Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Krisz, hogy van Anyósod? A kemó miatt volt rosszul? Vhogy éreztem, hogy miatta tűntél el :cry:
Mikor futunk össze? Strandolhatnán is vmikor du., hm?

Timi, remélem semmi komoly baja nincs Levinek!!!!! Ma mentek uh-ra, mindenképp írj, hogy mi volt, jó?

Ismerem az érzést, én se sokat alszom újabban éjszaka, tegnap este fél 9 és éjfél között 3x volt fent Barnus, még jó, hogy vasaltam és nem álmomból keltett.
Pedig már úgy örültem, mert 1-2 hetet szépen aludt, erre tessék... ja és Máté is megkergült hétvégén,tegnap már hideg vizes arcmosást is kapott :roll:

Ja és még meleg is van, amit én baromi rosszul viselek, ezért még én is nyűgös vagyok, ájájjjj!

Annamari, mi tényleg gyakran összefutunk :wink: :lol:

Szombaton volt a családi nap az oviban, nagyon jól éreztük mindannyian magunkat, utána estig még csavarogtunk, bicajoztunk, fagyiztunk, tegnap hasonló programjaink voltak. Du. ki akartunk menni a Nemzeti Vágtára, de pont du. úgy szenvedett az idő, hogy nem mertünk elindulni!

Puszi
Judit

Kép

Kép
 
 


Sziasztok

olvasgattam a hozzászólásokat és Almadi-hoz lenne egy kérdésem.

Egy 2,5 éves kisfiú és egy a napokban születendő kislány anyukája vagyok. A kisfiamnál sajnos hasonló gonddal küzdünk kuki témában, mint amiben korábban Ti is.
Itt a fórumon olvastam, hogy a fürdetőkrémes fütyi mosdatással megoldódott hogy újra sebészetre kelljen mennetek.
Mi tavaly voltunk egyszer a Madarász sebészetén, majd most kellene visszamennünk, akkor semmit nem csináltak, mondván várjunk, talán az idő megoldja. De sajnos nem javult semmit a helyzet, abszolult semennyire nem lehet neki hátrahúzni a bőrt, de pisilni tud szépen ívben, tehát azt nem akadályozza. A bőr amúgy mozog a kukin, mert amikor markolássza akkor látszik, hogy a bőr elválik a kukitól, de a makknál teljesen zárt a teteje, egy tűszúrásnyi lyuk van csak és nem tágul.

Írtad, hogy nektek a fürdetőkrémes mosdatás bevált. Ne haragudj, de megírnád a pontos technikátokat, hogy csináltátok? Nálunk a férjem a fürdet és azt mondta, hogy a fürdetőkrém a vízben elmászik, leázik, semmit nem tud vele kezdeni.
Nagyon megköszönöm, ha tudnál a levelemre válaszolni, mert ha lehet nem szivesen tenném ki Levikét sebészeti tortúráknak.
köszi
linda
 
 


Sziasztok!

Linda: ment a privi!

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit, igen-igen, miatta sajnos. Volt egy nagyon szörnyű mélypontja, féltünk, hogy nagy baj lesz, de talán most már kilábalt és jobban van. A kemók miatt tele van a szervezete méreganyaggal és nehezen ürül a nem teljesen épp veséje miatt, de most ő is összeszedte magát, enni kezdett és remélhetőleg erősödik, nagyon le van soványodva és gyengülve. És kapott a masszőr barátnőjétől egy méregtelenítő gépet, ami a talpon keresztül hozza ki a méreganyagokat, remélhetőleg ez is segít. Bizakodunk, mást nem tudunk. Egyelőre az egész testet feltáró ct még várat magára, csak bizonyos idővel a kemo után érdemes csinálni, de volt egy agyi ct-je, ami hálistennek negatív. A fájdalmai is csökkentek, helyette viszont sikerült elesnie és eltörnie a bordáját, így most az jár nagy fájdalommal és szenvedéssel... Hát nem egyszerű... Mindig mellette kell hogy legyen valaki segíteni és ösztönözni, hogy egyen, bevegye a gyógyszereket, stb. Zoli jövő héten megint lent lesz végig. Hát ez van, csak javulna vmit!!! Nem lesz egy felhőtlen nyár sajnos. Lehet h nyaralni sem jutunk el így.
Jó lenne összefutni, a héten csüt v péntek jó nekünk vagy a jövő héten szerrda kivételével egyelőre bármi. Szólj hogy mi a jó nektek. Strandra mennék szívesen, de mire hazaérek hétköznap, már nem érdemes elindulni....
Puszi!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok,

Kösz az aggódást mindenkinek!

Végül múlthét csüt.re kaptunk előbbre időpontot a 3DUH-ra, ahol beparáztunk, mert a gyomrát nagyon gyulladtnak találta a doki ill. az egyk veséjét, a vékonybelét és a vakbelét is kicsit. De igazából, hogy mi lehet az ok, nem tudta senki megmondani, vírusra gyanakodnak. A vér és vizelet ill. a széklet eredmény minden teljesen negatív. Mostmár gyógyultnak tekinthető, péntek este óta normalizálódott a széklete is, a kedve is sokkal jobb, az ereje is visszatért, és most állandóan éhes. Mától kezdünk visszatérni a rendes kajára, de a tejterméket és az édességet hanyagolni kéne :(
Az is lehet, hogy valami ételallergia, de igazából fogalmunk sincs mi volt vele....

Krisz: Sajnálom anyósodat, remélem felépül, a sok törődés és bíztatás biztos sokat javít a helyzeten. Kitartást nektek!


Képzeljétek Levit is felvették oviba, de nem oda ami szinte szembe van velünk, hanem a másik épületébe, mert hogy ennek az ovinak 2 épülete van egy vezetés alatt. Szóval az Emma utcába fog járni a IV. csoportba. Milyen béna csoportnév :( Holnap lesz az első szülői, nagyon izgulok....

Szabi ügyesen sétál kapaszkodva az ágy szélénél és reggelente felül az ágyban nagyokat sikongat és tapsol. Ha szólok neki, hogy jöjjön oda hozzám, nagyon megörül és villám sebesen mászik felém. Annyira édes. Csak az a baj, hogy mindent megkóstol, a játszón múltkor egy csontot talált és nem voltam túl gyors, sajnos sikerült a szájához emelnie :(

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Krisz, nagyon sajnálom és remélem, hogy minden jól alakul Anyósoddal kapcsolatban!

Máté szerdáig Anyuéknál van, de a hét többi napjára már esős, hideget mond. Jövő héten esetleg egy közös játszózás?

Timi, örülök, hogy végül megoldódott Levi problémája!

Te le mered tenni Szabit a játszón?

Mi rendben vagyunk, minden ok, Máté Anyuéknál, én hétvégén moziztam, csavarogtunk, stb.

Puszi

Kép

Kép
 
 


Hali, látom, nagy a pangás minálunk ... :cry:

Judit, persze, jó lenne már összefutni, és jó lenne ha javulna az idő... Kösz a biztatást, remélem,h alakulni fognak a dolgok. Szombaton megyünk le mi is Mátéval látogatóba és csak hétfőn jövünk vissza. Zoli megint egész héten lent van Szegeden. Ha kedd-szerda v csüt jó nektek, akkor szólj. Ha nincs annyira jó idő, átjöhettek hozzánk is. :wink: Majd megbesz.

Rohanok tovább, pussz,Krisz

Kép

Kép
 
 


Gabi, utólag boldog 4. szülinapot Bencének! Hogy vagytok?

Timi, milyen volt a szülői? Szabika is ilyen ügyes már, hihetetlenül nőnek a kölkök... :) Leviről azóta se derült ki semmi? Mármint h mért volt rosszul...

Puszi,Krisz

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Krisz: Sajnos nem derült ki mi volt vele pontosan, azt mondják vírus lehetett. Sajnos most meg hétfő óta köhög veszettül. Nem tom mi van vele mostanában, eddig nem volt ilyen beteges :(

A szülői jó volt, izgultam. Szerintem jó helyen lesz Levi. Szeretném is kérdezni Tőletek, hogy hol lehet a következőket beszerezni? :
- ovis jel (ruhára vasalható, vagy varrható)
- fehér talpú benti szandi
- tornaórára milyen cipőt javasoltok? A Zetpol vászon kiscipő szerintetek jó lenne?

Na megyek reggelizni!

Puszi mindenkinek!

KépKép
KépKép
 


Szia Timi,
Remélem, nem tart sokáig ez a beteges időszakotok!
Én Máté jelét ruhafilccel belerajzoltam minden ruha címkéjébe, azt is elfogadták. Mondjuk a házikó sémáját könnyű volt, amúgy gondban lettem volna, mert nem vagyok egy nagy rajzolóművész... :lol: Én régen itt a babaneten is láttam hogy hirdettek eladó ovis jeleket, sztem keress rá és biztos kidob valami infót, akár a google-on is. Nekünk mindegy volt, milyen a szandi talpa! Ez vicces h fehér kell, miért van ez? Sztem tornára bármilyen kis tornacipő, vászoncipő jó, ez csak rövid egyszerű kis tornácska még, nem olyan komoly mint a suliban vagy nagyobb csoportokban! :wink:

Többiek mi van veletek?

Puszi, dolgozok sajna... péntek 13 van, remélem, nem lesz nagyon szerencsétlen, bár Mátéval már igen szarul és veszekedve indult a reggelünk...
Krisz

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Máté még Anyuéknál, kikönyörögték, hadd maradjon hétvégéig, bár este azt mondta a telefonba, akkor sem jön még haza :lol:

Krisz, hogy van Anyósod, ma mentek le?

Jövő hétre már jó időt mond, akkor vmelyik napra összehozunk vmit :wink:

Timi, nem lehet hogy vmire allergiás Levi?

Én a babaszobán rendeltem ovis jelet, de aztán annyi mindenbe kell folyamatosan, hogy most már én is filccel rajzolom.

Fehér talpú cipő/szandál azért kell, mert a színesek összekoszolják a linoleumot és nem tudják leszedni. Én a Sugárban lévő gyerekcipőben vettem Máténak szandit, cipő is asszem.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit! Bár korábban talán már volt 1-2 hozzászólásom a fórumon, de azóta is csak a háttérből figyellek Titeket. Most viszont kérdésem merült fel, amire talán közületek valaki tudhatja a választ.

Érdeklődni szeretnék, hogy aki Járányi doktornő magánrendelésére jár, és a magánrendelőben lévő UH-vizsgálatra ment el, kapott esetleg a vizsgálatról cd-t, dvd-t, videókazettát, vagy bármit? Nekem hétfőn lenne aktuális a 19. heti UH és jó lenne tudni valamit erről...
Légyszi, ha van némi infótok osszátok meg velem!

Köszönöm előre is!

Mindenkinek minden kellemeset és jót kívánok, babáknak, mamáknak egyaránt.
 


Sziasztok!
Timi, mi is az Emmába járunk az I-es csoportba.
Ovis jel: én rajzoltam alkoholos filccel (vállfára, ovis zsákra, ágyneműre, cipők belsejébe). Gondoltam a váltóruháját már csak megismeri, de nem keveredett soha el.
A fehér talpút nem értem. Nekünk sárga van, de nem fogott. Biztos tudják, hogy miért mondták.
Tornára sima vászoncipőnk van.

Mindenkinek jó hétvégét!
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok!

Köszi az infókat

Igen a fehér talp azért kell, hogy ne fogja össze a padlót, mert a fekete csíkot húz és nem lehet letakarítani.

Nehogyka: igen felveszik DVD-re, de az pénzbe kerül, kb. 600-1000Ft volt. Sztem vigyetek, ha van otthon üres cd, úgy olcsóbb. Mi sajna nem vittünk annak idején :(

puszi
Timi

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Köszi az infókat

Igen a fehér talp azért kell, hogy ne fogja össze a padlót, mert a fekete csíkot húz és nem lehet letakarítani.

Nehogyka: igen felveszik DVD-re, de az pénzbe kerül, kb. 600-1000Ft volt. Sztem vigyetek, ha van otthon üres cd, úgy olcsóbb. Mi sajna nem vittünk annak idején :(

puszi
Timi

KépKép
KépKép
 


Sziaszok!

Sweetlady, köszi az infót! Azt hiszem, akkor inkább viszünk magunkkal egyet. Amúgy lehet tudni, hogy mért ragaszkodik ennyire ehhez az UH-hoz a doktornő (mármint a helyhez)?

Valamelyikőtök nem jár a faházba véletlenül kismamajógára ?

Szép estét !
 


Sziasztok!

Ismét én jelentkezem. Kissé meg vagyok lepődve így a mai UH után. Ugya ma volt esedékes a 19. heti mozizás, és Járányi doktornő magánrendelőjében levő UH-ra kellett elmennem. Na már most a csajszi mért koponya átmérőt, derékörfogatot, egy combcsonthosszt, aztán sanyi, megmondta, hogy fiú, és kész. Adott egy DVD-t amin a 3 perces vizsgálat fele sincs rajta, és ez 6500 Ft volt....És egy választ a kérdésemre:"Minden rendben van" De hát meg sem nézte hiszen!!
Nálatok is volt ilyen?
Jah, és az AFP eredményem nem is volt nála. Tanácstalan vagyok nagyon, és fogalmam sincs, hogy ezek után elmenjek e egy másik UH-ra....
Mit gondoltok?

Üdv.
 


Sziasztok!

Talán végre sikerül feltennem képeket...



Kép Családi kép

Kép Tesók

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Hű, Gabi, nagyon édes a kis család apraja-nagyja! :)

Judit, mikor talizzunk akkor, mit javasolsz?

Pussz,Krisz

Kép

Kép
 
 


Helló csajok, látom behalt a fórum, igazi nyár van...

Judit, képzeld el, a hétvégén kellett venni egy biciklis sisakot Máténak, merthogy a másik Máténak is olyan van és milyen klassz. Azóta büszkén feszítve bicajozik benne. :lol:
Voltunk tesómékkal szombaton du. strandon, kiakadtam, h gyereknek nem adtak du-i kedvezményt, hanem ugyanúgy 900 Ft volt a belépő, mint a felnőtt délutáni vagy az egész napos gyerekjegy. Ezt a köcsögséget...
Ma is olyan meleg lesz h leginkább vízbe merülve kéne tölteni a napot... na de a munka vár sajnos...
Pá, Krisz

Kép

Kép
 
 


sziasztok,
elvesztem,de végre itt vagyok.
Gabi: édesek a képek,nem is írtál még semmit, hogy Bence hogy viseli a kistesót...nincsenek még dühkirohanásai? Bár,talán így hogy kislány inkább vigyáz rá nagyon,nem???
Nálunk néha már félelmetesen püfölik egymást,de Vikti is Márkot.

Nehogyka: sajnálom,hogy ilyen rosszul sült el, de ha belegondolunk mi futószalag árúk vagyunk nekik, csak nekünk olyan különleges a babavárás. Gondolom pont rossz napja volt a doktornőnek és sietett vagy ki tudja. Engem csak egyszer vizsgált a kórházban, én annyit írnék róla,hogy abszolut nem kedves viszont vér profi. Ilyenkor kell dönteni, hogy neked mire van szükséged.

Krisz: mizu az oviban??? Nálunk nagyon szuper - minden nap medencéznek a gyerekek felváltva csoportonként. Márkit nem kell altatni esténként olyan sokáig. Mondjuk jól össze vannak keverve, de nem okoz gondot neki,főleg hogy ők a helyükön maradtak.
Hová mentek játszira? Holnap lehet mi is ott maradunk a környéken ovi után,olyan fél5 körül,ha lent leszet kmajd írj vagy hívj

Annamari
 
 


ja, még valami, láttam , hogy a Paskálon minden kedden 50%-os áron lehet menni.
Csaphatnánk egy strandos talit is valamikor, kinek mikor zár az ovi???
 
 


Sziasztok!

Krisz, de köcsögök és mivel magyarázták? Azért a gyerekeknek se 300 ft a teljesáru, amire azt mondanám,megértem, hogy már nem felezik :x

De édes a "másik Máté' :lol:

Mikor futunk össze a héten? Lehet, egyik du. felétek megyünk...

Gabi, édesek agyerkőcök :)

Annamari, én az óvónők örömére nem vittem már Mátét júniusban :lol: De tök jól elvagyunk, sokat strandolunk, tegnap is voltunk (tényleg féláru a jegy keddenként, igaz sokan is vannak), vas. is, holnap is mentünk volna,de a barátnőm kisfia lebetegedett, így játszóházazni fogunk. Sokat vagyunk játszónk, minden du. és ha nincs progi délelőtt is.

A fiúk egyre jobban összeszoknak, ma is együtt aludtak,Máté ki sem jött, mikor felébredt,őrizte Barnit, imádom őket :)

És belejövök a háztartásba is, kétnaponta muszáj takarítani, mert egyrsézt felhozzuk a fele homokozót,másrészt befújja a szél a sok pesti port, és ugye kétfélét főzökis,bár remélem lassan csak egyfélét kell :)

Puszi

Ja és én mindenféle-fajta tlaiban benne vagyok :lol:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Annamari, nálunk oviszünet van jelenleg, a Kántornéba lehetne menni, ha valaki nem tudná elhelyezni a gyereket. De Zolinak is szünete van most, így ő van Mátéval többnyire. És megy majd még júl. közepén nyaralni is anyuékhoz. Aztán szabin leszek júl. végén, akkor sem kell h menjen még. Zoli szerintem aug-ban be fogja adni időnként, mert disszertációt kell írnia és így semmire nem jut szegény... Na de nem baj, ha van egy kis társaság a nyáron, sokan járnak majd, nem mindenki tudja az egész nyarat megoldani.

Mi amúgy a házunk elé megyünk csak le, ott szeret Máté és ott van a legtöbb ismerős. Nagy biciklista lett a fiam és ott van legalább az a többfunkciós mászóka-csúszda ami a nagyobbaknak is élvezet.

Szóval többnyire ott vagyunk délután. Ma is lemegyünk 6 körül egy kicsit, aztán még este pakolnom kell, mert péntek reggel tesómékkal megyünk a Bakonyba anyukámék nyaralásához csatlakozva. Jó lesz, remélem, várom már a hegyeket és egy kis túrát, erdei sétát! :)
Szóval pénteken nem leszünk ott, Judit, és persze Annamari, de ma, vagy jövő héten bármikor gyertek bátran, jó lenne. És a strandos taliban is benne vagyok! Remélem, összejön majd vmi! :)

Lehet hogy júl. 9-én Máté szülinapján rendezek egy kis zsúrt, ha van kedvetek, gyertek el ti is. ;-)

A strand nálunk is a Paskál volt, az van ugye a legközelebb, és hát sajnos csak a vállukat vonogatták a gyerekárra,magyarázat helyett h ez van és kész.

Na puszi, dolgozok most már egy kicsit......

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én még hordom Bencét oviba, ovónénik nem örülnek (merthogy anyuka úgyis otthon van...), de hát én nem vagyok mártír típus, Dorka még órákig szopizik, ugyan mi a túrót csináljon addig egy négyéves?! Bencének már kevés az, hogy csak velem van. Mindig mondja az oviba is, hogy miért mentem érte ilyen korán (fél 5-kor hozom el).
A héten járunk a BVSC-be úszóedzésre, hát az is jó buli. Viszem Dorkát a hordozóba (500 kg:-)), meg pelenkázótáska, plusz Bence meg egy hátizsák. Mire felmászok a lépcsőn lóg a nyelvem. Bár tegnap már jobban bírtam. lassan belejövök. Olyan bicepszem/tricepszem lesz, hogy csak na!
Bence imádja Dorkát, olyan kis gondoskodó vele... Soha egy rossz szót nem mondana rá. Mostmár próbál vele játszani és olyan boldog, amikor Dorka ránevet!

Majd még írok, de most ébredezik a szentem!

Ja, és ma vagyunk 3 hónaposak!!!

Pussz Mindenkinek: Gabi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Krisszékkel sikerül megint együtt játszózni, jó volt :lol:

GAbi, én se mártírságból tartom itthon Mátét, hanem, mert örül ennek :wink:
Mások a gyerekek is, és bár ő is szeret oviba járni, inkább van velünk :lol:

Annamari, maradtatok lent végül tegnap? Mi is csak később mentünk le, 6 körül. 5-kor ébresztettem a fiúkat, aztán uzsi és utána tudtunk csak indulni.

Puszi

Teszek fel pár képet, régen tettem már.



Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
 
 


Judit, nagyon jók a képek! :)

Kép

Kép
 
 


Köszi :lol:

Annamari, sok boldog névnapot :wink: :lol:

Puszi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,
Csaju: köszi szépen :)
A képek szuperek, lábnyom volt anyák napjára?Édes. Mi filc szívbe varrt fotót kaptunk, kész voltam.
Nem maradtunk lent akkor a játszin mert meleg volt.

Mi sajnos folyamatosan oviban vagyunk.Viktor minden reggel bőg,már nem akar bölcsibe járni.Márk szerencsére elég jól elvan,mert 3 barátja is ott van,ráadásul állandóan fürdenek,már tök barna és a kis segge meg világít. :D

Krisz: képzeld a ti ovitokból van egy kisgyerek,nagyon kicsi és minden reggel sír szegény. Hihetetlen,de gondolom végképp nem tudták megoldani a szülei a nyarat.
Márk is bicajozik már keményen, de ha teheti és van partnere (bárki) akkor csak focizik folyamatosan.

Lehet,hogy jövő kedden nem viszem Márkot oviba és reggel kimegyünk strandolni. Hátha apát is meg tudom fűzni. Bár nincs szívem Viktit kihagyni, viszont neki még létfonosságú a déli alvás.

Megyek gyorsan fürdök egyet, most éppen Lilo és Stich megy a tvben.

puszi mindenkinek
A
 
 


Sziasztok!

Csaju: természetesen nem rád gondoltam a mártír szó kapcsán!! :wink: Meg neked Máté örül, hogy nem kell menni, nálam meg Bence pont hogy nem örül. :twisted:
Egyébként nálunk most őrület van, Bence gyakorlatilag kezelhetetlen. És továbbra sem Dorka ellen irányul a dolog, hanem ellenünk. Dorkát oda nem adná senkinek, viszont velünk agresszív kismalac. Semmi sem jó neki, lökötten viselkedik, ha mondok valamit, hogy ne csinálja, akkor mintha nem is hallaná és figyel a szeme sarkából, hogy melyik az a legutolsó pont, ameddig elmehet - de akkor már emeltebb hangon folyik a "társalgás" :twisted: mert ugye az én türelmem is véges. Sosem játszik egyedül egy percig sem, mindig rángat valamelyikünket, hogy menjünk vele.
Dorkának meg kellene, hogy még min. fél órát szopizzon (vagy inkább egy egész órát) és olyan kis vádlón tud nézni, amikor csak gyors szopi van... Igényli azt, hogy elvonuljunk az ő kis szobájába és csak kettesben legyünk. Ha kint szoptatom, akkor percenként felkapja a fejét minden zajra, vagy Bence visítozására és tök nyugtalanul eszik.
Csaju, Annamari nálatok nem volt semmi ilyesmi? Ha ez még sokáig folyik én bedilizek.

Egyébként jó hír is van! Ma reggel mindkét gyerek este fél 9-től reggel fél 8-ig aludt!! El sem hiszem! Én is akkor keltem...:oops:

Ja, a másik (vicces) jó hír, hogy "nagymama" leszek!:lol:
Férjem nagyobbik fiáéknál jön a baba, januárra várják. Ha belegondolok, hogy Dorka nagynéni lesz, Bence meg nagybácsi... Viszont a páromnak nem lesz gondja az unoka pesztrálásával, hiszen már profi. (Leszámítva az autósülés bekötését és a babakocsi összecsukását. Na az még mindig nem megy.)

Gabi

Kép
Kép
 
 


sziasztok!
2009. januárjában fogok szülni, valószínűleg az uzsokiban. tudnátok hasznos infókat mondani esetleg? én nagyon új vagyok a témában. első sorban olyasmik érdekelnének, hogy pl van-e terhestorna, lehet-e szülésznőt választani, milyenek az orvosok? (ezt elsősorban azért kérdezem, mert még nincs választott orvosom, érdemes ezt megtennem, vagy esetleg megbízhatok-e az épp ügyeletes dokiban?) meg jöhet bármi fontos, ami eszetekbe jut! :)
puszi
 
 


Sziasztok!

Nem akarok hinni a szememnek, hogy lassan három hete nem írt senki :cry: :x

Jó, hát én se, de most két hétig nem voltunk itthon. Először sátorozni mentünk barátokkal + gyerekekkel, aztán Anyuéknál, végül egy barátnőmnél voltunk BArnival két napot (neki is ilyen picikéje van).

Nagyon szuper ez a nyár, annyira élvezem, és nagyon nem várom az ovit, megszoktam, hogy itthon van Máté is. És éppen az jutott ma eszembe, hogy jövőre még szuperebb lesz, Barni majd két évesen már igazán partner lesz mindenben, bár az az igazság, hogy idén is kénytelen volt alkalmazkodni és nem is volt gond :wink:

Kriszékkel találkoztunk, sőőőőőőőőőt Edinával is, annyira jó volt őket látni, Nono igazi királykisasszony, nagyon szépséges :lol:

Gabi, először is gratulálok a nagymamasághoz :lol:

Javult a helyzet Bencével? Nyugodj meg, ez teljesen természetes, nála így jön ki a féltékenység, nálunk ugyanez volt. Még a mai napig is, ha vannak féltékenyebb napjai, azokat úgy vesszük észre, hogy hihetetlenül szófogadatlan és pörög ezerrel, olyankor magára akarja vonni a figyelmet, ha máshogy nem megy, hát a rosszassággal.

Egyébként nekünk ez eltartott 2-3 hónapot, de azért, mert nála egybeesett a tesó születése, az ovikezdés és a dackorszak is. Jó volt :shock:

Több anyukától hallom ezt egyébként a játszótéren, úgy látom kétféle gyerek van, aki vagy a tesót bántja vagy a rosszaságával hívja fel magára a figyelmet, sztem ez utóbbi azért sokkal jobb, még ha baromi nehéz is nekünk.

Máténak éppen most volt egy féltékenységi hulláma Anyuéknál. Eddig ugye megszokta, hogy minden körülötte forog, Barnit max. fogjuk, vagy dajkáljuk, játszunk vele, ezek nem zavarták. Viszont most már Barni is középpontba került, mert hihtetetlen kis bohóc lett, nagyon tudja produkálni magát a fülig érő szájával, és egyik este Anyuék fél órán keresztül szórakoztak vele, nagyokat nevetve. Persze Mátét is próbálták bevonni, de ő bekullogott hozzám a másik szobába és közölte, hogy őt a mamiék nem szeretik. Szóval ilyen is van még mindig... De annak örülök, hogy Barnival továbbra is jól kijön, nem bántja, annyira tud neki örülni, szeretgetni, de gondolom ilyen eseteink még lesznek.

Egyébként nem tartott sokáig nála a lelki baj, beszélgettünk akkor fél órát, másnap még nagyon magára akarta vonni a figyelmet, azóta megnyugodott.

Bocsi, jó hosszúra sikeredtem :oops:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Remélem emlékeztek még rám. Lassan 2 éve nem jártam felétek.Azóta Nimród már 4 éves ovódás nagyfiú,Vajk pedig 19,5 hónapos:)
Örömmel látom hogy nálatok is rendesen dolgozott a gólya.Ha nem bánjátok benézegetek ismét hozzátok,innen a Balaton partjáról.Valószínűleg a harmadik babát is egyszer majd az uzsokiban Csapó doktornál fogom szülni.De ezzel még várok egy kicsit.
Üdv mindenkinek Anita,Nimród és a kicsi Vajk
 
 


Sziasztok!
LÁtom nem nagy a forgalom errefelé :cry:
 
 


Sziasztok....
talán most , hogy vége a nyárnak újra beindulunk.
Nem hittem el én sem,mikor benéztem, hogy a lap tetején még májusi hozzásszólás van. Régen egy hetet bírt el egy oldal maximum.
Mindenkihez próbálok írni pár dolgot:

Anita, hát hogyne emlékeznénk,hiszen még személyesen is találkoztunk egyszer,Sőt rájöttem,hogy egyszer a kórházban is láttalak futólag. Hogy telnek a napjaitok,megszoktátok már teljesen a vidéki életet? Most van már netetek? Tegyél fel már képeket,olyan kíváncsi vagyok, hogy néznek ki a fiúk.

Csaju: vettem a lecseszést, de te sem írtál régóta,kérjük a hozzászólást.
Dóri: kész vagy mindennel, vagy megint nekiállsz valami sulinak? HOgy sikerült a bemutató?
Gabi: helyzet változatlan vagy már alakul? Kiscsajszi hogy bírja?
Timi: veletek mizu? te is régen írtál.
Krisz: mi a helyzet Mátéval, hogy bírja az ovikezdést?

Többiek,bocsi,ha abbahagytam a személyes kérdéseket,remélem mindenki jól van.

Nálunk: Viktike elkezdte az ovit. A beszokása simán ment- (Márk 2 hónapig sírt reggel és délben )- emlékeztetőül. Neki is szék a jele és pont a Márki csopija melletti csoportba került,mert az lett a mini. Ő is 4 évig fog járni.
Márknak indul az angol és a különtorna és keresünk olyan helyet,ahol ovisoknak van foci -edzésszerűen.
Én végre rászántam magam,hogy elmegyek angol szakmai vizsgára,októberben lesz,így most nekiállok tanulni,bár nem sok időm van.Vége a jó életemnek,mostmár csak 2 szabadnapom van és nem napi 8órát dolgozom... :( szerencsére igazgató váltás lesz októberben,hátha ez segít majd rajtam.
Dobok az urakról egy képet, egyre jobban hasonlítanak egymásra.
Most , hogy 3 és 5 évesek lesznek nemsokára írtó jól eljátszanak együtt , már védik is egymást-főleg Viktit Márk az oviban.Bújócskáznak ,legóznak, számítóznak együtt és már nem veszekszenek olyan sokat.Persze néha eldurran egy-egy pofon mindkét részről,de hát fiúk.....
puszi mindenkinek és írjatok
Annamari
 
 


Kép
 
 


Sziasztok!

Látom, éledezünk szép lassan...

Anita: üdv újra itt, tegyél fel képet a fiúkról! Milyen a vidéki élet, bevált?

Annamari: nagyon édesek a fiúk, tényleg tök egyformák lassan! :lol: Hihetetlen, h már Vikti is ovis... Jó, hogy nem kell kétfelé járni értük, ugye?

Ovikezdés: zökkenőmentes volt mert nyáron is volt valamennyit Máté a nagyszülős nyaralások között. Ehhez képest a múlt hetünk katasztrófa volt, hétfőn lesérült a gyermekem, a fején keletkezett egy szép nagy seb és senki nem tudja h mitől, Máté is összevissza beszél. De a pláne az h egész nap senki nem vette észre h alvadt véres a feje, csak Zoli amikor elhozta délután. A sebészeten jól leszidtak, hogy csak most megyünk, úgyhogy másnap elbeszélgettem azért az óvónőkkel.... Szerencsére szépen gyógyult, nem kellett összevarrni, most kicsit hiányos azért a haja szegénynek, oda az új frizura. Aztán mire ment volna oviba, belegabalyodott a megfázásba, pénteken délutánra már a füle is fájt (középfülgyull.), úgyhogy még mindig otthon van a lelkem.

Mi nyaralni együtt nem is voltunk, sajnos meghalt júliusban az anyósom és nem igazán volt kedve Zolinak. Csak aug. végén tudtam egy kicsit kimozdítani, elmentünk pár napra Prágába kettesben a szálloda által kedvezményesen.

Velünk kb. ennyi van, de most mennem is kell vissza munkába.

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Jól vagyunk ,köszi.Már eléggé megszoktunk idelent.Persze itt nehezebben illeszkedik be az ember,elég zrkozottak az emberek.De járunk néptáncolni a párommal és vannak már barátaink is akik segítenek lég sokmindenben.Hiányzik a nyüzsi,itt nem lehet kimozdítani az embereket.Mindig a pénzre fogjk,hogy nem mennek sehova.Szerencsére nem vagyok egy elveszett anyuka így próbálok minnél több programot csinálni a fiúkkal.Nimród már ovodás,imád oviba menni,nekem kell utoljára mennem érte,mert addig nm hajlandó hazajönni amíg van gyerek az oviban,Már van szerelme is:) Jó izlése van a rácnak ,csodaszép kislny:) Pont a tánctanárunk leánykája.Vajk is maradna már oviban,de ő még csak jövőre mehet.Egy nehéz dolog van,a férjem egész héten nincsen itthon,hétfőn meg ,pénteken jön,minden álldott héten.Na de nem ám panaszkodom.Itt vannak képek rólunk:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=33970

Puszi:Anita
 
 


Sziasztok!

Végre van itt valaki! :)

Annamari: Édesek a fiúk, irigyellek az ovikezdés miatt....

Krisz: Őszinte részvétem, nagyon sajnálom az anyósodat, meg persze titeket. Gondolom nagyon kiborultatok, de az idő mindent begyógyít, legalább is az okosok szerint....
Ez az ovis baleset elég durva, én előre rettegek ilyenektől :(
Anita: üdv újra itt, édesek a fiúk!

Rólunk:
Levi 2 hetet töltött oviban, már épp kezdte volna megszokni, de a héten már itthon van, mindketten köhögnek. Egyébként jól vagyunk, az ovibeszokás elég nehezen ment, legalább is a reggelek, végig sírta az utat, úgy kellett az óvónőnek lefogni, majd rájuk csuktam az ajtót. Ott állítólag nincs vele gond, rendes, kedves, ügyes. Egyik reggel kivártam, nem telt el 1 perc és már nem is sírt. szóval csak engem idegesít ezzel is. Az ovi után és hétvégén viszont sokkal rosszabb, mint volt. Még kevésbé fogad szót stb. eléggé ki tud akasztani. Egyébként nagyon ügyes, mindig mesél mi volt az oviban és mit tanultak. Az óvónők is el vannak ájulva, hogy milyen jó esze van, egyből megjegyzi a verseket, énekeket és hogy milyen szövege van és mennyi verset tud. :)
Végre elkezdtem Szabival is foglalkozni ( amikor Levi oviban van),
végre jut rá időm. Nagyon édes, nyugodtabb, mint Levi, de ő is nagyon
huncut és a rosszalkodást egyből eltanulja. Együtt sokat bohóckodnak,
fogócskáznak négykézláb. Most szombaton volt 1 éves, és pénteken tett egyedül egy önálló lépést. Tegnap a rendelőben kiszúrt egy újságot és azt 3-4 lépésben elérte. Egyenlőre ennyi. Levi ilyen idősen már ment. A beszédnél ott tartunk, hogy néhány szónak mondja az első szótagját és azt hogy NEM :)

Most fogjuk Szabival is elkezdeni a Helen Doron angolt. Levi pedig már a 3. évet kezdte meg. Ma lenne óránk, nem tudom elvigyem-e. Majd meglátom mennyire köhög.

Na megyek mert sír valamelyik.

Pusz

KépKép
KépKép
 


Tettem be vonalzót,remélem müködni is fog.Vagy egy rája csinálom már:)

Kép

Kép
 
 


Na,most megveregetem a vállamat és megyek aludni :lol:
Jó éjszakát! :D

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki előkerült :)

Krisz, mi találkoztunk szerencsére a nyáron párszor :lol:
Nagyon durva, amit írsz, hogy nem lheet ilyen sebet észrevenni??? És mikor elbeszélgettél az óvónőkkel mit mondtak?

Anita, üdv újra itt! Örülök, hogy megszoktátok lent! Férjed ingázik ezek szerint?

Timi, gratula az ovihoz és kitartás a betegségekhez!

Annamari, mi is találkoztunk már :) Nagyon édesek a fiúk, tényleg egyre jobban hasonlítanak :wink:

Nálunk minden rendben, Máté szerencsére örömmel kezdte az ovit, bár most betegállományban van. Igaz 4 napja kutya baja, de az új dokinénink óvatos és hát azt vallja, ha itthon vagyok, hadd maradjon :)

Én is teszek fel pár képet...

Puszi

Kép

Kép
 
 


Ja, a képek :) Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Csaju!
Nem ingázik,hanem hétfőn elmegy és csak pénteken este jön haza.Sajna.Egész héten megem vagyok a srácokkal.Ez a hét különösen hosszú lesz mert majd csak szombaton talizunk,legénybúcsú lesz.Így én lemaradok a lnybúcsúról,mert akkor 2 hétig nem találkoznánk.

Kép

Kép
 
 


Hello csajok...
nagyon beindultunk.

Anita: ez nehéz ügy, de írj sokat nekünk ide és akkor hamar eltelik az idő.

Krisz: sajnálom, remélem a férjed már jobban van. Prága pedig gyönyörű ugye? nem is értem az óvónőket... én is elbeszélgettem volna velük. Hogyhogty nem vették észre,nem is értem?!

Timi: hát igen,nem könnyű az ovikezdés. ma egy kicsit nálunk is sírt Vikti , de már nem hat meg annyira mint amikor a bölcsiben kellett otthagynom,vagy Márkot az oviban eleinte.

Csaju: ti jártok angolra vagy tornára? Képzeld a kettőnk csopiját átkavarták és nekünk most kedd és csüt 5ig van torna. Nem tudom így fog e járni Márk,mert mindig 4kor megyek értük.Viktit nem akarom 5ig ott tartani,de kétszer sem akarok menni. nem tudom mi legyen ...

na szaladok,mert úgy hallom maguknak készítik a kakaót

A
 
 


Sziasztok!

Anita, és hétközben Pesten van a férjed? Tényleg nehéz lehet így...

Annamari, angolra nem, ezt a kérdést jól körbejártuk a nyáron és mindenhonnan ezt a visszajelzést kaptuk (tanároktól). Tornára én akartam, de Máté fejébe vette, hogy úszni akar járni. Hiába mondtam, hogy a barátai is mennek, stb., nem bírtam meggyőzni, persze most, hogy a csop. nagy része fél 4-kor el fog menni, már ő is szeretne, majd jövő hónaptól.

Nektek viszont így tényleg rosszul jön ki. Vikti nem mehetne velük? Nem hiszem, hogy olyanokat csinálnának, amiket ő még nem tud.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak jelzem, hogy mi is megvagyunk, egyelőre még nincs sok időm írni, de talán már jövő héten.

Röviden annyi: Dorka tünemény, Bence is szétcsapta a fejét az oviban, de neki varrni kellett...
Apa most többnyire itthon dolgozik, így nagyon jó a helyzet. Próbáljuk kiadni a felső szintet (100 nm, havi 120 + rezsi) ha tudtuk valakit, akit érdekel szóljatok. Sürgős lenne!

Majd még írok!

Sok puszi: Gabi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült a gyerkőcök képeit frissítenem.
Akit érdekel megtekintheti a Babanet Fotóalbumban "Levente cseperedése képekben 4" és "Szabolcs cseperedése képekben 2" címeken.

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az együttérzést, hát nem volt egy könnyű és vidám időszak, de sajnos nem tudunk mit tenni, valahogy el kell fogadni. Zoli már nem nagyon beszél róla, már átrágtuk minden oldalról.. Szerencsére apukája is elég jól van ahhoz képest.

Máté ma megy először oviba két hét után, remélem, nem esik vissza a megfázásba v egyébbe, a feje is szépen gyógyult már. Hát, az óvónők nem nagyon tudtak mit mondani, mivelhogy észre se vették, csak sajnálkoztak és értetlenkedtek, hogy mi történhetett. És az összes gyerek hallgat, senki nem tud semmit...
Mit tudok csinálni? Kértem őket, hogy lehetőleg jobban figyeljenek, mert ez a minimum, amit elvár az ember. Összeveszni nem akarok velük, annak csak a gyerk issza meg a levét...

Gabi, nálatok mi történt Bencével?

Timi: aranyosak nagyon a fiúk, Szabika főleg mennyit nőtt! Hajrá az ovihoz Levinek is! :wink: Mióta is jár angolra? Miket tanulnak egyébként, érdemes járni? Gondolom, Levi szereti, ugye? Én eredetileg némettanár lennék, de úgy igazán nem látom értelmét az ovis nyelvtanulásnak, persze ártani biztos nem árt. Én úgy vagyok vele, hogy elég lesz az suliban, és nem biztos, hogy ettől később jobban fog tudni angolul v más nyelven. És hát még a magyar nyelvvel is ismerkedik a gyerek ilyen idősen. Persze ettől nem ítélem el, aki járatja a gyereket :wink: , csak ez egy érdekes kérdés, hogy ki hogy vélekedik erről! :wink:

Judit: mi baja volt Máténak, szintén nátha v ilyesmi? Jó h orvost váltottatok, Szerdahelyi pl. megint nem vette észre h nem gyógyul Máté: délelőtt voltunk nála és kiadta az egészséges igazolást, délután meg rohanhattunka fülészetre... és még egy hét otthon... inkább a Bethesdába is mentünk vissza kontrollra meg minden... Eddig mindig jobb tapasztalataink voltak ügyeleten v ambulancián, részletesebb kórképpel, infoval, stb.
Vmikor azért összefuthatnánk, mit szólsz?

Mennem kell, sziasztok! K.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Krisz, Sz. ... áááá, nagyon durva! Remélem most már sokáig nem lesz beteg egyik Máté sem. Bár ma reggel Manómnak már folyt az orra. Most vagy ovi, vagy itthon fázott meg, ugyanis még mindig nincs fűtés nálunk. Bár nem fázunk, de lehet éjszaka azért meghűlt picit, peidg hálózsákban altatom.

Nyelvtanulás: nekem is hasonló véleményem volt, de három nyelvtanár is megerősített ebben, sőt még az óvónők is. De persze mindenkinek maga dolga mire járatja a gyerkőcöt!

Tényleg, Máté mikor kezdi a focit? Enyém M. volt tornán, nagyon tetszett neki :)

Annamari, mi kibeszéltük múltkor magunkat :)

Ja és Krisz gyertek át vmikor. CS h-sz-p angolon van 7-ig, de persze bármikor jöhettek :lol:

Puszi

Kép

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron