Új privát üzeneted érkezett!

Helló Lányok!

Mi ez a nagy csend, senki sem fórumozik? Mindenki el van foglalva a gyerekekkel?

Peni, tudod, hogy gondoltam ám Rád január elején! 9-én mentünk be Telkibe éjszaka és 10-én estig voltunk benn. Hallottam, hogy sírnak babák az osztályon, meg hogy vannak benn kismamik, eszembe jutott, hogy akár Te is ott lehetsz.

De sajnos nem voltam abban az állapotban, hogy bárkivel is barátkozzak....

Egy szűk napot voltam Telkiben, akkora kiderült, hogy HELLP szindróma, és nyomás a SOTE-ra. Hát mit mondjak. Nem Telki kórház, iszonyú futószalag, de nagyon-nagyon profik!!!

A lánykám azóta már 4 kiló, növekszik szépen és egy kis tündér! Sajnos gyakran hasfájós, de egyébként nagyon "anyakímélő" :-)

Remélem, jól vagytok Ti is, most rohanok, mert ébred a kislány!


magától elküldte a babanet, amit írtam, pedg még be sem fejeztem.... :?

Szóval Peni?

Mikor jössz mesélni? Várunk! :D

valaki a régiek közül? Olvasgattok még minket, írjatok egy két sort!!!

Macmam

Kép
 
 


na most látom, hogy megkergült a babanet!!!! :twisted:

Amit neked írtam, Hatvanilány, azt meg törölte, pedig az előbb már a fórumban látszódott a szöveg.......

Szóval akkor megint:

Örülök, hogy jól vagytok, és jelentkeztél!!!!
Tegyél majd képet a piciről, ha van időd! Jó, hogy ilyen szépen növekszik! Mennyivel is született? Hogyan táplálod?

Macmam

Kép
 
 

 
 

Szia Macmam!

A lánykám 1700 grammal született, és most már 4,5 kiló felett van!
Tejet kap csak, tápszer még nem ment le a torkán:-)

A császár után elég hamar lett tejem, fejtem is ezerrel. Az első hat hétben csak üvegből ehetett a lányom, mert abból könnyebb volt neki. Szegény annyira gyenge volt, hogy kettőt szívott a cicin és utána már nem volt ereje megenni az adagját üvegből sem. Úgyhogy a kórházban (Madarász utcai Gyermekkórház) nem nagyon pártolták emiatt a szoptatást. Amikor hazajöttünk, akkor viszont elkezdtünk próbálkozni.
Nagy kitartás és türelem meg elszántság kellett hozzá, ugyanis a gyereknek mindene kicsi volt, így a szája is. Nem tudta elég nagyra nyitni, így folyamatosan fájdalmat okozott a szoptatás. Még két hónap után is képes volt kisebesedni a mellbimbóm.
Most tartunk ott, hogy szoptatáskor már nem fáj a mellem. Ezt is megértük:-)
Egyébként egy tündér érdeklődik, nézelődik, öröm vele lenni:-)


Szia Hatvanilány!

Gratulálok a kitartásotokhoz!!! Nagyon ügyesek vagytok!!!
Biztos nagyon édes lehet a kislányod! :)
Csak így tovább! :D

Nemsokára én is megint szoptatok!!! :wink:
Már nagyon készülök a szülésre, olyan gyorsan szalad az idő Anna mellett....

Macmam

Kép
 
 


Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekel, még egyben vagyunk.
Bár láthatóan haldoklik ( vagy kihalt? :( ) a topic, azért majd jelentkezem, ha van 'valami' :)

Macmam

Kép
 
 


Hahó!

Még semmi egyenlőre! :-)

Macmam

Kép
 
 


macman, mennek a drúkkok, jól érzi magát ott bent a kis bébi :D

Kép
 
 


Macmam!
Lehet, hogy már nem vagy 2 in 1? :lol: Gyere majd, ha tudsz! Kíváncsi vagyok az újabb telkis tapasztalatokra is. :D

Kép
 
 


Sziasztok!

Hát bizony csütörtök 11:45 óta már nem vagyok 2 in 1! :D
Majd később részletesebben leírom, most csak annyit, hogy
Komáromi Nórika 3890 grammal és 59 cm-rel, 36os fejkörfogattal született meg, és megvalósult az álmom: császár után sikerült természetesen!!!!! :D :D :D :D :D :D
gyönyörű, nyugodt baba, és hihetetlen módon ugyanúgy tűzfoltos a pofija, mint a nővérkéjének!!
Sokat alszik egyenlőre, (remélem otthon is így lesz...) és ügyesen szopizik.
Majd jövök, ha hazaértünk!!

Macmam

Kép
 
 


Macman, nagyon gratulálok, sok boldogságot, minden szép és jót kívánok nektek!
Nem kicsi baba Nórika :) . Ha lesz időd, gyere és mesélj.

Kép
 
 


Macmam, GRATULÁLOK :-)))))))


Sziasztok!
Elég régen nem volt hozzászólás, de remélem többen csatlakoztok majd hozzám :)

Végigolvastam a bejegyzéseket és bevallom elég sokat segített a döntésben, hogy a Telkiben hozzam világra első babánkat. Ezért sok köszönet mindenkinek!
Sokat vacilláltunk a Telki és a SOTEII között, végül utóbbit meghagytuk B tervnek. A terhesgondozást is a Telkiben kezdtem el - ajánlásotokra Fenyőházi Jenőnél - és egyelőre csak a legjobbakat tudom mondani mind a szolgáltatásról, mind a hozzáállásról.

Most kezdem a 13. hetet, karácsonyi babát várunk. :)
Van még valaki, aki december környékén szül és esetleg együtt tudunk "készülni"?

Macman, engedd meg, hogy én is szívből gratuláljak!

Lindie
 
 


Elnézést kérek, most látom, hogy elírtam, szóval még egyszer:
Macmam, engedd meg, hogy én is szívből gratuláljak!

Lindie

Kép
 
 


Sziasztok!

Szia Lindie!

Köszönjük a gratulációt! :D
Telki és Fenyőházi doki jó döntés, én már kétszeresen is mondhatom! :D
Remélem jól vagytok! Milyen volt az első trimeszter?

Mona, Hatvanilány!

Nektek is köszi a gratulációt!
Jöhetnétek többször is, akkor beindulhatna egy kicsit a topic!

Mi jól vagyunk, Nórika nagyon ügyes kislány, szeret szopizni, ügyesen büfizik és pukizik, nagyokat alszik, szeret a levegőn lenni.
Az esti utolsó szopi után (10-11 körül) reggel 6-7 körül kel, így jókat tudunk pihenni mi is!

Anna imádja, dajkálgatja, büszke rá nagyon, és nem érzek kifejezett féltékenységet. Inkább csak amiatt, hogy a vele töltött idő megcsappant, és ha nem tudok foglalkozni vele, amikor ő szeretné, akkor morcos, és ledobálja a játékokat. Mindenesetre megpróbálom szopi közben is lekötni, olyankor mesét olvasunk, vagy kirakózunk, minden egyéb dologban(házimunka) pedig megengedem, hogy segíthessen, amire nagyon büszke!!
:D

majd jövök szüléstörténettel is, csak azt egy kicsit hosszadalmasabb lesz leírni.

Gyertek!!!

Macmam

Kép
 
 


Köszönjük szépen, jól vagyunk :) !

Az első trimeszter viszonylag eseménytelenül telt, szerencsére sokat tudtam pihenni. Cserébe minden ultrahang előtt agyon izgultam magam, hogy minden rendben legyen, mivel szinte semmilyen "tünetem" nem volt. Aztán a 11. hét körül beindultak az esti (!) rosszullétek, de mostanra már ez is elmúlt. Ami maradt az a teltség érzés, gyomorégés és a mostani időjárás miatti rendszeres fejfájás.

Még másfél hét és megyek az AFP szűrésre és közben várom, hogy kerekedjen a pocim. :D

Remélem Ti is jól vagytok! Nagyon várom a részletes szüléstörténetet! ...és az esetleges többieket akik most várják a babájukat :)

Lindie

Kép
 
 


Macmam, gratúlálok, és Anna is nagyon édes lehet. Képeket kérünk. Mesélj mi volt a korházban, hasonló volt minden mint mikor Annával voltál ott?

Lindie, üdv itt, már túl vagy a felén, gyorsan el fog ám menni a 9 hónap. :wink:

Kép
 
 


Macmam, engedd meg, hogy gratuláljak és nagyon sok boldogságot kívánjak Nórihoz! :)

KépKép
 
 


Sziasztok!

én is jelt adok már végre, iszonyatosan nem volt időm semmire. őfelsége még mindig kétemberes gyerkőc :)

macmam: irtózatosan nagy gratula utólagosan is, sokat gondoltam rád, hogy vajh mikor lesz a szülés, csak aztán nem volt gépem,plusz időm sem, így maradt a gondolat. képet majd csatolsz ide?

lindie: üdv itt, és gratula a pocaklakótokhoz :)

nyáron voltam egy hetet külföldön, projekt riport miatt, addig apjával voltak itthon, nagyon ügyesek voltak, hazaértem, kiéhezve a családomra, hát két napig szó szerint a fenekemben volt a ygerek, hogy el ne tűnjön anya :) .Telkiben kezdődött a ciklusfigyelés stimu stb. azóta voltunk a Kaáliban is, hát nem volt egy pozitív élmény :S a manus nem volt az a szimpatikus fazon, csupán a pénzügyi oldalt mlegette gyakran, így most kicsit megrágjuk a dolgokat, lélekösszekaparás, és majd meglátjuk. a geotermikus fűtéshez a héten fúrták a szondákat, Máté iszonyatosan élvezte, a sarat a zajt, és a nagy zilt. el nem lehetett vonszolni onnan, ergo mindig láb alatt voltunk a melósoknak. ma volt a 3. kör a tejterhelésből, egyelőre jól reagál, és most folyamatosan kaphat napi 1,5 deci tejes dolgot. aztán sajtot joghurtot. úgyhogy örülünk, mint majom a farkának :)

kivel mi történt? kérdezem én :)

Kép
 


Hatvanilány: hogy vagytok? mekkora már a kiscsajszi?Madarász utcai kórházról egyébként mi a véleményed? mi fütyi problémával voltunk ott, tavasz végén. nagy élmény volt :S

Kép
 


Szia PandaMaci!

Jó régen jártam erre!

Kislányom szerencsére jól van, Dévény-tornára és TSMT-re járunk, hogy a kissé elmaradt mozgásfejlődését helyrepofozzuk.

A Madarászban mi a Koraszülött Osztályon voltunk. Egy rossz szavam nem lehet rájuk. Jó, persze, ott is van egy-egy olyan ember, aki nem oda való, de összességében nekem nagyon pozitívak voltak a tapasztalataim.

Ti hol voltatok a Madarászban?


Sziasztok Lányok!!!

Első babámat császárral szültem a MÁVban, nem kell mondanom, állami hozzáállás...
Hamarosan tervezzük a következő babát, Telkiben szeretnék szülni. Tudnátok nekem orvost ajánlani???
És megpróbálnám természetesen... :wink:
 
 


Még annyi, hogy valami humánusabb dokit szeretnék, mert Laurával a 37. héten kellett váltanom egy vadbarom miatt :( !
Szerencsére nagyon kedves dokihoz mentem utána, de a MÁV miatt nem akarok ott szülni!
 
 


Itt aztán jó nagy a csend... :)

KépKép
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Van még itt valaki? Jó lenne újjáéleszteni a fórumot...
scarlettohara
Budapest XIV. kerület
 
 


Üdv!

Benéz ide valaki néhanapján?
Szeretne valaki mostanában Telkiről beszélgetni?

Macmam

Kép
 
 


Macman, sziaaa! Csak nem kismama vagy? Akkor gratulálok!

Kép
 
 


Szia Mona!!!

Ezek szerint néhanapján benézel ide? :-)
Köszi a gratulációt!
Még csak a 8ik hét, szóval biztos csak kb egy hónap múlva lesz!
Hogy vagytok?
Üdv:

Macmam

Kép
 
 


De jó, igazán gratulálok!
Szeretnélek követni :)
Már nem igazán vagyok képben, vonalzód pedig nincs, szóval ő lesz a harmadik? Telkibe fogsz szülni?

Kép
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen voltam itt, még 2009-ben, amikor a kisfiammal voltam várandós, aki azóta meg is született a Telkiben. Most a másodikat várom (ő is telkis baba lett), ezért gondoltam, benézek :) A lényeg, hogy én is itt, ha valaki dumcsizna a Telkiről :D
Macman, gratula!

Adri

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mona!
Igen, a harmadik és Telkibe megyünk megint. :-)
Hát, akkor hajrá Nektek is!
Hogy van a nagyfiú? :-)
Anna májusban 5 éves lesz, Nórika pedig júniusban 3 ( holnap iratom be az oviba...)

Flake!
Köszönöm!
Én is gratulálok Nektek!
Akkor Ti már 8 héttel előbbre vagytok, mint mi :-)
Kihez jársz Telkiben?
Lehet, hogy majd összefutunk egyszer!

Mindenkinek szép tavaszt kívánok!!! Olyan jó, hogy itt a szép idő!

Macmam

Kép
 
 


Macman,
Én Lovas doktornőhöz járok, egyelőre nem a Telkibe, hanem a magánrendelésére. Az előző bébivel is így csináltuk, hogy ne kelljen mindjárt az elejétől kijárnom rendszeresen. Akkor az utolsó 2 hónapban kellett Telkibe mennem, szerintem most is így lesz. Jó olvasni, hogy van, aki harmadszorra is visszamegy. Én annyira unom, hogy megint ugyanazokat az előítéleteket kell végighallgatnom a Telkivel kapcsolatban, mint amiket már 3 évvel ezelőtt is elmondtak a "jóakarók".

Adri

Kép
Kép
 
 


Flake!

Budapestre jársz magánrendelésre? Mert az tényleg közelebb is van, és gondolom így olcsóbb is a várandósgondozás.
Telki nagyon megemelte a díjakat, de mi ezt régebben elhatároztuk, készültünk, félretettünk, na meg egészség pénztárazunk is. Nem nyaralásra költjük, hanem most szülésre :-) ( Bár nyaralásra nem is költenék ennyit...) :-)
(És) szerencsére (bár látom, hogy sokan olvassák ezt az oldalt), én sem itt, sem máshol nem találkoztam előítéletes véleményekkel.
Néznek az emberek, hogy mi az a Telki, de bővebben nem is kérdeznek rá...
Szerencsére nincsenek jóakaróim :-) A mi tapasztalataink után a nővéremék is Telkire gyűjtenek, bár nekik még nincs is úton a baba.

És nem a "szállodai szintű kiszolgálás" miatt éri meg (amire sokan gondolnak), de az az emberséges hozzáállás, amit a nők, párok, babák ebben az érzékeny életperiódusban Telkiben megkapnak kivétel nélkül minden!!! jelenlévőtől, nekem és a férjemnek minden pénzt megér. Mert tudjuk, hogy ez milyen jót tesz a babáknak és a mamáknak.

Én így látom, és azt is tiszteletben tartom,elfogadom , ha más máshogy látja, máshogy csinálja.

Dúlaként is hallom, látom és tudom, hogy a nők mennyire kiszolgáltatottak a kórházi szülésekben, a kórházban töltött napokban a legtöbb helyen és a legtöbb esetben, tisztelet a kivételeknek.

És ha már nem teheti meg mindenki, hogy Telkihez hasonlót válasszon (főleg mivel nincs is belőle nagy kínálat), legalább dúlaként megpróbálok olyan légkört teremteni a kismama körül, amely a szülés óráiban és az első napokban, hetekben egy biztos érzelmi burkot jelenthet nekik.

Na de ennyit Telkiről meg magamról! :-)

És a Pocaklakód??? :-)
Már érzed a mocorgását? Mikortól érezted, ha igen?

Én már nagyon várom, de nem jobban mint Annácska, ő már minden nap ráteszi a pocimra a kezét, és alig várja, hogy a kistesó rúgjon a tenyerébe!

Nálatok a nagytesó?
Mennyit ért meg a tesó érkezéséből?
Várja?
(és lehet már tudni, hogy fiú vagy lány? :-) )

Szép napot!!

Macmam

Kép
 
 


Macman,
Pestre járok, igen. Ez így azért egyszerű, mert munka után is be tudok ugrani, Telkibe kijárni nagyobb macera lenne. Az új terhesgondozási árakat annyira nem ismerem, a kisfiamnál az utolsó hetekben jártunk ki, akkor rendszeresen volt CTG, többször UH, vérvétel, ilyesmi, de ezúttal még nem voltunk kint. Nekem nagyon tetszett a Telki elsőre is, így fel sem merült, hogy máshová menjünk másodszorra :) Az orvos is marad ugyanaz, egyedül csak a szülés módja szeretném, ha változna, mert első alkalommal végül programozott császárral szültem (fekvési rendellenesség), most viszont nagyon szeretném megpróbálni természetes úton. Ami a rosszindulatú kommenteket illeti, nekem valahogyan kijutott belőle pár, de mostanra ez már tényleg nem érdekel.

A mocorgás egyébként mostanában vált igazán érezhetővé, eddig kicsit aggódtam is, mert Ábelnél ilyenkor már régen éreztem a babát. Most a lepény mellsőfali, így mondták már a 12. heti UH-n, hogy ezúttal másként érezhetem a dolgokat, hát ez bejött. Hétvégén megyünk genetikai UH-ra, már nagyon várom, mert akkor végre talán biztosra megmondják a nemét. A 16. héten kiscsajt mondtak egy babamozis UH alapján, de nem merték 100 százalékra :lol:

Ti jól vagytok? Jól olvasom, hogy ez már a 3. bébi? Dúlaként milyen kórházakban szoktál dolgozni? Kíváncsi lennék arra is - ha ezzel nem offolom nagyon a telkis topikot -, hogy dúlaként milyen tapasztalataid vannak a császár utáni természetes szülésről. Bocs, ha sok a kérdés :oops:

Adri

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Abszolút friss Telkis vagyok:)
Fenyőházi doktorhoz járok,most derült ki,hogy a várható időpontban 2-3 napos konferencián lesz,így nem tudom,hogy maradjak nála vagy keressek mást.
Varsányi vagy Bábinszki dr.nőt ismeri valaki?

Minden tapasztalat érdekelne Fenyőházi doktorról is:)
Köszönöm szépen
dete34
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!
Szintén friss Telkis vagyok
és engem is Fenyőházi doki érdekelne!! :)
Írjatok csajok!!! :lol:
gribetta
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Sajnos én nem tudok nektek véleményt mondani, mert Lovas doktornőnél szültem az elsőt is és most is nála szülök. Fenyőházival és Varsányival csak akkor találkoztam, amikor az előző gyerekkel voltam terhes és ők értékelték ki az NST adataimat, mert éppen ők voltak ügyeletben, így nem tudok rólük sem igazán semmit mondani :( Más topikokban körülnéztetek már?

Adri

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, hogy valaki olvassa-e még ezt a topikot, de mindenesetre közhírré tétetik, hogy időközben megszületett a kislányunk is Telkiben, augusztus 12-én. Ma lett egy hónapos, mondanom sem kell, hogy egy tünemény, bár hagyhatna kicsit többet aludni éjszaka.

Macmam,
te hogy vagy?

Adri

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Néha néha bekukkantottam a topikba, de nem volt élet. Most mikor újra benéztem, hogy hátha örömmel látom, hogy újabb babák érkeztek :)

Gratulálok macmam és Flake :)

Fenyőházi: engem anno csak egyszer ultrahangozott, de én nem zártam a szívembe. Sokat szeretik, de nekem szakmailag nem volt meggyőző.

Érdeklődnék közben, hogy kinek volt választott szülésznője, és ki volt az. Akinél Mátét szültem sajna (örömteli okból) még nem dolgozik.

Kosztin vagy Elekes dokinál szült valaki?

Kép
 


Pandamaci,
nekem császár lett végül belőle, így más szerepe volt a szülésznőnek, mint ugye amire számítottam, de messze Kátai Tímea volt a legszimpatikusabb. Ezzel persze nem azt mondom, hogy a többiekkel bajom volt, csak ő valahogyan extraszimpatikus volt végig. Kosztinnal akkor találkoztam, amikor ügyeletes volt, végtelenül korrektnek tűnt.

Adri

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én október 11-én szültem Telkiben(sajnos a legvégén császározni kellett, így mindkét oldalát megtapasztaltam), nekem teljesen pozitív volt minden, az orvosok, szülésznők, csecsemősök mindenki:)
Terhesgondozásra is oda jártunk, már akkor nagyon megkedveltem a légkört!
És ami pluszban kellemes tapasztalat, a picinek kéthetesen volt egy problémája és késő este megadták a gyermekorvosuk (Ricz dr.nő) telefonszámát, segített és azonnal elirányított minket a megfelelő helyre!!!
Hajni
 


Nekem anno Maczkóné Bódor Irén volt a szülésznőm, véletlen, de nem bántam meg. Rendkívül kedves, aranyos, és nagyon tudja a dolgát.
Csecsemős nővér aki sokat segített, és kedves is volt már nincs ott. Viszont 2* találkoztam Korbács-Gyetvai Erikával, nagyon bunkó, tapintatlan, morcos, és egyáltalán nem volt segítőkész. Elnézést kérek tőle ha jár ide, de nem oda való. Vagy csak rossz napja volt éppen akkor.

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az infókat! Most már csak ki kellene mennem és ismerkednem :)

Kép
 


sziasztok.

2011 decemberében megszületett Telkiben a 3dik babám. Most is mint az előzőnél a leghumánusabb hozáállással találkoztunk, sőt a férjem és a két másik gyerekem is végig velem volt a szülés alatt is. Az 5 éves fiam vágta el a köldökzsínórt az egész élmény megfizethetetlen volt. A szállódai kiszolgálás hab a tortán.

6 éve a dokim Varsányi doktornő, dícshimnuszokat zengek róla!

Kép
 


Sziasztok!

Ha valaki jár még erre.

Máté fiam születésnapjára megérkezett a tesó. Jövőre dupla szülinapi bulink lesz. Így kerek 5 évre sikerült a korkülönbséget kihozni. Nem fogadtam volna erre az eseménye egy fogadóirodában :)

Kosztin doki és Kecskés Ildikó szülésznő segédkezett a szülésnél, ami álomszülére sikerült nekem minden fájdalma ellenére.

Dávid 55 cm és 3340 gr súllyal és csodálkozó nagy szemekkel érkezett.

Kép
 


Sziasztok!

Nemrég derült ki,hogy babát várunk és elég örült orvos keresésbe fogtam:)
Szóba jött a Telki is,egyrészt jókat lehet fórumokon olvasni,másrészt a honlap is meggyőző...
Van valakinek friss élménye velük kapcsolatban?
Melyik orvost érdemes választani?
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: