Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!
Olyan kismamaák," friss" anyák leveleit várom ,akik személyes tapasztalattal rendelkeznek és segíteni tudnának nekem , hogy megismerhessem a korházat.
Remélem jókat fogunk dumcsizni.
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Szia. Hát, nem tolonganak... Engem is érdekelne, hogy milyen a félegyhzi szülészet, mert nem nagyon tetszik, hogy Orosházán vagy Szentesen szüljek. Még Hmvhely beleférne távolság szempontjából...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 

 
 

Sziasztok!
Hosszú idő eltelt már az utolsó hozzászólás óta!
Nekem nagyon naprakész élményeim vannak. 2007-ben szültem ott. Csak jót tudok mondani! Kedves, barátságos hely, szuper dokik és segítőkész szülésznők.

Kép
Kép
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.


Szuper a kórház, nagyon aranyosak a dolgozók! Segítőkészek,
DE
1 hét itthoni kínlódásomba telt, mire beindult rendesem a tejem, mert ott nem hallotak az igény szerinti szoptatásról és ha nem evett a babám annyit amennyi az előírás, megetették :arrow: így a következő etetésnél már nem annyira volt éhes h hatékonyan hasson a cicire....sajna a gyereken nem tud olvasni és nem tudja így h mennyit kéne ennie...Lehet h ha nem lette volna már egy gyerekem akkor fel is adom a szoptatás idejekorán. De mivel őt 16 hónapig szoptattam ,tudtam h menni fog.
A lányom nem halt éhen, pedig annó nem kapott semmi pótlást és be is indult a tejem 2 :!: nap alatt. Pedig ő 3 kiló alatti súllyal született, a fiam meg majd 4 kilóra sikerült.

Szóval ha változna a szemlélet egy szuper kórház lenne!!! Minden feltétel adott hozzá: orvosok, szülésznők, csecsemősnővérek, sok türelem és kedvesség, segítőkészség. Már csak a régi szemléletmódon kéne változtatni....

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én érdeklődtem a félegyházi szülészet iránt. Többségében olyan orvosok dolgoznak itt, akik már az én születésemkor is ott voltak (23 éves vagyok). Szóval a szemlélet ennek megfelelősen "friss és rugalmas". Ragaszkodnak az egyenszüléshez (mindenki egyformán): a vajúdás része korrekt, de a kitolás szakaszban felfektetnek a szülőágyra- nincs apelláta. A gátmetszéssel is így vannak- kötelező érvényű. Gátvédelemről nem hallottak. Szülés után MINDEN babának 2 óra inkubátor. A szobák jók- kiságy van bent melletted, de estére elveszik tőled a kicsit- és meglepődve tapasztalják, h szinte minden kismamának begyullad a melle, illetve a így (az esti szopizás kimaradásával) a babák jobban és könnyebben besárgulnak. Kérdés nélkül megcukrosteáztatják CUMI-ból a gyereket, valószínű, h tápszer is kerül a reprtoárba- igaz ezt kizárólag csak gyerekorvos rendelhetné el a szülők beleegyezésével.
5 napot tartanak bent- csak tudnám, miért?
Szóval én nem vagyok elájulva tőlük, persze vannak jó dolgok. És ahogyan hallottam Kecskemét még rosszabb.
 
 


Sziasztok!
Én érdeklődtem a félegyházi szülészet iránt. Többségében olyan orvosok dolgoznak itt, akik már az én születésemkor is ott voltak (23 éves vagyok). Szóval a szemlélet ennek megfelelősen "friss és rugalmas". Ragaszkodnak az egyenszüléshez (mindenki egyformán): a vajúdás része korrekt, de a kitolás szakaszban felfektetnek a szülőágyra- nincs apelláta. A gátmetszéssel is így vannak- kötelező érvényű. Gátvédelemről nem hallottak. Szülés után MINDEN babának 2 óra inkubátor. A szobák jók- kiságy van bent melletted, de estére elveszik tőled a kicsit- és meglepődve tapasztalják, h szinte minden kismamának begyullad a melle, illetve így (az esti szopizás kimaradásával) a babák jobban és könnyebben besárgulnak. Kérdés nélkül megcukrosteáztatják CUMI-ból a gyereket, valószínű, h tápszer is kerül a reprtoárba- igaz ezt kizárólag csak gyerekorvos rendelhetné el a szülők beleegyezésével.
5 napot tartanak bent- csak tudnám, miért?
Szóval én nem vagyok elájulva tőlük, persze vannak jó dolgok. És ahogyan hallottam Kecskemét még rosszabb.
 
 


Sziasztok!
Én érdeklődtem a félegyházi szülészet iránt. Többségében olyan orvosok dolgoznak itt, akik már az én születésemkor is ott voltak (23 éves vagyok). Szóval a szemlélet ennek megfelelősen "friss és rugalmas". Ragaszkodnak az egyenszüléshez (mindenki egyformán): a vajúdás része korrekt, de a kitolás szakaszban felfektetnek a szülőágyra- nincs apelláta. A gátmetszéssel is így vannak- kötelező érvényű. Gátvédelemről nem hallottak. Szülés után MINDEN babának 2 óra inkubátor. A szobák jók- kiságy van bent melletted, de estére elveszik tőled a kicsit- és meglepődve tapasztalják, h szinte minden kismamának begyullad a melle, illetve így (az esti szopizás kimaradásával) a babák jobban és könnyebben besárgulnak. Kérdés nélkül megcukrosteáztatják CUMI-ból a gyereket, valószínű, h tápszer is kerül a reprtoárba- igaz ezt kizárólag csak gyerekorvos rendelhetné el a szülők beleegyezésével.
5 napot tartanak bent- csak tudnám, miért?
Szóval én nem vagyok elájulva tőlük, persze vannak jó dolgok. És ahogyan hallottam Kecskemét még rosszabb.
 
 


Sziasztok!

Úgy nézem elég vegyesek a tapasztalatok, én azt hallottam, hogy a környékbeli korházak közül még mindig ez a legelfogadhatóbb.

Én ha minden jól megy november ??15?? fogok szülni Félegyházán.

Van itt valaki aki nemrég szült, vagy a közeljövőben fog szülni itt?
 
 


Szia ission!

Én hamarosan Félegyházán fogok szülni. Sajnos valóban a kecskeméti szülészetnek elég rossz híre van. Állítólag a kismamák ömleszve, egy nagy teremben vajúdnak, ami meglehetősen kellemetlen lehet. Igaz, erről nincsenek személyes tapasztalataim.

A félegyházi kórházról viszont annál több. Szóval az a kérdés, h mik az elvárásaid?
- Ha arra vágysz, h szakszerűen legyen ellátva a babád, és hasonló menetrenddel szeretnél szülni, mint édesanyád, akkor a lehető legjobb helyen jársz.
-Azonban, ha jobban tájékozódsz szülés, születés témakörben és preferálod a jelenleg korszerűnek tartott eljárásokat, adsz a legújabb kutatások alapján készült szakvéleményekre, akkor nem ez a kórház számodra a nyerő.

Véleményem szerint minden anyuka és minden szülés egyedi. Illetve engedni kell(ene) a mamát, h a saját megérzéseire hallgatva szülhessen. És hogy a "szakszerű" jelenlét ne hátráltassa a szülést- azt gondolom, h sokszor pont ezért áll le a tágulás, mert úgy bánnak az anyával, h a szervezete egyszerűen azt mondja, h stop.

Ilyen téren én elég radikális és öntörvényű vagyok. Mindnekinek csak azt tudom javasolni, h hallgasson a megérzéseire. Ha azok inkább a szakszerűség felé húznak, akkor rendben, legyen úgy. A lényeg, h a kismama jól és biztonságban érezze magát- mert a baba is úgy fogja biztonságban érezni magát.

Én a napokban voltam (CTG vizsgálaton- fájásmérés). Teljesen elcsodálkoztam, amikor elindultam a kórházba attól rettegtem, nehogy benttartsanak, mert az utóbbi időben már eléggé fájdogáltam, de a benti leégkörtől totál leállt minden. Mégha kétperces fájásaim is lettek volna, azok is elmúltak volna, az tuti, a baba is felhúzta magát olyan magsra, amennyire csak tudta. (fejvégű fekvésű már 3 hónapja)

Nem a kórháztól, mint intizménytől iszonyodok, hiszen jómagam is egészségügyben dolgoztam és tanultam, hanem ettől a végsőkig műviesített, ortodox szemléletmód ijeszt meg.

Az alternatív szülőszoba úgy néz ki, mint egy tizedrangú egyetemi kollégiumi szoba. (na jó, azt el kell ismerni, h a kád az elég pofás)

Faggattam a védőnőt, szülésznőt, h mégis nagyjából mi a szülés menete. Ugyanaz, amit fentebb már leírtam.

Barátnőm anyukája egy másik városban védőnő. Szerinte a gátmetszés csak a volt kommunista országokban dívik. Sehol máshola világon.
Gátvédelemről a félegyházi, fiatal szülésznő még életében nem hallott. Amikor szóba hoztam, egyre csak azt emblegette, h a repedések sokkal rosszabbak, meg hogy mi van akkor, ha átszakad a végbél záróizma, akkor majd örök életemben az inkontinenciával fogok szenvedni. Megkérdeztem egy a Szent István kórházban (Bp)dolgozó szülésznőt, mi erről a véleménye. Totál kiakadt, micsoda baromság ez? Ezért van az olajos gátvédelem, h a szülésznő, bába kitoláskor tartja a gátadat.
Mindennek ellenére ők kérdés nélkül átnyisszantanak ... az elég para. Meg az is, h kérésre sem lehet másképp.

Azután meg hogy átvészlted a gátmetszés örömeit, megszülted a babát, utánna gyorsan elveszik tőled, és mindenféle szakszerű és higénikus dolgot művelnek vele. Véletlenül sem adják oda szülés után egy rövid időnél többre. Pedig ilyenkor rögtön meg kellene szopttani, mert még nem lövellt be a tejed, elég puha hozzá a mellbimbód, h a babó bekaphassa.
Ehelyett téged varrogtnak. A gyerekedet meg inkubátorba dugják 2 órára, majd tápszerrel és cukrosteával tömik, h végre befogja a pofáját- természetesen mindnezt rendkívül szakszerűen végzik.

Ha sikerül napközben kikönyörögni a csecsemőosztályról (rooming in), akkor másnap már csak estére veszik el. Mert így legalább, ha az éjszakai szopi kimarad, akkor nagyobb valószínűséggel sárgul be a kicsi, a mamának meg feltehetőleg be is gyullad a melle. Hurrá. De hát ez így szakszerű. Nem?

Szóval nem akartam én nagyon ünneprontó lenni itt a sok pozitív vélemény után, de nekem nem ez a nyerő. Persze minden attól függ, h mit vársz egy szülészettől. Valakinek pontosan az tesz jót, ha biztonságban érezheti magát, a szakszerű orvosok, csecsemősök és szülésznők között. Én sajnos nem ebbe a típusba tartozok.

Gondolom, azért már Neked is vannak tapasztalataid, véleméyned ebben e témában. hiszen nagyjából Valentin napi fogantatású a babád. Ha gondolod, kérlek Te is osztd meg velünk. Egyáltalán nem zavar, ha gyökersen eltér az enyémtől. Itt Félegyházán meglehetősen magányosan vagyok ezzel a véleményemmel- már lassan hozzászokok :D
 
 


Szia esztena!

Örülök, h reagáltál a hozzászólásomhoz, már azt hittem kihalt ez a hely.
Őszintén én nem sok véleményt hallottam még a korházról, de eddig mindenki ódákat zengett, hogy milyen kedvesek, rendesek, segítőkészek. Az a baj h ez még kevés, meg a szakszerűség is kevés ha nem baba-mama barát az egész, meghát a szakszerűség simán megférne egy kis rugalmasság mellett is.
Egyébként én a te véleményedet osztom, szóval nem egészen így képzeletem el, ahogy a korházban működik. Főleg az zavar h éjszakára elviszik, vagy ha nem is hagyják ott legalább behoznák szopizni.
Ennek ellenére, már nem valószínű h átmegyek másik kórházba, főleg ha azok nem is jobbak.
Állítólag Szegeden valamivel modernebbek a körülmények, főleg a II. kórházat dicsérik, de ott meg nem ismerek senkit.
Az orvosomat (Balogh I.) már akartam kérdezgetni, de azt mondta ráérünk még a szülésről beszélni.

Egyébként van valami lehetőség bemenni szétnézni, esetleg vki körbe vezet vagy ilyesmi? Mert nekem erről se mondtak semmit. Csak jó lenne tudni hol fogok szülni, úgy talán jobban fel tudok készülni lelkileg.

Kérlek írj le mindent, amit tudsz, pl. hogy miket kell bevinni, meg ilyenek!
Persze ha már túlleszel rajta akkor konkrét, saját tapasztalattal is tudsz szolgálni.
Ha meg szabad kérdezni mikorra várod a babát?

Köszi az infókat! Várom őket továbbra is :D

Üdv.: ission
 
 


Hali!
Én is Baloghoz járok ;)

Azért nem akarok annyira konkrét lenni (pl szülés várható dátumát pontosan leírni), mert, azért ez egy nyilvános fórum, a város és a kórház viszont irtó kicsi. Gyorsan terjednek a hírek, itt mindenki ismer mindnekit, engem meg pláne ;) És sajnos azt tapasztalom, h a félegyházi kiamamák többségnek megfelelnek az itteni körülmények, talán azért, mert nem tudják, h lehet másképp is. Végül is aranyosak szerintem is, meg igyekeznek ...- de azért látszódik, h beleragadtak egy 20 évvel ezelőtt berögzült sémába. Meg lehet, h nekem túl nagyok az igényeim, és Pesten (jó ideig ott éltem) hozzászoktam, h van választék.

Én leginkább 3 dolgon akadtam ki:
1. kötelező gátmetszés
2. babát épphogycsak megmutatják a mamának szülés után, majd 2 óra inkubátorba teszik (az indok, az, h felmelegedjen, és alkalmazkodjon a benti 37 C és a kinti 25 C közötti különbséghez. De könyörgöm, egy érett -tehát nem koraszülött- baba erre már képes.)
3. Nem engedik az éjszakai szoptatást. Néhány hete szült az ottani egyik nőgyógyásznak (Rigó) a lánya, hát vele sem voltak éppen kíméletesek a csecsemősök. Az esti szopit még neki sem engedték. Hozzápótoltak tápszerrel meg teával.

Én először a szülőszobákban CTG vizsgálaton jártam. (ez a 36. héttől esedékes) Én erre nem kérdeztem rá külön az orvosnál, h meg lehet-e nézni. De el tudom képzelni, h erre van lehetőség. Szerintem mindenképpen említsd meg neki.

Figy, én nem akarlak beparáztatni, lehet, Neked teljesen más benyomásod lesz róla. Elmondom a (meglehetősen szélsőséges és öntörvényű) véleményemet, remélem, h azért a sok dícséret, amiket említettél, majd kiegyenlíti az én nem túl fényes viszonyulásomat, és sikerül semlegesen hozzáállni a dolgokhoz. :)

Majd még írok, csak most nem bírom összeszedni a gondolataimat. A babókám meg augusztusra várható. Igaz, a szentem egy 5 napos
jóslófájás sorozat + beilleszkedés után meggondolta magát. Most jól összekucorodott, és magasra felhúzódott. Nem tudom, mikor lesz belőlünk szülés. De a tapasztalatokról mindenképpen beszámolok.

Üdv!
 
 


Hali!

Sajnos egyenlőre csupa rossz tapasztalatom volt. Mind a szülésznőkkel, mind pedig az orvosokkal kapcsolatban. De főleg a szülésznők borítottak ki- emebrileg és szakmailag egyaránt. Emberileg: egyik percben nagyon kedves, másikban irtó bunkó. közben veled nem beszélt. Na jó, ez nem igaz az összesre. De 3-ra legalább. (Váradi, talán valami Irénke, meg egy öregebb modorva) A szakmaisághoz is lenne némi hozzáfűzni valóm... A levegőbuborékos infúzió előfordul- hoppá, mik vannak. Ha nincs ott a férjem, tuti, ottmaradok. MEGTÖRTÉNT! Plussz nincsenek hozzászokva a felkészült, tájékozott kismamákhoz. Te ne magyarázzál, nem értesz hozzá. Nem az, h megnyugtatna, hanem leoszt. Igaz, ők szívják meg, legalábbis nálam, mert én szívesen adatm volna pénzt, de így ... Ha az orvos azt mondta, h délelőtt menj CTG-re a szülésznő sértésnek és b*szogatásnak veszi, ha a lehető legudvariasabban meg mered kérdezni, mégis, mikor alaklmas neki. Húzza a szája szélét. Így este, amikor elkezd benned ugrálni veszettül a baba, mint aki totál meg van ijedve, nem is mersz szólni a szülésznőnek, úgyis elküld a p*csába, h képzelődsz. Ki a francnak képzelik magukat?

Szerencsére mindezek fel sem tűnnek annak, aki bemegy, kijön a gyerek és 5 nap, esetleg egy hét után indulás. Nekem nem volt ilyen mázlim.

Érződik h az egészségügy nem versenyszféra. Ami persze részben jó, részben pedig ezek a hátulütői. Ha tehetném teljesítmény orientálttá tenném- egyáltalán nem arról van szó, h a beteg diktáljon, nagy fenét. Csak h kedvesek, segítőkészek legyenek. Magyarázzák el, h mi történt fog történni veled, ilyesmiket szeretnék. Kezeljenek partnerként, hiszen együttműködéssel lehet eredényt elérni.
 
 


A szoptatásról már nem is akarok beszélni... Katasztrófa. Keményen megkapod, h a baba 0g-ot szopizott, de abban nem segtenek, hogyan lehetne ezen változttani.
A pólya, ami az ortopéd szakorvosok szerint elavult, sőt káros a gyereket gúsba kötni a béka tartás helyett, Félegyházán virágkorát, sőt reneszánszát éli.
 
 


Sziasztok!
Forr ám a levegő! :lol:
Én nem látom ennyire vészesnek a helyzetet, bár tényleg van igazság a leírtakban.
Két dolgot szeretnék csak megjegyezni. Császármetszéssel szültem, nekem kifejezetten nagy segítség volt a pólya! Nélküle nem tudtam volna megemelni és szoptatni a 4,35 kg- os babámat!
Roomingban voltunk, de a műtét miatt az első 16 órában csak egyszer foghattam meg Artúrt. Később amikor bekerültem a szobába, az tartotta bennem a lelket, hogy hozzák a picit. A második naptól pedig, már nem engedtem elvinni, velem volt. Igaz éjjel 11- kor "elrabolták" tőlem, de én éjszaka is átmentem a csecsemősökhöz megkérdezni, hogy felébredt e, mert akkor viszem szopizni. Szerencsére 11- től 5- ig aludt, így a hajnali etetésnél ismét mellre tudtam tenni. Én egész nap 2 óránként szoptattam és a tejem hamar beindult annyira, hogy kisfiam gyomra teli legyen és tudtam mindig fejni is egy keveset. Kaptam egy steril üveget a csecsemősöktől, amit ők kezeltek és egész nap gyűjthettem a tartalékot, ha esetleg felütné fejét az "éhesvagyokanyúúúú" :lol:
Bár a csecsemős nem volt mindig jajdevidámtőlem, de nem volt gond...
Még annyit szeretnék mondani, hogy minden kórházról van pro és kontra vélemény. Mindannyian mások vagyunk, mindenkinek más elképzelése van dolgokról. Nincs se jó, se rossz gondolkodás teszi azzá. Kecskeméti vagyok, mégsem akartam itt szülni. Az itteni kórház vezető szülésznője azt mondta: aki ide jön szülni, az elfogadja a kórház házirendjét. Változtatásra egyéneknek nincs lehetősége!Ez van!!
És ez, egy megyeszékhely kórháza!
Első fiamat Budapesten a MÁV-ban szültem. Nem kaptam ott sem többet, mint Kiskunfélegyházán!
Bocsánat, de még valami. A kórház miatt elégedetlenül és durcásan elindulni szülni, nem szabad! Ha legyőzhetetlen az undor, mindenképp keress másik helyet!Bármi áron! Neked és a babádnak is ez a legfontosabb!
Minden jót nektek!
Orsi

Kép
Kép
 


...és van lehetőség szülőszoba látogatásra is. Kérni kell időpontot. Én a férjemmel mentem, igaz szóltak előre, ha szülés van, akkor várnunk kell! Fájásmérésre is beengedték a férjemet, ami nagyon jó volt, mert együtt élvezhettük a pocaklakónk szívdobbanását.

Kép
Kép
 


Sziasztok

11 évvel ezelőtt szültem ott, de ezek szerint semmi nem változott azóta :!: :!:

Nem vagyok az a fajta, aki mindenért pampog, általában elfogadom azt, hogy valaki eü. végzettségű, jobban ért a dolgokhoz, de a mai eszemmel fogom a fejem, mert azt mondták akkor, hogy az első pár napban nem is hozzák ki a gyereket szopni minden szoptatáskor, úgysincs tejem :!: :!: , inkább pihenjek.

Ennyi.

Ildi
Kép
Kép
Kép
 
 


Hát, lányok (asszonyok)!

Hátha még valaki elolvassa. Én mind a 3-at ott szültem, és valóban: úgy érdemes, hogy beesel a tolófájásoknál, veszel 1 nagy levegő 5 napig cseendben vagy, majd hazamész és csinálod, ahogy jónak látod. Nekem kecskeméti dokim van, és úgy látom már az, hogy az övé vagyok más megvilágításba helyez, de azért így a 3. gyereknél már nagyon meg kellett állnom, hogy ne osztogassak tanácsokat az olyan csecsemősöknek, akik kb. vénlányok.
Az nagyon + volt, hogy körbejár egy gyakorló orvos, aki szoptatási tanácsadóként funkcionál. Ő nagyon segítőkész volt, nem tolakodó. És még tudott nekem is újdonságot mondani.
Az meg erősen -, hogy a pici drágám, aki 2350g-mal született és egész nap aludt, az 5. napon egy mellettem alvásban eltöltött óra után a mérleg szerint 20-at szopott. Ez már valami! Nem kötöttem az orrukra, hogy nem is volt cicin. NA! Innen vált komolytalanná az egész rendszer.
Üdvözlettel: Micuska

micuska
Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Micuska!

Én is Félegyházán szültem mind a 3-at és csak kis elcsúszásokkal mint te :wink: Viszont szerencsére nekem csak jó tapasztalatom van! Kicsit átverve a csecsemősöket már másnap (este 21 17-kor szültem) baba-mama szobás voltam csak annyit mondtam nekik, hogy már engedélyezve van a velem való elhelyezés és nagyon rendik voltak, mert hajnali 4-kor is kihozták a babómat (éhes volt!)
Ja és igazából csakis a szülészorvos és a szülőszobák miatt mentem oda, mert az szerintem tökéletes!!!!!!! Egyébként én 3,5 nap múlva már itthon is voltam azt meg fél lábon is kibírtam :lol:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép


Klarissza:
Nagyon szép ez az idézet a legifjabb babánál. És mennyire igaz!

Hááát,..... sajnos így szörfözgetve itt-ott, bár az emlékek szépülnek, azért még mindig jutnak eszembe dolgok, amiket akkor az eufória miatt nem szívtam mellre, de azért csak-csak visszatérnek. Na, mindegy...
Igen, a szülőszobák voltak nekem is vonzóak anno és most is. És nagyon megörültem az új szülőágyaknak, mert bizony a csípőm már a 2. gyerkőccel tönkrement, így nagyon féltem a kemény fehér asztaltól.

Én mindig baba-mama szobában töltöttem el az időmet, de a babák nélkül. Mindig volt kifogás, hogy miért nem hozzák ki.

micuska
Kép

Kép

Kép
 
 


Jó hírt hoztam! A félegyházi szülészet marad.

micuska
Kép

Kép

Kép
 
 


Üdv Mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek friss információja a félegyházi szülészetről???
9 éve szültem ott, azóta nem nagyon tudom mi a helyzet! :oops:
Az akkori tapasztalataim nem voltak rosszak!
Köszi a segítséget!!!

Szép napot mindenkinek.
 


Szia!

Mondhatnám minden a régi, de tényleg így is van. Még a padlóhiba is megvan a WC-s öltözőben a szülőszoba előtti folyosón.
Viszont a szülőágyak újak. Kellemes meglepetés volt.
Májusban lesz friss élményes ismerősöm. Most jár NST-re.

micuska
Kép

Kép

Kép
 
 


WC papírt, papír ülőkét, fertőtlenítőt vigyetek ha mentek. A mellékhelység undorító, megesett hogy a szobatársam kért felmosót hogy felmossa a klotyót, mert egész nap száradt a vér járólapon és a wc környékén.
Nekem sajna rossz emlékeim vannak az egészről, utoljára tettem be oda a lábam.
A csecsemős nővérkék viszont rendesek nagyon.


Valóban.
A kismama csomagban, amit kaptunk volt egy doboz Domestos, én is azzal takarítottam magam előtt. Utánam meg nem kellett. (Hát, igen. Míg 10 éve óránként takarítottak 9 kismamára, ma naponta 1x a full osztályra)
És fürdőpapucsot is érdemes. Van, h. megáll a víz a zuhanyzóban.

micuska
Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni, hogy mit kell vinni a babának a kórházba, mi az amit adnak? (Gondolom nem sok mindent)
 


Szervusz!

Nem kell vinni semmit. Ha kell, akkor kötelesek előre tudatni veled. Nálam csak a kismamacsomagban lévő ajándék pelusok, kenőcs és popsitörlők voltak. Elég volt annyi.
Ha egész nap kinn lehet majd a babád, akkor valszeg többet fogyasztasz, de ruhát nem is engedtek sajátot ráadni.
A szopizáshoz viszont érdemes mindent vinned, ami a kényelmedet és a szopás könnyítését szolgálja. +poharat, amibe fejsz és leadod. megilyesmi

micuska
Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Biztosan hallottátok, hogy bezár a Félegyházi Kórház Szülészete (is) október 1-től. :(
Kecskemétre semmiképp se szeretnék menni - épp két nőgyógyász utasított vissza, mikor megkérdeztem, hogy elvállalna-e, ezért Szentesen keresek nőgyógyászt, tud vki vmit dr. Józsa Gézáról? Vagy van esetleg más vki akit tudtok ajánlani?

Cimpi
 


Hú, na ne már!

És hova mennek a félegyházi dokik?
Nem tudsz utánuk menni?

micuska
Kép

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: