Új privát üzeneted érkezett!

Peni, sajnálom hogy Soma megbetegedett, de a lényeg, hogy már jobban van. :D

Mona, nagyon ügyes Dani, gratulálok! :lol:
Jártunk felétek egy hete,de a nagy tömegben végülis nem időztünk sokáig, csak végigsétáltunk az árusok közt.

Nálunk is beindult a mozgás, Dani kúszik-mászik ezerrel. Teljesen birtokba vette a nappalit. Már régóta erre vágytam, most meg égnek áll a hajam. :D Ráadásul semmi energiám, már egy hónapja kikészít az allergia, plussz a héten a 40 fokban jól meg is fáztam. :evil: Na mindegy, lényeg, hogy csütörtökön megyünk Zadarba pár napra, már nagyon várom! :lol:

Kép
 
 


jud, tűzijátékot is láttátok? Danit is felvittük, végig aludta, és mikor elindúltunk haza felébredt :D
Hűű, akkor már Danitoknak sincs lehetetlen, hogy valamit ne érjen el :D

Kép
 
 


Sziasztok!

MOna: édes lehet Dani ahogy totyog...ezt az időszakot én is úgy szerettem Somáva. Olyan helyesek ahogy próbálnak egyensúlyozni, emlékszem SOma néha úgy beindult alig tudta szedni a kis talpacskáit.-féltem mikor minek esik neki....De az az időszak is sajnos olyan gyorsan elmegy....

Jud: én is csak odáig jutottam el, hogy összedobtam egy kis ebédet és utána a hideg lakásban próbáltam túlvészelni a 38 fokot. Remélem jön a lehülés, ez a nagy meleg nekem most nagyon nem esik jól. Bár félidős terhesen ez nem nagy meglepetés.

Nálunk egyébként minden rendben, SOma jó rossz már hál'istennek ez azt jelenti -számomra legalábbis- hogy meggyógyult. A héten még itthon marad, szedi a köptetőt...csak a jövő héten fogom oviba vinni. Nem lenne jó ha visszaesne...bár megmondom őszintén napközben néha úgy ledőlnék csak egy fél órára.......de Soma mellett ez lehetetlen. Sajnos ő már 1 éve nem alszik délután. Pedig jó lenne....
A kicsi meg majd kirúgja a ház oldalát hajnalonként....nem tudom mit rumlizik odabent, mi nem tetszik neki vajon? Múlt héten voltunk uh-n, minden rendben van szerencsére. És a fütyijét kristály tisztán látni szóval alakul a focicsapatunk....

Megnézem a hűtőt hátha maradt még egy kis süti :lol: :oops:
Jó éjt nektek!
Peni

KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Rég voltam, igyekszem majd minden visszaolvasni...

Lenne viszont pár fontos kérdésem: természetesen a kórház is ad tájékoztatást, de hátha Ti is tudtok segíteni.
Azt szeretném kérdezni, hogy mi történik, ha a terhesség alatt problémák lépnek fel (gondolok pl. vesepanaszokra, stb), akkor is vállalja a kórház a gyógykezelést? Vagy ha pl.esetleg ennek következtében császározni kell?
Engem ez azért is érdekelne, mert külföldinek számítok jogilag,tehát Telki ilyen esetekre is fel van készülve, vagy inkább csak a probl.mentes, kihordott terhességek utáni szülésre specializálódtak...?
Elöre is köszi az esetleges infókat...sz
Mkit üdvözlöK, a kismamáknak külön drukkolok!

Betti
 


Sziasztok!

Betti: én igazából választ adni nem tudok, mert hál"istennek nekem semmi bajom nincsen....normális zavartalan a terhességem. Korábban jártam Telkiben a gasztroenterológián...kezeltek, de a terhességgel elmúltak a panaszaim.
Egyébként biztos vagyok benne, hogy kezelnének akkor is ha nem lenne teljesen zavartalan a terhesség...biztos van erre is megoldás. Szerintem kérdezd meg a korházban...biztosan van alternatíva :wink: .

KépKép
 
 


Sziasztok!

Régen jártam itt, ugyan olvastalak, de vagy nem volt időm vagy nem volt kedven írni. A medvék jól vannak, még nem hibernálnak, már szokom őket.

Rólunk annyit, hogy betöltöttük az 1 évet, 4 hete Barak jár, nagyon stabilan és elszántan. Mászik székre onnan asztalra, hihetetlen, hogy miket ki nem talál. Voltunk az 1 éves oltásait beadni. Itt kötelező a bárányhimlő elleni és a rubelola 1 éves korban, megkapta őket. Minden rendben vele, 81 cm hosszú és 10300 gramm.

Peni, hihetetlen mennyire előre tartasz a terhességben, biztosan már látszik a pocak. Nagyon drukkolok nektek!

Mona, Jud a Danikák is aktivizálódnak, ahogy olvasom. Nagy fiúk ugye?
Hol vannak a többiek?? Lorna, Hatvanilány?

Betti, nem számít, hogy nem vagy magyar állampolgár, sok külföldi jár a Telkibe. Igenis a császárra is fel vannak készülve, sőt ez nem is téma, ha kell akkor császárolnak. Utókezelések is vannak, nekem is volt egy pici műtétem szűlést követően másnap, megoldják. Igazán amit érdemes esetleg előre megbeszélni az árakat, ne érjen meglepetés. Ha nem akarsz valamit ott elvégeztetni, akár átszállíthatnak egy állami kórházban. Minden ilyen kérdéset érdemes megbeszélni előre.
Megprobálok jönni rendszeresen.. Itt is megjött az ősz!

Kép
 


Aranyosak vagytok,hogy ilyen gyorsan reagáltatok!....

Az az igazság, hogy nagyon elbizonytalanodtam egy újabb terhességet illetöen...magyarán félek töle...
Megdöbbent, hogy csak így utólag világosodott ki a lámpa a fejemben, mekkora veszélyben voltam, s mekkora dilettantizmus vett körül...vagy inkább érdektelenség...ha nem lett volna a családom, akik minden követ megmozgattak,hát nem tudom, mi történik velünk...
Ha belegondolok,egy problémás terhesség esetén nem lenne leányálom megopldani a gyakori Telkibe járást,esetleg többszöri bentfekvést,stb....ahhoz azért messze lakunk...s a férjem is nagyon elfoglalt...meg hát anyagilag is meggondolandó...
Itthon viszont -még egyszer- nem bíznám senkire magunkat...

Summa summarum: van min agyalnom! Az is lehet, hogy -sajgó szívvel bár,de-megmaradok egygyermekes anyukának!
Talán ez lenne az ésszerübb döntés!
S majd szeretgetem a lassan beérkezö többi babát a családban...

Peni! Lesem ám a vonalzódat! :D De jó is lesz mindkét fiadat magadhoz ölelni...vigyázz Magatokra!

Léda! Jár a kicsi Barak? ..De jó!!!...a férjem szerint a miénk sosem indul el, ha rajtam múlik, annyira féltem elengedni a kezét..aztán a sok tétova lépés után egyre magabiztosabb lett...én meg csak bögtem a boldogságtól, s százszor elsuttogtam magamban a "Petike jár"-t...
Babaprojekt indul lassan :wink: , vagy még vársz vele?... Te szerencsére határozottabb vagy ebben a kérdésben, mint én...

Szeretö üdv Mkinek!
Betti
 


Betti megkérdezhetem, hogy hol laktok? Nagyon messze Telkitől? Csak azért kérdem, mert lehet mielőtt végleg úgy döntesz, hogy megmaradsz egy gyermekes anyukának érdemes lenne beszélni Varsányi dokival, vagy bármelyik másik nődokival Telkiből, végig rágni az előző terhességed, egy esetlges következővel járó nehézségeket, lehetőségeket, anyagiakat stb.. Csak egy gondolat, semmi más.

Igen Barak nagyon bátor, olyan néha mint egy kis részeg baba, amikor nagyon siet valahova és ideoda dűledezik. Én is sokat aggodom, de a férjem nagyon bátor és férfi a javából, ezért Barakot is úgy kezeli mint egy kisfiút már, amit Barak élvez is. Baba projekt még nem, most éppen kalkulálunk, hogy merre hogyan tovább és akkor eldől, hogy mikor lesz a projekt is élesbe :wink: ami biztos, hogy jövő év végéig szeretnénk, ha megszületne a kistesó, főleg, ha úgy összejön mint Barak és az első terhesség, rögtön elsőre. De azóta én is öregedtem, tehát ki tudja. De én is tele vagyok félelemmel, hogy már nagyon idős vagyok és az első vesztés stb.. szóval, hidd el nekem is vannak kétségeim.. annyit ígértem egy képet, amit nem tudok még lekicsinyíteni, de ha bárkit is érdekel privát email címre szívesen elküldöm.
szép napot mindenkinek!

Kép
 


Kismamák hol vagytok... Peni, Lorna, Hatvanilány?
Többiek? Kihal ez a topic :(.

Kép
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak elutaztam pár napra....
Jól vagyunk, Soma még itthon...nem jár oviba a tüdőgyulladás óta. Jó rossz már kezdek tőle bedilizni. Most vagyok már a 22.hét végén. 2 hét múlva megyek a terheléses cukor vizsgálatra. HOgy zajlik ez Telkiben? Elmesélnétek nekem?
Ti hogy vagytok? Mi újság?
Puszi
Peni

KépKép
 
 


Peni, ha jól emlékszem éhgyomorra készül egy vérvizsgált, megnézik a cukorszintet. Aztán inni kell egy pohár édesvízet és várni két órát, majd készítenek egy másik vérvizsgálatot. Ki lehet bírni nem vészes. csak éhes voltam, de utána be lehet ülni egy jó kis melegszendvicsre a büfébe.

Mi jól. Barak már szalad és mászik székről asztalra. Nagyon lefáraszt, de zabálni való.. Többiekről mit lehet tudni?
Hogy bírod a pocakod? Nagy már? Látszik?

Kép
 


Szia Léda

Somával is így csinálták ezt a cukor vizsgálatot emlékszem ott engedték hogy a cukros vízbe tegyünk citromot...úgy nem volt annyira ócska. Majd kibírom valahogy.....
Igen mostmár elég nagy a pocakom, mostmár egyértlemű hogy baba lesz. Kb 2 hete engedtem ilyen komoly pocakot...
Igazi kismama formám van :) .

Barak nagyon aranyos lehet...gondolom néha frászt kapsz ahogy mászik a székről asztalra....Soma is csinált ilyeneket. Egy percre sem lehetett egyedül hagyni. Egyszer 10 hónaposan még a bébikomppal is felborult, olyan erővel nekiment a kanapénak hogy felborult.....úgy megijedtem akkor is. Aztán majd jönnek a kalandok....játszótér, mászóka, csúzda..........

Én is kezdem majd most ezeket előről.
A többiekről sajna nem tudok semmit...talán még nyaralnak?
Mikor terveztek Magyarországra jönni?

KépKép
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok, csak szégyen szemre még mindig a tetőtérbeépítés utáni holmipakolászás köt le... :oops: :? Mostmár azért legalább elmondhatom, hogy haladgatok. :lol: Titi nagyon édes, fest újabban, mindenkinek képeket készít és nagyon ügyesen használja az ecsetet, a ceruzát, tollat is tök szabályosan fogja, viszont felváltva használja jobb és bal kezét, bár ez apjánál is így van, így nem aggódom, sőt... Apuka grafikus nálunk, ezért aztán ezt jó előjelnek veszem. Mindenesetre remélem nem az én rajzképességeimet örökölte... :D :D :D Lilcsikém mászik, nagyon elszántan halad az általa kitűzött célok felé, ami olykor a konnektorba dugott zsinór, olykor a fiók, stb.stb. Lassan elkezdi a szekrénynyitogatást és akkor végünk! :D :D :D Éjszaka még mindig kel sajna, foga sem bújt ki még több, csak az a kettő van meg már július óta... Talán ezért nem alszik jól éjjel sem. Ami viszont a kajálást illeti :D :D :D töménytelen mennyiséget képes betermelni bármiből, irtó jó evő hála az égnek. Újabban nagyon rágerjedt a házikosztra, adok neki már mindent és egyenlőre nem tűnt úgy, hogy bármire is allergiás lenne... koppkoppkopp. Kis családunk szaporodott két görög teknőssel, mert a minap a campona tropicariumában járva drága arany nagyfiam totál rákészülve a hatalmas teknős simogatására, mélységesen csalódott lett, mikor is konstatáltuk, hogy a teki elköltözött. Másnap felkerekedtünk apával és abszolút meglepiként produkáltunk neki 2 saját teknőcöt, akik irtó helyesek. Egyenlőre ennyit rólunk. Képet teszek fel, holnap talán már jut időm rá.

Peni! Örülök, hogy Somával mostanra minden rendben, és hogy a pocaklakóval is minden a legjobban alakul. Próbálj pihenni, amennyit csak tudsz!

Léda! Barakról hallva eszembe jutott, hogy Titi ennyi idősen miket produkált, és hát be kell valljam, kicsit tartok Lili ezen korszakától, igaz, már legalább annyira várom is... :D

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
 
 


Ja, csak még annyit, hogy anyuci piciny büszkesége immáron elhagyta a 8 és fél kilót!!! :shock: :D 8)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam, és megállapítottam hogy nagyon ritkán dobtok képeket :?

Dani egésznap rohangál, én meg eszeveszetten utána :D
Annyira rossz, hogy ilyen idő van, most kezdhettük volna el a játszóterezést.
Bigike, képzeld még Dani is felébred 1* éjszaka :roll: , addig nem is kap külön szobát, mert akkor messze lenne tőlünk.
Ma nagytakarítást csináltam, bár még nem végeztem, de volt egy édes kis segítségem :D
Leda sikerült képet kicsinyíteni? Ha nem akkor küldöm az infót.
Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Én is vagyok, csak elmentünk hosszú hétvégézni Horvátországba és mióta hazajöttünk nem érem útol magam. Persze gondolhatjátok milyen jól lebarnultam ebben az időben. :evil:

Peni, úgy emlékszem Te írtad, hogy Soma is később állt fel és indult el. Hogyan is volt ez nálatok? Mi is ebben a cipőben járunk.

Na jövök még, képekkel is, meg visszaolvasok rendesen.

Jud

Kép
 
 


Sziasztok!

Mona: hát ilyen édes kis segítséggel még esetleg kedve is van az embernek takarítani. BÁr mi itthon vagyunk Somával 3 hete (betegeskedik) és én is takarítok mellette....hát, tudom, hogy nem egyszerű :lol: .

Jud: gondolom csokibarna vagy :roll: . Micsoda dög idő van....rémes. LEsz még jó idő idén vajon? Nekünk 2 hete lett kész a kertünk...most kezdtük volna kicsit élvezni az őszi kert szépségeit...de most csak pufi dzsekiben merészkedünk ki.
Soma felállt olyan 13 hónaposan és elindult, viszont ő előtte soha nem ült. MÁszott négykézláb és térdelt de nem tudott ülni. Ha leültettem a fenekére eldőlt......ha kipányváztuk úgy is.
Aztán egyszercsak a négykézlábazásból felállt és totyogott de már elmúlt 13 hónapos.
Mi újság nálatok? Miket produkál Danid?

Bea: 8 és fél kiló Lili?? :lol: . Arany kis baba...de drága lehet. Szerencsére akkor mondhatjuk, hogy kaja gond nincsen! EZ sokat számít az én fiam is nagy zabás volt mindig, soha nem volt kaja gond (volt más). Ez nagy könnyebbség nem is tudom mit kezdenék egy rossze evő gyerekkel....
Milyenek a tekik? Picik? :lol: Titi szereti őket? Gondoskodik róluk? Nekünk nincsen semmi háziállatunk, Soma persze szeretne...én nehezen szánom rá magam bármire tekintve hogy januárban érkezik Zétény........örülök, ha majd a két gyerekkel boldogulok nemhogy még kisállattal, bár gondolom talán a kis teknősökkel nincsen olyan túl sok gond...ugye? Nem lep meg hogy mindig "házat pakolsz" két pici gyerekkel....csoda ha a végére érsz. Én a takarítással is napokig kűzdök, igaz kezdek nagyon fáradékony lenni...kicsit most megugrott a súlyom és nehezebben "viszem" a pocakom....dehát végülis mostmár a 23 hét közelében ez nem fura.
29.-én megyek dokihoz, alig várom, hogy lássam a kis taposógépet (majd kirúgja a ház oldalát néha odabentről). MEg a terheléses cukorvizsgálatot is akkor csinálják. Attól tartok kicsit....utáltam Somával is. Olyan nehezen tudtam meginni azt a cukros löttyöt...állati hányingerem volt tőle..... :roll: :roll: .
Nyilván túlélem....majd referálok róla :wink: .

Megyek, vacsiztatok:-)
Szép estét Nektek!
Peni

KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Nahát, régen jártam itt, látom termeltetek!:-)
Az elmúlt másfél hónapban szinte be sem néztem hozzátok szégyenszemre!
Augusztus elején nyaraltunk (akkor nem kívántam a számítógépemet, még fórumozásra sem:-)), aztán augusztus második felében kétszer egymás után olyan beteg voltam, hogy csak na! Benyeltem valami vírusokat, nagyon be voltam tojva, hogy valami baja lesz a bébinek!!
De szerencsére semmi gond, túl vagyunk rajta.
Ezek után meg szeptembertől annyi munkám van, hogy ki sem látszom belőle, nem nagyon volt időm erre járni:-(

A munkahegyektől eltekintve minden OK! A múlt héten voltam Down-kór 2. vizsgálaton meg AFP-n, szóval telik szépen az idő!
4D-re is elmentünk, de nem mutatta meg magát a drága:-) A kis szégyellős:-.)) A következő telkis uh meg még olyan messze van, lehet, benevezek megint egy kis babamozira:)
Az uh-n láttam, hogy mozog, meg rugdal ezerrel, de még nem érzem... Persze még csak 17+5 vagyok, de már akkor is annyira várom, hogy érezzem a mocorgását...

Pocak elkezdett nődögélni, most már nem kismama-ruhákban is látszik, hogy kérem szépen ez már nem valami meghízás, hanem baba van a dologban:-))) Kismamás cuccban meg magam is meg vagyok lepve, hogy mennyire látszódik már!


Hatvanilány!!! Nagyon örülük, hogy írtál és , hogy minden rendben.. majd szét teszi a lábát kis Pocok :).. ezek szerint minden rendben Telkiben és Varsányi doktornővel?? mikorra vagy kiírva? Gyere erre gyakrabban és mesélj.. Peni is halad előre szépen :). Lorna megszült vajon? A napokban van kiírva.. Remélem jelez majd és lesz szüléstörténete is...

Kép
 


Sziasztok!

Szeretnék Nektek bemutatkozni: BécóCica vagyok és szívesen csatlakoznék a fórumhoz. Azt már láttam, hogy jó sok hozzászólás van, amit tervezek visszaolvasgatni, mert jó lenne nem olyan kérdésekkel fárasztani benneteket, amik már elhangzottak. :D

Mi egyelőre a babát tervezők táborát erősítjük, úgyhogy igyekszem minden infoval felvértezni magam, hogy amint aktuális lesz a dolog, már picit többet tudjak. Egyszer már jártam itt pár hónapja, de akkor még csak kiváncsiskodás-szinten, most meg már egyre inkább foglalkoztat a téma.
Az a biztos, hogy Telkiben szeretnék szülni, ismerem a kórházat, a szüleim 5 percre laknak tőle, eddig csak jó tapasztalatokat gyűjtöttünk. De... a szülészetet mégcsak nem is láttam. Annyit tudok, hogy 2 orvos van (én terhesgondozásra is hozzájuk szeretnék járni, mert a mostani orvosom nem olyan jó). A kérdésem, hogy Ti kit ismertek, melyikőjüket ajánljátok?

A másik kérdésem általános jellegű. Mikor kell először "megjelenni" a dokinál? Ha van egy 2 csíkos teszt, vagy ki kell várni a 6 hetet? Ezzel kapcsolatban eléggé eltérő dolgokat olvastam.

Ti mi alapján választottátok a Telki Kórházat? Ajánlás, vagy a jó híre miatt?

Bocsánat a sok kérdésért!
Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!! :wink:
 


Szia Bécócica!

Kérdéseidre én a következőket tudom mondani:
Én a 2csík megjelenése után rögtön kértem időpontot a dokinál, azért is fontos szerintem, hogy kizárják a méhen kivüli terhességet.
Én Varsányi Hajnalka dokornőhő jártam terhesgondozásra, vele is szültem az egyik legprofibb orvos akivel valaha találkoztam. De ugyanezt mondják a Fenyőháziról is, szóval a Te dontésed.
Nekünk ajánlották Telkit, de mi kimentünk a férjemmel, találkoztunk az orvosnővel, beszéltünk az igazgatóval, rengeteg kérdésre választ kaptunk, körbe vezettek és így egyszerű volt dönteni.

Sok sikert Nektek!

Kép
 


Hello Lányok!!

Hatvanilány: Szia, de jó, hogy írtál!! Örülök, hogy minden rendben a babáddal. Majd megmutatja magát egyszercsak:-)). Mi lesz a neve a babátoknak?? Gyere gyakrabban ha van időd!!

Léda: hogy vagytok? Mi újság Barakkal? Medvék látogatnák még benneteket? HOgy áll a következő babaprojekt?:-)
Én már nagyon pocakosodom. Hétfőn megyek a terheléses cukor vizsgálatra, előre utálom :roll: . Emlékszem amikor Somával voltam az is rémes volt....ez a vad cukros lötty...blehh. Dehát sebaj...majd túlleszek rajta.

Bécócica: Én Fenyőházi dokihoz járok. Én meg vagyok elégedve vele, egészen más mint az a nőgyógyász akinél az elsőt szültem. Nekem bejön a stílusa, szimpatikus, nagyon partner bármiben....
Én nem akkor jártam nála először amikor terhes lettem, előtte már éves szűrések alkalmával jártam nála néhányszor. Azért mentem oda amikor kiderült hogy terhes vagyok.
A fiamat pont műtötték Telkiben amikor kiderült hogy talán babát várok, akkor ott a korházban kértem hogy csináljon egy uh-t, ekkor 5 hetes terhes voltam. MEgcsinálta és akkor ott derült ki, hogy valóban bébi van a dologban :wink: . Egyetértek Lédával én is mennék korán már akár 5-6 hetesen orvsohoz. Csinálnak egy uh-t kizárják a méhen kívüli terhességet, az fontos.
Mikorra tervezitek a babát?
Egyébként nem 2 nőgyógyász van Telkiben! Több van. Csak nincsenek fent a honlapon. De a recepción el tudják mondani....asszem 5-en vannak most.
Telki jó választás :) . Sok sikert a babaprojekthez!:-)

Szép estét nektek!!
Peni

KépKép
 
 


Szia Peni!

Nagyon örülök, hogy minden rendben..élevzd minden pillanatát.. Mi jól vagyunk, Barak már szalad, nagyon önálló, egyedül akar enni, a járdán nem engedi, hogy fogjam a kezét, persze esik, de az sem zavarja, mindent egyedül akar csinálni, el sem hinném, hogy egy 1 éves gyerekben ennyi akarat, önbizalom és önállóság szorul. Medvék jól lakva, tele a városban a folyó lazacokkal, azt zabálják, brr. nagy a bűz mindehol. Szép lassan mennek hibernálni, nagyon nagyok most, elraktátozták a nyári eledelt. Babaprojekt nem indul még, elég sok ok miatt, de reméljük, hogy hamarosan beszámolhatok arról is. Majd írj a cukros löttyről :), kibírod meglátod, nem is olyan rossz :)

Lorna a napokra van kiírva, semmit sem hallottunk róla.

Igazad van, hogy több nőgyógyász van Telkiben, igazán arra gondoltam, hogy itt a fórumon csak 2ről beszélgetünk többnyire :)..

Többiek merre? Ja, azt akartam megkérdezni tőletek, hogy Ti adtok flor cseppeket a gyerekeknek? nekünk felírta a gyerekorvos itt, Amerikában az ivóvízbe tesznek az egészésges fogak érdekében, viszont azokban az államokban ahol nincs flour az ívovízben ott felírják cseppformában 1 éves kortól. Mi elkezdtük adni Baraknak.. Kíváncsi vagyok MO-n mi az általános vélemény.. Üdv mindenkinek.

A Danikák hogy vannak??

Kép
 


Sziasztok!

Peni, hatvanilány, örülök hogy jól vagytok, én ugy imádtam pocakos lenni :lol: .
Bécócica, üdv itt :wink: . Szerintem rossz véleménye csak annak van a korházról, aki még nem járt ott, és talán az irigység beszél belőle.
Leda, én erről a fluor cseppekről nem hallottam, sajna gyerekorvoshoz meg csak október végén megyünk a 15hós oltásra brrrr.
Barak már egyedül eszik? Nagyon ügyi, Daninál ez még nem jön szóba, de már neki is kell külön kanál, mert tudjátok a kajcsi a földön, függönyön, ajtón a laktató :D .
Mi is jól vagyunk, ma vásároltunk be neki őszi-téli rucikat, egy vagyont költöttünk, és még nics cipője.
Dani is jön-megy pakol, és egésznap magyaráz. A járással jött az akarat, és a hiszti is :roll: . Nem tudom arra mi a jó megoldás :roll: , próbálunk ilyenkor nem tudomást venni róla :roll: .

Kép
 
 


Szia Móna,

Barak nem eszik egyedül, legalábbis nem kanállal. Probáltuk, de semmi sem ment a szájába, csak a fejére, a fejemre és a földre. Viszont ami nem igényel kanalas etetést, azt kézzel egy kis tányérból eszi egyedül nagyon ügyesen. Már nem is nyomja tele a száját mint elején, megvárja amig lenyeli és akkor teszi a következőt.. Brrrr.. ő is nagyon akaratos, pakolja ki minden percben a konyhaszekrényeket és a lábasakkal járkál le fel.. Szerencsére itt a ruhaneműk nagyon olcsók, rablás ami otthon van..
Danikának fogai bújkálnak? Itt nagyon javasolják a flourt, ezért is olyan szépek az amcsik fogai :)

Kép
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Hát.. 1:1 és mindkettő jó tapasztalat! Szuper! Illetve felmerült, hogy vannak még dokik. Ajjaj...Kettőből sem tudok választani! :roll:

Léda: Nekem még sosem volt női nőgyógyászom. Tudom, hogy vannak a pályán, tehát nem fehér holló de azért általában férfiak választják ezt a szakterületet. Neked az, hogy ő nő, jelentett valami különbséget, esetleg plusz pozitívumot, vagy teljesen indiferens?
A nicked nagyon tetszik, ezt szánjuk lánynévnek!! :D
Amerikában merre vagytok? Férjed kint dolgozik? Meddig maradtok? Tanultam ott egy évet, úgyhogy szíven ütött, hogy ott vagy! Én nagyon szerettem, de azóta csak egyszer voltam 2 hétre.

Szerinem is jó a fluor, nemhiába teszik bele a fogkrémekbe. De hát amennyi abból felszívódik... végülis azt nem nyeljük le. Szóval cseppformában biztos sokkal jobb.

Peni: köszönöm a drukkolást, egyelőre a tervezgetésnél tartunk. Most kezdtem el szedni a magzatvédő vitamint, ami folsavat is tartalmaz, állítólag a megfelelő mennyiségben. Az Elevitről sok rosszat hallottam (émelygés, hirtelen hízás, szorulás), úgyhogy Femibion-t vettem. Novembertől pedig indulhat a projekt élesben! Nagyon szeretnék jövő ilyenkor szülni! :)
Nekem is szimpatikus a pasi a fotó alapján, de az nyilván még édeskevés. A stílusa mennyire "magyarázós-törődős"? Persze nem kell átesni a ló túloldalára sem, csak az én előző orvosom nagyon félvállról vette a dolgokat. Pedig "nagy név" a János kórházban. Az össz reakciója az volt arra, hogy babát szeretnénk lassan a férjemmel, és hogy mi a teendőm, az az volt, hogy egyszetrű: ne vegyem be a fogamzásgátlót. Jó a humora... Még a folsavat sem említette. Azóta nem voltam ott, nem is szándékozok visszamenni.

Én is úgy érzem, hogy jó választás, most mondjuk elgondolkoztatott az, amit Léda írt, hogy ők elmentek körülnézni. Ez jó! Majd valamikor mi is szétnézünk. Anyuék szomszédja is a doktornőnél szült, ezt pont tegnap tudtam meg, szóval majd jól kikérdezem. :wink:

Mona, köszi az üdvözlést! :) Hű de egyszerre szültetek Lédával! Te melyik dokihoz jártál?

Amúgy a magzatvédő vitaminokról Ti hogy vélekedtek? Szedtetek?

Jó hétvégét Mindenkinek!!! 8)
 


Ja, és Peni, Neked hajrá hétfőn, biztos gyorsan túl leszel rajta!!! :)
 


bécócica, én Gasztonyinál szültem :D . Legközelebb is nála szülnék :D
Magzatvédő vitamin: biztos jó, októberben lettem terhes, és augusztustól szedtem, ez idő alatt 15kg jött fel :cry: , ami még mindig rajtam van :x . Persze tuti nem mindenkinél igy van, én nagyon hajlamos vagyok a hízásra, egy jóízű kacaj máris +3kg :lol:

Kép
 
 


BécóCica!

Nekem is tetszik a nevem :?

Hát nekem se volt nő nőgyógyászom Varsányi Hajnalka előtt, azaz egy vizsgálat erejéig. Amikor kiderült, hogy babát várunk a férjem nem is akart hallani arról, hogy állami kórházban szüljek, így kerültünk Telkibe. Ott rögtön szóltak Hajnalkának, aki az orvosigazgató és amiután vele beszéltünk egymásra néztünk a férjemmel és mindketten egyszerre mondtuk, hogy csakis nála máradunk. Nagyon profi, empatikus, segítőkész elszánt és határozott. Sajnos túlterhelt, de nagyon bírja. Nekem nagyon sok pluszt jelentett, hogy nő, csakis őt választanám mindig orvosomnak.

Mi Alaszkában élünk, a férjem LA-ből van.. Hol éltél? Mi még egy rövid időre 1-2 évet maradunk, aztán vissza megyünk Budapestre. Igen mi is adjuk a flourt Baraknak, csepp formában minden nap. A férjem nagyon akarta a flourt, de ameddig nem beszéltem több orvossal és gyógyszerésszel nem érzetem biztonságosnak, de most már adogatom neki minden nap.

Érdekel mit mond az ismerősőd Varsányiról.

Én az Elevitet szedtem hónapokig, a jó étvágyon kivül semmi bajom nem volt én is felszedtem elég sok kilót :evil: azóta is is küszködöm vele :twisted: Sőt Magnet B6 is szedtem azt végig, az Elevitet terhesség előtt 4 hónappal és alatta 4 hónapig. Szerintem mindenképpen hasznos, mert kizárt, hogy egy nőben meg lenne a saját és magzata számára szükséges elegendő ásvány és vitamint. Továbbá elkerülendő a nyitott gerinc probléma, ami sajnos a folsav hiánya.

Szép vasárnapot Mindnekinek!

Kép
 


Mona, köszi, most már 3 jó tapasztalat... :lol: Az lesz, hogy valószínűleg, ha bent van a baba a pociban, mi is kinézünk.
A 15 kg jó sok, azta! Mondjuk nekem nem ártana egy kis plusz, eléggé stresszes, hajtós volt az utóbbi időszak, úgyhogy fogytam pár kilót. És nemhogy jóízű kacajtól, hanem jóízű ebédektől-vacsiktól sem jön vissza. Ennyire alkat kérdése... Még csak most kezdtem el szedni, úhyhogy egyelőre nem sok hatást észlelek.

Léda, Alaszka tuti jó hely lehet. Nekem olyan varázslatos képem van róla a szép filmek miatt. Milyen az időjárás, már most nagy hideg van? Ti szeretitek?
Ém Kentucky államban, Bowling Green-ben voltam 1 tanévet, ott érettségiztem. EF, host family rendszer. Nagyon jó volt! Pont 10 éve... Alaszkának még a környékén sem jártam, úgyhogy ezért csak a filmek jutnak eszembe. De nagyon "irigyellek" a szó jó értelmében: bármikor beugorhatsz a Taco Bell-be egy kis mexikói gyorskajáért, ami az egyik függőségemmé vált, amíg ott voltam. A Subway azóta bejött, úgyhogy azután legalább nem ácsingózom! :D

Meg úgy általában, szerettem azt a tempót. Hogy van idő/energia készülni az ünnepekre, szomszédolni, közösségben talán jobban együtt élni. De azért- nyilván- honvágyam is volt. Gondolom, Neked is van. A budapesti visszarendeződést hogy tervezitek? Éltetek már itt korábban, csak kimentetek pár évre? Férjed mit fog csinálni itthon?
Juj de jó Neked, már készülődtök Halloween-re. Istenem, amennyi dekoráció ilyenkor elönti az üzleteket! :)
 


Sziasztok!

Léda, örülök, hogy jól mennek a dolgok! Barak édes lehet,hogy ennyire önálló akar lenni, persze ez egy veszett nehéz időszak.....
Én fluor tablettát adtam Somának, ajánlják itt is, ZIMAFLUOR a neve, egészen picike kis tabletta már ahogy kezdenek a fogak jönni ajánlotta a gyerekorvos Somának, szedte is.....de már nem tudom meddig, egy ideje nem adom neki. Nem is tudom hogy még kéne-e? Majd megkérdezem a gyerekorvost most hogy feljött a téma.

Mona jót nevettem ezen, hogy egy jóízű kacaj + 3 kiló, hát ezzel én is pontosan ugyanígy vagyok. Én Somával 26 kilót híztam... :oops: no komment. Ami megtetszett megettem. 4 hónapig szopizott csak sajnos....utána viszont 3 hónap alatt visszaállt a súlyom szülés előttire. Én nagyon könnyen hízok de könnyen is fogyok. MOst is szépen kerekedek, nem csak pocaktájon :roll: de sebaj, majd lemegy ha meglesz a baba. MOst aztán nem stresszelek ezen. Éppen most dobtam be fél doboz ikeás kekszet úgyhogy állati elégedett vagoyk az élettel :lol: :lol: :lol: .

Bécócica: Én az első terhességemnél is Elevitet szedtem és most is. Nekem bevállt, soha semmi bajom nem volt tőle. Szerintem ez alkati kérdés hogy kinek mi válik be. Az első terhességnél is és most is szedek folsavat az elevit mellé....az első időszakban a velőcsőzáródási rendellenességek elkerülése érdekében most meg a vérképzés miatt. A doki ajánlotta én meg szedegetem (ha nem felejtem el) de heti 5-öt tuti beszedek :wink: .
Szerintem is jó ötlet elmenni Telkiben és körülnézni, beszélni akár több orvossal is...és úgy dönteni hogy ki a szimpatikus neked, illetve nektek. :wink: Vakon dönteni nehéz.
A Fenyőházi doki, elég laza fazon. Ha kérdezek nagyon alaposan elmagyaráz mindent..ha telefonon hívom a kórházban mindig visszahív megnyugtat ha éppen parás kérdéseim vannak, de nem egy ilyen tyúkanyó típus alapvetően. Jópofa, vicces, alapos, abszolút partner egy jó terhességhez de tényleg nem az a klasszikus tyúkanyó. Beszélj vele...esetleg menj el egy terhesség előtti konzultációra....rákszűrésre....akkor kiderül milyen. Nagyon drukkolok hogy jövő ilyenkor szülni tudj ahogy szeretnél...:-).
Majd mesélj hogy mire jutottatok!!!!

Lányok, mennem kell összepkaolni a legót amit Soma szétszórt a ház minden zugában.......... :roll:
SZép napot nektek!
PEni

KépKép
 
 


Sziasztok!

Akartam valamit kérdezni tőletek elfelejtettem, úgyhogy most jön a pótlás.....
Miylen babakocsit használtok??
Mivel mi nem terveztünk nagyon babát Soma után eladtunk illetve elajándékoztunk mindent úgyhogy most veszünk mindent előről.
Somával nekem egy nagy Bergon babakocsink volt...igazi nagy dög. MOstmár semmiképpen nem vennék ilyet, dög nehéz volt mozogni vele........
Ezért érdekelne hátha valakinek van valami jó kis bevált kocsija amit ajánlana......
Köszi!!!

KépKép
 
 


Hű már megint nem tudtam visszaolvasni csak a végét... :oops:

Peni!
Nekünk Graco kocsink van/volt, most adtam el. Ezt használtuk kb. 9 hónapig. Nekünk fontos volt, hogy nagy kerekű legyen, mert elég vacak az útburkolat az utcánkban ill. fontos volt, hogy textilmózes legyen benne és vízszintesen tudjon benne feküdni a baba, de az is, hogy később ültetni is lehessen benne. Nekünk ez bejött, de szerintem óriási már a kínálat, attól is függ, hogy mennyit szánsz rá.
Kb. két hónapja viszont vettem egy Römer esernyő kocsit, mert a Graco teljesen elfoglalta a kocsi csomagtartóját, ha mentünk valahova és hát elég sokat vagyunk úton. Ezzel az esernyőkocsival meg már tök könnyen lehet közlekedni.

Milyen volt a cukros lötty?

Kép
 
 


Jud, ezt az esernyő kocsit lehet fektetni? Dani csak vizszintessen hajlandó aludni.

Kép
 
 


Mona!
Lehet fektetni! Römer Yanis babakocsi, megtalálod a Brendon honlapján, csak béna vagyok és nem tudom a linket ide beszúrni. :oops:

[/url]

Kép
 
 


Sziasztok!

Peni, köszi a szuper "jellemrajzot", ez alapján szimpi a pasi, azt hiszem, ilyen orvost keresek. De Varsányi Hajnalkáról is csak jót hallani. Olvasgattam különböző oldalakon, fórumokon véleményeket, hát egyikőjüknek sincs nagyon elégedetlen kismamája! :)
De orvostól függetlenül egyre inkább úgy érzem, Telki jó választás, főleg, amilyen kétségbeejtő állapotokról hallani az állami kórházakat illetően. Nekem meg különösen nagy előny az is, hogy Anyuék 5 percre laknak onnan.

Közületek van aki "helyi", tehát Telkiben, Budajenőn, Pátyon, stb. lakik? Olyan szép ez a Zsámbéki medence, mi is ott szeretnénk majd építkezni.


Babakocsi-ügyben nekem ugye még személyes tapasztalatom nincs, de nemrég voltunk babalátogatáson a férjem egyik ügyfelénél/barátjánál, és ott láttunk egy szuper komoly kocsit! Azt mondták, milliót megnéztek, de eszükbe se jutott mást venni, miután ezt látták, pedig elég húzós az ára. Elképesztő sok módon variálható. Hát, én ennyit tudok segíteni ezügyben, ja és a lényeg: STOKKE névre hallgat a cucc.
 


Nekünk Hoco Rangers bkocsink van, nagyon szeretjük, bár hátránya hogy nagyon nehéz.

Ma olvastam a Kiskegyedben, hogy most volt 10 éves a Telki korház :lol: .

Tegnap beszéltük a párommal, hogy Daniról még mindig nem vittünk fényképet, pedig jó lenne ha ő is ott lenne a többi baba között, szóval mostanság teszünk arra egy kirándúlást. Szerintetek pici babás képet vigyünk vagy mostanit?
Nektek is van ott fotó a babócákról?
Olyan jó volt nézegetni a vajúdás alatt :lol:

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi a kocsis infókat. Mi is a Stokke kocsit néztük ki, csak fáj a szívem ennyi pénzt kiadni egy kocsira................
Nagyon szép ez a kocsi és praktikus is de őrült ára van. Bár akinek van (1 ilyet ismerek) ők szerették.
EZek szerint a ti barátotok is elégedett vele..........ez jó hír. Lehe hogy annál maradunk.

A cukros lötty rémes volt.....viszont az eredményem tök jó lett:-)

KépKép
 
 


Peni!

Megnéztem ezt a Stokke kocsit, tényleg nagyon design, de szerintem horror ára van ...

Gratulálok a jó eredményedhez! :D

Kép
 
 


Peni, megnéztem a Stokke honlapját, ha már feldobtad a témát, elkezdett érdekelni a dolog. És azt láttam, hogy elég sok helyen árulják Ausztriában. Ha beszéltek németül -én sajnos nem- akkor szerintem érdemes megérdeklődni az árát euróban. Nem lennék meglepve, ha jobban jönnétek ki még az útiköltséget beleszámítva is.
Azt is olvastam a honlapon, hogy ez volt a Szex és New York-ben Charlotte babakocsija. :D Hát igen, nagy név, ezt is meg kell fizetni.

Az a lényeg, hogy jó az eredmény, na meg hogy túl vagy rajta! :)
 


Mona, szerintem vigyetek mostanit, így látják, hogy milyen szép kislegény lett belőle! Meglestem, ahogy takarít, tündéri! :)
 


petramama jutott ma eszembe, hogy milyen régen volt :?

Kép
 
 


Mona!

Újabb baba van készülőben? :lol:
Hát igen, sokan eltűntek a régiek közül: macmam, sheila, bigike, hogy csak néhányukat említsem! :( Hahó gyertek elő!!!! :D

Peni!
Próbáltam neked osztrák és német oldalakon nézni a Stokkét, de az itthoni áron találtam ott is. :(

Kép
 
 


Sziasztok!

Jud, jó ötlet hogy nézzem meg máshol a kocsit, neki is fogtam.....én is csak ilyen áron találok mindenhol. HÉtvégén megyek Bécsbe gondoltam hozok esetleg onnan de ott is rémesen drága. Lehet, hogy valami pénztárca kímélő verziót választok inkább (bár egy jó kocsit ma már nem lehet sajnos olcsón venni). De ez talán mégis túlzás, bár megnéztem többször már élőben.........állati jó legalábbis ahhoz a nagy döghöz képest ami nekem volt Somával. Akkor sokat "szívtam" azzal a nagy kocsival, nehéz volt, nem tudtam vele közlekedni...........
Ezért szeretnék most valami kicsit, könnyűt, praktikusat........
HÁt majd meglátom!
HOgy vagytok? Gyerkek?

KépKép
 
 


Peni, Bécsbe mindenképp nézzetek körül, mi is ott vettük a babakocsit, és 20ezerrel olcsobban kaptuk meg :) .

Jud, nem vagyunk ellene, bár Danira is 1 évet vártunk.

Kép
 
 


Sziasztok!
Olyannyira nem tűntem el, hogy teszek fel képet a lurkókról... :wink: Mindig olvastam a hozzászólásokat, csak lusti voltam írogatni, meg aztán most épp kissé kifogott rajtam valami megfázás-féle dolog is , és agyon aggódom magam, nehogy ráragasszam kicsiny családom többi tagjára. l :? Rengeteg programot csináltunk mostanában, mivel a ház mostmár nagyjából kezd késznek mondható állapotba kerülni, dekorálgatok még meg pakolászok azért szabadidőmben, bár gondolom ismeritek, mennyi szabadideje van az embernek két kis falat mellett... Amúgy minden rendben velünk, Lili mászik helységről-helységre, tündéri kis bájos csajszi. A haja is úgy nő... Mostmár ükezdem elfogni, hogy kislányom van... :)
Babakocsi ügyben nekünk ABC Design volt, most Lilinek Hauckot vettünk, de fél év után eltettük és elővettük Titi sportkocsiját, ez sokkal könnyebb, jobb Lilinek is, mert kilát jobban. Ezek árben sem olyan vészesek.

Puszi Mindenkinek és ígérem, jövök gyakrabban!!! :)
Bea Kép Lili Kép Titi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ha már így hiányoltatok, előbújok én is. Sajna már csak igen ritkán olvasgatlak benneteket. Olvasni még csak-csak van időm, írni már kevésbé... :oops:

Boróka is fél éves már. Éppen túl vagyunk már 2. taknyoláson. Borci még mindig szinte csak cicizik, pedig az elején azon szurkoltam, hogy 3 hónapig legalább tudjam szoptatni. :lol: A kanalas ételekkel nincs nagy barátságban. :( Pár kanál után nem kér többet. De sebaj, majd eszik előbb, vagy utóbb. Nekem ez így sokkal kénylemesebb, mert rengeteget rohangálunk a nagyok miatt és szopizni jóval egyszerűbb, mint kanalazni bármit is. Járunk baba-mama tornára, meg voltunk párszor Ringatón, de az nekem nem jött be, majd inkább Tücsök-zenére fogunk menni.

Bécócica! Mi Pátyon lakunk. Nagyon szeretünk itt élni, pedig én városi lány vagyok.

Bigike! Szépek a gyermekeid. Majd én is teszek fel képet, de eeről a gépről nem tudok, mert állandóan azt írja ki, hogy nem megfelelő a fájltípusa, Dorkához pedig most már nem akarok bemenni.

Peni! Nekünk Jane Slalom pro rebel babakocsink van. Nagyon szeretem, 3 kerekű, elég nagy, de a méretéhez képest viszonylag könnyű, mert alu vázas. Nagyon sokat használtuk csak a hordozóval, mert eleinte Boróka utált háton feküdni a mózesban. Most már a sportrészt vagy a hordozót használjuk a vázon.
Egyébként mi rendszeresen járunk Ausztriába vásárolni. Mondjuk nekem anyumék Sopronban laknak és onnan könnyen kiugrunk. :lol:

Mona! Dani is nagyon nagyra nőtt!!!!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok! Hát itt vagyunk... :)

Boldogan szeretnélek értesíteni Benneteket, hogy szeptember 25-én délután 2 óra 4 perckor megszületett kislányunk, Viola. A baba 3270 grammal és 51 centivel látta meg a napvilágot. Már hazaérkezett az egész család a kórházból, Anya, Apa és kicsi Viola is remekül érzi magát.

Most ennyire futja... de jövök ám még és mesélem majd a részleteket! Sőt, igyekszem majd képet is feltenni nektek...

Mindenkinek szép napot! - Lorna

KépKép
 
 


Sziasztok!

Lorna: Sok szeretettel gratuálok Violához!!! Bizosan nagyon boldogok vagytok, kívánom, hogy teljenek jól a közös napok!
Ahogy lesz egy kis időd (tudom hogy mostanában nem lesz túl sok) írj, hogy mi van veletek, és várjuk a fotót!!!!

Bea: Nagyon édesek a kicsikéid! Lili igazi kis hercegnő.......ilyenkor azért elgondolkozom rajta hogy ha biztosan tudnám hogy a harmadik lány lenne azért bevállalnám :wink: . Gyönyörű baba.....remélem valami hasonló kis jóképűt hoztunk össze mi is fiúban...nemsokára kiderül. :) .

Judit: örülök, hogy jól vagytok mindannyian...Pátyon laktok? Nagyon kellemes környék, el is hiszem,hogy szerettek ott élni.
Nekem is vannak ismerőseim akik Sopronban élnek és szinte mindent kint vásárolnak Ausztriában, még a kaját is. Lehet, hogy mielőtt rászánom magam a babakocsi vásárlásra körülnézek Ausztriában.....

Szerdán a Kika bébiosztályán minden olcsóbb lesz 15%-kal, ha esetleg kell még beszereznetek valamit, érdemes meggondolni.

Mi jól vagyunk, bár Somám köhécselt az éjjel...remélem nem lesz beteg. A kis pocaklakóm állati aktív, az éjszaka közepén olyanokat rúg a ház falába...hogy felébredek rá. SOma ilyet azért nem csinált, legalábbis emlékeim szerint. Alig várom,hogy megszülessen, úgy megnézném már....
Múlt héten leszedtem a padlásról az eltett bébiruhákat, most szándékozom majd elkezdeni mosni őket...vasalni, de megmondom őszintén alig bírok ébren maradni. Folyton tudnék aludni....rémes. Jó lenne néha egy-egy egész napra észhez térni:-)

Na megyek, kicsit összepakolok, hétvége után folyton szalad a lakás.....

Üdv mindenkinek!
Peni

KépKép
 
 


Lorna! Nagyon sok boldogságot kívánok!
Kép

Kép
Kép
Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron