Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Aki ebben a kórházban szült ill. szülni fog vagy csak hallott róla legyen szíves megosztani a tapasztalatokat velünk a "leendö tagokkal". Gondolok itt arra, hogy melyik orvost érdemes választani, milyenek a kórházban a szülési lehetöségek, csecsemöosztály, vizsgálatokra be kell-e jelentkezni vagy várakozni kell sokat, minden ami az eszetekbe jut. Köszi szépen sokat segítenétek, üdv, mb
mbis257
 


sziasztok!

Én Kistarcsán szültem lassan 4 éve és decemberben megint ott fogok!
Dokim Surányi Tibor,a magánrendelőjébe járok Mátyásföldre.Nagyon szeretem, állítólag az egyik legjobb ott.Szülésnél aranyos, figyelmes volt.
A kórházba egyedül a csecsemős nővérek nem tetszettek, erről tudnék mesélni, a többi szerintem olyan mint máshol.Kaja rossz stb.
A fiammal még oda jártam vizsgálatokra és mivel rengetegen jártak hozzá órákat álltam sorba, a rendelő ezért most nagyon kényelmes.Állítólag már van alternatív szülőszoba, mi apásan szültünk simán.
T
Névtelen
 


Szia mb!

A szülési lehetôségek azt hiszem,nem túl modernek, apás szülés lehet, epidurális érzéstelenítés nincs, vajúdni lehet úgy ahogy tetszik, persze nem vízben, de aztán le kell feküdni, ami sokak szerint nem túl elônyös.(Nekem az elsônél már tökmindegy volt, se láttam se hallottam se mozdulni nem tudtam... a második meg olyan gyorsan ment, hogy mire elôkészítettek, már jöttek a tolófájások és vége.)Aztán orvostól is függ, már ahogy a szobatársaimtól hallottam, van aki nem csinál gátmetszést (nem tudom ki), van aki hagyományos varratokat használ, van aki felszívódót.(Én Szabó Lászlónál szültem, ő az utóbbihoz tartozik.)
5 éve még 5 napot kellett benn lenni, idén már 96 óra után haza zavarnak, ha minden oké.
A varratok fertőtlenítéséről magadnak kell gondoskodni, bár ezt csak ott tudtam meg,illetve tapasztaltam. 5 éve még ezt is megtették a nővérek.
Most egyenlőre ennyi:
szia
Eta
 

 
 

Szia Eta, vagy Etus?
Off: Szerintem mi osztálytársak voltunk!! A Anettel egy osztályba jártál??? Vezetéknevem uaz mint neki! Remélem nem tévesztelek össze senkivel, ha igen bocs elöre is! Nem is tudtam, hogy van még egy bébid! Gratula! Kisfiú vagy kislány? És hogyhogy most Pesten laktok?? Írdd meg az e-mailedet légyszi!
On: A Szabóhoz hogy kerültél? Hol rendel? A kórházban vagy van magánrendelöje? Érdekelne még: árfolyam, elérhetöség, az életkora, szülésznö választható-e? Milyen érzéstelenítés létezik még? Ill. az milyen? Még nincs tapasztalatom, Írj,b
mb
 


Szia mb! Kép

Itt a címem, és írj!
eta@nonstopnet.hu
puszi
Eta
 


Sziasztok lányok!

Én ugyan még nem szültem, de relative sok tapasztalatom van a kistarcsai kórházból.

Az én orvosomat dr. Erdélyi Zsoltnak hívják,én maximálisan elégedett vagyok vele. Most végzett HSG-t nálam, mert a korom miatt (32 év) és a kórelözményeim miatt (3 abortusz jellegü mütét) bepánikoltam nincs-e valami bajom.

Minden nögyógyászati beavatkozást ö végzett nálam, mindig emberségesen, figyelmesen járt el. Az én esetemben többször elintézte a külön szobát is, bár ez kistarcsán nem divat. Türelmes es segítökész. Magánrendelöje is van az Örs vezér téren. Fiatal és humora is van, nemtom ti hogy vagytok vele, nekem ez is fontos, néha egy kis viccelödés oldja a feszültséget kínos helyzetekben.

Ha bármiben segithetek még, kérdezzetek.

Üdv Lotti
Lotti
 


Szia Lotti, írdd meg az elérhetöségét és árfolyamát légyszi, köszi, Sára
sára
 


Sára, szia!

Árfolyamokat és más adatokat emilben szívesen.

visume@visume.hu

Lotti
Lotti
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Vámosi Tamást? Ha igen, írjátok meg a véleményeteket. Köszi, Juci
Juci
 


Szia Juci!

Nekem is a Vámosi a dokim, egyenlõre Nekem semmi gondom nem volt Vele. Nála fogok szülni februárban. Sajnos többet Én sem tudok. Szia Maki
Névtelen
 


Sziasztok!

En januarban szultem Kistarcsan Dr. Erdélyi Zsoltnal.
A korhazzal es az orvossal is maximalisan meg voltam elegedve. Annak ellenere, hogy csaszarral szultem, az egesz kellemes elmeny maradt.

Van lehetoseg az alternativ szulesre, akar szuloszekben is, es eppen akkor terveztek egy kad elhelyezeset az alternativ szobaba, talan mar az is elkeszult. En ott vajudtam, mert eredetileg apas szulest terveztunk szuloszekben, de vegul csaszar lett belole.

Szerintem a csecsemos noverek is kedvesek. Nekem nagyon tetszett a baba-mamas elhelyezes. A szoptatasnal sokat segitenek a tapasztalatlan anyukaknak ok is, es a korhazi vedono is. Nekem megtanitottak a kezi fejest. Annak kulonosen orultem, hogy a kisfiamnak nem adtak potlast, pedig a tejem csak a negyedik napon indult be igazan. Talan ennek is koszonheto, hogy a kisbabam kezdettol fogva dinamikusan, jol szopott. Nemsokara 11 honapos lesz, es meg mindig szopik.

Tervezunk testvert (he lehet kettot is) Marcinak, es legkozelebb is ott szeretnek szulni Erdélyi doktornal.

Udv mindenkinek, es jo szulest!

Helen
Helen
 


Sziasztok!

Ha minden igaz, én is Kistarcsán fogok szülni Fábián Istvánnál. Mit tudtok róla és a kórházról?? A magánrendelésen mindig nagyon rendes, figyelmes és nyugis...

Üdv:

Ágó
Ágó
 


Szia Ágó!

Én tavaly májusba szültem Kistarcsán, igaz nem a Te orvosodnál.A kórháztól nem voltam elájulva. A nõvérek (nem a csecsemõsõk) nem nagyon foglalkoznak az emberrel. A WC nem a legjobb mert némelyek ott cigarettáznak. A csecsemõsõk se készítenek fel igazából. A délelõtti mást mondott mint az éjszakás. Volt, hogy pont az ellenkezõjét.De nagyon rendesek. Ezek ellenére én úgy éltem meg azt a pár napot mintha osztálykiránduláson lettem volna, mert nagyon jó szobatársam (két ágyas szoba) volt. A mai napig összejárunk, hetente beszélünk telefonon.
A szülés elõtt mi megnéztük a szülõszobát. Ez nagyon megnyugtató volt.
Ha van kérdésen nagyon szívesen válaszolok.

Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!

Májusban fogok szülni Dr. Szabó Lászlónál.
Minden kórházi élmény (szülésznõ választható-e, árfolyamok, hány ágyas szobák vannak, szülés után mikor adják oda a bébit, stb.) és Szabó doktorral kapcsolatos információ érdekelne.

Tudtok szülésfelkészítõ tanfolyamról a kórházban?

Elõre is köszi,
Tündi
 
 


Szia Tündi!

Ha küldessz egy címet akkor leírom a véleményem a kórházról, már kétszer próbálta.Nagyon jó szülésznõt tudok ajánlani.cscsbzs@freemail.hu

Én is Tünde
Névtelen
 


Szia Tünde!

A címem: tuhlar@lear.com

Tündi
 
 


Szia Tünde!

Én választottam szülésznõt is. Nagyon rendes volt. Az utolsó hetekbe hozzá jártam CTG-re is. Szülés után még köldökzsinór elvágása elõtt a hasamra tették. Utána még felöltözve oda adták, de a két órai megfigyelés alatt elvitték és csak késõbb hozták be a szobába. Baba-mama szoba volt.
Álítólag a márciusi Kismamába a Kistarcsai kórházat mutatják be.
Ha van kérdésed a címem: tkriszta@enternet.hu

Kriszta
Névtelen
 


Kriszta!

Neked ki az orvosod és ki volt a szülésznõd?

Tünde
Névtelen
 


Tünde!

Az orvosom Dr. Erdélyi Zsolt, a szülésznõ Bakosné Frauenberger Zita.

Kriszta
Névtelen
 


Kedves kriszta!

Köszi az alapos választ. Igazság szerint a kórháztól én sem voltam elragadtatva, bár láttam a dokidat (nem rossz!!). Szülésznõt én választhatok, vagy ahogy esik úgy puffan, tehát ha akcióra kerül a dolog, aki éppen ügyeletben lesz? Ugyanis a dokim felesége szülésznõ, bár nem tudom aktív -e még. És szerinted a férjemen kívül beengednénbek még valakit, anyukám, aki fénykorában szülésznõ volt, feltétlenül ott szeretne lenni. Kép)
Adnék egy mail címet, ha tudsz és idõd engedi erre küldheted a választ.
antiochio@freemail.hu

Tényleg nagyon köszi az infókat...

Ágó
Névtelen
 


Sziasztok!
Én mindkét gyermekemet a kistarcsai kórházban szültem dr. Szabó Lászlónál (1999-ben és 2001-ben). Választott szülésznõm nem volt, de szerintem ez nem is annyira fontos. Mindkét esetben nagyon rendes, felkészült, lelkiismeretes szülésznõt fogtam ki, és a többi anyukáknak is alapvetõen jó tapasztalatai voltak, úgyhogy szerintem jó a kórházban a szülésznõ gárda.
A dokik közül még dr. Surányiról és dr. Szentágotairól hallottam jókat, mivel akkori szobatársaim náluk szültek. Az én dokim is szuper volt mindkét alkalommal, pedig mindkét szülésemhez éjjel kellett bejönnie otthonról. Ha valakit konkrétan érdekel még Szabó doki, annak szívesen leírom a tapasztalataimat e-mailben, de kéretlenül nem akartam senki e-mailjébe bepofátlankodni.
Szerintem a kórház gyengéje a csecsemõs nõvérek csapata, mivel tapasztalataim szerint õk aztán összevissza beszélnek, egymásnak ellentmondó tanácsokat adnak, amivel aztán sikerül jól felidegesíteniük az amúgy is bizonytalan elsõgyermekes anyukákat, akik aztán csodálkoznak, hogy a sok idegeskedés hatására nem jön meg a tejük.
Ha valakit konkrétan érdekel még valami, szívesen válaszolok, bár tapasztalataim egy évvel ezelõttrõl származnak, úgyhogy lehet, hogy részben már elavultak.

Üdv,
Norma
Névtelen
 


Szia Norma!

Nekem is úgyanez volt a véleményem a csecsemõsõkrõl. Amiket mondtak azokat én is tudtam. Érdemben nem nagyon tudtak segíteni.

Üdv, Kriszta
Kriszta
 


Szia Norma,

nekem is Szabó László a választott orvosom, ezért kíváncsi lennék néhány vele és a kórházzal kapcsolatos tapasztalatodra, légyszi írd meg az e-mail címedet.

Tündi
Névtelen
 


Szia Tündi!
E-mail címem: veronika.both@exxonmobil.com
Te azonos vagy a fenti Uhlar Tundivel?
Üdv,
Norma
Névtelen
 


Elsõ babánk 2002 márciusában született Kistarcsán, és fantasztikus élmény volt. Az oszt.vez. fõorvosnál és választott szülésznõnél sikerült a nagy esemény, alternatívan, szülõszéken, férjemmel a hátam mögött. HAGYTAK MEGSZÜLNI a gyereket, úgy, ahogy én szerettem volna - ettõl persze több, mint 8 órát vajúdtam, de így volt jó, örök élmény. Tudtam, hogy biztonságban vagyok, és ez sokat segített.
Az is jó volt, hogy a vajúdás alatt semmi nem volt kötelezõ: alternatívákat kínáltak, pl. zuhanyozás, hát masszírozása, ülés, állás, fekvés, stb, és én dönthettem el, hogy mit szeretnék. Egy csomó mindenre így azt tudtam mondani, hogy kösz, de most nem, ez jó, ez nem jó. Bármit be lehetett (volna) vinni a vajúdáshoz (zene, gyertya, füstölõ, telefon, stb.), bár én abban a 8 órában csak csöndre vágytam...Kép A babát odarakták a hasamra, ott vágta el a köldökzsinórt a még minidig hátam mögött lévõ férjem.
Úgy halottam, hogy nagyon nagy mértékben az orvostól függ ebben a kórházban, hogy mit "enged meg" vajúdás, szülés alatt (alternatív vagy fekvés, gátmetszés vagy gátvédelem, felszívódó vagy kiveendõ varratok, stb)- mindenképpen kérdezz rá!!! Halottam olyat egy orvostól, hogy õ bizony csak ágyon szület - na ja, a szülõszéken való szülésnél az orvosnak és a szülésznõnek elõttem kellett egy fél órát térdelnie...

A választott szülésznõ jött fel még az osztályra is, a szoptatásban is segített, tündérke volt. A csecsemõs nõvéreknél elég határozottak kell lenni, ha valamit meg akarsz tudni, utánuk kell menni és addig kérdezni, míg nem válaszolnak. A szülészeti oszt. nõvérek viszont nagyon segítõkészek voltak.
A kaja valóban szar, de a 4 napot túl lehet élni.
A kórházi védõnõ csak egy tanácsot adott, ami a valaha kapott legjobb volt: 10 megkérdezett ember 10 félét fog tanácsolni, ezért mindig azt csináljam, amirõl úgy érzem, hogy szerintem jó. Ezzel õ be is fejezte mûködését.

A következõ baby-t is csak itt, csak velük szeretném, szeretnénk, és ez azért mond valamit, nem?

Enikõ
Névtelen
 


Sziasztok!

Én Szentágotai illetve Fábián doktorról szeretnék információkat kapni. Kérem aki tud róluk valamit, akár jót akár rosszat, ide vagy magánba (az auto-motor@freemail.hu címre) írja meg. Most vagyunk a babaprojekt elején és õket ajánlották, ezért szeretnék minél több infót begyûjteni róluk. Illetve a kórházról is írhattok, minden érdekel.

Üdv
Csilla
csincsilla
 


Szia Enikõ!

Én mindkét gyermekemet a kistarcsai kórházban szültem, de választott szülésznõm nem volt egyik alkalommal sem. Az elsõnél talán még nem is létezett ez, vagy legalábbis nem volt köztudott. Érdekelne, hogy szerinted érdemes-e szülésznõt fogadni, milyen elõnyökkel járt ez számodra a szülésnél, illetve hogyan mûködik ez az intézmény a gyakorlatban. A doki ajánlotta, hogy kit válassz, vagy egy másik szülõ nõ, elõre megbeszélted vele, mennyit fizettél érte, bármikor bejött volna a szülésedhez, az ügyeletes szülésznõ nem is foglalkozott veled, a választott végig veled volt, vagy csak a finisben, mint általában a dokik? Ilyen gyakorlati dolgok érdekelnének. Elõre is köszi a választ.

Üdv,
Vercsi
 
 


Szia Vercsi,

Megpróbáltam minden kérdésedre válaszolni, de aztán átraktam a "Bábaválasztás" topicba, mert egy kicsit jobban odaillõnek találtam - ott megtalálod. Ha még más kérdésed lenne, kérdezz bátran.
Szia
Enikõ
 
 


Szia Enikõ,

köszi a választ, nagyon kimerítõ és érdekes volt. Érdekelne az általad választott szülésznõ neve, ha nem titok.

Köszi,
Vercsi
 
 


Szia Vercsi,
Ha már az orvos nem mondta meg akkor nem tenném közkincsé, de mivel kincset érõ a hölgy, így magánban szívesen megírom, jó? (Ha az az email cimed ami a neved mögött van (?))Egyébként megint oda készülsz, netalán szülni Kép)
Üdv
Enikõ
 
 


Szia Enikõ,
bocs, hogy csak most válaszolok, de nem nagyon voltam netközelben mostanában.
Igen ez az email címem, úgyhogy kérlek küldd el a szülésznõ nevét!
Készülök szülni, reményem szerint jövõ tavasszal. Egyelõre még nem vagyok terhes, de lassan teszünk majd róla!Kép
Az, hogy megint Kistarcsán fogok-e szülni, még kérdéses. Ezúttal szeretnék szülés után mielõbb, lehetõleg rögtön távozni. Természetesen csak akkor, ha minden rendben lesz a babával és velem. Tartok tõle, hogy ezt ebben a kórházban nehéz lesz kivitelezni, de azért meg fogom próbálni, vagyis megkérdezem majd a dokit, hogy mik a lehetõségek. Tudom, hogy elméletileg saját felelõségemre jogom van távozni, de azért gondolom, hogy a gyakorlatban sok múlik a doki és a kórházi gyerekorvos hozzáállásán. Na mindegy, majd meglátjuk!
Ha végül maradok, akkor biztosan jól jön majd egy bevált szülésznõ neve, úgyhogy válaszodat elõre is köszönöm.

Üdv,
Vercsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is a Flór Ferencbe fogok szülni augusztus elején.
Enikõ, ha megkérhetlek, nekem is megírnád magánba, ki volt a szülésznõd. Egyet már ajánlottak ott, de ha lehet inkább választanék több közül. Elõre is köszi. Cím: antiochio@freemail.hu

Üdvözlet:

Ági
Névtelen
 


sziasztok,
en februarban szultem kistarcsan, nem valasztottam szulesznot, de nem is nagyon hianyzott, pont valtas is volt, es vegul a nappalosnal szultem, bakosne zitanal, aki nekem nagyon szimpatikus volt, es segitokesz, bar lehet h nem eleg alternativ, a vegen eleg szigoruan megmondta, h innentol az lesz, amit o mond, mert ha nem, az senkinek se jo, de valojaban a tolofajasok kozeledtevel es alatt jobb volt, h vki megmondta nekem, mit csinaljak,

ami remes: kaja meg a mellekhelyisegek, de a felszereltseg eleg jo, en az egyagyasban szultem, ahol apas szulesre raknak be, es altalaban van benne hely,
azert ha nincs valasztott orvosod, akkor nincs jo dolgod,
de: nagyon jol mukodik a rooming-in (csak az van, de barmikor beviheted a babat az osztalyra), illetve ha barmi gond van a kicsivel (kiveve ha tartosan lelegeztetni kell), van sajat patologias ujszulott osztalyuk, es addig fekhetsz bent a korhazba, amig a kicsit hazaengedik (ez sajnos sok helyen nincs igy, es az embernek eszebe sem jut, h ez fontos lehet, persze ne legyen ra szukseg), es ott nagyon jok a noverek es az orvosok is, es abszolut segitettek abban, h az inkubatoros babat is legkesobb 3 napos, vagy amint lehet, cicire tedd, illetve szoptatni probald,

a csecsemosnoverek tenyleg nem tul jok, bar keveset lattam beloluk, foleg a szobaban a masok babajahoz jonni, de az nem volt egy nagy csoda.

csilla: irtam a megadott mailre fabian dr-rol maganban
Névtelen
 


Sziasztok!

29 évesen állunk gyerekvállalás elõtt, ettõl a hónapban "élesben" megy a próbálkozás, remélem, minél elõbb szükség lesz orvosra Kép

Dr. Surányinál voltam az elmúlt két évben rákszûrésen, akkor még más nem volt aktuális. Teljesen véletlenül, egy barátnõ tanácsára mentem hozzá, de maximálisan elégedett vagyok vele, kedves, odafigyel, lehet kérdezni, és csak jókat hallottam róla. Azonban azon hezitálok hónapok óta, hogy váltanom kellene /nehéz szívvel/, mert nagyon messze van a rendelõje /én Budán dolgozom, Pesttõl kb. egy órányira lakom, és nincs autó/. Illetve a rendelõjébe még csak-csak el tudok menni, de nem tudom, hogy kell-e a terhesség alatt olyan vizsgálatra mennem, amit csak a kistarcsai kórházban tudnak elvégezni. Ha kell, milyen gyakran, és milyen messze van HÉV-vel? Nagyon nem szeretnék máshova menni, mert rengeteget tájékozódtam, és igazán ilyen jó dokit nem nagyon ajánlottak, és nekem az orvos személye a fontos, hogy valakire teljesen rá tudjam bízni magam.

Úgyhogy kérek pozitív infókat, hogy ne kelljen váltanom Kép

Elõre is köszönöm a válaszokat, üdv:
Anita
Névtelen
 


Szia Anita!

Én ugyan nem a Surányihoz járok-jártam, és nem is nála szültem, de ha jól tudom, akkor valahol Mátyásföldön van a rendelõje, ami kb 8-10 perc HÉV-vel az Örs vezér terétõl. A kórház sincs sokkal messzebb, az kb. 20 perc HÉV-vel + 4-5 perc gyalog. Úgyhogy ez szerintem nem akkora különbség, hogy emiatt válts, ha amúgy teljesen egy húron pendültök a dokival. (Egyébként megjegyzem, hogy a Surányiról én is csak jót hallottam eddig.)
Ha terhes leszel, és nem lesz semmi extra gondod, tehát minden rendben megy, akkor is havonta egyszer kell menned a dokihoz vizsgálatra. Ezeket a vizsgálatokat a magánrendelõjében is el tudja végezni. Ezenkívül lesz 2-3 ultrahang, amit szintén csinálhat a magánrendelõjében, ha van ultrahangja. Ha nincs, akkor valószínûleg be fog rendelni a kórházba valamelyik este, amikor õ van ügyeletben, és megcsinálja ott. Nem ismerem a családi viszonyaidat, de ez még jó is lehet, hiszen esti idõpontban talán el tud vinni a férjed kocsival, vagy elkísér, ha nincs kocsitok.
Az utolsó 4-6 héten már hetente kell majd járnod a kórházba szívhang vizsgálatra, sõt a végén lehet, hogy sûrûbben is, illetve túlhordás esetén naponta, de akkor lehet, hogy inkább befektetnek, ha messze laksz. Ezeket a szívhangokat is tudják este csinálni.
Remélem, hogy a leírtak segítenek a döntésben.

Mielõbbi babázást kívánok Nektek!

Üdv,
Vercsi
 
 


Sziasztok!

Csak Vercsihez fûznék annyit, hogy Surányinak van ultrahangja és csak egyszer a genetikai uh.ra kell a kórházba menni 19.héten.Az NST-t is a rendelõbe csinálja, oda 7-10 naponta kell menni a 36.héttõl!
Én is mielõbbi babázást kívánok!

Tünde
Névtelen
 


Sziasztok!

Egy régebbi beírásban olvastam, hogy Kistarcsán nincs epiduál. Akik mostanában szültek ott azoktól kérdezem, hogy ez még mindig így van? Van egyágyas szoba?
Köszi
simine
Névtelen
 


Szia Simine!

Én másfél éve szültem a kisebbiket, úgyhogy az infó nem a legfrissebb, de akkor még nem volt sem epidurál, sem egyágyas szoba. Van, illetve volt viszont 2 db kétágyas, ahová csak akkor tesznek be, ha a négyágyasok már megteltek. (Nem tudom, hogy kérni lehet-e.) Én ilyen kétágyasba kerültem akkor, de csak az elsõ napon volt szobatársam, azután egyedül voltam a kétágyasban. Talán a dokidat kellene megkérdezned, hogy el tudja-e intézni, hogy oda kerülj.
Tudom, hogy frissebb infót várnál, csak azért írom le mégis, hogy én mit tudok, mert amúgy elég kevesen írogatunk ebbe a topicba.

Szia,
Vercsi
 
 


Szia Vercsi!

Köszi az infót. Még nincs dokim, a kórház felõl pedig a közelsége miatt érdeklõdöm. Azért még várok frissebb infókat.
Sziasztok
simine
Névtelen
 


Simine!

Én most voltam a nõgyógyászomnál és pont kérdeztem, hogy van-e már EDA? Azt monta, hogy most fog szülni egy kismama és nála már csinálják. Azért még nem be vett gyakorlat.
Tavaly még nem volt egyágyas szoba.

Üdv, Kriszta
Kriszta
 


Mi is most vagyunk a baba gyártás kezdetén. Nekem dr Erdélyi Zsoltot ajánlották. Aki tud róla valami infót, az légyszi írjon. Köszönöm. lujza999@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Szült valaki mostanában a Surányinál? Mi az elsõ babát várjuk és kiváncsi lennék melyik szülésznõt ajánljátok? Mennyire barátságos a vajudó és a szülõszoba? Végig lehet járkálni? Szülés után kórházi ruhában leszünk a baba és én vagy vinni kell saját ruhát? Mi mindent érdemes bevinni a vajudóba?
Minden tanácsot elõre köszönök!
Brigi
Névtelen
 


Szia Brigi!

Én már kétszer szültem a Surányinál, meg voltam vele elégedve, igaz elég rövid szüléseim voltak minden komplikáció nélkül. Így a vajudószobát nem is láttam, a szülés apás volt egy személyes szobában,ez inkább kórházinak mondható mint otthonosnak. Szülésznõm a Tasnádiné Erzsike volt /középkorú/, aranyos volt, de neki se volt ideje nagyon kibontakozni, viszont szülés után is gondoskodott rólunk.Vannak jó szülésznõk érdemes érdeklõdni.Az anyuka saját hálóingben, a baba kórházi ruciban van.

Tünde
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Tünde köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! Tegnap eszembe jutott még egy csomó kérdés, had tegyem fel utólag õket:
- van a kórházban szülõszék?
- szülés után a hasadra teszik a kisbabát?
- lehetünk együtt hármasban a szülés után?
- továbbra is várom a szülésznõk névsorát vagyis érdekelne, hogy kit ajánlotok aki kedves, aranyos?!
Köszi!
Brigi
Névtelen
 


Szia Brigi!

Állítólag van szülõszék, de ez nem tuti majd megkérdezem.Ha nincs semmi gond rögtön oda adják a babát, sõt marad is.A szülés utáni megfigyelésen ami 2 óra ott lehet a párod és a baba is.
Névtelen
 


Brigi!

3 szülõszék van, de fõleg csak vajúdni használják, nem elterjedt hogy szülni engedjenek rajta,kérdezz rá a Surányinál.
Tünde
Névtelen
 


anita, meg vervetelre kell a korhazba menni a terhesseg alatt, de azt csinaltathatod a lakohelyed szerinti rendeloben is

brigi, en februarban szultem, es tasnadine erzsikevel es bakosne zitaval talalkoztam a szulesem alatt, mindketten kedvesek voltak, bakosne volt ott mar a szulesem alatt, jo szivvel tudom ajanlani

r.
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Brigi vagyok, sok jó tanácsot kaptam tõletek az utolsó egy hónapban, a bátorításról nem is beszélve! Most megragadom az alkalmat, hogy a szülést "túlélve" én is bátorítsak másokat. Mindannak ellenére, hogy a vajúdás 15 óráig tartott nagyon szép élmény volt a szülés. Apás szülés volt és a Surányinál szültem, a szülésznõm pedig Ignáth Jánosné Éva volt. Bizony mondom nektek, érdemes orvost is szülsznõt is fogadni mert akkor nem fordul elõ, hogy öten szültök egyszerre és az orvos is a szülésznõ is rohangál! Az Éva néni egy rendkívüli asszony, mindha az édesanyám fogta volna a kezem! Végig virrasztotta velünk az éjszakát, sõt a 15 óra alatt egy percre sem mozdult el mellõlünk. Végig bátorított! Paplanyt, párnát hozott nekünk, hogy le tudjunk pihenni! Amíg a szobatársnõim közül senki sem kapta el a babát szülés után velünk ott volt a kislányunk a pihenés alatt végig és ehettem-ihattam amire szintén panaszkodtak a lányok! A doki is a helyzet magaslatán volt, látni véltük rajta, hogy mennyire izgul. Minden tõle tellhetõt megtett, hogy jól érezzük magunkat és azthiszem neki köszönhetjük, hgoy nem császárral végzõdött ez a hosszú vajúdás. A csecsemõs nõvérek is nagyon segítõkészek! Lányok, csak ajánlani tudom a kistarcsai kórházat, ne féljetek, mindenki nagyon kedves és aranyos!
Üdv.
Brigi
Névtelen
 


Sziasuûztok Lányok

Én márciusban fogok szülni Surányi Dokinál, és megnyugtató volt az a pár utolsó hozzászólás, amit elolvastam most. Örülök, hogy minden simán ment nálad Brigi, és most már én is nyugodtabb szívvel nézek a szülés elé.
Köszi:
Docika
 
 


Kedves Kistarcsais lányok,

Elég sok info összegyûlt itt a kórházról, már csak egy orvos iránt szeretnék érdeklõdni. Tudtok valamit Szentágotai doktorról mondani? Elég keveset olvastam róla, de sok ismerõsöm ajánlotta. Szerintetek???

köszönöm szépen:
Mozsa
Mozsa
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: