Új privát üzeneted érkezett!

Andi! :)

Nagyon köszönöm! :lol:

D.
 
 


Szia Danusia!

Elég furcsa a viszonya a gyerekhez. Ha nem jön 3-4 napig akkor lelkiismeretfurdalása lesz és utánna 3 napig egyfolytában itt van. Mondjuk akkor fűt-fát ígér a gyereknek, de nem tartja be. Pl.: nagyon szereti a gyerek a legót. Nagyon sok van neki, de most az álma egy családi ház és egy rendőrautó. Az autót kb. egy hónapja ígérgeti szegénynek, de csak most a 2466547 milliomodik felszólításra vette meg neki. Ja, de előtte lement 3 napra a Balcsira a nővel. Van, hogy jönnek -persze este 1/2 8kor- és rászól a csajra, hogy játszon a gyerekkel, ő meg bevonul a wcre egy 1/2 órára. Amikor pedig vinném fürdetni és fektetném a gyereket akkor még ő van felháborodva, hogy miért nem hagyom még játszani.
Hülye pasas!
 


Bocika!


Jjjjaaaajjjj! Nagyon gáz. :cry: :x Nem tudok ehhez mit hozzáfűzni. Borzasztó...
:evil:

Hát sajnos te is jól beválasztottál. :cry: :roll:

Mentségedre legyen mondva, hogy nem volt a homlokára írva...

Azt nem értem, hogy nem fogják fel ezek az apák, hogy a gyerek nem tehet semmiről? Azért mert már nem szeretik az anyát, miért kell a gyereket büntetni??? :shock:


D.
 
 

 
 

Halihó!

Na tegnap este is jöttek. :evil: Mondanom se kell hozott egy dvdt a gyereknek (mint később kiderült a nője vette). Szegény úgy örült neki mintha valami óriási dolgot kapott volna. Na aztán kibontották betették a lejátszóba és kiderült, hogy már megvan az a mese, sőtt a gyerek lassan kívülről tudja az egész történetet. Mondom neki, hogy mi a helyzet, erre a nője megsértődött, ő meg elkezdett morogni, hogy én miért nem mondtam előbb, hogy ez a mese már megvan. Mivel nekem nem mutatták meg a kibontás előtt így nem tudtam velük közölni a tényeket. Visszavinni kibontva már nem lehet, buktak 3000 Ft-ot. Amúgy ebből is látszik mennyire figyel a gyerekre (meg rám), mert kb. egy hete emlegeti a gyerek neki a mesét és én is mondtam az embernek, hogy szerezzen további részeket mert ezt már unjuk. Erről ennyit.
 


Sziasztok!
Olvasgatom itt azokat, amiket írtatok, s elszomorít, hogy milyen sokan vannak ebben a helyzetben? Én most 29 hetes kismama vagyok, s a baba papája akkor hagyott ott, amikor megmondtam neki, hogy pozitív lett a terhességi teszt. Leírom majd az én "esetemet" is ide nemsokára.
Addig is sziasztok és sok erőt Nektek! Bár azoknak, akik mernek vállalni egy babát a "másik fél" és akár a világ akarata ellenére is, azoknak nem kell "sok erőt" kívánni? Rengeteg van Nekik?
 
 


Most látom, hogy a számítógép a két utolsó mondatom végére kérdőjelet tett "..." helyett. Mindenesetre a lényeg az, hogy nem kérdőjelesek a mondatok. Bocsi. Tanulság ebből, hogy itt nem szabad használnom a "..." billentyű kombinációt.
 
 


Sziasztok, szia esztee!

Teljesen új vagyok a Babaneten, ezért elnézést, ha elefánt lennék a porcelánboltban. :)

Olvasgatom a topikokat, és látom, hogy kialakult levelezők vannak a legtöbb helyen. Talán azért megengeditek, hogy új szelek is fújjanak? :wink:

Az első gyermekemet úgy vállaltam, hogy nem érdekelt a papa akarata, az én döntésem az volt, hogy a gyerek marad. Egy darabig a papa is maradt, de nem sokáig, nem tudta fel vállalni a felelősséget. Piszkosul haragudtam rá évekig, harcoltunk, hadakoztunk, meg is lett az eredménye. A lányom lassan 18 éves, és most mert először mert párkapcsolatba lépni. Be is választott rendesen. Majd megszakad a szívem, amikor látom rajta, hogy kezdi az én sorsomat élni: csalódások, fájdalmak, stb. Szörnyű!

Kisfiam két és fél éves, más apuka, más körülmények. A régi apukának is más családja van, jó a kapcsolatunk. Az ottani kisfiút nagyon szeretem, többször itt van nálunk, sőt, amikor kicsi volt, bébiszitterkedtem is vele. Azért lehetett ez, mert sikerült elengednem, elszakadnom érzelmileg az első férjemtől. Nem vártam el tőle már semmit. Ez NAGYON-NAGYON nehéz volt!!!!!!

esztee van segítséged? Szülők, barátok? Semmiképp ne maradj egyedül ebben az időszakban, ha teheted. Nagyon sok segítség vár a világban CSAK RÁNK! Mi nők valóban nagyon erősek vagyunk, és ezt kevés pasi bírja elfogadni. A segítség kérése és elfogadása bármilyen furcsán hangzik, épp az erőt jelenti. A gyenge az, aki erősnek akar mutatkozni, ezért nem kér, nem fogad el segítséget. AZ ERŐ ABBAN REJLIK,HA FELISMERJÜK SAJÁT GYENGESÉGÜNKET!

Sziasztok
 


Szia Bocika! :)

Bocsi, a késői válaszért, de nem nagyon voltam netközelben.

Hát, én nem bírnám elviselni annak a macának a jelenlétét. Neki esnék. Nem lennék képes tűrtőztetni magam. :twisted: Vagy szépen belezakkannék. Nem tudom...
:cry:

Nem egyszerű.


Szia Esztee! :)

Üdv a csapatban sajnos! :cry:

Engem érdekelne a történeted.



Szia Tünde! :)


Gyere csak nyugodtan. :)
Mondjuk az lenne a legjobb, ha kihalna a topik, mert nem lenne, aki beleírna...

Sziasztok!

D.
 
 


Szia Danusia!

Köszönöm, és teljesen igazad van. Tényleg jó lenne, ha nem úgy kéne egy kismamónak megszületnie, hogy az anyuka szomorú, csalódott ... Hiszen ott a pociban mindent érez, és ilyenkor ő is az.

Bocika,

valóban szörnyű lehet elviselni az ilyen állapotokat. Nem ismerem a történetedet, ezért mást nem tudok mondani, csak azt, hogy együttérzek veled.

Esztee,

én is szívesen megismerném a történeted, perzse csak ha te is úgy érzed.


Sziasztok

Tünde
 


Kedves Tünde! :)

Engem érdekelne egy-két dolog veletek kapcsolatban. Előre is elnézést a rengeteg kérdésért. :?

Írod, hogy a lányodat egyedül vállaltad. Feltételezem, becsúszott a baba, nem terveztétek. Mióta voltatok akkor egy pár az apával?

"Nem tudta felvállalni a felelősséget..." ( :evil: )
Hány éves volt? És te hány éves voltál?

Tartotta-e a kapcsolatot a lányával? A lányod hogyan viszonyul a vérszerinti apjához? Jó viszonyban vannak? Megbocsátott neki? Neki mi a véleménye az egészről?

Volt-e a lányodnak nevelőapja vagy kettecskén éldegéltetek sokáig?

A második gyermekednek az apukájával jól kijön a lányod?

Hogyan tudtál megbocsátani az exednek? Hogyan lehet elengedni a haragot, a gyűlöletet? Mennyi idő kell hozzá???

Írod, hogy a lányod is peches a párkapcsolatok terén. Gondolod, hogy valóban a ti rossz példátok miatt? Nem a szerencsén múlik ez is, mint oly sok minden az életben?
Sajnálom, hogy neki is nehézségei vannak e téren. Nagyon nehéz egy normális férfit kifogni. :cry:

Veled lassan 18 éve történt, hogy egyedül maradtál a kisbabáddal. Most, így sok idő elteltével fájnak még a sebeid?

Bocsika a sok kérdésért, de ezek merültek fel bennem, amikor olvastalak. Ha nem akarsz itt a fórumon válaszolni, írhatsz privát üzit is.

Szia!

D.
 
 


Sziasztok lányok!

Danusia tényleg nem könnyű időnként elviselni, de így legalább nem viszik el a gyereket.(Mondjuk nem is adnám!)
Sajnos nekem ennél jobban fáj az, hogy az apjának csak akkor kell a gyerek ha éppen kedve van hozzá. Egy gyereket nem lehet csak akkor elővenni amikor kedvünk van hozzá. És ami a legrosszabb, hogy egyfolytában az apját emlegeti. Annyira fáj, hogy nem tudok neki egy normális családot biztosítani.

Tündi! Ha nem zavar akkor én is kíváncsi lennék arra, hogy hogyan sikerült elfelejtened az első pasit és hogyan kezdtél új életet.

Ja, van egy sztorim amit megosztanék veletek. Kíváncsi vagyok ti mit gondoltok:
a sógorom 10 hónapja van együtt a barátnőjével. a csaj csak 2 hetente aludt nála, majd mikor kész lett a sógor lakása, akkor azonnal hozzá költözött és bejelentette, hogy terhes. most esküvő lesz (a gyerek és a szocpol miatt), aminek anyósék nagyon örülnek, de sajnos én más szemmel nézem a dolgokat. Szerintetek?
Bár ez a dolgok állásán nem segít, de az én lelkemet megnyugtatná.
Sziasztok
 


Szia Bocika! :)

Igazad van, így legalább tényleg nem viszi el a gyereket magával. Sajnos nem sokat tehetnél, ha el akarná vinni, joga van hozzá.
De úgysem tenné, mert hidd el, útban lenne nekik! Szörnyű ezt kimondani, de a férjednek az a maca fontosabb, mint a saját fia. :(

Ezek szerint a kisfiad elég rendesen kötődik az apjához. Háát, szegénykém, hány csalódás fog még rá várni... :cry:
Nem te tehetsz arról, hogy nem tudsz normális családot biztosítani a kisfiadnak. Te egész családot akartál, nem te rúgtad fel a házasságod. Nehogy magad hibáztasd! :!:
Remélem, hogy nemsokára lesz egy igazi férfi melletted, akivel a kisfiad is jól ki fog jönni, és akkor igenis lehet teljes családod.

A sztoridra: hát ebből nagyon úgy tűnik, hogy a csaj csak balekot keresett. Lehetőleg olyat, akinek van lakása. Ha szeretek valakit, nem elég, hogy csak 2 hetente alszom ott nála, többet akarnék. Nem? Biztos, hogy a sógorodtól terhes? Nem ártana egy DNS vizsgálat.
Nem tudni mi lesz a kapcsolatuk sorsa. 10 hónap után nem lehet megismerni a másikat. (néha egy egész élet sem elegendő).
Ha eddig is jól kijöttek egymással, lehet, hogy nem lesz gond náluk. Aztán ki tudja...esküvő ide vagy oda, nem számít, mint számtalan példa is mutatja… :cry:

Nekem is van egy sztorim:
Ez egy kicsit más. Csak le akarom írni, hogy azért ilyen is van. Ritka, de van. :wink:

Közeli ismerősünkkel történt meg.
Fiú és a lány, nevezzük őket Misinek és Erikának, megismerkednek, megtetszenek egymásnak, nagyon egy hullámhosszon vannak, járni kezdenek. Misi meséli, hogy milyen szerelmes, pont ilyen lányt szeretett volna magának. Kb. egy hónap után Erika közli, hogy terhes. Misi elbizonytalanodik. Fel tudja vállalni egy hónap után a szülői kötelezettséget?
Abortusz szóba sem jöhet. Misi őrlődik, mert egy hónapos ismeretség után bizony nem erre vágyott. Bevallottan meg is ijed. Veszekedések tarkítják a kapcsolatukat. De mivel Misi gerinces és becsületes fajta, kitart Erika mellett. Vannak súrlódások, de áthidalják a problémákat, az idő előre haladtával lelkesen várják a kisbabát. Misi végig ott van Erika mellett, még a szüléskor is. Sír, mikor megszületik a kisfia.
Már pár hónapos a pici és úgy néz ki, nagyon jól van a kis család.
Itt sem tudni, mit hoz a jövő, de jelen pillanatban szeretetben élnek együtt, reméljük ez a szeretet kitart életük végéig.

Én meg kaptam egy hírt, ami bevallom jól esett. Hájjal kenegettek... :D
Van egy ismerősöm. Tudja mi történt nálunk, de nem szeret mások dolgával foglalkozni, beleavatkozni. Barátságos, közvetlen fiú, olyan, aki nem könnyen alkot véleményt másokról, mert nem szeret elhamarkodottan ítélni.
Na szóval, ez a fiú találkozott az exem csajával. Felháborodottan mesélte nem nekem, hanem az egyik közös ismerősünknek, hogy milyen Hülye Picsa az a nő. Ha már tőle is ezt hallom, megerősít abban, hogy tényleg ez az igaz. A volt sógornőm szintén ezt mondja.
Sokáig úgy voltam vele, hogy nem a csaj az igazi szemét ebben a sztoriban, hiszen nem ő fogadott nekem örök hűséget, nem ő árult el. Nem utáltam alapból, sohasem bántottam, bár megérdemelte volna.
Milyen nő az olyan, aki képes egy olyan nős ember alá feküdni, akinek a felesége éppen az első közös babájukat várja, veszélyeztetett terhesként?!? Nem tudom, mit adott be neki az a szemétláda, valószínűleg jól eláztatott, de nekem az ilyen alak mondhatna akármit, alapvetően nős férfival szóba sem állnék, pláne nem olyannal, aki terhesen otthagyta a feleségét!
Ja és még ez a kis k fúj rám ezerrel és tesz rám rosszindulatú megjegyzéseket. Még neki áll feljebb!
Még ő hordott el mindennek már akkor, amikor még nem is tudtam a létezéséről! Iszonyatosan féltékeny rám, és neki van meg a véleménye rólam. Neki rólam…Hmm… Csak tudnám, honnan veszi magának a bátorságot? Nemhogy lapítana…

Olyan is lesújtó véleménnyel van erről a k-ról, aki nem is ismer engem, tehát nem elfogult.
Azaz az ex jól beválasztott. :D :D Csak az dühít, hogy nem hiszem, hogy ezt be is látja valaha.
Csaj tíz körömmel, vasmarokkal szorítja az exemet, az meg egy gyenge, befolyásolható szar alak.
Ha volna hozzá gyomrom, tönkre tehetném a kapcsolatukat. Ui. a k. nyomására exem nem jön a gyerekhez, egyáltalán nem látogatja stb. (mondjuk ez nekem nagyon jó)
Azonban ha belegondolunk, piszok szomorú, hogy egy apa hagyja, hogy az új nő kiszorítsa az életéből a gyereket. Nagyon mutatja a jellemét (vagy inkább jellemtelenségét), meg persze az új nőét is.

Ha erőszakosabb lennék, és bosszút tudnék állni, csak hívogatnom kellene exet ide, hogy jöjjön a gyerekhez, vásároljon be nekem, stb…Nem adnék nekik fél évet, és iszonyatos veszekedések közepette szakítanának. Jó lenne, mert dühít, hogy a tőlem és a gyerekemtől ellopott pénzen vásárolt lakásba és a tőlem kicsalt autóba szépen belecsücsült ez a k. És még csak a volt feleség és a gyereke sincs már az útjában. Sőt már az anyóst is kipipálhatja. Teljhatalmat kapott az exen. Egy rémálom ez a nő. Ráadásul ronda is. Nem csoda, hogy független férfit nem tudott magának szerezni.
Szívesen kicsinálnám őket, de a nyugalmam többet ér. És azt csak hideg fejjel, higgadtan lehet, amire nem vagyok képes, annyira gyűlölöm az ex férjemet. Örülök, ha nem látom, és nem látogatja a gyerekem sem, akit nem is akart, és akinek az életét kockáztatta.
Meg azt már végképp nem tudnám elviselni, hogy 3 éves korától elvinné magával a k-jához a kislányomat. A k. még a gyerekemet is gyűlöli. Hogyan engedhetném a közelébe??? Akkor már jobb így, hogy nincs jelen többé az életünkben az ex.

Bocika, látod az én exemnek is fontosabb a k-ja, mint a saját gyereke. No persze miért is várnék mást...

Rengeteg ügyvéddel beszéltem anno. Mind egymástól függetlenül egybehangzóan azt állította, hogy a tapasztalat az, hogy az élettől visszakapják az ilyen alakok, nincs kibúvó, előbb-utóbb bizony fizetni fognak. Remélem… csak ki kell tudni várni.
 
 


Szia Danusia!

Azt hiszem ezeknek a nőknek hiányzik valami a szervezetükből. A gerincük és a lelkük. :D
Az én exem k.ja nekem panaszkodik, hogy ilyen meg olyan a pasi. Mondtam neki, ha nem tetszik miért nem hagyja ott? Erre ő csak hümmög..... -pedig néha úgy beszél vele az ex mint egy darab sz--rral. Most a legújabb, hogy lakást akarnak venni. Abból a pénzből amit nászajándékba kaptunk. Jó mi? A lakás a csaj nevén lesz, nehogy elvegyék az ex bérleti jogát a mi lakásukhoz, de a kecót tulajdonképpen részben én is fizetem. Fel tudnék robbanni az idegtől. És semmit se tehetek.
Ez a kö.......g még a gyerekére se gondol.

Ja és még valami. A csaj csak az anyjának merte elmondani, hogy egy olyan pasival lakik egy fedél alatt akinek felesége és kisgyereke van. Az is egy szar alak.

Tudod nem akarok gonosz lenni, de nagyon remélem, hogy egyszer mind a ketten visszakapnak mindent. És ha a kamatokat is felszámolnák az se lenne rossz.
 


sziasztok

látom gyarapszik a tábor (sajnos, mármint azért, hogy így jártunk)

szóval az újaknak üzenem, hogy csak semmi vész, mert a baba mindent feledtet. legalábbis nekem gyógyír, hogy itt van a kis manókám. nem mondom, hogy időnként nem kenődök el, de amikor mosolyog egy óriásit, akkor már nem is vagyok szomorú. és különben is, had fájjon a szarházinak, hogy ilyen gyönyörű szépséges kisfia van, és még nem is láthatja. legalábbis ha rajtam múlik, akkor nem fogja látni (max képen, mert az iwiwen már eldicsekedtem vele). még nem is szóltam neki, hogy megszületett a fia. minek, úgysem zavar nálunk sok vizet. egész terhességem alatt egyszer sem kérdezték meg, hgoy mi van a picivel, vagy nincs-e szükségünk valamire, vagy ilyesmit. úgyhogy ezek után most se kerüljön már elő.

szóval a pici születése elég nehéz volt. 9 óra. kicsit megkinlódtam. de persze a saját hülyeségemből. mert kézzel-lábbal hadakoztam az epidurális érzéstelenítés ellen, és olyan sokáig voltak nagyon erős fájásaim, hogy teljesen begörcsöltem, és persze nem tágultam. aztán dokibá meglebegtette, hogy még császár is lehet belőle, mert annyira nincs már erőm, hogy nem fogom tudni megszülni, meg már olyan szinten ki voltam merülve, meg nagyon-nagyon fájt, hogy azt mondtam, hgoy nekem már mindegy, jöhet az a gerinc izé. aztán másfél óra múlva meglett Bencikém. Most már így egy hónappal később nem is olyan vészes a dolog. Már valaki kérdezte, hgoy szülnék-e még, azt válaszoltam hgoy persze. Mármint ha lenne egy épp-kézláb apuka. mert az a pár óra kínlódás igazából nem sok azért, ami lesz belőle. amikor rátették a pocakomra még tiszta mázgásan, véresen, hát azt hittem elbőgöm magam. oda voltam ám rendesen.
szóval nagyon jó dolog, és apuka meg menjen ahová akar. ő nem részesül ezekből az örömökből.

no, azt hiszem megyek, mert ébredezik Bencus. :)


puszi mindenkinek

Kriszti
 


Sziasztok!

Kriszta9 elöszőr is gratula a kicsi csomagodhoz! Gyönyőrű kisfiú!
Az apja (akár a többi) sajnálhatja, hogy nem kíváncsi egy ilyen csodára és egyben szégyelheti magát, hogy képes ilyet tenni.
Bár én könnyen és gyorsan szültem, de ha lenne egy normális pasi akiből normális családapa lenne én is egyből vállakoznék a következő babára.
Talán az élet egy jobb társat akar mellénk (jobb apát a gyerekeinknek) és ezért történik (történt) mindez. Legalább is én ebben reménykedem!
 


Szia Bocika! :D

"...hiányzik a szervezetükből valami, a gerincük és a lelkük..." :D :lol: :P ez tetszett! Jó volt! :!:

Undorító, hogy még neked mer panaszkodni a k. az exedre...
Hogy az exed hogy beszél vele, erre csak azt tudom mondani, ki ki a magáét...a csaj is meg az exed is "jóljártak" egymással.

Ennél már csak az volt szebb, mikor az ex az én vállamon sírta ki magát és panaszkodott a csajára, mikor visszafogadtam. De közben meg ilyeneket mondott nekem, a még feleségének, hogy hát annyira aranyos az a lány, mondta is neki, hogy el is venné feleségül, mert annyira szereti. Velem csak azért van, mert itt nyugalom van, a csaja meg állandóan veszekszik vele (pl azért, mert bemert jönni a gyereke születéséhez, holott az megígértette vele, hogy nem megy be. Na milyen "nő"; az ilyen???) Ez is jó mi?


Azt nem értem, hogy hogy vehetnek lakást a nászajándékba kapott pénzből? Ha jól tudom, az közösen szerezett vagyonnak számít, így annak fele téged illet. :?: :?: :?: Hogy hogy nem tehetsz semmit? Ügyvéd mondta, hogy nincs mód ez ellen tenni?

Na, hát a csaj anyja is megéri a pénzét! Az igaz, hogy nem tehet a lánya viselkedéséről, de... Én komolyan mondom, nagyon nem örülnék, ha a lányom nős emberrel szűrné össze a levet. Nem támogatnám benne semmilyen módon. Igyekeznék mindenhogyan lebeszélni, mert nem vezet jóra az ilyen.


Az én exem egekig magasztalta a k. anyját, hogy milyen jópofa, milyen jófej, milyen aranyos, milyen okos stb. Persze, mert a pártjukat fogta.
Mit sem tudva bent feküdtem hónapokig a kórházban. Ez a gusztustalan szemét pedig addig összeköltözött a k.val albérletbe. Az albérletbe még a k. anyja is besegített anyagilag. Nos, akkor milyen is ez a nő és a lánya??? Úgy van.

Az én anyám, aki pedig többet tett a vejéért, mint annak a szülei bármikor, és soha nem szólt bele semmibe, még egy köszönetet se érdemelt meg a részéről. Az én szüleim az évek alatt a kis nyugdíjukból összespórolt pénzükkel segítettek minket, erejükön felül. És ez a szemét mit mert mondani? Idézem: ki látta azt a pénzt? !!! Mocskos tolvaj. :twisted:

Mialatt én a kórházban feküdtem többszöri idegösszeroppanással, motelba járogatott a k.-val, majd mint írtam, összeköltözött a csajjal albérletbe. :twisted:
Én persze mit sem sejtve még védtem őt a kórházban, hogy biztos csak bepánikolt. Mikor könyörögtem neki, hogy ne menjen el egy hétre tanfolyamra, hanem maradjon itt velem a kórházban, szükségem van rá, a baba megállt a fejlődésben a hasamban, muszáj itt lennie, különben nagy baj lesz...megkötötte magát, hogy de igenis elmegy.
Aztán mikor később visszafogadtam, kiderült, hogy ezalatt ő a "tanfolyamon" éppen a k.-val hentergett a horvát tengerparton, :twisted: mindezt "kedves" anyósomék tudtával, jóváhagyásával, anyagi támogatásával! :twisted: Sőt még le is vitte a k.-t bemutatni az anyjáéknak, amíg én a kórházban feküdtem! Azok meg még fogadták is. :twisted:
Anyósék pedig úgy jártak be hozzám a kórházba képmutató módon, hogy mindent tudtak!
:twisted: :shock: Én nem tudtam volna a menyem szemébe nézni.
Mikor megkérdeztem, ettől a rohadéktól, hogy "eltudtál menni nyugodtan nyaralni?", a válasza: igen persze. Mikor megkérdeztem "tudsz még tükörben nézni?" a válasza, persze, miért ne tudna? :?: :?: :?:

Amikor beindítottam a válópert jöttek a szemétkedések az ex és a szülei részéről. Az ügyvédükkel üzengettek, hogy nem engedem a nagyszülői láthatást. A bírónőnek bepanaszoltak. Nem voltak kíváncsiak az unokájukra, de eszközként felhasználták, hogy keresztbe tegyenek nekem a bíróságon. Mellesleg ilyen, hogy "nagyszülői" láthatás nincs is.
Volt anyósom részegen hívogatott fel, és könyörgött nekem a telefonba, hogy hadd jöjjön az unokájához. Mondtam, hogy senki sem tiltja meg, ha még ezek után tudnak, jöjjenek, de másnap már nem emlékezett semmire, olyan részeg volt.
Amikor piás volt, akkor bezzeg látta az igazságot, mondta is, hogy becstelen a fia, és hogy mindent emiatt a nőcske miatt csinált, nem pedig azért, mert én ilyen-amolyan vagyok, ahogy azt mindenkinek előadta. Az a ringyó (ez volt anyósom fogalmazása volt) kifordította önmagából a fiát. Miután kijózanodott, egyből védeni kezdte a fiacskáját. Akkor megint én voltam a szar-szemét.

Exem hihetetlen önző szemét módon kicsinált anyagilag, mondván neki is új életet kell kezdenie. A lakás felét követelte, pedig nem illette volna meg, csak nem készült házassági szerződés.
Az anyjáék kijelentették, hogy olyan nincs, hogy innen a kisfiúk ne mindennek az 50 %-át vigye el! Nem is járt volna neki! Hiába hivatkoztam erkölcsre, tisztességre, becsületre. Azt mondták, ennek semmi köze az erkölcshöz, tisztességhez! (???!!!???Mi???) :shock:
Amikor azt mondtam, hogy de hát én maradtam itt kisgyerekkel, azt válaszolták, hogy hát tudták, hogy erre fogok hivatkozni! (???!!!???Mi???) :shock:
Mondjuk mit is vártam egy alkoholista anyóstól, és egy olyan apóstól, aki félkarú rablón játssza el a pénzt és csalja a feleségét. Az exem pedig jellemtelen szülők még jellemtelenebb gyereke. Olyan alapvető emberi tulajdonságok hiányoznak belőlük, mint felelősség, tisztesség, becsület, lelkiismeret, erkölcsi tartás, igazmondás stb. morálisan a béka segge alatt vannak.
Ja, és volt anyósom szerint nem nagy bűn, hogy a fiacskája megcsalt engem, sem az, hogy mindezt terhesen, sem az, hogy elhagyott, sem az, hogy anyagilag kicsinált... a lényeg, hogy a kicsi fiacskája boldog legyen...(???!!!???) :shock:

Na szóval az ex anyjáéknak is vastag volt a bőr...
Arra, hogy visszakapják a sorstól, konkrétumot tudok neked mondani. Az ex megkapta az első nagy pofont, és ez még csak a kezdet...
Idén tavasszal meghalt a volt anyósom. Csak a kritikát, a rosszat kaptam tőle/tőlük, soha nem szerettek, és rezzenéstelen arccal a képembe hazudtak. Képmutatásban náluk nem volt senki jobb.
Nem kívántam a halálát, nem örülök egy ember halálának, de - nem érdekel, ha meg is vetnek érte - az ex anyjának halála nagy megkönnyebbülést jelentett számomra.
Hatalmas teher gördült le rólam. Így legalább biztos, hogy az ex nem viszi el a gyerekemet az anyjáékhoz, ahová nagyon nem szívesen engedtem volna el. Most, hogy már nincs volt anyósom se, a k. teljhatalmat kapott az exen, így nagyon nagy valószínűséggel nem kell attól tartanom, hogy a gyerekhez jön ez a szemét vagy el is viszi magával 3 éves korától. Remélem. És most már hiszek abban, hogy mindenki visszakapja.
Ráadásul az ex igenis egy Hüpit fogott ki a k. személyében. :lol:
Bánni fogja még a választását, mint a kutya... :lol:
 
 


Kriszta! :D


Gratulálok a kisfiadhoz! :lol: :lol: :lol:
Reméltem, hogy mesélsz bővebben a szülésről.
Sajnálom, hogy megkínlódtál. Nem biztos, hogy a "te hülyeségedből". Első babánál nem mindenki tágul megfelelően.
Én is kb. 8 órát vajúdtam, bár ez nem is olyan hosszú idő másokhoz képest, de épp elég volt...Reggel 8-kor megmatatott a doki, utána a fájások jöttek szépen sorban, aztán 2-kor burokrepesztés, onnantól aztán jajjjjajjj piszokul fájt, majd 16.20-ra meglett a kislányom.
Megértelek, hogy nem akartál epidurált, én is nagyon félek tőle. Olyanokat hallottam róla, hogy utána a delikvensnek hetekig fájt a feje stb...
Még jó, hogy nem lett végül császár. Az sem lehet túl kellemes, hosszabb a lábadozási idő.
Nekem szerencsém volt, mert azért valamennyire tágultam, meg (bár ezt nagyon sokan ellenzik) a szülésznő is rásegített óvatosan kézzel. Fogadnom kellett szülésznőt, mert úgy nézett ki, hogy a dokim nem lesz itt a szülés időpontjában, a helyettese meg nem volt valami szimpi. Úgy voltam vele, hogy legalább egy ember legyen, akiben megbízok. Nem bántam meg. Szóval kézzel a szülésznő óvatosan simította el a méhszájat. Na az valami borzasztó volt, mikor a nagyon erős fájások alkalmával ő még odalent simítgatott is. Viszont tény, hogy felére lecsökkent a vajúdás ideje. Ha ez nincs, akár 16 órát is szenvedhettem volna. Nálam semmilyen érzéstelenítés nem volt, nem adtak, mondván, úgysem segít. Csak egy injekciót kaptam, ami inkább csak placebo volt, és kb. annyit használt, mintha egy tomboló erdőtüzet egy kiskanál vízzel akarnának eloltani. Szóval kegyetlenül fájt. Volt egy pillanat, amikor majdnem fel is adtam és elkezdtem sírni, hogy nem megy. Az ájulás határán voltam. Na akkor érkezett meg a dokim. Szerencsére. Az ő segítségével 8 és fél óra után meglett a kislányom. A doki kissé rátenyerelt a hasamra, és segített kinyomni a babát. Nem volt kellemes érzés. Szóval szégyellem, de nem voltam annyira erős, mint szerettem volna. A varrást viszont nagyon jól viseltem, a doki csodálkozott is, majd azt mondta, le a kalappal. A varrás alatt végig a kislányomat néztem, (mert otthagyták még mellettem jó sokáig, mert a szomszédban nagyon nehéz szülés zajlott és minket ott felejtettek) és tényleg alig éreztem a varrást...

Volt bent valaki nálad a szülésnél?
Hogy döntöttél végül az apaság kérdésében? Megjelölted vagy fiktív apát írattál be? A nevedre vetted a kisbabádat?
Gyerektartásért nem pereled be azt a szemetet?

Írod, hogy nem is érdeklődnek. Jobb is. Főleg annak fényében, hogy az anyós megfenyegetett. Te jó ég, micsoda embereket hord a hátán a Föld. :twisted: Nemhogy örülne, hogy unokája született.

Remélem, hogy találsz majd épp-kézláb apukát a második babucidhoz, olyat, akire lehet számítani, és egy család lehettek végre. :lol: :P

Még egyszer nagy gratula a picúrkához! :!: :D :D :D

D.
 
 


Szia Danusia!

Miért van az, hogy ezek a csábító kis k...ák olyan ostobák és mégis mindent kicsalnak maguknak?
Ez a kis sz..ha a múltkor azt mondta, hogy ha ismert volna előbb akkor nem jött volna össze a férjemmel, mert én olyan jó fej vagyok. Jó mi? Mondtam neki, hogy még nem késő nyugodtan otthagyhatja. Erre ő: azért nem hagyja ott mert ha haza költözne akkor nem férne el a ruhája. :lol: :lol: :lol:
A lóvéval az a baj, hogy nem tudom semmivel se bizonyatani a létezését. Csak van, mert ugye nászajándékba kaptuk.
De ha oda meri adni a nőnek és én meg rájövök, hááááát... azt hiszem nem teszi zsebre amit kapni fog tőlem.

Sajnálom, hogy az ex ilyen köcsög volt míg te a kórházban feküdtél!
Nekem is van sztorim......
Szerdán este 10.48 -kor megszületett a fia. Vajon kit hívott fel a szülőszobáról előszőr? Bingó!!!! :idea: Hát a k...vát, hogy apa lett.
Aztán 2 nap múlva volt pofája megkérdezni, hogy bejöhet-e a nő megnézni a gyereket. Egyszerűen otthagytam.
Aztán mielőtt hazamentünk volna kifestette a gyerekszobát, összerakta a gyerekágyat és bepakolta a tiszta ruhát a gyerek szekrényébe. Később tudtam meg, hogy aznap este a k....ja itt aludt. Abban az ágyban amiben ÉN! :evil:
Gondolhatod...... amikor hazajöttünk egyből ágyhúzás, takarítás, fertőtlenítés, nagymosás.
És a dög a mai napig nem ismeri be.
 


sziasztok

hát, ilyen se fordult elő velem az utóbbi egy hónapban: nem tudok aludni!!!
Míg a kis drága Angyalkám fel nem ébred az éjjeli kajáláshoz, addig gondoltam felnézek ide is.
Szóval látom, mindenkinek vannak érdekes történetei. Tényleg hihetetlen számomra, hogy milyen gerinctelen emberek léteznek ezen a földön. Ezek honnan jöttek? Emberek ezek egyáltalán??? Képes gyereket csinálni, aztán mikor már valamiért nem frankó neki a helyzet, akkor odébb áll? És még gusztustalanul is viselkedik. Ez nekem magas. Sajnos az utóbbi jó néhány évben nekem is kijutott a "jóból", sajna én is tapasztaltam nagyon keserű dolgokat. Kegyetlenül megbántottak, anyagilag padlóra tettek (még ma is iszom a levét), de amit a gyerekem apja tett, azt hiszem, hogy az mindenen felül van. És azt hiszem ez mindenkinél a legnagyobb bűn.
Én is azt remélem, hogy visszakapja az élettől. Én azért nem alszom éjjel, mert etetem a kisbabámat. De ők remélem a lelkifurdalás miatt nem fognak aludni életük végéig!
Én a saját nevemre irattam a kisfiamat. Az anyakönyvi kivonatban ki lett húzva az apa neve. Azóta az önkormányzatban a gyermekvédelmis picsa majdnemhogy lekurvázott (mert azt mondta, hogy azok mondják azt, hogy nem kívánják megnevezni az apát, akik nem tudják biztosan, hogy ki is az apuka, mert lehet több is), ma kaptam a gyámhivataltól is levelet, hogy nyilatkozzak, meg vigyem apukát is ha lehet, ha nem, akkor is nyilatkozzak. Hát mit nem lehet ezen megérteni. Egy hivatal, mert mind az önkormányzat alatt dolgozik. Miért kell nekem 26 helyre szaladgálnom, 26 féleszű, idilli családban élő hülye picsának ecsetelnem, hogy apuka nincs, mert...???????
Szóval ezt már unom kicsit, mert ez csak ránk tartozik szerintem. Ja, a gyermekvédelmis picsa még azt is firtatta, hogy miből élek. (azt hiszem meg lehetne nézni, hogy én hogyan készültem a babára, és hogyan tartom őt, és össze lehet hasonlítani bárkivel, mert némelyik "normális" családban milyen putriba viszik a gyerekeket) Hát ezt nem hiszem el. Bementem, hogy nincs-e valami támogatás szülés után, mert vannak kerületek, ahol mindenféle kérelem nélkül adják. Hát nálunk persze nem így van. Komolyan mondom, olyan vagyonnyilatkozatot kell beadni a kérelem mellé, hogy ha aranyerem lenne, még azt is fel kéne becsültetni, hogy mennyit ér, és másolatot kéne róla csatolni. Ja, és max 10000 ft adható! Tehát, még egyáltalán nem biztos, hogy meg is adják! Hát ennyiért könyörögjön nekik a jó édes anyjuk. Ugyanígy vagyok apukával is. Tudom, hgoy minimálbérrel van jelentve (vagy még azzal se), úgyhogy kb 10-12ezer lenne a gyerektartás, és ezért "cserébe" mindenféle "apai" joga meglenne. Jöhetne nézegetni a babát, ha egy útlevelet akarnék csináltatni a picinek, akkor is az ő beleegyezése kéne, mindenhez az ő beleegyezése, aláírása kéne. Én úgy döntöttem, hogy mivel ők tavaly december óta egyszer sem kérdezték meg, hogy a baba hogy van, vagy én, vagy hogy nincs-e szükségünk valamire, semmit, ezért én nem kerestem fel őket, hogy tegyen apasági nyilatkozatot, sőt, még arról sem szóltam nekik, hogy megszületett a baba. Ezt max onnan tudhatják, hogy a hugom párja jó cimborája az "apukának", és esetleg ő elmondhatta neki (bár én megkértem rá őket, hogy NE jusson el hozzájuk semmiféle információ rólunk). Illetve az iwiw-re tettem fel képeket. Ha azokat látják, hát szakadjon bele a szívük, hogy egy gyönyörű kisfia született, és nem láthatja. Szerintem ez azért egy pasinak is elég gáz lehet. (bár amiket hallok, olvasok a pasikról, hát lehet, hogy mégse).
Szóval én sem vagyok hű de eleresztve anyagilag, de az a véleményem, hogy szerencsére a magam erejéből (és persze nem mellékesen a szüleim segítségével) meg tudom oldani, hogy normálisan neveljem fel a kisfiamat, addig egy szarházinak (sem apukának, sem a nyomorult hivataloknak) nem fogok kuncsorogni. Elmentem megigényelni a gyest, a családit, meg az egyszeri anyasági támogatást, aztán kész.
Különben nálunk az önkormányzatnál az kap támogatást, meg segélyt, aki hát hogy is mondjam, szóval ingyenélő, tróger, alkoholista, stb. Pláne, ha még sötétebb is a bőre. (nehogy valaki félre értsen, nem vagyok fajgyűlölő, sőt, van olyan roma ismerősöm, barátom, akiket nagyon szeretek, nagyon rendes, tiszta emberek). Csak a lőrinci önkormányzatnál úgy látszik ez a menő, mert néhány éve apukám dolgozott az önkormányzatnak, és amikor ment leadni a számlát, azt mondták neki, hogy ha a segélyosztás után marad pénz a kasszában, akkor kifizetik, ha nem, akkor menjen vissza máskor. Ez májusban kezdődött, és ha hiszitek, ha nem szeptemberben fizették ki úgy, hogy már ütötte az asztalt. És persze gondolhatjátok milyen emberek álltak sorba a segélyért. Na, szóval ilyen helyre kéne leadnom a támogatásért a kérelmet meg a vagyonnyilatkozatot.
Na, jól "kibeszéltem" magam, a bébikém meg még mindig alszik. Azt hiszem mostanában kezdi kihagyni az egyik éjszakai kaját. Csak még nem a megfelelőt. Este 8 körül eszik pancsi után, aztán éjjel 1-2 körül kel fel. Pedig ezt kéne kihagynia. Lehet, hgoy az este 8-as kaját kéne későbbre tenni. Hát nem tudom. Még rutintalan vagyok. Majd beáll neki. Tegnap éjjel pl az este 8-as kaja után nem volt hajlandó aludni. Zsiványkodott, mert a kezemben elaludt, amint leraktam, kipattant a szeme, meg persze a szája is. :) Olyan hisztiket levágott. Aztán éjjel 3/4 1-kor sikerült elaludni. Kafa volt. Én meg közben elfelejtettem vacsizni is. És 3,5 órán keresztül vasaltam ki 10 pelenkát. Ez aztán a teljesítmény. Hát ebbe még bele kell szokni. Anyukám az első 3 héten itt aludt. Nagyon nagy segítség volt, mert ő korán kel, és mire mi ébredtünk, addig ő sok mindent megcsinált. Meg úgy főzött, hogy nekem ne kelljen (ez a mai napig is így van), meg amiben csak tud segít. Meg apukám is. De most már nem alszik itt anyu, így az itthoni dolgokat meg kell oldanom magamnak. Ja, és mellette még dolgoznom is kell, mert ugyebár élni is kell valamiből. Szóval még mostanában gyakorlom az időbeosztást, csak sokszor előfordul, hogy Bencus átrendezi a napomat. De nem baj, majd belejövünk mindketten.
Na, azt hiszem befejezem.
Tényleg mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy a gyerkőcök kárpótolnak minden szomorúságért, amit a faszfej pasik okoztak. És erre kell gondolni. Én próbálom így túlélni a nehéz időszakot.

Kriszta

Danusia:
egyébként anyukám volt velem bent a szülőszobán. Nekem nagyon jó volt. Előtte megdumcsiztam vele, hogy nehogy megsértődjön, ha olyat mondok, mert egyébként elég hülye tudok lenni, ha fáj valamim, nehezen viselem a fájdalmat (bár ott elég jól elvoltam). Úgyhogy ő is jól vette a dolgokat, én sem bántottam meg semmivel. A dokibá is frankó volt nagyon. Még viccelődtünk is, meg amíg én vajúdtam, addig mellettünk iker kislányok is születtek. Szóval azért menet közben, amikor nekem már kezem-lábam reszketett a kíntól, volt néhány jó pillanat is. És persze, amikor Bencus meglett, hát azt nem tudom leírni, meg elmondani. Azt tényleg csak átélni lehet. Amikor rám teszik még tiszta mázgásan. Amikor először felsír, hozzám bújik, még ha csak ösztönös és nem tudatos mozdulat is neki, de akkor is hozzám bújik, és ezt csak ott lehet átélni. És amikor odaadták a babát, már nem is emlékeztem arra, hogy néhány perce még olyan iszonyatos fájdalmaim voltak, hogy azt hittem ki sem bírom. Szóval mindent összevetve baromira fájt, de nagyon jó volt.
 


Vannak új képeink :)
Kép Kép Kép
 


Kép
 


Szia Kriszta!

Tündéri ez a kis pasi! :D :D :D
Minden tiszteletem a tiéd! Gyereket nevelsz, háztartást tartasz fenn, és még dolgozol is. Ügyi vagy! De tényleg!!!!
Az éjszakai evésről csak annyit, hogy az én fiam 2 évesen hagyta abba. Pedig ő már tápszeres gyerek volt 4 hónapos korától. Gyerek és türelem függő a dolog. Én nem akartam, hogy végig ordítson 2-3 éjszakát és inkább odaadtam neki a tejet. Aztán egyszer csak végig aludta az éjszakát. Hidd el tényleg beálltok egy állandó ritmusra.
A segélyről meg csak annyit, hogy az én mozgássérült barátnőm se kap egyetlen fillért se az önkormányzattól, pedig neki is van egy 2,5 éves fia. Az élettársa veri, de a családsegítőben és az önkormányztanál csak annyit mondtak, hogy ne ugráljon, mert még a gyereket is elveszik tőle. Na ennyit a segítségről. Ha az ember azt akarja, hogy békén hagyják és ne firtassák, hogy jó anya- e, akkor inkább csendben kell maradnia. Bár azt sosem fogom megérteni, hogy azt a sötétbarna családot miért nem zaklatják akik 5-6 gyerekkel laknak egy putriban. A gyerekek koszosak, büdösek és nem járnak se oviba, se iskolába. A szülőket pedig senki se kérdezi, hogy miből tartják el őket, mikor egész nap otthon ülnek, az áramot és a vizet lopják, ja és illegális lakásfoglalók. Fel tudnék robbanni!!!!! :!: :!: :!:
Amúgy a családi pótlékot én is egyedülállókét igényeltem (pedig házas vagyok) és a nő még csak le se döbbent a hivatlban. Én meg pironkodva álltam ott és szégyeltem magam, mire a nő csak ennyit mondott: anyuka sajnos ez ma már szinte természetes.
Na most én is kibuktam.
Vigyázzatok magatokra!
 


Kriszta, :D

sajnálom, hogy neked is csak a selejt hímneműek (direkt nem férfit írok) jutottak eddig, és megjártad te is a hadak útját. Emlékszem még a hozzászólásaidra, és meg kell mondjam, nagyon tetszettek. Élveztem nagyon, amikor elmesélted, hogy bárkit pillanatok alatt ki tudsz költöztetni a lakásból. Jókat mulattam magamban kínomban. Bár én lettem volna akkor ennyire erős! Le a kalappal előtted.
Sajnos az a baj, hogy ezeknek a szarháziaknak nincs lelkiismeretük, ergo nem is furdalhatja őket. Nyugodtan alszanak, hiszen nekik joguk volt a boldogsághoz. Hogy hány ember élete/boldogsága árán, kiken kell átgázolniuk, az nem számít nekik.
Nem tudják, miről maradnak le, tehát nem büntetés nekik, hogy nem látják a gyereküket. Nem hiszem, hogy ezek a pasik felérik ésszel, hogy mit veszítettek. Illetve szerintük semmit. A lényeg, hogy boldogok legyenek ők maguk, egy gyerek nekik csak nyűg.
Majd az élet másként visszaadja nekik. Ez 1000 százalék.

Jó neked, hogy a saját nevedre írathattad a kisfiad. Bár én is megtehettem volna.

Undorító egyes hivatalok hozzáállása.
Szerencsére én nem kaptam az arcomba ilyeneket, mert a gyámügyhoz, gyermekvédelmisekhez komolyabban el sem jutottam. A kerületi családsegítő központban jártam (már pocakosan is odajártam), ott nagyon rendesek voltak velem, de érdemben segíteni nem tudtak. Nem az ő asztaluk. Megadták a gyámügy címét, menjek oda. Bementem azért, hogy segélyigényléshez nyomtatványt hozzak.
Sokáig én is szégyelltem, (mint ahogy Bocika is írta) hogy milyen helyzetbe kerültem, aztán úgy gondoltam, nem az én szégyenem és mindenhol, ahol ez a kérdés felmerül, és úgy látom jónak, elmondom, hogy várandós voltam, mikor lelépett a férjem egy másik nővel. És hallom az ügyintézőktől, hogy sajnos egyre több az ilyen eset. Terhesen, kisgyerekkel maradnak egyedül az anyák, mert a férfiak unatkoznak, elegük van a kötelezettségekből, és inkább lelépnek, ha már kényelmetlen a kapcsolat.

A gyámügynél érdeklődtem, hogy milyen segélyekre lehetek jogosult. Elhoztam a nyomtatványokat, aztán végül nem igényeltem semmit, mert olyan vagyonbevallást kértek, és nagyon macera volt, és mert pár ezer forinttal túlhaladtam a jövedelemhatárt. Ez is úgy van kitalálva, hogy nagyon kevesek tudják csak igénybe venni, vagy pedig azok, akiket te is említettél. Utána már nem kilincseltem. Röhej, hogy az én jövedelmem magasnak számít mindenhez. Éhen halni sok, megélni belőle kevés.
Meg aztán én sem nagyon akartam magamra felhívni a figyelmet, nehogy belekössön a gyámügy valamibe, és a nyakamra járjon, netalán még keresztbe is tegyen.
Esztergomba kellene költözni. Úgy hallottam, ott mindenki, aki szül, fél milliót kap az önkormányzattól. Nem tudom, igaz-e? :)

Gondoltam, hogy nem sok gyerektartást kapnál. Azért a 10 ezer forintért nem éri meg, hogy ki legyél neki szolgáltatva. Nekem sajnos nem volt más lehetőségem. Ha lenne rá jogszabály, hogy lemondassam a gyerekről a gyerektarás fejében, megtenném...Vagy ha lett volna módom nem megnevezni az apát, tartsanak érte bármilyen rosszéletű kis nőcskének is...
Most pl. az idegesít, hogy szeretnék a kislányomnak útlevelet csináltatni. Nem mintha lenne külföldi útra pénzünk (belföldire sem), csak azért, hogy legyen neki, hátha kell valamikor. Viszont egész egyszerűen képtelen vagyok felvenni a kapcsolatot az "apával", semmilyen formában nem tudok vele érintkezni, mert a vérnyomásom az egekbe szökik, puszta kézzel tudnám darabokra tépni. És hiába mondják, hogy az idő segít (ami ugyan igaz) de az indulatom és a haragom nem csillapszik le.

Nem lep meg, hogy nem érdeklődtek irántatok. Milyen alakok lehetnek ezek is?!
Szerinted a tesód párja elmondta neki, hogy megszületett a fia? A tesód párja még ezek után is a barátjának tartja azt a szemetet? Mit gondol a tettéről?

Nálunk hasonló a szitu. A tesóm férje egy helyen dolgozik azzal a szeméttel, egy helyre járnak sportolni stb. Sajnos jó barátok. Kértem én is a sógorom, hogy ne mondjon rólunk semmit. Remélem, betartja. Ui. nem vagyunk túl jóban a sógorral. Nincs különösebb probléma, csak van néhány dolog, ami nekem nem tetszik. Nem tetszik, hogy a szemétládához húz. Egyenesen bátor tettnek tartja, hogy az exnek volt mersze meglépni ezt, felvállalta, hogy mindenki szemétnek nézi. Mondta, hogy neki ugyan nem fér bele az ilyesmi erkölcsileg, de hát neki mégiscsak a barátja, őt nem bántotta, őt nem hagyta cserben...na én itt fejeztem be vele...a szükségesnél többet nem kommunikálok vele...madarat tolláról...


Az én anyukám is első két hétben nálunk lakott, aztán már egyedül kellett megbirkózzak a feladattal. Nem volt könnyű, bár kicsi lányom még elég nyugisnak is számított. Kezdetben azért nagyon fáradt voltam.
Lánykám nem volt hajlandó kihagyni az éjjeli etetéseket, hiába próbáltam a fürdés utáni kajcsit kicsit kitolni. Az 1 és 3 közötti időszakban mindig felkelt enni. Talán ha 4 szer aludta végig az éjszakát. Lassan két éves, de még most is sűrűn felkelt éjjel, igaz már nem kap enni, de meg kell babusgatni a kisasszonykát. Őszintén bevallom, már néha nagyon fáradt vagyok.
Egyik ismerősöm mesélte, hogy az ő kisfia születése óta végigalussza az éjszakát: megvacsizik este 7-kor és reggel 7-ig meg se mozdul, úgy alszik, mint a bunda.
Nagyon különbözőek a gyerekek.

Azért az nem semmi, hogy a babuci mellett otthon még dolgozol is! Nagyon ügyi vagy. Tudom, hogy kell a pénz, de azért óvatosan a melóval, nehogy túlhajtsd magad.
Amikor a pici alszik, próbálj meg te is pihenni. Ilyen picike mellett még dolgozni is, azért az nagyon húzós lehet.

Vigyázzatok magatokra!

D.
 
 


Szia Bocika!

Szerintem még épp hogy nem ostobák ezek a libák. Egyszerűen szemetek. Számító kis dögök, az én exem csaja is és a te exed nője is. A beszólása a ruháiról is ezt mutatja.
Nehogy már azt mondja nekem valaki, hogy ez szerelmen-szereteten alapuló kapcsolat. Szerintem nem az. És mint ilyen, bukásra van ítélve. Szét fognak menni, csak idő kérdése. Majd jól megszívatják egymást.

Nem kutakodni akarok, de nem raktátok be számlára a nászajándék pénzt? Mert ha az esküvő után nőtt meg a szla egyenlege, akkor azt egy jó ügyvéd be is tudja bizonyítani. Nálunk is ez volt. Régen az én számlámra raktuk be a már meglévő spórolt pénzem mellé a nászajándék pénzt is. Nem lett végül per, de így is megszívtam, mert szar ügyvédet fogtam ki. Az a mocsok meg rezzenéstelen arccal meglopott.

Egy tippet hadd adjak. Nem tudom az exed meg a csaja hogy akarnak lakást venni, de ha esetleg nem elég a saját (vagy sajnos a te pénzed) pénzük, és hitelt akarnak felvenni, tutira meg tudod hiúsítani. Ui. ha hitelt akar felvenni, a bankok automatikusan bevonják a házastársat is adóstársként az ügyletbe. Amennyiben közli velük, hogy külön él a feleségétől, akkor a bank kér egy ügyvéd által szignózott nyilatkozatot a feleségtől, hogy az nem tart igényt a férj által vásárolni szándékozott ingatlanra, nem fog részesülni a tulajdonból, így a törlesztő részleteket sem fizeti.
Ha nincs ez a nyilatkozat, akkor a bank a férjtől megköveteli a válás tényét igazoló bírói jogerős határozatot. Ha egyik sincs, a bank nem ad hitelt a férjnek. Egy válást meg évekig el lehet húzni, és addig ők sem jutnak lakáshoz.

Mondjuk az, hogy az a lakás, amiben jelenleg laktok a férjed nevén van, nem valami biztató. Viszont 4 év együttélés után az élettársnak is vannak jogai(!), pláne, ha kisgyerekkel van. Nincs az a bíróság, ami kirakna egy nőt az utcára a kisgyerekével.

Nálunk ez a szemét majdnem ráfázott. A válás még folyamatban volt, bírói tárgyalás csak nyáron. Úgy volt, hogy kifizetem, de az utolsó pillanatban nem jutottam pénzhez. Ez a szemét már előre ivott a medve bőrére, és lefoglalózott egy lakást, de a teljes vételár kifizetéséhez banki hitelt akart igényelni. Az ügyvédje hibázott egy nagyot, mert elfelejtette tájékoztatni ezt a barmot, hogy kell tőlem egy ilyen nyilatkozat, vagy a jogerős határozat a válásról. Na az a szemét itt adta a jópofát, meg így cica, meg úgy cica, csak írjam alá a nyilatkozatot. Undorító volt. A válási procedúra még szinte el sem kezdődött, a tárgyalás csak fél év múlva, úgyhogy még a bírói határozatot sem tudta volna időben prezentálni.

Sokan mondták, hogy ne írjam alá a papírt. Nehezítsem meg a dolgukat. De én nem voltam rá képes. Én ezt az embert szerettem még akkor is mikor elhagyott. Nem tudtam vele kibaszni. Ő pedig tudta jól ezt. Látnotok kellett volna a vigyort az arcán. Ha nem írom alá a nyilatkozatot, elbukta volna a majd 1 milliós foglalót és a lakást sem tudta volna megvenni...Most így utólag azon filózom, hogy mégiscsak ki kellett volna baszni vele. De akkor a saját magam helyzetét is megnehezítettem volna.
A másik, amiért aláírtam, hogy ne kelljen attól tartanom, mikor jön ide direkt engem ölni, az idegeimen táncolni, hivatkozva a gyerekláthatásra. Mikor nem fizettem ki elsőre, egyből jött az sms, hogy látni akarja a gyerekét. Addig persze le se szarta. Mikor meg beállított, csak az volt a fontos, hogy hol a pénz. Gyerek hogy van? Nem érdekelte.
Nem kapott ez a kislány semmit tőle, se a születésekor, se azóta.
De rakás új cipő, ruha, új mobil, nyaralás a tengernél a kurvával stb arra futotta. A gyereknek meg még karácsonyi ajándékot sem vett, odaadott 3000 forintot, hogy vegyek neki valamit.

És ez a szarházi még el sem vált, már volt lakása, kocsija, és kurvája. Tehetetlenül kellett végignéznem, hogy meglopnak engem és az enyéimet. De azt mondom, lesz még ennek böjtje. Költse gyógyszerre és koporsószögre, amit tőlem és a gyerekemtől ellopott.

Nem hiszem el, hogy ekkora barmot hord a föld a hátán. Még a k-t hívta fel, hogy megszületett a fia??? Ezek egymást múlják felül szemétségben. Komolyan mondom, össze kéne ezeket a beszólásokat, szemétségeket gyűjteni, könyv formájában megjelentetni. Horror kategóriában biztos bestseller lenne. Vagy patikákban kellene elhelyezni hánytatóként...

Én éppen vajúdtam a szülőszobán, amikor ez a szemét kiszaladgált, mert csöngött a mobilja. Utólag tudtam meg, hogy a k. kereste, és elkezdett vele veszekedni, hogy hogy mert bejönni a gyereke születéséhez.

Görény az exed, ne haragudj, de ez a véleményem. Okádni tudnék tőlük.
Az a kis k. meg szerintem élvezte, hogy a te ágyban hentereghet a te férjeddel. Undorító.
Az én exem még arra sem volt hajlandó, hogy rendbe tegye a lakást, berendezze a gyerekszobát, kitakarítson, hogy a baba számára megfelelő legyen a légkör. Sőt még arra sem, hogy hazahozzon minket a kórházból a kocsimmal. Úgy kellett könyörögni.

Úgy bánt velem, mint egy megunt szajhával. A szemembe vágta, hogy még szeretet sincs benne irántam. 8 év után ezt érdemeltem, holott mindent megtettem érte. Tényleg a segge is ki volt nyalva.
Soha nem szeretett igazán, különben nem lett volna képes ilyen aljasságokat tenni velem. Fájdalmas ezt belátnom.

Azóta ez a szemét fennen hangoztatja, hogy nem bán semmit...
Hát persze, röhögve szállt ki az általa kavart szarból, szívjak csak én a gyerekkel. Ez szó szerint el is hangzott a szájából.
De azért én hozzátenném: most még nem bán semmit. De majd fog. Nagyon is.
A lányom nagykorában szembe fogja köpni ezt a szemetet, már ha érdemesíti arra, hogy találkozzon vele.
 
 


Sziasztok

Minden egyes új hozzászólásban tudtok olyat írni, amitől tényleg hányni kell ezektől a pasiktól. Nem tudom milyen módszert lehetne alkalmazni velük szemben, hogy az ilyen viselkedés már a megismerkedés alkalmával kiderüljön róluk, mert akkor ugyebár szóba sem áll velük az ember. És az ilyeneknek persze szaporodni sem kellene. Lenne ugyanilyen gyönyörű gyerkőceink más, értelmes pasitól.
Én is azon vagyok, hogy nem átkozom el, meg nem vagyok egy bosszúálló típus. Majd az élettől visszakapja az a szarházi.
No, mindnekinek további kitartást, mert megszólalt a csemete. Azt hiszem most már kezd éhes lenni a drágám.
Ja, ma végigaludta az éjszakát :))))))))))))

Kriszta
 


Sziasztok
DoktorKitti, Brekuc merre vagytok?

Reka


Kép
 
 


Szia Kriszta! :D

Hát igen...tényleg lehet tőlük hányni. Szerintem órákig lehetne sorolni a szemétségeiket.
A kicsi lányomat imádom, de nem bánnám, ha mástól lenne, nem pedig attól a szeméttől. De jó lenne, ha egy rendes férfi lenne az apja, és boldog családban élhetnénk...de nem volt szerencsém...


Szia Réka! :D

Nagyon eltűntek a lányok, remélhetőleg azért, mert minden a legnagyobb rendben van velük! :)

Doktorkitti a Mávos topikba szokott írni.

Ti jól vagytok?

Üdv.

D.
 
 


Szia Danusia

Mi szuperul:)))))) Lassan elerem az emberformat/kulsore/ ezert az onertekelesem is kezd helyrebilleni, ill keszulunk ki Olaszo-ba remelhetoen fel-egy evre, bar a szeptemberi honapp necces lesz mert eloszor egyedul megyek 3 hetre lakast keresni meg olasztanulas.
Bendeguz az idegeimen tancol, es sajnos nagyon hisztis anyas de gondolom ez azert van mert szinte csak velem van, ezert lesz macera anyumnak a 3 het, ok lesznek ketten egyutt az en lakasomban.

Nalatok mi ujsag?
Lanykadnak elmult a candidaja?
Reka


Kép
 
 


Szia Réka! :D

Örülök neki, hogy jól vagytok és minden rendben veletek! :lol:
Hű de irigyelne téged a legjobb barátom. Ő ugyanis olaszul tanul, és imádja Olaszországot, az olasz kultúrát. Mit nem adna érte, ha lenne rá módja, hogy kint éljen...
Ó én is ha megtehetném, hogy kimenjünk külföldre! De ennek több akadálya is van. Pl az, hogy az ex nem adná a beleegyezését, csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és a gyerekemnek...

Kint dolgozni fogsz vagy kikapcsolódni mentek?

Kislányomnak már hál'istennek elmúlt a gombás fertőzése. Nem volt egyszerű kikezelni. Azóta nyomom neki a Béres cseppet+ a C vitamint és a fokhagymát.
Szeptembertől bölcsibe megy. Sajnos. :cry:
Ha tehetném nem adnám be. Bár az igaz, hogy a gyerektársaság jót fog neki tenni.
Kissé izgulok, mert a bölcsibe kell vinni a munkáltatótól egy igazolást, hogy napi hány órában dolgoztatnak. Az igazolás nélkül ugrik a kislányom helye. Most a munkáltatómmal nem tudom, mi a helyzet, mert megigérték, hogy küldik, de azóta sem érkezett meg. Pedig már 2 levelet írtam nekik, meg fel is hívtam az igazgatót. Jövő hétig várok, aztán megint telefonálok. Mivel simlisek, félek, hogy csak hitegetnek. Bár törvényileg kötelező nekik ugyanolyan feltételekkel visszavenniük, ahogyan eljöttem. Na ez nem tetszik nekik, mert nem akartak 8 órába visszavenni. Nekem meg 8 órás meló kell, mert kell a pénz. Aztán sikerült velük megegyeznem, hogy akkor mellé kibővítik a munkaköri leírásom...szóval személyemben találtak egy marhát, aki mindent megcsinál, akire mindent rápakolhatnak...de nem tehetek semmit, örülök, ha visszavesznek. Nem sok megfelelő állásajánlatot láttam mostanában.

Nem tudtok ajánlani véletlenül egy jó ügyvédet, aki kimondottan munkajoggal foglalkozik??? Remélem, mégsem lesz rá szükség, csak vész esetére mégis legyen valaki, akihez rohanhatok jogi segítségért. Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

Voltunk ma délelőtt a barátnőmékkel állatkertben. Jó volt, a gyerekek élvezték, csak a végére nagyon elfáradtak. Ami megdöbbentett az a belépő ára. Felnőtt jegy 1400 Ft, gyerek jegy (már 2 éves kortól) 950 Ft. Még az volt a jó, hogy a gyerekek még nincsenek 2 évesek.

Hát ennyi van.

Puszi

D.
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert nyaralni voltunk a balcsin. Anyámék minden augusztusban lehúzzák a lakókocsit és 3 hétig haza se jönnek. Mondjuk jó volt kikapcsolódni + látni, hogy a gyerek jól érzi magát, de anyám azért gondoskodott róla hogy összevesszünk. Nem fárasztalak titeket a részletekkel.

Danusia köszi a tippet! Gondolhatod ahogy megtudtam egyből hívtam a haverokat kinek van ügyvéd ismerőse. Na mire tisztáztuk, hogy mit tegyek addigra bejelentette az ex, hogy amelyik lakást kinézték (innen kb. 1 buszmegálló, hogy a nyakamra járhassanak :twisted: ) annak az ára 2 millával több és így nem tudják megvenni. Huuuuuu. :lol: :lol: :lol:
De nem féltem őket, majd kieszelnek valamit, hogy ne legyen egy nyugodt percem se.

Ha jól tudom tényleg kötelesek visszavenni, de amint lejár a kötelező szabadság és egyebek nyugodtan módosíthatják a munkaszerződésed úgy, hogy neked ne felejen meg és aztán övék a pálya és akár ki is rúghatnak. Ennyire védik a törvények a kismamákat.
Nekem csak egy érettségim van, és szeretnék tanulni valamit, hogy könnyebb legyen visszamenni dolgozni, de ki vigyáz a gyerekre míg én suliban vagyok? Bölcsibe nem tudom adni, mert nem tudok munkáltatóit vinni. Ugyanis nincs munkahelyem. :evil: -i kör!

Ja és az állatkert! Én simán letegadom, hogy 2 éves múlt a gyerek. Beteszem babakocsiba és mivel nem beszél még folyékonyan így lazán beviszem.

Na megyek romot eltakarítani, mosni, vasalni. Annyi van hogy sosem jutok a végére...... :x :x
 


Szia Bocika! :D

Sajnálom, hogy nem sikerült túl jól a nyaralás a Balcsin. :(

Nagyon szívesen a tippet! Reméltem, hogy tudok valamit segíteni. Csak okosan! Ne hagyd magad, ne legyél nyuszika Bocika létedre! :D Én sajna gyenge voltam.

Azért az durva lett volna, ha a szomszédodba költöznek. Ezt most megúsztad. Csak azt nem értem, hogy miért nem hagynak neked békét. A k.-nak sem érdeke, hogy a férjed oda járjon hozzád, még akkor se, ha ezt a gyerekláthatásra hivatkozva teszi.
Esetleg azzal tudnád elüldözni őket, hogy színészkedsz egy kicsit, mintha vissza akarnád kapni a férjedet, mézes-mázos leszel vele, színleg megpróbálod elcsábítani vagy valami. Jobb nem jut eszembe. Hátha a k. féltékeny lesz, és nem járnak a nyakadra. Szerintem a k.-t őrületbe lehetne kergetni így. Csak attól félek, hogy a férjed netalán még komolyan venné.

Az állatkertet én szerintem egyre nehezebben fogom tudni kijátszani, mert leánykám már nagyon korán megtanult beszélni, és folyamatosan csacsog. Bocsánat, de most a büszke anyai szívem szólalt meg, és kicsit eldicsekedtem. :P
Nem nagyon van, akinek mesélhetek a kislányomról. A maradék barátaim mind kényszerből szinglik, vagy gyermektelenek, és nem érdekli őket a téma. :cry:

Sajnos Bocika, a következő téged nem érint, mert nincs munkaviszonyod. :cry:
A tanulásra lett volna egy tippem, a Munkaügyi Központ szervezésében ingyenes tanfolyam (egyre ritkábban, de még indítanak egyes kerületekben), de úgy tényleg nem lehet, ha nincs, aki vigyázzon a babára. :( (Az a szemétség, hogy ha tanulni akarnál, és el akarnál végezni egy tanfolyamot az Munkaügyi Kp segítségével, nem adhatod bölcsibe a gyereked, mert az nem számít munkaviszonynak, nem tudsz munkáltatóit vinni. Tehát tényleg nincs aki vigyázna a gyerkőcre. Ezért nem tudtam én sem elmenni.)

Figyelem, lányok! :!: Közérdekű információk következnek. Ha valaki hasonló szituba keveredne, jó a következőkkel tisztában lenni. Biztos forrásból, munkajogászoktól tudom:

Itt most a Gyed letelte utáni munkavégzésről beszélek, tehát a Gyes még csak most kezdődik. (a Gyes letelte utáni munkavégzésnél már mások a lehetőségek)

Régebben úgy volt, hogy ha a kismama a Gyes alatt vissza akart menni dolgozni, de a munkáltató nem akarta visszavenni, akkor szegény kismama maradt továbbra is otthon a gyermekkel annak 3 éves koráig, és tengődött a 23 ezer Ft Gyesből :evil: vagy elment árufeltöltőnek a közértbe, hogy éhen ne haljanak. :evil:

Ez változott. :lol:

A jelenleg hatályos törvények alapján a Gyes folyósítása mellett a gyermek egy éves kora után időkorlátozás nélkül végezhet a kismama munkát, tehát akár teljes munkaidőben is.
A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a gyermek 3 éves koráig a Gyes folyósítása ideje alatt, függetlenül attól, hogy erre az időre a kismama igénybe veszi-e a fizetésnélküli szabadságot vagy sem.
A Munka Törvénykönyve módosítása miatt 2006. január 1-ét követően a munkáltató köteles a kismamát visszahelyezni változatlan feltételek mellett eredeti munkakörébe. Ha történt az azonos munkakörben foglalkoztatott munkavállaló részére bérfejlesztés, akkor a kismama bérét is emelni kell.
Ha a kismama munkájára nincs szükség, mert pl a munkaköre megszűnt, vagy a munkáltató nem tud számára munkát biztosítani, és a kismama a munkáltatónak felróható okból nem tud munkába állni, akkor a munkáltatónak a Mt. 151. § (4.) bekezdése alapján a munkavállaló részére állásidőre járó bért kell fizetnie.
A Gyes folyósítása alatt a kismama felmondási tilalom alatt áll.
Amennyiben a munkáltató mégis felmond a kismamának, úgy súlyos jogsértést követ el, azonnal lehet menni a Munkaügyi Bíróságra. Ha a kismamát nem veszik vissza dolgozni, és nem is fizetik ki az állásidőt, akkor is lehet menni a Bíróságra.
A munkáltató a munkaszerződést egyoldalúan nem módosíthatja. Ezzel is lehet menni pereskedni.

Van még egy lehetőség, de ezt bizonyára tudjátok. Lehet állományban maradni az eredeti munkahelyen, és másik munkahelyet keresni, mondjuk részmunkaidőset addig, amíg a gyermek be nem tölti a 3 éves kort és lejár a Gyes. Ekkor a kismamának csak bejelentési kötelezettsége van az eredeti munkáltatója felé, nem kell külön engedélyt kérni. A Gyes lejártakor pedig eldöntheti, melyik melóhelyen akar maradni.

A Gyes Utáni munkavégzésnél már nem olyan kedvezőek a feltételek: :x

Gyes után a munkáltató 1 hónapra köteles visszavenni a kismamát. Utána a munkáltató felmondhat, azonban ekkor ki kell fizetnie a következőket: a Tgyás és a Gyed első éve alatt felhalmozódott szabadságot, a felmondási időt, valamint a végkielégítést, ha az a munkában eltöltött évek alapján jár. Ez alól nincs kibúvó. Ha ezeket nem fizeti ki, menni kell a Bíróságra.

No. Szóval jól éreztem én, hogy simliskednek. :twisted: Telefonon kétszer is megállapodtam az elnök-igazgatóval, hogy visszamegyek dolgozni. Erre múlt héten, gyakorlatilag az utolsó pillanatban telefonon közlik (írásba semmit sem adnak, hogy ne legyen bizonyíték ellenük), hogy közös megegyezéssel meg akarják szüntetni a munkaviszonyomat. :evil: Ami már eleve jogellenes, hogy rá akarnak erre bírni. Mondjuk, kedvező feltételek esetén akár ez is lehet jó megoldás a kismama részére. Viszont gondolhatjátok, hogy nekem nem kedvező ajánlatot tettek, hanem kifejezetten hátrányosat.
:twisted: És a bölcsödébe szükséges munkáltatói igazolást nem adják ki, bár mint tudjuk, köteles lenne visszavenni és a foglalkoztatás tényéről a kérésemre igazolást kiadni. Burkoltan ezzel zsarolnak. Csak akkor akarják kiadni, ha a számomra igen hátrányos közös megegyezéssel történő munkaviszony megszűntetésébe belemegyek.
:twisted: Úgyhogy most jogászokhoz, ügyvédekhez, fórumokhoz járok. Mert ugye nincs jobb dolgom. Megy majd a tárgyalás a munkáltatómmal, jó lenne, ha sikerülne megegyezni. Ha nem, akkor Munkaügyi Bíróság. Ettől sem riadok vissza, mert olyan szemetek, és most felszívtam magam. :twisted: :x :twisted:
Drukkoljatok nekem.

Jelenleg itt tartunk. A jog mellettem/mellettünk áll. Csak sajnos sok kismama nincs ezzel tisztában, vagy nem tud, nincs lehetősége, nem akar harcolni az igazáért, és a munkáltatók visszaélnek a helyzetükkel. Úgy vannak vele, hogy úgysem viszik perre az ügyet, ezért mindent megcsinálhatnak.

Remélem, tudtam valakinek segíteni. Ezeket, mint írtam, jogászoktól tudom, de ha valamit mégis rosszul írtam vagy rosszul fogalmaztam, kérlek, javítsatok ki, mert nem akarok senkinek téves infót adni.

Minden jót!

D.
 
 


haaat erdeklodve olvastam a forumon a torteneteket.......tanulsagos dolog.
Ami nem tetszik, sokan csak szarhazinak, szemetnek mondjak azt a pasit, aki valojaban az....En ezzel ugy vagyok, az csak engem minosit ha ilyennel szoba allok.
Nem allok en sem a helyzet magaslatan, de valamikor azt a pasit akitol a baba van szerettem vmiert...es ezt nem lehet kitorolni.
Most vagyok a 32.hetben, okt veger varom a babat...varom???? most mar igen, talan, eddig csak fejet hajtottam a sorsnak.
De tisztaban vagyok vele, hogy kisfiamat nem tehetem ki semmifele erzelmek viharanak.....van apukam nincs apukam, jon a pukam nem jon az apukam.
Harman vagyunk testverek, anya csak ketto gyerekenek fogta meg a kezet...a harmadik mindig csak volt.
Kicsit mint az allatvilagban, hogy a szeretetert is meg kell kuzdeni...ennek nem tehetem ki a gyerekemet.
En 29eves vagyok, fogalmam sincs mi lesz a munkammal, nem is akartam meg babat....De ugy mondanam anyava lettem az elso perctol, es nem teherbe estem.
a ferfi akit a mai napig szeretek, talan o is valamamennyire....evek ota ismertem, vagy inkabb jokat beszelgettunk neha, aztan egyszer csak egymasba szerettunk.....
3honap utan lettem terhes, egy tavkapcsolatban......allamivizsga elott allok, egzisztenciam ketseges, de a baba jonni akart.
Talan egyszerubb lenne, ha mocskolodnank, akkor lehetne utalni...de ez nem igy van.
Terhes lettem, sejtetem hogy egy link kicsiket, de ha eppen kedve an megszeretgetni, olyan mint amit meg nem kaptam soha senkitol......Nem tudtam megmondani mi a helyzet, es 3 het siras, es depresszio utan megtudta.....Termeszetesen en voltam aki miert csak ilyen keson szolt...miegymas....Aztan megbeszeltuk, hogy nem tartjuk meg, valahogy megertettem.....Egy vizsgalatnal, proceduranal sem volt mellettem, igy egyedul vonultam be a korhazba. En vedono vagyok, a procedura a kollegak kozt zajlott, iszonyatosan szegyen, de ez van..
Jonnek a vizsgalatok, a bucsuzzunk el a meg nem szuletett magzattol, aztan a szivhangot mutattak...Termeszetesen elmeseltek a fogamzasgatlas lehetosegeit is....
Nos a szivhangot meghallva mar nem birtam ki, sikoltozva bogtem, es remegtem.....utana az idegosztalyon folyt a nyalam, total nyugtatozva.........a kedvesemet csak bantottam volna, nem is jott volna el masik varosba.....Kozben kellemes husveti unnepek zajlottak bekesen a nagyvilagban.
Babamac megmaradt, mert jonni akart es jott, elni akart es gyozott!
erot ad, hogy a ferfi akit szeretek, pedig nem is kene most mar.....csodaszep elmennyel ajandekozott meg.
csodalatos osszhangban fogant meg. es erre visszagondolni mindig erot ad, es nemszamit hogy diplomazom a babaval, hogy mibol es hogyan elek...mert anya lettem, es mindenert kepes leszek erte...kuzdeni...
Kijovet a korhazbol nem tudtam, nem volt erom beszelni vele hogy keptelen voltam megtenni azt, amire megkert.....Megtudta...mastol...
en elhagytam volna, csendben....mert a torturat ami ezutan kovetkezett sejtettem, es nem kivantam atelni...
Megtudta, minden voltam csak szep es jo nem, aki csak donornak hasznalta, aki hazudott, kihasznalta.....kozben a volt bnoje is nyomult ra, en meg csendben mindent megereztem, es bizonytalansagban eltem.
Lattam az UH felveteleken, ahogy a babam keresztbe rakja a labat, ahogy az apuka ul a kadban.....Lattam apukat ahogy a hatan fekve okolbe szoritja a kezet, ahogy a kisbabak alszanak...es lenyugozott az osszhang.
jelenleg meg egyutt vagyunk.....de mindig a tudtomra hozza hogy o nem akarta a gyereket, erez nemi felelosseget, de nem akarja....es persze nem tesz semmit....8 honapos terhes vagyok, es meg nincs apasagi nyilatkozat, amire azt mondta vallalja, de lepest nem tesz erte....Valoszinuleg a passzivitasara hagyatkozva ilyen nem is lesz, es sosem kerdezte miujsag.
Ad hoc jelleggel fellangol, puszilgat, de siman belefer hogy a volt? baratnovel kirandul....
Gondolom neki sem konnyu, es nem akarja a babat, de ha mar jon....csak nem egy bunko, es vmi tenni is akar...Ezekrol gyonyoruen mesel, de soha nem tortenik semmi...
Allando erzelmi bizonytalansagban vagyunk....pakolgatom a korhazi cuccokat, es kezdek megijedni, hogy egyedul vagyok....Tarsas maganyban, ugyan van vki, aki ha eppen raer akkor osszefutunk es minden jo, de ha nincs kedve egeszen kerul...Nem jo ez igy, es a fiamnak nem lesz jo, hogy hol van apa, hol nincs apa....
Szeretnem, ha lemondana a babarol, aztan johet mint vmi jofej nagybacsi, de azt hogy apa nem akarom hallani. ha bizonyit, lehet meg normalis meber belole...de addig a gyereket nem tehetem ki semmifele erzelmi viharnak.
Mindent megerez a babamacikam....megriad a hasamban, ha leejtek valamit, mozog, aztan ha idegen emert hall abbahagyja, es csendben megbujik...Mar most felos, es tovabb nem akarom az erzelmi letbizonytalansagot, de apuka nem lep semmit...
Kicsit olyan mint valami haromszog, egy no, es ket ferfi kozt...ahol az egyik az apa, a masik a sajat fia....Kisfiamat kell valasztanom, es megedni neki mindent amit csak lehet...Hogy kozben en lehetek e boldog? Csak bizom benne, hogy nem lat majd sirni, es tudok ra szivbol mosolyogni.....addig is apa szerint varjunk ha megszuletik es mglatja mi lesz....Amilyen lusta, semmi nem lesz, automatikusan a nevemre anyakonyvezik, aztan akkor is azt kapom majd a fejemhez, hogy En ezt a gyerkete nem akartam, de veled semmi baj nincsen.....
Hat azt hiszem dontes ele kell allitanom, mert mar msot sem jo ez a babamacikanak, es kesobb sem.
van meg 8 hetem, rahangolodni, zenet hallgatni, tornazni...es szeretni babamacikat
 
 


Sziasztok!

Danusia csak azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd magad! Küzdj az igazadért!!!! :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Én nem tudom mihez fogok kezdeni ha lejár a gyes. Egyszerűen fogalmam sincs. Fenntartani egy lakást, egy háztartást, gyereket nevelni mindezt egyedül? Nem lesz könnyű.
Amúgy nekem nyugodtan írhatsz a kislányodról! Szívesen hallgatom! És ne hidd hogy csak te vagy elfogult és büszke anyuka! Ti pesten laktok? Hogy hívják a lányod? (már ha nem vagyok indiszkrét) Csak kíváncsi vagyok :oops: . Vagy ne legyek? Úgy érzem, hogy te igazán megértesz és olyan mintha barátnők lennénk.
Na most jól kiömlengtem magam..... :oops:


Szia Babamaci!
köszi, hogy megosztottad velünk a történeted!
Nem akarok vészmadárkodni, de tényleg jobb ha nem számítasz a gyereked apjára. Hidd el, ha más nem is mi tényleg tudjuk min mész keresztül. Hinni, reménykedni, bízni abban, hogy minden jól alakul, aztán csalódni és újra reménykedni...... ördögi kör. Én is abban bíztam, hogy ha meglátja a fiát akkor majd fellángolnak az apai érzések, a kötelességtudat, stb...., aztán hiába vártam. Hidd el jó anya leszel és meg fogsz bírkózni a felelősséggel amivel a gyereknevelés jár. Több erő és kitartás van benned mint gondolnád.
Igazad van, nem lehet kitörölni a pasit -azt a férfit akit szerettél (szeretsz)- az emlékezetedből, de az idő majd mindent megold.
Kitartás és vigyázz a kisfiadra és magadra!
Szia
 


Sziasztok!
Haaat nem kell veszmadarkodni, a dolgokra szepen magamtol rajottem alapbol. Lehetoseget akartam adni, hogy az apjanak se legyen rossz, kozben persze nem esett jol ahogy viselkedik.Egyedul voltam mindenhol, a vizsgalatokon, a bababoltokban, a hivatalos helyeken, ahol ereztem a lekezelo magatartast.
Igazabol realisan lattam az eletem. es ezek a kis epizodok mar lejatszodtak bennem a terhesseg legelejen....Tudtam nem sok jora szamithatok, mert aki csak a sajat egojabol tud gondolkozni, sohasem lesz felelos a masikert..
Megkaptam tole nemreg...en nem akartam a babat, es mindegy hogy egyutt elunk es ott van a baba, mindegy hogy egy varosban elunk es jon a baba, es mindegy ha soha tobbet nem latjuk egymast es jon a baba....neki akkor sem jo igy......Aztan meg puszilgatja a hasamat, bujik hozza, es varja hogy a gyerek produkalja magat. Persze babamcika csak csendben meglapul ilyenkor, es mikor mar kenylmetlen neki megmozdul.....pedig elotte eszevezstten vihancolt.Harfazik a lelkemen, es tervezget hogy milyen lesz a szules...de semmit nem tesz, semmit nem lep. Soha meg nem kerdezte mi a helyzet a babaval, ha valamiert szoba kerult rogton kerulte a temat, zavarba jott, es leginkabb fel sem fogta mirol van szo. En aggodtam mikor gyenge volt a szivhang, en aggodtam mikor azt mondtak nem fejlodik ugy, en aggodtam erte mikor lazasan fekudtem.
Szegeny kincsem erzi min megyunk keresztul, aztan fel minden idegen zajtol.
Termeszetesen idegen nok legyeskedese is zavarta a kepet....en meg csak megerzetm mi folyik a hatterben.
gondolom milyen lehet mikor a sajat anyukaja megfogalmazza azt, hogy fel, hogy nem lathatja az unokajat....
Nem rajtam mulott......De anya lettem, es semiifele erzelmi viharnak nem teszem ki a kisfiamat tobbet. Talan jo volt rajonnom,hogy a jogi reszeket legjobb mar ilyenkor tisztazni, es nem kell kiserletezgetni a kisgyerekkel majd.
Talan ma volt az elso olyan napom, hogy egeszen jol erztem magam. Es meg sok ilyen lesz....meg ero a szakdolgozathoz, allamvizsgakhoz:))
Rossz nagyon, ha a masikat nem lehet nyiltan utalni,mert kedves ha epp olyanja van. Gyonyoruen mesel a terveirol, hogy hogyan lehetne kozosen, amibol soha nem lesz ugysem semmi....Bar sosem eltem magam bele igazan, megis jolesett hallani milyen az idealis elet. Most jozanitoul sms-ket olvasgatok, hogy micsoda ilyen olyan no vagyok, aki csak donornak hasznalta ot....
Meg nincs neve a fiamnak, de a heten majd kitalalom mikent is szollitjak majd.Csak hiszem hogy a jot a jobbra erdemes cserelni......legalabbis a tudat mar boldogga tesz, hogy igy van. Eleg ha en hiszem igy...
 
 


sziasztok

Danusia: nagyon ari vagy, hogy ezeket a jogi dolgokat megosztod velünk. Ez biztos nagy segítség mindenki számára. Mert ugyebár a sok tetű "főnök" azt használja ki, hogy az emberek nem ismerik a jogaikat, lehetőségeiket. És így aztán a századik bőr is lehúzzák az emberről, aztán viszlát.

Bocika: azért remélem valamennyit tudtál pihenni is a nyaralás alatt, még ha volt benne rossz is. Egy kis pihenés kisgyerkőc mellett tényleg nem árt az embernek. Pláne, ha egyedül van.

Babamaci: sajnálom, hogy a Te életed is így alakult. Osztom Bocika véleményét. Szép dolog, hogy reménykedsz, de sajnos az a tapasztalat, hogy felesleges. Csak magadnak ártasz vele. Abban tökéletesen igazad van, hogy egyszer valamikor valamiért szerettük azt a pasit, aki a gyermekünk apja. Csakhogy olyat tett, ami ezt a szeretetet nagyon negatív irányba változtatta. Vagyis szerintem itt legtöbben inkább már utáljuk az illetőt.
Tudod, amelyik pasi a 8 hónapos állapotos párja mellől elmegy az excsajával kirándulni, azt én azt hiszem, hogy annál a bizonyos részénél fogva lóbálnám egy kicsit. Lehet, hogy ezek a szavak tényleg minősítenek minket, de azt hiszem, hogy itt mindenkinek nyomós oka van rá, hogy ilyen szavakat használjon, és aki nem ezt teszi, az én azt hiszem, hogy kicsit naiv. Ne haragudj, nem szeretnélek semmivel sem megbántani, mert én is pontosan tudom, min mész keresztül, én is végigcsináltam. Mellettem még itt sem volt az "apuka" még ennyit sem. Sőt, mikor kiderült a terhességem, a családja még meg is fenyegetett. Aztán december óta azt sem tudom róluk, hogy élnek-e még. De tényleg azt gondolom, hogy amelyik pasi ezt meg tudja tenni, az nem ember. Nem érdemel meg semmi szeretetet, semmi megbocsátást, semmit. Én is elgondolkoztam már rajta, hogy mit tennék, ha előkerülne a kisfiam apja. Hát őszintén szólva, az az első gondolatom, hgoy elzavarnám. Aztán a második is ez. És a sokadik is ez. Eltelt több mint fél év, megszületett a babám, és ő azt sem kérdezte meg, hogy hogy van a bébi. Ő is már betöltötte a 7 hetet. Persze én nem szóltam neki, hogy megszületett a baba, mert úgy gondolom, hogy december óta ő nem keresett engem, akkor nem hiszem, hogy nekem kéne lépnem. Szóval csak annyi a kérdésem, hgoy ha bármelyik pasi is "meggondolja magát", hogy EDDIG HOL VOLTAK??? ÉS MIÉRT KELLETT EGYEDÜL VÉGIGCSINÁLNI MINDENT??? Egyébként meg mi az, hogy meggondolta magát??? Ez nem egy cipő, amit ha mégse tetszik, akkor visszaviszek a boltba. Manapság már annyira nyiltan lehet beszélni a fogamzásgátlásról, a védekezésről. Ha nem szeretne babát, akkor lehet ellene tenni. Ha valaki nem tesz ellene, akkor az vagy szeretne bébit, vagy legalábbis nincs ellene, vagy egész egyszerűen egy felelőtlen link alak. Amikor ott a "baj", akkor meg menekül. Hát, sajnos itt mindannyian ilyen rendkívüli jótulajdonságokkal felruházott férfiakat (?) fogtunk ki. Tény, hogy ha ő nem lett volna az én életemben is, akkor most nem lenne ilyen gyönyörű kisfiam, de ettől még nem tudom őt felmenteni azok a dolgok alól, amit tett. Mert mégiscsak akkor hagyott magamra, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá. És a legfájóbb dolog az, hogy a kisfiamat is ugyanúgy magára hagyta. És egyszer az én drága kisfiam meg fogja kérdezni, hogy neki hol az apukája, mert az oviba mindenkinek van. Neki hol van??? Persze remélem addig lesz egy olyan párom, akit ő is apukájának tekinthet.
Tényleg nem akartalak megbántani, remélem nem is veszed úgy ezeket a sorokat. Csupán reálisan próbálom nézni én is a dolgokat, mert másképp nem megy. De ezek ellenére én szívből kívánom neked, hogy alakuljon jól az életed, és a gyermeked apja lássa másképp a dolgokat, és tényleg törjön elő belőle az apai ösztön. És nagyon sok boldogságot kívánok a kisbabádhoz történjen bárhogyan. Mert amikor megszületik, akkor csak ő a fontos. Csak ő létezik.

Kriszta
 


Sziasztok!


Szia Bocika! :)


Köszi a biztatást, rám fér. Nem fogom hagyni magam. :twisted:

Nem tudom, mit kéne tenned meló ügyben. :?
Végső megoldás lehet, hogyha a gyes után nem sikerül állást találnod, akkor el lehet menni munkanélküli segélyre. Bár gondolom, az sem valami nagy összeg, de a semminél talán több. Most mondta valamelyik jogász, hogy létezik valami ilyesmi is (nem jegyeztem meg a pontos nevét) hogy álláskeresési támogatás. A mértékét nem tudom. Azt is a Munkaügyi központnál kell intézni.
Meg esetleg meg lehet próbálni az önkormányzattól segélyt igényelni.
Vagy ha nagyon gáz van, akkor a férjedet asszonytartásra kötelezni, hivatkozva arra, hogy az elmúlt évben csak a gyes összege volt a jövedelmed, nem találsz állást, még a rezsit sem tudod kifizetni stb...
Hát nem könnyű, hogy még a szüleid sem segítenek. Egyedül, segítség nélkül helytállni... Hát tudod, nem irigyellek. Bár tudnék segíteni.

Majd, ha lesz egy kis időm, pár nap múlva írok neked pü-t.
Csak az estéim szabadok ilyen tekintetben. Napközben Renáta kiköveteli a figyelmet, nem is lehet mást csinálni. Mikor kisebb volt, volt egy időszaka, mikor nem értette, hogy azért, mert kimegyek a szobából még nem hagyom el. Még vécére sem tudtam elmenni, mert egyből kétségbeesett zokogásban tört ki, szinte jajgatott, hogy anyaanyaanyaaaa ne hagyj itt. Most már nincs ilyen, leül a vécéajtó elé, és addig ott kuporog, amíg ki nem jövök vagy dörömböl az ajtón. :D

Szia Kriszta! :D

Köszi a dicséretet… :oops: Azért is tettem közzé itt, mert felháborít, hogy hogyan próbálnak kicsinálni kismamákat a munkáltatók. :evil: Remélem, hogy tudtam segíteni valakinek a jogi infokkal. :)


D.
 
 


sziasztok!

sajnálattal kezdem látni h ténylen nagyon sokat gyarapodott táborunk. SZomoru ez pedig az elmult honapokban amit nem tudtam jönni csak jot reméltem, de a sors ugy látszik gonosz "tréfát " üz velünk.. sok mesélni valom lenne, ha gondoljátok mesélek !

Danusi, Kriszta! örülök h itt vagytok, és irtok. Kriszta, gratulálok! vártam az smst, megigérted..ez rosszul esett..de örülök h megszületett aszépséges kisfiad!

most csak ennyit tudtam irni, megprobálok mindent elolvasni és irni is.

puszi mindenkinek, és sok sok erőt kivánok az uj forumosoknak..

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nézem a neten a munkaügyi kp. oldalát. Ilyen tanfolyam, olyan tanfolyan, ilyen támogatás, olyan támogatás. Fogom a gyereket becaflatok a 14 ker. kirendeltségre. Elmesélem mit akarok. Az ürge szó szerint nekem esett, hogy mit gondolok én ők semmit se támogatnak és honnan vettem ezt az ökörséget. Eljöttem. Szerintetek normálisak??????? :shock:
 


sziasztok

Csilla: örülök, hogy végre előkerültél. Ezer bocsi, amiért nem üziztem, de az a helyzet, hogy elvarázsoltam a teliszámodat. (ez sajna kb 5 ismerősömmel fordult elő most). Szóval tényleg bocsánat.
És mi újsi van veletek? Gyerkőcök? A barom apjuk? Remélem jól vagytok.

Bocika: sajna ezek a hivatalok csak a hírdetésekben nyomják, hogy mennyire támogatják a kismamákat, az idősebb korosztályt, stb. Aztán amikor konkrét kérdést nekiszegezed az ügyintézőnek, az csak nyög, mert nem tud semmit mondani, mivel "nincs pénz a mi kerületünkben ilyenekre". Szóval az országhatáron az van kiírva, hogy Magyarország, meg sajna "remek" vezetőink vannak. De ez már politikai dolog. Nem folynék bele, mert még olyat találnék írni, ami lehet, hogy valakinek nem tetszene. Szóval szar a helyzet, ez a lényeg. Remélem, azért sikerül valamire jutni munka ügyben.

Csak úgy általánosságban kérdezném tőletek, hogy szerintetek mennyire normális, hogy az én alig 2 hónapos gyönyörűséges kisfiam olyan tüneteket produkál, mint akinek jön a fogacskája. Nyáladzik, az összes keze a szájába, és nyűgösködik.
Ja, és csütörtökön megyünk oltásra :(
Már most sajnálom szegéykémet. Lehet, hogy én jobban fogok sírni, mint Bencus.
 


Sziasztok! :D

Szia Csilla! :D

Igen, bővült a csapat. Sajnos. :(

Mesélj, mi van veletek??? :?:

Szia Bocika! :D

Hát, reméltem hogy nem minden munkaügyi kp-ban ilyenek. Engem is hülyének néztek tavasszal, mikor rákérdeztem, hogy van-e valami támogatott tanfolyam kismamák számára. :?
De azt nem bírom elhinni, hogy nincs valami támogatásuk. Nekem legalábbis a Szociális és Munkaügyi Mininsztérium üszijén azt mondták, hogy létezik olyan, hogy álláskeresési támogatás...
Próbáld meg esetleg a kerületi Családsegítőt vagy a gyámügyet. Ott adnak mindenféle formanyomtatványt, - ahogy azt hiszem Kriszta írta - kész kis vagyonnyilatkozatot kell tenni, aztán talán megítélnek valami támogatást...
Készül lassan a pü- majd írok, csak nagyon lefoglal most ez a munkajogi hercehurca, már most tele a hócipőm... :x A levelemet megírtam nekik, még e hetük van a megegyezésre, aztán hétfőn jelentkeznem kell az irodában egy tanú kiséretében munkára, aztán, ha nem adnak, akkor egyből irány a Munkaügyi Bíróság. Hogy én hogy utálom az ilyen jogi dolgokat. A válásomkor is elegem volt. Bár akkor inkább mástól voltak ki az idegeim. Most harcra kész vagyok, és nem vagyok gyenge állapotos, ill. frissen szült anyuka, akit könnyű kikészíteni... Soha többet nem hagyom, hogy eltiporjanak.

Nézegetem a jogi oldalakat. Ezt találtam (most nem munkajogi, de majd' leesetem a székemről, mikor elolvastam):

" Felvilágositást szeretnék kérni! Férjemet még a születése elött elhagyta az "édesapja". Azóta eltelt 36 év .A napokban jelentkezett ,hogy magatehetetlen és a férjem köteles őt megápolni mivel más vérszerinti leszármazottja nincsen A férjem soha nem látta nem is ismeri kapcsolat soha nem volt közöttük.Kérdésem ,hogy mi a teendönk illetve a kötelességünk és mik az ö jogai! "

Ügyvéd válasza:
A Családjogi tv 60. § (1) bek. alapján férjével szemben az ön apósa tartásra jogosult, amennyiben magát eltartani nem tudja és nincsen tartásra kötelezheto házastársa. Itt a volt házastárs is számításba jöhet. Ha a tartásra jogosult érdemtelen, férjének rokontartási kötelezettsége nincs. Az érdemtelenség megállapítására az esetben kerülhet sor, ha bizonyítható, hogy a tartást igénylo a tartásra kötelezettel szemben olyan felróható és társadalmilag elítélendo magatartást tanúsított, amely miatt a rokoni tartásra nem méltó. Ez azt hiszem tanúvallomásokkal bizonyítható egy esetleges rokontartás iránt indított perben, amelyet a jogosult indíthat, ha a kötelezett önként nem vállalja a tartást. A felróhatóság bizonyítása a perben az Ön férjét fogja terhelni. Mindenesetre tájékoztatom, hogy a jogszabály elsősorban a leszármazót kötelezi rokontartásra. Nem írt arról, hogy vannak-e testvérei a férjének, akik szintén szóba jöhetnek mint tartásra kötelezettek. Amennyiben a jogosult nem érdemtelen, úgy a kötelezett a tartás teljesítéseképpen köteles anyagi viszonyaihoz képest a jogosultat mindazzal ellátni, ami annak a megélhetéséhez szükséges. A tartási kötelezettség kiterjed az öreg koránál fogva vagy egyébként is tehetetlen és gondozásra szoruló rokonnal kapcsolatos gondozás költségeire, illetőleg az azzal kapcsolatos szolgáltatásokra is. Nem kötelezhető tartásra az, aki ezáltal a saját szükséges tartását veszélyeztetné. "

Khmmm...Mit szóltok?

Szia Kriszta! :D

Sajnos én nem tudok neked tanácsot adni, mert kislányomnál nem volt ilyen, nem nyáladzott sokat, csak később kb. öt-hat hónapos korában rágcsálta az öklét. Akkor viszont tényleg jöttek a fogai, de nagyon nagy szerencsém volt (van) vele, mert nem viselte meg, nem nyűgösködött, mondhatnám szinte semmi bajom nem volt vele, eltekintve a doki által elnézett candidás fertőzéstől. Még az oltásoktól sem lett soha láza, hőemelkedése.
Próbálj meg neki adni esetleg olyan rágókát, amit elötte egy kicsit le tudsz hűteni a hűtőben. Talán segít egy picit.

Puszi

D.
 
 


szia Kriszti!

nálunk is igy volt, Gáborka korán kezdte a nyáladzást amit azota is rendületlenül folytat, de még csak 6 foga van. Ez kevésbéjo mivel még mindig szopizik. Szalad nehéz utolérni, egy kis rafinált kiscsibész. olyan tündér mikor nekem "parancsolgat" h mit csináljak és hogyan.
Boni suliba jár, mostantol hittanra is beiratam és elég komolyan kell venünk a 2-at mert már osztást, szorzást tanulnak, sőt nyelvtant is.
Az épitkezés lassan halad, és kezdem feladni a reményt h sikerül tető alá hozni egy kt héten belül.
Gábor apja havonta egyszeer keeres, "hobbibol"..azota születet még egy fia, de tőlem elvárja h megbocsásak..

hát röviden ennyi.

Danusia!


én a héten adom be a b iroságra a papirt kérem h itéljék meg tőle havonta letiltással a gyerektartást, de nem tudom h mennyit fognak megitélni most h már ott is két gyereke van. De most ugy érzem van erőm hozzá h végigcsináljam. Pedig még nem vagyok tu rajta hiába is gondoltam azt h igen. (elnézést a rossz fogalmazásrt de migréntől szenvedek, igy megyek aludni.)

puszi mindenkinek

Kép

Kép

Kép
 


Szia Csilla! :D

Hát készülj fel, hogy túl sokat nem fogsz kapni, mert ilyenkor aztán mindenre hivatkoznak: másik gyerek, minimálbér, részmunkaidő, egészségi problémák, nagy hiteltartozás stb, csak ne kelljen fizetni. És a bíróságok meg...mindent elhisznek az "apáknak". Sok jót nem remélhetsz, hacsak kimondottan nem véres kezű, anyapárti női bírót fogsz ki.
Drukkolok, hogy legyen erőd végigcsinálni.
Idővel jobb lesz, azt viszont nem tudom, hogy lehet egyáltalán egy ilyenen teljesen túl lenni. Ez örökre nyomot hagy. Egy nő soha nem bocsátja meg, ha terhesen elhagyják.

Csak úgy kiváncsiságból: ha elmegy hozzátok, hogy zajlik le a láthatás? Beállít havonta egyszer, hogy na itt vagyok, öt percig marad, aztán illaberek már ott sincs? Foglalkozik a fiával valahogy? És a kisfiad örül egyáltalán neki vagy csak bámul az idegen bácsira?

D.
 
 


Sziasztok!

Kriszta szerintem ne ess kétségbe egy kis nyálazástól! Minden gyerek más és más. A fiamnak öt hónaposan jött ki az első foga és rá pár hétre a második. Aztán másfél hónap múlva a harmadik és a negyedik. Most ugyan már 2 éves, de újra a szájában van a keze. A doki szerint a hátsó fogai jönnek. Oké, de már fél éve?????

Danusia a segélyt meg sem próbálok kérni, mert mivel papíron még van házastársam és az ő jövedelme elég magas így max. csak kiröhögnének. Pedig ha tudnák......
Várom a privid!

Puszi mindenkinek!
 


Ja, még valami...

Ha a munkaügyiben hülyének néznek azt kinek lehet elpanaszolni??? Az ombucmannak???? A Feri bácsinak???

Álláskeresési támogatás - egy nagyon szép szó. Magyarul munkanélküli segély!!!!!
Jár 3 hónapig az elmúlt (azt hiszem) 3 év átlagkeresetének x. százaléka (talán 60%), aztán meg 20-25-vagy 30ezer ft (nem tom pontossan) még 3 hónapig. Aztán mehetsz a sz...... hoz sírni.
 


Sziasztok! :D

Minden kismamának üzenem, hogy ne hagyja magát hülyének nézni, és ha vissza akar állni munkába, előtte informálódjon a törvény adta lehetőségekről. A törvény mellettünk áll. :lol: A melóhelyen alapból hülyének néznek minden kismamát, és úgy vannak velük, hogy úgyis beleegyeznek mindenbe, mert nincs rálátásuk a jogaikra. :x
Viszont, ha erélyesen lépünk fel, és megtapasztalhatják, hogy a szavaink mögött komoly jogi felkészültség rejlik, meghunyászkodnak. Keménynek kell lenni és nem hagyni magunkat, mert célt lehet vele érni. :lol:

Szia Bocika! :D

Küldöm a püt! Elnézést, hogy ilyen sokáig tartott. :oops:

Szia Csilla! :D

Mi a helyzet nálatok?

Kriszta! :D

Hogy van a babócád?

Puszi mindenkinek.

D.
 
 


szia Danusia!

estére irok, csak most bekukkantottam. megvagyunk, kész felfordulás az életem. majd mesélek.

puszi

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Danusia bocsi, hogy eltűntem, csak kicsit bonyolódott az amúgy sem egyszerű életem.
Családi megapartyra mentünk Ausztriába néhány napra és természetesen (mint mindig) nekem kellett végigcsinálni a csomagolástól kezdve a gyerek szórakoztatásán át az nászajándékig mindent.
Majd kipanaszkodom magam, ha kialudtam azt a néhány napot.
A privit nem kaptam még meg :( :( :( .
Vagy csak én vagyok a béna és nem tudom hol keressem :?: :?: :?: :shock: :oops: :oops:
 


Sziasztok!

Szia Csilla! :D

Majd mesélj, mi történt!

Szia Bocika! :D

Akkor megvolt a programod. :?

A privit úgy küldtem, hogy rákattoltam a pü-re, beírtam az üzit aztán elküldtem. Már meg kellett volna kapnod. Lehet, hogy én szúrtam el? Én sem értem. Megpróbálom elküldeni még egyszer.

Puszi!

D
 
 


Szia Danusia!

Én is azt gondoltam, hogy valahogy így lehet privit írni és olvasni, de még mindig nem kaptam meg. :( :( :( :(
Brühühühühühühühü
 


Szia Bocika! :D

Átküldtem még egyszer, és még egyszer. Remélem, most már megkapod. :lol:

D.
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron