Új privát üzeneted érkezett!

Tán a közelgő melegfront miatt van a nyűgösködés :? .
Nagyon aranyos-édes Dodóbaba :D !

Szecs, miért volt Blanka szemészeten?

Kia, várjuk a csajos fotót :) .

Ma már Zalán is játszóterezett Papával. Roppantúl élvezte a csúzdát :) . Hamar ki is dőlt aludni.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tegnap Lilla is kicsit nyűgösebb volt, szerintem is a melegfront miatt, mint ahogy Ripley is írta. Nem volt vészes, de ahogy ki akartam lépni a szobából már nyúlt a szája.
Ma viszont gyönyörűen süt a nap, beterveztem délutánra egy nagy sétát, de az előbb kimentem és majdnem levitte a parókámat a szél. Az ajtó előtt ami volt, mindent felborogatott.
Most itt vajúdok, hogy mi legyen a sétával, mert hiába van zárt babakocsi, nagyon úúúúúúútálja a szelet Lillus, pedig egy kicsit csak megpróbálom szélvédettebb helyre kitolni, vagy rossz ötlet?

Sun a tejszínnel vigyázz, fájhat Dodónak a hasa tőle.
Én így csesztem rá egyszer a tejre, utána pedig a tejszínes rakott húsra, még jobban sírt szegény, utólag hallottam, hogy nem volt jó ötlet ennem.

Kia, várjuk a képeket, pici fiadnak jobbulást, lehet, hogy tényleg a csoki tett be neki.

Most már lehet ültetni Lillát babakocsiban? Állíthatom úgy? Hátha jobban ellenne, ha nézelődik.

Kép
 
 


Judit,
Dodoka szokja a tejtermeket, mert en nagyon szeretem es inkabb kuzdok egy kis nyugosseggel mint hogy ne egyek. En vagyok a fonok :) 9 honapig o volt, most a pocakom az enyem :D
Szerintem picit ultetheted. Tamaszd meg oldalt ha eldolne. Persze ne teljesen fuggolegesen mert az kenyelmetlen hosszutavon. A szel nalunk is igen fuj. Nem tudom igy hogy fogunk kimenni, pedig szeretnek. Majd legfeljebb rateszem az esovedot. Ma vendegeink lesznek. Anna egyik regi ovistarsa es jo lenne kimenni a lanyokkal a jatszora. Meg persze 4 napos unnep lesz. Minden zarva. Valami tapot is kellene beszerezni.....

Ripley,
koszi :)

KépKép
 
 

 
 

SZIASZTOK!!!
TÁDÁÁÁÁÁMMMM ITTHON SZERDA ÓTA....
MOST ÉRKEZEK GÉPHEZ,GYORS BEKÖSZÖNÉS!!
MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A KÖSZÖNTÉSEKET!!
MINDEN OK VELÜNK,TEJCSI MÉG SAJNOS CSAK ALAKUL.
VAN VÁKUM A KISCSAJBAN.... :lol: REMÉLEM EREDMÉNY IS LESZ :) :)

A LÉNYEGET IS HOZTAM :D :lol:
1.5 ó-ra múlva születés után ZSÓFIA :)
Kép

Jucus :-)

Kép

Kép
 
 


Jucus!

Tündéri babó, milyen édi csücsöri szája van. Még egyszer gratulálok és jó egészséget kívánok, sok-sok tejcsivel.
Köszönjük a képeket.

Lányok! Ma kiiiiiiiiiiiiiiiii a levegőre!!!!!! Most enyhébben fúj ez a fránya szél. Úgy néz ki, hogy apa holnap már nem megy dolgozni :lol: :lol: :lol:

Judyt, ma csirkepörkölt nokedlival :-) Elmegyünk majd sétálni, ha kapok ubit, akkor ubi salival, ha nem akkor csemege ubival. Apa pedig cseresznyepaprikával
:lol:

Kép
 
 


Jucus!
Gyönyörű ez a kislány, köszönjük a képeket!
Sok sikert a tejcsihez, még egyszer gratula!

Judit, köszi a tippet, a csirkepöri jó ötlet, rég ettünk :D Holnapra a gombás tejszínes tésztát csinálom meg, amihez Sun adta az ötletet :lol:

KépKép
 
 


Végre itt a jó idő, újra lehet ablakot pucolni :lol: :lol:

Mi kettesben vagyunk Vivivel, apa hétvégén is, holnap is dolgozik, csak a kedd lesz szabad. Figyeljétek meg, egész nap zuhogni fog az eső :?

KépKép
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem...
Az egész család beteg...
Levi csüt-től, Apa és én péntektől... a többiek pedig követtek minket...
/bár nekem 2 napig sem tartott a hányás, hasmenés.../

Rakok fel egy képet.
Kép
A nagylány 1200 g körül van... és a 4D méterek szerint is június 5-én születik...

Jucus GRATULÁLOK, nagyon szép lányka!! :wink:

A betegeknek jobbulást!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jucuss, üdv itthon :D ! Zsófia egyszerűen csodás! Ezeken a képeken olyan, mintha ha egy Rafaelo festményt látnék :) .
Várjuk majd a részletes beszámolót. Egészséget és boldogságot kívánok nektek!

Kia, jó fotók :D ! Szép a nagylány!
Jobbulást a családnak.

Judyt, tök jó idő van :P .

Kép

Kép
 
 


Jucuss, Kia,
szepek a kicsi lanykak. Gratulalok mindkettohoz, a kinthez es a benthez :)

Judy,
nem esett.... mostal ablakot? En atultettem nehany vitagot ami tulelte a terhessegem es az elmult egy honapot. Lassan a muskatlikat is ujraelesztem.

Voltunk a varosligetben BKV-val es persze Annaval. Jo 4-5 orat kint voltunk a jo levegon es a napon. Kicsit furan ereztem magam amikor a tonal egy padon megszoptattam Dorkat, mert senki nem szoptat a nyilt szinen. Pedig en Annaval is megszoktam.... de manapsag mar nem "divat". Mondjuk ez engem nem fog meggatolni abban hogy megetessem Dodot. Ha mas is ehet az utcan akkor o miert ne??? :)
Mara elfaradtunk es az elmult 3 nap kint kivette belolunk az energiat es pihentunk :) Meg Anna is aludt ebed utan.

Holnap megy mar Anna oviba. Az elso nap elesben. En meg elsetalok a bolcsihez es megerdeklodom mennyi az eselye, hogy Dodot felvegyek.

KépKép
 
 


Sziasztok!!
Köszönöm a dicsérő szavakat :lol:
Jövök a beszámolóval is ,de most még csak ennyire van időm.
Hoztam még képeket.Puszi Mindenkinek!!

A KÉT CSAJOM!!
Kép

Még a Kórházban
Kép :D :lol:

Jucus :-)

Kép

Kép
 
 


Jucuss,
szepek nagyon!! Probaltam neked a FB-on is irni a fotokhoz de nem engeded :)

Nalunk csak annyi, hogy Anna oviban van es kaptunk hasi es csipo UH-ra idopontokat. A heten megprobalom elintezni a bolcsit is. Ha maskepp nem is legalabb megnezem.

Ki kene valogassam a ruhaimat, hogy mi az ami ramjon es mi az ami nem. A tobbit elviszem a gyujtobe.

Kismamak, nem kell valakinek egy C&A-s kismama farmer? 44-es meret. Alig volt rajtam, semmi baja nincs.(En 165cm magas vagyok es 42-est hordtam a terhesseg elott.) Ha senkinek nem kell elviszem a vedononek. Biztos van akinek kellhet.

KépKép
 
 


Jucus, nagyon jók a képek!!!

Sun, még nem mostam ablakot, rájöttem, hogy nincs itthon ablaktisztítóm :lol: De most megint jön egy kis hideg, úgyhogy még várok vele.
Én lehet megvenném a nacit, csak a méretemet nem tudom. Most vagyok 62kg, de leszek 75 is :lol: Összesen 1 nadrág jön rám.
Ma kb 3 üzletet jártam be, sehol nincs kismama nadrág :cry:

Ilyen korán kell már jelentkezni a bölcsibe??

Kia, jobbulást!
Nagyon édes a kislány! Levivel is voltál 4D-n, nem igaz? Látsz valami hasonlóságot? Mi is megyünk majd, kíváncsi leszek, hasonlít-e az akkori Vivire :)

KépKép
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a lányok - Dodó, ahogy elégedetten pihizik, Zsófia Ildikó Izával és Levi-tesó a pocakban!
Jucus, nagyon megható, ahogy Iza a pici körül sündörög az összes képen :D
Kia, jobbulást Nektek!
Ripley, a dokinénink ajánlotta a szemészeti szűrést. Elvileg csak egy éves korban javasolják, de valamiért ő azt ajánlja, hogy a hatodik hónap után már érdemes elmenni. Timiről tudsz valamit? Nagyon el van tűnve...
Sunflow, ha kényelmetlennek érzed a nyilvános helyen szoptatást, akkor esetleg nézd meg ezt: http://www.bebeaulait.com/
Én kaptam ilyet kölcsön (a magyar változatát) és nagyon jól jött orvosi váróban/kocsiban stb. Amilyen ügyesen varrsz, szerintem kb. 3 perc alatt meg tudod varrni. A nyakrészébe kell valami merevítő, de egyébként egy szimpla kötény. Még nem adtam vissza, úgyhogy tudok képeket/pontos méreteket küldeni, ha szükséged lenne rá hozzá.
Judyt, én úgy hallottam, hogy az ablakpucolás a fészekrakó ösztön utolsó felvonása. Szóval még fogd vissza magad
:D

KépKép
Kép
 
 


Judy,
van egy fekete szovetnadragom is. Szinten ebben a meretben. En 65 kilosan kezdtem es 78 kilosan fejeztem be. Szoljal es megdumaljuk a holt es mikort. Van felsom is ha erdekel. De az persze izles fuggo :)

Beszeltem a bolcsi igazgatojaval azt mondta hogy 1 evvel korabban mar nem art jelentkezni vagy legalabb jelezni, hogy mennenk. Annaval is honapokkal elobb bejelentkeztem es meg ok beszeltek ra hogy vigyem korabban es akkor hamarabb beszokik es nekem is tobb szabadidom marad :) Nem bantam meg.

Szecs,
ez nagyon jo. Lehet hogy varrok egyet a meitai maradek anyagabol. :) Mar talaltam is mintat :) Koszi!!!

KépKép
 
 


mi van? kihaltatok?

KépKép
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sun, nem vagyunk mi dinoszauruszok :lol: :lol: :lol:
Érdekelnek a rucik, megnézném majd őket, majd szólsz, neked mikor aktuális, én könnyebben mozgok.

Szecs, az ablakpucolás nem csak a fészekrakó ösztön első jele, hanem annak is, amikor már alig lehet átlátni az ablakon :D De még húzhatom pár napig :D

KépKép
 
 


Jövőhéten megyek afp-re, és cukorra, azt elfelejtettem, hány zsömlét lehet enni? azt tudom, hogy 2 dl tejet, de 1 zsömitől még éhesebb leszek...

KépKép
 
 


Judy,
kuldtem privit az adataimmal.
Ablakot nalam is kellene pucolni :) Szivesen latlak :)

Ma nekiestem a szekrenynek es sikerult egy hatalmas zsak ruhat osszegyujtenem. Nem ertem hogyan gyulik ossze ennyi rongy....
Nem tudjatok hol van hasznaltruha gyujto? Regen volt a Tesconal de ha jol tudom mar nincs.
A foti Coranal van meg?
 
 


HELLÓ!

SUN... a tesconál még mindig van gyűjtő.
Melyik van közel hozzád?

Judy...még jó hogy nem volt ablak tisztítód :lol: .milyen idő lett .. most hiába dolgoztál volna.
Jóóó neked hogy a zsömlés változata van Vc terh. -nek.A cukros vizes szörnyűűű :) volt.

Kia....Nagyon Szuper a kép!
Nekünk nem sikerült ilyen jól.Most már megtudom nézni a hasonlóságot élőben is..
Jobbulást nektek..

Szecs...megkukkoltam a linket,nagyon jó szopis kendő.Tudsz nekem küldeni képeket.
Nyár lesz mire jönni-menni tudunk,és csak nyílt terepen lehet majd szoptatnom. Én nem szégyenlem ,de valakit zavarhat .....ami engem nem igazán fog meghatni. :wink: :lol:

Jucus :-)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én sem haltam ki, csak a szeparációs szorongás kellős közepén vagyunk, így lehetetlenség szinte bármilyen önálló tevékenységbe fognom :roll: Kicsi lányom az ébren töltött óráinak - ami nem kevés :D - nagy részét a pocakomon tölti a hordozóban... Állítólag röpke két hónap és túl leszünk ezen is :D
Örülök, hogy hasznát veszitek a kendős infóknak! Sunflow, sikerült megalkotni? Jucus, küldök képet a hétvégén+pontos méreteket. Addig is, megkérdeztem és itt lehet rendelni a magyar változatát: http://www.szoptatoskendo.hu/
Sunflow, az Obiknál is szokott lenni gyűjtő.
Judyt, nemsokára kiderül a pici neme :D Vivi hangot adott már a kívánságának e téren?
Most már kezdek komolyan aggódni, hogy mi lehet Timiékkel :shock:

KépKép
Kép
 
 


Szecs,
egy cipoben jarunk. Dodoka nekem is a hasamon van.... ez ugy latszik front.... ezert meg nem alkottam semmit sajnos. egy huslevest ugy sikerult feltennem hogy D a hasamon volt es probaltam nem odautni a konyhapult szelehez amig hamoztam a zoldseget.....

Jucuss,
a Polus van hozzank legkozelebb de ott ugy tudom megszunt... majd megnezzuk ha elall az eso

KépKép
 
 


Sziasztok!

Remélem még nem lettünk eltűntnek nyilvánítva!!! :-)

Jucus: SZÍVBŐL GRATULÁLOK, REMÉLEM JÓL VAGYTOK!

Kia: szuper képek!!!

Timi: gondolom Judit mondta,hogy bepánikoltam a prevenártól. Hát, a mi doktornénink le is állította az oltást, senkinek sem adja be. Kért az ÁNTSZtől nyilatkozatot, hogy beadható az oltás, de nem kapott.

Nem olvastam vissza, bocsi,hogy nem írok mindenkinek, igyekszem fölvenni a fonalat, de mostanában nem igazán van szabad időm.

Petrával kórházban voltunk :-( Ébrenléti állapotban 3* volt kb 15 perces légzéskihagyása!!! Mennünk kell alváslaborba. Remélem nem lesz vele semmi gond, de fokozott figyelmet igényel.
Egyébként nagyon öntudatos, vidám, kiegyensúlyozott baba, tuti jó :-) fizikai állapotban :-)))) Na ezt elég hülyén írtam, a lényeg,hogy jó kis husiban van.

jövök majd

üdv Kriszta

Kép
Kép
Kép
 


Jucus, hogy milyen szépek ezek a lányok együtt!!! Gratulálok!

Kriszta! tényleg rég voltál... Rémítően hangzik ez a légzés kihagyás, remélem nem lesz gond Petrával.

Timiék jól vannak, bár csak telcsin beszéltünk, a séta elmaradt nekünk.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Sun, nem kaptam privit. A jövőhét amúgy sem jó, mert Viv kicsit náthás., és megint köhög. Tartod még a nadrágot és a többit nekem?
Írsz megint adatokat? Írhatsz a judit8108@gmail.com-ra is.

Kriszta, ez tényleg elég rémesen hangzik, biztos nem lesz semmi baj, majd tájékoztass minket!
Mi van a prevenar-ral? lemaradtam valamiről?

Szecs, Vivinek szerintem tök mindegy, hogy milyen nemű lesz a pici, de már bőszen mondogatja az anyukáknak a bölcsiben is, hogy neki bizony kistestvére lesz :lol: Csak maradjon ilyen cuki akkor is, ha megszületik a legkisebb :lol:

Sun, miért nem adod el a ruhákat a neten? Nekem is körbe kellene néznem a szekrényben, még mindig tartogatom azokat a fölsőket, amiket lány koromban hordtam, pedig azokat tuti nem veszem már föl, nem illik már hozzám. Pedig még mindig 20 évesnek és 50kg-nak érzem magam :lol:

KépKép
 
 


Kriszta,
nagyon ijeszto lehetett Petra legzeskihagyasa. Remelem en is hogy nem lesz komoly baja.

Judyt,
nem tudom miert nem ment at a privi. Lehet egy masik Judynak kuldtem :)
Irok a gmailedre :)
Azert nem adom el a neten mert lusta vagyok lefotozni es feltenni. Meg persze Te elsobbseget elvezel :)
En is azert tartogatok minden rongyot mert abban remenykedem, hogy meg jo lesz egyszer. Vagy ablakot mosni :) De mar annyi ablakmosos rongyom volt....

KépKép
 
 


Kriszta, 15 PERC??? Nem mp?
Hogy volt ez az egész??? Jézusom!

babaimádó
Kép
 


DEE, 15 MP!!!! Szerdától több napos kivizsgálás!! Ha hazajöttünk a kórházból jelentkezek.

puszi

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Judit70 kert, hogy irjak nektek nehany szot. Sajnos ok is korhazban vannak mult het kedd ota. Lillanak nehezlegzese volt es asztmatikus horghurutot allapitottak meg nala. A korhazban osszeszedett valami virust is igy lazas lett, nem evett, infuziot kapott. Most mar jobban van es Judit remeli, hogy hamarosan hazamehetnek. Amint tud jelentkezik.

Nalunk semmi, ma megyunk hasi UH-ra ami nem kotelezo viszont fizetos. De mindegy, megcsinaltatom biztos ami biztos. Majd megirom milyen volt.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Köszi

Kriszta
DRUKK!
...hogy minden rendben legyen..

Holnap nődoki... már 29 hetesek vagyunk... nagyon rohan az idő...
A nagylány nagyon aktív, Levi pedig sokszor simogatja és puszilgatja a hasam..

A költözés
Még káosz van, de minden nap pakolgatok, mosok, stb...
(..hogy mennyi zsák és doboz van még...)

...most is várt a mosógép...

Jövök majd...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Nem jó hírek :cry: Kriszta, a kórházban a szobatársnőmnek is hasonló volt a helyzete az első babájával. Ők kaptak valami gyógyszert az alváslaboros vizsgálat után és egy éves korára kinőtte a kislány, ahogy jósolták. A laborról nem voltak rossz emlékei, csak annyit mondott, hogy kicsit meg kellett harcolnia a gyakrabb szoptatás miatt (akkor négy órát tartottak irányadónak a kórházban). Minden rendben lesz, ügyesek lesztek!!!
Csak tudnám, hogy az otthoni légzésfigyelők akkor miért 20 mp légzéskimaradás után riasztanak csak, ha a 15 mp is gondot jelent :shock:
Judit, mire ezt olvasod, már otthon lesztek, remélem mielőbb. Nagyon együtt érzek veled és remélem, hogy hamar túl lesztek ezen az egészen! Majd mesélj, hogy hogyan kezdődött/mi történt pontosan. Addig is szorítunk!
Sunflow, mi is voltunk hasi uh-n és Blanka nagyon élvezte :D Majd mesélj, hogy mi volt! Nálunk marad a hordozós megoldás a nyűgösségre, sajnos jobban elhúzódik, mint a fronthatás :roll:
Judyt, Japánban felfüggesztették a prevenar adását négy haláleset miatt :( Folynak a vizsgálatok... Én tutira nem hagyom majd együtt beadatni a 15 hóssal. Ha egyáltalán kérjük majd a harmadik ismétlőt... Meglátjuk.
Kia, bizony szalad az idő! Rám még vár 5 zsák a költözés óta, bár egyre inkább úgy vagyok vele, hogy ha eddig nem hiányoztak a benne lévők, akkor nagyon nem töröm magam a kipakolásukért :lol:
Nammado, Timi, nem jelentkeztek be, hogy tudjuk, hogy minden ok?

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!!

Nagyon sajnálom a kicsi betegeket,és a a Mamikat is!!
Gyógyuljatok gyorsan :) JOBBULÁST!!!!!!
Szomorúan olvasom, milyen komoly problémák vannak. :cry:

Sajnos még nem sok időm van írogatni,remélem eljutok a beszámolóig egyszer.
Egyébként minden nagyon-nagyon + volt.
Izabella születése mai napig nagyon negatív élmény ha visszagondolok, a kórházi dolgok miatt.

Azt szeretném kérdezni az Anyakönyvi kivonatot küldik? vagy érte kell menni valahová? nem is tudom mondták-e ,vagy csak én voltam figyelmetlen :oops:

Jucus :-)

Kép

Kép
 
 


Millió bocsánat...megvagyunk, jólvagyunk.
Csak nagyon keveset jutok géphez :)

Timi
Kép
 
 


Judit, Kriszta...jobbulást a lánykáitoknak!
Remélem már nagyon hamar meggyógyultok!

Bocsánat, de most se telik sokkal többre.
Mi jól vagyunk, de keveset van Zsolti el egyedül...így nekem sincs túl sok szabadidőm :)
Most mennem kell reggelit csinálni :)

Timi
Kép
 
 


Szecs,
nalunk jobb a helyzet mara. Dorka nyugodtan fekszik a pocakjan es hallgatja a bumerangot :)
A hasi UH-n nem volt semmi extra. Mindent rendben talaltak. Neztek a buksijan a hematomat is es az is szepen alakul.

Csutorokon megyek GI-hez 6 hetes kontrollra.

Jucuss,
az anyakonyvi kivonatert el kell menni a VI.keruleti onkormanyzathoz az Eotvos utcaba (kaptunk rola papirt a korhazban azon van a pontos cim). En kb 20 perc alatt vegeztem.

Tegnap kivaltottam a Rota virus elleni oltast..... gyerekek ez tenyleg 18500 forint!!!!! :shock: En padlot fogtam..... a tobbi nem kotelezo is ilyen draga????? Azert ez hihetetlen.

Jon a hideg front szombaton. Talan attol nem lesznek ilyen Mamitiszesek ezek a bebikek. Mondjuk en csodalkozom, mert Dodo 1 oraja nyugodtan fekszik nyitott szemmel. Forgatja a fejet ide-oda de nem nyuszog. Vegre picit rendet raktam....

Mindenkinek jobbulast es szep napot. Aki teheti menjen setalni.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Védőoltások
A rota 2008-ben is nagyon drága volt..
A többi egy kicsit olcsóbb :roll:

Tegnap a nődoki azt mondta, hogy minden rendben...
7.5 cm a feje és már kb 1400 g a nagylány.

Levivel tegnap csinosítgattuk a szobáját..
Nagyon tetszik neki, de még nem akar ott aludni..

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Voltam ma vérvételen, Lányok, ez a cukros lötyi nagyon finom volt :lol:

Juditékkal mi lehet??

KépKép
 
 


Judyt...furcsa ízlésed van :) De egészségedre :D :D

Judit tegnap hívott, de nem tudtam felvenni....én ma hívtam, de úgy látszik, hogy most neki nem volt alkalmas.
Remélem már otthon vannak :)

Kia...szép méretei vannak a lánykának :)
Levi majd megbarátkozik a saját szoba gondolatával :)

Timi
Kép
 
 


Sziasztok!

Szerdán délután saját felelősségemre hazahoztam Lillát.
Ő is kiborult és én is. Timivel beszéltem közben neki nagyjából elmeséltem, elbőgtem magam.

Kedden /15.-én/ a délutáni alvásából úgy ébredt, hogy nehezen kapott levegőt, mint amikor egy cica dorombol olyan hangja volt. /láztalan/.
Nem mertem neki menni az éjszakának, elvittük az ügyeletre /lehet, hogy ez lett a vesztünk/. Beutaltak rögtön a Madarászba. Éjszaka 11-kor kapott ágyat, én egy széket. Még akkor éjjel volt laborvizsgálat + tüdőröntgen, ügyeletes szerint kezdődő tüdőgyulladás. Egész éjjel nem aludtunk, Lilla hol játszott, hol sirt, ahogy meghallotta a folyamatos gyereksírást Ő is rákezdett. 2 kisbaba mellé raktak be, akik egész éjjel köhögtek.
Másnap a kezelőorvos mondta, hogy nincs itt semmiféle tüdőgyulladás, asztmatikus nehézlégzés, hörghurut, puffolni kell spray-el. Labor rendben volt. 3. napra belázasodott, köhögött, tüsszögött, nem evett, infúzióra rakták. Persze, hogy nem evett, mert semmit nem tudott pihenni az állandó nővér ordítozástól, beteg gyerekek sírásától. Ez így ment. Semmit nem kapott csak lázcsillapítás, orrszívás (orrszondával egy idő után), puffolás.
Egyik éjszaka 1/2 2-kor költöznünk kellett, mert kellett a szoba, összeraktak egy vírusos tüdőgyulladásos babával. Reggel panaszoltuk az anyukájával, hogy ezt hogy gondolták, napközben külön raktak. Kedd este 8-kor hozzánk raktak egy ismeretlen eredetű vírusos kisfiút anyukájával (egyikőjük csúnyábban köhögött mint a másik). Akkor eldöntöttem, hogy másnap hazaviszem, lázasan.
Hiába kértem, hogy valami szirupot adjanak a köhögésre, hogy felszakadjon, ott nem adnak 3 éves korig ez volt a válasz.
Lilla eddigre úgy kimerült, hogy a sok sírástól 5 napja nem volt hangja napi 24 órából 3-4 aludt talán. Én még csak annyit sem, de az nem számított, csak sírtam, ahogy láttam szenvedni és kínozni a kislányom és nekem kellett minden alkalommal lefogni. Semmi nem jött az orrából, akkor is szívták, pedig már az orrszondát nem is engedtem 2 napja. Szegénynek elkezdett vérezni már az orra, nem is kicsit. Hétfőtől. Válasz: ez előfordulhat.
Az én kicsi mosolygós kislányom csak nyüszögött, sírt, megelégeltem, közöltem, hogy lázat csillapítani, orrot szívni, esetleg puffolni otthon is tudok és szerintem nem lenne már lázas, ha tudna aludni és nem csak sírna.
Sok anyuka hordozókendőben a látogatói folyosón altatta a picijét, hogy tudjanak valamit aludni.
Már a nővérek is azt mondták szerdán, hogy hamarabb kellett volna ezt meglépnem, de 24 óra láztalan állapot után lehet csak hazamenni. Én hazahoztam lázasan.
Tegnap óta olyan mint egy újszülött, sír, eszik, alszik. Tegnap délután óta már csak hőemelkedése volt.
Étvágya sem az igazi még, de annyira fáradt, gyenge, hogy szerintem attól.
A lényeg, hogy ott összeszedtünk valami vírust is, attól is lett lázas valószínű az orvos szerint.
Amikor hazajöttünk lementünk az orvoshoz (rögtön lejelentette a kórház, hogy saját felelősségre eljöttünk). Mondta az orvos, hogy köhögésre köptető, orrszívás, a puffolást pedig csak ha úgy hallom a légzésén. Szerinte nem is kellett volna feltétlenül, ha a sok váladék időben tud távozni. Mondjuk a nehézlégzés miatt mondta, hogy ha hallom csináljam, de 8x2 1 nap amit előírtak, hanem ha úgy hallom. Közel 7 eFt volt ez a Baby haller és lehet, hogy nem is kellett volna, bár jó ha van itthon, mert lehet, hogy van az asztmára hajlama én is gyereknek az voltam, így ha bármikor úgy hallom el tudom kezdeni a kezelést remélhetőleg.
Jahh és központilag égnek éjszaka a villanyok a kórteremben, tehát sem a baba, sem a mama nem tud pihenni.
Utolsó este pont ott volt még a férjem amikor elvitték orrotszívni és puffolni (addig nem hallotta és látta), visszahoztam taknya-nyála-könnye egybefolyt a Lillának és 20 perces köhögőrohamot kapott, akkor mondta, hogy hazavisszük és mondta, hogy megérti, hogy miért sírtam annyit, velünk együtt sírt akkor. Ő nyugtatta szegény Lillát, tiszta víz, nyál, könny lett a pólója ami a kicsinkből kijött. És csak ezután lehet megetetni, hogy nehogy hányjon. Hát, ki eszik ilyen után???????????????????????????
Na, ennyi, mert megint elindult a könnyem. Lilla azóta is folyamatosan felsír játék közben /legalább ma már játszott/ is és álmában is.
Jövök majd, puszi mindenkinek, de legalább a 7 hós fordulóját itthon töltötte, még ha alvással is.

Kép
 
 


Sziasztok!!

Judit ez BORZASZTÓÓÓÓÓ,és FELHÁBORÍTÓ!!!!!!!
Nagyon jól tetted ,hogy hazahoztad Lillát .Szegény kicsike
:cry:
Jó hogy kitudtad írni magadból ezt a szörnyűséget. :( .én is végig bőgtem volna . :( :( :cry: a tehetetlenségtől.
Gyógyuljatok!! Puszi Nektek!!

Jucus :-)

Kép

Kép
 
 


Judit...sajnálom, hogy volt ilyen élményetek!
Sajnos én már hallottam ilyen híreket, a házunkból volt egy 14 hónapos kisfiú tüdőgyulladással 4 napot bent, de őt is saját felelősségére anyukája hazahozta. Ők egy hasmenést kaptak "útravalónak" a kórházból :(

Bízzál benne, hogy Lillácska hamarosan újra a régi lesz. Elfelejti majd a rossz emlékeket, bár azért meglepően jó az emlékezetük!

Most a legfontosabb, hogy pihenjetek, játszatok sokat...fel kell töltődnie mindkettőtöknek!

Timi
Kép
 
 


Judit, orulok, hogy otthon vagytok es jol tetted, hogy hazamentetek. Felhaborito, hogy mennyire nem gyerekbarat korhaz a Madarasz (sem).
Remelem Lilla is es ti is hamar kiheveritek es elfelejtitek ezt az egeszet.

KépKép
 
 


Judit, én is csak azt tudom javasolni amit a Többiek. Pihenjetek, játszatok sokat és töltsétek meg a következő napokat pozitív élményekkel. Ehhez megint csak a Te erődre és optimizmusodra lesz szükség, amiből most a legkevesebb van.
Tudom, mert nem is olyan rég nálunk is volt hasonló helyzet, csak én akkor már a legelején megtagadtam a kórházba való felvételt (László), mert nem tetszett ahogy Blankával bántak. Szörnyű időszak volt, még járóbetegként is a "vendégszeretetüket élvezni". Alig volt két-három hónapos, de mindent elmagyaráztam neki. Esetleg próbáld meg Lillával is átbeszélni és biztosítani arról, hogy bár szükség volt erre az egészre, mert anya-apa nagyon megijedt, hogy bármi komolyabb baja lehet, de már vége és otthon megint minden az ő érdekében fog történni a legnagyobb szeretettel övezve.
Esetleg próbálj meg a családból mozgósítani sógornőt, vagy bárkit, aki most átvenné a házimunka terheit, hogy egy pár napig felhőtlenül együtt lehessetek a lánykáddal.
Lillusnak mielőbbi jobbulást, Neked pedig nagyon sok kitartást!!! A nehezén már túl vagytok és már kiderült, hogy nagyon jó döntést hoztál! Kemény csajok vagytok :wink:

KépKép
Kép
 
 


Köszönöm, hogy bíztattok és erőt adtok nekem. Most, hogy olvastalak titeket, megint potyognak a könnyeim. Ha én ilyen nehezen dolgozom fel, Lilla mikorra fogja? Állandóan rám jön a sírógörcs, próbálom ilyenkor kisírni magam amikor alszik.
Még mindig sírdogál szegénykém ha nem alszik. Most is fél 7-kor ébredt, de már 8-kor el is aludt. Enni alig eszik. A mosolyát pedig csak a fényképekről ismerem. Remélem hamarosan újra a régi lesz.

Szecs a sógornőmék is betegek, mondtam, hogy nehogy jöjjenek. Házimunka áll, csak mostam. Apa pedig azt mondta jó a hideg étel, pedig ma van a szülinapja. Holnap nem dolgozik, majd babázik én pedig gyorsan rottyantok valamit. Tegnap tojásrántotta volt, este 10-kor csináltam.
Nagyon jól tetted, hogy nem feküdtetek be a kórházba. Emlékszem már akkor is írtad, hogy milyen felháborítóan viselkedtek.
Már utólag nagyon bánom én is.
Lillának próbálom mondogatni, hogy már itthon van és nem bántja senki, de csak sírdogál.

Kép
 
 


Most jöttünk haza...
Oh, Judit, de sajnálom :( ! Tudom, hogy ez milyen borzasztó, mert volt részem hasonlóban...
Jól tetted, hogy eljöttetek onnan, mert ez nem nevezhető kórházi ellátásnak. És fűt-fát felvesznek minnél hosszab időre, mert ez után kapják a lóvét az OEP-től.
Baby haller nekünk később is hasznosnak bizonyult (de csak ritkán kellett) - és a hidegpárologtató még inkább!
Gyors feltöltődést és gyógyulást kívánok nektek! Ne félj, Lilla teljesen elfelejti ezt, és hamarosan mosolygós baba lesz újra :) !

Kép

Kép
 
 


Kép Az év férfi felsőteste :D

Kép

Kép
 
 


Ripley...ez igen! Tényleg egy nagyon jól felépített, atléta alkatú úriembert látni a képen :D

Timi
Kép
 
 


Ripley,
nagyon fess :)

Mi egyebkent jol vagyunk. Voltam csutortokon GI-nel. En voltam az elso 3\4 1-kor. Nagyon helyes volt doki bacsi is Gabi is. Vittem Dodot es Gabi vigyazott ra a vizsgalat idejere :) Aztan GI is olbe vette kicsinyket. Azon vitatkoztak, hogy milyen szinu a szeme.
Nalam mindent rendben talalt. Azt mondta teljes erobedobassal vegezhetem a hazimunkat :) (kertem ugyan irasban, hogy meg nem lehet de nem adott :))

Penteken kirandultunk Anna regi ovijaval. Nem volt nagy kirandulas, de jol esett kimozdulni. Dodot korberajongtak ovonenik, gyerekek, dadusok. Utana bementunk a munkahelyemre ahol szinten korbenyaltak Dodot :) Nagyon kimerult a nap vegere. Ugy aludt mint a kisangyal. Anna sem volt itthon a hetvegen igy kipihentuk magunkat. Tegnap meg a mobilomat is kikapcsoltam :)

Judit,
remelem ti is mar jobban vagytok es Lillusnak hamar meggyogyul a lelke.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Judit, borzasztó volt olvasni, hogy min mentetek keresztül, remélem lassan elfelejtitek a sok szörnyűséget. Nem gondoltam volna, hogy a az a kórház ilyen, a Heim Pál ebből a szempontból kifogástalan volt. Bár ott én kaptam el a kórházi bacit, felőlük akár meg is dögölhettem volna, de Vivi legalább jó kezekben volt.

Ripley, nagyon szexi felsőtest, rég volt ilyenben részem :lol: :lol: :lol:

Sun, ha minden igaz, szerdán már megy Vivi bölcsibe. Bírod még nélkülem? :lol: :lol: :lol:

Tegnap malacpörköltet ettünk. Viszem a vacsit Vivinek, meglátja, majd nagy színpadi sóhajjal megszólal: Már megint pörkölt, más nincs? :D
Azt azért tudni kell, hogy negyed évente tudok venni annyi husit, hogy az egész család azt eszi egész nap. Tehát nem mindennap van pöri. :D

KépKép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron