Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretném ha ide mindenki beírná pozitív ill. negatív véleményeit/tapasztalatait az orvosokkal kapcsolatos észrevételeit.
Ez hasznos lenne a kismamáknak ill. akik még előtte állnak!
 
 


Prenita!
Hát igen, hasznos lenne, az tuti, csak attól tartok, hogy kicsit meredek a dolog, mert kiírni a doki nevét az gáz, név nélkül meg semmi értelme, pedig az ötlet alapjában véve jó.

Muki

Muki
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 

 
 

Sziasztok!
Látom nem nagyon él a topic. Ezelőtt 15 évvel szültem Szegeden, bizony régen volt, de nagyon jó volt a doki, és a reggeles szülésznő is. 1990 szeptember 3-ról 4-re virradó éjszakát töltöttem bent. Sajnos egyik szülésznő nevét sem tudom, de az éjszakai egy rettenet volt. A reggeles pedig egy tündér.
Már sajnos az orvos nevére sem emléxem, pontosan, talán Koloszár Sándor. Ha még dolgozik, csak ajánlhatom mindenkinek nagy szeretettel.
Mielőtt terhes lettem volna is kezelt, mert volt egy kis gondom a hormonjaimmal.
Már terhesség alatt derült ki, hogy cukros vagyok, hál'Istennek elég a diéta, de be kellett feküdnöm kivizsgálásra (a terhesgondozó orvosa ragaszkodott hozzá, aki soha nem vizsgált meg, mert mindenki bevérzett, akihez hozzányúlt... ). Addig nem mondtam neki, hogy nála szülnék, de mert a kórházban minden nap bejött külön hozzám! Megkérdezte, hogy vagyok, úgy döntöttem nála szülök.
Szülés alatt végig figyelmes, rendes volt, utána a repedéseimet szépen összevarrogatta.
Mindenkinek sok boldogságot kívánok a babákhoz
Csopi
 


Sziasztok!
1998 óta járok a Klinikára, csak csupa jót tudok mondani az orvosokról.Kép
Az asszisztensekről már vegyes véleménnyel vagyunk...Kép

Akinek kérdése van, írjon nyugodtan emilt, szívesen segítek.
 


..


Sziasztok!!!!!!!!
Sajnos nekem duplán negatív élményem van a Szegedi Női Klinikával kapcsolatban.
Első terhességemmel egy igen jó hírű orvoshoz jártam végig magánrendelésre. Sajnos roszkor mentem be szülni, mert közölte, hogy magánrendelése és átad egy másik orvosnak. Ezt kaptam 38. hét után.
Szerencsére probléma mentesen gyorsan megszületett Dominik.
Második terhességemnél ahhoz az orvoshoz mentem akinél Dominik született. Itt is magánrendelésre jártam mert máshol nem fogadott. Nem is volt semmi gond még a 24. héten egy elválltozást nem talált a babán. A klinikán megnézte több orvos 2D. ultrahangon, de csak annyit tudtak mondani: daganat van a baba gerincén. Elküldtek a 25. héten magzatvíz mintavételre. Közben mi Kecskemétre mentünk 4D. ultrahangra ahol megállapították, hogy az elválltozás a az utolsó csigolyától 1 cm-re van és semmilyen belső elválltozást nem mutat a babánál és kimutatható keringése nincs.
Szegeden ezt nem fogadták el. Az orvos véleménye az volt a 26. héten: indítsuk meg a szülést ha nem akarunk beteg babát. A magzatvíz mintavétel eredménye nem mutatott ki semmilyen rendellenességet. Akor voltam utoljára a Szegedi Női Klinikán. ezután már Kecskemétre jártunk ahol 4D. ultrahangal követték a terhesség végéig a babát és az elválltozást. Így születhetett meg egy sima, gyors szüléssel teljesen egészségesen 2004. 09. 11.-én Dorka fenekén az elválltozással. Ezt az elválltozást lekötötték, ami egy ki nem fejlődött egypetéjű ikertesó volt. Ma már ebből semmi nem látszik. Számunkra már csak egy rémálom, de még mindig rosz érzések fognak el ha elmegyek a klinika előtt.
Gabriella.


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Én most vagyok 10 hetes kismama, és most "kellene"orvost választani, hogy ne üljek egész napokat a klinikán:-)
Tudnátok valakit ajánlani, mert egy párat ismerek mivel ott voltam gyakorlaton nem rég de ezek közül egyik se lopta be magát a szívembe....
Üdv Rita
 


Szia Ritareni!

Kicsit későn fedeztem fel a kérésedet és elképzelhető, hogy már orvost is választottál. Én első gyermekemet Szegeden szültem 1995-ben dr.Daru Józsefnél. Ajánlom nektek, nagyon lelkiismeretes, szakmailag is és emberileg is azt nyújtja, amit egy ember megérdemel.Mindezek mellett egy nyugodt, megfontolt orvos és végtelen türelmes.


Sziasztok! Én most találtam erre a helyre, úgyhogy még nagyon új itt minden.

A Szegedi Női Kilinikáról milyen véleménytek van? Érdekelne, hogy szült e már valaki Vincze Emőkénél? Nekem ő nagyon szimpi, de hálás lennék minden válaszért.
Köszi
 


Sziasztok!

Én az első gyerekemet a Szegedi Női klinikán szültem 2 éve. Az akkori orvosom Dr. Kecskeméti László volt, és nem sok jót tudok róla mondani. :(
Most a másodikat várom, 38. hetes vagyok. Dr. Pál Zolihoz járok, és teljesen megvagyok elégedve vele. Mondjuk a java még most jön... :)


Sziasztok.
Én kettőt szültem. Egyet a II.kórházba 1999-ben, és egyet a klinikán2001-ben. Mindkét helyen volt pozitív és negatív élményem is. Mivel a klinikát kérdezitek, azt mondom.
A szülés előtti kötelező tusolás volt a rossz élmény. Ami azt jelenti, hogy december 18.-án éjfél körül kénytelen voltam nyitott ablaknál tusolni. Ugyanis tusolni kötelező, a szellőzőablak pedig kb 2m magasságban nyitva volt. El tudjátok képzelni! Aztán csodálkoztak, hogy szülés után két nappal csupa láz voltam. Egyébként később mástól is hallottam, hogy az ominózus ablak, úgy tünik mindig nyitva van.
Szintén negatívum, hogy rajtakaptam a nővéreket, amikor cukrosvizet akartak a gyerekembe önteni, holott ömlött a tejem. Meg is mondtam nekik, hogy eszük ágába ne jusson!
Dokival kapcsolatban én mindkettőt a Sári dokinál szültem. Nagyon szerettem. Rendes volt, körültekintő, figyelmes. Köztudott, hogy igen jó orvos, és marha sok betege van. Túl sok! Vele kapcsolatban a rossz tapasztalatom az, hogy szó nélkül elpasszolt. Mint ahogy mostanában nagyon sok betegét. Ennyi. Vérszemet kapott. Sajna.
Most várom a harmadik manócskát. Jelenleg a Márton Virághoz járok /még csak 1hója/. Fiatal, kedves. Csak jót hallottam róla. Mindenki dicséri. Róla több infóm még nem igazán van.
Szülésznő szempontjából a következőt tudom mondani. A klinikán a Simonné Katika volt a szülésznőm. Hát, ha tömören akarom összefoglalni, akkor csak annyit írok, hogy igazi hárpia. Szörnyen, bunkó volt. Pedig hát neki kéne értem lenni.... A klinikán 2001-ben egy nagyon aranyos, kedves szülésznőm volt. Ha jól emlékszem Makoviczka Barbara /de nem 100%/ a neve. Kedves, toleráns, rendkívül megértő volt. Remélem még mindig itt dolgozik, mert ha lehet szülésznőt is választani, akkor megint őt akarom!

Nyicsiga
 


Sziasztok!
Én 2008. nov.12.-én szültem a Női Klinikán!Nekem is vannak pozitív és negatív véleményeim!
A tusolásnál nagyon hideg volt a víz kb fél óra után jött csak melegvíz!
A szülésznő(Nagy Aranka) és az orvosok nagyon kedcvesek voltak!
A gyerekágyas osztályon a nővérek egy része kedves de van olyan is aki nagyon mogorva és osztogatja az embereket elég lekezelő modon!

Kép


Sziasztok!

Én nemrég költöztem Szegedre, most várom első babámat, a terhesség megállapító uh-ra a női klinikára mentem be, már a recepción elég udvariatlan volt a hölgy mire megértette mit szeretnék, utána leültem és várakoztam, szerencsémre hamar bekerültem az orvoshoz, amikor is elmondtam miért is vagyok itt. Már az nem volt szimpatikus, hogy bent a rendelőben min. 6 ember tartózkodott, alig értettem mit mond az orvos. Megcsinálta a rákszűrést, majd átküldött uh-ra. Ott vártam 2 és fél órát mire behívtak. A doki megállapította, hogy 6 hetes terhes vagyok, én nagyon örültem neki. Az asszisztensnő rám nézett, és teljesen lekezelően megkérdezte, hogy megakarom e tartani a babát.
A következő vizsgálat a 12.heti genetikai uh lett volna, szintén elmentem a női klinikára, mert nem szerettem volna magánrendelőbe menni és sok pénzt kifizetni a szülésig. Mikor bementem, elmondtam miért vagyok itt, mikor a doki közölte velem, hogy ők nem végzik el ezt a vizsgálatot, menjek a választott orvosomhoz. Néztem rá mint a borjú az új kapura. Mondom neki, hogy nincsen választott orvosom és nem is szeretnék, szeretnék sztk-s rendelésre jönni amig én elnem döntöm, hogy mikor szeretnék új orvost választani. Közölte velem, hogy ő akkor sem vizsgál meg, menjek keressek magamnak egy orvost. Szószerint kidobott a rendelőből.
Most 16 hetes terhes vagyok, elmentem magánorvoshoz, májusban kell a klinikára mennem genetikai uh-ra, amire megkaptam a beutalót és az időpontot a védőnőtől. Azóta a klinika közelébe sem voltam.
Nekem negatív élményem van a klinikáról.

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: