülés előtt!!!Csilla 2 dúlát hívott be szülésre,és nagyon sokat segített neki,szerintem próbáld meg te is!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


szia bea

itt vagyok, bocsi h nem irtam de 4 hete szültem ,otthon nincs netem és időm kevés, viszont tudnék segiteni ezért kérlek a privátomba adj egy mobil elérhetőséget amig nem szülsz. okvetlen. nekem szerencsém volt nem egyedül szültem. a helyzetem változatlan, de nem bántam meg mert gyönyötű imádnivaló a fiam. az apja pdig le van ejtve nem is keres, én nem üzentem meg neki, csak anyum, és mégsem hivott fel, amugy ő is nős. sok mesélnivalóm lenne és esetleg tanácsom, ezért irj légyszi a csillagabor@freemail.hu-ra.

puszi csilla

Kép

Kép

Kép
 


köszi Kitti, épp ezt akartam javasolni neki, és főleg az én dúlámat, hiszen már ismerem. és irj nekem is a mailemre,mert hiányolom..Kép

Kép

Kép

Kép
 


szia réka

most nézem te gyáli vagy van ott ismerősőm ha van mailcimed megirom hátha ismered.

de mi van veletek, régen irtál.???!!
csilla

Kép

Kép

Kép
 


sziasztok!

orulok,hogy talaltam ezt a forumot,mar regota kerestem egy helyet,ahol hasonlo cipoben jaro kismamakkal lehet beszelgetni.
19 hetesek vagyunk,kisfiu - ugy tunik Kép

a tortenet talan szokvanyos:allitolag tonkrement hazassaga volt (van),masfel evig voltunk egyutt igy.elkoltozni elkoltozott,egyutt is laktunk egy darabig,de vegig ott volt a problema,hogy sose jott el igazan,masfel evig varta ket no a donteset.
Mindig ugy voltunk vele,hogy vedekeztunk,de ha a baba jonni akar,jojjon.Marcius fele mar nagyon sok bajt okozott koztunk ez a dontes nelkuli,bizonytalan, fel-nem-vallalos helyzet.Es akkor dontott ugy a baba,hogy jon.
O teljesen megijedt tole;egyik szerdan kozoltem,gyakorlatilag pentekig eltunt vagy ha jelentkezett,se mondott semmit.
A babarol en dontottem,hogy maradjon, o elfogadta;most mar persze,hogy jol latszik az ultrahangon,most mar tetszik neki,de igazan sose mondta,hogy igen,vallaljuk.

Azt nem irtam,hogy a nagy hir utan egy hettel mar haza is koltozott az elhagyott feleseghez,korbesancolva magat.Azota a kovetkezo van: el nem jon,de a viselkedese mindig azt sugallja,hogy velem lenne szivesen,nem ott.Tudom,hogy ez csaloka nem igazi szeretet,de kernem a velemenyeteket:
-ha elfogadom ezt a statuszt,akkor foglalkozik velunk,fizet,nevere veszi,idot tolt velunk,stb; amolyan szeretosdi dolgot szeretne,vagy minimalis felelosseggel jaro fel-nem-vallalt csaladot

-ha kiborulok ezen,amire eleg sok pelda volt,rogton iszonyuan a foldbe dongol,hogy mennyire az en hibam (ezek ellen nem tudok vedekezni,meg akkor se,ha nyilvanvaloan rohejes,amiket mond,hisz o lepett le) es termeszetesen akkor teljesen lelep,megfenyegetve egy lathatasi v milyen perrel,mivel szerinte en zarom el a gyereketol;meg hogy o meset akar neki olvasni

nem tudom,mi legyen;tudom,hogy nem szeret es megalazo az egesz
ha az elso eset lesz,akkor se lesz sose igazi apja a gyereknek,es felek,hogy vele is ugyanezt megteszi,mint velem (varod,hogy jon,aztan rad se tojik,mert fontosabb neki ott vmi)
de azt se tudom kezelni,hogy azzal vadol,hogy en kuldom v zarom el;mar az olyanokra is ezt mondja,hogy ha o nagy kegyesen szakit ram hetvegen idot,es akkor nem erek ra,mert ez termeszetesen csak az utolso pillanatban derul ki,mar ekkor azt mondja,hogy velem nem lehet; most altalaban ugy viselkedik,mintha egyutt lennenk vagy velem akarna lenni,de kimondani sose mondja

nem tudom,mit tegyek
koltozni fogok lassan,es ebben is akar segiteni,vhogy ugy,mintha a sajat hatorszagat akarna kiepiteni;ha nem engedem h beleszoljon,akkor vegig a te-zarsz-el szoveggel jon,ha engedem,akkor se mondja ki kerek perec,hogy bekoltozik velem (alberletben laktunk,azt felmondtuk,nincs mashova menni);kerek perec azt mondja ki,hogy nem jon el,ne varjam

nem tudom mit csinaljak,szerintetek?feltem a gyerkocot is,annyira abszurdnak tunik neha az egesz

a tortenethez hozzatartozik,hogy meg a baba elott en egyszer szakitottam vele,mert nem birtam azt,hogy nem dont (o ezt sose erezte igy vagy sose akarta erteni);aztan o megkerte kozben a kezemet es allandoan ott volt,igy a kozben kialakult masik kapcsolat tonkrement viszont a mellettem valo dontese sem volt komoly
es azota ezzel dobalozik,hogy akkor en ot mennyire kiboritottam,es hogy o mar azt egyszer atelte,amit most en,mert hogy en ot egyszer elhagytam (bar nem tudom,hogy elhette volna at a terhesen elhagytak erzest;azt elhette max at amit en folyamatosan megeltem mellette-feltekenyseg,felelem,bizonytalansag stb)

ugy erzem teljesen ket malomban orolunk

erre jon meg ra, hogy iszik,nem nagyon,de azert igen es emelle xanaxot szed
es anyagilag (egyetemista vagyok egy felallassal amire tgyas kb 25 gyed kb 40 lesz) is fuggnek tole

sejtem mit fogtok mondani,de nagyon kivancsi vagyok;irjatok!
nagyon sokat segit!
koszi

br Kép
 
 


meg egy dolog,bar mar igy is tok hosszu voltam,hogy azert keresek mindig arra lehetoseget,hogy ezt leirjam,mert a 19 het alatt rengeteg fajdalmat okozott ez a bizonytalansag es okoz most is

ez rengeteg sirassal,depresszioval jar,ami biztos,hogy nem tesz jot a babanak
szeretnek nem ennyire fuggni tole es nelkule is boldog kismama lenni,nem akarom,hogy a babanak baja legyen
gondolom ha ez a 19 het igy telt,sose lesz mas,es nagyon szeretnem ezt valahogy feldolgozni;ugyesen fuggetlenedni tole,hogy o ne vegye ezt eszre,ha ertitek mire gondolok;kenyertoresre nem akarom vinni a dolgot - vagy kene?

csak nem olyan reg tudtam egyaltalan a babaval kommunikalni - nem azert mert nem akarom,hanem mert allando bogessel es deprivel telik az ido

ehhez jon neha az az erzes,hogy sose voltam nadszal,de most,hogy no a hasam,kifejezetten rosszul erzem magam,es nagyon szeretnek tornazni meg fogyozni - szoval mindent csinalni,amit egy no egy tonkrement kapcsolat utan tesz,csak ezt most nem szabad
ez nagyon ritkan van ez az erzes,de van,es nagyon rossz - annyira erzekelteti a szeretetlenseget,ha egyutt vagyunk,hogy ez igy hat ki ram

irjatok vmi okosat Kép
koszi es orulok,hogy itt elmondhattam (annyira nehezen talaltam meg ezt a forumot)

udv
br. Kép
 
 


most olvastam meg doktorkittit marciusbol;azon hogy teszi at magat az ember lanya,hogy az o neven van a gyerkoc,meg az egesz lanyanya szegyenlos dolgon? a csaladom nagyjabol segit,de pl ezen a teren nem,azert is kellett elkezdeni a koltozest intezni,mert ha otthon vegig ezt hallgatod h ertektelen,hulye vagy,hogy naivan belementel valamibe,stb akkor az rosszul hat nagyon
23 vagyok,egzisztencialis es mindenfele bizonytalansaggal
otthon elfogadtak a dontesem,bar mindenki azt akarta, h elvetessem
anyagilag amennyire tud anyukam segit (nyugdijas;apu evekkel ezelott meghalt)
egyedul a tesom nem tudta elfogadni;o most 30,tavaly szult,8 honapos a kislanya
es nagyon bunko velem
lehet h csak igy jon ki az aggodas nem tudom
a kapcsolatom miatt vele rossz lett a viszonyom,de amiota van a baba,azota meg rosszabb;kismama ruhat sem tole kerek,gyakorlatilag keruljuk egymast

az meg kulon jo volr,hogy a legjobbnak velt baratnom a hir hallatara igert segitseget,aztan valahogy o is eltunt,nagy veszekedes kozepette - szinten azzal h ilyen-olyan vagyok
azota vele rendezodott a dolog,ami azert jo,meg probaltam alkalmat keresni,h errol beszelgessek

pszichologushoz nem akarok menni,lehet h kene

na asszem ennyi - asszem
sziasztok! Kép
 
 


Szia Brekuc!
Nem olyan könnyű ilyenkor tanácsokat adni,főleg,ha az ember még szerelmes.Én is az voltam,mikor terhesen elhagyott,de én szerencsére jobb helyzetben voltam,mert nem is akart jönni a gyerkőchöz.Ez azért tényleg nagyon idegőrlő,hogy veled sem akar lenni százasra,de el sem enged.Mert ha már nem tud teljes mellszélességgel odaállni és benneteket fölvállalni mindenestül őszintén,akkor legalább engedne el,új lehetőségeket adva nektek,hogy ti is megtalálhassátok a boldogságotokat.Sajnos van ilyen ismerősöm.Van egy pasas a családjával,és egy szerető,aki már nem szerető,de azért készen kell állnia,amolyan háttérország,ahogy te is írtad.És született egy pici.Hatalmas tartásdíj van,a pasi nagyon el van engedve anyagilag,új kéró.új kocsi,stb.A nőnek nem lehet senkije,és a gyerek mindenekelőtt a szent,úgy kezeli,mint a többi gyerekét,csak épp nem élnek együtt.Tehát a nőnek semmi gondja,de baromira boldogtalan.Nehéz ilyenkor.Én nem is tudom mit tennék,mert bizony nálunk is én voltam beállítva a rossznak,a bíróság is apapárti volt,mert a szerencsétlenkém 30évesen még nincs felkészülve erre,de joga az megvan minden,hogy jöhessen,akár összevissza is,a gyerek érdeke kit érdekel...Szemét egy dolog,az biztos,és bárki bármit tanácsol,az érzelmeidre fogsz hallgatni,mert nem tud az ember esze győzni ilyenkor.Az én akkori legjobb(nak hitt)barátnőm is ellenem fordult,ott álltam meghökkenve...Nekem sikerült őt meggyűlölnöm,szerencsére.És szerencsére minden szálat megszakítunk,mert lemond a fiáról,és a párom örökbe fogadhatja.De nálatok nem ilyen egyszerű a helyzet.Tudom,közhelynak hangzik,de mindenképp az idő fogja megoldani,mert ahogy telik az idő,úgy fog a szíved is valamerre húzni.Én azt lőném be magamnak,hogy vele végeztem,de a gyerek mivel az övé is,és szemétkedik,ezért láthassa,nem kell,hogy még téged hurcoljanak meg.de velem,kmint nővel,nem állhatna szóba,az tuti.Persze könnyű ezt mondani amíg az ember odavan,de ennyi év távlatából tényleg ez a helyes,amit akkor tettem.És én is képzeld olyan ideges voltem,hogy 10 kilót lefogytam közben,azért nem híztam olyan sokat a végéig.Ha nem lettem volan ideges és nem mennek le a kilók,labdaként gurultam volna be gondolom.De megpróbáltam a sok sírás meg ideg közben-után arra irányulni,beállítani magamban,hogy ez a kis emberke meg én vagyunk egymásnak,csak mi ketten.Azóta is különleges a kapcsolatom a fiammal.Rögtön érzem,ha baja van,rögtön érzi ő is,ha nekem nincs valami rendben.Más megoldást nem látok,csak várni.És sajnos ez a legszörnyűbb.A címemet megtalálod följebb,ha gondolod levelezhetünk,de szegény Csilla is mindig csak noszogat,mert bár 1 éve költöztünk be ide,de a két gyerek meg a tennivalók annyira leszívtak,azt sem tudom,melyik nap hova rohanjak.De amiben tudok,segítek.
Szia:Kitti Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


szia Kitti!

nagyon koszi a valaszt,epp most jottem haza a valtozatossag kedveert bogve
a lakashoz mindenfelet tervez es hat ugye jol jonne a ferfi a haznal mindenfele szerelesek miatt (is),csak ma pl miutan tenyleg osszeraktuk papiron h mi hogy legyen,tett egy olyan megjegyzest h naluk otthon a felesegevel ez hogy van
ettol en teljesen kiakadtam mert ez gyakorlatilag rendszeres nala es eszre se veszi;ennel csak az jobb,amikor arrol beszel h a gyerekei milyenek voltak kicsinek,mennyi mindent faragott nekik,amikor pontosan tudom,hogy ennek a babanak semmit nem fog csinalni ellenben elo fogja adni az en vagyok a szereto jofej apuci akit a gonosz anyuci nem enged a gyerekehez (2 felnott gyereke van)

anyagilag sajna nem ugy allnak a doogok h olyan hu de jo lenne,vele perelni se akarok

a mai kiborulasra annyi volt a reakcioja h patetikusan az asztalra hajitotta a papirt h tervezd meg magad
nem erti v nem akarja erteni mi is az amit csinal,csinalt
erzelmileg konnyebb lenne ha vallalna h szemet es elment es nem tolna a felelosseget ram azzal h en kuldom el;mas szempntbol biztos nehezebb lenne,de legalabb ez a fugges nem lenne
es en meg csak hagyjan bar ha ilyen jol vagyok hogy fogok igazi part talalni?

igyekszem varni de irto nehez mert o nem dont soha nem dont,o tulel,kivar,elvan mint a befott
marciusban hagyott el es azota megy a mezesmadzag es nem beszel ott se senki erdemben errol,termeszetesen mi nem letezunk,most mennek epp remekul nyaralni 2 hetre
es nem tudom hol a hatar amikor azt mondod valakinek h bocs de ennyi volt,raadasul ez a ketto nalunk osszefonodik - ha nemet mondok ra azzal h nem leszek a kivaro epekedo szereto,akkor jon az h oldd meg magad,kozvetlenul utana meg az en akartam de te vagy a szemet
legalabb ez az akartam ne lenne.menjen ha akar csak menne mar

szia,remelem idovel vmi jo dologgal is beszamolhatok Kép

megegyszer koszi

emil:szrekuc@freemail.hu
 
 


ja es en is tartok az egyedul szulestol;mit ajanlotok?tesom nem johet szoba
 
 


Szia Brekuc!
Csilla dúlával szült,és nagyon szép emlék maradt neki!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Sziasztok!

Szeretném ajánlani nektek a www.szuleteshete.hu portált. Megéri benézni, sok fontos és hasznos infó van az érdeklödöknek. Tanácsadók és cikkek, érdekességek várják a keresöt. Dúlakérdésben is találtok segítséget. A dúlák megtalálhatók a Dúlarovatban, és a Várandós Klubban is. Ez utóbbinak idemásolom a linkjét.
http://szuleteshete.hu/index.php?id=139

Szeretettel zsu
 


Sziasztok!

Koszi keresni fogok dulat,de meg varok egy kicsit,van ido Kép

brr
 
 


Szia Brekuc!

CSilla vagyok aki elinditotta ezt a fórumot, örülök h tetszik. Nagyon jó tényleg dúlával szülni nyugodtan keress egyet, megbízhatók, kedvesek, és nagyon türelmesek. Nem fogsz csalódni bennük. Sok mindent tudnék még irni neked, de tudom milyen helyzetben vagy, nálunk az apuka az elejétől elakarta h vetessem, majd később elfogadta a döntésem, ugy tűnt h vállalja is, majd meggondolta, most h már megszületett a fiam, nem is keresi, nem is érdekli semmilyen formában. Viszont én nem hagyom ennyiben a dolgot. ÉN csak a saját tapasztalatomból kiindulva azt tudnám tanácsolni ne hagyd magad, ne maradj a "szeretője" annál értékesebb vagy, és ha kell akár évekig de csak a picinek szenteld magad, hidd el több örömöd lesz benne mint egy férfiban, aki még csalódást is okozott. ÉN csak a két gyerekemnek élek, és egyenlőre ott tartok h nem keresek társat, csalódtam bennük nagyon.

Most mennem kell a picimhez, de irok még a héten, remélem tudsz válaszolni nekem.

puszi,cSilla

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla!

Koszi hogy irtal,nagyon orulok neki. Most is eleg nyomi itt - az apuka epp nyaral a felnott gyerekeivel es a felesegevel, es nem ertem,hogy tud minket igy lerendezni,de most ezen megprobalok nem sirankozni.
Te ket gyerkoccel vagy egyedul? Az hogy s mint?
En nagyon bepanikoltam most - en teljesen egyedul leszek,nem tudom, hogy fogok tudni pl a gyerek papirjai meg tgyas/gyed utan rohangalni,es mellesleg le is kene diplomazni.
Varom a babat es a te soraidbol is nyugalom aradt, fuggetlenul attol, hogy a te helyzeted se rozsas.Es ugy tunik ebbol is,meg persze ezt mar erzi az ember,hogy a baba nagyon nagy boldogsagot hoz (meg valahol fajdalmat)- es tudod az a baj,hogy sajnalom az apukajat,hogy ezt a csodat eldobja magatol.Meg persze az is szar, hogy nem azert vagyunk kulon,mert nem birjuk egymast,hanem mert az kenyelmesebb neki,es engem valszeg nem szeret elegge.

Azt irtad,hogy nem hagyod annyiban a dolgot - bepereled a papat vagy mit fogsz csinalni? Kinek a neven van most a pici?Engem mar most halalra aggaszt minden Kép

Egyebkent igazad van - azt hiszem, te irtad feljebb valahol,hogy nem ir ide tul sok ember.Szerinted ennyire kevesen vagyunk vagy nem keresik a lehetoseget mas egyedul levo kismamak, hogy beszeljenek, vagy mindenki megvarja a 20. hetet? Kép (te is 23 hetesen inditottad;mi most vagyunk 20 hetesek)

megegyszer koszi, hogy irtal;tok jo - tenyleg sokat segit!!!

puszi neked is,a picinek is!
Br.
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron