Új privát üzeneted érkezett!

Egy másik topikban már szó esett a telki kórházról. Érdekelnének ott szült anyukák tapasztalatai. Örülnék, ha valaki leírná, hogy milyen volt a szülés (és mellesleg mi mennyibe került).
Labros
Labros
 


Szia Labros!

Manka vagyok, azért névtelen, mert nem sikerült ezen a néven regisztrálni magam, mást meg eddig nem találtam ki. Én már jártam többször is a Telki-ben és elmondhatom, hogy az árán kívül nagyon jó tapasztalataim vannak. Nem kell órákig várakozni, gyorsan precízen, segítőkészen állnak a betegekhez. Egy szülés kb 300-400,000 Ft-ba kerül. Ebben benne van az ellátás (az apukák ingyen vehetik igénybe a szobádban lévő másik üres ágyat, ami sehol máshol nincs), a vizsgálatok, a szülés és az esetleges érzéstelenítés költségeit is. Nekem azt mondták, hogy elég, ha az utolsó hónapban jársz oda kezelésre (innen látszik, hogy tényleg a te érdekeidet nézik) s viheted magaddal a szülész doktorodat is, akivel eseti szerződést kötnek (nem céljuk a páciensek "elvétele" más doktoroktól). Látogatót bármikor fogadhatsz, annyit amennyit akarsz. Én láttam a vajúdó és a szülő szobát, valamint a betegszobát is. Hát el kell mondanom neked, hogy én el voltam ámulva, szinte hotel érzésem volt. A vajúdóban van kád, bordásfal, szülősámli (nem tudom a pontos nevét, de félhold alakú), franciaágy, magnó, a szülőszobában székké alakítható ágy. Érdemes kimenni, megnézni (telefonszám: 26/ 37-23-00). A recepción adnak részletes árlistát.
Bár nekem azóta is fáj a szívem. Ha lenne időm, talán megpróbálnám összespórolni..... (már csak azért is meg az esküvőnk többe került...)
Szia,
Manka 32hét
Névtelen
 


Az én lányom idén februárban született Telkiben.
A terhesség kezdetétõl kijártunk, és nagyon boldogok vagyunk, hogy Telkit választottuk!
Feleségem elõször idegenkedett a gondolattól, hogy új nõgyógyásza legyen, ráadásul _nõ_, de egy ott dolgozó barátunk meggyõzte, hogy Surtya doktornõt meg fogja szeretni.
Ez így is történt, azonnal szimpatikus volt a doktornõ, a rendelései egyáltalán nem orvos-beteg, hanem inkább tapasztaltnõ-tapasztalatlannõ hangulatúak voltak, ráadásul minden vizsgálaton én is ott voltam, így kilenc hónapon keresztül élvezhettem a terhesség minden örömét (a terheit ugye csak a nejem :-)
Minden vizsgálat alkalmával megegyeztünk a következõ idõpontjában, amit a központi számítógépen nyilvántartanak, így a labort, az ultrahangot úgy össze tudják hangolni, hogy havonta alig egy órát kellett ott töltenünk!
A végefelé persze sûrûbben kellett mennünk, de szinte soha nem kellett várnunk, ha volt vérvétel vagy pisi, akkor a laborban kezdtünk, és mire a doktornõ szobájába értünk már a számítógépen elérhetõek voltak a laborleletek!
Az ultrahangos vizsgálat is egy élmény volt, mert a hölgy, aki a gépet kezeli nem csak udvarias volt, hanem tényleg szeretettel vizsgálta és láttatta babánkat.
Nem jártunk tornára, elõképzésre, szülõiskolára, mi csak a doktornõvel és a vége felé a szülésznõkkel beszélgettünk, mi meséltünk magunkról elképzeléseinkrõl, elvárásainkról, õk meg meséltek a ránk váró eseményekrõl.
A tervezett idõpont elõtt néhány nappal itthon kezdõdtek a feleségem fájásai, és utolsó pillanatban, éjfél elõtt mentünk föl Telkibe. Megkaptuk a szobánkat, feleségem levetkõzött és vajúdni kezdett. Kipróbált mindent egy óra alatt, a nõvérek rendkívül készségesen és megértõen szolgálták ki minden vágyunkat (illatgyertya, kád, gumigömb, kötél, sámli, párna...). Egy körül mentünk be a szülõszobába, ahol félhomály, és egyetlen gyógyászati felszerelés, egy infúziós álvány fogadott, egyébként egy szépen berendezett hálószoba volt, kissé egyedi ággyal.
Itt kell megjegyeznem azt is, hogy Telkiben csönd van, nyugalom, az alkalmazottak nyugodtak, kedvesek, segítõkészek. Nincs a kórházakban tapasztalható ajtócsapkodás, katonás, vagy lekezelõ hangnem, kurjongatás, nincs tisztítószer szag, nincs fehérre mázolt felszerelés tömeg, nincsenek köntösös sarokban cigarettázó betegek - az egész kórház egy - a magyar átlagot meghaladó - szálloda.
A szülés hármunk ügye volt, a doktornõ és a szülésznõ "csak" segített, én pedig nem csak ott voltam , nem csak láttam a szülést és a születést, hanem része voltam ennek a felemelõ aktusnak és ez a két körülmény nagyon bensõségessé tette az egész szülést.
(Úgy tudom, sok helyen az apás szülés azt jelenti, hogy az apa mûtõsruhában, maszkkal állhat a szülõszék fejvégén, és simogathatja a neje homlokát - itt azonban tényleg apás a szülés!)
Fél ötkor született meg a lányom, a szülés közben a szomszéd szobában készenlétben várt egy gyerekorvos, és még néhány "segéderõ", a szülés nyugodtabb pillanataiban kicsit félre is vonult a doktornõ és a szülésznõ, jó volt kicsit pihenni kettesben illetve már majdnem hármasban.
Nem volt beöntés, nem volt borotválás, nem volt gátmetszés!
Volt helyette, türelem, tapintat, remek lazító és fájdalom enyhítõ zselé. Nem kért epidurális érzéstelenítést a feleségem, mert mint mondta, nem volt olyan borzalmasan fájdalmas, mint számított rá.
Kislányunk egészségesen született, azonnal karomba kaptam (jót mosolyogtak rajtam, majd eligazgatták a kezemet, hogy kell tartani egy újszülöttet:-), majd le is fényképeztem, a szülõszobából boldog sms dömpinget indítottam, és a születése után két órával már szopott is babánk.
Karonfogva feleségemet, karomban a babával visszasétáltunk a szobánkba, feleségem lányommal szöszmötölt, én az izgalmak hatása alatt kidõltem és majdnem délig aludtam.
Összesen négy napot voltunk bent, a baba végig velünk volt, vizsgálatokra is mi vittük. Kértünk hasi ultrahangot is, kizárandó az esetleges késõbbi hasfájások szervi gyanúját.
A kórház egyik fõ pozitívuma, hogy igyekszik békénhagyni a betegeit. A reggeli vizit alkalmával kopognak, elnézést kérnek a zavarásért...
Akkor lehet reggel kelni, amikor azt otthon is tesszük, ez a normális, hisz minek kellene az újszülöttet rászoktatni négy napért a hatórás kelésre, ha otthon a család csak nyolckor kelne?
A kórház mindent ad, csak papucsot és egy piperetáskát kell vinni. Ugyanez vonatkozik a babákra is, kifejezeten szép babaruhákat adnak, plusz minden felszerelést. A babagondozók bármikor segítenek, megtanítják a kezdõ szülõket a pelenkázás, a fürdetés, a szoptatás rejtelmeire. Feleségemnek pici csomó lett a mellében, jött nõvérke és megtanított engem(!) hogyan kell szakszerûen és gyorsan kimasszírozni.
A légkondicionált szobában két ágy van, asztal székekkel, tévé (lehet kérni videót, cd-t is), telefon, szép fürdõszoba és wc. Éjjeliszekrényen étlap, amibõl telefonon rendel az ember magának ebédet, vacsorát, a reggelit elõzõ nap kell megrendelni a diétás nõvérnél, aki naponta jön a szobába, segíteni a mamának és a papának a megfelelõ ételek kiválasztásában. Én a kislányom születésének tiszteletére másnap reggelre fõzött kakaót kértem és kalácsot sok porcukorral. Egyébként a konyhán minden kérést teljesítenek, amihez van raktáron alapanyag!
Négy nap után elbocsájtottak minket, összecsomagoltunk, lányunkhoz adtak egy "start kittet" (popsikenõcs, néhány pelenka, pelenkázó alátétet, a köldökre alkohol, törlõkendõ, sebhintõpor stb.) és leballagtam a recepcióra, ahol addigra összeállították a számlánkat. Kártyával fizettem, kb. 450 ezer forintot.
Sok volt? Sok. Kaptam valamit cserébe? Azt hiszem igen. Közkórházban lehet körbelátogatni a nõvéreket, az orvost, dugdosni kell a zsebükbe az öt-tízezer forintokat ahhoz, hogy ne alázzák meg az anyát, hogy odahozzák a gyerekét, hogy elvigyék a gyerekét, hogy ne teáztassák meg, hogy legalább egy kicsit emberséges legyen az eljárás.
Névtelen
 

 
 

Kedves Névtelen Apuka,
könnyes lett a szemem, amíg olvastam a beszámolódat.
Ha esetleg még visszatérsz ide, az e-mail címemre írj légyszi egy e-mail címet, szeretnék még tõled kérdezni 1-2 dolgot.
Minden jót kívánok nektek, leginkább jó egészséget!KépKépKép
Ágci

Kép
 
 


Ágci!
Dobtam levelet a agi@pro.hu címre.
Jó az ikeás ágynemûtök, ezt én is szeretem! :-)
"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


Kedves Névtelen Apuka!
A végszámlában csak a szülés volt benne, vagy a terhesgondozás költségei is? Csak a pontos összehasonlíthatóság kedvéért kérdem, mert én úgy számolom, hogy most aki közkórházban fizet a különféle dolgokért az mostanában bevett "tarifák" alapján úgy. kb. 150-200 ezret fizet szumma a kilenc hónap alatt szüléssel együtt.
Elõre is köszi a válaszod!
Tea
tea
 
 


Kedves Tea!

A cirka 450E végszámlában a szülés, egy teljes születés utáni kivizsgálás, a babának hasi és alhasi ultrahang, orthopediai vizsgálat, baba-masszázs, a szoba két fõre, számolatlan mennyiségû Granini dobozos õszi és narancs, ebédek, vacsorák és reggelik mindkettõnknek van benne.
A megelõzõ nyolc hónapban kb. 150 ezret hagytunk ott, nõgyógyászati és belgyógyászati vizsgálatokra, terhesgondozásra, UHra és laborra. Hozzáteszem, hogy volt hogy csak néhány ezer forintot fizettem, ha csak egy gyors vizsgálat volt, de elõfordult, hogy labor+UH+vizsgálat húsz fölött jött ki. Ebbe a százötvenbe még az is belefér, hogy mi mindig csütörtökön kilencre jártunk, így ott is reggeliztünk - nagyon finom a melegszendvicsük és a túróstáskájuk! :o)

Mi is úgy kalkuláltunk, hogy kb a három-négyszeresét fogjuk kifizetni összesen, mint azok, akik a jobb ellátás reményében bõven osztogatnak borítékokat, a közkórházban.
Tudtuk, hogy ennyibe fog kerülni, de nem is bántuk meg, mert egy helyen, gyorsan és korrekten tudtunk mindent intézni, nem kellett magándoktor beutalójával itt-ott várakozni, sorbaülni-állni a közellátás keretében (pl. labor, UH, belgyógyász stb.).

Elöször kicsit furcsa, hogy az ember a vizsgálat után a kórházból kifelé jövet megáll a recepción, ahol összeállítják a számlát és a pénztárban fizet, de állítom, sokkal jobb szájízzel távozik így a beteg, mint boríték dugdosás után.
Néhány alakalom után a dolgozók már név szerint ismernek, nagyon kedves, de megfelelõen távolságtartó udvariassággal kezelnek, itt tényleg azt érzi az ember, hogy a kórház érte van.


És egy kisszines: A tévén az egyik csatornán a kórház bejárata fölé szerelt kamera képét lehet fogni, így míg a látogató autója bekanyarodik a parkolóba, kikászálódik és följön a szobába, van idõ rendetrakni. :o)
Névtelen
 


Koszi!
Tea
 


Kedves Nevtelen Apuka!
Minden (jovendo)anyanak az a vagya, hogy ilyen korulmenyek kozott szulessen meg a gyermeke.... Nekem csak az a gondom, hogy mikozben olvastam a leveledet, az jutott eszembe, hogy vajon Neked mi kozod az adott intezmenyhez, hogy ezt a durva reklamot elsutod...
Névtelen
 


Hogy mi a közöm? Ott született a lányom, elötte egy kellemetlen vizsgálat miatt magam is egy napot Telkiben töltöttem.
Láttam, hogy a többi kórházról több ezer hozzászólás született, amikben hol dicsérik az intézményt, hol meg magukat korholják, miért pont oda mentek miért nem máshova.
Aztán elolvastam a sorban egészen elsõ, ""Álmaink kórháza" - avagy mit várnak a nõk egy kórháztól" címû topicot, és vigyorogva bólogattam, igen, ez az álom létezik, nem olcsó, nem mindenki számára hozzáférhetõ, de létezik, ez a Telki Magánklinika!

Mikor valaki Telkirõl hall, akkor az az elsõ megjegyzése, hogy "Jajj, millen drága! Aztán sokan el is magyarázzák, hogy ezt mennyivel olcsóbban meg lehetett volna úszni ebben, vagy abban a kórházban, csak az orvossal elõre le kell vajazni, ennyit-annyit adni a fõnõvérnek, meg az ismerõs Katikának, meg be kell jelentkezni jó elõre valami alapítványi szobába stb.
Egy jómódú barátom (telki lakos!) járt pórul, õ ugyan ki nem ad egy szülésért ennyit, helyette adta negyedét valamelyik jóhírû közkórházban, az pedig már csak a Jóistenen múlt, hogy jött egy hidegfront, és nem hogy a lefoglalt szoba nem volt meg, de még vajúdni is csak folyosón tudott a felesége, egy cigányasszonnyal az oldalában, aki ordítva ócsárolta az emberét, mondván annak a szerszáma juttata ilyen szörnyû fájdalmak közé...

Durva reklám?
Ha közkórházról írtam volna ugyanezt, akkor azt hiszi mindenki, hogy viccelek.
Add meg az email címedet, megírom a telefonszámomat, elmesélem a szülést, ha kell, személyesen is. Sõt, ha akarod, a fényképeket is megnézegetheted, de hitetlenkedésed büntetése az lesz, hogy az azóta készült összes babaképünket köteles vagy végignézni!
Névtelen
 


Már megint egy "okos nõ", aki azt hiszi, hogy apukának semmi köze az egész terhesség-szülés dologhoz, mert õ "csak" férfi. Lsd. máv kórház-topic mostanában.
Szerintem, ha tényleg olvastad a levelet, akkor nem kérdezel ilyen eget verõ baromságot, hogy "vajon Neked mi kozod az adott intezmenyhez".
Le van írva-nem is röviden-, hogy mi a köze. Csak sajnálhatod, ha nálatok a férjednek nincs köze a terhességhez, szüléshez. Azért még másnak lehet.
És ha reklám? Akkor mi van?
Névtelen
 


szülõszobai felvételnél barom kérdésekkel zaklattak:
többek közt: iskolai végzettség...mi köze ennek a szüléshez???
vagy ez egy KSH felmérés is egyben??

ocsmány hálóingben koslathatsz a folyosón, takarítónénik és
egyéb személyzet szeme láttára.

Azért, hogy a jót is említsem: a szülésznõk egytõl-egyik ANGYALOK, és kitûnõ szakemberek.
Soha nem fogom elfelejteni a Tímea nevû hölgyet, akinek a gátvédelmet köszönhetem.Az orvosom már vágott volna...

kitoltak a kórterembe, itt vége az idillnek.
Jövés-menés ajtócsapkodás a nap minden szakában.
A mi szobánkban fürdették a babákat minden reggel, gépies unott arcú, tinédzser korú nõvérkék, egy kedves szavuk nem volt.
A szobatársnõmmel: negyedik babás, 41 éves, sûrûn emlegettük a Telki kórházat, Õ is ismerte, egy plasztikai mûtét kapcsán járt ott.

A mosdóban két WC 50 kismamára és három zuhanyzó.
A kaja sz.r, ha nem rohantam fél nyolckor a folyosó végére reggelizni, lemaradtam róla.
A félcigány, primitív takarítónõk öt órakor szó szerint kivágták az ajtót, szemétürítés céljából.
Közben emelt hangerõn folytatták lenyûgözõ beszélgetésüket.

szegény egészségügy: csak ilyen alkalmazottra telik.
meg a kórházban beszerezhetõ fertõzésekre.

tudom: úgy kell nekem, miért itt szültem.
Pedig hajlandó lettem volna fizetni egy külön, fürdõszobás szobáért.
De itt ilyen nincs, csak háború elõtti éjjeliszekrények.

A négy nap kórház nekem RÉMÁLOM volt.
Egy percet nem aludtam, karikás szemekkel, depresszió szélén érkeztem haza.
A terhességem, és azóta a babázás itthon CSODÁLATOS.
Nem kellett volna elrontanom ezzel a szörnyû kórházi élménnyel.

Nagyon bánom, hogy kihagytam Telkit, pedig ahogy minden másra, arra is összeszedtük volna a pénzt, hogy imádott kislányunk születése ilyen feledhetetlen élmény legyen.

A születése így is felemelõ volt, de ami utána jött...

Névtelen Apuka gratulálok Nektek, én nem irigylem Tõletek ezt a csodát, csak bánom nagyon-nagyon, hogy én elszalasztottam...

ha egyszer még vállalunk babát elõre megbeszéltük, hogy csakis Telkibe megyünk...kerül amibe kerül.

és ez nem a relám helye!!!

Sheila
Sheila
 


Bocsi, a mondanivalóm elsõ része elszállt az éterben,
olyan sokáig és sokat írtam, így tök hülyén néz ki az egész.
Szóval: a fenti áldatlan állapotok a gyõri kórház.

és azt sajnálom, hogy nem Telkiben szültem, ahol pedig jártam egy vizsgálat erejéig.

ÁLOM LUXUSKIVITELBEN!

tudom, hogy a közkórházaknak erre nem telik, de arra telne, hogy a kismama pozitív élményekkel távozzon.

Ha tudtam volna elõre, én bizony kifizettem volna a közel fél milliót, mint ahogy egyéb dolgokra is kifizettünk már
hasonló összeget, pedig nem rendelkezünk átlagon felüli anyagi javakkal.

de hát ez van, majd legközelebb.

Sheila
Sheila
 


Sheila,
Te meg jol jartal. Amikor en nemreg szultem, egyik WC dugulas miatt zarva volt, a tusolobol meg jott fel a szennyviz. Higienia mindenekelottKép Ja, es ez mar a felujitott resz am! A tobbi stimm.
-Afonya
ui: de felmillat en sokallok, atlagos jovedelem mellett, sajnaKép
Névtelen
 


Kedves Áfonya!

Remélem nem tûnt nagyképûségnek az irományom. úgy érzem némi kiegészítésre szorul...
A "félmilla" természetesen iszonyúan sok pénz, aminek minden családban körülbelül ugyanannyi "helye" lenne, mint amekkora az összeg maga.

Valszeg, ha "elõteremtettük" volna, azt is valahonnan máshonnan "csoportosítottuk" volna át, mint oly sok más kiadást. /hitel/.


tudom, ez õrültségnek tûnik /az is/, csak tudod én már egy 35 éves "öreg róka" vagyok, aki lehúzott 14 évet egy sz..
házasságban /ne kérdezd miért /, de azóta szerencsére megtalálta élete párját, és még egy gyönyörû kislány is megadatott a két fiú mellé...
amióta a mostani párommal élek / 4 éve / minden napom egy csodálatos álom, amiért naponta hálát adok a Teremtõnek.

ez a kapcsolat egy olyan "álomesküvõvel" pecsételõdött meg tavaly augusztusban, amirõl kislány korom óta álmodtam...
fehér ruha, templom, imádnivaló férj, pár hét múlva Pocaklakó...

volt aki nehezményezte , hogy nem tartottunk lakodalmat,
bár az én rokonaim megértették,barátaink is, egyedül az anyósom nem, de ez már másik topic témája...

ebbõl azt akarom kihozni, hogy mindenkinek megmondtuk, hogy meghívjuk õket a házavatóra /akkor építkeztünk/, lagzit nem akarunk, hiszen ez a mi ünnepünk.

Helyette: megvettük azt a gyûrût, amelyik tetszett, kikölcsönöztük azt a ruhát amelyik tetszett/ nem a legdrágábbat /

de ami a legfontosabb: a férjem egy olyan lakosztályt vett ki a nászéjszakánkra, egy olyan kastélyhotelben, amirõl álmodni sem mertem...
egy napig királynõnek érezhettem magam!!
mikor lementem a férjemmel vacsorázni még menyasszonyi ruhában, az éppen ott tartózkodó német vendégek hangos ovációval fogadtak bennünket...
az én drágám azt mondta, most ne nézzem az étlap jobb oldalát, és a szobapincér bekopogott egy üveg hatszámjegyû pezsgõvel, mondván ez a vezetõség ajándéka az ifjú párnak...

másnap a párom ott hagyott a recepción egy fél lakodalomra való összeget, de nekem szerzett egy olyan élményt, amirõl az unokáimnak is mesélhetek!

ezután jött egy csodás terhesség, aztán a fentebb vázolt kórházi körülmények...

ha soha nem jártam volna a Telkiben, nem lázadoznék, nem fájna a különbség,de én láttam , hogy milyen LEHETETT VOLNA...

talán akkor sem bántana, ha nem éltem volna át már elõtte kétszer azokat a megalázó körülményeket, és ha nem lett volna annyi rosszban részem a fent említett 14 év alatt...
és ha fiatalabb lennék...ha nem tudnám , hogy talán utoljára adtam életet...

hát ezért nem mindegy...nem mindegy, hogy mire emlékezel,
milyen íz marad a szádban utána...

kívánom, hogy minél több kismamának legyen elérhetõ mindaz, amit jelenleg csak a Telki Magánkórház nyújt hazánkban...
igaz nem kevés pénzért, de tényleg sokat adnak, a szívnek, a léleknek a kisbabának...

bocsánat az off-ért, de úgy éreztem, le kell írnom a gondolataimat ezzel kapcsolatban.

Sok puszi a kicsi Rékának!!!KépKépKép

Szerettettel: Sheila
Sheila
 


Sheila,
koszi Reka neveben isKép Nem akarok itt sokat Offolni, ezert roviden: kivanom, hogy ez a boldogsag elkiserjen Teged eleted vegeig.
Szio:
-Afonya
Névtelen
 


Es ugy is lehet Telkiben szulni, hogy a terhesgondozasra nem odajarunk?
Tea
tea
 
 


tea:
Én két lehetõséget ismerek, az egyik, hogy egy telkis nõgyógyászhoz jársz, és mikor szülsz, akkor természetesen õ van ott az eseményen, a másik, hogy van saját orvosod, akihez jársz magán alapon terhesgondozásra, közben az illetõ orvos szerzõdést köt a Telki Klinikával, és mikor robogsz föl szülni õ is jön "vendégszerepelni".

"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


Kedves Névtelen Apuka!

Azert jo volt am olvasni a soraidat. Nekem pont az tetszett benne, hogy "csak egy ferfi" is mennyire erezte a kulonbseget, pedig alapvetoen nem az O gondja-baja-kinja. Nem tudom jol megfogalmazni, de talan azert erthetoKép
-Afonya
 
 


Drága Áfonya!Kép

Nagyon szépen köszönöm!
úgy meghatódtam...én is minden jót kívánok Nektek!KépKépKép

Tea!Kép

Én tudok egy harmadik verziót is: nekem azt mondta a dokinéni Telkiben, hogy az is járható, hogy a 36. héttõl jársz csak oda ctg, uh. és egyéb, és persze mikor megindul a szülés...
ott biztosan kiválaszthatod ki a szimpi, de tuti , hogy mindenki az lesz...Kép

én egyébként a 34. héten jártam ott, tehát nem lettem volna
semmirõl lekésve / na, ezt jól meg aszondtam /

üdv, Sheila
Sheila
 


"Kedves Nevtelen Apuka" es Sheila!
Koszi az infot!
A telkis nogyogyihoz jarsz- kezdetu elso verzio ertelemszeruen a telkis terhesgondozast jelenti, ugye?
Tea
tea
 
 


tea:
Gondolom, igen.
Névtelen
 


Sziasztok,
a barátnõm az Istvánban szült egy olyan orvosnál, akinek van szerzõdése Telkivel. Végig a doki magánrendelésére járt, és az orvos azt mondta neki, hogy az utolsó pillanatban is döhthet, hogy Telki vagy az István. Õk végül az István mellett döntöttek, mert ott van koraszülött osztály. Telki ok, ha minden rendben van a szülésnél, de problémás bébit nem tudnak ellátni, ha neadjIsten erre kerülne sor, akkor jön a Cerny, ami kritikus esetben mégiscsak idõpocséklás.
Én is ismerem Telkit, több részlegét is igénybe vettem már, és tényleg nagyon profik. De én sem oda mentem szülni, és csakis a fent említett okból.
üdv,
andi
andi
 


Andi koszi a hozzaszolast en is eppen ezen filoztam, hogy vajon mi a helyet a gyermekintenziv reszleggel...Tea
tea
 
 


Nagy erdeklodessel olvastam a hozzaszolasokat. Tobbszor latogattam ezt a topic-ot es orulok, hogy vegre talaltam uj iromanyokat.
Halas vagyok a Kedves Nevtelen Apuka levelenek, nagyon sok kerdesemre valaszolt.
Mi jelenleg 23. hetesek vagyunk az elso picivel es a Telkiben szeretnenk szulni. Azert hasznalom a 'szeretnenk' szot, mert valo igaz, ha barmilyen komplikacio merul fel (pl. koraszules), a gyermek intenziv osztaly hianya miatt mashova kell menni. En abba a korbe tartozom aki maganrendelesre jar egy olyan dokihoz, aki a Telki-ben is vezet szuleseket.

10 evig jartam egy nogyogyaszhoz a Rokus korhazba, de a babamat egesz egyszeruen nem merem ott vilagra hozni. Azok a tenyek, hogy 1) elore megmondjak, hogy elso szules gatmetszessel tortenik, 2) a baba nem lehet mindig veled, 3) az un. Ikea szoba egy esetleges idojarasi front miatt mar foglalt lehet mire bekerulsz, 3) nem beszelve arrol, hogy az alternativ szulesi korulmeny fogalmat nem ismerik, szamukra ez az epidularis szules 4) a higienai korulmenyeket mar nem is emlitem - teljesen megremisztettek!

Ellatogattunk a Telki korhazba es ugy dontottem, hogy orvost kell valtanom. Nehez volt a dontes de egy szuper jo dokim lett.
Parom maximalisan aterzi a helyzetet es tamogat. Ugy latjuk, megeri az anyagi aldozatot az egesz csalad szamara szolo emberseges banasmod es a tengernyi lehetoseg ami a szules korulmenyeit illeti. Nagyon szerencsesnek tartom magam, hogy anyagilag meg tudjuk engedni magunknak, de velemenyem szerint, es ezzel csatlakozom az Apuka gondolatahoz, az allami korhazakban szokasos boritek+ajandek+stb. rendszer sem kerul manapsag sokkal kevesebbe. Erdemes osszeszamolni az kiadasokat.

Kivancsian varjuk a marcius veget.
Feltetlenul be fogok szamolni a tapasztalatainkrol.

Gyongy
Névtelen
 


A sokkal kevesebbel azért vitatkoznék: átlagos terhességnél mondjuk legyen 10 magánrendelés, az max 50eFt, ebben benne van a 2 videós UH is, maszek orvosnál szülni az 20-30 eFt, ez még 80eFt max. Azért a 450eFt sokkal több. Igaz, sokkal többet is kapsz érte. Bár az én kórházam is bababarát, azaz 24 órás rooming, lehetõség szerint 2 kismama egy szobában, de teltház esetén is max 3-4. Alternatív szülési lehetõségek közül van szülõszék, labda, korlát a sétáhozKép
A higiénia viszont rémesKép, de azt hiszem, ez már nem a babáról szól, hanem rólunk, Kismamak igényeinkrõl.
Névtelen
 


Kedves Gyöngy!

Én a 2. babámat várom. Jártam Telkiben is, tényleg csúcsszuper. Egy pillanatra nekem is átfutott az agyamon, hogy ott szülök, nem is lett volna macerás, a dokimnak van velük szerzõdése, ha nagyon összeszedjük magunkat, az árát is ki tudnánk köhögni, bár járna lemondásokkal.
Én végül maradok az István kórháznál. Mert 1) igenis SOKKAL többe kerül Telki, akárhogy is osztok-szorzok, fõleg, ha esetleg egy császár is befigyel. (most 4000 Ftot fizetek/vizsgálat, és ha ezt veszem, még hálapénzzel együtt sem közelíti meg a Telki tarifát)
2) amikor az elsõ babámat vártam, nagyon határozottan "tudtam", hogyan is akarok szülni. Alternatív szoba, kád, labda, szék, málnatea, zümmögõkórus stb. Ebbõl a kád és a helyszín megvalósult. DE: úgy 8 centis tágulásnál engem bizony akár a kórház parkolójába is kitolhattak volna, észre sem veszem. Én végül az alternatív szobában teljesen "konzervatív" módon, hanyattfekve szültem meg a kisfiamat, mert egész egyszerüen képtelen lettem volna még megfordulni is, nemhogy felállni. És volt gátmetszés, és volt "hasbakönyöklés", de akkor és ott segítségként éltem meg. (gátmetszésnél megkérdezte a doki, hogy vágjon, vagy még fél óra? Vágott...Kép)
Na szóval, rövidke szösszenetem lényege, hogy szerintem is számítanak a körülmények, de nem kell túl nagy jelentõséget tulajdonítani nekik, mert esetleg nagyot fogsz csalódni. És bár tényleg Telki a csúcs, de azért vannak más jó kórházak is.

Mégegy kérdés, ami bennem felmerült, de mivel elvetettem az ottani szülést, meg se kérdeztem a dokitól, viszont most azért kíváncsi lennék, hátha valaki tudja. Szóval, mi van, ha az adott orvosnak MINDKÉT helyen beesik egy kismamája? Mert két szülõszoba között ugye lehet rohangálni, na de Telki-Nagyvárad tér viszonylatban azért ez kicsit macerás lenne... Ilyenkor mi van? A pénz dönt?
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


zulu:
"számítanak a körülmények, de nem kell túl nagy jelentõséget tulajdonítani nekik, mert esetleg nagyot fogsz csalódni."
Szerintünk meg éppen a körülmények azok, amik szó szerint kellemessé tehetik a szülést, jó úgy vajúdni, és jó úgy foglalkozni a várvavárt babával, hogy õrajta kívül _semmi_ gondunk nincs, _semmi_ nem zavarja a boldogságunkat.
A "nagyot fogsz csalódni" kijelentést mire értetted?

"mi van, ha az adott orvosnak MINDKÉT helyen beesik egy kismamája? Ilyenkor mi van? A pénz dönt?"
Én a pénzemért ki merem nyitni a számat, így nem voltam rest, és még a szülés elõtti hónapokban megkérdeztem, mi a fenti esetben a gyakorlat?
A válasz: Annak a nõgyógyásznak, akinek a fõállása Telkiben van, azt a szerzõdése kötelezi arra, hogy ilyen esetben a telkis szülésre kell jönnie.

"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


zulu:
"igenis SOKKAL többe kerül Telki, akárhogy is osztok-szorzok, fõleg, ha esetleg egy császár is befigyel. (most 4000 Ftot fizetek/vizsgálat, és ha ezt veszem, még hálapénzzel együtt sem közelíti meg a Telki tarifát)"
A használt farmotoros Skodánál "SOKKAL többe kerül" egy új Audi, fõleg, ha sok extra "is befigyel".
Mind a kettõ autó, mindekettõvel ugyan oda jutsz, csak éppen nem mindegy, hogy milyen körülmények között. Az már egy más kérdés, hogy nem vehet mindenki Audit. De ki az az õrült, aki ha megteheti se vesz rendes autót?

"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


tea:
"vajon mi a helyet a gyermekintenzív részleggel"
Mely budapesti kórházakban van gyermekintenzív részleg?

"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


Kedves Névtelen Apuka: Jajj. Azért nem kell leharapni a fejem, mert más a véleményem. Nos. Helyesbíteném az idézetet, mert így kissé félreértelmezhetõ. "ESETLEG nagyot fogsz csalódni". Ezt arra értem, hogy az ember elképzel egy szülést, és nem az jön össze, pl. közbejön egy császár. És akkor jön az, hogy elmaradt a szülésélmény, stb. Pedig erre is készülni kell. És ez Telkiben ugyanúgy áll.
Az én nõgyógyászom fõállása nem Telkiben van, szóval megnyugodtam. Egyébként én is ki szoktam nyitni a számat, de mint írtam, csak kíváncsiságból érdekelt a dolog.
Azt nem értem, hogy hogy jön ide az autós hasonlat, én egy állításra (miszerint a végösszeget tekintve nem nagy a különbség ha jól összeszámoljuk) reagáltam. De ha már szóba jött: használt farmotoros Skoda és az Audi A8 között van még néhány autótípus. (Egyébként ezt írtam is, nem értem, miért nem volt világos.) De ha nekem az Audi nem nyújt ANNYIVAL többet, mint amennyit egy lényegesen olcsóbb, de az elvárásaimnak megfelelõ autó, akkor nem fogok Audit venni.
Egyébként utolsó kérdésedre válaszolva: Én, én vagyok olyan õrült, hogy nem mentem Telkibe szülni, mert lásd. fentebb, és mert szerintem az ún. szülésélmény nagyrészt belülrõl fakad. Nem is értem, minek magyarázkodom, mikor az összes kérdésedre benne van a válasz az elõbbi irományomban.
És bár Teának címezted, de azért én is válaszolnék:
Szt Margit Kh(PIC)
Sote I-II, (igen,tudom, ezek klinikák)
Schöpf-Mérei(PIC)
Haynal Imre EESZNK
És azt hiszem, hogy pl. az Istvánból gyorsabban átérnek a gyerekkel a Sotéra, ha gáz van, mint Telkibõl.
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Zulu:
"De ha nekem az Audi nem nyújt ANNYIVAL többet, mint amennyit egy lényegesen olcsóbb, de az elvárásaimnak megfelelõ autó, akkor nem fogok Audit venni."
Aki teljesen ki akarja zárni a közegészségügy zavaró tényezõit, és van lehetõsége fizetni, annak "ANNYIVAL többet" ér Telki.

Nekünk a terhesség teljesen zavarmentesen, elõírás-szerûen telt, a baba minden szempontból egészségesnek tûnt.
Mivel feleségem is egészséges, így nem láttunk okot arra, hogy bármilyen komplikációtól rettegjünk.

A szülés jó ütemben, külsõ segítség nélkül a maga természetes ritmusában folyt le, de nem állítom, hogy egy közkórházban a felénél engedték volna, hogy feleségem pihenjen, kicsit lábra álljon. Gondolom, az lett volna, hogy anyuka, nincs idõ pihengetésre, a baba megsinyli, nyomjon! Persze õ nem nyom, mire a doktor benyúl kézzel tágít, hatalmas fájdalom, mire már persze, hogy nem nyom, akkor jön az érzéstelenítés, gyerek nem jön, erre könyöklés, a könyökléstõl kipréselõdött gyerek elõtt még nincs megfelelõen tágulva a kijárat, ekkor jön további kézzel tágítás, könyöklés újra, reped a méhszáj, gyors gátmetszés hónaljig, gyerek végre kinnt, feje mint egy uborka, tüdeje összenyomva, ezért a megviselt csöppség azonnal megy a babaintenzívre megfigyelésre, anya halálosan kimerülve, véresen, éppen mûtik, varrják össze a méhszájat... csak az orvos örül, mert tessék, ha õ nincs ott, akkor a baba örökre bennmarad...

Na, mi ezt akartuk megelõzni, és nem bántuk meg. Nyugodtan, boldogan szültünk, és sokkal kevesebbet kockáztattunk a babaintenzívtõl való távolsággal, mint ha a botrányos közkórházi körülményeket választjuk.

"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


"Kedves Névtelen Apuka"!

Olyan stílusban beszélsz a közkórházakról, mintha legalább 4-et láttál volna már szülés közben. Én közkórházban szültem. Franciaágyon, azt csináltam vajúdás közben, amit akartam. Zuhany, labda, matrac, szülõszék... volt a szobában, ha akartam volna, használhattam volna. Nem akartam, de ez más kérdés (nem irányítottak semmiben). Mindent megmutattak, és bíztattak, hogy amit akarok, nyugodtan próbáljak ki. Nekem a legjobb az ablakpárkányra könyökölve volt Kép Semmi gyorsítás nem volt, és nem azért nem, mert elutasítottam, hanem mert fel sem merült. Nekünk nincs kocsink, lehetne, de nincs rá szükségünk, nem is tudtunk volna bejutni abba a kórházba Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zulu,
koszi helyettem is a választ - talan meg van a Janosban es a MAV-ban viszont tuti.
"Kedves Névtelen Apuka"
Igazából kiszámultuk mi itt kozosen - marmint a Te infoid alapján én -, hogy a Telki mindent osszevetve 3x annyiba kerul ( 600 e vs. 200e) Amit a szulés korulményeirol irsz- az ma mar egy jol megvalasztott kozkorhazban, egy jol megvalasztott orvosnal is teljesulhet. A gond azzal van, ami utana jon- azzal semelyik kozkorhaz sem tudja Telikvel felvenni a versenyt - ez pedig a gyermekagyas osztaly. Mert szuloszobai fejlesztesek tortentek ugyan, de a legtobb gyermekagyas osztály botranyosan nez ki. En egyedul ebben latom Telki vonzerejet annak, aki meg tudja fiyetni. Aki meg nem tudja az meg mindig hazamehet szules utan rogton sajat felelossegere a kozkorhazbol. Tea
tea
 
 


Sziasztok!

Tea: ahol én szültem (más kórházat nem láttam), ott a kórházban töltött napokkal sem volt semmi gond. Jó, a kaja nem az igaz, és nem lehetett bent velünk a férjem, de a többi mind nagyon korrekt volt. 4 emberre jutott egy fürdõszoba, a fizetõs szobában (3000+áfa/éj) pedig ott volt bent.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves Névtelen Apuka: örülök, hogy Nektek bejött Telki, és úgy született a kislányod, ahogy elterveztétek. Én azért írtam már az elsõ hozzászólásomat is, mert azzal nem értek egyet, hogy mindez csak Telkiben teljesülhet. (ezt cory és Tea jobban összefoglaltákKép, de mentségemre szóljon elõrehaladott állapotom, és az agyamat estére tökéletesen lemerítõ kétévesemKép)
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Kedves névtelen Apuka!
ès Mindenki ezen a fórumon!

èn Hamburgból költöztem haza és most látogattuk végig az intézményeket, hogy hova is menjünk szülni. Csak megerösíteni tudom, hogy olyan jellegü ellátást, amit Németo.-ban egy átlagos állami kórház nyújt, eddig csak a Telkiben találtunk. Igaz, ez itt privát klinika, ott ezt "sima TB-re" adják. De mégis nehezen tudnám máshol elképzelni a szülést, mert minden más állami intézményben igen furcsa érzésem volt. Riasztó volt a felcsempézett fal, a rengeteg orvosi müszer, a csapóajtó, amitöl a szülöszoba (MÀV) inkább átjáróháznak hatott, mint egy privát helységnek, ahol egy nö visszahúzódva a baba születésére koncentrálhat.
Az árakról meg annyit, hogy mivel én nem rendelkezem TB kártyával és a Margitban, vagy bárhol máshol is számla alapján kéne fizetnem, a magyar állami kórházban nekem drágább lenne egy szülés, mint a Telkiben. Ezen azért érdemes elgondolkodni, mert aki TB-s, az ugyan csak azt érzi meg a saját zsebén, amit a boritékba tesz, de a hivatalos állami tarifák magasabbak mint a magánkórház díja! Akkor nem járna máshol is az a figyelmesség és ellátás?

Gabi
Névtelen
 


Múlt héten jártam a Telkiben, teljesen más ügyben kísértem valakit. Tényleg úgy néz ki, mint a szállodák közül is egy jobb fajta, már-már zavaró az a nagy udvariasság, amit kap az ember, és a számla összege sem volt olyan magas, mint, amire tippeltünk, szóval nem állíthatom, hogy "leveszik" a pácienst. 2 dolog azért elgondolkodtató, mielõtt v.ki úgy dönt, hogy ott fog szülni: egyrészt hihetetlenül messze van, ha nincs dugó, akkor is megszül az ember, mire kiér, nem beszélve a havonkénti, késõbb egyre sûrûsödõ kontrollokról, amit szerintem sem munkahelyrõl elkérezkedve sem másik gyerek mellõl nem könnyû megoldani. A másik ok pedig, hogy egyáltalán nincsenek berendezkedve semmiféle komplikációra sem az anya, sem az újszülött problémája esetén.
 
 


rjuli (rjuli):
"hihetetlenül messze van, ha nincs dugó, akkor is megszül az ember, mire kiér,"

A nõk többsége Budapesten sem a hozzá legközelebb esõ kórházat választja, és ismerve Budapest közlekedését, merem állítani, hogy a km-ben nagyobb távolság az országúton menetidõben akár kevesebb is, mint egy Belváros-Belváros túra.

"nem beszélve a havonkénti, késõbb egyre sûrûsödõ kontrollokról, amit szerintem sem munkahelyrõl elkérezkedve sem másik gyerek mellõl nem könnyû megoldani."

Nekünk volt összehasonlítási alapunk. Feleségem saját titkárnõje egy hónappal járt elõtte terhességével, õt már félidõben helyettesíteni kellett, mert egy-egy havi vizsgálat többnapossá dagadt a közellátásban, hisz hol itt, hol ott kellett órákat várakozgatnia, míg nekünk Telkiben a havi egy vizsgálat valóban havi egy délelõttöt vett csak igénybe reggelivel és autózással együtt.
"kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


Kedves Névtelen Apuka!

Mindenre van példa és ellenpélda is. Én most a 2. gyerekemet várom és kórházat is váltottam, úgyhogy nem csak egy alapján tudom mondani, hogy nyilván vannak macerás helyek is, de várakozás, közlekedés szempontjából még a Zugló-Kútvölgyi tortúra is rövidebb volt annak idején, mint most a XIII.-ból Telkibe kijutni. Amit én írtam, az nem vitaindítás, nem kötözködés, csak a saját tapasztalataim alapján egy vélemény, amit vagy figyelembe vesz az, aki épp döntés elõtt áll, vagy nem.
 
 


Kedves "névtelen apuka!"
Én ha megengeded csatlakoznék Zuluhoz az ügyben,hogy az általad leírt élmények 90%-a a TI,(Te és a feleséged)kiszolgálásának csúcsszuper minõségérõl szólnak.Én és a legtöbb mai átlagnõ úgy érzi a szülés óráiban és az azt követõ napokban,hogy a saját kényelmét szívesen mellõzi,a lényeg,hogy a baba biztos kezekben ,megfelelõ ellátásban részesüljön.Úgy értem,hogy ha nincs tv a szobámban,nem elsõosztájú kaják közül válogathatok és a páromnak nincs bent ágya mellettem,nem halok bele,de a babámnak meglegyen mindene.Én pl.nem is vágytam a tv után,mert legszívesebben éjjel-nappal csak a babámat nézegettem volna,kajára meg 2 napig rá sem tudtam gondolni,pedig könnyû,gyors,csodálatos szüléseim voltak mind a kétszer a Kútvölgyi"közkórházban".Arról pedig hallani sem akartam,hogy a párom bent maradjon velem éjszakára.A 2-3 ágyas szobák direkt jók voltak,mert lehetett dumcsizni a többi anyukával.A tisztasággal is meg voltam elégedve. Elsõ esetben volt zuhanyzó a szobánkban,3 anyukéra egy,másodszorra ki kellett járnom a folyosóra,de abba sem haltam bele,mert a zuhanyzók szépek,tiszták,felújítottak voltak.
Úgy érzem kicsit kiélezted a beszélgetést olyan irányban,hogy Telki mindenek felett,a többi szar.Nem mindegyik szar.És aki alá tudja rendelni a saját magasröptû igényességét a baba megfelelõ szakszerû körülményeinek,annak igenis megfelelhet egy általad csak "közkórházzá"degradált állami egészségügyi intézmény.Nem feltétlenül azért mert igénytelen,vagy mert nem tudja megfizetni.Én pl.a világ minden pénzéért nem váltanék orvost csak azért,hogy Telkibe szülhessek.Megtehetném,ha negyon akarnám,de nem akarom nagyon,mert maximálisan meg vagyok elégedve a Kútvölgyi által nyújtott szolgáltatásokkal.Pedig itt is vannak büdi takarítónénik,de legalább kedvesek,megcsodálják a babákat,elvégzik a dolgukat és továbbmennek.A tisztaság megfelelõ,bár azért papucsban mentem zuhanyozni és nem volt igényem a földrõl enni.Igenis az utóbbi idõben nagyon igyekeznek a szülészetek nagy többségét színvonalasabbá tenni,azzal együtt,hogy az állam nem támogatja agyon õket.Feleslegesek a kiélezett hasonlatok,úgyis sokan gondolkodnak így mint én,nem kell õket meggyõzni a hitük ellenkezõjérõl,leócsárolni általánosságban az összes kórházat,csak mert nektek Telkiben volt jó tapasztalatotok.Örülök neki,sok más kismamatársammal együtt,gratulálunk,de nem olyan biztos,hogy a szülés körüli érzelmi,lelki,emberi dolgok és az odafordulás más "közkórházban"nem történt volna meg akár veletek,vagy bárkivel harmad annyiért.
 


Klári!

Az elsõ gyerekemet én is a Kútvölgyiben szültem. Arra most nem térnék ki, hogy mennyi mindennel nem voltam megelégedve orvosi szempontból,( elég sok bajt okoztak nekünk az elején, de ezeket a megfelelõ topicban már írtam), viszont a kontraszt a Telki és a Kútv. között kisebb, mint a Kútv. és egy valódi közkórház között. Biztos nem jártál még a Schöppf-Méreiben, a Péterffy-ben, és egy csomó más lepukkant, málladozó vakolatú, csõd szélén táncoló szülészeten. Szóval azzal egyet értünk, hogy a Telki nem minden, de ellenpéldának nem reális dolog a Kútv-t felhozni, mert nem ilyenek azok a kórházak, amikbõl elmenekülnek a Telkit választók.
 
 


Rjuli!

Ma már mindenki szabadon megválaszthatja, hol szeretne szülni, tehát akár a Kútvölgyibe is mehet, ha az jön be neki, és sok kórházat végig lehet nézni a terhesség elején.
Engem az bosszantott fel Névtelenapuka írásában, hogy úgy állította be a "közkórházi" szülést, mintha az maga lenne a borzalom, és csak és kizárólag Telkiben lehetne emberhez méltón szülni. Ja, az én dokim mindkét helyen vezet szülést, ezek szerint, az Istvánban brutális, szétszabdalja a kismamát, Telkiben meg egy második Leboyer?
Más. Idõközben megszületett a kislányom, közkórházban, 5-kor mentem be gyenge, de rendszeres fájásokkal, 7.15-re már megvolt a bébi, szóval költség-haszonban nem jött volna jól ki TelkiKép ÉS tökéletes szülésem volt, nem nyúltak hozzám feleslegesen, azt csináltam, amit akartam.
Zulu

ps.:
a sors iróniája, hogy majdnem Telkiben szültem, ui. arra kirándultunk (ott van telkünk, és ha minden jól megy, a 3. gyerkõc már oda fog születni) a szülés elõtti napon. Utólag derült ki, már javában vajúdtam, csak nem tûnt fel. De ha ott megrepedt volna a burok, akkor már nem értünk volna be Budapestre, mert nekem a burokrepedés után egybefüggõ fájásaim lettek, és negyed óra múlva egy kislányomKép.

Kép

Kép

Kép
 
 


Ez egy igen jópofa beszélgetõs topic lett Telki ürügyén.

Csak a pontosság kedvéért:
PIC - ahol minden újszülött estetet el kell látni, Bp-en:
SOTE I és II,
OGYK (Szabolcs u) - csak aki ott szül.
Schöpf: csak koraszülés.
Koraszülött osztályok. ahol kb 32 hét után már lehet szülni:
Margit, Péterfi, Dél-pesti, János(?) Rókus - csak, aki ott szül.

üdv:
csmgy
Névtelen
 


a Jánost jól tudod, oda viszik a Kútv.-bõl is a koraszülötteket (inkább ne tennék, de ez is eg ymásik topic témája)
 
 


Kedves Telkiben szülõk!

Csak elméletben érdekel, hiszen akinek ott futja egy szülésre, nyilván meg tudja oldani anyagilag ezt is, de: mi van akkor, ha van már egy-két gyereked? Õk is beköltözhetnek arra az idõre? Vagy amíg apuka anyukával tölti a pár benti napot, addig a gyerekek elhelyezését másképp kell megoldani? Ha apuka nem akarja magukra hagyni a meglévõ porontyokat, akkor viszont már sokkal kevésbé tudja élvezni a Telki nyújtotta luxusszolgáltatásokat.
Én is örülnék annak, ha a közkórházban sem kellene órákat várakozni, meg ha szívélyesebbek lennének és kényelmesebb lenne a kórterem, illetve jobb a kaja; de egyetértek azokkal, akik szerint az ember inkább az újszülött biztonságára, mintsem a saját kényelmére összpontosít.
Azért jó, hogy lehet ezt is választani. Már akinek van elég pénze a választáshoz. Mondjuk én szüléshez akkor sem választanám, ha lenne - de talán egy-egy laborhoz igen. Kép
Mónika
adgj
 


Ha csak az fontos, hogy a babának mi a jó, akkor miért álmodoznak a közkórházban szült nõk még "Az álmaink kórháza" topicban is azokról a körülményekrõl, amik Telkiben léteznek?

Ha csak a baba, és annak egészsége a fontos, akkor miért nem választja mindenki kizárólag a babaintenzíves kórházakat?

Miért jó az a babának, ha a mamája nem érzi maradéktalanul jól magát?

Ha egy egészséges nõ probléma mentes terhessége végén, az addigi vizsgálatok szerint egészséges magzatát készül megszülni, miért ne gondoljon a saját kényelmére _is_, ha ezt meg tudja fizetni, és ezzel nem veszélyezteti gyereke egészségét?

"Kedves Névtelen Apuka"
Névtelen
 


zulu:
"majdnem Telkiben szültem, ui. arra kirándultunk De ha ott megrepedt volna a burok, akkor már nem értünk volna be Budapestre, mert nekem a burokrepedés után egybefüggõ fájásaim lettek,"
Telki nem része a közellátásnak, így ha mentõt hívtok, az szerintem nem a közeli Telki kórházba, hanem a Jánosba fuvarozott volna.
Névtelen
 


Nem hívtunk volna mentõt, és azt hiszem, ha "besétáltam" volna, hogy itt akarok szülni, nem dobtak volna ki. Azzal mondjuk tisztában vagyok, hogy a TBkártyám mellett a bankkártyámat is meg kellett volna lengetnemKép...
Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Helló Mindenkinek!

Tamás vagyok, nekem is babás a feleségem, elolvasva a topicot teljesen egyet értek apatársammal, aki áldozott rá anyagilag, hogy Telkiben szülhessen a felesége. Én is áldozok rá! Drága az itt szülés az igaz, DE EMBERként bánnak a kismamával, mindig mindenki kedves udvarias, nincs pofavágás, beszólás a hozzátartozónak.
Olvasva a többi kórházas topicot, más kórházakba lenyúlják a kismamákat sok pénzzel, amiért semmi szolgáltatás nem kapnak. Fizetnek az orvosnak, szülésznõnek, EDA-ért, csecsemõsöknek, külön szobáért stb stb. ennek ellenére bizony sokan csalódottan távoznak.
Nekem elsõ az asszony és a gyerek. Voltam /látogatóban/ egy-két kórház szülészetén akkor mondtam hogy NA NEM. Ne verjék fel õket hajnalban a takarítónõk, ne kóvályogjon be hozzá másnak a hozzátartozója, ne lopják el a cuccaikat, ne beszéljen vele az orvos vagy a nõvér úgy mint a kutyával - ki is verném a fogsorát, ha valaki megpróbálná - stb.stb.
Összegezve: ha ki tudod gazdálkodni, érdemes Telkiben szülni itt ugyanis a pénzedért szolgálatatást kapsz.

Tamás
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: