Új privát üzeneted érkezett!

2001. augusztus 23-án született meg harmadik gyerekünk, Máté az Uzsokiban.A kórházi tapasztalatokról, és a kicsivel kapcsolatos témákról beszélgethetnénk az itt szült anyukákkal.
Talán a személyes kapcsolatok is folytatódhatnának ilyen módon.
Írjatok!!
Ksaci
ksaci
 


Saját tapasztalataim egyértelműen jók voltak a kórházról, a szülőszobáról és az orvosokról, a nővérekről. Évekkel ezelőtti (8 ill.6 éve)emlékeimhez képest a mostani helyzet sokkal jobb.Az orvosok kedvesek, udvariasak, egymás betegeit nem vizsgálgatják. A szülésznők is segítőkészek, mindent megtesznek az anyukákért.
A csecsemősökkel is elégedett voltam, bár egy-két nővér viselkedése elbátortalaníthatta a tanácstalanabb mamákat abban, hogy segítséget kérjen a fejéshez például.Nálam ez már nem okozott gondot szerencsére, és a kezdőknek tudott segíteni a többi anyuka.
A szülőszoba szuper lett, egészen más érzés volt itt vajúdni és szülni, mint a régi, lerobbant sok ágyasban!!
A vizes helyiségek sajnos kiábrándítóak,de ez egyértelműen pénz kérdése.
Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre!
Saci
ksaci
 


Szia Saci!

Rég nem találkoztunk. Gratulálok a harmadik gyermekhez!!!

Nagyon örülök, hogy elindítottad ezt a topic-ot, mivel itt a babaneten elvétve sem találkozok olyan anyukával, aki az Uzsokiban szült vagy várhatóan ott fog szülni, pedig nagyon érdekelének a tapasztalataik. Én most még csak a vizsgálatokból tudom leszűrni a véleményemet, de velem is nagyon kedvesek voltak a nővérek.

Kicsit bővebben írnál a szülőszobáról és arról, hogy milyen lehetőségek vannak szülés után. Együtt lehet maradni a babával vagy elviszik, esetleg csak éjszakára viszik el? Hágy fősek a szobák és milyen állapotúak? Sajnos a vizes helységekből a WC-hez már nekem is volt szerencsém. Hát nem felemelő látvány. Mondjuk tisztának tiszta volt.

Még egy kérdés. Voltás szüléselőkészítő tanfolyamon? Milyen volt? Érdemes elmenni? Mivel én a dokim magán rendelésére járok, gyakorlatilag csak a labor vizsgálatoknál és az UH-nál találkozom a kórházzal, így még nem volt túl sok lehetőségem felderíteni mit is kínálnak ilyen téren.

Szia
Rita
D.Rita
 

 
 

Szia Saci! Csak most találtalak meg! Judit vagyok a Balázs anyukája, tudod a szobatársad voltam az Uzsokiban aug. 25.-tõl aug. 27.-ig. Hogy vagytok? Hogy sikerült az iskolakezdés? Balázs is lassan 1 hónapos lesz, kicsit hasfájós, talán mert sokat eszik. Anita nagyon aranyos, figyelmes vele remélem ilyen is marad. Írj ha van kedved itt vagy az e-mail címünkre: anjusa@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok!

Az első terhességemet tervezzük, bár nem megy olyan gyorsan, mint gondoltuk. Sajnos orvost kellett váltanom, és valaki Dr. Hajdú Gábort ajánlotta. Tudtok róla valamit? Előre is köszi!

Viki
Névtelen
 


Viki

En nala szultem a kisfiamat 8 eve.Nagyon aranyos ,kedves csak nekem egy picit regimodi.
Nem hasznalja ki kellokepp az UH elonyeit.Magyarul nem csinaltat es ezert kicsit lassabb az elorejutas a celhoz.Honapokig jartam hozza,nem volt ovulaciom es 1 UH-t sem kert.Masik orvohoz kellett mennem csinaltatni ott 2 perc alatt kiderult,hogy tele vannak a petefesszkeim cisztaval.Nem tudom nala ez mennyi ideig tartott volna,8 honap utan otthagytam es mashoz jarok.
Viszont a szules alatt nagyon aranyos volt es segitett.

Krisztinka
Névtelen
 


Sziasztok,

Mi még csak most tervezzük a babát, és mivel az Uzsoki kórháznál lakunk minden érdekelne a kórházról. Egy Zsolnai nevű orvost ajánlottak. Tudtok róla valamit?
Köszi a válaszokat előre is
T.
Névtelen
 


Sziasztok,
én tavaly szültem az Uzsokiban Dr. Lukács Györgynél és vele is és a kórházzal is nagyon meg voltam elégedve. A szülőszoba klassz, fel van újítva, az orvosok és a nővérek egyaránt rendesek és segítőkészek. Sokat bénáztam a szoptatással és az egy hét bentlét alatt szinte mindegyik szoptatáshoz jött valamelyik nővér segíteni. Hát nem rendesek? Nincs az a rohanás, mint egy nagyforgalmú kórházban. Ettől valahogy otthonosabb. Csakhát a mellékhelységek...azokkal kéne valamit csinálni.
Üdv:
Bea
Névtelen
 


Kedves Viki,
Dr. Hajdu Gábor megállapította annak idején, hogy tuti nem vagyok terhes, kizárt dolog. Majd 2 nap mulva Dr. Lukács ott látta az én 8 hetes dobogó szívü kisbabámat!!!! Nekem ennyi elég is volt belöle.
Üdv:
Bea
Névtelen
 


Na még egyszer, aztán eldugulok. De sajnos mindig kesön jut minden az eszembe.
Kedves ksaci,
gratulálok a kisfiadhoz, pár honappal ezelött én írtam neked egy hosszú e-mailt az Uzsoki szülészetéröl.
Üdv:
Bea
Névtelen
 


Sziasztok,

véletlenül láttam meg Hajdú Gábor nevét, csak azért néztem be ide. Ö volt az elözö nögyógyászom, szerintem egy állat.
Azon túl, hogy mindig csak a mellemet akarta megvizsgálni és úgy orditott a rendelöben, hogy minden szavát lehetett hallani a folyosón (ami nem mindig kellemes és nem tartozik másra amiröl benn szó van) felirt nekem valami elefánt-adag hormont, és szerintem azért kellett majdnem 2 évet várnunk a babára. Ott is hagytam gyorsan.

Kedves T., szerintem menj a SOTE I.-re, ott a WC-k is klasszak.
Pocok
 


Sziasztok lányok!

én 1998 júliusában szültem az Uzsokiban. Akkorra már kész volt a vadiúj szülõszoba, a felújítás.
Az orvosommal, dr Kalocsai Gézával minden tekintetben elégedett vagyok és teljes mértékben megbízom benne! Végigcsináltunk már együtt rengeteg dolgot, (pl. volt egy cisztám is még a szülés elõtt) és mindig lehetett rá számítani, és a szaktudása mellett (õ az osztályvezetõ helyettes fõorvos ) nagyon kedves ember. Szerintem ez is nagyon fontos egy nõnek, pláne ha épp szülni szeretne az általa kiválasztott orvosnál, hogy az HOGYAN bánik vele, mint emberrel.
Én az összes orvost ismerem az Uzsokiból, mibvel jópár hetet töltötem odabent. Hajdú doktornak van ráadásul egy fajta stílusa, amit vagy elviselsz vagy nem.. Kép
Szóval õszíntén tudom mindenkinek ajánlani a Kalocsai Gézát!

Képzeljétek, 4 kg 25 dkg-os kisfiam sima szüléssel, gátmetszés és mindenféle komplikáció nélkül jött világra!
Puszi,
Dóri
Dori
 


Kedves Dóri,
félre ne érts, nem rádlicitálni akarok, csak csupán érdekességként mondom, hogy az én 4700 gr-os kisfiam is simán született, bár gátmetszés az volt. Tudnak valamit ezek az uzsokis orvosok, nem?
Üdv:
Bea
ui:Ennyire kevesen szülnek az Uzsokiban, hogy ennyire ritka itt a forgalom?
Névtelen
 


Szia Bea!

Hatalmas bébid volt! Minden elismerésem.
Igen, az uzsokisok tudhatnak valamit.. Kép Tényleg csupa jót hallani róluk.
Hallottam olyat, hogy a Materna "elõsegíti" a 4 kg feletti babákat. Te szedtél valami ilyet?

Puszi,
Dóri
Dori
 


Szia Dóri,
elevitet szedtem, de azt végig, mert nem voltak túl fényesek a vérkép eredményeim. Ráadásul én mindig fogyózok és olyan össze-vissza eszem, hogy nem voltam biztos benne, hogy megeszek mindent, ami szükséges.
Azt mondta az orvosom, hogy a vitamin-nagy baba összefüggés csak tévhit. A barátnõm orvosa viszont kifejezetten megtiltotta neki, hogy bevegyen akár egy szemet is, ha nem akar akkora gyereket, mint õ maga. Micsoda ellentétes vélemények még az orvosok között is.
Két lány unokatestvérem (anyai ágon) született 5 kg-al ezelõtt 30 évvel. Lehet, hogy a nagy baba családi örökség ? Vagy annak a 23 kg-nak az eredménye, amit terhesség alatt híztam.:-)
Te szedtél valamit?
Üdv:
Bea
Névtelen
 


Szia Bea,
lehetséges, hogy örökletes dolog, bár nálunk nem tudok ekkora babákról. Ráadásul én magam is vékony vagyok, és annyi kilót felszedtem a terhességem alatt, hogy a végén már nem fért rá a táblázatra! :-)
Én Maternát szedtem végig, napi egyet, és rengeteget ettem. Azt hiszem 46 kg-ról indultam és a végeredmény 69 kg lett! Képzelheted, mindezt a legnagyobb kánikulában júliusban.. Kép
Puszi,
Dóri
Dori
 


Szia Dóri,
én is nyáron szültem, augusztus 16-án. Aznap 38°C volt, meg utána is egy hétig legalább. Alig húztam magam már a vége felé, akkora volt a pocakom. A nõgyógyásznál megkérdezték a többiek a dokimtól, hogy hány gyerek van ebben a kismamában. Mikor mondta, hogy csak egy, gondolhatod milyen szemekkel néztek. Rólam kivétel nélkül mindenki azt hitte, hogy ikreket várok. Mondjuk ekkora gyerekkel... Neked is ilyen irdatlan méreteket öltött a pocid? Remélem, hogy a következõ terhességemnél normál méretû lesz, mert ahogy elnézegettem a szomszéd lányt- aki nemrég szülte meg 3300 gr-os Ábelét- akkora volt a hasa szülés elõtt közvetlenül, mint nekem a 8. hónapban. Mennyivel egyszerübb lehetett neki lábkörmöt vágni, meg törölközni. De azt hallottam, hogy a második baba nagyobb szokott lenni, mint az elsõ. Mondjuk ez nem tudományos, csak szájhagyomány.
Puszi:
Bea
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Én mindkét babát itt szültem, Dr. Krasznai Sándornál. Az elsõ 1998.11.11-én, 4800 gr, 63 cm, a második 2001.01.03. 4500 gr, 57 cm. Mindkettõ szuper volt, és a második esetben már a kórházzal is teljesen meg voltam elégedve.

Gabi
Gabi
 


Sziasztok!

Én még sajnos nem szültem, de most már nagyon készülök... :o)))
Azért írok mégis ebbe a topicba, mert nekem is vannak tapasztalataim az Uzsoki kórházzal kapcsolatban, méghozzá nagyon jók.
Gyarmati az orvosom, aki eddig kétszer mütött, és kizárólag csupa nagyszerüt tudnék mesélni róla. És úgy általában mind az orvosok, mind a növérek nagyon kedvesek, emberségesek az Uzsokiban. Szerintem ez sokkal fontosabb, mint egy csillogó mellékhelyiség...

Jó babázást mindenkinek!
Remélem hamarosan én is csatlakozom! :o))

Csáó
Csilla
Névtelen
 


Szia Gabi,
császárral szülted a szép nagy babáidat, vagy hagyományos módon? És lehet tudni, hogy mitõl nöttek meg ekkorára?
Az én kisfiam is 4700 gr-al született és nagyon érdekelne, hogy második babára mik a kilátásaim. Mármint mit mutat a tapasztalat ott, ahol az elsõ is nagyra sikeredett.
Üdv:
Bea
Bea
 


Szeptemberben szültem az Uzsokiban. Én is mindenrõl (kivéve a mellékhelyiségeket) csak jót tudok mondani. Mindenki nagyon kedves és figyelmes volt, pedig ügyeletes orvosnál szültem. A szülõszoba tényleg klassz.
Nekm most sajnos nincs orvosom, valaki nekem is a Hajdu doktort ajánlotta, de a fentiek után elment tõle a kedvem. Tud valaki ajánlani nõgyogyászt, aki a Bosnyák tér közelében rendel (vagy legalább Zuglóban). Elõre is köszönöm: Katka
 
 


Sziasztok,

Szeretnék minél többet tudni az Uzsokji utcai kórházról, mert a környékén lakunk, így valószínûleg azt választom.
A fenti vélemények elég jónak bizonyulnak.
Lenne néhány kérdésem még: Velünk maradhat-e a baba egész nap - éjszaka?
Látogatási idõ, szülõszoba..... stb.
Minden nagyon érdekel. Köszi a tapasztalatokat elõre is
TT
Névtelen
 


Kedves Katka,
az én orvosom dr. Lukács György, szívbõl tudom ajánlani. Zuglóban rendel a Dés utcában. Ha érdekel, írj és megadom a számát.
Üdv:
Bea
Bea
 


Kedves Névtelen! Az Uzsokit csak ajánlani tudom. A baba csak nappalra maradhat nálad. Azaz este 10 óráig és reggel fél 7-kor van az elsõ szoptatás. Látogatni bármikor szabad csak a szobába nem lehet bemenni (ez mindenhol így van). A szülõszoba nagyon klassz, és (legalábbis akikkel én találkoztam) szülésznõk nõvérek is nagyon rendesek.
 
 


Szia Bea!

Engem érdekelne ez a doki, de légyszi írjál róla többet is. Köszönettel
Másikviki
másikviki (m&aacut
 


szia Másikviki,
szóval dr. Lukács mint írtam Zuglóban rendel a Dés (vagy Deés???)utcában, ott van a magánrendelõje. Itt található minden kedden délután 5 -tõl. Rendel még a hermina úti rendelõben is, azt hiszem minden nap -ott nem magánilag.
Valamint az Uzsokiban kedden délelõttönként UH-zik is.
A kora 50 év körül van, elég rugalmas, nagyon rendes. Nem a pénzéhesek közül való, pedig fõorvos. A rendelõjébe idõpontra kell menni, várni max. 10 percet kell. Ott is van Uh-ja, ami szerintem elõny.
Röviden ennyit, ha bármi más érdekel, írj és szívesen elküldöm magánba.

Üdv:
Bea
Bea
 


Bea!

Ha még van a dokidról bármi hasznos infód, akkor szívesen venném:vvadasz@freemail.hu

Köszi elõre is

Másikviki
másikviki (m&aacut
 


Sziasztok lányok!

Bea!

Most jut eszembe, hogy a Lukács dr-hoz nekem is volt több közöm, mint a szokásos ultrahangozások. Még a terhességem elõtt kellett megoperálni, és az orvosomnak (Kalocsai dr) valami sérülés történt a kezével éppen, és nem tudta vállalni az operációt, és sajnos nem tudtunk várni, mert konkrét idõpontban kellett megcsinálni. Ez nagy mûtét volt, és teljesen kétségbeestem mi lesz velem az orvosom nélkül, akiben megbízok! És ekkor felajánlotta az orvosom a barátját (Lukács dr-t), hogy nyugodtan megbízhatok benne, és ráadásul még ismerem is valamennyire, mivel jónéhányszor voltam nála UH-on. Szóval õ operált, és tényleg a mûtét után is rendes volt. Habár a mûtéttel kapcsolatban hatalmas bakot lõtt az egész orvosi gárda..

Puszi,
Dóri
Dori
 


Sziasztok, én még új vagyok itt. Csak engem is érdekelne az Uzsoki, mert a Sztakó Péternél fogok szülni, márc.8-ra vagyok kiírva. Engem az érdekelne, hogy a 31-32. héten be kell e már fordulnia a babának, mert a múlt heti UH-n még sajnos farfekvéses volt. Izguljak emiatt?
Judorka
 


Judorka

ne izgulj!Nekem elozo nap fodult meg!!!

Krisztinka
kriszti
 


Krisztinka,

köszönöm a bíztatást. Sokan mondják, hogy ne izguljak és hogy beszélgessek Dorka-babámmal, hogy forduljon be. Neked egyébként felvetõdött a császár lehetõsége, amíg nem fordult be? Engem most a 4D-s ultrahangon ezzel ijesztgetett a doki.Egyébként ismered az Uzsokit? Vagy netalántán a Sztakót is?

Judorka
Judorka
 


Kedves Judorka!
Én még csak 11 hetes terhes vagyok, de már jó néhány orvost végigjártam, és pont azokat fogtam ki, akik augusztusban szabadságon lesznek. A Sztakó doktort épp tegnap ajánlották nekem, de az Uzsoki kórházról sem tudok sokat. Szeretném, ha írnátok a dokiról és a kórházi körülményekrõl is.
Elõre is köszi: Judit
Judit
 


Szia Judit,

Én már kb.6 éve járok a Sztakóhoz és nagyon meg vagyok vele elégedve. 2001. januárjában volt egy vetélésem és végtelenül rendes volt, szakmailag is nagyon jó, rosszat egyszerûen nem tudok róla mondani. Jó humorú és a terhesgondozóban is nagyon jó róla a vélemény, szóval nagyon odafigyel a kismamákra. Én imádom a humorát is. A felesége az asszisztense, aki mellékesen a fõszülésznõ az Uzsokiban. Õ is nagyon kedves. Szeptemberben, vagy októberben szoktak szabadságra menni mindig. Az Uzsokiról én is éppen tapasztalatokat gyûjtök, mivel márc.8-ra vagyok kiírva. Igaz, hogy voltam már a szülõ, és vajúdó szobákban, amik nagyon tiszták és szépek, barátságosak. Az egyik barátnõm múlt pénteken szült, ma engedik haza, majd tõle én is többet megtudok.
De ha tényleg érdekel, szerintem kéredzkedj be a szülõszobába, körbevisznek és megmutatják a nõvérkék.
Ha van kérdésed a Sztakóról, csak írj.

szia

Judorka
Judorka
 


Kedves Judorka!
Kösz az infót. Ezek után valószínû, hogy õt is felkeresem.
Ha a tarifájáról is tudnál egy kis infót adni, megköszönném (vizitdíj, szülés).
Eddig elég elrugaszkodott árakról hallottam más orvosok tekintetében.
Szia, Judit
Judit
 


Kedves Judit,

van egy magánrendelõje a XIII.ker.-ben a Kárpát u.-ban (Helia szálló melletti 10emeletes ház 1. emeletén egy lakásban). Ide külön idõpontra hívja a kismamákat szombat délelõtt, havonta egyszer. Egy alkalom, tehát egy vizsgálat 5000 Ft. Ultrahangra az Uzsokiba kell menni, ott nem kell fizetni, de azt is õ csinálja és idõre kell menni oda is és én még sosem vártam, mert nem volt senki.(pl. vasárnap, ha ügyeletes, akkor rendel be)
Sajnos a szülési tarifáját nem tudom, de a barátnõm valami 70.000 Ft-ot adott az õ dokijának itt az Uzsokiban. Én igazából annyit tudok, hogy a MÁV-ban szült egy kolleganõm tavaly és õ 120.000Ft-ot fizetett. Ha esetleg hallottál már valamit összegekrõl, szívesen venném az infókat, mert én sem tudok nagyon semmit. Gondolom, a kórházban egymás között a kismamák megbeszélik az ilyesmit.
Remélem tudtam segíteni valamit.

Szia

Judorka
Judorka
 


Kedves Judorka,
Miután nekem ezt a dokit a fogorvosom ajánlotta, õ rá is kérdezett a Sztakónál a tarifájára. A doki elmondása szerint a magánrendelõjében a vizitekért kér fix összeget, de a szülésért nem, tehát amennyit gondolsz. Az az igazság, hogy ez nekem szimpatikusabb, így a jövõ hét szerdára bejelentkeztem a magánrendelésére.
Sokáig a MÁV kórházra gondoltam, fõleg a felszereltsége miatt, és a védõnõm ajánlott is egy jó orvost, akivel még nem találkoztam, de elõzetesen már elég sok infót begyûjtöttem róla. Õ állítólag már az elején meghatározza mennyit kér a szülésért, és ez így nekem nem szimpatikus. Én azon a véleményen vagyok, ha velem egy doki annyit foglalkozik és megér nekem pl. 50 ezer forintot, annyit adok, de ha nem vagyok vele megelégedve, akkor csak 30-at. Reálisnak egyébként a 20-30 ezer forintos árat tartom a szülésért.
A hugom tavaly októberben szült, igaz Debrecenben, õ 30-at adott. Úgy érzem, esetenként az orvosok az anyagiakban nagyon el tudnak rugaszkodni.
Szóval, elsõként megnézem magamnak a Sztakó dokit és ha szimpatikus, maradok nála. Végül is a szimpátia és a bizalom az elsõdleges. Az Uzsoki pedig közelebb is van hozzánk. (Én az Õrs mellett lakom).
Majd tájékoztatlak a fejleményekrõl. Ha gondolod, levelezhetünk az e-mail címemen is: kovaju@freemail.hu
Szia, Judit
Judit
 


Kedves Judit,

köszi az infókat a Sztakóról, remélem nem fogsz csalódni benne. A Máv-ba én még a Sztakó elõtt jártam, de ott nagyon magas tarifákról hallottam mostanság. Akihez pedig ráadásul én jártam, nagyon rendi volt, de iszonyúan pénzéhes. Még egy gyógyszer felírásáért is pénzt kért. Meghát az egy nagyüzem, nem érnek rá veled annyit foglalkozni, mint itt. A barátnõm, aki most szült, mesélte, hogy csak õ szült aznap délelõtt és mindenki körülötte forgolódott az Uzsokiban. És nyugalom van, nem dobnak ki egybõl a szülõ ágyról, mert már jön is a következõ. Szóval családiasabb egy kicsit. De nem akarlak rábeszélni, ez csak az én véleményem.

Szia, Judorka
Judorka
 


Kedves Judorka,
Nekem a MÁV-ban a Petõ Zsoltot ajánlották, Te kihez jártál?
Valóban sok igazság van abban, hogy miután a MÁV eléggé egy felkapott kórház, nem érnek rá veled igényeid szerint foglalkozni. Én egyszer voltam ott, még nem a Petõnél, hanem a Kelemennél, reggel 7-re berendelt és fél 10-re sikerült is bejutnom hozzá. Szimpi volt, fix tarifája sincs, de augusztusban, amikor szülök, szabin van. Ekkor ajánlotta a védõnõm a Petõt, de elég sok infót gyûjtõttem elõzetesen róla, és az elõre meghatározott fix tarifája nekem magas. Így most ott tartok, hogy felkeresem elõbb a Sztakót, jövõ hét szerdán, és ha szimpi, akkor nála maradok.
Majd beszámolok az elsõ benyomásaimról.
A barátnõd friss tapasztalatait(kórházról, nõvérkékrõl és orvosról) is szívesen veszem.
Egyébként Te merre laksz?
Én az Õrstõl kb. 10 percre gyalog.
Szia és jó hétvégét,
Judit
Judit
 


Kedves Bea, köszi a gratulációt és az elõzetes infokat a kórházról.Sajnos a három gyerek mellett eddig nem volt erõm a számítógéphez ülni, pedig azért indítottam a topicot, hogy végre az uzsokis anyukáknak is legyen találkozási lehetõségük, esetleg az együtt töltött napok után is tudjanak beszélgetni.Szerintem ez a kórház többet érdemelne, mert tényleg emberséges a légkör és már a szülõszobákra is csak dicsérõ szavakat lehet mondani.
szia: saci
ksaci
 


Kedves Judit,

A Mávban én a Rétfalvy-hoz jártam 1-2 évig. Nem tudom, ismerõs e, egyáltalán szülnek e nála. Remélem, tetszeni fog a Sztakó. A barátnõm a Szûcs akárkinél szült az Uzsokiban, õróla is jókat hallottam és állítólag nem pénzéhes, de nagyon emberséges, õ szokta a Sztakót helyettesíteni a kórházban. Sajnos még nem tudtam a barátnõmmel hosszasan beszélgetni, mert a picurka nagyon lefoglalja, de engem is sokminden érdekel, úgyhogy hamarosan kifaggatom alaposan. Én a Füredi útról költöztem ki most a XVII.ker.-be, mert építkeztünk és most lett készen a házikónk. Szóval lassan be kéne oda jelentkeznem, most keresek ott körzeti dokit, mert az Örs már egy kicsit messze lenne nekem. Viszont az Örsön nagyon rendesek a terhesgondozóban, én meg voltam velük elégedve.

Kedves Saci,
tudnál esetleg pár infót mondani arról, hogyha valaki mégis császározásra szorul, milyen módszerrel csinálják az Uzsokiban?

Sziasztok lányok, várom a tapasztalatokat.

puszi

Judorka (Judit+Dorka-baba)
Judorka
 


Kedves Judorka!
Bár éppen császáral szült egy anyuka mialatt vajúdtam,nem tudok errõl semmit. A babákat szoptatni kivitték, de eleinte nem lehettek állandóan együtt az anyával, a vágási seb érzékenysége ill. a katéter miatt - gondolom.
Hátha másoknak vannak ilyen irányú tapasztalatai!!
Mikorra várod a kicsit?
Sok sikert: Saci
ksaci
 


Kedves Saci,

Most taposom a 34.hetemet és azért félek, mert 2 hete az UH-n még nem fordult be, faros a kicsike. Állítólag ha nem fordul be, szinte törvényszerû a császár. Szóval most izgulok. Dehát valahogy csak ki fog jönni Dorkám, vagy így, vagy úgy.
Te kinél szültél? A Sztakóról esetleg nem hallottál valamit?

Köszi

Judorka
Judorka
 


Kedves Judorka!
Az én orvosom Mecsér Béla.Mindhárom gyerekemet nála szültem, pedig a harmadiknál már nem Budapesten laktunk, és nem bántam meg.Biztonságban éreztem magam, kedvesen válaszolt összes kérdésemre, baráti hangon beszélt velem a szülés után is.Nekem a szüléseknél a biztonság volt a fõ szempont, nem a beöntés, a bordásfal stb.A harmadiknál már elég nagy a tét, hiszen két nagyobb gyerek vár haza!
Az én babáim sem igyekeztek a befordulással, de még a szülés elõtt is elképzelhetõ, hogy meggondolja magát.Bizakodjunk, hogy nálad is így lesz.Sajnos nem ismerem a kérdéses dokit csak vizitekrõl.Itt az Uzsokiban mindegyik orvos foglalkozott a betegével, külön bejöttek a szobába érdeklõdni, hogy van.
Az én orvosom magánrendelése az Álmos vezér úton van szerdánként.
Szia:Saci
ksaci
 


Kedves Saci,

köszi az infókat. Közben a Friss kismamák topicban kaptam a beforduláshoz jó ötleteket. Pl. elemlámpázzam a hasam alját, mert a baba a fény felé fordul. Próba-cseresznye, hátha. Ma elkezdem a kísérleteket. Én viszont a Mecsért nem ismerem, de uzsokis dokiról rosszat még nem hallottam. Olyan, mint a mesében, nem?

puszi

Judorka
Judorka
 


Kedves Judorka! Én októberben szültem a dr. Szûcs Gézánál. Nem volt elérhetõ az orvosom és õ volt az ügyeletes. Nagyon rendes volt végig a szülés alatt is, utána a szobában is majdnem minden nap meglátogatott és meg is vizsgált. Egyáltalán semmi roszz érzésem nem volt vele szemben bár ott a szülõágyon találkoztunk elõször. Csak jót tudok mondani róla. Katka
 
 


Köszi Katka, én is hála az égnek, csak jókat hallok a Szûcsrõl, ugyanis õ az én dokimnak a váltótársa, tehát lehet, hogy lesz szerencsém hozzá.

Köszi még egyszer

Judorka
Judorka
 


Kedves Judorka!
Tegnap volt az elsõ találkozásom a Sztakó dokival és nagyon jó benyomást tett rám. Szerintem egy nyílt, egyenes ember, akinek stílusa és humora is van. Persze nem tolakodó és az ember önérzetébe mászó módon.
Szóval szimpi volt, és ami nekem különösen tetszett, amikor megvizsgált, közölte, hogy na van itt baba rendesen.
Amikor a MÁV-ban voltam a Kelemennél, és UH-n megvizsgált, az arcáról semmit nem tudtam leolvasni, amikor remegõ hangon megkérdeztem, ugye doktor úr minden rendben van, közölte, hogy a baba a korának megfelelõen fejlõdik. Szerintem az elsõ kismamák még szorongóbbak, és fontos, hogy a doki ezt is tudja kezelni, szerintem a Sztakó ilyen.
Ami a tarifáját illeti, úgy van ahogy leírtad, a terhesgondozásért - amit szombatonként csinál, idõre berendelve a kismamákat 5.000,-ft-ot kér, de a szülésnek nem határozza meg a tarifáját. Szerintem ez így korrekt.
Te ugye nála fogsz márciuban szülni? Majd várom az ezzel kapcsolatos élményeidet is.
Egyébként holnap megyek az Uzsokiba ultrahangra, nagyon várom, hogy láthassam a Pöttömkémet.
Szia, Judit
Judit
 


Kedves Judit,

nagyon örülök, hogy tetszik a doki bácsi, szerintem is egy tünemény és szakmailag is jó. Írjál majd, hogy milyen a picúrkád.


Judorka
Judorka
 


Kedves Judorka!
A picurka egészen pontosan 61,9 mm. Szegénykém ugrott egyet-kettõt az ultrahangra. Egész ember formája kezd már lenni, legalábbis a feje és kis teste már teljesen jól elkülöníthetõ. A doki 12-13 hetes terhességet állapított meg. Egyébként augusztus 10-re vagyok kiírva.
A legközelebbi tortúra az AFP-szûrés lesz febr 25-én, aztán az eredmény birtokában gondolom úgy másfél hónap múlva ismét egy ultrahang.
A doki terhesgondozására márc. 2-án megyek.
Ilyenkor mit szokott mondani a kismamáknak?
Szia és jó hétvégét
Judit
Judit
 


Kedves Judit,

képzeld, én pénteken voltam a betegpapíromért a Sztakónénál, mert ezen a héten dolgozom utoljára és a körzetim kérte. Szóval mondta, hogy szerdán voltál náluk és hogy minden OK. Õ a fõszülésznõ az Uzsokiban, aranyos nem? Gratulálok a picurkádhoz, lassan kezd egyre izgalmasabb lenni, nem? A Sztakó terhesgondozása annyi, hogy megvizsgál alulról és alaposan kikérdez, de te is kérdezhetsz, ha kíváncsi vagy valamire. Megmérik a súlyodat, vérnyomásodat és vinni kell az addig összegyûlt leleteidet, amiket beír a kismamakönyvedbe és összegzi neked az észrevételeit.
Egy kalappal az AFP-hez. Én Márc.8-ra vagyok kiírva, de már most kezdek izgulni, pláne, ha jövõ héttõl otthon leszek!
Én egyébként most febr.8-án megyek a Sztakóhoz.

Gondtalan kismamaságot kívánok!

Judorka
Judorka
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron