Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Elin!
Mennyi mozzanat van nálad,ami nálunk kísértetiesen ugyanígy zajlott....ijesztő,mintha az én történetemet írtad volna le...
A bíróság a tuti,mert csak az ér igazán valamit,ha azt szeretnéd.A meghatározott összeg nem ér semmit,főleg pár év múlva,és ha nem fizeti,nem kötelezheted,csak ha bíróságra viszed.Ha viszont ott kezded,akkor nem fizetés esetén akár leülheti a büntijét,és állam meg fizeti helyette addig,hogy a gyermek ne maradjon támogatás nélkül(támogatás?Az az ő kis pénze).Szóval ha nem fizet,és azt előtte bíróság tette számára kötelezővé,már nem bírósághoz kell panasszal élned,hanem egyből rendőrség,és elővezettethetik,stb.Nem sokan vállalják fel,inkább fizetnek...Ha ezt választod,figyelj nagyon egy szóra,amire én rácsesztem rendesen ügyvéd híján:nekem rendszeres jövedelemből állapították meg a tartásdíjat,ami nem vonatkozik sajna a jutalmakra,ilyesmikre.ragaszkodj a mindenkori adóköteles jövedelméhez,és akkor mindenből kapsz!!!!!!
Én is azt tanácsolom,ne ragaszkodj a nevéhez!!Nem tudhatod mit hoz az élet,milyen lesz az az ember,nem biztos,hogy jó ötlet a neve.És ha később le akarnád íratni a nevéről,a beleegyezése nélkül meg sem teheted.Nálunk az én nevemen van,és a párpm nevét venné föl a fiam,de az a szarházi nem adta a beleegyezését,pedig nem is az ő nevén van,hanem az enyémen.Zsarolt minket,feltételeket szabott,hogy belemenjen...Ha meg megvan az apasági,akkor már nincs visszaút,egy bíróság sincs,aki azt semmissé teszi.Meg akartuk mi is csinálni,hogy tűnjön el az életünkből,mert megbántam,hogy belementem az apaságiba,és ő is le akart mondani a jogairól.De a bíróság nem engedte,mert a gyermek jogait sértette volna.Most engedik,hogy az én párom több havi vizsgálgatás után örökbefogadja a fiamat.
Lányok!!!!Ma jöttünk a gyámügytől,és szerdán véglegesen aláírja apuka is,és onnantól a fiam a párom nevét viseli,a születési anyakönyvi kivonaton a párom lesz az apa,és minden jog őt illeti,szarházi meg sosem visszkozhat már,akárhogy megbánná évek múlva,a bíróság elhajtja,rendőrséggel elvitethetem zaklatásért,ha jönne,tehát kilépett az életünkből...csak én fogom őrizni a múlt titkaitKépÉs mégegy,amit nem tudtam,de benne van a papírban,mivel ez nyílt örökbefogadás,ezért a gyermek öröklési joga megvan őfelé,és annak családja felé,az nem vész el.De tudjátok,simán leírat mindent a nevéről,gondolom már meg is tette,de legyen vele boldogabb,költse márkás cuccokra,nem kell egy büdös fillér sem tőle.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


kriszti(doktorkitti),

irok majd privit, csak légy türelemmel, és sajnálom h ennyi akadályon kell keresztül mennetek!

kriszti9!
ha tudsz örülnék ha felhivnál, függőben maradt a beszélgetésünk.

Vaktyuk!

lehet h engem is érdekelne az ügyvéd, persze nekem először tul kell esnem az első tárgyaláson és utána..légyszi ird meg nekem is ha megtaláltad a papirokat jó?

KépKép

Elin! És mindenki!

Ezeket a pillanatok mindent megérnek és elfeledtetnek..nincs igazam?

Kép

Kép

Kép
 


Hú, köszi a sok hozzászólást és tanácsot! Pont ma délben olvastam be neki, mert érdeklődött telefonon a drága, hogy voltam-e gyámügyön, kértem-e új időpontot? Na, kiborult a bili, eddig kisasszony voltam, most minden kibukott belőlem. Azt mondja: Kész tények elé állítottam >>> na és hol volt, míg erre a döntésre jutottam? Úgyhogy csatabárd kiásva. Hétfőn muszáj lesz elmenni valami jogi tanácsadásra.
Réka: milyen zaklató leveleket kapsz a gyámügytől? Hogy nevezd meg az apát? Én azért akartam az apaságit, hogy legalább ennyiben vegye ki a részét.
Ja, "az ő f..ka mellett sem állt rendőr" >>> nekem meg egy üveg bort hozott, nemhogy gumit vett volna az árán!
Kriszta: már arra is gondoltam, hogy apci azért akar most keménykedni, merthogy felvilágosított a nő, hogy az önkéntes utalgatás be szokott fuccsolni, ezzel keresztülhúzva a számítását. Tisztában van vele, hogy ezután a bíróság %-ot fog vonatni. És ő is azért vonakodott ettől, mert ha a házat el akarják adni az öccsével, akkor nem kap a levonás miatt annyi hitelt, amennyi 1 új lakás vásárlásához kéne. Mondta ezt egyszer, aztán meg azt, hogy ne beszéljenek mindenfélét róla. Tehát neki azt sem szabad elhinni, amit kérdez.
A láthatást már mondták, hogy lehet kérni, hogy ne legyen? Van ilyen? Nekem ezt mondták, hogy erre is nagyon figyeljek oda. De nem nagyon hiszem, hogy akár egyszer is el akarná vinni. Most, per pillanat szerintem gyűlöli ezt a kis ártatlant.
Nagyon gondolkodom, hogy mégis csak belemegyek abba, hogy ne az ő nevén legyen a baba, viszont ezzel nem úszom meg az esetleges zaklatást éppúgy, mintha az ő nevén lenne. Tehét káosz!!!
Danusia: valamennyi segítségem lesz, de túl sokra nem számíthatok. Anyám öreg is, beteg is, még hozzá is rohangálni kell. Apám is 79, beteg is, vele lakom 1 lakásban, utána meg rengeteget kell takarítanom, ha meg lesz Babirka meg még többet. Bátyám Pesten él. Az unokanővérem jön el szülés után, de hát max. 1 hét, amire számíthatok tőle. Túl sok segítséget nem is merek remélni, mert már most is sok keserves csalódásban volt részem barátnőnek hitt ember részéről. Nem bízok meg senkiben, nem is csalódhatok senkiben.
Azt tudom, hogy majd igyekszik kibújni a fizetés alól, de ő is tisztában van vele, hogy ha valami a tulajdonában van, ráterhelhetik. Amiről én tudok, az egy kocsi és egy ház.
Miért, mennyivel lenne jobb, ha a te neveden lenne a lányod? Azért, mert olyan az apja, amilyen? A sok hercehurcát azzal sem lehet kikerülni. Aljas férgek ezek, csak tudnám, hogy találnak ki olyan sok disznóságot?
Csilla: szinte érzem azt a rettentő sok keserűséget, ami a hsz.-ból árad! Már előre látom, hogy milyen férfigyűlölő perszónát nevelgetek majd. Ennek mondjuk nem örülök.

Nóri és az ovis...
Kép
 
 

 
 

Szia Elin!
Nem vagyunk ám mi férfigyűlölőek...Képlegalábbis szerintem nem...Csupán azt gyűlöljük,aki ilyen helyzetbe hozott minket(ha viszont abból a szemszögből nézem,hogy van nekem ez a kis csoda,még hálás is vagyok neki...),meg a hozzájuk hasonló szemeteket...Mert bevallom,nekem van sok olyan ismerősöm,ahol nem az apa hagyta ott a családját,és nagyon szenved,minél több időt tölt a gyermekével,amennyit csak tud.Van olyan,aki él a családjával,mellette mástól született egy kisfia,és ugyanúgy kezeli,mint a többit.Hatalmas tartásdíjat ad,önként,bíróságon nem is voltak,és azon felül,ha bármiben hiányt szenvednek,csak szólniuk kell.Vett nekik kocsit,hogy a kisfiát a csaj könnyebben hordja bárhová,és segít a lakásban is,hogy normális helyen élhessenek.A gyereknek a legjobb sulit választja,képzi,minden közös családi eseményen ott van,édestestvérekként szeretik egymást a gyerekek.A kisfiú kb.10éves,és ez azóta így megy,mióta kiderült a terhesség.Ez mondjuk elég szélsőséges,mert itt nagyon jó anyagi körülmények vannak a pasinál,de ebből is látszik,hogy ő is leszarhatná őket nyugodtan,mert az én exem is inkább 15ezerért vesz inget magának,meg új kocsija lett,de a fiától levonatna a gyaraktartásból...Ez belülről jön,anyagilag függetlenül,csakis jellem kérdése.Van olyan ismerősöm is,akinek van két gyereke,felesége,jól állnak anyagilag nagyon,semmi gondjuk nem lenne,az asszonynak dolgoznia sem kell.Mégis,apuka nem bír a farkával...De a családját nem engdi bántani,az számára szent(ezt leszámítva),és sosem hagyná el őket.Úgy csinálja,hogy a családja ne szenvedjen semmiben.Hát,ha a felesége helyében lennék,nem bírnám(szegény szenved is eleget...),de az a pasi,hihetetlen,tényleg közben meg rajong a családjáért...Szóval annyi pasi van hasonló helyzetben,mégis fölválallják a gyermeküket,támogatják,és kultúrált hangnemben,emberien kezelik,segítenek,nem bántanak.Jellem kérdése,ki képes erre,ki megfutamodik,és keresi a mentségeket.Láthatást nem fognak megvonni tőle,hiába kérnéd.Én úgy mentem a bíróságra,hogy apuka le se szart minket,velem közölte,nem is akar jönni,de a bíróság előtt adta az ártatlant,aki csak bizonytalan még(egyem azt a romlott lelkét...),ügyvédnéni(nő!!!!!)jól kioktatta ellenem,nekem meg karomon a gyermekemmel,ügyvéd nélkül kellett védekeznem.A lényeg,hogy még a barátnőmnél,ahol börtönben volt az apa,ott is megkapta a láthatást,mára már minden 2.hétvégén ott a keresztfiam nála....Iszonyatos,de nem lehet mit tenni,mert apuka állítólag nem veszélyes a gyermekre...A névválasztásban engem az hajtott,hogy a lényegen ugyan gyakorlatilag nem változtat,de aki így viselkedik a vérével,és azzal,aki őt kihordja,félti,óvja,gondozza,az nem érdemes ember arra,hogy egy gyermek a nevét viselje.Az én fiam legyen büszke a nevére,és az az anyja neve legyen,én annak idején így gondoltam.Meg tudtam,lesz majd egy párom,ki tudja addigra hogy adom elő a dolgokat a fiamnak,hogy mit hoz a sors,és engem hívnak így, a fiamat úgy, a páromat meg amúgy...Egyszerűbb is így,szerintem,és méltóbb,büszkébb,bensőségesebb,mert egy idő után úgyis azt fogod érezni,csak Ti vagytok egymásnak,nagyon szoros kapocsban.
Csilla,várom!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


sziasztok

Csalódott vagyok, hogy az egyedül álló anyukák száma növekszik. Bár ismerve a mai pasikat, lehet, hogy nem kéne csodálkozzak.
Elin: ne sajnáld, hogy így döntöttél, viszont én is csak azt tudom mondani, hogy jól gondold meg, kinek a nevére iratod a picit. Gondolj bele, ha majd egyszer egy útlevelet akarnál csináltatni a babának, vagy bármit, mindenért kuncsorogni kell "apukának", és ők akkor tesz keresztben, amikor csak akar. Teljesen ki lesztek szolgáltatva annak a szemétnek. Én is sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, de még meg sem említem neki, hogy apasági nyilatkozat kéne. Bár nekem annyir "szerencsém" van a helyzetben, hogy nem tartok vele semmilyen kapcsolatot, illetve ő abszolút nem keres. (én 21 hetes vagyok). De az elején volt nálunk is nagy herce-hurca. Igaz szinte csak telefonon, mert amikor kiderült, hogy baba lesz, akkor ő szépen nem jött többé. És még az anyja is megfenyegetett. Úgyhogy most én is szaporítom itt a létszámot, és csak a szüleimre meg egy-két jóbarátra számíthatok.
Biztosan nagyon nehéz helyzet, amikor megszorul az ember, és csak azért iratja a babát az apuka nevére, hgoy ilyen esetben is legyen támasz, de szerintem ezért nem kellene egy életre kiszolgáltatni magunkat az ilyen szarházi mocsok emberek kénye-kedvének. De ez csak az én véleményem. És persze itt mindenkié lényeges, mert szinte mindenki olyan dolgokon ment át, hogy érdemes meghallgatni a véleményüket, és a jótanácsokat. Remélem sikerül a lehető legjobban döntened.

Csilla: igen, nekem is feltűnt, majd sort kerítünk a folytatásra, csak az a helyzet, hogy én közben elvarázsoltam a számodat is. Ja, és nagyon édik a fotók Kép

Kriszti (Doktorkitti): gratula, hogy végre sikerül rendeznetek a dolgot az "apukával". Az ilyen dolgok miatt gondolkodom erőssen, hogy egyáltalán az anyakönyvi kivonatba beírassam-e az "apuka" nevét. Tényleg sokat segít, hogy itt meg lehet osztani a jó és persze a rossz tapasztalatokat. Legalább egymáson lehet segíteni, hamár az nem áll mellettünk, akinek igazán kéne.
Viszont egy kis egyéb segítséget kérnék tőletek, ha valaki ért egy kicsit a gyógynövényes dolgokhoz. Szóval az történt, hogy a vérleletem kissé gyalázatos lett, mert gyerekkorom óta elég alacsony a vasam, de most hogy itt a babus a pocakomban, most még kevesebb, és nem szeretném, ha a babó látná kárát. Szóval a dokibácsi aranyosan felhomályosított, receptet írt, hogy mit szedjek, plusz pezsgőtabletta, kaják, stb. Aztán még mondtak olyan ismerősök, hogy a csalántea is nagyon jó erre a bajra. Csakhogy vannak bizonyos gyógynövények, amiket terhesség alatt nem ajánlatos fogyasztani, mert bajt is csinálhatnak. Szóval, hogy a regény után a lényegre térjek, tudja-e valaki, hogy a csalánt lehet-e iszogatni terhesség alatt, hogy rendbe jöjjön a vasam?
Előre is megköszönöm a választ.
sziasztok

Bencus és Kriszta
 


Helló
Kcsilla27!
Nemértek félre semmit, örülök , hogy megértöen fogadtatok!Megértem az érzéseidet,mert van az úgy ,hogy felélednek régen élt érzelmek valaki iránt akit újra meglátunk.Plussz még hozzá az izgalom, hogy mi lessz a végkifejlete a ciklusnak amiben benne vagy...
Egyszer azt tanácsolta nekem egy horoszkópkészítő csaj, hogy engedjem meg magamnak az érzést, amit pillanatnyilag átélek, de ne ragaszkodjak hozzá és engedjem tovább őket.Közben figyeljem meg mi tőrténik a testemben, mármint fájdalom ,erős szívdobogás, ilyesmi....
Nekem bevált, és azóta is igyekszem gyakorolni ezt a lelki tréninget.De mostanában nálam csak utólag jönnek a "tünetek".Ezen viszont már könnyebb segíteni, és még egy előnye is van, kevesebben látják!
Elin!
Szúrkolok neked !jó éjt Kriszta
Krisztib71
 


sziasztok!!!

Elin
nagyon-nagyon-nagyon jol dontottel, hogy megtartottad a babat!!!!!!!!!!!! Kép ha innen tud vki segiteni, szerintem barmelyikunk nagyon szivesen, en is kaptam Csillatol ruhat meg mashonnan is, amitmar tudok, azt szivesen odaadok.
a tartasdijjal kapcs meg szerintem nem ugy van h ha eleve nem fizet akkor csak 6 honap van beadni aztan mar nem lehet;en ezt direkt kerdeztem ugyvedtol o azt mondta h barmikor beadhato de csak felevre visszamenoen kaphato meg miutan megiteltek;ezt mindenkepp kerdezd meg ha van ugyveded;en szinten Csillatol kaptam egy ugyved szamat, o nagyon kedvesen elmondott sokmindent bar teny h nem az a kiskapuzos fajta igy ranezesre;megadjam a szamat?

ja es az a 10000 az nagyon keves;a mindenkori jovedelem (nem fizetes!!!ebben premium kulon juttatas stb minden benne van)15-25 %-a de mindenkepp van egy minimum osszeg is (ill ha milliokat keres akkor term nem kapod annak a 15-25%-at;akkor a gyerkoc igenye szerint dontenek)


magunkrol csak annyit, hogy voltam pszichoizenel es sokmindenben segitett, de persze egy alkalom nem alkalom

majd ha vegere ertunk a foglalkozasoknak akkor jobban tudok meselni;egyelore annyit sikerult kihamozni h meg mindig nagyon szeretem azt a felorultet Kép es hogy a hiba bizony az en keszulekemben is ott van/volt

szoval fordult egy kicsit a vilag velem;az biztos h nagyon jo terapeutahoz menni mert tud segiteni feldolgozni mindazt ami velunk tortent es ez nagyon fontos a kicsi szempontjabol;nekem is mar reg mennem kellett volna ilyen helyre, de sose keso,sokkal nyitottabb lettem meg nyugodtabb is;az t hogy mi hogyan lesz nem tudom megmondani;mindenesetre mult honapban es ebben a honapban is korrektul utalt nekunk penzt es nagyon sok idot vagyunk egyutt es sokat foglalkozik a kicsivel - csak nekem kell megnyugodni feleje mert en bizony azert kutyaul ereztem/erzem magam egyedul - de annyi azert kiderult a terapeutanal h azert abban h a dolgok szarok legyenek nekem is szerepem volt rendesen

Kriszta
az indexen van egy szuleszet-nogyogyaszat forum mr spock doki valaszol es vannak segitoi;az egyikuk (Felicitasznak hivjak) gyogynovenyes;ott kerdezd meg mert az a valasz a tuti (alt nem javasoljak a gyogyizeket terh alatt de lehet h a csalan artalmatlan) irj oda, csak ne a beszelgetosbe(2 ilyen topik van;index forum - velvet - szul-nogyogyaszat)

rohanok el
sziasztok!!!
 
 


Kriszta9: hát igen, ezen gondolkodtam én is, hogyha megvan az apasági, akármi is a gyerek vezetékneve, apci keresztbetehet. Ha nincsen apasági, nincsen gy.tartás. Ami kell. Szar ügy.

Amúgy én sem tartottam vele a kapcsolatot, csak az apaságot ugyebár a szülés várható ideje előtt 3 hónapon belül kell intézni. Én 32 hetesen kértem el hozzá az igazolást és mentünk gyámügyre, azóta áll a bál.

Vas: én a 20. hetemtől szedem a vastablettát (Ferrofol-Gamma, ebben folsav is van), nincs is semmi baj. A pezsgőtablettát határozottan ellenzik. A Pharma-Nordnak van Bio-Folsavja, a kezdetekkor azt szedtem, szerintem van valami Bio-vas is nekik. Meg sok zöld (sóska, spenót :-), én imádom mindkettőt)

Dr.Kitti: én is ismerek rendes pasikat, de olyan keveset, hogy szerintem ezek szökőnapon születhettek. Volt régebben 4 évig egy nős pasim (felnőtt gyerekei voltak már akkor). Õ a mai napig keres és érdeklődik, egy laza kapcsolatot tartunk, pedig annak idején azt mondtam, nincs a földön nála alantasabb féreg. Apám, mekkorát tévedtem!!!
Ügyvéd tel.számot szerintem nem kérnék. Ti mind pestiek vagytok, mert én spéci szolnoki. Csak találok közelebb is valakit.

Ja, én a t.kolléganőm, aki a nyakamra járt, hogy hagyjam a pasit békén, egy 2 gyerekes családanya. Aki végül is beadta a válókeresetet, pedig ott morzsolt el előttem egy könnycseppet, hogy ő bizony tudja, milyen rossz apa nélkül felnőni. Hát honnan lát ő az én Lilim jövőjébe? Mikor ő is jósnőhöz jár. Áááá, nagy az Isten állatkertje, és alacsony a kerítése...

Brekuc: hát ha tudnál küldeni kislánynak való rucikat, az bizony jól jönne. Mert így is amit beszereztem, kb.2/3-a a turikból van, meg elörökölte. Jó az neki, úgyis gyorsan kinövik.

Gy.tartás: nem él valami jó anyagiak között, ezért (vagy akármiért) szarakodik. De én úgy tudom, az összeg a minimálbér 15-25 %-a, de minimum 10.000 Ft. Ha most a minimálbér 63.000, akkor ugyanott vagyunk, nem?
Utálom ezt az osztás-szorzást! Annyira másképp képzeltem el...

Na megyek, hátha mégis el tudok aludni!

Nóri és az ovis...
Kép
 
 


igen,a tartásdíj kérése bármikor beadható,csak 6 hóra visszamenőleg kapjuk meg
érdemes a 20%,mert ott is minimálják egy összegben,tehát ha kevesebb lesz a fizuja,attól neked nem lesz kevesebb(mindig az akkori 20%-ban minimálják),de ha többet keres majd valaha,akkor nektek is több lesz.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Elin!

a tizezer tényleg kevés, én 14et kapok ugy h ezt ő magátol küldi, viszont a biroságon én is a 2o %ot fogom kérni, ahogy kriszti is irta, az adóköteleles jövedelméből. BAbarukáta tudok neked adni, nekem most is van majdnem két zsák ruha amit kinőtt, van lány ruhám is, és már adtam én is oda másnak, örülök ha segithetek. Nekem ugysem fog már kelleni, gondold meg. Az h turkálóba jársz ne szégyelld, én sem tudok vadiuj ruhákat venni mindig, de találtam egy tuti jó boltot, egy másik városban 2o perc buszsal, és nagyon jó árban vannak kisruhák,meg felnőtt..de te nem erre laksz sajna..Amugy az unokahugom is szolnokon lakik.. A lányomat nem fogom férfigyülölonek nevelni, de a fiamat igyekszem ugy nevelni,h tisztelje a nőket, és igenis vállalja a felelősséget ha valami történne..igenis álljon ki azért a gyerekértés anőért, mert amikor "becsuszik" a baba, akkor ő is ott volt, ill. lenne..de azért bizakodom h a sors nem ismétli önmagát.

kriszti 9!!

megvan még a aprivim, akkor irj, és küldöm a számom persze csak ha kell..

krisztib71!

megprobálom!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Szóval ma beszéltem azzal a nővel, aki előtt az apai nyilatkozatot tettük. Felvilágosított, hogy az "én drágám" még aznap visszahívta őt telefonon, hogy hogy lehetne azt megoldani, hogy mégse legyen az ő nevén a gyerek! A nő meg mondta neki, hogy azt visszacsinálni már nem lehet, már elküldte az anyakönyveseknek a dokumentumokat. Mondtam a nőnek, hogy engem meg azóta zaklat, hogy csináljuk vissza, de akkor nem tudom, miért? Hjaj, mi vár még rám? Majd meglátjuk.
Csilla! Egy jogi fórumon olvastam, hogy a gyt-t abból a fizuból számolják, idézem: "A végrehajtás során a munkabérbôl történô levonásnál azt az összeget kell alapul venni, amely a munkabért terhelô, abból a külön jogszabály szerint levonással teljesítendô adónak (adóelôlegnek), egészségbiztosítási és nyugdíjjáruléknak, magánnyugdíj-pénztári tagdíjnak, továbbá egyéb járuléknak a levonása után fennmarad."
De nem fogok egyezkedni, az biztos ezek után!
A használt babaruhákat egyáltalán nem széllem, sőt! Direkt azokat vettem inkább többet, mivel mondták, hogy mivel többször volt már mosva, azokban már nincsen vegyszer. Írjál már e-mailt a anno2@freemail.hu címre, onnan majd megadom a normális "hivatalos" címemet is, és a részleteket megbeszélnénk!
Amúgy irígyellek, hogy ilyen higgadtan tudsz gondolkodni minden nehézség ellenére, ami a gy.nevelést illeti! Bízom benne, hogy bennem is lenyugszanak a dolgok egyszer, mert a jelenlegi indulatosságom nem tesz jót senkinek sem.

Nóri és az ovis...
Kép
 
 


elin

várom a gyerekdokit, után irok!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Kaptam a bíróságról egy papírt...Mert múltkor alhalasztották az örökbefogadás miatt azt a pert,amiben levonatna a görény a gyermektartásból...Most mi nem mentünk el,mivel napok kérdése,és vége lesz.Ez a köcsög szemétje elment,nem hívott volna föl előtte,hogy hogy áll az örökbefogadás,pedig érdeke lett volna.Odament a szemét,lejáratott,hogy fogalma sincs hol tart az ügy,de véleméyne szerint el sincs kezdve,mert akkor tuti ahhoz őt is megkeresték volna az illetékesek.Úgy felment a pumpám,hiába nyugtatott a párom,hogy sz@rjam le,ne foglalkozzak vele,mindjárt vége és megszabadulunk a mocsoktól,én úgy ordítottam itthon a dühtől,hogy az nem igaz....Szerdán csak írja alá,kultúrált nő létemre úgy szemen köpöm a folyosón,hogy győzze magát tisztogatni.
Csilla!
Én is megyek holnap dokihoz,pöttyös a jánykámKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


sziasztok


Csilla: a héten megpróbálok majd írni neked, csak megint kicsit behavazódtam a melóval. Kicsit hamarabb elfáradok mostanában. Nem is értem miért Kép
Kriszti (doktorkitti) :remélem, hogy minden rendben lesz nálatok azzal a gyökérrel.
És mindkettőtöknél beteg a gyerkőc? Gyógyulást mindenkinek.
Nekem meg elkutyulták a hepatitis leletemet. Baromi érdekes eset lehetek, mivel a bejelentett lakcímem más kerületben van, mint ahol ténylegesen lakom, és persze ide is járok védőnőhöz, és ezt valahogy a kórházban nem tudtam világosan elmagyarázni ezek szerint. Pedig a nő, aki vette a vért, a papírra direkt úgy írta a címet, hogy hová kell küldeni a leletet. De persze sikerült melléfogni. Hát úgy tűnik most szaladgálhatok a leletemért. Hogy örülök.
Na, ez van.
sziasztok

Bencus és Kriszta
 


kriszti,

szoritok nektek, ne hagyd magad, jobbulást dorinak!

kriszta9!

ha jol látom és jol számoltam 19en vagyunk, illetve voltunk. tényleg nem jo, és még ezen kivül még szintén vannak egyedül állo anyukák, én speciel még 3-at ismerek..

nekem nem betegek egyenlőre a gyerekek, csak a szokásos havi vizeten volt a doki, de csak 6 ora előtt ment el tölünk, rém boldog voltam. Pihenj amennyit csak tudsz,és irj amikor csak tudsz, lehet h küldök majd smst, csak fel kell töltenem a telefonom.

Ma voltam fogdokinál csajok, kész vagyok, tömtek, huznak, csiszolnak és kapok majd rá koronát..ráadásul már a mai fogtömésem ugy érzem kezd kiesni.jo nem?

Elin !
irok privit, legalábbis igyekszem mindjárt.!

Kép

Kép

Kép
 


sziasztok

oriasi hirem van:

MA 11.30-KOR MEGSZULETETT FANNI, TMONI KISLANYA 2650 GRAMM ES 50 CM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mindketten jol vannak csaszaros baba lett vegul;ha tudok meg vmit majd irok

Kép

Elin majd osszeszedek dolgokat;nekem ugye kisfiam van (ezt vmi eszmeletlen jo es furcsa Kép leirni;te jo eg ezer gyereket akarok! Kép ) ugyh mersekelten kislanyos a ruhatara

Csilla nem irigyellek nekem 2 lyukas tuti van de meg nem vettem ra magam h meglatogassam a doktor bacsit.bocs h meg nem hivtalak

jo faradt vagyok Abel mar nehez mint a so es egesz nap jovunk-megyunk amiben azert el lehet faradni Kép de ez nagyon jo faradtsag Kép (tegnap otodik emeletre kellett menni babakocsival;este azert ereztem a kezemet-labamat pedig csak lefele kellett gyalog jonni de azert 5 emelet az 5 emelet Kép )

udv mindenkinek!
 
 


atleptem a 100-at ugyh kezdo felhasznalobol natur felhasznalo lettem! Kép
 
 


Kép
Tmoninak és a kisbabukájánakKép sok boldogságot és nagyon jó egészséget,hosszú életet kívánunk!!!!!!!!!Kép
Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szeretnék én is gratulálni a Tmoni -nak a babához!Kriszta
Krisztib71
 


Sziasztok!

Köcsög aláírta,hátat fordítottam neki végig,nem is köszöntem,valahogy embernek nem tekintem,és ez nem dacból jön,hanem ösztönösen.Az bánt egyedül,hogy a kisfiam belőle is van,és így kell gondolkodnom pont erről az emberről.Undorító,milyen helyzetbe hoznak érző embereket ilyen szívtelen szemetek...Kezembe vettem a papírt,és elolvastam egy sort:XY,vérszerinti szülő,XY nevű gyermekemről lemondok.....És alatta az aláírás...Ahogy olvastam,olyan drasztikus,visszavonhatatlan,szívszorító érzésem támadt.Nem azért,hogy én visszafordítanám,dehogy!!!!Hanem belegondoltam,ha elém tennének ilyen papírt,és nekem kellene odaírnom a nevem....Hogy egy ember hogy képes ilyet aláírni,hogy lemondok a saját gyermekemről....Számunkra csak jobb ez így,hogy ilyen gátlástalanul aláírta,ma berúgok mint a szamár,úgy megünnepelem este.Az születési anyakönyvi kivonatba már írják is a férjem nevét vérszerinti apának,a fiam nevét pedig már változtatják is.Jaj,lányok,olyan távolinak tűnt ez a nap,és annyira boldog vagyok,hogy sikerült.Akkor fogtam fel igazán,mikor elolvastam ezeket a megdöbbentő sorokat.És mikor kérdezte a nő,hogy elfogadja-e az a szemét,minden rendben van-e az írottakkal,a szemétnek a szeme nem rebbent,csak a nevét javíttatta ki....Utolsó ember az ilyen,én a felesége helyében nem tudom,mertem volna neki szülni gyermeket....Ha majd egyszer a kisfia a kezébe veszi esetleg véletlenül ezt a dokumentumot(aki most született neki),és elolvassa,vajon mit fog gondolni az ő szentnek hitt apukájáról,hogy ilyet tudott tenni az ő testvérével,egy olyan kisgyermekkel,mint amilyen ő is.Csak édesanyák tudják,mi zajlik le ilyenkor egy anyának a szívében.Az a kettősség,ami miatt biztonságban tudhatja a gyermekét egy ilyen alávaló féreggel szemben,az a nyugalom,hogy többet nem kell vele viaskodni,nem jöhet,nem zavarhatja meg a békés életünket.De ott az a másik,maró érzés a szívben,hogy akit ennyire imádunk,féltünk,akiért bármikor meghalnánk,az a kis lény ennyire a terhére legyen másnak,a saját vérének,és ennyire meg akarjon valaki szabadulni tőle....Egy édesanyának a nagy megkönnyebbülést és boldogságot leszámítva egy iszonyatosan kínzó fájdalom a szívben.
Mindenesetre nem szabad,hogy lelkiismeretfurdalásom legyen,sem a múlt miatt,sem azért,mert megfordultak nekem is olyan bűnös gondolatok a fejemben,mint Elinnek(mert ez természetes olyankor),egy életen át nem marhatom magam emiatt.Kívánom,hogy rendeződjön mindenkinek az élete úgy,ahogy most mi is eljutottunk ide.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


sziasztok

Tmoninak sok-sok boldogságot kívánok én is a babájához Kép Kép Kép

Kriszti (doktorkitti) : neked is gratulálok, hogy sikerült megoldani a helyzetet. Végre nem tud közzétek állni semmiben Kép
Tényleg olyan furcsa dolog ebbe belegondolni, hogy a gyereknek vér szerint az a tetű is a rokona, de én úgy vagyok vele, hogy az én gyerekemnek majd az lesz az igazi apukája, aki úgy szereti őt, mint egy igazi apuka.
Valószínűleg még a nevét sem fogom beíratni az anyakönyvi kivonatba. Nekem ne kelljen szaros 10-15 ezer forint miatt (amit esetleg gyerektartás címén megítélnének a minimálbére után) bármit is eltűrnöm neki, meg ne kelljen semmiért könyörögjek, hogy ugyan írja már alá, ha épp akarok valamit. Hú de értelmesen leírtam.

Ja, egyébként a vas dologgal kapcsolatosan köszönök mindenkinek minden információt. Most nyersen rágcsálom a brokkolit, meg szedem a vastablettát, amit dokibácsi felírt, úgyhogy remélem nem lesz semmiféle injekciózás a vége. (azt nagyon nem szeretném).

Jaj, a fogorvos. Nekem is rá kell szedjem magam, csak annyira nagyon félek tőle. Tiszta rettegés, amíg odaérek, meg az egész egy horror nekem. Kb úgy érzem magam, mintha egy sötét elhagyatott szobában egy pszicho-thrillert néznék. Szóval igen gáz a helyzet.
No, megyek dolgozni.
sziasztok

Bencus és Kriszta
 


tmoninak sok boldogságot kivánok, gratulálok neki!

ha tud irjon nekem privit add át légyszi brekuc, mert az én dokimnál szült kiváncsi vok a véleményére.

kriszti!!

gratula nektek, h lemondott végre az a szemét!!mostmár csak jo jöhet!!

Kép

Kép

Kép
 


Akkor én is gratulálok az új emberkéhez! Sok boldogságot és egészséget nekik!
DrKitty, biztos nehéz neked ez is! Sok idő kell majd a megemésztéséhez, de majd csak leülepszik!
Brekuc: előre is köszi a rucikat! Csilla valami hatalmas mennyiséget írt, hogy van neki, de talán nem kellene mind. Szerintem. Azért a postaköltség is csak költség.
Fogorvoshoz annyit, hogy nekem 2 fogamat kellett tömni, de a kis nyavajás miatt itt a pocakomban még az érzéstelenítésről is lemondtam. Mondjuk mind a 2 kicsi lyuk volt. Nekem nem is a fájdalom a rossz, hanem a fúróhang, meg az, hogy csorog le a víz + a nyál a torkomon. Mindegy, túl vagyok rajta.
Jó annak, aki le tud mondani "szaros" 10-15e.Ft-ról, én sajnos nem. Mert a gyerek szenvedné meg. Tudom, azt is, hogy esetleg zaklathat, keresztbe tehet, de nem láthatok a jövőbe, mi és hogyan lesz. Csak remélem, hogy lesz valaha egy apának nevezhető férfiállat mellettünk.

Nóri és az ovis...
Kép
 
 


Sziasztok,

az én unokatestvéremnek is nemsokára lesz a gyerekelhelyezési pere.
A férje a terhessége elején hagyta el és nem segítette semmiben.A bébit havonta látja (nem érzi szükségét a többszöri látogatásnak)nem fizet gyerektartást.Egyértelmű hogy nem nála lesz a baba és majd vonnak tőle gyt-t.
Legyetek szivesek segíteni, mire kell oda figyelni a tárgyalás során.
Köszi
 


Szia Cicmadar!
3dolgot fognak tárgyalni:tartásdíjat,amit ha szeretne,akkor nem a rendszeres,hanem a mindenkori adóköteles jövedelméből számítsanak,és ne konkrét összeg legyen,hanem 20%,egy minimális összeghatással megjelölve.6hónapra visszamenőleg kérheti,de ha nagyon akarja,még a felmerülő költségek egy részét is kérhetné(számlákkal,azt inkább már ügyvéddel).A másik a gyermekelhelyezés,ami természetesen az anyánál történik majd.A harmadik a gyermekláthatás,ami eleinte 2 hetente lesz,aztán később el is viheti,és ez már most le lesz fektetve,a bírónőt meg nem fogja érdekelni,hogy a jövőben apuci él-e majd a jogával...Ja,és apasági elsimerés,amennyiben nincs.Nekünk volt,erről a lányok írnak majd részletesebben,akiknél apuka először nem ment volna bele.De ahogy látod,itt szinte mindenki már arra hajlik,hogy inkább bár ne ment volna bele,szabadult volna meg annó apukától.Mert amint az apaságit aláírta,nincs az a bíróság,ami megszabadít a szemétkedéseitől...Egyedül az örökbefogadás,ha ő is beleegyezik.Az meg ritka mint a fehér holló...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Sziasztok lányok!
Neharagudjato hohy zavarlak titeket, de egy kissé szomorú vagyok..Ezért a lelki terhelésért előre is bocsánatot kérek!A helyzetem a következő.elvtéltem kb 7 hetesen.Voltam én orvosnál itt Dorogon,és panaszkodtam is hogy terhes vagyok (korai),meghogy fáj a hasam...
Múlt hó 26.-án megjött mint állat, azóta egyre jobban fájok és gőrcsölök.Pont mielött megjött, voltam Egomban uh-n, és láttam a babát.A Dorogi doki nemtartotta fontosnak az uh-t,így nemis csinált nekem.Szerintem ha csak labor vizsgálatot csinált volna, valamilyet, lehet hogy ez nem így tőrténik.Persze valószínűleg akkor is ez tőrtént volna, csak nem ilyen utóhatásokkal.
Van egy másik vonal(Esztergomban szültünk),ahol írtam a doki kezelési módjáról,amit nálam alkalmazott,és azt mondta egy csaj( aki még a nevét sem vállalja)hogy bizti túlzok!Tudjátok amikor az "xy" dokinak sírva mondtam hogy fáradékony vagyok(uh nemvolt,kenet vizsg. nemvolt)és émelygek, átirányított a dilidokihoz.Persze összetéptem a beutalót.A férjem tök pipa ,mert ő tudja ,nemvagyok egy mimóza...Úgy gondolja hogy az ilyen orvosoknak nemkéne orvosnak lennie,és a nők ki vannak szolgáltatva egy ilyennnek!Bocsika hogy panaszkodtam,de olyan szép újszülöttet hoztak ki éppen a szülészeten ,hogy sírhatnékom volt.
Tudom hogy lessz még babánk, és boldog leszek vele,de ez az esemény most még emészt engem.Hogyan lehet a regisztrációmat törölni?
Sok pusza nektek lányok, és sok sikert kívánok!jó éjt Kriszta
Krisztib71
 


szia Krisztib71

nagyon sajnalom h elment a baba

abban a masik topikban nem tudnak neked jobb dokit ajanlani?egyebkent ahol en szultem ott egy lany Tatarol jart Pestre terhesgondozasra;Esztergom vagy Dorog sincs olyan nagyon messze

vmi webmester vagy szerkeszto kell legyen itt ha neki irsz o biztos tud torolni

remelem hamar rendbejossz mind fizikailag mind lelkileg
 
 


Doktorkitti!

Atyaeg nem irigyellek;most ugyis jo husban vagyok ha raulok arra a vadbaromra kilapul es ugy marad
na jo felre viccet teljesen ertunk azt hiszem itt mindannyian hogy egyreszt mekkora konnyebbseg ez most nektek es vegre igazi csalad lettetek teljesen;masreszt tenyleg borzaszto latni h mennyire ra se tojik a gyerekere - az a kis luke meg nincs kizarva h meg fogja keresni felnott fejjel (persze nem mindnki keresi;nalunk apura ra se szart az apja es o kereste meg felnottkent de neki nem is volt neveloapja);de remelem hogy majd Domi is pontosan jol fogja latni a helyzetet kesobb es nem idealizalni azt aki nem erdemli meg

es en sem ertem azt a masik not h hogy mert neki szulni - bar azt is el tudom kepzelni (sot csak azt) h nem egeszen ugy talalta a sztorit ott ahogy az tortent

es az is hanyas amilyenherce-hurcanak ti ki lettetek teve; a parod aki tenyleg sajatjakent neveli - meg neki kellett mindenfele hulyesegnek megfelelni?!ez ugyanolyan eljaras volt mint amikor egy nevelootthonbol fogadnak orokbe egy apatlan-anyatlan gyerkocot?mert ha igen akkor az is gaz - ti egy tok normalis csalad vagytok es ahelyett h a birosag jog torveny a jo oldalon allna es apukat kicsit megszadizna (vagy ha itt ertek lenne a gyerek akar meg meg is buntetne;siman el tudnam kepzelni ezt) szoval ehelyett meg titeket zargatnak mindenfele hulyeseggel

de nagyon jo h vegig birtad/birtatok csinalni buszke lehetsz magadra a parodra a gyerkoceidre mindenkire!

sok boldogsagot tenyleg mostmar h zold a lampa!es visszafordulni meg ugyse kell - az lesz majd a legszebb dolog ha evek mulva rajon az apja ha rajon h mekkora f.sz volt - es a Domi maga fogja elkuldeni

drukkolok nektek!!! Kép
 
 


krisztib71

legalább adj privit, ne tünj el kérlek!!

vagy irj nekem, szeretnék beszélni veled!csillagabor1@freemail.hu

köszi

nagyon sajnálom én is a babát!

Kép

Kép

Kép
 


Szia Doktorkitti

Köszi az infókat.Van ügyvédje az unokatestvéremnek,apuka ki is akadt ettől....
Lesz itt háború megint, ha vége a tárgyalásnak.
Egyelőre 4000,- ebédjegyet kap a volt férje családjától havonta...10 év után.
 


Sziasztok,
Visszaolvasni most még nincs időm, csak gondoltam csatolok gyorsan egy képet az én tündér kislányomról. Vannak még a http://kep.tar.hu/tmoni/ oldalon. Ha lesz egy kicsit több időm Fanni mellet akkor még jövök. Kép
 
 


Kép
 
 


szia Moni es Fanni! Kép

nagyon edesek vagytok es gyonyoruek a kepek!ott volt kulon szobatok vagy hogy volt?merthogy latom apja is ott volt egy csomot meg furdethette.azert az nagyon jo lehetett;ennel nincs is szebb a vilagon!
furcsa ott latni az apukajat de remelem sokat segitett ez neked meg szep volt nagyon Kép

ha mar picit nagyobbak vagytok atmennenk a kissraccal megnezni a kiscsajt Kép
 
 


tmoni!

gratulálok, gyönyörű baba, most megint irigykedem, de rég volt gáborom ilyen pici (na nem mintha most nem lenne pici..)

Kép

Kép

Kép
 


TMoni
Nagy nagy gratula Fannihoz, gyonyoru kislanyKép

Reka


Kép
 
 


Sziasztok

Csajok minden oke????

DoktorKitti
Lattalak wiwen nagyon szep csaladod vanKép
Reka


Kép
 
 


Köszi Réka!!
Katt rám,és visszakatt!!Mást is találtam már innen!Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


sziasztok!

Réka, vagy KRiszti!

nem tudnátok nekem is küldeni meghivot, szeretnék már tagja lenni az iwiwnek, egyszer már voltam, de sajna töröltettem magam...légyszi ha tudtok segitsetek..

köszi

amugy nálunk minden ok..

de látom nem nagyon ir már ide senki...

tmoni, brekuc, kriszta9 ti jol vagytok?

Kép

Kép

Kép
 


Csilla!
Nekem nincs meghívóm,még nem kaptam.Flocika is kérdezte már.Ha lesz,akkor viszont oda kell adjam a barátnőmnek,neki ígértem már meg.ne haragudjatokKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Sziasztok

Kriszta bejeloltelek.
Csilla mar nekem sincs de amint lesz meghivlak.
Reka


Kép
 
 


köszönöm!

Kép

Kép

Kép
 


megszületett elin kislánya ma reggel 3300gr és 56 cm! jól vannak!

Kép

Kép

Kép
 


Gratulálunk!!!!!És jó egészséget kívánunk!Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


sziasztok

Elinnek sok-sok gratula a babushoz. És persze jó egészséget, meg boldogságot, meg minden jót Kép

Jól eltűnt mindenki (bár én sem voltam túl aktív).
Mentségemre legyen mondva, hogy dolgozom, mint a güzü, sikerült szereznem egy kis plusz állást (egyik szomszédom boltjába délután 4 órát ücsörgök). Ezzel sikerül egy kis plusz pénzt keresni. Apuka azóta sem jelentkezett, de közben az anyakönyvi hivataltól egy olyan infot kaptam, hogy ha nincs apasági nyilatkozat, akkor semmilyen formában nem irják bele az anyakönyvi kivonatba a nevét. Illetve én megadhatom az adatait, de akkor elkezdik őt keresni, és megkérdik, hgoy elismeri-e a babát, az meg ugyebár nekünk nem túl jó. Remélem Elinnek is sikerül majd jól döntenie ezügyben. Bár ugyebár a mi esetünkben ez a "jól" inkább a legkevésbé rosszat jelenti.
No, remélem mindenki jól van a babákkal együtt.
sziasztok
Kriszti

Csilla: van valami fejlemény?

Bencus és Kriszta
 


Sziasztok

Gratula Elinnek sok sok minden jot nekikKép))
Kriszta csak akkor irjak be az anyakonyvi kiv.-ba ha alairta az apasagi nyilatkozatot az onkormanyzatban , talan a jegyzo elott??? nem tudom de valahogy igy.
Reka


Kép
 
 


Lányok,ha fantomnevet is be lehet írni,miért ne lehetne a fantomnév az apáé???Honnan tudják,amikor beírják,hogy én mondok egy kamu Gárpár Karcsi nevet,és nem úgy hívják-e tényleg az apát?Ezt nem lehet kiakapuként használni?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


kriszti9!

semmi különös, két hét mulva többet tudok mondani, Te hogy vagy? Kép

puszi,CSilla

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Csilla27
Írtam neked, kérlek olvasd el a postádat!
A téma:meghívó.feketeciklon


Sziasztok

Mi tortent meghal a topic????


Kép
 
 


nem Réka olvasom legalábbis én, de ha egyszer mindenki el van foglalva elég nehéz irni...meg talán igy nincs gond. én ebben bizom...meg sokan átmentek oda ahol te is vagy..

Kép

Kép

Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron