Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Jééé, hogy beindult megint a topic! :)
Hajrá-hajrá finisben lévő anyucik! :)
Érdeklődőknek én is írnék egy-két mondatot. Tavaly februárban szültem a kislányomat a Flórban, fogadott orvos+szülésznő kombóval (Surányi+Makarászné). Nekem eléggé vegyes tapasztalataim vannak, mert 1 héttel a kiírt előtt már befektettek és így jól átérezhettem az ottani dolgozók hangulát. Szülésig a nőgyógyászaton feküdtem két ágyasban, ami azért volt eléggé ciki, mert volt olyan szobatársam is volt ez idő alatt, aki épp babával kapcsolatos traumán volt túl. :( A szülést nálam indították, toxoplazmózis veszély miatt. A lényeg annyi, hogy a csecsemő-oldali nst-t, vérnyomásmérést végző nővérkék mind nagyon rendesek voltak. Aztán a szülőszoba oldalon akikkel először találkoztam éjjel az ügyeletesek nagyon lekezelően viselkedtek. Reggel, míg ki nem derült, hogy fogadott orvosom van, aki mindjárt érkezik, folyamatosan b.gattak, mert a kimerültségtől és a bánásmódtól sírvafakadtam, vagy mert először szülőként fogalmam nem volt, hogy hova kell mennem, mit kell tennem. Számomra ez elég egyértelműen azt jelentette, hogy aki nem fizet, azzal úgy bánnak, ahogy épp jön, ha bal lábbal keltek fel aznap, akkor kettőt rúgnak bele. Mikor megkérdezték,hogy van-e orvosom és ki az, és válaszoltam, kábé mintha felkapcsolták volna náluk a villanyt, egyből mindenki kedves lett. A szülésznőmről nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak. De én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt. :) Semmit nem segített gyakorlatilag, csak ült a sarokban és mikor már az egyperces fájások közti két másodperces szünetben azt mondogattam, hogy mindjárt meghalok, akkor ő csak legyintett mosolyogva, hogy ugyan már, mindenki túléli. Annak ellenére, hogy többnyire ott volt velem, a szoba ahol szültem egy átjáróház volt, aznap valami orvoslátogatók jöttek-mentek, és nem részletezném, mennyire zavart ez az egész. Végül megcsászároztak mekóniumos magzatvíz és a baba rossz fekvése miatt. A dokim nagyon jól csinált mindent, és az ápolók is, akik a szurit adták előtte, és akik később áttoltak. Kedvesek voltak mind, próbáltak szóval tartani a műtét alatt is. A csecsemőosztályon a megfigyelőbe bejáró nővérekre se tudok egy rossz szót se szólni. Amikor kikerültem a kétágyasba megint, első, ami kiderült, hogy az ágy brutál kényelmetlen. Mind a császárosok, mind a hüvelyi úton szülőknek. Túl magasak és keskenyek. Állítólag a hatos szobákban sokkal jobb az ágy. Ezt azoknak üzenem, akik esetleg nem kapnak helyet az alapítványi szobákban. A keskeny ágy azoknak igazán rossz, akik császár miatt kénytelenek fekve szoptatni. Az ott töltött napok alatt kipróbáltam az egy ágyast is, szuperjó az a szoba, de sajna a párom nem jöhetett be akkor, mert látogatási tilalom volt, szóval egyedül maradtam és amiatt viszont visszakértem magam inkább. A csecsemősök amúgy tényleg vegyesek, volt átütően kedves is, és volt nagyon mogorva köztük. A szoptatási tanácsadást én nagyon nagyon hiányoltam! Volt egy nő, aki körbejárt egyszer, hogy minden oké-e és akkor megkérdeztem, mit csinálok rosszul (mert fájt), de eléggé katonás, parancsolgató stílusban adta elő, mit hogy kéne másképp.
Kérésre megmutattak amúgy mindent a babával kapcsolatban is.
Hát ennyi. Remélem nem vettem el senkinek a kedvét, ez csak az én véleményem, szubjektív, és mint láttátok a többieknek elég jó élményeik vannak, szóval kívánok minden oda készülőnek hasonló jókat! :)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Korábban olvasgattalak Benneteket, de aztán jó időre eltűntem, mert volt egy vetélésem.
Aztán Istennek hála egy hónapja született meg a kislányom.
Fogadott orvosom Surányi volt, szülésznőt nem fogadtam. Az ügyeletes szülésznő nagyon kedves és segítőkész volt így is.
Kisfiam 4 éve született császárral, toxémia miatt az Istvánban. Aztán sajnos műtétre került sor nála a Heim P. kh-ban, így eléggé rossz élményeim, emlékeim lettek, ezért váltottam dokit, kh-at.

Surányival elégedett voltam, már csak azért is, mert engedte, hogy természetes úton induljunk neki a szülésnek. Mindig nagyon kedves és segítőkész, odaadó volt.
Sajnos több óra után sem tágultam semmit, ezért műtétre került
sor. A szülőszoba nagyon tetszett, mindent kipróbáltunk apával.
A mécseseimet ott is hagytam emlékbe. :) Kád is volt, és labdát is kértem.
A császár során minden nagyon jól ment, az anesztes is profi volt, szóval rendben volt az egész, nem volt komplikáció. Jól sikerült.

A csecsemősök nagyon kedvesek voltak mind, nekem jó tapasztalataim voltak, bár segítségre másodszor szülőként nem volt szükségem. A nővérek között volt azért nagyon modortalan is.
Kétágyasba kértem én is magunkat, végig ketten voltunk a kislányommal, nagyon jó volt, bár az ágy tényleg magas és keskeny, de használtam egy fellépőt, amit ott találtam, így oldottam meg. Szóval nekem jó volt a kétágyas, semmi esetre nem mentem volna hatágyasba. Bár az ágy ott tényleg kényelmesebb.

Köldökre való hintőport vinni kell. Én pelenkát is vittem, és ajánlom a neogranormon popsikenőcsöt, mert az a legjobb. Igaz, adtak ott egy kh-it, de az nem vált nekünk be. Ruhát adnak, de én vittem sajátot is, mert éjjel kellett cserélni, és igencsak bajos a kijárkálás, főleg ha messze van a szoba a csecsemősöktől és nekem messze volt. Így kényelmesnek tartottam, hogy sajátot adtam rá. Ami még tapasztalat az az, hogy kevésnek bizonyult a popsitörlő egy csomaggal.

Szóval ennyi, remélem tudtam segíteni. Ja és kissapkát is vittem a huzat miatt.

Jó és problémamentes babavárást Nektek!
Üdv


Anidani
nem hiszem, hogy gond lenne a több magzatvíz... Nem tudok róla, hogy ilyen probléma létezne. Csak több és kész szerintem, ha gond lenne, mondták volna, nem?

Csibic
nézd, neked egy hét alatt más lehetett, meg egyébként sem lehettél nagyon jó lelkiállapotban amiatt, hogy ott kellett lenned, olyankor az ember annyira nem látja pozitívan a dolgokat. De nem csak rosszat mondtál, hanem jót is, úgyhogy szerintem rossz időszakukat is kifogtad, nekik is nehéz, neked is az volt, ez van... Előfordul, megértem, hogy rosszul érezted magad, lehet, hogy én is rosszul éreztem volna magam a te helyedben. Ők is emberek, hiába. Mindenhol vannak olyanok, akiknek a stílusuk minősíthetetlen, de ez már nem is fog változni. Én nagyjából elégedett vagyok, nekem jó élményeim voltak a kórházban, hála az égnek! :)

Na, tanulok...

Szép napot mindenkinek! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

 
 

:) Persze Piroska, nem is azért, én se nyaralni készültem oda, sőt, sokkal rosszabbra készültem lelkileg, mert nekem a kórháztól eleve iszonyom van. Ezeket is csak azért mondtam el, mert mikor utolsó hetekben készülődik az ember, és pozitivan próbál gondolkodni, beszélni a babával, stb., akkor sokmindent elképzel, ami esetleg nem úgy alakul. Nekem a legnagyobb pofon a fogadott szülésznő volt (meg az ügyeletesek a szülőszobán), a többi úgy összeségében jó emlék. Nemrég szült egy barátnőm a Péterfyben, ettől a kórháztól én mindig ódzkodtam, de olyan jókat mondott róla, hogy mostmár erősen gondolkodom a váltáson. Főként azért, mert ott hozzáférhető bármikor az EDA, és most már tudom, hogy ez egy nagyon fontos segítség is lehet egy hosszan elhúzódó szülésnél.

kicsiarabella tök jó, hogy mondod, hogy Surányi támogatja a császár utáni hüvelyi szülést! :)

Kíváncsi lennék amúgy egy statisztikára, hogy akiknek mesterségesen indították a szülést, azok közül hányan tudták megszülni tényleg a babát, és mennyi végződött császárral...

Kép

Kép
 
 


csibic!

A statisztikáról annyit hallottam, hogy 30-40 %-a császárral végződik az indított szüléseknek...

Amikor én a kh-ban voltam, nagyon sok terminustúllépéses kismamát fektettek be és indítottak. Ez nagyon nem jó. És szerintem dokifüggő is egyben. Kettő csajjal kommunikáltam, mindkettő terminustúllépő volt, méhszájérlelő tablettákat helyeztek fel nekik, kétszer is, plusz oxitocint kaptak. Az egyik 4 napig szenvedett, folyamatos de nem hatékony fájásokkal, mire megcsászározták. A másik is kétszer kapott tablettát, őt is műtötték. Nekem ez nagyon furcsa volt.
Elsőszülöttem azért lett császár, mert nekem meg toxémiám volt.
Neked hogy derült ki a toxoplazmózis gyanúja? Labor során?
Egyébként van esély a sima szülésre császár után, nekem vannak ismerőseim, akiknek sikerült. Még itt a babaneten ismerkedtünk meg és azóta is tartjuk a kapcsolatot, sokat tanultam tőlük a témában.
Vannak mindenféle támogató körök Bp-en (Életkör), meg dúlaklubok, meg felkészítő-feldolgozó előadások, amelyek segítséget, infót adhatnak, hogyan is lehet felkészülni.

Igen, az Istvánban is bármikor lehet EDA-t kérni. Sajnos úgy tudom, hogy császárosoknak már nem lehet adni, ahogyan én sem kaptam oxitocinos rásegítést sem a heg miatt.


kicsiarabella

köszönöm az információkat! Nem vagyok túl vidám, de azért látom, hogy sokan tényleg meg tudják szülni rendesen a babájukat császár után is. Az biztos, hogy el fogok menni valamilyen támogató csoportba ketteskével. Ha belegondolok, hogy fél1 körül kezdtem érezni a délben bekötött oxit, 1-kor felduplázták az adagot, és egy jó fél-egy óra biztosan eltelt ilyen egyperces fájásokkal, és ezt kibírtam (igaz, hogy minden fájás után az ájulás kerülgetett), akkor elhiszem magamról, hogy kibírnék egy normál szülést is, ami természetesen indul be. Oxi nélkül is szépen tágultam, 11-kor mondta a szülésznőm, hogy 1-re meglesz a baba, de az összehúzódásaim állítólag akkor még gyengék voltak ahhoz képest, ami az elvárt, ezért kaptam oxit.
De öröm az ürömben, hogy ha nincs EDA, akkor legalább oxitocin sincs! :)
Hülyeséget írtam, nem toxoplazmózis, hanem toxémia volt nálam is. Kevertem a kettőt, pedig nem ugyanaz. És igen, laborból derült ki. De akkor te is megjártad a hadak útját ezzel...hogy én mennyire utáltam óriás pocakkal pohárba pissenteni két napon keresztül! :D
Igen, nekem is van több ismerősöm is, akik terminusosak voltak. És még a méhszájérlelő egész emberi a tágító ballonhoz képest! Valami borzalom, mit nem művelnek a nőkkel, pedig simán lehet, hogy még 1 hét múlva se lenne semmi baja senkinek, és ki lehetne várni, amíg beindul a szülés, nem? Vagy naív vagyok? :(
 
 


Sziasztok!
Előkerültem én is. Látom belendült a topik. :)
2010 decemberben született a Dávidkánk, Azóta huligán. :)
A kórházról: Nem tudom, h mi változott azóta... Dávidkámat is indítani kellett, mert 10 napot ráhúzott, és már indokolt volt. Surányi volt az orvosom. Vele nagyon meg voltunk elégedve. Szülésznőm nem volt, az ügyeletes segített, és szó szerint. Egy tündérke volt. Amikor már nagyon kész voltam, mikor úgy éreztem, h a derekamon akar kijönni D., jött, és masszírozott.
Kétágyas szobát kértünk, de nekem is az volt a tapasztalatom, h magas, és keskeny volt. Az első fiamat csak fekve tudtam szoptatni, így arra készültem, h D.-t is úgy fogom. Kellett akrobatázni rendesen, h le ne pottyanjon mellőlem. Nővérek/Áplólók is normálisak voltak, bár kérdezték, h hanyadik baba, és amikor mondtam, h a második, akkor az volt a válasz, h Ohh, hát én már mindent tudok. De összességében ki lehet bírni, ki kell bírni azt a pár napot.

Na, mennem kell, szétszedi a házat. :):):):)

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nekem most kellett volna szülnöm 25.-én, de még bent tanyázik a kismanó. Hétfőn vagy kedden kellene befeküdnöm a kórházba, de nagyon nem szeretnék, és kaptam egy tippet, hogy igyam meg a bábakoktélt, attól beindul a szülés. 2 cl ricinusolaj, 2cl pálinka v vodka, és 2 dl narancslé. Hát nem tudom......
Két megbízható barát is kipróbálta, ők hamarosan meg is szülték a babákat.
Ismeritek a koktélt?
anidani
Isaszeg
 
 


Anidani
nézd, én nem innék semmilyen bábalöttyöt, de te tudod... Jobb, ha az ilyesmit nem próbálgatod. Ne aggódj, ki fog jönni az a babó.

Az indítással kapcsolatban, nem jó, szerintem sem, de ha túlhordod, az is lehet veszélyes. Lehet öreg a méhlepény, a magzatvíz koszos és még millió oka lehet, ami miatt az orvosok inkább óvatosságból megindítják a szülést. Nem véletlenül van 40 hétre tervezve az a várandósság, a gyermeknek a pocakban addig jó, utána már jönnek a veszélyek, úgyhogy szerintem inkább az indítás, minthogy probléma legyen utána.

Meglesznek ezek a szépségek, meglátjátok! :) Akikkel előtte is fórumoztunk, hát nem itt rohangálnak már a prüntyők? :) :) És igen, már nagyon zsiványok. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Szia anidani,
ha úgy döntenél, hogy bábakoktél, akkor van egy alkoholmentes fajtája is, keresd meg a neten. Az tutira nem csinál nagy bajt, bár a ricinusról tudnod kell, hogy van, aki allergiás rá. Amúgy gyakorlatilag simán csak egy erős hasmenést okoz, és a bélmozgások szokták beindítani a méhösszehúzódást azoknál, akik már próbálták és bejött nekik. A beöntésnek is van egy ilyen szerepe tudtommal szülés előtt. :)
Ezenkívül van pár orvosok által is elismert módszer, amit kipróbálhatsz és nincs kockázata, böngészgess guglival. Drukkolok, hogy kibújjon magától a kismanótok! :)
 
 


Szerintem anidani koktél nélkül is már bent van a kórházban. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó


Sziasztok!

28.-án hajnal 2:55-kor megszületett Soma! Koktél nélkül, szerencsére.
Villám szülés volt, éjjel fél 1-kor indultak a fájások, 2-re értünk a kórházba.....
Hajdú doktort fogtuk ki, mint ügyeletest, nagyon jó volt, egy rossz szavam sincs rá! Gátvédelemmel szültem egy kis horzsolással, a szülésznőm nagyon rajta volt a dolgon.
Csecsemősök nagyon jók és segítőkészek voltak, erről írok majd még bővebben......most pihi

Ani
anidani
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Én a babavállalás előtt állok párommal. Eldöntöttük, hogy belevágunk, de előtte el kell mennem egy általános szűrésre.
Budapestről költöztem nemrégiben Gödöllőre, ott a VI. kerületben a rendelőintézetbe szó szerint lehetetlen volt nőgyógyászatra bejutni, így fél éves próbálkozás után felhagytam ezzel, magánorvosra pedig nem volt pénzem, így "felelőtlenül" nem mentem el az évenkénti szűrésekre, mivel saját hibámon kívül munka mellett nem tudtam bejutni. :(
Most a gyermekvállalás előtt mindenképpen szeretnék elmenni, hogy minden rendben-e, évek óta nem látott nőgyógyász, amire nem vagyok büszke. :(

Visszaolvastam néhány oldalnyit, de annyira összeszokott a csapat, és nem derül ki, hogy a Flór Ferenc kórház milyen, illetve az ottani orvosok közül ki kinél szült, fogadott-e orvost, mi a véleményetek az orvos/szülésznő fogadásról, a privát szobákról, stb.

Rögtön a vizsgálatra is szeretnék már a leendő orvosomhoz menni, akit a ti segítségetek/tapasztalataitok alapján választanék ki.

Az osztályvezető orvosról tudtok valamit?

Igazából egyelőre nagyon sok kérdés kering bennem, de kezdésnek ezeket szeretném tudni, mert szeretnék jövőhét végén, azutáni elején elmenni az első vizsgálatra. Mivel babát is szeretnénk, és ezzel kapcsolatos kérdéseink is vannak, ezeket én vigyem el egyedül, vagy a vizsgálat után a kérdésekhez a párom is bejöhet? Nem ciki ez? Ti milyen vizsgálatokra mentetek együtt a párotokkal?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat, és a csapat befogadását! :)

És mindenkinek gratulálok a babájához, sok sikert, könnyű szülést kívánok, aki még áldott állapotban, szülés előtt áll!! :)

Szép napot!

Pipi

"Érzéseink voltaképpen visszajelzések, amelyek megmutatják, hogy jó úton járunk-e vagy sem." /Jack Canfield/
pipi8607
Gödöllő
 
 


Szia Pipi!

Én Gödöllőre jártam az sztk-ba terhesgondozásra Findt Mónikához, de a szülésre nem kértem fel, nekem sem volt pénzem magánorvosra, és a szülésre sem. Szerintem nagyon jó Mónika, halk hangú, nyugis nő. kb 2 héttel korábban kell kérni időpontot vagy az sztk recepcióján vagy telefonon. De kb 5-6 emberrel mindig meg vannak csúszva, az idő csak "tájékoztató jellegű", úgyhogy ne tervezz utána szoros programot magadnak.
Szerintem ha akarod bemehet a párod, ha nem zavar, hogy közben meg is vizsgál, vagy esetleg arra az időre kimegy. Biztosan nem csinál belőle problémát a doktornő.
Szülésznőm volt mind a 2 szülésem alkalmával, nem egy nagy összeget fizettünk neki, a neve Ignáthné Éva.

Első szülésemnél (2010-ben) alapítványi szobában voltam, ami azért jó, mert csak ketten vagytok, van tiszta vc és zuhanyzó, ami nálam nagyon sokat jelentett.....merthogy most 6 ágyasban voltam, nem volt hely a kettesben, és éjjel pl. felváltva sírt 5 gyerek, mikor végre aludtam volna, mindig elkezdett valaki szirénázni. Kb. 6-8 órát aludtam a 3 nap alatt :D
A zuhanyzó és a vc pedig hagy némi kívánni valót maga után. Ki lehet bírni persze, én is kibírtam és még jó pár szülő nő.
A kétágyas 5000 egy napra, van tv, hűtő, mikró.

Az én férjem sosem jött be vizsgálatra, kivéve a babamozis uh-ra, amit nem a kórházban csináltak (merthogy ott csinálják) hanem magánúton elmentünk egy bp-i belvárosi uh központba és ott 10 ezerért megvizsgálták a babócát, és a családom is bejöhetett.

Ha tudok szivesen válaszolok még kérdésekre, megadhatom a tel. számomat is, ha úgy egyszerűbb, a gép elé viszonylag ritkán jutok.

A csecsemősnővérekről annyit, hogy mi a legjobbakat fogtuk ki. Ez hosszú történet, még Ábelkém születése kapcsán ismertem meg őket, és ők tanítottak meg szoptatni, aminek most Soma születésénél is hasznát vettem. Tényleg segítettek, éjjel is benéztek, ha valakinek nagyon sírt a babája, segített megnyugtatni, ha valakinek begyulladt a cicije és vérzett, segített kimasszírozni, és fejni, úgyhogy nagyon pozitívan csalódtam, mert én igazából tőlük tartottam a legjobban.

Üdv
Ani
anidani
Isaszeg
 
 


Szia Ani!

Nagyon köszönöm a tippet! Igazából az SZTK-ba nem merek elmenni, nagyon rosszakat hallottam a gödöllői nőgyógyászokról, így inkább a magánorvos lesz a nyerő, már be is jelentkeztem dr. Szentágotai Ferenchez szerdára egy általános vizsgálatra.
Már régóta tervezzük, hogy lassan szeretnék babát, úgyhogy erre a célra gyűjtögetünk is egy ideje, így szerencsére ki tudjuk gazdálkodni a magándokit. :)
Legelőször három orvost néztem ki. Szabó doktort, Szentágotai doktort és Surányi doktort, végül Szentágotai doktorra esett a választásom (szimpatikus honlapja miatt), és Szabó doktorról nem találtam az interneten semmit, mivel sok ilyen nevű doki van és nem tudtam, a sok közül melyik ő ténylegesen.. :)
A telefonban az asszisztens nem sajnálta rám a 20 percet, barátságos, segítőkész volt mindvégig, és mivel látta, mennyire idegen az egész téma, mindent nagyon részletesen, türelmesen, ha kellett többször elmondott. Biztos vagyok benne, ha ő ilyen szuper, akkor a doktor úr is szuper lesz! :) Piroska is csak jókat tudott róla mondani. :)
A szülésznő tippjét köszönöm, feljegyeztem a nevét! :)
A csecsemősöktől én is nagyon félek, én is csak sok rosszat hallottam róluk. Tudnál segíteni, hogy kiket érdemes felkeresni közülük, vagy kit próbáljak meg kifogni?? :P (Tudom, ez úgysem ezen múlik, hanem hogy mikor jön világra a kisbabánk, de na.:D)

A szobákról valaki tudna kicsit konkrétabb információt adni? Én mindenképp szeretnék két, vagy egyágyas szobába kerülni, de ha épp foglalt... Mennyi az esélye, hogy épp foglalt lesz mindegyik szerintetek? Nagyon nem szeretnék "tömegben" szülni, ahol ennyire nem lesz lehetőség pihenni, stb.

Illetve még azt nem kérdeztem meg, hogy a szülés után a babával mikor és mennyit lehetünk együtt? Ez a kapott szobától is függ? Leginkább egyágyas szobában lennék, hogy a párom, édesanyám végig ott lehessenek, és ott talán a baba és folyton velünk lehet. De ezt csak gondolom, de hogy van ez? Én szeretnék minél több időt vele együtt tölteni már ott a kórházban is, nem tudom, ez hogy megy. Mi történik vele, míg nincs velem?

Egyelőre ráérek, mert még nem kezdtük el a projektet, ráadásul telefonváltás közben vagyok, most a telefonálás nálam kicsit zűrös sajnos.. :P

Köszönöm a mielőbbi válaszaitokat! :)

Ölelek mindenkit! :)
pipi8607
Gödöllő
 
 


Sziasztok,

Ani!

Szívből gratulálok Soma babához és az extra gyors szüléshez - remélem, nekem is hasonló lesz majd a másodiknál. Mondjuk az első sem tartott sokáig. :-)

Sok boldogságot, még több tejcit, jó egészséget és hosszú éjszakákat kívánok nektek!

Örülök, hogy ilyen jó tapasztalataid voltak voltak a kórházzal, az ügyeletes dokival és a csecsemősökkel.

Én végül felkértem egy szülésznőt és választottam egy orvost is. Egyelőre csak egy magánrendelésen voltam és még mindig nem tudom, hogy magára a szülésre is felkérem-e a dokit, vagy csak a vizsgálatokra fogok hozzá járni.

Pipi!

Üdv köztünk és hajrá, hajrá, babára fel! :-D

Annál konkrétabb info, mint amiket Ani - aki frissen szült - leírt a szobákról, nem nagyon van már.
Én most várom a második gyerkőcöt és őt a kistarcsai kórházban fogom szülni, úgyhogy nekem is új lesz a közeg és az ottani dolgozók. Az elsőt Pesten szültem.
Annyi előnyöm van, hogy választottam egy nagyon szimpatikus, empatikus, segítőkész, alapos, részletes, elbűvölő szülésznőt, akinél már jártunk a kórházban és mindent elmagyarázott, megmutatott.

Két ágyas szobából 8 db van, egy ágyasból 1 (ha jól emlékszem).
Vannak régebbi két ágyasok (közös folyosó van a két szobához és közös fürdő, wc) és vannak újabbak, ahol egy két ágyas szobához egy fürdő tartozik.

2 ágyasok: Mikro, hűtő biztosan van a szobában, de a tv-re nem emlékszem. Mondjuk az sztem nem is annyira fontos. Légkondi is van sztem, bár, ezt majd Ani, vagy valaki más megerősíti.
Az ágyak nem valami kényelmesek (egy sima bútorlapra van rátéve egy matrac, kissé magas az ágy és keskeny) - a 6 ágyasok annál inkább.
5e Ft egy éjszakára és EP kártyára elszámolható.

1 ágyas: Mikro, hűtő, tv van a szobában + légkondi. Tényleg szép a szoba, de itt még kényelmetlenebb az ágy, mint a két ágyasokban.
10e Ft egy éjszakára és szintén elszámolható EP kártyára.
Van egy szétnyitható tábori ágy az apuka, vagy egy hozzátartozó számára, aki ott maradhat éjszakára is.

Hogy mennyi az esélye az egy-két ágyas szobák foglaltságának, az majd ott és akkor fog eldőlni. Ezért is csak a szüléskor kell jelezned, ill. jelezheted, hogy milyen szobába szeretnél menni, hiszen hiába foglalod le a szülés kiírt napjára, egyáltalán nem biztos, hogy akkor fog érkezni a babóca.

A kórház rooming-in rendszerben működik, tehát a baba végig veled van, de ha nagyon nem bírod, leadhatod a csecsemősöknél.

Én is gondolkodtam 1 ágyas szobán még az első szülésemnél, de jobban szerettem volna, ha többen vagyunk, mert mint első szülőnek, jól jönnek a többszöri szülőktől a tanácsok, segítségek.
A babákat egy másik baba sírása nem zavarja, de való igaz, hogy a szülőket igen és tényleg nem lehet pihenni. De én úgy gondolom, hogy a kórház nem is az a hely, ahova pihenni megy az ember ebben az esetben. :-) Én nem is reménykedtem ebben. Marha fáradt voltam én is, amikor hazajöttünk, de ezen átsegített a szeretet, és a boldogság, amit akkor éreztem, amikor ránéztem a bébimre. Fúúú! Most ez nagyon csöpögősen és nyálasan hangzik, pedig én nem is vagyok ilyen. Bocsi! :-D :-D
Szóval, amikor lett volna lehetőségem pihenni, akkor sem azt tettem, hanem csak a babámat néztem és gyönyörködtem. :-)

De ez mind csak az én véleményem, úgyis te döntöd majd el, hogyan, miképp és mit szeretnél. :-)

Üdv,
Dia

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dius77
Veresegyház
 
 


Ani, nagyon nagy gratuláció! Ügyesek voltatok! :)
 
 


Szia Dius!

Köszi a részletes beszámolót és sok sikert a második babához! Mikorra várható? :)

Pipi

"Érzéseink voltaképpen visszajelzések, amelyek megmutatják, hogy jó úton járunk-e vagy sem." /Jack Canfield/
pipi8607
Gödöllő
 
 


Pipi,

Igazán nincs mit és köszi.

Elvileg szeptember 1-je a céldátum. :-)

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dius77
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Voltam orvosnál, de sajnos egy fejlődési rendellenességem miatt nem vállal. Anyukám segítségével találtam egy új dokit, dr. Belics Zoránt, akihez járni fogok végül, ő el fog vállalni. :)

A doki egyébként nagyon kedves volt, és azért nem vállal, mert a Flór Ferenc nem elég felszerelt ahhoz, hogy ha komplikáció lép fel, akkor megmentsék az életünket. Ő maga mondta, hogy ha nagyon szeretném, mindenképp elvállal, de a kórház miatt ő inkább egy Klinikát ajánl, az mindkettőnk élete és egészsége miatt jobb lenne, úgyhogy megfogadom a tanácsát, és hálás vagyok, hogy nem a pénzre megy rá, hanem ilyen őszintén elmondta az igazat! :)

Pipi

"Érzéseink voltaképpen visszajelzések, amelyek megmutatják, hogy jó úton járunk-e vagy sem." /Jack Canfield/
pipi8607
Gödöllő
 
 


Szia Pipi!

Nagyon sajnálom, hogy így alakult, remélem minden jól megy, és megérkezik hozzátok is a gólya!

Mindenki!

Nektek volt a szoptatás alatt kis csomócska a cicitekben? Nekem van egy kicsi, először fájt eg napig, meleg vizet engedtem rá zuhanyozás közben és masszíroztam. És próbálok különböző pozíciókban szoptatni. A fájdalom elmúlt, de a csomócska ott van. És eléggé idegesít, talán mintha kicsit kisebb lenne, de egyáltalán nem vagyok benne biztos.
Alig várom a 6 hetes kontrollt, hogy megmutassam a dokinak, persze a legjobb az lenne, ha elmúlna addigra.

A másik kérdés, hogy jól tudom-e, hogy tgyáshoz nem kell háziorvosi betegszabis papír ha a szülés napjától igénylem azt, csak ha a szülés előtt kérem, hogy vegyen szülési szabadságra? Nálam egyértelmű, hogy nem kellett a szülési szabit kivennem a szülés előtt, mivel itthon vagyok Ábellel gyeden. Tehát a háziorvosnak nem kell igazolást adnia. Lehet bonyolult voltam? CSak azért kérdezem, mert valaki így tudja, valaki úgy, és a frászt hozták rám, hogy nem kértem ki időben a házidokitól a táppénzes papírt.
Piroska, Te mint védőnő-tanonc tudsz erről valamit? Én a neten olvastam ezt, az oep és a kormányablak oldalán, remélem jól értettem.

A kismamáknak jó pocaknövesztést és/vagy jó gyerek kergetést!
Üdv:
Ani
anidani
Isaszeg
 
 


Szia anidani! Állítólag ez természetes (a kicsi csomó), és csak akkor kell aggódni, ha szoptatás után fél évvel még mindig ott van. De azért, hogy megnyugodj, mutasd meg a dokinak.

A második kérdésedre nem tudom a választ... :-(
 
 


Sziasztok!:-) Jó rég jártam a fórumon, akik nem ismernek, 2011 januárjában születtek meg ikerbabáink a Flórban, Piroskával még feküdtünk is bent együtt, sőt ez a drága nőszemély még a stria elleni kenőcséből is adott a hordómra:-)) 5 hétig voltam az osztályon, nagyon megörültem egy fórumról ismert anyukának ám! Hogy vagytok? Anidani, elájultam, már a kistesó is megérkezett? Szívből gratulálok!!!!!!!!!!! Piroskám, hogy vannak a zsiványpalánták? :-) Olvasom, bele is vágtál a védőnővé válás útjába!!!! Szuper vagy!
Nálunk annyi a hír, hogy az ikrek ősszel kezdik a bölcsit, bizony, nagyon megnőttek, mióta utoljára fórumoztam, futkosok is utánuk egész nap! Nagyfiamnak vakáció van már az oviban, úgyhogy három gyerekkel vagyok most itthon tyúkanyó.
Mi újság a Flórban? A gyerekosztályon voltunk májusban allergiavizsgálaton a kislánnyal, de siettünk, nem tudtunk felnézni, pedig szívesen meglátogatnám őket, nagyon jól éreztem ott magam a maratoni távom alatt.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

rég jártam erre felé kb 6 éve...de azóta történt egy kis változás, hosszú hat év után úgy néz ki rám mosolygott a szerencse, mivel múlt hétfőn jártam a kórházban és megállapították hogy várandós vagyok :) fel sem tűnt a dolog, annyira nem foglalkoztunk a babatervezéssel. észre sem vettem hogy mikor nem jött meg.... a doki aki épp akkor ügyeletben volt azt mondta 9 hetes terhes vagyok.

tud valaki ajánlani egy dokit a Flórban akihez tudnék járni vizsgálatokra? nekem említették DR. Molnár Csabát...valaki jár vagy járt hozzá? még annyi hogy az anyagi helyzetem nem valami rózsás szóval nem biztos hogy tudnék orvost fogadni... :( mit tanácsoltok?
előre is köszönöm
katicabogar78
Kerepes
 
 


Szia Katica!:-) Szívből gratulálok, boldog gömbölyödést kívánok!
A Flórban nagyon jó gárda dolgozik, és egyáltalán nem olyan nagyképű, beképzelt sztárnőgyógyász hólyagok vannak, mint egyes budapesti kórházakban (nagyobbik fiamat ott szültem), itt nem bánnak azért másképp vagy rosszabbul veled, mert nincsen fogadott orvosod. A szülésnél a fő munkát úgyis a szülésznő végzi... Mikor a nagyfiam született kb. 5 órát töltöttem szülőszobán, a fogadott orvos egyszer bent volt öt percig meg a végén fél órát, de akkor se a lábam között volt, hanem oldalról nézte a szülésznőt, ahogy dolgozik. Mi akkor úgy döntöttünk, hogy nem fogadunk legközelebb orvost, aztán mégis fogadtunk, mert ikreket vártam és a terhesség az elején nem volt zökkenőmentes, így attól éreztem magam biztonságban, ha tudom, hogy egy nagyon jó orvos lesz jelen. Ahogy írtam, én öt hétig feküdtem benn, elég sok szülő anyukával beszélgettem, voltam tanúja az osztályos életnek, és egyáltalán nem bántak kevésbé figyelmesen azzal, akinek nem volt fogadott orvosa, és itt többségében voltak azok, akiknek nem volt, Pest megye sok településéről szülnek itt, nem veti fel a pénz őket, más mint Budapesten. Sokan voltak úgy, hogy nem volt fogadott orvos, és ha a szüléssel meg voltak elégedve, akkor a szülés után adtak egy kis borítékot és ennyi. A szülésznők is nagyon kedvesek.
Annyit mondhatok, hogy a többi orvos annak ellenére, hogy fogadott orvosom volt (ergo nem várhattak tőlem semmit, nem voltam potenciális szülő nője egyiknek sem), ugyanúgy gondoskodtak rólam, odafigyeltek, vizsgáltak stb. A nagyfiamnál a budapesti kórházban nem így volt ám, ott bizony átnéztek rajtad, mint az üvegen...
Egy szó mint száz, ha nem fogadsz orvost, akkor is nagy a valószínűsége annak, hogy jó kezekbe fogsz kerülni és nem fognak veled másképp bánni, mert nincs vagy van fogadott orvosod, jó osztály, meglátod. Ráadásul két nagyágyú, Szabó és Várkonyi dokik szinte ott laknak, mindig bent vannak az osztályon, ha bármi komplikáció adódna, biztos ott teremnek hamar.

Kép
Kép
 
 


Szia Nalla,

köszi a választ :) majd még gondolkodom a dolgon. csak az lenne jó ha megyek vizsgálatokra hogy ugyanaz az orvos vizsgálna.....mert gondolom Ő képben lesz a dolgaimmal :)

illetve még annyi kérdésem lenne, hogy a védőnő ajánlotta hogy csináltassam meg a kombinált tesztet vagy az integráltat, ugyan nem vagyok még 35 éves de hogy ajánlja. Viszont azt olvastam ezekről a tesztekről hogy vagy-vagy szinte saccolás csak. vagyis nem mondja meg konkrétan hogy down kóros lehet e a gyerek vagy sem, s árra viszont elég húzós egy ilyen teszt. Ti vagy valaki megcsináltattátok?

köszi

Katica
katicabogar78
Kerepes
 
 


Sziasztok!

Igen Nalla, nem lustálkodtunk, bár én egy fél évet még vártam volna legalább, de így is jó. Sőt, most azt mondom így a legjobb!

Katica!
Én is ügyeletesnél szültem, szülésznőm volt fogadott, és valóban ő segítette világra a kisfiaimat, a dokik csupán elláttak a végén. Az orvosfogadáson azért én is sokat filóztam, mert nekem is sokat számított, hogy ugyanahhoz járhassak, én nem szeretem, hogy mindig más előtt kell "kitárulkoznom", ezért jártam az sztk-ba ugyanahhoz a dokinőhöz, és majdnem kifogtam őt a szülésnél is. Fél nap híján éppen korábban jott Soma. De nem bántam végül, mert Hajdú doktor is nagyon jó volt.
A teszteken is sokat gondolkodtam, mert nekem is beleültették a bogarat a fülembe az első babánál, szinte már gyomorgörcsöm volt annyit izgultam rajta, hogy csak meg kellene csinálni, mert mi vam ha nem egészséges. És mi van? Akkor nem az én gyerekem? Akkor elvetetném? Nem hiszem!Valaki bizonyára így gondolkodik, de szerintem ezeken a teszteken, amiket ki kell fizetni, valaki nagyon sokat keres. Mi meg szinte hónapról hónapra élünk, sőt időnként napról napra. Na mindegy ez nem ide tartozik, tehát ha majd egyszer harmadik babát is vállalunk, akkor sem fogom ezeket a teszteket megcsináltatni.
Képzeljétek, az aktuális izgulni valóm épp most, hogy még nem múlt el a szülés utáni vérzésem.... Soma 2 hónapos!!!!! A doki 6 hetesen azt mondta, hogy kicsit duzzadt a méhem, de mindent rendben lát. Hát nem tudom, kértem újabb időpontot.


Üdv.
Ani
anidani
Isaszeg
 
 


Szia Anidani

de ugye én a Flórba fogok járni kivizsgálásokra...ott viszont mindig más ügyel :) vagy kérhetem hogy egy kimondott doki ügyeletére írjon be kivizsgálásra a recepciós? na mindegy lehet nem csinálok ügyet belőle, aki vizsgál az vizsgál :)
hát ez az hogy a pénz sajnos az pont annyi hogy az ember megél belőle...hónapról hónapra s akkor most még ki kell szorítani egy harmadiknak is belőle, de majd megoldjuk :) anyum szokta mondani, még sosem volt úgy hogy valahogy ne legyen :) sajnos nekem nem itt él a családom, párom édesapja pedig meghalt, anyjával(akit nem nevezném annak) pedig nem tartja a kapcsolatot, szóval rokonság az a közelben nincs nagyon. húú nagyon vártuk már azt a kicsi lurkót, jól megváratott minket, csak remélem hogy minden jó lesz a 12.heti UH-n, ami 16-án lesz. Nagyon izgulok már.
Üdv.
Katica
katicabogar78
Kerepes
 
 


Anidani, de jó, hogy írtál!!!!:-))) vérzéssel tényleg menj el dokihoz szerintem is!:-) Milyen az élet egy kicsivel és egy babával? :-)

Katica, hááát... őszintén szólva szerintem a legtöbb nődokinak azért van többszáz paciense, csak kismamából legalább száz egyszerre, hiába jársz egyhez az összes vizsgálathoz, mindig a kartonodat olvassa az elején úgyis....:-)))
Én elmentem azokra a tesztekre, teljesen ingyen megcsinálták a Bolgárkerék utcában a Sejtbankban (nem, nem vetettünk le köldökvért, kvázi annyiért megcsinálták, hogy adtak egy katalógust a köldökvér levételéről a kezembe, ennyi). Elvileg úgy van (volt legalábbis 2010-ben, amikor nekem csinálták), hogy be kellett mondani, hogy melyik kórházba jársz gondozásra, és ha az szerepelt a listájukon, akkor ingyen megcsinálták a tesztet, azt hiszem, 12 ezer körül volt akkoriban. Nos, a kistarcsai nem volt a listán, de a nő nagyon rendes volt, legyintett egyet, szerintem beixelt egy másik kórházat:-))) postán kiküldték az eredményt. Valóban, arányszámban tudja megmondani, hogy mennyi az esélye a down-nak és az edwards kórnak, nem pontosan, de ez azért van, hogy ne az legyen, mint pár éve, hogy minden 35 év feletti nőnek például automatikusan végeztek magzatvíz minta vételt (khorionbiopszia), amelynek vetélési kockázata van, hanem így csak akkor végeznek, ha a teszt arányszámai szerint valóban nagyobb az esély arra, hogy beteg a baba, mert a magzatvíz mintavétellel pontosabb eredményre lehet jutni.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok régiek és újak! :)
Katica, ez egy jó kórház tényleg, jó orvosokkal. De ez is csak egy kórház, úgyhogy nem szabad meglepődni, ha esetleg mégsem úgy alakul, ahogy a többiek itt írják. Az orvosok, szülésznők és nővérek mindenhol túlterheltek, fáradtak, alulfizetettek, és ráadásul emberek, ez érthető módon okozhat rosszabb napokat, én pl. pont ilyet fogtam ki, amikor szültem. Erre is jó, ha felkészül az ember lelkileg, mert a szülésnél pont nem hiányzik, hogy még egy rossz szón, vagy valaki nemtörődömségén is lelkizzen az anyuka. Épp elég a maga "baja" akkor. :)
A down-teszt tényleg olyan kérdéseket vet fel, amit sokan nem gondolnak végig. Én már hallottam olyan esetet, ahol pozitív lett a teszt, és mikor megszületett a baba, teljesen egészségesen, igencsak meglepődött mindenki. És aztán igen, vajon hány nő döntene úgy pozitív eredményre (magzatvízvétel után), hogy inkább elveteti a bébit? És ha úgy dönt, vajon nem bánja meg? Ilyenkor azt hiszem ráadásul már meg kell szülni a piciny magzatot, ami egy iszonyatos, egész életre emlékezetes fájó emléket okozhat úgy gondolom...:-(

Bocs a lelombozó OFFért, csak tudom, hogy mikor én gondolkodtam ezeken, úgy éreztem, hogy ez az a helyzet, amiben szerintem embernek nem szabadna döntenie életről és halálról. Persze ennek ellenére nálunk pl. férjem eléggé parázós volt, ezért kértük a vizsgálatot, de még csak első baba, 29 évesen, és jól is álltunk anyagilag. És persze megnyugtató volt a negatív eredményes papírt a kezemben tartani. De - remélem - sose fogom megtudni, mit élhet át a várandóssága alatt, akinél valami kiderül...

Minden esetre nagyon könnyű és boldog babavárást kívánok Neked/Nektek! :) A Flór kórház pedig jó választás!

Kép

Kép
 
 


És megvolt az első szülői értekezlet... a sziklák jelentem legördültek féltő anyai szívemről, mindenki olyan szimpi és kedves volt! :-) Előre elképzeltem, ahogy majd megjelenik a szigorú tekintetű 50-es igazgatóasszony és morogván elhadarja majd az izzadva rettegő szülőkre váró feladatokat...ehelyett 30 éves mosolygós, visszafogott hangú és megjelenésú nő mutatkozott be, a csopvezetők és gondozók is mind fiatalok, üdék, és nagyon bájosak. Nnna hát ennyit arról, hogy jobb félni, mint megijedni. :D Katica csoportosak leszünk, pedig a csigának drukkoltam. De legalább választhatom a tulipánt jelnek, úgy néz ki. :)

TÖbbiek mi újság, hogy vagytok?
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok a hőséget? Igazán örülök, hogy nem ebben a 100 fokban kell szülnöm, és a pocakhordást végigcsinálnom!
Úgy néz ki lassan végre elmúlik a szülés utáni vérzésem....így a 10. héten azért lassan nem árt. Végül elmentünk a kórházba megnézetni miért nem múlik még, a doki azt mondta, nem lát semmi kórosat, előfordul az ilyen.... Hát nagyon remélem, hogy így van, Soma épp betöltötte a 10. hetet, mikor elmúlt.

Csibic, bölcsiztek? Nem emlékszem mennyi idős a babád.

Katica, lassan talán már túl is vagy ezen a "megcsináljuk vagy ne a tesztet" mizérián! Hogy döntöttetek végül?

Nalla! Ez az egyik kicsi-másik pici, nem mindig egyszerű, de nem panaszkodom. A férjem most itthon van (tanár) és sokat segít, a naggyal sokat van. De voltam velük egyedül is, és többségében azért sikerült a dolgokat megoldanom. Azért akadtak nehéz helyzetek, pl. ha mind a kettő egymást túlharsogva bömböl :D , vagy az esti fürdetés. Az éjszakáink eddig egész jól alakulnak, S :D Soma szopizik, egyszer-kétszer ébred, Ábelkém pedig a saját ágyikójában alszik, mostmár egyre többször végigalussza az éjszakát. Merthogy nálunk ez még folyamatban van....

Ami leginkább aggaszt az az, hogy Soma úgy 3 hetes korától csak 4-5-6 naponta kaksizik. Nem szenved, pontosabban 1-2 alkalmat leszámítva nem szokott szenvedni, nem puffad a hasa, viszont nagyokat és nagyon büdösöket pukizik :D A védőnő és a doki is azt javasolta, hogy 4 nap után adjak neki kúpot. Na de, ha az 5. napot úgyis jön magától, akkor is? Eddig kétszer kapott kúpot, azt mondják anyatejes babáknál van ilyen.

Üdv mindenkinek!
anidani
Isaszeg
 
 


Sziasztok, rég néztem be :)

ost vagyunk 14 hetesek :) végül elmentünk a kombinált tesztet a Mátyásföldi klinikán megcsináltatni, ami egy UH volt + vérvétel. Nagyon jó volt látni a babát, persze párom szemét le nem vette a monitorról :) olyan kis tekergős a baba, forgolódott jobbra balra, alig bírták a nyakiredőt lemérni, mert nem akart hanyatt feküdni a kis "rosszcsont" :) a végeredmény jó lett , azt írta a doki amikor leküldte a leletet hogy az eredmény jó lett .
Tegnap elmentem végül a DR. Molnár CSabához, szimoi doki. Elküldött genetikai tanácsadásra. Valaki volt már olyanon? igaz hogy mire megszülöm a babát még nem töltöm be a 35.évemet csak júniusban, ennek ellenére javasolja.

és végre van teljesítési(szülési) dátumom :D ami 2013.01.22 :) legalább van már valami végpont, eddig senki nem mondta hogy mikorra várható a baba:) tudom itt lehet +/- napok, de akkor is :)

Üdv.

Katica
katicabogar78
Kerepes
 
 


Sziasztok,

Újoncként jelentkeznék be közétek, ha szabad.
Első babánkat várjuk, legalább ezer kérdés kering a fejünkben a férjemmel :)
Dr. Jurkó Zsuzsannához járok a mátyásföldi Medinice Központba, jobban mondva, első alkalommal nála voltam és jövő kedden megyek a következő - reményeink szerint már 12. heti - vizsgálatra.
A doktornő készséges és aranyos volt, nem volt túl szószátyár, de szívesen megválaszolt minden kérdésünket.
Nektek esetleg van róla már kialakult véleményetek? Volt már hozzá valamilyen szinten szerencsétek?
A kórházban is eddig egy alkalommal jártam, laborvizsgálaton, ahol rendben volt minden, leszámítva, hogy elég sokat kellett várni... :)
Szívesen fogadok minden jó tanácsot és információt tőletek és előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Szép napokat kívánok nektek:

Edina
10+6
csibedina
Ecséd
 
 


Sziasztok ! olyan kérdésem volna felétek,hogy ha nincs fogadva se szülésznő se orvos,attól még elvégzik az NsT-t a Flór Ferencben,ugye? Hova kell menni az Nst-re? A szülőszobán végzik?
REmélem tudtok segíteni. Első babás kismama vagyok
31+1 :)
kmetne
Galgahévíz
 
 


kmetne!

HA oda tartozol területileg, akkor természetesen elvégzik. Be kell jelentkezni előre telefonon és ott mindent elmondanak. Nem a szülőszobán, hanem az ambulancián csinálják, ha jól tudom.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Tudnátok dokikat ajánlani a kistarcsai kórházban?Még nincs fogadott orvosom,2.babámat várom most vagyok a 17.hétben.Első gyerekemet Molnár Csabánál szültem 2008-ban(ő fogadott doki volt,vele jó tapasztalataim voltak a terhességem során,csak a szülésemről maradt le majdnem :).Jó lenne tudni kinél mennyi 1 vizsgálat és mennyiért vállal 1 szülést.
Szabó dokit,Sz.Ágótait és Molnár Csabát ismerem csak.
tunde666
Gödöllő
 
 


Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Én a második babámat várom, de most először fogok szülni a Flórban ha minden igaz Szentágotai doktornál.
Az egyik kérdésem az lenne, hogy mit kell bevinni a babának a kórházba?
A másik meg az, hogy 300 napnál nem régebbi házasságkötési papír kell?
Most hirtelen ennyi ami eszembe jut, ha tudtok kérlek segítsetek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Én ha minden igaz jövőhéten tudok infókat írni, ha addig nem ír neked senki. 2éve szültem, úgyhogy most nem szeretnék elavult dolgokat mondani, hátha azóta sok minden megváltozott. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia

Azt megköszönném ha hoznál új infókat láttom már a finisben vagy.
Könnyű és gyors szülést kívánok és ha időd engedi akkor várlak. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Még nem sikerült infókat szereznem, mert olyan gyorsan végeztem, meg szülésznőm is rohant szüléshez stb., de most már úgyis minden héten mennem kell, és nekem is meg kell tudnom úgyis a dolgokat, úgyhogy mindenképpen leírom, ha kiderült. ;) De úgy látom neked még akkor sem lesz késő, ha már megszültem. :lol:

Köszönöm a jókívánságokat, remélem úgy lesz! De csak ha az egyik valósul meg, annak is örülni fogok. :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszönöm, hogy próbálsz segíteni igen nekem ráér akkor amikor már megszültél. :lol:
Egyébként ki az orvosod?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


NIncs orvosom! ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Akkor az ügyeletesnél fogsz szülni? Én a Szentágotaihoz járok, hát kiváncsi vagyok milyen lesz a szülésnél.
És hogy érzed magad? Most nézem pont december 24.-ére vagy kiírva? :lol: Mik a tapasztalatok, előbb jön vagy ráhúztok?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Igen ügyeletesnél szülök. A szentágotait mindenki dicséri amúgy. Nekem a második szülésem nála kezdődött és békén hagyott, úgyhogy én szerettem. :lol:

Nem tudom mi lesz, kislányom csak pár nappal jött előbb a kiírtnál, fiam meg programozott volt, a kiírtnál előbb műtöttek. Meglepetés lesz. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Hajrá akkor durkkolok neked, hogy jöjjön akkor amikor elérkezettnek láttja az időt. :lol: :lol:
Azt nem tudod, hogy ha mindenki jól van akkor kb hány napig kell bent lenni a kórházba?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Úgy tudom 3 napig. Talán császárnál 4.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok,

régen néztem ide be, akkor még csak 14.hetes voltam most meg már a vége felé közeledünk.

Én is a Flórban fogok szülni. Dokim nekem sincs. De valakinek úgy is ki kell szednie vagyis segítenie a babámnak :)

Izisz7 - minden héten CTG-re kell bejárni?
Üdv. Katica

katicabogar78
Kerepes
 
 


Krisy 79 látom CTG-re neked 9.-én kell menned , én 2.-án megyek :) nagyon várom hogy halljam kislányom szívdobogását :)

nekünk párommal ez lesz az első gyermekünk. sokat vártunk rá :) de hál Istennek, megadatott, hogy végre megfoganjon s nagyon remélem hogy minden rendben lesz vele :) bár eddig az Orvosok mindig azt mondták, hogy minden ok vele, a babamozin is a dokinő dicsérte.

Sok sikert kívánok nektek a szüléshez meg a picihez is :)
Katica

katicabogar78
Kerepes
 
 


Szia Katica

Mi majdnem egyszerre fogunk szülni. :lol: Gratulálok a kicsi lányhoz.
Én tegnap voltam dokinál nálunk is azt mondta, hogy minden rendben bár persze én is egy kicsit parázok, hogy minden rendben legyen, de szerintem ez teljesen természetes. Szép neve lesz a kicsi lányzónak.
Igen én 9-én megyek az első CTG-re, és azt mondta, hogy onnantól minden héten kell menni, sőt azt is mondta, hogy akkor kell vinnem vizeletet és néznek majd vérnyomást is.

Izisz köszi a választ nekem is ezt mondta, hogy sima szülésnél 72 óra, császárnál 5 nap. Nem sok van már hátra Neked egy hét, hajrá.
Aztán várunk a hírekkel. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: