Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Tud valaki olyan orvost aki vállal császárt az anya kérésére? Oka van amiért kérem, ha valkit érdekel szívesen elmesélem, de szomorú történet.
 


Orvost nem ismerek,de az nagyon érdekel,hogy mi az ami miatt egy nő szeretne császárral szülni.Egyébként szerintem,ha oka van, és az üzidből úgy hangzik komoly, akkor azt az orvos is megértené, vagy nem?

Edina
 
 


Szia Edina:
Jövőre szeretnénk második babát. Első kislányunknál rosszul választották meg a szülés módját. A baba nagy volt, rosszak voltak a szívhangok is, de ez egyik orvost sem érdekelte, két héttel túlhordatták, majd miután megindult spontán a szülés, a végére elmentek a tolófájások. Oxitocint adtak, ami ugye oxigénhiányt is okoz mivel összehúzza a méhet. Két órán keresztül tolófájások nélkül szenvedtem, ha már túl vagy rajta tudod hogy milyen fárasztó az. Végül csak kijött a baba mert ugye bent nem marad. Lila volt, nem sírt fel, nem kezdett el lélegezni. Újjáélesztették 15 perc alatt és rögtön rohantak vele el. Volt riadalom, mi meg a férjemmel csak álltunk bután. Akkor még azt hittük minden rendben lesz, nem hallottunk még soha arról hogy a születésbe bele lehet halni és veszélyes is. Az osztályon csak boldog anyukák voltak általában, bár egyet ismertem akinek szintén vitte a mentő a gyermekét. Még az őrzőben voltam amikor hallottam a szirénát, vitték a babát az intenzívre, másik kórházba. Persze itt hitegettek hogy ne aggódjak nics baj csak a biztonság kedvéért stb...
Másnap mehettem utána. Kómában feküdt egy inkubátorban műszerek csipogás. Két hétig feküdt itt. Vasárnap született, kedden de bementem hozzá, de gépre került kiküldtek, hazajöttem egy napos friss gátsebbel. DU hívták fel a férjemet,ha utoljára látni akarjuk most menjünk mert rosszul lett, kezd leállni a szíve. A család nem akarta hogy menjek de muszály volt. Mire beértünk jobban lett, nyilván érezte hogy megyünk. Soha nem felejtem el, még az orvos is azt mondta csoda hogy él. Két hónaposan vihettük haza. Fejlődésneurológián is voltunk, ahol a jótanács annyi volt lefordítva hogy tulképpen bármit tehetünk soha nem lesz belőle ember. Nekem annyi a lényeg hogy kifele menet dobjam bele a kukába mert oda való. Dehát fiatal vagyok majd szülök másikat mert ennyire egyszerű.
A lényeg: kislányom születési sérült, agykárosodása van, ami megakadályozza a normális fejlődést. Utolag kiderült hogy ez egy ma már rutinnak számító műtéttel elkerülhető lett volna. Szóval nem hisztiből akarom a műtétet. A szülést egyébként remekül viseletem, bár iszonyúan fáj az mégis más fájdalom semmihez nem hasonlítható. Mi végig poénkodtuk a szülésznővel meg az orvossal, mert akkor még azt hittük ennek így kell lennie. Én már átéltem az "élményt" és talán érthető ha nem akarom ismét. Hát ezért.

Ui. azóta egyszer voltam már orvosnál hogy rendben van-e minden. neki említettem az "esetet". erre annyit mondott hogy nem valószínű hogy megismétlődik, majd megmutatjuk hogy lehet rendesen is szülni. miért is értené meg? Nem édesanya.
 

 
 

Sajnos én még nem éltem át a szülésélményét, nagyon küzdünk azért, hogy terhes lehessek, én amúgy a Kaális párok fórumán irogatok.

Nagyon sajnálom, ami veletek történt.Hisztire csak a topik címéből gondoltam, de amikor elolvastam az első leveledet sem gondoltam hisztinek.Én azért hiszek abban, hogy van olyan orvos aki ezt megértené, csak keresni kell.Tudom, hogy pont ezért írtál ide.Nagyon sajnálom, hogy nem tudok neked segíteni ebben.De kívánom, hogy mihamarabb sikerüljön találni olyan dokit, aki megérti a próblémádat.Talán női nőgyógyászt kellenne először keresned.Vagy nem bízol bennük?Remélem, hogy akad itt olyan aki tud segíteni.De ha nem, csak annyit tudsz tenni, hogy felkerekedsz, és végig járod a nőgyógyászokat, és elmondod a problémádat, és az egyik majd csak azt fogja mondani, hogy:Hölgyem megoldjuk, ne izguljon, minden úgy lesz ahogy szeretné.
Azt kívánom, hogy mihamarabb halld ezt a mondatot, egy orvostól.

Az én sogornőm is fogyatékos, ő középsúlyos értelmifogyatékos.Nem tudom, hogy a te kislányod mennyire sérült, de azt tudom, hogy anyósomék mennyit szenvedtek, hogy megtanuljon járni és beszélni.Kívánok neked nagyon sok erőt, kitartást és türelmet a kislányodhoz.

Edina
 
 


Szia!
Nagyon sajnálom,ami veletek történt,embertelennek tartom,ahogy édesanyákkal és csöppnyi életekkel bánnak sajnos egyre gyakrabban és egyre több helyen.Hasonló dolgot olvastam tegnap,megírnád nekem,melyik kórházban történt ez?A címem a profilomban van!
Köszönöm,és kívánom,találjátok meg a boldogságot,együtt!!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Szia,

Teljesen meg tudom érteni amit érzel, és azt a vágyadat is hogy császárral szeretnél szülni.
Mennyi idős most a kislány?

Az én "történetem" is hasonlóan végződhetett volna, ha nem abban a kórházban lettem volna, ahol voltam és ahol időben és olyan gyorsasággal végezték el a műtétet, ahogy és ahol azonnal a PIC (újszülöttintenzív)-re kerülhetett a baba. Ez a SOTE I.-es Klinika volt, ahol aztán a második gyerek is született.

Az első terhességem alatt olyannyira elképzelhetetlennek tartottam a császárt, hogy el sem olvastam a "szakkönyvekben" az erre volnatkozó részeket. A másodiknál viszont rettegtem attól, hogy mi lesz, ha bekövetkezik mégegyszer ugyanaz, mint az elsőnél. Bár nem akartam, de végül is örültem, h a második császár lett, mert azt a rettegést és szörnyű bizonytalanságot nem akartam mégegyszer átélni mint amikor az első szülés közben megéreztem, h baj van.

Szerencsére a profizmusnak és a gyorsaságnak köszönhetően egy szép, egészséges fiunk van, de azt hiszem, ha másik kórházban szültem volna, mi is hasonlóan járhattunk volna.

Nem lenne szabad ennek megtörténnie, hogy ma egy egyébként egészséges magzat a születés során szenvedjen életre szóló károsodást! Ne szerencse kérdése legyen! Akárki akármit mond, lehet, hogy nő a császármetszések száma a túlzott óvatosság miatt, de inkább legyen felesleges az aggodalom, ha ezzel életeket mentenek meg.

Szóval mindenképpen olyan kórházat válassz, ahol felkészültek az újszülöttellátásra (van PIC, éjjel nappal neonatológus), és bár szinte biztos, hogy nem ismétlődik meg, de mégis megnyugtató lehet a számodra.

Szerintem egy ilyen előzményt egy orvosnak ugyanúgy el kellene a császármetszés indokául fogadnia, mint pl. a magas vérnyomást, rövidlátást stb. Azt hiszem ezekben az esetekben sem modaná egyetlen doki sem, hogy na majd megmutatjuk, hogy lehet rendesen szülni! Kinek akar bizonyítani és mit?

Nagyon bízom benne, hogy megtalálod a megfelelő orvost, és én is kívánok sok erőt a kislányhoz és a leendő bébihez is!

Judit

Á. J.
 
 


Köszi Edina az együttérzést. Esetleg ha van időd írhatnál néhány dolgot hová hordták és mit csináltak a sógornőddel. Gyűjtöm a tapasztalatokat. A nő orvosra gondoltam én is.
 


Kedves Poteczin!
Az én sogornőm ma már 22 éves,el tudja magát látni, de egyedül nem élhetne, kell neki gondviselő.Nem tudom Ti hova valósiak vagytok, mi az Alföldön lakunk.Õk Szegedre hordták, meg Szentesre évekig jártak gyógytornára.Hetente 4x kellett vinni.Meg otthon is csinálták vele a gyakorlatokat.Náluk az volt a brutális, hogy mint egészséges kisbabát vitték haza.És anyósomnak, úgy 3hónapos korában tünt fel, hogy el van maradva a kórtársaitól.Akkor kerekedtek fel, és orvosról-orvosra jártak.3éves volt mire megtanult járni és beszélni,(de azóta be nem áll a szája).Aztán olyan oviba, iskolába járt ahol hasonló problémával küzdő gyerekek jártak, és ott rengeteget fejlődött.Az iskolában még megtanult nagyjából írni és olvasni is.Hogy pontosan melyik orvoshoz jártak azt már nem tudom,de azt igen, hogy már nem praktizál.Tudom, hogy marha fárasztó, de menni kell és mindent megprobálni.De a legfontosabb, hogy nagyon szeressétek, és nagyon sokat foglalkozzatok vele.
Egyébként ahova én szoktam irogatni, ott az egyik csajszi az egyik Bp-i kórházban dolgozik,és azt írta, hogy náluk volt már hasonló eset, és a doki megértette a kismama aggodalmát.Mindjárt visszakeresem az archívban, hogy melyik kórházban dolgozik.Legalább szűkítjük a kört, ahova bekopogtass.

Edina
 
 


Szia!

Nagyon szomorú a történeted és ezért életemben először írok a neten ilyen formában (kezdő vagyok tessék elnézni, nem is nagyon értek hozzá). Az én orvosom talán tud neked segíteni, ő maszekban rendel, de a Szent István kórházba jár be, amit szintén ajánlok szívből mert nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak. Tőle hallottam, hogy ha egy nő annyira fél a természetes úton történő szüléstől akkor inkább beszéljenek a császármetszésről. Tényleg nagyon korrekt orvos és teljesen nyíltan meg lehet vele beszélni a problémádat. A neve dr. Lázár Gábor és a 329-8133-as telefonszámon lehet hozzá bejelentkezni. Ha mást nem találsz szerintem érdemes felkeresned. Sok sikert kívánok.
 


Kedves Poteczin!
Felhívtad a Hannamama1 által javasolt dokit.Ha sikerült vele beszélned, kérlek írd meg.Mert érdekel, hogy sikerült e.
Egyébként ahova én irogatok, ott is azt mondták a lányok, hogy sok olyan orvos van akivel meg lehet ezt beszélni.Ugy hogy nem reménytelen.
Majd írj, ha van valami fejlemény.
A kislányod mennyi idős?Hogy hívják? Jártok valamilyen kezelésre?Sikerült már valamit elérni?

Edina
 
 


köszönöm az eddigi tippeket.
Orvost még nem hívtam egyenlőre listát készítek és majd választok, szerintem idő kell majd hogy rászánjam magam, de feltétlenül megírom mi lett Fanni lányom tíz hónapos múlt. DSGM kezelésre járunk és egy alapítványhoz ahol olyan tornát tanítanak amit itthon is lehet vele gyakorolni. Ezenkívül akupuntúrára is. Több sérült gyermeket hordanak oda és történtek csodák. Fannikánál már korán két hónap után el tudtuk kezdeni a kezeléseket. Mindent magunknak kell kijárni mert neurólógus még egyik ajánlotta ezeket.A fejtartása nagyon gyenge, emiatt a többi mozdulata sem az igazi. De ahhoz képest hogy enni sem tudott a cumisüvegből, mert nem szívta ahol most tartunk óriási dolog. Megtanultunk enni, már kanállal is tud és válogat is, bármit nem eszik iszik meg. Tud sírni is, figyelget, halványan mosolyog, párommal megismer minket, hangra figyel, dolgokat megért (hiszti közben hozzá szólok és egy pillanatra elhallgat, majd folytatja mert a cél az hogy karba vetesse magát) Most is letettem aludni és ahogy hallom nem akar.

Edina!
Biztosan sikerül majd, nehogy még azon is izgulj ami velünk történt, hogy esetleg. Mostanában sok bartátnőm várja babáját nem is szívesen beszélek erről. De a másik hogy nem árt tudni mi történhet mert csak így lehet védekezni ellene. Szigorúan mindenkivel, kíméletlennek kell lenni az orvosokkal is. Elvégre a mi életünkről van szó. Az a tapasztalatom hogy mindennek utána kell olvasni és ha fel vagyunk készülve a témából komolyabban vesznek.
Anikó
 


Anikó
A tájékozottsággal kapcsolatban teljesen egyettértek veled.Amúgy nekem elég nagy a valószíűsége, hogy majd egyszer, amikor végre odajutok, hogy császárral fogok szülni,mert magas a vérnyomásom.És nem is sikerül levinni, mert ami jó lenne gyógyszer, attól rosszul vagyok.Úgy rá állt a szervezetem erre a magasabb "szintre".Talán ezért is van bennem, hogy jobban szeretnék hüvelyi uton szülni.DE, akármilyen pici ellenjavallat, van azt mondom azonnal császár.
Biztos vagyok benne, hogy találni fogsz olyan orvost, aki normális,és megért téged.
Fannikának meg kívánok sok erőt ahhoz, hogy elérjen, amit csak ő elérhet az életben.
Egyébként, ha majd egyszer végre nekünk is lesz babánk és netalántán kislány lenne, vagy Fruzsi, vagy Fanni lenne.Nagyon imádom ezt a két nevet.
Arról az akupunkturáról már hallottam én is a tévében, vagy a reggeliben,vagy a delelőben volt róla szó.Írni is akartam neked, csak aztán, azt hittem, hogy csak izomsorvadásos babáknál alkalmazzák.De ezek szerint nem, szerencsére!Te látod valamilyen jótékony hatását?Vagy még nem jártok oda olyan túl régóta?
Abban Fannika is megegyezik a többiekkel, hogy kézben szeret lenni, és ezt ki is harcolja, legalábbis megprobálja.

Edina
 
 


Edina: Szerintem mi nem arra járunk amire te gondolsz mert ez nem volt a TV-ben.-azt hiszem- A helyszín egyébként Gödöllő. Fanika "kísérleti" baba is, mert ő az első akit ilyen kicsi korától fogva kezel az orvos. Egyébként ő volt az első aki azt mondta ha nem genetikai az elváltozás helyre lehet hozni. Nem vagyok naiv, így nem hiszem el de a helynek valóban van valami pozitív kisugárzása mert jókedvvel szoktam eljönni. (Olyan nővel is találkoztam akinek voltak problémái a fogantatással, más baj miatt kezelték és egyszer csak babája lett. Te hiszel az ilyesmiben? A dokit csodadokiként ajánloták hogy van valamilyen olyan képessége ami másnak nincs és tényleg, bár nehéz megfogalmazni, de az biztos hogy mindent nem lehet gyógyszerrel kezelni. Igaz én is szedtem peteérést segítő gyógyszert mert érés az nem volt. Közben eltelt két év Az ország minden részéből járnak hozzá, még Szentesrőlis!)Egyike azon helyeknek ahol biztatnak, de elsőre is három évet mondtak mire valami javulás várható.
Mi a férjemmel sokat vitázunk mindenfélén, csak úgy mert mindkettőnk elég makacs, de abban egyetértettünk hogy ha lányunk lesz Fanni lesz. A szülőágyon tudtuk meg hogy kislány, nem akartam tudni, mindegy csak egészséges legyen(!?!)Fiunevünk nem is volt és nincs is. Rebekát szeretnénk. Fannit sokféleképpen becézzük: Franciska, maci, nyuszi, cica, manci stb...
Talán sikerül felraknom képet
Ja tulképpen azt akartam írni -csak jókat beszélhgetünk, szívesen írok- hogy egy kicsit misztikus lett ez a szülés dolog. Sok fórumon olvastam lenézik a császáros anyákat. Eddig a hugom is aki előttem szült két fiut, természetes úton. Nos a Fanni után gyökeresen megváltozott a véleménye. Csak van 98% akinek sikerül és 2 akinek nem jön össze, és akinek összejön de elszúrják. okoskodni nem célom csak az ügyvédünk is javasolta a műtétet mert ott legfeljebb csak az anyának lehet baja ami meg egy erős szervezet általában és jobban regenerálódik. meg ha van is valami baj az ugye nem agysérülés ami a tud. mai állása szerint nem rendbehozható. Lombikos barátainknak is ezt az utat választották. Sokadk beültetés után lett baba, tíz év után. Azóta sem hiányzik neki hogy nem élte át a szülés élményét,, van egy gyönyörű gyermekük
a kép nem sikerült mert túl nagy majd a férjem lekicsnyíti
 


Kép
talán most sikerül a kép
 


Anikó
Fannika hatalmas baba,és milyen szépek a szemei.Köszi, hogy leírtad ez a csodadokit,szerintem ő lesz az.Mert még ahogy írtad is, hogy Fannika az elsőakinél ilyen hamar elkezdték a kezelést.Nyár elején volt ez az adás, ésmég ott is volt szó ilyenről.Mármint, hogy ennyire pici gyerekkelmég nem voltbdolguk.De persze, azért tévedhetek.Meg az a mondat,akkor a tévében is elhangzott, hogy ha nem genetikailag van baj, akkor rendbe lehet hozni.Na de mindegy, végülis az a lényeg, hogy rátaláltatok, és bízzunk benne, hogy segíteni fog.Én addig vagyok szkeptikus míg nem tudom meg , hogy tényleg "csodát tett".
Ja,azt akartam még írni, hogy a szentesi anyukátvéletlenül nem Ilsikónak hívják?Vagy nem tudod?
Nálunk azért kell, hogy sor kerüljön a mesterségesre,még nem tudom, hogy inszem, vagy lombik, ezért írtam,olyan csúnyán.Tehát azért kell a segítség, mert a férjem ondójában nagyon lassúak a kedves ondósejtek.Velem szerencsére semmi gon nincs, ami a teherbeesést gátolná.A terhességnéllesznek gondok a vérnyomásom miatt, de én azt mondtam,hogy ha az egész 9 hónapot feküdnöm kell, legyen.Csak legyen már egy drága kis csöppségünk.Egyébként mi is gondolkodunk rajta, hogy nem fogjuk majd megkérdezni a nemét.Csak én nagyon kiváncsi tipus vagyok, és nem tudom, hogy menni fog e.
Na azt hiszem egyenlőre ennyi elég is.Majd legközelebb írok még.Most megyek a fodrászhoz, mert lagziba megyünk.

Puszi!Fannikának is!
Edina
 
 


Szia ,
Hát lehet hogy róla volt szó, sajnos sokszor lemaradunk a TV-ről mert nem nagyon nézzük. A családot nem tudom hogy hívják, csak egyszer volt szerencsénk de három lány van meg anyuka, és a tetőtől talpig rózsaszínbe öltözetett Fannikát fiúnak nézték. Többet nem tudok róluk, mert ők ált szerdán mi meg pénteken járunk.
Ha veled nics gond jobbak az esélyek? Amiről én tudok és ismerek a nővel volt nem tudták kihordani a babát.
Szombat este mi is buliztunk, cicusnak nagyon tetszik a zene még táncolt is. Estére elfáradt, nyűgösen evett. Most meg hiszis egész nap már nem tudom hogyan szórakozatassam.
Kitartás
puszi
anikó
 


Szia ,
Hát lehet hogy róla volt szó, sajnos sokszor lemaradunk a TV-ről mert nem nagyon nézzük. A családot nem tudom hogy hívják, csak egyszer volt szerencsénk de három lány van meg anyuka, és a tetőtől talpig rózsaszínbe öltözetett Fannikát fiúnak nézték. Többet nem tudok róluk, mert ők ált szerdán mi meg pénteken járunk.
Ha veled nics gond jobbak az esélyek? Amiről én tudok és ismerek a nővel volt nem tudták kihordani a babát.
Szombat este mi is buliztunk, cicusnak nagyon tetszik a zene még táncolt is. Estére elfáradt, nyűgösen evett. Most meg hiszis egész nap már nem tudom hogyan szórakozatassam.
Kitartás
puszi
anikó
 


Szia Anikó!

Akkor én nem rá gondoltam,mert Ildinek csak egy kislánya van.Nem tudom,hogy lehet egy talpig rózsaszín kisbabát fiúnak nézni!?Nem semmi lehetett!Szegénykémet biztos megviselte a napirend megváltozása.Esetleg ha bekapcsolnál neki zenét?Vagy elég volt neki annyi belőle.
Az esélyekről annyit, hogy igazából nem tudom,de talán egy icipicit.Szerintem arra jobb, hogy megtapadjon, meg hogy benn is maradjon.Viszont szerintem a megtermékenyülésre kisebb.De mondom nem tudom,csak így logikáztam ki.Persze lehet, hogy rosszul gondolom.Szerdán megyünk a BMC-be Konc dokihoz, igaz még csak konzultációra, de már ez is haladás,nagyon várom.Remélem még az idén leírhatom neked, hogy végre kismama vagyok.
Egyébként én annyira anyának ézem magam, csak hát gyerek nélkül.De ugye a krumplistészta sem krumplistészta krumpli nélkül.Ez jó hülye hasonlat volt,de szemlélteti az érzéseimet.Na a panaszkodásból elég!Egyébként keresztgyerekem van 3 is.Imádom őket, szerencsére ők is engem.Jólesik mikor, Erik Õ 7 éves, most megy suliba, elcseni az apukája telefonját, felhív, de csak annyit mond, hogy:Szeretlek keresztanyu!.És már le is teszi, van mikor elbőgöm magam.És van még két lányka is.Erik az enyém, Hajnalka a férjemé, Kata meg közös.A házasságunk előtt volt 1-1 kereszt, a házasság után aztán gyorsan lett 3 közös.De jólvan ez így.Megpróbálok feltenni róluk képet.Egyébként a fotóalbumba raktampár képet.Ha érdekel "Képek rólunk" cím alatt megtalálod az albumba.

Szia!
Edina
 
 


Sikerült odaülnöm a másik géphez, amit eddig a férjecském bitorolt.Mert csak azon van képszerkeztő, na meg a képek is azon vannak.Lekicsinyítettem, remélem sikerül feltenni is.

Õ Erik,aki én "hoztam" a házasságunkba:Kép

Õ Hajnalka,akit Sanyi "hozott" a házasságunkba:
Kép

Õ pedig Kata, aki már közös "szerzemény":
Kép

Imádom őket nagyon.Egyébként Erikem 7 éves, Hancsus 4 éves és Katuska, pedig 18 hónapos.
Remélem nem untattalak nagyon!

Edina
 
 


Edina,
Hirtelen nem tudtam mi a helyzet, ennyi gyermek után a negyedik várható, aztán elolvastam a levelet is. Szépek. Képzeld, nekünk is van keresztfiunk, egy nekem és egy közös, pont mint nálatok. Ricsi 4 Peti 2 múlt. Szomszédban laknak, már reggel kiabálnak és jönnek át. Szétszerdik a lakást egy pillanat alatt.
A fotóalbumot megtaláltam ugye nektek volt 2004.07.10-én az esküvő? Hát persze Katka ott egy éves. Majd megpróbáok ilyen albumot csinálni rólunk is, és szólok.
A jó hírt pedig nagyon várom, kizökkent e "depiből"
Nem akarom elkiabálni de Fannus mintha csugisabb lenne. Majd éjjel megint mulat.Kép)
Irány a kád utána vacsi és alvás, remélem
puszi
Anikó
 


Szia Anikó!
Igen jó albumot néztél.Na majd kiderül, hogy a kád,vacsi, alvás sorrend közé nem e becsúszik valami kis játék, esetleg nem akarok még lefeküdni hiszti.Mert ugye ez könnyen előfordulhat.Ma olyan sokat írtam,hogy nemis jut eszembe már semmi.

Jó és nyugodt éjszakát nektek!Fannuskának meg szépálmokat!

Edina
 
 


Szia Edina,
Tegnap bejött a dolog, csak kicsit kellett ringatni. Ma már megint nyűgös. Lehet hogy megint nem alszom?
 


SZia Poteczin! Véletlenűl akadtam rá erre a topikra és láttam a leveledet. Sajnos nagyon szomoru ami veled történt. Mi is majdnem igy jártunk, de szerencsére a babának nagyobb baja nem lett, mert kiráncigálták vákummal, viszont én rendesen károsodtam. De azt hiszem ez mindegy a fő hogy a gyerek jól legyen. Ez 8 éve történt és azt mondtam hogy több babát nem szeretnék mert ez a szűlés iszonyú voltmeg az elkövetkező időszak nekem.Végül is rátaláltam egy jó dokira, tényleg nagyon megértő, és ugy mentem hozzá hogy csak császárral és csakis császárral akarok szülni. Végül is kiegyesztünk abba hogy az elmondottak alapján ha azt látja hogy indokolt akkor meg császároz. Nem tudom miért de biztam benne és azt hiszem jól tettem mert egy éve szültem meg a második babát, és csodálatos volt minden. Szóval nagyon szimpi volt, bár a terhesség alatt nagyon szigorú de azt hiszem ezt a mi érdekünkért tette.Szóval ha érdekel meg mondom a nevét meg a telefon számát.
Otil
 
 


Szia Otili,
Köszönöm. Mit jelent az hogy szigorú? Végül is hogyan szültél? Az elérhetőséget megköszönöm, a profilomban megtalálod az emilcímemet. Az is fontos hogy hol vezeti a szüléseket. sokat olvastam a műtét kockázatairól is de inkább nekem legyen bajom mint a várva várt gyerkőcnek. Lehet hogy statisztikailag nagyobb a veszélye minta hüvelyi szülésnek meg olyan súlyos eset mint a mienk ritka, de pont bejött. Ezek olyan számok amiknek semmi értelme. Szóval megköszönöm,
Üdv
Anikó
 


Szia Poteczin!
Nem látom az email cimedet sehol de lehet , hogy velem van a baj.:-)))))
Üdv Otil
 
 


Otili!
Bocsi! Mégsem jelenik meg. Nyilván roszsul emlékeztem az engedélyezésére.

poteczin.aniko@axelero.hu
köszi
 


Szia Anikó!
Elolvastam a történetedet, és elszomorodtam. Mi is így jártunk volna, ha erőltetik a normál szülést. A dokim csaszi után meg is mondta, hogy nem lett volna esélyem megszülni.
Nagyon megértem a kívánságodat. Mi Esztergomban lakunk. A helyi kórházban van 1 doki, aki állítólag abszolút elfogadja, ha 1 szülőnőnek ez az óhaja. Gondolom találsz ilyet Pesten is, de ha nem, szívesen megírom a nevét.
deerszilvi@freemail.hu
Üdv.
Szilvi

Kép
Kép
 


Szia Anikó!
Látom, hogy szerencsére gyűlnek a nevek.És remélem találsz köztük olyat akiben maximálisan meg tudsz bízni!
Fannika hogy van?
Nem viseli meg ez a bolndos időjárás?
"Tánc órákat még vesz?"KépKépKép

Pusi!

Edina
 
 


Edina,
éppen ma gondoltam rád. beleolvastam a Kaális fórumba is. Ott írtad hogy valamilyen kezelésre jöttök Pestre. Sikerült?
Fannus jól van. ma hidegfronti hatás lehetett mert elég sokat aludt. Megérkezett az EEg vizsgálat eredménye is. Nem ezt vártam, mert van valamilyen eltérés. Rohamot nem láttak de a gép kimutat vmilyen görcstevékenységet. Kis agyábandúl a vihar. Kívülről nem látszik. Orvos nem merné elhagyni a gyógyszert, de ha úgy gondoljuk hogy sokat alszik próbálhatunk mást is. Mondjuk Fannus nem kísérleti nyúl, de lehet érdemes lenne megpróbálni.
Ami jó az az idő. Sokat tud kint lenni a levegőn, attól leszszép barna.
puszi
Anikó
 


Szia Poteczin!
Nagyon édes a kislányotok!Kép Az ember legszivesebben megcsipkedné a kis opofijátKép)Remélem a lehető legnagyobb mértékben siekrül Neki leküzdeni ezeket a szörnyű akadályokat, hiszen megérdemli!
Felháborító, mi veletek történt. Egy volt osztálytársam ugyanígy járt. Az ő kisfia most lassan 3 éves lesz, úgy hallottam, hogy azIQ-ja magasbb, mint a korosztályának, viszont mozgáskoordinációs zavarai vannak. (pontosan nem tudom, mert már elköltöztek)De gondolom ez nem mérvadó, hiszen attól függ, kinek hol és mennyire sérült az agya. De vérlázító volt, ahogy az orvosok próbálták elbagatelizálni a dolgot... A kórházban semmilyen segítséget nem kaptak, minden fejlesztési és rehabilitációs lehetőségnek ők maguk jártak utána. Mellesleg még annyit, hogy az anyukát is jól széttrancsíroztákKép Azt hiszem főként emiatt az eset miatt döntöttem el, hogy én is császárral szeretnék szülni. (Ezen kívül ismerek egy lányt, aki meg a vákuumtól kapott agyvérzést születést közben. Õt is egészségesként adták haza. Az anyukája vette észre otthon, hogy valami nem ok. Pedig ha időben észlelik, csökkenteni lehett volna akároodást.)
Nagyon drukkolok Nektek, hogy minél jobban menjenek a dolgk!

Ui.: Tényleg egy tündér az a baba ;)
 


Maximail!
Teljes mértékben megértelek. Nem írod hogy mennyire aktuális a kérdés nálad, de ha találsz olyan orvost aki megérti a félelmeidet, kérlek ne feledkezz meg rólam!
Üdvözöl
Anikó
 


Kedves Poteczin!

Nem tudom, nézed-e még ezt a fórumot.
Csak pár bíztató szót szeretnék írni.
Gyógypedagógus vagyok, és ha valamit, hát azt biztosan megtanultam, hogy minél hamarabb elkezdik kezelni a sérült gyermeket, annál nagyobb a valószínűsége a javulásnak.
Ringasd, öleld nagyon sokat, hallgassatok sok zenét (ismered a Mozart-hatást?), főleg harmonikus klasszikusokat, táncoljatok. A testkontaktusban nagyon hiszek. Abban is, hogy nincs lehetetlen.
A Korai Fejlesztő Központban jártatok már? Nekem szimpatikus a hely és az ott dolgozók is azok. A DSGM-ről is hallok jókat, bár azt hiszem, fájdalmas az izmok stimulálása...
Fanni a képen nagyon aranyos és egyáltalán nem látszik súlyos fogyatékosnak.
Nagyon bíztató, amiket az elején írtál (hogy sír, mosolyog, figyel a hangokra...).
Egyébként én is (életmentő) császárral szültem végül, bár nagyon nem szerettem volna. 4 napi vajúdás után, a tolófájások közepette.... A magzatvíz meconiumos volt, a lepény túlhordást mutatott. Eddig haragudtam kicsit a sorsra, az orvosra, magamra... de most felülbírálom mindezt.
Nagyon sok erőt, hitet, kitartást kívánok Nektek!
Eszter
 
 


Kedves Szuesz!
minden nap nézem, hiszen azért hozatam létre. Örülök hogy egy szakemeber megerősíti a megfigyeléseimet. Nálam különösen megnyugszik, még a hangomra is, pedig sokan vannak körülötte. Ami eddig hhetetlen volt számomra hogy egy anya mennyire érzi a ygermekét. Születés után ugye intenzíven volt, egyik este azt almodtam hogy kinyitja a szemét. Annyira valóságos volt az álom hogy felugrottam az ágyból az éjszaka közepén. Másnap bementem hozzá, cumiztatni próbáltuk akkor először, és kinyitotta a szemét!!!!. A gyerekorvos fordult kettőt maga körül hogy neki ezt nem csinálta pedig délelőtt ő is próbálkta eteni. Utána mindig pontosan tudtam mire megyek be, mikor van újra rosszul. A család nem értette mi bajom van megint amikor előző nap úgy jöttünk el hoyg semmi változás nem volt. Már bőgve mentem be a kórházba. Erre ugye tudományos bizonyíték nincs de megtörtént.
A DSGM nem fáj, legalábbis neki. Akinek fáj a spasztikus izomzat miatt van. Az tényleg fájdalmas, de más nem nagyon van. Szoktakmég műteni. Akiket én ismerek mesélték hogy végigbőgték a kezeléseket a gyerekkel, de most tud járni. Fanni hypoton. A Hegyen az első és utolső kontrollunkon már leírták hoyg spasztikus jel még(!!!) nincsen. Ez az én olvasatomban azt jelenti hogy lesz és kész. Valóban van némi jele hogy festzít, de nem állt be egyik végtagja sem és mindent megteszünk hogy így is maradjon.
Ugye tényleg szörnyű hogy semmi nem látszik rajta. Még most is csak az veszi észre aki ért hozzá vagy tudja mi a helyzet. Sőt, nekem meggyőződésem hogy a szem a lélek tükre, általában egy szemkontatusból nagyjából következetek az illető személyiségére is, többször bejön mint nem. Fanni tekintete értelems, csak sajnos nem sokszor van köztünk egyenlőre. Tiltakozni tud. Cumisüveget ellöki ha nem kell neki, megfogni nem tudja de már nyulkál.
Ott még nemjártunk, mi Budakalászra járunk, most került szóba gyógypedagógus bevonása. Van itt helyben is, majd körülnézünk. A neheze most jön attól tartok.
Köszönöm a biztatást!
 


Kedves Poteczin!

Most olvastam a leveleket és elképesztőnek tartom, hogy ilyesmi megtörténhet, mitöbb meg is történt. Nagyon sok kitartást, erőt, türelmet és szeretetet kívánok nektek, és hiszek benne, hogy ez a tündéri kislány is meríteni tud a ti erőtökből és szeretetetekből!

Sok sikert a továbbiakhoz!

Bea
 
 


Bea,
Köszi
 


Szia Anikó!Kép

Örülök, hogy egyre többen írnak neked jó tanácsokat, és biztatást.Mert gondolom néha elfogy az erő és akkor ezekből meríthetsz egy keveset!Kétszer voltunk BMC-be, először megbeszélésen,aztán vérvételen és ultrahangon.Legközelebb 22-én megyünk megbeszélésre, de remélem, hogy akkor már mond a doki pontos dátumot is, hogy mikor kezdünk.
Erről ennyit,mert kicsit eltér a topic témájától és lehet, hogy a többiek nem örülnek neki.
Rakhatnál még fel képet Fannikáról,mert tündéri kisbaba.

Puszi!

Edina
 
 


Szia Edina!
képen rajta vagyok egyszer csak eljutok odáig.
Kaálisban írsz, mert akoor oda beleolvasgatok mi van veled.
puszi
 


Szia Anikó!

Várom a képet!Igen a Kaálisba írok.
Orvos ügyben hogy állsz?

Edina
 
 


Van már néhány nevem, privátban is írtak sztorikat. A baj az hogy nagyon félek ha babát várnék mi lenne. Nem túl szerencsés végigstresszelni a kilenc hónapot. A napokban úgyis kiderül meg kell e látogatnom néhányat.
Fannus hétfő éjjel nem aludt. Élénk volt és végig foglalkoztunk vele . Most nem volt beteg, nem lett lázas. Aludt kilenctől éjfélég, majd egyáltalán nem. Sokat sikongatott meg hangoskodott. Ilyenkor nagyon aranyos. Egyedül nem tud eljátszani, ezért kell neki valaki aki fogja. Tegnap este úgy vacsiztam hogy ült az ölemben, mert ha leraktam nem maradt nyugton. Éjszaka a párom kihozta a nappaliba, reggel itt találtam őket a kanapékon. Egyik az egyiken másik a másikon. Nem tudom miértjó a kényelmetlen kanapén aludni mint a kényelmes kiságyában,de biztos tudja. Délután készülünk Gödöllőre, jó kis túra. Ha jól látom bejött egy hidegfront ilyenkor aluszékony, viszont elmarad az autósülében is. csütörtökön magkapja az utolsó oltását ha minden rendben lesz és utána már úszni is járhatunk. Vetem neki egy kicsi úszódresszt, nem lehett otthagyni akciós volt. Alig várom hogy felpróbálhassa. Még sapi kell nekünk is. Talán este mindnyájan itthon lezsünk és sikerül feltenni a képeket, valahol DVDn vannak.
Puszi Anikó
 


Szia Anikó!
Az első mondatodat, úgy érted, hogy lehet, hogy ott van egy kisember a méhedben?Az nagyon jó lenne!Most mondhatom neked, hogy ne legyél ideges, úgyis az leszel.De azért majd próbálj nyugodt maradni.Valamilyen szinten Fannika úgyis elvonja a figyelmedet.A magnézium jót tesz az idegekkel!
Majd fényképezd le Fannust a cuki úszódresszben és feltétlenül tedd fel, mert irtó kiváncsi vagyok, hogy mennyire édi-baba benne!

Puszi
Edina
 
 


Szia,


Íme a kép amit megígértem. Cica most még nagyon mérges a pózolás miatt. Ma megkapta az utcsó oltását is most már mehetünk az usziba. Jól viselte, be sem lázasodott szerencsére.
Mi zujs. A kaális és egyéb topikokat néha nehéz követni mert nem vagyok törzstag, de elátogatlak.
Puszi
AnikóKép
 


Szia Anikó!
Nagyon tündéri Fannuska!!!KépNagyon-nagyon tetszik ez a kép.Külön jól áll neki ez a kicsit durcis arc.Olyan igazi nőcis.KépTényleg nagyon tetszik!KépNagyon jól áll neki ez a fürdőruci.
22-én megyünk megint Konc dokihoz.Akkor lesz majd a megbeszélés, remélem akkor már pontos dolgokat is mondani fog.Hogy mikor kezdünk,meg minden egyéb.Felhívtam az eredményeink miatt őket, hogy mégis milyenek lettek.Az én dokimmal nem tudtam beszélni,de a Zeke doki elmondta,hogy a férjem eredményei alapján egyből lombik.Mi eddig inszeminációra készültünk.De nem baj,csak mostmár haladjunk.

Ez a Fannus annyira édes, ebben a fürdőruciban meg főleg!Kép

Puszi!
EdinaKép
 
 


Szia Edina,
Helyes mindent bele. 1re bejön majd meglátod. Drukkolok. fannus nevében is köszi a dicsértet. Egyébként alapból morcos, de tényleg jl áll neki.
puszi,
Anikó
 


Szia Anikó!
Még mindig nem tudtam Fannussal betelni annyira tetszik ez a fürdőrucis kép!Utólagos engedelmeddel feltettem itthon háttérképnek!Remélem nem baj?Tényleg nagyon tetszik!Ha a bébi úszást feleannyira fogja szeretni,mint amilyen édes a fürdőruciban, akkor imádni fogja az úszodát!KépMikor mentek úszni?

Edina
 
 


Szia,
Persze hogy nem baj, szerintem büszke magára hogy ennyire tetszik, és persze az én hiúságomnak is kedves hogy szépnek találod a tényleg szép kislányom. Elméletileg szerdánként van Budakalászon, de holnap ha minden igaz megyünk és megbeszéljük a részleteket. Azért nem biztos mert ma éjjel belázasodott, folyik az orra. Szóval nincs valami jól, és nála ez azt jelenti hogy nem is alszik . Éjszakáztunk szomba és ma éjjel is, eléggé ki vagyunk. Idáig ha ölbe vettük megnyugodott de most már az sem volt elég. Újabban nem szeret feküdni, csak vízszintesen, mert ugye magától nem tud ülni, de legalább gyakoroljuk vele az ülést. Kezdetekhez képest szépen tartja magát, a fejét néha elfelejti tartani, figyelni kell rá. Két napja a haját is ülve szárítom. Én tartom hátulról a kisfejét. A szárító teszik neki nem tudom miért már újszülötten is szerette ha végigszárítottam. Idáig ezt sem tudta csinálni. Szép kis haladás nem? Fésülni meg muszály különben a sok göndör haja össze vissza áll. Igazából a nagyobbik unokaöcsém elkezdett oviba járni, elmúlt az első hét és már hétvégére az összes gyerek beteg lett. Ettől féltem. Izgalamas telünk lesz. Kis nátha nem baj, csak komolyabb ne legyen met akkor nem tudjuk tornáztatni. Utálom ezt a sok nyavaját! Hát ez történt a hétvégén. Vasárnap egész nap fogtam és sétáltam vele de nyűgös volt. Semmivel nem tudtam haladni (takarítás stb) dehát megvár, senki sem ogja megcsinálni helyettem attól tartok.
Puszi
Anikó
 


Szia Anikó!

Ez azért igen nagy haladás.Csak így tovább Fannus!KépRemélem minél hamarabb kikecmereg a náthából és nem esik jobban bele.Egyébként szeret tornára járni?A házimunka nálunk is így van, hogy meg vár engem is,mert a drága férjecskémet nem zavarja sem a mosatlan sem a kosz.Na de mindegy!Ezen márkezdek túl lenni.
Egyébként az elöző üziben elfelejtettem írni, hogy köszi a biztatást.Nagyon jólesik!És már alig várom a csütörtököt is, hogy menjünk.Bizom benne én is, hogy összejön elsőre.Ha igen kb. a házassági évfordulónkra leszek kiírva.Szép kis ajándék lenne!
Na jók legyetek!Gyógyuljatok!

PusziKép

Edina
 
 


A helyzet annyiban változott hogy most már a párommal mi is betegek lettünk. Ezt nagyon utálom. legszívesebben befeküdnék a meleg paplan alá. Szerencsére Fannus úgy tűnik jobban lett, voltunk Kalászon. Jól elkéstünk a dugó miatt. jövő hét szerdára előjegyeztük az uszit, remélem addigra már mindenki egészséges lesz. Te is vigyázz magadra mert nehogy emiatt halasszák az egészet. Szép lenne ha bejönne a dátum. fanninak pont az én szülinapomon kellett volna születnie, de hát késett. Ha az orvos értette volna a dolgát akkor kellett volna a császár és most nem itt tartanánk. Szép napot, jó időt már elkéne. puszi
 


Szia Anikó!

Csak most olvastam el a topikot, és teljesen ledöbbentett a történeted. Nagyon sajnálom. :-(
Nagyon édes a kislányod, kis husos :-)
Én a MÁV-ban szültem, császárral. Nem készültem rá, de az orvosom nem késlekedett, mert toxémiás lettem és azonnal megoperált, hogy ne kockáztassa egyikünk életét sem. Természtes úton szerttem volna szülni, de nem bánom, hogy így történt, mert egészségesek vagyunk.
Remélem rendeződnek a dolgaid és hamarosan még egy babád lesz, természetesen egészséges. Szurkolok neked.
Tényleg Budakalászra jártok úszni? Mi itt lakunk a környéken és én is szeretném vinni a lányomat, aki 4 hónapos. Milyen? NEm félnek a víztől?

üdv Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
 
 


Dóri:
Még nem voltunk úszni csak készülünk.Biztosan jó mert sok egészséges gyerekkel járnak,szinte ők vannak többen. A medence szép,nemtúl nagy így családias,a környezet kúltúrált. Árat nem tudok biztosan de ha felhívod a recepciót segítőkészek. Több csoport van,nemrég indult szeptemberben újra kezdőkkel is. Van honlapjuk www.gezenguz.hu,ott a telefon meg minden. A víztől nemfélnek a babák mert az számukra természetes közeg. Szerintem felelőtlenség nem megtanítani egy gyereket úszni még ha nem is ilyen szervezett körülmények között. Ne féljetek, egy próbát megér! Ja a kötelező védőoétások után jöhet csak szóba, ami ugye áltban 5 hónap körül van az utcsó. Házigyerekorvostólkell igazolás, szokták tudni hogy milyen. Az ig arról szól hogy egészséges, nemfertőző és megkapta az oltásokat.
 


Szia Anikó!
Sajnálom,hogy beleestetek ebbe a fránya őszi megfázásba.KépAnnak azért örülök, hogy Fannus márjobban van.És biztosan meggyógyultok az úszásra.Feltétlen írd meg hogy tetszett ennek a kis gyönyörűségnek?
Én nagyon vigyázok magamra, de csak módjával,mert nehogy átessek a ló túl oldalára.Remélem nem esek bele.Nagyon ideges lennék ha ez miatt csúsznánk.Én mindent megteszek, hogy ne így legyen.
Fannust külön puszilom!

Edina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron