Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Július 25.-ére vagyok kiírva és nem tudok erről a korházról túl sokat, mivel 1,5 hónapja jöttem ide át. Szívesen meghallgatnám más kismamák story-ait.
:-) Akár jó/Rosz. (remélem rosszat nem nagyon tudtok mondani! )

Lyndi
 
 


Szia!

Sokat nem tudok neked mondani a kórházról, egy ismerősöm szült ott májusban, ő meg volt elégedve mindennel, de sajna részleteket nem tudok. Honnan és miért mentél át oda?
 
 


Péterfy Szülészet honlapja!!!

www.peterfyszuleszet.hu

Még nincs kész teljesen, de a lényeges részek már működnek.
 

 
 

Sziasztok!

Ma regisztráltam magam, mert eddig csak nézelődtem és most már eldöntöttem, hogy ideje lenne bekapcsolódnom a körbe. Én november 29-ére vagyok kiírva az első babánkkal - Annával, a Péterfyben fogok szülni Orbán Istvánnál. Ha valaki tud róla vmit szívesen olvasnám.
Köszönöm: Niki

Kép
 
 


Sziasztok!
Én a szülésznőkről, ill. a szülésznő-választásról szeretnék érdeklődni azoktól, akik már tapasztaltabbak ebben. Érdekelne, hogy kit ajánlotok, hogyan kell fölkérni, mennyit szokás adni nekik.
Köszönöm a válaszokat!
 
 


Sziasztok!
Én a szülésznőkről, ill. a szülésznő-választásról szeretnék érdeklődni azoktól, akik már tapasztaltabbak ebben. Érdekelne, hogy kit ajánlotok, hogyan kell fölkérni, mennyit szokás adni nekik.
Köszönöm a válaszokat!
 
 


Szisztok!
Én eddig a péterfybe jártam, ott volt választott orvosom,sajnos nem sok jot tudok elmondani rola, nevet nem emlitenék, mert nem tudom ki olvassa, igy félidő után sajnos kénytelen vagyok orvsot illetve korházat váltani. Nagyon oda kell figyelni kihez mentek, mert sajnos a szulészek nagyrésze csak a pénzre megy :(
 


Sziasztok! :)

Csőrmancs :) küldtem Neked privit!
Vendég
 


Szió!
Én meg már válaszoltam is :)
 


Én is küldtem a választ! :)
Vendég
 


Ha itt bagy olvasd el a prividet :)
 


Sziasztok! Csőrmancs és Tűzmanó! Nem írnátok itt is egy kicsit bővebben? Sztem sokan olvassák ezt a topikot, akiket közvetlenül érint a téma, és ilyenkor felmerülhet némi aggodalom, kétely...
Ha nem is teljesen konkrétan, de velünk is megoszthatnátok a tapasztalataitokat.
Persze, csak ha gondoljátok, de örülnénk neki.
Köszi!
B.
 
 


Sziasztok :)

Bukcsi :) sajnos nem tudok Neked semmi közérdekűt mondani ami publikus lenne de ha lesz olyan, ígérem hogy megírom... :wink:

Én november elejére várom a kislányomat, úgyhogy szülés élmény egyelőre nincs...

Sajnos még azt sem tudom mikortól kezdődik az őszi szülésfelkészítő, pedig arra szívesen mennék...A Péterfy honlapjára még a régi van feltéve..

Nálad mi újság, Péterfys kismama vagy Te is? Mikorra vagy kiírva?
Vendég
 


Sziasztok!

Még mindig nem írt senki nekem Orbán doki bácsiról, bár már nem is annyira szükséges, mert nagyon meg vagyok vele elégedve. Novemberre várjuk mi is kislányunkat, ha van hasonló időben járó kismama, szívesen váltanék vele emilt.
köszi

Kép
 
 


Szia Niki!
Én a Péterfyben szültem majdnem 4 éve, és semmi probléma nem volt, meg voltam elégedve. Ha aynagi lehetőségeid engedik, érdemes fizetős szobába menni, mert a közös mosdó a folyosó végén elég gyatra. Ugyanitt fogok szülni elvileg 2007. márciusában, és most voltam Orbán dokinál 12. heti ultrahangon (bár nem nála szülök), és nagyon kedves és alapos volt, ennél többet sajnos nem tudok róla, mert nem ő a választott orvosom.
 
 


szia Judit!

Hát eléggé elkerülte a figyelmemet, hogy október 7.-én válaszoltál, de azért köszi. Most már a 37. hétben vagyunk és azt mondhatom, hogy nagyon meg vagyok elégedve a doki bácsival. Igaz, hogy nincs tengernyi ideje, de azért mindent elmond és válaszol, ha van kérdésem. Szülésznőt is választottam közben, Farkas Adrit, és nagyon örülök, hogy őrá esett a választás. Szimpatikus és segítőkész, bármit kérdezhetek tőle, szívesen válaszol. Szóval már csak három hét és megszületik Anna baba, el sem tudom hinni, de már nagyon várjuk. Nálunk ő az első baba.

Kép
 
 


Sziasztok!!
A barátnőm szülne az Orbán doktornál, de az utolsó vizsgálatnál valami gondja volt vele. Tudtok róla valamit?
És dr Hegedüs Tiborról?
 
 


Helló vavyan!

Én Orbán doktort választottam, velem nagyon rendes volt (már a 39.hétben járunk) és még az is. Lehet, hogy ideje nem mindig engedi, hogy sokat fecsegjen, de minden kérdésemre eddig készségesen válaszolt. Én november végére vagyok kíirva és tegnap voltunk nála, de azt hiszem nyugodtam rábízhatom magam, ha meg csalódni fogok, akkor azt úgyis jelezni fogom, bár nem hinném. Nekem nagyon szimpatikus és alaposnak tűnik. Ha van valami kérdésed, nyugodtan írj, még pár napig biztosan itthon vagyok.

Kép
 
 


Sziasztok!

Én nekem közvetlen semmi közöm a Péterfy kórházhoz, csak jelenleg most a barátnőm fekszik ott 38 hetesen. Hát ami ott folyik az már nekem sok. Ugyanis szegényke lassan 2 hete fekszik bent, és nem igazán törődnek vele. Azóta egyetlen egy ultrahang vizsgálata volt, ahol megállapították, hogy a fél méhlepénye nem működik elöregedett, kevés a magzatvize, a baba picike kb. 2600 gr. , és ráadásul vérezget is, plusz sokat görcsöl, néha komolyak, csak sajnos ez el is múlik, mert gyenge a baba. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet megindítani nála a szülést, vagy ne adja az ég megcsászározni? :evil: :?:
Volt-e már valaki ilyen helyzetben ebbe a kórházba? Meddig várnak még? Megvárják míg már késő lesz a szüléshez??
Minden esetre én nem szülnék itt!!!
 
 


Szia Noncsi!

Ha jól gondolom találkoztam a barátnőddel bent a kórházban, rövid szőke hajú és 45 éves a párja, gondolom egyről beszélünk. Ő a Panyi doktor betege, aki nem dolgozik a Péterfyben csak a betegeit látogatja. Nem vizitel, sztem magánrendelésre járt a kismamája. Mondta, hogy jópárszor bevérzett és a doki mondta, hogy most aztán szülni fog, de mégse. Jósló fájásai vannak, de igazából bentartják nehogy gáz legyen. Szerintem a Panyi doktornak kellene ránéznie jobban, nem átpaterolni másnak, hamár az ő betege. Én november 24.-én szültem a kórházban és csak jót tudok mondani mindenkiről. Az orvosom Orbán doktor volt és attól függetlenül más is megnézett és nem éreztem, hogy máshogy bánnának velem. Nekem pozitív volt mindenki. Attól függetlenül még mindig jobb, hogy a kórházban tartják, mert ha gond van, akkor tényleg az van.
A mi kislányunk pedig 2760 grammal született és majd kicsattan az egészségtől. A súly nem számít.

Kép
 
 


Szia Noncsi!

Bízom, hogy a barátnőd babája rendben, egészségesen megszületett.

Sajnálom, ha rossz tapasztalatotok volt, de kicsit igazságtalannak tartom, hogy az egész szülészetet ilyen negatívan minősíted.

Én november 17-én szültem a Péterfyben és tökéletesen meg voltam elégedve mindennel. Bár volt fogadott orvosom, velem MINDENKI, az orvosoktól kezdve, a szülésznőn, a nővéreken, a csecsemősökön keresztül a műtősfiúig és a takarítókig bezárólag, mindenki rendkívül kedves, udvarias és nagyon segítőkész volt. Csak a legekben tudok beszélni az orvosomról és az egész szülészetről.
Bár nem úgy indult, de végül császárral szültem. Az edát egy olyan orvos adta be, akit azelőtt sosem láttam, mégis egy perc aggodalmam sem volt, bejött, köszönt, bemutatkozott, és teljesen érthető módon elmagyarázta mikor mi fog történni, és olyan profin beadta, hogy annyit sem éreztem, mint egy fogorvosi érzéstelenítéskor. A műtőben már beöltözve vártak. Az egész műtét nagyon jó hangulatban telt, igazi élmény volt számunkra. A páromat is beengedték, ott fotózott a műtőasztal mellett és vele is nagyon kedvesek voltak (külön beöltöztették, stb.) Szerintem igazán kivételes a magyarországi szülészetek között, hogy ezt megengedték, így nem vették el tőle ezt az egyedülálló élményt és velem együtt ő is aktív részese lehetett a kislányunk megszületésének. A szülés után, a csecsemősök is rendkívül segítőkészek voltak, nagyon sokat segítettek nekem az ott eltöltött 4 nap alatt. Nem kellett utánuk rohangálni, maguktól jöttek, folyamatosan segítettek a szoptatásban és a gyerek ellátásában is mindent megmutattak. A gyerekorvossal is bármikor lehetett beszélni, nekem ugyanis a kislányommal a 3. nap akadt egy kis gond, de maximálisan megnyugtatóan kezelték a helyzetet. A kórházban ezenkívül, nagyon jó az információáramlás, mindig minden nővér és vizitet tartó orvos pontosan tudta, ki mikor mit kapott, vagy éppen milyen vizsgálat vár rá, stb. Az adminisztrátor is első munkanap jött, minden hivatalos papírt intézett, nekünk erre sem volt semmi gondunk.
A választott orvosom pedig nemcsak a szülés ideje alatt volt, maximálisan megnyugtató és segtőkész, hanem a teljes terhesgondozás alatt végig nagyon odafigyelt rám, bármikor kérdezhettem tőle, és mndenben számíthattam rá. Sohasem okozott fölösleges fájdalmat, nem "nyaggatott" szükségtelen vizsgálatokkal, a vajúdásom a párommal jobbára kettesben meghitten telt. A műtét utáni napokon, végig amíg bent voltunk, minden nap bejött és meglátogatott, még szombaton is. Sőt, a 37. héttől, mikor nst-re jártam, akkor is minden alkalommal sort kerített, hogy megnézzen minket.

Távozáskor a csecsemősök még utoljára felöltöztették és megnézték a gyereket (köldökcsonk ellenőrzés, stb.) hogy garantáltan teljesen egészségesen kerülhessen csak ki a kórházból. Még ajándékcsomagot is kaptunk.

Nekem semmi kétségem nincs afelől, hogy profi orvosgárda és nagyon felkészült személyzet van a szülészeten.

Csak javasolni tudom, hogy nézzetek körül a magyarországi
szülészetek között, és lehet, hogy meglepődnétek. Egyébként a Péterfyről korábban is csupa jó véleményt hallottam itt a fórumon. és máshol is.


Minden jót kívánok!

Tűzmanó
Vendég
 


Sziasztok!

Én egyetértek Tűzmanó véleményével bár én még nem szültem viszont jövő júliusban fogok majd viszont a nyári vetélésem miatt 2 napot feküdtem a Péterfyben és csupa-csupa jót mondhatok az ott dolgozókról. Azt hozzáteszem, hogy mi "protekciósok" voltunk és egy másik kórházból mentünk át az utolsó pillanatban de végtelen kedvesség fogadott bennünket, mind az orvosom és a nővérek részéről és ahogy tűzmanó is említette a műtösfiúk is nagyon kedvesek, készségesek voltak.
Abban is biztos vagyok, hogy a szülésnél sem lesz más.
Eddig csak pozitív tapasztalataim vannak a kórház személyzetéről.
Csütörtökön voltam laborban és ott is mindenki kedvesen, mosolygosan szólt hozzám...

Noncsi!
Szerintem az orvosok tudják, hogy mit csinálnak.
Minden jót kívánok a barátnődnek és szép babás napokat az elkövetkezendő időkre!

Puszi mindenkinek!
Gurgula


Sziasztok!

Barátnőmnek igen hála az égnek megszületett a babája. Na de milyen körülmények közt? Fel kellt december 6-án, majd olyan fél 8 tájékán szintén elöntötte őt a vér, de olyan szinten, hogy a kórterem kellős közepén állt, és megmozdulni nem tudott. Megkérte a szobatársát, hogy szóljon növérkének, akik tényleg készségesen segítettek neki, főleg amikor meglátták, hogy alvadt vér is jött a friss mellett. (Megjegyzem, velük soha nem is volt baj, sőt a szülésznővel sem!!) Ezek után gyorsan beküldték a szülőszobára, alvadt vérrel a kezében, hogy mutassa meg az orvosának. Ezek után már tényleg kénytelenek voltak oda figyelni, mert rájöttek nagy a baj. Most már meglehetett csinálni az elmaradt urh-vizsgálatot, amin egyből észre vették, hogy eddig nem igazán figyelték rendesen az urh-ot. Ugyanis a méhlepény, nem hátul volt megtapadva, hanem elöl, ami már teljesen elhallt.( A vérzés viszont fent jobb oldalról már akkor elkezdődött amikor kórházba került.) Mivel már erre is rájöttek, észre vették hogy a gyereknek a köldökzsinor a nyaka körül van. Ekkor már lehetett készülődni a császárra.
Ezek után már csak azt nem értem hogy miért nem lehetett őt az első perctől kezdve komolyan venni, és rendesen megvizsgálni? Mert elárulta, hogy urh-vizsgálatnál, soha nem néztek oldalra, csak a babát. Hogy lehetett ekkorát tévedni, hogy a méhlepény jó helyen van, mikor az nem is volt jó helyen? Végül is csak azért császározták meg, mert már tényleg nagy volt a baj, életmentő műtét volt!!!
Az hogy a császár után hogy nézett ki, arról már jobb nem is beszélni, mint akit elvertek. Teljesen lila volt alulról, varrás 3 részletbe. Ez a nem semmi. Nekem is volt császárom ráadásul 3, de egyszer nem néztem úgy ki mint ahogy ő. Ráadásul ugyanakkora varratott nekem egy szállal oldották meg egy öltéssel.
Ezek után elment neki a kedve attól hogy mégegy babát szüljön valaha is. Nem csodálom!
 
 


Noncsi!

Sajnos csak ismételni tudom amit írtam. Sajnálom hogy rossz tapasztalata volt a barátnődnek, nekem semmiféle rossz tapasztalatom nem volt. Mint császáros, pont tegnap mutatta meg nekem a legjobb barátnőm a vágásának a hegét (ő szeptemberben szült a Schöpf Méreiben) én novemberben a Péterfyben, hát meg kell mondjam ég és föld a kettő közti különbség. Amikor meglátta az enyémet azt mondta, hogy neki az első babájánál 3 év után sem volt olyan szép, mint nekem 1,5 hónap után.

Azért továbbra is csak azt tudom mondani, nézzetek körül a többi szülészeten is, kevés helyen hallottam ennyire bababarát kórházról és felkészült személyzetről..

De talán majd ahogy telik az idő, remélhetőleg a barátnőd is meggondolja majd magát, és ha nem is Péterfyben, de majd máshol újra szül majd...és akkor legalább lesz viszonyítási alapja :wink:
Vendég
 


Szia Tűzmanó!

Látom a mi nézetünk, soha nem fog közös nevezőre jutni. Ha részese lettél volna ennek az egésznek, nem tudom hogy akkor is így vélekednél-e. A császár varrásáról még annyit, hogy mint említettem nekem 3 császárom volt. A varrási hegeknél sok különbség szokott lenni, egyik sem egyforma soha. Nekem az első varrásom nagyon sokáig úgy nézett ki, mintha belenne gyulladva. A másodiknál kezdett el már szebb lenni, és mostmár a 3-nál értem el azt, hogy olyan amilyent az ember elvár. Szerintem az hogy hogy néz ki a heg, az nagyon függ attól hogy a szervezet mennyire tűri az ilyen műtéti beavatkozást. Ebből most csak azt akartam kihozni, hogy ahogy ő nézett ki olyat életembe nem láttam. Mint akit teljes erőből püfföltek. Nem a varrás csak, hanem az egész alsó teste így nézett ki. Valyon miért? Mert erről mélyen hallgatnak, erre választ nem fog kapni soha!! Mély altatásban végezték nála a műtétet, semmiről nem tud. Azt mondhatnának neki amit akarnak, de még azt sem. Mélyen hallgatnak a dologról.

[url]=http://babafalva.hu]Kép[/url]
 
 


Noncsi!

Nagyon sajnálom a barátnődet. De nem hiszem, hogy a vele történtekért a kórházat kellene hibáztatni. Sokkal inkább a fogadott orvosát.
Én is a Péterfyben szültem áprilisban. A nővérem tavaly előtt novemberben és még számos barátnőm ott szült az elmúlt 3 évben. Nekünk csak pozitív élményeink vannak, volt, aki császárral szült és nagyon szép a heg. Volt, aki az ügyeletes dokinál, akit annyira megkedvelt, hogy most a következőt is nála fogja.

Tűzmanó: örülök neki, hogy neked is jó élményeid vannak a szülésről és a kórházról! Nagyon szép a kislányod és gyönyörű neve van!

Zsuzsi

KépKép
 


Zsuzsi78

Ebben veled teljesen egyet értek, hogy a fogadott orvosát kell hibáztatni. Legalább is őt első sorban. De az aki az urh-hangot nézte nála az sem teljesen vétlen az egészben. Ugyanis amikor bement hogy vérzik, és megnézte nála az illető orvos (aki profi az urh-vizsgálalatban, az itt olvasottak szerint) neki csak észre kellett volna venni, hogy elölfekvő a lepény, nem pedig hátsó. Ugyanis ez volt a fő hiba, mert ha azt észre veszik hogy elölfekvő akkor már mehetett volna a műtőbe. De azért még arra kíváncsi lennék, mert ez nagyon érdekel, hogy azt megállapították nála hogy elöregedett a méhlepény, de azt nem hogy elölfekszik? Ezt viszont tényleg nem teljesen értem. A műtéti hegről mégegyszer annyit, hogy én aláírom hogy minden embernél más, de NEM így néz ki az egész alsóteste mint akit elvertek.

[url]=http://babafalva.hu]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi :) aranyos vagy, köszönöm!!
Ma voltam a dokimnál 6 hetes kontrollon, mondtam is neki, hogy olyan jót azóta sem aludtam, mint mikor bent voltam, tisztára, mintha nyaralni mentem volna. Komolyan ha 2 napra befektetne, örömmel mennék :lol:

Noncsi.
A császáros heggel kapcsolatban annyit mondanék, hogy ha valakinek sz@r alkata (tűrőképessége, bőrének gyógyulási készsége, stb... ) a mindenféle vágásokhoz, hát az én vagyok. Kb. 10 évvel ezelőtt vettek le rólam egy anyajegyet, hát annak a hege az olyan ronda lett, hogy kb. 3x akkora, mint ami maga az anyajegy volt, nemcsak hogy szétnyílt, de még az öltések tűszúrásai is látszanak a széleken. Nagyon világos fehér bőröm van úgyhogy tudtam mire számíthatok. Ehhez képest a csaszis sebem egy gyönyörű halvány csíkocska így másfél hónap után. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet egy nagyon kényes bőrön is gyönyörűen dolgozni, és halvány nyomokat hagyni, nem csak az alkat számít.
Ezzel együtt el tudom képzelni, hogy neki nem ilyen lett, hanem olyan amilyennek leírtad. De magáról a kórházról, akkor is csak csupa jót tudok mondani és meglepő amit írsz, mert visszaolvasva fórumot (jó sokat lapozgattam mielőtt magam is a Péterfyt választottam) soha sehol nem hallottam ilyen negatív véleményt.
Vendég
 


Noncsi , nekem kicsit úgy tűnik, mintha olyan dolgokról próbálnánk most meg itt vitatkozni, ami nem a mi asztalunk. Azért az orvosok döntő többsége márcsak presztízsből sem engedheti meg magának, hogy ilyen általad leírt szarvashibákat kövessen el. Senkinek sem hiányzik egy jó kis műhibaper a nyakába. El nem tudom képzelni, hogy a barátnőd csak olyan orvosba futott bele a Péterfyben, aki hanyagul meg se nézte hol fekszik a méhlepény. Nekem nem csak hogy megnézték, de minden egyes kötelező uh-n ráírták a leletre (és megjegyzem, mindegyik uh-mat más orvos csinálta).
Vendég
 


Tűzmanó

Annak örülök, hogy Te ilyen szerencsés vagy, de sajna a barátnőm nem így járt. Oly annyira nem (hamár a leleteknél tartunk), hogy az egész bentléte alatt Seduxent (amit azért kapott, hogy a görcsök elmúljanak) elfelejtették rávezetni a kartonjára. Mikor bekerült a műtöbe, akkor kérdezte hogy szedett ilyen gyógyszert és az milyen hatással lehet a babára. Ekkor derült ki hogy ez a gyógyszer nem is szerepelt a kartonon. :roll:

[url]=http://babafalva.hu]Kép[/url]
 
 


Tűzmanó

Annak örülök, hogy Te ilyen szerencsés vagy, de sajna a barátnőm nem így járt. Oly annyira nem (hamár a leleteknél tartunk), hogy az egész bentléte alatt Seduxent (amit azért kapott, hogy a görcsök elmúljanak) elfelejtették rávezetni a kartonjára. Mikor bekerült a műtöbe, akkor kérdezte hogy szedett ilyen gyógyszert és az milyen hatással lehet a babára. Ekkor derült ki hogy ez a gyógyszer nem is szerepelt a kartonon. :roll:

[url]=http://babafalva.hu]Kép[/url]
 
 


Noncsi!

Nagyon sajnálom, hogy a barátnőd így járt, de én úgy tudom, hogy a méhlepény nem mászik csak úgy pick-pack előre. Azt tudnia kellett volna eleve a fogadott orvosnak.

Abban egyet értek, hogy a dokik egy bizonyos része nem igazán törődik úgy a bentfekvő betegekkel, mint kéne. A szobatársnőm is kevés magzatvízzel és kissúlyú babával feküdt bent. Senkit se zavart, hogy elkezdett görcsölgetni, csak az orvosát... :( Én nekem olyan érzésem volt, hogy alaővetően nem veszik komolyan, ha fáj valami, mondván, hgy az a szüléshez tartozik... :( Volt bent egy 16 éves (lehet, hogy annyi se volt) kislány, aki már 2 héttel volt túl a hivatalos határidőn és nem indították meg neki a szülést. Már az egész családot megsimertem azalatt az 1 hét alatt, amit bent töltöttem. Ne volt fogadott orvosuk és nem igen törődtek a lánnyal. Nagy nehezen elindult a szülése, végül hüvelyi úton szült, de nem volt könnyű. Jó volt viszont az ügyeletes dokija. És született egy nagyon cuki babája. :D

Az életmentő császárnál meg nem arra figyelnek, hogy szép legyen a seb, sajnos! Én mindenképp a fogadott dokit vonnám elelősségre, meg megbeszélném a főorvossal, hogy ezt hogy gondolták, hogy nem csináltak vele semmit.

Miért kapott seduxent??? Ezt nem nagyon vágom... Miért kellett volna elmúlnia a görcsöknek, ha elöregedett a méhlepény????? :shock:

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Vok!

Örülök, hogy legalább te átlátod a gondomat. Elvileg a seduxent azért kapta, (gőzöm sincs hogy az orvos miért gondolta így) mert nagyon görcsölt, és szerinte ettől a görcseinek el kellett volna múlnia. Az összefüggést sajnos én sem igazán értem. A méhlepény elöregedésével meg egyáltalán nem foglalkoztak, csak azt nem értem hogy miért nem.

UI: Aranyos a kislányod nagyon!

[url]=http://babafalva.hu]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!

Két doki után érdeklődnék: Dr Hegedűs Tibor Kútvölgyiben dolgozik
Dr Zsolnai Bertalan Csepeli is a Miskolci kóházban dolgotott, most Budaörsön van.

Ikreim vannak és már most szeretnék a következő szüléshez dokit keresni.
Légyszi akinek van infoja (jó vagy rossz) írjon

Köszi
Nyunyec
 
 


Sziasztok!

Én szeptember végén fogok szülni és eddig a Péterfy volt az esélyes, mivel a dokim is ott szülész.
Az AFP utáni uh vizsgálaton jártam először a kórházban és megdöbbentett az állapota. Azóta már elgondolkoztam, hogy jó helyen jártam-e, de az osztályra szülészet volt kiírva és egy szülésznővel is váltottam pár szót.
Szóval nem vagyok egy kórházba járó tipus, de ilyen vaságyat, vasszekrényeket ezelőtt 10 évvel láttam utoljára.
Az egész osztály egy átjáróházhoz hasonlított.
A szülésznő említette, hogy van "alapítványi" szoba, de sajnos akkor nem volt időm megnézni.
Arra lennék kíváncsi, hogy ti is ezt tapasztaltátok vagy tényleg rossz helyen jártam :D
Terveim szerint azt a kötelező pár napot féllábbal is kibírom, de azért vannak minimális elvárásaim.pl tisztaság. A közös fürdő felirat tette be igazából a kaput.
Szóval a fentiek alapján olyan sok jót írtatok, hogy újragondolom az egészet. Kérlek benneteket, hogy segítsetek a döntésben és írjátok meg a tapasztalataitokat.

Köszi

Moya
 
 


Szia Moya!
Csak nemrég csatlakoztam, de ha még érdekel a Péterfy, szívesen írok róla.
Én 2005 novemberében szültem ott, első gyereket. Az ép. valóban régi, a szülőszoba, ha szerencséd van választhatsz is, barátságos,, kép a falon, labda, bordásfal, zene, mindn amit akarsz. A csecsemősökkel is elégedett volrtam, nem etették, inkább kihozták mikor megéhezett. Mi hosszan (30 órán át) szültünk, és első éjszakára elvitték a babát, hogy tudjak pihenni, nem is aludtam szintze semmit..., de reggel 5 után pár perccel hozták a babát, hogy kb két órája cuppog. Mi kértünk alapítványi kétágyas szobát, van zuhanyzó wc hozzá. Kényelmes ágy, saját hűtő, (TV- ez engem zavart, mert a szobatársam folyton nézte, de ha kértem volna biztos kikapcsolja, csk nem akartam megbántani).Ára akkor napi 4000 Ft volt, de megérte, én korábban voltam bent vészes hányással, és a közös wct zuhanyzót kellett hasznalnom, akkor döntöttem el, hogy na azt nem még egyszer....(ha túl vagy az émelygős korszakon, kukkants be, de óvatosan)
Ha van még vmi kérdezz.
Én is kérdeznék: hogy működik most, ha nem oda tartotol területileg, akkor fizetned kell? kinek és mennyit?
Neked ki az orvosod? priviben írhatnál arról, hogy milyen, ár, stb. köszi,
üdv: berber
 
 


Sziasztok!
Én 2007.02.23.-án szültem itt első kisbabámat, Botondot. Az orvosom Dr. Kia volt, a szülésznőm pedig Farkas Adrienn. Kértem EDA-t, és mindennel elégedett voltam.Nagyon féltem a szüléstől,de minden olyan klasszul sikerült, talán jobb nem is lehetett volna:-) Csodálatos szülésélménnyel gazdagodtam.Remélem ugyanez megvalósulhat legközelebb is!Köszönöm nekik!
 


Engem VErsényi Tiborral hozott össze a balsorsom, ő volt az ügyeletes. nem tudtam, hogy a saját orvosomat (Panyi) csak akkor hívják be, ha már "érdemes". szivárgó vízzel, nagyon enyhe fájásokkal azonnal gyorsítani akart. oxitocin meg minden. nem érdekelte, hogy én mit szeretnék (hogy magától jöjjön ki, amikor akar.). végül a vizitelő főorvos (Tarnóczi) mentett meg azzal, hgoy azt mondta, igazam van, mert ilyenkor lehet várni 24 órát az indítással, ha az anyuka ezt akarja - ha közben figyelnek, kapok antibiotikumot, és minden rendben. fél nap elteltével ettől függetlenül VErsényi újra erőszakoskodni kezdett, hogy indítsunk, pedig láthatta, hogy teljesen bestresszelek tőle (még az addigra már alakuló fájásaim is elmúltak, de tényleg.) nagyon türelmetlen volt és egyáltalán nem vett emberszámba. szóval empátiából nálam megbukott. végülis rá pár órára meg is indult szépen magától, és minden rendben lett :)
Farkas Adrienn volt egyébkétn az ügyeletes szülésznő, a másik mentőangyalom, ő is győzködte a dokit, hogy hagyjon már békén, ha ennyire nincs ok a gyorsításra, és főleg ha a főorvos szerint is így van. egyébként CSer Kata volt a szülésznőm, és róla is csak jót tudok mondani!
 
 


Sziasztok,

új felhasználó vagyok, egy ideje olvasgatom az oldalt. Olyan anyukát keresek, akinek a szülésnél Czifra Ildikó szülésznő volt a segítségére. Nekem őt ajánlották, de nem tudok róla semmit. Jelenleg a 31. héten járunk.. :D
Köszönöm szépen
Mimi Mami
 


Sziasztok

Én is a Péterfyben szültem június 24. én.
Hajnalban ment el a magzatvizem, besiettünk a kórházba, de még fájásaim nemigen voltak. Dr Győry Atilla volt az orvosom, pont aznap ő volt az ügyeletes, így be sem kellett hívni. A szülésznőm Kovács Margit volt. Minden nagyon rendben zajlott, dél körül már fájásaim is voltak, háromkor kaptam epidurálist, és 18:42 kor megszületett a kisfiam.
Alapítványi szobát kértem én is, csak első nap nem volt még, mert teltház volt. De másnap egy kétágyas klímásba kaptam ágyat. Nagyon jó volt, hogy saját wc zuhanyzó volt, és nem kellett a folyosóra kimennem mint első nap. A szobatársam aranyos volt, őt császározták. A negyedik napon hazajöttünk. Cser Kati is ott volt a szülés után még szerencse, mert elájultam és ő fogott meg. Hordágyra tettek aztán be a szobába.
Mindennel meg voltam elégedve.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

új vagyok még ezen a fórumon, párommal még csak most fogunk belekezdeni a babagyártásba :) Panyi doktorhoz járok magánrendelésre már több éve, és őt választanám orvosomnak a továbbiakban is, de picit elbizonytalanodtam (nem találtam róla túl sok jó véleményt ezen a fórumon)

Írnátok még róla véleményt? szült valaki nála? jöhet + és - is!

előre is köszönöm
üdv
zsu
 


Sziasztok!

Tudna nekem valaki jó nő szülész-nőgyógyászt ajánlani a Péterffyből?

Kép

Kép
 
 


Szia!

Szerintem a Kia doki nagyon szuper, bár én nem hozzá járok, de csakis jót hallotam róla. Plussz nagyon emberséges volt velem, amikor ügyeletben megvizsgált, mikor görcsöltem. Szerintem Vele nem lehet melléfogni, csak úgy tudom, irtó sok kismamija van, de azért biztosan vállal.
Jómagam a Domonkos dokihoz járok, de róla majd csak szülés után, hiszen a puding próbája az evés :)
Évi
 
 


Szia Zsu!

Én dr.Panyinál szültem mindkét fiamat. Terhesgondozásra a feleségéhez jártam, az utolsó hetekben mentem hozzá. A szülések alatt nagyon profi volt, mindent elmagyarázott, nagyon "finoman" vizsgál, úgy értem, egyáltalán nem kellemetlen (ezt most csak azért emelném ki, mert az első szülésemnél az ügyeletes orvos mikor megvizsgált, hát bizony nehéz volt megállni, hogy ne üvöltsek, míg másodszor épp Dr.Panyi volt az ügyeletes és meg sem éreztem).
Szóval én csak ajánlani tudom.
Eva
 
 


Szia Évi!
Domokos Tamáshoz jársz? Ha igen, valamit csak tudsz írni róla...igazából nekem most perpill az első (a jó dokik közt persze) a tarifa...erről tudsz nekem infót adni? köszi! :lol:

Puszi: Nikol :)
 
 


Sziasztok, csatlakozom Evarek-hez. Dr. Kia nagyon jo doki es jo fej is, o volt a valasztott orvosom + Farkas Adrienn a szuleszno. Szerencsem volt, mert pont ugyeletes volt amikor szultem, igy vegig bent volt. 70e+30e -et adtunk. Nem kerdeztem tole, csak erdeklodtem naluk szult anyukaknal.
Altalaban azt mondjak, hogy a maganrendelesen alkalmankent elkert penzt 10x-ese a tarifa. Az elsot (3eve) Dr. Abkarovicsnal szultem (szinten Peterfy), nala rakerdeztem, 60e volt, es kb. 6e volt a magan terhesgondozas.
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék a Dr. Kia-Farkas Adrienn páros dicséretéhez. Hála nekik, nekem is rettentő pozitív élmény volt a szülés. Vérprofik és emberileg is olyan pluszt nyújtanak, amilyet még senki mástól (kórházi dolgozótól) nem tapasztaltam. Mindenkinek csak ajánlani tudom őket!
Viszont szerintem nyilvános fórumokon - még akkor sem, ha regisztrálni kell - nem illene olyanokról írni, hogy melyik dokinak mennyi hálapénzt ad a páciens, ezt inkább privátban kéne megbeszélni. Esetleg olyanok is olvashatják ezt, akiknek nagyon nem kéne, úgyhogy kicseszés az orvossal, szülésznővel szemben.
 


Sziasztok!

Én 1 hónapja szültem a Péterfyben, és nagyon pozitív tapasztalataim vannak.
Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt velem.
Nagyon féltem, hogy kórházba kell lennem, és az milyen rossz, de egyáltalán nem éreztem olyan kórháziasnak az egészet.

A szüléstől pedig szerintem nálam jobban nem rettegett a világon senki.
Az én orvosom dr. Kia volt, a szülésznő Hortobágyi Lilla, akik olyan pozitív élménnyé tették az egész szülést, hogy életem végéig hálás leszek ezért.
Kia doktor emberileg a legjobb orvos ebben az országban. AZt a lelki támogatást, amit végig és főleg a végén nyújtott, azt szerintem senki más nem tenné meg.
Én nagyon tudom ajánlani mindenkinek, és a kórházat is :wink:
 
 


Sziasztok!

Végig olvastam a korábbi hozzászólásokat ... Alapvetően a Péterfy-ban dolgozó szülés-nőgyógyászok érdekelnek.
Kia, Panyi dokikról sok jót olvastam.
Engem igazándiból az Anga-Kis Balázs érdekelne. Eddig hozzá jártam a terhesség előtt, és szeretnék a terhesgondozás során is hozzá járni. Bár némi félelmem van az TB-s terhes gondozással kapcsolatban...

Tudna nekem valaki az Angáról véleményt írni?

Köszi :))

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Sziasztok. Én most vagyok 8 hetes terhes az első picurimmal. itt annyi fórum van,hogy azt sem tudom hova kéne írnom.segítség kellene.nem ismeri véletlenül valaki Bp. VII.ker. Péterfy Sándor utcai kórházból Dr. Anga-Kis Balázst?Tudomásom szerint neki van terhesrendelése a Péterfyben. Érdekelne egy két dolog róla.milyen ő,kedves-e,meghát sajnos nem utolsó sorban az anyagiak is érdekelnének....tudna valaki segíteni?! Előre is köszönjük... :roll:
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron