Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
mindenki azon az iwiw-en jár?
nincs valakinek egy meghívója?
ha van, előre is köszi

Bencus és Kriszta
 


Sziasztok!
Az iwiwen olyan sokat nem lehet járni,csak az elején,mikor rátalálsz egy csomó ismerősre,vagy ők rád találnak.Aztán már csak keresgélsz,nézegetsz.Én mindig benézek ide is,de látom,semmi,ezek szerint mindenki ezt csináljaKépHogy vagy Kriszta?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia Kriszti

Én is mindig nézegetek, de itt tényleg leállt az élet.
Egyébként köszi, a helyzethez képest jól vagyok, kerekedek elég rendesen. Már csak 3 hónapom van hátra. Kezdenek a dolgok nehézzé válni (cipő bekötés, nagytakarítás, stb). A legtöbb, máskor önállóan könnyedén elvégzett dologhoz most segítség kell, és ez baromira nehezemre esik. Általában ahhoz vagyok szokva, hogy önálló vagyok, mert ugyebár az én eddigi pasi-s pályafutásom rákényszerített. És most szörnyű, hogy egy egyszerű dolog sem megy egyedül. De inkább vigyázok a manócskámra. Már nagyon mocorog, néha kirúgja a ház falát. Anyukámmal szoktunk vigyorogni rajta, amikor deformálódik, meg ugrál a hasam. Szóval alakulnak a dolgok.
Nálatok remélem minden ok. Most már lezajlott teljesen "apukával" a herce-hurca? Remélem igen, mert ezekkel nem túl jó húzni a dolgokat. Én az elején teljesen határozottan tudtam, hogy mit akarok, mostanában meg éjszaka arra kelek fel, hogy aggódok, hogy mi lesz így, hogy egyedül vagyok. És bár a gyerkőc vér szerinti apját társamként nem akarnám, mert bebizonyította, hgoy nem alkalmas és érdemes rá, csak valahogy az a rossz, és furcsa is, hogy rosszul esik, de tényleg rosszul esik, hogy ennyire nem is érdekli őt a saját gyereke. Bár lehet, hogy ez a jobb nekem. És ugyebár a mocskos anyagiakról nem is beszélve. Most hogy már a nagyja holmi beszerzésén túl vagyunk (vagyis azt hiszem, mert biztosan sok dolog lesz még, ami menet közben derül ki, hogy kell), szóval már a gatyám is kifizettem a sok dologra, pedig nem szenvedek nagyzolási mániában, és nem a legdrágább, legmárkásabb dolgokat vettem. És a legtöbbet akció keretében. Úgyhogy ez sem egyszerű. De igazából ha nem lesz olyan változás, hogy esetleg az apukát érdekelje a gyerek normális(!) keretek közt, akkor én nem hiszem, hogy kuncsorognék neki, hgoy legalább anyagilag támogasson, mert tényleg, amit megítél a bíróság, sajnos azért a pénzért megadni neki azt, hogy láthassa, elvihesse a babát, én nem akarom. És ameddig csak tudom, nem is fogom megtenni. Hát szóval röviden ennyi mostanság. Meg jó sok munka. Azt meg kell bírni még.
Remélem mindenki jól van a babusokkal együtt.
sziasztok

Bencus és Kriszta
 

 
 

szia kriszti!
itt vag ymég?

Kép

Kép

Kép
 


kriszti!

gyors válasz, ill. helyzet jelentés mert mennem kell: nálunk a tárgyalást elnapolták megfelelő indok nélkül május végére épp mire egy éves lesz. nem tudni miért..ráadásul kiderült h tök jol megvannak a feleségével, ráadásul uj kocsijuk is van..szegény..nekem meg még nem küldte az ehavi gyerektartást..és továbbra sem kiváncsi a fiára..sebaj!!

Gábor tündér, 4 foga van, jár persze csak ha fogjuk a kezét, több szot tud mondani, és anyira imádnivalo ahogy egymást szeretgetik a növérkéjével..

remélem jol vagytok ti és többi forumtag!

puszi

Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok,
Gondoltam én is adok némi életjelet magamról. Mi szerencsére nagyon jól vagyunk. Fanni egy kis édes tündér. Nagyon jó baba, csak állatira szeret kézben lenni. Kép
Ma voltunk elöször babamasszázson. Élvezte a kiscsaj.
Mindig teszek fel új képeket a http://kep.tar.hu/tmoni oldalra, ha esetleg valakit érdekelne.
APa nagyon sokat van velünk és imádja a lányát. Sajnos még mindig a másik csajjal él, de már kezdem egész megszokni a szitut. Persze azért az egész életem nem akarom így leélni.
Remélem mindenki jl van, azok is akik hallgatnak.
Puszi, Móni
 
 


Sziasztok

Csilla akkor vegulis van meghivod regisztraltad magad? MErt tudom kuldeni ha kell.
Kriszta
Koszi a meghivot a myvipreKép) epp azon gondolkodtam kivel hivatom meg magam.
Moni
Biztos jo ez neked igy???
Mi lesz ha megszul a masik "baratno"?
Kriszta9
Mid nincs meg meg, tudom jokor kerdezem de szivesen korulnezek ezugyben itthon hatha van valami ami neked jo lenne nekunk meg mar nem kell.
Reka


Kép
 
 


vaktyuk

nincs még meghivom de örülnék ha lenne, elküldöd?

köszi..

akkor ott tudnánk beszélgetni..már más is igérte de még nem sikerült kapnom..

puszi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok

már azt hittem, tényleg bezár a bazár, mert ennyi ideig csend volt.
szóval mindenki jól van babástul együtt. ennek örülök.
Réka: nagyon ari vagy, köszi, azt hiszem, hogy nagyjából megvannak a dolgok már, legalábbis az, amiről úgy gondolom, hogy szükséges (meg persze egy csomó minden, ami mások szerint szükséges). Persze úgyis menet közben (éles bevetés alatt) derül ki, hogy mi nincs még, és mi az amire teljesen feleslegesen költöttem vagyonokat, és mi az, ami használhatatlan számunkra. De tényleg nagyon köszönöm, ha eszembe jut még valami, akkor fogok szólni.
Csilla: úgy látom, a Te gyerkőcöd "apja" is üti a színvonalat. Biztos kellett a pénz az új kocsira. Az ilyennek szoktam kívánni, hogy nagyobb boldogsága ne legyen az életben.
Móni: tüneményes a kiscsajszi. Már én is úgy várom, hogy babázhassak, bár nekem még van 3 hónapom.
Lányok: ha valakinek volna egy felesleges meghívója ezekre az iwiw, vagy myvip oldalakra, akkor én is nagyon örülnék, ha tudna küldeni valaki egyet, mert már annyian ígérték nekem is, aztán valahogy nem jutott el sose. Én is már februárban fel akartam menni ezekre, csak akkor azt mondták , hgoy áprilisban lesz korlátlan meghívó. De olyanról még nem hallottam.
Szóval nagyon megköszönném.
sziasztok

Kriszti

Bencus és Kriszta
 


Csilla neked ujfent nem tudom az emailcimed es lusta vagyok visszatekergetniKép
Kriszta neked ment mind2 mert most vettem eszre hogy ket meghivom van es te voltal Csilla mellett a leggyorsabb.Kép
Kriszta igazabol amit mar egyszer hasznaltal a torpe mellett nem kidobott penzKép
www.diaper.hu nezzetek meg akit erdekel mailben kuldok nagyker vevokodot meghogy milyen cegnevre vegyetek a cuccot, ja es ugye a kereskedoi arlistat nezzetek.Kép
Reka


Kép
 
 


sziasztok

Réka: hálám örökké üldözöbe fog venni. köszi szépen a meghívókat.
Én is úgy gondolom, hogy amit akár 1x is használ az ember, az már hasznos lehet a babus mellett, csak ki tudja, hogy mit fogok 1x is akár használni.
Jaj, ma voltam a védőnőnél, tanácsolta, hogy vegyem fel apukával a kapcsolatot, mert nagyon nagy felelősséget vállalok magamra, ha egyedül akarom végigcsinálni. Akarta a fene egyedül, de ha már ilyen sunyi patkány az apuka, akkor könyörögjek neki??? Tudom én, hogy nagy felelősség. Meg most sem olyan jó teljesen egyedül lenni, de eltelt már fél év, és ő egy sms-t nem volt képes küldeni, hogy mi van a gyerekével, esetleg velem. Ennyire érdekli őt a dolog. Akkor én miért kéne, hogy rimánkodjak neki. Jaj, de nehéz ez. Néha olyan depibe tudok zuhanni ezek a dolgok miatt.
Na, megyek dolgozni, hátha az kizökkent a depiből.

sziasztok

Kriszti

Bencus és Kriszta
 


Réka!

csillagabor1@freemail.hu

köszi

Kriszta!

azota az álmaimba is beférközött!!...(

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Hú,de jó sokat írtatok!!!

Próbálok mindenre reagálniKép

Csilla!

Tényleg nagyon édesek,ahogy szeretgetik egymást,ez nálunk is így van,tuskó apjuk azt se tudja milyen szép dologról marad le...Mintha egy mintára öntötték volna mindkettőnknél ezeket a tuskókat,nálunk is új kocsija van a köcsögnek,de azért elvett volna Dominik gyerektartásából...Hánynom kell tőlük.Tegnap voltunk megint a bíróságon.Mert örökbeadta,oké,de amíg jogerős bírói határozat van a gyermektartásról,addig tőle vonják.És ba..ott eljönni,fölöslegesen mentünk el megint,már nagyon elegem van,és közöltem is a bírónővel,én ugyan többet el nem jövök,minek nekem ott lenni,mikor az a szemét eláll a keresetétől,hogy nem akarja már csökkenteni azt,ami eleve nem is jár az örökbefogadás óta....Elegem van az ilyen sunyi bunkókból.És most ugyan fél hónapra megilletne minket a tartásdíj még,de a bírónő,arra kért,május elején ami jön,azt küldjem vissza neki,mert az már nem illet meg minket.Hiába érveltem,hogy utólag kajuk a tartásdíjat,nem előre,és ha két hétre is,de jár nekünk,bunkó volt a bírónő.Én meg leszarom,nem fogom neki visszaadni.Az örökbefogadás nekünk lelkileg volt nagyon fontos,neki meg egy rohadt nagy sprólolás a jövőre nézve.Ezért illett volna az ezzel járó költségeket megfelezni,de nem is kell mondanom,hogy hagytuk a francba.Pisti is töméntelen szabadnapot vett ki emiatt,hogy intézni tudja,mert neki kellett,ez neki napi 7000-be került,és azt ki fogja kifizetni????Mert ez a köcsög nem,az tuti.Az a minimum,hogy miután ennyi pénzt kiadtunk,és teljesen szétszedték alkalmasságikon,pszichológián,környezettanulmányon,stb. a férjemet,akkor befogja ez a szemét a pofáját,és kussol,hogy nem küldöm vissza neki az utolsó tartásdíjat.Így is ez a költségeink töredéke....Szóval a köcsögök élnek boldogan,és ott tesznek keresztbe,ahol tudnak.Ha Te is kapsz meghívót,rengeteg ismerőst fogsz megtalálni,már Réka,Jucc,Manóci,Flocika,Zitmi és Kriszta is az ismerőseim közt vannak,ott mindenkire rá tidsz kattintani egy helyenKép

Réka!

Olyan furcsa,rólatok nem nagyon láttam képeket,és azt tudtam,milyen vagány csajszi vagy,de valahogy rövid fekete hajúnak képzeltelek,erre itt egy csini vagány nőci hatalmas lobonccalKépKrisztának is írtam,őt meg szőke hosszúnak képzeltem eddigKép

Móni!

Gratulálunk a szép babókádhoz!De jó,hogy bírja a masszázst...nekem Domi egy percre nem maradt volna egyhelyben,hiába próbáltukKépNem is erőltettem.Az meg,hogy szeret ölben lenni,bár fárasztó lehet nagyon,meg nem is lehet annyi mindent csinálni mellette,de legalább állandóan érezteti a szeretetét,és ez nagyon kell most neked.Épp ezért az idő ahogy telik,úgy tisztulnak majd le benned is az érzelmeid,alakul ki egy nyugodtság.Már most ég és föld a soraidat olvasni,amilyen a terhességed eleje felé voltál,meg most.Csak akkor olyan nehéznek meg kilátástalannak tűnik még minden.Emlékszel,mennyit hajtogattuk(biztos az agyadra mentünk,szegény:::Kép,hogy majd ha meglesz a baba,sokkal boldogabb leszel.Kívánom,hogy legyetek is nagyon boldogok!!!
Kriszti!

Már az iwiwen írtam,nem írom le újra,de tömören csak annyit,hogy ne félj a felelősségtől.Annyian szajkózzák,főleg a védőnők,hogy apukát is vonjuk bele,állítom,ezersuer több az idegesség és gond,lelki teher és vita úgy.Itt sokaknak sikerült túltenniük magukat,egyedül a terhesség alatt,és nézd meg,szerintem jobban jártak,hiába hiányzott apuka az elején,mert a soraikat is olvasva,sokkal kiegyensúlyozottabbak.Így magad ura vagy,nincs vita,és tudod magad mihez tartani.Ahogy olvaslak,Te egy nagyon erős lány vagy,szerintem a babácskád boldog lehet,hogy ilyen anyucija van,és meg fogod tudni neki adni azt,amit kell,és a nyugalmat,amibe apucikácska csak bezavarna.De ez csak az én véleményemKép(bár szerintem itt még sokaké).Ja,és a myvipen korlátlan meghívó van,sok emberkét hívhatsz.Én küldtem neked is,meg Csillának is!!!Rékának is!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


sziasztok

Csilla: sajnálom, hogy neked is ilyen gondokat okoz egy mocsok.
Kriszti: ha az eszemre hallgatok, akkor tökéletesen igazad van. apuka csak bezavar, mert érzelmileg már nem köt hozzá semmi, meg aztán nem lehet tudni mi lakozik benne, milyen szándékai lennének most vagy a későbbiek során. csak lelkileg nehéz most ezt végigcsinálni egyedül. az az igazság, hogy nagyon nehezen viselem el a magányt. és hiába vannak körülöttem sokan, akik szeretnek és törődnek is velem, de én mégis valamilyen magányt érzek, mert nincs egy olyan társam, akivel ezt az egész babás dolgot közösen lehet végigcsinálni (ahogy normális esetben működne). lehet, hogy inkább már egy új pasi felé kéne nézelődni, de azért ez 6 és fél hónapos terhesen nem olyan egyszerű azért. a pasik többsége azt látja, hogy babád lesz, akkor nekik automatikusan azt jelenti, hogy boldog párkapcsolatban élsz. És persze azért sem biztos, hogy jó lenne most új kapcsolatba kezdeni, mert ugyebár megtapasztaltunk már egy-két szemét dolgot, és ezek után már kicsit félve indul neki az ember. Szóval fő a határozottság Kép
Egyenlőre nyüglődök, próbálom lefoglalni magam, aztán majd alakulnak a dolgok.
A hétvégi kismama-baba börzére jön valaki a bnv-re? én valószínűleg kimegyek, ott legalább kicsit kiélem magam a sok babás dolog között. a márciusin is voltam, és olyan jó volt. ráadásul egy csomó jó holmit is be tudtam szerezni potom pénzért.
no, menek.
pussz mindenkinek

Kriszti

Bencus és Kriszta
 


Sziasztok

Csilla latom mar megoldodott de sajnos csak most volt idom gephez ulni.... ma embert faragott belolem a fodrasz 4 oran keresztul.


Kép
 
 


sziasztok

Nincs kedvetek penteken Margit szigetelni bábanap lesz es sztem egy egesz jo lehetoseg taliraKép
Reka


Kép
 
 


Sziasztok

Réka: szerintem jó ötlet, csak az a gond, hogy én pl nem érek rá pénteken. Dolgoznom kell Kép
De ha mentek, akkor jó csavargást kívánok mindenkinek.
pusz
Kriszti

Bencus és Kriszta
 


Sziasztok! Kép

Volna egy kérdésem. Hátha tud rá válaszolni valaki. Nekem fogalmam sincs.
Az ex kapott jócskán adóvisszatérítést. Jogi, bírói szempontból jövedelemnek számit az adóvisszatérítés? Azt tudom, hogy a bér, a jutalék, a jutalom, a 13. havi stb. jövedelemnek számít...de ez?
Szerintem nem jár belőle, de szeretnék tisztán látni.
Nehogy mohó nőcskének tartsatok, csak nagyon kellene a pénz, és az, amit gyerektartás néven ad, szinte semmire sem elég. Hisz ti is tudjátok...sajnos...Nem lenne mindegy, hogy most esetleg + 30 ezret kapnék. 1 havi gyedem...

Sziasztok!

Danusia
 
 


Sziasztok

Danusia: sajnos az a helyzet, hogy adóvisszatérítés csak olyan adó lehet, amit már egyszer le is vontak tőle, úgyhogy nem minősül jövedelemnek, az idei bevallásába sem kell beírni. Ez elvileg így működik, de azt sajna én sem tudom, hogy a bíró hogyan fogalmazott, mert ugyebár ez egy levont adó visszatérítése, amit a jövedelméből vontak le. Szóval erről még valaki okosat lehet meg kéne kérdezni. Hátha.
30ezer forint senkinek sem mindegy.
No, remélem tudtam egy kicsit segíteni.
Most megyek, mert dolgoznom kell.
puszi

Kriszi

Bencus és Kriszta
 


Kriszta9
Kisagyad matracod ilyesmid van mar?
Reka


Kép
 
 


Szia Kriszta! Kép

Köszönöm a válaszod. Én is erre gondoltam...
De azért még megkérdezek egy illetékest.
Tudod, az a szemétség, hogy anno rossz ügyvédet fogtam ki, és nem tiltják le az ex jövedelméből a 20 %-ot, úgyhogy pl. a jutalékait rendszeresen eltitkolja...pedig abból is járna.
De nem tudok mit tenni, mert ha elkezdeném firtatni a dolgot, akkor állandóan keresztbe tenne nekünk. Így csak le se szar minket, aminek azért kicsit örülök, legalább nyugtunk van.
Ez is mutatja a "jellemét".

Danusia
 
 


sziasztok

Danusia: az biztos, hogy a nyugalom mindennél többet ér, de úgy tudom (még ha jól emlékszem Doktorkitti írta), hogy újra lehet kezdeményezni, hogy vizsgálják felül a jövedelmet, mert az ugyebár az évek alatt változhat, és akkor lehet, hgoy beleveszik az alapba a mindennemű jövedelmét (hú de értelmes voltam)
De ha ez azzal jár, hgoy zaklatna titeket, akkor tényleg nem biztos, hgoy megéri. Én is ebben a dilemmában vagyok, mert tisztában vagyok vele, hgoy a babám apja minimálbérrel van jelentve (vagy még azzal sem) és arra ugyan mit állapít emg a bíróság? 10000 ft-ot? Hát ugyan engem sem vet fel a pénz, mert sajnos az előző élettársam meg párjaim elég rendesen padlóra tettek, és van olyan adósság a nevemen, ami még az 5 évvel ezelőtti páromról maradt, úgyhogy nem egyszerű, de az ilyen összegért én nem akarom kitenni sem a gyerekemet, sem magamat annak, hogy az a barom bármikor láthassa a gyerekét. Majd még azt kell kitalálnom, hogy védjem meg magunkat, ha esetleg ő kezd el kapálózni, hogy neki van egy gyereke.
Réka: nagyon aranyos vagy, köszi, úgy gondolom, hogy már nagyjából megvan mindenem. Legalábbis amiről most úgy gondolom, hogy szükséges. Persze élesben biztos lesznek még dolgok, amik még kellenek, de azokról még nem tudok. Hétvégén meglettek a bútorok is, kiságy, pelenkázó, stb. Most el vagyok telve, és ott lebzselek a szobába, annyira tetszik Kép
Szóval elvileg már csak a babus hiányzik, de ő meg még várjon 2.5 hónapot, neki még van annyi ideje Kép
Sikerült valakivel bandázni a margit szigeten? Remélem jól éreztétek magatokat.

puszi
Kriszti

Bencus és Kriszta
 


Tmoni!

Ha erre jársz,boldog névnapot kívánunk neked!!!!!!KépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia Kriszta!

Igen tudom, hogy felül lehet vizsgáltatni a gyerektartást. Csak ennek is vannak bökkenői. Amit te is írtál. A pénzéért alkudjak meg és tegyem ki a gyerekem és magam annak, hogy bármikor megjelenjen a jogait követelve. (Ezt nem szeretném)
Ugyanakkor kellene a pénz, mert nem mindegy így egyedül mindenféle téren, lelkileg, érzelmileg, anyagilag sem. Ti is tudjátok sajnos...
Ráadásul rossz hírt is kaptam: a melóhelyemen, ahová vissza szerettem volna menni, felmondott a közvetlen főnökasszonyom. Rosszul érint a dolog, mert szerettem vele együtt dolgozni. A másik főnök viszont kibírhatatlan...most nem is biztos, hogy ősztől vissza tudok menni a régi helyemre. Csak azt nem tudom, ilyenkor mi a teendő. 7 éve vagyok ott állományban, járna végkielégítés. Csak attól félek, nem akarnak majd adni, hanem visszavesznek egy időre, aztán belekényszerítenek a felmondásba, ahogy már az egyik kismamával egyszer megtették...én nem tudok ravaszkodni, nem tudok jól taktikázni, a képmutatásra képtelen vagyok. Nem tudom, hogy hogyan járhatnék legjobban.
Esetleg a Munkaügyi Központnál akartam kismamáknak tartott tanfolyamon résztvenni, de közölték, nem indítanak, minden ilyesmit leépítenek, nincs rá pénzük stb...
Basszus, mintha minden összeesküdött volna ellenem. Bezzeg az ex él, mint hal a vízben. Remélem, a sors visszaadja neki kamatostól!

A gyerektartás végett meg ügyvédet is kellene keressek, (most már egy olyat, aki nemcsak lenyúl súlyos százezrekkel) amire aztán végképp nincs keret.
A bírói gyakorlat, hogy mennyire anyapártiak csak mendemonda. Legalábbis egyre több ismerős mondja, hogy divat lett az apucikat védeni...Az egyik barátnőm nemrég kérte, hogy emeljék meg a gyerektartás összegét, mert már 5! éve ugyanazt kapja a két gyerek után. Nem keresett ügyvédet, hanem csak simán beadta a keresetet a bíróságon. A volt férje bezzeg vitt ügyvédet.
A bírónő a tárgyaláson, nekiesett a lánynak, hogy mit képzel, örüljön, hogy ennyit is kap, és különben is az apának ott van már az új családja, nemsokára megszületik ott a baba, ezért nem emelteti meg.
Bezzeg apuci halálra keresi magát, mert jó szakmája van és lop-csal-hazudik. De a bírónő simán benyelte, hogy apuci a múlt hónapban 50 ezer (!) forintot keresett és ugyibár abból nem tud gyt-t fizetni, meg hogy ő minimálbéren van és csak 6 órás állása van...Hahaha...De új lakás hitelre, aminek a törlesztő részlete hatalmas, az van. Meg új kocsi, nyaralás a tengernél. Undorító. És ez az ember állítólag szereti a gyerekeit...De fizetni utánuk azt már nem, dögöljenek éhen. Elvégre neki nemsokára megszületik a fia. Pfuj.
Még a lány volt a szemét pénzéhes kurva a bírónő szerint. Olyan részrehajló volt a volt férj javára, hogy felmerült bennünk a gondolat, hogy talán lefizették... Szóval már a bíróságban sem lehet bízni.
Bocsi, kidühöngtem magam...

Kriszta, te is megjártad már a hadak útját. Hát nem semmi, hogy még most is fizethetsz az exek után. Jaj, ez nagyon durva.
Megértem, hogy 10 ezerért nem akarod, hogy az a barom elvihesse a gyerekedet.
Én attól félek, hogy ha ezeknek az "apáknak" eszükbe jut, hogy van gyerekük, és élni akarnak a jogaikkal, nem tehetünk ellenük semmit...
Na, de reménykedjünk.

Puszi

D.
 
 


sziasztok!

gondoltam ujra csatlakozom hozzátok, pár mondat erejéig.

Tmoni!

boldog névnapot ha erre jársz!!

Danusia!

Én ugy tudom h jár a végkielégités akkor is ha visszavesznek dolgozni és utána küldenek el hiszen folyamatos munkaviszonyban vagy. Én is igy jártam majdnem annyi különbséggel h én egy évig dolgoztam gyes után és utána küldtek el, pont 7 év munkaviszonyom volt, és járt a végkielégités. szerintem független attol h egy honap vagy egy évig dolgozol gyes után. A munkanélküli központ nem tudom milyen időnként szervez tanfolyamot nálunk majd szeptemberben indul megint, én is fogok jelentkezni mert nekem sincs hova visszamennem gyes után.

Gyerektartás: nehéz eset, mi még az első tárgyaláson sem vagyok tul, hiszen 6 héttel elhalasztották, két hét mulva lesz a tárgyalás. de ez még csak anévlevétel az exem nevéről, és majd szeptember környékén tárgyalják a gyerektartás felől viszont nincsenek tulzott reményeim ehhez hiszen eddig fizetett leszámitva a mult honapot havi 14 ezer forintot, legutobb már nem...most pedig megtudtam h a "drágának" megint lesz gyereke a feleségétől, ami többek közt azt jelenti igy kevesebb gyerektartást itélnek majd meg, meg lelkileg nehéz nekem is feldolgozni. Azt hizsem az asszony igy akarta megtartani őt..nem tudom...hiába nem akarok rágondolni, másra sem tudok azota miota megtudtam ezt ah irt..bezzeg a fiát nem keresi egy éve lassan..de mostmár azt mondom maradjon is ez igy!!!!

bocsánat, most én is dühöngtem egyet!

Kriszta!

ugy eltüntél. jo lett volna dumcsizni, meg privizni, de most az sem megy, valami lett a mailemmel nem tudok belépni pár napja..



Réka!

Én nem jártam erre mostanában, de ha előbb olvasom én elmentem volna a babatalira..rámférne, olyan szivesen járnék össze mamákkal...de valahogy a kezdeti lelkesedés talit illetően mindenkinél alább hagyott..lehet h csak velem van a baj??? Mostantol meg elfoglalt leszek, járok vezetni, majdnem minden nap, hajtom h mielőbb meglegyen ajogsim..

puszi mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Sajnos én is tapasztaltam a bírósi részrehajlást,apuka felé,és felháborítónak tartom.Bár most leugatták apukát,hogy a fizetése 50%-áig terhelhető,úgyhogy csak ne akarjon a másik gyermeke miatt az enyém 20%-ából elvenni.De utána is sorra keresztbe tett,az utóbbi hetekben,és annyira örülök,hogy már a jogerős ítélet is megvan,és eltűnt az életünkből....Jajjj,de vártam ezt.
A munkahelyemről eljöttem én is.Most vesztem össze irtózatiosan a főnöknőmmel.13 éve vagyok köztisztviselő,szép magas fizetéssel,de odadobom,mert nem éri meg,hogy gyomorgörccsel menjek vissza,akárhányszor csak belépek oda.És mivel terhes mertem lenni,én vagyok a világ legszemetebb embere szerinte,és tuti azon lett volna,hogy kicsináljon.Én hiába vagyok egyenes,szembe mondó ember,ha ő a hátam mögött kicsinál.És mivel ő a főnök,hiába minden igyekezetem.Nem várom meg,amíg belekényszerít egy olyan helyzetbe,ahol kirúgnak.Mert ő nem volt ám minidg főnöknéni.Egy titkárnő volt,csak összefogtak egy másik nővel,kicsinálták a főnököt,és beült a helyére....Hát engem is így szúrna hátba.És mivel hivatásos tiszt vagyok,még egy katonai ügyészség is lehetne belőle.Hát most munkanélküli leszek,de addig is kapom a gyest az államtól is.Aztán munkanélküliként,utána néztem,támogatják a vállalkozóimnak a kiváltását,és egy boltvezetői tanfolyam árából is a felét kb. visszatérítik.Mindezt akkor,ha regisztrált munkanélküliként végzem el ezeket.És addigra lejár a kocsink részlete,eladhatjuk,és gondolkodhatunk,mit nyitunk belőle.Egyetlen vagyonunk,és ha elbukjuk,nemcsak azt bukjuk el,de munkánk sem lesz.De valamit lépni kell,mert így beleőrülünk.....
Csilla,de jó neked,hogy már vezetni jársz.én olyan tutyimutyi vagyok ebben,nem merek belevágni,pedig anélkül mit vállalkozom....

Lányok!Nem hallott valaki az otthoni szőnyegszövésről?Hirdetik már régóta.Gépet adnak,betanítanak,és otthon szövögted a szőnyeget,nekik.Hallott már valaki róla????

Réka!
Milyen volt a szigeten?

Lányok!
Holnap az ikeába megyünk,mert anyák napot szerveznek.Minden anyucit lefotóznak a babájukkal,ott ki is nyomtatják,beleteszik nekünk egy keretbe,és ajándékba kapjuk mindezt.Jön valaki?

Danusia!

Nem írnád meg nekem priviben,hogy milyen ágazatban dolgozol?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Sziasztok! Kép

Csilla! Kép

Igen én is úgy tudom, hogy jár a végkielégítés, ha visszavesznek, de utána mégis kirúgnak. Csak én attól félek, hogy esetleg nem rúgnak ki, hanem folyamatosan olyan helyzetekbe hoznak, hogy utána nekem kell felmondanom, belekényszeítenek abba, hogy én lépjek ki, és akkor nem jár végkielégítés. Na de majd meglátjuk...

A Munkaügyi Kp. meg már csak számítógépkezelöi + angol nyelv tanfolyamot indít, azt is csak aug-ban, ha indul egyáltalán. Hónapok óta egyfolytában érdeklődtem náluk. A gyerek 18 hónapos korától lehet résztvenni tanfolyamon kismamáknak. Lányom március elején betöltötte a 18 hónapot. Azt vártam, hogy tavasszal elkezdődnek a kurzusok. Az ügyintéző azt mondta, hogy azért nem indulnak, mert a cégek nem pályáznak, mert nem éri meg nekik. Kép
Augusztus végén lejár a gyedem, kislánykám 2 éves lesz, bölcsibe kell adnom Kép (legszívesebben nem adnám) és melót kell keresnem, mert a gyes nagyon kevés.

Jól elhúzták nektek is a tárgyalást.
A gyerektartás alól mindig van valami kibúvó. Az elmondottak alapján te se számíthatsz sok jóra. Szégyen.
Olyan apa sem hajlandó fizetni, aki évekig együtt élt a kisgyermekével, és állítólag szereti, kötődik hozzá. Mint a barátnőméknél. Azt értem, hogy a volt társsal nem tud már együtt élni, na de a gyerekét büntetni, megkárosítani...pusztán azért, hogy kiszúrjon a volt feleséggel????? Mostanában olyan sztorikat hallok, amik sorra azt támasztják alá, hogy kevés rendes apa létezik a világon, de önző szemét annál több.

Igazad van Csilla! Maradjon is így, ne látogassa. Jobb lesz nektek. Könnyebb lesz. Képzeld, ha az állandó jelenlétével felszakítana minden sebet. Na ne.

Kriszti! Kép

Küldöm majd a privit. Kép

D.
 
 


szia Danusia!

én maradok a fiam 3 éves koráig itthon, mert addig van fix pénzem ha lejár a gyes, akkor ez is kiesik, addigra kell majd találnom valamit. Keresésig még van legalább másfél évem, de a gyomrom már most görcsben van. Az angol és szg.kezelői tanfolyamrol énis tudtam ,csak azt hallottam h más tanfolyamok is indulnak, de ezek szerint tévedtem, vagy már nem inditanak.

Bölcsibe én is beadtam annak idején alányomat, de nagyon megbántam, viszont muszáj volt, mert ő januárban volt 3 éves, és be kellett szokni mivel évközben nem vesznek fel gyereket az oviba, igy abban az évben szeptemberig bölcsis volt..és a mi bölcsink rémes..remélem a tiétekkel nem lesz gond.

És ezen felül h vagy? bírod egyedül?

Kriszti!

nem is tudtam h hivatásos katona vagy?!!!ezt ne mesélted. a munkahelyedet tudtam, csak azt hittem civilként dolgoztál..én most bánom h annak idején nem öltöztem be, mikor felvetették, lehet h még most is lenne munkahelyem.

HOlnap anyáknapi ünnepség, szerdán majd irok rola, elmesélem milyen volt.


most mennem kell,

puszi mindenkinek

Kép

Kép

Kép
 


Csilla!

Nem vagyok hivatásos katona!!
Köztisztviselő vagyok,hivatásos,de a mi munkahelyünkön nem kellett soha beöltözni,mert civilek vagyunk.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia Csilla! Kép

Sajnos nem tudok itthon maradni a kislányommal 3 éves koráig. Már most elfacsarodik a szívem, hogy szeptembertől be kell adjam a bölcsibe...a gyes nagyon kevés, és nagyon kell a pénz, fizetnem kell a hitel törlesztését az ex után, ami igen magas.
Ha visszavesznek a melóhelyemre, megyek és dolgozom, hiába nem szeretek már ott lenni,nem nagyon ugrálhatok...ha nem kellek, keresni kell mást...Jövő héten megyek beszélgetésre.

A munkahely kereséstől én is fázom, utálom, ami mostanában folyik...kiráz a hideg az ilyen hirdetésektől, mint sales manager, costumer operations coordinator, collection munkatárs, project manager asszisztens stb kerestetik...
Na de majd meglátjuk.

Köszi kérdésedet Csilla, bírom egyedül, hol jobban, hogy kevésbé. Mint a hullámvasút. Meg kell vallanom, néha nagyon nehezen megy. Még mindig rettenetesen fáj.
De hagyjuk is, mert a végén még elkezdek panaszkodni, és nem akarok. Járjunk elő pozitív példával, legyünk optimisták. Többeknek sikerült már új életet kezdeni, egyedül is megállni a helyüket, vagy új társra találni gyerekekkel is, és így vagy úgy, boldognak lenni. Úgyhogy nekünk is sikerülni fog. Csak idő kérdése.

Nem értem, nem is fogom soha sem megérteni, hogy lehet egy gyereket elhagyni, lényegtelen, hogy még az anyja hasában van, vagy már megszületett.
Pedig mostanában egyre több ilyet hallok. Divat lett belőle.

Annyira szép, gyönyörű, okos, kedves, aranyos, zabálnivaló a kislányom! KépKépKép Nem értem, hogy nem lehet ilyen gyönyörűséget akarni.
Olyan dolgai vannak, hogy el lehet olvadni tőle! 20 hónapos, de már 14 hónaposan elkezdett beszélni, és azóta csak úgy csacsog. És olyan szép tisztán beszél. Már mondatokat is mond. Pl. a mama nincs itthon, dolgozik, papa elment közértbe stb.
Mutatja a kis kezét, felém fordítja a tenyerét, mondja nekem: anya, tenyerem. Becsukja a kis kezét, vigyorog és azt mondja, elbújt. Jaj, tündéri.
Sok mindent másként csinálnék, ha visszaforgathatnám az idő kerekét, de őt semmiért sem adnám.
 
 


sziasztok,

köszi a névnapi jókívánságokat, csak most jártam erre.
a munkahelyemen megkértek, hogy csináljak meg egy projectet (iithonról), szóval most dolgozgatok. néha amikor alszik a kiscsaj, néha anyu átjön és tutujgatja amíg én verem a gépet.
ma kaptuk az első oltást. szegény nagyon zokon vette. szerencsére én nem láttam, csak a sírást hallottam, mert apja kezében volt. Így is majd megszakadt a szívem érte. kitalálhatnának már valamit oltás helyett.
tud valaki valamit Brekucról?
 
 


Sziasztok!

Kisbora vagyok... barangolok itt a társalgóban ( Schöpf Méreiből) és megdöbbenve olvasom soraitokat... hát nem is tudom mit mondhatnák.. kitartás? sok erőt? szóval nem tudok szóhoz jutni!!!... DE talán jó egészséget és sok vidám percet a gyermekekkel, mert mióta megvan Dani, úgy gondolom nincs nagyobb boldogság...

DoktoKitti/Kriszti ragadta meg a figyelmemet...
Kriszti, ha jól emlékszem jártál a Schöfis topikban... szóval bérszövés: aktuálisat éppen nem tudok, de már én is hallottam róla. Ahogy én tudom,a szövőszéket neked kell megvenni,megjegyzem nem olcsó. Egy hobbi szövőszék min.100 e ft. Én beleszerettem a szövésbe, így évekkel ezelőtt rágyűjtöttem. És a hobbimmá vált, de azt meg kell mondanom, hogy kemény munka, szerintem. Én még a nagy "szerelem" ellenére sem bírtam 3 óránál hosszabb ideig ülni előtte. Az sem mindegy hogy Te birizgálod szét a sorokat, vagy lábítója van,azaz egy lábpedállal tudsz sort váltani... szőnyeget szőni egyszerű mintával, pld csíkosat, egyszerűbb és könnyebb,mint egy faliképet pld. Bérszövést szokott néhány Gobleinszövő művész kérni... ott talán az ő műhelyében, az eszközén megy a munka...

Nem akarlak elbátorítani, nagyon szép dolog !... és mikor leveszed a kész darabot és megnézed végre mi lett belőle...:)

Üdv,Andi
 
 


Szia Kisbora!
Köszi segítséget!
Itt nem kell megvenni,betanítanak,legalábbis ezt hirdetik....aztán lehet,Te fizetsz rá,mire eljutsz odáig :( Arra gondoltam,hogy átmenetileg lehetne fizetés-kiegészítés.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


danusia!

jársz erre?

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla! :D

Itt vagyok, néha benézegetek...
... csak sűrű volt a hét. :roll:

Most izgulok, hogy lesz-e melóm mikor lejár a gyedem és próbálom feltérképezni, mik a lehetőségeim. Még egyelőre semmit sem tudok. Utálom a bizonytalanságot. Már pedig muszáj valami meló a gyes mellett. Addig még van 3 hónap. Ha nem vesznek vissza a melóhelyemre, keresni kell mást. Viszont az a bajom, hogy most még nem tudok állást keresni, majd csak aug. végén. Nem mondhatom azt, hogy 3 hónap múlva tudnék kezdeni várjanak már meg. :(
A munkáltatók egyik leggyakoribb kérdése (a van gyereke? Ha nincs, mikor akar? után), hogy mikor tudna kezdeni?
Nézegettem az álláshirdetéseket és kissé elkeseredtem. :cry:

Hát ez van.

Veletek mi újság???
 
 


Kriszti,

azért próbáld meg, egy vizitet megérhet a dolog...

üdv, kisborA
 
 


Danusia!

semmi jo, ezért is kerestelek. Képzeld megvolt a tárgyalás, apuka nagy sunyisággal megkérdezte h leülhet e mellénk (exférjem és mellém), majd két mondatot kinyögött, h mi van velem és a gyerekekkel... majd behivattak minket, mindenkit "kivallattak", majd mikor ő került sorra, megkérdezték h övé e a gyerek, először nemet mondott majd igent, és mikor a birono megkérdezte h tartja e a kapcsolatot a fiával akkor azt mondta jo hangosan szinte büszkén h NEM, én meg elbőgtem magam, alig vártam h vége legyen. egy szemét állat volt, a birono le is cseszte, h azért mert engem nem szeret, és nem akar találkozni velem, a gyerek semmiről nem tehet és őt kéne látogatnia. erre nem tudom már mit válaszolt, mert csak az orra
alatt tette, és utána a tárgyalás után elviharzott köszönés nélkül. Azt hiszem most törte össze végleg a szivemet, most csalodtam a legnagyobbat benne. De ezek után nagyon bizom benne h soha többet nem kell látnom, max. majd a gyerektartás perben.

Ennyit rolunk, ill. erről.

Gáborka ma egy éves. kapott egy szép autos tortát, a drága azt hitte játékauto és elkezdte tologatni, olyan édes volt. majd teszek fel képet rola.

Drukkolok h sikerüljön munkát találnod, én is voltam hasonlo helyzetben meg leszek is nem sokára.
puszi nektek.

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Szia Csilla!
Először is Gáborkának kívánunk nagyon sok boldog születésnapot!!!!!Hidd el,talán nehéz ezt hallani,és nem is vígasztal,tudom,de sokkal könnyebb lesz,hogy ilyen.Egy anyai szívnek ez nagyon fáj,mar,mert én is ha Domira nézek,újra és újra az apját látom benne.Nem azért fáj,mert hiányozna,mert egy undorító féregnek tartom.Azért fáj,hogy erre a csöpp édes gyermekre nem tekint...De jobb így,hidd el,mintha állandóan ott ólálkodna az életünkben,és fölbukkanna,ahogy szeretné...Nálunk hiába volt meg az örökbefogadás,azért még tartogatott meglepetéseket az a szemétláda....Munkahelyemen intéztem a felmondásomat,és érdeklődtem,hogy mivel megvolt a tárgyalás,ne utaljanak több tartásdíjat,nehogy utána meg vissza levonják a gyesből,mert az nagyon rossz lesz.Közölték,a múlt hónapban az adóvisszatérítés miatt volt ugyanannyia fizum,nem kaptam már akkor sem tartásdíjat.Kerek szemmel néztem,hogy dehát még csak most volt meg a tárgyalás....Igen,drága apuka az örökbefogadás aláírása után ezerrel robogott föl hozzájuk,hogy itt a végzés,nemsokára jogerős,addig is ne utaljanak,mert mivel a tartásdíjat előre fizetik(az elején én semmit nem kaptam tőle előre....),így nekem már nem fog járni.és ilyenkor visszatartják addig a tartásdíjat,hogy később ne kelljen tőlem vissza levonni.Ez rendben is van,nem tudtam,hogy ez a módja,jobban is jártam így,de apuka ilyenkor de egy rohadvány szemfüles.....Nem kívánok én nekik csilla semmi rosszat,attól mentsen meg az ég.Csak egyet:ugyanannyit kapjon,mint amit tett ellenünk.És a beteg ágyánál majd a fia köpje szemen.Csak amilyen jólelkű és kedves szívű az én kisfiam,nem lesz képes rá.Mert több az apjánál már most!!!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


sziasztok

Csilla:
a kisfiadnak nagyon boldog szülinapot kívánok én is :D
Az apjával történteket sajnálom én is. Illetve azt, hogy nem neki, hanem nektek okozott megint lelkileg törést. Remélem minél előbb túl tudsz rajta lépni, mert ez az ember (mint még egy pár másik sem) nem érdemel még annyit sem, hogy egyáltalán eszedbe jusson. Én is Krisztivel értek egyet. Nem kell semmi szitkozódás, meg átkozódás. Az élettől az ilyen emberek vissza fogják kapni ezt többszörösen is. Lehet, hogy csak sok év múlva, lehet, hogy te nem is fogsz tudni róla, de ő átkozni fogja a napját, amikor ezeket a gusztustalan dolgokat megtette veletek.Majd akkor rájön, hogy mit is rontott el. És igaza van Krisztinek, azt érdemli, hogy a fia a halálos ágyán köpje szembe. De ha a fiad úgy dönt, hogy még az energiáját sem hajlandó arra pazarolni, hogy azt a féreg apját egyáltalán megnézze, akkor is igaza lesz.
Kívánom, hogy mielőbb lépjetek túl ezen a dolgon, és próbáljátok meg úgy felfogni, hogy még ha most fáj is, de ez a lehető legjobb dolog, mert nem fog rendszeresen (vagy az ő kénye-kedve szerint rendszertelenül) feltűnni az életetekben, és akkor már nem tudja felkavarni az érzelmeket. Te nyugodtan tudod élni a gyermekeiddel a boldog életeteket. És a boldogságotokhoz az a mocsok szarházi egyáltalán nem kell!

Kriszti:
ezek a férfiak (talán nem is férfiak, meg nem is emberek, csak valami férgek) 3 forintért az anyjukat is eladnák. Tudod, aki azt meg tudja tenni, hogy mindenféle lelkifurdalás meg érzelmek nélkül csak úgy le tud mondani a gyerekéről, attól az embertől már szinte semmi sem meglepő. Tudod mit? Azt összes pénzét költse patikára. Majd akkor az is megtudja.

Kisbora:
örülök, hogy itt is "feltűntél", mert ugyan a Schöpf Méreis topikot néha én is elolvasgatom, mert ott fogok szülni. Csak írni inkább ide szoktam, mert sajnos (vagy a lányok történeteit olvasva talán nem is annyira sajnos) én is az egyedül várom a babámat csapatba tartozom. Te kinél szültél? Olyan sok mindent hallottam, olvastam már a kórházról. De mind más. Úgyhogy ettől tartok az egész szülésben a legjobban.

Lányok:
holnap gyereknap lesz. Úgyhogy mindenki kényeztesse egy kicsit jobban a gyerkőcét. Én még nem tudom, majd csak jövőre. Nekem még ha minden igaz 7 hétig a pocakomban a helye a manógyereknek :)

puszi

Kriszti
 


Szia Csilla!

Sajnálom, hogy ilyeneken kell keresztül menned.
Nem lehet minősíteni a viselkedését. Egyébként nem lep meg a dolog...szerintem, te is erre számítottál, csak még reménykedtél...
Azt sajnálom, hogy nem tudtál kicsit erősebb lenni, és előtte elsírtad magad. Tudom, hogy nehéz. Teljesen átérzem, mit érezhettél azoknál a mondatoknál.
TUDOM, hogy marha sz*r érzés, ha kimondják, hogy nem akarják a gyerekedet. DE!!!! Hidd el, sokkal könnyebb lesz nektek! Isten ments, hogy később rádöbbenjen, hogy kell neki a fia, és onnantól a nyakatokra járjon, és érzelmileg állandóan padlóra küldjön. Könnyebb így elszakadni, bár még így is baromi nehéz. Tudom, sovány vigasz, de jobban jársz, ha nem látogatja, ha ennyire nincs benne semmi érzelem a gyereke iránt. Kikényszeríteni nem lehet.

Szerencsére nekem nem kell már ilyen tárgyalásokra járnom, remélem, soha nem is kell, mert lehet, nem bírnám ki idegileg...
A bontótárgyalásról is, ami kb. 10 percig tartott, úgy rohantam ki, mert nem bírtam egy helyiségben meglenni azzal a szeméttel. Attól féltem, neki esek, és alaposan helybenhagyom. A puszta kezemmel tudtam volna széttépni.
Le a kalappal mindenki előtt, aki épp ésszel kibírta!


Én megfogadtam, hogy soha többé nem fog sírni látni. Nem szabad mutatni, hogy fáj, mert annál jobban csinálja, és csak undort és szánalmat keltünk bennük. Engem pedig ne szánjon. Meg kell neki mutatni, hogy nélküle/utána is van élet, és hogy jól megvagyunk, és ő mit hagyott ki.
Az egyik ügyvédem mondta, hogy egy lelépett hapsi számára, nincs bosszantóbb dolog, mint amikor látja, hogy az elhagyott asszonyka bizony nagyon szépen boldogul nélküle, és felkelt a padlóról, pláne, ha talál magának másik társat. Sérti a hiúságukat.
Az én exem is tojik a gyerekre. Persze hangoztatja, hogy mennyire szereti...na persze. Szerencsére a válás óta nem találkoztam vele. Remélem, soha többet nem látom.
Annyit könyörögtem neki, sírva, térden állva, hogy ne rúgjon fel egy 8 éves házasságot, ne hagyja el a születendő gyerekét egy kis ribanc miatt, akit 3 hónapja ha "ismer".
Soha nem hittem volna, hogy az én kedves, rendes, aranyos stb. férjecském igazából egy szörnyeteg... A rémisztő az, hogy ennyi idő alatt nem ismertem ki. Bár ne csodálkozzak, van akit 25 évnyi házasság után hagynak ott úgy, hogy az döbbenet. Nem hittem volna, hogy létezik olyan, hogy házasság alatt felcsinálás...pedig sajnos saját bőrömön tapasztalhattam.
Azt még értettem volna, ha egy pár hónapja tartó kapcsolatban becsúszik a baba, és az apuci inkább lelép...
De ez, hogy évek óta próbálkozunk, vetélés, különféle kivizsgálások, hormonkezelés stb. aztán kinyögi, hogy nem is akarta/akarja ezt a gyereket...
Megromolhat egy házasság, tönkremehetnek kapcsolatok, de miért kell szemétnek lenni, és porig alázni a másikat, és miért kell a lehető legnagyobbat rúgni belé akkor, amikor a legkiszolgáltatottabb?


Szerintem akkora arculcsapás egy nőnek, ha terhesen otthagyják, hogy azt igazából elfelejteni, megbocsátani egy életen át nem lehet. Persze a sebek gyógyulnak, de a hegek megmaradnak.
Bár már lassan két éves lesz a kislányom, és 6 hónapos terhes voltam, mikor az a szemét lelépett, még gyakran előfordul, hogy rágódom a történteken. Vannak időszakok, amikor még mindig kikészít, ha visszaemlékszem, miket tett velem és a babával a hasamban.
Az viszont igaz, hogy idővel egyre jobb lesz. A cél a teljes közömbösség.

Azon tűnődöm, hogy MIÉRT válnak rohadékká a férfiak, ha ki akarnak lépni egy kapcsolatból? (tisztelet a kivételnek)
Miért nincs bennük gerinc? Hogyan tudnak így kifordulni önmagukból? Miért kell önző, szar, szemét vadbarommá válni és a másikat minden téren totálisan kicsinálni, megalázni, pláne, ha az egy kisgyermekkel ott marad egyedül? Hogy miért nincsenek tekintettel a gyerekre, aki nem tehet semmiről???? Hogy a pasiknak miért nem számít, hogy az anyaméhben az ő gyerekük fejlődik?
Hogy hogyan lehet egy várandós nővel úgy bánni, hogy a baba megálljon a fejlődésben a hasában, hogy a szülésre úgy menjen, hogy bár belehalna, hogy utána alig legyen teje, és ne tudjon szoptatni, hogy élete legfontosabb időszakában idegronccsá váljon, és úgy élje meg az egész terhességet, szülést, gyermekágyas időszakot, mint egy iszonyatos rémálmot???
Foglalkoztatnak ezek a dolgok, mert próbálom megérteni. Így az idő távlatából, messziről ránézve próbálok rájönni a válaszokra. Tényleg komolyan érdekelne ezeknek a pszihológiai háttere.
Vigasztal, hogy a mondás tényleg igaz, az idő nagyon sokat segít. Tényleg túl lehet élni. Sőt, lehet új és jobb életet kezdeni. Csak azt a sok fájdalmat olyan szívesen megspórolná az ember.

Bocsika mindenkitől. Muszáj volt kiírni magamból. Ha van valakinek véleménye, írjon.

Csilla! A kisfiadnak Nagyon Boldog Szülinapot kívánok! A képeket majd rakd fel!

Köszönöm a drukkolást, rám fér.

Én meg azért drukkolok, hogy a legközelebbi tárgyaláson ne tudjon téged bántani, és hogy rendben legyen a gyerektartás.
Próbálj meg nagyon-nagyon erős lenni. Úgy tekints rá, mint egy féregre. Nem érdemli meg, hogy sírj miatta. Legyél büszke! Hiszen milyen szép gyermekeid vannak, ő meg elmehet a sunyiba!

Puszi

D.
 
 


Szia Kriszta9/Kriszti

hát...az biztos, hogy nem egy István vagy Szt. Imre :D -mármint nincs ikea szoba:O) DE ne félj jó kezekben leszel ... nem mintha én oly sok helyet kiprópáltam volna :wink:

szóval mint a neve is mutatja "Anyavédelmi Központ" és valahogy érezni is rajta, hogy rejlik benne némi konzervativizmus, de úgy hallom jók az orvosok, szülésznők. Azért az valami pozítivum, hogy a lányok (Schöfis tapasztalt anyukák topic) már 2. gyermekkel is visszamennek.

Orvosok
természetesen a fiatalabbak (cc 45ig:) ) talán az alternatívabb kategóriába tartóznak, mint a "régiek":)

Orvosokról bővebben kérdezheted:
Pzita (3gyermek)
Ed76 (2. nemrég született)
Cuiccolo
JAnikó (2.várás)
((DrKitti/Kriszti nem ott szült/él??)

Szülésznők - röpke 4 nap alatt akikkel találkoztam,mind nagyon kedvesek korra való tekintet nélkül (Marika, Ili, Timi, Kriszti, Tünde,Kati) és ha nem lett volna akkor fogadott szülésznőm, bármelyikükben megbíztam volna.

Csecsemősök is kedvesek, segítőkészek, csak kérdezz mindig nyugodtan.

Egyébként is kérdezz mindig nyugodtan és kommunikálj folyamatosan. Értem ezalatt a szülést magát is... Egyedül mész be vagy kísér valaki, Mamád? Tesó?
Tudd, hogy mit szeretnél:
- pld. hogy esik jól vajúdi, szülni (hát azért a végén az ágyat sehogy sem tudtam kikerülni, bármennyire is szerettem volna... erre azért számíthatsz)
- kérsz e gyógyszert, fájdalomcsillapítást (JÓK az anesztesek is, Tamara doktornő, S.... Zoltán nem jut eszembe a neve...)
- babócát leadod-e a cscsemősökhöz, vagy magad mellett tartanád?
- Tudd, hogy ha nincs lehetőséged fizetős szobára, akkor is van egy 5-ágyas ingyenes baba-mama szoba (állítólag sokszor üresen)
- Ha netán úgy érzed, hogy leadnád a babit éjszakára NE LEGYEN
lelkiismeretfurdalásod!! Jobb egy pihent anyuka aurája :P

Hirtelen ennyi, de kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok vagy segítek ha tudok!

Üdv, kisborAndi
 
 


Szia Kriszta9/Kriszti

hát...az biztos, hogy nem egy István vagy Szt. Imre :D -mármint nincs ikea szoba:O) DE ne félj jó kezekben leszel ... nem mintha én oly sok helyet kiprópáltam volna :wink:

szóval mint a neve is mutatja "Anyavédelmi Központ" és valahogy érezni is rajta, hogy rejlik benne némi konzervativizmus, de úgy hallom jók az orvosok, szülésznők. Azért az valami pozítivum, hogy a lányok (Schöfis tapasztalt anyukák topic) már 2. gyermekkel is visszamennek.

Orvosok
természetesen a fiatalabbak (cc 45ig:) ) talán az alternatívabb kategóriába tartóznak, mint a "régiek":)

Orvosokról bővebben kérdezheted:
Pzita (3gyermek)
Ed76 (2. nemrég született)
Cuiccolo
JAnikó (2.várás)
((DrKitti/Kriszti nem ott szült/él??)

Szülésznők - röpke 4 nap alatt akikkel találkoztam,mind nagyon kedvesek korra való tekintet nélkül (Marika, Ili, Timi, Kriszti, Tünde,Kati) és ha nem lett volna akkor fogadott szülésznőm, bármelyikükben megbíztam volna.

Csecsemősök is kedvesek, segítőkészek, csak kérdezz mindig nyugodtan.

Egyébként is kérdezz mindig nyugodtan és kommunikálj folyamatosan. Értem ezalatt a szülést magát is... Egyedül mész be vagy kísér valaki, Mamád? Tesó?
Tudd, hogy mit szeretnél:
- pld. hogy esik jól vajúdi, szülni (hát azért a végén az ágyat sehogy sem tudtam kikerülni, bármennyire is szerettem volna... erre azért számíthatsz)
- kérsz e gyógyszert, fájdalomcsillapítást (JÓK az anesztesek is, Tamara doktornő, S.... Zoltán nem jut eszembe a neve...)
- babócát leadod-e a cscsemősökhöz, vagy magad mellett tartanád?
- Tudd, hogy ha nincs lehetőséged fizetős szobára, akkor is van egy 5-ágyas ingyenes baba-mama szoba (állítólag sokszor üresen)
- Ha netán úgy érzed, hogy leadnád a babit éjszakára NE LEGYEN
lelkiismeretfurdalásod!! Jobb egy pihent anyuka aurája :P

Hirtelen ennyi, de kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok vagy segítek ha tudok!Üdv, kisborAndi
 
 


Ja... az orvosom Dr. Szőnyi György (ifj.) - alternatív

Anesztes Dr.Sorbán Zoltán.

JóÉjt!

Bocs a 2x-i küldésért...
 
 


Sziasztok

Andi:
nagyon aranyos vagy, köszönöm a felhomályosítást. Hát vannak dolgok, amik úgyis ott fognak kiderülni, pl: hogy esik jól vajúdni, meg ilyenek. Azt már tudom, hogy az a gerincérzéstelenítő nem az én világom. Ha csak egy mód van rá, akkor a gerincemet hagyják békében. Van itt a házban egy ismerős, aki szintén kapott, meg van más is aki dícséri, de nekem valamiért nem szimpi a dolog. Valószínűleg a gerinc miatt.
Fizetős szobát még nem tudom. Örülök, ha a dokit is ki tudom fizetni. Én a Templom Józsefhez járok, nem olcsó, de úgy ajánlotta az ucsitesóm, és tényleg teljes a bizalmam felé. Csupa jó tapasztalatom van vele kapcsolatban, úgyhogy úgy döntöttem, hogy megpróbálom inkább kifizetni, mint keresgélni új dokit, aki vagy beválik, vagy nem. De arról az ingyenes baba-mama szobáról nem tudtam. Ezt köszi, hogy szóltál róla, mert akkor legközelebb ha megyek doki bácsihoz, megkérdezem, mert mondta, hogy legközelebb megtárgyaljuk az ilyen részleteket is. Bár említettem neki, hogy egyedül várom a babust, meg azért nem vet fel engem sem a pénz, gondolom ő is említette volna, de így, hogy már tudok róla, biztosabb. Ha valami csoda folytán a fizetősbe mennék, akkor is az 5000 ft-os gondolom a "legzsufisabb". Ott is vagy 4-en vannak. Akkor már mindegy, hogy 4-en vagy 5-en. Szerintem. Na majd kiderül.
Hallottam olyat is, hogy manapság már divat a szülésznő fogadása is. De ezt már igazán túlzásnak tartom. Jó hogy a takarító személyzetet nem kell felfogadni. Persze ebben is voltak kétségeim, mert egy-két szülésznőt nagyon dícsértek ott a kórházban, a többiről pedig szó sem esett. De így legalább, hogy azt mondod aranyos mind, nem lesz gond, bármelyik legyen bent, amikor épp én leszek a soron. Remélem. Mert arra aztán már végképp nem hiszem, hogy pénzem lesz. Meg ugyebár már olyan marha sok időm úgy sincs, és azt is hallottam, hogy hónapokkal előbb kell őket is felfogadni, és van amelyik szülésznőnél már az október is teli van.
No, majd kiderülnek a dolgok, mindenesetre nagyon szépen köszönöm az infokat.

Mindenkinek jó gyereknapozást kívánok, én még dolgozom egy kicsit, mert még 31-ig hajtás van, aztán megpróbálok már egy kicsit én is takarékra állni, elvégre mindjárt betöltöm a 8 hónapot :)
Ilyenkor szoktam irigyelni a "normális" kapcsolatban élő terhes nőket, hogy azért nekik lehet egy kicsit jobban lazítani, mert nem csak magukra számíthatnak, ha esetleg ők nem dolgoznak olyan intenzitással, vagy egyáltalán nem, apuka még mindig ott van, aki kifizesse pl a villanyszámlát, aki bevásároljon, aki segítsen az otthoni dolgokban. Nekünk ez sajna nem adatott meg, és ilyenkor egy kissé elkeseredek. De aztán a manógyerek rúg egyet-kettőt odabent, és elmúlik a bánatom :)

No, puszi mindenkinek

Kriszti
 


Szia Kriszta9/Kriszti

ahogy én halottam Templom doktornál jó kezekben leszel :D

fizetős, van 1-, 2-ágyas, régi és új, (www.mamakalauz.hu) talán többet ír, a Schöpfi honlapja.

egyébként szerintem akkor is elvállal, ha kevesebbet tudsz csak adni, terhesgondozásra is hozzá jársz. Én az én orvosomnál tudom, hogy volt kismama aki nem tudott annyit adni, csak kb a 2/3-át és a másodikkal is szeretettel fogadták...

üdv, A.
 
 


sziasztok!

ime a szülinapos Gábor!


Kép

Kép



Kép
puszi

Kép

Kép

Kép
 


danusia!

irok majd...

kriszta9!

birod még?

Kép

Kép

Kép
 


szia Csilla

még bírnom kell. bár ha jól tudom, már csak én vagyok, aki még "egyben" van itt. de még van 5 és fél hét. elvileg. persze, ha tovább folytatódik ez a frankó időjárás, akkor lehet, hogy az én fiam hamarabb akar majd kibújni. a múlt héten péntek hajnalban már elég rosszul éreztem magam. hajnalban negyed 3-tól fél 7-ig járkáltam a lakásban. aztán szerencsére elmúltak a bajaim, és sikerült visszaaludnom egy kicsit. de rendesen beijedtem. azóta gyorsan már össze is csomagoltam a holmimat, mert nehogy itt megvicceljen a kis mazsola-gyerek. szóval viselem.
remélem ti is jól vagytok, az iwiwen is írtam neked.

pusza
kriszti
 


szia kriszti!

sajnos nem tudok belépni az iwiwre, gépem hibája miatt. pedig jo lenne.

marad a forumozás, meg a pü.

drukkolok h még legalább 3 hétig naradjon bent a babod. pihizz amennyit csak tudsz!

puszi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Bocs hogy így betörök egy jól összeszokott kis közösségbe, de el kell mondjam jó titeket olvasni ,mármint hogy a pasin túl is van élet terhesen...
Engem két hónapja dobott ki a párom 12 hetesen amikor nyilvánvaló lett előtte hogy nem vetetem a lánykámat...látni nem akarja, sőt...tudnék mesélni egy két dolgot még...de nem tépem magam, mert látom ezt a sok gyönyörű babát és tudom, hogy milyen jó is lesz nekem, mert lesz valakim akiért élhetek...
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: