Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!
Sajnos csak most találtam rátok!Én a 30. hétnél tartok és Dubecz dokihoz járok....Ha valaki tudna nekem mondani róla valamit nagyon-nagyon megköszönném...milyen doki..és persze az anyagiak....vagy hogy mennyit szokás ilyenkor adni...
A váci kórházról már olvasgattam tőletek, szerintem nagyon hasznos infókat..

Jaj,és SOS-be kellene,hogy hol lehet megtudni, h. pontosan mikor van Vácon a szülésfelkészítő....és miket mondanak..??


Húúúú bocsi de biztos lesz még egy csomo kérdésem!

Jaj és jó lenne olyanokkal is talizni akik április közepe fele szülnek Vácon.

Köszi mindenkinek
 
 


Sziasztok!

Meus üdv. köztünk!

Szerintem telefonon is érdeklődhetsz a szülésfelkészítőről,, valószínűleg a nőgyógyászatra vagy szülészetre kapcsolnak és azt is elmondják mikor miről lesz szó, vagy a szülésznődnél, védőnőnél is kérdezősködhetsz, esetleg a dokidnál. A nővérszállón szokták tartani ezeket a foglakozásokat.

Töri gondolunk rátok. Vigyázzatok magatokra!
A babázóknak meg már jó babázást, egészséget és sok tejcsit kívánunk.

Lehetséges, hogy pár héten belül hosszabb ideig nem tudok majd jelentkezni.

Puszi, minenkinek, Kchriske
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem írtam.
Nem semmi egy csecsemő mellett "élni". Szinte semmire sincs időm... :D Sajnos fiam nagyon nyűgös, nyugtalan természetű. Alig alszik és 2 óránként eszik... szóval pörög az életünk... :roll:

Ikverus: Én is gratulálok!!!! Nagyon szép a kicsi fiad! Mesélj! Milyen volt a szülésed?

Kchriske: örülök, hogy jobban vagytok. Én is aggódnék, hogy a kicsi lány ne kapja el... rá kellett jönnöm, hogy egy nagyon aggódós anyuka leszek/vagyok. Kornélon is mindig felfedezek valamit és rögtön valami rosszra gondolok.... szörnyű vagyok.
Jaaaa, ma vagyunk 1 hónaposak!!! :D :D :D Majd készítek új vonalzót, ha lesz rá időm...

Szia Meus: én nem a Dubecz dokinál szültem (szerencsére), de elég sok rossz tapasztalatom van vele kapcsolatban. A kiságyas részlegen egy olyan anyuka feküdt velem 1 szobában, aki nála szült és egyáltalán nem volt vele megelégedve. Nagyon flegmán viselkedett, alig foglalkozott vele, nem volt tisztában azzal, hogy az anyukának miért is írta fel azt a sok-sok gyógyszert stb... érdekes a stílusa... ha esetleg van kérdésed, priviben szívesen válaszolok...

Töri: kitartás!!!!!!!!! Gondolj arra, hogy hamarosan a karjaidban lehet kicsi lányod! És ez a lényeg! Meglátod, egy kis idő után el fogod felejteni a terhességgel kapcsolatos rossz napokat/heteket/hónapokat...

Hagi: Hogy vagytok? Milyen az élet a fiaddal? :D
Mesélj!!!

Puszi mindenkinek!
 

 
 

Sziasztok kismamák.

Ikverus: nagyon gratula!

Sajnos nem nagyon van időm sokat írni, mert közben fözők és egyben csinosítgatom az új lakást. 18.00-ig maradhatok itthon, utána írány a kórház. Talán jövőhéten megint kiengednek hétvégén eltávra, de lehet, hogy addigra már babóval jövők. Reménykedem benne! Minden rendben, csak toxémiás lettem, ezért diétát kapok, és folyamatos felügyeletet, ami nem is árt, mert mosta két napban szétdolgoztam az agyam itthon. Vissza is dagadtam, de majd jövőhéten kifekszem. Na megyek lányok, mindenkinek puszancs.
 
 


Hali mindenkinek!!


Kchriske: köszi, ez eszembe juthatott volna nekem is, de kissé beparáztam.............Kicsit kicsúsztam az időböl...


picuribaba: a stílusát már ismerem........az nem egyszerű!!
Majd akkor írok priviben is...

Majd még jövök, csak mennem kell!

Pusza
 
 


Sziasztok!
Meus én is április közepén fogok szülni, lehet hogy majd a nyuszi hozza????? :lol:
Én Dunakeszin lakom!!! Te merre????????????
Lehet hogy megyünk még egy utolső 4 Dre a Hepinetbe Dunakeszire...32 hetes leszek akkor....szerintetek érdemes még ilyenkor elmenni????

Szió:Évi
 
 


Sziasztok lányok.Naaagy unalmamban beleolvastam a beszélgetésetekbe,mert érdekel,kivel mi van ... A jógán is tök új csajok vannak,már nem is ismerek senkit.
Meus a neveleki szülésfelkészítő?Hmmm?
Csak egy gondolat....
Azt mondták az Andiék,hogy tavaszra baba találkozót szerveznek nekünk!

Hregi
 
 


Hali mindenki!!

Éva: Én Őrbottyánban lakom, de örülök hogy van sorstársam legalább itt......Első babánkat várjuk, és kissé oda vagyok....nem tudom mit lehet...mi az ami már baj, és mi normális...Ráadásul a drága jó Uram meg látástól mikulásig dolgozik, így majdnem minden vizsgálatra egyedül megyek sajnos. :(
De azt mondta ha megszületik a babóca már nem vállal annyi pluszt.
Mi holnap megyünk 4d-re pestre.........Amikor legutóbb voltunk azt mondták hogy a 28-32. héten érdemes ,mert már látszanak a vonások...de a 4dultrahang.hu-n tök jól leírnak mindent,mi oda megyünk..

Hregi: Bocsi de ezt nem értem.....még annyira nem vágok mindent....Igazábol két hete kezdtem el komolyabban foglalkozni a tornákkal meg ilyesmikkel.........

pusza mindenkinek
 
 


Sziasztok!

Hát igen, kis Vince megszületett 8.án 13:40re, és 3140g, 51 cm-el!
Nagyon édike, és nagyon rendes baba.

Szülésről: nagyon fájós volt, nagyon nehéz, de végül is rövid...attól függ, honnan számoljuk....Szombaton már folyt a magzatvizem, cska még nem vettem ugye komolyan aztán semmi fájás... éjszaka 10 perces fájások lettek, és több magzatvíz, ekkor már biztos voltam benne, hogy az az. Rózsaszínesedett is...fájások végül leálltak, reggel 6kor bementünk a kórházba...megállapították, hogy nincs vissszaút, mert ez bizony a magzatvíz, és szülni kell...azonnal oxitocinra nyomtak, meg kaptam mindenféle lazítókat, mert még mindig csak egy újnyi voltam, és még nagyon kemény is volt a méhszáj...ez az állapot tartott még vagy 3-4 órát. Tágulás semmi, puhulás semmi, fájás nagyon-nagyon, és már szünet nélkül...mondhatnám volt 2 levegővételnyi szünetem...végül a padlón görnyedtem már, és azt hittem itt a vég...doki sokszor megnézett(benyúlkált tágítani) na hát az fájt még csak igazán....egyszer cska lettem 4 újnyi, és azonnal szülőágy..addigra kezdtek ritkulni a fájások...20perc után 13:40re meg is lett a kis Vince....nagyon jól sikerült nyomni, bár sokat kellett visszatartani a gátvédelem miatt(na az is nehéz volt...ne nyomjam , mert szakadni fog....kössz....) de össz-vissz fantasztikus volt! mikor átbukkant a fejecske, és kijött a válla! Az a megkönnyebbülés, a sírás, a kis mázas édes meleg kis Vince! Hát olyan élmény! Megérte az egész szenvedés!Ott akkor azt mondtam, ezt soha többet mégesgyszer! Most viszont már tervben a köv. tesó!!!!!!!!:) Kell még egy lány
Gátat nem kelett vágni, ici picit repedtem, mert már nagyon erősen nyomtam, és késő volt...de két öltés, és nem fáj semmi most se!
Ami ezután jött nem volt kellemes...sajnos a lepény nem jött ki....altatásban majdnem negyed óra alatt meg is volt vele a doki, semmi komplikáció nem lépett fel, nem is veszettem sok vért, és nem is adtak pótlást, nem volt olyan tapadós a lepény, mint az előző terhességnél szerencsére.
Sajnos még másnap sem engedtek felkelni, mert ájuldoztam a vérveszetség miatt, de vérképzőt kaptam vénásan, és rendbejöttem, így nem kelett vér plusszba....
Most már itthon, fáradtan, hasam fáj még, és képzeljétek maradt egy nagy hasam!!! Ez a 3. gyerek átka...2.al em volt semmi...lassabban húzodik össze a méh...nem is fáj annyira, mint az elsőkkel. Majdcsak lemegy ez is!
Még nehéz beállni a rendes kerékvágásba....általában délelőtt nagyon jól alszik, de délután nyűgöske, és sétálni szeret kézben....és persze a nagyojk is akkor vannak itthon, és nekik is kellek.....ez nehéz.

Kondér: Nagyon nagyon jó doki!!!!!!!! Nagyon megérte hozzá menni! Nagyon jó élmény volt a szülés, tök rendes volt, és nagyon értette a dolgát!Megmondta, hogy ebédre babázunk, hát sikerült is! anyagiak: gödi rendelőben tőlem 7-8000ft-ot kért el, Váciban 10ezret. de ott mindig csinált 4D uh-t is, és odaadta cd-n!CTG re meg 3000ft-ot kért.
Nagyon felkészült volt a lepényletapadós problémámra is, és nagyon hamar megoldotta, nem úgy mint annakidején az Istvánban :( Csak ajánlani tudom mindenkinek! Én úgy vagyok vele, hogy nekem megérte ezt a pénzt!És tökl poénkodott, meg minden nap bejött szülés után is megnézni hoyg vagyok... :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


képet elfelejtettem:
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


ja! Váci kórházról: Én pozitívan csalódtam! Szerinetm nagyon jó kis kórház! A nővérek, és a csecsemősök irtó rendesek voltak! A szoba tök jó volt, leszámítva a 40fokos meleget...:) tisztaság volt mindenhol...réginek régi, de tiszta, és azt a 3 zuhanyozást ki lehetett bírni! takarírónéni pl. napi 3x jött takarítani, kukát kivinni...
nagyon sokat segítettek a csecsemősök, és látszik, hogy szeretik a babákat! Ha nagyon fáradt voltam, vagy zuhizni mentem,vagy csak nem tudtam mit kezdeni már a sírással, jöttek segítettek, elvitték, megnyugtatták.... A szülésznőm meg nagyon nagyon rendes, és ügyes volt! Nem választottam végül senkit, aki aznap volt beosztva az volt! Végig velem foglalkozott, és segített hogy jobb legyen!
Nekem az István után nagyon jó volt Vácon! Aki szídja vácot, az még nem járt Budapesten! :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Halihó!!!

Ikverus: Gratula nektek.......nagyon édes Vince........
Köszi az élménybeszámolót......kicsit megnyugtat a tudat, hogy túl lehet élni.......


pusza mindenkinek
 
 


Ikverus annyira gratulálok!!!!!!!! Olyan jó, hogy ilyeneket írtál, nekem is nagyon nagyon sokat segít, és hogy Kondér is rendes volt:D Hát ezt is nagyon jó hallanai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! És Te mennyit adtál a szülésre neki??? mert fogalmam sincs hogy mennyit szoktak!!!!
Hallgattál közben zenét???? Voltam bennt a szülészeten kb 1 hónapja, hogy majd mégis mire számíthatok, nekem rendben volt minden, nem volt büdi meg semmi. És Tök ha lehet ilyet mondani barátságos volt!!!!! És a szülésznő egy percre sem hagyott magadra???? De rendes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Apa bennt volt???????????
Bocsi a sok kérdésért!!!!! Pihenj nagyon sokat, és babázzatok!!!!!!!!
Pussz:Évi
 
 


Hegeeva! Nyugodtan kérdezz csa! Mi hezitáltunk, hogy 30, vagy 40 ezret adjunk, végül én döntöttem, és a többet adtam! Úgy gondoltam, a havi 10ezrek után ez elég kell hogy legyen. Na meg sokan voltunk benn épp, akik nála szültek, és javarészt 25-30ezreket adtak...mível nekem volt altatós műtét is, úgy gondoltam többet adok.....zenét én nem halgattam, viszont gyönyörű napfelkeltét néztem! Engem zavart volna a zene. A szülésznő sokat benn volt, néha kiment, de hát nekem ott volt apa is. Sokat dumáltam a szülésznővel....nagyon aranyos volt. Neki egy hatalmas Merci csokit vittünk, és egy képet a kis Vincéről, ait a kórházban csináltak! Nagyon jó képet csináltak ott benn róla!!!!!Kérjetek, ha lesz nektek is lehetőség rá! Ha be tudom scennelni, akkor megmutatom(ehez apa kell)...
Senki ne parázzon! Jó volt a kórház, Kondér szuper és jófej, és minden baba kibukkan előbb-vagy utóbb!!!! És igen, túl lehet élni! És már nem is emlékszem, miért mondtam apának a fájások alatt, hogy ezt soha többet, mert visszagondolva nem is volt olyan rossz! :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztoook!
Háát nagyon édi ez a Vince babó is!
Ez a lepény letapadós buli gyakori?
Meus:én is járok a jógára,mint innen többen,de én ÁEK-ban szülök majd.Nézd meg a honlapjukat:pilates.shp.hu Tööök jóóó!
De lehet,hogy a lányok is mesélnek neked róla!

Hregi
 
 


lepény nálam eddig mindig letapadt...elsővel csak részlegesen, másodikkal totál, olyannyira, hogy az akkori doki közölte, több gyereket ne vállaljak, ha nem akarok elvérezni......
most is letapadt teljesen, de nam annyira szívósan,és más doki is volt, meg más kórház, meg eltelt és fél év.....de úgy látszik, én ilyen vagyok...Kondér mondta, túl intenzíven termelődik az a hormon, ami a tapadást segíti...ezért nem válik le....:( akinek meg nem termelődik, az meg nem tud terhes maradni, végül is örülhetek, mert nekem megmarad minden baba :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen írtam, nem voltam túl jól :(
Gratulálok a közben már megszületett bébikhez, annyira édesek!! :)

Én most vagyok a 25. héten, éppen túl a cukorterheléses vérvételen.Dokihoz (Kondér) majd csak 3 hét múlva megyek. Az éhgyomri értékem 4,2, a terheléses 3,8 lett. Szerintetek ez normális? Nektek mennyi lett?

Valamint lenne még egy kérdésem/kérésem - nem szeretnék mindenkinek egyesével privit írni :oops: - , aki Kondérnál szült megírná nekem priviben, hogy mennyi volt nála a szülés?
Nagyon köszi!!

A váci kórházról - igaz csak a nőgyógyászatról - nekem teljesen jók a tapasztalataim - a zuhanyzót kivéve :( az orvosok és a nővérek is nagyon rendesek voltak. Én örülök neki, hogy ott fogok szülni és már úúgy várom :lol:

Kép
nic
 
 


Heló mindenkinek,

kb. 4 hete nem jártam itt, szánom-bánom, de január 30.-án be kellett feküdnöm, mert Samu nem akart kibújni és 28.-ra voltam kiírva.

a rövid történet: hétfőre voltam "kiírva szülésindításra", tök paráztam, hogy én miért nem tudok normálisan szülni. de szombat éjjel fájdogált a hasam, pont annyira, hogy aludni nem tudtam. Vasárnap reggelre 2 ujjnyira tágultam ki, de a fájások megszűntek teljesen. Pont reggel jött a dokim, Bényi és azt mondta akkor most megszüljük ezt a babát. fél 9-kor burkot repesztett, oxitocyn, és 9-től 2 perces masszív fájások jöttek. délre kibújt Samuka, 3 óra alatt, a férjem szerint a kitolás kb. 20 perc volt. nagy megkönnyebbülés, mert azt hittem addig ebbe bele fogok halni. Ja, hát most szültem először:)))
ja: 2700 gr és 53 cm, hát soványka szegénykém:(

röviden ennyi, a kórház színvonalát tekintve, osztom ikverus véleményét, elfogadható, sőt egész jó, bár én pihenni nem igazán tudtam.

Samu egyébként nagyon nyugodt baba, csak akkor sír ha éhes vagy ha fáj a pocija (hasfájós szegény). Éjjel 4-6 órát is alszik egyhuzamban:)

Picuribaba: már nagyon várom, hogy talizzunk és együtt sétálgassunk a kis gazfickókkal:) sokat gondolok rátok, kár, hogy messze laktok tőlünk. majd igyekszem gyakrabban feljönni netre és írok

puszi mindenkinek
 


Ikverus, te előre szóltál, hogy gátvédelemmel szeretnél szülni, vagy ez Vácon alap? Kép
nic
 
 


Hagi nagyon nagy gratula!
Neked volt fogadott szülésznőd?Hány ágyas szobában voltál?
nic
 
 


Sziasztok csajok!
Az Aphroditében tartanak szülésfelkészítőt is?Azt olvastam,hogy a jóga jobb az Andinál,de hátha lehet még valami plusz infót is beszerezni ott...Mit gondoltok?

Hregi
 
 


Hali!
Ma hallottam az új infót,hogy hamarosan a váci kórház égisze alatt is tart kismama jógát az Andi,sőt Dunakeszin is kapott felkérést.
:oops: :lol:

Hregi
 
 


Sziasztok!

Hagi, nagyon gratulálok!

Ikverus: akkor gondolom neked a sárgahormon test termelődik túl, mert nálam pont az ellenkezője van. Kevés sárgahormontest termelődik és nehezen tapadtak meg a babák és a terhesség első trimeszterében szednem kellett ilyet, nehogy elvetéljek. De ezen túl is folyamatos probléma, mert sok sok cisztával bajlódom e-miatt a petefészkeimben.
Örülök, hogy most nem volt nagy gond a problémád miatt. Kondér profi.

Nic: 3 baba után mindenhol alap, hogy megpróbálnak gátvédelemmel szülletni, de 1 babánál kizárt! Hallottam már olyat, hogy valakinek nem kellett, és idő sem volt rá, de ott picurka volt a baba is és anyukának nagyon jó adottságai voltak hozzá, de ez ritka mint a fehér holló. Jobb, ha gátmetszést csinálnak, mert különben szétrepedhet a gátad, azt meg cikk-cakkban varrni nagyon gáz és sokkal rosszabb neked, nehezebben gyógyul és tovább és ki tudja meddig szakadsz szét.
A cukorértékednél nem volt csillag? Nekem kissé alacsonynak tűnik, de nem tudom fejből az értékeket.. a doki úgyis megnézi és mond valamit. Addig is a háziorvos semmit nem mondott rá?

Hegeeva: én is 30-at adtam Kondér dokinak, de én már amúgy is a vége felé kerültem hozzá és nem volt szülés közbeni komplikáció. Ha tudtam volna adtam volna többet is, de sajnos nem ment. A férjem munkanélküli lett. :(
A szülésnőm meg fogadott szülésznő volt és neki 10 000-ret adtam, de már nagyon a végén, szülés előtt 5-7 nappal sikerült felfogadni. De életem egyik legjobb döntése volt, és többet is érdemelt volna.

Töri: hazaengedtek?

Picuribaba: mindenki ilyen aggódós főleg az első babánál. Nem vagy szörnyű, ez teljesen természetes. :D
Azóta újra elkaptuk a nyavaját, de már enyhébben, Lili meg már 4x. Doki bácsi azt mondta, hadd menjen oviba, ennyi erővel áprilisikg otthon maradhatna... úgyis mások is viszik betegen.. ő is kiakad ezen a lányánál, aki szintén ovis.

No mennem kell, éhes a lánykám..
Puszi, Kchriske
 


Sziasztok!
Nic: osztom kchriske véleményét a gátvédelemmel kapcsolatban! Elsőnél tuti vágnak, jobb is, mert repednél...2.nál már lehet figyelni rá, hogy esetleg nem kell vágni, én akkor sem ragaszkodtam a védelemhez, mert az elsőnél vákum miatt repedtem szanaszét, és szörnyű volt, végül a 2.at gátvédelemmel sikerült szülni, és most a 3.nál alap volt a védelem, de persze mondtam, ha kell vágjanak....lett egy picuri repedeséem, mert a végén már nem bírtam visszatartani a nyomást, és túl gyors lett :)De egy öltés, és nem is fájt. :) szülésznővel kell lezsírozni, mit szeretnél, és van e rá esély...ezt úgyis szülés közben látni.... :)
Feljebb írtam, én mennyit adtam a dokinak, és adtam volna még többet is, de mi sem állunk fényesen anyagilag...Szülésznő is érdemelt volna zsét, de végülis én nem fogadtam fel, ő volt akko épp ott, és ennek ellenére nagyon odafigyelt rám. (be is jelölt iwiwen utána :) )

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Anyukáknak és leendő anyukáknak!

SZOPTATÁST SEGÍTŐ BABA-MAMA CSOPORT FELSŐGÖDÖN!

MINDEN HÓNAP MÁSODIK HÉTFŐJÉN 10-12ÓRÁIG!

CÍME: FELSŐGÖD, RÁKÓCZI ÚT 142. A BÖLCSI KISHÁZÁBAN, BABABARÁT KÖRNYEZETBEN!

Sok szeretettel várunk minden várandós kismamát, aki szeretne felkészülni babája szoptatására, ill. mamát, aki már szoptat, de problémája van, vagy csak megértésre, bátorításra van szüksége, vagy szívesen megosztaná tapasztalatait másokkal!

Köszönöm, Kata

Kép


Kép
 
 


Kchriske, Ikverus köszönöm az infókat!Eddig azt hittem, hogy az elsőt is lehet gátvédelemmel szülni,de végülis mindegy, a lényeg hogy kijöjjön valahogy :D Bár egyenlőre úgy tűnik, hogy nem lesz egy óriásbébi :)

A cukrom sehol nem csillagos, szerdán megyek védőnőhöz talán tud mondani rá valamit. Nekem csak az a fura, hogy terhelés után alacsonyabb lett, mint az alap.Egyébként nem érzem, hogy valami nem stimmelne velem... majd kiderül.

A dokinak úgy gondolom, hogy bőven elég kb. ennyit adni, hiszen a 10 hónap alatt otthagyunk nála egy százast.Azért kérdezlek Titeket, mert amikor a kolléganőimnek mondtam (többen vagyunk kismamák), hogy mennyit akarok adni lehurrogtak, hogy az nagyon kevés.Nekik a dokijuk rögtön megmondta, hogy 70eFt a tarifa. Jó nem?! Kép
nic
 
 


Sziasztok!

Ma este kaptam egy fotót egy gyönyörű kislányról a telefonomra, úgy hívják: Anna Lívia :D

Részleteket nem tudok, de igen, Törinek megszületett a kislánya!!

Nagy gratula nekik, és jó egészséget. Annyira szép baba!!

Üdv. Kchriske
 


Nagy nagy gratuláció Törinek!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Törinek millió puszi és sok boldogságot:)

Nic:

igen volt szülésznőm: Hontvári Gabi, csak ódákat tudok zengeni róla, annyira tündér, azóta is rendszeresen hívjuk egymást telefonon és minden kérdésemmel fordulhatok hozzá azóta is, picuribabának is ő volt a szülésznője, szerintem ő is csak jókat mondana róla.

kétágyas szobában voltam, de 2 napig egyedül, nem volt szobatársam, király volt!:)
 


Sziasztok!

Töri: Én is GRATULÁLOK! Majd élménybeszámolót kérünk!!! :D

Nic: igen, nekem is Gabi volt a szülésznőm. Én is csak dícsérni tudom. A legjobb választás!!! Ha lesz 2.babánk, akkor is őt fogom választani! Csak ajánlani tudom. :D Én is mindig hívom őt, ha kérdésem van. Többször keresem őt telefonon, mint a védőnőt vagy az orvost. Annyira megbízom benne.
Kchriske és Töri szülésznője is Gabi volt! :D

Hagi: hogy vagytok? Olyan jó lenne már találkozni. Mi most kezdünk belerázódni, majd mesélek... kicsit hosszú lenne leírni, hogy mik történtek az elmúlt 6 hétben.

Kchriske, Töri: mikor futunk össze?

Ikverus: szoktam sétálni Kornival és szinte mindig elmegyek a házatok (háztömb) előtt. Remélem, valamikor összefutunk... képed alapján majd biztos felismerlek... :)

Jó babázást mindenkinek. Illetve aki még csak készül, azoknak jó babavárást és kitartást!
 


Szia Picuribaba!
Én is már elkezdtem sétizni Vincével, összefuthatnánk...én nagyjából 2-3 fele szoktam menni, ahogy az etetés kihjön, de most már lehet délelőttökre is bevetem magunkat, és akkor olyan 9- 10 óra felé....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


ezt a képet a kórházban csinálták a kis Vincéről:
szerintem nagyon profik....totál sírosan vitték el fényképezni,és tök nyugisan jött vissza :)

Kép

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus: Nagyon gartulálok, nagyon szép a kisfiad!!!!!
Már elég régóta nem voltam, olyan nyomi vagyok mostanában:(
nem tudom mi van velem.....Már a 33. hétben járok, remélem minden rendben lesz a végéig!!! Ti hogy vagytok?????? Ebben a szomorkás időben???
 
 


Sziasztok anyukák.

Hát újra itt, és most már babóval.

Nehezen ment, de végre megszületett Anna Lívia lányunk 2009.02.23-án 16.55-kor, 53cm és 3.550g-mal. 14 órás vajúdás után császárral.

A szüléstörténetem:

Hajnali 2.40-körül kétszer éreztem valami furcsa görcs szerű dolgot, eleinte beakartam tudni jóslófájásnak, mert a kórházban elég sokszor jósólgattam, de 2.54-kor felkeltem az ágyból és pukk, elfolyt a magzatvíz. Kis ijedség után rögtön hívtam Gabit a szülésznőmet, majd a férjem, hogy szülünk. Áttoltak a szülőszobára ahol megvizsgált az ügyeletes doki, de sajnos nem voltam kinyílva, majd félóra múlva megérkezett Gabi is. Kint szakadó hó, így nagyon csúszósak voltak az utak, de semmiről nem késett el. A férjem is betoppant, nagy izgatottságában, már nagyon be volt indulva.... Persze fájások csak nagyon gyengén jelentkeztek, de azért mérhető volt. 6.00-körül megérkezett Kondér bácsi is, és megvizsgált, de sajnos nem tágultam. Bekötik az oxi bizgenytyűt, és kapok a sejhajomba egy tágító injekciót. Jelzi, hogy ha nem tágulok 13.00-ig, akkor császárra hajtunk. 9.00-kor még mindig csak fájások, és ismét szűk vagyok mint atom, viszont már eltelt a 6-óra ezért kapok egy vitaminos gyógyszert a magzat fertőzésveszélyének elkerülése miatt. Innentől kicsit bepörgőre fogom a dolgot, mert annyira már nem volt kedvem az órát nézni, a fájások erősödtek, ismét kaptam egy tágított, és megint rám kötöttek egy oxitocyn. Kb.12.00kor megvizsgált a doki, és sajnos nagyon elkeseredve csak 2 újjnyíra voltam kitágulva. Ekkor már mehetett a gáz, a fájások enyhítésére, ami nekem nagyon segített. egy fájás és szívás, majd ismét. Eléggé lekábít, de még is oda tudsz figyelni mindenre. A Gabi mindent mondott, és mindenre figyeltem, légzés, nyomástartás, koncentrálás, erőgyűjtés a szülésre. ekkor már folyamatos volt a vizsgálat, ami nem volt kellemes, de még is elviselhető. Majd 14.00-től elkezdődött a kitolási szak. Fel a lábat és nyomni, majd le a lábat oldalra feküdni, hogy a kis burája be tudjon készülődni a szülő csatornába, jobbra -balra. De semmi, éreztem, hogy ott van lent, és sokszor megkellet ismételni a tolásokat, de semmi. Ez sokáig eltartott, majd a végén már a Bényi doki is bejött, hogy a kitolásnál rásegítsen a pocakra. Kétszer megprobálta a saját dokim és kétszer a Bényi, de semmi, a kisfejét már látták, de nem tudott kibújni. Nagyon féltem, hogy baja lesz, és idegesített, hogy nem tudom kitolni. A dokik egymásra néztek, és mindketten mondták, hogy ez azonnal császár. Nagyon elfáradtam, és minden erőmet elvesztettem , és csak feküdtem a sűrűsődő fájások közepette. a párom kezét fogtam és bocsátkoztam neki, hogy neharagudjon, hogy nem tudom megszülni rendesen, de annyira fájt, mert jöttek a tolások a műtősők meg sehol, már a halálhörgés hallatszott belőlem, rémisztő volt és fájdalmas. Féltem, hogy a babának baja lesz, nem tolhattam, de még is jött a tolás. 1/2 óráig csak feküdtem oldalt és rettentően fájt, kértem a férjem segítsen , Gabinak is csak az arcát figyeltem, és éreztem, hogy aggodnak értem, de már nem volt erőm visszatartani. Levegővétellel próbálta a Gabi enyhíteni a fájdalmat, de nem maradt önkontrolom, és csak ordítottam, szégyenlem, de nagyon kegyetlen fájdalmat éltem akkor át, és minden erőmmel tiltakoztam a tolás visszatartásában. A férjem meg csak azt hajtogatta, hogy hol vannak már, kávéznak? Nagyon mély és fájdalmas élményt okozott bennem ez a fél óra, de végül bevittek a műtőbe, ahol megkaptam a magamét az egyik műtőshölgytől. Fejezzem be, mert ezzel nem segítek neki, mondom már nem bírom, fáradt vagyok és nem maradt egy cseppnyi önkontrollom sem, majd felültettek és beadták az érzéstelenítőt. És hirtelen elvágtak mindent, figyeltem, hallgattam a hangokat, már nagyon kíváncsi voltam, hogy minden rendben van-e, majd megláttam az én édesem, ahogy felém emelik. A világ legboldogabb emberre lettem akkor mikkor belenézhettem a lányom szemébe, mert ennyire gyönyörű dolgot még sosem láttam. Csodálatos kis teremtés, de elvitték, és én követtem a hangokat. Gabi visszahozta néhány perc után, már felöltöztetve, és én adtam neki egy puszit, nagyon szép volt, és most is csodálatos. Büszke vagyok rá, hogy ennyire szép leánykát hoztunk össze a párommal, és ez a kis ember végig tökéletes szívdobogással tűrte a fájdalmakat, és kitartóbb volt nálam. A szülés mindkét szakaszát megismerhettem, a természetes szülést és a császárt egyben. És ime a kis csöppségünk akiért érdemes volt szenvedni : Kép
 
 


:cry: :cry: :cry:

Töri: Először is nagy gratula a babóhoz! Gyönyörűűű!
Bőgve olvastam végig a születéstörténeted. Sajnálatos, hogy nektek ez ilyen szörnyűre és fájdalmasra sikeredett. Elképzelni sem tudom azt a fájdalmat és félelmet amit áltéltél. Örülök, hogy végül jól végződött. Mindketten jól vagytok?
Az sms-ből gondoltam, hogy nem ment simán és nagyon fáradt lehetsz, ezért nem is zaklattalak, de ha nem zavarlak akkor valamikor azért beszéljünk, vagy írjunk ha nem okoz gondot. Igazi hős vagy :!: Nem lehetett könnyű.

Sok-sok gyógyítós puszi Anna babának és Neked!
 


Picuribaba: Én akármikor benne vagyok. :) Jó lenne mostanában, mert nem tudom meddig lesz kocsink. Utána már nehéz lesz összehozni.

Nic: nekem is Hontvári Gabi volt a szülésznőm. Igazi kincs. És külön köszönet neki, hogy szülés előtt 5 nappal elvállalt. Addig nem volt senki és nem is nagyon vállaltak volna már így el. De végül a legjobbat kaptuk. Szülés előtt, közben és utána is végig melletted van és maximálisan odafigyel rátok. Mindent elmond előtte is értelmesen és közben is. Nagyon nagy segítség! Bárcsak Lilikémnél is ő lehetett volna, és ha egyszer újra szülésre adnám a fejem, hát akkor csak őt akarom!!

Hegeeva: ne legyél szomorkás. Próbálj kedvedre való dolgokat csinálni, amit szeretsz. Kényeztesd magad kicsit. Nálunk Vácon sokszor süt a nap, de ha nem akkor is jól esik egy kis séta. Ha meg nagyon nem bírom már, olvasok, vagy kézimunkázom a kicsinek, estetleg megnézek egy vidám mesét a gyerekekkel, vagy egedül, vagy a kedvenc filmem.. forró csoki, tejbegríz... tessék bevetni az örömhormonokat! Ha meg nagyon egyedül vagy akkor menj emberek közé. Főleg ahol gyerekek is megfordulnak. Egy két elcsípett édes elszólás és rögtön jobb kedved lesz hiszen nemsokára már a te kicsikéd is ontja majd a vidító kis szókincsét. Egy kis turizás a babusnak.. szépítkezés.. ott lehet trécselni.
Fel a fejjel. Ha nagyon egyedül vagy akkor írj. Ne gubózz be teljesen.
 


Haliho!!


Bocsi,hogy sokáig nem voltam, de én is nyünyike voltam,.....
Az eddigi terhességem alatt az elmult 1,5- 2 hét volt a leggázabb, még a vérképem is totál gáz volt, pedig eddig minden oké most meg talán a fele érték volt normális......most kicsit rendbejöttünk.....remélem már így marad!! Ez a 33. hét nekem is betett.

Töri: Gratula nektek!!!Gyönyörű a pici lány!!
 
 


Töri! Gratulálok! Édes a lányzóka!!!!!!!! :) nagyon szép!!!!!!!! Gyönyörű neve van! :)

Tegnap vácon sétáltam a dunaparton, amíg csemetéim úsztak, Vince nagyon élvezte! Kchriske! Merre szoktatok sétálni? Én minden szerdán és pénteken vácon vagyok 3-fél 5ig...:) jóidőben majd lehet továbbb.....
picuribaba! Délelőtt mindig próbálok kimenni kicsit sétálni! 10óra felé....összefuthatunk

kitartás a pocakosoknak, már nem sok van hátra!!!! És most kell sütögetni, meg jól bekajálni fincsiket, utána laig marad idő(legalábbis nekem nincs, na meg hízok mint a veszedelem, úgyhogy csokiról leállás!!!)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Töri: még egyszer gratulálok, tényleg hős vagy. Én is nagyon szomorúan olvastam a beszámolódat. Annyira sajnálom, hogy Neked a terhességed és a szülésed sem egy élmény volt. De a végcél volt a lényeg és ő csodálatos!!! Ügyesek vagytok!!! Kitartás, az első napokhoz/hetekhez...

Ikverus: ... hát tegnap és ma nem sikerült sétálni, szakadt az eső. :( Gondolom, Ti sem tettétek ki a lábatokat.
Így pontosan én még nem tudom mondani, hogy mikor vagyunk kint a gyerkőccel, de én is 2x szoktam menni. De és du.
Fiam 2 óránként eszik és sajnos nem lehet nekünk áttérni a 3-4 órás tervhez. (hogy miért, azt majd szóban elmesélem). Na, emiatt nem tudom úgy igazából belőni, hogy mikor sétálunk. Talán a délutáni időpont biztosabb. Úgy fél 3-kor eszünk, és utána elindulunk. De mivel fél 5-kor már korog a gyomra, így igen kevés idő marad dumcsizni. Na, majd meglátjuk... jó lenne végre már találkozni...olyan közel lakunk egymáshoz... :D

Kchriske: sajnos az influenza időszaka alatt nem nagyon engedélyezik az orvosok, hogy a sétán kívül más programot szervezzek. (hogy miért, neked is elmondom, ha talizunk... vagy ha lesz időm, írok privit) Illetve amit Ikverusnak is írtam, fiam 2 óránként eszik...

hagi: Hogy vagytok????? Mesélj!!!! Sokat gondolok rátok!!!

Puszi mindenkinek!
 


Sziasztok!

Ikverus: le szoktunk ségtálni a dunapartra mi is! :) De örülök. Akkor majd szerdánként és péntekenként igyekszem így belőni a sétákat, ha nem esik mert messze vagyunk és bőrig áznánk... Ma is szivesen mennék, de ebben az időben... talán kocsival legurulunk, már csak azért is mert ma nem tud Lettike elaludni itthon és séta közben legalább alszik..
Ja és ha édességre vágysz hízás nélkül, akkor tudok tippeket adni!! :lol:

Picuribaba: Remélem nincs nagy gond.. várom a prividet, ha tudsz majd írni..

Meus: örülök, hogy rendbejöttetek.. szedjél hosszantartó C-vitamint, sokat számít az immunrendszernek, tapasztalatból mondom!! A DM-es márka (das gesundes plus Vitamin C) olcsóbb sokkal, mint a Cetebe. Görcsök ellen, meg szorongás ellen meg Magne B6.

Töri hogy telnek a napjaitok? Jól vagytok?

Mindenki vigyázzon magára és örüljetek, mert mindjárt itt a tavasz!! Én már nagyon várom, persze.. tavaszi gyerkőc vagyok :lol:
 


Más:

Elkezdtem AVON-ozni. Ha valaki szereti a termékeinket és szokta használni, akkor forduljatok bizalommal hozzám. Már általam is rendelhetek, főleg aki esetleg eddig Pesten szerezte be, nálam könnyebb lesz.

Kedden 11:00-től pedig Vácon, a Csányi L. krt. 54. -ben személyesen is megtekintheti a termékeket.. ha jól tudom ki is lehet próbálni.. Pénteken is van ilyen, de arra egyeztetni kell, ha biztosan van jelentkező.
Aki szeretne jönni várom a jelenkezését, priviben megadom a telefonszámom és az e-mailcímemet is.
Ha már kicsit bejáratottab ember leszek, annak, aki rendszeresen rendel tőlem kedvezmény is tudok adni :D

Üdv. Kchriske
 


Töri!
Nagyon-nagy gratula a szépséges lányzóhoz! Ez a csoda szerintem mindent megér és minden fájdalmat feledtet.
Képzeld, az én nagyfiam 02.23án született 3550g-mal és 53 cm-rel csak ő 2006-ban. :D

Kép
Kép
 
 


Sziasztok.,

Köszönöm mindenkinek a gratulát.

Az első napok nehézségén túl vagyok már. Kicsit össze kellett még szoknunk. Apa fürdeti esténként, néha rossz nézni annyira elvész a hatalmas kezében, de csendben tűri. Szerintem szeretni fogja a vizet. Átlagosan 3-4 óránként eszik, még nem állt be teljesen, de nagyon nyugodt, és türelmes baba. A hangját csak néha hallani, de ahogy cicit kap rögtön elalszik. Imádom, már nagyon várom a sétákat.

Gyurmi: én pont azon gondolkodtam, hogy nekünk a 23-om lesz a szerencse számunk. Mert a babánk , pont a megismerkedésünk 12év 6. hónapján született. Vagyis pont a féléves váltó időben. Furi!

Kriszti: nem volt még időm a messengert beállítani, mert időközben újra kellett az egész gépünket telepíteni. De ahogy lesz egy kis időm megcsinálom, és tudunk dumcsizni. Remélem minden rendben veletek.

picuribaba: Hogy megy a babázás? A 2 órás evés biztos le terhel. Kép Kép
 
 


sziasztok!
Kajálással nekem sem állt be a pindur...az elmúlt két nap óránkénti kajálásból, és közben üvöltésből állt, aludni csak a babakocsiban, ha tolom....:( De hát az eső miatt meg a szél miatt itthon dekkoltunk :( ma kivételesen egész jókat alukált, és nagyjából 3 óránként evett, viszont mára valahogy alig lett tejem, fejni össz 40ml sikerült egész napra :( Hát talán lezs jobb is...pocakfájós a lelkem, vettem infacolt is, de nemigen látom a hatást :(
Én meg hullaként próbálok létezni :):)

Picuribaba!várom a talit, és hogy mesélj!!!

Töri!Édes a pöttömkéd!

Kchriske! Elküldöm priviben a telcsiszámom, és megdumálhatjuk, hogy mikor talizzunk :)
A kis Vince séta után:
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Ikverus: köszönöm a számot, én is megadtam, remélem szerdán jó idő lesz és talizhatunk.
Hasfájásra próbálhatod még az Espumisan cseppet is, nekünk az jobb volt, de pl. uncsi tesómék babájának semmi nem használt, csak egy bizonyos homeopátiás bogyócska. Egy golyócskát kell feloldani tejcsiben, vagy teában... de te talán ismered is, vagy megkérdezzem mi volt az? Ma lesz családi buli, magunknak is hasznos az info, úgyhogy mindenképp megtudakolom. Bár szerencsére mi nem vagyunk hasfájósak.
A tej miatt ne aggódj, szerintem Vince többet kér, mert nekünk is 1 hónaposan növekedett meg az étvágyunk. Addig max. 50-60 ml-t evett, 1 hónaposan, meg egyszercsak folyton éhes lett és 100-ml-t kért.. egész idáig elég volt ennyi minden etetésre, de szerintem nekünk most van megint, hogy megugrott az étvágya, mert nekem is kevesebb a tej és folyton eszi a kezecskéjét mint a megveszekedett, és sírdogál.. és valahányszor cicire teszem mindig eszik (nekem is óránként), nem csak cumizik, úgyhogy most jól kisegít a sok lefagyasztott plussztejcsi amíg meg nem nő a termelésem. Viszont ha nincs rajta a sín, akkor már 7-8 órákat is átalszik éjszaka. De eddig sínnel is megvolt a 6 óra. Csak már kinőtte. Kedden megyünk kontrollra, remélem nem kap másikat, bár sanszos :(

Töri: örülök, hogy tudtunk tegnap dumcsizni kicsit. Ha bármi kérdésed van, vagy bizonytalan vagy, mert mindenki mást mond.. nyugodtan zaklathatsz. A plusz tejcsit meg tényleg fagyaszd le, hidd el jó lesz később. Ha korábban nem is lesz rá szükség, akkor majd a főzelékeknél jó lesz, vagy amikor már szilárdat fog enni, én este akkor is tejcsivel altattam Lilikét és azzal is tovább kapott anyatejcsit.

Olyan szép babája van mindenkinek! :)
Jó hétvégét! Kchriske
 


BINGÓ!!!

Letti baba 150 ml-t megevett. :D
 


Halihó mindenkinek!

már rég jártam erre, bár olvasni szoktam a hozzászólásokat, csak írni nem igen van időm.

Ikverus: Samuka is hasfájós, Infacolt mi is adtuk, de semmi. Most Gripe Water nevezetű szert kap, Vecserka ajánlotta, és bevált. Jókat tud tőle kakilni és lényegesen kevesebbet nyafizik emiatt. Próbáljátok ki, tul.képpen ez egy gyógyvíz szerűség.

Picuribaba: én is sokat gondolok rátok, már többször fel akartalak hívni, de mindig közbejött vmi. Merre szoktatok sétálni? Én is szívesen csatlakoznék vkihez.
Én nem panaszkodhatom, Samuka ma öthetes, 4 óránként eszik, 150 ml-t, mint a svájci óra, olyan pontos. A két kaja között meg alszik, olyan cuki, hogy így megkönnyíti az életem. Ti is próbáljátok ki ezt a szert, amit Ikverusnak írtam, nekünk beválik:) 2-3 nap kell ennek is, hogy hasson. Gabival szoktál beszélni? Én már rég nem hívtam fel, hál' istennek nem volt problémánk.
Ja és akartam kérdezni, hogy mennyit eszik Korni egy alkalommal, az én kisfiam olyan kövérke már, hogy kezdek aggódni:)))

na puszi mindenkinek, aki sétálna velem, írjon!!! :))))
 


Sziasztok! Köszi a sok jó tanácsot, a gripe watert a nagyoknál használtam annakidején, vagyis Áginak nemigen kelett, annyira nem voltam elájulva tőle...espumisan nekem nem használt, mikor kelett volna, aztán nagyon ajánlgatták az infacolt, hát még próbálkozok... :) Homeókat szeretem, meglátjuk kell e...
Letti baba is nagyétkű, úgy látom:) egyszer már Vince is bekajált enniyt két ciciből, azt hittem lehidalok :)
mosta 7vége nagyon simán telt, ma is édes alvóska...talán a szeles idő készítette ki..nagyfiam is ilyen volt, hogy mikor jött a szél,előtte 2 nappal már nyüglődött :(

Hagi! Te merre sétálgatsz? Jössz majd babajógára????

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus:
én a dunapart felé szoktam menni leginkább, mert mi a vasút és a főút között lakunk. de szívesen megyek másfelé is, ha nincs túl messze, megdumcsizhatjuk:)
babajógára szeretnék menni mindenképpen, Andi mondta, hogy várjuk meg vele a 2 hónapos oltást. Mi Vecserkához járunk, 4 hét múlva lesz esedékes a szuri, utána remélem sikerül mennünk jógára. Jó lenne már Samócán kívül más arcát is látni napközben.)))
 


Sziasztok.

hagi1224: én csatlakoznék majd hozzád sétában, csak még el kell telnie egy kis időnek. Nem is lakunk messze egymástól, és már nagyon megnézném a kis drágádat.

Szerencsére az én cuncisom annyira nem hasfájós, de hát nem lehet tudni. Néha azért rendesen kavarog a pocak.

Alvás: nálunk hajnal 1-kor kellünk, majd elbandázgat 3-ig, lassan már óramű pontossággal. Kicsit kezdem uni, de hát utána alszik 4órát.

Kép Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: